logo

ASCORBIC ACID

Řešení pro in / in a in / m zavedení transparentní, bezbarvé, se specifickým zápachem.

Pomocné látky: hydrogenuhličitan sodný - 24 mg, disiřičitan sodný - 1 mg, hydrochlorid cysteinu - 1 mg, edetát disodný - 0,2 mg, voda d / a - až 1 ml.

2 ml - ampule (10) - balení obrysových buněk (1) - kartonové obaly.

Vitamín C. Kyselina askorbová je nezbytná pro tvorbu intracelulárního kolagenu, je nutná k posílení struktury zubů, kostí a kapilárních stěn. Účast na redoxních reakcích, metabolismu tyrosinu, konverzi kyseliny listové na folinovou látku, metabolismus sacharidů, syntézu lipidů a proteinů, metabolismus železa, procesy buněčného dýchání, aktivuje syntézu steroidních hormonů. Snižuje potřebu vitamínů B1, B2, A, E, kyselina listová, kyselina pantothenová, pomáhá zvyšovat odolnost těla před infekcemi; zlepšuje absorpci železa tím, že jej nanáší v redukované formě. Má antioxidační vlastnosti.

Při intravaginálním použití kyselina askorbová snižuje pH vagíny tím, že brání růstu bakterií a pomáhá obnovovat a udržovat normální pH a vaginální flóru (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus gasseri).

Po perorálním podání se kyselina askorbová zcela vstřebává z gastrointestinálního traktu. Široce rozložená v tkáních těla.

Koncentrace kyseliny askorbové v plazmě je obvykle přibližně 10-20 μg / ml.

Koncentrace kyseliny askorbové v leukocytech a destičkách je vyšší než u erytrocytů a plazmy. V deficienčních stavech koncentrace v leukocytech klesá později a pomaleji a je považována za lepší kritérium pro stanovení deficitu než koncentrace v plazmě.

Vazba na plazmatické proteiny je asi 25%.

Kyselina askorbová se reverzibilně oxiduje za vzniku kyseliny dehydroaskorbové, část se metabolizuje za vzniku neaktivní askorbát-2-sulfátu a kyseliny šťavelové, která se vylučuje močí.

Kyselina askorbová, užívaná v nadměrných množstvích, se rychle vylučuje nezměněnou močí, která se obvykle vyskytuje při překročení denní dávky 200 mg.

Pro systémové použití: prevence a léčba hypo a avitaminózy vitamínu C; čímž se zvyšuje potřeba těla vitamínu C během období růstu, během těhotenství, laktace, při těžkých zátěžích, při nadměrném pracovním výkonu během období zotavení po dlouhodobých závažných onemocněních; v zimě, se zvýšeným rizikem vývoje infekčních onemocnění.

Pro intravaginální použití: chronická nebo rekurentní vaginitida (bakteriální vaginóza, nešpecifická vaginitida), kvůli anaerobní flóře (kvůli změněnému pH vagíny); za účelem normalizace poškozené mikroflóry vagíny.

Aplikujte uvnitř, v / m, v / v, intravaginálně.

Pro prevenci deficienčních stavů - 25-75 mg / den, pro léčbu 250 mg / den nebo více v rozdělených dávkách.

Pro intravaginální použití přípravků kyseliny askorbové v příslušných dávkových formách.

Ze strany centrálního nervového systému: bolesti hlavy, pocit únavy, nespavost.

Na straně trávicího systému: žaludeční křeče, nevolnost a zvracení.

Alergické reakce: izolované případy kožních reakcí a projevů dýchacího systému.

Na straně močového ústrojí: při použití ve vysokých dávkách - hyperoxalurie a tvorba ledvinových kamenů z oxalátu vápenatého.

Lokální reakce: při intravaginálním podání - pálení nebo svědění v pochvě, zvýšené sekrece sliznice, hyperemie, otok vulvy.

Jiné: Cítí se horko.

Při aplikaci současně s barbituráty zvyšuje primidon vylučování kyseliny askorbové v moči.

Současné užívání perorálních kontraceptiv snižuje koncentraci kyseliny askorbové v krevní plazmě.

Při současném použití s ​​přípravky na bázi železa, kyselina askorbová díky svým regeneračním vlastnostem převede železité železo na bivalentní, což zlepšuje jeho absorpci.

Vysoká dávka kyseliny askorbové může snížit pH moči, což při užívání snižuje tubulární reabsorpci amfetaminu a tricyklických antidepresiv.

Současné užívání kyseliny acetylsalicylové snižuje absorpci kyseliny askorbové o přibližně třetinu.

Při aplikaci současně s warfarinem mohou být účinky warfarinu sníženy.

Současné užívání kyseliny askorbové zvyšuje vylučování železa u pacientů léčených deferoxaminem. Při použití kyseliny askorbové v dávce 500 mg / den je možná dysfunkce levé komory.

Se současným užíváním tetracyklinem se zvyšuje vylučování kyseliny askorbové v moči.

Popisuje se případ snížení koncentrace fluphenazinu v krevní plazmě u pacienta, který dostal kyselinu askorbovou 500 mg dvakrát denně.

Je možné zvýšit koncentraci ethinylestradiolu v krevní plazmě současným užíváním jako součást antikoncepce pro perorální podání.

Používejte s opatrností u pacientů s hyperoxalurií, s poruchou funkce ledvin, s indikacemi v anamnéze urolitiázy.

Vzhledem k tomu, že kyselina askorbová zvyšuje absorpci železa, může být její použití ve vysokých dávkách nebezpečné u pacientů s hemochromatózou, talasemií, polycytemií, leukemií a sideroblastickou anemií.

U pacientů s vysokým obsahem železa v těle by měla být kyselina askorbová používána v minimálních dávkách.

Používejte s opatrností u pacientů s nedostatkem glukóza-6-fosfátdehydrogenázy.

Použití kyseliny askorbové ve vysokých dávkách může zhoršit anemii srpkovitých buněk.

Údaje o diabetickém účinku kyseliny askorbové jsou rozporuplné. Při dlouhodobém užívání kyseliny askorbové by však měly být pravidelně sledovány hladiny glukózy v krvi.

Předpokládá se, že použití kyseliny askorbové u pacientů s rychle proliferujícími a široce diseminovanými nádory může zhoršit proces. Proto by měla být kyselina askorbová užívána s opatrností u pacientů s progresivní rakovinou.

Absorpce kyseliny askorbové se snižuje současným použitím čerstvého ovocného nebo zeleninového džusu, alkalického nápoje.

Minimální denní potřeba kyseliny askorbové v II. A III. Trimestru těhotenství je asi 60 mg.

Kyselina askorbová proniká do placentární bariéry. Je třeba mít na paměti, že plod se může přizpůsobit vysokým dávkám kyseliny askorbové, kterou těhotná žena užívá, a pak se u novorozenců může vyskytnout askorbová choroba jako abstinenční reakce. Proto by během těhotenství nemělo užívat kyselinu askorbovou ve vysokých dávkách, s výjimkou případů, kdy očekávaný přínos převažuje nad potenciálním rizikem.

Minimální denní potřeba během laktace (kojení) je 80 mg. Kyselina askorbová se vylučuje do mateřského mléka. Dětská strava, která obsahuje dostatečné množství kyseliny askorbové, je dostatečná, aby zabránila nedostatku kojence. Není známo, zda je pro dítě nebezpečné používat kyselinu askorbovou ve vysokých dávkách matkou. Teoreticky je to možné. Proto se doporučuje nepřekračovat maximální denní potřebu kyseliny askorbové u kojící matky, pokud očekávaný přínos nepřevažuje potenciální riziko.

Kyselina askorbová v ampulích

Vitamín C nepotřebuje reklamu, každé dítě ví o výhodách pro imunitu. Kromě plodů a tablet obsahuje kyselina askorbová v ampulích, které se ve vzhledu neodlišují od ostatních injekčních roztoků. Pokud je používáte správně, můžete zabránit mnoha zdravotním potížím.

Pokyny pro použití vitamínu C v ampulích

Tento slavný vitamin je zapojen do mnoha životně důležitých procesů:

 1. Regenerace tkání.
 2. Syntéza hormonů.
 3. Redox procesy.
 4. Metabolismus sacharidů.
 5. Krevní srážení.

Vitamin C zvyšuje odolnost lidského těla proti virům, infekcím, nachlazením, snižuje propustnost cév, má antioxidační účinek. Díky kyselině askorbové v ampulích je možné zlepšit tvorbu kolagenu a výměnu aminokyselin v těle. Kromě toho jsou regulovány funkce detoxikace a tvorby žluče. Vitamíny pro injekce jsou vstřebávány rychleji tělem než prášky nebo tabletové přípravky. Kyselina askorbová se okamžitě dostává do lidské krve a je součástí všech metabolických procesů.

Pokud člověk postrádá vitamíny, začnou trpět mnohé procesy podpory života. Všichni by měli vědět, že tyto látky vstupují do těla pouze s jídlem, nápojem nebo léky (nejsou syntetizovány samotnými vnitřními orgány), proto se doporučuje neustále doplňovat zásoby vitamínů při podávání speciálních léčebných postupů. Vitamíny v injekci předepsané specialisty ve zvláštních případech.

Je nutné důsledně dodržovat pokyny pro použití kyseliny askorbové v ampulích, pokud se rozhodnete doplnit zásoby vitaminu C. 1 ml tohoto roztoku obsahuje od 50 do 100 mg. Jedna ampulka obsahuje 1 nebo 2 ml léku. Jediná dávka léku by neměla překročit 200 mg. Standardní objem léku je intramuskulárně (nebo intravenózně) 1 ml (pokud je roztok 10%) nebo 2-3 ml (pro 5% roztoky).

Používání vitaminů v ampulích

Lék na injekci se užívá z různých důvodů. Často je to kvůli špatnému stavu pokožky, vlasům, zhoršení tělesné odolnosti vůči infekčním a virovým onemocněním. Nedostatek vitaminu C způsobuje u lidí člověka. Někdy jsou injekce předepsány pro krvácení z odlišné etiologie (komplexní léčba). Po otravě, s alkoholickým deliriem, dystrofií, rány, které se dlouho nezdravují, je Addisonova choroba také účinná u vitamínů intramuskulárně.

Pro obličej

Kyselina askorbová používá kosmetičtí specialisté k úlevě, úzkým pórů a čerstvosti. Vitamin C pro pokožku v obličeji v ampulích je asistentkou každé ženy, která pečlivě sleduje její vzhled. Můžete koupit balíček léku v každé lékárně za přijatelnou cenu. Každý tento typ terapie doporučuje každému, kdo má mastnou pleť náchylnou k akné a zánětu.

Před provedením injekcí vitamínu na obličej by měl vyšetřovatel vyšetřit pacienta. Injekce jsou předepsány s přihlédnutím k individuálním charakteristikám těla a stavu pokožky. Kyselina askorbová je nezbytně kombinována s jinými složkami, je pravděpodobné, že její účinek nestačí. Dobrým přírůstkem do injekce bude přirozený kolagen, přírodní rostlinné extrakty nebo kyselina hyaluronová.

Pro vlasy

Vzhledem k nedostatku užitečných látek v těle kudrlinky ztrácejí svůj lesk a přírodní krásy. Kyselina askorbová pro injekce je levná, ale může se stát vaším nepostradatelným pomocníkem, pokud se vlasy oslabí, nudné, křehké, začínají vypadávat (známky nedostatku uvedeného prvku). Vitamin C pomáhá vlasovým folikulům získat správné množství kyslíku, tekutin, živin. Prvek je zodpovědný za normální cirkulaci krve, má obecný tonický účinek, pomáhá asimilovat mnoho užitečných složek.

Nejrychlejší způsob, jak pomáhat oslabeným vlasům, je přidání obsahu ampule do každodenní kosmetiky (šampon, kondicionér). Je však třeba připomenout, že tato látka těhotná při kontaktu s kyslíkem. K této dávce se přidá kyselina (nejvýše 5 kapek najednou), po níž se šampon nebo balzám používají k určenému účelu. Aby postup vedl k dosažení požadovaného výsledku, vždy užívejte novou lékovku.

Používání kyseliny askorbové z chorob a omlazení

Nevěříte, ale v ampulkách je kyselina askorbová. Známe tento lahodný vitamin z dětství, když nám ho rodiče dali během nemoci nebo jen kvůli prevenci. Ale ne všichni víme, že kyselina askorbová může být nejen v naší obvyklé formě tablet. Ukazuje se, že kyselina askorbová se často vyskytuje ve formě injekcí.

Proč je třeba, jak tyto injekce ovlivňují tělo, jaké důsledky je třeba připravit, zjistíme v tomto článku.

Přínosy, které kyselina askorbová přináší v ampulích

Kyselina askorbová je pro naše tělo velmi potřebná. Pokud se ponoříte do tohoto problému a zvážíte ho také na úrovni buněk, pak přispívá k odstranění zbytečných enzymů, které nejsou nezbytné pro životně důležité činnosti. Kyselina zabíjí nadbytečné buněčné sloučeniny v těle, díky tomu funguje imunita.

O funkcích imunity a jejích metodách ovlivňování těla můžete psát více než jeden článek, ale abychom byli stručný, naše imunita ničí různé viry a mikroorganismy, které nevyhnutelně žijí uvnitř nás a mohou být škodlivé. Kyselina askorbová je jednou z nejdůležitějších "hnojiv" pro silnou imunitu.

Další vitamin C pomáhá tělu odstranit cholesterol, který je pro život nesmírně škodlivý. Jednoduše řečeno, jedná se o tukové ložiska, které nejsou jen pod kůží. Tyto usazeniny se nacházejí také na stěnách našich nádob, na membránách vnitřních orgánů a dokonce i na srdci. Takové usazeniny jsou pro tělo velmi škodlivé.

Naše kůže také potřebuje tento vitamín. Zdá se, proč? Má příznivý účinek na pokožku, který je neustále aktualizován. Během života je tento proces téměř nepostřehnutelný, nevidíme, jak se mikročastice staré pokožky oddělují od našeho těla, ale to se stává po celou dobu. A to je kyselina askorbová, která podporuje oddělení a zničení zastaralé pokožky.

Ale nezapomeňte, že všechny nástroje jsou užitočné pro umírněnost. To se týká také tohoto vitaminu, protože vzhledem k jeho ničivé povaze může mít negativní účinek, například na žaludek. Zničení jeho stěn je nevyhnutelné při konstantním používání vysokých dávek kyseliny askorbové. Přísně řečeno, protože pacienti se žaludečními problémy se podávají injekce kyseliny askorbové intramuskulárně.

Proč užívat injekce kyseliny askorbové

Správné množství a složení kyseliny askorbové přinese mnoho výhod pro vaše tělo. Samozřejmě, když užíváte kyselinu askorbovou ve formě tablet, malá část se dostane do svalů a kůže. Velká část tohoto léku se prostě rozpouští v žaludku a působí pouze na něj. Proto se v některých případech používá kyseliny askorbové při injekcích.

Například v případě zlomeniny, aby se urychlila léčba, se používají injekce, které se užívají intramuskulárně. Takové injekce přispívají ke zrychlení vazby kostí a nasýcení těla vitamínem C. Takový způsob použití kyseliny umožňuje mnohem větší hmotnost vitamínu mít příznivý účinek na tělo jako celek, protože intramuskulární injekce umožňuje lépe saturaci těla látkou, která je injektována.

Použití injekcí kyseliny askorbové se používá pro řadu různých onemocnění av případech, kdy není možné aplikovat vitamín C orálně. Například pacienti, kteří kvůli své nemoci mohou jíst jen s pomocí kapátků, jsou neustále podáváni podobné injekce, protože je prostě nemožné dodat kyselinu do těla jinými prostředky. Injekce kyseliny askorbové jsou také používány v závislosti na alkoholu nebo předávkování, v případech, kdy je potřeba odstranit alkohol z těla.

Těhotným ženám jsou předepsány injekce vitaminu C, které obohacují tělo. Koneckonců, oni, stejně jako někdo, to potřebují. I když tělo matky a zvyšuje výrobu potřebných prvků pro život plodu, ale často je nutné krmení.

Použijte tento postup a nemocné kurva. Toto onemocnění se projevuje kvůli nedostatku vitamínu C v těle, což následně způsobuje problémy s kostí a kloubů. Existuje mnoho dalších údajů o použití kyseliny injekčně, a zde je velmi důležité znát správné dávkování.

Dávky kyseliny askorbové

Kyselina askorbová pro injekce se používá v různých věkových kategoriích. A pokud znáte správné dávkování a způsoby aplikace, můžete se vyhnout negativním důsledkům. Kromě injekcí se používají tablety, dražé a prášek. Kapky jsou například používány k prevenci nemocí a podpoře imunity. Tablety se také používají k prevenci, ale navíc tato forma léčiva je vhodná pro léčení nachlazení a jiných nemocí. Stejná situace s práškem - je zředěna vodou a používá se jak pro prevenci, tak pro léčbu.

Pokud jde o použití samotných injekcí, je třeba nejdříve konzultovat s lékařem. Na základě testů a vyšetření bude lékař schopen určit požadovanou dávku, způsob použití a potřebu užívání léku. Nezapomínejte, že samotná léčba vede k negativním důsledkům a zhoršuje situaci.

Často se provádí injekce kyseliny askorbové v různých dávkách. Může se jednat o jeden až pět mililitrů roztoku, jednou až třikrát denně. Jeden mililitr tohoto roztoku obsahuje 50 miligramů kyseliny askorbové.

Existují také speciální dávky pro těhotné ženy a matky po porodu, že je tento lék nezbytný. Pro ně by dávka léku neměla přesáhnout šedesát miligramů kyseliny askorbové denně. Pokud jde o, vyjde asi 2 mililitry denně. Současně během laktace se dávka zvyšuje na 80 miligramů vitaminu C intramuskulárně nebo intravenózně.

Děti také předepisují tuto drogu. Dávkování u dětí mladších 12 let by nemělo přesáhnout sto miligramů askorbinu intravenózně denně. Tento lék se používá pro zvířata. Jsou veterinář během těhotenství předepisuje průběh injekcí vitamínů, aby se udrželo zdraví plodu.

Používání kyseliny askorbové v kosmetologii

Nedávno se mezoterapie stala módní. No, kdo mezi ženami nechce být krásný a atraktivní v žádném věku. Krása je koneckonců součástí naší krásné poloviny. Ale bohužel, s věkem, kůže stárne a mizí. Stane se tak ne pružná, objeví se mnoho vrásek a pro ženy, které nebyly příliš aktivní životní styl, je problém s celulitidou skutečný pro každého. Kromě všech těchto nedostatků existují další kožní problémy (akné, akné). To je pro tyto nepříjemné nedostatky, pomáhá mezoterapii.

Tento postup spočívá v zavádění roztoku kyseliny askorbové pod kůži v problémových oblastech. Díky svým vlastnostem dokonale čistí kůži kyselinu askorbovou a stimuluje tvorbu kolagenu. Stimuluje také správný krevní oběh kvůli jeho čisticím vlastnostem. Odstranění staré kůže, vitamín C umožňuje vytvářet novou pleť. Všechny tyto pozitivní vlastnosti kyseliny askorbové umožňují dětem a ženám v jakémkoli věku vypadat mladě.

Vitamin C se používá i v maskách pro obličej. Pro tyto účely aplikujte roztok a prášek kyseliny askorbové. Maska se aplikuje na obličej, aby se obnovila a obnovila kůže. Zároveň se stává pružnější a odstraňují se vrásky. S těmito maskami můžete odstranit akné a pupínky.

Je možné aplikovat masku i po celou noc a po dobu 5-10 minut. Je důležité, aby se nepřehýbaly proporce složení masky, protože hrozí zarudnutím a jinými negativními důsledky. Chcete-li prášek používat, musíte jej ředit vodou a výsledná kaše se nanáší na obličej a oplachovat po 15-20 minutách. Používáte-li kapalinu pro injekci, musí být aplikována v noci nebo ji pouze umýt.

Nežádoucí účinky

Bez ohledu na to, jak pozoruhodná a nezbytná nebyla kyselina askorbová v ampulích, ale v aplikaci existují vedlejší účinky. Především je v těle nadbytek vitamínu C. V tomto případě osoba začne bolest hlavy, mírný závrat, nevolnost. Za zmínku stojí také hypervitaminóza, která se děje z přebytku jakéhokoli vitaminu. Neměli byste užívat obrovské dávky kyseliny askorbové, takové zanedbávání způsobuje mnoho negativních účinků a jedna z nejčastějších je nadměrná ztráta vlasů.

No, pokud je potřeba dávat velké dávky kyseliny, stojí to za to občas. Kvůli přebytku vitamínu v těle může člověk vyvinout alergii, která vám dále neumožňuje užívat některé přípravky obsahující vitamín C. Když obdržíte velké dávky, kapexová penetrace se snižuje a kardiovaskulární systém trpí a krevní tlak stoupá.

Obličky jsou velmi často postiženy, což vede k rozvoji urolitiázy. Při užívání obrovských dávek vitamínu ústně trpí žaludek. Důsledky zneužití mohou být zvracení, nevolnost a někdy dokonce i výskyt vředů. Můžete se vyhnout všem těmto negativním účinkům a vedlejším účinkům z důvodu obezřetnosti a souladu s doporučeními lékařů.

Závěr

Na základě všech výše uvedených skutečností je zřejmé, že kyselina askorbová je pro naše tělo velmi potřebná. Chcete-li však eliminovat negativní důsledky, stojí za to dodržovat doporučení lékařů a nepřekračovat to s příjmem tohoto vitamínu.

Intramuskulární podávání kyseliny askorbové bude chránit před nemocemi

Každý ví o výhodách vitaminu C již od dětství, obzvlášť bohaté jsou citrusové plody a bobule. Slávná profylaktická "bonbónka" pro nachlazení v tubách s velkými tabletami kyseliny askorbové se stále nachází na pultech lékáren. Ale ne všichni dospělí vědí, že podávaná kyselina askorbová je intramuskulárně absorbována účinněji než chutné léky v tabletách. Koneckonců, když droga vstoupí do žaludku, některé příznivé vlastnosti jsou ztraceny pod účinkem žaludeční šťávy.

Co je užitečná kyselina askorbová

Látka, která je organickou látkou, je jedním z hlavních prvků (kyselá), která přispívá k regeneračním a metabolickým procesům v lidském těle. Bílý nebo nažloutlý prášek s kyselou chutí, dobře rozpustný ve vodě. Jeho použití zabraňuje šíření onemocnění vlivem příznivých vlastností aktivního prvku askorbinu - vitaminu C. Dostatečná dávka látky vám umožňuje:

 • zlepšit celkový stav těla posílením imunitního systému;
 • normalizovat cholesterol;
 • zlepšit složení krve se zvýšenou hladinou hemoglobinu;
 • prevence onemocnění dýchacích cest;
 • posiluje stav kůže zvýšením tónu, hojení ran.

Je nemožné zneužít kyselinu askorbovou, protože látka je schopna narušit integritu stěn žaludku, což vede k poruchám trávení. Kromě toho přebytek vitaminu C naplňuje ledviny, které odstraní netěkavou látku v původní podobě. Proto kyselina askorbová se zavedením správných injekčních dávek nepoškodí stav žaludku a trávicího traktu.

Vlastnosti farmakologického procesu

Účinnost a mechanismus činnosti

Na rozdíl od jiných živých bytostí lidské tělo nevytváří kyselinu askorbovou, je nasyceno potravinami kvůli její výživě. Léčivá látka se podílí na procesech oxidace a redukce, metabolismu sacharidů, zajišťuje srážení krve a regeneraci pokožky. Přítomnost vitaminu C je nezbytná pro odolnost proti infekcím, normalizaci kapilární propustnosti, posilování stěn cév, snížení potřeby některých vitaminů.

Léčba vykazuje výrazný antioxidační účinek, zajišťuje dodávku vodíku pro provádění biochemických reakcí a asimilaci glukózy, syntézu steroidních hormonů, kolagenních látek. Kyselina askorbová je důležitá pro zajištění funkcí jater, normální funkce pankreatu, štítné žlázy, zlepšení sekrece žluči a zajištění imunologických reakcí.

Farmakokinetické nuance

Léčivo, podané intravenózně nebo intramuskulárně, se váže na plazmatické proteiny (25%), jeho maximální koncentrace v krvi se zjistí po čtyřech hodinách. Interakce s leukocyty a destičkami se látka rozšiřuje přes tkáně a hromadí se v orgánech s vysokou rychlostí metabolických procesů. Absorpce se objevuje v prostoru tenkého střeva, kde se látka převádí na kyselinu dehydroaskorbovou.

Vylučování metabolitů zajišťuje ledviny, střeva, část látky se vylučuje nezměněným mateřským mlékem. Je zajímavé, že používání alkoholických nápojů a kouření zvyšují proces ničení kyseliny askorbové. Zásoby látky v těle jsou výrazně sníženy v důsledku jejich přeměny na neaktivní metabolity.

Když je droga předepsána injekcemi

Bez rostlinných složek (flavonoidů) syntetický analog vitaminu C, rychle oxidovaný v těle, se změní na kyselinu šťavelovou a je vyloučen z těla a narušuje metabolismus soli. Stanovení správných dávek injekcí roztokem kyseliny askorbové umožňuje rychle saturovat tělo vitamínem C pro následující nemoci:

 • zlomeniny kostí a pomalé hojivé rány;
 • alkohol nebo infekční delirium;
 • krvácení z jiné povahy;
 • s předávkováním antikoagulancií;
 • intoxikace, dystrofie, kurděje, infekce;
 • kvůli nefropatii u těhotných žen;
 • problémy s játry s addisonovou chorobou.

Kvůli nedostatku vitaminů u lidí dochází k porušování mnoha procesů podpory života. Proto je třeba doplnit zásoby užitečných látek, které jsou předepsány v pilulkách, pokud není perorální podání možné, pak jsou uvedeny injekce. Injekce jsou nezbytné v kritických situacích, kdy by měla být podána další kyselina askorbová. Například, když parenterální výživa, některé problémy s gastrointestinálním traktem.

Roztok kyseliny askorbové: návod k použití

Složení

Popis

Indikace pro použití

Kontraindikace

Dávkování a podání

Nežádoucí účinky

Na straně centrálního nervového systému: s rychlým intravenózním podáním - závratě, únavě, při dlouhodobém užívání velkých dávek (více než 1 g) - bolesti hlavy, zvýšená excitabilita centrálního nervového systému, nespavost.

Ze strany močového ústrojí: časté močení (při užívání dávky vyšší než 600 mg / den) s prodlouženým užíváním velkých dávek - tvorba močových kamenů z oxalátu vápenatého, poškození glomerulárního aparátu ledvin.

Ze strany kardiovaskulárního systému: s dlouhodobým užíváním velkých dávek - pokles kapilární permeability a zhoršení tkáňového trofismu, zvýšený krevní tlak, zvýšené srážení krve.

Alergické reakce: kožní vyrážka, návaly kůže, anafylaktický šok.

Laboratorní indikátory: trombocytóza, hyperprotrombinémie, erytropie, neutrofilní leukocytóza, hypokalemie, hyperglykémie, glykosurie.

Místní reakce: bolest v místě intramuskulární injekce.

Jiné: s prodlouženým užíváním velkých dávek (více než 1 g) - inhibice funkce insulárního aparátu pankreatu (hyperglykémie, glykosurie), hypervitaminóza, zpoždění Na + a tekutin, metabolické Zn 2+ a Cu 2+ při intravenózním podání ve velkých dávkách - hrozbu ukončení těhotenství.

Předávkování

Interakce s jinými léky

Zvyšuje koncentraci benzylpenicilinu a tetracyklinů v krvi; v dávce 1 g / den zvyšuje biologickou dostupnost ethinylestradiolu (včetně části perorálních kontraceptiv).

Snižuje účinnost heparinu a nepřímých antikoagulancií.

Zvyšuje riziko krystalizace při léčbě krátkodobě působících salicylátů a sulfonamidů, zpomaluje vylučování kyselin ledvinami, zvyšuje vylučování léčiv s alkalickou reakcí (včetně alkaloidů), snižuje koncentraci perorálních kontraceptiv v krvi.

Zvyšuje celkovou clearance etanolu, což zase snižuje koncentraci kyseliny askorbové v těle.

Drogy chinolinové řady, chlorid vápenatý, salicyláty, glukokortikosteroidy s prodlouženým použitím vyčerpávají zásoby kyseliny askorbové.

Se současným použitím snižuje chronotropní účinek isoprenalinu.

Při dlouhodobém užívání nebo užívání ve vysokých dávkách může dojít k interferenci s interakcí disulfiramu a etanolu.

Ve vysokých dávkách zvyšuje vylučování ledvin meksiletiny.

Barbituráty a primidon zvyšují vylučování kyseliny askorbové v moči.

Snižuje terapeutický účinek antipsychotických léků (neuroleptik) - derivátů fenothiazinu, tubulární reasorpce amfetaminu a tricyklických antidepresiv.

Farmaceuticky nekompatibilní s aminofylinem, bleomycinem, cefazolinem, cefapirinem, chlordiazepoxidem, estrogeny, dextrany, doxapramem, erythromycinem, meticilinem, nafcilinem, benzylpenicilinem, warfarinem.

Funkce aplikace

V souvislosti se stimulačním účinkem kyseliny askorbové na syntézu hormonů kortikosteroidů je nutné sledovat funkci ledvin a krevní tlak.

Při dlouhodobém užívání velkých dávek může být funkce insulárního aparátu pankreatu inhibována, proto musí být během léčby pravidelně sledována.

U pacientů s vysokým obsahem železa v těle by měla být kyselina askorbová používána v minimálních dávkách.

Podávání kyseliny askorbové pacientům s rychle proliferujícími a intenzivně metastatickými nádory může zhoršit proces. Kyselina askorbová jako redukční činidlo může deformovat výsledky různých laboratorních testů (krevní glukóza, bilirubin, aktivita "jaterních" transamináz a laktátdehydrogenázy).

Používejte během těhotenství a kojení

Během těhotenství a laktace se aplikujte pouze tehdy, pokud předpokládaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod a dítě. Teoreticky existuje riziko pro dítě, když matka používá vysoké dávky kyseliny askorbové (doporučuje se, aby kojící matka nepřekročila maximální denní potřebu kyseliny askorbové).

Minimální denní potřeba kyseliny askorbové v II-III trimestru těhotenství je asi 60 mg. Je třeba mít na paměti, že plod se může přizpůsobit vysokým dávkám kyseliny askorbové, kterou užívá těhotná žena, a pak je u novorozence možný vývoj syndromu "abstinenčního syndromu".

Minimální denní potřeba v průběhu laktace je 80 mg. Materská strava, která obsahuje dostatečné množství kyseliny askorbové, dostatečné k zabránění nedostatku kojence.

Vliv na schopnost řídit a pracovat s pohyblivým zařízením: žádný účinek.

Injekce kyseliny askorbové 5% (injekční roztok kyseliny askorbové 5%)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nozologická klasifikace (ICD-10)

Složení a formulář pro uvolnění

1 tableta obsahuje 50 mg kyseliny askorbové; ve skleněné nádobě nebo v lahvičkách o objemu 50, 100 nebo 200 ks nebo v blistrovém balení po 10 ks, v krabičce o obsahu 5 balení.

1 ml injekčního roztoku - 50 nebo 100 mg; v ampulích 1 a 2 ml, v krabičce 10 ks.

1 tableta - 50 mg; ve skleněné nádobě 50 ks.

1 tableta pro děti - 25 mg; v blistrovém balení po 10 ks, v krabičce po 5 baleních nebo ve skleněné nádobě o objemu 50 nebo 100 ks.

Prášek - 2,5 mg; v papírových pytlích.

Farmakologický účinek

Vytvoří systém kyseliny askorbová - dehydroaskorbová, podílí se na přenosu vodíku a reguluje regeneraci řady metabolitů a aktivitu monooxygenázového systému.

Indikace léku injekce kyseliny askorbové 5%

Hypovitaminóza C, hemoragická diatéza, krvácení (nosní, plicní, jaterní, děložní), infekce, intoxikace, onemocnění jater, adrenalinová nedostatečnost, pomalé hojivé rány, vředy, zlomeniny kostí, degenerace, zvýšený fyzický a duševní stres, těhotenství a laktace.

Kontraindikace

Tromboflebitida, tendence k trombóze, diabetes mellitus.

Nežádoucí účinky

Hyperglykémie, glykosurie, arteriální hypertenze.

Dávkování a podání

Uvnitř, pro prevenci, dospělí - 50-100 mg / den, děti - 25 mg / den; pro léčbu dětí - 50-100 mg / den po jídle; během těhotenství a kojení - 300 mg po dobu 10-15 dnů, pak - 100 mg / den.

V / m, v / v - 1 ml 10% nebo 1-3 ml 5% roztoku. Nejvyšší dávka: jednorázová - ne více než 200 mg denně - 500 mg.

Podmínky skladování léčivého přípravku Injekce kyseliny askorbové 5%

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léčiva injekce kyseliny askorbové 5%

roztok pro intravenózní a intramuskulární podávání 5% až 1 rok.

roztoku pro intravenózní a intramuskulární injekci v intervalu 10 až 1,5 roku.

25 mg tablety - 3 roky.

50 mg tablety - 3 roky.

50 mg tableta - 1,5 roku.

Nepoužívejte po datu vypršení platnosti vytištěném na obalu.

Synonyma nosologických skupin

Nechte svůj komentář

Aktuální poptávkový informační index, ‰

Registrační osvědčení pro injekci kyseliny askorbové 5%

 • Sada první pomoci
 • Online obchod
 • O společnosti
 • Kontaktujte nás
 • Kontakty pro majitele stránek:
 • +7 (495) 258-97-03
 • +7 (495) 258-97-06
 • E-mail: [email protected]
 • Adresa: Rusko, 123007, Moskva, st. 5. hlavní linie, 12.

Oficiální stránky skupiny společností RLS ®. Hlavní encyklopedie farmaceutického sortimentu ruského internetu. Kniha léků Rlsnet.ru poskytuje uživatelům přístup k pokynům, cenám a popisům léčiv, doplňků stravy, zdravotnických prostředků, zdravotnických prostředků a dalšího zboží. Farmakologická příručka obsahuje informace o složení a formě uvolňování, farmakologické účinky, indikace k použití, kontraindikace, vedlejší účinky, lékové interakce, způsob užívání léků, farmaceutické společnosti. Odkaz na léky obsahuje ceny léků a produktů farmaceutického trhu v Moskvě a dalších městech Ruska.

Přenos, kopírování, šíření informací je zakázán bez souhlasu společnosti RLS-Patent LLC.
Při uvádění informačních materiálů zveřejněných na stránkách www.rlsnet.ru je požadován odkaz na zdroj informací.

Mnohem zajímavější

© 2000-2019. REGISTRACE MEDIA RUSSIA ® RLS ®

Všechna práva vyhrazena.

Komerční použití materiálů není povoleno.

Informace jsou určeny lékařům.

Kyselina askorbová v ampulích - první pomoc při akutním nedostatku vitamínu C

Kyselina askorbová nebo vitamin C se týkají sloučenin, které jsou pro lidské tělo nepostradatelné. Vykonává mnoho důležitých funkcí zaměřených na udržení regeneračních a metabolických procesů. Navzdory skutečnosti, že vitamín je v přírodě běžný - nachází se v mnoha zeleninách a plodech, kyselina askorbová je často předepsána v ampulích. Jaký je důvod pro použití této dávkové formy a v jakých případech je předepsána další injekce askorbinu intramuskulárně nebo intravenózně?

Položka Použít

Vitamin C je bílý nebo nažloutlý prášek s kyselou chutí, dobře rozpustný ve vodě a jiných tekutinách. V lidském těle se kyselina askorbová nehromadí ve velkém množství, takže se její příjem vyskytuje pouze s jídlem nebo ve formě syntetických léků. Přečtěte si více o tom, jaké potraviny obsahují vitamin C →

Vykonává mnoho důležitých funkcí:

 • Stimuluje metabolismus.
 • Reguluje redoxní reakce v těle.
 • Účast na metabolismu sacharidů.
 • Podporuje funkci koagulace krve.
 • Stimuluje hojení a opravu tkání.
 • Snižuje propustnost cévní stěny.
 • Snižuje potřebu těla pantothenové a kyseliny listové, stejně jako vitamíny B1, B2, E a A.
 • Posiluje imunitní systém aktivací tvorby protilátek a interferonu.
 • Podílí se na syntéze, asimilaci a eliminaci mnoha elementů - histaminu, fenylalaninu, tuků, proteinů, tyrosinu, železa, kyseliny listové.
 • Podílí se na reakci imunitní odpovědi.
 • Podporuje přenos iontů vodíku v biochemických procesech těla.
 • Podílí se na syntéze steroidních hormonů.
 • Spouští účinek proteolytických enzymů.
 • Zlepšuje práci jater při detoxikaci a tvorbě bílkovin v důsledku aktivace enzymů.
 • Podílí se na syntéze metabolismu kolagenu a cholesterolu.
 • Podporuje akumulaci glykogenu v játrech.
 • Aktivuje syntézu protrombinu - látky, která podporuje srážení krve.
 • Podporuje fagocytózu (proces absorpce protilátek speciálními buňkami - fagocyty).
 • Podporuje práci endokrinních žláz - pankreatu a štítné žlázy.
 • Stimuluje oddělení žluči od žlučníku.
 • Potlačuje alergické a zánětlivé reakce potlačením produkce a zrychlení eliminace histaminu a také zánětlivými mediátory.

Po intravenózní nebo intramuskulární injekci se vitamin rychle šíří po celém těle spolu s krví a snadno proniká do všech tkání. Nejaktivnější se akumuluje v játrech, endokrinních žlázách, nadledvinách, vaječnících, slezině, očních čočkách, pankreasech, svalů, srdci, ledvinách a plicích. Kyselina askorbová v ampulích po injekci snadno proniká do placentární bariéry. Z těla se vylučuje ledviny močí, stejně jako pot a mateřským mlékem. U kuřáků a nadměrného pití dochází ke zrychlení procesu zničení kyseliny askorbové, což zvyšuje riziko vzniku nedostatku prvku.

Kdo ukazuje nastavení dodatečných dávek vitamínu C?

Odborníci doporučují, aby tělo potřebovalo kyselinu askorbovou přírodním způsobem s pomocí jídla, ale to není vždy možné. V některých případech to nebude možné provádět bez injekcí, pak se kyselina askorbová podává intramuskulárně nebo intravenózně.

Podle návodu k použití jsou injekce vitaminu C uvedeny v následujících případech:

 • Léčba hypovitaminózy a avitaminózy kyseliny askorbové v případě, kdy není perorální podání možné, a je zapotřebí naléhavé doplnění deficitu.
 • Zvýšená potřeba vitaminu C v patologických stavech zažívacího traktu a parenterální výživě pacienta.
 • V případě otravy oxidem uhelnatým nebo jinou plynnou látkou - v tomto případě askorbuje obnovuje tělo prostředí a reguluje oxidační procesy, urychluje vylučování škodlivých prvků.

Symptomy nedostatku

První příznaky, které naznačují potřebu nouzového doplnění zásob kyseliny askorbové, jsou:

 • Bledá kůže.
 • Dlouhé uzdravení ran.
 • Špatný celkový stav - slabost, apatie, nespavost, podrážděnost a úzkost.
 • Oslabená imunita.
 • Krvácení dásní a pohyb zubů.

Dlouhodobý nedostatek vitaminu C může vést k závažným následkům:

 • Silná mobilita nebo úplná ztráta všech zubů.
 • Intenzivní bolest kloubů a svalů, která omezuje pohyblivost.
 • Přístup sekundárních infekcí.
 • Dysfunkce gastrointestinálního traktu.
 • Nedostatečná sekrece trávicích enzymů.
 • Srdeční selhání - zvýšený krevní tlak, tachykardie.
 • Zlomeniny kostí.
 • Masivní krvácení.

Pokud jsou přítomny příznaky prodlouženého deficitu vitaminu C, jsou předepsány injekce vitamínového přípravku.

Kontraindikace

Stejně jako u jiných léků existují také kontraindikace pro použití injekcí vitaminu C.

Podle těchto pokynů patří:

 • Zvýšená citlivost těla na složky roztoku.
 • Zvýšená srážení krve.
 • Diabetes.
 • Přítomnost tromboflebitidy nebo tendence k tvorbě krevních sraženin v historii.
 • Obličky.

Jak používat drogu

Injekční roztok v ampulích se podává dvěma způsoby - intramuskulárně a intravenózně. Pro terapeutické účely bylo předepsáno 0,05 - 0,15 g vitaminu (1-3 ml roztoku). Maximální jednorázová dávka je 4 ml (0,2 g) denně - nejvýše 20 ml (1 g). Doba trvání léčby a frekvence podávání stanoví lékař na základě klinických příznaků.

Nežádoucí účinky

Při intramuskulárním nebo intravenózním podání roztoku kyseliny askorbové jsou možné následující vedlejší reakce:

 • Na straně centrálního nervového systému - záchvat závratě (s rychlým uvedením řešení), slabost, bolesti hlavy, vysoká excitabilita nervového systému, poruchy spánku.
 • Na straně močových orgánů - časté močení, vzhled ledvinových kamenů.
 • Alergické reakce - vyrážka, kopřivka, zarudnutí kůže, anafylaktický šok.
 • Kardiovaskulární systém - pokles kapilární propustnosti (s prodlouženými vysokými dávkami), narušení krevního zásobení tkání, zvýšený krevní tlak, zvýšené srážení krve, myokardiální dystrofie.
 • Možná bolest v místě intramuskulární injekce.

Vzhledem k tomu, že kyselina askorbová má stimulační vlastnosti při produkci hormonů kůry nadledvinek, je nutno sledovat práci ledvin a hladinu krevního tlaku. S vysokým obsahem železa v lidském těle jsou předepsány minimální dávky vitaminu. V případě přítomnosti agresivních a intenzivně metastatických maligních nádorů může vitamin C významně zhoršit stav pacienta.

Vitamin C během těhotenství a laktace

Injekce kyseliny askorbové jsou předepsány těhotným a kojícím ženám, pouze pokud předpokládaný přínos léčby převyšuje možné riziko pro dítě. Vzhledem k tomu, že prvek je schopen proniknout do placentární bariéry a do mateřského mléka, existuje pravděpodobnost nežádoucích účinků u dítěte. Během laktace by dávka vitaminu C neměla překročit maximální denní dávku.

Je možné předávkování?

Příznaky intoxikace se objevují pouze při zavádění velké dávky vitaminu nebo dlouhodobé léčby.

Příznaky předávkování jsou:

 • Arteriální hypertenze.
 • Vysoká hladina cukru v moči.
 • Hyperglykémie.
 • Tromboembolismus.
 • Vývoj ledvinových kamenů.

Kompatibilita s jinými léky

Kyselina askorbová je nežádoucí užívat současně s léčivy obsahujícími železo, stejně jako léky s přídavkem kofeinu, vitamínu B12, kyseliny listové.

Formulář uvolnění a podmínky skladování

Roztok kyseliny askorbové je k dispozici v ampulích s 1 nebo 2 ml v balení po 10 ampulkách. Lék je uložen na temném místě mimo dosah dětí. Maximální skladovací teplota - 25 ° C

Je důležité si uvědomit, že předepisování injekcí vitaminu C a úprava dávkování a trvání léčby může provádět odborník pouze po anamnéze, vyšetření a dalším výzkumu. Někteří lidé věří, že doplnění vitamínovými doplňky bude užitečné a neškodné. Ve skutečnosti však přebytek tohoto prvku může vést k vážným problémům, jejichž odstranění bude vyžadovat spoustu času a úsilí. Pokud je to možné, je žádoucí doplnit deficit vitaminu C o potraviny, ale lékařské předpisy by neměly být ignorovány.

Kyselina askorbová v ampulích

Kyselina askorbová nebo vitamin C jsou známy i dětem. Téměř každý ví, že tento důležitý prvek je nezbytný pro to, aby tělo udrželo imunitu, zabránilo nachlazení a virovým onemocněním. Výbornou profylaxií je čaj s citronem, citrusovými plody a bobulemi, které obsahují vitamín. Kyselinu askorbovou lze však požívat nejen z jídla, ale i ve formě zvláštních přípravků. Farmakologické společnosti dnes nabízejí vitamíny C v ampulích. Díky této formě uvolnění, po injekci, lék rychle vstoupí do krve a má velký účinek. Kromě toho je široce používán v kosmetologii.

Výhody kyseliny askorbové


Velmi důležitým vitamínem pro lidské tělo je organická látka, která se podílí na nejdůležitějších procesech:

 1. Posiluje imunitní systém a tím zlepšuje celkový stav těla.
 2. Zvyšuje hladinu hemoglobinu a zlepšuje složení krve.
 3. Normalizuje index cholesterolu.
 4. Podporuje hojení ran.
 5. Zvyšuje tón pleti, díky čemuž je kůže posilována.
 6. Regulace funkce tvorby žluče a detoxikace.
 7. Zajišťuje normální fungování štítné žlázy, pankreatu, jater.

Do krve osoby s jídlem nebo jako léky se kyselina askorbová okamžitě začleňuje do všech metabolických procesů. Pokud v těle nestačí, začnou trpět mnohé životně důležité procesy.

Nicméně je nemožné zneužít a nekontrolovaný vitamín. Lék může narušit integritu žaludku a těžce naplnit ledviny. To je důvod, proč odborníci doporučují saturaci těla vitamínem C pomocí injekcí. Injekce kyseliny askorbové v správných dávkách pomůže tělu a nepoškodí gastrointestinální trakt.

Farmakologický účinek


Zavedením kyseliny askorbové intramuskulárně nebo intravenózně se snadno, rychle a jednoduše vstřebává. V těle se transportuje trombocyty a bílými krvinky. Pokud porovnáte s krevní plazmou, koncentrace vitaminu v nich je 30krát vyšší.

Metabolismus léku produkovaného játry. Soustřeďuje se na svaly a plíce, hypofýzu a mozek, ledviny a genitálie, játra a pankreas. Vylučuje vitamín z výkalů a moči.

Indikace pro použití

Vitamín C vyráběný v ampulích jako injekce se používá v následujících podmínkách a patologických stavech:

 • intenzivní duševní nebo fyzická práce;
 • hypo a aminominoz;
 • tuberkulóza nebo kurděje;
 • nevyvážená nebo parenterální výživa;
 • zotavení po nemoci nebo chirurgii;
 • hypotermie;
 • období aktivního růstu dětí;
 • laktace u žen;
 • radiační nemoc;
 • krvácení (nazální, plicní, jaterní);
 • intoxikace;
 • zranění a stres;
 • odstranění tabáku a léčení alkoholismu;
 • zotavení po resekci střev a gastroekopatie;
 • onemocnění trávicího traktu - průjem, peptický vřed;
 • dystrofie;
 • onemocnění dýchacích cest;
 • onemocnění jater;
 • různé infekce;
 • dlouhotrvající vředy a rány;
 • hemoragická diatéza.

Kontraindikace

Přes velké využití kyseliny askorbové pro tělo, u některých onemocnění je jeho použití kontraindikováno:

 • poruchy krve spojené se zvýšeným srážením;
 • trombóza;
 • tromboflebitida;
 • diabetes mellitus;
 • individuální nesnášenlivost.

Pokyny pro použití kyseliny askorbové v ampulích

Abyste zabránili negativním účinkům, měli byste injekce vitaminu C provést striktně v dávkách specifikovaných v pokynech.

Kyselina askorbová se podává intravenózně jako tryska (během 2 až 3 minut) a kapání (25 až 30 kapek za minutu). Při podávání po kapkách se jako podklad používá 50 až 100 ml 0,9% fyziologického roztoku nebo 5% roztoku glukózy.

Pro intramuskulární injekci je roztok předehřát na pokojovou teplotu, poté je natažen do injekční stříkačky a jehla je zasunuta hluboko do svalu. Pro injekci použijte 5% roztok léku.

Pro léčbu onemocnění jsou dospělí předepisováni 1 až 5 ml vitaminu jeden až třikrát denně. U dětí je denní dávka 5% léčiva 0,6-1,0 ml. Průběh léčby závisí na stavu pacienta a na zanedbání nemoci.

Injekce kyseliny askorbové v ampulích by měla být podána po vyšetření ošetřujícím lékařem.

Zvláštní instrukce

Vzhledem k tomu, že jednou z klíčových účinků kyseliny askorbové je syntéza hormonů kortikosteroidů, může předávkování vést k tvorbě ledvinových kamenů. Léčba tímto vitamínem by proto měla být pod kontrolou ledvin, nadledvin a krevního tlaku.

S opatrností by měl být přípravek užíván s vysokým obsahem železa v krvi.

Nadbytečné hladiny vitamínů mohou vést k poklesu práce ostrovního aparátu pankreatu.

Nežádoucí účinky

Ve většině případů je kyselina askorbová u pacientů dobře snášena, avšak při podávání léku jsou možné některé vedlejší účinky:

 1. V případě rychlé injekce, závratě a únavy.
 2. Při intramuskulární injekci - bolesti v místě vpichu.
 3. Při předávkování - bolesti hlavy a podrážděnost.
 4. Zvýšení krevního tlaku způsobené zhoršením kapilární propustnosti.
 5. Při dlouhodobém užívání a nadměrné dávce - porušení ledvin, rozvoj nefrolitiázy nebo mírné pollakupurie.
 6. U pacientů s alergií je možná alergická reakce a dokonce i anafylaktický šok.
 7. Vývoj hypoprothrombinémie, glykosurie, leukocytózy, trombocytózy, erytropenie.

Podmínky skladování a ceny

Kyselina askorbová v ampulích by měla být skladována při teplotě vzduchu od + 5 ° C do + 15 ° C na místě chráněném před přímým slunečním světlem. Lék by neměl být k dispozici pro děti. Doba použitelnosti vitaminu pro injekci se pohybuje od jednoho a půl do dvou let.

Kyselina askorbová je levná. Cena za balení po 10 ampulkách po 2 ml 5% roztoku je jen asi 30 rublů.

Kyselina askorbová pro tvář

Ukázalo se, že vitamin C má pozitivní účinek na pokožku, takže roztok vyráběný v ampulích je již dlouho používán v kosmetologii.

Správné použití kyseliny askorbové vyživuje pokožku a eliminuje její zarudnutí a olupování, obnovuje buňky, zlepšuje pleť.

Aby se pokožka udržovala v dobrém stavu, vyživovala ji a obnovovala, doporučuje se následující postup:

 1. Dvě lahvičky léku zředěné vařenou vodou při pokojové teplotě v poměru 1: 1.
 2. Výsledné řešení otřete obličej, krk a dekoltu ráno a večer po úpravě vody.
 3. Pokud po nanesení roztoku dojde k pocitu hoření, musíte přidat další část vody.

Tento typ terapie se doporučuje zejména těm, kteří mají mastnou pokožku a mají tendenci vytvářet záněty a akné.

Výborný účinek lze dosáhnout použitím masky složené z vitamínů C, E, A. Roztoky se smíchají a aplikují na kůži. Kombinace kyseliny askorbové a čerstvého ovoce zvýší účinek masky.

Doporučení při použití opevněné masky:

 1. Nemíchejte ingredience v kovových nádobách, protože kyselina askorbová je při kontaktu s kovem zničena.
 2. Nedoporučuje se vytvářet masku, pokud je kůže poškozena.
 3. Směsi by neměly být aplikovány na oblast kolem očí.
 4. Ascorbicum lze smíchat s neroli olejem, cukrem, nesladeným jogurtem. Poté, co se kompozice stává homogenní, aplikuje se na obličej bavlněným tamponem.
 5. Běh léčby maskami by neměl trvat déle než 10-14 dní.

Chcete-li odstranit kosmetické vady a zlepšit vzhled pokožky, profesionální kosmetičky provádějí mezoterapii. Během tohoto postupu se speciální přípravek obsahující vitaminy injektuje pod kůži velmi tenkou jehlou. Injekce kyseliny askorbové vyživují a chrání buňky před volnými radikály, pomáhají zlepšovat krevní oběh a mají bělidlo. Věřte, že tato terapie by měla být pouze prokázané a certifikované profesionály.

Recenze

Používám kyselinu askorbovou v ampulích po dlouhou dobu, což je nejlepší pomocník v boji proti volné kůži, rozšířeným pórám a nudné pleti. Utřelu si obličej bavlněnou podložkou navlhčenou minerální vodou, na kterou jsem navíc kvapkajícího na askorbiku. Dva týdny každý den dělám tento postup, po kterém je přestávka po měsíci. V důsledku toho se pleť zlepšuje a dokonce se utahuje kůže. Uchovávejte ampule otevřené, nemusíte, musíte použít roztok ihned po otevření.

Před několika měsíci se na špičce nosu objevila vaskulární hvězdička, kterou ani nadace nemohla pokrýt. Abych se ho zbavil, zkoušel jsem mnoho různých léků, ale nic nepomohlo. Jednou jsem narazil na recenzi, ze které jsem se dozvěděl, že kyselina askorbová posiluje stěny cév. Rozhodl jsem se, že se pokusím a mám svou hvězdu s bavlněným tampónem ponořeným do roztoku. Večer zůstala na svém místě pouze růžová skvrna a kapilára se stala téměř nepostřehnutelná.

S věkem se na tváři začaly objevovat pigmentové skvrny. Obzvláště silně byla jejich obličej pokrytá pružinou. Lékaři říkali, že se jedná o hormonální pozadí, tedy věk. Snažil jsem se je odstranit léky, sérami, superklíčem, ale výsledek je nulový. Náhodou slyšel, že kyselina askorbová pomáhá zbavit se věkových skvrn dobře. Z beznaděje se rozhodlo vyzkoušet, tím více je to levné. Po jednom dni se roztok jednoduše aplikoval na obličej, a když byl vysušen, na něj byl nanesen výživný krém. Výsledkem bylo, že pigmenty byly třetí den bílé. Teď jsem vždy držel v mé lékárničce vitamin C v ampulích a občas připravil masku a míchal ji s ovesnou kaší.

Pro Více Informací O Suché Vlasy