logo

Poranění hlavy: jak se manifestovat a jak se léčit

Je velmi důležité, aby každý člověk zůstal krásný a zdravý. Zářivá kůže na tváři, silné a zdravé vlasy hrají v této věci důležitou roli. Skalp - stejně jako celé tělo - potřebuje zvláštní péči. Velmi nepříjemný jev - vředy na hlavě, které nejen vypadají odpudivě, ale také způsobují spoustu potíží: červené krusty, puchýře a akné se svědí téměř nepřetržitě a narušují život. Pokud historie vašeho prohlížeče ukládá požadavky, jako jsou "vředy na hlavě", "vředy na hlavě, spíše než na vyléčení" nebo "záchvaty hlavy a vředy", pak tento článek je pro vás.

Jak se na hlavě objevují vředy?

Poranění na hlavě se objevuje jako červené krusty, malé tuberkulózy, krvácející vředy, lupy, purulentní akné, pokryté bílými šupinami novotvarů, skvrny nebo uzly různých velikostí a tvarů. Jejich vzhled může být doprovázen svěděním a může být asymptomatický. Je však důležité si uvědomit, že takovéto formace nejsou jen kosmetické nebo hygienické vady, mohou to být projevy různých onemocnění.

Psoriáza je neinfekční kožní onemocnění s autoimunitní povahou.

Jaká onemocnění způsobují vředy na hlavě?

Existuje několik skupin onemocnění kůže, které se nacházejí na hlavě. Patří sem:

 • seborrhea;
 • alergická dermatitida;
 • pityriasis versicolor;
 • dermatofytóza;
 • demodikóza;
 • psoriáza.

Seborrhea

Seborrhea je zánětlivé onemocnění mazových žláz. Může to být způsobeno všeobecnými nemocemi nebo nezdravou stravou.

Mezi možnými příčinami seborey může být nedostatečné množství vitaminů (riboflavin, biotin, pyridoxin) a poruchy nervového systému při parkinsonismu, epilepsii a zranění, stejně jako u onemocnění spojených s HIV.

Způsoby léčby seborey

Zjistil seborrhea akné a lupy. Nejčastější ložiska onemocnění se vyskytují v oblastech pokožky hlavy a obličeje, na přední straně hrudníku, na extenzních plochách končetin. Charakterizováno červenými krusty s oblastmi šedého peelingu.

Léčba - šampony obsahující kyselinu salicylovou, sulfid selenu, černouhelný dehet nebo zinek. S neúčinností praní začínají denně užívat ketokonazol (2%), dávku postupně snižuje na 1 týden v týdnu a poté dokončí zrušení.

Alergická dermatitida

Alergická dermatitida je kožní onemocnění, ke kterému dochází, když kůže přichází do přímého kontaktu s látkami, které způsobují alergie.

Dermatitida tohoto druhu může vyvolat kosmetiku, parfémy, šampony, barviva na vlasy a další.
Onemocnění se projevuje zarudnutím, otokem, papulemi, které se mohou přeměnit na namáčení nebo vředy. Nemají vymezené hranice a objevují se současně po celém povrchu.

Po nástupu těchto příznaků byste měli okamžitě zastavit kontakt s alergenem a zahájit užívání antihistaminik a hyposensitizujících mastí s kortikosteroidy.

Pityriasis versicolor

Pityriasis versicolor - chronická dermatóza houbové etiologie, která postihuje pouze horní vrstvu pokožky.
Tato forma lišejníků se také nazývá lichenovou barvou, protože je charakterizována vzhledu bodů různých barev (od světle růžové až tmavě hnědé). Skvrny jsou pokryty malými šupinami, které se objevují při vyřezávání lézí. Léze mají ostré hrany, ale jsou náchylné ke sloučení s tvorbou velkých oblastí poškozené pokožky. Onemocnění je doprovázeno svěděním a pocením. Je diagnostikován pomocí jódového testu, mikroskopie škrábání pokožky a pod dřevěnou fluorescenční lampou.

Léčba se provádí jmenováním antifungálních mas, v těžkých případech - antifungálních antibiotik. Z populárních metod léčby je široce používán nenávistná tinktúra, cibulová šťáva, vodnatá voda.

Pityriasis versicolor ovlivňuje pouze horní vrstvu pokožky

Dermatofytóza

Dermatofytóza (kožní onemocnění) je široká skupina infekčních a houbových kožních onemocnění.
Hlavním příznakem je výskyt edematózních červených oblastí. Brzy začínají tenkat a ztrácet vlasy, vytvářejí se odlupující se oblasti, jasně oddělené od zdravých tkání. Houba se může rozšířit na ruce, nohy, trup a dokonce i nehty. V chronických lichenových formách jsou plešatiny tvořeny modravými oblastmi a silně opuchnutými korynami, které již nemají výrazně omezené kontury a jsou neustále poškrábány.

Při prvních známkách kožních onemocnění byste se měli poradit s lékařem. Toto onemocnění vyžaduje dlouhodobou léčbu antifungálními léky. Použijte také topickou léčbu ve formě pleťových roztoků s roztokem jodu, síro-salicylové kyseliny nebo kyseliny salicylové, sirné tarové masti. V akutním stavu se používají lotiony s roztoky kyseliny borité, dusičnanu stříbrného a ichthyolu.

Ztráta vlasů je jedním z příznaků dermatofytózy

Demodekóza

Demodekóza je onemocnění pokožky hlavy způsobené mikroskopickým parazitním roztočem v mazových a slzných žlázách av vlasových folikulích. Tyto parazity jsou podmíněně patogenní flórou těla, normálně žijí na povrchu kůže, kde jedí mrtvé epiteliální buňky. Ale s poklesem imunity těla, stejně jako poškození kůže, klíště začne pronikat do jeho hlubokých vrstev.

Symptomy demodikózy - výskyt akné, blackheads, vyrážky, vředy, červené skvrny na kůži obličeje a pokožky hlavy. Tyto formace jsou svědivé. Pacient může také cítit, že jeho pokožka na hlavě cítí, jako by to bolí, což rychle roste na tuku a stává se nerovnoměrně. Mírné zvýšení velikosti nosu je také charakteristické pro lézi pokožky.

Toto onemocnění je považováno za nevyléčitelné, ale je možné zastavit jeho další rozvoj pomocí léčiv metronidazolové skupiny, které se používají jak lokálně, tak i systémově. Léčbu by měly provádět okamžitě dva odborníci - dermatolog a dermatokosmetolog.

Demodekóza - onemocnění pokožky hlavy způsobené mikroskopickým roztočem

Psoriáza

Psoriáza je neinfekční kožní onemocnění s autoimunitní povahou. S touto patologií se vytvářejí suché červené skvrny nad povrchem pokožky (psoriatické plaky), které se následně stávají šedou, bledou nebo dokonce stříbrnou (tzv. "Parafínové jezery"). Léze se mohou objevit na jakékoli části pokožky, včetně pokožky hlavy. Bez léčby tato choroba postupuje v průběhu času a zachycuje rostoucí plochu poškození. Toto onemocnění je považováno za nevyléčitelné, ale je možné zastavit jeho další vývoj a zabránit výskytu komplikací spojených s patologií vnitřních orgánů. K tomu je třeba aplikovat lokální (zinkovou a salicylovou masti) a obecnou terapii (zvláště v těžkých případech - hormony, kortikosteroidy).

Příčiny bolesti hlavy a metody jejich léčby

Vaše hlava je svědí a vaše vlasy jsou pokryté lupinami jako sníh? Tyto nepříjemnosti mohou varovat před významnými zdravotními problémy a vývojem komplexních onemocnění. Nemůžete váhat, okamžitě pokračovat v kontrole, nebo ještě lépe jít na specialistu. Jak rozpoznat vředy na hlavě ve vlasech v počátečních fázích, možné příčiny a léčbu, zvažte další.

Příčiny

Porušení práce lidských orgánů není doprovázena jen bolestí, nepohodlí, ale také se odráží zvenčí. Kůže na obličeji a na hlavě, vlasy citlivě reagují na nepříjemné změny a mohou předpovědět vážná onemocnění.

V počátečních stádiích je těžké zjistit vředy na pokožce hlavy, mnoho z nich nepřikládá žádný význam. Malá vyrážka, mírné zhutnění nebo zarudnutí se nakonec změní na složitější formy, v důsledku čeho se objeví svědivá hlava a lupy.

V případech, kdy nedojde k odpovídající reakci, se začne uvolňovat krev s dalším vyléčením rány, vlasy vypadnou.

Pozor! Je zakázáno poškrábání vředů na hlavě, riziko infekce a komplikace další léčby.

K určení onemocnění a příčiny jeho výskytu na pokožce hlavy může být odborník pouze po podrobném vyšetření. Správnou diagnózou je předepsána vhodná léčba. Samoléčení nezaručuje úspěšný výsledek a v některých případech je plné komplikací této nemoci.

Poruchy těla, chronické onemocnění vnitřních orgánů jsou hlavní příčinou kožních problémů. Proč jinde jsou na hlavě rány:

 • převedena od nemocné prostřednictvím hřebenu, oblečení, doteku;
 • aktivována s oslabenou imunitou;
 • po častých stresech, zkušenostech a přepracování těla;
 • v důsledku alergie na léčivo, přípravek, šampon;
 • s nedostatečnou kvalitní péčí o pokožku hlavy;
 • kvůli nedostatku vitaminů, mikroelementů v těle;
 • přenášené dědičností.

Vlastnosti kožních onemocnění

Lupy

Zhoršená práce mazových žláz, nadměrná suchost pokožky vede k jejímu zesílení. Při zčesávání epidermis jsou vločky odděleny, mohou být bílé nebo nažloutlé. Vypadá to jako lupy.

Pozorovat vzhled lupin na hlavě může být vizuální prohlídka. Kromě toho je onemocnění doprovázeno svěděním, hlava začíná svědit.

Hlavními příčinami lupů jsou poruchy mazových žláz, infekce houbou od nemocné osoby. Nemoc se může také objevit na pozadí nervových poruch, stálého stresu.

Normální hřeben, který se zbaví nemoci, nefunguje, potřebujete cílenou léčbu. Trichologové doporučují speciální šampony, léky, předepsat přísnou dietu.

Psoriáza

Vzhled suchých zarudnutí na pokožce hlavy, který se v průběhu času "rozrůstá" na velkých plochách, tzv. Psoriatické plaky, naznačuje vývoj psoriázy (šupinovité ztráty). Onemocnění začíná mírnou formou. Pokud nezačnete léčbu včas, riziko komplikací a přechod k chronické formě je vysoká, postižená kůže se stává mnohem větší. Co vypadá jako psoriáza, můžete vidět na fotografii.

Příčiny psoriázy nejsou přesně definovány. Pro léčení počátečního stadia onemocnění je použita masť (salicylová nebo zinková masť), u složitějších případů jsou předepsány kortikosteroidy.

Je to důležité! Zpomalení léčby psoriázy není možné, nemoc probíhá velmi rychle a může ovlivnit práci vnitřních orgánů.

Demodekóza

Scalpová nemoc je způsobena aktivitou podkožního roztoče Demodex. Parazit se nemůže projevit dlouho, ale oslabení imunitního systému přispívá k rozvoji onemocnění.

Akné, akné, hnisavé vyrážky a lokální zčervenání kůže, které se nesnesitelně svrbí, jsou hlavními příznaky infekce. Dalšími příznaky onemocnění jsou tuberosity obličeje, bolestivost hlavy a vzhled mastného lesku na srsti.

Při léčbě se používají léky obsahující metronidazol. Úplně zbavit se patogenu nefunguje, ale můžete zastavit jeho činnost.

Seborrhea

Seboroická dermatitida (seborea) je způsobena zvýšenou aktivitou hub Malassezia (Malasseziya). Přispívají k urychlenému rozdělení buněk povrchové vrstvy pokožky. Pacienti se seborrheou zaznamenali hojné lupy na zadní straně hlavy, v oblasti třesů, hlavy se točí a rychle rostou tuky. V složitějších formách onemocnění začínají být pacienti plešatí.

Existuje mnoho důvodů pro vznik onemocnění pokožky hlavy:

 • genetická predispozice;
 • nesprávná, špatná výživa;
 • onemocnění trávicího traktu;
 • snížená imunita;
 • nervozita a častý stres.

Pro léčbu nemoci pomocí speciálních šamponů s přídavkem kyseliny salicylové, zinku a uhelného dehtu. Stejně důležitým krokem při odstraňování kožních problémů je vyrovnání metabolických procesů přísnou dietou.

Alergická dermatitida

Samotný název onemocnění označuje příčinu jeho vývoje - jedná se o alergii na léčivo, přípravek, barvivo na vlasy nebo kosmetiku. Symptomy vředů se objeví okamžitě nebo po uplynutí určité doby po kontaktu s alergenem: otok, zarudnutí, papule, přeměna vředů a opar.

Pozor! K odstranění problému stačí, aby kontakt s alergenem nebyl, lékař předepisuje antihistaminika, masti s kortikosteroidy.

Pediculóza

Kauzálním činidlem onemocnění je vous hlavou, která se může volně pohybovat. Příčinou pedikulózy může být pravidelný stres, nedostatek osobní hygieny a hygieny, stejně jako kontakt s nosičem infekce. Častým pacientům jsou děti, které navštěvují mateřskou školu nebo školu.

Symptomy bolesti:

 • ulcerózní ložiska doprovázená svěděním;
 • podrážděnost pacienta;
 • možná lehké nepohodlí.

Pro léčbu pedikulózy pomocí speciálních masti, šamponů. Pro prevenci, prevenci opakování onemocnění v budoucnu se doporučuje vyhýbat se potenciálně nebezpečným osobám, používat osobní hřeben, hygienu monitorovat a sanitovat. 2 dny po zotavení, změňte podestýlku, proveďte obecné čištění, ošetřete místa, kde by vši mohli být odstraněny horkou párou.

Scab

Scabs na pokožce hlavy jsou nákazlivé nemoci, kontakt s pacientem je pro zdravého člověka nebezpečný. Příčinným faktorem onemocnění je svědění pruritus. Za 12 hodin mohou oplodněné parazitové ženy umístit až 4 vejce, za 2 týdny se z nich objeví nové jedinci. Slitina roztočů svrabu ničí keratin a usnadňuje proces léze kůže, vytvářející "intradermální svrab" pro pokládku parazitních vajec. Zdržování s léčbou nemoci nestojí za to.

Kůry na hlavě, kromě nepříjemného svědění ve večerních a nočních hodinách, jsou doprovázeny různými vyrážkami. Výsledné papuly mohou jednoduše vzrůst na pokožce hlavy nebo obsahovat kapalnou složku. Knoflíky jsou zakázány, aby nedocházelo k infekci a nevyvolávaly nadměrné pocity.

Příčinou nemoci zůstává kontakt s nemocnou osobou nebo zvířetem, případně infekce prostřednictvím předmětů pro domácnost, osobních věcí pacienta.

Pokud se na hlavě objeví šupiny, okamžitě kontaktujte odborníka. Během léčby je především důležité zbavit se příčiny nemoci, ne kontaktovat pacienta. Pak byly přidány akaricidní přípravky pro vnější použití.

Microsporia

Tento typ bolesti na hlavě, který je spojen s více dětmi než dospělými. Vzhled kůry, váhy, různé formy a velikosti akné. Příčiny vředů:

 • selhání mazových žláz;
 • kontakt s pacientem;
 • oslabená imunita;
 • nedostatek stopových prvků, vitamíny v těle.

Léčba onemocnění doporučuje lékař Terbinafin, clotrimazol a jejich analogy. Bude užitečné třepat v kůži rostlinné oleje v kombinaci s kyselinou salicylovou.

Pláčové vředy

Plavání vředů na hlavě je běžným jevem. Na kůži jsou červené těsnění, malé vyrážky, které způsobují nepohodlí a svědění. V komplexnějším stadiu onemocnění jsou pozorovány hnisavé útvary a krvácení.

Důvody pro vznik onemocnění stačí:

 • stres;
 • slabost, nejistota těla vůči infekcím;
 • onemocnění vnitřních orgánů;
 • poruchy gastrointestinálního traktu.

K odstranění vředů předepsaných léčivých mastek, přípravků pro vnější použití, se uchýlili k hirudoterapii (léčba pijavicemi) a mezoterapii.

Pozor! Nepokoušejte se diagnostikovat vředy a předepište léčbu. Jedná se o nebezpečné zhoršení nemoci, konzultujte s vysoce kvalifikovaným lékařem. Mnohé vředy na hlavě mají podobné příznaky, ale v léčbě se liší.

Jak léčit vředy na hlavě

Lupiny a vředy na hlavě neprocházejí samy o sobě, potřebují léčbu. U prvních symptomů onemocnění se obraťte na odborníka (dermatologa nebo trichologa). On určí příčinu onemocnění a předepíše vhodnou léčbu.

Léčba léků

Většina vředů na hlavě je doprovázena závažným svěděním a bohatými lupinami. Pro léčení onemocnění se odborníci obrací hlavně na masti, mezi něž si zaslouží pozitivní zpětnou vazbu tyto léky:

 • Clotrimazole Masť - používá se proti mnoha houbovým infekcím kůže. Lék je aplikován na čistý a suchý povrch s tenkou vrstvou, můžete si troubit malý nástroj. Postup je opakován až třikrát denně. Léčivá masť se používá po dobu 1-4 týdnů, v závislosti na diagnóze. K upevnění úspěchu se doporučuje podat lék do 2 týdnů po skončení léčby. Nevhodné pro léčbu těhotných a kojících, stejně jako těch, kteří plánují těhotenství. Náklady na masti ze 77 rublů.
 • Crotamiton ve formě krému nebo krému - používá se k boji proti svrabům klíštěte, s demodikózou a snižuje svědění. Prostředky jsou perfektně absorbovány do kůže, stejně jako do parazitů, které přispívají k jejich zničení. Droga uvolňuje svědění po dobu 6 hodin. Aplikujte Crotamiton na čistou a suchou pokožku, až se úplně vstřebá do obalu. Léčba je u dospělých 3 dny. V případě potřeby může lékař prodloužit přípravek nebo předepsat jiný přípravek. Cena - 1400 rublů. Droga se nedoporučuje pro budoucí a kojící matky, stejně jako děti do 12 let.
 • Vilkinsonova masť - má vysoká protizánětlivá, antiparazitická a antifungální vlastnosti, vynikající antiseptické vlastnosti. Kompozice zahrnuje následující účinné složky: dehet, purifikovanou síru a naftalenovou masti. Droga je vysoce toxická, proto by použití nemělo trvat déle než 6 dní.
 • Prášková látka Pyrithion zinek - lék určený k léčbě psoriázy, seborrhy, lupů, různých dermatitid, snižuje zánět a snižuje olupování kosti. Pro aplikaci je dostatečné zředit prášek a léčit postižené oblasti až třikrát denně. Doba trvání léčby je 14 dní, psoriáza - 30 dnů. Po vymizení příznaků onemocnění pokračuje užívání léku dalších 7 dní.
 • Zinocap krém - alternativní verze Pyrioin zinku, je aplikován s tenkou vrstvou na místě zranění několikrát denně. Používá se k léčbě psoriázy, atopické a seboroické dermatitidy, pomáhá eliminovat sucho z obličeje. Průběh farmakoterapie trvá 2 až 6 týdnů, v závislosti na složitosti onemocnění. Může být podáván dětem starším než jeden rok, lék nebyl testován na těhotné a laktace. Náklady na drogu jsou asi 400 rublů za 20 g.

Chcete-li zvýšit imunitu pacienta a urychlit proces hojení, lékař předepíše komplex vitaminů a stopových prvků. Zvláště důležité je věnovat pozornost vitamínům skupiny B, retinolu (vitaminu A), nikotinové kyselině a kyselině askorbové, bude užitečný příjem vápníku.

Lidové metody

Uvolněte svědění, zbavte se lupů a přispějte k rychlému zotavení z onemocnění mohou lidové léky. Jsou zvláště důležité pro děti. Vezměte v úvahu několik účinných možností vlastní léčby.

 1. Smíchejte rovnoměrně rajčatovou šťávu a nerafinovaný rostlinný olej (nejlépe olivový olej). Aplikujte směs 2-3x denně a pokračujte po dobu 5 dnů. Úleva, kterou si všimnete po prvním použití kompozice.
 2. Nejjednodušší, nejrychlejší způsob, jak zmírnit zánět, zmírnit symptomy onemocnění, je tableta kyseliny salicylové (aspirin). Rozdrtí drogu v prášku a posypeme ji na ránu. K mytí hlavy můžete přidávat kyselinu salicylovou v šamponu.
 3. Oplachování vlasů odvar z léčivých bylin (Hypericum, heřmánek, neplodnost a posloupnost) doplní léčbu drogami, naplní epidermální buňky živinami, zachová přirozenou krásu a zdraví vlasů.
 4. Komprese z jablečné omáčky pomůže rychle se zbavit lupů. Třeste čerstvé jablko na strouhák, protřejte kávu na postiženou kůži, nepleťte půl hodiny.
 5. Chcete-li se zbavit vředů způsobených neúspěšným barvením vlasů, můžete použít infuzi pampelišky. Chcete-li to provést, kořen (250 g) vylejte ½ l vodky, zakryjte víkem a nechte naplnit. Po týdnu zkompletujte s tinkturou po dobu 10 minut. Postup opakujte denně až do vymizení této nemoci.

Je to důležité! Nespoléhejte na léčbu vředů, poškrábání pouze na lidových metodách. Doplní účinek předepsaných léků, urychlí zotavení. Je zapotřebí konzultovat a vyšetřit odborníka, identifikující příčinu onemocnění.

Alternativní metody

Neméně účinné při léčbě vředů jsou moderní alternativní terapie:

 • Laserová terapie - zaměřená na zahájení regeneračních procesů uvnitř pokožky, přispívá k normalizaci krevního oběhu a metabolismu v buňkách postižených oblastí. Navíc laser je silný antiseptikum.
 • Mezoterapie - komplex vitamínů, minerálních doplňků nebo léků se injektuje do kůže injekcí. Posilují imunitní systém, normalizují intracelulární procesy.
 • Hirudoterapie je podstatou metody při zvládání akupunkturních bodů, pro které jsou použity pijavice. Pomáhají očistit tělo toxinů, tajit tajemství plněné různými typy enzymů. To zrychluje metabolismus v kožních buňkách, má protizánětlivé a antifungální účinky, normalizuje krevní oběh.
 • Procedura Biocomplex - zahrnuje masáž s použitím parní kapsle. Přírodní oleje se používají k naplnění postižených oblastí živinami. Kurz léčby trvá nejméně 5 dní, každé zasedání bude zpožděno až půl hodiny.

Korostochki, vředy na hlavě pod fenoménem vlasů jsou poměrně běžné. Nebudete mít mnoho potíží, pokud budete reagovat včas s odpovídající léčbou. Co a jak léčit onemocnění je určeno odborníkem po podrobném vyšetření pokožky hlavy a diagnózy.

Nesnažte se vyléčit vředy a chrasty pod vlasy lidovými metodami, pouze v kombinaci s léky a moderními alternativními metodami, bude onemocnění rychle a úplně poraženo. Buďte opatrní ke stavu pokožky, je to často první signál poruchy v těle.

Poranění hlavy a vlasů: příčiny a léčba

Poranění hlavy - není neobvyklý fenomén, který dává člověku nepohodlí a nepohodlí. Příčiny vředů mohou být velmi odlišné: nemoci vlasů a pokožky hlavy, infekce, zranění, nezdravá strava, nedodržování pravidel osobní hygieny apod. V tomto článku se budeme snažit pochopit příčiny vzniku vředů a učit se s nimi.

Akné na hlavě: příčiny

Stejně jako u problému akné na papeži a obecně na jakékoli části vašeho těla, musíme nejprve zjistit přesné důvody, proč se akné objevilo na hlavě. To alespoň přinejmenším zpomalí obtížný úkol zacházet s nimi.

Takže akné na hlavě pod vlasy může "prosím" svou přítomností, pokud:

 1. Nejezte, jak byste měli. Nesprávná strava - hlavní příčina mnoha problémů, včetně zánětlivých procesů, které vedou k tvorbě akné na hlavě.
 2. Používáte špatný šampon. Pokud si vyberete nevhodný šampon nebo kondicionér, jakoukoliv jinou kosmetiku pro péči o vlasy, je dobrá šance, že akné ve vlasech na vaší hlavě se později stane vaším nečekaným společníkem.
 3. Nedávno jste zaznamenali silné nervové poruchy, stres. Často se říká, že všechny nemoci v našem těle začínají "kvůli nervům" a s absolutní jistotou nebudete tvrdit, že v tomto rozsudku nemá smysl. Pokud se často obáváte příliš mnoho, může to být zdrojem problému akné.
 4. Měl jste hormonální selhání nebo selhání menstruačního cyklu. Pokud máte akné na hlavě, může to být vyvoláno skutečností, že jste začal svůj čas před obvyklým nebo byl několik dní pozdě. Takže se nepokoušejte paniku a přijmout nejhorší.
 5. Používáte klobouky ze syntetického materiálu. Tyto klobouky obvykle způsobují nadměrné pocení a pocení smíchané s nadbytkem kožního mazu způsobuje zánět, alergie, svědivou vyrážku a akné na hlavě.

Choroby pokožky hlavy

Existuje poměrně málo onemocnění, na které jsou vystaveny různé části těla, kůže hlavy není výjimkou. Nejčastějšími onemocněními pokožky hlavy jsou následující (stručné popisy nejčastějších onemocnění pokožky hlavy jsou poskytovány):

Infekční onemocnění

Takové onemocnění pokožky hlavy se nejčastěji vyskytují kvůli nedostatečné hygieně kůže v dané oblasti nebo jsou přenášeny infikovanou osobou.

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli nimž jsou všechny problémy na etiketách označeny jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Nejhorší je však to, že tato špína vstoupí do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme, abyste nepoužívali prostředky, ve kterých jsou tyto látky umístěny. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

 • Pediculosis - porážka lidské kůže všemi parazitmi. Pedikulóza se zpravidla rozvíjí na pokožce hlavy a může způsobit trvalé svědění kůže na hlavě.

Lékař může tuto chorobu snadno diagnostikovat a doporučuje potřebnou léčbu, kterou lze zakoupit v každé lékárně. Folikulitida - infekční léze střední a hluboké části vlasového folikulu, což vede k jeho purulentnímu zánětu. Folikulitida může mít bakteriální, houbovou, virovou, parazitickou etiologii. Zjevuje se tím, že v místech růstu vlasů se vyskytují jednotlivé nebo vícenásobné pustuly, v jejichž středu procházejí vlasy. Otevřené pustuly tvoří vředy, jejich hojení s hlubokou lézí vlasového folikulu je doprovázeno jizvami. Léčba se provádí antiseptiky, lokálním a systémovým užíváním antibiotik, antimykotik, acyklovir, antivirotik.

Furunkulóza je akutní hnisavý-nekrotický zánět vlasového folikulu, mazové žlázy a okolní pojivové tkáně způsobené bakteriemi (Staphylococcus aureus). Vzhled vaření je možný téměř kdekoli na lidské pokožce. Kvůly nastávají, když bakterie napadají vlasový folikul. Kožní tkáň se zvětšuje a objeví se červené, hnisavé, bolestivé otoky. Až dojde k otevření a vyprázdnění vajec, bude to bolet a bude to nepříjemné se ho dotýkat. Furunkulóza má zpravidla charakter chronického onemocnění charakterizovaného konstantními relapsy. Léčba furunkulózy závisí na stupni zánětu, počtu vajíček a jejich umístění, může být lokální i systémová (více na klinice - Furunkulóza). Impetigo je onemocnění kůže způsobené bakteriemi (stafylokoky nebo streptokoky). Nejčastěji se začíná pronikat bakteriemi přítomnými na kůži za normálních podmínek, v malém řezu nebo škrábancích. Vyskytují se puchýře nebo nažloutlé rány, pokryté kůrou a nejčastěji mezi horním okrajem a nosem. Blistry se vyskytují hlavně po zchlazení. Rany se mohou vyskytnout v jakékoli části těla.

Nejčastěji toto onemocnění postihuje děti. Ve většině případů je impetigo léčeno topickými nebo perorálními antibiotiky, antiseptiky.

Hubová onemocnění

Tato onemocnění pokožky hlavy jsou poměrně častá a jsou poměrně častá. Mikroorganismy, které způsobují tyto nemoci, lze rozdělit do čtyř typů:

 1. Povrchová trichophoria. Šupinovité vločky a červené vrásky, vlasy začínají praskat na různých místech. Na těch místech, kde vypadly vlasy, se objeví tmavá barva. Nemoc je přenášena infikovanými lidmi. Léčba je předepsána lékařem v závislosti na povaze a průběhu onemocnění.
 2. Microsporia jsou infikované domácí zvířata, které přenášejí tuto infekční chorobu. Nejprve se vlasy na hlavě stávají červené a pokryté malými bublinami a pak se objeví dvě čisté ložiska infekce, vlasy těchto míst jsou křehké a snadno vytáhnuté. Pro léčbu mohou být použity externí antifungální léky, kombinované hormonální léky a systémová antifungální terapie.
 3. Favus - houba pokožky hlavy v chronické formě. Prakticky každý, kdo neustále nosí hustou čelenku nebo paruku, je předmětem. Výsledkem je, že vlasy začnou vypadávat a kůže se změní na žlutou.

Autoimunitní onemocnění

Psoriáza je chronické recidivující onemocnění, které je charakterizováno vyrážkou skládající se z papulek, pokryté volnými, snadno odstraněnými stříbrnými šupinami. Nemoc se postupuje zpravidla cyklicky, pak tlumí, a teď se opět vzplane. Vzhledem k tomu, že toto je chronické onemocnění, nemůže být úplně vyléčeno, ale pacientův stav může být značně zmírněn snížením klinických projevů. K tomu lze použít různé masti, krémy, šampony a dokonce i mýdlo. Používají se lokální léky (léky obsahující glukokortikosteroidy, léky obsahující vitamín D, dehet, zinek) a systémové léky (kortikosteroidy, cytostatika, imunomodulátory, nesteroidní protizánětlivé léky). Mohou být prováděny i postupy - ultrafialové ošetření a různé jiné fyzioterapeutické postupy. Sklerodermie je progresivní systémové onemocnění založené na zánětlivém poškození malých cév celého organismu s následnými fibrosklerotickými změnami v kůži, v muskuloskeletálním systému a vnitřních orgánech. Zpočátku se kůže stane otokem, ale rychle začne zhušťovat a postupně se stává hustší. Kůže je napjatá, nemůže se shromažďovat do záhybů a oddělovat od podkladových tkání.

Může způsobit plešatost, pokud se nachází na vlasu hlavy. Toto onemocnění vyžaduje dlouhodobou složitou léčbu pod dohledem odborného lékaře, je určeno individuálně, podle formy a průběhu onemocnění, povahy a rozsahu lézí. Neustálé lékařské sledování a pravidelné vyšetření jsou také nezbytné pro včasné odhalení příznaků progrese onemocnění a možnou korekci léčby.

 • Lupus erythematosus je chronické autoimunitní zánětlivé onemocnění kůže, které se projevuje jako ostře definované zaoblené růžové nebo světle červené skvrny, jejichž povrch je zesílený, vločkovitý a dále se léčí jizvou bez předchozí ulcerace. Nejčastěji postihuje kůži na obličeji, méně často ušní a skalp, což vede k trvalému vypadávání vlasů. Příčiny této nemoci jsou stále nejasné. V důsledku některých poruch v imunitním systému začne vnímat tělo vlastní buňky jako cizí a snaží se je zničit. K tomuto účelu se vyrábějí speciální protilátky, jejichž aktivita vede k těžkým patologiím vnitřních orgánů. Bezprostřední komplexní léčba je nutná pod dohledem zkušených lékařských specialistů.

Jiné choroby pokožky hlavy (choroby vlasů)

 • Vrozené vlasy jsou onemocnění, při kterém se vlasy (obvykle v místech vystavených depilaci nebo trvalému tření) neobjevují svými volnými konci, ale zakřivují se, vstupují zpět do kůže nebo roste paralelně k povrchu pod stratum corneum. způsobující svědění, často netolerující, bolest. Někdy se tvoří malé pustuly a papule. Léze s touto chorobou nejčastěji zabírají oblast vousů a krku, nejčastěji se u mužů objevují - s nevhodným oholením vousů, vlasy začínají růst. Laserové odstranění chloupků a epilace fotografií vylučují vzhled vrozených vlasů.
 • Hypertrichóza (nebo srst) je nadměrný růst vlasů, neobvyklý pro tuto oblast kůže, který neodpovídá pohlaví a věku. Může být obecná a omezená, vrozená a získaná. Hypertrichóza je pozorována u obou pohlaví v různých věkových kategoriích. Diagnostika hypertrichózy zahrnuje komplexní dermatologické a hormonální vyšetření pacienta. Léčba závisí na etiologii hypertrichózy.
 • Hirsutismus - nadměrný růst mužských vlasů u žen, který se projevuje vzhledem vousů a vousů, nadměrným růstem vlasů na těle a končetinách, především kvůli zvýšení koncentrace androgenů (mužských hormonů) v krvi.

Všechna tato onemocnění jsou jen součástí četného seznamu onemocnění vlasů a pokožky hlavy, pouze odborník (dermatolog) po vizuální prohlídce a na základě vhodných testů může správně diagnostikovat. Nezávisle stanovit diagnózu a ještě více samostatně provádět léčbu pokožky hlavy se nedoporučuje, protože to může nejen pomoci, ale i zhoršit situaci a narušit kliniku onemocnění, a tak je pro lékaře obtížné diagnostikovat a předepisovat potřebnou léčbu.

Akné na hlavě pod vlasy: metody léčby

Sami si dobře uvědomujete, že samoléčení není nikdy nejlepší řešení. Nejcitlivější je položit otázky odborníkovi, který vám pomůže pochopit, jaký je problém a jak jej vyřešit.

Obvykle máte-li na hlavě pupínky, dermatologové vám doporučují použít antibakteriální masti, která je úhledně aplikována na oblasti postižené akné. Tak jako masti lze použít salicylový nebo kafrový alkohol: malé množství se aplikuje bavlněným tampónem přímo na akné na hlavě. Je důležité odhadnout správné množství léků, které používáte, aby nedošlo k vypálení kůže, což povede k dalšímu nežádoucímu problému - popáleninám. U malých akné je mýdlo z mouky dobré: vyzkoušejte nějaký čas k umytí vlasů, rychle uschne akné, o které brzy zapomenete. Ve velmi ojedinělých případech, kdy vůbec nic neumožňuje, můžete předepsat antibiotikum, které určitě vyléčí akné na hlavě.

Pokud z jakéhokoli důvodu, o kterém jste se dozvěděli, nemáte takovou příležitost nebo prostě nechcete navštívit lékaře, pak vám pomohou lidové prostředky.

 1. Nejrozšířenější je jablečný jablečný ocet. Vezměte si to v množství 100 gramů a promíchejte s přesně stejným množstvím vody, pak opláchněte vlasy a dobře opláchněte teplou vodou.
 2. Také užitečné budou jako "oplachování" odrůd léčivých bylin - celandín, řebříček, měsíček, kopřivka. Jsou předem infundovány a pak je již možno opláchnout vlasy a jemně je otírat do masážních pohybů.
 3. Pokud propustíte několik kapek oleje z čajovníku, které můžete získat v jakékoli lékárně, ve šamponu nebo masce na vlasy, pomůže to také odstranit vaše "bolení hlavy".
 4. Vyzkoušejte medovou skořicovou masku. Mix 2 lžičky. skořice s několika polévkovými lusky medu a jemně aplikujte výslednou hmotu na pokožku hlavy 20 minut. Nebuďte líní, abyste dvakrát týdně přijali takovou masku, a akné na hlavě vás opustí!

Pokud máte hnisavé pupínky na hlavě nebo běžné malé pupínky pod vlasy, nezoufejte. Tento článek se stane vaším návodem jak se vypořádat s takovým nepříjemným problémem a vyjít vítězem v tomto boji!

Žluté kůry na hlavě dítěte. Co je a co s tím dělat

Mnoho dětí má na hlavě žluté kůry. Oni jsou také někdy nazýváni seborrheic crusts nebo "ukolébavka". Mohou se objevit jak v raném věku, tak u starších dětí - dva nebo tři roky. Na internetu je spousta informací a často je to docela rozporuplné. Pokusme se vyřešit příčiny vzniku žlutých krust a stanovit způsoby jejich řešení.

Pokud má vaše dítě žluté krusty, pečlivě prohlédněte dítě.

Pokud krusty zabírají malou parietální oblast hlavy dítěte - to všechno není tak špatné.

V tomto případě mohou být krusty:

 • zbytkový mast.
 • což je výsledek zvýšené sekrece potních žláz dítěte.
 • v důsledku nesprávného koupání, například příliš častého šamponování.

Pokud jste také zaznamenali krusty na okrajích, je to již špatný signál. Krusty mohou být známkou atopické dermatitidy nebo diatézy. Pokud jsou na tváři červené záněty, které se pak pokryjí žlutou kůrou, je to téměř jistě diatéza. Ujistěte se tedy, že ukažte drobky dermatologovi!

Příčinou atopické dermatitidy a diatézy je téměř vždy alergie - potraviny (na potraviny), prach, zvířata atd. Hlavní věc - zjistit příčinu alergií.
Pokud je dítě kojeno, měla by matka lépe sledovat stravu ošetřující ženy a odmítnout alergické potraviny. Možná bude nějaký čas muset "sedět" na jedné pohanky.
Pokud dítě již jíst jiné potraviny - podívejte se na jeho dietu a pokud nevíte přesně, který přípravek způsobil alergii, jděte na nealergenní potraviny. Po projevech alergií pečlivě zavedete nové produkty, abyste neztratili alergen.

Tipy, jak se zbavit kůry

Na povrchu kůry se vůbec nedotýkejte - vysuší a zmizí. Stačí se řídit doporučeními lékaře, abyste se o ně postarali.

 • Na hlavě kůry lze česat. 20-30 minut před koupáním namažte sterilním slunečnicovým olejem. Můžete také použít speciální olej proti krustě. Používal jsem ruskou firmu BabyBorn oil (nepamatuji se, který z nich). Mnoho matek používá dětský krém pro tyto účely - hlavní věc je, že obsahují oleje.
 • Dejte klobouk. Kromě toho můžete pro lepší namáčení kůry obalit korunku z polyethylenu.
 • Pak před koupáním nebo v průběhu času kartáčujte hlavu dítěte různými směry speciálními dětskými kartáčky s měkkými štětinami. Pokud má dítě hodně vlasů, pak hřeben pro děti.
 • Kolupat a otkovyrivat kůra nemůže být! Nečistěte více než párkrát! Peel by neměl být červený! Zvažte, že kůže dítěte je jemná, je velmi snadné zranit a infikovat! Pokud je tedy počet kremen malý, mnoho zkušených matek preferuje, aby se jim v žádném případě nekombinovali.
 • Snažte se objektivně zhodnotit - jak teplo oblékáte své dítě. Nejlepší způsob, jak to udělat, je dotknout se koruny a nohou. Měly by být suché a teplé, ale ne horké. Pokud jsou nohy mokré - dítě se pojí, je horko. Starší děti se mohou dotknout zad a krku: pokud jsou studené nebo mokré, dítě je horké.
 • Správně zavést nové produkty do stravy dítěte.
 • První návnada začíná čajovou lžičkou a postupně se zvyšuje část. Jak dospívá dítěti, můžete nové výrobky odvážněji představit. Nikdy však nedávejte nové produkty více než jednou týdně! A pečlivě sledujte, zda je alergická reakce.

  • Správně osušte dítě. Nemá smysl umývat děti mýdlem nebo šampony - mohou velmi rychle vysušit kůži, což následně povede k novým podrážděním. Pokud tedy chcete použít šampon, použijte jej nejvýše jednou týdně.
  • Nebojte se hledat pomoc a rady od lékařů - pediatra a dermatologa. Na rozdíl od on-line poradců, mohou vyšetřit vaše dítě a přesně diagnostikovat.

  Jak léčit lupiny a bolesti hlavy

  Šampon

  Složení šamponů proti lupům zahrnuje speciální čisticí prostředky, jejichž účinnost je zaměřena na odstranění mrtvých částí pokožky, stejně jako přísady, které zpomalují tvorbu nových lupů. Nejčastěji neobsahují parfémy, které zajišťují maximální měkkost a bezpečnost. V současné době existuje velké množství různých šamponů proti lupům, jejichž složení se liší. Přítomnost selenu, pyrithionu zinku, klotrimazolu, ketokonazolu v kompozici dusičnanů přispívá ke snížení počtu mikrobů. Některé z nich jsou vytvořeny s přihlédnutím k typu vlasů (mastné, suché) a typu lupů. Ichthyol a dehet normalizují proces buněčné obnovy, dehtové šampony se také doporučují u pacientů s mastnými vlasy. Pyrithion zinku pomáhá při léčbě lupů u pacientů s normálním a suchým vlasem.

  Oblíbené šampony:

  • Sulsena - eliminuje příčinu nepohodlí, může být použit jako profylaktický prostředek;
  • Nizoral - antifungální šampon, účinně eliminuje svědění, je používán pro seborrheu, lupy, herpes;
  • Sebozol - založený na ketokonazolu, účinně ničí houbu.

  Lidové prostředky

  Spolu s léky jsou široce používány oblíbené recepty, jejich příprava nevyžaduje složité produkty, všechny součásti jsou po ruce.

  • Nejúčinnější je směs rostlinného oleje a rajčatové šťávy ve stejných poměrech. Směs se doporučuje aplikovat na pokožku hlavy 3x denně, výsledek je patrný po první aplikaci.
  • Směs drcené síry, soli a sádla se nanáší na pokožku hlavy 3x denně, trvání léčby - 5 dnů.
  • Kyselina salicylová je také součástí aspirinu, tato účinná látka má antimikrobiální vlastnosti, snižuje svědění, eliminuje zánět. Dvě tablety musí být rozdrceny a přidány do šamponu, zatímco mytí pěny na hlavu musí být udržováno po dobu nejméně 20 minut.
  • S psoriázou pomáhá soda, která má silné exfoliační vlastnosti. Rozpusťte 4 lžičky sody s čistou vodou, naneste směs na pokožku hlavy, opláchněte studenou vodou.
  • Chcete-li se zbavit lupů, také masírujete aromatickými oleji nebo solí. Ve druhém případě je dosažen účinek odlupování, v důsledku čehož je možné zbavit se odumřelých buněk pokožky a tuku, růst vlasů je stimulován.

  Léky

  • esdepalletrin - rychle zmírňuje svědění a lupy, vynikající nástroj pro boj proti klíšťatům, které zemřou po prvním použití;
  • Valkinsonova masť - rychle pomáhá při svědění, vyrážkách a zarudnutí, dokonce eliminuje lupy, protože vysoká toxicita je u dětí kontraindikována;
  • Crotamiton se vyrábí ve formě krému a emulze, která se aplikuje po sprchování na očištěnou pokožku, je kontraindikována u dětí během těhotenství a laktace; Spragal - je vyráběn ve formě spreje, odstraňuje vředy z lupů.

  Pokud důvodem je nevyvážená výživa, je třeba provést dietní úpravy. Nabídka zahrnuje i ovoce, zeleninu a multivitamínové komplexy.

  Problém může být také způsoben dysfunkcí trávicího systému, pro jeho eliminaci je předepsána zvláštní strava.

  Typy vředů na hlavě: jejich známky a léčba

  Existuje mnoho nemocí spojených s problémy s kůží a vlasy. "Bolest" na hlavě není jen estetickým obtěžováním.

  Ve většině případů mluví o vážných problémech v těle. Při absenci řádné léčby se případ neomezuje pouze na obvyklé svědění. Na pokožce hlavy je vyrážka, lupy, sušení kůry, proces může mít za následek vypadávání vlasů.

  Příčiny onemocnění pokožky hlavy

  Kožní onemocnění, stejně jako většina ostatních, se vyskytuje, když je oslabena imunita. Pokud je tělo oslabené, ztrácí schopnost odolat infekcím a parazitům.

  Přítomnost konstantních nervových zátěží, stres, nedostatek spánku - to je také příčina špatné imunity.

  Imunitní ochrana oslabuje s nevyváženou výživou. Například výskyt lupů může být vyvolán nejen houbovými mikroorganismy, ale také obvyklým nedostatkem nezbytných stopových prvků.

  Jedním z důvodů, proč jsou na hlavě vředy, je porušení metabolismu. Špatné mazové žlázy stimulují vývoj dermatitidy. Nemoci vnitřních orgánů a hormonální poruchy často vedou k vzniku cystických útvarů.

  Výskyt bolestivých ohnisek na hlavě ve vlasech je způsoben vývojem onkologie, infekce kůží, příjmem nevhodných léků pacientů a alergií.

  Je nutné pečlivě dodržovat všechna hygienická a hygienická pravidla: udržujte čisté vlasy, používejte pouze individuální hřeben, používejte osvědčené kosmetické a hygienické výrobky. Přestože dodržování hygienických pravidel neposkytuje absolutní záruku ochrany proti chorobám pokožky hlavy. Všichni se mohou usadit v naprosto čistých vlasech.

  Rány na hlavě se mohou kromě zranění objevit po injekci do oslabeného organismu, což jsou viry, bakteriální a houbové nákazy. Při poklesu imunity se tělo samo nedokáže vyrovnat s onemocněními. Časem se plačící ohniska podráždění pokožky stávají ranami, někdy dokonce hnisavými. Infekce se šíří při česání problémových oblastí a při absenci dezinfekce.

  Příčinou onemocnění vlasové linie, výskytem pupíků na hlavě, může být triviální mechanické poškození kůže, používání vláken a jiných doplňků, které vyvolávají vzhled ran na hlavě.

  Velmi komplikují léčbu dědičnosti, alergických reakcí, nepříznivé ekologie.

  Symptomy hlavních problémů se skalpem

  Domácí roztoči

  Velmi častým důvodem, proč je pokožka hlavy svědivá a šupinatá, jsou domácí roztoči. Šupky a lupy jsou prvními známkami aktivity těchto parazitů.

  Jejich vzhled je signálem porušení hygienických pravidel. Často se nachází na hlavě dítěte, který byl v kontaktu s jinými pacienty, nebo u dospělých, kteří navštívili lázeň nebo vlak, kde nebyly splněny hygienické normy. Malé vředy se vyskytují u kousnutí lusků a svrbení hlavy.

  Odvozte parazity poměrně snadno. K tomu je mnoho účinných léků a lidových metod.

  Demodekóza

  Důvodem je mikroskopický roztoč usazený v horních vrstvách kůže. Se sníženou imunitou nebo v důsledku kožních ran se klíšťata dostanou do hlubších vrstev dermis, což způsobí, že pacient vyvine akné, vředy, zarudnutí na obličeji a ve vlasové části hlavy. Obává se vážného svědění. Pomůže nejen dermatolog, ale i dermatokosmolog.

  Seborrhea

  Poranění na pokožce hlavy je způsobeno dysfunkcí mazových žláz, podvýživou, nedostatkem určitých vitamínů. Patologie může být spojena s onemocněním nervového systému nebo infekcí HIV.

  Tam jsou záněty, krusty a peeling ve vlasech a na obličeji. V některých případech se vyvine seboroická dermatitida.

  Je charakterizován vzhledem svědění a lupů. A to nemusí nutně souviset s nedodržováním hygienických pravidel. Dokonce i nejlepší a nejdražší šampon nepomůže, pokud jsou mazové žlázy narušeny a imunita je oslabena.

  Kontakt s dermatitidou

  To může být způsobeno alergickou reakcí na různé předměty nebo organismy, s nimiž byla osoba v kontaktu. Místo kontaktu se zčervená, dochází k pocitu svědění a pálení, který neprojde sám.

  Lékař musí zjistit povahu takové reakce a předepsat antialergickou lék.

  Psoriáza

  Může být lehká a těžká forma. Když svítí lehká hlava, na pokožce se objevují malá vyvýšená plaketa, na kterou se můžete zbavit speciálním šamponem.

  V závažné podobě, kdy se zvýší regionální mízní uzliny, budete potřebovat pomoc lékaře.

  Ekzém seborrheický

  Proč to vyvstává, je pro vědce stále záhadou. Pacient pod vlasy se nejprve objeví červené skvrny na hlavě pod vlasy, po chvíli začínají svědit a oloupat. Nemůže-li se nemoc v počáteční fázi porazit pomocí speciálního šamponu, velmi brzy se objeví příznaky na obličeji a na celém těle.

  Odstraňte plochou červenou

  Skalp je pokryt červenavými a fialovými tuberkulkami (papule). Postupně se převedou na jizvy, v místě, kde zmizí vlasy. Děti málokdy trpí touto chorobou, většinou starší lidé jsou nemocní. Dermatolog by měl být kontaktován okamžitě, protože nebude možné sám se zotavit.

  Zbavit se šindelů

  Pokud se na hlavě objevují vodnaté puchýře a načervenalé skvrny, může to být známka pronikání viru herpes do těla, podobného viru ptačích ovcí. Šindle jsou charakterizovány bolestivými příznaky: svědění, bolesti hlavy, v důsledku čehož je možné paralýza obličejových nervů. Je potřeba vidět lékaře.

  Kůži

  Také nazýván dermatofytóza. Onemocnění je způsobeno houbou. Po čase se kapky olupování na hlavě zhoršují a stávají se rány. Na jejich místě se tvoří jizvy. Nemoc je velmi nakažlivá, z ní trpí především mladí lidé. Je to také nepříjemné, protože vlasy v problémových oblastech mohou být navždy ztraceny.

  Pityriasis versicolor

  Jiný název je vícebarevný. Na horních vrstvách kůže jsou skvrny různých barev, které se objevují pod malými měřítky. Tento typ lišejníků je charakterizován silným svěděním a pocením. Vzhledem k tomu, že má houbovou povahu, je nutné tuto chorobu léčit antifungálními léky.

  Eosinofilní folikulitida

  Se slabou imunitou na hlavě se mohou objevit vředy, které jsou mnohem svědčící a pak vzplanuté a vyčerpané. Kosti, které se tvoří na jejich místě, postupně narůstají, ne-li včasné ošetření. Lékař doporučuje vhodnou masti se šamponem a lékem.

  Microsporia

  Velmi nákazlivé. Přenášeno od zvířete k člověku. Vyrážka ve formě bublin se postupně rozšiřuje. Vlasy vysuší a začnou se rozbít.

  Trichophytosis

  Existují dvě formy. Když se objeví povrchová vyrážka, kůže vypadne, vlasy se snadno rozpadají a vypadnou. Na jejich místě jsou tmavé tečky. Ve druhém případě můžete také ztratit vlasy, ale na místě jejich ztráty budou červenohnědé hrboly.

  Favus (chrast)

  Poškození kůže houbové přírody vede ke svědění a pálení. V této oblasti se objevují nažloutlé kůry s nepříjemným zápachem. Mohou krvácet. Vlasy jsou křehké, ztrácejí lesk. Někdy trvá několik měsíců trénovat pacienta.

  Léčba


  Svědění, zarudnutí a vyrážka, všechny negativní jevy prezentované na fotografii - je to jen viditelná část potíží. Šupky a klesající váhy mohou vést k rozvoji tak závažných následků, jako jsou:

  • mikrobiální ekzém;
  • protein ve složení moči;
  • dokonce i problémy s rakovinou kůže.

  Pokud vředy na hlavě nezmizí po dlouhou dobu a inzerované šampony, oleje a vitamíny pomáhají málo, měli byste se poradit s lékařem. Testy budou určeny k určení povahy onemocnění: zda se jedná o infekci, hormonální selhání nebo napadení oslabeného organismu houbou.

  Doporučení ohledně léčby lupů a vředů na hlavě závisí na výsledcích testů a analýz. V nejjednodušších případech pacienti dostávají radu ošetřujícího lékaře o použití masti, gely, sérum, které mají tonický nebo antifungální účinek. V závažnějších případech není dostatečná lokální léčba lézí, u nichž se objevují vředy. Poté použijte:

  • antibiotika;
  • léky, které pozitivně ovlivňují střevní mikroflóru; střevní toxiny;
  • antihistaminika - pro alergie.

  Většina venkovních produktů, které se používají při hlazení, obsahuje uhelný dehet, zinek, březový dehet. Na moderních klinikách, spolu s použitím šamponů a masti obsahujících kyselinu salicylovou nebo přírodní oleje, se pokuste aplikovat komplexní léčbu.

  Pacienti, kteří podstoupili subkutánní injekce nebo procedury laserového ošetření, mluví pozitivně o těchto metodách. Látky, které zabíjejí infekci, jsou injektovány pod kůži, rány na hlavě s laserem jsou dobře dezinfikovány. Kombinovaná terapie, zahrnující masáž a účinek parní kapsle, působí poměrně efektivně a rychle.

  Lidové metody

  Testované časem a efektivitou nejsou nižší než prostředky vynalezené v naší době. Samozřejmě, neměly by být používány v pokročilých případech.

  Tradiční medicína ví, jak se zbavit šupin nebo lupů. K tomu použijte rajčatovou šťávu a smíchejte ji rovnoměrně s rostlinným olejem. Teplé složení utřete postižené oblasti. Doporučuje se i masti na bázi sádla s přídavkem soli a síry. I v lidové praxi je široce používán oblíbený nápoj všech - chléb kvass. Je užitečné nejen při požití, ale také při hojení kůry na povrchu pokožky.

  V kombinaci s lékařskou péčí bude dobrá pomoc při použití odrůd Hypericum, dub a heřmánek. Sbírky z celandinu, posloupnosti a neplodnosti výrazně usnadní stav pacienta. Dehtové mýdlo bude užitečné nejen v průběhu léčby, ale i v budoucnosti, při prevenci relapsů. Bylinné kondicionéry nejenom pomáhají bolestivé vlasy, ale zachovávají krásu zdravých.

  Je lépe diskutovat o všech příčinách a léčbě onemocnění se svým lékařem, aby nedošlo k poškození kůže. Pravidelné poškrábání může mít smutné důsledky. Otázka, co se stalo s kůží a jak se s ní zacházet, by mělo být vždy požádáno specialistovi.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy