logo

Výhody a nevýhody holicího strojku

Odstraňte přebytečnou vegetaci jak mužů, tak žen. Nejde jen o estetiku a módu, ale také o hygienu. Proto je holicí strojek nezbytným předmětem, který musí být pečlivě zvolen, s přihlédnutím ke zvláštnostem jeho pokožky a vlasů. Zvažte výhody plynů holicího strojku.

Co je holicí strojek

Navzdory skutečnosti, že dnes jsou vhodné holení a elektrické přístroje pro odstranění chloupků, někteří silnější sex používají tzv. Rovný holicí strojek.

Tato položka je jediný ostrý nůž s rukojetí. Velmi připomíná malou sekeru s širokým zadkem. Zvláštnost jeho použití spočívá v přesnosti pohybu, protože je velmi snadné seříznout. Ovšem toto zařízení je schopno zajistit bezpodmínečné oholení, pokud se proces odstraňování vlasů provádí správně.

Ženy zřídka používají ostré holicí strojky, protože jsou určeny pro epilaci tvrdých vlasů a v takové části těla jako nohy, kde mají zástupci slabšího pohlaví chloupky obvykle měkké, stroj bude lépe zvládat epilaci. Je také lepší oholení bikin a podpaží se strojem, protože v těchto oblastech je mnoho ohybů a v těchto místech je bolet ostré břitvy, je snadnější než kdy jindy.

Výhody ostré holicí strojky

Na první pohled se při příchodu elektrického holícího strojku stroje musely propadnout do věčnosti. Nicméně výhody jejich holení umožňují vidět je na polici v každé druhé koupelně. Například elektrická holicí strojka odstraňuje chloupky v oblasti brady a kaddyku horší, protože tělo v těchto místech má ostré ohyby a je extrémně obtížné dosáhnout základny chloupků.

To je důvod, proč někteří muži, kteří vědí výhody nebezpečného holicího strojku, je používají k odstraňování štětin:

 • zaručuje dokonalé holení, bez "konopí" nebo vrozených vlasů;
 • hladká kůže bez podráždění;
 • není třeba vyměňovat kazety nebo neustále nakupovat jednorázové stroje;
 • hygiena;
 • snadné zachování ostrosti čepele;
 • trvanlivost použití;
 • kompaktnost a pohodlí.

Výhody holicího strojku s holicí strojkou jsou způsobeny tím, že ostrost čepele je udržována neustále. Proto nejsou žádné problémy se zlomenými nebo vrozenými vlasy.

 • Ostré ostří zahaluje vegetaci poprvé, což znamená, že nemusíte dělat několik pohybů, které traumatizují pokožku a způsobují podráždění.
 • Zařízení je snadné pečovat, na rozdíl od strojů s několika čepelemi, ve kterých mohou být zbytky vlasů nebo holicí produkty.
 • Ostrý holicí strojek může trvat celý život a někdy dokonce být předán z otce na syna.
 • Nevyžaduje mnoho místa, je vhodné si s sebou vzít na výlety.

To je důvod, proč člověk často vybírá ostré břitvy.

Ostrý holicí strojek

Navzdory všem výhodám však existují i ​​nevýhody holení s ostrým holícím strojkem:

 • musíte vždy sledovat stav čepele;
 • není vhodný pro rychlé odstranění chloupků, protože vyžaduje koncentraci a pozornost;
 • snadné řezání;
 • potřeba dovednosti;
 • potřebujete štětcem na holení a speciální pěnou nebo mýdlem na holení, které jsou šlehané do pěny;
 • Dobré zařízení má vysokou cenu.

Aby se hladce oholil, musí být ostří vždy ostré a mělo by být správně naostřené - vždy stejným směrem. Samotné holení vyžaduje předběžnou přípravu: napaření pokožky na obličej, vytváření pěny - hotový nepoužívá vždy, je třeba ji přivézt kartáčkem, který by měl být přednostně z kadeřníka nebo kančího chlupu.

To znamená, že proces holení se změní v rituál a držet ho rychle nebude fungovat. Nehovoříme o tom, že se holí vegetace - jeden neohrabaný pohyb a řez na obličeji.

Tak, klady a zápory holicího stroje vzhledem k vlastnostem holicího strojku a potřebným znalostem a dovednostem k jeho použití.

Hladká pokožka po dobu 3-4 týdnů

Tato metoda odstranění chloupků ještě nebyla! Jen to rozmazněte.

Přestaňte testovat pekelné muky

Nejoblíbenější a nejúčinnější způsob odstraňování chloupků

Snažil jsem se voskovat doma, ale získal výsledek

Nepřeplácejte drahé vlasy!

Břitva holicího stroje

Obecně se věří, že holení s pomocí takzvaného strachu se již stalo minulostí, protože dnes můžeme získat úplně bezpečný a navíc velmi ostrý stroj. Mnozí muži však s tímto názorem nesouhlasí.

Královské oholení, takzvaný postup odstraňování štětin s holícím nožem, je díky své účinnosti stále velmi populární.

Zvláštní funkce

Zvláštností holení s použitím takzvaného nebezpečí, tj. Opětovně použitelného žiletky, který se podobá širokému skládacímu noži, je důkladná předběžná příprava a dodržování technologie. Výsledkem je dokonale hladká a čistá kůže bez jakýchkoli následků.

Důležitým detailem je také to, že holení s nebezpečnou čepelí zahrnuje extrémně vlhkou techniku. Zahrnuje počáteční hygienickou přípravu tváře před hlavním postupem. V ideálním případě se provádí okamžitě po sprchování.

Obličej by měl být dobře napařen v horké vodě, takže vlasy budou mnohem měkčí a otevřené póry nebudou udržovat folikuly tak těsné, což způsobuje lepší pohodlí a účinnost holení.

Jednoduché páře a zvlhčení mohou být mnohem účinnější než použití všech druhů gelů. Hlavním problémem je, že většina výrobců gelů a pěn na holení slibuje vysoký výsledek, který nelze zaručit. Nakonec výsledkem holení závisí převážně na přípravě a kvalitě lopatek. To je důvodem, proč je suchá technika zpravidla provázena nadměrnou suchostí pokožky, výskytem různých podráždění, zánětů a erupcí, stejně jako menšími škrty.

Další možností pro přípravu za mokra je namočit ručník do horké vody a poté obalit obličej s ním po dobu 5-10 minut. Poté můžete zahájit holení pomocí tříbodového stroje, nejúčinnější však bude nejvíce opakovaně použitelná holicí strojka.

Známá mnoho "strachu" se správnou léčbou je velmi působivým mužským doplňkem. Vzhledem k délce a tvaru čepelí postačí 1-2 průchody holícího strojku v celé oblasti kůže, aby se z něj zcela odstranily chloupky. Kromě toho je jakékoli další podráždění pokožky vyloučeno a pro odstranění vlasů není zapotřebí dalšího úsilí.

Pro mokré holení s nebezpečnou čepelí je obtížné pouze dlouhé vousy. Faktem je, že dlouhé vlasy mohou být vytaženy nožem, kvůli němuž může být postup velmi bolestivý. Takový problém je řešen předběžným řezáním vousů.

Jak vybrat stroj?

Samozřejmě, důležitou roli hraje především kvalita samotného strachu. Dnes je možné je zakoupit pouze ve specializovaných prodejnách a maloobchodních prodejnách, které samy o sobě mohou působit jako garant kvality. Na trhu však existuje poměrně velký výběr lopatek, ve kterých se můžete snadno ztratit.

Němečtí výrobci jsou vždy velmi populární. Společnosti jako Boker, Dovo a Hubert, stejně jako Robert Klaas jsou zvláště dobře známé. Okamžitě stojí za to připravit se na vážné výdaje, protože dobrý nůž na žiletky stojí mnohem víc než běžný stroj s výměnnými noži.

Při nákupu byste měli vždy pečlivě kontrolovat holicí strojek.

Aby nedošlo ke ztrátě kvality, věnujte pozornost následujícím údajům:

 1. Materiál, ze kterého je vyrobena samotná čepel. Standard je považován za kvalitu nerezové oceli nebo uhlíkové oceli. V tomto případě budete muset vybrat mezi pohodlí během holení a životností ostří. Faktem je, že uhlíková ocel poskytuje nejúčinnější odstranění chloupků bez poškození pokožky, ale bude se zhoršovat a otupit mnohem rychleji než u nerezavějící oceli;
 2. Materiál rukojeti. Samozřejmě, tento faktor nehraje žádnou roli, pokud jde o účinnost postupů. Je však mnohem pohodlnější holení tváří, když je stroj v ruce pohodlný. Zkušení muži mluví o rukojeti nebezpečí jako nastavení. Dnes v obchodech najdete možnosti pro rukojeti z plastu, oceli, dřeva nebo slonoviny;
 3. Ujistěte se, že věnujte pozornost formuláři! Nejlepší pánské holicí čepele mají mírně konkávní tvar, což usnadňuje přizpůsobení se nepravidelnostem na obličeji. Pokud má holicí stroj zcela plochý a rovný čepel, je lepší ho okamžitě opustit!
 4. Daleko od poslední role je stigma. Na dobrém a vysoce kvalitním výrobku bude logo výrobce aplikováno gravírováním přímo na samotný kotouč. Je-li razítko namalováno nebo dokonce umístěno na rukojeti, je to známka špatné kvality;
 5. Zkontrolujte tloušťku listu. Zadek, stejně jako zaostřená část, musí být nejen tenký, ale rovnoběžný;
 6. Měli byste také věnovat pozornost návrhu. Klasický spolehlivý strach se skládá z jedné nebo dvou složek. Pokud se čepel ohne do rukojeti, otáčí se a drží se na základně dvěma nýty. Přítomnost jakýchkoli pružin a mechanických částí je považována za špatné znamení;
 7. Ostření Při výběru čepele je tento parametr nejdůležitější pro účinnost holení. Stupeň ostření zajišťuje nejen snadné odstranění chloupků z obličeje, ale také dlouhodobé ovládání čepele a možnost opakovaného ostření v průběhu času.

Co jiného je potřeba?

Na rozdíl od standardního holení bude vyžadovat, abyste nakoupili nějaké další příslušenství. Jedním z nejdůležitějších je kromě nejnebezpečnějšího holícího strojku holicí štětka.

Malý kartáč je tlustý kartáč s krátkou rukojetí. Je to nutné nejen pro nanesení pěny na obličej, ale i pro její potlačení. To je důvod, proč je důležité věnovat pozornost kvalitě a materiálu, z něhož je kartáč vyroben sám.

K dnešnímu dni existuje poměrně velký výběr všech druhů malých kartáčů. Štětec může být vyroben ze syntetických materiálů, což je nejjednodušší a cenově dostupné řešení, stejně jako žíně, kukuřice, jezevčíka nebo veverka.

Měl by být vybrán na základě vašich vlastních preferencí, přičemž je třeba dbát na tuhost a pevnost štětce.

Jak holit holicí strojky

Příroda každému obdařila strniště. Problém je možné vyřešit s neposkvrněnými a rychle rostoucími štětinami pomocí ostrého ostří nebezpečí. Holičství s rovným holícím strojkem není reliktem dvacátého století, ale módním trendem naší doby.

 • 1. Kritéria pro výběr kvalitního produktu
 • 2. Nebezpečné hodnocení holicího strojku
 • 3. Tajemství technologie pro začátečníky.
 • 3.1. Jak zachovat
 • 3.2. Poloha hoblíku a úhel sklonu
 • 3.3. Jak holit holicí strojky
 • 3.4. Předběžná příprava postupu
 • 3.5. Jak si oholit hlavu?
 • 3.6. Jak oholit knír
 • 3.7. Oholení bradky a krku
 • 4. Jak pečovat o kůži po odstranění chloupků
 • 5. Tipy pro začátečníky
 • 6. Vyměnitelné nože
 • 7. Snadná péče o ostrý výrobek.
 • 8. Pozitivní a negativní aspekty nebezpečného holení
 • 9. Co je lepší stroj nebo holicí strojek

Kritéria pro výběr kvalitního produktu

Věnujte pozornost hlavním charakteristikám nebezpečného holicího strojku:

 • čepele kovové;
 • typ hlavy (čtvercový nebo zaoblený);
 • velikost webu;
 • na váhu strachu;
 • výrobce;
 • náklady

Když jste zvládli nebezpečnou techniku, potřebujete čas prozkoumat typy strojů. Nezapomeňte, že při výběru kvalitního holicího strojku - může to být poměrně drahé.

Nebezpečné hodnocení holícího strojku

Užitečné tipy pro výběr holičů pro začátečníky i pro samotný proces naleznete zde.

Tajemství technologie pro začátečníky

Zvládnutí nebezpečného nástroje pro začátečníky není jednoduchá záležitost, ale je to docela možné.

Jak zachovat

Technika práce s opatrností začíná schopností člověka držet ji jedním ze tří způsobů:

 1. Poloha palec - na zadní části zad. Sting (pata) se nachází mezi malým prstem a bezzubým a malý prst leží na špičce. Všechny ostatní prsty drží přístroj zhora - na hraběnce nástroje.
 2. Palce je umístěno na intervalu místa erl (zevnitř), ostatní prsty leží na vnější straně. Malý prst je umístěn na dutině ocasu. Sting žiletky směřuje nahoru.
 3. Sting je otočený nahoru. Střední a index jedna - na zadní straně erl. Prstencový prst drží vnitřek ocasu. Umístěte malý prst - ocasní zářez. Palce podporuje hranu, kde se stopka připojuje k tkanině. Tímto způsobem se zápěstí a rukojeť stlačí těsně vedle sebe.

Poloha hoblíku a úhel sklonu

Důležité při odstraňování zařízení, které je nebezpečné pro vlasy, je respektovat úhel sklonu. U všech mužů štětiny rostou přibližně ve stejném úhlu na každé konkrétní ploše pokožky.

Pro začátečníky doporučujeme nejprve umístit čepel plochou, mírně zvedat zadní stranu nástroje (30-40 stupňů). Poté je potřeba bez problémů hladce pohybovat nožem ve směru pohybu ruky.

Tento typ holení je mastery. Dalším tajemstvím procesu je utažení pokožky na holicí strojek. Bude správné vytáhnout kůži indexem nebo prostředním prstem protilehlé ruky od přístroje. Udržujte optimální vzdálenost mezi prstem a špičkou 2-3 centimetrů.

Způsob roztahování, příprava nástroje a technologie samotné lze nalézt u pana Bokera, který celý svůj život ohrožuje. Video ukazuje proces odstraňování štětin, který již není tak komplikovaný, což znamená, že ho může použít jakýkoli člověk.

Jak holit holicí strojky

Několik tipů pro správné a bezpečné holicí strojky vám pomůže vypadat perfektně.

Předběžná příprava postupu

Před zahájením procedury byste měli provádět několik přípravných činností. Chcete-li změkčit pokožku a štětiny, které mají být odstraněny, naneste na ni speciální olej.

Pět minut před vyjmutím štětin položte na obličej ručník. Uchovávejte 3 až 4 minuty. Budete potřebovat talíř, ve kterém bude krém a holicí štětec pěnu. Při nákupu štětce na holení věnujte pozornost velikosti a materiálu produktu. Je vhodná středně velká štětka. Nadměrná plynulost je další výdaj krému.

Další informace o královském obtěžování holení naleznete v našem videu.

Zvažte nuance používání strachu v různých oblastech.

Jak si oholit hlavu?

Začněte holicí hlavu zepředu a po stranách. Nejdřív je ohrožená čepel podél růstu vlasů a jejich hlavním dílem se otvírá. Poté - proti růstu, zanecháním perfektně čistého a hladkého povrchu. Na konci oholení hlavu. Zde je třeba použít zrcadlo. Na zádech lebky jsou deprese a záhyby, proto je doporučeno, aby začátečníci byli velmi opatrní, aby se nepohnuli. Pokud nejste příliš přesvědčeni, úplné holení hlavy se známým strojem.

Jak oholit knír

Nejčastěji muži používají pro odstranění kníry holicí strojku. Chcete-li v této oblasti zbavit nechtěných vlasů, potřebujete si pomoci s vnitřními svaly tváře. Pod nosem vlasy roste dolů. Abyste se vyhnuli řezání nosu při holení, držte ji volnou rukou.

Odstraňte vlasy přesnými, krátkými pohyby a protahujte pokožku opačným směrem od holení.

Oholení bradky a krku

Vousy jsou pýchou skutečného muže. Úhledná a dobře upravená vousy je celé umění.

Naučte se používat akutní opatrnost, řez, stejně jako model vousy může být ve videu.

Nebezpečným místem k holení je Adamův muž. Aby se zabránilo nežádoucím řezům na kůži, měla by být zpožděna v opačném směru od směru holení. Hladký, bez tlaku se pohybujeme po růstu vlasů. Vraťme se ze spodní strany krku nahoru, končící u linky chrámu.

Jak péče o kůži po odstranění chloupků

Po dokončení postupu je nutné zbývající pěnu vypláchnout studenou vodou. Takže zavřete póry, které byly v procesu holení uzavřeny. Ostré čepel společně se štětinami ohoří horní tenkou vrstvu pokožky. Chcete-li odstranit podráždění a uklidnit pokožku, vložte do tváře ručník namočený v teplé vodě. Efektivní bude odvar z heřmánku s esenciálním olejem.

Nedoporučujeme používat alkoholové kapaliny, vedou k podráždění a po odlupování kůže.

Tipy pro začátečníky

Pokud nevíte jak, ale opravdu se chcete naučit mistrovsky, buďte opatrní, věnujte pozornost tipům.

 1. Nespěchejte, abyste strávili pořádnou sumu na nejdražších, přečtěte si recenze, poslouchejte rady odborníků.
 2. Doporučujeme vám, abyste si vyrobili nástroj s kulatou hlavou, což minimalizuje řezy nejprve (ve srovnání s tvarem čtverce, což zvyšuje riziko řezání).
 3. Zajistěte, aby ostření ostří bylo vysoké kvality.
 4. Pro začátečníky doporučujeme vybrat damašku z damaškové oceli. Jedná se o jemnou lékařskou fúzi. Po škrábance bude rychlejší.

Vyměnitelné čepele

Nebezpečí s vyměnitelnou čepelí nebo účes byl vynalezen holičkami v kadeřnických salonech pro dokončení obrysových linek účesů. Později začali používat holení pro holení.

Shavetka, na rozdíl od klasického strachu, nemusí být neustále ostřejší. Jednoduše vyměňte tupý kotouč za nový. Tento proces je jednoduchý, nevyžaduje zvláštní znalosti a dovednosti. Další výhodou vyměnitelných nožů je poměrně nízká cena, relativně klasický strach.

Pokud se holicí strojky s vyměnitelnou čepelí staly vaším cílem, pak absolutní vůdce v oblasti kvality jsou produkty společnosti Solingen. Právo na výrobu těchto holicích strojků má několik značek. Koneckonců, Solingen není samostatná společnost, ale město, kde slavné holicí strojky vyrábějí různí výrobci. Původní německé holicí strojky - vůdcové ve světovém žebříčku.

Dejte si pozor na falešné věci! Solingenovo pravé holicí strojky jsou vyryté výrazným logem.

Snadná péče o ostrý výrobek.

Chcete-li zachovat trvanlivost produktu, postupujte podle jednoduchých pravidel:

 • Po každém použití vypláchněte výrobek tekoucí vodou, osušte špičkou ubrouskem;
 • Pro skladování poskytněte případ hustého materiálu;
 • Abyste zabránili vzniku rzi na kovu, jednou měsíčně namažte ocel motorovým olejem;
 • Ostřívejte čepel pokaždé, když je tupý. Tím zabráníte menším poškozením a poškrábání.

Pozitivní a negativní aspekty nebezpečného holení

Muži, kteří jsou "pro", věří, že:

 • Tento typ odstraňování chloupků je multifunkční;
 • méně dráždivá pro citlivou pokožku;
 • výsledkem je čistý, pečlivě oholený povrch;
 • strach je ekonomičtější díky trvanlivosti;
 • možnost samoostření čepele.
 • vysoké náklady na kvalitní kopii;
 • poměrně komplikovaná technika holení.

Co je lepší stroj nebo holicí strojek

Jak vidíte, nebezpečné holení má mnoho pozitivních argumentů. Vyberte, použijte známý stroj nebo nebezpečnou čepel, každý člověk vpravo nezávisle.

Při nákupu velkého množství peněz ušetříte na konvenčních strojích v průběhu času. Jedná se o druh příspěvku nejen na finance, ale i na kvalitu.

Nebezpečný holicí strojek - jděte na temnou stranu

Jak se holit bez břitvy? Existuje jen velmi málo takových metod, které jsou všechny barbarské: ostrý nůž, zapalovač nebo ručník. Moderní muži volí bezpečnější metody. Někdo upřednostňuje stroj, protože je snadno použitelný, je téměř nemožné, aby se zranil. Někdo víc jako elektrické stroje, které se dotýkají pouze štětin a nechycují horní vrstvu pokožky. Ale klasická volba je stále považována za nebezpečnou břitvu.

Co by mělo zastavit výběr nového uživatele? Přímé holicí strojky nebo alternativní nástroje, které je lepší? Zvažte nuance v dnešní publikaci.

Nástroj nejdříve padl do rukou

Jaký je důvod změnit obvyklý způsob holicího strojku?

Mohou existovat dvě:

 1. Citlivá kůže;
 2. Čistější oholení;
 3. Styl a vzpomínky minulých časů.

V mém případě byla příčinou citlivost. Každý dotek stroje způsobil nepohodlí a samotný proces trval spoustu času. Naštěstí dva staré sovětské břity ležely kolem domu, který ležel po desetiletí bez akcí. Dá se říci, starožitnosti, nezasloužené zařízení. A první věc, kterou jsem musel udělat, bylo zjistit, jak ostřit holící strojek. Poté - zjistěte, jak se oholit holicím strojkem. Vzhledem k nezkušenosti a skutečnosti, že strach byl starý, samozřejmě došlo ke škrábancům, ale tento efekt byl nepřekonaný.

Výhody a nevýhody použití


Přínosy a nevýhody nástroje jsou zřejmé. Pozitivní funkce zahrnují:

 • Hladší pokožku;
 • Schopnost zaostřit;
 • Před procesem můžete použít mýdlový roztok; gel, pěna a dokonce i olej;
 • Peněžní úspory;
 • Multifunkčnost.

Název jasně ukazuje chybu - vysokou pravděpodobnost zranění z důvodu nezkušenosti nebo nesprávného použití.

Byl jsem schopen najít ten správný - podlaha případu je hotová

Pro začínající znalce takových věcí je v první řadě otázka: jak si vybrat nebezpečnou břitvu. Za prvé, neměli byste honit cenu a kupovat nejdražší hned, protože náklady nejsou malé, ale může se stát, že konkrétní metoda jednoduše nefunguje. Za druhé, ostření holicích strojků by mělo být vysoké kvality. Začátečníkem je lepší vybrat holicí nůž s kulatou hlavou. Správně ukostřený a narovnaný čepel chrání pokožku před poraněním a ranami. Kromě toho bude nebezpečné holení dostupné na nejvzdálenějších a nepohodlnějších místech. Nejnebezpečnější forma je považována za čtvercový.

Nezapomeňte, že stránky webu o pěstování vousů. Vysoce doporučuji můj průvodce krok za krokem.

Mužské řezy, které zanechávají strach, i když se rychle uzdraví, ale nejlepší možností by bylo zaostření rovné břitvy a jeho okraje, což by bylo hladké. Tento postup lze provést nezávisle (střední a hrubé kameny jsou vhodné pro ostření nebezpečného holicího strojku) nebo můžete využít služby odborníka. Při výběru čepele na holení je lepší věnovat pozornost širšímu, s úzkým problémem může vzniknout, zejména u nezkušených lidí. Je z nevědomosti, že někteří muži si stěžují: jak se oholit rovnou břitvou, pokud to zanechává rány na krku a tvářích?

Při výběru nezapomínejte, že holicí strojky z kvalitní oceli jsou rychle odříznuty. Proto požádejte prodejce o obsah slitiny. Jedním z hlavních indikátorů je obsah uhlíku, čím vyšší je, tím delší je přístroj ostré.

Jak se naučit držet správně v rukou, pak je zaručeno úspěchu

Jak holit holicí strojky? Na základě svých zkušeností nebudou holení s holicími noži přinášet potěšení a kvalitní výsledky, pokud nechápete, jak držet holicí strojček. Technika holicího stroje s rovným břitvníkem není ve skutečnosti tak obtížná. Řeknu vám několik tajemství, jak správně oholit holicí strojku:

 • Nejprve musíte důkladně mýt tvář štětcem. Čím více pěny je, tím je snazší proces.
 • V tuto chvíli stojí za to, že holicí strojku vložte do sklenice teplé vody. Poté je nutné širokou část opřít o obličej a zvednout rovnou holící strojku do úhlu 40 stupňů.
 • Ostré ostří zůstává k dotyku pokožky. Pokud se naučíte správně držet a postupujte podle směru "růst vlasů", pak je zaručena čistá a hladká pokožka. Navíc je obecně nemožné tlačit na kůži, pohyb by měl být hladký a lehký. Pak se můžete vyhnout nepříjemným škrtům.

Technika holení s holicí strojkou není obtížná, ale vyžaduje pravidelnou praxi. Podrobnosti níže.

Použití nebezpečí na pokožce

Otázka správného holení s holicí strojkou znepokojuje každého, kdo kdy byl v ruce. Jak ukázala praxe, mělo by dojít k silnému napětí kůže. To znamená, že s přední rukou držte zařízení a druhou vytáhněte pokožku nahoře v opačném směru. Je nutné neustále držet, takže nebezpečné holení je snadné. Proces probíhá ve dvou fázích: nejdříve se čepele pohybuje směrem k růstu štětin a pak proti. Břitva buď udělá vašu kůži dokonale hladkou, nebo nechá mnoho řezů: vše závisí na technice a zkušenostech.

Při zpracování "na růst" jsou odstraněny nejdelší vlasy. Zároveň zůstávají pouze malé černé tečky nebo krátké špatně řezané štětiny. Ve druhé fázi byste měli znovu zasypat vousy a vyčistit zbývající vlasy na hlubší úrovni. Po ukončení procesu by měla být obličej navlhčena studenou vodou a následně použita lék na citlivou pokožku, pokud se na ni objeví podráždění. To je vše, co se naučíte, jak oholit holicí strojku.

Péče o nástroje

Chcete-li přístroj vždy vypadat jako nový, potřebujete vědět, jak používat holicí strojček po dokončení holení. Nesmíme zapomínat, že tato věc je snadněji řezaná při údržbě, ale zároveň by neměla být mokrá. Nástroj je vyroben z oceli, který má sklon k rezivění, pokud se o to nestaráte. Chcete-li tomu zabránit, otřete holicí strojek pomocí ubrousku.

Nezapomeňte na bezpečnostní opatření a zanedbávejte je. Zajistěte pouzdro na holicí strojky vyrobené z tlustého materiálu, kvalitní ocelové nástroje jsou nebezpečné a mohou vám snadno odříznout prsty. Jako preventivní opatření se doporučuje opatrně namazat motorový olej alespoň jednou za měsíc. Jedná se o nejjistější možnost, jak zabránit tomu, aby se rzi objevily. Pak bude i starý strach vypadat jako nový.

Pokud jsou všechny tyto procedury líné, udělá se holicí strojka s výměnnými čepelemi. Jakmile je kotouč odříznut, jednoduše se změní.

Ostření na baru, kámen, brusný papír


Samo o sobě břitva nedrží ostření, které bylo na začátku, ledaže byste o to dále pečoval. A nutno ostré ostří. Pokud tento okamžik zmeškáte, nelze se vyhnout poškrábání a jizvům. Jak zaostřit a co je to vlastnost? Tento proces se nazývá honování a má několik způsobů. Pro první použití se pro nože používá běžná lišta pro úpravu stejného kamene. Břitva ostří bude ostrá, když namočíte naostřenou vodou a držte čepel, opatrně se pohybujte po kameni. Efekt bude lepší, pokud bude ten kámen stejný jako u samotného příslušenství nebo ještě více. Je nezbytně nutné, aby tělo i špička nástroje ležela na tyči a nejdříve musíte řídit a ostřit holicí strojku zcela na jedné straně a pak na druhé straně. Pokud je kámen menší než čepel, pak je třeba vzít v úvahu úhel ostření, který nováček může selhat. Ostřehnutí holicí strojky doma se provádí brusným papírem. Brusivo, i když rychle vymazáno, ale není drahé. Pokud je holicí strojka vyrobena z kalené oceli, je lepší nepoužívat brusný papír.

Ostření na džínách

Jaké jsou některé způsoby, jak ostrost břitva? Ukázalo se, že doma můžete ostřit džíny. K tomu potřebujete:

 • Odšroubujte kalhoty;
 • Rozložte na rovný povrch;
 • Umístěte blok nebo jiný hladký předmět pod tkaninu;
 • Začněte broušení na džíny nejprve v jedné a pak na druhé straně.

Jedná se o jednoduchý způsob, jak ostřit holicí strojek s džínsy.

Co je editaci a proč je potřeba?

Úprava rovné břitvy je proces vyrovnání okrajů na konci příslušenství. Chcete-li to provést, použijte pás pro vyrovnávání a prádlo. Správné ostření správné věci bude jednodušší, pokud je rovnání holicího strojku širší než délka nástroje. V tomto případě je snadné kompletně hodit hodinky na řemen. Je-li velikost menší, musíte listu posunout pokaždé, aby se pohybovala rovnoměrně a byla všude stejně ostrý.

Jak upravovat rovné břitvy? Abyste předešli problémům, postupujte podle pokynů. Proces se liší od toho, jak ostřit holící strojek. Zde pracujeme ne tak s ostřím, jako s samotnou čepelí - tj. všechny nástroje. Pás pro vyrovnání nebezpečí je v takové poloze, že je vhodné směrovat špičku. Úhel ostření není příliš důležitý. Popruh pro ostření holícího strojku musí být co nejpevnější. Hlavní věc je pokusit se opřít čepele o povrch. Pokud pás zpomalí, nic z toho nebude. Na konci procesu bude přístroj vytvářet výrazný zvuk. To jsou všechny nuance, jak upravovat rovné břitvy.

A co je nejdůležitější, držíme správný úhel:

Modely vyráběné v různých zemích

Demontovali jsme, jak se oholit opatrně, a tak řeknu pár slov o slavných výrobcích. Německý strach je považován za model kvality na celém světě. Razor Solingen z stejnojmenného města byl považován za nejlepší. Byly vyrobeny pouze kvalitní kotouče. Hookels byl považován za nejpopulárnější. Holicí strojky z Anglie jsou shavett. Je to mnohem odlišné od předchozí. Nejdůležitější je, že tento holicí stroj s výměnnými noži. Shavett a Zoligen a dodnes jsou považovány za příkladné nástroje. Japonsko je země, kde se Japonci obávají společnosti "Titan". Madagaskarský mahagon se používá k výrobě rukojetí těchto čepelí. A to není tolik upřímnosti módy či stylu jako nutnosti. Madagaskar mahagon není bobtnat z vody a zabraňuje vzniku bakterií, které následně způsobí poškození nástroje a podráždění pokožky.

Staré ruské holicí strojky byly vyrobeny z damaškové oceli. Nejčastěji to byla ruční práce. Věc pro nebezpečí byla vyrobena z pravé kůže. Ale zpět v SSSR byla známá továrna, kde se vyráběla pracovní vak, která se nyní prodává v dražbě. Mimochodem, pokud se rozhodnete koupit nástroj na internetu, věnujte pozornost těm modelům, které obsahují kufřík pro vaše příslušenství v sadě. Konečně je třeba říci, že pro začátečníky je nejlepší používat holicí strojky vyrobené z damaškové oceli. Jedná se o léčebnou fúzi, takže se řezy léčí rychleji než u jiných čepelí.

A nezapomeňte, že pokud pochybujete o svých schopnostech, pak můžete vždy jít na královské holení.

Dále doporučuji sledovat video níže. Doba trvání je pouze 10 minut, ale dozvíte se více než u holičských kurzů.

Má někdo oholit holicí strojku?

Napište klady a zápory

 • Nejlépe hodnocené
 • Nejprve nahoře
 • Aktuální téma

50 komentářů

Pros, dokonale se oholí

proti, můžete spáchat sebevraždu o něco dříve.

Trochu dříve - nezáleží na tom, jestli jste si už mysleli

je to jako pohon parního vlaku.

Můžete, ale proč? dlouhé hlouposti a hemoroidy.

Vzal jsem japonské čepelky, půl roku funguje jedna

zvuk toho, co stojí za to.

tento japonský muž odjíždí téměř osm let (po celou dobu změnil mřížku třikrát a jeden čas nože).

Před otázkou "proč v otázce o holičkách komentovat s elektricky" budu odpovědět: "kromě toho, na co a komentovat se SAFE holicí strojek" =)

Mám sérii Braun 7, jestliže to může být považováno za dobrý břitva, pak mohu říct, že je to normální pro mě holit holicí strojek. A postupuji podle všech pokynů, hledal jsem na webu společnosti Brown, atd. sítě nové každých půl roku, čistící prostředek atd.

Opravdu se může rychle oholit, ale ona nemůže oholit její krk kvůli jemným a hladkým štětinám, stejně jako její lícní kosti, ale nerozumím proč.

Chci zkusit rovnou břitvu a už pak vyvodit závěry.

Všichni tvrdí, že čistší strach nehladí nic. Kde je pravda?

Výhody holení holicího strojku

Nebezpečný holicí strojek je nástroj s otevřenou čepelí, takže při jeho použití je vysoká pravděpodobnost řezu. Musíte mít nějaké zkušenosti, abyste takovou věc použili. Mnoho se bude divit, proč, v naší době s dostupností vhodných elektrických a kazetové břitvy, osoba i nadále "riskovat" zdraví a používat holící strojky nebezpečné. Odpověď je jednoduchá - strach má několik výhod.

Za prvé, dokonalé odstranění štětin. Díky otevřené čepelí a jistým vlastnostem tvaru je možné vlasy velmi ostré, než kořen.

Za druhé, pohodlí procesu a méně průchodů. Čepel je dostatečně široký a dlouhý, což umožňuje zpracování většího povrchu obličeje v době, kterou lze dosáhnout například kazetovým strojem.

Za třetí, méně podráždění kůže. Čepel je velmi ostrá, takže není třeba několikrát držet na jednom místě a narušit kůži.

Za čtvrté, potěšení z procesu. S běžným holícím strojkem začíná každodenní rutina přinést skutečné potěšení.

Jedno holicí holicí nestačí. Sada musí obsahovat: opasek, speciální mýdlo nebo krém, holicí štětec, dobrá aftershiva.
• opasek. Tryska pro pravidelnou úpravu čepelí. To se provádí před každým holením, vybírejte jeden před ním, aniž byste trhli ostří z pásu.
• mýdlo nebo krém + holicí štětec. Hlavním rysem samolepící pěny je hustota a klouzání.
• aftersheyv. Konečná fáze.

Při odstraňování štětin musí být velmi opatrní. Doporučuje se utahovat pokožku v opačném směru čepele. Nejvýše 30 ° by měla být sklon lopatky k pokožce. Není nutné tlačit na opatrnost, každý pohyb by měl být velmi lehký, posuvný. Zpočátku je lepší oholení vlasů ve výšce, přičemž druhý průchod může jít proti směru růstu vlasů.

Po ukončení procesu omyjte a aplikujte výrobek po holení.

Nebezpečné holící strojek, stroj ve tvaru T nebo šavetka - co si vybrat?

Přímé holicí strojky

Tento nejstarší typ holícího strojku existuje již od starověku: Římané se oholili podobnými holičkami. V polovině dvacátého století se holicí strojky konečně vydaly na břity ve tvaru písmene T, které se na rozdíl od prvních nazývají "bezpečné". Dnes jsou nebezpečné nebo břitové holící strojky - to je estetika a zvláštní styl holení. Vybírají je opravdoví fanoušci dokonale hladké pokožky a hedonistů, kteří si užívají samotný proces holení a péče o holicí strojek.

Břitva má nepopiratelné výhody, které dosud nebyly schopny nabídnout jiné typy holičů:

Trvanlivost

Nebezpečí je investice pro nadcházející desetiletí. Pokud máte vysoce kvalitní čepel a víte, jak se o ni starat, nebudete muset hledat něco lepšího: čistota holení, pocity z procesu a nepřítomnost podráždění poté, co bude záviset pouze na vašem zařízení. A trochu make-upu.

Čistější oholení a delší výsledek

Správně a ostře naostřená holicí strojka stříhá vlasy jedním pohybem, aniž by poškozovala pokožku vůbec a bez podráždění: je důležité, aby vlasy byly odříznuty a pokožka slouží pouze jako vodítko pro pohyb čepele. Pokud již byla nastavena technika holení, pak se vlasy odříznou blíže kořenu než při holení s jiným nástrojem, což dává pocit, že vlasy rostou pomaleji. Ne, nezrůstají pomaleji, ale rostou déle, protože je snížíte.

Vhodné pro vlasy libovolné délky

Na rozdíl od stroje ve tvaru písmene t nebo kazety, který se příliš nedokáže vyrovnat s dlouhými štětinami, strach nevyžaduje předběžné zkrácení vousů. On je schopen v jednom průchodu proměnit rustikálního vousatého muže do anglického gentlemana bez vousů.

Něco o nedostatcích nebezpečných holicích strojků

Jak se to stalo tím, že se všemi těmito výhodami udělala přímá břitva bezpečným strojům? Především se změnil rytmus života člověka. Pamatujte si: před holením byla událost, za kterou člověk šel do holičství (nebo holič šel k bohatému klientovi). Dvacáté století přineslo do života lidí dosud neznámou dynamiku. A když na přelomu století Gillette vynalezl bezpečné stroje, samotná realita je tlačila na trh: v každodenním životě první světové války se muži učil holit holicí strojek. Výlet na holičství byl nahrazen domácím horkým holením a domácí holicí strojky nejsou vždy pohodlné a ospravedlněné kvůli jejich několika nedostatkům, které se však mezi opravdovými fanoušky nepovažují za takové:

Nebezpečné holicí strojky jsou drahé

Dobrý strach, který dělá pohodlné holení, stojí asi desetkrát vyšší než stroj ve tvaru t stejné značky. Nejlevnější model Dovo - nejoblíbenější a cenově dostupný výrobce nebezpečných břitových destiček v dnešní době - ​​stojí od 120 eur. Razidla, vyrobená s technologií Damascus Steel, začínají na 1000 eur. Kromě toho se přímé břitvy tradičně používají s ořezávátkem, opaskem a dresinkovým krémem. Pro práci v kabině "na proudu" je vysoká cena holícího strojku a příslušenství nekritickým faktorem, ale pro domácí použití to není vždycky opodstatněné.

Nebezpečný holicí strojek je nebezpečný

Barber je profesionál, který každým dnem ozdobí tucet mužských tváří. Je obtížné dosáhnout stejných honovaných, věrných pohybů doma, ale rovný holicí strojek vyžaduje vážné holení. Riziko výstřihu však není jediným nebezpečím. Žiletka by měla být kdykoliv velmi ostrá. Proto pokud je v domě někdo jiný než vy, musíte mít holicí strojky na místě nepřístupném ostatním domácnostem.

Břitva je obtížně čistá.

Břitva je velice obratná při manipulaci: je třeba ji otírat pouze měkkým hadříkem, aniž byste se dotýkali špičky; v žádném případě se nemůžete dotknout špičky prsty, papírem nebo látkou; nemohou být skladovány při vysoké vlhkosti a špatně stírané kotouče korodují; s ne-ideálním ostřením se ostří rychle stává nepoužitelným; pouze speciální brusky mohou brousit holící strojek a v žádném případě nedrží nože; atd. atd.

Nebezpečná břitva nemůže být přepravována v příruční zavazadle

Ano, v rovině je třeba nůž čepel kontrolovat. Studené zbraně nakonec. V době cesty bude muset vyzvednout další verzi holicího strojku.

Na internetu je mýtus, že existují břity s vyměnitelnými čepelemi. Ve skutečnosti hovoříme o shavtech, které budeme popsány níže. Nezapomeňte: pro ostré holicí strojky nejsou žádné ostří. Pokud se vaše ostrá strach rozpadne a nemůže být upravena, pak bohužel budete muset koupit nový holící strojek.

Pro jakoukoliv neporovnatelnou atmosféru a kvalitní holicí strojky máte vlastní fanoušky. Pokud se rozhodnete pro nebezpečné břitvy, ale nechcete se dostat do detailů, zvolte evropské značky: Dovo-Solingen, Thiers-Issard, Muehle. Vyhněte se čínštině a jakýmkoli holičům levnější než 120 eur: kvůli nízké kvalitě konstrukce může být nástroj nepohodlný k použití (rukojeť visí, její tvar není ergonomický atd.) A kvůli špatné kvalitě kovu se může ostří při prvním holení otupit. Velmi často se čínské čepelky obecně nepodléhají ostření a jsou doslova jednorázové.

Holicí strojky pro a proti

Nebezpečné holicí strojky na výměnných nožů: použití a srovnání

 • Co je shavetka a odkud pocházejí?
 • Výhody a nevýhody použití shavetok pro začátečníky

Často se naši zákazníci zajímají o břity s vyměnitelnými noži - tzv. Šrouby. Na internetu je však mnoho podrobných informací o nich, stejně jako recenze konkrétních modelů na YouTube a dalších zdrojích. V tomto článku se budeme snažit zjistit, jak si vybrat, jak používat takové holicí strojky a zvážit několik jejich modelů v různých kategoriích.

Co je shavetka a odkud pocházejí?

Obecně řečeno, shavetka (z anglické "shavette") nebo holicí strojek na vyměnitelných nožů je holicí strojek skládací struktury (méně často pevné, nekonzistentní), které ve tvaru vypadají jako klasické břitvy, ale používají vyměnitelné čepele pro holení. Samotný termín byl používán pro nebezpečné holicí strojky Dovo, ale brzy se zvykl a začal být aplikován na všechny holicí strojky na výměnných nožů.

Poprvé byly takové holící strojky vyvinuty pro holičství v kadeřnických salónech, zejména pro vytváření obrysů účesů: chrámy, kníry, zadní část hlavy apod. V minulosti byl jedním z nejoblíbenějších modelů odstínů Durham Duplex. Nyní tato značka stále existuje v průmyslu péče o psy. Později, v souvislosti se zákazem používání klasických břitů v některých zemích, se šavetki začalo používat k holení.

Výhody a nevýhody použití shavetok pro začátečníky

 • Za prvé, s použitím takové břitvy, budete vypadat velmi cool, protože to je přesně to, jak muži oholili po staletí před vynálezem moderních obráběcích strojů.
 • Jakmile se naučíte a zvyknete si na holení pomocí šroubu, je nepravděpodobné, že budete chtít používat stroj s drahými kazetami s více lopatkami znovu.
 • Stírací lišta, na rozdíl od klasického "nebezpečí", nemusí na opasku ostřit ani upravovat. Jakmile se vyměnitelná nůž stává nudnou, stačí ji vyměnit za novou - a můžete se znovu holit s ostrým holícím strojkem.
 • Jednou z nejdůležitějších výhod je podstatně méně podráždění pokožky při použití jednoplášťového síta proti kazetě s třemi nebo pěti.
 • A konečně, poslední, ale jeden z nejsilnějších argumentů "pro" - jediný spotřební materiál - vyměnitelné čepele - je neuvěřitelně levné. V porovnání s nákupními kazetami, jako je Gillette Mach 3, Fusion nebo Fusion Proglide, ušetříte spoustu peněz.

"Proti"

 • Chcete-li se naučit používat lavičku, potřebujete určitý čas a úsilí, zejména pokud se pohybujete z moderního stroje. Čas a úsilí vynaložené později se však s úroky vrátí.
 • Taková holicí strojka nemá žádnou ochranu proti jiným řezům, než je vaše vlastní přesnost.
 • Ve srovnání s stroji ve tvaru písmene T, nejdřív pro shavetki bude obtížné najít potřebný úhel, při kterém bude při holení břitvy. Znovu je tento nedostatek jen otázkou času a zkušeností.

Shavetki a klasické holicí strojky

Obecně platí, že levná shavetki může být považována za počáteční úroveň ve spektru holičů a některé "špičkové" modely a jako alternativa. Pokud je však shavetka získána jako "praktický průvodce" pro holení s holicími strojky, je třeba vzít v úvahu, že šála a "nebezpečí" budou cítit jinak, protože musí být udržovány v různých úhlech vzhledem k pokožce. Nejčastěji jsou holicí strojky výrazně těžší než šrouby. A možná i hlavní rozdíl v délce čepele, kterou má tradiční holicí strojček více.

Nicméně, shavetki kompaktnější a lehčí, díky kterému je například pohodlnější je vzít s sebou na výlet (i ve srovnání s těžkými stroji ve tvaru T).

Pokud opravdu chcete v budoucnu používat klasický holicí strojek, můžete také začít s uctívaným velitelem levného tradičního holicího strojku a pásu. Počáteční investice (holicí strojek, ostření, pás, atd.) Bude výrazně vyšší.

Porovnejme několik základních finančních parametrů obou typů holičů.

Typy šroubů a volba nožů pro ně

Shavetki lze rozdělit do tří hlavních typů podle použitých nožů. Prvním z nich jsou holicí strojky, které používají běžně známá oboustranná čepele. Druhá - shavetki, která používají jak konvenční lopatky, tak speciálně prodloužené (jejich konstrukce umožňuje instalaci obou typů), to je německý holicí strojček Dovo. A konečně třetí typ - možná nejdokonalejší shavetki - holicí strojky japonského výrobce Feather, který používá speciální dlouhé čepele stejného výrobce. Všechny žiletky na vyměnitelných nožů jsou k dispozici v příslušné části a teď se podíváme na každý typ, klady i zápory některých modelů zvlášť.

Shavetki na standardních ostřích

To je nejjednodušší z hlediska spotřebního materiálu. Můžete si vybrat jakoukoli klasickou čepel a rozdělit ji na dvě části a vložit ji do držáku, začněte holit.

Jeden z nejoblíbenějších díky své vynikající hodnotě pro peníze modely břitvy - Parker shavetki - tyto "workhorse", často používán nejen pro osobní použití, ale také v holičství.

Modely 31R, 33R a 34R mají speciální mechanismus pro otvírání lopatek, zatímco modely PTW a PTB jsou vybaveny zatahovací konstrukcí, na které je kotouč připojen. Stojí za zmínku, že všechny holicí strojky Parker jsou vyrobeny z nerezové oceli, což je nepochybně výhoda.

Jak vybrat čepel? Velmi individuální parametr, který dá určitou odpověď. Pokud jste noví, začněte s naší speciální sadou čepelí. V něm najdete 5 až 10 listů všech populárních značek a budete si moci vybrat ten, který vám vyhovuje a budete ho chtít použít.

Pro holící strojky tohoto typu musí být nože rozděleny do poloviny na dvě části, aniž by byly odstraněny z obálky (aby nedošlo k náhodnému vystřihnutí prstů, nedržte hranu kotouče). Potom vložte jednu polovinu do držáku obrubníku a zajistěte ji pomocí vhodného holicího zařízení. Holicí strojek je připraven jít.

Shavki na podlouhlých čepelích

Když mluvíme o takových holičkách, rozumíme to samozřejmě klasiky mezi shavety - Dovo Shavette. Jejich hlavní výhodou je možnost použití jak běžných lopatek, tak speciálních dlouhých lopatek Dovo (umožňují okamžitě holení velkého množství štětin).

Kromě toho má holicí strojček kompaktní velikost a nízkou hmotnost, díky čemuž je ovladatelný a snadno použitelný. Dovo šrouby mají také malý plastový špiček, který zabraňuje náhodným řezům u okraje holicího strojku.

Čepel se snadno vkládá - holicí strojek má plastové držáky pro pravidelné a dlouhé čepele, které se vejdou do pouzdra. Čepel je také třeba rozdělit na polovinu.

Nicméně nízká hmotnost a kompaktnost holicího strojku může být nevýhoda zejména pro majitele velkých palmů. Obecně platí, že výhody holicího strojku Dovo jsou mnohem větší. Zvlášť pokud se domníváte, že koupíte toto tlačítko a stovky kotoučů, zajistíte pohodlné holení po dobu několika let.

Shavetky Feather

No, a konečně, srovnávací značka mezi holicí strojky s vyměnitelnými čepelkami je hřeben řady Artist Club SS japonského výrobce s dlouhou historií Feather. Jsou k dispozici ve dvou stylech: tradiční skládání a neobvyklé "japonské" - čepel a rukojeť jsou jedna. Používají pouze čepele stejného výrobce, z nichž je několik možností.

Například čepele Soft Guard díky své měkkosti se doporučují majitelům citlivé pokožky. Světlá čepel je všestranná a ProGuard dokáže zpracovat i ty nejtlustší a tuhé štětiny.

Zpočátku je poměrně vysoká cena kompenzována špičkami nejvyšší kvality. Jsou perfektně naostřené, každá z nich slouží déle než běžné listy (asi 10-15 použití jednoho kotouče) a oholení neuvěřitelně čisté. Navíc mají velmi pohodlnou délku holení. Nože jsou zabaleny do speciálních kontejnerů, s nimiž jsou snadno instalovatelné v držáku holicího strojku.

Samostatně stojí za zmínku rukojeti obou možností pro odstíny peří. V "japonské" verzi je rukojeť vyrobena z příjemného pogumovaného materiálu, díky němuž je perfektně v ruce a neklouzá. V klasické verzi má rukojeť speciální optický design, který se vyznačuje vynikající ergonomií.

Jak často potřebuji měnit břity?

Jeden z prvních otázek, které žádali kupující, nejen shavetok, ale i holicí strojky. Bohužel není možné dát přesnou odpověď. Pro ty, kteří mají silnější štětin a tvrdé chlupy, budou muset stříhat čepel častěji než ty s měkčími štětinami.

Typicky je průměrem 3-5 použití jednoho standardního ostří. Všechno je truté: čepel by měl být okamžitě vyměněn, jakmile se objeví pocit, že se otupí. Nudná čepele začne "odtrhnout" vlasy a způsobit podráždění pokožky.

Holicí holicí strojka, která používá jednu čepel proti třem nebo pětům strojů Gillette, sama o sobě snižuje podráždění, jelikož ten způsobuje poškození kůže třikrát nebo pětkrát silněji. Ale musíme si uvědomit, že matné čepele jsou nejlepšími přáteli podráždění, to znamená, že změna čepele včas je velmi důležitá.

Pokud budete také parní pokožku a štětiny dobře horkou vodou před holením, stejně jako použití preshams, to prodlouží životnost pilového kotouče pro několik použití. Nakonec někdo rád změní čepel po každém holení a někdo může použít desetkrát nebo vícekrát. Takže, jak vidíte, je to velmi individuální parametr.

Použití shavetki: Než začnete

Poprvé se holení se šroubem může zdát trochu komplikované. Musíte být nesmírně opatrní, ale v důsledku toho získáte nejspolehlivější oholení ve svém životě. Nyní zvažte několik kroků v přípravě na holení pomocí šroubu.

Krok 1. Nezapomínejte na nejlepší.

 • Zkušení adepti klasického holení jistě poradí každému nováčci, aby důkladně parní štětiny s horkým ručníkem. Přesto by měla být dostatečná teplá sprcha nebo alespoň mytí horkou vodou před holením.
 • Další krok je často ignorován při holení jiných typů holičů, ale je důležité, zvláště pokud máte tuhé a husté štětiny - používat předškolní. Může se jednat o speciální krém nebo olej před holením.
 • Přípravek by měl být aplikován na pokožku přibližně 3-5 minut před holením a neoplachován.
 • Šití pomáhá změkčit štětiny a chrání kůži před podrážděním a činí ji pružnější.
 • Nezapomeňte, že se budete oholit velmi ostrou čepelí, takže ochrana nebude nadbytečná.

Krok 2. Umyjte se horkou vodou. Než začnete holit, nezapomeňte teplou vodu přímo aplikovat na štětiny.

Krok 3. Připravte holicí pěnu.

 • Mezi mnoha prostředky pro výrobu pěny by nejlépe bylo mýdlo nebo holicí krém, který by nedráždil pokožku, ale spíše ji chránil a vyživoval. To bude vyžadovat a holení.
 • Pokud však používáte nejprve holicí štětky, vypadá to trošku obtížně, zkuste začít s krémem, který nevyžaduje použití tohoto nástroje na výrobu pěny.
 • Levnější pěny nebo gely (jako je Gillette) se nedoporučují vzhledem k jejich příliš přírodnímu složení, které při kontaktu s rozšířenými póry mohou negativně ovlivnit kůži.

Krok 4. Bude trvat zrcadlo, intimní nastavení a více času.

 • Pro první oholení shvatka vydělají nejméně 25-30 minut volného času.
 • V budoucnu, jako holicí schopnosti takový holicí strojek, bude doba procedury výrazně snížena.
 • Doporučuje se, abyste se ujistili, že nejste náhle vyrušeni, aby se náhodně neřízli.

Jak se oholit shavetkoy: spotřebiče

Takže přišel čas, abyste si nejprve oholený nový holící strojek a zde je několik doporučení ohledně základní techniky. Doufáme, že jste využili všechny naše rady týkající se přípravy na holicí proces.

Za prvé, poprvé budete pravděpodobně zranění. Pravděpodobně řez nebude bolestný, protože bude použito velmi ostré ostří. Abyste však byli připraveni na takový vývoj událostí a zabránili krvácení, uložte na jedno z univerzálních prostředků řezů: gel nebo klasický kamenec. Oba prostředky pomohou během několika sekund nejen zastavit krev, ale také urychlit hojení řezu.

Takže vaše pěna je připravená a už se na vaši tvář začala - začněte holit s kotlemi. Držte holicí strojek velmi lehce pod úhlem asi 30 ° vůči pokožce. Čím větší je úhel, tím větší je šance.

Nestlákejte holicí strojek prsty. Břitva by měla holí vlasy volně. Začněte nahoře, s hladkým, lehkým pohybem dolů. Líce jsou nejlehčí část, protože tato oblast obličeje je plochá a relativně velká v porovnání s ostatními částmi. Sledujte líce dolů na bradu.

Při holení oblasti nad horním okrajem musíte být opatrní, protože vlasy jsou zde zvláště těsné. Je nutné, aby se holení pohybovalo shora dolů malými lehkými tahy. Pokud se zde holíte proti růstu vlasů, můžete si oříznout nos. Oblast pod dolním okrajem je také velmi ostře oholena a bez náhlych pohybů, aby nedošlo k řezání rtu.

Oblast od dna brady dolů po krku se oholí po obou stranách Adamova jablka od břicha. Žiletka je vedena z horní části dolů, na levé straně vany. Na samém Adamově jablku, zvláště pokud silně vyčnívá, je nutné ostříhat co nejdůvěrněji a odtáhnout kůži od ní. Vlasy na spodním okraji čelisti se oholejí od brady ke straně ucha a táhnou pokožku.

Velmi často se vlasy v dolní části krku radí od zdola nahoru. V takových případech by holení shora dolů mělo být až do bodu, kdy vlasy budou mít opačný směr, a zbývající část krku se bude oholit zdola nahoru.

Mnozí dávají přednost holení ve dvou průchodech. To znamená, že po prvním oholení tváře se pěna znovu aplikuje a holíte znovu. Druhý průchod projde "energičtěji", ale určitě se zbavíte zbytků vlasů, pokud to nestačí. Tato metoda je obzvláště dobrá, pokud máte husté štětiny nebo jste se několik dní nevyholeli.

Pomáhá v procesu holení a napětí kůže, protože protahovací kůže je jednoduše snadnější k oholí. Oblast okolo úst je možná nejtěžší k oholí, protože šance se zde řešit je poměrně velká. Buďte trpěliví, lehce utáhněte kůži před každým pohybem holícího strojku a pohybujte se malými tahy, pečlivě si odřízněte strniště na bradě a knírech. Podobně, se stejnou přesností musíte holí vlasy na krku.

Holicí holicí strojky: jak se vyhnout řezům a podrážděním

Po podráždění oholení se často projevuje jako malé zarudnutí (pupínky) na kůži krku nebo líce. Vypadají strašně, ale cítí se ještě horší a několik dní trpí jen svými svrbeními.

Mohou se objevit při holení shavetkoy. Jste-li navíc šťastným vlastníkem citlivé pokožky, doporučujeme si prostudovat článek věnovaný tomuto problému. Pro všechny ostatní existuje několik tipů, jak se vyhnout problémům.

Dobrá příprava je klíčem k úspěchu.

 • Před holením se ujistěte, že holicí strojek je čistý. Nezapomeňte si po každém oholení opláchnout pod horkou vodou.
 • Před každým holením použijte horký ručník, osušte nebo omyjte teplou vodou.
 • Použijte předběžné oholení (krémy nebo oleje).
 • Nevyhazujte se do sprchy, abyste se náhodou neřízli.

Změňte listy včas. Duté čepelky jsou jednou z hlavních příčin podráždění pokožky.

Použijte čistý utěrku a dobrý odštěp.

 • Použijte samostatný čistý ručník na obličej, abyste zabránili bakteriím z ručníků, jako jsou ruce nebo tělo, v otevřených pórech po holení.
 • Poté, co si umyjete obličej chladnou vodou a otřete si obličej ručníkem, použijte dobré odštěpení v závislosti na typu pokožky.

Závěr

Navzdory skutečnosti, že šavetki byly vynalezeny jako nástroj s čepelemi, které by mohly být nahrazeny pro každého klienta, pro úpravu účesů v holičovi, dnes jsou tyto holicí strojek velmi oblíbené pro osobní holení.

 • Budou vynikající alternativou pro ty muže, kteří chtějí vyzkoušet tradiční nebezpečné holení, ale nechtějí se bavit editací a ostřením klasického holícího strojku.
 • Použití screeningu se doporučuje těm, kteří se při holení s moderními třemi nebo pěti nožkami neustále podráždí.
 • A také těm, kteří chtějí ušetřit na spotřebních materiálech pro holení bez kompromisů kvality, protože vyměnitelné čepelky stojí v porovnání s kazetami penny.
 • Shavetki jsou pohodlné při cestování díky své lehkosti, kompaktnosti a nepřítomnosti nutnosti nosit s sebou vyrovnávací pás (pokud používáte klasický holicí strojček).

Nezapomeňte: naučit se používat šroub, stejně jako obvyklá "opatrnost", bude to trvat nějaký čas a přesnost. Ale výsledek jistě splní očekávání a náklady, protože holení bude zábavné.

Pro Více Informací O Suché Vlasy