logo

Používání arganového oleje na vlasy

Každá dívka chce být krásná. Jeden z ukazatelů péče je zdravý a lesklé kudrlinky. Abyste je mohli řádně sledovat, potřebujete přírodní ingredience, přírodní masky a oleje. Vysokorychlostní olej, který vyživuje a obnovuje strukturu kudrlin po celé délce, je stlačen z plodů arganového stromu. Jeho použití je schopno "oživit" nejtmavší a nejvíce bezvládné vlasy. Co je to tělo a proč je nejlepší použít olej z tohoto stromu, přečtěte si níže.

Z historie

Arganový olej pro vlasy je vzácný extrakt, který není tak snadný. Faktem je, že točení "zlatého elixíru" obdrží argan z ovoce stromu a roste pouze v Maroku. Drsné klima, vzácná sklizeň a ruční práce činí tento olej opravdu "zlatý".

Věděli jste, že když obdržíte 1000 ml extraktu arganového oleje, musíte zpracovat 100 kg produktu?

To je důvod, proč náklady na takový nástroj někdy dosahuje 1000 rublů na 100 ml. Produkují ropu pouze v Maroku, protože vývoz stromů a jejich plodů ze země je přísně zakázán. Toto je skutečný poklad.

Stejně jako před sto lety, dívka z Berbese vyráběla výrobek na výrobu másla. Celé údolí stromů jsou zpracovávány, protože používání automatizovaných systémů je zakázáno a samotné háje jsou chráněny UNESCO.

Zajímavým faktem je, že arganový olej je marocké dědictví, a proto je možné ho nabízet v obchodech jako "marocké" - není žádný rozdíl, jedná se o olejové orgány.

Po dokončení sbírky ovoce děvčata s velkými kameny oddělují kosti od buničiny a vytlačují jádro v mlynách ručního typu.

Chcete-li vytlačit jeden litr oleje z ovoce, trvá několik dní.

Po získání extraktu z arganu se olej balí do lahví a nechá se na chvíli infuze. Produkt lze použít již několik hodin po zpracování v manuálním mlýně.

Užitečné vlastnosti

Složení oleje obsahuje velké množství stopových prvků a vitamínů, díky čemuž se vlasy obnoví v co nejkratším čase.

Chemické plnění:

 • omega-3 - má příznivý účinek na vnitřní strukturu vlasů;
 • Omega-6 - vyživuje a hydratuje kudrlinky. S touto kyselinou se vlasy stávají zářivými;
 • omega-9 - zlepšuje metabolismus kyslíku uvnitř buněk;
 • kyselina stearová - zrychluje růst;
 • Vitamíny A, E, F - eliminují křehkost a saturají vnitřní vrstvy vlasů vlhkostí;
 • přírodní antibiotika - zabraňují onemocnění kůže hlavy a bojují proti houbám, lupům a seborrheu;
 • fungicidy a třísloviny - udržení rovnováhy vody a soli, návrat vitality vlasů;
 • Antioxidanty - chrání před negativními účinky vnějšího prostředí.

Arganový extrakt lze použít jak pro profylaxi, tak pro obnovení funkce mazových žláz. Aby bylo správné fungování, může být použito jako maska, bez dalších komponent nebo je součástí balení organických vlasů - pak je efekt složitější.

Aplikace s těmito nebo jinými prostředky může ovlivnit kudrlinky různými způsoby. A kvůli tomu existuje několik způsobů použití arganového oleje na vlasy. Například pro to, aby produkt zcela vyživoval vlasy v jedné aplikaci, masky by měly být aplikovány po dobu 5-6 hodin a je lepší nechat kompresi po celou noc.

Jak požádat

Vzhledem k tomu, že arganový produkt je považován za univerzální přípravek na vlasy, lze říci, že nemá žádné vedlejší účinky. Negativní důsledky mohou být pouze v případě intolerance tohoto oleje.

Je celkem jednoduché zkontrolovat tělo za alergickou reakci: je třeba dát na zápěstí malé množství elixíru a počkat 24 hodin. Pokud se o den později neobjeví žádné reakce (zarudnutí nebo svědění), můžete produkt bezpečně používat.

Dále je třeba zdůraznit, že výňatek není použit, pokud vypršela doba trvanlivosti. Žádný příznivý účinek z této látky nelze získat.

Co bych měl při výběru hledat?

 • Barva Přírodní látka má lehký medový odstín. V závislosti na tom, jak pozdě sklizeň je, může být o něco tmavší než barva medu. Pokud mají olejové orgány jasnou, tmavě výraznou barvu, pak to znamená přítomnost barviv a dalších složek;
 • Vůně. Argan má mírně zemitou, mírně výraznou ořechovou chutí. Při otevření láhve s zlatým elixírem v místnosti se rozdrtí jemný závoj. Nástroj by neměl vyzařovat ostrý zápach, jinak můžete bezpečně mluvit o falešném. Je lepší odmítnout takový olej;
 • Země výroby. Dodávka ropy je možná pouze z jedné země - Maroka. Je-li na etiketě uveden jiný dovozce, pak by měl být tento prostředek vrácen zpět na police. Distribuce přes jiné země z Maroka je přísně zakázána a dodávky olejů jsou pod dohledem státu;
 • Náklady Vzhledem k tomu, že výroba arganového extraktu je extrahována ruční práce a je poměrně zdlouhavá, jeho cena odpovídá vynaloženému úsilí. Je pravidlem, že náklady na přírodní, čistý olej je pro 100 mililitrů - 1000 rublů. Cena je odůvodněna kvalitou. Pokud jsou náklady na tento nástroj mnohem nižší, pak to znamená zředěnou kompozici. Tento nástroj můžete použít, ale výsledek bude mnohem horší.

Arganový koncentrát má neutrální zápach, snadno se vstřebává, je průhledný a nemá sediment. Vzhledem k tomu, že je výrobek lisován lisováním za studena, je standardní doba skladování 2 roky. Pokud elixír neodpovídá alespoň jednomu z bodů, je lepší jej nepoužívat.

Masky

Používání arganů je možné jak v kosmetických, tak i medicinských účelech. Olej se často přidává do šamponů, čisticích prostředků na obličej, vlasových kondicionérů a masky. Použití elixíru tímto způsobem zlepšuje nutriční vlastnosti kosmetiky a chrání před negativními účinky umělých přísad.

Pro maximalizaci výživy vlasů může být arganový extrakt použit na vlasy bez mytí.

Kosmetické použití

Tato metoda zahrnuje použití oleje bez následného oplachování. Abyste mohli bojovat s dělenými konci, poškozenými konci a vysušenými vlasy, můžete použít následující metodu.

Vytlačte na dlani několik kapek arganového oleje, jemně jej protřete po celém povrchu a rychle jej nasypte na suché špičky.

Po pěti minutách můžete použít hřeben, abyste zabránili efektu lepení. Vzhledem k tomu, že olej má lehkou strukturu - neváží vlasy, vyživuje je a dodává lesk.

Další metodou je přidání oleje do vlasového kondicionéru - stačí tři kapky na tubu. Při opláchnutí musíte na vlasy nechat takovou kompozici na několik minut a potom opláchnout teplou vodou. Elixír se dokonale vyrovná s jeho funkcí: vlasy budou hedvábné, lesklé a měkké po celé délce vlasů.

Přírodní koncentrát lze přidat do šamponu se suchými a poškozenými kadeřemi. Při smíšených typech vlasů nebo mastné pokožce hlavy je lepší použít masku.

Někdy se při nadsadených a poškozených špičkách může olej nanášet bez oplachování před dalším šamponováním. Tato metoda chrání špičky před ultrafialovým zářením, teplotami a teplotami.

Terapeutické použití

Použití takových přírodních prostředků je nejlepší pro zdravotní účely. Chcete-li to provést, musíte provádět masky s arganovým olejem v intervalech několika dnů.

Chcete-li obnovit velmi poškozené vlasy s dělenými konci, je lepší používat čistý olej po celou délku kadeřnic. Dvě polévkové lžíce finančních prostředků se aplikují na kůži a distribuují hřeben. Pak udělejte pevný ocas, sklopte jej do svazku a přes noc přeneste vlasy do polyethylenu. Ráno opláchněte masku šamponem. Efekt bude okamžitě viditelný. Vzhledem k tomu, že vlasy jsou umístěny celou noc pod speciálním uzávěrem, vlasy pohlcují všechny živiny.

Komprese proti vypadávání vlasů bude velmi efektivní, pokud použijete extrakt pepře arganovým olejem. Několik lžící elixíru by mělo být smícháno s několika kapkami oleje z červeného pepře a přidat čajovou lžičku lopuchového oleje. Tato maska ​​by měla být aplikována pouze na vlasové kořeny - zlepšuje krevní oběh, urychluje růst vlasů a posiluje folikuly. Je nutné udržovat činidlo po dobu 40-60 minut, poté vlasy umyjte mýdlem a vodou. Postup lze opakovat jednou týdně. Po 30 dnech se vlasy stávají výrazně silnějšími a objemnějšími.

Chcete-li odstranit lupy, můžete použít následující složení:

 • arganový olej - 3 polévkové lžíce. lžíce;
 • olivový extrakt - 1 polévková lžíce. lžíce;
 • kosmetický bergamot - 6 kapek

Argan vlasový olej, vlastnosti, aplikace, masky recepty

Arganový olej mezi ostatními zástupci kosmetických olejů je všestranný nástroj, který je ideální pro vlasy, nehty, kůži, obličej a tělo. Navíc je již dlouho známo, že má na pokožce omlazující a regenerační účinek. Tento olej je nejen velmi cenný výrobek, ale také vzácný, a proto není snadné ho najít v lékárnách a jeho cena není v žádném případě nízká. Zvláště pokročilí uživatelé dokáží tento jedinečný a hodnotný produkt zakoupit na internetu.

Vlastnosti arganového oleje, které jsou široce používány v kosmetologii.
Léčivé vlastnosti arganového oleje již dlouho používají Berbers v léčbě popálenin, kožních onemocnění, hydratace, výživy a omlazení pokožky. Tento skutečně zázračný produkt je extrahován ze semen arganového ovoce, stromu, který roste pouze v Maroku. Má jasně žlutou barvu se zlatým nádechem a jeho vůně připomíná kombinaci ořechů a koření.

Tento kosmetický přípravek je velmi užitečný jak pro vlasy, tak pro kůži, protože jejich složení je osmdesát procent obohaceno nenasycenými mastnými kyselinami (zejména oligolinolem), které mají kromě omlazujícího účinku (zpomalení procesu stárnutí) zdravý účinek na srdeční a krevní cévy. Kromě toho obsahuje antioxidanty a vitaminy E, A, F, antibiotika, fungicidy, tokoferoly. Stojí za zmínku, že produkt je odolný vůči oxidaci. Také v arganovém oleji existují steariny - látky, které se nenacházejí v žádném jiném rostlinném oleji, zatímco v jiných olejích rostlinného původu neexistují žádné toxické látky, které by byly více než dostatečné.

Díky tomuto složení je tento olej vhodný pro péči o citlivou, suchou, zralou a blednou pokožku. Světelná struktura umožňuje její použití v péči o citlivou a jemnou oblast očních víček. Pravidelné používání tohoto produktu pomáhá vyřešit problém zvýšené suchosti kůže, vyhlazuje vrásky a vrásky a chrání pokožku před účinky ultrafialového záření. Do směsi masážních směsí je přidán arganový olej.

Arganový olej je také jedním z nejlepších produktů, které se starají o křehké, dělené, suché a poškozené vlasy.

Arganový olej na vlasy.
Arganový olej lze použít s jakýmkoliv typem vlasů. Dodává vlasy a pokožku hlavy všemi potřebnými živinami, posiluje vlasové folikuly, má také zvlhčující a regenerační účinek, čímž stimuluje proces jejich růstu. V důsledku pravidelného používání oleje jsou arganové vlasy plné vitální energie, výrazně posíleny, křehkost zmizí, vlasy se stávají hladké, hedvábné, poslušné a lesklé, opět zářící se zdravím a krásou. Kromě toho krásně bojuje proti lupům.

Arganový olej je jen spásou pro barvené, porézní, oslabené, stejně jako křehké a klesající vlasy. Již po první aplikaci bude výsledek viditelný pouhým okem. Tento jedinečný produkt je dobrým prostředkem k zabránění jejich ztrátě.

Stojí za zmínku, že arganový olej pomáhá při zánětu a podráždění pokožky hlavy, což eliminuje tyto příznaky. Masky s přidáním tohoto vzácného oleje, vedené kurzem (osm až deset procedur), nejenže posílí vlasy a zabrání jejich průřezu, ale také jim pomáhají a lehčí.

Vzhledem k struktuře světla je olej snadno odmyt vlasy, aniž by je váží.

Masky s arganovým olejem.
Arganový olej je populární mezi výrobci kosmetiky pro péči o pokožku, tělo a vlasy. Je součástí kondicionéru, vyživující a hydratační masky. Mimochodem, můžete tyto nástroje připravit sami doma vlastními rukama.

Arganový olej ve vlasové péči lze použít jak samostatně, tak s přidáním dalších kosmetických olejů (mandle, růže, hroznového oleje). Nejjednodušší způsob použití oleje v jeho čisté formě. Chcete-li to provést, po umytí hlavy jemné množství produktu mezi dlaněmi (tak, aby se ohřívá) a prohněte si ji do hlavy s masážními pohyby po dobu patnácti minut a rozdělte je také po celé délce vlasů. Olej není nutné vypláchnout, netvoří si na povrchu vlasů film a netvoří si vlasy těžší, což po proceduře bude velmi měkké a uklidňující. Pro tento postup může být arganový olej obohacen několika kapkami nějakého esenciálního oleje, který vám vyhovuje (dvě polévkové lžíce původního oleje, čtyři kapky esenciálního oleje).

Na základě tohoto oleje můžete vytvořit masku: rozložit rovnoměrně po celé ploše vlasů, do pokožky hlavy otřít arganový olej (můžete přidat lopuch v rovnoměrném poměru), zabalit hlavu nahoře filmem a silným ručníkem. Po půl hodině umyjte vlasy šamponem.

Pro suché a poškozené vlasy je vhodná tato maska: přidejte žloutek, deset kapek levandule a pět kapek šalvějového oleje na dvě čajové lžičky olivového oleje. Aplikujte masku rovnoměrně na pokožku hlavy a vlasy, zabalené polyethylenem a ručníkem nahoře a po patnácti až dvaceti minutách opláchněte kompozici a důkladně opláchněte vlasy.

Nebo tuto masku recept: kombinovat předem zbitý vaječný žloutek se směsí tři lžíce lopuchového oleje a stejné množství arganového oleje zahřátý na vodní lázni. Smíchejte směs do vlasových kořenů a rozdělte je po celé délce. Jako obvykle obalte plastovým obalem a ručníkem nahoře a po čtyřicet minut vypláchněte.

Tento rostlinný přípravek může také obohatit vaše kosmetické přípravky pro péči o vlasy (šampony, kondicionéry, hotové masky).

Arganový olej na vlasy jako prostředek pro léčbu a regeneraci by měl být aplikován dvakrát nebo třikrát týdně (celkově patnáct procedur) a pro profylaktické účely - jednou nebo dvakrát týdně (kurz je osm až deset procedur).

Objevte arganový olej pro sebe a pro své vlasy. Výsledky vás příjemně překvapí!

Arganový olej pro vlasy - výhody a aplikace

Obsah článku

Arganový olej se v Maroku extrahuje z plodů arganového stromu. Rostou v suchém podnebí a nese ovoce více než dvakrát ročně.

Výroba ropy vyžaduje spoustu času a úsilí. Řezané révy ručně - 100 gr. ovoce představuje 2 litry oleje. Má viskózní strukturu, ostrou oříškovou chuť a nažloutlý odstín.

Arganový olej je drahý, ale je ceněn svou kvalitou a účinností v medicíně a kosmetologii. Není divu, že lidé z Maroka volají olej "elixír mladosti".

Výhody arganového oleje

Arganový olej zachází, obnovuje matné a nehybné vlasy. Týdenní aplikace oleje mění jejich vzhled.

Vyživuje a zvlhčuje

Kůže hlavy a bělené vlasy vyžadují zvláštní péči. Suchá kůže vede k lupům. Hroty vystavené chemickému a tepelnému ošetření se přerušují.

Arganový olej vyživuje pokožku hlavy vitaminem, změkčuje vlasy.

Změna struktury vlasů

Vlasy jsou vystaveny každodennímu vlivu prostředí - větru, prachu, slunce. Dekorativní kosmetika, terapeutické přípravky, vystavení teplu a barvení porušují přirozenou rovnováhu vlasů.

Arganový olej s vitamínem E a polyfenoly aktivuje vstup vitaminů a kyslíku do struktury vlasů. Obnovuje elasticitu - pájky poškozují hroty a urychlují regeneraci poškozených buněk.

Zabraňuje šedivým vlasům

Vitamin E vyplňuje strukturu vlasových folikulů živinami a kyslíkem. Vývoj antioxidantů a sterolů zabraňuje předčasnému stárnutí a vzniku šedých pramenů.

Aktivuje práci vlasových folikulů

Smrt životně důležitých procesů ve vlasových folikulích způsobuje nedostatek růstu nebo vypadávání vlasů. Arganový olej aktivuje vlasové folikuly, aktivuje růst, chrání proti vypadávání vlasů.

Aplikace

Používání arganového oleje na vlasy má zabránit mastnému lesku, lámavosti, suchu, ztrátě, doplnění potřebné vitamínové rezervy.

Proti rozštěpení

Rozdělené konce zabraňují zdravému růstu vlasů. Používejte arganový olej, abyste vytvořili lesklé, hladké vlasy.

 1. Aplikujte nějaký olej na čisté, suché vlasy.
 2. Léčte hroty bez dotyku pokožky a zdravých oblastí po celé délce.
 3. Vysušte a upravte vlasy obvyklým způsobem.

Používání arganového oleje na vlasy

Arganový olej je cenný nástroj, který nemá žádné analogy svého druhu.

Ve starověku to bylo nazýváno elixírou mládí. A to není překvapující. Koneckonců žádný esenciální olej nemá tak silný účinek na pokožku hlavy a vlasy jako argan.

Je populární po celém světě. Koneckonců, jeho výhody jsou tak velké, že někdy je dokonce obtížné popsat všechny jeho zásluhy.

Používání arganového oleje na vlasy

Výhody arganového oleje pro vlasy jsou velmi velké. Pomáhá řešit různé problémy, které se přímo týkají pokožky hlavy a vlasů. Nástroj má velmi velký počet vlastností, což opět prokazuje jeho velkou výhodu, a to:

  Arganový olej nejen zvlhčuje vlasy a pokožku hlavy, ale také poskytuje dobrou výživu s vitamíny. Každá srst dostane mnoho vitamínů a stopových prvků;

Arganový olej má mnoho užitečných vlastností. Proto musí být v arzenálu každé ženy.

Jak často můžete používat

Arganový olej by měl být používán pravidelně po dobu tří měsíců, aby bylo dosaženo hmatatelného výsledku.

Naučte se z našeho článku o tom, jaké masky z broskvových semen mohou být provedeny.

Současně by jeho četnost použití, a to jak v čisté formě, tak ve složení masky a šampony, neměla překročit 1-2krát týdně. To je způsobeno skutečností, že olej vyživuje vlasy živinami, což stačí na celý týden.

Kontraindikace

Arganový olej, kromě výhod, může ještě způsobit škody. To je však možné pouze ve dvou případech:

 • individuální nesnášenlivost přípravku, která je velmi vzácná;
 • neměl by být aplikován na škrábance a poškozené oblasti pokožky, jinak může dojít k alergické reakci.

Nezapomeňte na jeho trvanlivost. Navzdory mnoha konzervačním látkám může být arganový olej skladován nejvýše dva roky.

Jak aplikovat olej na vlasy

Arganový olej v kosmetice se používá jak v čisté formě, tak iv složení různých krémů, šamponů, masky. Ale to přinese více přínosu pro vlasy přesně v čisté formě.

Kroky pro aplikaci oleje:

 1. Aplikujte malé množství přípravku na dlaně a protřete jej do pokožky hladkými masážními pohyby. Tato činnost by měla být opakována, dokud není olej rozptýlen po celé kůži hlavy;
 2. Poté ji jemně protřete po celé délce vlasů, zvláště pak věnujte pozornost kořenové zóně a špičkám vlasů;
 3. Zhora je nutné vítat vlasy plastovým filmem a navíc zabalit froté ručníkem;
 4. Arganový olej na vlasu by měl být uchováván nejméně 1 hodinu. Nástroj můžete ponechat v noci. V tomto případě bude účinek lepší.

Pravidelné užívání arganového oleje pomůže vašim vlasům získat zdraví a sílu. Hlavním úkolem je pravidelně postupovat.

Jak umýt arganový olej

Po nanesení oleje na pokožku hlavy a vlasy je nutné jej řádně umýt. Pro tento postup můžete použít pouze teplou vodu. Nejprve opláchněte vlasy pod tekoucí vodou. Pak si umyjte vlasy denním šamponem.

Použití arganového oleje

Arganový olej lze aplikovat ve své čisté formě a vyrobit na jeho základě různé druhy vlasových masek. Můžete také přidat do šamponů a balzámů.

V čisté podobě

Arganový olej přináší nejvíce přínosu v čisté formě, bez přísad a dalších složek.

Kosmetické

Arganový olej lze bezpečně přidat do běžného šamponu nebo vlasového balzámu. Stačí stačit 2 lžíce. Nakupujte kosmetiku a spojte ji s 1 polévkovou lžící. arganový olej. Tímto způsobem zvýšíte výhodu zakoupeného produktu dvakrát.

S jinými oleji

Arganový olej dobře míchá s jinými oleji. Zvláště účinné jsou produkty s těmito oleji:

Výsledné kosmetické domácí prostředky založené na dvou olejích se navzájem doplňují a zvyšují účinek na pokožku hlavy.

Aplikace arganového oleje

Arganový olej dokonale bojuje s mnoha problémy vlasů. Proto, kromě použití v čisté podobě, masky mohou být na jeho základě. Jsou docela efektivní a pomohou rychle zvládnout konkrétní problém.

Proti vypadávání vlasů

V boji proti vypadávání vlasů je velmi užitečná maska ​​s arganem a lopuchovým olejem. Složky by měly být kombinovány ve stejných poměrech a výsledná kompozice je rozložena v kudrlích. Doba trvání procedury je 3 hodiny. Umyjte masku šamponem.

Pro růst vlasů

Pro rychlý růst kadeří můžete tento nástroj připravit zde:

 • 1 lžička ricinový olej;
 • 1 lžička arganové oleje;
 • 1 lžička citronová šťáva;
 • 1 lžička tekutý med;
 • 5 ampulí vitaminu E;
 • 10 kapek vitaminu A.

Spojte součásti masky a promíchejte jednotnou konzistenci. Výsledný nástroj k šíření vlasů. Zakryjte hlavu ručníkem a zahřměte kudrlinky s vysoušečem vlasů po dobu 2 minut. Doba trvání procedury je 1 hodina. Po uplynutí doby vypláchněte masku.

Pro normální vlasy

Maska na bázi tří olejů je ideální pro normální typ vlasů:

Tyto složky by měly být odebírány ve stejných poměrech, sestavovány a okamžitě aplikovány na kořeny kadeřnic s masážními pohyby. Doporučuje se lehká masáž do 15 minut, aby byl produkt dobře absorbován do kořenů. Pak rozdělíme masku na vlasy a necháme na 1 hodinu, zabalíme vlasy ručníkem. Pak opláchněte pod tekoucí vodou.

Pro mastné vlasy

Pokud má vaše vlasy mastný lesk, měli byste použít masku, která obsahuje tyto komponenty:

 • 1 lžička. argan, avokádo a hroznový olej;
 • na cedru a mátovém esenciálním oleji.

V našem článku se dozvíte, jak vybrat správný šampon pro vlasy - o typech a složení.

Všechny součásti masky je třeba kombinovat a míchat, dokud nejsou hladké. Aplikujte na pokožku hlavy a nechte 30 minut. Poté opláchněte teplou vodou pomocí šamponu.

Pro suché vlasy

Pokud jsou vaše kadeře suché, můžete si připravit domácí lék, který se skládá ze tří složek - argan, lopuchu a mandlový olej.

Komponenty se skládají ve stejných poměrech. Výsledná směs se zahřívá ve vodní lázni na teplotu místnosti. Pak rovnoměrně rozdělíme vlasy a zabalíme je ručníkem. Doba trvání procedury je 1 hodina.

Pro barevné vlasy

Po natírání si vlasy potřebují neustálou péči. Proto pro ně můžete připravit právě takovou masku:
Připojte 1 lžičku. argan, olivový a camellia olej, promíchávejte a ohřejte na pokojovou teplotu ve vodní lázni. Přidejte 7 kapiček levandulového oleje. Výsledná kompozice je distribuována kadeřemi. Doba trvání procedury je 2 hodiny. Umyjte šamponem.

Posílit vlasy

Abyste posílili vlasy, stačí otřít arganový olej do kořenů kudrlin. Zhora je nutné obalit vlasy ručníkem. Tato maska ​​může být ponechána na noc. Ráno ho vypláchněte teplou vodou a šamponem.

Tipy

Taková maska, na základě takových složek, se stane ideálním nástrojem pro konce vlasů:

 • 2 lžičky. arganové oleje;
 • 1 lžička mandlový olej;
 • 10 kapek éteru patchulů.

Všechny součásti musí být připojeny a navlhčeny do špiček kudrlin. Zbytky masky pro rozdělení vlasů. Doba trvání procedury je 30 minut. Výrobek vypláchněte z vlasů teplou vodou.

Pro kořeny

Pro správné zpevnění vlasů byste měli připravit masku takto: v hluboké misce kombinujeme arganový olej - 1 čajovou lžičku, olivový olej - 3 čajové lžičky, vše promícháme. Potom přidáme žloutek - 1 kus a olej levandule a šalvěje - 8 kapek.

Vše se důkladně promíchá a vtírá do pokožky hlavy. Zbytkové prostředky použité na kadeře. Doba trvání procedury je 15 minut.

Lupy

Chcete-li se zbavit lupin mnoha způsoby. Ale nejúčinnější je považován za nástroj založený na takových olejích - arganu, lopuchu, mandlí a kolečkách, které by měly být užívány ve stejných poměrech.

Všechny součásti masky jsou připojeny a ohřívány ve vodní lázni do teplého stavu.

Pak rozdělíme vlasy a necháme 30 minut. Opláchněte šamponem.

Video: masky s arganovým olejem

Zajímavé video o použití arganového oleje: masky pro růst a výživu vlasů.

Kde mohu koupit, kolik to stojí

Můžete koupit arganový olej v kavárnách lékárny nebo v příslušných prodejnách, například kde se prodávají esenciální oleje. Navíc je tento nástroj velmi populární v kosmetických obchodech. Můžete si také objednat online.

Přečtěte si v našem článku, jak provádět leštění vlasů doma - co potřebujete, tipy a triky.

Náklady na produkt jsou přijatelné, takže každá dívka si může dopřát její vlasy.

Jak a kde ukládat

Tento nástroj by měl být uložen v lahvích tmavé barvy a na chladném místě. Vyhněte se přímému slunečnímu světlu. Nejlepší je umístit na horní polici chladničky.
Doba použitelnosti arganového oleje je 2 roky.

Stupně arganového oleje

Kromě čistého oleje existují také komplexní produkty péče o vlasy založené na arganovém oleji. Mezi velkým počtem těchto fondů bych chtěl vypsat několik kopií najednou. Není možné říci, který arganový olej je pro vlasy lepší - každá z nich je cenná svým vlastním způsobem.

Londa sametový olej

Tento nástroj pomáhá rychle obnovit poškozené vlasy a dodává jim lesk a krásu. Po nanesení kadeří okamžitě vyhladí vlasy. Naneste ho na mokrý srst.

Kapous

Jedná se o profesionální řadu šamponů pro péči o různé typy vlasů - série KAPOUS "ARGANOIL". Jednou z hlavních složek složení těchto fondů je arganový olej. V ceně jsou tyto finanční prostředky levná a pomohou Vám poskytnout plnou péči o vlasy.

Prodigta

Jedná se o přírodní arganový olej Marroco. Mezi všemi značkami na trhu s kosmetickými výrobky je tento nástroj nejúčinnější a sestává pouze z přirozené složky arganového stromu. Při pravidelném používání budou vaše vlasy krásné.

Greymy

Výrobce profesionální kosmetiky, která má speciální linku pro péči o vlasy. Téměř každý opatrovník obsahuje arganový olej.

Hodnocení aplikací

Mnoho dívek o používání tohoto nástroje mluví pouze s pozitivními emocemi. Koneckonců, arganový olej je opravdu nepostradatelným nástrojem.

Elena:
"Používám arganový olej více než dva roky. Nejčastěji se používá pro vlasy. Po absolvování tříměsíčního kurzu vlasy získaly zdravý lesk a staly se hedvábné. Velmi mě těší tento výsledek. Nyní se tento nástroj stal základem péče o kadeře. "

Marina:
"O výhodách arganového oleje nedávno. Začala hledat na internetu informace o tom, jak obnovit poškozené vlasy. A všude doporučovali tento konkrétní olej. Rozhodl jsem se to zkusit a nelitoval jsem. O měsíc později se stav vlasů zlepšil, alespoň dvakrát. "

Užitečné tipy

Arganový olej se nejlépe aplikuje na čisté předem vyprané vlasy. V takovém případě bude nástroj schopen plně proniknout do struktury hlavy a vlasů. A samozřejmě bude výsledek velmi dobrý.

Nedoporučuje se používat arganový olej delší než je stanovený čas pro použití masky nebo na ní založené prostředky. To může negativně ovlivnit vlasy a vyschnout to trochu. Výsledkem je, že vlasová linie ztratí svůj lesk a namísto toho se stane nudným.

Arganový olej pro vlasy je nepostradatelným nástrojem, který vám může rychle a efektivně obnovit vlasy. Takže pokud se rozhodnete řádně pečovat o své kudrlinky, měli byste tento zázračný nástroj koupit ve svém arzenálu. A věřte mi, nebudete litovat, a brzy budete příjemně překvapeni výsledkem.

Co je užitečný arganový olej pro vlasy - recenze na aplikaci

Zdravé a dobře upravené vlasy jsou nepostradatelným atributem skutečné krásy ženy. Ale ideální účes a udržování kudrlin ve zdravém stavu vyžaduje úsilí a čas. Často se ospravedlňuje sexuální oddanost za pomoci drahé kosmetiky a procedur, z nichž mnohé neposkytují očekávaný výsledek. Současně existuje mnoho alternativních metod péče o vlasy. Dnes můžete najít mnoho různých receptů na základě exotických ingrediencí. Takže skutečná revoluce byla vyrobena arganovým olejem na vlasy, který je nyní aktivně používán v mnoha kosmetických výrobcích.

Arganový olej na vlasy: původ

Olej je extrahován z arganového stromu nebo arganu, který roste v zemích severní Afriky. Jeho masité ovoce připomínají olivy, jsou zdrojem cenného mastného substrátu. V Maroku a dalších zemích afrického kontinentu je arganový olej vyráběn lisováním za studena. Tato metoda je nejvíce náročná na spotřebu energie, ale konečný produkt má vysoký obsah biologicky aktivních látek a považuje se za nejužitečnější. Dnes je v kosmetologii široce používán arganový olej.

Používá se k péči o kůži obličeje a vlasů. Množství recenzí o arganovém oleji pro vlasy je většinou pozitivní a říkají, že cenný elixír se svým úkolem vyrovná dokonale. Tento exotický výrobek se objevil dnes u nás a získal popularitu a ocenění spravedlivého pohlaví kvůli jeho příznivým vlastnostem.

Složení a užitečné vlastnosti

Arganový olej je přírodní produkt, který se získává z plodů Argania. Okamžitě stojí za zmínku existence dvou druhů arganového oleje. Jedlý olej se používá k tepelnému zpracování a používá se při vaření. Arganový olej určený pro kosmetické účely má světlejší odstín a úspěšně se používá k obnově oslabených a vysušených vlasů, stejně jako ke zlepšení stavu pokožky hlavy.

Složení arganového oleje je jedinečné, protože jeho základ je tvořen takovými složkami, které se nenacházejí v jiných rostlinných emulzích. Argan je bohatý na následující živiny:

 • Vitamin F - působí jako "vodič" užitečných látek, chrání pokožku hlavy od sucha, zabraňuje vzniku lupů a bojuje s rozdělenými konci vlasů.
 • Vitamin A je základní složkou pro zdravý růst vlasů. Je výborným antioxidantem, který stimuluje syntézu kolagenu v pokožce, reguluje metabolismus tuků v epidermis na buněčné úrovni a normalizuje rychlost regenerace buněk. Odtud a viditelný výsledek - zdravý lesk vlasů, jejich síla a absence lupů.
 • Vitamin E - chrání vlasy před negativními účinky ultrafialových paprsků, aktivuje proces transportu kyslíku a živin do vlasových folikulů, obnovuje strukturu vlasů a zpomaluje proces vedoucí k tvorbě šedivých vlasů. Tento vitamin je silný antioxidant, který blokuje tvorbu volných radikálů a zpomaluje proces stárnutí.
 • Polyfenoly jsou antioxidanty, které chrání barevné vlasy před ztrátou barev. Jsou schopni zahájit rekonstrukci poškozených a slabých vlasů.
 • Steroly jsou organické látky, které zabraňují tvorbě šedivých vlasů a aktivují proces omlazení.

Navíc, 80% arganový olej se skládá z kyseliny palmitové a kyseliny olejové. Proces předčasného stárnutí ve většině případů způsobuje nedostatek těchto látek a mastná látka napomáhá nasycení pokožky a vlasů potřebnými kyselinami.

Tato kompozice umožňuje použití argonového oleje jako univerzálního léku na vlasy. Jeho složitý účinek odstraňuje mnoho problémů, počínaje lupinami a končící ztrátou vlasů. Jaký efekt lze očekávat při použití arganového oleje na vlasy?

 • Kudrliny získávají zdravý lesk;
 • Poškozené struktury vlasového hřídele jsou obnoveny;
 • Zmizí mastný;
 • Pokožka hlavy je změkčená a zvlhčená;
 • Rozdělené konce jsou spájeny;
 • Lupiny zmizí;
 • Olej poskytuje ochranu proti zánětlivým procesům, infekcím a houbám;
 • Zabraňuje stárnutí pokožky hlavy;
 • Obnovuje metabolismus lipidů;
 • Vytváří silnější a silnější vlasy.

Pravidelné používání arganového oleje pro vlasy pomáhá předcházet lupům a tvorbě šedivých vlasů. Navíc, arganový olej dodává vlasům lesk, stane se poslušnějšími, silnějšími a bujnějšími. Příznivé vlastnosti oleje lze ocenit pouze při správné aplikaci daného produktu. Jak používat arganový olej na vlasy? Podívejme se na to podrobněji.

Používání arganového oleje na vlasy

Při péči o vlasy lze použít arganový olej:

 • Pro ošetření dělených konců vlasů;
 • Vyživovat kořeny vlasů a jejich zotavení po celé délce;
 • Jako kosmetika pro prevenci vypadávání vlasů a oslabení.

V prvním případě aplikujte olej na čisté a suché vlasy. V tomto případě se kosmetický přípravek netřítí do pokožky hlavy a vlasů, ale je prostě ošetřen rozdělenými konci. Po nanesení pouze vysušte špičky a proveďte obvyklý styling. Opláchněte bez vlasového oleje.

Aby se posilovaly kořeny a celá hmota vlasů, olej by měl být jemně nanesen do pokožky hlavy a distribuován na vlasy od kořene k špičce. Poté byste měli mít na hlavě plastový uzávěr a obalit se teplým ručníkem nahoře. Směs oleje může zůstat celou noc v noci. Ráno se zbývající olej omyje čistou vodou pomocí známého šamponu.

Jako kosmetický přípravek doporučujeme kombinovat olej s jinými přírodními složkami. Můžete si vyrobit celou řadu terapeutických směsí a masky. Existuje obrovské množství receptů na vlasy na bázi arganového oleje, které je třeba vybrat podle typu pokožky a vlasů.

Argan olej recepty

Mnoho kosmetologů nutí používat arganový olej pro péči o vlasy. Ve své čisté podobě by se nemělo používat často. Nejlepší možností je použít 2-3 krát týdně. Můžete jej jednoduše aplikovat na vlasy nebo obsahovat arganový olej ve složení masky na vlasy. Kompozice masky se mohou lišit, a tady vše závisí na cílech a požadovaném efektu. Recepty jsou zaměřeny na dosažení konkrétního výsledku a samotné masky mohou být navrženy pro různé typy vlasů.

Arganový olej pro suché vlasy

Recept na výrobu masky pro suché vlasy je poměrně jednoduchý a obsahuje následující složky:

 • Arganový olej;
 • Ropový olej;
 • Almondový olej.

Všechny tyto oleje by měly být smíchány ve stejném poměru a mírně zahřáté ve vodní lázni na teplotu 30-32 ° C. Pak by měla být směs aplikována na vlasy, ručník obalený kolem hlavy a počkat jednu hodinu. Poté je třeba opláchnout hlavu teplou vodou.

Arganový olej pro růst vlasů

K přípravě masky pro růst vlasů budete potřebovat:

 • 1 lžička. arganový olej;
 • 1 lžička. ricinový olej;
 • 1 lžička. citronová šťáva;
 • 1 lžička. med;
 • 10 kapek vitaminu A;
 • 5 pouští ampule vitamínu E.

Všechny ingredience musí být důkladně promíchány a aplikovány na česané prameny. Po uplynutí této doby byste měli vlasy vyschnout pomocí vysoušeče vlasů a neměli byste kompozici umýt hodinu a půl. Dále by se měla hlava umyt teplou vodou bez šamponu.

Arganový olej pro mastné vlasy

Pro přípravu terapeutické kompozice pro mastné vlasy budou vyžadovat následující složky:

 • 1 lžička. arganový olej;
 • 1 lžička. hroznový olej;
 • 1 lžička. avokádový olej;
 • 2 kapky cedrového oleje.

Všechny komponenty je třeba smíchat a aplikovat na celou délku vlasů od kořene k špičce. Udržujte tuto masku nejméně 30 minut, poté je třeba ji vypláchnout teplou vodou.

Přečtěte si článek o tom, co dělat, pokud se vlasy velmi rychle stávají mastnými - zde.

Zpevnění a obnovení masky

K přípravě kompozice je třeba smíchat arganový a lopuchový olej a do směsi přidat vaječný žloutek. Hotová směs by měla být zahřátá ve vodní lázni a aplikována na pokožku hlavy a vlasů. Po 45 minutách může být maska ​​omyta teplou vodou.

Arganový olej pro poškozené a barvené vlasy

Recept na tuto masku obsahuje různé esenciální oleje:

 • Olivový olej;
 • Sage olej;
 • Levandule olej.

Pro přípravu masky, přispívající k obnově vlasové struktury, smíchané 2h. l olivový olej, 1 lžička oleje ze šalvěje a levandule a stejné množství arganového oleje. Do směsi se přidá vaječný žloutek. Výsledná směs se aplikuje na vlasy. Maska držte na hlavě 20 minut.

Pro lesk a pružnost vlasů

Vezmou arganový olej (2 lžičky) a etherovou složku (karite nebo makadamový olej). Kompozice musí být důkladně promíchána a rozložena ve vlasech. Maska zestárne asi 40 minut, poté se vlasy umyjí teplou vodou.

Arganový olej pro vypadávání vlasů

Nejlepší způsob, jak používat arganový olej, abyste zabránili vypadávání vlasů, je přidání několika kapek tohoto produktu do obvyklého šamponu. Šamponování hlavy s tímto šamponem výrazně sníží vypadávání vlasů v průběhu času a výrazně zlepší jejich vzhled.

Tak si můžete vybrat recept na jakýkoli druh vlasů a pro různé účely. Masky založené na arganovém oleji jsou prokázány majitelům suchých, křehkých, štěpených a mastných vlasů. Přidáním různých složek na arganový olej, míchání s jinými složkami užitečnými pro pokožku hlavy a vlasy, můžete posílit oslabené prameny, dosáhnout zdravého lesku a objem vlasů. Různé oleje, které se kombinují s arganovým olejem, se navzájem posilují, což znamená, že účinek takových masky se ještě zpevňuje.

Bezpečnostní opatření

Navzdory skutečnosti, že arganový olej je považován za přirozený a bezpečný prostředek, je třeba věnovat pozornost jeho použití externě. Před aplikací oleje je lepší předběžně posoudit pravděpodobnost alergické reakce Složení arganového oleje je bohaté na účinné látky a není známo, jak tělo reaguje na ně.

Abyste zabránili nástupu alergií, měli byste na zápěstí dát nějaký olej a neoživit ho po dobu 4 hodin. Pokud kožní vyrážka, zarudnutí a silné podráždění, pak použití arganového oleje bude muset zapomenout. Pokud po přiděleném času na kůži se neobjevily žádné známky alergií, můžete použít tento nástroj pro vlasy a pokožku hlavy.

Před použitím produktu byste měli zjistit, jak správně aplikovat arganový olej na vlasy. To může být třepáno do hlavy nebo rozloženo po celé délce vlasů. Ale ve skutečnosti a v jiném případě by neměl olej přeexponovat: musí být opláchnut teplou vodou nejméně hodinu po aplikaci. V opačném případě můžete vysušit kůži a vyvolat podráždění.

Argan stromy přinášejí ovoce jednou za dva roky. Samotné ovoce jsou o něco větší než olivy. Suroviny používané pro výrobu másla jsou extrahovány z jader plodu. Získané suroviny jsou důkladně stlačeny a celý cyklus této práce se provádí ručně. Chcete-li získat ještě pár kapek oleje, to vyžaduje mnoho úsilí. Navíc nikde, kromě Afriky, tento výrobek není vyráběn. Proto jeho vysoké náklady: 200 ml oleje se odhaduje na asi 1,5 tisíc rublů.

Koupit arganový olej pro vlasy dnes může být ve specializovaných prodejnách, jako je Yves Rocher nebo D. Juvans. Další možností je najít dodavatele na internetu. Ale v takovém případě si musíte vzpomenout na pravděpodobnost, že se dostanete do falešného. Původní olej získaný v Maroku se vyznačuje jeho chutí a barvou. Tento produkt má výrazně jantarově žlutou barvu s nádechem z červené na zlato. Dalším důležitým ukazatelem - vůně. Přírodní olej má příjemnou vůni s čerstvými tóny mladých zelených.

Hodnocení aplikací

Recenze č.1

Používal jsem různé přírodní oleje, zvláště jsem ošetřoval řas s ricinovým olejem a pro vlasy jsem si vybral arganový olej. Arganový olej je jen kouzelný elixír, dokonale utěsňuje dělené konce a dokonale vyživuje vlasy. Nicméně, to ani nemusí být vyprané Stačí natřít několik kapek oleje do rukou a aplikovat je na konce vlasů. Někdy dělají Macu s arganovým olejem na celé hlavě. Výsledkem je, že vlasy jsou měkké a hedvábné, elektrizují a lží ploché a hladké prameny.

Zkontrolujte číslo 2

Nedávno získala přípravek pro péči o vlasy, o němž už dlouho snil. Tento arganový olej je elixír 8 v 1 od firmy Evelyn. Četla jsem mnoho pozitivních hodnocení o tomto kosmetickém produktu. A skutečně byla přesvědčena o své účinnosti. Jantarově žlutý olej je umístěn ve vhodné průhledné lahvičce, která je vybavena dávkovačem. To vám umožní ekonomicky utratit produkt a měřit pouze dávku potřebnou pro daný postup.

Olej obsahuje komplex keratinů a aktivně obnovuje a posiluje vlasy. Je vhodná pro všechny typy vlasů. Zvláště se mi líbilo velmi čerstvé a příjemné aroma tohoto produktu, které nějak připomíná vůni mladých jarních zelených. Vůně je nenápadná, po použití zůstává na vlasy na chvíli. Zvláště dobrý arganový olej je vhodný pro suché a poškozené vlasy, stejně jako moje. Za měsíc aplikace bylo možné dosáhnout radikálního zlepšení situace a kudrlinky vypadají hladce, měkčí a naživu.

Zkontrolujte číslo 3

Nedávno jsem koupil arganový olej v lékárně a rozhodl se zacházet s mými křehkými a poškozenými vlasy. Maluji je docela často a neustále používají fén na styling, takže v poslední době se vyskytly problémy. Předtím byly moje vlasy suché a teď u kořenů se rychle stávají tuky a špičky zůstaly suché a rozštěpené. Výsledkem je, že použitý olej je jen několikrát. Nevadilo mi to, po ošetření mi vlasy velmi rychle začaly být mastné a neobvyklé.

Současně má samotný olej lehkou strukturu a ve srovnání s jinými přírodními oleji (rajčatový nebo ricinový olej) nedává dojem obsahu tuku. Následkem toho se musela zastavit myšlenka obnovy vlasů tímto olejem. Ale našel jsem jiný způsob použití a teď ji používám jako masážní olej. Je ideální pro pokožku, rychle změkčuje a nezpůsobuje podráždění.

Arganový olej na vlasy: dokonalé vlasy vždy

Používají-li arganový olej na vlasy, mnozí vidí účinek po prvním použití. Tento cenný výrobek pomáhá vytvářet tupé kudrlinky jasné a nasycené, nepoddajné - pružné, suché - optimálně hydratované, ale bez vlivu mastného filmu.

Složení a užitečné vlastnosti

Arganový olej se získává z nejvzácnějšího "železa", který se nazývá argan, který roste na území Marockého království. V ovoci se vyskytuje 2-3 semena, olej se získá lisováním jejich jádra.

Nerafinovaný arganový olej je považován za všelék pro mnoho problémů s vlasy, obsahuje rekordní množství vitaminu E, mastných kyselin (olejové a linoleové) a je skalifikován.

Abychom porozuměli mechanismu účinku arganového oleje na vlasy, je třeba podrobněji zvážit každou složku.

 • Vitamin E - je silný antioxidant, který zpomaluje stárnutí a zabraňuje tvorbě volných radikálů. Podporuje regeneraci tkání, regeneruje pokožku hlavy a vyživuje vlasové folikuly.
 • Karotenoidy - aktivují produkci keratinu a kolagenu, tzv. "Bílkovin na krásu", které jsou potřebné pro celou ženu. Zabíjejí patogeny a mají protizánětlivý účinek na pokožku hlavy. Vlasy jsou silné a jejich odstín je nasycený.
 • Kyselina olejová je zodpovědná za normální fungování endokrinního systému, normalizuje hormony, což vám umožňuje zbavit se vlasů.
 • Squalin - látka, která má antioxidační vlastnosti. Jedná se o derivát vitaminu A, který zabraňuje vypadávání vlasů. Díky tomu jsou silné a trvanlivé, odolné vůči UV záření a nepříznivým vlivům prostředí.
 • Organické kyseliny (ferulické a lila) mají protizánětlivý účinek, proto se k odstranění lupů používají látky s arganovým olejem.
 • Polyfenoly dělají kadeře poslušné a elastické.
 • Sterols aktivují metabolismus, urychlují tvorbu vláken z elastinu a kolagenu ve vlasech, což vám umožní efektivně bojovat proti vypadávání vlasů a urychluje růst vlasů.

Co vypadá arganový olej?

Prospěšné vlastnosti arganového oleje pro obnovení suchých vlasů jsou následující:

 • po ukončení běhu masky zmizí;
 • pokud se díky pravidelnému barvení stává struktura vlasů šupinatá, olej pomůže tomuto účinku zabránit;
 • zrychlená regenerace buněk vlasové pokožky zajišťuje úlevu od sucha, lupů a rány a mikrotrhly se léčí rychleji;
 • těsné prameny a křehké vlasy budou věcí minulosti;
 • vlasy jsou nasycené vlhkostí a dlouhou dobu držet;
 • ropa bude dobrým spojencem v boji proti seborrhei;
 • Produkt se používá jako profylaxe výše popsaných problémů s vypadávaním vlasů.

Indikace pro použití na vlasy

Arganový olej jako součást každého kosmetického přípravku se používá v následujících případech:

 • vlasy rostou pomalu (méně než 1 cm v průběhu 2 měsíců);
 • pokud se vyskytne problém s neustále se dělenými konci a pravidelné řezání to nevyřeší;
 • pokud jsou vlasy často vystaveny různému mechanickému poškození - rovnání žehlení, curling curling;
 • vlasy křehké po celé délce kvůli častému barvení nebo perm;
 • dochází k intenzivnímu vypadávání vlasů;
 • Pruhy odolné od přírody a zakoupené balzámy a masky je nezměkčují;
 • lupy nebo seborrhea, různé dermatologické problémy pokožky hlavy;
 • vlasy jsou tenké, slabé a řídké, sucho je pozorováno;
 • s častým vystavením slunci, ve větru;
 • jako sanitka pro obnovu vlasů po odpočinku na moři.

Kontraindikace

Arganový olej nemá žádné vedlejší účinky, s výjimkou individuální nesnášenlivosti účinných látek samotného přípravku. Před použitím je nutné provést test citlivosti - aplikujte kapku oleje na vnitřní stranu ohybu kolena, nechte jej namočit. Za hodinu je třeba poznamenat, zda nastane alergická reakce nebo ne. Pokud svědění, pálení, brnění, hypermia chybí, arganový olej může být bezpečně použit pro péči o vlasy.

Argan olej recepty

Pro růst vlasů

 1. Vezměte 25 kapek arganového oleje, 20 ml mléka a 1 polévkovou lžíci. lžíce prášku hořčice. Všechny složky jsou smíchány a zahřívány ve vodní lázni na 30-40 stupňů. Použijte jemné kruhové pohyby na pokožce hlavy, ne masírujte. Zakryjte hlavu polyethylenem, zahřejte ručníkem a podržte jej 20 minut. Pokud dojde k silnému pocitu pálení, může být maska ​​dříve vymyta. Hořčice přispívá k tomu, že spící spádové folikuly vstupují do aktivní růstové fáze, ale tento olej zvyšuje arganový olej. Po 3-4 aplikacích se zvyšuje růst vlasů, objevuje se bazální chlup.
 2. Smíchejte stejným poměrem arganového a ricinového oleje, přidejte 10 ml citronové šťávy a čajovou lžičku květového medu. Tato směs by měla být třela ve vlasech s pomalými pohyby, masáž hlavy na 2-3 minuty. Zbývající směs je rozložena po celé délce vlasů rukama nebo hřebenem s řídkými zuby. Poté je třeba zabalit hlavu do ručníku po dobu jedné hodiny, poté opláchnout šamponem. Při pravidelném užívání pouze jednou týdně dochází k intenzivnímu růstu vlasů a ke zvýšení jejich hustoty.

Používání arganového oleje na vlasy

Pro obnovu

 1. Vezměte jeden žlout a nasypte ho, dokud nepeníte. Zahřejte ve vodní lázni 20 ml arganových a olivových olejů, promíchejte 20 ml medu a pečlivě nalijte do šlehačky. Masážní pohyby aplikované na kořeny vlasů, zbývající prostředky k rozložení celé délky kadeřnic. Je třeba ohřát hlavu, doba expozice masky je 1 hodina. Opláchněte teplou vodou a šamponem. Dávejte pozor! Oleje by měly být ohřívány na pokojovou teplotu, pokud jsou příliš horké, žloutek se koaguluje a maska ​​nebude fungovat.
 2. Vezměte 40 ml arganového oleje, 50 ml lopuchového oleje, 1 ml šalvějového oleje, zahřejte ve vodní lázni a přidejte dva surové žloutky. Aplikujte kompozici na suché česané vlasy po celé délce a navíc je vtlačte do kořenů. Taková maska ​​je vyrobena z polyethylenu nebo hadříku, izolována a udržována po dobu 45 minut, poté odmyta.

Pro mastné vlasy

 1. Ve skleněné nádobě je třeba připojit 1 polévkovou lžíci. arganový olej, 2 polévkové lžíce. olej z hroznových semen, 3 kapky esenciálního oleje z cedru a 2 kapky esenciálního oleje z máty. Všechny složky jsou důkladně promíchány a mírně zahřívány ve vodní lázni. Nejprve se maska ​​aplikuje na pokožku hlavy, pak na celou délku vlasů, zabalená teplým ručníkem a stárnou po dobu 30 minut. Umytí šamponem je nezbytné, na konci je možné opláchnout odtučněním heřmánku nebo tymiánu.
 2. Vytvořte směs olejů ve stejných poměrech: avokádový olej, hroznové semeno a arganový olej, přidejte 3 kapky mátového oleje a cedrového esenciálního oleje, směs zahřejte ve vodní lázni. Masku naneste na vlhké vlasy, doba expozice by neměla přesáhnout 40 minut. Odstraňte zbytky přípravku pro péči s běžným šamponem, pro další lesk a pružnost, opláchněte odvar z citrónového balzámu nebo celandinu.

Lupy

 1. Vezměte 20 mg arganového oleje a 30 ml domácího jogurtu, smíchejte přísady a aplikujte na vlasové folikuly. Tato maska ​​přispívá k aktivaci regeneračních procesů v hlubokých vrstvách pokožky, šupinovitá exfoliace epidermis se zastaví v důsledku optimálního zvlhčování. Vlasy, které jsou zabalené v polyethylenu a ručník, jsou ponechány po dobu 1 hodiny, můžete je omýt šamponem nebo bez něj, potřebujete vlasy vyschnout přirozeným způsobem bez použití vysoušeče vlasů.
 2. Vezměte 20 ml arganu a 20 ml mandlového oleje, přidejte kapku makadamie a levandulového esenciálního oleje, promíchejte a naneste na pokožku hlavy. Teplota směsi by měla být taková, aby nedošlo k hoření. Odolat takové masce by měla být 30 minut, je snadné ji odstranit šamponem.

Od pádu

 1. Smíchejte argan a olivový olej v poměru 1: 3, přidejte 1 žloutek a několik kapek svého oblíbeného esenciálního oleje. Směs se aplikuje ve formě tepla na vlasy a olej se předem předehří ve vodní lázni, pak se hlava obalí, produkt se udržuje na vlasu po dobu 20 minut a poté se promyje vodou. Chcete-li aktivovat spící vlasové folikuly, doporučujeme injektovat do masky veškeré alkoholové složky. Pro takové účely, perfektní brandy.
 2. Vezměte 10 ml arganu, 3 ml olivového oleje, přidejte 10 ml šťávy z aloe a 2 polévkové lžíce. drcené žitné otruby. Před-otruby, nalijte horkou vodu a nechte vařit, tak, aby jejich struktura připomíná husté kaše. Přidejte na něj aloe šťávy a olej, důkladně promíchejte a nechte 5 minut. Předmyjte vlasy šamponem a hřebenem, položte na kořeny masku, omyjte šamponem a opláchněte odvar z bylin.

Arganový olej je skvělý pro vypadávání vlasů.

Podrobný návod k použití

Bez ohledu na typ masky musíte dodržovat některá pravidla při její aplikaci:

 • účinnost postupu se zvýší dvakrát, pokud zahřejete čistý olej nebo výslednou směs ve vodní lázni na 40 stupňů;
 • produkty připravené na základě tohoto cenného oleje mohou být použity pro špinavé i čisté vlasy;
 • pokud potřebujete posílit vlasy a snížit jejich ztrátu, výsledná směs by měla být pomalu, kruhovým pohybem, aby se třela do kořenů, aby se zajistilo napájení pramenů;
 • S pomocí arganového oleje můžete "utěsnit" dělené konce, proto se výrobek používá ve své čisté podobě, používané na suché vlasy;
 • aby byla maska ​​účinná, je nutné vytvořit "skleníkový efekt" a zabránit kontaktu vlasů s kyslíkem, takže po nanesení výrobku byste měli položit plastový sáček na hlavu nebo jej zabalit filmem;
 • Doba expozice jakékoliv masky je 40-60 minut, ale pokud obsahuje skořici, hořčici nebo pepř, citrusovou šťávu nebo alkohol, měla by být omezena na 30 minut;
 • pokud je na vlasu mastný film, umývání masky šamponem pomůže vyhnout se;
 • přednostně po jakémkoli postupu, opláchněte vlasy tinkturymi léčivých bylin (rašelina, kopřivka, neléka, třezalka - výběr závisí na typu vlasů).

Frekvence používání přípravku závisí na stavu vlasů, stejně jako na vývoji léčby. Pokud vypadá vzhled velmi hodně, je opodstatněné použití masky 2krát týdně po dobu 1-1,5 měsíce. Aby se předešlo - 1 za 2 týdny.

Vědět, jak používat vlastnosti Araganského oleje pro péči o vlasy, můžete obnovit kudrliny v rekordním čase. Nepotřebuje drahé séra a koncentráty, což jen krátkodobě působí.

Pro Více Informací O Suché Vlasy