logo

Aminokyselinové kadeření vlasů. Jaké recenze?

Chtěl bych si přečíst recenze těch, kteří to udělali. Výhody a nevýhody. Měl bych udělat doma nebo lépe jít do salonu?

Aminokyselinové kadeřnictví se dvakrát udělalo.

Velmi dobrá permina, která trvá dlouhou dobu, a po chvíli je obnovena struktura vlasů díky aminokyselinám a bílkovinám. Často se však nedá provést taková permeta, protože vlasy jsou nudné, křehké a tenké.

Před zahájením procedury nemůžete barvit vlasy. Pokud jste již provedli chemii, musíte provést aminokyselinu nejdříve po 7-12 měsících, i když je považována za méně škodlivá, ale přesto musíte počkat trochu.

Můžete si udělat doma aminokyselinu, ale můžete se spolehnout na profesionály, kteří si vyberou ty nejlepší přípravky na vlasy. Udělal jsem perm v salonu, nechtěl jsem to dělat doma.

Aminokyselinová perm není tak ovlivňovat vnitřní strukturu vlasů, jako je chemická, takže bude méně příznivá.

Také se předpokládá, že takové perimetrické složení není složeno z (nepoužívaných) formaldehydů, které jsou agresivní látky, mají pouze bílkoviny a aminokyseliny. Mějte však na paměti, že stále existují některé náhrady formaldehydu.

Aminokyselinová permina má laminační účinek, takže vlasy po zákroku budou lesklé, kluzké a těžké. To znamená, že milovníci vlasů si nemohou dovolit takové potěšení.

Nejlepší je udělat to perm na tenké vlasy, protože vlasy vizuálně a ve skutečnosti budou těžší, a s hustými vlasy, efekt nebude tak výrazný.

Kudrlinky se mohou pochlubit asi čtyřmi měsíci, pak se vlasy vrátí do původního stavu.

Moderní typy vlasů perm

Kudrlinky - ideální pro majitele tenkých a bez objemu, vlasy. Tento účes vytváří dojem hustoty a síly kadeřnictví, dává vzhled romantismu a ženskosti. Chcete-li vytvořit určité kudrlinky, odborníci používají různé typy perm.

Kyselina a aminokyselina

Zpočátku se k vytvoření tohoto stylingu použila kyselina thioglykolová nebo merkaptooctová. Jedná se o univerzální látky, které, v závislosti na dalších složkách, podporují barvení vlasů, jejich curling a dokonce jsou součástí některých depilačních krémů. Princip technologie je založen na schopnosti kyselin pronikat hluboko do struktury pramenů.

Kadeřníci používají kyselé perm pouze ve výjimečných případech. Například pokud jsou vlasy těžké a silné. Žádná jiná metoda zde nebude dostatečně efektivní. Během práce s měkkými konstrukcemi se kudrlinky nebudou držet déle než 1,5 měsíce.

Tato strukturající struktura technologie má mnoho nevýhod. Tato technika je charakterizována silným zápachem a silným účinkem. Vzhledem k velkému počtu vedlejších účinků a kontraindikací se nyní provádí pomocí vyvážených kyselých směsí. Na rozdíl od drtivé většiny metod perm, nemá katastrofální vliv na kudrlinky.

Typy metod:

 • Endotermní. Pro reakci se hlava zahřívá externími zdroji tepla. Může se jednat o vysoušeč vlasů nebo o speciální stojan. Tato metoda byla v 70. a 80. letech 20. století v Sovětském svazu velmi běžná.
 • Exotermní. Zde se ohřev provádí v důsledku průběhu samotné reakce. Metoda se týká nových technologií. Je jemnější a může být použita pro curling barvené nebo melirovannyh vlasů.

Holicí chemické holení se provádí podle standardního schématu. Nejprve se na kadeře aplikuje změkčující látka, která poněkud "rozpouští" horní vrstvu rohovky vlasů. Pak na plátně rozetřete agresivní kyselinu a fixujte kudrnaté v určité poloze. Pro podvázané vlasy byly použity čisté plastové soubory. Zřídka - žvýkačka, která se kadeřila.

Alkalická chemická vlna

Poprvé tato technika byla navržena ve druhé polovině 20. století vědci a stylisty kadeřníků na částečný úvazek, Ralph Evans a Everett McDonahoe. Poměrně agresivní směs kyseliny amonné a glykolové se používá jako aktivátor a fixátor kadeří.

Jak je alkalické perm s videem:

 • Pro ni nejsou obyčejné papilotky s pevnou základnou, ale používají se zvláštní tampony. Jsou impregnovány alkalickou kompozicí, po níž jsou na nich navinuty prameny vlasů.
 • Tato směs se udržuje až 40 minut a opláchne se čistou vodou bez šamponu. Na rozdíl od moderních technik není nutné fixátor znovu aplikovat.
 • Výsledné kudrlinky se lehce narovnávají a styl je považován za kompletní.

Jedná se o velmi efektivní, ale nebezpečný postup. Po něm se kudrlinky stávají křehkými, nudnými. Alkali má nepříjemnou vlastnost k zničení vlasové šachty, což také zvyšuje křehkost folikulů. O něco později, v osmdesátých letech, bylo navrženo používat vyvážené kyselé formulace. Nyní se alkálie používají velmi vzácně, protože jsou považovány za nebezpečné.

Neutral Perm

Prakticky všechny typy chemických látek, které jsou, používají agresivní kyseliny jako trvalé sloučeniny. Zasypávají horní vrstvu vlasů. V důsledku toho se prameny stávají bez života a křehkou. Naproti tomu se s látkami s nízkým pH provádí neutrální chemická perm.

Jako další součásti je alantoin součástí prostředků pro takové ukládání. To je produkt oxidace močoviny, získaný zpracováním močoviny. Jeho hlavní vlastností je změkčení stratum corneum a urychlení regenerace tkání. Látka pomáhá obnovovat prameny po kyselině a normalizuje práci mazových žláz.

Chemická biologická ochrana

Recenzí tvrdí, že jde o alternativu ke zmíněným kyselinovým variantám. To je nejmírnější metoda všech typů permů, jak si vyrobit dlouhotrvající kudrlinky na středních vlasech. Často biozávěsy se skládají pouze ze dvou složek - fixačních a redukčních látek. Jako součást pro modelování se používá cysteamin a kyselina glykolová. Jedná se o zcela přírodní složky, které jsou přítomné v lidském těle.

Jako pomocné produkty najdete keratinový nebo mořský komplex, vitamíny, aminokyseliny a dokonce i oleje jako součást fixačních prostředků. Hlavní výhodou techniky nad všemi ostatními je schopnost rekonstruovat vlasy, aniž by na ně měla negativní vliv.

Silk

Jemná verze vlasového permu s použitím nečpavkových přípravků. Je vhodný pro majitele dlouhých a středně tenkých vlasů. Charakteristickým rysem této techniky je přítomnost přírodních hedvábných proteinů v aktivní kompozici. Pro obohacení vlasů se dále používá kolagen a rafinóza. Rafinóza je druh rezervních sacharidů, je schopen zadržovat vlhkost a posílit jádro zvlnění.

Nejznámějším prostředkem pro tuto instalaci je CHI komplex. Neexistují žádné látky, které by traumatizovaly strukturu vlasů. Pro tento komplexní curling se používá kvintesence, skládající se z curlingových emulzí, aktivátoru a neutralizátoru. Na rozdíl od jiných podobných výrobků, po použití hedvábných permů, není z vlasů žádný nepříjemný zápach.

Vyřezávání vlasů

To je lehká chemie. To není podobné jakémukoli jinému typu vlasů perm, protože ve skutečnosti je styling. Existují různé výrobky pro carving: Wella, Londa, Schwarzkof a Cutrin. Uvedené sady neobsahují agresivní kyselinu glykolovou, místo toho jsou obohaceny karnitinovými a vitamínovými komplexy.

Metoda dlouhodobého stylu má jak výhody, tak i nevýhody. Výhody technologie zahrnují všestrannost (dělá se na krátkém, dlouhém a středním vlasu), trvanlivost, schopnost změnit účes. Nevýhodou: kadeře jsou velmi suché, křehké, nemohou být vysušeny bez difuzéru a stylingových výrobků.

Japonská mávání

Nekonečný koberec bez alkálií, vyrobený na zvýraznění, ombre a bělené vlasy. Používá jako aktivní složky cystein, matrix a betain. To vše - přírodní látky, které jsou součástí zrnitých částic lidského těla, včetně vlasů.

 • Cystein Aminokyselina s vysokým obsahem síry. Je považován za silný antioxidant, chrání tělo před účinky záření;
 • Betaine. Kyselina trimetylaminooctová. Je charakterizován mnoha pozitivními účinky na tělesné tkáně. Má zvlhčující, ochranný, změkčující a zpevňující efekt.
 • Matrix. Součást srsti, která je zodpovědná za růst a vývoj folikulů. V kosmetice se používá jako molekulární složka. To dává vlákna hladkosti a síly, má příznivý účinek na žárovky.

V důsledku tohoto permu jsou získány ideální velké kadeře. Vzhledem k velkému množství hydratačních složek jsou kadeře jasné, lesklé, elastické. Bohužel tento efekt po curlingu trvá jen 1 měsíc. Pro jeho další zpevnění je nutné neustále využívat klimatizační zařízení a balzámy.

Spirála americká

Moderní stylisté se odvolávají na tento typ permu na disko styl. To bylo v 80. letech minulého století, že tendence ke zkroucení pramenů na vlasy se narodila. Byly umístěny kolmo k centrální části. Díky tomuto systému vypadaly výsledné kudrlinky maximálně přirozené.

Navzdory stereotypu jsou takové nekonvenční kousky velké, malé, střední. Nejmódnější a časově náročnější volba je Afro. V něm jsou vlasy navinuty na nekonečné množství tenkých papilotoků. Jako fixační činidla se používají biologické prostředky a lehký pergamen.

Způsoby, jak otáčet prameny

Jak bude vlna vypadat do značné míry závisí nejen na vybraném typu, ale také na způsobu obalování koleček, jejich průměru a celkové struktuře pramenů. Jaké jsou typy cívek pro perm:

 • Spirála. Na nich vítr zlobivý, tvrdý vlas, který je špatně udržován na hladkých cívkách;
 • Válcové. Představte válec bez výstupků nebo zjevných přechodů. Na nich pryadka je zraněna od samého konce. S jejich pomocí se vytvářejí krásné kadeře. To je tento typ vlasy natáčky, který se používá k práci na afro účesy.

Níže uvedený seznam shrnuje hlavní způsoby, jak zabalit složky pro perm, jejich fotky a jména:

 • Klasický. Všechny cívky jsou navinuty pouze proti obličeji. První prvek z čela je považován za referenční bod. Je zabalen kolmo k centrální části;
 • Obdélníkový. To se také nazývá blok. Podmíněně je hlava rozdělena na několik vertikálních obdélníkových bloků. Po každé lince papilotki;
 • Šachy Nejčastěji se používá k ošetřování účesů. První navíjecí kolečka na straně. Za nimi postupně ležely boční kadeře;
 • Schémata zohledňující průměr cívky. Skvělá možnost pro tvorbu přirozené chemie. Přírodní kudrlinky nemohou mít stejnou velikost. K dosažení efektu měkkého přechodu jsou na rozdělení navinuty malé a velké cívky střídáním. Obdobně se opakuje s časovými a bočními plochami;
 • Ve třech cívkách. Tato technika se používá velmi vzácně, výhradně pro dlouhé vlasy. Vlákno je navinuté na papillu ze středu, po kterém je volná plocha rozdělena na dvě. Obě poloviny jsou zase zabaleny v kolečkách.

Také existují tzv. Nekonvenční metody podvádění. Například trojitý nebo diagonální. Jedná se o velmi zvláštní možnosti, které jsou vhodné pro vytvoření velkolepých večerních účesů nebo kadeří velmi hustých a dlouhých vlasů.

Typy permed vlasů, užívané drogy, jak strávit doma

Vrchol popularity chemických permutů klesl v 80. letech minulého století. Břízné kudrlinky se nosily jako superhvězdy a docela běžné dívky a kadeřníci neměli čas nahrát ženy do procedury. Pozdnější, vrchol popularity "chemie" verš, ale móda je cyklické a nyní trvalé kudrlinky se již nezdá být něco starého a staromódního. Jediná věc, která se hodně změnila, jsou technologie, které se staly příznivějšími a nemají tolik vlasů.

Druhy perm

Po rozhodování o postupu je důležité požádat mistra o použité formulace. Nyní používají pokročilejší produkty, ale mohou oslabit vlasy. Chemické perim jsou rozděleny do několika hlavních kategorií v závislosti na typu použitého prostředku. Stojí za to, že si je každý z nich podrobněji osvětlí.

Kyselé

To je ten, který používají naše matky a babičky. V těch dnech bylo možné špatně spálit vlasy, ale nyní přidáváme co nejméně agresivní látky. Hlavní aktivní složkou kyseliny je glycerylmonothioglykolát. Zvláštností takové perm je, že kyseliny pronikají do vlasů, ale kůra není ovlivněna. Váhy nejsou zveřejněny, vlasy nezůstanou nechráněné.

Výhodou tohoto postupu je, že kudrlinky vydrží dlouhou dobu, až šest měsíců. Po nanesení složení chloupků nabobtná, mohou být bezpečně zabaleny a zajištěny tak, aby vytvářely zvlnění požadovaného tvaru a velikosti.

Ale kyselá "chemie" má vážné nevýhody. Je vhodný pouze pro dívky s silnými a silnými vlasy. Pokud je pokožka pokožka suchá a prameny jsou křehké, měli byste zvolit jinou možnost, nebo alespoň ošetřit poškozené vlasy.

Další nuance: musíte si pečlivě promyslet, než se zaregistrujete na kadeřnictví v kadeřnictví. Není možné se ho zbavit, dokud kyselina přirozeně nekončí. Někdo trvá měsíc, aby to udělal, někdo trvá šest měsíců.

Alkalické

Takový kondicionér není tak odolný jako kyselý. Obvykle jsou kadeře uloženy po dobu 2-3 měsíců. Hlavní aktivní složkou těchto sloučenin je thioglykolát amonný. Alkalické roztoky působí na kortex vlasů, poškozují je a způsobují zvlnění vlákna.

Navzdory zřejmému nebezpečí je takový perm jemnější než kyselý. Aby začala působit alkalická látka, není nutné vlasy zahřívat. V průběhu procedury se vlasy nafouknou, takže je nelze na šrouby natřít silným napětím, jinak je snadné poškodit pramen a zvlněný krém bude nerovnoměrně rozložen.

Důstojnost takového permutu v přirozenosti. Kudrlinky vypadají přirozeně, stejně jako dívčí vlasy jsou natočeny přírodou. Existují však významné nedostatky. Postup není vhodný pro majitele tvrdých pramenů. Kompozice jednoduše nepronikne dovnitř a kudrlinky nebudou fungovat ani se příliš narovná.

Většina společností vyrábějících produkty pro chemické mávání nabízí několik možností najednou:

 • standardní pomůže vytvořit malé kucheryashki, vhodné pro zdravé a silné vlasy;
 • měkčí směsi jsou navrženy tak, aby vytvářely velké, ženské kudrlinky;
 • slabě alkalické řešení vytvoří měkké vlny.

Čím jsou vlasy slabší, tím méně agresivní lék na výběr.

Aminokyselina

Jedná se o nový druh permových vlasů určený pro současnou tvorbu kudrlin a obnovu po celé délce. Pouze taková "chemie" může být použita pro poškozené, suché a křehké prameny. Existuje speciální typ aminokyselinové chemické perforace - japonský, který se jinak nazývá "hedvábnou vlnou". Je vhodný k uklidnění načechraných vlasů a jejich současného stylu do svůdného ženského účesu.

Výhody jsou zřejmé: každá dívka chce současně dostat i kudrlinky a měkké, zdravé vlasy. Postup je prováděn v několika zasedáních, obvykle potřebujete 2-3 pro konečné obnovení kvality pramenů.

Ale ne bez vad. Permanentní aminokyselina není vhodná pro ženy s dlouhými a hustými vlasy. Kompozice není schopna vytvářet trvalé kudrlinky, takže vzniklé kudrlinky se rychle rozpouštějí. Pro majitele krátkých účesů nebo středně dlouhých, kudrna trvá asi 2 měsíce.

Neutrální

Již od názvu můžete pochopit, že škoda z takového postupu je minimální. Na rozdíl od většiny jiných technik neutrální perm zahrnuje použití sloučenin bez agresivních kyselin nebo zásad, pH roztoků se snižuje na maximální neutrální hodnotu.

Curling oblek i dívky se suchými a křehkými vlasy. Řešení nepomáhá k léčení pramenů, na rozdíl od aminokyselinových sloučenin, ale nepoškozuje strukturu vlasů. Kudrlinky jsou uchovávány po dlouhou dobu - až 3 měsíce. Ale je tu důležitá nuance: Aby kudrliny nebyly rozpuštěny předem, musíte si koupit speciální šampony a balzámy s neutrálním pH. Mohou být nalezeny v každém obchodě pro profesionální kadeřníky.

Biowave

Nejoptimálnější způsob, který spojuje vytrvalost a neškodnost. V roztoku jsou přítomny cysteamin a kyselina glykolová. Jsou přítomné v lidském těle, takže nepoškozujte. Můžete zapomenout na strašidelné příběhy o tom, jak celé prameny spadly nebo začaly lezet vlasy po "chemii".

S řádnou péčí biologická zátěž bude trvat až šest měsíců. Modelovací řešení je univerzální a umožňuje vytvářet kudrliny libovolné velikosti. Složení mimo jiné zahrnuje přírodní oleje, vitamínový komplex, keratin a další užitečné látky.

Jedinou nevýhodou je vysoká cena. Ale za takový efekt je přeplatek.

Jaké pečivo používají

Různé chemické složení jsou samozřejmě dobré, ale bez správně vybraných kadeřníků na vlasy (jsou také nazývány cívky), nemůžete dosáhnout krásného účesu. Moderní kadeřníci používají 7 typů cívky:

 1. Klasické pro standardní malé perm. Chcete-li vytvořit speciální tvar kudrlinky, mohou se klasické kuličky rozšířit na okraje nebo mít vlnovitý tvar.
 2. Američan vyrobený z plastu a použitý pro malé těsné kudrlinky. Hodí se pro natáčení dlouhých tenkých vlasů.
 3. Japonci se používají hlavně v biowavech. Takové cívky pomohou vytvořit krásné, ženské kadeře velké velikosti.
 4. Vagóny se používají k přidávání objemu, takže obvykle krátké zkroucení nebo jemné vlasy střední délky obvykle nejsou bez nich.
 5. Papilotky jsou potřebné pro spirálové chemické permuty. Často jsou na nich vyrobeny speciální drážky, do kterých jsou vloženy a upevněny tenké prameny.
 6. Vlasy jsou nutné pro vytvoření malých svazků. Vlasy jsou zkroucené na vlákeně na principu osmého obrázku, takže výsledkem je pěkné zvlnění.
 7. Spirální potřeba amerických permů. Jeho podstatou je vytvoření mnoha pevných a pevně zakřivených zámků. Můžete jejich velikost ovládat pomocí spirálních cívek různých průměrů.

Jedná se o hlavní typy kuliček, které jsou stále rozděleny do mnoha podskupin. Výrobci vyrábějí tenké a silné cívky, plastové a dřevěné, dlouhé a krátké, rovné, konkávní, s drážkami nebo pupínky pro lepší fixaci. Zkušený kadeřník poslouchá přání zákazníka a vybere vhodnou volbu.

Metody navíjení

Pramene nemohou být navinuté chaoticky. Pro perfektní perimetru musíte rozdělit hlavu do několika zón. Odborníci používají následující možnosti pro umístění cívky:

 1. Obdélník - nejoblíbenější způsob. Vlasy jsou rozděleny na rovnoměrné části s pravými úhly na základně, jsou odděleny okcipitální, temporální a čelní oblasti.
 2. Cihla je vhodná pro dívky, které nedělají oddělení. V tomto případě jsou vlasy odděleny vodorovně do vrstev, které jsou pak rozděleny na prameny, takže cívky jsou rozloženy.
 3. Spirálová cihla kombinuje předchozí metody. Hlava je rozdělena do pěti zón: temporální, čelní, okcipitální a korunní. První čtyři se zvětšují klasickým obdélníkovým způsobem a na koruně cívky se střídají.
 4. Oblouk se používá pro dlouhé vlasy. V tomto případě nejsou rozděleny do zón. Počínaje od vrcholu hlavy, mistr odděluje horizontální vrstvy od jednoho chrámu k druhému a důsledně vítá prameny.

Pokud jste špalky položili špatně, účes se stal nepřirozeným, kudrlinky se nezmějí. Proto se master nutně ptá, jaký konečný výsledek klient potřebuje, a teprve pak se dostane do práce.

Perm perm

Provedení nezávislé "chemie" se doporučuje pouze pro dívky, které mají zkušenosti s vlasy. Je důležité znát princip vybrané kompozice tak, aby neublížil a nedostával elegantní kudrlinky. Je žádoucí, aby někdo pomohl distribuovat směs a natáčet pece.

K curlingu budete potřebovat speciální plastové nebo dřevěné natáčky (ale ne kov!), Dvě nekovové misky, plastový hřeben s velkými zuby, pěnové houby a rukavice. Budete také potřebovat odměrku a speciální izolační čepici.

Chemické perm vlasy dělat v několika fázích:

 1. Čisté vlasy musí být rozděleny do zón a zajištěny velkými barety. Volné prameny jsou rozděleny na menší. Pokud jde o tloušťku, měly by být dvakrát menší než cívka.
 2. Délka závisí na způsobu použití kompozice. Pokud je účes krátký, je třeba aplikovat malé množství permové směsi na prameny, natočit je pomocí kadeřnic a aplikovat kompozici znovu. Pokud je délka až k ramenům, nejprve obalte vlhký pramen a aplikujte kompozici. U dlouhých vlasů se na konce nanáší malé množství směsi, pramen se navíjí a roztok se nanáší na vrchní část.
 3. Pro časové a okcipitální oblasti se doporučují husté vlasové kadeřníky a pro zbytek vlasů tenčí vlasy.
 4. Po navíjení na hlavě se zapíná oteplovací čepička. Musíte vydržet od 20 do 40 minut, podrobný čas je uveden v pokynech. Po 20 minutách můžete rozpoutat jeden prvek a zjistit, kolik to zkroucilo.
 5. Po uplynutí doby důkladně opláchněte vlasy, aniž byste museli odstraňovat kolečka.
 6. Poté sklopte hlavu ručníkem a pomocí houbičky nasaďte fixační nebo neutralizační prostředek na zámky. Je v setu pro chemickou vlnu.
 7. Kuličky jsou ponechány dalších 5 minut, poté je odstraněny. Fixační prostředek se aplikuje na prameny.
 8. Po 5 minutách musíte vlasy vypláchnout čistou vodou bez šamponu. Pokud jsou vlasy zkroucené pomocí alkalické kompozice, opláchněte hlavu slabým roztokem citronu nebo octa.
 9. Znovu namočte hlavu ručníkem a osušte ji, nejlépe přirozeným způsobem.

Perm je skvělý způsob, jak dosáhnout dokonalého stylingu v co nejkratším čase. Jen pár hodin v kabině - a elegantní kudrlinky jsou připraveny. Jejich délka života závisí na použitých směsích a vlastnostech technologie, ale neměli byste se obávat: z moderních řešení, jako od sovětských, nebude taková škoda. Ale přesto byste neměli experimentovat sami o sobě, pokud neexistují žádné zkušenosti, je lepší se obrátit na specialisty.

Klasické a moderní metody střihání vlasů

Tradičně permed vlasy jsou spojeny se škodlivým postupem, který nepříznivě ovlivňuje stav zámků. Za starých časů byly agresivní výrobky skutečně používány v kadeřnických salonech, které poškozovaly vlasy a vystavovaly jim silnému stresu.

V moderních kosmetických salonech používejte bezpečné profesionální nástroje vyvinuté nejmodernějšími technologiemi.

Pouze princip postupu, který je založen na změně struktury vlasů, zůstává od předchozí metody.

Kosmetické přípravky poskytují příležitost k řešení různých úkolů, například k vytváření velkých nebo naopak velmi malých kadeří. Podívejte se na fotografie prací profesionálních kadeřníků, abyste se ujistili, že moderní metody mají nejen šetrný účinek na kudrlinky, ale umožňují jim také zdravý lesk.

Účinek curlingu trvá obvykle 3-4 měsíce, hodně záleží na individuálních charakteristikách vlasů, stejně jako na tom, jaké typy chemických sloučenin se k tomuto účelu používají. Tato metoda funguje nejlépe, pokud kudrlinky nebyly během šesti měsíců umylovány nebo uměle narovnány. Před návštěvou kosmetického salonu byste se měli předem rozhodnout, jak dlouho chcete chodit s svěžími vlasy.

Stylisté nedoporučují vyrovnání dříve než dva týdny po kroucení, můžete nejen poškodit prameny, ale také získat spáleniny na hlavě.

 • Čím silnější jsou vlasy, tím delší trvá účinek postupu, takže předtím, než se konají doma, doporučujeme vytvořit speciální masky, které komprimují strukturu vlasů.
 • Kudrlinky budou minimálně zraněny, pokud používáte profesionální kosmetiku obsahující přírodní složky.
 • Perm vlasy má řadu kontraindikací, například se nedoporučuje těhotným ženám, stejně jako matekám, které kojí.
 • Než navštívíte salon, doporučujeme najít zpětnou vazbu o mistrovi a prohlížet fotky jeho díla. Pomocí služeb nezkušeného odborníka můžete ohrozit zdraví vašich vlasů.

Druhy perm

Chcete-li vytvořit luxusní kudrlinky v kosmetických salonech, můžete použít tradiční i nejmodernější metody. Odlišují se způsoby navíjení pramenů, stejně jako typ použitých kosmetických prostředků. Zvažte hlavní typy kroucení vlasů.

Kyselé

Tato metoda je stále považována za jednu z nejpopulárnějších, protože její účinek trvá téměř půl roku. Nicméně je stále nemožné říkat si, že je to bezpečné: po použití odolných léků se kudrlinky stávají tuhými a nevypadají velmi esteticky příjemné. Tento postup je zvláště škodlivý pro ženy s tenkými měkkými kadeřemi nebo křehkými suchými vlasy. Chcete-li obnovit své zdraví, pak budete muset udělat krátký účes a používat speciální regenerační masky.

Alkalické

Alkalická metoda je považována za blahodárnější, protože použité pH přípravky měkčí účinek na vlasy, pronikají do jejich struktury a otevřené váhy. Například, pokud porovnáte fotografie pořízené po alkalických a kyselých kadeřích, můžete vidět, že v prvním případě se kudrlinky obvykle stanou odolnějšími a vypadají velmi přirozeně. Ovšem účinek takového postupu netrvá dlouho, po pouhých třech měsících kudrlinky zmizí. Na rovných, tvrdých pramenech bude zvlnění držet ještě méně, asi jeden měsíc.

Neutrální

Univerzální prostředky jsou vhodné pro všechny typy kudrlin, což jim přináší zmírňující účinek. Po použití těchto léků se na vlasy nevyskytuje silný stres a těžko se nafoukne. Kudrlinky jsou dostatečně silné a trvají tři až šest měsíců. Podíváme-li se na fotografie stylů stylistů pomocí neutrálních příprav, můžete se ujistit, že kudrlinky vypadají velmi krásně a zároveň přirozeně.

Aminokyselina

Díky aminokyselinám a bílkovinám, které vytvářejí přípravky, nejsou prameny poškozeny a navíc mají terapeutický účinek.

Aminokyselinová permina pro krátké vlasy je skvělou příležitostí zaměřit se na stylový krásný účes.

Jedinou nevýhodou tohoto postupu je jeho krátkodobý účinek. S touto technologií se nedoporučuje vítr dlouhých, tvrdých pramenů, protože se na nich rychle vyvinou kadeře.

Biowave

Biowave je moderní metoda, která si zaslouží pozitivní zpětnou vazbu od mnoha žen, které se pokusily o tento postup. Během zasedání se používají bezpečné přípravky, které neobsahují kyselinu ioglykolovou, peroxid vodíku a čpavek. Složení kosmetiky obsahuje komponenty podobné molekulám vlasů, takže kudrlinky vypadají velmi přirozené a trvají 3 až 6 měsíců. Dávejte pozor na fotografii, kudrlinky vypadají zdravě a mají krásný lesk.

Měli bychom mít na paměti, že tato možnost není vhodná pro suché prameny, pak se stanou porézní a neposlušní. Ale pro ty, kteří mají mastné vlasy, tento postup nejen pomáhá uvolnit vlasy, ale také normalizovat práci mazových žláz.

Jak udělat s kudrlinky velké kudrlinky?

Velké elastické kudrlinky - jeden z nejmódnějších trendů, můžete vidět na čerstvých fotografiích hollywoodských krás. Umožňují vám přidávat další objem do vlasů a dělat obličej více ženský a měkký.

 • Aby byly kadeře měkké a mírně elastické, doporučuje se zkrátit dobu užívání drogy.
 • Můžete jim dát potřebnou hodnotu pomocí cívky, čím silnější jsou, tím větší bude zvlněná křivka.
 • Velké kudrlinky obvykle udržují asi dva měsíce, aby se zachovala jejich pružnost, můžete použít speciální kosmetiku určenou pro péči o vlasy.

Důležitým krokem je obnovení vlasů po perimetru, jinak jejich struktura bude vážně poškozena, nebude vypadat velmi esteticky příjemná a ztratí zdravý lesk.

Jak se zkřivit na krátké a dlouhé vlasy?

 1. Ženy s krátkými účesy se doporučují k tomu, aby se kadeřily v bazální podobě, což umožnilo, aby vlasy byly bujnější. V tomto případě je navíjena pouze kořenová část pramenů. Mělo by se mít na paměti, že účinek tohoto postupu je krátkodobý, protože po vzrůstu vlasu se začaly klouzavé prameny posunout směrem dolů.
 2. Pokud máte dlouhé vlasy, můžete použít americkou techniku ​​curlingu. Výhodou této metody je to, že když dlouhé prameny rostou více, rozdíl mezi zvlněnou a neošetřenou plochou je téměř nepostřehnutelný.
 3. Aby se kudlanky pompaly, jsou navíjeny na jehly nebo speciální kolečka. Výsledkem jsou krásné, přírodní kadeře velkých velikostí. V tak romantickém a ženském způsobu budete vypadat neodolatelně jak na fotografii, tak v reálném životě.
 4. U žen se středně dlouhými vlasy jsou vhodné různé metody curlingu: vertikální, americký, bazální, japonský. Můžete zvolit vhodnou možnost prohlížením fotografií modelů s chemickým permem vyrobených pomocí různých technologií.

Péče o vlasy

V průběhu procedury jsou vlasy vystaveny silnému stresu, a to iv případě, že jsou používány nejpřínosnější metody, a proto musí poskytovat jemnou péči. Obnova vlasů po perm je důležitým krokem, aby se zachovalo zdraví a krása, doporučujeme dodržovat následující pravidla:

 • Je nutné, abyste vlasy vypláchali víc než 3krát týdně, protože šampon vypláchne nejen nečistoty, ale také tukovou vrstvu, která má ochrannou funkci, kromě častého mytí může vést k lupům a zvýšené suchosti kudrlin. Teplota vody by neměla překročit 30 ° C.
 • Potraviny obsahující vitamín B by měly být součástí vaší stravy.
 • Efektivní pomoc poskytnou speciální balzámy a lékařské masky. Oni hydratují, vyživují vlasy a mají regenerační účinek na ně.
 • Aby vlasy dobře rostly, měly by být pravidelně ořezávány.

Při dodržování těchto jednoduchých pravidel můžete snadno obnovit strukturu poškozených vlasů, aby brzy znovu získali svou sílu a zdraví.

Perm vlasy

Perm vynalezl v listopadu 1906 kadeřník Karl Nessler. Jeho prvním klientem byla jeho manželka. Trvalá péče o zdraví vlasů není samozřejmě nejužitečnějším způsobem, ale krása, jak se říká, vyžaduje oběti, a počet dívek, kteří přijíždějí do kosmetického salonu, aby získali požadované kadeře, všechno roste.

Způsoby na perm vlasy

Curling vlasy mohou být rozděleny podle typu chemického složení, které jsou zpracované vlasy. Naše matky a babičky si zakřivily vlasy pomocí permanentního kondicionéru kyselého a zásaditého složení. Tyto metody jsou stále relevantní, navíc kyselé a alkalické permá udržovat na vlasy co nejdéle - od šesti měsíců a déle.

Kyselina Curling

Výrobek pro mávání proniká do vlasů, aniž by odhalil vnější váhy. Tak se ukázalo, že je velmi tvrdá vlnitost. Nicméně, pokud máte tenké a měkké vlasy, tento typ curlingu je pro vás kontraindikován - kudrlinky rychle ztratí svůj tvar a protáhnou se u kořenů. Majitelé citlivé vlasové pokožky a suché, křehké vlasy, tento druh chemie není také vhodný, je zcela zakončený z vlasů a musíte si vlasy zkrátit a maskovat vlasy velmi krátce.

Kyselinová perm s použitím kyseliny thioglykolové je velmi křehká, svěží kudrlinky ztrácejí objem po měsíci nebo tak. Je to však nejjemnější metoda pro vlasy. Toto perm se doporučuje i pro nově barvené vlasy.

Alkalické kadeření vlasů

méně trvající, trvá až 3 měsíce. Kadeřnice jsou pružné a vypadají přirozeně. Na rozdíl od kyselého permu zde přípravky pronikají do vlasů a odhalují jejich vnější váhy. Tento postup má měkčí účinek na vlasy, ale stále není vhodný pro mnoho druhů vlasů. Je-li vaše srst rovná, těžká a těžká, bude ještě méně odolná a vydrží asi měsíc. Alkalické kadeře levnější kyseliny.

Neutrální kroucení vlasů

je dlouhodobě uklidňující a je vhodný pro všechny typy vlasů. Chemické složení léku zahrnuje alantoin, kudrlinky jsou silné a pružné, zvlnění je relativně stabilní, bude trvat od tří měsíců do šesti měsíců, v závislosti na typu vlasů.

Aminokyselinové kadeření vlasů

obsahuje při přípravě aminokyselin a bílkovin. Oni vyživují a léčí vlasy, což pomáhá minimalizovat negativní účinky chemie na vlasy. Kudrlinky jsou měkké a vypadají přirozeně. Bohužel kudrliny jsou krátkodobé. Tato metoda není vhodná pro tvrdé, těžké a dlouhé vlasy, protože kadeře se vyvinou velmi rychle pod váhou své hmotnosti

Mává vlasy "hedvábná vlna"

Přípravek obsahuje bílkoviny z hedvábí, které se starají o vlasy a nestraňují strukturu vlasů. Dokonce i bělené vlasy po tak "chemii" vypadají zdravěji.

Biowave vlasy

Složení biowave nezahrnuje amoniak, peroxid vodíku a thioglykolovou kyselinu, jsou nahrazeny přípravkem podobným molekulám vlasů, které spojují sírové můstky vlasů. Curling na základě těchto preparátů dává vlasům nejen trvalé kudrlinky, ale také dává zcela přirozený a zdravý vzhled. Existuje několik technologií biowave, například Angel Curls nebo italská technologie používající extrakt z bambusu.

Japonské vlasy curling

s komplexem lipid-protein bílkovina LC2 se doporučuje pro slabé vlasy. Je odolnější než hedvábí a dvojfázový lipid-proteinový komplex reguluje vlhkost vlasů, udržuje si lesk a pružnost. Cena je přibližně stejná jako u "hedvábné vlny".

Americké vlasy navíjení

ideální pro středně dlouhé vlasy. Rozdíl mezi americkými kadeřníky a jinými typy je ten, že používá speciální komplexní konstrukce vyrobené z kuliček "Olivia Garden".

Radikální chemie

perfektní řešení pro krátké vlasy a vlasy až po ramena, která postrádají objem. Také základní chemie se provádí v případě, kdy se vlasy s trvalým zvlněním výrazně zvětšily. Radikální chemie na rovné vlasy umožní zvednout vlasy, například zadní část hlavy. Účinky takového permu se ztrácejí s růstem vlasů a u kořenů to bude za měsíc patrné. Curling na špičkách vlasů je vynikajícím řešením pro tenké, řídké vlasy, ozdobené kroky nebo kaskádou. Vlasy získávají plynulost a slouží jako vynikající základ pro vytváření účesů.

Vellaformery nahradila kolečka a papilotkam. V kosmetických salonech se nedávno objevila technologie curlingových vlasů pomocí latexových sáčků, které jsou stlačené a zvlněné. Takové zařízení se nazývá vellaformery. V důsledku použití této novinky získáte spoustu bujných, ale měkkých zvlněných kudrlin. Vlasy při kroucení s vellaformerem by měly být středně dlouhé nebo mírně delší. To je způsobeno tím, že vlasy v kořenech zůstávají v tomto případě rovny.

Co by měl udělat dobrý kadeřník před chémií vlasů?

Dobrý pán v dobrém salonu vám řekne, jaký typ curlingu je nejlepší pro vaše vlasy. Před zahájením postupu budou odborníci ve svém oboru nejprve testovat prameny pro rozbití a zkoušku činidel na pokožce. Zkouška na kůži za uchem se provádí za účelem zjištění, zda jste alergičtí na vybranou sloučeninu. Poté budete vyzváni, abyste provedli test na jednu složku vybrané drogy. To je nutné pro stanovení koncentrace kompozice vhodné pro váš typ vlasů. Pokud po použití drogy vypadají matně a nezdravě, koncentrace léčiva se sníží.

V některých případech může kouzelník odmítnout zvlnit vlasy. Například pokud jsou změkčené nebo nezdravé, takže mnohé z chloupků ve zkušebním prameni jsou při roztahování roztrhány. Důvodem odmítnutí provést tento postup může být obvyklá henna. Zablokuje váhy vlasů a zabraňuje průniku kompozice uvnitř. Předtím, než uděláte chemii na vlasy, budete požádáni, abyste vytvořili komplex alkoholu a oleje, aby jste z vlasů vytáhli zbytky henny, ale tady to nemůžete udělat v jednom zasedání.

Pokud jste si nedávno zbarvili vlasy, musíte počkat s kudrnou. Nedoporučujeme provádět chemii během "kritických dnů". Pokud byste chtěli stříhat vlasy a kroutit to, pak nejprve udělat chemii, a po konečné účes, ale ne naopak.

Pokud vám mistr okamžitě nabídne perm bez předchozího testování nebo v salonu se praktikuje pouze jeden typ permanentního kroucení vlasů, což nemusí pro vás vůbec fungovat, lepší vyhledání jiného pána v jiném salonu.

Existují dva způsoby provádění perm: přímý a nepřímý.

Přímá metoda Každé vlákno je navlhčeno chemickým složením a navíjeno na cívkách v klasickém schématu.

Šroubování podle klasického schématu (obr. 1, a) začíná od dolní okcipitální zóny hlavy. Poté načistěte srst středních a horních okcipitálních zón, pak časově-laterální a konečně na parietální. Všechny vlasy vítr ve směru jejich přirozeného růstu.

Nepřímá metoda. Mokré vlasy se navinují na cívkách podle libovolného schématu (obr. 2, b, c) a pak se zvlhčí chemickým složením.

Schéma podvodů pro chemické perm:

a - klasické; b - režie; c - proměnná

Zmáčknutí vlasové kompozice se v tomto případě provádí ve třech krocích:

* malé množství kompozice aplikované na vlasy, které je mírně změkčují;

* Průměrné množství kompozice aplikované na vlasy, aby je navlhčilo důkladně;

* provádět kontrolu smáčení vlasů.

Kompozice se začne používat z dolní okcipitální zóny.

Po výběru způsobu provedení permu pokračujte v kroucení vlasů na cívkách a je třeba vzít v úvahu:

 • šířka pramene by neměla přesahovat délku cívky;
 • tloušťka pramene nesmí být větší než průměr cívky;
 • prameny musí být přísně kolmé k hlavě.
 • Pro jedno perm se požadovalo 50 g kompozice.

Otočily vlasy a udržovaly složení od 10 do 40 minut. Doba expozice závisí na koncentraci chemického složení a stavu vlasů. Při použití doby udržování klimamonu se sníží na polovinu.

Po uplynutí času je nutné zkontrolovat kvalitu zvlnění, pro kterou se v různých zónách otáčejí (ne úplně, ale pouze 1-2 otáčky) a 3-4 kohouty, a také porovnávají průměry cívky a tvarované křivky. Pokud se tyto průměry shodují, pokračujte dalším krokem: kompozice se omyje horkou vodou bez odvíjení cívky.

Pak se fixace provádí položením obalu z ubrousku podél regionální linie růstu vlasů tak, aby fixační prostředek nedotkl tvář.

V současné době jsou k dispozici dva typy fixačních prostředků: připravené a koncentrované.

Jedna fixace vyžaduje 50 g fixační látky (3-5% koncentrace peroxidu vodíku). Pokud je fixace hotová, aplikuje se na cívky houbou nebo aplikátorem a pěna se vytvoří pěnovou čepičkou. Doba expozice přípravku na vlasy - 10 min. Pokud je fixátor koncentrován, je třeba před aplikací ředit vodou v poměru 1: 1.

Po usazení pěny se cívky uvolní a použijí fixační prostředek na koncích vlasů dalších 5 minut. Potom se fixační prostředek čistí čistou vodou.

Poté se provádí finální práce: neutralizace speciální hmotou, pokládání, řezání, sušení apod.

Perm vyrobený z opletení a cívek

Vlhké vlasy jsou rozděleny do zón, jak je znázorněno na obr. 2, a.

Perming se splétáním a cívkami:

a - rozdělení vlasů na zóny; b - opletení s koncovkami zkroucenými na cívkách; in - výsledný účes; šipky ukazují směr oddělení vlasů

Plocha první řady pletenců by měla být 5 cm široká. Počet pletenců závisí na tloušťce vlasů; každý pigtail má tloušťku 2-2,5 cm. konce nejsou pletené, ale zkroucené na cívkách a upevněny elastickým pásem.

Zóna druhé řady pásů by měla být mírně širší než zóna první řady a třetí - širší než zóna druhého řádku.

Proto jsou vlasy ošetřeny řádek po řadě na horní část hlavy.

Prameny vlasů ve spánkovém a laterálním zóně se splétaly v tlustších pletencích (3-3,5 cm).

Poté, co jsou všechny vlasy opláštěny v barech a konce pletenin jsou zkroucené na cívkách, jsou impregnovány ze všech stran chemickým složením a inkubovány po dobu 15-25 minut v závislosti na stavu a struktuře vlasů. Poté se pigmenty s cívkami důkladně promyjí vodou (t = 50. 60 ° C) a aplikuje se fixační prostředek, který se uchovává 10 minut. Dále se fixační prostředek odmyje vodou, cívky se odstraní, pleteniny se odvíjejí a vlasy se znovu umyjí.

Na konci permu se vlasy omyjí lékařskou emulzí a česají se hřebenem s velkými zuby.

Vlasy se vysychají přirozeně nebo s vysoušečem vlasů.

Účes je přirozený, s velkými kadeřemi.

Tato kombinovaná metoda chemických perm je doporučena pro ty, kteří nevětví vlasy na peřích.

Radikální kadeřnictví vlasů

Aby vlasy vypadaly načechraně a hustě, stejně jako usnadnily jejich styling, je aplikován radikální perm (obr. 3). Doporučuje se pro vzácné či přehnané vlasy po perm, stejně jako pro styling vlasů, při kterých je nutné vytvořit kořeny vlasů.

Podstatou bazální metody mávání je to, že ne všechny vlasy jsou navinuté, ale jen jejich část v kořene, takže konce pramenů jsou rovné nebo zachovávají předchozí vlnu na nich.

Cheat může začít s jakoukoliv oblastí hlavy. Měli bychom však mít na paměti, že pokud byly vlasy předtím podrobeny chemickému permu, měla by být cívka navinutá a zatažena o 2 cm od převrácené části vlasů. Například pokud vlasy vzrostly o 8 cm, pak je cívka nastavena ve vzdálenosti 10 cm od okraje vlasů.

Páska kolem cívky je zkroucená o půl-osm. Současně je konec pramene v levé ruce a pravá ruka drží její část, která je umístěna na cívce. Po provedení požadovaného počtu otáček ve směru vlasových kořenů je cívka upevněna elastickým pásem.

Po navíjení všech chloupků tímto způsobem pokračují do další fáze jejich léčby: chemické složení se aplikuje na každou cívku takovým způsobem, že nedosáhne nekrčených konců vlasů.

Doba expozice je 10-25 minut (v závislosti na struktuře vlasů).

Všechny následující etapy permu jsou podobné krokům klasického permu.

Spirálovité vlasové pero používané modifikované cívky

Existují dva způsoby provedení spirálovitého permu (obr. 4).

Spirální perm a dva způsoby, jak to udělat

Pruhy vlasů jsou odděleny ve formě čtverce (začínající od dolní okcipitální zóny), otáčejí je do svazku a navíjejí se ve spirále na cívce. V tomto případě jsou otáčky spirály umístěny blízko sebe. Směr otáčení svazku a směr zkroucení na černou čáru by měl být stejný.

Vlasový pramen je oddělený ve formě čtverce (začínající od dolní okcipitální zóny), zatímco není zkroucený do svazku, ale je okamžitě navinut ve spirále na cívce a má otáčky blízko sebe.

Dále proveďte všechny kroky klasického permu.

Vlnitá permina začíná v dolní okcipitální zóně. Proužek vlasů je extrahován ve formě čtverce a pevně navinut na plastovém vlásku na principu osmého. Dále proveďte všechny kroky klasického permu.

Se zvlněným permem se získává stejná křivka jako u permed perm s pomocí opletek.

Permanentní vlasy na bumerangy

Perm na bumerangu (obr. 6) vám umožňuje získat volumetrický zvlnění. V tomto případě jsou hůlky navinuté šikmo. Všechny ostatní etapy, jako v klasickém permu. Šířka pramene by neměla přesáhnout průměr cívky.

Permanentní vlasy s kroužky

Chemické kroužky kroužků (obr. 7) se používají k vytvoření objemu na krátkých vlasech. Vlasy jsou rozděleny na prameny ve tvaru čtverců, jejichž velikost závisí na požadovaném efektu a jsou umístěny ve vzoru šachovnice. Čím větší je čtverec, tím větší je křivka. Konec pramene je zabalen do speciálního kusu papíru, pramen je zvlněný do prstencového zakřivení a zajištěn nekovovou vložkou.

Perm vlasy - Typy a typy

Perm má dlouhou historii a hodně času uplynulo před tím, než se tento postup zlepšil. Koneckonců, docela nedávno, všichni sovětští kadeřníci kadeřili jeden styl takovým způsobem, že vypadali jako ovce. Taková chemie vypadala nepřirozeně a dokonce i komická, kromě toho také spálila vlasy - slovy, znetvořené ženy, jak jen mohla.

Několik představitelů spravedlivé sexuální přírody obdélníkové kudrlinky. Ale okouzlující kudrlinky jsou vhodné téměř pro všechny - dělají obličejové rysy ženy měkčí a dávají jim ženskost. A pro ty, kteří chtějí mít vždy krásný účes s kudrnatými vlasy, je tu nádherná cesta, která může zcela změnit obraz ženy a skrýt některé chyby v podobě její tváře.

Chemie - pomocná cesta pro styling vlasů. Připravuje si vlasy na perm. Doporučuje se těm, kteří se každodenně uchýlí k pomoci k curlingu nebo k curlingu. Navíc díky chemii odstraňuje problém mastných vlasů.

Účinek frizových vlasů trvá obvykle 3-4 měsíce, v závislosti na kvalitě chemického složení. Ale přesto je třeba vzít v úvahu jednotlivé charakteristiky struktury lidských vlasů.

V současné době došlo k dramatickým změnám v oblasti vlasů. Moderní chemikálie Kudrna má vysoce kvalitní, vysoce účinné přípravky a prostředky, které umožňují jakoukoli improvizaci zvlnění od nejmenšího k největšímu zvlnění. Ze staré chemie zůstalo pouze princip curlingových vlasů, založený na změně struktury vlasů. Všechno, co se týká způsobů přístupu k postupu a způsobu curlingu, se zlepšilo natolik, že umožnilo moderní chemii traumatizovat vlasy na minimum.

Existuje mnoho typů a typů vlasů perm:

Typy perm vlasů

Kyselinová vlna. Poskytuje trvalou fixaci, vhodnou pro všechny typy vlasů, ale má silný účinek na vlasy.

Alkalické curling. Tento vzhled zjemňuje vlasy a dává kudrlinky přirozený vzhled, ale není vhodný pro všechny typy vlasů a trvá déle než 3 měsíce.

Neutrální mávání. Jemně působí na vlasy díky tomu, že tento způsob kroucení PH neutrální. Vhodná pro všechny typy vlasů, stejně dobře působí na všechny oblasti vlasů, bez ohledu na stupeň poškození vlasů.

Aminokyselinová perm. Aminokyseliny a bílkoviny obsažené v přípravku během postupu pronikají do vlasů a pomáhají jim rychle se zotavit.

Druhy chemických vlasů kadeř

Curling na papilotkách vytváří účinek přirozeně kudrnatých vlasů s lehkými vlnitými kadeřemi, které klesají nad sebou.

Špirální zvlnění je ideální pro dlouhé vlasy. Po natočení malých spirál se krouží do kroužků, aniž by se navzájem kroutily.

Pigtail perm je vhodný pro vlasy až po ramena a pod nimi. Chemické ošetření pramenů se splétá do malých těsných pigtailů, jejichž konce jsou zkroucené do cívek.

Perm "hairpin" vypadá dobře na ramenní délce vlasů. Vlasové prameny jsou přišroubovány na vlásek vyrobený z nekovového materiálu.

Perm s kroucením druhé cívky - část pramenů je navinuta na jednu cívku a pak "zkroucena" druhá cívka. V důsledku toho se získají kadeře různých velikostí.

Perm "baby". Jeho účelem je eliminovat účinek kompozice na pokožku hlavy. Hlava je pokrytá plastovým uzávěrem, protaženy prameny skrz otvory v něm a obvyklým permem.

Radikální perm je prováděna na části vlákna přiléhající k pokožce hlavy, aby vznikla pompka u kořenů nebo aby se získaly kudrlinky na kořeny vlasů v případě, že vlasy, které byly předtím podrobeny chemickému permu, se zvětšily zpět.

Bohužel, perm má silný účinek na strukturu vlasů, což v některých případech může vést k vážným problémům. Chcete-li minimalizovat potenciální nepříznivé účinky trvalého, postupujte podle jednoduchých pravidel:

 • Nezdarujte vlasy před permem;
 • pokud jste nemocní, odložte perm;
 • zvolit pro curling produkty obsahující méně alkoholu a mnoho živin;
 • umyjte vlasy po perimetru, použijte speciální šampon pro vlasy s chemickým permem nebo jemným šamponem pro poškozené a oslabené vlasy;
 • Pro zvlhčení a posílení vlasů, obnovení lesku a hedvábnosti, vytvářejte masky na vlasy obsahující užitečné látky (zvlhčující panthenol a keratin, kolageny, hedvábné proteiny), stejně jako masky používající vlasový olej;
 • po stárnutí se konce vlasů často začínají rozdělovat, takže pravidelně upravují konce vlasů trochu, nebo na koncích vlasů aplikují speciální krém;
 • pro lepší zachování kudrlin, hýbejte vlasy pouze hřebeny se širokými zuby.

Perm jako proces změny mechanismu...

Perm jako proces

Mechanismus změny tvaru vlasů během chemických perm. Perm je proces, při kterém se vlasy stávají bujné a ohebné, a kadeře se natočí na kadeře různých velikostí a tuhostí. Na základě permů bylo provedeno několik stylů. Hlavním cílem tohoto postupu je, aby vlasy udržovaly daný tvar. Zásada působení jakéhokoli trvale vstoupí na trh dnes je stejná jako před 60 lety.

Lidské vlasy se skládají z keratinu - ve vodě nerozpustného proteinu obsahujícího vřetenovité buňky. Na druhé straně keratin obsahuje aminokyseliny, z nichž jedním je cyst n, který stabilizuje strukturu bílkovin, ale působí jako přísady pro chemické permutiny, rozpadá se v místě vazby cystinu:

S-CH2-CH (NH2) -COOH

S-CH2-CH (NH2) -COOH

Po rozbití této vazby se vlasy stávají pružnějšími. Vzhledem k tomu, že jsou vlasy navinuty na cívkách, mají v průřezu tvar elipsy. Je známo, že rovné vlasy v průřezu jsou kulaté, zvlněné, mají tvar elipsy a silně kudrnaté vlasy - zploštělou elipsu (obr. 82).

Pro obnovení pružnosti vlasů je nutné provést oxidaci, například se slabým roztokem 1% roztoku peroxidu vodíku nebo hotovým fixátem. Když k tomu dojde, obnoví se vazba cystinu. Nicméně kvůli hydrolýze keratinových aminokyselin působením chemického permutátorového přípravku na ně dochází k nevratným procesům - ke snížení hmotnosti vlasů.

Chemický proces probíhá při pH 9-11; čím vyšší je pH kompozice, tím více působí na vlasy. Vlasy se rychle zvětšují, vazby cystinu S-S se rychle rozpadají, ale aminokyseliny vlasů se aktivují lépe. Proto na

Volba času expozice a koncentrace léku by měla být v závislosti na vlasu, jejich struktuře, stavu (suchém, mastném, normálním) oslovena z účinků oxidačních barviv na vlasy.

Etapy perm. K dispozici jsou tři etapy. V první fázi Chemická expozice pomocí sloučenin a fyzikální expozice pomocí cívky. Tyto dva procesy se nazývají plastifikace.

Ve druhé fázi se vyrábí chemický efekt - nově vytvořené vazby jsou fixovány pomocí fixéru.

Ve třetím stupni se provádí neutralizace - kalení kaletu.

Princip perm. Síla vlasů je zajištěna přítomností dvojitých můstků, které vytvářejí vnitřní spojení v keratinových řetězcích a dávají vlasům svůj tvar.

V první fázi chemických permů dochází k chemickému procesu odkyselování. Čistič přivádí vodík do vlasů, který rozbíjí dvojité zrny. Během této fáze dochází k chemické expozici.

Ve druhé fázi nastane Cheat. Vlasy mění tvar, když jsou zabaleny na cívkách. Roztrhané kostnaté můstky v keratinových řetězcích jsou posunuty a vlasy mají tvar cívky. V této fázi dochází k mechanickému působení.

Ve třetí fázi dochází k fixaci.

Díky oxidačnímu činidlu obsaženému v pojistné vložce se uvolňuje kyslík. V kombinaci s vodíkem obnovuje dvojité zrnitosti mostů. Vlasy jsou fixovány v nové podobě. Jeho integrita a síla se k němu vrací, ale v nové podobě (obr. 83). Během této fáze dochází k chemické expozici.

Ideální procento deoxidace je 30% zničených dvojitých štětinových můstků, což vám umožní získat pružný zvlnění a udržet kvalitu vlasů. V průměru to znamená, že každý třetí most musí být přerušený. K tomu je velmi důležité zvolit správné chemické složení a přesně sledovat dobu expozice. Například pokud zvolíte příliš silné chemické složení nebo zvýšíte dobu expozice, vlasy se stanou citlivými a nebudou udržovat svůj tvar. Naopak, pokud zvolíte slabé chemické složení nebo snížíte dobu expozice, zvlnění bude velmi slabé a takový perm zůstane po velmi krátkou dobu.

Alkalita a kyselost roztoků. Chemický indikátor kyselosti nebo zásaditosti roztoku je vyjádřen pomocí pH. PH stupnice včetně

Hodnota je od 0 do 14; čistá voda, považovaná za neutrální látku, odpovídá hodnotě 7 ve středu měřítka. Roztok s hodnotou pH pod 7 je kyselina a index nad 7 je alkalický. Alkalický roztok způsobuje změkčení a otok vlasů, zatímco kyselé způsobuje kontrakci a kalení. Existují zařízení a papírové indikátory se speciální složkou pro stanovení pH různých řešení. Takže když ponoříte kus papíru impregnovaného solí kyseliny dusičné, ztmavne se v alkalickém médiu. V kyselém prostředí není změna barvy příliš nebo úplně chybějící. Pokud vlhčíte vlasy vodou a zkontrolujete pH, výsledná hodnota v rozmezí od 4,4 do 5,5 bude odpovídat rychlosti reakce slabé kyseliny. Chemické permaceutické prostředky mají pH přibližně 10 s posunem na alkalickou stranu. Index kyselosti v neutralizačních látkách je asi 3, tento indikátor je umístěn v kyselé části stupnice. Dokud nebude studium stavu vlasů klienta a nemá údaje o předchozích kosmetických procedurách, nepoužívejte roztok s pH blíže k hodnotě 7. Nedostatek vědomí může způsobit poškození vlasů klienta.

Alkalické perm. Hlavní aktivní složkou kompozice pro alkalické curling je thioglykolát amonný, chemická sloučenina vzniklá reakcí amoniaku s kyselinou glykolovou, pH alkalického složení curlingového lotionu je obvykle 8,2-9,6 v závislosti na množství amoniaku. Tato kompozice proniká vlasy rychleji než kyselina vyvážená. Někdy se provádí alkalické permutě pomocí vodního kolečka s plastovou kapucí pro některé vlasy, nikoliv pro jiné.

Výhody alkalického permu jsou: silné kudrlinky (obvykle trvají déle); možnost zpracování při pokojové teplotě.

Alkalický perm se používá pro styling vlasů, které se obtížně zpracovávají, stejně jako ke zvlnění, pokud má klient trvalý, který byl příliš slabý.

Kyselina vyvážená perm. Hlavní účinnou látkou v kyselých vyvážených formulacích je glycerylmonoglykolát. Jeho pH je nižší než pH alkalické kompozice. Tato kompozice má měkčí účinek na vlasy a obvykle poskytuje méně těsné kudrlinky než alkalické zvlnění za studena. V kyselém vyváženém lotionu je pH asi 4,5-6,5, kompozice proniká vlasy pomaleji než alkalicky, takže ošetření vlasů trvá déle. Používané teplo může být ze dvou typů: od samotné chemické reakce (exotermní

Chesky metoda); z externího zdroje - obvykle je to klimamon nebo infragrelka (endotermická metoda).

Nedávno byly vyvinuty nové přípravky vyvážené kyselinou, které umožňují perm při pokojové teplotě. Mají mírně vyšší hodnotu pH než normální a jejich účinná složka je stejná.

Výhody kyselinově vyváženého permu jsou měkčí kudrlinky a delší, ale řízený čas zpracování. Pokud je vlasy přirozeně křehké nebo zabarvené, provádí se kyselé vyvážení permutu. Chcete-li získat kudrlinky nebo vlny, které jsou blízké přirozené, perm je základem účesu. Nevýhodou je, že perm na kyselém základě je méně odolná než klasická (na alkalickém základě), po 4-6 týdnech vlasy nejsou tak bujné.

Složení neutralizátorů. Neutralizátory pro kyselinově vyvážené a alkalické permutě mají stejnou funkci: trvale pevné kadeře. Neutralizace je velmi důležitá fáze. Pokud nejsou vlasy řádně neutralizovány, zvlnění se po umytí vlasů může uvolnit nebo se vyvinout. Obecně se neutralizátory skládají z relativně malého množství peroxidu vodíku, oxidačního činidla a kyselého pH. Metody používání neutralizátorů se liší.

Neutral perm. Stejně jako alkálie na bázi alkalických látek má pH 7,4, ale působí mnohem jemněji než chemikálie na bázi kyselin.

Vědci vyvinuli metodu neutrální chemické ochrany, která bere v úvahu skutečnost, že ve vlasech existují tzv. Voděodvětvové zóny (vodu odpuzující), které na rozdíl od hydrofobních zón snadno absorbují přebytečnou kapalinu pro chemické permutáty. Neutrální perm vyhlazuje tyto rozdíly. Chrání citlivé oblasti, zatímco zdravé oblasti začínají aktivněji absorbovat kapalinu. Výsledkem je, že vlasy nezaznamenávají dodatečný stres, neboť se příliš nezvětvuje. Neutrální perm je ideální pro zákazníky, kteří mají po obvodu drsný povrch a potřebují větší ochranu. Zvláštní keratinový komplex, který již během permutátu vyhlazuje poškození, které se objevilo v stratum corneum, a pečuje o elasticitu a stabilitu vlasů.

Výběr trvalého. Rozhodnutí o tom, jaký typ stálého by měl být aplikován (kyselinově vyvážený nebo alkalický), je založen na typu vlasů.

Moderní nástroje pro stálé představují široký výběr. Existují alkalické sloučeniny pro bělené vlasy a kyselé vyvážené - pro tvrdé, nezbedné. Každý z nich poskytuje vynikající výsledky za předpokladu správné volby a souladu s pokyny.

Přípravné práce. Přípravné práce pro chemické perming zahrnují:

* Příprava pracoviště;

* Pozvání klienta k židli;

* Mytí rukou a dezinfekčních nástrojů;

Příprava zařízení: dvě nekovové misky (jedna pro složení, druhá pro upevnění), dva houby (malé pro složení, velké pro upevnění), aplikátory, rukavice, odměrka, oteplovací čepička a cívka;

Broušení a diagnostika vlasů: určení stavu vlasů (přírodní, barvené, bělené), struktury (silné, střední, tenké), struktury (mastné, normální, suché), délky: až 15 cm nebo více loket nebo za uchem způsobují kompozici a inkubují se 5 až 10 min);

Krytí klienta s prádlem;

Proveďte hygienické mytí.

Všechny účesy jsou čisté, geometrické tvary se provádějí před permem.

Typy a velikost cívky. Tyče jsou konkávní a rovné. Konkávní tenisky v centru již postupně, konce postupně

Rozšiřují se; Výsledkem je, že kadeř je nakonec strmější a uvolňuje se v kořenech vlasů. Průměr Straight Koklushki je stejný po celé délce a zvlnění je hladké. Kohout je vybaven pružným pásem (elastickým), který je na jednom konci připevněn a připevněn k druhému, když jsou vlasy již zkroucené.

Při výběru velikosti cívky je třeba brát v úvahu požadovaný počet kadeří a fyzikální vlastnosti vlasů. Počet vln, kudrlin a kráse vlasů jsou stanoveny velitelem a klientem v předběžném rozhovoru. Typ vlasů závisí především na velikosti cívky, jejich počtu a umístění na hlavě. Při výběru velikosti cívky se berou v úvahu charakteristiky vlasů, jako je délka, pružnost a struktura, které jsou nejdůležitější. Takže s drsnou strukturou a dobrou elasticitou je nutné rozdělit vlasy na malé prameny a vezmout velké cívky. Střední struktura a pružnost vyžadují rozdělení vlasů na středně dlouhé prameny; Bobbinky by měly být také středně velké. S jemnou strukturou a špatnou elasticitou by měly být vlasy rozděleny na menší prameny než na průměrnou strukturu; Cívky jsou malé až střední, aby se zabránilo poškození vlasů. Pro zkroucení vlasů na zadní straně hlavy jsou nejmenší prameny a nejmenší cívky. Chcete-li vytvořit trvalý perm na dlouhé vlasy (delší než 15 cm), jsou rozděleny na malé prameny, rovnoměrně navinuté a blízko k hlavě. Rozdělení na malé prameny podporuje rovnoměrné namočení.

Perm vlasy

Mnoho žen sní o krásných kadeřích, ale ne každá příroda má kudrnaté vlasy. Jedna možnost k dosažení požadovaného efektu - perm.

Mnozí z nás, samozřejmě, museli vydržet zklamání "klasického" chemického permu. Poškozená, nepochopitelná barva vlasů, která vystupuje ve všech směrech a jeden sen - rychle to všechno vyřeší. Nyní existují příležitosti minimalizovat nepříznivé účinky chemie na vlasy, je možné zvolit perm nejen na vnějších indikátorech, ale také podle typu vlasů.

Je pravda, že hodně bude záviset na pánovi, kdo vám udělá perm. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že nejlepším koncem jsem získal nejúspěšnější. Bylo to děláno s duší, ale v naprosto nemyslitelných podmínkách, nejběžnější "Lokonom". Tento výsledek jsem nedosáhl, což je škoda.

Skutečný profesionál provede analýzu vašeho typu vlasů a podle výsledku vybere perm. Například u unavených vlasů je vhodná jemná kyselina. Na rozdíl od konvenční chemie mají kyselé permety pH mezi 6 a 7, což téměř odpovídá přírodnímu kyselému ochrannému pokrytí pokožky a vlasů. To znamená, že kyselinová perm vlasy příliš nepotřebuje. Pokud máte citlivou pokožku na hlavě, bude vám vyhovovat biologická lokýnka obsahující sulfidy a bude velmi jemně působit na pokožku hlavy. Konvenční chemie je vhodná pouze pro zdravé nebo velmi tenké vlasy. Její jediná ctnost je, že trvá alespoň vdovu déle než kterákoli jiná možnost mávání.

A přesto je to vaše volba.

Co tedy uvažovat při výběru:

Negativní body:

Jakékoliv vlasy vyžadují péči a péči, perim vás nezachrání z potíží stylingu a péče, spíše naopak. Navzdory skutečnosti, že se vyvíjejí šetřící varianty chemických permut, vlasy prožívají stres a negativní dopad a potřebují regenerační léčbu. Vlasy s chemickou vlnou vyžadují pečlivé česání a stylování.

Jemné perm se drží méně než klasika.

V mnoha ohledech bude úspěch určen profesionalitou pána. Nejen, že udělá vysoce kvalitní zvlnění, ale také vám pomůže rozhodnout o typu chemických perm v závislosti na struktuře vlasů, jejich zdraví, očekávané velikosti kudrlin a jejich tvrdosti. Pokud si nejste jisti pánem, riskujete zničení vlasů a náladu.

Existuje mnoho nežádoucích okamžiků, které mohou snížit výsledky na nulu. Více o tom později.

Možná budete muset tónovat vaše vlasy, protože mohou stále ztratit původní barvu.

Pokud žijete v oblasti s horkým a suchým klimatem, může to mít také špatný vliv na stav vašich vlasů. Budou potřebovat důkladnější péči.

Constancy Pokud změníte názor, budete muset dlouho čekat, dokud se vaše vlasy nestanou přirozenou a možná i část s tvrdohlavou součástí.

A teď o pozitivních bodech:

Pokud máte vlhké klima a zároveň máte rád kudrlinky, měli byste si vybrat perimetr, protože v dešti, za mokra, budou kadeřavé vlasy jasnější, což nelze říci o kudrlích položených na kadeřnicích nebo na kadeře.

Hair styling se může provádět méně často.

Vlasy se stanou "poslušnějšími".

Pokud máte mastné vlasy, chemie je usuší.

Perm dává vlasům objem.

Constancy To může být pozitivní kvalita, pokud uděláte správnou volbu.

Pokud jste nesnesitelně chtěli dělat chemii a tohle se v duši zklidňuje, udělejte to s přihlédnutím ke všem potřebným informacím pro správnou volbu.

Nepoužívejte, pokud:

 • vaše vlasy jsou vyčerpané, nemocné a vyžadují regenerační ošetření.
 • vaše tělo je oslabeno nemocí nebo stresem.
 • jste těhotná nebo užíváte hormonální léky, které ovlivňují hormonální účinky vašeho těla, tak, aby vzniklo působení "pomyslného těhotenství".
 • kojíte.
 • máte kritické dny.
 • máte vysoký krevní tlak, s nízkou hladinou, pokuste se zvýšit tím, že pijete šálek kávy.
 • v místnosti, kde se provádí perma- nent méně než 24 ° C v zimě a 22 ° C v létě.
 • jste alergičtí na drogu.
 • Nedávno jste si zbarvili nebo barvili vlasy. Po barvení vlasů musíte 2-3 týdny vyčkat. Tentokrát věnujte intenzivní péči o vlasy.
 • den předtím, než jste ošetřili vlasy kompozicí obsahující kov nebo urzol (například "Hair Color Reducer", atd.),
 • Neustále používáte produkty obsahující silikony. Je-li to šampon pro kondicionér, silikony obsažené v něm se rozpustí ve vodě, jen varují kadeřníka, aby odstranil zbytky tohoto produktu šamponem na olupování. Přečtěte si více o silikonech níže.

"Killers" perm?

Silikony v kombinaci s šampony

(Materiál je založen na knize "500 účesů a tipů pro make-up. Profesionální tipy")

Výrobky s názvem Two-in-one (dva výrobky v jedné láhvi) se stávají stále oblíbenějšími. Jsou viněni za neúspěšnou perm?

Silikony jsou různé

1. Vodorozpustné silikony vytvářejí stabilní pěnu a jsou speciálně používány v šamponech. Nejsou uloženy ve vlasech.

2. Silikonové oleje zvyšují lesk a usnadňují vlasy hřeben. Jsou obsaženy v proplachování, léčivých přípravcích a v mnoha kombinovaných výrobcích. Tyto oleje se nerozpouštějí ve vodě, ale jsou promyty šamponem. Při častém používání se hromadí ve vlasech.

3. Vysoce polymerní silikony lepí štěpené konce vlasů. Silikony, zejména ty, které jsou součástí kapaliny, která se starají o špičky vlasů, jsou uloženy ve formě hustého filmu na vlasy a jsou s velkými obtížemi odstraněny.

Slabý perm, nudné barvení a vlasy bezmocně visí po každém praní - mnoho žen čelí těmto potížím. Ale jen málo vědí, jak to zvládnout.

Mezitím použití kombinovaných prostředků zjednodušuje péči o vlasy. Šampon a opláchněte v jedné láhvi - nádherný objev. Čas je ušetřen a často je tento druh péče o vlasy levnější a levnější. Není divu, že výrobky dva v jednom nyní vyhrály přibližně 15% trhu prodeje. Nicméně rostoucí popularita těchto produktů děsí mnoho kadeřníků. "Perm, barvení a tónování vlasů nefunguje tak, jak tomu bylo předtím. Kadeřníci stále více stěžují na to," řekl B. Müller, předseda Ústředního svazu německých kadeřníků. Kadeřníci se domnívají, že příčinou výše uvedených potíží je silikon obsažený v mnoha výrobcích.

Silikony se běžně používají ve výrobcích pro péči o vlasy a jsou v podstatě neškodné. V mnoha kombinovaných šamponech je jejich podíl zanedbatelný. Silikonové kapky, které se nanáší na vlasy, jsou jemnější, lesklé a stylovější. Avšak při kontinuálním používání šampónu na vlasy se usazují stále více silikonových kapiček, které tvoří film a uzavírají póry. Další typy chemické úpravy, jako je tónování nebo curling, již nemohou ovlivnit vlasy. Za prvé, jemné tenké vlasy se stávají těžkými a perm se na nich nedaří.

H. Daniel z Svazu průmyslníků, výrobců hygienických a čisticích prostředků, chránících nové šampony před útoky, se odvolává na mezipodnikové testy a studie, které byly provedeny na Novém Zélandu a ve skandinávských zemích, a nenalezly žádné zhoršení kvality permutu a tónování. Vzhledem k tomu, že studie byly zahájeny nedávno a výsledky delších testů dosud nebyly získány, zdá se, že kadeřnické pochybnosti nejsou bezpodmínečné.

Nepochybně jsou určité typy silikonů vždy uloženy na vlasy. Silikony jsou speciálně přidávány do kapaliny, které se starají o špičky vlasů, aby dosáhly přesně tohoto účinku. Proto pokud máte v úmyslu udělat perm, neměli byste často používat výrobky obsahující silikony.

Doporučení pro použití kombinovaných šamponů:

 • použít kombinovaný šampon by neměl být denně, ale ne častěji než dvakrát týdně. Zbytek času používejte pravidelný šampon.
 • Potřebujete koupit kombinovaný šampon podle typu vlasů a utratíte malou částku na každé umývání.
 • pro praní jemných jemných vlasů pouze ve výjimečných případech můžete použít kombinaci šamponů. Vlasy se rychle pokryjí silikonem a stávají se pomalými.
 • Pro silikonově nasycené vlasy vyrábí kosmetický průmysl speciální neutralizátory, které brání tvorbě silikonu na vlasu. Tyto nástroje jsou vhodné pro ty, kteří nechtějí váhat s permem.
 • s odkazem na kadeřník s žádostí o provedení permutu, tonizování nebo zbarvení, nezapomeňte mu říct o předchozí péči o vlasy.

O chemických látkách

Co je to perm?

Perm je běžný název procesu, v důsledku čehož se vlasy stávají bohatými a ohebnými, zablokují kadeře různých velikostí a tvrdostí.

Co se stane s vlasy během perm?

Podstata vlasu změkčuje působením kyseliny (thioglykolové), její přírodní sírové sloučeniny se rozpouštějí. V této fázi má mávání vlasů kadeřník nebo papillotok novou podobu a je fixní.

Která perm je vhodná pro vaše vlasy?

Záleží zcela na jejich tloušťce a stavu.

To je věřil, že tenčí vlasy, tím více jsou náročné na prostředky pro chemické perm, jako vlasy samy o sobě tenké, měkké, slabé a rychle klesly. Proto by měl být kadeřník dostatečně pevný, aby tenké vlasy v novém tvaru fixoval. Tlusté, tenké vlasy jsou ve své podstatě silnější a udržují svůj tvar lépe, takže je pro ně dostatečně snadná chemie. Klasický perm je nejvhodnější pro zdravé vlasy. Pokud se to dělá správně, trvá to tři až šest měsíců. Je pravda, že je pro vlasy neškodné, proto, aby se zachoval jejich lesk a zdravý vzhled, je nutné použít speciální výplachy a balzámy.

Pokud máte citlivou pokožku na hlavě, je lepší zvolit biopalivo, které místo kyseliny thioglykolové obsahuje sulfid a působí jemně a jemně na vlasy a pokožku hlavy. Nový nástroj je pro pokožku pěkný: v jeho složení není zahrnut zápach a pálení amoniaku. Namísto toho se používá přírodní močovina, pod účinkem které se vlasy zvracejí před curlingem. Tato látka je téměř bez zápachu a neznečišťuje životní prostředí. Ale přesto, bez peroxidu vodíku-oxidant, který je součástí krému pro bělení vlasů, nedá se dělat dlouhotrvající curling. A tato operace také pěstuje vlasy.

Pro unavené vlasy je vhodná chemie s kyselou bází. Na rozdíl od alkalické kompozice pro klasický perm má kyselé složení pH pH + 6-7, které se přibližně rovná hodnotě pH v kyselém povlaku vlasů a pokožky, což přirozeně usnadňuje pronikání kyselin do jejich struktury. Chybějící složení kyselin je, že je méně stabilní než alkalické. Vlna se udržuje přibližně dvakrát méně než obvyklá chemická vlna klasické kompozice, přibližně 4-6 týdnů. Bohužel kyselina permová není vhodná pro všechny typy vlasů. Například je zbytečné pokoušet se vytvořit kyselé permety na tzv. Trvanlivých vlasech - tak hladké a tak rovné, že po každém pokusu o vlny se vrátí do svého bývalého stavu. Prostě nevnímají chemickou curlingovou tekutinu. Pokud vaše vlny vůbec neudrží, požádejte svého kadeřníka, aby vaše vlasy otestoval se speciálními zařízeními nebo jen aby provedl zkoušku na jedné straně.

Konečně neutrální perm je novinkou. Má neutrální hodnotu pH, méně poškozuje pokožku hlavy a působí stejně dobře na všechny části vlasů. Na hlavě každého člověka se nacházejí oblasti, kde jsou vlasy buď příliš nedůstojné, nebo poškozené. Jedna část vlasů se tak propůjčuje dobře, a druhá ne. Výsledkem je nerovnoměrné mávání, často bez lesku. Neutrální perm má jednotný účinek na vlasy a je vhodný pro všechny typy vlasů. Je také ideální pro ty, kteří chtějí udělat perm o sobě: prodává se jako vlna pěna s integrovanými živinami. Zvláštní keratinový komplex, již během permu, vyhlazuje poškození, které se objevilo na stratum corneum a pečuje o pružnost a stabilitu vlasů.

Při výběru konzultujte s profesionálním kadeřníkem. Pomůže vám zjistit, co je pro vás to pravé.

TYPY CHEMICKÝCH SPRINTERŮ

Mává na souborech

Tento typ curlingu vytváří efekt přirozeně kudrnatých vlasů, vytváří světle vlnité kadeře.

Pro curling na papilotkách jsou horní vlasy rozděleny na "kroky". To dává vlasům větší flexibilitu. Holič odděluje odpovídající široký pramen a vítá je do velkých papilotů. Musíte je uspořádat náhodně. Pásky vlasů by měly být zkroucené v jednom směru, ale ne paralelně. Tím vytvoříte obrázek nádherně kudrnatých vlasů, které krásně padnou nad sebou. Poté použijte perm. Vybírá se podle struktury a stavu vašich vlasů.

Spirálovité zvlnění

Perfektní pro dlouhé vlasy, ale může být provedena po délce vlasů k uchu.

Zvláštnost spirální "chemie" je ve formě kudrlin. Dlouhé vlasy jsou zkroucené do malých spirál v malých pramenech. Po zakřivení se krouží do kroužků, aniž by se navzájem otáčejí. Stejný efekt dosáhne kadeřník s obvyklým curlingem, pokud předtím zkroutí jednotlivé prameny do pletenin. Spirálová chemie se doporučuje vysušit při pokojové teplotě nebo s vysoušečem vlasů s difuzní tryskou. Funguje jako filtr, prochází vzduch mnoha malými otvory a nezakázá vlasy.

Perm "na pigtailu

Vhodný pro vlasy až po ramena a dolů. Zvláštnost této vlny spočívá v tom, že chemické složení pramenů se splétá do malých těsných provazců, jejichž konce jsou zkroucené do cívky. Ale můžete také otočit celý pigtail. Dosáhne to zajímavého účinku.

Perm "na vlásek

Vypadá dobře na vlasy, na rameni.

Zvláštností tohoto mávání je to, že vlasové prameny jsou přišroubovány na vlásenku vyrobenou z nekovového materiálu.

Chemické mávání s kroucením druhé cívky

Zvláštností tohoto typu perm je to, že část pramene je zkroucená do jedné cívky a pak "zkroucená" do druhé. V důsledku toho se získají kadeře různých velikostí.

Dětské chemické mávání

Doporučená délka vlasů - do středu uší.

Účelem "dítěte" je odstranění formulací na pokožce hlavy a vlasů.

Provede takovýto postup. Hlava je pokrytá plastovým krytem. Obvyklý háčkovaný háček táhne prameny skrz otvory v plastovém víčku vyrobené stejným háčkem. Další je obvyklá perm.

Perm "Gemini

Doporučená délka vlasů je až do ramen a dole.

Tento typ perm se liší v podobě kroužku: polovina nitě má kudrlinky v podobě svislých kudrlin a polovina - ve formě vodorovných kadeří.

Radical Perm

Používá se v případech, kdy je nutné provést perimu na části nití přilehlé k pokožce hlavy, například k vytvoření pompky u kořenů nebo ke vzniku kudrlin na vlasových kořínech, pokud se vlasy, které byly předtím podrobeny chemickému permu, zvětšily zpět. Délka pramenu, který má být zvlněný, se zvolí podle potřeby.

Za účelem předběžného určení zamýšleného tvaru zvlnění a vzhledu účesu s použitím netradičních typů chemického curlingu můžete jej zvlnit, zvlhčovat prameny vlasů běžnou vodou s přidáním piva v poměru 1: 1 nebo kyselinou citronovou (přidá se 1/2 šálku vody k špička nože).

Po provedení perimetu se doporučuje oříznout konce vlasů.

Doporučení pro péči o vlasy po provedení permu:

Několik hodin po provedení permutátu vlasy omyjte kyselinou (lžíce octa na litr vody);

Nehromažďujte si vlasy ve stejný den;

Nepráťte vlasy po dobu 2-4 dnů a nevyhřívejte je, například pomocí vysoušeče vlasů, vyhřívaných vlasových válečků atd. Se nedoporučuje.

Nepoužívejte elektrické kleště;

Nehromažďujte si vlasy. Za tímto účelem bude vhodnější hřeben nebo hřeben se vzácnými zuby;

Nepleťte vlasy, nepokládejte se do přímých slunečních paprsků, po koupání (ve slané nebo chlorované vodě), opláchněte vlasy;

Abyste zlepšili strukturu vlasů, nepoužívejte urinoterapii, protože se může curl brzy "vyvíjet";

Použijte speciální výživné šampony a balzámy, abyste si umyli vlasy;

Doporučuje se provádět zdravotní a rehabilitační kurz vlasů.

Jemné prací vlasy. Ideální na umývání superjemného šamponu pro poškozené vlasy nebo šamponování s kondicionérem. Vlasy jsou méně roztrhané, protože se stávají pružnějšími. Šampon pěna potřebuje k pokožce hlavy a vlasů. Dlouhé vlasy stačí na vyčištění zbytků šamponu, které protékají vlasy.

Obnova v noci. Účinek chemických látek během curlingu ovlivňuje nejen vnější, ale i vnitřní strukturu vlasů. Zmizí bílkovinné sloučeniny, které dodávají vlasům sílu a zároveň vlasy elastické. Důsledkem toho jsou suché, křehké vlasy bez lesku. Zvláštní ošetření v ampulích obnovuje poškozené vlasy po dobu sedmi dnů. Používají ampule takto: kapalina z celé ampule se večer aplikuje na suché vlasy a česá. Během noci bude absorbována do vlasů a začne obnovovat zničené sloučeniny. Ráno je třeba vlasy dobře umýt.

Průběh léčby mezi případy. Okamžitá akce, ideální pro ženy, které mají jen málo času. Chcete-li to provést, jen posypejte vlasy hydratační tekutinou. Úžasný dvojitý efekt: živiny jsou vstřikovány do suchých vlasů a současně je masáž "osvěžena" permem. Pro ty, kteří jsou zvláště postiženi vlasovým permem, je nutné aplikovat aerosol živinami denně.

Pravidelná nasycení energie. Bez ohledu na to, zda jsou vlasy po okraji vybledlé nebo ne, po každém mytí je třeba je dobře opláchnout. Masky na vlasy by měly být prováděny po každém 3 nebo 4 mytí vlasů. Nové produkty pro perm obsahují lehké živiny, jako je hydratační panthenol a keratin, které zvyšují růst vlasů, kolageny a hedvábné proteiny. Rovněž poskytují kadeřní pružnost.

Měkký styling je přípustný. To platí zejména pro dlouhé vlasy. Mějte na paměti, že horký vzduch vysoušeče vlasů je jedem. Vysušte si vlasy pouze teplým vzduchem pomocí rozprašovací trysky, jinak budou vlasy zamotané a kudrlinky nebudou schopny rolovat tvar. Novinka: Sušení pod infračervenou lampou - jako v holičství. Jemnější způsob sušení je obtížné si představit. Chcete-li vyrobit módní "velké vlny", vítr na předehřátých vyhřívaných kadeřnicích "Soft Styler" velké prameny vlasů. Výhody této metody: vlasy zůstávají suché, kolečka se ochlazují po dobu 20 minut a nepotřebují svorky nebo vlasy.

Velmi účinným prostředkem je horký olej. To je poslední novinka: posiluje vlasy a nezanechává na nich žádné stopy tuku. Její tajemství spočívá v nové kombinaci složek z keratinátů a bílkovinných hydrolyzátů a tepelného působení. Uzavřené lahvičky s olejem je třeba zahřívat po dobu 2 minut v horké vodě, poté odkapávat a vstřikovat do vlhkých vlasů. Vzhledem k teplu jsou ingredience rovnoměrně rozloženy na povrch hlavy a mají lepší účinek na vlasy. Nechte olej trochu namočit a pak jej umyjte šamponem. Vlasy díky tomuto ošetřením se stávají zdravějšími a pružnějšími.

Pro Více Informací O Suché Vlasy