logo

Povrchově aktivní látky, přísady, sírany a různé základy pro šampony - vše, co potřebujete vědět o nebezpečích a výhodách

Samozřejmě bychom neměli zapomínat, že nejčastěji pro každou specifickou povrchově aktivní látku může být reakce vašeho těla často odlišná od mé či obecně přijatá. Naléhavě požaduji tyto informace, aby se jednoduše zapamatovaly a nechodily na stejnou rakvu mnohokrát, opakovaně četly kompozici a sledovaly reakci pokožky na každou specifickou povrchově aktivní látku nebo její kombinaci. Některé informace budou duplikovány z předchozího článku a shromáždit vše pro pohodlí na jednom místě.

Abyste si sami vybrali surfaktanty a najděte nejvhodnější, doporučuji vám, abyste je prohlédli přes http://www.goodguide.com/

Na tomto webu, s rozsáhlou základnou kosmetiky a komponentů, se zavedením součásti budete informováni o tom, zda byly provedeny všechny bezpečnostní testy, v nichž je nejčastěji používána konkrétní kosmetika.

Navíc na iherb.com můžete zadat komponentu, o kterou máte zájem, do vyhledávacího pole a zjistit, co to znamená.

Pokud budeme mluvit o nejoblíbenější PAVah můžete udělat krátký seznam, jsem v něm uvedu všechno, co u se snažili a ty, které se nám líbí, budu vyzdvihnout tučně a to nebylo příjemné - kurzíva: SLS (ether sodný a laurylsulfát), TEA lauryl a ether sulfát, a ether amonium laurylsulfát, laurethsulfát hořečnatý, coco-glukosid, kokoamidopropylbetain, decyl glukosid, lauramidopropyl betain, C12-14 olefinsulfonáty.

Dále předáváme popisy s mými připomínkami.

Laurylsulfát sodný (SLS), nebo dodecylsulfát sodný nebo sodná sůl kokosového-sulfát - je drahý detergent, aniontové povrchově aktivní činidlo odvozené od kokosového oleje, široce používané v kosmetické čistící prostředky, šampony, gely, vanou a sprchou, pěny do koupele a podobně.

Sodík Laureth Sulfate (SLES) je složka podobná vlastnostem SLS (přidán esterový řetězec). Prvotní složka čisticích prostředků a šamponů. Je to velmi levné a zahušťuje, když se přidá sůl. Vytváří spoustu pěny. Používá se jako smáčedlo v textilním průmyslu.

TEA laurylsulfát - aniontová povrchově aktivní látka s širokým použitím, TEA (triethanolamin) a další: kokamid DEA, DEA-cetylfosfát, DEA Oleth-3 fosfát, myristamid DEA, stearamid MEA, kokamid MEA, Lauramid DE a mautamid MEA, Lauramide DE a Mauramide MEA; MEA, oleamid DEA, TEA-laurylsulfátu - aniontové povrchově aktivní látky, jako emulgátory a pěnotvorných činidel v čisticích mlék na kůži, v šamponech, tělová mléka a vanou, mýdla atd Ethanolaminy dráždí oči, kůži a sliznice, způsobují dermatitidu. Diethanolamin snadno proniká do kůže a usazuje se v různých orgánech. Zkoušky na zvířatech ukázaly, že tato látka může být toxická pro ledviny, játra, mozku, míchu, kostní dřeň a kůži. Tyto látky jsou karcinogenní.

Tato skupina je považována za "kvalitativnější" náhradu SLS, která se s nimi setkává dokonce v naturka (například Natura House). Možná je to pravda, ale osobně můj hlava říká opak, dostane naštvaný a ztratí vlasy.

Laurylsulfát amonný je syntetický detergent. Povrchově aktivní látka. Označeno značkou "Nebezpečí".

Ammonium Laureth Sulfate je syntetický detergent. Povrchově aktivní látka. Označeno značkou "Nebezpečí".

Tyto dvě amonium pro mnohé a mou hlavu pro jistotu - jenom smrt. Příkladem je šampon JungleFever, který byl předepsán jako léčba některým z našich klientů (.). Aplikoval se v řízené formě na pokožku hlavy asi půl hodiny (.). Navzdory skutečnosti, že si zákazník myslel, že to "nedělej," věřila to duše a za dva týdny dosáhla strašlivého podráždění s vředy na povrchu hlavy, svědění a ztrátu 150 vlasů na každé umývání. Trvalo mi měsíc a půl, abych jí vrátila hlavu. Další příklady na tomto základě - Loreal Elseve (nemůžu říct, všechny nebo jen některé), Lush - některé tekuté šampony, například pivo pro Cynthia.

Síran horečnatý Laureth je povrchově aktivní látka s čisticími vlastnostmi. Mírná povrchově aktivní látka, nedráždí pokožku a oči, je široce používána v intimních hygienických výrobcích.

Používali v nich mnoho prostředků (například dětská série prvního řešení nebo maska ​​pro pokožku hlavy od Daniela Jouvane), je opravdu mnohem měkčí než SLS, ale mnozí nemohli zcela vyřešit své problémy, jsou to jen první kroky k oživení

Kokosamidopropylbetain je mírné povrchově aktivní činidlo kompatibilní s aniontovými / kationtovými / neionogenními povrchově aktivními látkami. Pomocné povrchově aktivní látky zahrnují amfoterní, neiontové a kationtové látky. Jsou nezbytné v šamponových prostředcích pro zvýšení kompatibility hlavních (aniontových) povrchově aktivních látek s pokožkou a vlasy, zvýšení pěnivých vlastností, regulace viskozity a snížení efektu odmaštění. V roce 2004 ji zvolila společnost American Contact Dermatitis Society jako produkt s nízkým alergenem. V některých pramenech je označeno znaménkem "nebezpečný", říká, že dráždí sliznice (například pokud se dostane do očí)

Na tomto základě věřím. Udělala sérii šamponů Korunu ze Sibiře, která se ukázala jako skvělá, nevyvolávala při mytí jediné vlasy a sama ošetřovala vlasy.

Kokamidopropylhydroxysultain - se setkal ve všech typech detergentů, ale nenalezl jsem jasný popis, ale nepamatuji se na univerzitě.

Kokoamidopropyl Amine Oxide - určeny pro použití v kosmetickém průmyslu při výrobě vlasové šampony, pěnové koupele, jakož i ve výrobě chemikálií pro domácnost, prostředky pro hašení kosmetické, průmyslové čisticí prostředky, atd Oxidy terciárních aminů jsou neiontové povrchově aktivní látky s manifestaci slabých kationtových vlastnosti. v kyselém prostředí. Výrobky jsou silné emulgátory, pěnivé činidla a stabilizátory pěny, jakož i zahušťovací složka v alkalických, chlórnanových a kyselých čisticích činidlech používaných jako aktivátory detergentních a antistatických účinků.

C12-14 olefin sulfonát je syntetický povrchový chemický detergent, často uváděný jako "odvozený z kokosových ořechů". Používá se k očištění pokožky a vlasů, stejně jako emulgátor (emulgátory pomáhají vytvářet emulze na bázi nemísitelných kapalin, jako je voda a olej).

Lauramidopropyl Betain je mírná povrchově aktivní látka, kompatibilní s jinými povrchově aktivními látkami. Má dobré zahušťovací a pěnivé vlastnosti. Doporučuje se pro použití v šamponech, sprchových gelech, tekutém mýdle, přípravcích na čištění obličeje, dětské kosmetice.

Výše uvedené dva povrchově aktivní látky jsou základem jednoho z testovaných šamponů - Giovanni, Magnetic Energizing Shampoo. Navzdory tomu, že tyto dvě složky nenajdou nic zvlášť lichotivé, že funguje dobře na můj skalp podráždění a nedávají tento šampon pomáhá obnovit rovnováhu pokožky hlavy klienta nejvíce po JungleFever a snížení padání vlasů do 5-7 kusy.

Decylglukosid nebo decylpolyglukóza - Mírná neiontová povrchově aktivní látka obsahující cukry (glukózu) odvozené z kukuřičného škrobu a mastných kyselin (decanol - decylalkohol) z kokosu.

Také důvěřuji tomuto promývání. Za prvé, mám zkušenosti s řešením, moje vlasy nevypadají z šamponů na základě toho, za druhé, některé šampony Aubrey Organics jsou na tom a já věřím této značce víc než já, jedna z mála.

Coco glukosid - mírně pěnivá látka, která pochází ze sušené kokosové buničiny a ovocného cukru. Používá se jako pěnivý prostředek, kondicionér a emulgátor. Poskytuje pěnivou schopnost kosmetiky, poskytuje měkké čisticí vlastnosti, pomáhá rozpouštět nečistoty a kožní mazu. To přispívá k lepšímu proniknutí hydratačních složek obsažených ve výrobku do pokožky. Ve fondech na vlasy - vyhlazuje strukturu vlasů, dává objem.

Všude, kde píše, že kokoso-glukosid je nejoblíbenější měkkým tenzidem, je pravda, že když všichni začali opouštět SLS, objevily se fondy s Coco-glukosidem. Jak se ukázalo, pro mnohé je ještě horší než SLS. Proč - nevím. Osobně se tomu také vyhýbám jako klasické sulfáty.

Lauryl glukosid - syntetizovaný z přírodních surovin v procesu rektifikace rostlinných tuků (kokosový olej a glukóza). V kosmetice působí jako emulgátor, dispergátor, přírodní pěna, zvyšuje viskozitu konzistence. Má mírný čisticí účinek, používá se v dětských produktech a intimních hygienických výrobcích. Vlastní vlastnosti povrchově aktivního činidla - štěpí tuky s nečistotami nečistot na povrchu kůže, po které jsou snadno odstraněny z kůže nebo vlasů. V gelu, krémy čistí, změkčují pokožku, šampony poskytují lehký kondicionační efekt, usnadňují následný styl vlasů.

S tímto povrchově aktivním činidlem jsem v mém šampónu Lavera s růží měl také kokoglukosid a kokosulfát sodný (tj. Sls). Bohužel, ve své čisté podobě jsem se s ní nikdy nesetkal a rozhodně nemohu říci nic o jeho činu.

Laurylglukózový karboxylát sodný - Laurylglukosidkarboxyláza Přírodní alternativa k agresivním povrchově aktivním látkám. Velmi měkké přírodní pěnivé činidlo, které vytváří jednotnou konzistenci produktu, získané reakcí kokosového oleje a palmového oleje s cukrem a škrobem. V kosmetice se obvykle používá v přípravcích na praní a čištění pokožky, v šamponech na vlasy. Negativní a alergické reakce při použití této látky nejsou detekovány.

Tento základ se vyskytuje u některých šamponů Giovanni, například hladkého jako hedvábí, čajového stromu Triple Treat a 50:50, ale všude tam je další čtvrtý nebo pátý (nízký koncentrace) surfaktantu v sadě.

Sodík Myreth Sulfate a sodík myristyl ether sulfát - je směs organických sloučenin používaných jako složka detergentů s povrchově aktivními vlastnostmi. Velmi podobný SLS. Mírně nebezpečné

V mnoha šamponech jsem viděl takovou základnu, dokonce i s Iherbou, nemyslím si, že bych měl být rovnocenný s tím, rád bych jí radil, abych se jí vyhnul.

Tartrát sodný kokopolylglukosid - většinou ho viděl v psích šamponech

Cocoamphoacetát sodný - Amfoterní povrchově aktivní látka, povrchově aktivní látka, která zvyšuje pěnivost, má jemný čisticí účinek ve složení jemných šamponů, sprchových gelů. Vodný roztok amfoterní povrchově aktivní látky získané z kokosových mastných kyselin. Zvláště čistá amfoterní povrchově aktivní látka kompatibilní s aniontovými, kationtovými (kondicionačními a baktericidními přísadami) a neionogenními přísadami, stabilními v širokém rozmezí pH. Hlavními vlastnostmi jsou dobré pěnivosti, nezávislé na stupni tvrdosti vody a změnách pH; vysoká účinnost dokonce i za přítomnosti perezhirivayushchy kosmetických přísad; výborný účinek detergentu. Doporučeno pro použití v kombinaci s ethoxylovanými alkylsulfáty; v měkkých a nedráždivých šamponech pro děti i dospělé vytváří příjemné smyslové vjemy, usnadňuje stylování vlhkých a suchých vlasů a nevyžaduje velké množství kondicionačních přísad;

Takový základ byl také splněn u všech šamponů od Giovanni a jejich výrobků 3 v 1, někde v seznamu, někde ve třetím a čtvrtém.

Kokosylturát sodný - má dobré pěnivé vlastnosti, používá se jako měkká aniontová povrchově aktivní látka a dispergační činidlo při výrobě zubních pastí pro citlivé zuby a výrobky pro ústní hygienu. Je charakterizována vysokou pěnovou schopností. Používá se ve složení kapalných a krémových šampónů, přípravků na duši, čisticích loci. Přítomnost elektrolytů nemá významný vliv na stabilitu pěny, což vedlo k použití sodných tauritů v zubních pastách.

Jak je uvedeno v popisu, jedná se hlavně o povrchově aktivní látku na zubní pasty a zubní prášky, ale některé značky na ní založí a šampony s čisticími prostředky, jako je MyChelle.

Kokosylglycinát sodný - Mírná povrchově aktivní látka používaná v receptech pro jemné čisticí přípravky na obličej, krémy, krémy. Nenaruší ztužující účinek po aplikaci čističe na kůži.

Takové surfaktanty jsme si všimli v Logona hair products, ale na Aycherbu prakticky nic s touto složkou neexistuje.

Kokoyl isethionát sodný - Mírná povrchově aktivní látka, která tvoří hustou, stabilní pěnu. Charakteristika: měkké pro pokožku a oči, vynikající pěnění v tvrdé a měkké vodě, biologicky odbouratelné. Ideální pro tuhé čistící mýdla a opačně nebo perleťové šampony, sprchové gely a lotiony. Existují důkazy, které nelze považovat za bezpečné, protože nebylo provedeno více než polovina požadovaných testů toxicity.

Nejbližším příkladem je šampon Jason Lupy. Neumyl jsem si umyt hlavu, odmítl jsem ji sám umyt a způsobil svědění. Mám podezření, že je příliš měkká, než aby byla nezávislá základna v šamponu. V bylině s touto povrchově aktivní látkou existují převážně tělové křoviny a pěnové koupele.

Kokosylglutamát sodný - glutamát sodný Cocoyl Surfactant, který je sloučeninou kyseliny glutamové. V kosmetologii se používá jako pěnivý prostředek, jemný detergent, emulgátor. Má antioxidační vlastnosti. Často se používá v čisticích a šamponových přípravcích na vlasy, vytváří pocit měkké, zvlhčené pokožky, má kondicionační efekt.

Existuje mnoho šamponů Logona jako doplněk ku kokoglukozidu.

Lauroylsarkosinát sodný - laurylsarkosinát sodný. Získané ze sarkosinu, přírodní aminokyseliny nalezené v zelenině a ovoci. V kosmetice se často používá jako měkký pěnivý prostředek, povrchově aktivní látka, kondicionér. Mírně čistá kůže, která současně účinně odstraňuje nečistoty, bakterie a mazu. Nedráždí ani citlivou pokožku. V kosmetice je dobře vstřebávána a zlepšuje pronikání dalších látek obsažených v kůži, zejména vitaminu A a C. Když se používá k péči o vlasy, vrací je vitalitu a zářivost, jemně čistí a zlepšuje jejich strukturu.

Základem mnoha "měkkých" a přírodních prostředků na mytí nádobí, zubní pasty, doplňuje seznam komplexů povrchově aktivních látek v šamponech Avalon Organics.

Laurylsulfoacetát sodný - aniontová tenzoaktivní látka získaná z kokosového oleje. Neobsahuje síran, který je nahrazen sulfoacetátovou skupinou. Má stabilní pH, je biologicky odbouratelný a je stejně účinný pro jakoukoliv tvrdost vody. Může být používán ve vysokých koncentracích bez podráždění.

Mnoho produktů Alba Botanica, Jason obsahuje tento surfaktant a jede na jedno nebo dvě místo.

Laurylglukóza karboxylát sodný - často se vyskytuje v produktech pro tělo, vlasy, mytí, kojeneckou kosmetiku, ale nemohl najít ani popisy.

Isostearoyl laktát sodný - Setkali jsme se s ním pouze u šamponů psů a koní, u člověka - ne :) Neumývejte se konskými šampony!

Pentafosforečnan sodný - lze nalézt v ručním a tělovém praní, ale nemá široké použití.
Sodná sůl Laureth Sulfosukcinát je povrchově aktivní látka s mírným dermatologickým účinkem, určená pro dětskou kosmetiku na bázi pěny a detergenty pro každodenní použití. Vícestranný výrobek pro výrobu kosmetických prostředků, který kombinuje vysoké dermatologické vlastnosti s vynikající pěnivostí. Výjimečná měkkost ve vztahu k pokožce a sliznici očí činí tento výrobek ideální pro výrobu "měkkých" výrobků.

Viděno v tekutém mýdle, sprchovým gelem a některých pracích gelech. Líbí se mi i tato povrchově aktivní látka. On je na prvním místě před SLS v jediném šampónu se síranem, ze kterého při mytí neztrácím vlasy - Lakme pro citlivou pokožku hlavy.

Lauroamfodiacetát disodný je mírná povrchově aktivní látka s dobrými vlastnostmi zahušťování a tvarování. Vhodné pro citlivou pokožku.

Kokosamfodiacetát disodný je mírná povrchově aktivní látka. Dobré pěnění, zahušťovací vlastnosti. Velmi měkká amfoterní povrchově aktivní látka pro jemnou kosmetiku, která je kompatibilní s jinými typy povrchově aktivních látek. Tekutina s pH 8,0-9,0. V kosmetických přípravcích používaných v širokém sortimentu výrobků.

S přidáním dvou výše zmíněných surfaktantů jsem na společnosti Eiherb spatřil spoustu sprchových gelů a lázeňských lázní a šamponů a praček od různých firem - Nature's Gate, Jason, Giovanni a Earth Science.

Kokosový monoethanolamid - Používá se jako pěnivý prostředek nebo stabilizátor v kapalných a práškových detergentech. Výrobek lze také použít jako regulátor viskozity. Kokosový monoethanolamid je součástí následujících formulací: šampony, tekuté mýdlo, sprchové gely, kondicionéry na oplachování, šampony pro čištění koberců, tekutiny na mytí nádobí, všeobecné čisticí prostředky pro domácnost.

Alkylpolyglykosidy - Alkylpolyglykosidy různých frakcí C8 - C10, C12 - C14, C8 - C14.

neiontové povrchově aktivní látky, které tvoří stabilní měkkou jemnou pěnovou pěnou;
mají dobré smáčivé schopnosti;
kompatibilní s dalšími složkami a rovněž mají synergický účinek s jinými povrchově aktivními látkami, jsou použity ve formulacích měkkých pěnových detergentů s nízkým dráždivým účinkem;
snadno rozpustný ve vodě:
ekologicky šetrných a plně biologicky rozložitelných produktů
Použití: šampony, pěny do koupele, čisticí pleťové přípravky pro péči o pleť, krémy (jako emulgátor), detergenty na mytí nádobí, čisticí prostředky pro povrchy, průmyslové čisticí prostředky.

Kokosový diethanolamid (kokosový olej diethanolamin, kyselina kokosový olej, kokamid DEA, Ninol, Witcamide, Calamide) je dobře kompatibilní s aniontovými povrchově aktivními látkami, je dobrým zahušťovadlem, pěnovým stabilizátorem, perezhirivayuschem. Tento výrobek se používá k výrobě šamponů, sprchových gelů, pěn do van, domácích chemikálií.

PEG-7 glycerylcocoate - dietní kondicionér a změkčující složka. Má solubilizační vlastnosti. Používá se při čištění kosmetiky: ostružiny, sprchové gely, pěny do koupele, tekuté mýdlo.

Laureth-2 - Zahušťovadlo pro detergenty (šampony, pěny do koupele, sprchové gely, tekuté mýdla, výrobky pro intimní hygienu). Ve složení přípravků pro péči o vlasy se dodává lesk. polyethylenglykolmonoalkylethery (n = 2) na bázi alkoholu laurické frakce. Neiontová povrchově aktivní látka. Má nízkou pěnivost. Emulgátor a olejom rozpustný koemulgátor, zahušťovací činidlo pro pěnové prostředky.

Syndet na bázi Na / K LS (směs sodíku a draslíku laurylsulfátů) - základ pro pevnou mýdlovou čistící mýdlo na bázi směsi laurylsulfátů sodíku a draslíku.

Syndet založený na směsi Na / K LS a DSLSS (směs laurylsulfátů sodných / draselných a laurylsulfosukcinát disodný) - Základ pro masové mycí čistící mýdlo na bázi směsi laurylsulfátů sodných a draselných a laurylsulfosukcinát sodný.

Syndet založený na Na / K LS a SCI (Sodná / draselná laurylsulfátová slévárna a kokoyl isethionát sodný) - Základ pro masivní čistící mydlo na bázi směsi laurylsulfátů sodíku a draslíku a kokosylisothionátu sodného.

Lauraminoxid - neiontový pav. Zpevňuje pěnění a stabilitu pěny, má zahušťovací účinek. Ve složení šamponů se výrazně zlepšují kondicionační vlastnosti.

Prakticky se nevyskytuje v šamponech, ale dobrá polovina výrobků na mytí a mytí nádobí na bylince obsahuje tuto povrchově aktivní látku :)

Oxid lauramidopropylaminu je mírná amfoterní povrchově aktivní látka. Kompatibilní se všemi typy povrchově aktivních látek. Snižuje dráždivý účinek jiných povrchově aktivních látek. Dává bohatou krémovou pěnu. V kosmetice se používá méně často.

Lauryl Betaine - patří do třídy amfoterních povrchově aktivních látek. Amfoterní povrchově aktivní látky vykazují v závislosti na médiu kationtové (v kyselém roztoku) nebo aniontové (v alkalickém roztoku) povrchově aktivní vlastnosti. Kompatibilní se všemi typy povrchově aktivních látek odolných vůči kyselinám a zásadám. Je to mírná povrchově aktivní látka, má vynikající pěnivost a čistící vlastnosti, stabilizátor pěny, zpěňuje pěnu. Antistatická látka má malý kondicionační efekt. Vhodné pro dětskou kosmetiku.

Pokud si myslíte, že Aycherb, většina přírodních společností dělá s přidáním tekutých ručních mýdlových a sprchových gelů, šamponů a zejména dětské kosmetiky velmi málo.

Tady možná všechno, co jsem našel v otevřených prostorech sítě a vzpomínkám na přednášky na mé univerzitě. Snažil jsem se přidat všechny více nebo méně populární pěnivé a doufám, že článek bude pro vás užitečný.

Složení šamponu, povrchově aktivních látek, slabých základů detergentů.


Prací základna šamponu.

Celý rozhovor o síranu a jeho poškození se omezuje na téma povrchově aktivní látky - mycí prostředek, který umýt základ šamponu. O ní chci poskytnout informace.
-Detergenty (povrchově aktivní látky) jsou aniontové, kationtové, neiontové a amfoterní. Více informací o nich bude uvedeno v dolní části článku, které si přečtou ti, kteří o to mají zájem.

Nejoblíbenější povrchově aktivní látky v sestupném pořadí jejich škodlivosti.

-Laurylsulfát amonný (laurylsulfát amonný) - téměř se nepoužívá, ale pokud ho uvidíte na základně výrobku - vyhoďte ho bez přemýšlení.
-Ammonium Laureth Sulfate (Ammonium Laureth Sulfate) - nalezený v pivu pro Cynthia Lush šampon, například. Snadno proniká pokožkou. Ve velkých dávkách je toxický, karcinogenní, mutagenní.
-Laureth Sulfát sodný (laureth sulfát sodný) - většina šamponů obsahuje tyto detergentní základny. Přečtěte si o nich na konci článku.
-TEA Laureth Sulfate (TEA Laureth Sulfate) - tyto povrchově aktivní látky ve složení dražších šamponů.

druhá čistící složka může být přidána ke snížení škod z výše uvedených povrchově aktivních látek v šamponu, měkčí, zředit první, i když jsem trochu věřit, že ti, kteří mají reakci na sírany, hodně pomoci. Toto (v pořadí snížení škody):

- Kokamidopropylbetain (o něm níže) se vyrábí z mastných kyselin z kokosového oleje. Slouží jako surfaktant. Označeno symbolem "Nebezpečí". Používá se v šamponech v kombinaci s jinými povrchově aktivními látkami (povrchově aktivními látkami). Syntetická látka. Způsobuje podráždění očních víček, nedoporučuje se spadnout do očí.
- Kokamidopropylsulfobetain
- Lauret - 11 sodný karboxylát - nenalezl popis, ale na základě toho všechny dětské šampony "bez slz"
- Síransukcinát sodný je povrchově aktivní činidlo, které zlepšuje disperzi a udržuje stabilitu aktivních látek na sliznici.
- Kokosamfodiacetát sodný - jemně odstraňuje nečistoty, aniž by poškozoval pokožku, vyčistil ji, zvýšil propustnost stratum corneum pro hlubší průnik účinných látek.
- Kokoat glyceret je mírná povrchově aktivní látka přírodního původu.

Zeptejte se - proč neudělat šampony na ně, a ne zředit škodlivější základny méně škodlivé? Vše je velmi jednoduché - šampony na těchto podkladech nepenují dobře, zamotávají vlasy. Hromadný spotřebitel jednoduše odmítne koupit takové šampony, a to navzdory jejich méně škodlivému účinku na vlasy a pokožku hlavy. Dalším závažným problémem je sdružení SLS s karcinogenními dioxiny a dusičnany. SLS reaguje s mnoha kosmetickými přísadami a tvoří nitrosaminy (nitráty). Tyto dusičnany vstupují do krve ve velkých množstvích při mytí šampony a gely, kouření a nanášení čisticích prostředků. Mnoho firem často maskuje své produkty SLS jako přirozené, což naznačuje, že "pochází z kokosových ořechů". Označeno značkou "Nebezpečí".

Nahrazení výše uvedeného, ​​doporučeno některými zdroji:

-Disodný Laureth-sulfosukcinát (dvojsodná Lauret sulfosukcinát) - detergentu (detergentu) na bázi palmového nebo kokosového oleje - je velmi dobře snášen u kůže a sliznice (ne tak sklon důvěřovat popis nachází na místě výrobce šamponu v popisu prostředku). A nevěřím správně - vidím informaci, že by se jí mělo zabránit.
-Lauril glukosid (lauril glukosid) - Nenašel jsem o tom nic, ale nevěřím výrobním místům, že je napsáno o sls, že jde o kvalitní a neškodnou povrchově aktivní látku.
-Kokoglukosid (kokoglukosid) je přírodní amfoterní povrchově aktivní látka. Připravuje se z přírodního glukosidu a kokosového oleje. Jemné na kůži. (Je to opravdu tak?)

Hledáte další SAW s informacemi o nich:

-Oleth Sulfate - Může obsahovat nebezpečné úrovně ethylenoxidu a / nebo dioxanu
-1,2-dioxan: (etoxylované alkoholy, 1,4 - dioxan, polysorbáty a laureths) -vstrechaetsya v šampóny, kondicionéry, čistící pleťové vody, pleťové krémy, mýdla, a různých čisticích prostředků používaných v domácnosti. Snadno proniká do pokožky a do vzduchu v těle. Silný karcinogen. Ve velkém množství způsobuje rakovinu nosní přepážky, ničí játra.
-Cocomide DEA - převážně přítomný v šamponech. Obsahuje nitrosaminy, které jsou známé karcinogeny.

DEA (diethanolamin) - MEA (monoethanolamin) - TEA (trietanolamin), a jiní: kokamid DEA, DEA-cetylfosfát, DEA Oleth-3 fosfátu, myristamid DEA, stearamid MEA, kokamid MEA, lauramid DEA, linoleamid MEA, oleamidu DEA, TEA-lauryl-sulfát. Používají se jako emulgátory a pěnivé činidla v čisticích pleťových mlékách, v šamponech, tělních mlékách a vanách, v mýdlech apod. Ethanolaminy dráždí oči, kůži a sliznice, způsobují dermatitidu. Diethanolamin snadno proniká do kůže a usazuje se v různých orgánech. Zkoušky na zvířatech ukázaly, že tato látka může být toxická pro ledviny, játra, mozku, míchu, kostní dřeň a kůži. Tyto látky jsou karcinogenní.

-Lauramid DEA, kyselina Lauricová, se obvykle získává z kokosového nebo vavřínového oleje. Zahrnuty do základů pro výrobu mýdla, protože vytváří dobrou pěnu. V kosmetickém vzorci reaguje s dalšími složkami, které produkují nitrosaminy, známé karcinogeny. Suší vlasy, kůže. Způsobuje alergické reakce.
-Sodík C12-13 Pareth Sulfát je syntetická složka extrahovaná z ropy a ethylenoxidu. Používá se jako emulgátor. Tato součást je označena mezinárodním symbolem "Nebezpečí".
-Lauryl polyglukóza je polosyntetická složka extrahovaná z mastných kyselin. Slouží jako surfaktant.

Nyní trochu osobní zkušenosti a můj názor:
O NEGATIVNÍ! Pro potvrzení mých slov jsem koupil Bubchen šampon pro kojence (prosím, dejte také na sls). V tom:
-Kokamidopropylbetain
-Kokoglukosid

Přešla jsem na to, když se mi vlasy vymyly v pracích na maximálně 5 kusů, po třech mycích prádlech jsem znovu obdržel celou parta. Tolik pro dětský šampon. Již jsem psal o šamponech Logona. Měkké a přírodní šampony, konzervované alkoholem (to je určitě lepší než parabeny, ale vlasy po tom, co je to jen napůl mrtvé) Zde je složení Logony (například šampon Gingko Biloba):

Aqua (Water), Coco glukosid, alkohol *, glycerin, Dinatrium Cocoyl glutamát, sodík Cocoyl glutamát, glyceryloleát, PCA sodný, Ginkgo biloba, Měsíček Flower Extract *, hydrolyzované hedvábí, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Betain, Triticum vulgare ( Pšenice) extrakt z bradavek, xanthanová guma, stearoyl-laktát sodný, parfém (esenciální oleje), limonen, kyselina fytová, kyselina citronová
Sodium PCA (NAPCA) - Získané synteticky může vážně uschnout pokožku a způsobit alergie. Brzy jsem byl šťastný, jak se ukázalo. Oproti tomu vlasy s ním začaly znovu vypadávat.

Dále použita společnost Aeto Barex. Napíšu některé součásti.

- Laurylglukosid
- Laureth Sulfosukcinát disodný
- Lauryl betain
- Kokoglukosid
- Laureth-2

Soudě podle skutečnosti, že šampon nezastavil spad, ale také vysušil vlasy, docházíme k závěru, že tato kytice také není zvláště dobrá. Záporné recenze tohoto šamponu nejsou také jedinečné. Četla jsem je dost.

O POZITÍVE!

Teď jsem použít šampón namísto posilování minerální maska ​​Daniel Jouvance, musím jej ředit vodou, pak se to stane podobný šamponu pění a čistí vlasy, to není vyschnout vlasy a nevypadly. Snažil jsem se rozložit složení, našel hořčík Laureth sulfát

Tady píše o něm: povrchově aktivní látka s čisticími vlastnostmi. Mírná povrchově aktivní látka, nedráždí pokožku a oči, je široce používána v intimních hygienických výrobcích.

Decyl glukosid (decyl glukosid) - Měkké neiontové povrchově aktivní látky, sestávající z cukru (glukózy), vyrobeného z kukuřičného škrobu, mastné kyseliny (dekanol - decyl alkohol) kokosu. Proto je zatím jediná věc, ze které se budu bát jako součást.

Ukázalo se, že v některých kondicionérech a balzámách jsou přítomny sírany (je třeba je lépe vymyt). Podívejte se na složení klimatizačních zařízení Lush, jako je Culoline nebo Vanilla.

Další informace k tématu:

Aniontové detergenty (obsahující negativní ionty) jsou nejčastějšími látkami používanými v šamponech, mycích gelů. Jsou levné a mají dobré čistící vlastnosti. Aniontové povrchově aktivní látky se snadno odstraňují z vlasů.
Kationtové povrchově aktivní látky (obsahující pozitivní ionty) se používají méně často a ve vysokých koncentracích. Mnoho z nich způsobuje podráždění, když se dostává do očí. Používají se hlavně v šamponech, ale v kondicionérech.
Neionogenní povrchově aktivní látky se používají v lotionech k vytvoření emulze.
Amfoterní povrchově aktivní látky (obsahují pozitivní nebo negativní ionty v závislosti na pH šamponu). Amfoterní povrchově aktivní látky se používají v šamponech pro poškozené a suché vlasy.
Laureth Sulfát sodný (SLES) (Loret Sodium Sulfate) je složka podobná vlastnostem SLS (přidán esterový řetězec).

Prvotní složka čisticích prostředků a šamponů. Je to velmi levné a zahušťuje, když se přidá sůl. Vytváří spoustu pěny a dává iluzi, že je hustá, koncentrovaná a drahá. Jedná se o poměrně slabý prací prostředek. Používá se jako smáčedlo v textilním průmyslu.

SLES reaguje s dalšími složkami a tvoří kromě dusičnanů i dioxiny.

Označeno značkou "Nebezpečí".

Laurylsulfát sodný (SLS) (laurylsulfát sodný), - je drahý detergent odvozená od kokosového oleje, běžně používané v kosmetických čisticích, šampony, gely, vanou a sprchovým koutem nadouvadla, atd.

Je to nejnebezpečnější složka ve výrobcích na vlasy a péči o pokožku.

V průmyslu se SLS používá k čištění podlah v garážích, odmašťovačích motorů, mycích prostředcích atd. Jedná se o vysoce korozivní činidlo a ve skutečnosti odstraňuje mastnotu z povrchů. Studie na Lékařské fakultě University of Georgia ukázaly, že SLS proniká do očí, stejně jako mozek, srdce, játra atd., A přetrvává tam. To je zvláště nebezpečné pro děti, v tkáních, které se hromadí ve vysokých koncentracích. Tyto studie také ukazují, že SLS mění složení bílkovin očních buněk dětí a zpomaluje vývoj těchto dětí a způsobuje kataraktu. SLS čistí oxidací a zanechává dráždivý film na pokožce těla a vlasů. Může přispívat ke ztrátě vlasů, lupům, působí na vlasové folikuly. Vlasy se vysuší, stávají se křehkými a na koncích se rozdělují.

Co je škodlivější: sodík Laureth sulfát nebo ammonium lauryl sulfát?

Dívky, řekněte mi, která složka je horší a škodlivější: Sodík Laureth Sulfát nebo Ammonium Lauryl Sulfate? Teď používám šampon Shauma Bio-Granat, na druhém místě je Ammonium Lauril Sulfate. Takže v internetu jsou informace diametrálně opačné: kdo píše, že je téměř karcinogenní, jiní tvrdí, že amonium je lepší než sodík. Kde je pravda?

Všechno, co jsem slyšelo o povrchově aktivních látkách, se týkalo laurylsulfátu sodného (sodný laurethsulfát) a laurylsulfátu sodného. Amonium BOS je v dětské kosmetice a gelech pro citlivou pleť (ve stejné čarodějnické hvězdě od firmy Yves Rocher) a nikdy jsem se s touto přísadou nesetkal. I když někde na internetu existuje určitá klasifikace surfaktantů, kde se říká, že amonium je nejlevnější surfaktant (a tudíž i samotná struska).

Z těchto dvou látek bych chtěl zvolit amonium, ale velmi bych chtěl znát příslušné stanovisko k této záležitosti.

ZY Googled. V některých zdrojích o amoniaku píší "jedovaté, karcinogenní, mutagenní." Hej. ))

Vika, ano, skutečnost je, že i já jsem narazil na tuto "jedovatou, karcinogenní, mutagenní" a trochu strach)))) Proto chci vědět, jaký druh amoniaku to je. Přezkoumala jsem všechny sprchové gely (mám je Yves Rocher), tam je amoniak všude a v dárkovém šampónu není SLS, ale glukosid amonný.

Obecně samozřejmě je tato škoda značně zveličená - dala byste pozornost, že v každé zubní pastě je SLS? (R.O.C.S., Colgate, Blend-a-med, Oral B, Lacalut - to jsou ty, které používám a osobně jsem sledoval kompozici)

Samozřejmě, čím vyšší je koncentrace, tím je mnohem škodlivější - ale my jsme my s těmito pastami vyčistili celý náš život - naše zuby nakonec nevypadly.

A ve své čisté formě nikdo nenabízí samo o sobě laurylsulfát sodný (SLS) a laurylsulfát amonný (laurylsulfát sodný (SLES) a laurylsulfát amonný).

Ano, Katyusha, těstoviny jsou samostatné téma. Myslím si ale, že pokud je možné snížit počet finančních prostředků se škodlivými přísadami, proč to neudělat? Jedna těstovina s SLS je lepší než těstoviny, gely, pěna do koupele a šampon, mytí obličeje a další kilometr všeho.

Za prvé, hledáme hluboko za bezpečnou alternativu k SLS a pak se ukáže, že to není neškodné. Celý svůj život jsem koupal a neobtěžoval, dokud někdo neřekl něco v krabici.

Volka, myslím, že pokud "škoda" nezpůsobí nepříjemnosti, pak se opravdu nemusíte obtěžovat.

Vick, správně jsem pochopil, způsobují vám nepříjemnost? Pokud ano, které z nich je známo?

Hehe, moje hlava ze šumivých šamponů svědí (estetický obraz, že?) Nejzajímavější je, že jsem se s těmito tématy téměř vyrovnal 25 let, než jsem si umyla vlasy dětským šamponem. Co se nazývá "cítit rozdíl". Mimochodem, u některých lidí působí síranové šampony způsobující změnu pokožky hlavy, kterou lze zaměnit za lupy.

Samozřejmě je to samozřejmé. No, zjistila, co nahradit. Malé dítě))

Díky bohu, teď je v obchodech tolik dobrého, že si umyji hlavu žloutenkami atd. není nutné. Existuje mnoho alternativ.

A babičky Agafia šampony založené na kořeně mýdla, jak o bezpečnosti? Nečetl jste kompozici úplně, existují sulfáty?

Identita není v předmětu. Nyní používám Natura Siberika pro unavené a slabé vlasy.

Vika, a tady jsem sledoval program o těchto strašných sírách a zjistil jsem následující:

(Cituji). jakmile se zákazníci začali dívat na kompozice výrobků, které používají, kosmetika s reklamními slogany "NEZAHRŇUJE SÍROT SODNÉ" (a ukázala kosmetiku Natura Siberika) okamžitě šla k použití. Ano, neobsahuje sírany, ale existují i ​​jiné jedy, ne méně škodlivé. (Nemohu říct, co, nejsem v boom-boom, ale oni byli uvedeni v transferu a rovnocenní na sodík). Tady je.

Pro mne má malý zájem výrobní demontáž a zakázkové programy). Při výběru kosmetiky se soustřeďuji pouze na vlastní pocity a potěšení z užívání, mohu také poslouchat nezávislé názory lidí s lékařským vzděláním.

ZY Nedávno jsem četl reklamní článek v časopise o tom, jak přírodní barviva a vynikající chuti jsou v Coca-Cola (jen kytice z provensálských bylinek!).

Můj kolega Coca-Cola umývá nádobí. Říká, že perfektně splachují tuky.

Ano, kyselina ortofosforečná funguje takto (E338).

Právě jsem koupil ručně vyrobené mýdlo včera, založené na kořenovém mýdlu - je napsáno, že tam je méně alkalické, atd., A to je otázka šamponů.

Podíval jsem se na recenze - vše je tam, jak to má být)))

tady jsou babička a kořeny mýdla!

Katyusha, četla jsem informace o vašem odkazu, zklamáním závěrů. Ano, rakovina nezpůsobuje, ale skutečnost, že podráždění může být - dokázal. I když zde Vzpomínám si, že před rokem hlavu mýdla (a ne jen jeho hlavu)))) a nezohledňuje některé z laureth nebo lauryl- nebo o amonného. A teď se podívám na každou nádobu a láhev pod lupou na přítomnost této nebo té špíny ((

Příčina podráždění - ano, ale ve své čisté podobě a čím vyšší je koncentrace v kosmetice, tím silnější je podráždění. Pokud šampon / gel nezpůsobí podráždění, je zřejmě koncentrace všech těchto sulfátů přijatelná.

Vika, jaký dětský šampon jsi použil?

Bubchen s heřmánek a líp - je v modré lahvičce a je určen pro děti. Jejich další dětské šampony obsahují laurethsulfát sodný.

Vika, a když srovnáváš Bubchen a přírodní Siberik, který z nich se ti líbil víc?

Irina, upřímně řečeno - neudělal jsem znatelný rozdíl. A on a ten druhý jemně čistí vlasy a pokožku hlavy. Ale Bubchen dává chladnou bujnou pěnu, Siberika také zpěňuje normálně, ale o něco méně. Vím, že mnoho proklínání šamponů bez síranů pro údajné špatné mytí vlasů - s tím nesouhlasím. Moje vlasy jsou dlouhé a dokonale vymyté. Vlasy ani váhy ani jiné. Rychlost "obezity" kořenů není ovlivněna. Jakými kritérii lze ještě porovnávat - nevím, protože Můj stav vlasů závisí spíše na balzámu nebo masce.

ZY Měl jsem neúspěšný zážitek koupání dítěte se šamponem bez minerálů z Mrtvého moře. Tady prostě vlasy úplně nezmyly, protože kořeny po sušení byly lepivé. Horor, zkrátka. Od té doby už dávno ignoruji dětské šampony. Ale jak ukazují nové experimenty, existují dobré produkty! :-)

pojď! existuje podráždění - podívejte se na další šampon. ne - neměli byste se dokonce koupat, nikdo z toho dosud nezemřel, a pak, pokud by to bylo tak škodlivé, takové látky by byly dávno zakázány. a pokud zjistíte chybu, nemůžete jít ven, nevdechovat výfukové plyny, vystavovat se slunečnímu záření, udržovat si vlasy ve vakuových obalech apod.

tak jsem na tuto poznámku čekal vážně)))))

Pokud si vzpomínám (v televizi říká), které, jak Lauryl ether sulfát sodný a laurylsulfát sodný a amonných iontů. Čištění je základem, na prvním místě je laureth sulfát, druhý - laurylsulfát sodný, a třetí amonný. V souladu s tím je pro lepší čištění nutné užít laurát sodný, tj. tím nižší je horší. A pokud je vše tak globální, všechno je škodlivé a život je také škodlivý)))

Dívky teď jsou všechno chemie. Jediná věc je a v jakém množství? Jedná se o všechny takové deriváty, bez kterých nelze tyto výrobky, na které jsme zvyklí, získat.

Na účet sodíku Luurite Sulfát, Lauret, Ammonium Lauril Sulfate, atd. Měli byste zjistit, kolik z těchto in-in je obsaženo ve vašich produktech.

V Rusku, bohužel, existuje jen velmi málo opravdu kvalitních výrobků. Ale přesto jsou. Podívejte, pochopte!

A také víc pěny, které vaše výrobky poskytují, zejména pro prášky a tekutiny na mytí nádobí, mnohem škodlivější brusiva a fosfáty v těchto výrobcích. U ostatních výrobků je důležité množství. Pokud myjete hlavu a musíte vylévat "podlahu láhve" kapaliny, pak je to první známka toho, že výrobek není vysoce kvalitní.

Váš názor je pro mě zvláštní.

Koneckonců, je známo, že SLS dává dobrou pěnu a činidla bez síranu pěnou méně. Ukázalo se, že SLS je lepší?

Nechtěla jste mi rozumět. To je dobré, když je pěna menší.

Právě to bylo napsáno.

Teď používám bezsulfátové šampony, mají méně pěny, spotřeba je vyšší.

Divoká Berry, řekněte nám, jaké šampony jsou bez síranů? Firm?

Chápu, že nyní neexistují žádné zcela přirozené produkty, ale můžete se pokusit využít méně z nejvíce škodlivé chemie. Například sulfáty.

Mám rád společnost Lash. Zejména Kudryas šampon a JUNGLE vlasové kondicionér.

Amonný laurylsulfát, kaší buničina kokosové (Cocos nucifera), cetearylalkohol, propylenglykol, voda (Aqua), ovocné šťávy organické citrony (Citrus limonum), glycerylstearát a PEG 100 stearát, parfémy, výtažek z lněného (Linum usitatissimum), čerstvé papáji ( carica papaya), laurylbetain, čerstvá vejce, kakaové máslo (Theobroma cacao), organické kakaové máslo (Theobroma cacao), bambucké máslo (Butyrospermum parkii), organický olej, jojobový (Simmondsia chinensis), avokádový olej (Persea gratissima), absolutní vanilka ( Vanilla planifolia), vetiverový olej (Vetiveria zizanoides), pryskyřice benzoin (Styrax benzoin), livkovoe olej prvního lisování (Olea europaea), extrakt z alkany barvivo (Alkanna tinctoria), lanolin, cetyl bromid trimethylamonium, * kumarin.
* Komponenty esenciálních olejů.

Kakaové máslo (Theobroma cacao), cetearylalkohol () z laurylsulfátu sodného, ​​propylenglykol, čerstvý extrakt avokádo (Persea gratissima), glycerol stearát () PEG-100 stearát, cetearylalkohol, kyselina stearová, parfémového prostředku, sojového lecitinu, čerstvým obr (Ficus carica ) čerstvé organické banány (Musa paradisiaca), čerstvé mučenky (Passiflora edulis), čerstvé kumkvaty (Fortunella japonica), cetyltrimethylamonium bromid, ylang-ylang (Cananga odorata), vetiverový olej (Vetiveria zizanoides), cypřiš olej (Cupressus sempervirens), cedr olej (Juniperus virginiana), chlorofylin (CI 75810), * limonen, skořicový aldehyd al Egid *.
* Komponenty esenciálních olejů.

Neudělám reklamu ani reklamu.

Vlasy jsou úžasné, ale pokožka hlavy se odlupuje. Ne lupy, jmenovitě peeling. Myslím, že je to reakce na sulfáty. Nemluvě o tom, že pokud se tento šampon a kondicionér dostane do očí nebo na podrážděnou pokožku. stejně jako peklo.

Ti, kteří nejsou alergičtí na sulfáty, jsou šťastní. těšit se a radovat se)

Co je Laureth Sulfát sodný v šamponu?

Při studiu obalů šamponů, sprchových gelů, zubních past, tekutých mýdel, pěnových látek a jiných výrobků pro osobní péči lze vidět mezi mnoha složkami látku laureth sulfát sodný.

Co se skrývá pod tímto jménem? Jaká je role této složky? Je bezpečné používat produkty obsahující laurethsulfát sodný, nebo je lepší bez této složky v přípravku? Hovoříme o tom podrobně.

Vážení čtenáři! Naše články vyprávějí o typických způsobech řešení právních otázek, ale každý případ je jedinečný.

Pokud chcete vědět, jak přesně vyřešit váš právní problém - kontaktujte formulář online konzultanta napravo nebo volejte +7 (499) 110-27-91. Je to rychlé a zdarma!

Laureth sulfát sodný - co to je?

Je to bílý prášek bez zvláštního pachu. Zajišťuje tvorbu husté husté pěny a dokonale je vhodný pro vyjasnění, odstranění znečištění různých znaků.

Získává se zpracováním laurylsulfátu sodného, ​​vyrobeného z ropných produktů. Při používání alkoholu na bázi kokosového oleje a syntetických alkoholů.

Jaké typy existují?

Sírany jsou soli kyseliny sírové. Mezi látky této skupiny patří:

 • SLS - laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný;
 • SLES - laureth sulfát sodný, laureth sulfát sodný nebo laurethsulfát sodný;
 • SDS - dodecylsulfát sodný, dodecylsulfát sodný;
 • ALS - laurylsulfát amonný, laurylsulfát amonný;
 • ALES - laurethsulfát amonný, laurethsulfát amonný;
 • SMS - sodná sůl myrethansulfátu, síran myreta;
 • SMES - myristyl ether sulfát, síran sodný myristyl etheru.

K této skupině lze přiřadit prakticky jakékoliv povrchově aktivní látky, jejichž název končí slovem "sulfát".

Nejnebezpečnějšími sulfáty jsou laurylsulfát sodný, který je produktem rafinace ropy, stejně jako laurylsulfát amonný a laurylsulfát amonný. Jedná se o velmi levné a žíravé látky, které nepříznivě ovlivňují pokožku a celkové zdraví.

Jaké nebezpečí?

V roce 1983 odborníci na kosmetické přísady dospěli k závěru, že SLES byla neškodná. Ale většina vědců, kteří provedli početné studie, ukázala, že laureth sulfát sodný není tak neškodný.

Rychle a snadno proniká pokožkou, reaguje s kožními tuky a ničí je. Je to nejsilnější alergen, může provokovat a komplikovat dermatitidu u dětí a dospělých. SLES způsobuje podráždění, praskliny, nadměrnou suchost a odlupování pokožky.

To vede k narušení struktury vlasových folikulů a je viníkem ztráty vlasů. Při dlouhodobém působení sliznice očí může dojít k kataraktu.

Laureth sulfát sodný je výborným dirigentem toxinů. Snadno se kombinuje s dalšími složkami, tvoří dusičnany a dioxiny (toxické látky) a rychle je rozšiřuje na všechny orgány a tkáně.

Jednorázové nebo velmi vzácné používání přípravků se SLES nebude mít vážné důsledky. Je však třeba si uvědomit, že je nebezpečné, když takový kosmetický přípravek zůstane na pokožce a vlasy po dlouhou dobu. Nepoužívejte krémy, čisticí prostředky a odstraňovače make-up obsahující sírany.

Při použití šamponu s Laureth Sulfatem sodným je nutné okamžitě promývat vytvořenou pěnu a vyhnout se kontaktu s obličejem.

Podívejte se na video o škodlivých účincích laureth sulfátu sodného na lidskou pokožku:

Na co se používá?

Laurylsulfát sodný je velmi široce používán v šamponech. Asi 90% všech šamponů obsahuje SLES nebo SLS. Jsou to poměrně levné komponenty, tyto látky vytvářejí velké množství pěny při mytí a účinném čištění vlasů a kůže z kožního mazu. Obsah síranů může být jiný: v prostředcích pro tukové prameny je více z nich, u normálních a suchých, méně.

SLES se často nachází nejen v šamponech, ale také v jiných kosmetických výrobcích, jako jsou:

 1. sprchové gely;
 2. koupelová pěna;
 3. tekuté mýdlo;
 4. gely a pěny na mytí, odstraňovače make-upu;
 5. zubní pasty;
 6. intimní hygienické výrobky;
 7. krém

Laureth sulfát sodný se používá při výrobě čisticích prostředků pro domácnost (detergenty na mytí nádobí, skla, podlahy a jiných povrchů), strojních šamponů a v ropném průmyslu.

Existuje alternativa?

Výrobky SLES lze nahradit bezsulfátovými kosmetickými výrobky, které mají měkkou, bezpečnou základnu s detergenty. V jejich složení existují takové přírodní složky jako:

 • Laurilglukosid - laurylglukosid. Syntetizován z kokosového oleje a glukózy. Co to je? Je zcela netoxická, lehká složka. Produkuje vynikající čistící účinek a vlasovou úpravu. Nejčastěji se vyskytují v šamponech, sprchových gelech, krémách pro intimní hygienu, v dětských pracích prostředcích.
 • Koko-glukosid - kokoglukosid. Tento detergent se získá fermentací kukuřičného cukru a kokosového cukru. Je neuvěřitelně měkký, vhodný pro pokožku všeho druhu, nedráždí ani kůži dítěte.
 • Betaine. Přírodní složka přírodního původu. Obsahuje mnoho rostlin. Zvlhčuje, má kondicionační efekt, vlasy jsou hladké a hedvábné. Zvyšuje rozpustnost účinných látek v kosmetických výrobcích.
 • Mono- a diglyceridy mastných kyselin.

Ve srovnání s činidly obsahujícími sírany, které poskytují hojné pěny, šampony a gely s přírodními základními pěny horšími.

Další alternativou k SLES lze považovat za měkčí neškodné povrchově aktivní látky:

 1. Lauroylsarkosinát sodný - laurylsarkosinát sodný. Velmi mírná povrchově aktivní látka, absolutně netoxická. Má vysokou čisticí schopnost. Vhodné pro suché a křehké kudrlinky, stejně jako pro mastné prameny. Zachovává přírodní lipidy pokožky a vlasů. Dokonalá tolerance kůže. Sodík Myreth Sulfate - co to je? Je to také mírná náhrada škodlivých sulfátů.
 2. Laurylsulfosukcinát disodný - laurosulfosukcinát disodný. Bezpečná součást. Je to větší molekula než ostatní povrchově aktivní látky, proto prakticky není schopna proniknout do pokožky. Vynikající čistění a oplachování. Obsahuje složení dětských a jemných šampónů a výrobků pro osobní péči.

Nejběžnější šampony bez síranů:

 • Natura Siberica.
 • Recepty Babička Agafi.
 • Planeta Organica.
 • LOGONA.
 • Aubrey Organics.
 • Weleda.

Oblíbené dětské šampony bez síranů:

Laureth sulfát sodný se často nachází v kosmetice a domácích výrobcích, což je vynikající čistící prostředek a pěna. Je méně toxický než jiné škodlivé sírany, ale má řadu nebezpečných vlastností. Tato látka převyšuje pokožku a vlasy a při běžném používání se v těle hromadí.

Proto je lepší pokoušet se omezit používání kosmetických prostředků obsahujících tuto složku. Zvláště pečlivě je nutné zvolit prostředky pro děti, které jsou vystaveny alergickým reakcím. V současné době jsou v obchodě řada výrobců organické a přírodní kosmetiky.

Pečlivě si přečtěte složení uvedené na obalu, můžete najít nástroj, který nepoškozuje zdraví a udržuje krásu a dobře upravený vzhled.

Nenašla jste odpověď na vaši otázku? Zjistěte, jak vyřešit váš konkrétní právní problém - volejte právě teď:

+7 (499) 110-27-91 (Moskva)
+7 (812) 385-74-31 (Petrohrad)

Pro Více Informací O Suché Vlasy