logo

Maska na vlasy s arganovým olejem

Maska s arganovým olejem je jedním z nejúčinnějších produktů péče o vlasy, která má mnoho užitečných vlastností. Arganový olej je drahý produkt, který je extrahován z arganových plodů. Tento "strom života", jak to říkají marockí Berbers, má velmi omezenou oblast distribuce, což vysvětluje vysoké náklady na olej z jeho ovoce. Argania se nachází pouze v severních částech Afriky.

Pokud se však žena rozhodne použít masku na vlasy arganového oleje, nebude muset litovat vynaložených peněz. Olej je bohatý na nenasycené mastné kyseliny, obsahuje tokoferoly a karoten. Kosmetický olej se liší od oleje používaného při vaření. Arganový olej pro vlasy a celé tělo má světlou barvu a lehký mandlový zápach.

Obsah článku:

Výhody arganového oleje pro vlasy

Výhody arganového oleje pro vlasy jsou nepopiratelné.

Použití tohoto přípravku pro péči o pokožku hlavy a vlasy umožňuje dosáhnout následujících účinků:

Odstraňte lupy a seborrhea, protože olej má silné protiplísňové a antiseptické vlastnosti. Přírodní fungicidy bojují proti houbám a rostlinné antibiotika mají protizánětlivé účinky.

Dejte vlasům lesk, hladkost a hedvábnost, což je možné díky polyfenolům tvořícím olej. Produkt působí jako antioxidant přírodního původu. Proto perfektně chrání vlasy před účinky negativních faktorů vnějšího a vnitřního původu.

Díky sterolu z arganového oleje se zlepšuje výživa vlasových folikulů a zrychlují metabolické procesy. Výsledkem je, že se vlasy stávají dobře upravenými vzhledy, aktivně se aktualizují a začínají růst rychleji.

Vitamin E, který je přítomen v arganovém oleji, stimuluje samoléčebné procesy pokožky hlavy. Vlasy dostávají více živin a kyslíku, což je silné, elastické a hladké.

Nebude možné zbavit se šedých vlasů arganovým olejem, ale výrobek je schopen zabránit jeho brzkému vzhledu.

Olej umožňuje, aby nové vlasy rostly zdravé a silné a již přetvořené prameny se lépe upravují. Kromě toho použití arganového oleje umožňuje přizpůsobit práci mazových žláz, což zabraňuje vypadávání mastného lesku na vlasy a lupy. Skalp bude dobře hydratován.

Masky s arganovým olejem vytvářejí na vlasu neviditelnou ochrannou fólii, která nedovoluje, aby sluneční paprsky a horký vzduch poškodily strukturu vlasového hřídele. Vlasy se stávají hladké, lesklé, už se nehýbají a elektrizují.

Arganový olej je tak užitečný, že se aktivně používá k léčbě různých kožních onemocnění, které mimo jiné mohou zabavit pokožku hlavy. Doporučuje se provádět aplikace na ekzém a atopickou dermatitidu.

Jak používat masku na vlasy s arganovým olejem?

Olej, který se prodává v lékárnách, má vysokou koncentraci užitečných látek. Je nutné ho aplikovat v minimálních množstvích, obohacovat různé recepty masky. Takže láhev zakoupená za hmotnou cenu stačí na dlouhou dobu.

Vzhledem k tomu, že arganový olej je pro evropskou osobu cizí produkt, je třeba před prvním použitím provést test na alergie. K tomu je třeba na kůži zápěstí nanést malé množství oleje a nechat 15 minut. Po této době je nutné zhodnotit stav pokožky. Pokud nedojde k žádné negativní reakci, může být výrobek bezpečně použit pro péči o pokožku hlavy a vlasy.

Olej může být aplikován na všechny typy vlasů. Je vhodná pro péči o mastné, suché a normální vlasy.

Před aplikací přípravku na vlasy by měla být trochu zahřátá. Je však nemožné ohřát olej na teplotu nad 50 stupňů. To způsobí, že produkt ztratí užitečné vlastnosti. Kromě toho horký olej může poškodit jemnou pokožku hlavy.

Co se týče čistoty vlasů, maska ​​s arganovým olejem může být použita jak na umývané, tak na neupravené prameny. V tomto případě musí být součásti masky nutně třepány do vlasových kořenů. Aby se maximalizovala kvalita povrchu hlavy, je lepší použít hřeben, s kterým je vhodné rozdělit vlasy na částice.

Po aplikaci léčebné kompozice na hlavu se musí dále zahřát. K tomu je zapotřebí předem připravit plastovou čepičku a froté ručník, který je zabalen kolem vlasů.

Doba působení masky na pokožku hlavy a vlasy je vždy uvedena v receptu. Konkrétní čas závisí na tom, které součásti jsou obsaženy v masce kromě arganového oleje. Pokud nejsou k dispozici žádné produkty dráždivé pro pokožku, průměrná doba prodlevy masky je 1 hodina.

Pokud jde o odstranění masky z vlasů, pak to nebude těžké. Faktem je, že arganový olej je dobře vstřebáván do pokožky hlavy a vlasů. Vlasy nebudou pokryty mastnou olejovou vrstvou, pokud maska ​​neobsahuje jiné oleje. Proto, aby se maska ​​omývala, stačí použít běžný šampon.

Chcete-li získat maximální užitek, musíte použít masky s arganovým olejem pro kurzy vlasů. V každém kurzu by měly být nejméně 10-12 procedur s přestávkami 4-6 dní. Masku lze aplikovat na vlasové kořeny, na hroty nebo do šálu.

Receptuje masky na vlasy s arganovým olejem

Existuje mnoho receptů na vlasové masky s arganovým olejem. Můžete nalézt doporučení pro použití oleje v čisté formě. Má však vysokou koncentraci příznivých, ale účinných látek, které mohou vyvolat alergickou reakci. Proto byste neměli experimentovat s vlastními vlasy, je lepší používat recepty. Pomocí různých komponent v maskách si můžete vybrat perfektní složení vlasů.

Pokud vlasy rostou příliš pomalu, můžete si vezměte lopuchový olej ve výši dvou polévkových lžiček a přidejte k němu poloviční lžičku arganového oleje. Tato směs je mírně zahřátá a nanesena na kořeny, které ji třejí do vlasových folikulů. Nástroj můžete bezpečně nechat na hlavě 2 hodiny pod plastovým víčkem.

Pokud by se zjistilo, že vlasy ztratily svou dosavadní přitažlivost, vypadaly unavené a bez života, maska ​​s arganovým olejem, vaječným a šalvějovým esenciálním olejem jim pomůže obnovit. Chcete-li připravit lék, budete potřebovat 3 kapky oleje z šalvějového aroma, jeden žloutek a lžičku arganového oleje. Předhřívání masky není nutné, její součásti by měly být při pokojové teplotě. Opravná látka zůstane na vlasu po dobu 40 minut. Je třeba zahřát hlavu.

Pokud jsou vlasové hřídele vážně poškozené a dokonce i časté návštěvy kadeřnice řeší problém rozštěpení pouze krátkou dobu, je třeba je ošetřit silnou sloučeninou. K jeho přípravě budete potřebovat med (1 polévková lžička), lahvičku s vitamínem A, lahvičku s vitamínem E a arganový olej (1 lžičku). Všechny součásti je třeba smíchat a aplikovat nejen na pokožku a vlasové kořeny, ale také na distribuci masky po celé délce vlasové páteře. Poté musí být prameny zachyceny v opletení a izolovány. Nástroj je držen na hlavě nejméně hodinu. Pokud mluvíme o špatně poškozených vlasech, pak počet postupů v kurzu může dosáhnout 15.

Časté vlasy a pokožka hlavy jsou velmi suché. To způsobuje lupy a svědění. Chcete-li tento problém vyřešit, můžete použít masku sestávající pouze z olejů. Pro jeho přípravu budete muset smíchat 1 čajovou lžičku arganového oleje a přidat do něj tolik olivových a ricinových olejů. Chcete-li zvýšit účinek v nástroji, udělejte 2 kapky esenciálního oleje z grapefruitu a levandule. Směs se zahřeje, poté se opatrně vtírá do pokožky hlavy a aplikuje se na vlasové kořeny. Doba expozice takové masky je 60 minut. Hlava musí být zahřátá.

Pokud se vlasy velmi rychle znečišťují a mají mastný lesk, je nutné regulovat práci mazových žláz. Arganový olej (čajová lžička) s přídavkem vaječné bílé a citrónové šťávy (2 čajové lžičky) dokonale zvládne tento úkol. Po smíchání všech složek se aplikují na vlasové kořeny a vlasovou pokožku a zůstávají po dobu 30 minut. Taková maska ​​nevyžaduje další zvetšení.

Pokud jsou vlasy náchylné nejen na vzhled mastného lesku, ale také na ztrátu, pomůže tento problém řešit arganový olej (čajová lžička) s přídavkem hořčice (2 lžičky prášku + 2 čajové lžičky vařené vody). Masku můžete zředit nízkotučným kefirem. Výsledná kompozice se aplikuje na vlasové kořeny a pokožku hlavy, přičemž ponechá 20 minut. Nedoporučuje se prodloužit výrobek, protože prášek z hořčice může dráždit pokožku. Zahřívání hlavy není také nutné.

Můžete se zbavit mastné seborey pomocí masky arganového oleje (22 kapek) s přídavkem aloe šťávy (10 ml) a vápno zbarveného odvaru (20 ml). Všechny složky musí být smíchány a aplikovány na pokožku hlavy 40-60 minut. Není nutné zahřát vlasy. Po opláchnutí masky je doporučeno je opláchnout vodou a citronovou šťávou (budete potřebovat jednu citronovou šťávu na litr vody).

Kde a jak získat kvalitní arganový olej?

Arganový olej je možné zakoupit v téměř každé lékárně. Tento výrobek se získává pouze lisováním za studena, aby bylo možné uchovávat všechny užitečné látky v něm. Pro láhev 30 ml v průměru bude muset zaplatit asi 400 rublů. Proto je nutné upřednostnit produkt, který je dodáván s dávkovačem. Díky trysce bude nástroj schopen co nejúsporněji používat.

Není divu, že takový drahý produkt může být kovaný. Skutečný arganový olej má slabou, ale vnímatelnou vůni trávy a ořechů, která se neustále mění. Po nanesení oleje na kůži zmizí vůně. Pokud olej necítí, ztrácí své příznivé vlastnosti.

Na rozdíl od jiných olejů má argan málo velmi lehké struktury a po několika minutách se absorbuje do pokožky a vlasů, takže nezanechává žádný mastný film a žádná lepivost. Arganový olej má zlatý odstín a může být trochu nejasný. Samozřejmě, neměli byste koupit a používat prodloužený produkt.

Je třeba poznamenat, že již existují hotové masky a vlasové kondicionéry s arganovým olejem v prodeji. Garantovaný efekt však lze dosáhnout pouze při použití přírodních produktů přírodního původu bez chemických přísad. To je přesně to, co je maska ​​s arganovým olejem.

Používání arganového oleje pro vlasové masky doma

Jednou ze vzácných a cenných kosmetických přípravků je marocký olej. Pouze na severu afrického kontinentu naroste pichlavý strom s jasně žlutým ovocem. Arganové kosti, zralé v polopouštním terénu, se staly základem pro výrobu magického produktu.

Používejte arganový olej na vlasy

 • vitamín E;
 • karotenoidy;
 • fytosteroly;
 • organické kyseliny;
 • skvalen;
 • fytosteroly;
 • triterpenového alkoholu.

Užitečné vlastnosti vlasů:

 1. Hydratuje a změkčuje;
 2. Neutralizuje vystavení vysokým teplotám, ultrafialovému záření;
 3. Struktura vlasové jednotky je obnovena;
 4. Zabraňuje ztrátě;
 5. Folikuly jsou posilovány;
 6. Růst je aktivován;
 7. Pečuje o pokožku hlavy;
 8. Zabraňuje tvorbě lupů, loupání.

Kontraindikace - individuální nesnášenlivost. Poškození vyloučí předchozí testování na lokte.

Používání arganového oleje na vlasy

Arganový olej pro vlasy může být použit v kompozicích nebo v čisté formě, ošetření špiček nebo suchých poškozených oblastí. Doma, balzámy, kondicionéry a spreje jsou používány k posílení a obnovení kudrlin. Tradiční recepty s máslem Maroccans vytvořené s vlastními rukama jsou používány jak pro ošetření vlasů, tak pro jemnou péči o pokožku hlavy.

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli kterým jsou všechny problémy na etiketách označovány jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Ale nejhorší je to, že se tato látka dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme vám, abyste upustili od používání finančních prostředků, které tyto látky obsahují. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Kde koupit?

Marocký vlasový olej lze zakoupit v lékárně. Tato přírodní kosmetika se získává nejoptimálnějším způsobem - lisováním za studena. Cena oleje závisí na dávkování a společnosti distributora: 55 ml - 550 až 800 rublů, 30 ml - 250-400 rublů. Je výhodnější koupit olej s rozprašovacími tryskami nebo odkapávacími zarážkami.

Nejlepší recepty masky s arganovým olejem na vlasy

Příznivé vlastnosti arganového oleje se běžně používají v domácí kosmetologii. Pravidelně používající různé metody použití masky domů, můžete se stát vlastníkem lesklých zdravých kadeří. Účinek na přirozené vlasy je úžasný - obaluje každý zvlněný povrch a dodává mu lesk, sílu a pružnost.

Maska pro vypadávání vlasů

Výsledek: maska ​​s arganovým olejem, ověřená zpevňující látka pro vlasy. V případě těžké ztráty použijte sedmidenní kurz.

Složení:

 • 28 kapek arganového oleje;
 • 14 gr. kakaový prášek;
 • 6 gr. zázvor

Příprava a způsob aplikace: vložit výživný olej a orientální koření do suchého, voňavého prášku. Dobře promíchejte a přidáme odvar z kopřivy před zakysanou smetanou. Dej do kořenů a masíruje hlavu po dobu tří minut. Nosit ochrannou sprchovou hlavici, vydrží masku a olej z orgánů na vlasy dalších deset minut. Promyjte citrusový vývar, místo balzamu, abyste použili bylinkovou infuzi.

Maska pro růst vlasů

Výsledek: účinek oleje na pokožku hlavy má příznivý účinek na folikuly, čímž se aktivuje růst kudrlin. Používáte-li správně svůj domácí přípravek, vaše vlasy porostou o dva až tři cm za měsíc. Použijte arganový olej, abyste dosáhli maximálního účinku přes noc.

Složení:

 • 23 kapek arganového oleje;
 • 12 gr. hořčice;
 • 20 ml mléka.

Příprava a způsob aplikace: zředěný hořčičný prášek s teplým mlékem, doplňte marocký olej. Rozdělte výhradně do kořenové zóny štětcem. Osm minut po aplikaci opláchněte přírodním šamponem. Pro jemné vlasy navíc použijte oplach s keratinem.

Maska pro špičky

Výsledek: použití arganového oleje nasává stratifikované oblasti vlasů. Resilience je obnovena, přirozený lesk kadeří se zvyšuje. Pro poškozené a suché vlasy aplikujte nejméně třikrát za osm dní.

Složení:

 • 16 kapek arganového oleje;
 • 9 kapek hroznového oleje;
 • 3 gr. bambucké máslo;
 • 2 kapky éteru z růžového dřeva.

Příprava a způsob aplikace: Spojte arganový olej s bobulem a roztaveným šihem, důkladně promíchejte a vnikněte do éteru. Rozštěpte na čisté vlhké vlasy houbou, po čtyřicet minut pootevřete papírový ručník.

Maska pro mastné vlasy

Výsledek: přispívá k mírnému čištění, normalizaci hladiny pH pokožky hlavy arganového oleje.

Složení:

 • 15 kapek arganového oleje;
 • 7 kapek šalvějového oleje;
 • 18 ml kefíru;
 • 12 gr. modrá / zelená hlína

Příprava a způsob aplikace: kombinujte teplý kefír s kosmetickou hlínou a přidejte další komponenty. Rozštěpte domácí prostředek na bázi arganového oleje na ploše 3-5 cm pod kořeny. Po dvaceti minutách umyjte kudrnky s neutrálním dětským šamponem, opláchněte extraktem z nektarinky.

Maska pro suché a křehké vlasy

Výsledek: péče o vlasy s arganovým olejem přispívá k saturaci organických kyselin, vitamínů. Kudrlinky jsou měkké, elastické, kompozice pokrývá každý zvlnění ochrannou fólií, z křehkosti, průřezu a vystavení slunečnímu světlu.

Složení:

 • 26 kapek arganového oleje;
 • 15 gr. pivní kvasnice;
 • 2 žloutky;
 • 4 kapky éteru z růžového dřeva.

Příprava a způsob aplikace: zředte prášek kvasnic s heřmánkovou krustou, přidejte výživný olej a žloutky. Bít až do stejnoměrnosti s šlehačkou, vstoupit do éteru palisandru. Aplikujte na suché kudrliny, ustupující tři / čtyři cm od kořenů. Nosíte klobouk a zabalte hlavu vysoušečem vlasů, abyste se zahřáli teplým vzduchem. Po půl hodině promýchejte kudrnky s hydratačním šamponem s baobabovým olejem.

Maska pro barevné vlasy

Výsledek: masky s olejem jsou nezbytné pro obnovu vlasů po všech typech barvení i biopotraviny. Obnovuje porézní strukturu, vrací zdravý lesk, zabraňuje tomu, aby se recept vytvořený domácí kosmetologií stal přeplněným.

Složení:

 • 27 kapek arganového oleje;
 • 6 kapek olivového oleje;
 • 20 gr. žitné otruby;
 • 14 ml aloe šťávy.

Příprava a způsob aplikace: parní vývar s laděním odvaru, na mixéru, aby se změnil na homogenní kaše. Vložte chlazené šťávy a nerafinované výživné oleje. Rozložte na mokré kudrlinky, zabalené filtrem a horkým ručníkem a počkejte čtvrtinu hodiny. Při omytí zbytků masky použijte šampon s organickým povlakem, po němž musíte použít balzám na barevné a poškozené kudrlinky.

Maska pro hydratační a vyživující vlasy

Výsledek: arganový olej pro suché vlasy nebo dehydratovaný, kompenzuje nedostatek vitamínů, kyselin a vlhkosti. Použijte osvědčenou jednoduchou masku, abyste se zotavili z horlivého letního slunce a chránili před teplotními poklesy v zimě.

Složení:

 • 28 kapek arganového oleje;
 • ampule z pyridoxinu;
 • 11 kapek pšeničného oleje;
 • 17 gr. zlato

Příprava a způsob aplikace: Do roztaveného květového medu přidáme marokanový olej, tekutý vitamín a hydratační pšeničný olej. Aplikujte masku s arganem na vlasy na čisté, suché prameny. Namočte kompozici, pokrytou kloboukem a ručníkem asi třicet minut. Po uplynutí stanoveného intervalu vypláchněte kadeřníky odtučněním pokožky z grapefruitu.

Maska pro poškozené vlasy

Výsledek: lékařské recepty na arganový vlasový olej obnovují vlasy, lepí váhy a naplní porézní oblasti. Při nadměrné křehkosti se doporučuje provádět desetidenní průběh masky.

Složení:

 • 7 ml arganového oleje;
 • 2 ml jojobového oleje;
 • 7 ml koňaku;
 • 3 křepelčí vejce.

Příprava a způsob aplikace: šlehání se šlehačkami pro kombinaci s mastnými kosmetickými oleji a koňakem ohřátým na 50. Večer rozdělte hojivou hmotu na celou oblast růstu vlasů. Nosíte sprchový uzávěr, na teplé zimní zimě (ručník se při spánku sklouzne). Odstráňte proceduru celou noc, ráno promývejte šamponem bez síranu.

Video recept: Užitečné vlastnosti a použití arganového oleje doma

Marocké přehledy o použití ropy

Aplikuji arganový olej na vlasy ihned po tónování nebo barvení. Pásky se nezamotávají a barva trvá déle.

Domovská péče o vlasy umožňuje vždy vypadat jako milion. Arganový olej dokonale zvlhčuje bez vážení kudrlin.

Konečně jsem zvládl problémy s vlasy! Nalezli prostředky k obnově, posílení a růstu vlasů. Používám ji už 3 týdny, výsledek je tam a je to úžasné. více >>>

Jak používat arganový olej k obnově a růstu vlasů doma

03/29/2018 Elena Beauty and care 3 komentáře

Zdravím, drahí čtenáři!
Dlouhou dobu jsem o péči o vlasy nezveřejňoval. Nedávno jsem si znovu objednal arganový olej a rozhodl se, že s vámi podělím, jak používat arganový olej na recepty na vlasy a masky doma. V ženském kosmetickém sáčku naleznete řadu výrobků pro péči o vlasy. Ale polovina z nich je čistá chemie, která jen poškozuje, ale nemá prospěch. Arganový olej je šetrný k životnímu prostředí. Ženy často používají ke zlepšení stavu zámků.

Z článku se dozvíte:

Arganový olej pro vlasy: aplikace, vlastnosti a výhody

Stlačte ho ze semen arganových stromů. Pěstují pouze v Maroku. Tento výrobek se zde vyrábí a vyváží jej po celém světě.

Vyvážený obsah živin je vhodným způsobem, jak posílit prameny a urychlit jejich růst. Bohatý v arganovém oleji pro vlasy Omega-3, Omega-6 (80%) a fytosterolů (20%).

Kromě toho maska ​​na vlasy arganového oleje nabízí následující výhody:

 • mastných kyselin obsažených v kompozici, zabraňující procesu zvlhčování buněk;
 • antioxidanty a vitamíny vám umožní nasytit strukturu kudrlin s hodnotnou vlhkostí;
 • bylinné antibiotika zabraňují lupům a riziku seborrhy;
 • steroly stimulují růst pramenů, zbavují se šedivých vlasů a zjemňují kadeřnictví.

Hlavní vlastnosti marockého vlasového oleje jsou v těchto složkách. Arganový olej, oblíbený u žen, pro vlasy, jejich aplikace, vlastnosti a výhody jsou zřejmé, musí být zakoupeny, aby se staraly o prameny.

Masky na vlasy s arganovým olejem doma

Masky na vlasy s arganovým olejem

Vysoce kvalitní přírodní arganový olej pro vlasy se používá při přípravě různých masek. Chcete-li, aby kudrlinky svítily a silné, stačí použít jednoduché a přístupné přísady.

Pro všechny typy vlasů

Mix lopuchu a ricinového oleje ve stejném množství. Aplikujte ke kořenům pramenů. Hlava by měla být jemně masírována po dobu nejméně 20 minut. Neproplachujte směs po dobu 60 minut. Po uplynutí stanoveného času myjete vlasy šamponem.

Obnovení vlhkosti

Mixujte na suché vlasy, abyste se s těmito problémy vyrovnali. Ve lžíci lopuchového oleje přidáme stejné množství arganu. Směs by měla být distribuována v uzávěrech od kořene k špičce. Omotávejte vše ručníkem, počkejte 30 minut. Umyjte si hlavu šamponem, který neobsahuje sírany.

Léčba plešatosti

Tato maska ​​plešatosti odstraní nepříjemný problém. Vezměte dvě čajové lžičky olivového oleje a přidejte k němu lžičku arganu. Zadejte zbitý vaječný žloutek. Přidejte nějaký šalvějový olej. Hotová směs se používá pro pokožku hlavy. Musí být distribuován z kořene na špičku pramenů. Po uplynutí 15 minut vlasy umyjte šamponem.

Proto olejový lesk

Tato maska ​​je nepostradatelná pro mastné vlasy. Chcete-li to udělat, mix argan a avokádový olej. Všechny přísady se užívají v množství čajové lžičky. V hotové směsi přidejte tři kapky cedrového oleje, aby se stabilizovala funkce mazových žláz. Po nanesení masky na prameny počkejte půl hodiny. Pak opláchněte teplou vodou.

Efektivní maska

Často se připravují terapeutické masky na vlasy, které používají vaječný žloutek. Porazte a přidejte tři lžíce arganu. Tato směs se zahřívá ve vodní lázni. Poté promočte kávu do kořenů před umytí vlasů a zachyťte oblast od kořene k špičce. Potřepte hlavu teplou utěrkou a počkejte 40 minut. Umyjte si vlasy pravidelným šamponem.

Vypadávání vlasů

Maska pro vypadávání vlasů vám umožní vyhnout se předčasné plešatosti. Ve 14 gramech kakaového prášku zadejte 28 kapek arganu a 6 gramů zázvoru. Přísady důkladně promícháme a přidáme trochu vývinu kopřivy. Během tří minut jemně masírujte směs do hlavy. Pak přitiskněte hlavu ručníkem a počkejte dalších 10 minut. Vypláchnout produkt je citrusový bujón. Nejlepší balzám v této situaci je bylinná tinktury.

Pro barevné vlasy

Tento recept vám pomůže obnovit barvené kadeře. Zaparyte 20 gramů žitných otrub odvar z vápna. Smrte ingredience v mixéru, dokud nebude hladké. Přidejte 14 gramů arganu. Aplikujte hmotu na mokré kadeře, zachyťte oblast od kořene k špičce. Zakryjte hlavu teplou utěrkou, aniž byste ji odstranili po dobu 40 minut. Potom opláchněte vodou.

Pro zvlhčení

To je skvělá volba pro šetření z lupů a nadměrné suchosti pokožky hlavy. U 17 gramů květového medu přidejte argan (28 kapek). Aplikujte výrobek na suché prameny. Kompozice se nedotýká po dobu půl hodiny. Pak opláchněte teplou vodou a šamponem bez síranu.

Pro poškozené vlasy

Rozštěpte tři křepelčí vejce. Zadejte 7 mililitrů arganu a 2 mililitry jojoby. Než jdete do postele, položte kávu na prameny. Ráno umyjte vlasy šamponem bez síranu.

Pro křehké vlasy

Zředí se 15 gramů pivních kvasnic s výtažkem z heřmánku. Přidejte 26 kapek arganu a 2 žloutky. Zbavte všechno, abyste získali masu homogenní konzistence. Vytáhněte z kořenů zpět do kalu. Když uběhla půlhodina, umyjte si vlasy.

Jedná se o masky na vlasy s arganovým olejem doma, jejichž přípravný proces netrvá dlouho. S jejich pomocí se můžete vyrovnat s hlavními problémy a stát se majitelem luxusní hlavy vlasů. Pokud pochopíte, jak vytvořit masky arganového oleje pro vlasy, můžete ušetřit peníze na nákup finančních prostředků v lékárnách a obchodech.

Jak aplikovat arganový olej na vlasy?

Ne všechny ženy vědí, jak správně aplikovat arganový olej na vlasy. To je velmi snadné, protože stačí řídit se jednoduchými tipy:

 • Použijte malé množství na dlani. Dejte mu do hlavy jemné masážní pohyby. Opakujte postup tak, aby se jednotlivé milimetrové prameny staly pokryté sloučeninou;
 • měla by být oblast na kořenech kadeří pečlivě zpracována. Také prostředky se používají pro špičky vlasů, proto je rovnoměrně rozdělujte;
 • účinně používejte arganový olej na vlasy v případě, že po jeho aplikaci zabalit vše pomocí ručníku;
 • Chraňte směs alespoň 60 minut. Avšak můžete celou noc užívat arganový olej na vlasy, aby byl absorbován do jejich struktury.

Jedná se o způsob použití oleje, který zlepší a posiluje vlasy. Hlavní věc, že ​​nezapomínejte na pravidelné provádění takových postupů, protože jen v tomto případě můžete výsledky rychle zaznamenat.

Šampon s arganovým olejem

Základní vlastnosti a použití těchto přípravků pro vlasy způsobují spoustu diskusí. Tyto šampony přinášejí spoustu přínosů pro kudrlinky díky své jedinečné kompozici.

Pokud pravidelně používáte šampon s arganovým olejem, můžete dosáhnout následujících výsledků:

 • křehké a poškozené prameny budou vypadat dobře upravené;
 • S pomocí prostředků můžete bojovat s plešatostí, protože stimulují růst nových pramenů;
 • vlasy jsou lesklé, měkké a velmi poslušné.

Arganový olej můžete přidat do šamponu, pouze pokud neobsahuje žádné sírany. V obchodech si můžete koupit hotové kompozice, které ochrání kudrlinky před negativními faktory prostředí.

Šampon s arganovým olejem

Je velmi snadné používat šampony. Na pramínky je třeba aplikovat malé množství masážních pohybů. Když trvá 5-10 minut, šampon umyjte čistou vodou. Tento nástroj je vhodný pro běžné použití, protože nepoškozuje strukturu kadeří.

Jedná se o drahé, ale velmi efektivní produkty. S jejich pomocí můžete přidat sílu a lesk na kadeře. Šampóny mají pozitivní vliv na stav pokožky hlavy. Pokud si vyberete ten správný nástroj se zaměřením na váš typ vlasů, problémy s jeho zdravím vás obejdou.

Arganový olej na řasy

Chcete-li se stát majitelem expresivního vzhledu, není nutné se zaregistrovat k postupu prodlužování řas. V arganu jsou stopové prvky, které mohou vyživovat kořeny řas, zvlhčující kůži očních víček. Nové vlasy budou růst mnohem rychleji. Je nutné, aby byl nástroj pravidelně používán během několika týdnů, abyste si všimli výsledků jeho použití.

Před aplikací arganového oleje na růst řas se ujistěte, že na ni není alergický. Rozložte malé množství produktu na malý prostor a počkejte trochu. Pokud se náhle objeví zarudnutí a svědění, měli byste z takových postupů odmítnout.

Pokud nejsou žádné negativní reakce, můžete je použít. Vezměte čistý, neředěný vodou a bavlněný tampon. S tímto nástrojem jemně položte nástroj na okraj víček. Zbývající mazací tyčinky po celé délce. Ale buďte velmi opatrní, protože tekutina znamená často do očí.

Chcete-li olej z arganových řas produkovat očekávané výsledky, aplikujte je každý den po dobu 30 dnů. Všimnete si, že vaše cibule jsou silnější, silnější a zdravější.

V obchodech najdete maskaru s arganovým olejem, který má vynikající efekt. Denní make-up bude také užitečný, protože s pomocí kosmetiky můžete zlepšit stav řas.

Obojový arganový olej

Ne všechny ženy mají silné obočí z přírody. Musí denně používat speciální tužky, aby se s tímto problémem vyrovnali. Ale můžete stimulovat růst obočí, což je silné a zdravé.

Arganský olej z obočí se stane nepostradatelnou asistentkou každé ženy. Je třeba ho aplikovat každý den, rovnoměrně rozdělovat růstovou linii obočí. Díky tomu po několika týdnech můžete vidět výsledek akce nástroje.

Argany obsahují mnoho hodnotných vitamínů a mikroelementů. To je důvod, proč je velmi populární mezi zástupci slabšího pohlaví, kteří sledují jejich vzhled.

Kontraindikace použití arganového oleje

Odborníci varují, že použití výrobku na poškozenou pokožku je zakázáno. Tuto možnost by měli upustiti lidé, kteří trpí individuální nesnášenlivostí svých hlavních komponent.

Je velmi důležité dodržovat dobu trvanlivosti finančních prostředků, která nesmí překročit dva roky. V opačném případě ztratí své léčebné vlastnosti, takže jeho použití nebude účinné.

Tipy a recenze kosmetiček při aplikaci oleje

Arganový olej pro vlasy: recenze kosmetologů

Mnoho odborníků doporučuje používat tento nástroj, protože přináší kolosální výhody kudrlinkám. Dávají ženám takové užitečné tipy:

 • je nutné aplikovat produkt na prameny před umytí hlavy tak, aby bylo možné je obnovit od kořene ke špičce;
 • Můžete jej kombinovat s jinými maskami, protože efekt kombinace dává rychlé výsledky;
 • ujistěte se, že používáte argan v případě, že každý den položíte kudrlinky s kadeřem nebo fénem;
 • Chcete-li vlasy lesknout, použijte nástroj v kombinaci s stylingem.

Recenze kosmetologů jsou následující:

Doporučuji všem svým klientům používat tento olej. Praxe se ujistila, že má pozitivní vliv na strukturu vlasů. Budete se s problémy potýkat tím, že budete pravidelně vytvářet masky založené na tomto nástroji.

Dívky, které často zničují řasy s častými rozšířeními, se často ke mně obracejí. Poradím jim, aby byli argani. Nástroj poskytuje příležitost k posílení a obnově řas v pouhých několika týdnech s pravidelným používáním.

Velmi kvalitní a efektivní nástroj. Vlasy po aplikaci jsou lesklé a hedvábné. Mohu poradit všem děvčatům, aby je přidali do šamponu, aby se zbavili lupů, sucha a rozštěpení.

Kvalitní arganový olej pro vlasy přírodního původu je skutečným nálezem moderní ženy. Účinný nástroj původně z Maroka určitě pomůže vypořádat se s existujícími problémy. Musíte je používat pravidelně, protože tímto způsobem uvidíte výsledky rychleji!

Masky na vlasy s arganovým olejem

Ne tak dávno lidé začali používat arganový olej pro kosmetické účely pro péči o vlasy. Ale navzdory této skutečnosti se stal velmi oblíbeným, protože je považován za nejefektivnější součást péče o kadeře doma.

Když hovoříme o ceně, nástroj není pro každou ženu k dispozici, ale potřebujete jen velmi málo. Pojďme dnes mluvit o tom, co tvoří masku na vlasy s arganovým olejem, jak ji používat správně a jaké jsou kontraindikace.

Výhody arganového oleje pro vlasy

Většina oleje je nenasycené mastné kyseliny, které jsou velkým přínosem. Často můžete slyšet, že se také nazývají "zdravé tuky" - Omega-3, Omega-6. Aby naše tělo mohlo pracovat normálně, je nutné používat tyto druhy tuků ve stravě. Při jejich nedostatku můžete vidět, jak tělo rychle stárne. První známky nedostatku těchto mastných kyselin jsou považovány za matné vlasy, křehké nehty a nezdravý vzhled pokožky.

Kromě užitečných kyselin obsahuje olej také velké množství vitamínů. Zvláště důležité pro udržení krásy kudrlin jsou vitamíny A a E. Jedná se o kosmetické vitamíny, které pomáhají odstranit škodlivé a toxické látky z těla.

Nyní je jasné, že arganový olej je v kosmetologii velice cenný, je výjimečný, přirozený a je nepravděpodobné, že najde jeho analogy.

Nyní mluvte o vlastnostech arganového oleje:

 • Protizánětlivé účinky jsou poskytovány látkami, jako jsou přírodní antioxidanty. Zpomalují proces stárnutí buněk, vracejí mládí.
 • Omega-3 a omega-9 kyseliny poskytují zvlhčující účinek.
 • Chrání kudrlinky před přímým slunečním zářením a negativními faktory prostředí.
 • Má nutriční účinek v důsledku obsahu velkého množství živin v jeho složení.
 • Zlepšuje výživu vlasových folikulů a normalizuje metabolismus v buňkách.
 • Antifungální působení pomáhá rychle vyléčit různé choroby pokožky hlavy.
 • Dělá prameny vlasů poslušné a hedvábné.

Kontraindikace

Jako takové kontraindikace pro tento olej nevyzařují, ale před použitím jsou některé omezení a varování:

 • Nepoužívejte olej, pokud jsou na pokožce hluboké škrábance nebo rány.
 • individuální nesnášenlivost komponentů.

Odborníci varují, že použití arganového oleje může způsobit alergickou reakci. Před použitím je nutné se ujistit, že se nevykazuje na finančních prostředcích.

Ve všech ostatních případech je povoleno používat olej. Nezapomeňte na dobu trvanlivosti, která je přibližně 2 roky. Po vypršení platnosti je přísně zakázáno.

Podmínky použití arganového oleje

Arganový olej se tak často nepoužívá pro péči o vlasy doma. Za prvé, kvůli ceně, protože je velmi vysoká. Za druhé, zvýšené mastné vlasy po použití samotného výrobku. To se však dá vyhnout správným použitím samotného výrobku. HeyrFase vás proto vyzývá, abyste se tímto nástrojem seznámili s tím, jak správně používat masku na vlasy:

 1. Arganový olej lze použít k péči o všechny typy vlasů. Pouze pro tukové prameny je malý stav - je důležité, aby byly do masky, které jsou mírně vysušené, zahrnuty výrobky (takže kudrlinky se nestaly tuky). Mezi tyto produkty patří: bílkovina, alkohol, čerstvě vymačkaná citronová šťáva.
 2. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme olej trochu zahřát. Doporučuje se, aby to bylo ve vodní lázni, ale je také povoleno v mikrovlnné troubě.
 3. Použití je povoleno na čisté i špinavé vlasy.
 4. Je povoleno vtáhnout do vlasových folikulů, aplikovat přímo na samotné vlasové šachty a také použít pouze na špičky (prevence delaminace).
 5. Je důležité zabalit si hlavu pod plastový obal a zabalit ji na teplý šátek a ručník s froté ručníkem, čímž se vytvoří skleníkový efekt. To umožní mnohem hlouběji proniknout do pokožky hlavy a aktivovat všechny procesy.
 6. Udržování oleje na kadeřích by mělo činit asi 2 hodiny, v tom případě bude účinek maximálně. Také doba uchovávání kompozice na vlasu závisí na tom, jaké další komponenty byly použity.
 7. Spláchnutí musí být také správné. Po uplynutí času odstranění kompozice přidejte šampon k masce na hlavě, pěnujte jej a poté jej omyjte. Nezapomeňte vypláchnout kudrlinky jednoduchým teplým odvarem z heřmánku nebo kopřivy. Správné proplachování oleje z kadeří zabrání výskytu efektu tuku.
 8. Často se také nepoužívá arganový olej. V opačném případě přestane jednat, protože vlasy začínají používat. Prostředky s olejem by měly být aplikovány maximálně dvakrát za 7 dní a postupy by neměly činit více než 15. Poté, co je nutné, aby odpočívaly vaše kudrlinky - 14 dní a může se opakovat znovu, pokud je to nutné. Obecně doporučujeme číst, jak často můžete vytvářet masky na vlasy.

Recepty masky s arganovým vlasovým olejem

Samozřejmě, domácí maska ​​na vlasy s arganovým olejem je připravena podle různých receptů doma, takže prostě nemůžeme říct o všech. Ale nabízíme vám nejúčinnější právě teď.

Pro suché a křehké. Vezměte:
• ester makadamie - 20 ml;
• extrakt z ylangylanu - 1 ml;
• levandulový esenciální olej - 1 ml;
• arganový olej - 20 ml;
• Mandlový olej - 20 ml.

Všechny komponenty jsou kombinovány v malé nádobě a mírně vyhřívané v mikrovlnné troubě. Nezapomeňte, že teplota by měla být mírně teplá, aby nedošlo k spálení jemné pokožky hlavy. Hmota je rovnoměrně rozložena po celé délce kadeřnic. Zabalíme a držíme 30 minut. Odstraňte složení z vlasů, jak je uvedeno výše.

Pro mastné vlasy. Pro přípravu složení masky budou vyžadovány následující komponenty:
• arganový olej - 1 polévková lžíce;
• olej z hroznových semen - 1 polévková lžíce;
• cédrový esenciální olej - 1 ml;
• peprná mléka - 1 ml.

Kombinací všech složek je směs mírně vyhřátá. Aplikujte rovnoměrně na kadeře, zabalte a vydržíte 25 minut. Proplachujte s přídavkem přírodního šamponu.

Restaurování, hydratace a výživa. Připravte:
• žloutek - 1 ks;
• med - 20 ml;
• ricinový olej - 20 ml;
• olivový olej - 20 ml;
• ester arganu - 20 ml.

Rozštěpte žloutek a vytvořte malou pěnu. Mezitím mírně zahřejte med ve vodní lázni a přidejte do žloutku a neustále se míchá. Všechny výše uvedené oleje jsou vzájemně kombinovány a stejným způsobem jako je zahřátý med. Teplá směs olejů se nalije do hmoty vaječného medu, nezapomeňte neustále míchat.

Postupujeme k aplikaci - nejprve s masážními pohyby na kořenech, a teprve pak je rozdělíme do kudrlin. Ohříváme hlavu a držte ji 1 hodinu. Vmasírujeme masku z vlasů v mírně teplé vodě a přidáme na její přirozeně malý šampon.

Těsnící maska Vyžadují se následující složky:
• hlavní složka - 20 ml;
• přírodní med - 20 g;
• kokosový olej - 20 ml;
• sůl - 10 g.

Sůl nalijte vhodnou nádobu a přidejte k ní produkt včelařství, promíchejte. Kombinujeme oleje a zahříváme je ve vodní lázni. Poté, co spojujeme obě hmoty dohromady. To by mělo být provedeno opatrně a pomalu, aby se hmota stala homogenní.

Aplikujte masku na vlasy s arganovým olejem z kořenů a rovnoměrně rozložte po celé délce. Teple a udržíme 50 minut. Umyjte, jako obvykle.

Hydratační, čisticí maska. Pro přípravu provádíme:
• domácí jogurt bez různých přísad - 40 ml;
• arganový olej - 20 ml.

Nalijte jogurt do vhodné nádoby a přidávejte olej, promícháme. Doporučuje se aplikovat na předem česané kadeře, jemně masírovat, aby se zlepšil průtok krve do vlasových folikulů a aktivovaly se všechny buněčné procesy. Natáčíme a držíme kompozici na hlavě po dobu 60 minut. Po umytí a přirozeném vyschnutí.

Pomocí masky z arganového oleje pro péči o vlasy budete moci vyživovat, posilovat a dokonce obnovit kudrlinky doma.

Arganový olej pro vlasy: vlastnosti a pravidla použití

V reklamních textech o novém šamponu divu se kombinace "arganového oleje" používá každou chvíli. Podívejme se, jaký je tento olej, ať už je to opravdu téměř všelékem mnoha problémů s vlasy a zda se dá použít doma ve své čisté podobě nebo jako součást domácí masky.

Účinky a složení

Arganový olej se získává z plodů rostliny stejného jména, které roste v severní Africe. Marocký arganský strom produkuje ovoce podobné olivám, ale větší a masité. Z nich právě extrahoval arganový olej lisováním za studena.

Proces lisování této metody je energeticky náročný a vyžaduje velké množství surovin, což znamená, že konečný výrobek má poměrně vysoké náklady. Ovšem tímto způsobem získávání je možné zachovat všechny léčivé vlastnosti plodů Arganie.

Pro péči o vlasy byste měli volit olej pro kosmetické procedury, pro externí použití. Nepodléhá tepelnému zpracování, což znamená, že uchovává více užitečných prvků. K dispozici je také kulinářský arganový olej, který lze použít k péči o vlasy, ale nelze očekávat velký efekt z toho. Jeho hlavním účelem je vaření.

Složení kosmetického přípravku obsahuje mnoho vitamínů a příznivých mastných kyselin, které vám umožní úspěšně použít výrobek pro kosmetické účely - zlepšit stav a léčbu pokožky a vlasů. Obsah vitaminu A tedy má antioxidační účinek, přispívá k tvorbě kolagenu, zvyšuje rychlost regenerace tkání a reguluje metabolismus tuků v buňkách.

Další antioxidant ve složení arganového oleje - vitaminu E, který je také zodpovědný za přepravu kyslíku do buněk, zlepšuje regeneraci a zpomaluje proces změny věku v buňkách.

Vitamin F podporuje lepší absorpci zbytku složek kompozice, "sleduje" dostatečný obsah vlhkosti v buňkách, zajišťuje potřebnou hydrataci.

Mezi antioxidanty produktu vyniká a polyfenoly, které také obnovují buňky a udržují je v pigmentu. Procesy samo-omlazení a zpomalení procesu vzhledu šedivých vlasů ve vlasech jsou zajištěny látkou produktu sterol, který má organický původ.

Více než 80% arganového oleje se skládá z mastných kyselin - palmitových a olejových. Jsou potřebné k udržení požadovaného složení buněk a také k ochraně před negativními účinky prostředí. Nakonec kompozice obsahuje takzvané bylinné antibiotika, které pomáhají pokožce hlavy odolávat houbám, bakteriím a lupům.

Při malých poškozeních vlasů se první výsledky používání výrobku objeví po několika týdnech používání. Pokud dojde k vážným poraněním, trvá to 4-6 měsíců léčby, viditelný pozitivní účinek oleje je po 2 měsících pravidelného použití kompozice.

Termín "pravidelný" v tomto případě znamená použití výrobku nejméně 2-3krát týdně.

Užitečné vlastnosti

Bohatost a přirozenost kompozice umožňují mluvit o širokém komplexním účinku oleje na pokožku a vlasy. Takže mastné kyseliny jsou užitečné pro slabé, tenké, dělené konce. Olej přispívá k vyhlazení vlasových vah, silnější vlasy, mrknutí zmizí, hladkost a lesk.

Ovlivňuje pokožku hlavy, arganový olej ji změkčuje a normalizuje lipidové procesy. To vám umožní zapomenout na suchost a pocit těsnosti pokožky hlavy, eliminuje nadměrnou mastnotu, lupy (zásluha vitamínu F).

Díky antioxidačnímu účinku a zpomalení procesu stárnutí olej posiluje a vyživuje vlasové folikuly, čímž se vlasy stávají silnějšími a silnějšími a méně vypadají. Při častém používání přípravku je možné zabránit včasnému vzniku šedých vlasů.

Zjevné použití přípravku pro suché barvené a bělené vlasy:

 • zaprvé kompenzuje nedostatek vlhkosti, který se vždy vyskytuje v barvených vlasech;
 • za druhé, pomáhá udržet pigment ve struktuře vlasů, což znamená delší uchování odstínu a lesku barvených vlasů.

Barvené a více bělené vlasy se často stávají lehkými a načechranými. To je způsobeno tím, že barvivo zvedne vlasové váhy, aby se dostaly dovnitř. Jak již bylo řečeno, arganový olej uzavírá a vyhlazuje váhy. Kvůli tomu vlasy neplechu, vyhlazuje a delší dobu uchovává odstín, který je výsledkem barvení.

Je tedy možné rozlišovat následující hlavní oblasti použití vlasového oleje:

 • ošetření poškozených dělených konců, včetně špiček;
 • léčba pokožky hlavy (lupy, mastné seborey, houbové infekce);
 • zvlhčující a uchování barvy vlasů, barvení vlasů, prevence předčasných šedých vlasů.

Masky na vlasy s arganovým olejem: jemnost použití

Arganový olej je jedinečný léčivý přípravek. Může to být tenké, bezvlasé vlasy na silné a hedvábné, posilovat kořeny a vyřešit mnoho problémů pokožky hlavy.

Nepochybná výhoda

Arganový olej obsahuje nejvíce užitečných látek:

 • Mastné kyseliny - poskytují prameny s vynikající ochranou před vnějšími podněty (ultrafialové záření, teploty mrazu, nadměrné používání vysoušeče vlasů nebo kleště) a pomáhají zpomalovat proces rozkladu buněk.

Kyseliny tvoří přibližně 70% složení oleje. Organické kyseliny - mají léčivé vlastnosti a výrazný antifungální účinek.

To je důvod, proč arganový olej může být použit jako základní nástroj, jak se zbavit lupů. Steroly jsou organické látky, které jsou známé svým omlazujícím účinkem. Pomáhají předcházet vypadávání starých šedých vlasů, zlepšují metabolické procesy a vyživují kudrlinky.

Steroly aktivují tvorbu kolagenových a elastinových vláken, což je důvod, proč prameny přestanou vypadávat, stávají se silnějšími a začínají růst lépe.

 • Polyfenoly jsou přírodní antioxidanty, které dokonale vyhlazují vlasy. V jakýchkoliv podmínkách jsou polyfenoly dokonale hladké, dodávají lesku.
 • Vitamíny A, E - aktivují regeneraci poškozených buněk, napomáhají jejich obnově, a tak obnovují křehké, dobře dělené konce.
 • Tak je arganový olej široce používán v kosmetologii pro hojení kadeří, které vyžadují dobrou výživu, posilování a zvlhčování.

  Funkce aplikace

  Arganový olej prodávaný v lékárnách je koncentrovaný výrobek. Používá se ve své čisté podobě, ale nejrozšířenější použití oleje z arganu jako součásti různých mask.

  Především je to kvůli úsporám, protože náklady na výrobek jsou vysoké.

  Kromě toho je v něm vysoká koncentrace užitečných látek, takže pro jeho použití je třeba několikrát méně než jakýkoli jiný rostlinný olej.

  Před použitím oleje je lehce zahřátý ve vodní lázni (ne více než 50 stupňů). V žádném případě byste neměli zabraňovat přehřátí nebo varu, protože při zvýšených teplotách jsou všechny užitečné látky zničeny a účinek aplikovaný na vlasy bude minimální.

  Masky na vlasy z arganového oleje se dobře hodí jak na čisté kadeře, tak i na ty, které nebyly několik dní umývány. Neexistují žádné přísné doporučení, kdy provést tento postup - všechno se dělá pro pohodlí. Vlhký pramen s vodou před aplikací masky je také volitelný.

  Připravená směs se důkladně vtírá do kořenů vlasů masážními pohyby a pak se rozdělí po celé délce kadeř. Pro větší efektivitu se doporučuje vytvořit skleníkový efekt - po rozložení směsi přes vlasy se na hlavu nasadí celofánní uzávěr a nahoře se zabalí ručník.

  Nejčastěji se používají masky na vlasy arganového oleje k ošetření suchých padacích zámků. Krmení mastných vlasů musí obsahovat složky, které mají sušicí účinek (alkohol, citrónová šťáva, vejce).

  Po skončení procedury je důležité důkladně vypláchnout kompozici, jinak zanechá nepříjemný mastný lesk. Chcete-li to udělat, použijte vlhký šampon na vlasy rukama (není třeba mokré kudrlinky, pouze dlaně), pěny a opláchněte hodně teplé vody.

  Pak je možné, pokud je to žádoucí, prameny opláchnout odvar z jakéhokoli léčebného bylinného nebo citrónového (smíchejte sklenici citronové šťávy s litrem čisté vody).

  Pro Více Informací O Suché Vlasy