logo

Na hlavě benzylbenzoátu odvozujeme vši

Benzylbenzoát je lék, který se široce používá k usmrcení vši a jiných kožních parazitů.

Podrobný popis

Léčivo je k dispozici ve formě mastí a emulze pro vnější použití. Má výrazný akaricidní účinek. Aktivní proti mnoha odrůdám klíšťat.

Pokud je masť častěji používána k léčbě svrabů a odstranění roztočů, emulze se používá k zabíjení vší.

Při interakci s všemi působí aktivní složky emulze až do smrti parazitů během 2-5 hodin.

 • Individuální intolerance k složkám léku
 • Těhotenství a kojení
 • Nemůže být používán pro děti do 3 let.
 • Škody na pokožce hlavy, pustuly

Nežádoucí účinky používání benzylbenzoátu se projevují pocity pálení, které obvykle procházejí několika postupy, mnohem méně často - kožními alergiemi.

Pokud dojde k alergii, důrazně doporučujeme přestat používat benzylbenzoát a konzultovat s lékařem.

Jak používat

Pro ošetření pedikulózy se emulze používá následovně:

 • Láhev dobře promíchejte.
 • Navlhčete emulzí benzylbenzoátu kusem vaty nebo bavlněnou vložkou.
 • Proces suchých a čistých vlasů s bavlněným tampónem. Přibližná spotřeba - 25 mililitrů na postup. Pokud jsou vlasy silné nebo dlouhé, měla by se zvýšit spotřeba emulze.
 • Nasaďte šátek na hlavě nebo nasaďte plastovou čepičku
 • Po 30 minutách umyjte vlasy 5% roztokem octa (50 ml octa na 1 litr vody). To je nezbytné pro oddělení nití od vlasů.
 • Opláchněte hlavu důkladně pod tekoucí vodou s pravidelným šamponem.
 • Odstraňte mrtvé vši a nití s ​​kovovým hřebenem.

Je to důležité! Zabraňte styku benzylbenzoátu s kůží na obličeji. Pokuste se emulzi aplikovat velmi opatrně, aby pokrývala pouze pokožku pokožky hlavy.

V případě potřeby se tento postup opakuje po 10-12 dnech. První výsledky události lze hodnotit za hodinu. Zbytkové - po dni.

Shrnutí

Benzylbenzoát je méně a méně předepsán pro léčbu pedikulózy u dětí a dospělých. To je způsobeno skutečností, že v současné době existují efektivnější prostředky, které pomáhají zbavit se pedikulózy v krátké době.

Tento nástroj má však několik výhod:

 • Nízká cena
 • Snadné použití
 • Malý počet kontraindikací
 • Lze jej použít pro děti od 3 let
 • Je velmi obtížné zničit všechny včely v 1 postupu.
 • Nelze použít, pokud je poškozena pokožka hlavy.
 • Nič nezničí

Použití benzylbenzoátu k odstranění vší

V našem století, kdy je lidstvo skoky a hranice na cestě pokroku a zavádění nanotechnologie, taková starodávná nemoc, jako je pedikulóza (nebo jednoduše vši), nezmizela nikde. Dříve, když byly vši považovány výlučně za "chorobu chudých", byly odmítnuty podle starých metod: petrolej, prach, extrakt z pelyněk atd. Farmakologie je dnes širokou škálou léků proti pedikulóze, mezi něž je benzylbenzoát jedním z nejúčinnějších proti vši.

Tato vší medicína se nazývá sovětský lék, protože to byl známý lékařům od sovětských časů (byl zařazen do seznamu základních a základních léků) a kvůli jeho nízké ceně byl vždy dostupný v lékařských zařízeních. Je zajímavé poznamenat, že benzylbenzoát se používá hlavně pro vší, ale pro léčbu svrabů a akné. V tom je nejúčinnější.

Moderní lékaři již prakticky nepředepisují benzoylbenzoát proti vši. Zůstává, přestože zůstává levná a cenově dostupná, v poptávce mezi obyvatelstvem v léčbě pedikulózy.

Myslím, že benzylbenzoát je velmi dobrý prostředek proti vši. I když je ve skutečnosti masti pro svrab. Ale pokud si pomazala hlavu, pomůže to všem. Je nutné pouze několik hodin omítnout (je lepší rozmazat před spaním). Ráno je nutné umýt vlasy. Pokud je to nutné, musíte je opakovat několikrát. Ale není to těžké! Hodně štěstí!

Farmakologické vlastnosti a formy uvolňování benzylbenzoátu

Benzylbenzoát je léčivo, které je obsaženo ve farmakologické skupině antiparazitických přípravků. Hlavní účinnou látkou je benzylbenzoát (benzylbenzoát) - fenylmetylester kyseliny benzoové. Jako pomocné složky (kyselina citronová, kyselina stearová), prádelní mýdlo, cetostearylalkohol nebo emulzní vosk, vyčištěná voda atd. (V závislosti na formě uvolnění) se používají různé kyseliny.

Lék má schopnost proniknout do chitinózního krytí vší a může se v těle akumulovat v smrtelných dávkách pro larvy a dospělé (účinně zabíjí vši během 2-5 hodin).

Benzylbenzoát pro vší se prodává jako masť (krém), gel nebo emulze, má bílou nebo žluto-bílou barvu a specifický zápach. Lék je používán pouze externě.

Přiměřená léčba (masť nebo krém). Zkoušel jsem to sám. Koupil jsem je, rozmazal jsem s benzoylazátem, zabalil jsem hlavu do kapesníku a držel jsem ho asi 1-2 hodiny, abych ho zajistil. A pak si umyla vlasy. Úžasný efekt! Ale! Nits musela nejvíce zkombinovat. V opačném případě se z nich opět všichni vydají.

Dávkové formy benzylbenzoátu se liší v obsahu hlavní účinné látky:

 • pro dospělé - 20% a 25%
 • pro děti - 5% a 10%.

V tomto případě jsou pokyny pro použití přípravku stejné pro různé koncentrace účinné látky.

Pokyny pro použití benzylbenzoátu proti vši

Aplikace Benzyl Benzoate masti na boj proti vši, je aplikována na vlasy a lehce vtírá do pokožky hlavy. Pak položili na hlavu bavlněný šátek a chvíli počkali (nejméně 30 minut). Pak opláchněte hlavu teplou vodou, smícháme s malým množstvím 3-5% octu a pak promyjeme šamponem.

Podle pokynů je emulze vši Benzylbenzoát před použitím důkladně protřepána, je namočená vatovým tamponem a ošetřena stejným způsobem jako s masti, hlavou.

Poté je třeba pečlivě pokořit vlasy hřebenem (hřebenem) s častými zuby, čímž odstraníte mrtvé dospělé a larvy larv. Bohužel lék nemá oocykidní účinek (nezabije vši vejce), což znamená, že může být nutné znovu zpracovat. Dnes je nejspolehlivější způsob odstranění nití stále mechanickým odstraněním.

Benzylbenzoát je skvělý levný lék. Může se nalézt v každé lékárně, může existovat krém nebo suspenze. Krém je vhodnější použít. Abstraktní jednoduché a srozumitelné. Musí však být odstraněny ručně. Bude to trvat několik dní, je lepší znovu provést léčbu. Žehli všechno oblečení a věci s horkou žehličkou.

Violetta, Nizhny Novgorod

Zkoušel jsem spoustu prostředků na dětech, včetně Para +, Pediculen, chemické vody apod., A vyléčil jsem benzylbenzoát. Všichni spadli samy na sebe a nits zmizel. Vůně je silná, ale vlasy nemusejí být řezány.

Benzylbenzoát pro vší: kontraindikace a varování.

Droga je přísně kontraindikována u kojenců, zejména předčasně, protože může způsobit dechovou dušnost. Vzhledem k této toxicitě není benzylbenzoát předepsán všem malým dětem (až do tří let), těhotným ženám a matkám, které kojí kojenci (nebo kojení musí být zastaveno po dobu léčby). Moderní lékaři se obecně snaží nepředepsat Benzylbenzoát pro vši nebo trvají na léčbě pod lékařským dohledem.

Při samotném užívání drogy je třeba dbát na to, aby se nedostalo na sliznici úst, nosu a očí. Pokud k tomu dojde, je třeba je vypláchnout velkým množstvím vody nebo 2% roztokem sody. Pokud se lék dostává do žaludku, je nutné ho vypláchnout stejným složením nebo vodnou suspenzí drceného aktivního uhlí.

Všechny léky jako pára plus atd. nepomáhá, nezabíjejte až do konce a vši se násobí. Avšak benzylbenzoát v emulzi (20% pro dospělé a 10% pro děti) se ukáže jako velmi účinný. Pokyny popisují vše v pořadí, jak a co dělat, neváhejte a zkuste to.

A samozřejmě, po použití proti masti na hlaveň nebo benzylbenzoát, měli byste si důkladně umýt ruce, umyt a žehlit všechny věci, které byly v kontaktu.

Podmínky skladování a distribuce benzylbenzoátu v lékárnách

Masť a emulze Benzylbenzoát se prodává v lékárnách bez předpisu. Při užívání léku je však nutné pamatovat na datum vypršení platnosti (je uvedeno na obalu), které by nemělo přesáhnout 2 roky. Po uplynutí této doby nelze benzoylbenzen použít pro vší.

Lék by měl být uchováván při teplotě 18-25 ° C v místech, které nejsou pro děti přístupné.

Moje dcera měla vši. Můj manžel a já jsme také okamžitě zkontrolovali - díky bohu, ne. Odstranili je benzylbenzoát, okamžitě všechno odešlo. A nebyly žádné vice po dobu 5 let.

Výhody a nevýhody

Takže vzhledem k zjevným výhodám benzybenzoátu je kromě jeho vysoké účinnosti proti vši připisována jeho nízká cena a v důsledku toho i dostupnost populace s nízkými příjmy. Dalším plusem je lékárna bez lékařského předpisu.

Významnou nevýhodou je však toxicita léčiva, kontraindikace věku, neschopnost užívání během těhotenství a laktace.

Benzylbenzoát navíc působí pouze proti vši a jejich larvám, ale je neúčinný proti nim.

Věřím, že benzylbenzoát je pro mnohé rodiče prostě bohoslužbou, jehož děti přinášejí vši z mateřských škol, škol a táborů. Když moje dcera zvedla tuto infekci, byl jsem šokován! Lékař doporučil benzylbenzoát. Abych byl upřímný, nevěřil jsem tomu, že by to pomohlo. Ale mýlil jsem se - po první léčbě zmizely všité vdy, které jsme byli velmi rádi!

Na závěr upozorňujeme, že vši nevypadají z ničeho. Vždy se plazují od nakažené osoby po zdravou. Mohou být přiváděny za použití osobních hygienických produktů, klobouků, vláken atd.

Stejně jako ostatní paraziti sání krve se vši rychle množí a mohou nejen vyvolat obavy, ale také způsobit významnější poškození zdraví, pokud léčíte lehce léčbu pedikulózy.

Ale jak zacházet s touto chorobou a kolik ji zaplatíte, je na vás.

Podrobné pokyny pro použití benzylbenzoátu před všemi: masti a emulze

V současné době jsou kanceláře lékáren připraveny nabídnout širokou škálu léků pro léčbu vší. Nicméně většina z nich je poměrně drahá.

Lékaři, stejně jako lékárníci, zpravidla nehovoří o cenově výhodné přípravě na pedikulózu a zejména je nepředepisují. Ale existují.

Emulze, stejně jako Benzyl Benzoate masť, která skromně leží na vzdáleném poli, je vynikajícím příkladem. Jaký je dobrý lék a jak používat benzylbenzoát pro vší? - přečtěte si tento článek.

Formulář uvolnění

Kromě zabíjení vši je tento přípravek používán také k léčbě svrabů a akné. V sovětských dobách byl Benzylbenzoát nedílnou součástí lékárny.

Stejně jako dříve má tato droga nízkou cenu. Toto léčivo je dostupné ve formě masti, emulze a gelu.

Benzylbenzoát je protypoparazitické léčivo, které se skládá z: benzylbenzoátu, emulzního vosku, cetostearylalkoholu, kyseliny (citronové a také stearové), vody, domácího mýdla (ostatní složky přímo závisí na formě léčiva).

Účinná látka má schopnost proniknout do skořápky vši, které se shromažďují v letálních dávkách pro dospělé. Paraziti zemřou 2-6 hodin po nápravě.

Benzylbenzoát pro vši: návod k použití

POZOR! Před začátkem podávání by měl být osoba, která aplikaci aplikuje, zbavena pasu a připevňovat vlasy šálou. Po zákroku důkladně umyjte ruce antibakteriálním mýdlem a sprchu. Věci nakažené osoby je třeba umýt a nutně žehlit.

Pro ošetření vší emulze a masti by měla být aplikována na vlasy na základě navrženého schématu.

Emulze

Podle pokynů pro použití benzylbenzoátové emulze proti vši musíte provést následující:

 • dobře protřepejte obsah;
 • navlhčete malý kus bavlněné vlny s přípravkem;
 • proces vlasů. V jedné aplikaci se spotřebuje přibližně 25 ml emulze. Pokud jsou vlasy dlouhé nebo tlusté, pak se množství anti-pedikulární masti zdvojnásobí;
 • hlava by měla být přivázána šatkou nebo nosit speciální polyetylénový uzávěr;
 • po půlhodině by se vlasy měly omýt roztokem octa. Pro přípravu směsi 1 litr vody a 50 ml octa. To je nezbytné, aby lepší vši házet vlasy;
 • hlava by se měla umýt šamponem.

V případě potřeby by měl být tento postup opakován po 12 dnech. Účinnost emulze benzylbenzoátu proti vši může být hodnocena hodinu po použití.

 • Benzylbenzoátová masti by měla být aplikována na chlupatou část;
 • produkt by měl být nanesen do pokožky hlavy;
 • zabalte si hlavu bavlněným šátkem;
 • za 30 minut hlava by měla být omyta roztokem octa;
 • opláchněte vlasy šamponem.

Bezpečnostní inženýrství

Několik pravidel, která v žádném případě nezapomíná:

 • hřeben by se měl prát okamžitě po česání, jako vši zůstávají na nich vši a jejich larvy;
 • Hřeben by měl být opláchnut v horké vodě a dokonce i ve vařící vodě. Pro více informací o zpracování hřebenů si přečtěte náš článek;
 • aby se pokrývaly nity z dlouhých vlasů, měly by se shromáždit do ocasu na jedné straně, oddělovat pramen pramenem, česat se od kořenů;
 • by se mělo provést česání přes lázně. Takové opatření je způsobeno tím, že vši nepatří na postel nebo na podlahu.

Tento léčivý přípravek je účinný. Pokud je to nutné, může být lék doplněn o další léky, které lze zakoupit v lékárně.

Léčba by měla zpravidla pokračovat po dobu 3-5 dní. V případě potřeby může být léčba prodloužena na 10 dní.

Nežádoucí účinky a kontraindikace

Pokud používáte benzylbenzoát proti vši, mohou se objevit vedlejší účinky, jako je suchost hlavy, svědění, pálení, kašel, stejně jako jiné projevy alergické reakce.

Mezi kontraindikacemi lze identifikovat takové stavy jako:

 • období těhotenství a kojení;
 • kožní léze, jako jsou čerstvé popáleniny nebo rány;
 • malé děti do 3 let.

Vyhněte se získání finančních prostředků v:

ústa. Pokud k tomu dojde, okamžitě si opláchněte ústa pomocí roztoku sodíku (teplo);

oči Pokud k tomu dojde, okamžitě omyjte oči roztokem sody.

Pokud máte oční bolest, měli byste použít roztok novokainu k praní. A pokud je podrážděná sliznice oka, měl by být instilován roztok albucinu;

žaludek. Pokud k tomu dojde, musíte vypít aktivní uhlí.

Benzylbenzoát pro vąe je účinným lékem, nicméně je předepsáno stále méně. To je způsobeno skutečností, že dnes existují účinnější prostředky pedikulózy, které umožňují zbavit se tohoto onemocnění ve velmi krátkém čase.

Výhody a nevýhody

Výhody benzylbenzoátu zahrnují:

 • nízké náklady;
 • lék je poměrně snadno použitelný;
 • malý seznam kontraindikací.

Mezi nevýhody patří takové projevy jako:

Užitečné video

Podívejte se na užitečné video o benzybenzoátu - nezanedbatelné zapomenuté, ale účinné prostředky, stejně jako jeho použití proti vši a nejenom:

Benzylbenzoát z vší a nití

Dnes lékaři prakticky nepředepisují benzylbenzoát všem a vši, ale stále zůstává cenově dostupným lékem, který je mezi běžnými lidmi v léčbě pedikulózy. Benzylbenzoát podle instrukcí je antiparazitární látka, která se používá proti všem v léčbě kožních infekcí včetně svrabů.

Dále se seznámíte se složením a pokyny pro použití.

Složení prostředků a účelu

Pokud pečlivě prostudujete pokyny pro použití benzylbenzoové emulze, můžete vidět složení přípravku:

 • aktivní složka - benzylbenzoát;
 • Pomocné komponenty: prádelní mýdlo, čisticí voda, emulgátor.

Uvolněte lék ve formě 10% a 20% emulze pro vnější použití.

Existuje také další forma uvolňování benzylbenzoátu proti všem - 10% a 20% masti v tubách nebo plechovkách.

Podle návodu k použití se benzylbenzoátová emulze proti vši používá při léčbě:

 • akné;
 • demodikóza, která je způsobena výskytem roztočů parazitických ve vlasových folikulích;
 • pityriasis lichen;
 • svrab;
 • seborrhea;
 • vši hlavy.

Návod k použití naznačuje, že lék má zabíjecí účinek na různé druhy roztočů, včetně parazitů, které způsobují svrab. Aktivní složka činidla proniká chitinózní vrstvou škůdců, hromadí se v těle klíšťat v koncentracích neslučitelných se životem. Pomáhá proto, když benzylbenzoát pomáhá proti vši. Navíc příprava vši a nití je podle recenzí účinná proti všem druhům vši, vede ke zničení larv a dospělých, ale je bezmocná proti vajíčkům parazitů.

Smrt parazitů nastává 7-32 minut po použití benzylbenzoátu pro vší.

Kdy používat masti

Podle dokumentace se masť benzylbenzoátu používá lokálně.

 1. Při léčbě vícebarevných lichenů a svrabů před použitím nástroje musíte vzít teplou sprchu s mýdlem a poté osušit ručníkem. Aplikujte kompozici tenkou vrstvou na pokožku celého těla, vyjma tváře a sliznic. Po nanesení drogy na ruce by se nemělo několik hodin vypláchnout. Na konci procedury změňte postel a spodní prádlo. Zpravidla podle názoru lék na vší pomáhají okamžitě, existují však recenze pacientů, kteří potřebují opakovaný postup a kurz byl prodloužen na 10 dní.
  Poznámka: Je možné produkt znovu použít, pokud detekuje živé parazity nebo nové pohyby roztočů, protože svědění a další příznaky infekce mohou trvat měsíc.
 2. Při léčbě norského svrabu před použitím nástroje musíte odstranit všechny vrstvy mrtvé pokožky. To lze provést pomocí exfoliačních činidel, například kyseliny salicylové.
 3. Způsob aplikace akné: jemné kruhové pohyby na kůži obličeje, bez dotyku okolí očí. Doba trvání zákroku závisí na rychlosti zotavení kůže a eliminaci hlavních symptomů onemocnění (svědění, zánět).
 4. Aby se odstranily všky, lék se třese jemnými kruhovými pohyby do pokožky hlavy, po které je celá hlava zabalena kapesníkem. Po půlhodině se složení odmyje a vlasy se opláchnou 5% roztokem octa. Po ukončení procedury se vlasy omyjí šamponem nebo mýdlem, hřeben s hřebenem s častými zuby, aby se odstranily všechny vejce.

Kontraindikace

Podle pokynů má emulze proti vši určité kontraindikace k použití, což by nemělo být zapomenuto, aby se dosáhlo nejrychlejšího účinku.

Hlavní situace, kdy se nedoporučuje užívat tento lék, jsou:

 • individuální intolerance ke složkám léčiva;
 • těhotné ženy;
 • kojení;
 • děti do 3 let;
 • poškození kůže, dokonce i malých, například pustulárních formací na kůži.

Tento nástroj je obecně neškodný lidskému tělu.

Účinnost benzylbenzoátu z vší, recenze na nástroj

Benzylbenzoát je velmi účinné protiparazitické činidlo. Může být zakoupen v téměř každé lékárně. Lékaři předepisují, že tento lék není tak častý jako jeho různé protějšky, ale v lidové medicíně je benzylbenzoát populární.

Popis

Vysoká účinnost benzylbenzoátu se vysvětluje vysokou koncentrací fenylmethylesteru kyseliny benzoové obsažené v něm. Pomocnými látkami jsou:

 • kyselina citrónová;
 • prádelní mýdlo;
 • emulzní vosk;
 • cetostearický alkohol;
 • kyselina stearová;
 • destilovanou vodou.

Topická aplikace tohoto léčiva umožňuje jeho vstřebávání do povrchových vrstev pokožky, čímž se zabrání přímému vstupu do krevního řečiště. To vysvětluje bezpečnost používání benzylbenzoátu externí aplikací. Kromě toho lék nejen pomáhá léčit pedikulózu, ale také eliminuje kožní roztoče a svrab.

Účinek toxických látek na parazity je následující:

 • jedovaté mikročástice jedu penetrují vousy skrze hustou chitinovou vrstvu;
 • postupně zabíjejí dávky látky v těle parazita;
 • po 2-5 hodinách, larvy a dospělí zemřou, ale nikoli.

Benzylbenzoát je světle žlutá nebo bílá konzistence se specifickým ostrým chemickým zápachem. K dispozici na regálech lékáren ve formě gelů, masti, krémů a emulzí. Každá forma uvolňování má několik rozdílů v koncentraci toxické látky. Pro děti platí dávka 5 až 10% obsahu jedů a pro dospělé - 20 - 25%. Předepsaný předpis pro nákup této drogy se nevyžaduje.

Pokyny pro aplikaci masti

Před zahájením procedury návnady se všemi druhy parazitů z pokožky by člověk měl dobře omyt pokožku hlavy.

Pak se vlasy vysuší a lék se aplikuje na čistou pokožku. Třísek masti produkuje prsty. Není možné dovolit zasažení prostředků na obličej a na otevřených místech pokožky. Pro léčbu pedikulózy u dětí je masť zředěna teplou vodou v poměru 1: 1.

Pro zvýšení účinků léčivých látek by měla být hlava svázána s plastovým pytlíkem a pokryta teplým ručníkem nebo hustým šátkem nahoře.

V žádném případě by neměly být povoleny žádné nepohodlí. Při nejmenším pocitu hoření na hlavě by se měla odstranit nanesená látka důkladným promytím vlasů. Masť je vypláchnuta v několika fázích:

 1. Nejprve umyjte vlasy okyselovanou vodou na příjemné teplotě.
 2. Pak dobře omyjte vlasy šamponem.
 3. Poté jsou vlasy pečlivě česány s častými zuby, aby se odstranily mrtvé vší.
 4. Konečným účinkem je třikrát promývat vlasy pod velkým proudem tekoucí vody.

Dokonce i po takových složitých manipulacích je část nití schopna přežít a zůstává připevněna ke kořenům vlasových folikulů. Proto by mělo být konečné odstranění všech parazitů provedeno ručně.

Pokyny pro použití emulze

Na rozdíl od masti se emulze nanese na hlavu komplexněji a dělí se na následující postupy:

 1. Obsah injekční lahvičky se rozmíchá a výsledná emulze se namáčí bavlněným tamponem.
 2. Aplikace se provádí na kořeny suchých čistých vlasů.
 3. Hlava je pokrytá plastovým pytlíkem a pro izolaci je dodatečně spojena s teplým šálkem.
 4. Emulze na pokožce hlavy nesmí trvat déle než 30 minut.
 5. Po půlhodině se vlasy po dobu několika minut omyjí okyselovanou teplou vodou (do 1 litru vody se přidá lžíce octa) a bez vyprání jej opakovaně omotávejte hlavu plasty a teplý šátek. Stojí 1 hodinu.
 6. Umyjte si vlasy šamponem.
 7. Zatímco kudrlinky jsou mokré, musíte se pokusit vyčistit většinu parazitů pomocí hřebenu s častými zuby
 8. Po vysušení vlasů musí být zbývající nity odstraněny ručně.

Kontraindikace

Benzylbenzoát je docela účinný, ale je docela toxický, takže musí být používán s opatrností. Lék má řadu kontraindikací. Nemůže být použit:

 • děti a děti do 3 let;
 • těhotné a kojící ženy;
 • lidé s alergií a jinými onemocněními pokožky hlavy;
 • s netolerancí alespoň jedné složky, která je součástí terapeutického činidla.

Bezpečnost by měla být aplikována s gumovými rukavicemi. Jinak, pokud ruce přicházejí do kontaktu s toxickými látkami benzylbenzoátu, musí být důkladně omyty mýdlem. A všechny osobní věci jsou dobré umýt a žehlit.

Recenze

Stalo se mi, že jsem použil masti na ochranu proti vši Benzylbenzoát. V aplikaci velmi. Nástroj držel na hlavě asi 2 hodiny podle všech pravidel: aplikoval masti na kořeny a rovnoměrně rozložil po celém povrchu kůže pomocí prstů. Po prvním použití jsem zapomněl na parazity navždy. Je pravda, že vejce ještě musely být sklizeny ručně, ale zdálo se, že jsou již mrtvé a dříve nebo později se umyli vodou. Necítil jsem žádné nepohodlí po použití benzylbenzoátu, pokožka hlavy nebyla svěděná a neměla svědění. Nebyl ani vůně. Celkově velmi spokojeni.

Suspenze Benzylbenzoát byl doporučen velmi dobrým přítelem poté, co se dozvěděla, že moje dítě má vši. To byl loni. Za cenu byla droga uspořádána a líbila jsem se abstraktu: nečetl jsem nic obtížně použitelného a neviděl jsem žádné vedlejší účinky užívání tohoto léku. Po jednorázovém použití emulze benzylbenzoátu se podařilo zbavit se vši a nití. A po druhém postupu zmizely parazitní vejce. Emulze nevyčerpala všechny, ale doufám, že už to nepotřebujete.

Benzylbenzoát ve formě mastí mi okamžitě pomohl. Před ním jsem se snažil vyléčit pedikulózu s novějšími prostředky dražšími cenami, naivně věřící, že určitě pomohou. Nic se nestalo. Pak jsem četl o tomto prostředku na internetu, který z nějakého důvodu mi lékař předepsal. Udělal jsem to tak, jak je napsáno v pokynech, a z první aplikace jsem byl nadšen výsledkem. Ani jsem nemusel ručně vytáhnout vejce z vší, všechno bylo jednou a navždy umyt pod teplou tekoucí vodou. Velmi potěšen Benzylbenzoatem, radím ho každému, kdo to potřebuje.

Benzylbenzoát není ve své účinnosti v boji proti všem všemožným účinkům proti mnoha parazitům horší. Snadno se aplikuje na postižené oblasti a snadno se opláchne vodou. Navzdory tomu je stále nutné opatrně užívat drogu a postupovat podle pokynů pro její použití.

Benzylbenzoátová emulze (mast) pro vši: pokyny, recenze

Farmakologické vlastnosti a formy uvolňování benzylbenzoátu

Benzylbenzoát je léčivo, které je obsaženo ve farmakologické skupině antiparazitických přípravků. Hlavní účinnou látkou je benzylbenzoát (benzylbenzoát) - fenylmetylester kyseliny benzoové. Jako pomocné složky (kyselina citronová, kyselina stearová), prádelní mýdlo, cetostearylalkohol nebo emulzní vosk, vyčištěná voda atd. (V závislosti na formě uvolnění) se používají různé kyseliny.

Lék má schopnost proniknout do chitinózního krytí vší a může se v těle akumulovat v smrtelných dávkách pro larvy a dospělé (účinně zabíjí vši během 2-5 hodin).

Benzylbenzoát pro vší se prodává jako masť (krém), gel nebo emulze, má bílou nebo žluto-bílou barvu a specifický zápach. Lék je používán pouze externě.

Přiměřená léčba (masť nebo krém). Zkoušel jsem to sám. Koupil jsem je, rozmazal jsem s benzoylazátem, zabalil jsem hlavu do kapesníku a držel jsem ho asi 1-2 hodiny, abych ho zajistil. A pak si umyla vlasy. Úžasný efekt! Ale! Nits musela nejvíce zkombinovat. V opačném případě se z nich opět všichni vydají.

Dávkové formy benzylbenzoátu se liší v obsahu hlavní účinné látky:

 • pro dospělé - 20% a 25%
 • pro děti - 5% a 10%.

V tomto případě jsou pokyny pro použití přípravku stejné pro různé koncentrace účinné látky.

Pokyny pro použití benzylbenzoátu proti vši

Aplikace Benzyl Benzoate masti na boj proti vši, je aplikována na vlasy a lehce vtírá do pokožky hlavy. Pak položili na hlavu bavlněný šátek a chvíli počkali (nejméně 30 minut). Pak opláchněte hlavu teplou vodou, smícháme s malým množstvím 3-5% octu a pak promyjeme šamponem.

Podle pokynů je emulze vši Benzylbenzoát před použitím důkladně protřepána, je namočená vatovým tamponem a ošetřena stejným způsobem jako s masti, hlavou.

Poté je třeba pečlivě pokořit vlasy hřebenem (hřebenem) s častými zuby, čímž odstraníte mrtvé dospělé a larvy larv. Bohužel lék nemá oocykidní účinek (nezabije vši vejce), což znamená, že může být nutné znovu zpracovat. Dnes je nejspolehlivější způsob odstranění nití stále mechanickým odstraněním.

Benzylbenzoát je skvělý levný lék. Může se nalézt v každé lékárně, může existovat krém nebo suspenze. Krém je vhodnější použít. Abstraktní jednoduché a srozumitelné. Musí však být odstraněny ručně. Bude to trvat několik dní, je lepší znovu provést léčbu. Žehli všechno oblečení a věci s horkou žehličkou.

Violetta, Nizhny Novgorod

Zkoušel jsem spoustu prostředků na dětech, včetně Para +, Pediculen, chemické vody apod., A vyléčil jsem benzylbenzoát. Všichni spadli samy na sebe a nits zmizel. Vůně je silná, ale vlasy nemusejí být řezány.

Benzylbenzoát pro vší: kontraindikace a varování.

Droga je přísně kontraindikována u kojenců, zejména předčasně, protože může způsobit dechovou dušnost. Vzhledem k této toxicitě není benzylbenzoát předepsán všem malým dětem (až do tří let), těhotným ženám a matkám, které kojí kojenci (nebo kojení musí být zastaveno po dobu léčby). Moderní lékaři se obecně snaží nepředepsat Benzylbenzoát pro vši nebo trvají na léčbě pod lékařským dohledem.

Při samotném užívání drogy je třeba dbát na to, aby se nedostalo na sliznici úst, nosu a očí. Pokud k tomu dojde, je třeba je vypláchnout velkým množstvím vody nebo 2% roztokem sody. Pokud se lék dostává do žaludku, je nutné ho vypláchnout stejným složením nebo vodnou suspenzí drceného aktivního uhlí.

Všechny léky jako pára plus atd. nepomáhá, nezabíjejte až do konce a vši se násobí. Avšak benzylbenzoát v emulzi (20% pro dospělé a 10% pro děti) se ukáže jako velmi účinný. Pokyny popisují vše v pořadí, jak a co dělat, neváhejte a zkuste to.

A samozřejmě, po použití proti masti na hlaveň nebo benzylbenzoát, měli byste si důkladně umýt ruce, umyt a žehlit všechny věci, které byly v kontaktu.

Podmínky skladování a distribuce benzylbenzoátu v lékárnách

Masť a emulze Benzylbenzoát se prodává v lékárnách bez předpisu. Při užívání léku je však nutné pamatovat na datum vypršení platnosti (je uvedeno na obalu), které by nemělo přesáhnout 2 roky. Po uplynutí této doby nelze benzoylbenzen použít pro vší.

Lék by měl být uchováván při teplotě 18-25 ° C v místech, které nejsou pro děti přístupné.

Moje dcera měla vši. Můj manžel a já jsme také okamžitě zkontrolovali - díky bohu, ne. Odstranili je benzylbenzoát, okamžitě všechno odešlo. A nebyly žádné vice po dobu 5 let.

Výhody a nevýhody

Takže vzhledem k zjevným výhodám benzybenzoátu je kromě jeho vysoké účinnosti proti vši připisována jeho nízká cena a v důsledku toho i dostupnost populace s nízkými příjmy. Dalším plusem je lékárna bez lékařského předpisu.

Významnou nevýhodou je však toxicita léčiva, kontraindikace věku, neschopnost užívání během těhotenství a laktace.

Benzylbenzoát navíc působí pouze proti vši a jejich larvám, ale je neúčinný proti nim.

Věřím, že benzylbenzoát je pro mnohé rodiče prostě bohoslužbou, jehož děti přinášejí vši z mateřských škol, škol a táborů. Když moje dcera zvedla tuto infekci, byl jsem šokován! Lékař doporučil benzylbenzoát. Abych byl upřímný, nevěřil jsem tomu, že by to pomohlo. Ale mýlil jsem se - po první léčbě zmizely všité vdy, které jsme byli velmi rádi!

Na závěr upozorňujeme, že vši nevypadají z ničeho. Vždy se plazují od nakažené osoby po zdravou. Mohou být přiváděny za použití osobních hygienických produktů, klobouků, vláken atd.

Stejně jako ostatní paraziti sání krve se vši rychle množí a mohou nejen vyvolat obavy, ale také způsobit významnější poškození zdraví, pokud léčíte lehce léčbu pedikulózy.

Ale jak zacházet s touto chorobou a kolik ji zaplatíte, je na vás.

Ceny benzylazátu v lékárnách v Jekatěrinburgu

Popis

Vysoká účinnost benzylbenzoátu je způsobena vysokou koncentrací fenylmethylesteru kyseliny benzoové, která je v něm obsažena. Pomocnými látkami jsou:

 • kyselina citrónová;
 • prádelní mýdlo;
 • emulzní vosk;
 • cetostearický alkohol;
 • kyselina stearová;
 • destilovanou vodou.

Je to důležité! Droga patří k vysoce jedovatým lékům, proto se používá pouze externí metodou.

Topická aplikace tohoto léčiva umožňuje jeho vstřebávání do povrchových vrstev pokožky, čímž se zabrání přímému vstupu do krevního řečiště. To je přesně to, co vysvětluje bezpečnost používání benzylbenzoátu externí aplikací. Kromě toho lék nejen pomáhá léčit pedikulózu, ale také eliminuje kožní roztoče a svrab.

Účinek jedovatých parazitů je následující:

 • jedovaté mikročástice jedu penetrují vousy skrze hustou chitinovou vrstvu;
 • postupně zabíjejí dávky látky v těle parazita;
 • po 2-5 hodinách, larvy a dospělí zemřou, ale nikoli.

Benzylbenzoát je světle žlutá nebo bílá konzistence se specifickým ostrým chemickým zápachem. K dispozici na regálech lékáren ve formě gelů, masti, krémů a emulzí. Každá forma uvolňování má několik rozdílů v koncentraci toxické látky. Pro děti platí dávka 5 až 10% obsahu jedů a pro dospělé - 20 - 25%. Předepsaný předpis pro nákup této drogy se nevyžaduje.

Pokyny pro aplikaci masti

Před zahájením procedury návnady se všemi druhy parazitů z pokožky by člověk měl dobře omyt pokožku hlavy.

Pak se vlasy vysuší a léčivý přípravek se aplikuje na čistou pokožku. Třepení masti se provádí pomocí špiček prstů a nedovolte, aby produkt spadl na obličej a na exponovanou pokožku. Pro léčbu pedikulózy u dětí je masť zředěna teplou vodou v poměru 1: 1.

Pro zvýšení účinků léčivých látek by měla být hlava svázána s plastovým pytlíkem a pokryta teplým ručníkem nebo hustým šátkem nahoře.

Pomoc! Doba expozice masti závisí na rozsáhlé lézi pokožky hlavy parazity. Pokud se na vlasech objeví pouze vejce, pak doba expozice nemůže trvat déle než 30 minut. V případě vážnějších lézí udržujte mast na kadeře po dobu až 2 hodin.

V žádném případě by nemělo být povoleno žádné nepříjemné pocity. Při nejmenším pocitu pálení na hlavě musí být odstraněný přípravek odstraněn důkladným promytím vlasů. Masť je vypláchnuta v několika fázích:

 1. Nejprve umyjte vlasy okyselovanou vodou na příjemné teplotě.
 2. Pak dobře omyjte vlasy šamponem.
 3. Poté jsou vlasy pečlivě česány s častými zuby, aby se odstranily mrtvé vší.
 4. Konečným účinkem je třikrát promývat vlasy pod velkým proudem tekoucí vody.

Dokonce i po takových složitých manipulacích může část nití přežít a zůstat připojena ke kořenům vlasových folikulů. Proto by mělo být konečné odstranění všech parazitů provedeno ručně.

Pokyny pro použití emulze

Na rozdíl od masti se emulze nanese na hlavu komplexněji a dělí se na následující postupy:

 1. Obsah injekční lahvičky se rozmíchá a výsledná emulze se namáčí bavlněným tamponem.
 2. Aplikace se provádí na kořeny suchých čistých vlasů.
 3. Hlava je pokrytá plastovým pytlíkem a pro izolaci je dodatečně spojena s teplým šálkem.
 4. Emulze na pokožce hlavy nesmí trvat déle než 30 minut.
 5. Po půlhodině se vlasy po dobu několika minut omyjí okyselovanou teplou vodou (do 1 litru vody se přidá lžíce octa) a bez vyprání jej opakovaně omotávejte hlavu plasty a teplý šátek. Stojí 1 hodinu.
 6. Umyjte si vlasy šamponem.
 7. Zatímco kudrlinky jsou mokré, musíte se pokusit vyčistit většinu parazitů pomocí hřebenu s častými zuby
 8. Po vysušení vlasů musí být zbývající nity odstraněny ručně.

Je to důležité! Emulze účinně bojuje proti vši a larvám, ale ne z první aplikace může zničit vajíčka parazitů. Proto je třeba nejčastěji opakovat léčbu parazitů s emulzí benzylbenzoátu.

Kontraindikace

Benzylbenzoát je docela účinný, ale je docela toxický, takže musí být používán s opatrností. Lék má řadu kontraindikací. Nemůže být použit:

 • děti a děti do 3 let;
 • těhotné a kojící ženy;
 • lidé s alergií a jinými onemocněními pokožky hlavy;
 • s netolerancí alespoň jedné složky, která je součástí terapeutického činidla.

Bezpečnost by měla být aplikována s gumovými rukavicemi. Jinak, pokud ruce přicházejí do kontaktu s toxickými látkami benzylbenzoátu, musí být důkladně omyty mýdlem. A všechny osobní věci jsou dobré umýt a žehlit.

Množství účinné látky ve složení a co je nejlepší pro dítě

Léčivo je k dispozici ve dvou formách: emulze a mast. Složení:

 • aktivní složka: lékařský benzylbenzoát 20% nebo 10%;
 • makrogol 400;
 • triaminu;
 • kyselina stearová;
 • vyčištěná voda.

U dětí se používá masti / emulze s 10% aktivní složkou.

Pokud jsou složky léku specifikovány v gramech, rozumí se, že kvantitativní složení se udává na 100 g léčivého přípravku.

To znamená, že 20 g účinné látky ve složení léčivého přípravku je 20% celkového množství masti nebo emulze. Tablety mají jiný výpočetní systém.

Mast a emulze benzylbenzoátu

Jako lék proti vši a břicho je benzylbenzoát nižší než moderní léky pouze v době působení. To nebylo dlouho zdokonalováno, takže trvá 4 hodiny, než lék pracuje. Mnoho moderních pedikulicidních činidel pracuje za půl hodiny - hodinu. Ale ve způsobu jednání jsou stejné. Zničte pouze dospělé vši a larvy. Několik léků ovlivňuje příznaky. Proto musíte ve všech případech po nanesení léčivého přípravku vyčistit vlasy nebo opakovat postup podruhé po 10 až 15 dnech.

Emulze Benzylbenzoát vypadá jako tekutý krém a je vhodnější pro odstranění všech druhů vší než masti, která je častěji používána proti roztočům svrabů.

V případě použití emulze k odstranění vši u dětí mladších 5 let musí být léčivo zředěno vodou do 40 ° C v poměru 1: 1.

Jak používat emulzi

Aplikace benzylbenzoátu proti všem

V anotaci k léku bylo uvedeno, že emulze nebo masť je třeba aplikovat na celé tělo a počkat, až se lék absorbuje. Tato příručka se však týká použití benzylbenzoátu proti roztočům svrabů, které se mohou šířit po celém těle pod kůži. Pokyny pro použití benzylbenzoátu se liší od vší:

 • důkladně promíchejte vatovou vatu s emulzí a důkladně ji aplikujte na čisté a suché vlasy;
 • Vlhké vlasy jsou pokryty plastovým vakem a ponechány po dobu 4 hodin. Během této doby proniká benzylbenzoát do těla parazitů a zabije je;
 • vlasy se důkladně opláchly z emulze roztokem pro skus;
 • provrtání mrtvých vší a nití s ​​hřebenem s jemnou smolou můžete použít hřeben od vši.

Postup musí být opakován nejméně dvakrát, protože benzylbenzoát nemá ovicidní účinek. Masť se používá podobně. Je třeba pouze vzít v úvahu, že masti je obtížnější rovnoměrně rozložit po celé délce vlasů.

Navlhčené emulzemi nebo olejované vlasy mohou být ponechány přes noc, aby se zajistilo zničení parazitů.

Výhody léčebného přípravku v jeho levosti (od 28 rublů) a spolehlivosti. Lék prošel zkouškou času a parazité se ještě nemohli přizpůsobit.

Nevýhody zahrnují:

 • příliš dlouhá doba potřebná pro působení terapeutického činidla;
 • krátká trvanlivost otevřených balíků;
 • hluboká penetrace do kůže, zbytečná v případě použití benzylbenzoátu pro pedikulózu;
 • nedostatek práce na zlepšení léku.

Průměrná spotřeba léčivého přípravku je 25 ml. Dlouhé vlasy vyžadují více emulze, méně krátce. Emulze se prodává ve láhvích o objemu 50, 100 a 200 ml. Masti v tubách o délce 25 a 30 g. Odložení lahve "v případě, že" nebude fungovat z důvodu krátké doby skladovatelnosti. Neotevřený obal se uchovává 1 týden v tmavém chladném místě. Proto lze postupy léčby pedikulózy provádět častěji než 1krát za 12 dní.

Benzylbenzoátové prostředky pro vší a výrony

Ti, kteří zkoušeli tento lék, nechávají pozitivní recenze benzylbenzoátu pro vši, tvrdí, že to není horší než cizí analogy.

Složení prostředků a účelu

Pokud pečlivě prostudujete pokyny pro použití benzylbenzoové emulze, můžete vidět složení přípravku:

 • aktivní složka - benzylbenzoát;
 • Pomocné komponenty: prádelní mýdlo, čisticí voda, emulgátor.

Uvolněte lék ve formě 10% a 20% emulze pro vnější použití.

Existuje také další forma uvolňování benzylbenzoátu proti všem - 10% a 20% masti v tubách nebo plechovkách.

Podle návodu k použití se benzylbenzoátová emulze proti vši používá při léčbě:

 • akné;
 • demodikóza, která je způsobena výskytem roztočů parazitických ve vlasových folikulích;
 • pityriasis lichen;
 • svrab;
 • seborrhea;
 • vši hlavy.

Návod k použití naznačuje, že lék má zabíjecí účinek na různé druhy roztočů, včetně parazitů, které způsobují svrab. Aktivní složka činidla proniká chitinózní vrstvou škůdců, hromadí se v těle klíšťat v koncentracích neslučitelných se životem. Pomáhá proto, když benzylbenzoát pomáhá proti vši. Navíc příprava vši a nití je podle recenzí účinná proti všem druhům vši, vede ke zničení larv a dospělých, ale je bezmocná proti vajíčkům parazitů.

Smrt parazitů nastává 7-32 minut po použití benzylbenzoátu pro vší.

Kdy používat masti

Podle dokumentace se masť benzylbenzoátu používá lokálně.

 1. Při léčbě vícebarevných lichenů a svrabů před použitím nástroje musíte vzít teplou sprchu s mýdlem a poté osušit ručníkem. Aplikujte kompozici tenkou vrstvou na pokožku celého těla, vyjma tváře a sliznic. Po nanesení drogy na ruce by se nemělo několik hodin vypláchnout. Na konci procedury změňte postel a spodní prádlo. Zpravidla podle názoru lék na vší pomáhají okamžitě, existují však recenze pacientů, kteří potřebují opakovaný postup a kurz byl prodloužen na 10 dní.
  Poznámka: Je možné produkt znovu použít, pokud detekuje živé parazity nebo nové pohyby roztočů, protože svědění a další příznaky infekce mohou trvat měsíc.
 2. Při léčbě norského svrabu před použitím nástroje musíte odstranit všechny vrstvy mrtvé pokožky. To lze provést pomocí exfoliačních činidel, například kyseliny salicylové.
 3. Způsob aplikace akné: jemné kruhové pohyby na kůži obličeje, bez dotyku okolí očí. Doba trvání zákroku závisí na rychlosti zotavení kůže a eliminaci hlavních symptomů onemocnění (svědění, zánět).
 4. Aby se odstranily všky, lék se třese jemnými kruhovými pohyby do pokožky hlavy, po které je celá hlava zabalena kapesníkem. Po půlhodině se složení odmyje a vlasy se opláchnou 5% roztokem octa. Po ukončení procedury se vlasy omyjí šamponem nebo mýdlem, hřeben s hřebenem s častými zuby, aby se odstranily všechny vejce.

Kontraindikace

Podle pokynů má emulze proti vši určité kontraindikace k použití, což by nemělo být zapomenuto, aby se dosáhlo nejrychlejšího účinku.

Hlavní situace, kdy se nedoporučuje užívat tento lék, jsou:

 • individuální intolerance ke složkám léčiva;
 • těhotné ženy;
 • kojení;
 • děti do 3 let;
 • poškození kůže, dokonce i malých, například pustulárních formací na kůži.

Tento nástroj je obecně neškodný lidskému tělu.

Kde koupit nástroj

Metoda aplikace emulze

Jak je uvedeno v instrukční emulzi benzylbenzoátu z vší, tento nástroj se používá externě. Před prvním použitím je nutné lék důkladně protřepat, což je indikováno dokonce i v přehledech léku. Pro dospělé je indikováno 20% léčení, u dětí - 10%.

Žádost závisí na důkazech:

 1. V případě pityriázy a svrabů je nutné navlhčit tamponový tampon s velkým množstvím přípravku, důkladně třít prostředek do pokožky (léčit pokožku rukou, těla, nohou) postupně. Pro každý postup je zpravidla požadováno asi 100 gramů produktu. Aplikujte lék 1 den / den po dobu 3 dnů. Před prvním a po 3-denním kurzu byste měli mít sprchu, výměnu postele a spodní prádlo. V případě potřeby opakujte kurz.
 2. Demodekóza a akné. Aplikovat prostředky s tenkou vrstvou na čistý obličej obličeje až 5krát / den. Doba trvání léčby je stanovena individuálně a závisí na reakci těla na léčbu - snížení svrbení, ukončení zánětlivého procesu.
 3. Seborrhea. Aplikujte tenkou vrstvu vlasů na pokožku hlavy, po 40 minutách opláchněte šamponem. Postupujte 2-3krát týdně.
 4. Pediculóza. Naneste 25 gramů emulze na pokožku hlavy pomocí bavlneného polštářku nebo gázové podložky a jemně protřete do pokožky. Zakryjte hlavu ručníkem a po 30 minutách důkladně opláchněte teplou vodou. Současně je nutné kontrolovat, aby se droga nedostala na obličej. Opláchněte vlasy 5% roztokem octa (sklenice octa smíchaného se sklenicí vody) a pak pokryte hlavu šálkem další hodinu. Po uplynutí této doby důkladně umyjte vlasy šamponem a odstraňte zuby, zatímco česnete vlasy hřebenem s častými zuby. Výsledek lze vyhodnotit po dni. Pokud je to nutné, můžete znovu ošetřit svou hlavu roztokem octa.

Jak žádat o děti

Podle návodu k použití a přezkoumání pacientů má emulze benzylbenzoátu proti vši své vlastní vlastnosti u dětí:

 1. Za prvé, děti mohou ošetřovat celý povrch pokožky, včetně pokožky hlavy.
 2. Pokud jsou vyžadovány děti mladší 5 let, musí se produkt ředit vodou. Teplota vody by neměla být vyšší než 35 stupňů. Konzistence emulze bude podobná jako zakysaná smetana.
 3. Sprcha není pro děti nezbytná, přípravek se aplikuje na kůži 2krát / den s přestávkou 12 hodin.

Formulář uvolnění

Kromě zabíjení vši je tento přípravek používán také k léčbě svrabů a akné. V sovětských dobách byl Benzylbenzoát nedílnou součástí lékárny.

Stejně jako dříve má tato droga nízkou cenu. Toto léčivo je dostupné ve formě masti, emulze a gelu.

Benzylbenzoát je protypoparazitické léčivo, které se skládá z: benzylbenzoátu, emulzního vosku, cetostearylalkoholu, kyseliny (citronové a také stearové), vody, domácího mýdla (ostatní složky přímo závisí na formě léčiva).

Účinná látka má schopnost proniknout do skořápky vši, které se shromažďují v letálních dávkách pro dospělé. Paraziti zemřou 2-6 hodin po nápravě.

Více informací o typech vší, jak se chovat, stejně jako o době inkubace naleznete na našich webových stránkách.

Benzylbenzoát pro vši: návod k použití

POZOR! Před začátkem podávání by měl být osoba, která aplikaci aplikuje, zbavena pasu a připevňovat vlasy šálou. Po zákroku důkladně umyjte ruce antibakteriálním mýdlem a sprchu. Věci nakažené osoby je třeba umýt a nutně žehlit.

Pro ošetření vší emulze a masti by měla být aplikována na vlasy na základě navrženého schématu.

Emulze

Podle pokynů pro použití benzylbenzoátové emulze proti vši musíte provést následující:

 • dobře protřepejte obsah;
 • navlhčete malý kus bavlněné vlny s přípravkem;
 • proces vlasů. V jedné aplikaci se spotřebuje přibližně 25 ml emulze. Pokud jsou vlasy dlouhé nebo tlusté, pak se množství anti-pedikulární masti zdvojnásobí;
 • hlava by měla být přivázána šatkou nebo nosit speciální polyetylénový uzávěr;
 • po půlhodině by se vlasy měly omýt roztokem octa. Pro přípravu směsi 1 litr vody a 50 ml octa. To je nezbytné, aby lepší vši házet vlasy;
 • hlava by se měla umýt šamponem.

V případě potřeby by měl být tento postup opakován po 12 dnech. Účinnost emulze benzylbenzoátu proti vši může být hodnocena hodinu po použití.

 • Benzylbenzoátová masti by měla být aplikována na chlupatou část;
 • produkt by měl být nanesen do pokožky hlavy;
 • zabalte si hlavu bavlněným šátkem;
 • za 30 minut hlava by měla být omyta roztokem octa;
 • opláchněte vlasy šamponem.

DŮLEŽITÉ! Po ukončení procedury by vši měly být vyčesávány pomocí speciálního hřebene s častými zuby. Aby bylo dosaženo maximálního účinku, je třeba provést až 10 procedur.

Bezpečnostní inženýrství

Několik pravidel, která v žádném případě nezapomíná:

 • hřeben by se měl prát okamžitě po česání, jako vši zůstávají na nich vši a jejich larvy;
 • Hřeben by měl být opláchnut v horké vodě a dokonce i ve vařící vodě. Pro více informací o zpracování hřebenů si přečtěte náš článek;
 • aby se pokrývaly nity z dlouhých vlasů, měly by se shromáždit do ocasu na jedné straně, oddělovat pramen pramenem, česat se od kořenů;
 • by se mělo provést česání přes lázně. Takové opatření je způsobeno tím, že vši nepatří na postel nebo na podlahu.

Tento léčivý přípravek je účinný. Pokud je to nutné, může být lék doplněn o další léky, které lze zakoupit v lékárně.

Léčba by měla zpravidla pokračovat po dobu 3-5 dní. V případě potřeby může být léčba prodloužena na 10 dní.

Nežádoucí účinky a kontraindikace

POZOR! V případě vedlejších účinků musí být příjem prostředků zrušen. Pokud však po přerušení příznaků z vysazení přestanete, musíte jít do nemocnice.

Pokud používáte benzylbenzoát proti vši, mohou se objevit vedlejší účinky, jako je suchost hlavy, svědění, pálení, kašel, stejně jako jiné projevy alergické reakce.

Mezi kontraindikacemi lze identifikovat takové stavy jako:

 • období těhotenství a kojení;
 • kožní léze, jako jsou čerstvé popáleniny nebo rány;
 • malé děti do 3 let.

DŮLEŽITÉ! Zvláště lék by neměl být používán u kojenců a předčasný, protože syndrom dyspnoe.

Vyhněte se získání finančních prostředků v:

ústa. Pokud k tomu dojde, okamžitě si opláchněte ústa pomocí roztoku sodíku (teplo);

oči Pokud k tomu dojde, okamžitě omyjte oči roztokem sody.

Pokud máte oční bolest, měli byste použít roztok novokainu k praní. A pokud je podrážděná sliznice oka, měl by být instilován roztok albucinu;

žaludek. Pokud k tomu dojde, musíte vypít aktivní uhlí.

Benzylbenzoát pro vąe je účinným lékem, nicméně je předepsáno stále méně. To je způsobeno skutečností, že dnes existují účinnější prostředky pedikulózy, které umožňují zbavit se tohoto onemocnění ve velmi krátkém čase.

Na našich stránkách najdete spoustu užitečných informací o moderních lécích, které bojují s vší hlavě všude: spreje z vší a nití - Nyuda, Paranit, Para plus, Pedikulen ultra a Sulfuric masti. A jako preventivní a pomocnou látku lze použít lidové léky na pedikulózu, jako jsou: ocet, petrolej, dichlorvos, vlasový sprej, barvivo na vlasy, éterické oleje, včetně čajovníku, chemické vody, peroxidu vodíku, dehtu, a prachové mýdlo.

Pro Více Informací O Suché Vlasy