logo

Analogy aerosolového kožního uzávěru

Kožní čepice (venkovní aerosol) Hodnocení: 138

Výrobce: Heminov International SA (Španělsko)
Formy uvolnění:

 • Vnější aerosol 0,2%, 35 g; Cena od 1670 rublů
Ceny za pokožku v online lékárnách
Návod k použití

Kožní čepice - islandské léky k léčbě kožních onemocnění. K dispozici jako aerosol pro externí použití. Aktivní složka: aktivovaný pyrithion zinečnatý (2 mg). Může být použit pro suchou kůži, psoriázu, dermatitidu.

Analogy drogy Kožní čepice

Analogově levnější z 680 rublů.

Alerana - lék určený k léčbě alopecie u mužů a žen. K dispozici jako sprej obsahující minoxidil jako aktivní složku (20 mg nebo 50 mg). Je předepsána pro léčbu androgenní alopecie (obnovení vlasů) a pro stabilizaci procesu vypadávání vlasů u mužů a žen.

Analogově levnější z 935 rublů.

Cosylone obsahuje stejnou účinnou látku jako Aleran. Ukazuje se, že se jedná o obnovení růstu vlasů a stabilizaci jejich ztrát. Existují kontraindikace a vedlejší účinky.

Analogově levnější z 929 rublů.

Bosnalek (Bosna a Hercegovina) Kosilon obsahuje stejnou účinnou látku jako Aleran. Ukazuje se, že se jedná o obnovení růstu vlasů a stabilizaci jejich ztrát. Existují kontraindikace a vedlejší účinky.

Skin-Cap a jeho analogy

K boji proti suché kůži, dermatitidě a lupům se používá jedinečný nástroj, jako je čepička. Nejenže neobsahuje škodlivé látky v kompozici, ale také nezpůsobuje závislost jako hormonální činidla.

To je jedna z výhod této drogy, kterou mnoho, bohužel, zapomene. Je vhodná pro mnoho onemocnění spojených s kožními problémy a může být v některých případech použita u jednoletých dětí.

Forma složení a uvolnění:

 1. Jednou z hlavních účinných látek v přípravku tohoto přípravku je pyrithion-zinek, který dokonale bojuje proti houbám na kůži.
 2. V přípravku je také zahrnut methyl ethylsulfát, který podporuje lepší absorpci aktivního zinku do pokožky.

Kromě toho lék řeší problémy sucha a je indikován pro psoriázu.

Hlavní účinek léku:

 1. Nedovoluje houbám a bakteriím množit se na povrchu kůže.
 2. Nedovoluje, aby se buňky nadměrně rozdělily a rostly.

K dispozici ve 3 formátech:

 1. Aerosol. Aerosol je účinnější než šampon a obsahuje 2 mg látky, což je 2%. To je často používáno jak pro pokožku hlavy, tak pokožku, v závislosti na předpisu lékaře. Jedná se o olejový roztok v injekční lahvičce o objemu 70 ml. Pro snadné použití je tryska.
 2. Šampon Šampon je vhodný pro použití s ​​lupinami a těmi, kteří trpí psoriázou pokožky hlavy. Obsahuje 1 gram účinné látky a představuje 1% lék. Nejčastěji se prodává v lahvičce o objemu 150 ml. Navíc je prezentována v sáčku o hmotnosti 5 g. Ve vzhledu - je to bílá suspenze se specifickým zápachem. Tento nástroj se používá jako běžný vlasový šampon.
 3. Crema. Krém se aplikuje na kůži. Je také 2% a má objem v tubě 50 ml.

Analogy

V lékárně existuje mnoho analogů.

Všechny z nich mají stejnou účinnou složku, takže pokud chybí Skin-Cap, můžete využít tyto prostředky:

Zincap

K dispozici je aerosol a krém s 2% aktivní složkou.

Analogy aerosolového kožního uzávěru

Poslední aktualizace ceny: 19.2.2019

Seznam analogů: třídění podle ceny, hodnocení

Kožní čepice (venkovní aerosol) Hodnocení: 47

Levnější náhradní kožní čepice

Cosilon (roztok) Hodnocení: 45 nahoru

Analogově levnější z 935 rublů.

Cosylone obsahuje stejnou účinnou látku jako Aleran. Ukazuje se, že se jedná o obnovení růstu vlasů a stabilizaci jejich ztrát. Existují kontraindikace a vedlejší účinky.

Zinocap (aerosol) Hodnocení: 95 Nahoru

Analogově levnější z 929 rublů.

Tsinokap - ruský aerosol vnějšího použití. Aktivní složkou je pyrithion zinečnatý (0,2%). Je indikován pro podávání psoriázy, atopické a seboroické dermatitidy. Kontraindikováno ve věku 1 roku, stejně jako s přecitlivělostí na léčivo.

Analogově levnější z 680 rublů.

Alerana je jedním z nejdostupnějších analogů Skin-kap se stejným formulářem pro uvolnění. Vztahuje se k léčivům pro léčbu kožních onemocnění a je určen k externímu použití. Účinnou látkou je minoxidil v množství 20 nebo 50 mg na 1 g. Hlavními indikátory pro podání jsou léčba androgenní alopecie.

Analogy Kožní uzávěr: složení a účinnost

Skin-Cap je oblíbeným a účinným léčivem pro léčbu zánětlivých dermatóz, avšak s ohledem na jeho vysokou cenu pro spotřebitele zůstává problém vyhledávání analogů léku relevantní. Jak víte, cena léků se stejnou aktivní složkou se může výrazně lišit. Někdy je to důsledkem marketingové politiky, ale často rozdíl mezi léky není jen v nákladech, ale také v kompozici, stejně jako ve složkách. Jaké léky mohou účinně nahradit Skin-Cap?

Kožní uzávěr

Droga je vyráběna ve Španělsku řádem "Hemigroup Frans SA". Mezi přísady jsou obvyklé změkčovadla, zvlhčovače, dermatovozní složky, stejně jako konzervační látky, emulgátory, příchutě. Účinná látka všech forem uvolňování - šampon, gel, aerosol a krém Skin-Kap je označována jako pyrithion zinečnatý - sloučenina s vícefaktorovým účinkem, který působí jak na patogenní mikroorganismy, tak na buněčné procesy na zanícené pokožce.

Pyrithion zinečnatý je antimikrobiální a antifungální činidlo, které se běžně používá v kosmetických a terapeutických výrobcích pro místní použití. Nejprve byla v 60. letech syntetizována jako antifungální a bakteriostatická sloučenina. Tato látka je účinná proti svědění, zánětům, houbovým a bakteriálním infekcím při chronických kožních chorobách, jako je seboroická dermatitida, lupy, atopická dermatitida, psoriáza.

Mechanismus účinku, který způsobuje normalizaci histologického obrazu po použití pyrithionu zinečnatého a snížení nadměrné proliferace keratinocytů, není známo, vědci však předpokládají, že dochází k několika simultánním procesům:

 • blokování aktivace cytokinů;
 • inhibice produkce růstových faktorů - sloučeniny, které stimulují růst a diferenciaci keratinocytů;
 • pokles počtu neutrofilů;
 • indukce apoptózy (buněčná smrt) a stabilizace buněčných membrán.

Zvláštností léčiva je přítomnost speciálně aktivované formy pyrithionu zinečnatého v koncentraci 0,2%, přičemž způsob získání je obchodní tajemství výrobce. Nástroj není vyroben ve formě mastí, protože sloučenina docela účinně proniká kůží a bez okluze.

Mezi přídavné složky v produktu Skin Cap jsou zahrnuty:

 • Isopropyl myristát je "transportní" látka, která usnadňuje pronikání hlavní účinné látky do hlubokých vrstev epidermis, chrání také povrch pokožky před ztrátou vody a vytváří smetanovou strukturu produktu;
 • emulgátory, objemové boostery a další sloučeniny zodpovědné za strukturu - glyceryl mono- a distearát, stearylalkohol, makrogol-20-ether;
 • zvlhčující, změkčovadla, dermatoprotektní sloučeniny - methyldextrosy polyglyceryl distearát, cyklomethikon, glycerol;
 • antioxidanty a konzervační látky - propylparahydroxybenzoát, butylhydroxytoluen;
 • příchutě;
 • vody

V roce 1997 specialisté FDA objevili v průběhu laboratorních studií v přípravku Skin-Kap aktivní glukokortikosteroidy, clobetasol propionát, což bylo důvodem zákazu distribuce léku ve Spojených státech a dalších zemích. Nicméně výrobce popírá přítomnost hormonů v kompozici, ruské laboratoře je také nezjistily.

Existuje řada léků pro topickou léčbu psoriázy, u kterých je hlavní účinnou složkou také pyrithion zinečnatý:

 1. Zinocap je analog kůže Cap, který je k dispozici ve formě aerosolu a krému.
 2. Friderm zinek - šampon.

Také v lékárnách existuje řada produktů, kde tato sloučenina není hlavní. Zpravidla jsou hlavními složkami těchto léčiv rostlinné extrakty, léčivé oleje nebo antifungální látky, ale významnou roli hraje také pyrithion zinečnatý:

 1. Zinovit (krém, šampon, sprej, sprchový gel).
 2. Fitoval (šampon).
 3. Psoryl (krém, šampon).
 4. Keto plus (šampon).

Zincap

Analog vyrobený společností Pharmstandard OJSC obsahuje pyrithion zinečnatý ve stejné koncentraci jako Skin-Cap, nicméně stojí 2-2,5krát méně. Pomocné složky přípravku také obsahují řadu změkčovadel a dermatoprotektivních sloučenin, jako je cetostearylalkohol, parafin, propylenglykol, stejně jako emulgátory, stabilizátory, konzervační činidla (dihydrát dihydrofosforečnanu sodného, ​​cetostearát makrogolu, dodecahydrát hydrogenfosforečnanu sodného). Zinocap také obsahuje dexpanthenol, látku s protizánětlivými a regeneračními vlastnostmi, která normalizuje buněčný metabolismus.

Podle recenzí a laboratorních testů není ruská droga nižší než španělský protějšek. Uživatelé zaznamenali pokles závažnosti symptomů psoriázy. Pro pacienty je také důležitá pravděpodobnost exacerbace po stažení určitých léků. Použití přípravku Zinocap, jako je Skin-Kap, nevede k podobným nežádoucím účinkům - po vyčištění pokožky a při zastavení léčby nedošlo k žádným případům rychlé recidivy (během 1-2 týdnů). Zinocap lze tedy nazvat plnohodnotným ruským analogem drogy Skin-Cap.

Friederm zinek

Podobně jako u kůže a zinocapu je Friederm zinkový šampon. Léková společnost "Mifarm" (USA) je k dispozici ve formě lékařského šamponu, i když někteří dermatologové doporučují, aby se aplikoval nejen na pokožku hlavy, ale také na pokožku 3-5 minut. Nástroj je bílé, bez zápachu. Jako šampon se dobře vyrovná s mytí vlasů a snadno vypláchne. Podle recenzí lék také účinně provádí terapeutické funkce, což pomáhá očistit pokožku hlavy od zapálených plaků a odlupování.

Kromě pyrithionu zinečnatého v koncentraci 0,2% obsahuje Friedermův zinek následující pomocné sloučeniny:

 • triethanolamin laurylsulfát - povrchově aktivní látka, patří do kategorie "měkké";
 • polyethylenglykol-8-distearát - čisticí a změkčující složka;
 • kokosamid monoethanolamid - mírná povrchově aktivní látka, nadouvadla a stabilizátor;
 • kokamid diethanolamid - nadouvadlo;
 • chlorid sodný - sůl, působí jako exfoliační, antipruritická a adstringentní složka;
 • guma a hydroxypropylmethylcelulóza - stabilizátory a zahušťovadla;
 • destilovanou vodou.

Kompozice je co nejbezpečnější a sestává ze složek, které nedráždí pokožku a nezpůsobují alergie. Cena za výrobek je 2-2,2 krát nižší než u šampónu Skin-Cap.

Jiné drogy

Mezi výrobky obsahující sloučeniny zinku v jejich složení je třeba poznamenat:

 1. Keto plus Antifungální šampon s dvěma hlavními složkami - ketokonazol (antifungální činidlo) a pyrithion zinečnatý. Mezi nevýhody patří přítomnost příchutí a barviv, které mohou zhoršit symptomy psoriázy.
 2. Psoryl. Krém obsahuje bohatý seznam výtažků léčivých rostlin a pyrithionátu zinečnatého v poměru 0,2%.
 3. Fitoval. Šampon s výrazným antifungálním, protizánětlivým a antiproliferativním účinkem, který kromě pyrithionu zinku obsahuje bílý extrakt z vrbě a fungistatické činidlo - cyklopirox olamin.
 4. Zinovit Základem přípravy série (krém, šampon, krémový gel) jsou léčivé oleje a pyrithion zinečnatý. Tsinovit může být skutečnou náhražkou za pokožku se středně výraznými zánětlivými dermatózami a může být také použita k ochraně a zvlhčení pokožky při remisi chronických onemocnění.

Zinkový pyrithion je populární antifungální a antibakteriální látka s protizánětlivými a antiproliferačními účinky. Je součástí slavné drogy Skin-Cap - efektivní, ale s významnou nevýhodou ve formě vysokých nákladů. Téměř totožný s ruským protějškem je Zinocap, ale sloučeniny zinku lze nalézt v mnoha dalších produktech.

Co je dobré čepice pokožky a jsou tam nějaké levnější protějšky?

Zatím žádné komentáře. Buďte první! 8,429 zhlédnutí

Mnoho lidí raději koupí krém na pokožku nebo analogy levnější, což také umožňuje vypořádat se s problémy pokožky. Prostředky této farmakologické skupiny jsou účinné při potírání kožních onemocnění.

Účelem a popisem formulářů je pokožka

Kožní uzávěr se používá pro těžkou suchou kůži, abnormální sekreci mazových žláz, psoriázu, dermatitidu, lupy a houbové nemoci. Základním prvkem formulace je pyrithion zinečnatý, jehož léčebné vlastnosti byly již dlouho používány k léčbě všech kožních problémů. Rychlá absorpce látky do epidermis je zajištěna přítomností methylsulfátu v přípravku.

Skin-Cap - krém také pomáhá eliminovat mnoho dalších defektů kůže, někdy se používá k léčbě malých dětí. Nástroj je velmi oblíbený kvůli jeho účinnosti, není návykový a neobsahuje hormony ve složení. K dispozici ve třech formách:

 1. Krém Vyrábí se v plastových trubkách o objemu 50 ml. Používá se k ošetření pleti (ve složení 2% účinné látky).
 2. Šamponová kožní čepice. Může se nalézt v každé lékárně v standardní lahvičce (její kapacita je 150 ml). K dispozici také v sáčcích (5 kusů). Na rozdíl od krému obsahuje tento produkt 1% pyrithionu zinku. Způsob použití se nijak neliší od šamponu. Nástroj pomáhá v boji proti lupům, lupénce a řadu dalších problémů.
 3. Aerosol. Používá se podle doporučení lékaře k pokožce těla a pokožky hlavy. Uvedená v lahvi (80 ml) má formu olejového roztoku. Zahrnutá je speciální tryska pro snadné použití. Před aplikací dobře protřepejte. Uchovávejte nástroj nejlépe na tmavém místě, pokud možno z zdrojů vysokých teplot.

Jakýkoli typ nástroje lze vybrat v závislosti na účelu a použitelnosti. Každý z nich je dobrý a efektivní svým vlastním způsobem.

Analogové kožní čepice

Šampon Kožní čepička se dokonale vyrovná s úkolem zbavit se peelingu pokožky hlavy, eliminuje lupy a mnoho dalších negativních projevů. Náklady na láhev jsou asi 1 200 rublů na 150 ml nebo asi 400 rublů na sáček. Taková cena nutí mnoho lidí hledat levnější analogy, jejichž formulace obsahuje pyrithion zinečnatý. Cena aerosolu se pohybuje od 1 700 do 2 000 tisíc rublů. Krém bude stát zákazníkům mezi 800 a 1 800 rublemi (v závislosti na objemu trubky).
Existuje mnoho léků s podobným složením nebo stejným účinkem, které mají demokratickou hodnotu. Mezi nejoblíbenější fondy patří:

 1. Nizoral je slavný šampon, který si od kupujících zaslouží hodně pozitivní zpětné vazby. Pokud jde o jeho účinek, může se bezpečně nazývat analogem Kožní čepice, přestože ketokonazol je aktivní složkou kompozice. Cena šamponu je asi 600 rublů na láhev (60 ml).
 2. Zincap. Je určen pro použití na všech částech těla, s výjimkou sliznic. Má formu aerosolu a krému. Jedná se o jeden z nejbližších analogů, který také obsahuje pyrithion zinečnatý. Cena aerosolu je asi 600 rublů. Náklady na krém začínají od 280 rublů.
 3. Friderm je další šampon s pyrithionem zinku. Je určen k seboroické dermatitidě, lupénce, lupům a dalším onemocněním pokožky hlavy. Podle receptury vypadá nástroj jako kožní čepice, ale stojí za polovinu ceny. Cena tohoto šamponu je asi 650-700 rublů.
 4. Keto plus Jsou jmenováni ve stejných případech lupů, pruritu a dermatitidy. Zinkový pyrithion je zde také hlavním prvkem formulace. Objem lahve - 150 ml.
 5. Pyrithion zinečnatý. Tato složka se nachází v lékárnách, jde o krém. Cena musí být uvedena na místě.

Existují i ​​jiné léky, které mají podobné účinky na pokožku. Tyto fondy však zasloužily nejlepší odhady z hlediska ceny a kvality.

Vlastnosti použití

Všechny analogy Klobouček s kůží se liší podle vlastností použití. Před použitím opravných prostředků je nutné o nich vědět.

Odkazy! Při použití Nibal-šamponu se doporučuje dobře opláchnout oči, pokud se tekutina dostane na sliznici.

Pro zvýšení účinku se přípravek aplikuje na vlasy, masíruje se do kořenů a nechá se 3-5 minut. Jako preventivní šampon se přípravek aplikuje jednou za dva týdny.

Šampon Friderm. Procedura mytí je rozdělena do dvou fází. Produkt se aplikuje na předem dobře navlhčené vlasy vodou a poté se promyje vzhledem pěny. Podruhé šampon nechte 5 minut. V počátečních fázích léčby je vhodnější používat Friderm několikrát týdně po dobu dalších 14 dnů. Pak se vlasy jednou jednou za sedm dní promývají po dobu 1-2 měsíců. Mezi léčebnými postupy je přestávka po dobu 30 dnů.

Keto plus Použijte postižené oblasti hlavy. Kontakt s pokožkou a vlasy by měl trvat 3 až 5 minut. Pro potírání seboroické dermatitidy je léčba používána dvakrát týdně. V případě léze vlasového folikulu se intenzita postupů sníží na jedno umývání každých sedm dní. V obou případech je aplikační doba omezena na jeden měsíc.

Zincap. Krém se aplikuje na povrch pokožky rovnoměrnou vrstvou ze dvou až tříkrát denně. Pravidla pro užívání léku ve formě aerosolu jsou přesně stejná. Doba trvání léčby je určena výsledky stavu kůže.

Zajímavé V některých případech se pozitivní výsledek objevuje ve druhém týdnu použití. Někdy trvá 2 měsíce, než se vyřeší diagnostikovaný problém.

Nežádoucí účinky a kontraindikace

Šampon Nizoral může způsobit řadu vedlejších účinků: zarudnutí pokožky hlavy, mírné svědění a alergie. Vzhled otoku úst a rtů, stejně jako závratě, byl extrémně vzácný. Nemůžete provádět léčbu, pokud se barva vlasů a struktura vlasů během používání začaly měnit. Rovněž se nedoporučuje udršet přípravek příliš suchou nebo velmi mastnou pokožkou.

Friderm. Při pečlivém použití šamponu a aplikování doporučených dávek během pozorování nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky. Mezi kontraindikacemi byla zaznamenána pouze individuální nesnášenlivost komponent, které tvoří formulaci.

Keto plus Během dlouhého kurzu se ukázalo: zvýšení obsahu tuku ve vlasech a křehkost na špičkách. Někteří uživatelé zaznamenali změny v barvě pokožky hlavy a zvýšení ztráty vlasů. Nebyly zaznamenány žádné kontraindikace.

Zincap. Někdy byly při použití krému nebo aerosolu zaznamenány lokální alergické reakce. Tento nástroj spolu s pokožkou nelze použít k léčbě malých dětí mladších jednoho roku. Možné vedlejší účinky léku nebyly zaznamenány.

Všechny recenze týkající se analogů Skin-cap se liší. Stupeň účinnosti léku často závisel na formě a stupni složitosti kožních onemocnění.

Mnozí lidé dávají přednost nákupu analogů výrobků s pokožkou, protože jsou levnější v ceně. Někdo dává přednost podobným lékům, protože odborníci opakovaně vyjádřili pochybnosti o složení kůže, což naznačuje, že obsahuje hormony. Před použitím léků se doporučuje konzultovat s dermatologem.

Analogové krémy "Skin Cap": hlavní charakteristiky

Dermatologické onemocnění kůže dnes nejsou neobvyklé. Existuje mnoho důvodů pro jejich rychlou aktivaci.

Hlavní jsou:

 • nepříznivá dědičnost;
 • znečištění životního prostředí;
 • vznik nových alergenů;
 • věk a hormonální poruchy;
 • oslabení imunity.

Léčba dermatóz s různou složitostí zahrnuje použití vysoce účinných léků. Jsou jmenováni podle etiologie zánětlivých kožních procesů. Takže nemoci jako je psoriáza (nevyléčitelné a neinfikované lišejníky), seboroická dermatitida, neurodermatitida, atopická dermatitida a ekzém jsou léčeny krémem s kůží.

Tento nástroj je nyní prodáván v lékárnách bez předpisu. Vysoká cena léku však nutí nemocné lidi hledat levnější ekvivalent krému na pokožku. Náhradní lék je nejčastěji vybrán pro podobnost účinné látky obsažené v jejím složení. Očekává se, že použití analogu bude mít přibližně stejný pozitivní účinek na regeneraci kůže těla, stejně jako na původní přípravek.

Popis masti "Kožní uzávěr"

V situacích dermatózy je tento krémový přípravek nejlepší nález. "Kožní uzávěr" - masť nehormonálního původu, nepoškozuje zdraví pacienta, aplikuje se zvenčí, odstraňuje nepohodlí.

Výrobce

Droga je vyráběna ve Španělsku na základě objednávky společnosti Hemigroup Frans SA pro oficiálního dovozce v Rusku LLC Invar.

Složení

Hlavní aktivní složkou je aktivovaný pyrithion zinečnatý. Pomocné složky: voda, ethanol, ochucovadla, ester kokosového oleje, grizeril, grizerol, sacharóza a mastné kyseliny, cyklomethikon.

Farmakologické a farmakodynamické vlastnosti léčiva

Dermato-ochranná látka "Kožní uzávěr" má tendenci se hromadit v horních vrstvách pokožky. Je to nejbezpečnější a nejvhodnější lék na léčbu dermatóz:

 • při vstříknutí se rychle vstřebává, může se aplikovat kdykoli během dne;
 • nezanechává na pokožce mastné stopy;
 • lék prakticky není absorbován do krve;
 • Má škodlivý účinek na bakteriální a plísňové infekce na úrovni buněk;
 • inhibuje zánětlivé ohniská na kůži a ve své vnitřní struktuře;
 • ulehčuje pocit pálení a svědění;
 • změkčuje a hydratuje pokožku;
 • (Pityrosporum ovale, Candida, Malassezia furfur, Rhodotura rubra, Pityrosporum orbiculare) a škodlivé bakterie (streptokoky, Staphylococcus, Escherichia coli).

Setkání

Lékařský přípravek "Kožní uzávěr" se doporučuje používat k projevům suchého vyrážky, kožních změn - vzniku tuleňů, trhlin, papulí. Doporučuje se používat ho, jestliže se neobjeví kožní zánětlivé ohnisko.

Krém "Skin-cap" je předepsán jak dospělým, tak dětem. Doba léčby se může pohybovat od několika týdnů do dvou měsíců.

Kontraindikace

 • Jedinou kontraindikací k užívání tohoto léku je idiosynkráza složek obsažených v kompozici léčiva.
 • Předepisuje se s opatrností těhotným a kojícím ženám.

Analogy drogy

Může drahá smetana "kožní čepice" zcela nahradit analogy? V lékařské praxi si dermatologové bez problémů najdou, že nahrazuje domácí výrobu za polovinu ceny. Na ruském trhu existuje spousta takových léků. Hlavní jsou popsány níže.

Krém "Tsinokap"

Tento přípravek vyrábí tuzemská společnost OJSC Pharmstandard ve formě masti. Hlavní účinnou látkou léčiva je pyrithion zinečnatý. Je to protizánětlivé činidlo, které ničí houby a bakterie na buněčné úrovni. Po jeho aplikaci nejsou pozorovány žádné recidivy dermatóz různých etiologií:

 • aktivně bojuje s peelingem;
 • podporuje rychlou regeneraci pokožky;
 • zmírňuje svědění;
 • zabraňuje zánětu pokožky.

Tento přípravek je předepsán pro normální suchost kůže, psoriázu, neurodermatitidu, seborrheu, ekzém. Je určen k léčbě dospělých a dětí. Je bezpečné - neobsahuje hormony a antibiotika, což umožňuje jeho dlouhodobé používání bez rizika pro zdraví.

Zinek Pyrithione krém

Tato droga je derivátem rusko-čínské výroby Tianjin Shenghua Chemical Pharmaceutical Co. Její název přímo naznačuje, že v produktu je zahrnut pyrithion zinečnatý. Prochází hluboko do vrstev epidermis a má:

 • protizánětlivé;
 • antiseborrheic;
 • antisoriatická;
 • fungistatický účinek.

"Zirkon pyrithion" je nehormonální léčivo pro vnější použití. Zabraňuje škodlivým mikroorganismům, bakteriím a houbám. Je předepsán pro lupy, olupování kůže, dermatitidu s různou složitostí, vícebarevných lišejníků, psoriázy, seborrhy.

Psorilomový krém

Dalším účinným lékem na dermatózy je produkt domácí společnosti Ultradisperse Systems LLC - Psoril krém. Je to homeopatický lék obsahující pyrithion zinečnatý. Pomocnými složkami, které zvyšují jeho účinnost, jsou neplodná, máta, třezalka, řebříček, elderberry, eukalyptus, levandule, rozmarýn, bodlák.

Při použití krému má:

 • antifungální;
 • antimikrobiální;
 • protizánětlivé;
 • antipruritické;
 • dekongestant;
 • zvlhčující účinek.

Je předepsána pro psoriatické lišejníky, atopickou dermatosu, suchou pokožku, ekzém, neurodermatitidu.

Krém "Tsinovit"

Tato droga je také domácí. Vyrobeno společností JSC "Green Dubrava" pro společnost LLC "Pharmtek". Je to antifungální, protizánětlivá, antibakteriální látka, použitelná při léčbě psoriázy, seborrhy, ekzému, pruritu, kandidózy. Obsahuje rostlinné složky a pyrithion zinečnatý.

Krém "Tsinovit" má při aplikaci na postiženou kůži následující účinek:

 • hydratuje pokožku;
 • léčí praskliny a vředy;
 • chrání před alergeny;
 • zmírňuje svědění;
 • urychluje exfoliaci neživých částic epidermis;
 • obnovuje mikroflóru pokožky;
 • změkčuje ji.

Krém "Psoricap"

Levná analoga krému "Skin-cap" je příprava ukrajinské výroby PJSC "Kyivmedpreparat" - krém "Psoricap". Obsahuje také pyrithion zinečnatý.

Průnik hluboko do vrstev epidermis má následující účinky:

 • eliminuje svědění a pálení pokožky;
 • zmírňuje zánět;
 • eliminuje peeling;
 • inhibuje houbové infekce a patogeny;
 • hydratuje pokožku.

Určeno i dospělí a děti s podrážděním kůže, alergickými reakcemi, dermatitidou, herpesem, psoriázou.

Nehormonální masť se nepoužívá s glukokortikosteroidy. Léky nehormonálního původu (masti, krémy, gely) lze použít až do úplného vyléčení pokožky.

Všechny analogové kožní uzávěry

Lidé, kteří mají dermatologické problémy, jsou neustále v hledání léků, které se dokážou vypořádat s projevy nemoci. Tisíce pacientů s kopřivkou, atopií, ekzémy a psoriázou každoročně navštěvují specialisty. Lékaři předepisují dermatoprotektní léky systémového účinku a lokální prostředky - masti, gely, mýdla. Ty se navzájem liší v mechanismu práce a souboru látek, které tvoří složení. Mnoho z nich obsahuje glukokortikosteroidy, které pomáhají zvládat svědění, hyperemii, záněty, ale jsou návykové, kožní atrofii.

Existují však léky, které mohou být užívány po dlouhou dobu bez strachu ze závislosti a výskytu závažných nežádoucích účinků. Patří sem například klobouček s krémem, který má analogy, které jsou v lékárnách zastoupeny. Mohou být cenově dostupné, mírně se liší ve složení, ale jejich hlavní výhodou oproti hormonálním lékům je relativní bezpečnost i při dlouhodobém užívání.

Složení pokožky

Přípravek na pokožku obsahuje aktivovaný pyrithion zinečnatý, který je doplněn dexapanthenolem známým pro jeho dermatologicky-ochranné vlastnosti. Pomocí těchto léků můžete být klidní - nejsou návykové, mají málo vedlejších účinků a nepůsobí nepříznivě na ochrannou vrstvu pokožky. Krém, aerosol a šampon ulehčují svědění, bojují s vyrážkami, odstraňují různé dermatologické vady. Kompozice je jedinečným vývojem španělského výrobce kožních čepiček s názvem "Invar". Úplně opakujte, ale nikomu se nepodařilo.

Produkty Krytka na pokožku

Vzhledem k tomu, že nástroj je vyráběn ve Španělsku, je nákladnější než domácí náprotivky. Mezi dermatology existuje názor, že jeho účinnost je vysvětlena stabilitou molekuly aktivované formy účinné látky. Existuje i jiné stanovisko, jehož příznivci tvrdí, že lék obsahuje glukokortikosteroid, jeho přítomnost vysvětluje dosažení terapeutického účinku v krátkém čase. Byly provedeny oficiální studie, které nezjistily přítomnost hormonu v preparátech s kožními uzávěry a pokračují v jejich přípravě. Kromě toho se rozšiřuje sortiment výrobků.

Analogy

V lékárnách najdete analogy krému nebo čepičky s rozprašovačem. Všechny obsahují pyrithion zinečnatý, sloučeninu s prokázanou účinností v boji proti symptomům dermatologických onemocnění. Sortiment výrobků s takovou účinnou látkou je rozsáhlý - můžete použít gely, masti, aerosoly. Známé jsou Friederm zinek, Desitin, Zinocap, Tsinovit, Psoricap. Pokud je pacient konfrontován s volbou v jaké formě je lépe užívat tento přípravek, pak se v tomto případě objeví fakt pohodlí při užívání. Pokud je analog známého krému prezentován ve formě masti, pak se v procesu použití vytvoří mastný film, který může zničit vzhled oblečení. Gel nebo sprej je mnohem lépe absorbován, je vhodné je aplikovat i na pokožku hlavy.

Alloton

Tato homeopatická lék může být nazýván analogem Skin-kapa s velkým úsekem. Skládá se z přírodních složek, obsahuje výtažky z léčivých rostlin, jako je chmel, bříza, sladká vlajka, lopucha, kopřivka. Farmaceutický trh zahrnuje sprej a šampon s názvem Alloton, stejně jako odlupující produkt pro děti. Jedním z hlavních vlastností je blahodárné účinky na zdraví vlasů a pokožky hlavy. Alloton se používá k léčbě seboroické dermatitidy, eliminuje lupy.

Algopix

Další léčivý šampon nazývaný Skin-cap analog je Algopix. Obsahuje dehet, extrakty z řas a kyselinu salicylovou. Šampon pomáhá vyrovnat se suchou a mastnou seborrheou pokožky hlavy. Lze jej použít jako součást standardní terapie ve spojení s jinými místními dávkovacími formami. Po aplikaci je lék ponechán po dobu deseti minut, poté se vymyje. Asi čtrnáct dní jej užívají každý druhý den, poté přecházejí na udržovací dávku - používají se jednou týdně.

Používání přípravku Algopix příznivě ovlivňuje stav vlasů - žárovky jsou silnější, vypadá se lesk, vlasová hřídel se stává hustší. Před použitím je lepší testovat lék na alergie a je také důležité si uvědomit, že může ovlivnit barvu vlasů kvůli obsahu dehtu, a proto má omezení používání blond.

Grafity Cosmoplex C

Tento přirozený analog známého léku je antialergickým, protizánětlivým lékem, který má systémový účinek: zmírňuje svědění, snižuje aktivitu mikroorganismů, vyvolává regenerační procesy. Grafity Cosmoplex C je předepsán pro dermatologické onemocnění jako doplněk k hlavní terapii. Pomáhá posilovat nehty, zabraňuje vypadávání vlasů, eliminuje akné, vyrovnává se s ekzémem a dermatózou. Kapky jsou rozpuštěny ve vodě a jsou odděleny od potravin, takže jsou lépe absorbovány. Součásti léčivého přípravku, mezi něž patří výtažky z různých rostlin, mohou způsobit reakci přecitlivělosti, a jeho použití by mělo být okamžitě zastaveno.

Capsiol

Dalším prostředkem pro vlasy, který je analogický k pokožce podle způsobu působení, je alkoholový roztok Kapsiol. Ve své složení existují látky, které jsou oblíbené, určené k boji s plešatostí a pro zvýšení růstu nového vlasového oleje - ricinového oleje, tinktury červeného pepře a kyseliny salicylové. Antiseptikum v kompozici zabraňuje vývoji patologického procesu na místech zánětu, pomáhá odstraňovat vločky z povrchu pokožky hlavy. Kapsiol by neměly užívat těhotné a kojící ženy, za přítomnosti dermatologických problémů v místech užívání, dětí mladších dvanácti let a také s individuální nesnášenlivostí k těmto složkám.

Mirvazo

Tento léčivý přípravek je určen k léčbě specifického onemocnění a může být označen jako analog léčiv obsahujících pyrithion zinečnatý.

Mirvazo Derm pomáhá vyrovnat se zarudnutím v růžovce, pozitivním účinkem na stav krevních cév na obličeji. Hlavní složkou léčivého přípravku je brilindinium-tartrát, látka s prokázanou účinností při léčbě kardiovaskulárních onemocnění a bronchopulmonálních onemocnění. Při aplikaci na kůži gelu obsahující tuto sloučeninu téměř okamžitě vyblednou oblasti s erytémem.

Trávníkové přívěsy

Tato léčivá rostlina se často používá k řešení dermatologických problémů. Přívěsy na suchou hmotu nebo série sestávají z drcených listů, stonků, květů, tmavě zelené. Tato bylina se používá při léčení různých onemocnění:

 • dermatitis;
 • alergická kopřivka;
 • ekzém;
 • psoriáza;
 • artritida;
 • problémy s různými orgány trávicího traktu;
 • onemocnění jater;
 • dna;
 • bronchitida;
 • diabetes mellitus.

Při dodržování doporučených dávek infuze jsou přívěsy neškodné. Nadměrné dávky způsobí nespavost, nadměrné vyšetření, průjem a slabost. S opatrností určit děti pro děti a děti do tří let a jsou kontraindikovány. Pro léčení každé konkrétní infekce se připravují infuze různými způsoby. V případě patologických onemocnění kůže se užívají jak dovnitř, tak i ven - ve formě lázní a kompresí.

Protopic

Protopic masť je imunosupresivní léčba. Pomáhá snížit přecitlivělost kůže, která je spojena se zvýšenou imunitní odpovědí na podněty. Používá se při léčbě pokročilých forem dermatologických onemocnění. Tento léčivý přípravek předepisuje pouze lékař, protože může způsobit závažné nežádoucí účinky, má velké množství kontraindikací a samoléčení v tomto případě může být život ohrožující. Látka, i když v minimálním množství, se vstřebává do krevního oběhu a může mít systémový účinek. Obvykle se používá při léčbě takových onemocnění, které nelze léčit standardními léky. Protopic masti nelze používat během těhotenství, laktace, v dětství, přecitlivělosti na složky a poškození kůže. A přes to, že tento lék neobsahuje glukokortikosteroidy, může vážně narušit lidské zdraví.

Psoricap

Psoricap může být nazván jako analog kožního uzávěru a podle mechanismu práce ve středu zánětlivého procesu a na základním prvku kompozice. Používá se při léčbě atopické dermatitidy, šupinovité deprivace, seborrhea, ekzému. Tento krém je známý pro své antibakteriální a antifungální vlastnosti. Rychle odstraňuje suchost a snižuje peeling, zabraňuje vzniku zánětlivého procesu. Po aplikaci přípravku Psoricap rychle začne pracovat: hyperemie klesá, svědění se stává méně výrazným, opuch se zhoršuje. Krém nelze aplikovat na děti do tří let, těhotné a kojící ženy, stejně jako při porážce onemocnění na velkých plochách pokožky.

Recutan

Rekutan obsahuje složku s prokázanou účinností při léčbě kožních onemocnění - extrakt z heřmánku. Je známo, že tato rostlina má protizánětlivé, antibakteriální účinky a také podporuje obnovu tkání. Léčivo Rekutan se používá k léčbě onemocnění, jako jsou:

 • periodontální onemocnění;
 • stomatitida;
 • faryngitida;
 • dermatóza;
 • urtikárie;
 • šupinovité zbavit se;
 • gynekologické nemoci;
 • hemoroidy.

Lék je používán ve formě lázní, klinů, výplachů, inhalací a také ve formě roztoku uvnitř. Předpokladem pro použití je zředit látku vodou v doporučených poměrech. Recutan obsahuje alkohol, a proto je používán s opatrností těhotnými ženami, kojícími ženami a dětmi.

Fladex

Masť Fladex je analogický kožní uzávěr na mechanismu účinku. Obsahuje rostlinnou látku fladexan, která je vhodná pro kožní problémy, jako je psoriáza, různé typy dermatitidy, alergické vyrážky a ekzém. Fladex pomáhá redukovat pálení a svědění, lokální nadměrnou reaktivitu pokožky, zabraňuje vzniku zánětlivých procesů a tvorbě exsudátu, vyvolává regeneraci tkání. Kontraindikace jsou přecitlivělá na kteroukoli složku masti. Fladex se používá k léčbě dermatologických onemocnění u dětí, stejně jako u laktajících a těhotných žen.

Elidel

Krém Elidel - protizánětlivý nehormonální léčivý přípravek, je analogem mnoha léků obsahujících glukokortikosteroidy. Rychle proniká pokožkou a zastaví zánětlivý proces. Pokud nezapomenete, že ji použijete na postižené oblasti podle doporučeného léčebného režimu, rychle odstraní nepříjemné příznaky kožních onemocnění - vyrážka, otok, svědění, namočení. Látka v extrémně malých dávkách se absorbuje do krve a proto nemá systematický účinek. Elidel je široce používán při léčbě atopické dermatitidy u dětí od tří měsíců věku. Během terapie je třeba použít opalovací krém nebo skryté postižené kůže pod oblečením. Existují však některé nežádoucí účinky s použitím přípravku Elidel:

 • vznik vředů v místě použití finančních prostředků;
 • rychlá progrese rakoviny;
 • prudké zvýšení benigních nádorů;
 • pocit pálení v místě aplikace;
 • růst lymfatických uzlin;
 • vzhled věkových skvrn;
 • vzdělávací papilomy.

Proto je lék užíván s opatrností. Pokud se jakýkoli vedlejší účinek projevuje, je nutné okamžitě přestat užívat přípravek Elidel. Samostatně je třeba poznamenat, že tento léčivý přípravek byl úspěšně použit v vitiligo a rosacea.

Zincap

Tsinokap je přesný analog kůže-kap na aktivní složku. Obě léky obsahují pyrithion zinečnatý. Zinocap nemá prakticky žádné kontraindikace a jeho oblast použití je rozsáhlá. Používá se u takových onemocnění jako:

 • ekzém;
 • fotodermatitis;
 • psoriáza;
 • suchá kůže;
 • zranění, vředy;
 • lupy;
 • lichen.

Tsinokap odstraňuje svědění, peeling, snižuje aktivitu bakterií a hub, zastavuje zánětlivé procesy. Krém a sprej nelze použít v případě přecitlivělosti na složky léčiva a u dětí mladších dvanácti let.

Zinovit (krém, šampon, sprej, sprchový gel)

Populární analog zinovitových zinek pyrithionových produktů je k dispozici v různých formách. Jsou vhodné pro léčbu vyrážky, plaků, doprovodného svědění, bolesti, nasákněte. Cínovité léky snižují intenzitu zánětu, zabraňují výskytu bakteriální infekce, pomáhají zvládat akné a pupínky, lupy, mikroskoře. Krém lze použít k léčbě dětí od jednoho roku.

Friederm zinek

Dalším analogem dobře známého léku - fridermu se zinkem ve formě šamponu - pomůže se vyrovnat se seborrheou, houbovými kožními lézemi, pityriasou, příznaky atopické dermatitidy, vypadávání vlasů. Lék má složení, které není zcela odmyt vodou, ale zůstává na pokožce hlavy. Friederm zinek se aplikuje obvyklým způsobem, ale ponechá se asi pět minut, pak se vlasy opláchly. Čtrnáct dní je droga používána za den nebo dva, pak po dobu dvou měsíců - jednou týdně.

Pyrithion zinek

Šampon obsahující pyrithion zinečnatý, je analogický čisticího prostředku. Je snadno použitelný. V krátkém čase vám umožní zbavit se lupů, seborrhy, posilovat vlasové kořeny, pohodlně užívat, protože nepřidává tuku, nenarušuje styling a zároveň je velmi efektivní. Přípravky s pyrithionem zinečnatým mají tedy na farmaceutickém trhu široké zastoupení.

Fitoval (šampon)

Bylink obsahuje rostlinné složky, účinný komplex vitamínů, pšeničné peptidy a aminokyselinu. Je to analogický známý způsob léčby vypadávání vlasů, působící v několika směrech najednou:

 • normalizuje výživu žárovek;
 • zastavuje ztrátu vlasů;
 • normalizuje mastnou pleť;
 • bojuje se sebou;
 • aktivuje růst vlasů.

Fitoval je cenově dostupný produkt, který lze zakoupit v lékárnách. Jedinou složkou kompozice, která způsobuje spory, je laurylsulfát sodný, který přispívá ke zvýšení pěnění.

Psoryl (krém, šampon)

Známé léky pod obecným označením kůže mají analogický Psoril. Jedná se o nehormonální léčivý přípravek ve formě krému a tekutého mýdla na vlasy. Pomáhají také bojovat proti kožním onemocněním spolu s vyrážkou, svěděním, pálením, infekcí postižené oblasti, otoky. Psoryl má také antifungální a antibakteriální aktivitu.

Keto plus (šampon)

Je to kombinovaný přípravek na vlasy obsahující pyrithion zinek a antifungální složku. Při použití přípravku Keto plus se svrbení hlavy rychle snižuje, dochází k seboroické dermatitidě a vypadávání vlasů končí.

Dopad kůže Capa na tělo

Vzhledem k tomu, že pokožka není hormonální lék, nemá systémový účinek na tělo, jeho složky nejsou absorbovány do krevního řečiště a pracují pouze v oblasti zánětu. Všechna tvrzení týkající se drogy nenašli důkazy poté, co byly testy provedeny v nezávislých laboratořích v různých zemích. Navíc, na rozdíl od hormonálních prostředků, kožní uzávěr není návykový, může být používán po dlouhou dobu, nemá žádné vedlejší účinky.

Indikace a kontraindikace

Krém, aerosol, šampon a sprchový gel Pleťová krytka používaná k léčbě různých dermatologických onemocnění, včetně:

 • zbavovat se;
 • ekzém;
 • psoriáza;
 • dermatóza;
 • seborrhea;
 • akné;
 • suchá kůže;
 • lupy

Kožní uzávěr je bezpečný kvůli složkám v přípravku a má minimální počet kontraindikací, mezi něž patří individuální přecitlivělost a děti do jednoho roku věku.

Použití šamponu

Šampon je účinný při léčbě lupů, zbavuje svědivou dermatitidu pokožky hlavy, mastnou a suchou seborrheu. Při jeho použití nelze předávkování. Kontraindikace zvyšuje pouze citlivost na prvky obsažené v kompozici.

Pro aerosolovou aplikaci

Aerosol Kožní uzávěr je olejový roztok. Aplikuje se na postižené oblasti bezkontaktním způsobem, což se stává absolutní výhodou v případě sekundární infekce nebo houbových kožních lézí. Sprejová čepice účinně bojuje s vyrážkou, která je doprovázena sekreci exsudátu. Použití aerosolu je také povoleno na pokožce hlavy, pokud obsahuje psoriatické plaky. Lék nelze použít, pokud nastane individuální reakce přecitlivělosti na jednu z jeho složek.

Aplikujte krém

Dermatologové doporučují použití krému na pokožku hlavy pro suché formy ekzému, neurodermatitidy, atopie, šupinovité zbaveni. Tento lék pomáhá rychle odstranit svědění, otoky, hyperemii. Je kontraindikován za přítomnosti alergie na jeden z prvků kompozice, stejně jako u dětí do dvanácti měsíců.

3 prostředky - jeden účinek: Kožní čepice na boj proti lupénce

Při výběru prostředků pro ošetření vlasů a pokožky hlavy je třeba dávat pozor. Je důležité určit optimální formu uvolnění, která bude vhodná, stejně jako pečlivě prozkoumat vedlejší účinky a doporučení pro odmítnutí použití. Složení pokožky a problémy, které ji vyžadují, jsou uvedeny níže.

Kdy mám začít hledat kožní čepici v lékárnách?

Indikace pro kožní uzávěr závisí na formě, ve které je lék uvolněn. Obecně stojí za to věnovat pozornost droze, pokud máte následující problémy:

 • psoriáza v různých formách;
 • zánět kůže (dermatitida) bez ohledu na příčinu;
 • neurodermatitida;
 • seborrhea, svědění kůže, lupy na hlavě;
 • v případě poškození kůže způsobené houbou, odstavcem, bakteriemi.

Lék lze získat v lékárně bez lékařského předpisu, ale pokud máte pochybnosti, bude bezpečnější konzultovat lékaře.

Jak funguje lék?

Kožní čepice obsahuje jako hlavní složku pyrithionát zinečnatý. Tato látka je známá svým antibakteriálním účinkem, schopností bojovat proti houbám. Účinná látka zabraňuje reprodukci škodlivých mikroorganismů na povrchu lidské pokožky, čímž se snižuje riziko onemocnění.

Kromě této akce lze rozlišit následující vlastnosti léku:

 • inhibuje zrychlené rozdělení postižených buněk bez ovlivnění zdravých;
 • podporuje hydrataci pokožky (hydratační).

Pro rychlou penetraci do pokožky se do kompozice přidávají povrchově aktivní látky, které zvyšují propustnost pokožky na užitečné složky a vedou k rychlé regeneraci.

Kontraindikace

Při nákupu stojí za to věnovat pozornost jednotlivým složkám drogy. Pokud je některý z nich alergický, je lepší odmítnout použití nebo konzultovat lékaře. Také se lék nedoporučuje používat ve spojení s přípravky, které obsahují glukokortikosteroidy. Během výzkumu nebyl odhalen společný účinek aktivní složky kůže s jinými léky.

Nepříznivé výsledky použití se projevují formou alergických projevů na povrchu kůže. Tento jev patří do kategorie vzácných.

Při výběru během období nošení dítěte a používání mateřského mléka k jídlu je třeba dbát opatrnosti. Neexistují žádné informace o obtížně negativních důsledcích užívání populace z pyrithionu zinečnatého, ale měli byste se před nákupem poradit s lékařem. Je důležité, aby přínos léčení přesahoval rizika pro nenarozené nebo pro kojence.

Pokyny pro použití masti a gelu

Krém pro vnější použití je k dispozici ve třech formách:

Kožní uzávěr ve verzi masti je schopen zvládnout psoriázu a zvýšit suchost pokožky. Pokyny pro použití krému na pokožku hlavy jsou následující:

 1. obaly intenzivně otřásly;
 2. látka je aplikována na nezdravou pokožku s malou vrstvou tloušťky.

Použití drogy by mělo být 2 x denně. Způsob použití u dětí a dospělých není zásadně odlišný. K dosažení výsledku trvá kurz od jednoho do jednoho a půl měsíce. V případě potřeby můžete přiřadit druhý kurz, ale po dokončení prvního kurzu by měl trvat nejméně měsíc. Na úkor opětovného užívání se doporučuje konzultovat s lékařem.

Pro léčbu atopické dermatitidy je nutná kratší doba trvání než u psoriázy. V tomto případě použijte masti 2krát denně na 3-4 týdny.

Aerosol (sprej) Kožní čepice

Obal se v tomto případě skládá z hliníkové vložky, ventilu a ochranného krytu. V kartonové krabici je plechovka a další přílohu k ní. Aerosol Skin Cap je k dispozici v následujících formátech:

"Analýza kůže". "Kožní uzávěr": návod k použití, recenze, analogy

Kožní onemocnění lze stěží považovat za vzácnost, neboť každoročně navštěvují desítky tisíc pacientů dermatologické kanceláře, které si stěžují na různé záněty a alergické nemoci. Samozřejmě, moderní trh s drogami nabízí obrovský výběr nástrojů, které dokáží zvládnout určité nemoci. A dnes se mnoho lidí zajímá o další informace o droze Skin-Cap. Analogový údaj o droze - existuje? Jaké vlastnosti má tento lék? Existují nějaké vedlejší účinky, kontraindikace, komplikace? Je náprava tak účinná? Tyto informace budou pro čtenáře zajímavé a užitečné.

Popis kompozice a formy léku

K tomuto datu je tento nástroj k dispozici v několika formách: krém (malé tuby obsahující 15 g drogy), aerosol (lahev má praktickou trysku) a šampon a sprchový gel.

Hlavní účinnou látkou je aktivovaný pyrithion zinečnatý. Ale seznam pomocných komponent závisí na formuláři uvolnění. Krém například obsahuje ethanol, glycerol, stearylalkohol, ester mastné kyseliny kokosového oleje, butylhydroxytoluen, čištěnou vodu, cyklometiki. Avšak aerosol obsahuje polysorbát 80, isobutan, propan, butan, ethanol, vodu, isopropylmyristát a trogramin.

Jaký vliv má tento lék na tělo?

Pyrithionát zinečnatý má výrazné bakteriostatické a antifungální vlastnosti, takže lék rychle potlačuje aktivitu mikroorganismů, které jsou nejčastěji příčinou zánětlivého procesu. Například nejaktivnější lék je ve vztahu k bakteriím skupiny Pity-rosporum, která ve většině případů přispívá k rozvoji zánětu a hyperproliferace buněk se semenou, psoriázou a dalšími onemocněními kůže.

Tento nástroj rovněž blokuje činnost houbových mikroorganismů, včetně zástupců, jako jsou Candida a Aspergillus.

Kromě toho má pyrithion zinečnatý rovněž cytostatické vlastnosti. Látka ovlivňuje buňky ve stadiu hyperproliferace a inhibuje proces jejich rozdělení. Zároveň tato složka neovlivňuje zdravé buňky.

Mimochodem, krém má hydratační aktivitu a poskytuje pokožce potřebný počet molekul vody. Přípravek obsahuje methyl-ethylsulfát, který zvyšuje propustnost tkání, a tím zajišťuje rychlou a maximální absorpci léčiva.

Základní indikace pro použití

V jakých případech se pacientům doporučuje užívat přípravek "Skin-Cap"? Sprej a krém v moderní medicíně jsou široce používány k léčbě atopické dermatitidy, ekzému, neurodermatitidy a dalších zánětlivých kožních onemocnění. Také lék je účinný při lupénce, protože pomáhá rychle odstranit záněty a psoriatické plaky. Látka může být použita k léčbě seboroické dermatitidy u dětí mladších jednoho roku. Krém také pomáhá vyrovnat se s nadměrnou suchou kůží.

Šampon "Skin Cap" může také vyřešit mnoho problémů. Předepisuje se pacientům v přítomnosti závažných lupů, svědění pokožky hlavy. Také lék pomáhá s mastnou a suchou seborrheou, atopickou dermatitidou (při postižené pokožce hlavy).

Droga "Skin - Cap": návod k použití

Ihned je třeba říci, že pouze tento dermatolog může tento lék předepisovat, stejně jako stanovit dávkování a trvání léčby. Takže jak používat drogu "Skin-Cap"? Návod k použití závisí na zvolené formě léku.

Například tenká vrstva krému by měla být aplikována na postiženou kůži, ale pouze po důkladném čištění jejího povrchu. Před použitím hadice krému by měla být důkladně otřesena. Postup se opakuje dvakrát denně. Kurz trvá obvykle 3-4 týdny. Pokud mluvíme o léčbě psoriázy, doba trvání terapie může být zvýšena na 1-1,5 měsíců.

Ale "Skin-Kap" sprej by měl být nastříkán na postiženou pokožku 2-3krát denně ze vzdálenosti asi 15 cm. Léčba by měla pokračovat další týden po úplném vymizení příznaků onemocnění.

Šampon se aplikuje na vlhké vlasy, důkladně masíruje pokožku hlavy, ponechá 5 minut a pak se umyje. Můžete jej použít 2-3 krát týdně.

Existují nějaké kontraindikace?

Mnoho zákazníků má zájem se ptát, zda mohou všechny kategorie pacientů užívat tento léčivý přípravek. Jako každá jiná droga, Skin-Kap má některé kontraindikace, ačkoli ve skutečnosti není mnoho z nich.

Samozřejmě, pacienti s přecitlivělostí na kteroukoli z látek tvořících léčivo, je zakázáno ji používat, aby se zabránilo alergické reakci a dalším nebezpečnějším komplikacím.

Kromě toho se lék nedoporučuje pro ženy v prvním trimestru těhotenství, stejně jako kojící matky. Na druhé straně testy na těchto skupinách pacientů nebyly provedeny a dosud neexistují žádné důkazy o negativních účincích tohoto léku.

Jaké nežádoucí účinky mohou způsobit droga?

Existuje další důležitá otázka: jak bezpečná je tato droga? Ve skutečnosti jsou komplikace spojené s terapií v lékařské praxi zaznamenány extrémně vzácně. Nicméně, vyloučit pravděpodobnost jejich vzhledu není stojí za to.

Takže jaké jsou vedlejší účinky přípravku Skin-Cap? Aerosol a krém v počátečních fázích léčby mohou vést k pocitu tížnosti pokožky a mírnému pocitu pálení. Tyto reakce se považují za zcela normální a odezní se po několika dnech, i když je někdy nutné snížit dávku léku.

Mezi méně časté komplikace patří alergické reakce, které jsou doprovázeny výskytem zarudnutí, svědění, kopřivky, malého otoku měkkých tkání. Pokud máte tyto příznaky, musíte léčbu ukončit a co nejdříve konzultovat s lékařem. Možná, že odborník rozhodne o zrušení drogy "Skin-Cap" - analogie drogy není těžké najít. V každém případě jsou alergie extrémně vzácné.

Droga "Skin-Cap": analogové a přibližné náklady

Otázka nákladů je také zajímavá. Kolik stojí Cost-Cap (krém)? Cena jedné trubky je asi 800 rublů. Cena aerosolu je vyšší: asi 1600 - 2000 rublů. Šampon lze zakoupit za 1300 rublů a cena sprchového gelu se pohybuje od 600 do 800 rublů.

Ne všichni pacienti mají nárok na tento léčivý přípravek buď kvůli přítomnosti nežádoucích účinků nebo kvůli nedostatečnému účinku nebo příliš vysokým nákladům. Tak co může nahradit drogu "Skin Cap"? Analog Ruska je "Zinocap", který je mimochodem považován za méně efektivní. Je také k dispozici ve formě krému nebo olejového aerosolu. Mimochodem, složení těchto léků je téměř stejné.

Jaké jiné léky mají stejné vlastnosti jako Skin-Cap? Analogy jsou levnější, mimochodem, také existují. Stejný "Tsinokap" vás bude stát asi 200 rublů. Navíc Lokoid, Kremgen, Kortomitsetin, Karizon a mnoho dalších jsou považovány za dobré náhražky.

Recenze drogy "Skin Cap"

Dermatitida, zarudnutí a další kožní onemocnění dávají člověku spoustu nepříjemností. Ve skutečnosti je vedle svědění, pálení a bolesti také psychické nepohodlí, komplexy o vzhledu. V takových případech dermatologové doporučují pacientům lék "Skin-Cap". Analog tohoto léku samozřejmě existuje, a nikoliv jen jeden, ale většina odborníků ji upřednostňuje.

Ze strany pacientů jsou recenze většinou pozitivní. Tento léčivý přípravek lze používat v různých formách. v závislosti na umístění zánětlivého procesu. Mimochodem, z větší části kupující preferují Skin-Kap krém. Cena tohoto nástroje samozřejmě není příliš cenově dostupná. Nicméně má mnoho pozitivních rysů. Zejména krém, stejně jako sprej nebo šampon, je snadné používat doma. Účinky se zpravidla objevují jen několik dní po zahájení léčby a nežádoucí účinky jsou velmi vzácné.

Samozřejmě, lék by neměl být používán bez povolení - lékař musí předepsat po důkladné diagnóze.

Pro Více Informací O Suché Vlasy