logo

Jaké jsou kolečka pro perm

Krása vlasů držela ženy v celé historii lidstva. Je pravda, že standardy této krásy se rok od roku mění. Ale problém "magie" znamená nezměněn. Majitelé rovné vlasy chtěli, aby se zvlněná a kudrnatá, samozřejmě, chtěla chlubit hladkým účesem. Podívejme se na to, jaké vlasové kolečka existují pro profesionální kroucení vlasů a jejich základní vlastnosti.

Hair curlers-bumerangy (koloběžky, tvarovače, papilotky)

Válečky, tvarovače, bumerangy nebo papilotky se nazývají měkké kuličky vyrobené z bavlny, pryže nebo měkkého plastu, uvnitř kterých prochází kovový drát, což jim dává pružnost. Tento typ cívky se používá jak k provádění permu, tak i ke zkroucení vlasů a vytvoření objemu pro styling.

Válečky i klasické cívky mají různé průměry, které se navzájem liší barevně (viz ilustrace). Použití bumerangů má své výhody a nevýhody. Nespornou výhodou je snazší a rychlejší proces kroucení vlasů, absence gumy a tím i vrásek z nich.

Nevýhoda, stejně jako důstojnost, jasně vyplývá z formy. Vzhledem k tomu, že "těla" tvarovačů jsou vyrobena z měkkého absorpčního materiálu, je téměř nemožné umýt celou kompozici a fixační prostředek z vnitřku těchto kuliček. To, co nemá velký vliv na proces následných krojů.

Americké cívky bez pryžových pásů Olivia Garden

Kuličky na vlasy pro chemickou curlingovou společnost Olivia Garden, založené v roce 1968, mají speciální formu, která vám umožňuje bez problémů spojit gumové pásky. Vynálezci koleček je uvedli na trh v roce 1979 a patentovali způsob upevnění na principu designéra "Lego" pod značkou VarioCurler. Tradičně jsou tyto kolečka běžně používané ve Spojených státech, přestože výrobní společnost původně pocházela z Belgie.

Zásady takzvané americké vlny jsou proto založeny především na použití takových kadeřníků a na vytváření složitých struktur skládajících se z několika vrstev. Výsledkem je, že v závislosti na zvoleném způsobu navíjení se získají elastické, napnuté kadeře bez záhybů, přirozeně vypadající kudrlinky, svěží objem nebo přírodní vlny. Olivia Garden také produkuje několik typů vlasových kadeřníků, aby získala řadu permů.

Nejslavnější z nich jsou následující:

 1. Standardní sada pro provádění klasických perm. Vytváří větší kudrlinky. Může být použita na vlasy libovolné délky;
 2. Sada pro příjem vln. Tato sada se liší od standardní v tom, že všechny kolečka v sadě jsou oválné;
 3. Sada pro podvádění dlouhých vlasů. Používá se k vytváření spirálovitého zvlnění dlouhých vlasů;
 4. Nastavte hlasitost. Zahrnuje pouze kolečka s velkým průměrem, které lze upevnit dvěma způsoby. Prvním je patentovaná klasická metoda propojení koleček mezi sebou. Druhým je upevnění pramenů pomocí speciálních tyčí, které vytvářejí méně složité struktury.

Japonské hole

Takzvané japonské cívky, na rozdíl od klasických, nemají "pas", což umožňuje dosáhnout přirozeně kulatých vln. Používají se jak s klasickými vzory vinutí, tak s tvůrčím stálým stylem. Doporučeno pro použití při výrobě biovalenek.

Spirálové kolečka

Spirály na vlasy jsou nejčastěji používány na dlouhé a polodlhlé vlasy, které vytvářejí zřetelné spirálové zámky. Samotný tvar těchto koleček se nastavuje a zkroutí - přísně ve spirále. Tyto kolečka jsou obvykle vybaveny odnímatelnými plastovými svorkami a mají několik průměrů: 5 mm, 7 mm, 12 mm a 16 mm.

Hair curlers

Waggers se nanáší na vlasy libovolné délky a vlasy nabízejí okázalost a objem. Proto jsou velmi často používány v proceduře permu pod vysoušečem vlasů. Speciální tenký plastový uzávěr, který je součástí balení, se používá pro upevnění pramenů. Snadno se instaluje a nepoškozuje vlasy. Jak byste si možná mysleli, kladiva nejsou schopna dát malé kudrlinky.

Kreativní (fantazie) kolečka

Stále více se můžete setkat s trendem, kdy při vytváření pravidelné sbírky účesů používají stylisté tzv. Kreativní nebo fantazijní kolečka, jejichž tvar je individuálně navržen pod požadovaným výsledkem. To vám umožňuje používat prameny, které neodpovídají parametrům stávajících standardních koleček (průměr a šířka).

Pro dnešní Rusko jsou nejvíce známé dva druhy takových kadeřníků. Prvním z nich jsou kreativní tvary vyráběné firmou Wella, které vám umožňují získat vzrušující zvlnění se strukturou "vlny ve vlně" kvůli speciálním vyčnívajícím tvarům žebra.

Jsou to italské vertikální cívky, tvarované jako japonské kolečka, tedy bez "pasu". A přítomnost integrované plastové spony umožňuje dosažení optimálního napětí vlasů. Tímto způsobem lze pomocí techniky číslování 8 získat spirálovité, strukturované kadeře.

Podívejte se, jakou různorodost forem a materiálů nám může nabídnout moderní kadeřnictví? Zdálo se, že vytváří, vymýšlí, zkusí! Ale ne všichni, jakmile "naplní" ruku na něco, jsou schopni pokračovat. A úspěchy nejsou vždy určovány nejlepším nástrojem. Můžete si vytvořit neobvyklé a nezapomenutelné účesy s použitím nejjednodušších klasických cívků.

Hlavním úkolem je pamatovat si, že výsledek nebude záležet jen na typu kuliček, ale na vaší schopnosti a znalostech. A všechno bude fungovat!

Curling Curlers

Pro permové rolky po více než sto let, a bez kadeřníků to ani žádný kadeřník nemůže udělat, takže je klient "trvalý". V dnešní době již není důležité mluvit o nebezpečích tohoto druhu vlasového obalu, protože v chemické vlnění se nyní používá mnohem více nežádoucích formulací než v roce 1908, kdy Karl Ludwig Nesler představil první "trvalý" v Londýně.

Jak vítat vlasy na cívkách a jaké typy těchto koleček jsou, na této stránce se naučíte.

Typy cívků na vlasy

Pro kroutí pomocí speciálních kuliček nebo cívek. Oni mají různé velikosti. Kolíky s malým průměrem se používají k vytváření malých kudrlin a velkého průměru pro velké kadeře. Existují dva typy cívek na vlasy: válcové a zakřivené.

Válcové cívky se používají k vytvoření přímých kadeřů. Na jejich konci se navíjelo lano. Páska by měla být umístěna přesně uprostřed cívky a měla by se stát základem pro budoucí zvlnění.

Zakřivené curlingové kolečka slouží k vytváření kudrlin ve tvaru S. Lano je na nich navíjeno z konců nebo ze středu. S těmito kolečky jsou získány širší kadeře.

Balení vlasů při balení na kolečkách - cívkách

Při navíjení pramenů na cívkách je potřeba zakrýt konce vlasů papírem. V tomto případě je nutné zajistit, aby vlasy nebyly mokré. V opačném případě bude curling slabý.

Existuje několik způsobů, jak zabalit vlasy, když je navíjení přes curling vlasy kolečka, každý z nich je určen pro konkrétní účely.

Balíček vlasů je nutné nepoškodit konce krátkých vlasů. V tomto případě papír pokrývá pouze polovinu vlasů. Je nutné skládat papír na polovinu a upínat konce vlasů mezi vnitřní plochy papíru.

Dvojité balení se používá k ochraně konců vlasů. Tímto způsobem jsou konce vlasů umístěny mezi dvěma listy papíru.

Polštář se používá k ochraně konců vlasů při kroucení kyselých nebo alkalických složek. Jedná se o poměrně komplikovanou metodu balení, která je však široce používána v kadeřnických salonech. S tímto obalem se musíte ujistit, že vlasy postrádaly vlasy, jinak by mohly být poškozeny. Z konců kadeřníků ustupuje asi 0,66 cm a obalené kuličky. Papír je umístěn na povrchu zvlnění. Zahákněte start z konců a olova, pokud je to nutné.

Jak zvlhčovat vlasy na cívkách

Podívejte se na fotku: kroužení na cívkách není jen chaotické zkroucení pramenů na kolečkách.

Aby perm bylo úspěšné, musíte řádně rozdělit vlasy na části a uspořádat vlasy na hlavu ve správném pořadí. Existují různé možnosti pro umístění cívky. Zde jsou některé z nich.

Obdélník nebo možnost s 9 bloky. Hlava je rozdělena na obdélníkové bloky. Separace se provádí vertikálně. Jedná se o jednu z nejběžnějších možností pro umístění cívek.

"Cihelna". Tato varianta navíjení na cívkách je možná v případech, kdy nejsou vlasy rozděleny. Hlava je rozdělena na vodorovné řádky obdélníků. Sekce dalšího řádku se posunou vzhledem k úsekům podkladového řádku. Posun se rovná délce poloviny jedné sekce.

Spirálovitý tvar cihel. Toto je kombinovaná verze. Na chrámech a na špičkách se vyrovnávají stejně jako v "zednictví". Na vrcholech kuliček jsou umístěny vertikálně v "tvaru cihel".

Obdélníkový tvar. Vhodný pro navíjení dlouhých vlasů. Vlasy jsou rozděleny do sektorů horizontálními přepážkami v podlouhlém tvaru hlavy.

Perming ve způsobu vertikálního ovíjení

Mnoho dívek ráda experimentuje s jejich vzhledem a mění vlasy. Ti, kteří dávají přednost kudrnatým vlasům, vědí o různých tvarech, strukturách kudrlin, stejně jako skutečnosti, že majitel kudrlinky již dlouhou dobu pomáhá "chemii". Jedna taková metoda dlouhodobého stylingu je vertikální perm.

Dozvíme se vše o této metodě pokládání - komu je vhodná, technologie implementace, výhody a nevýhody, jaké nástroje a kompozice se používají, a jak vytvořit doma vertikální perm vlasy.

Co je vertikální perm?

Perm byl vynalezen vertikální metodou již v 60. letech 20. století, ale získal obrovskou popularitu až do konce 80. let, kdy se do módy dostaly dlouhé kudrnaté vlasy.

Výhodným rozdílem této metody je, že délka vlasů neovlivňuje kvalitu zvlnění - zvlnění je získáno stejně pružně od kořene k špičce.

Metoda vertikálního navíjení je úspěšně použita pro kroutící se účesy jakéhokoli stylu. To je jediný způsob, jak zvlnit vlasy, řezat "pod náměstí".

Perm perm je vhodný i pro ty nejtěžší a nejtěžší vlasy a po dlouhé době vypadá působivě. Vertikální stylování vizuálně zvyšuje objem vlasů, ale výrazně snižuje délku vlasů v důsledku intenzivního zvlnění.

Schéma kadeřnictví vlasů

Před nástupem na vertikální perm je nutné studovat vzhled kroucení vlasů různých délek a přesně je sledovat.

Uspořádání cívek pro dlouhé a střední vlasy je stejné. Pro krátké účesy existuje samostatný podvod. Nedodržení podmínek krepování nevyhnutelně povede k tomu, že kudrlinky budou vystupovat v různých směrech. Obecně se zdá, že vzhled vlasů po takovém kadeře je neopatrný, s účinkem neúplného zkroucení.

Krep pro dlouhé a střední vlasy

Standardní schéma krepování krok za krokem pro vertikální perm metodu pro střední a dlouhé vlasy je následující.

 1. Rozdělte vlasy na malé čtverce od spodní části hlavy.
 2. Náměstí čtverce by nemělo překročit průměr základny zvlnění.
 3. Twist pramínky na cívky potřebují v jednom směru.
 4. Ujistěte se, že vlasy nejsou v napjatém stavu, ale jsou těsně navinuty.
 5. Je nutné začít postupně zvyšovat krepové prameny ze spodní části stonku. Jakmile se dostanete nahoru, pokračujte do vinutí časových oblastí. Po dokončení práce s chrámy, jděte na korunu. Nejvyšší zóna vlasů je navíjena z čelní části, pohybující se směrem k koruně.

Vertikální permina na velmi dlouhých vlasech (pod pasem) je často obtížná, protože pramenící rána se nehodí na kolečkách. Tento problém lze snadno vyřešit, pokud zbytek vlasů na druhém cívce pokračuje.

Krátké vlasy

Mělo by se pamatovat na to, že z každého pravidla existují výjimky a ne všechny styly účesů, je možné jej vítat ve standardním vzoru. Takže na krátké vlasy musí být v kruhu nakloněna vertikální "chemie". Sestupte z koruny k okcipitálním a temporálním oblastem a zachyťte parietální část vlasů.

oříznutá spodní část krátkého účesu není navinuta

Tato schéma je způsobena charakteristikami krátkých účesů, kde spodní spodní část hlavy nedosahuje alespoň jednoho otočení cívky.

Tvorba nuancí pro účesy s třeskem

bang není zkroucený

Technologické nuance existují s vertikálním krolingem na středních vlasech, pokud je kontrastní tón. Majitelé Kleopatrových třesků nebo jakýkoli jiný, jehož délka je kratší než most nosu, pokud chcete vytvořit perm, musíte zvážit následující jemnosti.

 1. Ovíjení parietální oblasti se provádí z vrcholu. Směr pečení by měl být "jménem."
 2. Samotný třesk není navíjen, protože po zvlnění je vizuálně zkrácený a vylétá v různých směrech.

Pokud nechcete ponechat přímý třesk, postup kroucení je lepší odložit, dokud se nerozviní alespoň do středu nosu.

Nástroje pro vertikální "chemii"

Křivkové vertikální metodě nelze provést pomocí běžných nástrojů. K tomu potřebujete speciální kolečka pro vertikální curling, které jsou dvou odrůd - kuželovité a rovné s otvorem na základně. Jsou vyrobeny z termokeramiky, plastů nebo silikonu. Keramické nástroje se nejčastěji používají pro stálou "chemii".

Šňůry pro vertikální perm také potřebují speciální. Přicházejí ve dvou podobách - spirálovité a rovné, a mají také díru. Pro výrobní použití: dřevo, silikon nebo plast. Při práci jsou dřevěné cívky velmi nepohodlné, protože absorbují nepříjemný zápach, dlouhodobě vyschnou a prasknou, pokud jsou usušeny na baterii nebo jiných zdrojích tepla.

kuželovité tvarovky a spirálovité cívky

Než budete pokračovat s navíjením, musíte přeskočit pramen do otvoru na spodní straně kolečka. To bude vyžadovat speciální tahací zařízení, jehož vzhled se podobá navíjecímu jehlu. Rozdělené vlasové prameny by měly být nejdříve procházeny zařízením pro závitování a tažná tyč by měla být zasunuta do otvoru cívky nebo kolečka a poté zkroucena. To je nezbytné, aby se vlasy udržely bezpečně a nebyly odvíjeny.

Když se "chemie" provádí na kuželových kolečkách, měl by být druhý průměr cívky stejný jako dno první. Pokud nedodržíte toto pravidlo, bude dokončené zakřivení nerovnoměrné a zlomené.

Papilotky pro horizontální "chemii" nejsou vhodné pro vertikální způsob curlingu.

Zkouška rozbití vlasů

Aby se zvlnění mohlo pružně a dlouhou dobu zachovat tvar spirály, používají se sloučeniny na bázi kyseliny thioglykolové a alkalické látky s vysokou koncentrací, které aktivně ovlivňují vlasy. Proto před kroužením nezapomeňte vyzkoušet jeden pramen křehkosti. Chcete-li to provést, je třeba nakrájet několik chloupků a ošetřit je pomocí prostředků pro curling. Po uplynutí doby trvání zkontrolujte napnutí a prasknutí pramenu. Pokud se jeho struktura stala vadou, pogumována nebo roztrhaná, měla by být opuštěna vertikální metoda curlingu ve prospěch jemnější metody.

Pokud nemáte v úmyslu ustoupit od vašich záměrů a přesně jste se rozhodli udělat přesně tento typ dlouhodobého stylu, použijte procedury pro obnovu vlasů v kosmetickém salónu. Po ukončení léčby by měl být test opakován. Pokud pramen pod vlivem léčiva nezměnil své vlastnosti, pak směle dělat perm. Ale v případě, kdy se vlasy stále rozpadají, bude muset být opuštěna vertikální "chemie".

Jak udělat vertikální perm

Technologie provádění vertikálního permu vyžaduje určité profesionální dovednosti, protože zvlhčení pramenů se složením se provádí bezprostředně před navíjením. To je způsobeno skutečností, že pokud je aplikována předem, část pramene vytaženého otvorem cívky zůstává nezpracovaná.

Technologie provedení

Abyste získali dobrý výsledek z realizace vertikálního permu, musíte dodržet následující podmínky.

 1. Opláchněte vlasy důkladně čistým šamponem bez použití balzámu nebo kondicionéru.
 2. Rozdělte pokrývku vlasů čtverci na čtverce rovnající se základně kolečka.
 3. Před navíjením navlhčete každý pramen houbou pomocí houby.
 4. Chcete-li dodržet přesný čas uvedený v pokynech pro danou drogu.
 5. Oplachujte velkým množstvím teplé vody bez odstranění cívky.
 6. Aplikujte fixační fázi na vlasy a počkejte na polovinu stanoveného času.
 7. Demontujte cívky, znovu nasaďte fixační fázi a udržujte zbývající čas.
 8. Umyjte si hlavu stabilizujícím šamponem, abyste zastavili chemickou reakci uvnitř vlasů. Pak ošetřete speciální balzám, vyhlaďte vrstvu šupinatého.

Pilírování

Aby nedocházelo k rušení tvaru kudrlin, pro styling by měly být pro svislé vlasy použity speciální kuličky nebo curlingové kadeře. Pokud upřednostňujete pruty, musíte je zvolit termostatem. To vám umožňuje řídit pracovní teplotu zahřátého povrchu nástroje tak, aby nedošlo k poškození struktury vlasů. Po okrajích se ve vlasech může objevit mírná pórovitost, takže styling s vysokými teplotami je kontraindikován. Teplo by nemělo přesáhnout 190 ° C.

Curlingové žehličky pro vertikální navíjení vlasů se liší od obvyklých při absenci speciálního upínacího "jazyka". Tvar nástroje pro tento styl může být:

 • válcové;
 • válcový se spirálovitou drážkou;
 • kuželovitý;
 • kuželovitý se spirálovitou štěrbinou;
 • oválný;
 • trojúhelníkový;
 • čtverec.

Poslední tři formy tyčí jsou zřídka dostupné. Můžete si je koupit ve specializovaných profesionálních prodejnách pro mistry krásy.

Zářez na kadeře pomáhá vytvářet kadeře elastické struktury.

Vertikální chemické biologické záření

Perm vertikální curling znamená tvrdé, pružné zvlnění s výraznou strukturou, pro tento postup jsou použity silné formulace. Ale vertikální zvlnění vlasů může být děláno jemně. V tomto případě se používají biopreparace, které se skládají z komplexu aminokyselin a jemně tvoří disulfidovou vazbu. Vertikální chemická biologická zátěž se bude lišit v lehkém rozložení kudrlin, ale bude trvat na vlasy ne více než tři měsíce.

Šetrné přípravky s nízkou koncentrací účinných složek se pro vertikální vlasy nedoporučují. Slabě vytvořená disulfidová vazba poskytne rychlou deformaci kudrlin.

Technologický proces vertikální "biochemie" se neliší od standardní metody tohoto permu.

Vertikální zvlnění doma

Pokud se rozhodnete udělat "chemii" mimo holičství, měli byste vědět, že je přísně zakázáno odchýlit se od technologických pokynů pro proceduru curlingu.

 1. Nemůžete nahradit speciální šampony a balzámy domácími výrobky každodenní péče.
 2. Profesionální kolečka pro vertikální curling doma nemůže být nahrazena domácností.
 3. Nástroje pro domácí použití nelze použít pro procedury poskytované kosmetickými salony.

Pokud vaše rozhodnutí provádět "chemii" doma zůstává nezměněno a máte vše, co pro to potřebujete, měli byste své dovednosti cvičit v práci s cívkami a tažnými zařízeními. Je třeba se naučit, jak rychle kroutit vlasy na peří, protože se používá silná sloučenina, která se nanáší na prameny před krepováním.

Ujistěte se, že místnost, ve které hodláte provést perm, je dobře větrána. Nezapomeňte prověřit citlivost pokožky. To pomůže vyhnout se alergickým reakcím během postupu.

Ujistěte se, že používáte ochranné vodotěsné příslušenství (peignoir, rukavice). Při práci s chemickými sloučeninami nepoužívejte kovové nástroje.

Na závěr připomínáme, že vertikální perm je dlouhodobý stylingový postup, který se provádí působením koncentrovaného přípravku na vlasy. Hlavními výhodami vertikální "chemie" je to, že vám umožní zapomínat na curling a žehličky po dobu půl roku, řeší problém mastných kořenů a také vizuálně zvyšuje objem vlasů. Ale každý postup má nedostatky a vertikální perm není výjimkou. Hlavní nevýhodou je to, že to nemůže být provedeno na slabých vlasech. Domácí podmínky nejsou zcela vhodné pro profesionální procedury vertikálního permu, nicméně v závislosti na pravidlech podvádění získáte docela dobrý výsledek. Obecně platí, že vertikální "chemie" je skvělý způsob, jak se stát dlouhou dobu kudrnatý.

Curling Curler

Móda pro hravé kudrlinky zůstane vždycky.

Ale čas na jejich každodenní update je velice nedostatečný. Proto se perm různých typů stává spoustou mnoha módních návrhářů. Krásné kudrlinky se získávají pomocí různých kompozic a speciálních kuliček pro perm. Počet cívek (koleček) pro vytvoření permutu se vypočítá na základě množství vlasů (jejich tloušťky), délky pramenů a zamýšleného výsledku. Odhaduje se, že jsou vyžadovány pouze padesát až osmdesát cívků - různých průměrů.

Vytvořte kolečka pro trvalé perm z plastu a tvrdého dřeva.

Kovové cívky a cívky se železnými svorkami nejsou používány, protože reagují se složkami kompozice pro zpracování. Výsledkem je obrovské poškození vlasů a výsledek chybí předem. Klasické kuličky pro perm mají několik průměrů, od čtyř do dvanácti milimetrů. U krátkých vlasů a malých pramenů naneste nejtenčí kolečka. Větší průměr je vhodný pro polodlouhé a dlouhé prameny. Každá klasická cívka má výrazný "pas", v jehož středu se začínají otáčet pramenem. Upevněte tyto kolečka gumovými pásy.

Existují cívky, upevněné kolíky (nebo vrcholy).

Taková fixace, na rozdíl od klasických pryžových pásů, nezlomí vlasy a nezanechává na nich žádné viditelné záhyby. Upevnění "ježků" nebo suchého zipu pro trvalé zvlnění není vhodné, protože vlasy jsou velmi zmatené a výsledek je "vrásčitý".

Kolečka pro perm jsou nestandardní formy.

Spirálové kudrlinky jsou tvořeny pomocí dlouhých tenkých cívek se speciálními drážkami. Pro "japonské" perm se cívky bez "pasu", takže průměr kudrlinky je hladký po celé délce. Takové cívky jsou preferovány pro bio-perm.

V roce 1979, pod značkou VarioCurlu V, byly představeny velmi neobvyklé kadeřnice, které jsou dnes známé jako olivové Gardini pečivo.

Princip jejich upevnění bez klipů připomíná slavného designéra Lega. Tyto kolečka jsou nejrozšířenější v Americe, a proto se s jejich pomocí nazývá americký. Kuličky jsou umístěny na hlavě v několika vrstvách, které se těsně přitlačují proti sobě. Neexistují žádné klipy - na pramenech nejsou žádné vrásky. Tiered výnosy významné množství, a kudrlinky jsou velmi přirozené. Takové kolečka vyrábějí sady několika odrůd: standardní, pro vlny, pro dlouhé spirály, pro objem.

Často stylisté, kteří chtějí dosáhnout kreativity ve svých srstech, používají fantazie.

Vyrábějí se individuálně pro každý účes. Takové kolečka pro perm vám dovolí zvlnit jednotlivé prameny neobvyklým způsobem, aby mu dal zvláštní směr. Známé kadeřníky vlasů, vyčnívající okraj, který dává efekt "vlny ve vlně". A vertikální cívky italských mistrů pro curling s technikou osmi dávají čisté kudrlinky. Perm "vysoušeč vlasů" lze provést pomocí kadeřníků vlasů, kde se prameny upínají pomocí speciálních kolíků. Takové kadeře nebudou dávat malé kudrlinky, ale poskytuje se zvlněný zvlněný objem.

Řada kuliček pro "chemii" zahrnuje pouze získání požadovaného efektu.

Hodně závisí na pánovi, v jehož rukou jsou tyto kolečka a cívky. Nestačí jen naučit se natočit prameny na kuličkách podle schématu a zpracovat je pomocí kompozice, musíte být schopni předvídat konečný efekt. Mistři téže extra třídy jsou poměrně jednoduché klasické cívky k vytvoření skutečného zázraku.

Curling Curler

Před dvaceti lety bylo perm jediným způsobem, jak si majitelé nespravedlivých vlasů nějak udržet tvar. Současně nedokonalé chemikálie nemilosrdně spálily kadeře, zejména proto, že byly navinuty jemnými prameny na dřevěných cívkách o průměru asi 5 mm. Proces byl prováděn výhradně v kadeřnických salonech a trval nejméně 2 hodiny.

Naštěstí jsou tyto časy již v minulosti. A ačkoli chemická pera vlasů není tak populární, jak tomu bylo dříve, na trhu se objevily nové šetrné prostředky, které umožňují dosažení vynikajících výsledků i doma. Samozřejmě je vždy lepší věřit odborníkům. Ale pokud se rozhodnete vytvořit sebe sama trvalé kudrlinky, pak mějte na paměti, že hodně záleží na tom, jaký druh kadeřníků a jakou techniku ​​si natáčíte vlasy.

Nenápadnost výběru

Předtím takový problém, jako je volba kuliček pro perm, vůbec neexistoval. K dispozici pro profesionály byly pouze jednoduché dřevěné cívky: malé pro krátké a velmi tenké vlasy a tlustší pro dlouhé a snadné perm. Ale i tak, s pomocí různých způsobů navíjení, bylo možné získat zajímavé výsledky.

Nyní máme k dispozici mnoho různých typů koleček pro chemii, které lze rozdělit do skupin podle:

 • výrobní materiál;
 • velikost a konfigurace;
 • metoda fixace vlasů;

Navíc, každý z těchto typů má své výhody a nevýhody, stejně jako vlastnosti aplikace. Podívejme se na ně blíže.

Materiály

Hlavní požadavek na kolečka určená pro trvalé kovové prvky. Po styku s kovem změní složení své vlastnosti a perm jednoduše nefunguje, navíc oxidační reakce může vážně poškodit vlasy. Jakýkoliv jiný druh materiálu je povolen. Pokud tedy doma existují gumové nebo plastové kolečka s vhodným průměrem, mohou být dobře použity.

Profesionálové však ještě více milují dřevěné cívky. Podle jejich názoru mají zřejmé výhody oproti kaučuku a plastům:

 • příjemný na dotek a při práci nepouštějte z rukou;
 • do jisté míry snížit agresivitu chemického složení;
 • dobře absorbovat vlhkost, takže prameny na nich uschnou rychleji.

Je to důležité! Dřevěné cívky musí být řádně udržovány, jinak se rychle zhorší. Po curlingu jsou dobře promyty vodou a zcela sušeny vysoušečem vlasů.

Na druhém místě je plast. Takové cívky jsou velmi různorodé v průměru a tvaru, jsou odolné a nevyžadují zvláštní péči.

Pokud si natáčíte vlasy na měkkých pryžových kolečkách, ujistěte se, že se neroztrhnou, jinak bude zvlnění fusky. Kompozice se rychle vstřebává do pěnové pryže, prameny je na nich po dlouhou dobu suché a dokonce i kudrlinky nepracují - je to dobrá volba pouze pro lehký kreativní zvlnění.

Konfigurace

S průměrem kuliček je všechno více či méně jasné: čím menší je, tím prudší je zvlnění. S velikostí tyčí se zdá, že jsou stejné: dlouhé vlasy jsou také používány pro dlouhé vlasy. Ačkoli to není zcela správné - to vše závisí na způsobu kroucení a na tloušťce vlasů. Avšak řada konfigurací koleček a amatérských cvoček může snadno vyústit v neúspěch:

Papilotki

Stále mají mnoho jmen: válečky, tvarovače atd. Jedná se o ohebnou tyč z měkké pryže, polyuretanu nebo pěnové pryže, uprostřed které je tenká tyč z dobře ohýbacího kovu. Umožňuje vám dát tvar vlasů téměř jakýkoli tvar a použít je k vytvoření přirozených kudrlin na dlouhý nebo extra objem na krátké vlasy.

Plus: je snadné zvlhčovat vlasy libovolné délky a bezpečně je fixovat pomocí samotného papilotu.

Minus: není možné dosáhnout dokonale hladkého zvlnění.

Americké cívky

Jedná se o speciální originální designové plastové tyčinky nebo válce, které vám umožňují fixovat vlasy na nich těsným spojením sousedních cívek k sobě navzájem. Takže není třeba používat gumové pásky, na místě, kde se připojí, často tvoří halu. Je třeba přizpůsobit se spolupráci s nimi - ne každý to může poprvé udělat. Ale s určitou schopností, proces se stává rychle a dává vynikající výsledky ve formě krásné pružné kadeře.

Pros: žádné další úchyty.

Nevýhody: nevhodné pro příliš dlouhé a silné vlasy.

Spirála

Mohou být dřevěné nebo plastové, spíše tuhé a odlišné v průměru a délce. Určeno výhradně pro spirálové curlingy na vlasy střední a dlouhé. Pro druhé je důležité zvolit maximální dlouhé cívky, aby rozložení pramenů bylo rovnoměrné. Jsou upevněny odstranitelnými pryžovými pásy, ale nevytvářejí záhyby, protože prameny jsou zapuštěny do spirály.

Pros: vytváří téměř dokonalý tvar spirálových kadeří.

Nevýhody: nelze použít pro jiné účely.

Waggers

Připomínají podobu populárních suchých koleček - stejných válcovitých ježků, ale z pevného plastu. V průměru jsou obvykle mezi třemi a více centimetry a jsou určeny k vytvoření velkých kudrlin pro středně dlouhé nebo dlouhé vlasy.

Chloupky jsou dobře uchyceny mezi třmeny břemen, což umožňuje, aby každý pramen byl těsný a rovnoměrně navinutý.

Plus: vytváří krásné volumetrické přírodní kadeře.

Minus: vlasy jsou upevněny gumovými pásy, což znamená, že jsou možné záhyby.

Creative

Mohou to být tyče úplně jakýkoliv tvar a konfigurace - od oválných až po složité geometrické struktury. Ve volném trhu se nenacházejí. Pokud však nastavíte cíl, můžete je získat přes internet nebo ve specializovaných prodejnách s vybavením pro kadeřnické salony.

Plus: můžete vytvořit zcela neobvyklý tvar zvlnění (oválný, úhlový atd.).

Minus: vysoké náklady, potřeba vlastnit techniků, aby pracovali s takovými kolečky.

Pokud jste nikdy předtím neudělali perm, je lepší začít s kolečky jednoduchých forem a nemusíte experimentovat se složitými kadeřemi. Výsledek vás může zklamat a jen si umyjte hlavu, jako by zde neuskutečnilo stylování.

Metody montáže

Pevnost a pružnost kroužku silně závisí na tom, jak pevně je pás natažen kolem cívky a jak dobře je fixován. Koneckonců, pokud napětí vlasů oslabuje, pak bude zvlnění fuzzy.

Hlavní metody upevnění až čtyř: elastických, svorek, svorek a designových koleček:

 • Gum. Tradiční způsob - nejvíce osvědčený a obyčejný, jediný nevýhodou je možné kudrliny kudrna na místě, kde bude kreslit gumičku.
 • Staple Nejspolehlivější způsob uchycení vlasů na kolečkách je umístěn na vrchu plastového válečku a na něj dobře přitlačuje pramen. Používá se však hlavně na tepelných válečcích a některých druzích válečků.
 • Svěrka. To je často používán profesionálními kadeřníky k "pinch" vlasy k vlasům kolečka na prominentních místech (hlavně na třesích nebo na obličeji), kde záhyby od gumy mohou být velmi patrné.
 • Konstruktivní. Platí to pro papilotok a americkou kolečka, jejichž konstrukce umožňuje bezpečné použití zámku bez použití dodatečných prostředků.

Nyní, se zaměřením na to, co moderní kolečka jsou pro chemii, můžete udělat nejlepší volbu, aby se usnadnil proces kladení sebe, snadno vytvářet požadovaný tvar zvlnění.

Save Curl

Pravidla pro provádění různých druhů permů, stejně jako technika podvádění lze nalézt na internetu nebo časopisy o kadeřnictví. Je důležité si uvědomit, že doba expozice drogy musí být dodržována striktně v mezích stanovených v návodu, jinak byste mohli snadno zůstat bez vlasů.

Chcete-li získat světlé přirozené kudrlinky - natáhněte hlavu na velké kolečka. Ale čím tlustší a delší jsou vlasy, tím menší by měl být průměr, jinak by byly konce navinuty. Chcete-li vytvořit kudrlinky, vyberte pouze spirálovité cívky.

Krásně větrujte vlasy a udělejte kvalitní perm - to je jen polovina bitvy. Bez řádné péče se kudrlinky rychle rozpadají a v nejlepším případě se vyskytne mírná vlnitost.

Proto je velmi důležitá péče o zvlněné vlasy. Zde jsou jen jeho základní pravidla:

 • ujistěte se, že koupíte šampon a vlasový balzám po perm (možné pro barvení);
 • nečistěte si vlasy častěji, než je nutné, zvláště jelikož vlasy jsou po zahlcení méně slané;
 • po umytí neodstraňujte ani nestláčte vlasy, ale opatrně smažte ručníkem, stisknete kudrlinky v ruce;
 • jemně roztáhněte vlhké kudrlinky rukama, ale nečistěte je, dokud nejsou zcela suché;
 • Zkuste zapomenout, že vysoušeč vlasů má horký režim a máte kleště na styling;
 • je možné barvit a dokonce zbarvit vlasy pouze 4 týdny po zakřivení (nejméně tři!);
 • šikmé zámky jsou velmi citlivé na UV záření, protože jejich přirozená ochrana je zničena - pro tento účel používejte speciální oleje nebo spreje;
 • slanou a tvrdou vodu - nejhorší nepřátele kudrlin, takže po nich by měla být opláchnuta čistá změkčená voda;
 • alespoň jednou týdně, rozmazlovat vlasy vysoce kvalitními profesionálními nebo výživnými domácími maskami.

Je to důležité! Přírodní olej (olivový, broskvový, ricinový olej) pomáhá chránit kadeře před rychlou erozí, pokud je aplikován na vlasy 20-30 minut před praním.

Jako další péči je užitečná masáž hlavy, která se nejlépe provádí v noci s kruhovými pohyby prstů prstů. Stimuluje činnost mazových žláz a zachrání kadeře před vysycháním. S touto metodou péče mohou kudrlinky udržovat svůj tvar až na několik měsíců a vaše vlasy se po agresivní proceduře rychle zotaví, budou krásné, lesklé a živé.

Perm pro perm: jak si vybrat a používat

Permanent hair perm je ideální způsob, jak dosáhnout požadovaného objemu vlasů. Tato technologie byla používána mistry kadeřnictví po více než deset let a prošla mnoha změnami v dlouhodobém horizontu. Kdyby v době našich matek v módě byly malé kudrlinky, nyní stylisté spoléhají na maximální přirozenost. Nicméně, těsné kudrlinky také zůstávají v poptávce, stejně jako "hollywoodská vlna". Pokusíme se zjistit, jak vybrat a použít cívku pro trvalý výsledek.

Co je to

Při provádění holičství "chemie" použijte jeden z typů kuliček, které se nazývají také cívky. Jsou vyrobeny z chemicky odolného plastu nebo dřeva.

Existuje několik typů cívek:

Klasické výrobky

Klasické výrobky mají navíc několik variant: válcové, zvlněné, rozšiřující se na okrajích.

Američan

Americké cívky jsou vhodné, pokud chcete získat dlouhé a tenké vlasy elastické kadeře.

Japonský

Japonské tyčinky poskytují měkké objemové kadeře velkých rozměrů. Je vhodný pro technologii biowave.

Waggers

Wagners přidávají do účesu objem, proto se používají pro styling s vysoušečem vlasů.

Běžný

Obyčejné cívky se používají pro klasickou verzi, pomocí pagody, můžete získat zvlněnou chemii, pomocí papillotoku se provádí kroužek perm.

Spirála

Spirála poskytují těsné svislé kudrlinky, nazývané americké perm.

Možnosti výběru

Při výběru vhodných pro pokládání cívek byste měli vzít v úvahu kritéria jako:

Majitelé salonů dávají přednost používání dřevěných výrobků, protože tento materiál je odolnější, snižuje agresivní účinky léků a vlasy se rychle zasychají. Vyrobené z březových nebo dubových cívků jsou vhodné pro pokládku dlouhých, tlustých pramenů. Jalovcové tyčinky jsou vhodnější pro krátké nebo středně dlouhé vlasy.

Pozor! Plastové výrobky jsou častěji používány pro samoobvod. Umožňují hospodárnější využití kompozice, protože na rozdíl od dřeva nemají porézní strukturu.

Vzhled budoucího účesu závisí na průměru prutů, čím větší je, tím větší budou kadeře.

Zohledněte také kvalitu a délku vlasů:

 • Krátké a tvrdé je lepší šroubovat na velké kolečkách tenkými prameny.
 • Měkké kadeře středně dlouhého frizu s použitím kuliček středního průměru.
 • Majitelé jemných vlasů mají lepší přednost před nejjemnějšími cívkami. Stojí za zmínku, že čím větší jsou kadeře, tím méně jsou odolné.
 • Pro krátké nebo střední vlasy jsou vhodné malé hole, dlouhé prameny jsou navinuty na podlouhlé a rovnoměrné kadeře.

S pomocí "chemie" můžete získat jednotné kudrlinky po celé délce nebo jen otočit tipy. Výsledek závisí na tvaru cívky. Pro první variantu jsou vhodné válcové kolíčky, rovnoměrné po celé délce.

Pivot, který se k okraji snižuje směrem ke středu a širší na okrajích, způsobuje, že kadeře jsou více zakřivené na špičkách než na kořenech. Při domácím použití je lepší vybrat vlasové kuličky s drážkami ve formě spirál. Pro neprofesionály stopa dásní často zanechává vrásky ve vlasech.

Průměrné náklady

Cena výrobků závisí na výrobci, materiálu a tvaru kolečka.

Klasické dewal cívky z válcového tvaru, vyrobené z plastu, stály od 107 do 190 rublů na balení 12 kusů. Wave-like curlers od stejného výrobce bude stát 130-170 rublů a konkávní 87-107 rublů.

Pro srovnání, podobné výrobky pod značkou Vela jsou oceněny za dvojnásobnou cenu. Produkty Sibel lze zakoupit za ceny od 90 do 140 rublů (v závislosti na délce a průměru). Dřevěné palice stojí v průměru od 5 do 8 p. za kus.

Fotografie před a po

Podmínky použití pro chemické látky

Technologie permed vlasy se mírně liší. Existují však společná pravidla, která je třeba dodržovat:

 1. Tloušťka zkrouceného pramene by měla být dvakrát tenčí než průměr tyče a šířka menší než její délka o pár centimetrů.
 2. Při navíjení vlasů se lehce zpozdí na stranu lícních kostí nebo čela.
 3. Během zkroucení pramenu jej nepokládejte dopředu ani dozadu. Kolečka můžete pohybovat pouze po stranách.
 4. Vlasy by měly být pevně a pevně uloženy.
 5. Chcete-li získat malou vlnu, zkroucené prameny by měly být co nejtenčí.
 6. Pro dosažení nejlepšího efektu je třeba používat tyčinky různých průměrů. Tlusté jsou používány v parietální části, střední ve spánkové oblasti, tenké v zadní části hlavy.
 7. Pro snadnější zranění na dřevěných tyčinkách jsou předem zabaleny čtverečky sledovacího papíru.
 8. Chcete-li provést perm, musíte si umyt vlasy a sušit prameny bez použití vysoušeče vlasů. Pak je celá hmota vlasů rozdělena na parietální, okcipitální a postranní zóny. Kromě toho jsou dolní a střední části oblasti okluzu dodatečně odděleny. Kůže podél linie růstu je chráněna tukovým krémem. Velmi tenké, sušené nebo bělené kadeře navlhčené vodou. Po předběžné přípravě se začínají kroutit, při dodržení následující sekvence:
 9. Pohybem shora dolů nejprve natáhněte vlasy na zadní straně hlavy od horní části. Pak se s chrámy a parietální oblastí zachází stejným způsobem.
 10. Jednotlivé prameny jsou vyřezány, rovnoměrně rozloženy přes cívku a zabaleny, pohybuje hůlkou ze strany na stranu.
 11. Kompozice pro curling se nalije do kontejneru, předběžně se šlehá a nanáší se houbou na zvlněné vlasy a hluboce navlhčí.
 12. Teplo je zapotřebí k zahájení reakce. Proto je hlava nejprve pokrytá fólií a pak zabalena ručníkem.
 13. Doba expozice je uvedena v pokynech pro složení. Obvykle se pohybuje od 10 do 25 minut.
 14. Výsledný efekt lze ověřit během procesu. Pro uvolnění tohoto vlákna. Pokud si udržuje svůj tvar dobře, je čas uvolnit kompozici.
 15. Po uplynutí času je hlava promyta vodou, ne odvíjením kudrlin. Přebytek kapaliny umyjte ručníkem.
 16. Pro dokončení procesu musí být vlasy ošetřeny fixačním přípravkem. Zůstává 10-15 minut.
 17. Kuličky odstraňují a opětovně aplikují fixační složení na kudrlinky, aniž je česají. Jsou uchovávány po dobu 5 minut a promyty šamponem a poté ošetřeny balzámem.

Je to důležité! Chcete-li udržovat kudrnaté vlasy déle, po trvalé péči byste neměli vlasy umyt další tři dny.

Pokud se použije "curl" pro curling, fixační prostředek se připraví smícháním části 33% peroxidu, části šamponu a 7 nebo 10 (pokud byly vlasy změkčené) části vody. Chemie na šedých vlasech se provádí po předúpravě peroxidem vodíku o koncentraci 6%, která se aplikuje po dobu 10 minut. Zmírňuje hrubý stratum corneum, což umožní lepší absorpci kompozice.

Techniky vinutí

Aby konečný účes vypadal čistě, vlasy jsou zkroucené v určitém pořadí. Existuje několik běžných metod pro vlnění:

 • spirálová cihla;
 • podlouhlé;
 • pravoúhlý;
 • cihla.

Obdélníkový styling je nejjednodušší a nejoblíbenější způsob, jak zabalit. V tomto provedení je celý povrch hlavy rozdělen na 9 svislých bloků.

Když mají špendlíky tvaru spirálové cihly bloky na chrámech a zadní části hlavy. Na koruně jsou kudrlinky navinuté svisle.

Oblouková technika je určena pro délku vlasů na ramenou a dolů. Zde jsou prameny rozděleny vodorovně a zkroucené v řadách.

Metoda "zdivo" vizuálně připomíná konstrukční techniku ​​při stavbě zdí. Obdélníkové sektory jsou uspořádány vodorovně s posunem šířky. Tato technika podvádí kadeřníky vhodné pro vytváření účesů bez rozdělení.

Bezpečnostní opatření

Práce s jakýmkoli chemickým složením vyžaduje dodržování bezpečnostních předpisů. Curling by se měl provádět pouze s rukavicemi. Oblečení je chráněno proti pronikání peněžních prostředků speciálním peignoirem.

Zvláště pečlivě je třeba zajistit, aby žíravina nevstoupila do slizničního oka. Pokud k tomu dojde, je třeba prostředek vypláchnout velkým množstvím čisté vody.

Dodržování doby expozice stanovené v pokynech je zárukou, že vlasy nebudou výsledkem. Před použitím přípravku musí nutně provést alergický test na kůži kolena. Provést potřebnou práci v místnosti, která má průtok vzduchu.

Pozor! Láhev s kompozicí musí být pevně uzavřena, aby se nezhoršila z kontaktu s kyslíkem.

Silné a slabé stránky

Nepochybnou výhodou použití cívky je schopnost získat kudrlinky požadovaného tvaru, stejně jako schopnost provádět stálé doma na vlastní pěst. Velký výběr různých vlasových koleček vám umožňuje vybrat si vhodnou volbu pro všechny typy vlasů. Navíc implementace permu nevyžaduje zvláštní dovednosti. Po krátkém tréninku to zvládne i neprofesionální.

Existují však některé nevýhody tohoto procesu. Podvádění na klasických cívkách trvá hodně času a nemůžete to udělat sami. Potřebujete pomoc druhé osoby.

Vzhledem k profesionálnímu poradenství mistrů si můžete sami vytvořit romantický ženský účes. Dokonce i majitelé příliš nízké hlavy vlasů mohou na dlouhou dobu zapomínat na řemínky a stylingové výrobky, curlingové žehličky a vlasy. Výsledek potěší ty mladé dámy, jejichž problémem bylo nadměrné mazové vylučování. Chiming mírně vysuší pokožku hlavy a prameny.

Další informace o chemických permích vlasů naleznete v následujících článcích:

Hair curlers for hair perm: typy a pravidla použití

Ženská nekonzistence je taková, že majitelé rovné vlasy často sní o kudrnatých zámcích, ale ti, kteří mají kudrnaté vlasy, se často o ně snaží. A ve skutečnosti, střídavý styl na rovné vlasy s účesem založeným na vytvoření kudrlin, můžete bezpečně uplatnit nárok na individualitu a originalitu. Navíc vytváření kudrlin umožňuje "zkrotit" neposlušné svěží vlasy, které se zpravidla vyskytují v různých směrech.

Při vytváření takového kadeřnického mistrovského díla stojí překrásná polovina lidstva určité potíže:

 • instalace vyžaduje značné množství času;
 • je poměrně obtížné vytvářet rovnoměrné kudrlinky po celé hlavě.

V této souvislosti vedoucí aktivní životní styl krásné poloviny lidstva, aniž by měl dostatek času na pokládku, se uchýlí k pomoci permu. Pak vzniká otázka: co si vybrat pece?

Zvláštní funkce

Volba kadeřníků nebo takzvaných permů v kadeřnickém prostředí pro perm závisí na požadovaném výsledném výsledku.

Chcete-li dostat malé kudrlinky, pak by měly být kuličky malého průměru. A v důsledku toho velké kadeře dávají velké kudrlinky, které jsou obzvláště oblíbené u žen dnes (kudr byl v módě v 70-80 XX století).

Je třeba také poznamenat, že volba cívek závisí v mnoha ohledech na stavu a struktuře vlasů. Například je lepší pro vlastníky tuhých vlasů používat vlasy na kadeře o větším průměru, na kterých je vhodnější větrat malé prameny vlasů, jinak kudrlinky v důsledku gravitace budou špatně zvlněné a rychle se rozpadnou.

Tenké vlasy, naopak, "milují" malé cívky, což činí vlasy elastické a taková kudrna trvá déle.

Měkké načechrané vlasy se lépe otáčejí na středně velké kolečka, což zpravidla umožňuje jemné uspořádání kudrlin v různých směrech.

Pokud jde o délku vlasů, zde funguje jedno pravidlo: je vhodné použít celou délku cívky. To znamená, že pro krátké vlasy, zvolte krátké natáčky, a pro dlouhé vlasy - prvky maximální délky. Skutečnost je taková, že kolečka jsou určena pro zkroucení krátkých vlasů, kužele uprostřed a prohloubení kolem okrajů. Tento formulář umožňuje vyhnout se vyčnívajícím koncům v různých směrech. Tvar peří pro dlouhé vlasy je stejný, což přispívá k vytvoření rovnoměrných kudrlin.

Je třeba poznamenat, že pojetí, jako je americký Curl, charakterizované stejnoměrnými a hlubokými kudrlinami, se objevilo poměrně nedávno. Pro vytvoření takového účesu se používají spirálovité cívky.

Typy a vlastnosti

Ve skutečnosti, rozmanitost cívek není omezena pouze délkou nebo průměrem. Zařízení pro curling a také se liší vzhled, materiál výroby, stejně jako způsob fixace. Pokud jde o materiál, jsou kolečka dřevěné, kovové (což je extrémně nežádoucí pro použití na chemické permutě), kaučuk, méně často plastová a pěnová pryž.

Je třeba poznamenat, že profesionálové dávají přednost dřevěným peřím. Za prvé, vlasy na nich rychleji vysušují a za druhé, jejich použití zcela vylučuje pravděpodobnost jakýchkoli oxidačních procesů, které nejsou zcela příznivé pro strukturu vlasů.

Průměr cívky se pohybuje od 6 mm do 25 mm.

Tenké kuličky jsou vhodné pro krátké nebo volné vlasy a pro husté a dlouhé vlasy se používají kolečka o větším průměru, v závislosti na požadované hloubce budoucího zakřivení.

Pokud mluvíme o tvaru cívky, je to poměrně velký počet variací: od krátké k dlouhé a od přímých po spirálovité a kuželovité.

 1. Klasické jsou malé cívky s hladkým povrchem, na kterých je několik řad otvorů pro lepší distribuci chemické látky, a později, díky otvorům, vlasy rychle schnou.
 2. Spirálové kolečka, které se obvykle používají pro vertikální kroužení, jsou v kontrastu s klasickými kolečky s hladkým povrchem. Zde jsou tzv. Americké kolečka pro americký perms. Jejich zvláštnost spočívá v poměrně širokých hlubokých spirálech, které umožňují těsné kadeře.
 3. Papilotky jsou pěnové gumové cívky s pružnou kovovou tyčí uvnitř. Tento návrh je dobrý, protože cívka rychle přijímá jakýkoli tvar. Na vlasy papilotky jakékoliv délky mohou být zkroucené.
 4. Japonské tyče s dostatečně velkým průměrem (asi 25 mm) umožňují zvlnění objemu.

Použití různých cívek je dáno požadovaným výsledkem a určitými pravidly použití.

Podmínky použití

Zkušení kadeřníci před použitím kadeřníků posuzují délku vlasů, jejich strukturu a stav. Tento článek již poznamenal, že vlasové natáčky se používají pro krátké a tenké vlasy, které vám umožní maximálně zabalit vlasy. V takových případech je zpravidla vhodné používat cívky malého průměru. V opačném případě existuje možnost, že špatně zabalené špičky vyčnívají v různých směrech. Spirálové natáčky se zpravidla nepoužívají. Vzhledem k tomu, zaprvé, jejich délka je určena pro dlouhé a střední vlasy. A za druhé, co může říct, a konce krátkých vlasů nebudou moci úplně zabalit, a proto se nakonec budou držet v různých směrech.

Chcete-li diverzifikovat kadeře krátkých účesů, můžete použít cívky, zúžené do středu, které nejen dávají objem v kořene, ale také vytvoří hlubokou kadeřinu, jejíž špička bude také zkroucená. Nebo by bylo vhodné používat kuželovité cívky, díky nimž získáte hluboký bazální zvlnění, které se rozšiřuje ke konci zakřivení, což také dává účinkům účes.

Trochu rozmanitější sortiment cívek pro dlouhé vlasy. Mohou být vyrobeny jako normální a vertikální. Zvláštností je, že dlouhé vlasy mohou být zkroucené jak vertikálně, tak horizontálně. Rozdíl je v tom, že kadeře horizontálně zakřivené nejčastěji spadají do chaotických kadeřů a tento účes musí být položen.

Zatímco kudrnaté, vertikálně zabalené, jsou již vytvořené svislé kudrlinky, které nepotřebují pečlivý styling.

Bude to docela dost, když budete provázet vlasovou ránu tímto způsobem, aby se lehce "vrásčit" svým stylovým gelem nebo pěnou, která rychle tvaruje kudrlinku.

Konečně poslední důležitou částí použití jednoho nebo druhého typu cívky jsou klipsy nebo tzv. Svorky pro upnutí vlasů. Klipy klasických cívek jsou elastické s popruhem nebo bez něj. Použití koleček s popruhem je vhodné pro krátké vlasy, protože tlačí špičku vlasů tak, aby se v budoucnu nevytratila.

Dlouhé vlasy nebo středně dlouhé vlasy se lépe nakloní na kadeřnicích bez pásku, neboť se nejednotným přístupem nejčastěji objevuje prostor vlasů, který zkazí vzhled dokončeného účesu. V současné době jsou alternativně k pečlivárům na elastickém pásku široce používány svorky pro cívky (svorky jsou získány i v případě, že se pružné pásy zhoršily, protahovaly a samotné cívky jsou stále zcela vhodné pro použití).

Označené zařízení je vyrobeno z odolného a elastického silikonu, který umožňuje pevně fixovat vlasy. Aby svorky sloužily co nejdéle, měla by být jejich volba porovnána s délkou cívky. Výrobce uvedl na obalu na cívkách, jak dlouho jsou svorky.

Bezpečnostní inženýrství

Hlavní pravidlo bezpečnosti říká: nepoužívejte kovové kolečka pro chemické perm. Kromě toho existuje několik pravidel, jejichž dodržování vám umožní vyhnout se nadměrné ztrátě vlasů, stejně jako zachovat původní vzhled zvlnění co nejdéle.

 1. Před zahájením práce je nutné provést testovací vzorek reakce těla. Pokud se po aplikaci chemického přípravku na kůži objeví výrazné zarudnutí, je pravděpodobné, že postup bude pozastaven.
 2. Pokud udržujete roztok příliš dlouho, způsobí křehké vlasy. Může se také stát křehkou kvůli příliš pevnému kroucení na kolečkách (a když jej lehce otáčíte, zvlnění se ukáže jako nerovnoměrné po celé délce).
 3. Neměli byste plánovat barvení po dobu 3 týdnů před curlingem a 3 týdny po něm, protože to může způsobit vypadávání vlasů.
 4. Nedoporučuje se vlasy po dobu 3 dnů po curlingu umýt, což umožní látce získat oporu na strukturu vlasů.
 5. A poslední věc, kterou mnozí zřejmě vědí, ale přesto vám chci připomenout: použití vyprchaných látek je přísně zakázáno.

Pro Více Informací O Suché Vlasy