logo

Použití vitaminu B6 v ampulích

V lékařské praxi je vitamin B6 v ampulích používán hlavně v situacích, kdy jeho použití ve pilulkách není možné. K tomu dochází například tehdy, když pacient nemůže spolknout nebo gastrointestinální trakt nefunguje normálně. V takových případech se lék pyridoxin ve formě roztoku podává intramuskulárně nebo intravenózně a jeho absorpce již není závislá na práci a stavu gastrointestinálního traktu.

Jednoduše řečeno, vitamín B6 v ampulích je volbou nahradit tablety a v těch nejtěžších případech. Naléhavá potřeba injekcí vitaminu B6 je vzácná, používá se hlavně lékaři v lůžkové léčbě pacientů. Intravenózní intramuskulární nebo intravenózní pyridoxin působí na tělo stejným způsobem, jakým se dostává do normálně fungujícího zažívacího traktu, a proto jestliže existuje možnost ho vypít v pilulkách, pak je obvykle iracionální injekce.

"Byli jsme v nemocnici po dobu dvou dní injekčně podáván vitamín B6, zatímco byl žaludek umyt. Ukazuje se, že žaludek nefunguje po otravě a je potřeba vitamín, takže byl přímo vstřikován do žíly. Pak předepsané vitamíny B1, B6 a B12 pro normalizaci metabolismu. Ale řekli, že B6 potřebujeme především, je důležité, aby dítě dostalo... "

Někdy se však vyskytují situace, kdy musíte doma nalévat vitamínové přípravky. Navíc je pyridoxin v ampulích často používán nikoli pro svůj určený účel, ale například pro kosmetické účely - pro péči o vlasy a pokožku hlavy. Vzhledem k tomu, že cena vitaminu B6 je nízká, je často experimentována a přidává se k složení různých maskách a improvizovaných výrobků.

Jak je v takových případech správné ji používat ve všech těchto podobách - v injekcích a maskách? Rozumím...

Indikace pro použití vitaminu B6 v ampulích

Vitamín B6 v ampulích se používá jako součást komplexní terapie závažných onemocnění. Obecně platí, že všechny situace, kdy je třeba podávat injekční přípravek přesně injekcí, lze rozdělit do tří velkých skupin:

 1. Neschopnost pacienta polykat pyridoxinové pilulky - mdloby, těžká duševní porucha, kategorické odmítnutí dodržovat pokyny lékaře, používání respirátoru, těžká nevolnost s zvracením;
 2. Poruchy v gastrointestinálním traktu, kdy se i pohlcený vitamin neabsorbuje nebo je absorbován v nedostatečném množství. Takové poruchy zahrnují malabsorpční syndrom, degenerativní změny v intestinálním epitelu, peptický vřed a stav gastrointestinálního traktu po rozsáhlém chirurgickém zákroku (například po odstranění části žaludku nebo střeva);
 3. Potřeba velmi vysokých dávek vitamínu B6, která se nemůže dostat z gastrointestinálního traktu dostatečně rychle a musí být aplikována přímo do krve. Taková potřeba vzniká někdy u diabetes mellitus, otravy izoniazidem, hemodialýzy a poruch tvorby krve.

V kosmetologii je vitamin B6 v ampulích používán hlavně pro vlasy - pozoruje se, že přidání do složení šampónů a masky podporuje růst a posilování vlasů, stejně jako zlepšení pokožky hlavy. Samozřejmě, že pro tento účel je třeba používat v ampulích vitamín B6, protože by bylo obtížné a neúčinné připravit vhodný prostředek na základě tablet.

Přípravky vitaminu B6 v ampulích

Roztok vitaminu B6 v ampulích dnes prodáván pod několika značkami. Nejběžnější z nich jsou: Pyridoxin, Pyridoxin hydrochlorid, Vitamin B6, Pyridoxin-Bufus a Pyridoxin-Vial.

Ve skutečnosti jsou všechny tyto léky shodné ve složení a liší se pouze u výrobce a jména.

Při nákupu léků v ampulích musíte věnovat pozornost samotné koncentraci vitamínu B6 - může to být jiná. Koncentrace je obvykle uvedena na obalu.

Vitamín B6 je také často dostupný v ampulích smíchaných s jinými vitamíny. Nejčastěji je to kombinace s vitamíny B1 a B12. Z těchto léků jsou známy například následující:

 1. Kombilipen. Cena 5 ampulí 2 ml je přibližně 200 rublů;
 2. Compligam. Jeho cena je asi 250 rublů pro 5 ampulí po 2 ml;
 3. Vitagamma. Cena - asi 100 rublů pro 5 ampulí po 2 ml.

Získejte takové léky pro sebe-injekce by mělo být pouze po konzultaci s lékařem.

Někteří odborníci se domnívají, že z lékařského hlediska je nepřijatelné mísit se s vitaminem B1, B6 a B12 v jedné ampulce, protože při současném podávání snižují účinnost. To znamená, že pro úplné ošetření pyridoxinu je lepší vstupovat odděleně od jiných vitaminů. Nicméně kombinované přípravky pyridoxinu existují a jsou aktivně používány.

Jak udělat injekce (záběry) drogy

Snad hlavním charakteristickým rysem injekcí s vitamínem B6 je, že jsou docela bolestivé. Z tohoto důvodu obsahuje mnoho pyridoxinových přípravků v ampulích lidokain, který má při intramuskulárním analgetickém účinku.

V lékařské praxi je považováno za výhodnější intravenózní podání vitaminu B6, protože s ním vitamín vstupuje přímo do krve. Proto se při hospitalizaci obvykle podává pyridoxin infuzně určitou dávkou nebo jinou.

Podle standardních pokynů se injekce léku také provádějí v gluteusovém svalu. Pro jednu injekci stačí použít injekční stříkačku o objemu 2 ml (zpravidla se jedná o množství vitaminu obsažené v ampulce a velké množství léčiva se podává intravenózně).

Pro intramuskulární injekci postupujte následovně:

 1. Pacient položte na žaludek, aby zcela uvolnil svaly svalů;
 2. Připravte vatový tampón navlhčeným alkoholem;
 3. Odlomte špičku ampule. Je lepší ji zabalit ubrouskem, aby nedošlo k neúmyslnému vystřihnutí prstu;
 4. Nakreslete roztok z injekční stříkačky z ampule;
 5. Otáčením stříkačky s jehlou vytáhněte všechen vzduch z ní. Stiskněte píst, dokud se z jehly nedostane kapka roztoku - to znamená, že v injekční stříkačce zůstane pouze kapalina. Pokud vzduch zůstává v injekční stříkačce, vkládání do svalu může vést k tvorbě hematomů;
 6. Uchopte jehlu mezi indexem a prostředním prstem ve vzdálenosti přibližně 1-2 cm od konce;
 7. Otočte dlaň tak, aby špička jehla byla pod ní a stříkačka byla nad rukama;
 8. Na místo, kde bude injektován roztok, udělejte plápnutí (obvykle - v horním vnějším rohu jednoho z hýždí). Jehla musí vstoupit do svalu po dobu 2/3 její délky;
 9. Zadejte lék a pomalu zatlačte na píst;
 10. Odstraňte jehlu a do místa vpichu aplikujte tampón navlhčenou alkoholem.

Pokud během injekce pacient pocítil akutní nesnesitelnou bolest, jehlu je třeba okamžitě odstranit. Takové pocity obvykle znamenají, že jehla zasáhla ganglio.

Tření a hnětení místa vpichu není možné. To může vést k narušení absorpce léku a poškození kapilár.

Injekce v stehně se provádí podobným způsobem, ale s ní by pacient měl stát převážně na jedné noze a ten, do kterého je lék podáván, by měl být mírně ohnutý. V takovém případě bude hmotnost těla převedena na opěrnou nohu a sval, do kterého bude podána injekce, uvolní. Obvykle se vitamín B6 v ampulích neuvolňuje do stehna.

Po injekci je na jehlu injekční stříkačky nasazena čepička, která je odstraněna a vše je vloženo do koše. Opětovné použití stříkačky je nepřijatelné z důvodu nesterility.

Kontraindikace k použití vitaminu B6

V souladu s pokyny pro použití vitamínu B6 v ampulích nemůže být droga prodávána ani v malých množstvích za přítomnosti zjevných kontraindikací:

 1. Hypervitaminóza B6, v níž dochází k mravenčení v prstech (někdy se zdá, že zmrzačí);
 2. Individuální intolerance k léku a vývoj alergických reakcí;
 3. S předávkováním a známkami otravy (což se však zřídka vyskytuje);
 4. Pokud užíváte léky, které jsou neslučitelné s pyridoxinem, například s obsahem penicilaminu, zcela deaktivují pyridoxin. Vitamin B6 je kontraindikován také při použití některých anti-TB a antikonvulzivních léků, protože snižuje jejich účinnost;
 5. Se závažným poškozením jater;
 6. U ischemické choroby srdeční;
 7. S peptickým vředem.

V některých případech může lékař rozhodnout o jmenování léků pyridoxinem, a to i tehdy, pokud existují některé z těchto kontraindikací, ale pacient musí být pod neustálým dohledem specialisty.

Je přísně zakázáno používat vitamín B6 v ampulích za přítomnosti kontraindikací z vlastního podnětu.

Jak používat vitamín B6 pro péči o vlasy?

V kosmetologii se předpokládá, že vitamín B6 podporuje růst vlasů, normalizuje funkci tukových žláz, udržuje vlhkost v kožních buňkách a zabraňuje lupům. Je důležité si uvědomit, že takové použití pyridoxinu je možné pouze při plné dodávce těla potravou nebo dodatečně opevněnými doplňky a vnější užívání drog při mazání vlasů a vlasové pokožky s nimi dává pouze další, méně výrazný účinek.

Jinými slovy, pokud tělo zažívá akutní nedostatek pyridoxinu, pak samotné vitaminové šampony nebudou vyrovnávat s náhradou tohoto nedostatku; pokud je vitamin dodáván v zažívacím traktu v dostatečném množství, pak jej použít na péči o vlasy ve složení šamponů (včetně auto-vyrobené), aby získal další pozitivní účinek je docela racionální.

Samotný vitamin B6 z ampulí se přidává do různých produktů pro péči o vlasy. Jeho koncentrace zde mohou být různé:

 1. Obsah 3 ampulí se obvykle přidává do láhve běžného šamponu o objemu 250 ml, vše se důkladně promíchá a šampon se používá jako obvykle. Zpravidla se pro tento účel doporučuje používat bylinné šampony nebo kondicionéry;
 2. Obsah jedné ampule vitaminu B6 na jednu část samotné masky se přidává do různých masky na vlasy. V tomto případě se pyridoxin používá jak v kompozici olejových masek, tak i s citrónovou šťávou, jahodami a jinými složkami z ovoce a bobulí.

"Už tři roky dělám masky s vitamíny B1 a B6. Všimla jsem si, že vlasy se stávají mnohem bujnějšími, méně problémů s pokožkou hlavy. A je to poměrně levné. Samostatně jsou tyto vitamíny pouhými penny a společně v jedné láhvi je cena pro B12, B1 a B6 pouze 10 rublů na ampuli. Je možné si dovolit kvůli zdravým vlasům.

Jaké potraviny jsou bohaté na pyridoxin?

Jako byste potřebovali podávat injekce léků pyridoxinu a při aplikaci vitamínu B6 na vlasy, je nesmírně důležité zajistit, aby tato látka byla dostatečná ve stravě. V takovém případě se můžete spolehnout na skutečnost, že samotné injekce a pyridoxinové šampony budou pouze dočasným pomocným opatřením a v budoucnu se mohou bezpečně opustit bez rizika hypovitaminózy.

V jeho přirozeném stavu se vitamin B6 nachází v mnoha produktech rostlinného a živočišného původu. Bohatá je například:

 1. Zelená listová zelenina - zelí, hlávkový salát, zelená cibule, špenát - až 25 mikrogramů na 100 g;
 2. Banány - až 34 mikrogramů na 100 g;
 3. Vlašské ořechy - až 68 mcg na 100 g;
 4. Olivový olej - do 65 mcg na 100 g;
 5. Zrna obilovin ve skořápce - do 72 μg na 100 g;
 6. Brambory - až 29 mikrogramů na 100 g;
 7. Maso a droby - játra, ledviny, srdce - až 108 mikrogramů na 100 g;
 8. Ryby - až 94 mcg na 100 g

Současně denní příjem vitaminu B6 pro dospělé je 1-1,3 mg.

Tak s normální vyváženou stravou tělo dostává vitamín B6 z potravy v dostatečném množství. Proto je třeba dodatečné užívání léků pyridoxinu (zejména ve formě injekcí) doporučeno pouze tehdy, když je to naprosto nezbytné.

Vitamín B6 (Pyridoxin) v ampulích: návod k použití, cena

Pyridoxinový nedostatek může vyvolat více než 100 patologií. Látka se účastní řady procesů, které se vyskytují v lidském těle. Vitamín je potřebný pro metabolismus bílkovin, syntézu serotoninu a mnoho dalších reakcí. U některých patologií, které porušují absorpci užitečných látek nebo nedostatečný příjem vitamínů z potravin, je předepsán vitamin B.6 v ampulích. Před použitím léku je třeba pečlivě přečíst pokyny.

Výhody vitaminu pro lidské tělo

Pyridoxin má v lidském těle mnoho důležitých funkcí:

 • reguluje vstřebávání bílkovin;
 • stimuluje játra;
 • urychluje metabolismus;
 • zlepšuje vstřebávání mastných kyselin;
 • snižuje tvorbu kyseliny šťavelové a snižuje pravděpodobnost vzniku ledvinových kamenů;
 • stimuluje dodávání živin do mozku, posiluje paměť;
 • snižuje účinky stresu;
 • zlepšuje absorpci kyseliny listové;
 • snižuje pravděpodobnost vývoje dermatologických onemocnění;
 • stimuluje nasycení nervových vláken živinami;
 • zmírňuje křeče a křeče;
 • aktivuje syntézu serotoninu, dopaminu, norepinefrinu a dalších hormonů;
 • snižuje riziko srdečního záchvatu, ischémie, aterosklerózy, trombózy;
 • zlepšuje fungování srdečního svalu;
 • podílí se na syntéze hemoglobinu;
 • normalizuje krevní srážlivost, snižuje krevní tlak;
 • oslabuje projev nepříjemných příznaků menstruace;
 • snižuje otoky spojené s chronickým srdečním onemocněním;
 • optimalizuje obsah minerálů v tkáních a krvi;
 • normalizuje koncentraci glukózy v krvi;
 • podporuje vizi v diabetu;
 • optimalizuje obsah estrogenu, snižuje riziko výskytu nádorů ženských pohlavních orgánů.

Indikace pro použití vitamínu v ampulích

Bez vitaminu b6 normální fungování buněčných struktur je nemožné, metabolismus se nevykonává, nervové a oběhové systémy selhávají. Vitamin vstupuje do těla s jídlem, takže jeho nedostatek je nejčastěji známý se špatnou a nedostatečnou stravou. Důvody pro nedostatek látky v těle mohou být také stálým stresem, fyzickou a duševní únavou, těhotenstvím.

Pyridoxinové injekce se používají pro:

 • psoriázy, diatézy, dermatitidy a jiných kožních onemocnění;
 • deprese, neuralgie, neuritidy, poruchy spánku, konvulzivní stavy, emoční nestabilita a další poruchy nervového systému;
 • nevolnost, ztráta chuti k jídlu a poruchy stolice způsobené infekcí;
 • konjunktivitida;
 • stomatitida;
 • toxikóza.

Vitamin B6 v injekcích je často předepsáno jako další nástroj pro komplexní terapii:

 • diabetes;
 • akutní hepatitida;
 • anémie;
 • leukopenie;
 • hypochromie;
 • Parkinsonova choroba;
 • Menierovym syndromem;
 • autismus.

Lékaři někdy doporučují pacientům, kteří trpí alkoholismem a epilepsií, prick pyridoxin.

Metody zavádění roztoku vitamínu do těla

Roztok pyridoxinu může být podáván tělu třemi způsoby:

Při intravenózní injekci začíná léčivá látka rychle jednat. Proto je léčivo podáváno injekčně do žíly během akutních stadií patologií. Pro prevenci hypovitaminózy a pro léčbu chronických onemocnění se provádí intramuskulární podávání léčiva. Pokud je člověk schopen provést injekce, může se doma podávat subkutánně s vitamínem.

Intramuskulární injekce se provádějí pouze v stehně nebo hýždě. Podkožní injekce se provádí v předloktí. Je zakázáno injekčně podávat léčivý roztok do žíly, pouze lékař může to udělat.

Pořadí intramuskulárního podání léku

Při podávání do svalu se akce provádějí v následujícím pořadí:

 • pacient leží na břiše, uvolňuje svaly panvového regionu;
 • bavlněná vložka je ošetřena alkoholem;
 • špička ampule je zabalena látkou, aby se zabránilo střihům prstů, a pak se odtrhne;
 • látka z ampulky je natažena do stříkačky;
 • vzduch je z injekční stříkačky odstraněn, který je směřován nahoru, stisknutím pístu;
 • stříkačka se upne mezi indexem a středními prsty, palec spočívá na pístu;
 • dlaň se otáčí tak, že je pod ní jehla a stříkačka je umístěna nad kartáčem;
 • slabou nebo prsní masáží hnětením bodu hýždí, do kterého bude injektováno roztok;
 • jehly 2/3 ponořené do svalové tkáně;
 • léčivá tekutina se pomalu vytlačuje ze stříkačky stisknutím plunžru;
 • když píst dosáhne zastavení, je jehla odstraněna ze svalu;
 • Bavlněný disk ošetřený alkoholem se aplikuje na místo, kde byla umístěna jehla.

Pokud se pacient pociťuje nesnesitelnou bolestí, byla nejpravděpodobnější poškození nervu umístěného ve svalu. V takovém případě okamžitě vyjměte jehlu.

Po ukončení procedury byste se neměli dotýkat místa vpichu a příliš ho zatlačte na bavlněný disk. V prvním případě může být infekce způsobena a ve druhé se zhoršuje absorpce léčivé látky a kapiláry jsou poškozeny.

Injekce do stehna se provádí stejným způsobem jako injekce do hýždí. Ale v tomto případě pacient neleží, ale stojí, zaměřuje se na jednu nohu a druhou nohu, na stehně, do které bude injekčně podána droga, uvolní se a lehce se ohne. Tato poloha je nezbytná k uvolnění femorálních svalů, které ucpávají vitamín. Ve většině případů je však pyridoxin píchán v gluteus maximus, nikoli v stehně.

Po injekci je injekční stříkačka s uzávěrem na jehle odstraněna. Použitá stříkačka nemůže být znovu použita, protože je nesterilní.

Dávkování a léčba

Lékárny prodávají několik léků na vitamín B.6 v ampulích. Nejoblíbenější produkty se nazývají Kombilipen, Neyrobion, Vitagamma a Complegam B. Tyto léky však zahrnují nejen ampule vitaminu B.6, ale také vitamíny typu B1 a B12. Pokud potřebujete jeden vitamín B6 ve formě ampulky uvolnění můžete koupit drogu, která se nazývá - "Pyridoxin". Roztok vitaminu v ampulích vypadá jako čirá tekutina, která nemá barvu nebo slabě nažloutlá.

Denní dávka injekcí je určena chorobou a intenzitou jejího průběhu. Podle pokynů k použití je třeba den, kdy je potřeba vyklepat následující množství pyridoxinu:

 • 200 mg pro nervové poruchy;
 • 100 mg pro Parkinsonovu chorobu;
 • až 600 mg v křečích;
 • až do 20 mg u hypovitaminózy.

Zvláštní dávka je stanovena pro anémiu. I při výrazném projevu této patologie je přípustné, aby pacient injikoval pouze 100 mg léku 2krát týdně. U jiných nemocí je denní dávka vitaminu určena lékařem.

Pro profylaktické účely jsou pro dospělé předepsány 5 mg léku denně, děti 2 mg.

Léčba dospělých trvá měsíc, u dětí - 2 týdny. Profylaktický průběh injekcí by neměl trvat déle než 2 měsíce.

Nežádoucí účinky

Vitamin B6 extrémně zřídka poškozuje lidské tělo. U některých pacientů dochází k menším alergickým reakcím, nadměrné tvorbě kyseliny chlorovodíkové v žaludku.

Pyridoxin má výrazné nežádoucí účinky pouze v případě předávkování. Hlavním příznakem předávkování je porušení metabolismu, které se projevuje otravou svalů, ledvinami a jaterními tkáněmi s kyselinou mléčnou, stejně jako poklesem koncentrace glykogenu v tkáních. Někdy je narušena krevní srážlivost, rozvíjí se plešatost.

V případě předávkování se injekce vitaminu zastaví. Cílem terapie je odstranit symptomy. Neexistuje žádný lék, který by mohl zmírnit intoxikaci pyridoxinem, takže musíte počkat na to, aby se tělo očistilo.

Někdy v časopisech a místech je informace, že pyridoxin může být opilý z ampulí. Dokonce se říká, že lék nelze ředit vodou. Tato informace je nejen falešná, ale i nebezpečná. Vitamin B6 ve formě ampulky je určena pro vstup do těla krví a je předepsána pacientům, kteří nemohou užívat pilulky kvůli nevolnosti, rozrušení střev, toxo-zóze, průjem, peptickému vředu a jiným patologickým stavům trávicího traktu. Roztok v ampulce je koncentrován, dostává se do těla orální cestou, spaluje slizniční stěny jícnu a žaludku, způsobuje silnou alergickou reakci.

Pyridoxin v ampulích během těhotenství

Těhotné ženy a kojící matky Vitamin Ampulum mohou být velmi pečlivě a pod přísným lékařským dohledem. Pyridoxinové injekce během těhotenství jsou předepsány v případě naléhavé potřeby a přínosy, které lék přináší ženskému tělu, převažují nad pravděpodobným poškozením embrya v děloze.

Nejčastěji jsou pro těžkou toxemii předepsány injekce vitamínů. Také lék je indikován pro:

 • exfoliace placenty;
 • vysoké riziko potratu;
 • závažné těhotenství;
 • silný tón dělohy;
 • tachykardie, arytmie nebo hypertenze u matky;
 • křeče kostních svalů;
 • časté namáhání během těhotenství

Pyridoxin v ampulích pro děti

Dítě, které nedostává dostatek vitamínu B z jídla6, mohou se objevit závažné patologické stavy nervového systému. Pyridoxinové injekce jsou podávány dětem, které narušily spánek a křeče se vyskytují v noci.

Děti dostávají vitamín s mateřským mlékem. Proto by matky, které kojily své děti, měly správně a úplně jíst, jíst potraviny bohaté na vitaminy skupiny B. Než začnete pichat pyridoxin u dítěte mladšího jednoho roku, měli by mít rodiče povolení od pediatra.

Použití roztoku pyridoxinu pro péči o vlasy

S nedostatkem vitamínu v těle se vlasy stávají suchými a křehkými, špičky jsou rozděleny. Srst je špatně obnovena, začíná plešatost, pokožka hlavy je mastná a je pokrytá lupinami. Proto je roztok pyridoxinu často používán v kosmetologii pro péči o vlasy.

Do šamponů a kondicionérů lze přidat vitamínový roztok. Ale častěji na základě drogy vyrábějí masky na vlasy. Řešení se aplikuje na vlasy, hlava je zabalena plastovým obalem, pak ručníkem. S plešatostí se doporučuje, aby se tyto masky prováděly každý druhý den, a když se zhoršuje vzhled vlasů - dvakrát týdně.

Při pravidelném používání masky:

 • vlasy získají dostatek vlhkosti;
 • lupy prochází;
 • plešatění se zastaví;
 • lesk, síla a objem vrátit se na vlasy;
 • vlasy rostou rychleji.

Cena vitamínu v ampulích

Lék "Pyridoxin" je levný, stojí 30 až 40 rublů.

Náklady na složité léky včetně ostatních vitaminů B jsou o něco vyšší. Tak, "Combilipen", skládající se z 5 ampulí, stojí asi 200 rublů, "Compligam B" - 250 rublů, "Neyrobion" - asi 300 rublů a "Vitagamma" - 100 rublů.

Vitamin B6

Indikace pro použití

Léčba a prevence klinického deficitu vitaminu B6, stejně jako při komplexní léčbě onemocnění nervového systému (neuralgie, Menierovy syndromy);

v dermatologii (dermatitida, včetně atopického a seborrického: šindel, neurodermatitida, psoriáza, exudační diatéza); se sideroblastickou anémií; při léčbě akutní a chronické hepatitidy; s toxikózou těhotná.

Vitamin B6 zabraňuje nebo snižuje toxické účinky, včetně poškození jater, pozorované u izoniazidu a jiných léků proti tuberkulóze.

Možné analogy (náhražky)

Aktivní složka, skupina

Dávkovací formulář

tablety, injekce

Kontraindikace

Přecitlivělost na léčivo.

Vitamín B6 se používá opatrně při následujících onemocněních: Peptický vřed a duodenální vřed (kvůli možnému zvýšení kyselosti žaludeční šťávy), koronární srdeční choroby, těžké poškození jater.

Způsob aplikace: dávkování a léčba

Vitamín B6 tablety předepsané ústy (po jídle)

Pro prevenci B6 - hypovitaminózy u dospělých - 5 mg / den.

Terapeutické dávky pro perorální podání jsou 20-30 mg 1-2krát denně pro dospělé. Léčba je 1-2 měsíce.

Při použití isoniazidu, ftivazidu nebo jiných derivátů hydrazidu kyseliny izonikotinové doporučujeme předepisovat profylakticky vitamín B6 5-10 mg denně (k prevenci funkčních poruch centrálního nervového systému).

Pro léčbu sideroblastické anémie je perorální podávání 100 mg denně.

Doporučuje se současně užívat kyselinu listovou, kyanokobalamin, riboflavin.

Injekce vitaminu B6 se podává parenterálně (subkutánně, intramuskulárně nebo intravenózně), jestliže není perorální požití možné (při zvracení nebo při poruše střevní absorpce).

Prevence. Dospělí - 2 až 5 mg / den, děti od 0 měsíců - 2 mg / den.

Léčba. Dospělí - 50-100 mg / den ve 1-2 dávkách, pro děti od 0 měsíců - každý po 20 mg. Kurz léčby pro dospělé - 1 měsíc, pro děti - 2 týdny.

Při souběžné léčbě léky proti TBC - 5-10 mg / den.

Pro léčbu konvulzivního syndromu závislého na pyridoxinu u dospělých - intravenózně nebo intramuskulárně - 30-600 mg; děti od 0 měsíců - 10-100 mg denně.

Farmakologický účinek

Vitamín B6 (pyridoxin) se podílí na metabolismu; nezbytné pro normální fungování centrálního a periferního nervového systému. Podílí se na výměně tryptofanu, methioninu, cysteinu, glutaminu a dalších aminokyselin, stejně jako histaminu. Přispívá k normalizaci metabolismu lipidů. Lék zvyšuje diurézu a zvyšuje účinek diuretik. Izolovaný nedostatek pyridoxinu je velmi vzácný, zejména u dětí, které jsou na zvláštní umělé výživě (projevuje se průjem, křeče, anémie, může se vyvinout periferní neuropatie).

Nežádoucí účinky

Při použití vitamínu B6 jsou v některých případech možné alergické reakce, hypersekrece kyseliny chlorovodíkové.

Symptomy předávkování vitamínem B6: metabolická porucha, projevující se akumulací kyseliny mléčné v myokardu, svalů, játrech a ledvinách se současným poklesem obsahu glykogenu. Možná vznik ohnisek plešatosti, inhibice aktivity proti koagulačnímu systému krve.

Lék je zrušen. Symptomatická léčba. Neexistuje speciální antidotum.

Zvláštní instrukce

Vitamín B6 se vyskytuje u rostlin a živočišných orgánů, zejména v nerafinovaných zrnech obilovin, zeleniny, masa, ryb, mléka, tresčích jater a skotu a vaječného žloutku. Poměrně vysoký obsah vitaminu B6 v kvasnicích. Potřeba vitaminu B6 je spokojena s jídlem: je částečně syntetizována intestinální mikroflórou. Denní potřeba vitaminu B6 pro dospělé - 2-2,5 mg; pro děti od 6 měsíců do 1 roku - 0,5 mg, 1-1,5 g - 0,9 mg; 1,5-2 roky - 1 mg; 3-4 roky - 1,3 mg; 5-6 let - 1,4 mg; 7-10 let - 1,7 mg; 11-13 let - 2 mg; pro mladé muže ve věku 14-17 let - 2,2 mg; pro dívky ve věku 14-17 let - 1,9 mg. U žen, 2 mg a navíc během těhotenství 0,3 mg a pro kojení 0,5 mg. Při závažném poškození jater Vitamin B6 ve velkých dávkách může způsobit zhoršení jeho funkce. Při stanovení urobilinogenu pomocí Ehrlichova činidla mohou výsledky vyvrátit.

Během léčebného období je možné řídit vozidla a zapojit se do potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a psychomotorické rychlosti.

Interakce

Vitamin B6 je farmaceuticky neslučitelný s thiaminem a kyanokobalaminem.

Zvyšuje účinek diuretik; zhoršuje aktivitu levodopy.

Isoniazid, penicilamin, cykloserin a perorální kontraceptiva obsahující estrogeny oslabují účinek vitaminu B6.

Otázky, odpovědi, recenze na lék Vitamin B6


Poskytnuté informace jsou určeny pro lékařské a farmaceutické profesionály. Nejpřesnější informace o přípravku jsou obsaženy v pokynech, které výrobce dodává k obalu. Žádné informace zveřejněné na této nebo jiné stránce našeho webu nemohou sloužit jako náhražka osobního odvolání specialistovi.

Vitamín B6 v ampulích: návod k použití, indikace, ceny, recenze

Vitamín B6 pro to, co potřebujete? To je častá otázka. Tento článek pochopíme. Termín je název skupiny tří forem, vzájemně se vzájemně přeměňují, což představuje jednu bioorganickou sloučeninu. Různé formy jedné sloučeniny se nazývají prostorové konformace a jsou označovány různými způsoby. Pyridoxin je však považován za běžný název.

Pokyny pro použití vitaminu B6 v ampulích jsou uvedeny níže.

Použití vitaminu B6 ve formě ampulí

Při lékařském použití se vitamin B6 v ampulích používá především v případech, kdy není možné jeho použití ve formě tablet. K tomu dochází například tehdy, když pacient není schopen polknout nebo jeho gastrointestinální trakt nefunguje normálně. V těchto situacích se lék pyridoxin ve formě roztoku podává osobě intravenózně nebo intramuskulárně a v důsledku toho jeho absorpce není žádným způsobem určena fungováním a stavem, v němž je gastrointestinální trakt umístěn. Cena vitaminů B6 v ampulích je pro mnohé zajímavá.

Jednoduše řečeno, je to volba, která nahradí pilulku a používá se v nejtěžších případech. Opravdu špatně potřebují injekce vitaminu B6 jsou vzácné, nejčastěji jsou užívány lékaři během hospitalizační léčby pacientů. Pyridoxin, podávaný intramuskulárně nebo intravenózně, působí na tělo stejným způsobem, jakým se dostává do normálně fungujícího zažívacího traktu, což znamená, že pokud je možné ho použít ve formě pilulky, pak jeho injektáž s ním je iracionální. Přehledy vitamínů B6 v ampulích oplývají.

Potřeba používat dům

Takové situace se však často objevují, když vitamínové přípravky musí být doma. Navíc je pyridoxin v ampulích často používán nejen pro svůj zamýšlený účel, ale také pro kosmetické účely, například pro péči o pokožku hlavy a vlasy. Když vezmeme v úvahu takový faktor, jako je nízká cena, je jasné, proč se s ním často experimentují a přidávají je k různým domácím výrobkům a maskám.

Kdy je vitamin B6 použit v ampulích?

Používá se jako nedílná součást komplexní terapie závažných onemocnění. V zásadě mohou být všechny údaje o použití vitaminu B6 rozděleny do tří hlavních typů:

- Není-li pacient schopen polykat tablety s pyridoxinem obsaženým v těle, například s těžkou duševní poruchou, mdloby, s kategorickým odmítnutím dodržovat pokyny lékaře, s těžkým zvracením a nevolností při používání respirátoru.

- Poruchy funkce gastrointestinálního traktu, kdy je vitamín, i když ho pacient polkl, není absorbován nebo absorbován v množství, které je nedostatečné. Mezi takové poruchy patří degenerativní transformace střevního epitelu, malabsorpční syndrom, stav gastrointestinálního traktu po rozsáhlých operacích (například po odstranění části střeva nebo žaludku) a vředové choroby.

- Potřeba velmi velkých dávek léčiva, které nemohou být absorbovány z gastrointestinálního traktu potřebnou rychlostí a měly by být okamžitě v krvi. Taková potřeba vzniká někdy při otravě izoniazidem, diabetes mellitus, hematopoetickým defektem a hemodialýzou. To je potvrzeno instrukcemi pro použití připojenými k ampulkám vitaminu B6.

V oblasti kosmetologie

V oblasti kosmetologie je užívání vitamínu B6 ve formě ampulí nejčastěji zaznamenáno pro vlasy, protože si všimli, že když je přidáván do složení masky a šampony, vlasy se stávají silnějšími a začínají růst rychleji a pokožka hlavy se léčí. Pokud je to přesně tak, pak je to právě v ampulích, že bych měl užívat vitamín B6, protože by bylo velmi obtížné a v zásadě i iracionální, aby se vhodným lékem užívaly tablety.

Přípravky pro injekce vitaminu B6

Roztok vitaminu B6 v injekci je dnes prodáván pod několika obchodními názvy. Mezi nejrozšířenější patří: "Pyridoxin", "Vitamin B6", "Pyridoxin hydrochlorid", "Pyridoxin-Vial" a "Pyridoxin-Bufus". Ve skutečnosti mají všechny výše uvedené přípravky stejné složení, ale liší se pouze u jejich jmen a výrobních společností. Vitamín B6 se navíc často používá v ampulích a mísí se s jinými vitamíny. Jedná se především o kombinaci s B1 a B12.

Pro samoinjekce je nutno tyto léky nakupovat pouze po konzultaci se specialistou.

Někdy se ptají, zda je možné pít vitamín B6 v ampulích. Je to možné, ale je naprosto zbytečné, protože při trávení se strávitelnost sníží na 10%. Proto jsou injekce mnohem účinnější.

Zvláštní instrukce

Pravděpodobně nejdůležitějším rysem injekcí užívajících vitamín B6 je spíše patrná bolestivost. Proto je v mnoha pyridoxinových přípravcích ve formě ampulí lidokain, který má při intramuskulární aplikaci analgetický účinek.

Vitamín B6 v jakých potravinách? Obsahuje mnoho živočišných produktů: vejce, krevety, ústřice, losos, tuňák, šunka, kuřecí maso, hovězí a jehněčí maso, játra, tvaroh, sýry a jiné mléčné výrobky.

Pyridoxin je také přítomen v bylinných produktech: klíčené zrna, brambory, hrach, zelí, mrkev, rajčata, čočka, sója, zelená listová zelenina, mnoho obilovin a obilovin, kvasnice, ořechy, semena, ovoce a ovoce. V bananech je k dispozici velké množství vitaminu B6.

V lékařské praxi se nejčastěji používá intravenózní podávání léku, protože v tomto případě celé množství vitaminu přímo proniká do krve. Proto je během hospitalizace pyridoxin nejčastěji podáván infuzně v různých dávkách.

Podle standardních pokynů lze také injekce léku provést v slepém svalu. Pro jednu injekci stačí vzít injekční stříkačku o objemu 2 mililitry (obvykle ampule obsahuje přesně toto množství vitaminu a ve velkém množství musí být látka podána intravenózně). V tomto případě je třeba přísně dodržovat pokyny pro použití vitamínu B6.

Postup

Při provádění intramuskulární injekce je nutno dodržet následující postup:

pacient je umístěn na žaludek, je nutné, aby uvolnil gluteální svaly;

připravte vatový tampón navlhčeným alkoholem;

špička ampule se odlomí, v souvislosti s níž je lepší zabalit vložku, aby se zabránilo náhodnému zranění prstu;

pomocí injekční stříkačky se z ampulky odebere roztok;

veškerý vzduch je vytažen z injekční stříkačky otáčením nahoru jehlou (je nutné stlačit píst, dokud kapka roztoku nevychází z jehly, což znamená, že v injekční stříkačce zůstává pouze kapalina, pokud je v injekční stříkačce vzduch, pak když je vložen do může dojít k hematomu;

jehla musí být upnutá mezi středním a indexovým prsty přibližně o jeden až dva centimetry od konce;

otočte dlaň tak, aby špička jehla byla pod ní a stříkačku nad ruku;

na místě, kde bude roztok podáván injekčně (nejčastěji je to horní vnější část hýždí); jehla musí být vložena do svalu dvě třetiny její délky;

lék je vstřikován, postupně se tlačí na píst;

Jehla byla odstraněna a aplikována na oblast, kde byl roztok injikován, navlhčeným alkoholem. Zde je návod, jak provést injekce vitamínu B6.

Několik doporučení

Pokud by pacient pocítil nesnesitelnou ostrou bolest během injekce, okamžitě jehlu vyndal. Obvykle se takové pocity vyskytují, když se jehla dotkne ganglionu.

Nemůžete rozdrtit a otírat místo, kde byla injekce provedena, protože v tomto případě je absorpce léku rozbitá a vzniká kapilární poranění.

Injekce se provádí ve stehně podle stejného schématu, pacient by měl stát na jedné noze a druhý, kde bude injektován roztok, musí být trochu ohnut. V tomto případě bude tělesná hmotnost přenesena na opěrnou nohu a sval, který je injektován, se uvolní. Obvykle se vitamín B6 nevstoupí do stehna.

Po dokončení injekce musíte na injekční stříkačku nasadit uzávěr, vyjmout je a zlikvidovat. Opětovné použití injekční stříkačky je nepřijatelné, protože již není sterilní.

Kontraindikace

- B6 hypervitaminóza, když jsou pocity brnění cítit v prstech (někdy se zdá, že zmrzačí);

- nesnášenlivost prostředků individuálního charakteru a výskyt alergických reakcí;

- příznaky otravy a předávkování (toto se zřídka vyskytuje);

- použití léků neslučitelných s pyridoxinem, například penicilamin a cupripe, které zcela deaktivují pyridoxin; Vitamín B6 také nelze užívat při užívání řady antikonvulzivních a anti-tuberkulózních léků, protože snižuje účinnost jejich účinků;

- těžké poškození jater;

- koronární srdeční choroby.

Lékař se může rozhodnout, že použije pyridoxin, i když existuje některá z uvedených kontraindikací, ale pacient musí být pod neustálým dohledem specialisty.

Je zakázáno používat nástroj v ampulích z vlastní iniciativy za přítomnosti kontraindikací.

Vitamín B6 v ampulích: cena

Lék je levný - 30-40 rublů.

Náklady na léky s dalšími vitamíny jsou následující:

- "Kombilipen", pro pět ampulí, jejichž objem je dva mililitry, musíte zaplatit asi dvě stě rublů;

- "Vitagamma" - asi sto rublů za stejnou částku;

- "Complegam B" - asi dvě stě padesát rublů, hlasitost je stejná.

Recenze

Recenze vitaminu B6 jsou často pozitivní.

Mezi jeho hlavní výhody patří účinnost, efektivita, nízká cena, široká škála problémů, které může vyřešit.

Jako nevýhody jsou indikovány pouze možné alergické reakce.

Takže pro to, co je potřeba vitamín B6, jsme vysvětlili. Protože hraje důležitou roli v lidském těle, lidé ji vždy potřebují. Můžete ji získat, pokud zahrnout do stravy výrobky, ve kterých je obsažena, ale to nemusí být dost. Proto lze pacientům předepisovat profylaktický průběh vitamínů této skupiny na pozadí jakékoliv nemoci.

Upozorňuje na účinnost tohoto léčiva při jeho používání pro kosmetické účely. Nástroj v ampulích je velmi užitečný při léčbě pokožky hlavy externě. Na základě toho jsou vyrobeny velmi lehké, ale efektivní masky.

Tento článek byl podrobně prozkoumán pro vitamín B6 v návodech na použití ampulí a zpětné vazbě pacienta

B6 (vitamin) - injekční roztok

Vitamin B6 je látka užívaná k léčbě a prevenci rozsáhlého seznamu nemocí, včetně nedostatku vitaminů v těle. Lékárny se nejčastěji nacházejí v lékárnách pod následujícími názvy: "Pyridoxin", "Pyridoxin", "Pyridoxin hydrochlorid", "Vitamin B6", "Pyridoxin Bufus".

Formulář uvolnění

Přípravek je prodáván ve formě ampulí 1 ml obsahující 1% nebo 5% roztoku. Ampulka je skleněná baňka zabalená v kartonové krabici. Jedna krabička obsahuje od 2 do 10 ampulí.

Uchovávejte drogu v původním obalu až 3 roky na temném místě. Roztok by neměl být zmrazený a vyhřívaný.

Průměrná cena v ruských lékárnách činí 50 rublů.

1 ml přípravku obsahuje 50 mg hydrochloridu pyridoxinu a 1 ml vody.

Farmakologie

Vitamín B6 je širokospektrální lék, který eliminuje mnoho poruch v těle. Je zapojen do metabolických procesů při regulaci metabolismu nervového systému. Léčivo se také používá jako látka, která podporuje rychlé zotavení pacienta po operaci.

Injekční roztok přispívá k:

 • Obnova poškozených tkání: modřiny, hematomy, pooperační stehy.
 • Prevence kardiovaskulárních onemocnění.
 • Stabilizace centrálního nervového systému.
 • Normalizace metabolismu.
 • Udržujte imunitní systém a tvorbu krve.
 • Normalizace obsahu cukru u diabetu.
 • Pyridoxin hraje důležitou roli v metabolismu lipidů, kde urychluje vstřebávání nasycených mastných kyselin a hořčíku tělem.
 • Má pozitivní vliv na zdraví žen s hormonálními poruchami, je zodpovědný za produkci hormonu serotonin, který zlepšuje náladu.

Indikace

B6 je důležitý prvek nezbytný pro stabilní fungování buněk, metabolických procesů, nervových a oběhových systémů. Vitamín je dodáván lidskému tělu potravinami, ve kterých je obsažen, a jeho nedostatek lze pozorovat při nesprávné stravě, při zvýšené fyzické, psychické zátěži, během těhotenství nebo častých stresových situacích.

Injekce s tímto lékem jsou předepsány v případech:

 1. Kožní onemocnění: dermatitida, diatéza, praskání rtů, psoriáza.
 2. Poruchy nervového systému: neuritida, neuralgie, podrážděnost, nespavost, deprese, malá nemoc, křeče.
 3. Infekční onemocnění: průjem a nevolnost, ztráta chuti k jídlu, stomatitida, konjunktivitida, toxikóza u těhotných žen.

V případě komplexní terapie mohou být injekce předepsány pro:

 • Anémie
 • Hypochromania
 • Menierovým syndromem
 • Akutní hepatitida
 • Leukopenie
 • Parkinsonismus
 • Dětský autismus
 • Diabetes
 • V některých případech může být pyridoxin použit v alkoholismu, stejně jako při morfologii a dokonce i epilepsii.

Farmakinetika

Lék je vstřebáván do tenkého střeva a hromadí se a je distribuován v játrech, centrálním nervovém systému a některých svalech. Řešení proniká do všech tkání těla. Vylučuje se hlavně močí.

Kontraindikace

B6 je lék šetrný pro tělo, ale stále má řadu kontraindikací. Léčba se nepoužívá k akutnímu poškození jater, přecitlivělosti na složky a koronárním srdečním onemocněním.

S opatrností jsou injekce předepsány pro peptické vředy a potíže s dvanáctníkem. To je způsobeno možným zvýšením acidity v žaludcích.

Během těhotenství

S opatrností a pouze na předpis může být roztok podáván během těhotenství a laktace, ale pouze v těch nejzávažnějších případech, kdy přínosy pro matku pro zdraví budou významně vyšší než rizika pro plod. Takové případy zahrnují například těžkou toxemii.

Aplikace

Pyridoxin se zavádí do těla několika způsoby:

Nejrychlejší řešení tedy začíná působit intravenózně. Tato metoda se používá pro akutní onemocnění. Při chronických onemocněních a profylaxi se injekce podávají intramuskulárně a pokud se lék užívá samostatně doma, injekce se podávají subkutánně.

Úvod

Vitamín B6 se vstřikuje do lidského těla pomocí injekce, kterou může poskytnout jak lékař, tak laik. K tomu musíte dodržovat některá pravidla:

 • Intramuskulární injekce by měla být umístěna na boční stěně stehna.
 • Subkutánně se do předloktí injektuje pyridoxin.
 • Intravenózní léčbu může podat pouze odborník.

Dávkování

Denní dávka injekcí pro podání se liší v závislosti na nemoci pacienta. Nejčastěji je pyridoxin v kapalné formě předepsán takto:

 • Nervové onemocnění: 200 mg denně.
 • Z parkinsonismu: 100 mg denně.
 • Proti konvulznímu syndromu - až 600 mg denně.
 • Z hypovitaminózy - 10-20 mg denně.

Léčebná terapie tradičně trvá měsíc pro dospělé a 14 dní pro děti.

V případě jiných nemocí je množství léčiva potřebné pro spotřebu za den individuálně předepsáno ošetřujícím lékařem v závislosti na závažnosti onemocnění a dalších faktorech.

Zvláštní návod k léčbě má při léčbě anémie. Dokonce i u syndromu akutní nemoci je vhodné injektovat 100 mg roztoku ne více než dvakrát za 7 dní.
Pro prevenci hypovitaminózy u dospělých je lék předepsán 4-5 mg denně a 2 mg denně je předepsáno pro děti. Průběh profylaktické léčby obvykle nepřesahuje 2 měsíce.

Předávkování

Pyridoxin je málo toxický a zřídka způsobuje otravu a jiné typy předávkování. V některých případech může po injekci dojít k alergické reakci, pocitu zúžení končetin, závratě, nevolnosti.
Pokud pacient nalezl jeden z příznaků, mělo by se užívání drogy zastavit. Obvykle po dvoudenní přestávce zmizí projevy. Pokud se onemocnění nezastaví, měl by o tom pacient informovat.

Zvláštní instrukce

Vitamín B6, podobně jako mnoho dalších vitaminů, se v některých rostlinách a zvířatech vyskytuje v moderování. Například u obilovin, některých zeleninových plodin, masných výrobků, ryb a jater, kravského mléka, kuřecích vajec. Osoba obdrží látku z těchto potravin a nemá žádné problémy s nedostatkem, při respektování denní dávky vitamínu. Je to:

 • U dospělých - více než 2 mg
 • Pro děti do 1 roku - 0,5 mg
 • Pro mladší studenty - 1,7 mg
 • Pro dospívající - 2 mg

Interakce

Vitamin B6 je nekompatibilita s léky, jako je thiamin a kyanokobalamin (vitamin B 1 a 12), kyseliny askorbové a kyseliny nikotinové vyrobené v práškové formě.

Vitamin B6 - návod k použití. Proč tělo potřebuje vitamín B6 a v jakých výrobcích

V medicíně nebyla účinnost takové užitečné biologicky účinné látky dlouho věnována velká pozornost. Později se však ukázalo, že jeho nedostatek způsobuje více než 100 onemocnění. Nejen metabolismus v těle, absorpce proteinů, ale i nálada závisí na sloučenině podílející se na syntéze serotoninu - hormonu štěstí.

Vitamin B6 - návod k použití

Co je pyridoxin? Toto je farmaceutický název léčiva, což je ve vodě rozpustné krystaly. Vitamíny skupiny B6 mají tři modifikace:

 • pyridoxin hydrochlorid;
 • pyridoxal;
 • pyridoxamin.

Uvolňování léčiva se provádí v tabletách a v kapalné formě. Roztok v ampulích je určen pro intravenózní, intramuskulární a subkutánní injekce. Způsob podávání léčiva se volí na základě účelu jejího použití. Aby se zabránilo hypovitaminóze, zlepšení stavu vlasů, kůže, hřebíků, je tento přípravek lékárny užíván ve formě pilulek. Jejich použití je praktikováno av případě potřeby i kombinace léků B6 a B1. V kapalné formě jsou tyto příbuzné látky nekompatibilní, proto by měly být pichlovány v různých dnech.

Pro komplexní léčbu onemocnění vitamínu B6 je také účinnější injekce. Dávky způsobené typy nemocí. Kurz je obvykle předepsán 20-25 injekcí. Opakování léčby může trvat jen několik měsíců. Neporušíte tuto praxi zavádění vitaminu B6 - varuje před návodem k použití: předávkování zvyšuje riziko alergických reakcí.

Vitamin B6 - indikace pro použití

Funkce této látky jsou rozmanité. Nadbytek pyridoxinu je stejně škodlivý jako nedostatek. Tam jsou některé kontraindikace pro jeho použití: přecitlivělost, žaludeční a duodenální vřed, koronární onemocnění srdce. Vitamin Pyridoxin se používá:

 • s hypo a avitaminózou;
 • pro léčení mnoha onemocnění;
 • pro preventivní účely.

Při nedostatku vitamínu B6 - indikace pro použití pyridoxinu jsou:

 • zvýšená podrážděnost nervového systému;
 • náchylnost k infekčním chorobám;
 • toxikóza během těhotenství;
 • deficit hmotnosti u předčasně narozených dětí;
 • špatný stav pokožky, vlasů, nehtů;
 • pomalá ztráta hmotnosti;
 • mořské a vzdušné nemoci atd.

Droga je povinnou složkou komplexního léčení mnoha nemocí. Toto je:

 • anémie;
 • ateroskleróza;
 • srdeční selhání;
 • diabetes;
 • dermatitida, herpetické infekce, psoriáza;
 • enteritida;
 • hepatitida, cholecystitida;
 • radikulitida, neuritida, neuralgie, Parkinsonova choroba;
 • tuberkulóza;
 • prodloužený stres, deprese;
 • alkoholismus.

Vitamín B6 v ampulích

Roztoky této látky jsou k dispozici v 10 ml a 50 mg hydrochloridu pyridoxinu v 1 ml. Vitamín B6 v ampulích je sterilní a připraven k použití. Nejběžnější injekce jsou intramuskulární, což se nejlépe provádí ne v hýždě, ale v horní třetině stehna. Podkožní injekce se doporučují provádět na předloktí, v záhybech kůže 1-1,5 cm. Zdravotní sestra by měla podávat intravenózní injekce. Další informace o tom, jak používat vitaminy B v ampulích.

Pro Více Informací O Suché Vlasy