logo

Androgenní alopecie u mužů: jak účinně léčit onemocnění?

Alopecie je poměrně časté onemocnění, které se vyskytuje u mužů v různých věkových kategoriích. Poměrně často je u mužů diagnostikována androgenní alopecie.

K onemocnění dochází na pozadí přebytku hormonu progesteronu. Je charakterizována přítomností výrazných symptomů, jejichž vzhled je nutné vyhledat od lékaře, který může předepsat odpovídající léčbu.

Příčiny onemocnění

Příčiny androgenní alopecie jsou ve většině případů spojeny s hormonálními poruchami. Pokud jsou vlasové folikuly přecitlivělé na dihydrotestosteron, vede k výskytu onemocnění. Při zvýšení množství tohoto hormonu v krvi lze pozorovat vzhled patologie. Výskyt onemocnění lze diagnostikovat na pozadí vnitřních a vnějších faktorů:

 • Infekční nemoci;
 • Dědictví;
 • Chronická onemocnění;
 • Nemoci močového měchýře.

V případě onemocnění trávicího traktu se může vyvinout patologie. Některé léky mohou způsobit progresi onemocnění. Pokud člověk často trpí stresovými situacemi, pak je ohrožen. Se špatnými výživovými zvyklostmi nebo s přítomností špatných návyků se výrazně zvyšuje riziko výskytu onemocnění.

Nejčastěji vzniká androgenní alopecie na pozadí současných účinků několika faktorů. To je důvod, proč se člověku doporučuje, aby vedl správný životní styl, s nímž můžete eliminovat všechny negativní faktory.

Symptomy patologie

Androgenní alopecie jsou charakterizovány postupným vývojem. To je důvod, proč v počátečních stádiích nemoci zůstává malozamechenny mnoho zástupců silnějšího pohlaví.

V počátečním stádiu onemocnění je pozorována nadměrná ztráta vlasů. To by mělo být pro pacienta varovným faktorem. Vzhledem k výskytu alopecie je tuhost a tupost vlasů. V takovém případě musíte vyhledat lékařskou pomoc, která dokáže přesně diagnostikovat a předepisovat racionální léčbu.

Symptomy onemocnění závisí na stupni jejího vývoje:

 • v první fázi se na čele a spáncích objevují malé rozměry.
 • Další fáze onemocnění je charakterizována nárůstem plešatých náplastí, které se podobají trojúhelníku ve své formě. Do skalpu se pohybují o 2 centimetry.
 • Třetí etapa je charakterizována tvorbou symetrických hlubokých plešatců.
 • Čtvrtá fáze onemocnění je charakterizována nevratností plešatosti.
 • V páté fázi dochází k rozmazání hranic mezi oblastmi plešatosti. To je důvod, proč se tvar vlasů na hlavě podobá podkovi.
 • V šesté fázi vývoje patologie se rozšiřuje parietální a fronto-temporální část alopecie, což vede k jejich sloučení.
 • Sedmý stupeň plešatosti je poslední. Během vývoje čela, chrámy a koruna na hlavě zcela ztrácejí vlasy. Padnou do oblasti hlavy a za ušima.

Symptomy androgenní alopecie u mužů jsou vyslovovány, což pacientovi umožňuje nezávisle určit. Navzdory tomu se doporučuje navštívit lékařské centrum pro diagnostiku.

Léčba onemocnění

Léčba androgenní alopecie se ve většině případů provádí pomocí lidových léků a tradičních léků, stejně jako tradiční intervence. Výběr konkrétního způsobu léčby je určen pouze lékařem. To přímo závisí na individuálních charakteristikách člověka a stupni vývoje nemoci.

Použití farmakoterapie

V počátečním stádiu průběhu onemocnění se používají lékařské přípravky, pomocí kterých můžete zastavit proces plešatosti u mužů.

Ale zástupce silnějšího sexu nebude moci vrátit předchozí tloušťku vlasů. Doposud je léčba androgenní alopécie u představitelů silnějšího pohlaví prováděna s použitím dvou léčiv.

Ve většině případů jsou pacienti předepisováni Minoxidil. S tímto lékem je adenom prostaty vyléčen. Mezi vedlejší účinky tohoto léku patří zvýšený růst vlasů. To je důvod, proč je droga široce používána k alopecii. Pomáhá zlepšit krevní oběh. Do vlasových folikulů se dodává velké množství živin, což podporuje růst vlasů.

Použití syntetického estrogenu pro léčbu patologie se nedoporučuje. To je způsobeno jejich antiandrogenním účinkem. Jsou přísně zakázány u diabetes mellitus, protože mohou vést ke zhoršení stavu pacienta. Někteří pacienti vyvinuli flebititidu u pacientů užívajících tyto léky. Vedlejším účinkem léku je arteriální hypertenze. V některých případech vedlo užívání drog k rozvoji rakoviny.
[pozornost typu = červená] Vzhledem k velkému počtu nebezpečných nežádoucích účinků se užívání drog nedoporučuje. [/ attention]
K boji proti onemocnění s výskytem první vypadávání vlasů se doporučuje používat šampony. Obvykle jsou rozděleny do tří typů:

 • Fondy se silikonem. S jejich pomocí vytvoří na vlasu ochrannou vrstvu, která eliminuje možnost negativních vlivů prostředí.
 • Šampony bez síranů. S jejich pomocí nejenom eliminuje možnost vypadávání vlasů, ale také bojuje proti kožním chorobám.
 • Aminexylové produkty. S touto látkou je stimulován růst vlasových folikulů, což přispívá k rychlé regeneraci vlasů.

Existuje celá řada kosmetických přípravků a tradičních produktů, s jejichž pomocí se provádí nejúčinnější boj proti androgenní alopecii v počáteční fázi jejího výskytu.

Jak zacházet s lidovými metodami?

To často stačí k použití tradiční medicíny k boji proti androgenní alopecii. Jejich výběr je prováděn v souladu s příčinou patologického procesu.

Pokud se onemocnění vyskytne na pozadí hormonálního selhání, musí být mužský hormon estrogen zaveden do mužského těla. To by mělo být provedeno co nejblíže, což je vysvětleno možností změny sexuální funkce člověka, stejně jako rozvoj gynekomastie a dalších komplikací.

Pro léčbu patologického stavu je doporučeno použití extraktů z těchto rostlin:

Lékaři doporučují použití semen a kůže z hroznů. Rostlinné oleje mají také velký účinek. Proto se doporučuje použití sezamového, olivového a palmového oleje. Příjem prostředků je povolen nejen uvnitř, ale také pro mazání pokožky. S pomocí léků se živiny dodávají do vlasových folikulů, což podporuje růst vlasů.

Blokování esenciálních enzymů, které brání růstu vlasů, se provádí pomocí černého rybízu, avokáda, boráku, vejce, žokej a trpasličí dlaně.

Navzdory bezpečnosti tradiční medicíny by léčba onemocnění s jejich užíváním měla být prováděna pouze po konzultaci s lékařem.

Chirurgická intervence

Často se stává, že obnovení hustoty vlasů s použitím lidí nebo drog v pokročilém stádiu onemocnění není možné. Proto je v tomto případě použití chirurgického zákroku.

Velmi účinným způsobem v tomto případě je transplantace vlasů. Odborné transplantace vlasů provádí kvalifikovaní odborníci. V jednom postupu můžete transplantaci od 2000 do 6000 žárovek. Lze použít i jinou metodu transplantace vlasů. V tomto případě se používají speciální miniaturní nástroje. Pro transplantaci jsou vlasové folikuly odebírány z oblasti šije, zad, břicha a stehna pacienta.

Pro operaci se doporučuje, aby pacient kontaktoval specializovanou kliniku. Před operací musí pacient podstoupit příslušné vyšetření. S jejich pomocí, výjimkou z kontraindikace k chirurgickému zákroku. Kontraindikace pro operaci je hemofilie.

Pokud je u pacienta diagnostikován diabetes závislý na inzulínu, není léčba doporučována. Pokud člověk netoleruje anestetika, není možné chirurgický zákrok. Exacerbace kožních onemocnění je kontraindikací postupu.

Pro zajištění maximální efektivity léčby je nutné použít nešpecifické metody terapie. Ve většině případů se aplikace provádí:

 • Masáže;
 • Darsonvalization;
 • Elektroforéza využívající bioaktivní látky;
 • Akupunktura.

Více o transplantaci vlasů od RTH:

Androgenní alopecie jsou poměrně závažnou chorobou, při níž je silnější sex v alopecii. Pokud se objeví tento patologický stav, měli byste se okamžitě poradit s lékařem. Pouze odborník, po provedení příslušného vyšetření, může pacientovi předepsat odpovídající léčbu. Za tímto účelem se ve většině případů používá tradiční medicína, farmakoterapie. V pokročilých stádiích se pacientům projevuje chirurgická intervence.

Androgenní alopécia u mužů: příčiny a léčba

Plešatost přináší morální i fyzické utrpení nejen ženám, ale i mužům. Alopecie se objevuje agresivněji u představitelů silnějšího pohlaví av 90% případů má androgenní povahu.

Androgenní alopecie jsou onemocnění charakterizované ztrátou vlasů způsobenou přebytkem mužských pohlavních hormonů. Tento druh plešatosti vede ke ztenčení a významnému snížení množství vlasů v čelních a parietálních oblastech. Léčba této nemoci má své specifické rysy a měla by začít co nejdříve. V našem článku vám řekneme příčiny, mechanismy, příznaky, diagnózu a léčbu tohoto druhu plešatosti.

Příčiny a mechanismus vývoje androgenní alopécie u mužů

Androgenní alopecie jsou způsobeny mnoha důvody:

 • přecitlivělost vlasových folikulů na hormon dihydrotestosteron;
 • zvýšené hladiny dihydrotestosteronu v krvi;
 • zvýšená aktivita speciálního enzymu 5-alfa-reduktázy, která dokáže převést testosteron na dihydrotestosteron.

Různé vnitřní a vnější faktory mohou vést k výše uvedeným důvodům:

 • dědičnost;
 • chronické a infekční nemoci;
 • nemoci močového měchýře;
 • onemocnění trávicího systému;
 • užívání farmakologických léků;
 • častý stres;
 • špatná výživa;
 • špatné návyky atd.

Ve většině případů je výskyt androgenní alopecie spuštěn několika faktory.

Na povrchu vlasových folikulů existují zvláštní receptory, které jsou citlivé na účinky pohlavních hormonů. Účinek estrogenu na tyto konkrétní oblasti pokožky hlavy vede ke stimulaci růstu vlasů. Účinek dihydrotestosteronu na tyto receptory vede k potlačení různých fází růstu vlasů a jejich ztrát. Pod jeho vlivem jsou folikuly vyčerpány a začínají vytvářet krátké a tenké vlasy. S dlouhodobým vlivem dihydrotestosteronu dochází k úplnému atrofii vlasových kořenů a jejich růst úplně zastaví.

Pro androgenní alopecii u mužů se vyznačuje začátkem vypadávání vlasů podél okraje čela. Dále okraj skalpu získá tvar písmene "M" a horní "rohy" tohoto písmena začínají postupně dosahovat koruny. Nakonec člověk má plešatý chrbát a je to spodní část, která je nejvíce odolná vůči účinkům dihydrotestosteronu (v případě potřeby mohou být vlasy odebrány z této oblasti zadní části hlavy pro následnou implantaci).

Symptomy

Hlavní stížností pacientů s tímto typem plešatosti je vypadávání vlasů. Člověk si všimne, že jsou stále jemnější, nudnější a pomalu rostoucí, pak se na hlavě objevují plešaté skvrny.

Androgenní alopécia u mužů má charakteristický průběh a její postup může být rozdělen do sedmi fází:

I - v čelní-časové části hlavy, malé okraje se objevují podél okraje růstu vlasů;

II - plešaté oblasti mají tvar trojúhelníku a prohloubují se k vrcholu hlavy o 2 cm;

III - fronto-temporální plešatiny se stávají hlubšími a prázdnějšími, ztráta vlasů začíná v oblasti koruny;

IV - na hlavě jsou definovány tři odlišné zóny plešatosti, dvě jsou umístěny v čelní a časové zóně a třetí postihuje parietální oblast;

V - hranice mezi těmito třemi plešatými oblastmi jsou méně jasné a plot plešatosti se svým tvarem připomíná podkovy;

VI - větší rozšíření fronto-temporální a korunní oblasti plešatosti;

VII - plešatá hlava na hlavě má ​​tvar podkovy.

Diagnostika

Diagnóza androgenní alopecie se provádí na základě laboratorních výsledků a některých speciálních studií.

Pacientovi je předepsána řada laboratorních testů pro identifikaci hormonálních poruch a posouzení krevního stavu:

 • klinický krevní test;
 • krevní test hladin hormonů štítné žlázy;
 • krevní test pro stanovení hladiny mužských pohlavních hormonů;
 • krevní test na syfilis;
 • krevní obraz B a T lymfocyty.

Zvláštní studie jsou určeny ke studiu stavu vlasů a jejich folikulů. Chcete-li to provést, postupujte takto:

 • mikroskopie vlasové šachty;
 • peelingová mikroskopie;
 • vzorek s taženými vlasy;
 • biopsii pokožky hlavy, následovanou imunofluorescenčním vyšetřením a mikroskopií.

Léčba

Pro léčbu androgenní alopecie lze použít specifické a nespecifické metody terapie.

Specifická léčba

Specifická terapie je zaměřena na potlačení androgenní aktivity. Pomáhá zastavit vypadávání vlasů. K tomu lze pacientovi předepsat různé antiandrogenní léky. Minoxidil (nebo Headway, Rogaine, Regaine) byl uznán za nejefektivnější. Je schopen působit na vlasové folikuly a prodloužit fázi jejich růstu.

Pacient může také předepsat léky, které ovlivňují aktivitu 5-alfa reduktázy. Inhibitory tohoto enzymu, které konvertují testosteron a dihydrotestosteron, nepříznivě neovlivňují účinnost, spermatogenezi a distribuci svalové hmoty.

Blokátory 5-alfa-reduktázy (například Finasterid) mohou být použity k potlačení aktivity androgenu. Tyto antiandrogenní léky mohou být podávány pouze pod dohledem lékaře, protože mají spíše silný účinek na tělo a mohou vést k gynekomastii, narušení produkce spermií, snížené libido a dokonce i impotenci. Souběžně s nimi se doporučuje užívat stimulanty síly (Arginin, Yohimbe atd.).

Většina lékařů nedoporučuje používat syntetické estrogeny pro léčbu androgenní alopécie u mužů, které mohou mít antiandrogenní účinek. Tyto léky mohou mít závažné vedlejší účinky na tělo, což vede ke zhoršení diabetes mellitus, vzniku flebitidy, hypertenze a rakovinových nádorů. Namísto toho mohou být ve složení nespecifické léčby aplikovány lokální léky s fytoestrogeny, které nemají systémový účinek a mají příznivý účinek na stav vlasů.

Specifická léčba androgenní alopécie poskytuje výsledky po určitém časovém období, a proto se doporučuje pacientům používat paralelně metody nespecifické léčby alopecie, která může výrazně zlepšit vzhled vlasů. Taková složitá léčba může nejen pozastavit plešatost, ale také pozitivně ovlivnit morálku pacienta.

Nešpecifická terapie

Pro nespecifickou stimulaci vlasových folikulů se používají různé fyzioterapeutické metody:

 • elektrostimulace darsonval;
 • masáže;
 • elektroforéza s bioaktivními látkami;
 • akupunktura atd.

U pacientů s androgenickou alopecí se doporučuje užívat multivitaminy, mikroelementy, doplňky stravy, biotin, vitamíny A, B6 a E. Pro korekci příjmu potravy by měla být z menu vyloučena káva, alkohol, mastné, slané, kořeněné a moučné potraviny. Pacientům doporučujeme denní konzumaci čerstvé zeleniny a ovoce.

Pro nespecifickou léčbu androgenní alopecie lze použít různé externí látky (včetně tradičních receptů léků). Pro mytí vlasů musíte používat neagresivní šampony.

Po šamponování mohou být použity různé masky z avokádového oleje, trpasličí dlaň, černý rybíz a večerní pupenka. Složení těchto olejů zahrnuje kyselinu gama-linolenovou, která je přirozeným inhibitorem 5-alfa reduktázy. Kyselina dokosahexaenová je přítomna v jojobovém oleji, který je schopen inhibovat tento enzym a blokovat folikulové receptory z účinků dihydrotestosteronu. Tyto přírodní produkty mohou být použity v kompozici různých olejových kompozic, které zlepšují absorpci své aktivní složky.

Jako součást nespecifické léčby alopecie lze použít fytoestrogeny. Hroznová semena (pycnogenol), chmelové kužely, listy červených jetelů, třezalka tečkovaná, šalvěj, sója a lucerna mají estrogenní účinek. Z těchto rostlinných složek můžete připravit masky, odvarky a tinktury pro oplachování vlasů. Mohou být také použity pro elektroforézu.

Chirurgická léčba

Není možné obnovit tloušťku vlasů v pokročilých stádiích onemocnění, jelikož úplně atrofované folikuly nemohou produkovat vlasy. V takových případech může být člověku nabídnuta chirurgická technika:

 • transplantace vlasových folikulů z okcipitální oblasti a dalších částí těla za použití metody STRIP - vlastní transplantace folikulů, od 2000 do 6000 vlasových cibulí lze transplantovat v jednom postupu;
 • Transplantace vlasů FUE - postup se provádí pomocí speciálních miniaturních nástrojů, a to nejen břicho hlavy pacienta, ale i břicho, boky nebo záda.

Tato chirurgická léčba androgenní alopecie může být provedena na specializovaných klinikách. Před zahájením léčby se pacient podrobuje podrobnému vyšetření, aby se vyloučily všechny možné kontraindikace. Taková operace nemohou být prováděna s hemofilií, diabetem závislou na inzulínu, exacerbací kožních onemocnění a nesnášenlivostí s anestetikami.

Androgenní alopecie u mužů se mohou projevit v různých stářích. Podle statistik se u 16% pacientů objevuje ve věku 18 až 29 let a u mužů ve věku 40 let a starších se vyskytuje v 50% případů. Léčba této nemoci by měla začít co nejdříve, dokud vlasové folikuly nezačnou úplně atrofovat. Po atrofii folikulů se alopecie stávají nevratnými a je možné obnovit vzhled pouze pomocí chirurgických operací na transplantaci vlasových folikulů. Při včasné terapii je možné zastavit vypadávání vlasů.

Který doktor se má kontaktovat

Když se objevuje plešatost u člověka, je nejlepší kontaktovat trichologa nebo dermatologa. Pokud je to nutné, před konzultací s lékařem je konzultován endokrinolog. V terapii pomáhá kosmetolog a fyzioterapeut.

Androgenní alopécia u mužů: moderní léčba

Patologie, při které vlasy u mužů spadá nejprve na krk a na čelo, pak po celé ploše hlavy, se nazývá androgenní alopecie. Tento problém lze přenášet prostřednictvím genetické linie (zděděný) nebo být získán kvůli různým faktorům. Článek popisuje příčiny nemoci, charakteristické znaky, metody léčby. Na tomto tématu můžete vidět fotky a videa.

Příčiny mužské plešatosti

Androgenetická alopécia (druhý název patologie) se objevuje u mužů od 20 do 25 let s dědičnou formou a od 40 do 45 let se získanými. I když existují výjimky, kdy se vlasy začínají vylučovat v jakémkoli období života, počínaje koncem puberty.

Po dlouhou dobu nebyly příčiny androgenní alopecie známy. Hippocrates a Aristotle si všimli, že eunuchové nikdy netrpí plešatostí, ale bylo nemožné přivést obě fakta dohromady a identifikovat hlavní příčinu alopecie v té době. Průlom v oboru patologie provedl Dr. James Hamilton ve 40. letech 20. století. Vědec poprvé uvedl, že plešatost je spojena s hladinou mužského pohlavního hormonu testosteronu, přesněji jeho derivát, dihydrotestosteronu.

Kromě genetických a hormonálních faktorů může být příčinou androgenetické alopecie:

 • nervový a emoční stres;
 • nesprávné léčení BPH a dalších onemocnění prostaty.

Ale i tyto faktory ovlivňují hormonální změny. Jak ovlivňuje dihydrotestosteron růst vlasů? Zvažte více.

Účinek hormonů na růst vlasů

Pro růst vlasů zodpovědné folikuly. V těchto prvcích se produkuje 5-alfa reduktáza. Výživa folikulu, stejně jako ostatní tkáně těla, se provádí pomocí oběhového systému. U mužů převládá hormon testosteron, který po syntetizaci je nesen krevním proudem tělem, včetně vlasových folikulů. Interakce enzymu 5-alfa reduktázy s testosteronem produkuje hormonový derivát dihydrotestosteron.

Přebytek tohoto hormonu ovlivňuje růst vlasů a vývojové cykly. Navíc v závislosti na oblastech těla existují receptory ve folikulích, které jsou citlivé na určitý typ hormonu. U mužů stimulují androgeny růst vlasů na bradě a knírech, ale brání rozmnožování vlasů na hlavě. Teoreticky přebytek ženského hormonu estrogen může stimulovat růst vlasů, ale ovlivní celé tělo mužů není nejlepší cesta.

Shrnout část, je bezpečné říci, že androgenní alopecie jsou způsobeny přebytkem dihydrotestosteronu. Pokud snížíte hladinu hormonu - může se zastavit plešatost, částečně regrow růst vlasů. Výjimkou je dědičný faktor. V tomto případě neexistuje účinná léčba plešatosti.

Symptomy a stadia vývoje androgenní alopécie u mužů

U mužů je androgenetická alopecie určována stupnicí Norwood a má 7 stupňů. Klasifikace plešatosti se provádí touto metodou.

Co říkají čísla:

 1. Symptomy - vypadávání vlasů v čele a spáncích.
 2. Tvorba plešatých plevelů na předním okraji vlasů s postupným získáváním tvaru trojúhelníku.
 3. Má 2 podtypy: A - zvýší se frontální a časová plešatost, B - alopecie se rozvíjejí v oblasti koruny.
 4. Alopecie u mužů v chrámu a koruně je vyslovována.
 5. Vymažeme hranice mezi zónami plešatosti, zbývající zóna vlasů má podobu latinského písmene U.
 6. Zvýšená oblast plešatosti.
 7. Téměř úplná plešatost, poškození desky na nehty.

Kromě klasifikace podle stupnice Norwood lékaři rozlišují 3 typy formování androgenní alopecie u mužů:

 • U tvaru - vlasy padá pevně podél čela a chrámů, plešatý prostor má tvar podkovy, na parietální části hlavy se objevují plešatá. Nejčastější příznaky u mužů.
 • O-tvar - vlasy začnou klesat odděleně na čelní straně hlavy a na koruně. Na zbytek ztráty vlasů je méně nápadné.
 • Smíšená - kombinace předchozích dvou typů s postupným vymazáním hranic mezi oblastmi plešatosti a získáním tvaru podkovy.

Jedná se o nejcharakterističtější příznaky androgenní alopecie u mužů.

Všimněte si, že vypadávání vlasů nedochází okamžitě. Za prvé, kvůli působení dihydrotestosteronu na vlasovou žárovku se stopka stane tenčí, vlasy mají formu pistolí. Po 10-15 letech se ústa folikulu zvětšují pojivovou tkání, růst vlasů se zastaví místo ztráty. Léčba a diagnostika androgenní alopécie u mužů proto musí začít dříve než v tomto období.

Co potřebujete vědět o diagnóze onemocnění

Tricholog se zabývá problémy plešatosti u mužů. Bohužel v Rusku tato specializace nemá oficiální status, proto se dermatolog zabývá problematikou vypadávání vlasů. Diagnóza začíná návštěvou tohoto specialisty. Nejprve se uskuteční konzultace, při níž doktor zjistí přítomnost dědičného faktoru, životní styl, nemoci. Poté budete muset předat řadu testů a podstoupit přístrojovou zkoušku.

Metody moderní diagnostiky alopecie u mužů:

 • obecný a biochemický krevní test - tento druh plešatosti může způsobit například BPH;
 • krevní test na množství a obsah testosteronu a hormonů štítné žlázy;
 • Trichogram - pomocí mikrokamery, pokožky a vlasů jsou vyšetřovány v různých fázích růstu;
 • spektrální analýza vlasů - objevuje se chemické složení vlasů;
 • detekce houby pomocí dřevěné lampy;
 • vzorka vlasů s protahováním a analýzou pro odlupování kůže.

Takový seznam diagnostických metod je nutný k zjištění příčiny plešatosti a vyloučení jiných forem alopecie u mužů. Na základě dostupných testů lékař zahájí léčbu.

Moderní metody léčby androgenní alopecie

Existují dvě hlavní metody léčby: léky a chirurgie. Kromě toho je možné použít fyzioterapii a tradiční medicínu. Potřeba určitých postupů stanoví lékař. Zvažte nejoblíbenější způsoby, jejich činnost a možné komplikace.

Lékařská terapie

Použití drog zaměřených na zastavení procesu plešatosti. Vrátit starou hustotu vlasů pomocí těchto nástrojů nebude fungovat. V současné době se pro léčbu androgenní alopécie u mužů používají dvě léčiva.

Minoxidil a jeho generika (Regein, Alerana a další). Účinek léčiva je zaměřen primárně na léčbu prostatického adenomu. Je však zjištěno, že vedlejší účinky v tomto případě zvyšují růst vlasů, který se používá k léčbě plešatosti u mužů.

 • zlepšuje krevní oběh a přísun živin do vlasových folikulů;
 • inhibuje enzym 5-alfa reduktázu, která snižuje hladinu dihydrotestosteronu;
 • stimuluje aktivní fázi růstu vlasů.

Účinek drogy má dočasnou povahu, když přestanete používat vlasy, může začít znovu vypadnout. Je zjištěno, že droga má vedlejší účinky, protože je zakázán nezávislý "účel" finančních prostředků této skupiny.

Finasterid a jeho deriváty (Propecia, Finast a další). Hormonální lék, který blokuje 5-alfa reduktázu a snižuje hladinu dihydrotestosteronu. Bylo zjištěno, že může inhibovat syntézu testosteronu. Aplikujte proto s opatrností pod dohledem lékaře. Mezi vedlejšími účinky léků se sníženou schopností, poruchami ejakulace, rozvojem gynekomastie.

Mohou být také předepsány bílkovinné komplexy zaměřené na zlepšení struktury vlasů.

Fyzioterapie

Fyzioterapie pro léčbu androgenní alopecie u mužů je dočasná a účinná v kombinaci s léky. Potřeba postupu je určena lékařem. Lze použít různé terapie.

 1. Elektro-rochigeneze - účinek elektrostatického pole na vlasové folikuly, stimulace růstu vlasů. Metoda je relativně bezpečná pro pacienta a záření nepřesahuje dopad mobilního telefonu během hovoru.
 2. Laserová terapie - expozice infračervenému a ultrafialovému paprsku světla na krční oblasti. Výsledkem je zvýšené metabolické procesy, které stimulují růst vlasů.
 3. Galvanizace - vliv elektrického proudu malého výkonu na těleso (asi 50 miliampérů). Průchodnost krevních cév se zvyšuje, účinek léků se zvyšuje.
 4. Masáž hlavy - stimuluje krevní oběh.

U androgenní alopecie jsou popsané metody účinné, pokud je problém způsoben nervovým stresem. Proti dědičné formě je fyzioterapie zbytečná.

Chirurgie pro androgenetickou alopecii

Jedná se o transplantaci vlasů z oblastí hlavy, které nejsou vystaveny působení dihydrotestosteronu. V současnosti probíhá práce na klonování vlasových folikulů s cílem následné transplantace. Takové metody pomohou při alopecii způsobené hormonálním narušením v těle člověka. Viz fotky před a po transplantaci vlasů. Proti dědičným formám neplatí kvůli zbytečnosti.

Tradiční metody léčby

Vzhledem k tomu, že u mužů existují pouze dva muži, léčivé plešatosti studují trichologové vliv lidových metod. Některé recepty jsou schváleny pro použití, takže odborníci dávají pacientům doporučení ohledně využití finančních prostředků. Zvažte nejúčinnější lidové metody.

Pro hormonální změny

Pokud je testosteron v interakci s enzymem 5-alfa reduktázou přeměněn na dihydrotestosteron, což vede ke ztrátě vlasů, bylo by logické pokusit se změnit hladinu mužského pohlavního hormonu zavedením ženského estrogenu.

Nebezpečí je jedna věc: u člověka, pod vlivem syntetických ženských hormonů, dochází ke změnám v sexuální funkci, rozvíjí se gynekomastie a jiné patologické stavy, nejčastěji nevratné. Ale hormony rostlinného původu se také nazývají fytoestrogeny, prakticky nemají takové vedlejší účinky na mužské tělo.

Proto bylinné léky obsahující estrogen mohou být použity pro léčbu androgenní alopecie:

 • hroznové semena a peelingy;
 • extrakty z lucerny, jetele, chmele, šalvěje;
 • rostlinné oleje - olivový, sezamový, palmový.

Tyto nástroje lze při mytí hlavy používat jak uvnitř, tak i jako prostředky pro oplachování. Informace pro muže: stejné prostředky snižují pravděpodobnost vývoje a vývoje rakoviny prostaty.

Blokování 5 alfa reduktázy

Existují dva typy tohoto enzymu. První typ se vyrábí v tkáních prostaty, druhý v mazových žlázách a vlasových folikulích. Bylo zjištěno, že blokáda typu 1 5-alfa reduktázy snižuje hladinu dihydrotestosteronu, která pomáhá při léčbě adenomu prostaty. Oba enzymy jsou vzájemně provázané, a proto potlačení aktivity druhého typu 5-alfa reduktázy pomáhá zastavit vypadávání vlasů.

V lidovém lékařství se používají následující oleje k léčbě androgenní alopecie podle tohoto schématu:

 • černý rybíz;
 • borage;
 • avokádo;
 • jojoba;
 • večerní pupenka;
 • trpasličí palma.

Součástí těchto fondů jsou dokosahexaenová a gama-linolenová kyselina. Zablokují požadovaný enzym vlasových folikulů.

Prevence androgenní alopécie u mužů

V některých případech je možné zabránit tomuto onemocnění. Výjimkou je androgenetická alopecie, způsobená selháním hormonálních nebo dědičných faktorů. Prevence jiných forem onemocnění spočívá ve zdravém životním stylu:

 • nezneužívejte alkohol;
 • přestat kouřit;
 • strávit více času na čerstvém vzduchu;
 • dejte si pozor na jídlo.

Pokud zjistíte nadměrnou ztrátu vlasů - kontaktujte trichologa nebo dermatologa. Nezapomínejte, že onemocnění je snadněji zastaveno v počáteční fázi.

Na závěr navrhujeme sledovat video na téma androgenní alopecie u mužů.

Androgenetická alopécia u mužů

Androgenní alopecie u mužů jsou považovány za nejběžnější druh plešatosti. Patologický proces je způsoben přítomností přebytku dihydrotestosteronu, což je pohlavní hormon. Nejjednodušší je překonat androgenní alopecii v raném období k identifikaci problému.

Příčiny

Androgenní alopécia u mužů je spojena s velkým množstvím produkce mužského hormonu, což může být ovlivněno následujícími faktory:

 • genetická dědičnost;
 • autoimunitní patologie;
 • chronické nemoci;
 • pravidelné stresující situace;
 • užívání skupiny léků.

Charakteristické příznaky

V počáteční fázi vývoje začnou lidé ztrácet vlasy z extrémních částí čela. S dalším vývojem tohoto procesu se plešaté oblasti dostanou do koruny.

Nejprve se vytvoří malé plešatiny a muž si začíná všimnout, že vlasy začínají růst velmi pomalu. Časem se stále více a více zvyšuje, takže plešatá forma má podobu podkovy.

Způsoby léčby

Léčba androgenní alopécie u mužů by měla být provedena komplexně pomocí následujících metod:

 • užívání léků;
 • využívání místních finančních prostředků;
 • terapie vitaminem;
 • fyzioterapie.

S neúčinností konzervativní léčby pomocí chirurgické metody transplantace vlasů.

Androgenní léky

Při léčbě mužské alopécie androgenního typu se léky používají k potlačení nadprodukce hormonu, který způsobuje patologický proces. Za tímto účelem jsou pacientovi předepsány následující léky:

"Finasterid" se týká nejúčinnějších antiandrogenních léků, které vám umožní zcela zastavit proces vypadávání vlasů během několika málo měsíců po pravidelném užívání. Účinnost léčiva však končí šest měsíců po skončení příjmu. Proces nadměrné produkce mužského hormonu se opět obnoví a alopecie se znovu ucítí.

Kromě dlouhodobého účinku je velkým mínus léčiva spousta nežádoucích účinků a kontraindikací. Lék vede ke snížení sexuální touhy a v některých případech může vést k erikální dysfunkci (impotenci). Z tohoto důvodu jsou spolu s "Finesterid" předepsány takové drogy jako stimulanty potence, které zahrnují "Yohimbe", "Arginin" atd.

Antiandrogen je kontraindikován v přítomnosti nádorů prostaty, uropatie a intolerance k hlavní terapeutické složce.

K dosažení dobrého účinku se léčba přípravkem "Finesterid" provádí po dobu nejméně tří měsíců. V případě potřeby může být léčivo nahrazeno jedním z analogů uvedených v seznamu.

Topické přípravky

Spolu s perorálními léky jsou předepsány místní léky, které jsou zaměřeny na posilování žárovek, aby se zabránilo předčasnému vypadávání vlasů.

Spolu s "Finesterid" nejčastěji předepsaným "Minoxidil", vyráběným ve formě roztoku pro topické použití. Droga stimuluje růst a dává dobrý účinek za předpokladu, že je používána pravidelně po dobu nejméně čtyř měsíců. Roztok musí být třepán dvakrát denně do postižené oblasti.

Analogy Minoxidilu jsou Regein, Kosilon a Alopexy. Léčba léky probíhá podle stejného schématu po několik měsíců, podle svědectví lékaře.

Vitamíny

Následující vitaminy mohou být také předepsány v boji proti mužské alopecii:

"Mens Formula" se týká multivitaminových přípravků, které jsou zaměřeny nejen na obnovení rovnováhy vitamínů v těle, ale také na posílení folikulů a na aktivování růstu vlasů. Chcete-li získat výsledek, lék je užíván od jednoho měsíce nebo déle.

Příjem komplexu je kontraindikován během exacerbace onemocnění gastrointestinálního traktu.

Pantovigar se stala jedním z nejlepších multivitamínových komplexů v boji proti plešatosti. Droga může pomoci v počátečních fázích alopecie, kdy vlasové folikuly ještě nezmizely.

Nečekejte na rychlý účinek z používání vitamínů, výsledek jejich vlivu se začíná objevovat v průměru po třech měsících.

"Revalid" obsahuje všechny potřebné prvky pro výživu vegetace na hlavě. Může být také jmenován jako pomocník v boji proti alopecii. Při dlouhém průběhu patologického procesu nedosáhneme užívání drogy žádné výsledky.

Fyzioterapie

Následující rehabilitace může být předepsána jako další léčba:

 • laserová terapie;
 • elektroforéza;
 • galvanizace.

Celkové utrácení z deseti až patnácti zasedání, po kterém se přerušíme během několika týdnů.

Kontraindikace k fyzioterapii jsou přítomnost odřenin a zranění hlavy, nádorů, hypertenze a přítomnosti dermatitidy.

Tradiční metody léčby

Potlačit aktivní produkci mužského hormonu v tradiční medicíně za použití prostředků připravených podle následujících receptů:

 • Dvě cibule jsou rozdrceny masovou mlýnem a smíchány se sklenicí brandy. Náplast odstraňte do postižené oblasti pokožky hlavy každý den. K dosažení tohoto účinku je nutná léčba činidlem, která trvá nejméně šest měsíců.
 • Čtvrtý šálek ricinového oleje se mísí s velkou lžící hořčičného prášku. Výsledná kaše se třese do plešatého místa. Nástroj se nechá působit dvacet minut. Při silném pocitu pálení je vypláchnut. Používejte každé tři až čtyři dny.
 • Podložka horké pepře se rozdrtí a smíchá s poloviční sklenicí vodky. Jeden den po infuzi je přípravek vtírán do plešatých oblastí. Po půl hodině může být výrobek vyprázdněn.
 • Na sklenici vroucí vody vezměte tři lžíce nasekaných lopuchů a kořenů kalamusu. Po několika hodinách se výsledná infuze aplikuje na pokožku hlavy. Nemůžete proplachovat. Používá se denně po dobu tří až čtyř měsíců.
 • U velké drcené cibule budete potřebovat lžíci medu s tekutou konzistencí a stejným množstvím lopuchového oleje. Maska se aplikuje na postiženou oblast a zanechá po dobu nejméně čtyřiceti minut.
 • Stlačte džus z velké cibule, promíchejte vaječným žloutkem, lžíci medu a olivového oleje. Masáž produktu je třepána do dermis hlavy, po které je držena na hlavě po dobu čtyřiceti minut.
 • Listy z netopýrů po půl hodině vaří sklenici vroucí vody, aby se vyplavil vývar a přidala se velká lžička octa. Používejte každý druhý den po dobu tří měsíců.
 • Kužely chmelu v dávce jedné polévkové lžíce nalijte sklenici vařící vody. Odvar je používán jako kondicionér po každém strouhaní hlavy.

Jako další lidové léky se používají rostlinné a éterické oleje, které se doporučují vtírat do pokožky hlavy. Takové druhy jako jojoba, avokádo, ricín, lopuch, cedr atd. Jsou velmi populární. Mohou být použity jak jako součást masky, tak i jako mono prostředky.

Kromě používání místních prostředků trichologové doporučují, aby muži jedli správně a vzdali se špatných zvyků.

V denní stravě musí obsahovat rostlinné oleje: slunečnice, kukuřice, olivy atd. Nezapomeňte na bílkovinné produkty. Mluvíme o bílkovinách, které mohou tělu přinést jen prospěch - jde o kuře, vejce, ryby.

Nabídka by měla obsahovat také mnoho ořechů, ovoce, zeleniny a bylin. Fazole a celozrnné plodiny jsou také velmi užitečné. Nepodceňujte úlohu fermentovaných mléčných výrobků, což je doporučeno, pokud je to možné, zahrnout do každodenní stravy.

Chirurgická léčba

Když konzervativní terapie nepomohla, lékař nabízí pacientovi transplantaci vlasů ze zdravých oblastí. Jedná se o jednu z nejúčinnějších metod boje proti androgenní alopécii, ale současně jde o určité riziko, které může vést ke komplikacím.

Prevence plešatosti

Zabránění vývoji patologického procesu pomůže odmítnout špatné návyky, zdravý životní styl a správnou výživu. Měli byste se také, pokud je to možné, vyhnout stresovým situacím, které mohou také vyvolat alopecii. U prvních symptomů plešatosti se doporučuje okamžitě kontaktovat trichlóga. Pouze včasná terapie může ušetřit od začátku procesu intenzivní ztráty vlasů.

Příčiny a metody léčby androgenní alopécie u mužů

Ne každý člověk pečlivě sleduje své vlasy jako ženy. Je však třeba, aby se objevily alarmující příznaky, které mluví o problémech s vlasy a zástupci silnějších sexu se začínají panikavat. Jednou z nejzávažnějších onemocnění je androgenetická alopécia u mužů, při níž vypadávají vlasy hojně, postupně se vytvářejí působivé vlasové linie v různých částech hlavy. Začátek boje proti tomuto konkrétnímu onemocnění by měl být co nejdříve. Pak bude velká pravděpodobnost, že se vyhneme úplné plešatosti.

Mechanismus onemocnění

Mezi zástupci silnějšího sexu jsou šťastní lidé, kteří mají ve velmi starém věku nádherné vlasy - byť zcela šedé, ale silné a silné. Samozřejmě, že každý nemá tolik štěstí, proto s věkem mnozí lidé zaznamenávají známky, které hovoří o začátku plešatosti. Nejčastěji hormonální změny (nadbytek androgenních hormonů) vedou k androgenní alopécii, ale není tomu tak vždy.

Tendence ke ztrátě vlasů může být zděděna. Proto, jestliže otec trpěl takovou patologií, bude pravděpodobně také synu nucen bojovat s androgenetickou alopecie.

Pravděpodobně jste slyšeli o hormonu, jako je testosteron, který je členem androgenní skupiny. On je zodpovědný za vnější projevy "mužskosti": bohatá vegetace na těle, postava, pevné svaly. Časem androgeny začínají inhibovat růst vlasů. Testosteron, který se dostává do buněk kořenové zóny, se pod vlivem speciálního enzymu změní na dihydrotestosteron. Je to on, kdo zpomaluje a pak zastavuje růst vlasů, ovlivňuje kvalitu a barvu vlasů. Vlasy začínají připomínat vegetaci pokrývající tělo.

Je důležité, aby s takovými významnými změnami hladina testosteronu v krvi mohla být v normálním rozmezí, zatímco ukazatel dihydrotestosteronu je často vyšší než přípustný limit. Zvýšená citlivost vlasových folikulů na tento hormon se může stát také katalyzátorem androgenetické alopecie, stejně jako nadměrnou aktivitou enzymu, který převádí testosteron na dihydrotestosteron.

Mimochodem. Androgenní alopecie se vyskytují také u žen. V tomto případě je obvyklé mluvit o ztrátě mužských pramenů.

Symptomy a stadia

Zvláštní zvonek a nejzjevnější známka střemhlavé plešatosti je považována za mučivou ztrátu vlasů na hlavě. Pravděpodobně první linie růstu vlasů na čele trpí androgenní alopecie.

Postupně získává kontury písmena M, po kterém se ostré rohy obrazu pohybují do oblasti koruny. Po temechki a chrámech dosáhne plešatost zadní části hlavy. Vlasy v této zóně jsou nejvíce odolné vůči dihydrotestosteronu.

Často jsou kvůli této funkci nabízeny muži, aby přenášeli prameny z krku na korunu, pokud je situace velmi politováníhodná.

Souběžně s vylepšeným vlasovým vlasem se vlasy stávají mírnějšími, křehkými, kudrlinami rostou tenčí a rostou pomalu. Způsob plešatosti se zpravidla rozvíjí ve standardním vzoru. Z tohoto důvodu je androgenetická alopecie někdy nazývána modelová alopecie (vzorek). Obvykle se vyskytují 7 stadií onemocnění:

 1. Vzhled plešatých okrajů na okrajích chrámů a čela.
 2. Vytvoření trojúhelníku z plešatých míst, který se k koruně pohybuje o pár centimetrů.
 3. Aktivnější ztráta vlasů v frontálních časových zónách, ztráta prvních pramenů na temechke.
 4. Tvorba čistých oblastí postižených androgenní alopecie: 2 - na čele a spáncích, 1 - na koruně.
 5. Vymazání hranic mezi holými místy. Plešová oblast připomíná podkovy.
 6. Ještě častější plešatost na špičce, čele a chrámech.
 7. Konečná formace plešatosti v podobě podkovy na hlavě.

Někdy na místě lokalizace plešatých míst se rozlišuje typ androgenní alopecie ve tvaru písmene U (lýtka na čele a čelo), tvar O (plešatost na temechke), smíšený vzhled (jednotná ztráta vlasů na celé hlavě s přízvukem v temporo-parietální oblasti).

Příčiny

Nejen změny spojené s věkem a genetická predispozice ovlivňují vývoj androgenní alopecie. Pro vyvolání hormonální nerovnováhy a vypadávání vlasů mohou tyto faktory:

 • chronické nemoci, přetrvávající infekce;
 • onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • problémy s genitourinárním systémem;
 • užívání některých léků;
 • stálé napětí;
 • nevyvážená výživa;
 • špatné návyky.

Pozor! Obvykle kombinace několika příčin vede k androgenetickému vypadávání vlasů.

Diagnostika

Mužské vlasy, stejně jako ženy, mohou být z různých důvodů tenké. Proto je zavedení přesné diagnózy základem úspěšné léčby onemocnění. Chcete-li zjistit, že ztrácíte vlasy v důsledku androgenetické alopecie, pomůžete různým testům. V tomto ohledu je velmi informativní krev pacienta. Kromě obecného a klinického výzkumu jej pravděpodobně předáte:

 • hladiny hormonu štítné žlázy;
 • ukazatel mužských pohlavních hormonů;
 • počet B a T lymfocytů;
 • syfilis a další testy.

Abyste mohli podrobně studovat stav pramenů a kořenů, lékař vás může odkázat na mikroskopii a oloupání vlasů, biopsii a vyšetření na houbové infekce, stejně jako na zkoušku tahání (tahání vlasů bez významného úsilí), další postupy pro potvrzení androgenní alopecie. To vše vám umožní předepsat co nejúčinnější terapii ve vašem případě.

Léčba

Proces léčby androgenní alopécie u mužů by měl vždy začít s odvoláním na trichologa nebo dermatologa a další diagnózou. Vzhledem k výsledku musí lékař zvolit komplex léků a / nebo předepsat řadu procedur pro vlasy.

Nezávislé úsilí nebude nadbytečné: udržování zdravého životního stylu, používání speciálních produktů péče, včetně prasátko oblíbené moudrosti.

Vybrané fondy musí jednat v různých směrech:

 • zastavit další vypadávání vlasů;
 • upravte práci vlasových folikulů;
 • stimulovat růst nových oblastí;
 • zlepšit kvalitu struktury vlasů.

Současně je třeba bojovat proti příčin androgenetické alopecie. Je možné, že je třeba užívat hormony. V žádném případě byste neměli doufat v rychlý výsledek: vaše vlasy nebudou růst, jako by kouzlem. Důležité je, abyste přestali do poloviny pracovat, aby pracovali na kumulativním výsledku.

Pozor! Plné vyléčení androgenní alopecie u mužů je nemožné. Mnoho výrobků - lidová, profesionální a dokonce i fyzioterapie - pomáhá pouze zastavit vypadávání vlasů a zlepšit jejich stav, ale ne odstranit plešatost.

Pokud jsou vlasy v zanedbaném stavu nebo máte zatěžovanou dědičnost, můžete se efektivně zbavit plešatiny pouze transplantací pramenů.

Lékárna znamená

Zázračné pilulky, které by okamžitě pomohly eliminovat androgenní alopecii, neexistují. Lékaři zpravidla predpisují léky, které regulují hladiny hormonů. Taková opatření zahrnují:

 • Finasterid - v závislosti na výrobci, 30 tablet bude stát 230-350 rublů;
 • Alfinale - podobné náklady na balení kolem 420 rublů;
 • Proscar - cena je asi 380 rublů za 14 tablet a 640 rublů za 28 kusů;
 • Penester je dostupný v baleních po 30 a 90 tabletách (480 a 1250 rublů).

Není možné předepisovat žádné léky na vlastní pěst! Všechny léky, které se používají k androgenní alopécii, vážně ovlivňují tělo a pokud jsou používány nesprávně, mohou způsobit komplikace.

Navíc je možné zlepšit stav vlasů lokálními přípravky, které mohou zastavit rozvoj androgenní alopecie. Mezi ně patří:

 • Generolon - 2% a 5% sprej s minoxidilem pomáhá mužům vyrovnat se ztrátou vlasů na koruně. Náklady - 530-650 rublů za 60 mililitrů;
 • Celestoderm - cena hormonálních látek proti androgenní alopecii (masti nebo krém) začíná od 230 rublů na tubu;
 • ALERANA - šampon aktivátor růstu vlasů s výtažky šalvěje, lopuchu, rozmarýnového oleje, olejů z čajovníků a dalších komponent slouží jako prevence vypadávání vlasů. Náklady jsou kolem 400 rublů.

Lidové způsoby

Pokud si myslíte, že recenze, masky a pleťové vody pro domácí receptury dobře posilují kořeny a stimulují vlasové folikuly. Tyto nástroje však nemají vliv na genetiku nebo hormony, takže v případě androgenní alopecie se používají jako další nebo profylaktické opatření. Takové prostředky se považují za účinné:

 1. Bylinný šampon. Připojte chmelové kužely, kořeny lopuchu a kalamus. Poměry jsou 4: 1: 1. Všechny součásti musí být vysušeny. Nalijte hrst směsi s litrem vroucí vody a vaříme 10 minut. Nechte to vařit půl hodiny. Filtrujte a omyjte si vlasy každý druhý den, vždy po ukončení procedury vždy opláchněte vlasy.
 2. 2 v 1: krém a oplach. V boji proti plešatosti způsobené androgenní alopécií použijte směs kořene a kopřivy. Smíchejte bylinky ve stejných poměrech, změřte lžíci sbírky a naplňte ji vařící vodou. Okamžitě zabalte nádobu. Trvejte na hodinu, pak na namáhání. Vyčistěte pokožku hlavy nebo opláchněte vlasy po umytí (pro druhý účel může být koncentrát ředěn čistou vodou).
 3. Alkoholová tinktúra z horkého pepře. Zabraňuje dalšímu rozvoji androgenní alopecie tím, že stimuluje přívod krve a zrychluje růst vlasů. K přípravě rozemlete jednu lahev a naplňte ji poloviční sklenicí vodky. Po dni může být nástroj natažen do holých míst. 30 minut po aplikaci nezapomeňte vlasy opláchnout.
 4. Maska divokého česneku také pomůže při potírání plešatých plevelů z androgenní alopecie. Rozdrvte rostlinu kořenem, přeměňte vše na houbu. Rozštěpte se po plesech, po 40 minutách opláchněte šamponem na vlasy. Opakujte pravidelně.

Chcete-li snížit projev androgenní alopécie, protřete cibulovou šťávu, rajský nebo ricinový olej na pokožku hlavy.

Alternativní metody

Organizmus, který postrádá živiny, je méně citlivý na negativní faktory, včetně těch, které vyvolávají androgenickou alopecii.

Předepište kurz vitamínové terapie a konkrétní léky by měly být výhradně lékařem, protože dokonce i multivitamínové komplexy s nevhodným použitím mohou poškodit zdraví.

Kromě toho, aby se zabránilo vypadávání vlasů a snížení projevů androgenní alopecie, pomohou tyto fyzioterapeutické postupy, včetně:

 • galvanizace - zvýšení propustnosti krevních cév vlivem vystavení se jim slabým výbojem elektrického proudu;
 • Mezoterapie - zlepšení výživy folikulů podkožním podáváním vitaminových koktejlů;
 • masáž - stimulace krevního oběhu, která má dobrý účinek na stav a růst vlasů;
 • laserová terapie - účinek ultrafialového a infračerveného záření má pozitivní vliv na metabolické procesy a pomáhá zastavit vývoj androgenní alopecie;
 • elektrotriogeneze - aktivace vlasových folikulů elektrostatickým polem.

Důležitý bod! Fyzikální terapie androgenní alopecie je zvláště účinná v kombinaci s lékařskou léčbou, ale je prakticky bezmocná proti dědičné alopecii.

Prevence

Androgenní alopécia se na hlavě nerozkládá rychle a jako kdyby nikde. Problém "zráží" po dlouhou dobu, po níž se struktura vlasů zhoršuje a začíná intenzivně klesat.

Stejně jako u jakékoli jiné nemoci hraje důležitou roli i prevence. Bohužel, není to 100% záruka, že se nebudete setkávat s androgenetickou alopecií. Ale významně snížíte riziko vývoje onemocnění a v případě onemocnění zvýšíte šance na úspěšnou léčbu. Podle těchto indikátorů lze dobrou profylaxi porovnat s dobou očkování.

Jedním z hlavních doporučení je udržení zdravého životního stylu, nejen příležitostně, ale neustále. Vynechat špatné návyky, které vyvolávají androgenní alopecii, cvičení, pravidelně chodí na čerstvý vzduch.

Zdá se, že to není nic komplikovaného, ​​ale to, jaká vůle vyžaduje dodržování těchto pravidel u mužů!

Kromě toho vyvažte dietu. Prevence androgenní alopecie bude kompletní stravou, bohatou na bílkoviny, vitamíny, minerály. Doporučuje se opustit množství smažených, mastných, kořeněných pokrmů, konzervování, snížit množství opilé kávy.

Chcete-li eliminovat výživové nedostatky, vezměte komplexy vitamínů (například mužský vzorec posilujte vlasy). Pravidelně jděte na masáž hlavy. Stimuluje krevní oběh a zlepšuje růst vlasů.

V zimě noste klobouk, který chrání vlasy před účinky nachlazení. Také chránit prameny před vysokou teplotou, umyjte je pouze teplou vodou. Použijte hřeben, který traumatizuje kůži, a vyberte si produkty péče určené pro zpevnění vlasů.

Je těžké, dlouhé a často velmi drahé léčit androgenetickou alopecii u mužů. Výsledkem však nebude jen ten, kdo bude sedět nehybně. Moderní odborníci v oblasti technologií a vývojových laboratoří mohou snížit vypadávání vlasů, obnovit normální fungování folikulů, zastavit rozsáhlou plešatost.

Jak zřejmý a dlouhodobý účinek bude - závisí také na péči o vlasy, životní styl obecně. Pokud si člověk chce udržet vlasy, musí jednat komplexně, důsledně a vždy ve spolupráci s lékařem.

Užitečná videa

Léčba androgenní, hormonální, gnezdalné a traumatické alopecie u mužů a žen.

Pro Více Informací O Suché Vlasy