logo

Použití benzylbenzoátu k odstranění vší

V našem století, kdy je lidstvo skoky a hranice na cestě pokroku a zavádění nanotechnologie, taková starodávná nemoc, jako je pedikulóza (nebo jednoduše vši), nezmizela nikde. Dříve, když byly vši považovány výlučně za "chorobu chudých", byly odmítnuty podle starých metod: petrolej, prach, extrakt z pelyněk atd. Farmakologie je dnes širokou škálou léků proti pedikulóze, mezi něž je benzylbenzoát jedním z nejúčinnějších proti vši.

Tato vší medicína se nazývá sovětský lék, protože to byl známý lékařům od sovětských časů (byl zařazen do seznamu základních a základních léků) a kvůli jeho nízké ceně byl vždy dostupný v lékařských zařízeních. Je zajímavé poznamenat, že benzylbenzoát se používá hlavně pro vší, ale pro léčbu svrabů a akné. V tom je nejúčinnější.

Moderní lékaři již prakticky nepředepisují benzoylbenzoát proti vši. Zůstává, přestože zůstává levná a cenově dostupná, v poptávce mezi obyvatelstvem v léčbě pedikulózy.

Myslím, že benzylbenzoát je velmi dobrý prostředek proti vši. I když je ve skutečnosti masti pro svrab. Ale pokud si pomazala hlavu, pomůže to všem. Je nutné pouze několik hodin omítnout (je lepší rozmazat před spaním). Ráno je nutné umýt vlasy. Pokud je to nutné, musíte je opakovat několikrát. Ale není to těžké! Hodně štěstí!

Farmakologické vlastnosti a formy uvolňování benzylbenzoátu

Benzylbenzoát je léčivo, které je obsaženo ve farmakologické skupině antiparazitických přípravků. Hlavní účinnou látkou je benzylbenzoát (benzylbenzoát) - fenylmetylester kyseliny benzoové. Jako pomocné složky (kyselina citronová, kyselina stearová), prádelní mýdlo, cetostearylalkohol nebo emulzní vosk, vyčištěná voda atd. (V závislosti na formě uvolnění) se používají různé kyseliny.

Lék má schopnost proniknout do chitinózního krytí vší a může se v těle akumulovat v smrtelných dávkách pro larvy a dospělé (účinně zabíjí vši během 2-5 hodin).

Benzylbenzoát pro vší se prodává jako masť (krém), gel nebo emulze, má bílou nebo žluto-bílou barvu a specifický zápach. Lék je používán pouze externě.

Přiměřená léčba (masť nebo krém). Zkoušel jsem to sám. Koupil jsem je, rozmazal jsem s benzoylazátem, zabalil jsem hlavu do kapesníku a držel jsem ho asi 1-2 hodiny, abych ho zajistil. A pak si umyla vlasy. Úžasný efekt! Ale! Nits musela nejvíce zkombinovat. V opačném případě se z nich opět všichni vydají.

Dávkové formy benzylbenzoátu se liší v obsahu hlavní účinné látky:

 • pro dospělé - 20% a 25%
 • pro děti - 5% a 10%.

V tomto případě jsou pokyny pro použití přípravku stejné pro různé koncentrace účinné látky.

Pokyny pro použití benzylbenzoátu proti vši

Aplikace Benzyl Benzoate masti na boj proti vši, je aplikována na vlasy a lehce vtírá do pokožky hlavy. Pak položili na hlavu bavlněný šátek a chvíli počkali (nejméně 30 minut). Pak opláchněte hlavu teplou vodou, smícháme s malým množstvím 3-5% octu a pak promyjeme šamponem.

Podle pokynů je emulze vši Benzylbenzoát před použitím důkladně protřepána, je namočená vatovým tamponem a ošetřena stejným způsobem jako s masti, hlavou.

Poté je třeba pečlivě pokořit vlasy hřebenem (hřebenem) s častými zuby, čímž odstraníte mrtvé dospělé a larvy larv. Bohužel lék nemá oocykidní účinek (nezabije vši vejce), což znamená, že může být nutné znovu zpracovat. Dnes je nejspolehlivější způsob odstranění nití stále mechanickým odstraněním.

Benzylbenzoát je skvělý levný lék. Může se nalézt v každé lékárně, může existovat krém nebo suspenze. Krém je vhodnější použít. Abstraktní jednoduché a srozumitelné. Musí však být odstraněny ručně. Bude to trvat několik dní, je lepší znovu provést léčbu. Žehli všechno oblečení a věci s horkou žehličkou.

Violetta, Nizhny Novgorod

Zkoušel jsem spoustu prostředků na dětech, včetně Para +, Pediculen, chemické vody apod., A vyléčil jsem benzylbenzoát. Všichni spadli samy na sebe a nits zmizel. Vůně je silná, ale vlasy nemusejí být řezány.

Benzylbenzoát pro vší: kontraindikace a varování.

Droga je přísně kontraindikována u kojenců, zejména předčasně, protože může způsobit dechovou dušnost. Vzhledem k této toxicitě není benzylbenzoát předepsán všem malým dětem (až do tří let), těhotným ženám a matkám, které kojí kojenci (nebo kojení musí být zastaveno po dobu léčby). Moderní lékaři se obecně snaží nepředepsat Benzylbenzoát pro vši nebo trvají na léčbě pod lékařským dohledem.

Při samotném užívání drogy je třeba dbát na to, aby se nedostalo na sliznici úst, nosu a očí. Pokud k tomu dojde, je třeba je vypláchnout velkým množstvím vody nebo 2% roztokem sody. Pokud se lék dostává do žaludku, je nutné ho vypláchnout stejným složením nebo vodnou suspenzí drceného aktivního uhlí.

Všechny léky jako pára plus atd. nepomáhá, nezabíjejte až do konce a vši se násobí. Avšak benzylbenzoát v emulzi (20% pro dospělé a 10% pro děti) se ukáže jako velmi účinný. Pokyny popisují vše v pořadí, jak a co dělat, neváhejte a zkuste to.

A samozřejmě, po použití proti masti na hlaveň nebo benzylbenzoát, měli byste si důkladně umýt ruce, umyt a žehlit všechny věci, které byly v kontaktu.

Podmínky skladování a distribuce benzylbenzoátu v lékárnách

Masť a emulze Benzylbenzoát se prodává v lékárnách bez předpisu. Při užívání léku je však nutné pamatovat na datum vypršení platnosti (je uvedeno na obalu), které by nemělo přesáhnout 2 roky. Po uplynutí této doby nelze benzoylbenzen použít pro vší.

Lék by měl být uchováván při teplotě 18-25 ° C v místech, které nejsou pro děti přístupné.

Moje dcera měla vši. Můj manžel a já jsme také okamžitě zkontrolovali - díky bohu, ne. Odstranili je benzylbenzoát, okamžitě všechno odešlo. A nebyly žádné vice po dobu 5 let.

Výhody a nevýhody

Takže vzhledem k zjevným výhodám benzybenzoátu je kromě jeho vysoké účinnosti proti vši připisována jeho nízká cena a v důsledku toho i dostupnost populace s nízkými příjmy. Dalším plusem je lékárna bez lékařského předpisu.

Významnou nevýhodou je však toxicita léčiva, kontraindikace věku, neschopnost užívání během těhotenství a laktace.

Benzylbenzoát navíc působí pouze proti vši a jejich larvám, ale je neúčinný proti nim.

Věřím, že benzylbenzoát je pro mnohé rodiče prostě bohoslužbou, jehož děti přinášejí vši z mateřských škol, škol a táborů. Když moje dcera zvedla tuto infekci, byl jsem šokován! Lékař doporučil benzylbenzoát. Abych byl upřímný, nevěřil jsem tomu, že by to pomohlo. Ale mýlil jsem se - po první léčbě zmizely všité vdy, které jsme byli velmi rádi!

Na závěr upozorňujeme, že vši nevypadají z ničeho. Vždy se plazují od nakažené osoby po zdravou. Mohou být přiváděny za použití osobních hygienických produktů, klobouků, vláken atd.

Stejně jako ostatní paraziti sání krve se vši rychle množí a mohou nejen vyvolat obavy, ale také způsobit významnější poškození zdraví, pokud léčíte lehce léčbu pedikulózy.

Ale jak zacházet s touto chorobou a kolik ji zaplatíte, je na vás.

Účinnost benzylbenzoátu z vší, recenze na nástroj

Benzylbenzoát je velmi účinné protiparazitické činidlo. Může být zakoupen v téměř každé lékárně. Lékaři předepisují, že tento lék není tak častý jako jeho různé protějšky, ale v lidové medicíně je benzylbenzoát populární.

Popis

Vysoká účinnost benzylbenzoátu se vysvětluje vysokou koncentrací fenylmethylesteru kyseliny benzoové obsažené v něm. Pomocnými látkami jsou:

 • kyselina citrónová;
 • prádelní mýdlo;
 • emulzní vosk;
 • cetostearický alkohol;
 • kyselina stearová;
 • destilovanou vodou.

Topická aplikace tohoto léčiva umožňuje jeho vstřebávání do povrchových vrstev pokožky, čímž se zabrání přímému vstupu do krevního řečiště. To vysvětluje bezpečnost používání benzylbenzoátu externí aplikací. Kromě toho lék nejen pomáhá léčit pedikulózu, ale také eliminuje kožní roztoče a svrab.

Účinek toxických látek na parazity je následující:

 • jedovaté mikročástice jedu penetrují vousy skrze hustou chitinovou vrstvu;
 • postupně zabíjejí dávky látky v těle parazita;
 • po 2-5 hodinách, larvy a dospělí zemřou, ale nikoli.

Benzylbenzoát je světle žlutá nebo bílá konzistence se specifickým ostrým chemickým zápachem. K dispozici na regálech lékáren ve formě gelů, masti, krémů a emulzí. Každá forma uvolňování má několik rozdílů v koncentraci toxické látky. Pro děti platí dávka 5 až 10% obsahu jedů a pro dospělé - 20 - 25%. Předepsaný předpis pro nákup této drogy se nevyžaduje.

Pokyny pro aplikaci masti

Před zahájením procedury návnady se všemi druhy parazitů z pokožky by člověk měl dobře omyt pokožku hlavy.

Pak se vlasy vysuší a lék se aplikuje na čistou pokožku. Třísek masti produkuje prsty. Není možné dovolit zasažení prostředků na obličej a na otevřených místech pokožky. Pro léčbu pedikulózy u dětí je masť zředěna teplou vodou v poměru 1: 1.

Pro zvýšení účinků léčivých látek by měla být hlava svázána s plastovým pytlíkem a pokryta teplým ručníkem nebo hustým šátkem nahoře.

V žádném případě by neměly být povoleny žádné nepohodlí. Při nejmenším pocitu hoření na hlavě by se měla odstranit nanesená látka důkladným promytím vlasů. Masť je vypláchnuta v několika fázích:

 1. Nejprve umyjte vlasy okyselovanou vodou na příjemné teplotě.
 2. Pak dobře omyjte vlasy šamponem.
 3. Poté jsou vlasy pečlivě česány s častými zuby, aby se odstranily mrtvé vší.
 4. Konečným účinkem je třikrát promývat vlasy pod velkým proudem tekoucí vody.

Dokonce i po takových složitých manipulacích je část nití schopna přežít a zůstává připevněna ke kořenům vlasových folikulů. Proto by mělo být konečné odstranění všech parazitů provedeno ručně.

Pokyny pro použití emulze

Na rozdíl od masti se emulze nanese na hlavu komplexněji a dělí se na následující postupy:

 1. Obsah injekční lahvičky se rozmíchá a výsledná emulze se namáčí bavlněným tamponem.
 2. Aplikace se provádí na kořeny suchých čistých vlasů.
 3. Hlava je pokrytá plastovým pytlíkem a pro izolaci je dodatečně spojena s teplým šálkem.
 4. Emulze na pokožce hlavy nesmí trvat déle než 30 minut.
 5. Po půlhodině se vlasy po dobu několika minut omyjí okyselovanou teplou vodou (do 1 litru vody se přidá lžíce octa) a bez vyprání jej opakovaně omotávejte hlavu plasty a teplý šátek. Stojí 1 hodinu.
 6. Umyjte si vlasy šamponem.
 7. Zatímco kudrlinky jsou mokré, musíte se pokusit vyčistit většinu parazitů pomocí hřebenu s častými zuby
 8. Po vysušení vlasů musí být zbývající nity odstraněny ručně.

Kontraindikace

Benzylbenzoát je docela účinný, ale je docela toxický, takže musí být používán s opatrností. Lék má řadu kontraindikací. Nemůže být použit:

 • děti a děti do 3 let;
 • těhotné a kojící ženy;
 • lidé s alergií a jinými onemocněními pokožky hlavy;
 • s netolerancí alespoň jedné složky, která je součástí terapeutického činidla.

Bezpečnost by měla být aplikována s gumovými rukavicemi. Jinak, pokud ruce přicházejí do kontaktu s toxickými látkami benzylbenzoátu, musí být důkladně omyty mýdlem. A všechny osobní věci jsou dobré umýt a žehlit.

Recenze

Stalo se mi, že jsem použil masti na ochranu proti vši Benzylbenzoát. V aplikaci velmi. Nástroj držel na hlavě asi 2 hodiny podle všech pravidel: aplikoval masti na kořeny a rovnoměrně rozložil po celém povrchu kůže pomocí prstů. Po prvním použití jsem zapomněl na parazity navždy. Je pravda, že vejce ještě musely být sklizeny ručně, ale zdálo se, že jsou již mrtvé a dříve nebo později se umyli vodou. Necítil jsem žádné nepohodlí po použití benzylbenzoátu, pokožka hlavy nebyla svěděná a neměla svědění. Nebyl ani vůně. Celkově velmi spokojeni.

Suspenze Benzylbenzoát byl doporučen velmi dobrým přítelem poté, co se dozvěděla, že moje dítě má vši. To byl loni. Za cenu byla droga uspořádána a líbila jsem se abstraktu: nečetl jsem nic obtížně použitelného a neviděl jsem žádné vedlejší účinky užívání tohoto léku. Po jednorázovém použití emulze benzylbenzoátu se podařilo zbavit se vši a nití. A po druhém postupu zmizely parazitní vejce. Emulze nevyčerpala všechny, ale doufám, že už to nepotřebujete.

Benzylbenzoát ve formě mastí mi okamžitě pomohl. Před ním jsem se snažil vyléčit pedikulózu s novějšími prostředky dražšími cenami, naivně věřící, že určitě pomohou. Nic se nestalo. Pak jsem četl o tomto prostředku na internetu, který z nějakého důvodu mi lékař předepsal. Udělal jsem to tak, jak je napsáno v pokynech, a z první aplikace jsem byl nadšen výsledkem. Ani jsem nemusel ručně vytáhnout vejce z vší, všechno bylo jednou a navždy umyt pod teplou tekoucí vodou. Velmi potěšen Benzylbenzoatem, radím ho každému, kdo to potřebuje.

Benzylbenzoát není ve své účinnosti v boji proti všem všemožným účinkům proti mnoha parazitům horší. Snadno se aplikuje na postižené oblasti a snadno se opláchne vodou. Navzdory tomu je stále nutné opatrně užívat drogu a postupovat podle pokynů pro její použití.

Benzylbenzoát pro vší a nitky: jakou formu výrobku si vybrat a jak ho správně aplikovat

Většinou prosperující moderní život podle většiny popírá šíření mnoha nemocí. Mezi nimi je pedikulóza. To je mylný úsudek. Všichni jsou vystaveni problému. V případě výskytu pedikulózy je třeba léčbu včas věnovat. Chcete-li to udělat, použijte různé nástroje z lidových receptů, jako je paliva infusion k modernímu vývoji ve vhodné formě šamponu. Současně je pro mnohé důležité, aby si koupili drogu, která má kombinaci užitečných vlastností za přijatelnou cenu. Benzylbenzoát se nazývá touto volbou. Podrobný popis léku je uveden v našem článku.

Charakteristický

Benzylbenzoát jako lék na vší je již dlouho znám. V průběhu let se tato droga ukázala jako vysoce účinná. Druhá jednotka se používá v boji proti různým parazitům (vši, roztoči). Díky použití je možné zbavit se "nepozvaných hostů" během několika hodin (2 až 5 je dost).

Účinek benzylbenzoátu je založen na toxické otravě parazitů. Prostředky se volně dostávají přes hustou chitinovou vrstvu chránící hmyz. Vložený benzoát se v těle vši hromadí v extrémní koncentraci. Výsledkem silného toxického účinku, paralyzujícího nervový systém, se stává nevyhnutelná smrt dospělých. Zároveň použití místních léčebných forem nemá žádný vliv na lidské zdraví. Benzen téměř nevstupuje do krve.

Léčivo je vyráběno ve dvou verzích: emulze, mast. Základem kteréhokoli z nich je fenylmethylester kyseliny benzoové. Dalšími složkami emulze jsou:

 • prádelní mýdlo (72% koncentrace);
 • cetostearylalkohol;
 • čisté vodné báze;
 • emulzní vosk;
 • kyselina citrónová a kyselina stearová.

Masť je uvolňována z benzylbenzoátu ve vodné emulzi. Dodatečné zařazení antimikrobiálních konzervačních látek (zejména cetylpyridiniumchloridu) umožňuje bakteriostatické účinky.

Pozor! Benzylbenzoát v jakémkoliv formátu je určen výhradně pro vnější použití. Lék je charakterizován výrazným antiparazitickým účinkem. Navzdory tomu, že je používán k potírání různých typů krvácení, je nejpozoruhodnější demonstrace aktivity proti vši.

Zvláštní instrukce

Spotřebitelé si vybírají benzylbenzoát pro cenovou dostupnost, snadné použití a malý počet omezení používání. Nevýhody tohoto léku zahrnují: nutnost opětovné léčby, neschopnost zbavit se nití.

Mezi kontraindikace jakékoliv formy léčiva (emulze a masti) emitují:

 • děti do 3 let (s opatrností až do 5 let);
 • přítomnost kožních lézí, rozsáhlé zánětlivé onemocnění v zamýšlené oblasti aplikace (rány, pustuly);
 • období těhotenství, laktace. Jak se zbavit vši během těhotenství, najdete na našich webových stránkách;
 • vysokou citlivostí na účinnou látku.

Nástroj je používán s opatrností, vyhýbat se kontaktu se sliznicemi v trávicím traktu. Pokud je benzylbenzoát v ústech, v očích nebo v jiných citlivých oblastech, okamžitě omyjte teplým roztokem sody. Oči mohou být ukliděny očistným roztokem novokainu a instilácí roztoku albusidu. Pokud je přípravek v žaludku, doporučuje se pít aktivované uhlí.

Aplikace benzylbenzoátu je plná různých negativních projevů: mohou se objevit některé nežádoucí účinky: mírné zčervenání míst ošetření, pálení, svědění. Alergické reakce, kontaktní dermatitida jsou možná. Podobné účinky jsou nejčastější u dětí, lidí s citlivou kůží.

Všechny příznaky jsou dočasné. Pokud při opakovaném užívání přetrvávají atypické projevy, měli byste přestat užívat tento lék, vyhledejte lékařskou pomoc.

Formy uvolnění

Výrobce vyrábí 2 formy léku: emulze a masti. Oba produkty obsahují ekvivalentní koncentraci hlavní účinné složky (existuje 10 a 20% sloučenin). Výběr formy závisí na věku pacienta, na individuálních vlastnostech organismu, osobních preferencích.

 • Emulze je charakterizována homogennější konzistencí. Měkká základna má příjemný bílý odstín, jemný specifický zápach. Emulze v 50, 100, 200 ml kontejnerech se prodává.
 • Masť má tlustou rovnoměrnou konzistenci. Barva světla, nenápadná specifická vůně přetrvávají v této formě uvolnění. Prodáváme masti uzavřenou v tubách nebo bankách o objemu 25 g.

Pro kontrolu vší, aplikujte lék libovolné formy uvolňování benzylbenzoátem. Nejvýhodnější emulze, protože je snadněji ji rovnoměrně rozložit po vlasu než masti. V tomto případě bude spotřeba léku méně patrná.

V případě potřeby je z masti přípustné samostatné řešení (nejčastěji je to nutné pro léčbu dětí). Tento krém se upraví na poměr 1: 1 vodou. Koncentrace léku klesá, jeho účinnost se stává méně hmatatelným.

Emulze

Návod k použití podrobně popisuje dávkovou formu. Nejprve se s ním musíte seznámit. Anotace vám řekne, jak správně používat drogu, označit možné vedlejší účinky, opatření, načrtnout rozsah stávajících kontraindikací.

Obecně se emulze na bázi benzylbenzoátu používá následovně:

 1. Obsah injekční lahvičky je důkladně protřepáván (k dosažení jednotné koncentrace účinné látky).
 2. Ruce v jednorázových rukavicích emulgují vlasy a rovnoměrně se rozdělují po celé délce.
 3. Kromě vlasů upravte pokožku hlavy (pro aplikaci můžete použít bavlněný tampón).
 4. Rozložený nástroj se pečlivě otíruje masážními pohyby a snaží se používat každý úsek.
 5. Oblasti zpracované emulzí jsou pokryty šálkem nebo čepičkou a ponechány působit po dobu půl hodiny.
 6. Po uplynutí stanovené doby se vlasy opláchnou pod tekoucí vodou pomocí známého mycího prostředku.
 7. Doporučuje se opláchnout čisté vlasy roztokem octanu (50 ml 3% kyseliny octové na 1 l vody).
 8. Po použití emulze se často provádí mechanický hřeben s častým hřebenem. Jaký hřeben od vši je lepší vybrat, cenu a recenze - všechny odpovědi najdete na našich webových stránkách.

Výsledek akce je patrný při česání nebo několik hodin po skončení procedury. Počet mrtvých dospělých narůstá.

Důležitý bod! Několik dní po emulzním postupu byste měli pravidelně mechanizovat vlasy. Pokud je to nutné, ošetření emulzí se opakuje po 7 až 10 dnech.

Masť Benzylbenzoát se běžně používá k léčbě kožních parazitů. I když je účinnost s pedikulózou také patrná, bude muset vynaložit více času. Tato forma léku by měla být pečlivě léčena dětem (povoleno 10% koncentrace).

Doporučuje se přestat používat, pokud je dítě mladší 5 let. V extrémních případech byste měli připravit vlastní řešení založené na masti.

Pokyn vám řekne, jak tento formulář použít. Obvykle se chovají takto:

 1. Masť je aplikována na pokožku hlavy, pečlivě a rovnoměrně rozložena po celé délce vlasů, jemně řízená masážní pohyby.
 2. Ošetřená místa jsou pokryta bavlněnou látkou (s kapesníkem nebo čepičkou) a mohou stát 30 minut (v případě léčby pubických zón stačí 10-15 minut).
 3. Po dokončení přiděleného období expozice je masť důkladně omyta a provádí se acetické oplachování (slabým vodným roztokem esence).
 4. Na závěr se provádí důkladné česání nití, neutralizované dospělými, se speciálním hřebenem.

Pro dosažení maximálního účinku při pedikulóze je doporučeno ošetřit masti v 1, 3, 7 dnech léčby a poté podle potřeby opakovat. Vzhledem k recenzím je lepší nepřekračovat používání po dobu 10 dnů.

Náklady na

Získejte benzylbenzoát, abyste se zbavili vši v lékárně. Cena standardního balení masti ve výši 25 g se pohybuje od 20 do 50 rublů. 200 ml emulze bude muset zaplatit asi 120-150 rublů. Náklady závisí na objemu lahve, výrobci, oblasti nákupu.

Množství léku potřebné k úplnému odstranění parazitů se liší. Požadovaný objem závisí na délce, tloušťce vlasů, účinnosti jediného postupu, důkladnosti mechanického zpracování. Pro 1 tření je použito průměrně 25 až 50 g peněz. V tomto případě se emulze spotřebuje ekonomičtěji.

Je známo, že boj proti pedikulóze by měl začít co nejrychleji a pokrývat všechny ty, kteří jsou v těsném kontaktu. Benzylbenzoát ve formě masti nebo esence pro léčbu u široké škály léků je cenově dostupný, pohodlný a účinný, proto se vždy stává volbou spotřebitelů.

Další informace o pedikulóze díky našim článkům:

Užitečná videa

Benzylbenzoát: účinnost, vedlejší účinky, schéma užívání u dětí a dospělých.

Všichni a šupka - škola Dr. Komarovského.

Jak používat benzylbenzoát proti vši

Benzylbenzoát pro viry je velmi účinný a levný způsob. Ale při jeho používání musíte být velmi opatrní, protože látka je toxická.

Použití přípravku vši

Benzylbenzoát patří do farmakologické skupiny antiparazitických látek. Dříve byla droga velmi oblíbená a byla k dispozici ve všech zdravotnických zařízeních, ale moderní lékaři téměř nepředepisují benzylbenzoát pro pedikulózu. U lidí je stále populární díky své efektivitě a dostupnosti.

Použití protiparazitických léků je velmi účinné díky chemickému složení. Hlavní účinnou složkou je fenylmethylester kyseliny benzoové. V přípravku jsou také přítomny následující složky: kyselina citrónová, mycí prostředek na praní, emulzní vosk, ketostearický alkohol, kyselina stearová, destilovaná voda.

Látka je jedovatá a používá se pouze jako vnější prostředek. Při aplikaci topicky se lék neabsorbuje do kůže a nevstupuje do krevního řečiště. Je tedy absolutně bezpečné. Droga účinně bojuje nejen proti všem hlavám, ale i se svrabem a roztoči kůže.

Toxické látky pronikají vousy přes hustou chitinovou vrstvu a hromadí se v těle. Droga působí jak na dospělé, tak na larvy. Smrt parazitů nastává během 2-5 hodin po aplikaci. Benzylbenzoát však nezabije parazitní vajíčka.

Léčivo má světle žlutou nebo bílou barvu a ostrý specifický chemický zápach. Benzylbenzoát má několik forem uvolňování:

Každá forma uvolnění má několik rozdílů v koncentraci toxické látky:

 • dávka dětí je od 5% do 10% obsahu jedů;
 • dávka pro dospělé - 20-25%.

Použití drogy nezávisí na její koncentraci. Rozdíl spočívá ve formě uvolnění a při schůzce.

Metody aplikace

Před zahájením procedury lovu vši musíte provést sprchu, abyste parazity vyprali z kůže. Pokud je ošetřena pedikulóza, a nikoliv roztoč nebo svrab, masť se aplikuje na čisté vlasy a vnikne do pokožky hlavy se světelnými pohyby. Lék není aplikován na obličej a na exponovanou kůži. Pokud se masť používá k léčbě dětí, musí se ředit teplou vodou v poměru 1: 1. Po nanesení musí být hlava pokryta plastovým pytlem a izolována šálou. Nástroj musí být uchováván na vlasu od 30 minut do 2 hodin. Pokud začne špatně spálit - měli byste ji okamžitě vypláchnout.

Lék je nejdříve omyt teplou okyselenou vodou a pak je dobře vymyt šamponem. Po ošetření by měly být vlasy pečlivě česány s hřebenem s častými zuby a vyčesány všechny mrtvé vši a larvy. Nits po pronásledování nezemřou, tak i oni musí být odstraněni ručně.

Aplikace emulze se liší od aplikace masti. Pokyny obsahují následující kroky:

 1. Dobře protřepte obsah lahvičky.
 2. Namočte do emulze vatový tampón.
 3. Pečlivě ošetřete suché čisté vlasy a lehce aplikujte na pokožku hlavy.
 4. Zakryjte hlavu plastovým pytlem a kapesníkem.
 5. Udržet na vlasy 30 minut.
 6. Opláchněte vlasy kyselinou. K tomu je třeba zředit 1 polévkovou lžíci. ocot v 1 litru teplé vody. Kyselina pomáhá oddělit nitky od vlasů.
 7. Převíjení vlasů zpět. K udržení kyseliny na hlavě asi hodinu.
 8. Umyjte si vlasy šamponem.
 9. Hříbě a vši z dlouhých vlasů s hřebenem.

Léčivo poprvé účinně eliminuje vši a larvy, ale nezabije vajíčka parazitů. Proto může být nutné znovu zpracovat.

Bezpečnostní opatření

Pokud používáte léky proti vši, musíte dodržet bezpečnostní opatření. Je zakázáno jíst jídlo, pít, kouřit. Je třeba dbát na to, aby se benzylbenzoát nedostal do očí a sliznic úst a nosu. Pokud dojde k incidentu, je nutné sliznici vypláchnout velkým množstvím slabého roztoku sodíku. Pokud po omytí oči stále bolejte, pak je musíte kapat s roztokem albucidu nebo novokainu.

Pokud byl přípravek náhodně polknut, je nutné okamžitě opláchnout žaludek roztokem sody, hořčíku, drcené křídy nebo aktivního uhlí. Po umytí je nutné užít fyziologického projímadla. Ricinový olej je zakázán.

Používání benzylbenzoátu je kontraindikováno:

 • děti a děti do 3 let;
 • těhotné ženy;
 • kojící matky;
 • s problémy s pokožkou hlavy;
 • s individuální nesnášenlivostí ke složkám léčiva.

Po aplikaci přípravku na hlavu si důkladně umyjte ruce mýdlem a vodou. Po odstranění vši se osobní předměty musí umyt a žehlit.

Existují výhody a nevýhody použití benzylbenzoátu k léčbě vší. Výhody léku zahrnují:

 • vysoká účinnost;
 • nízká cena;
 • snadné použití;
 • schopnost léčit kůži před účinky uhryznutí vši;
 • nedostatek analogů;
 • bez lékařského předpisu.

Nevýhody léčby jsou:

 • toxicity;
 • věkové omezení;
 • zákaz používání těhotnými a kojícími matkami;
 • silný zápach;
 • nedostatek úprav a zlepšení;
 • droga by měla být ve vlasu delší než moderní léky;
 • možné alergické reakce, pálení;
 • neefektivnost vůči nits.

Viditelný účinek užívání léku je pozorován do jednoho dne po aplikaci. Tento lék však není schopen zničit vajíčka parazitů, takže po 5 dnech budete muset znovu podat žádost. V případě předávkování lékem se může objevit zarudnutí, svědění, pálení nebo dokonce i dechu. V tomto případě musí být léčivo přerušeno.

Benzylbenzoát: použití proti všem (pedikulóza)

Pediculóza je léze parazitů na pokožce hlavy, u lidí je obvyklé nazývat tuto chorobou vši. Generace našich babiček používala k boji vši prach, kerosen a hořké pelyně.

Ale naštěstí dnes existuje mnoho alternativních metod, které jsou nejúčinnější a nemají po použití žádné negativní důsledky. Benzylbenzoát je jedním z takových činidel proti parazitům.

Obecný popis

Benzylbenzoát je dlouho známý lék na vší, který byl široce používán od dob SSSR. To bylo používáno v nemocnicích a klinikách, protože, jak je účinek je kolosální, již 3-6 hodin po použití pacienta s pedikulózou zcela zbavit nemoci.

Základem léčiva je fenylmethylester kyseliny benzoové, který aktivně ničí parazity. Menšinové látky benzylbenzoátu jsou:

 • Kyselina citrónová a kyselina stearová;
 • Mýdlo na mytí;
 • Cetostearylalkohol nebo emulzní vosk;
 • Destilovaná voda;
 • Emulze vody;
 • A další složky, v závislosti na formě léku.

Formulář uvolnění

Benzylbenzoát je dostupný ve dvou formách: ve formě krému, emulze nebo gelu. Droga je bílá nebo světle žlutá s přirozeným specifickým zápachem. Používá se výlučně pro externí léčbu.

Formy uvolňování mají jiné složení:

 1. Dospělí obsahuje 20% a 25%;
 2. Děti 5% a 10%;

Proto je pro každý nástroj instrukce stejná, v časovém rozmezí, které je implikované.

Vlastnosti a funkce

 • Je vydán bez lékařského předpisu;
 • Přijatelné náklady;
 • Velmi dobrý výkon;
 • Kromě zabíjení vši, benzylbenzoát ošetřuje pokožku hlavy pro jejich kousnutí;
 • Používá se také při léčbě svrabů.

Princip drogy

Vzhledem k obsahu vodní emulze proniká benzylbenzoát do těla parazitů a hromadí se tam v smrtelných dávkách pro ně.

Především tato složka ovlivňuje nervový systém parazitů, blokuje všechny reflexe a funkce, což vede k jejich úplnému vymizení.

To platí jak pro dospělé, tak pro larvy. Proto, v závislosti na stupni poškození, doporučuje se vydržet benzylbenzoát aplikovaný na kůži po dobu 3 až 6 hodin.

Indikace a kontraindikace

Tato léčiva se také používá k léčbě akné, svrabů a boje proti klisenům, vši a dalším parazitům.

 • Těhotenství a během laktace;
 • Děti do 3 let;
 • S individuální nesnášenlivostí ke komponentům;
 • V přítomnosti otevřených lézí pokožky hlavy;

Při použití benzylbenzoátu nedovolte kontakt se sliznicemi těla. V případě kontaktu místa důkladně opláchněte roztokem sody.

Účinná látka je kyselá a sodík má alkalickou bázi, reakce se během interakce zastaví. A pokud se droga dostala do těla, měli byste si umyt žaludek roztokem sodíku, přidáním práškového aktivního uhlí.

Způsob aplikace a dávkování

Před použitím se musíte sprchovat, použití benzylbenzoátu se provádí pouze na čistých vlasech.

Použití masti:

 • Pro ošetření pedikulózy aplikujte masti rovnoměrně na vlasy, pečlivě ošetřete pokožku hlavy, poté vložte do plastového sáčku a pevně spojte hlavu s šálkem.
 • Po uplynutí jedné hodiny omýt aplikovanou masti roztokem vody a octu a potom standardními prostředky pro mytí hlavy. Roztok octa pomáhá oddělit parazity od vlasů.
 • Po suchých vlasech a hřebenovém hřebeni s častými malými zuby mrtvých parazitů.

Pro parazitní pubické léze aplikujte masti přímo na postiženou kůži. Po půl hodině by se měla sprchovat. Ujistěte se, že jste znovu manipulovali, protože v této době mast eliminuje pouze dospělé osoby. Po 24 hodinách bude účinek pozorován.

U dětí do 3 let se k léčbě používá emulze. Pro dosažení tohoto cíle smíchejte masti s vodou ve stejném poměru a používejte 2krát denně po dobu 30 minut.

Aplikace emulze:

 • Před použitím benzylbenzoátu dobře protřepat lék.
 • Aplikujte emulzi na fleece s obvazem a ošetřete suché vlasy.
 • Pro střední vlasy se používá 25 mililitrů, pokud jsou vlasy silné nebo dlouhé, měla by se dávka zvýšit.
 • Přiložte hlavu do plastového sáčku těsně s kapesníkem.
 • Po půlhodině byste měli omyt hlavou roztokem octa 50 ml. a 1 litr vody.
 • Poté znovu protřepejte hlavu a přidržujte roztok octa 30 minut.
 • Poté je třeba vlasy obvyklým způsobem umyt.
 • Po vyschnutí pečlivě očistěte mrtvé parazity.
 • Již během jednoho dne můžete sledovat efekt, pokud je to nutné, opakujte postup po 10 dnech.
 • Nits po jednom postupu nezmizí, takže když je česání musí být zničeno ručně.

Nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky benzylbenzoátu mohou zahrnovat:

 • Alergická reakce na složku.
 • Masť je toxická, protože může vykazovat dušnost, pálení a zarudnutí kůže.

Nemůžete udržet drogu po dlouhou dobu, a to navzdory skutečnosti, že kostička neumírají v jedné relaci, doporučuje se znovu použít.

Benzylbenzoát z vší a nití

Dnes lékaři prakticky nepředepisují benzylbenzoát všem a vši, ale stále zůstává cenově dostupným lékem, který je mezi běžnými lidmi v léčbě pedikulózy. Benzylbenzoát podle instrukcí je antiparazitární látka, která se používá proti všem v léčbě kožních infekcí včetně svrabů.

Dále se seznámíte se složením a pokyny pro použití.

Složení prostředků a účelu

Pokud pečlivě prostudujete pokyny pro použití benzylbenzoové emulze, můžete vidět složení přípravku:

 • aktivní složka - benzylbenzoát;
 • Pomocné komponenty: prádelní mýdlo, čisticí voda, emulgátor.

Uvolněte lék ve formě 10% a 20% emulze pro vnější použití.

Existuje také další forma uvolňování benzylbenzoátu proti všem - 10% a 20% masti v tubách nebo plechovkách.

Podle návodu k použití se benzylbenzoátová emulze proti vši používá při léčbě:

 • akné;
 • demodikóza, která je způsobena výskytem roztočů parazitických ve vlasových folikulích;
 • pityriasis lichen;
 • svrab;
 • seborrhea;
 • vši hlavy.

Návod k použití naznačuje, že lék má zabíjecí účinek na různé druhy roztočů, včetně parazitů, které způsobují svrab. Aktivní složka činidla proniká chitinózní vrstvou škůdců, hromadí se v těle klíšťat v koncentracích neslučitelných se životem. Pomáhá proto, když benzylbenzoát pomáhá proti vši. Navíc příprava vši a nití je podle recenzí účinná proti všem druhům vši, vede ke zničení larv a dospělých, ale je bezmocná proti vajíčkům parazitů.

Smrt parazitů nastává 7-32 minut po použití benzylbenzoátu pro vší.

Kdy používat masti

Podle dokumentace se masť benzylbenzoátu používá lokálně.

 1. Při léčbě vícebarevných lichenů a svrabů před použitím nástroje musíte vzít teplou sprchu s mýdlem a poté osušit ručníkem. Aplikujte kompozici tenkou vrstvou na pokožku celého těla, vyjma tváře a sliznic. Po nanesení drogy na ruce by se nemělo několik hodin vypláchnout. Na konci procedury změňte postel a spodní prádlo. Zpravidla podle názoru lék na vší pomáhají okamžitě, existují však recenze pacientů, kteří potřebují opakovaný postup a kurz byl prodloužen na 10 dní.
  Poznámka: Je možné produkt znovu použít, pokud detekuje živé parazity nebo nové pohyby roztočů, protože svědění a další příznaky infekce mohou trvat měsíc.
 2. Při léčbě norského svrabu před použitím nástroje musíte odstranit všechny vrstvy mrtvé pokožky. To lze provést pomocí exfoliačních činidel, například kyseliny salicylové.
 3. Způsob aplikace akné: jemné kruhové pohyby na kůži obličeje, bez dotyku okolí očí. Doba trvání zákroku závisí na rychlosti zotavení kůže a eliminaci hlavních symptomů onemocnění (svědění, zánět).
 4. Aby se odstranily všky, lék se třese jemnými kruhovými pohyby do pokožky hlavy, po které je celá hlava zabalena kapesníkem. Po půlhodině se složení odmyje a vlasy se opláchnou 5% roztokem octa. Po ukončení procedury se vlasy omyjí šamponem nebo mýdlem, hřeben s hřebenem s častými zuby, aby se odstranily všechny vejce.

Kontraindikace

Podle pokynů má emulze proti vši určité kontraindikace k použití, což by nemělo být zapomenuto, aby se dosáhlo nejrychlejšího účinku.

Hlavní situace, kdy se nedoporučuje užívat tento lék, jsou:

 • individuální intolerance ke složkám léčiva;
 • těhotné ženy;
 • kojení;
 • děti do 3 let;
 • poškození kůže, dokonce i malých, například pustulárních formací na kůži.

Tento nástroj je obecně neškodný lidskému tělu.

Kde koupit nástroj

Metoda aplikace emulze

Jak je uvedeno v instrukční emulzi benzylbenzoátu z vší, tento nástroj se používá externě. Před prvním použitím je nutné lék důkladně protřepat, což je indikováno dokonce i v přehledech léku. Pro dospělé je indikováno 20% léčení, u dětí - 10%.

Žádost závisí na důkazech:

 1. V případě pityriázy a svrabů je nutné navlhčit tamponový tampon s velkým množstvím přípravku, důkladně třít prostředek do pokožky (léčit pokožku rukou, těla, nohou) postupně. Pro každý postup je zpravidla požadováno asi 100 gramů produktu. Aplikujte lék 1 den / den po dobu 3 dnů. Před prvním a po 3-denním kurzu byste měli mít sprchu, výměnu postele a spodní prádlo. V případě potřeby opakujte kurz.
 2. Demodekóza a akné. Aplikovat prostředky s tenkou vrstvou na čistý obličej obličeje až 5krát / den. Doba trvání léčby je stanovena individuálně a závisí na reakci těla na léčbu - snížení svrbení, ukončení zánětlivého procesu.
 3. Seborrhea. Aplikujte tenkou vrstvu vlasů na pokožku hlavy, po 40 minutách opláchněte šamponem. Postupujte 2-3krát týdně.
 4. Pediculóza. Naneste 25 gramů emulze na pokožku hlavy pomocí bavlneného polštářku nebo gázové podložky a jemně protřete do pokožky. Zakryjte hlavu ručníkem a po 30 minutách důkladně opláchněte teplou vodou. Současně je nutné kontrolovat, aby se droga nedostala na obličej. Opláchněte vlasy 5% roztokem octa (sklenice octa smíchaného se sklenicí vody) a pak pokryte hlavu šálkem další hodinu. Po uplynutí této doby důkladně umyjte vlasy šamponem a odstraňte zuby, zatímco česnete vlasy hřebenem s častými zuby. Výsledek lze vyhodnotit po dni. Pokud je to nutné, můžete znovu ošetřit svou hlavu roztokem octa.

Jak žádat o děti

Podle návodu k použití a přezkoumání pacientů má emulze benzylbenzoátu proti vši své vlastní vlastnosti u dětí:

 1. Za prvé, děti mohou ošetřovat celý povrch pokožky, včetně pokožky hlavy.
 2. Pokud jsou vyžadovány děti mladší 5 let, musí se produkt ředit vodou. Teplota vody by neměla být vyšší než 35 stupňů. Konzistence emulze bude podobná jako zakysaná smetana.
 3. Sprcha není pro děti nezbytná, přípravek se aplikuje na kůži 2krát / den s přestávkou 12 hodin.

Uživatelské recenze

Když jsem se poprvé setkal s problémem všemi, skoro jsem vykřikl hrůzou. Nemůžu obstát všechny ty plazící se tvory, ale tady na mé hlavě! Bylo to hrozné svědění, ale dokonce jsem se bál škrábat hlavu, protože bylo nechutné cítit parazity. Přišel jsem k lékaři, kde mi bylo okamžitě předepsáno benzylbenzoát. Nikdy jsem o této droze nikdy neslyšel, a tak jsem je požádal, abych vysvětlil, jak funguje benzylbenzoát na vši a zda má kontraindikace.
Teprve po vyzbrojení úplných informací jsem šel do lékárny. Droga je levná, takže existují určité pochybnosti o její účinnosti, ale marně. Udělal jsem vše podle instrukcí, pocity nejsou moc příjemné, zvláště když musíte hřebenit z vlasů hřebenem - to je obecně strašné! Ale všechno šlo najednou, ani jsem to nemusel opakovat. Nyní pečlivě sleduji svůj životní styl a hygienu, protože to není touha opakovat.

Jsem docela milá dívka, takže mám spoustu zkušeností ve vztazích. Vždy pečlivě sledovala hygienu, dodržovala všechna bezpečnostní opatření, ale zřejmě někde ztratila z dohledu jednu věc. Můj partner mi podával všední vši. Je to jen hrozný pocit, protože se točí, je to jenom hrůza! Dokonce i normální stát nefunguje. Styděla jsem se, že se s mým choulostivým problémem poradím s lékařem, protože jsem okamžitě vylezl na internet. Přečtěte si tipy, které musíte udělat a jak je zobrazovat. V první řadě byl lék benzylbenzoát. Udělal jsem všechno přesně tak, jak to bylo napsáno v pokynech krok za krokem. Na konci procedury jsem se sprchoval a šel spát. Zobudil jsem se ráno a byl velmi překvapen - celou noc jsem spal! Předtím to bylo nemožné ani vzít zdřímnout, protože tam byl velmi silný svědění. Tento problém se nevyskytl. Drogy hodné!

Měl jsem vši po odpočinku v sanatoriu, dost zvláštní. Zdá se, že hygienické podmínky jsou zachovány všude, ale zvedl jsem takový útok. Lékař bez váhání doporučil benzylbenzoát, který říká, že je to nejlevnější a účinnější lék. Udělal jsem všechno podle potřeby, ale problém neodcházel - po 2 dnech se objevily stejné příznaky. Musel jsem udělat druhý postup. Upřímně, nebyla jsem potěšena, protože postup je nepříjemný. Věřím, že můžete najít efektivnější nástroje, které budou snadno použitelné a pomohou vám poprvé. Na zdraví nešetří!

Benzylbenzoát pro vąe: pokyny a aplikace, recenze

Benzylbenzoát je osvědčené protiparazitické léčivo, které aktivně bojuje proti lidským parazitům, jako jsou svrab a zamoření klíšťat. Při aplikaci zvenčí tato látka proniká výhradně do horních vrstev epidermis a nevstupuje do krevního řečiště.

Formulář uvolnění

Benzylbenzoát se vyrábí ve dvou dávkových formách:

 1. Masti pro vnější použití v bílé barvě (hliníkové trubky nebo sklenice z 25 mg tmavého skla)
 2. Emulze - homogenní bílá tekutina (50, 100 nebo 200 ml lahví)

Složení

Benzylbenzoát působí jako účinná látka na bázi obou dávkových forem.

Masť jako pomocné složky obsahuje: propylenglykol, mastné frakce, cetylpyridiniumchlorid, purifikovanou vodu, cetostearylalkohol.

Dalšími látkami v emulzi jsou: emulzní vosk, mýdlo, čištěná voda.

Užitečné vlastnosti a způsob, jakým fungují na vši

Hlavní účinná látka, která je součástí drogy, proniká do svého těla chitinovým krytem parazitů. Pak se hromadí ve svém těle a dosáhne koncentrace, která má toxický účinek na jejich tělo, což vede k nevyhnutelnému zničení parazitů.

Benzylbenzoát může zničit pouze zralé parazity, stejně jako jejich larvy. Žádný účinek na vejce.

Lék snižuje svědění a hyperemii pokožky a také podporuje exfoliaci mrtvých buněk epidermis.

Nebezpečný účinek na vší se vyskytuje po 2 až 4 hodinách po použití léku.

Indikace a kontraindikace

Indikace pro použití:

 • Pediculóza.
 • Červené úhoře.
 • Demodekóza.
 • Olejnatá seborrhea.
 • Svrab
 • Pityriasis versicolor.
 • Individuální přecitlivělost na léčivou látku.
 • Doba kojení.
 • Děti do tří let.
 • Přítomnost mechanického poškození kůže.
 • Těhotné ženy.
 • Pustulární ložiska zánětu kůže.

Pokyny pro použití a dávkování vší

Pro léčení pedikulózy je nejlépe použít Benzylbenzoát, který se vyrábí ve formě masti určeného pro vnější použití.

V tomto případě bude u jednoho použití vyžadovat 25 mg masti. Přípravek se aplikuje na chlupatou pokožku (na hlavě nebo v oblasti publika) a na vlasy samotným tamponem připraveným před gázou a bavlnou. Po nanesení léku a jeho rozložení po celé délce vlasů je nutné ošetřenou oblast těla pokrýt tkaninovým obvazem.

Po 30 minutách se doporučuje umyt lék v pedikulóze hlavy a po 10 minutách při léčbě poruch ve střevě.

Po ukončení léčby musí být obvaz navlhčen v roztoku 9% octa a opět jej zakryt vlasovou částí těla. Tento obvaz přispívá k lepšímu oddělení parazitních vajec od kůže a vlasů. Je nutné ho použít během jedné a půl hodiny, po níž by se ošetřené místo mělo důkladně opláchnout pod tekoucí vodou, pomocí šamponu nebo mýdla.

Nežádoucí účinky

 • Kontaktní dermatitida.
 • Pocit pálení a svědění na ošetřené pokožce.
 • Zkusnění kůže.

Tento vedlejší účinek léku lze pozorovat při použití benzylbenzoátu na poškozených oblastech pokožky, stejně jako v oblasti genitálií.

Analogy

Benzylbenzoát má dva strukturní analogy - Benzocid a Bensokril. Tyto léky jsou zcela podobné původnímu složení, formě uvolnění, indikacím a kontraindikaci k použití.

Pro Více Informací O Suché Vlasy