logo

Nebezpečné holicí strojky s výměnnými noži

Stále více moderních mužů může být slyšet o holení s rovným holícím strojkem se zaměnitelnými noži, které nahradily zcela kovovou tkaninu. Takovou metodu zvolí sebevědomí lidé, kteří mají rádi riziko i v obvyklém hygienickém postupu.

Co je to břitva s vyměnitelnými čepelemi?

Předtím holičští používali opravdu nebezpečnou holicí strojku, která byla úplně kovová, a muselo se řídit na speciálním pásu a zemi s kamenem. Jedná se o poměrně namáhavý proces, který se poněkud změnil od doby, kdy se namísto nepřetržitého nebezpečného hadříku používaly jednorázové nože stejně jako v "bezpečnostním" holícím strojku.

Jméno "Shavetka" je název domácnosti a je odvozen od jména německého výrobce takových holicích strojků SHAVETTE. Využívá speciálního pilového pásu, který lze nastavit výškou.

U některých šroubů je čepele pro břitvy ve tvaru písmene T, na které jsme zvyklí, nerozbitná, ale používá se zcela, protože v držáku čepele jsou speciální kolíky. Nosit na nich čepel, nad ním pevně přitiskl víko a holicí strojek je připraven k použití.

Výhody a nevýhody holicího strojku

Stejně jako všechny jiné hygienické předměty má holicí strojka své pozitivní a záporné strany. Zjistěte, co je pro tento typ holení natolik atraktivní a kdo by neměl ani začít používat takové holicí strojek.

 1. Bezpochyby je rovnou břitvou úcta k módě, což znamená, že osoba, která ji používá, vždy chce být stylová a to z něj dělá vystupující.
 2. Čepele pro nebezpečné holicí strojky jsou levné, mnohem levnější než kazety s několika řezacími noži, ale z nich se nehoří horší a někdy ani lepší.
 3. Není nutné neustále nakupovat plastové jednorázové stroje ve stejném balení, a tím se podílet na znečištění životního prostředí.
 4. Mnozí uživatelé se domnívají, že shavetka se ohoří čistší, poté, co se neobjeví žádné chloupky a podráždění.
 1. Budete se muset přizpůsobit nebezpečnému holící strojku a toto se nestane za jeden den, což znamená, že musíte být připraveni na četné kusy, někdy hluboké.
 2. Zpočátku bude čas holení poměrně hodně.
 3. Pokud má obličej problémové oblasti (krtky, jizvy), práce s takovou břitvou se stává obtížnější.

Chcete-li se úplně vzdát takové myšlenky nebo navždy dát své srdce nebezpečnému břitvu, je osobní volbou každého zástupce silnějšího pohlaví. Ale můžete to udělat jen tím, že se snažíte oholení.

Nebezpečné holicí strojky s výměnnými noži

Znáte mnoho způsobů, jak se vyhnout holení, které není příliš dobré pro vaši pokožku? Existují však situace, kdy není vhodný jiný způsob, jak odstranit nežádoucí vlasy. Je důležité vybrat správnou břitvu, která vydrží dlouhou dobu. Přednost je lepší dát modely s vyměnitelnými noži.

Co je to nebezpečné holicí strojky

Holení je nedílnou součástí mužského pokoje. Ačkoli je nyní řada vousů v módě, vyžadují si zvláštní péči. Často se pro opravu používá holicí strojky s vyměnitelnými lopatkami. Jedná se o složité zařízení, které spočívá na dřevěné rukojeti a ostré ostří není nic chráněno. Podle většiny mužů je pro efektivní holení natolik, aby se držely na obličeji jen jednou.

Nezpochybnitelnou výhodou holicího strojku s vyměnitelnými noži je to, že se prakticky nemůže stát zbytečným. Koupíte nové čepele a můžete snadno uložit holicí strojku několik let, nebo dokonce ji předat svému synovi nebo mladému bratrovi. Pokud si vyberete model bez vyměnitelných břitů, bude muset být ostřejší jednou týdně, ale bude to ještě dlouho.

Přímé holicí strojky mají vyměnitelné nebo trvalé nože. Moderní muži považují první možnost za pohodlnější, protože je to trochu jako zařízení klasického bezpečného stroje. Pak si můžete vybrat kvalitu oceli a dřeva, tvar rukojeti, hmotnost holicího strojku. Existují drahé modely, které používají odborníci na kadeřnictví nebo módní holičství, ale existují také lehké možnosti pro domácí použití.

Zařízení

Břitva s vyměnitelnými čepelemi (tzv. "Shavetka") vypadá stejně jako klasická nebezpečná, ale je mnohem jednodušší. Čepele zůstávají hladké, oholené chlupy nejsou ucpané mezi deskami, takže je toto zařízení snadno použitelné. Ostření holicího strojku nebude nutné a člověk nebude muset vynakládat velké peníze na nákup předmětů, které se o ni budou starat: klasická holicí strojka vyžaduje popruh pro vyrovnání čepele, kameny na ostření a speciální pasty.

Razítka

Pokud máte holící strojky s výměnnými noži, nebudete muset zakoupit žádné speciální "části". V něm můžete použít stejné součásti jako pro běžný stroj. U některých modelů však budete muset vybrat speciální listy, které se prodávají v sadách s holicí strojkou. Nezapomeňte, že když jste s takovou čepelí sestavili, můžete se velmi špatně oříznout, proto je třeba dbát na hygienické postupy a při následném skladování nástroje.

Shavette Razor Shave

Aby byl výsledek vynikající, bude vyžadováno důkladné školení v oblasti holení. Pokud stále víte, jak holit holicí strojek, abyste se vyhnuli poraněním a dalším zraněním, nezapomeňte na první pravidlo - musíte tento nástroj používat pouze v klidu a klidu. Nezapomeňte zavřít dveře do koupelny: pokud se ruka zasekne, nedá se zamezit poškození kůže.

Máte-li mateřské znaménka, bradavice, staré jizvy a další nepravidelnosti na obličeji, pro které by nástroj mohl zachytit, buďte zvlášť opatrní. Při správném použití ostré žiletky můžete odstranit všechny chloupky jediným pohybem ruky, ale povrch by měl být hladký a pohyb vylepšen. Muži poznamenávají, že při pravidelném používání svazků se jim podaří zbavit se problému podráždění pokožky a vrozených vlasů na jejich tvářích.

Nebezpečné holicí strojky s vyměnitelnými noži od nejlepších výrobců

Pokud si budete chtít koupit holicí strojek sami, lépe dáváte přednost známým výrobcům. Existuje několik:

 • Shavett Nejobvyklejší značka, která dal podobným nástrojům stabilní název. Vyrábí řadu modelů pro každý vkus a peněženku, můžete si zakoupit hotové sady.
 • Phaser. Populární japonská společnost, která vyrábí řadu produktů pro holení. Rozlišuje se v jednoduchosti použití.
 • Umělecký klub. Moderní japonská společnost, která vyrábí světlé a lehké holicí strojky. Zboží můžete objednat přes internet.

Kde koupit a kolik stojí

Na rozdíl od obvyklého jednorázového stroje se lavice nedokáže dostat do nejbližšího supermarketu. Muži, kteří se rozhodnou použít takový nástroj, by se měli obrátit na profesionální kadeřnictví nebo holičství. Příslušné holicí příslušenství najdete také na specializovaných webových stránkách. Nákup samotného nástroje bude stát méně než 2000 rublů. Navíc budete muset vyzvednout čepele, jejich cena je asi 500 rublů.

Článek

Jak se oholit

Shavetka je hygienický nástroj pro stříhání odstínů obličeje. Původ slova spočívá v angličtině, kde "shavette" znamená holicí strojky firmy "Dovo". Časem se toto jméno spojilo s celou řadou holicích strojků s vyměnitelnou čepelí. V mnoha zemích je nebezpečí zakázáno používat, takže prostě neexistuje žádná jiná alternativa. Proto je taková interpretace nejpravděpodobnější: holící košile je nebezpečná holicí strojka s vyměnitelnými čepelemi.

Jaký je rozdíl mezi shavetkou a strachem?

Výměna ostrých řezných prvků není jediným rozdílem mezi holicí strojky. V tradičním nebezpečném výrobku je ostří delší a méně kompaktní.

Různé nástroje a provoz. Creep je nutné opravit a ostřit, zatímco na šroubu stačí změnit čepel. A pravděpodobně neméně významný rozdíl spočívá v tom, že pro použití druhého není potřeba speciálních vylepšených dovedností. Proto je shavetki skvělá pro začátečníky. Často v obchodě Wahlshop je holicí strojka s výměnnými čepelemi zakoupena jako "výcvikový nástroj", aby se před použitím nebezpečí v budoucnu dostalo ruky. Co se jí líbí?

Mladí lidé si vybírají shavetku z následujících důvodů:

1. Téměř všichni muži se v dávných dobách zabývali holením nebezpečnými nástroji a takový pocta starověku je určitě v pohodě.

2. Zaostření ostří není nutné, stačí změnit novou zarážku.

3. Kůže na obličeji je mnohem méně podrážděná ve srovnání s použitím jednorázových strojů.

4. Je snadné zvyknout si na použití šavetky a touha po změně zavedeného způsobu holení zmizí sama.

5. Dostupnost čepelí Derby Extra v porovnání s náhradními kazetami od jiných společností umožní kupujícímu ušetřit hodně, což se projeví v prvním měsíci provozu.

Existují důležité body, které vyžadují zvláštní pozornost. Chcete-li touha používat holící strojek, neztrácejte, musíte být co nejdůležitější. Navíc trvá nějakou dobu, než se naučíte, jak používat šroub, takže trpělivost bude jenom plus. Výběr úhlu řezných štětin může být dlouhý, ale v průběhu času získané zkušenosti přinesou pouze potěšení a poskytují dokonalý výsledek.

Příprava na holení

Chcete-li začít používat šroub, musíte se připravit. Budete potřebovat krém nebo mýdlo na holení, holicí štětku, misku na pěna, nádobu s vodou a ručník. Je také vhodné připravit gely nebo lotiony po holení a prostředky pro dezinfekci ran. Poprvé se může každý snížit, ale je to v pořádku - rána je nepravděpodobné, že by byla hluboká. Jedná se o "hrbolky", které jsou nacpané k získání zkušeností.

Existují dva způsoby, jak udržet obušku: třemi prsty - ukazováčkem, středem a prsteny - na tupé části čepele na jedné straně, podepřením palcem, malým prstem fixuje rukojeť, řezací deska směřuje od vás; a jako první se zapne jen ostří. Vyzkoušejte oba způsoby přidržení, abyste zjistili, která je pro vás výhodnější.

Jak holit shavetkoy?

Aby bylo zajištěno snadné posunutí čepele po obličeji, je nutné aplikovat pěnový krém nebo mýdlo na holení namočenou v teplé vodě malým štětcem. Poté můžete začít řezání vlasů. To je nejlépe dosaženo růstem: je to bezpečnější. Pro dosažení ideálního výsledku se používá řezání a kolmo na růst. Začněte s kotlemi.

1. Nůž musí být držen pod úhlem třicet stupňů na kůži. Odchylka větší než tato hodnota způsobuje škody.

2. Holicí strojky by měly být uchovány bez napětí, aby se vlasy snadno oddělily.

3. Pohyb by měl být hladký a pokračovat shora dolů. Nejsnazší způsob, jak odstranit růst na tvářích. Mají největší plochu ve srovnání s jinými oblastmi obličeje.

4. Při oholkovaných foukách a lících můžete pokračovat až k bradě.

5. Pokud jste pravou rukou, bude snadnější oholení správné tváře, držení meče druhým způsobem (s čepelkem směrem k vám), zatímco levá tvář - naopak.

6. Knírek je nejtěžší k holení - vlasy na horním okraji jsou spíše tvrdé, proto jsou štětiny odstraněny krátkými pohyby zhora dolů. Přesnost je rozhodující.

7. Podobně oholejte vlasy a pod spodní ret.

8. Část obličeje od brady k krku je oholil, od první. Progresivní pohyby růstu vlasů odříznou štětiny, nejprve na jedné straně a poté na druhé straně, pečlivě ovládají ostří kolem vany.

9. Vlasy na Adamově jablku se oholejí a táhnou kůži na stranu. Tak můžete vycentrovat riziko výstřižků.

10. Na krku by se mělo provádět pohyb proti růstu vlasů.

Jak minimalizovat podráždění kůže?

Účinky holení ve formě podráždění snadno odstraní krém nebo krém. Abychom je co nejvíce minimalizovali, musíme dodržovat tato pravidla:

• Prvek by měl být vždy čistý;

• žiletky musí být ostré;

• bez zahřívání pokožky teplou utěrkou nebo teplou vodou kdekoli, • po holení můžete používat pouze čisté ručníky a přírodní tukové krémy.

Na závěr se shavetki zcela opírá. Budete cítit finanční výhody a pohodlí holení. Hlavní věcí je trpělivost a potěšení z tohoto procesu je zaručeno.

Nebezpečné holicí strojky na výměnných nožů: použití a srovnání

Často se naši zákazníci zajímají o břity s vyměnitelnými noži - tzv. Šrouby. Na internetu je však mnoho podrobných informací o nich, stejně jako recenze konkrétních modelů na YouTube a dalších zdrojích. V tomto článku se budeme snažit zjistit, jak si vybrat, jak používat takové holicí strojky a zvážit několik jejich modelů v různých kategoriích.

Co je shavetka a odkud pocházejí?

Obecně řečeno, shavetka (z anglické "shavette") nebo holicí strojek na vyměnitelných nožů je holicí strojek skládací struktury (méně často pevné, nekonzistentní), které ve tvaru vypadají jako klasické břitvy, ale používají vyměnitelné čepele pro holení. Samotný termín byl používán pro nebezpečné holicí strojky Dovo, ale brzy se zvykl a začal být aplikován na všechny holicí strojky na výměnných nožů.

Poprvé byly takové holící strojky vyvinuty pro holičství v kadeřnických salónech, zejména pro vytváření obrysů účesů: chrámy, kníry, zadní část hlavy apod. V minulosti byl jedním z nejoblíbenějších modelů odstínů Durham Duplex. Nyní tato značka stále existuje v průmyslu péče o psy. Později, v souvislosti se zákazem používání klasických břitů v některých zemích, se šavetki začalo používat k holení.

Výhody a nevýhody použití shavetok pro začátečníky

 • Za prvé, s použitím takové břitvy, budete vypadat velmi cool, protože to je přesně to, jak muži oholili po staletí před vynálezem moderních obráběcích strojů.
 • Jakmile se naučíte a zvyknete si na holení pomocí šroubu, je nepravděpodobné, že budete chtít používat stroj s drahými kazetami s více lopatkami znovu.
 • Stírací lišta, na rozdíl od klasického "nebezpečí", nemusí na opasku ostřit ani upravovat. Jakmile se vyměnitelná nůž stává nudnou, stačí ji vyměnit za novou - a můžete se znovu holit s ostrým holícím strojkem.
 • Jednou z nejdůležitějších výhod je podstatně méně podráždění pokožky při použití jednoplášťového síta proti kazetě s třemi nebo pěti.
 • A konečně, poslední, ale jeden z nejsilnějších argumentů "pro" - jediný spotřební materiál - vyměnitelné čepele - je neuvěřitelně levné. V porovnání s nákupními kazetami, jako je Gillette Mach 3, Fusion nebo Fusion Proglide, ušetříte spoustu peněz.

"Proti"

 • Chcete-li se naučit používat lavičku, potřebujete určitý čas a úsilí, zejména pokud se pohybujete z moderního stroje. Čas a úsilí vynaložené později se však s úroky vrátí.
 • Taková holicí strojka nemá žádnou ochranu proti jiným řezům, než je vaše vlastní přesnost.
 • Ve srovnání s stroji ve tvaru písmene T, nejdřív pro shavetki bude obtížné najít potřebný úhel, při kterém bude při holení břitvy. Znovu je tento nedostatek jen otázkou času a zkušeností.

Shavetki a klasické holicí strojky

Obecně platí, že levná shavetki může být považována za počáteční úroveň ve spektru holičů a některé "špičkové" modely a jako alternativa. Pokud je však shavetka získána jako "praktický průvodce" pro holení s holicími strojky, je třeba vzít v úvahu, že šála a "nebezpečí" budou cítit jinak, protože musí být udržovány v různých úhlech vzhledem k pokožce. Nejčastěji jsou holicí strojky výrazně těžší než šrouby. A možná i hlavní rozdíl v délce čepele, kterou má tradiční holicí strojček více.

Nicméně, shavetki kompaktnější a lehčí, díky kterému je například pohodlnější je vzít s sebou na výlet (i ve srovnání s těžkými stroji ve tvaru T).

Pokud opravdu chcete v budoucnu používat klasický holicí strojek, můžete také začít s uctívaným velitelem levného tradičního holicího strojku a pásu. Počáteční investice (holicí strojek, ostření, pás, atd.) Bude výrazně vyšší.

Porovnejme několik základních finančních parametrů obou typů holičů.

Shavetka

Přímé holicí strojky

 • Malá finanční investice (samotná opona a ostří na ni).
 • Vyžaduje výrazné počáteční finanční náklady na nákup (holící strojek, ostření, pás).
 • Vyžaduje pravidelné nákupy nových nožů a jejich výměnu každých 5-7 dní, ale v porovnání s moderními stroji se zcela vyplatí.
 • Vyžaduje pouze ostření jednou za rok (cena služby je asi 10 USD), která se plně vyplatí (pokud je používá zkušený uživatel) i ve srovnání s levnými vyměnitelnými čepelemi.
 • Nenákladné modely se obvykle používají již několik let, během nichž se mohou jednoduše nudit.
 • S náležitou péčí zděděné vnoučata.
 • "Ostření" je neuvěřitelně jednoduché - stačí změnit čepel.
 • Ostření vyžaduje mnoho zkušeností nebo musí být provedeno velitelem.
 • Samozřejmě nevyžaduje úpravy na pásu, pouze výměnu nožů.
 • Editace na pásu je velmi doporučena, protože prodlužuje životnost kotouče, ale vyžaduje určité dovednosti.

Typy šroubů a volba nožů pro ně

Shavetki lze rozdělit do tří hlavních typů podle použitých nožů. Prvním z nich jsou holicí strojky, které používají běžně známá oboustranná čepele. Druhá - shavetki, která používají jak konvenční lopatky, tak speciálně prodloužené (jejich konstrukce umožňuje instalaci obou typů), to je německý holicí strojček Dovo. A konečně třetí typ - možná nejdokonalejší shavetki - holicí strojky japonského výrobce Feather, který používá speciální dlouhé čepele stejného výrobce. Všechny žiletky na vyměnitelných nožů jsou k dispozici v příslušné části a teď se podíváme na každý typ, klady i zápory některých modelů zvlášť.

Shavetki na standardních ostřích

To je nejjednodušší z hlediska spotřebního materiálu. Můžete si vybrat jakoukoli klasickou čepel a rozdělit ji na dvě části a vložit ji do držáku, začněte holit.

Jeden z nejoblíbenějších díky své vynikající hodnotě pro peníze modely břitvy - Parker shavetki - tyto "workhorse", často používán nejen pro osobní použití, ale také v holičství.

Modely 31R, 33R a 34R mají speciální mechanismus pro otvírání lopatek, zatímco modely PTW a PTB jsou vybaveny zatahovací konstrukcí, na které je kotouč připojen. Stojí za zmínku, že všechny holicí strojky Parker jsou vyrobeny z nerezové oceli, což je nepochybně výhoda.

Jak vybrat čepel? Velmi individuální parametr, který dá určitou odpověď. Pokud jste noví, začněte s naší speciální sadou čepelí. V něm najdete 5 až 10 listů všech populárních značek a budete si moci vybrat ten, který vám vyhovuje a budete ho chtít použít.

Pro holící strojky tohoto typu musí být nože rozděleny do poloviny na dvě části, aniž by byly odstraněny z obálky (aby nedošlo k náhodnému vystřihnutí prstů, nedržte hranu kotouče). Potom vložte jednu polovinu do držáku obrubníku a zajistěte ji pomocí vhodného holicího zařízení. Holicí strojek je připraven jít.

Shavki na podlouhlých čepelích

Když mluvíme o takových holičkách, rozumíme to samozřejmě klasiky mezi shavety - Dovo Shavette. Jejich hlavní výhodou je možnost použití jak běžných lopatek, tak speciálních dlouhých lopatek Dovo (umožňují okamžitě holení velkého množství štětin).

Kromě toho má holicí strojček kompaktní velikost a nízkou hmotnost, díky čemuž je ovladatelný a snadno použitelný. Dovo šrouby mají také malý plastový špiček, který zabraňuje náhodným řezům u okraje holicího strojku.

Čepel se snadno vkládá - holicí strojek má plastové držáky pro pravidelné a dlouhé čepele, které se vejdou do pouzdra. Čepel je také třeba rozdělit na polovinu.

Nicméně nízká hmotnost a kompaktnost holicího strojku může být nevýhoda, zvláště pro majitele velkých palmů.
Obecně platí, že výhody holicího strojku Dovo jsou mnohem větší. Zvlášť pokud se domníváte, že koupíte toto tlačítko a stovky kotoučů, zajistíte pohodlné holení po dobu několika let.

Shavetky Feather

No, a konečně, srovnávací značka mezi holicí strojky s vyměnitelnými čepelkami je hřeben řady Artist Club SS japonského výrobce s dlouhou historií Feather. Jsou k dispozici ve dvou stylech: tradiční skládání a neobvyklé "japonské" - čepel a rukojeť jsou jedna. Používají pouze čepele stejného výrobce, z nichž je několik možností.

Například čepele Soft Guard díky své měkkosti se doporučují majitelům citlivé pokožky. Světlá čepel je všestranná a ProGuard dokáže zpracovat i ty nejtlustší a tuhé štětiny.

Zpočátku je poměrně vysoká cena kompenzována špičkami nejvyšší kvality. Jsou perfektně naostřené, každá z nich slouží déle než běžné listy (asi 10-15 použití jednoho kotouče) a oholení neuvěřitelně čisté. Navíc mají velmi pohodlnou délku holení. Nože jsou zabaleny do speciálních kontejnerů, s nimiž jsou snadno instalovatelné v držáku holicího strojku.

Samostatně stojí za zmínku rukojeti obou možností pro odstíny peří. V "japonské" verzi je rukojeť vyrobena z příjemného pogumovaného materiálu, díky němuž je perfektně v ruce a neklouzá. V klasické verzi má rukojeť speciální optický design, který se vyznačuje vynikající ergonomií.

Jak často potřebuji měnit břity?

Jeden z prvních otázek, které žádali kupující, nejen shavetok, ale i holicí strojky. Bohužel není možné dát přesnou odpověď. Pro ty, kteří mají silnější štětin a tvrdé chlupy, budou muset stříhat čepel častěji než ty s měkčími štětinami.

Typicky je průměrem 3-5 použití jednoho standardního ostří. Všechno je truté: čepel by měl být okamžitě vyměněn, jakmile se objeví pocit, že se otupí. Nudná čepele začne "odtrhnout" vlasy a způsobit podráždění pokožky.

Holicí holicí strojka, která používá jednu čepel proti třem nebo pětům strojů Gillette, sama o sobě snižuje podráždění, jelikož ten způsobuje poškození kůže třikrát nebo pětkrát silněji. Ale musíme si uvědomit, že matné čepele jsou nejlepšími přáteli podráždění, to znamená, že změna čepele včas je velmi důležitá.

Pokud budete také parní pokožku a štětiny dobře horkou vodou před holením, stejně jako použití preshams, to prodlouží životnost pilového kotouče pro několik použití. Nakonec někdo rád změní čepel po každém holení a někdo může použít desetkrát nebo vícekrát. Takže, jak vidíte, je to velmi individuální parametr.

Použití shavetki: Než začnete

Poprvé se holení se šroubem může zdát trochu komplikované. Musíte být nesmírně opatrní, ale v důsledku toho získáte nejspolehlivější oholení ve svém životě. Nyní zvažte několik kroků v přípravě na holení pomocí šroubu.

Krok 1. Nezapomínejte na nejlepší.

 • Zkušení adepti klasického holení jistě poradí každému nováčci, aby důkladně parní štětiny s horkým ručníkem. Přesto by měla být dostatečná teplá sprcha nebo alespoň mytí horkou vodou před holením.
 • Další krok je často ignorován při holení jiných typů holičů, ale je důležité, zvláště pokud máte tuhé a husté štětiny - používat předškolní. Může se jednat o speciální krém nebo olej před holením.
 • Přípravek by měl být aplikován na pokožku přibližně 3-5 minut před holením a neoplachován.
 • Šití pomáhá změkčit štětiny a chrání kůži před podrážděním a činí ji pružnější.
 • Nezapomeňte, že se budete oholit velmi ostrou čepelí, takže ochrana nebude nadbytečná.

Krok 2. Umyjte se horkou vodou. Než začnete holit, nezapomeňte teplou vodu přímo aplikovat na štětiny.

Krok 3. Připravte holicí pěnu.

 • Mezi mnoha prostředky pro výrobu pěny by nejlépe bylo mýdlo nebo holicí krém, který by nedráždil pokožku, ale spíše ji chránil a vyživoval. To bude vyžadovat a holení.
 • Pokud však používáte nejprve holicí štětky, vypadá to trošku obtížně, zkuste začít s krémem, který nevyžaduje použití tohoto nástroje na výrobu pěny.
 • Levnější pěny nebo gely (jako je Gillette) se nedoporučují vzhledem k jejich příliš přírodnímu složení, které při kontaktu s rozšířenými póry mohou negativně ovlivnit kůži.

Krok 4. Bude trvat zrcadlo, intimní nastavení a více času.

 • Pro první oholení shvatka vydělají nejméně 25-30 minut volného času.
 • V budoucnu, jako holicí schopnosti takový holicí strojek, bude doba procedury výrazně snížena.
 • Doporučuje se, abyste se ujistili, že nejste náhle vyrušeni, aby se náhodně neřízli.

Jak se oholit shavetkoy: spotřebiče

Takže přišel čas, abyste si nejprve oholený nový holící strojek a zde je několik doporučení ohledně základní techniky. Doufáme, že jste využili všechny naše rady týkající se přípravy na holicí proces.

Za prvé, poprvé budete pravděpodobně zranění. Pravděpodobně řez nebude bolestný, protože bude použito velmi ostré ostří. Abyste však byli připraveni na takový vývoj událostí a zabránili krvácení, uložte na jedno z univerzálních prostředků řezů: gel nebo klasický kamenec. Oba prostředky pomohou během několika sekund nejen zastavit krev, ale také urychlit hojení řezu.

Takže vaše pěna je připravená a už se na vaši tvář začala - začněte holit s kotlemi. Držte holicí strojek velmi lehce pod úhlem asi 30 ° vůči pokožce. Čím větší je úhel, tím větší je šance.

Nestlákejte holicí strojek prsty. Břitva by měla holí vlasy volně. Začněte nahoře, s hladkým, lehkým pohybem dolů. Líce jsou nejlehčí část, protože tato oblast obličeje je plochá a relativně velká v porovnání s ostatními částmi. Sledujte líce dolů na bradu.

Při holení oblasti nad horním okrajem musíte být opatrní, protože vlasy jsou zde zvláště těsné. Je nutné, aby se holení pohybovalo shora dolů malými lehkými tahy. Pokud se zde holíte proti růstu vlasů, můžete si oříznout nos. Oblast pod dolním okrajem je také velmi ostře oholena a bez náhlych pohybů, aby nedošlo k řezání rtu.

Oblast od dna brady dolů po krku se oholí po obou stranách Adamova jablka od břicha. Žiletka je vedena z horní části dolů, na levé straně vany. Na samém Adamově jablku, zvláště pokud silně vyčnívá, je nutné ostříhat co nejdůvěrněji a odtáhnout kůži od ní. Vlasy na spodním okraji čelisti se oholejí od brady ke straně ucha a táhnou pokožku.

Velmi často se vlasy v dolní části krku radí od zdola nahoru. V takových případech by holení shora dolů mělo být až do bodu, kdy vlasy budou mít opačný směr, a zbývající část krku se bude oholit zdola nahoru.

Mnozí dávají přednost holení ve dvou průchodech. To znamená, že po prvním oholení tváře se pěna znovu aplikuje a holíte znovu. Druhý průchod projde "energičtěji", ale určitě se zbavíte zbytků vlasů, pokud to nestačí. Tato metoda je obzvláště dobrá, pokud máte husté štětiny nebo jste se několik dní nevyholeli.

Pomáhá v procesu holení a napětí kůže, protože protahovací kůže je jednoduše snadnější k oholí. Oblast okolo úst je možná nejtěžší k oholí, protože šance se zde řešit je poměrně velká. Buďte trpěliví, lehce utáhněte kůži před každým pohybem holícího strojku a pohybujte se malými tahy, pečlivě si odřízněte strniště na bradě a knírech. Podobně, se stejnou přesností musíte holí vlasy na krku.

Holicí holicí strojky: jak se vyhnout řezům a podrážděním

Po podráždění oholení se často projevuje jako malé zarudnutí (pupínky) na kůži krku nebo líce. Vypadají strašně, ale cítí se ještě horší a několik dní trpí jen svými svrbeními.

Mohou se objevit při holení shavetkoy. Jste-li navíc šťastným vlastníkem citlivé pokožky, doporučujeme si prostudovat článek věnovaný tomuto problému. Pro všechny ostatní existuje několik tipů, jak se vyhnout problémům.

Dobrá příprava je klíčem k úspěchu.

 • Před holením se ujistěte, že holicí strojek je čistý. Nezapomeňte si po každém oholení opláchnout pod horkou vodou.
 • Před každým holením použijte horký ručník, osušte nebo omyjte teplou vodou.
 • Použijte předběžné oholení (krémy nebo oleje).
 • Nevyhazujte se do sprchy, abyste se náhodou neřízli.

Změňte listy včas. Duté čepelky jsou jednou z hlavních příčin podráždění pokožky.

Použijte čistý utěrku a dobrý odštěp.

 • Použijte samostatný čistý ručník na obličej, abyste zabránili bakteriím z ručníků, jako jsou ruce nebo tělo, v otevřených pórech po holení.
 • Poté, co si umyjete obličej chladnou vodou a otřete si obličej ručníkem, použijte dobré odštěpení v závislosti na typu pokožky.

Závěr

Navzdory skutečnosti, že šavetki byly vynalezeny jako nástroj s čepelemi, které by mohly být nahrazeny pro každého klienta, pro úpravu účesů v holičovi, dnes jsou tyto holicí strojek velmi oblíbené pro osobní holení.

 • Budou vynikající alternativou pro ty muže, kteří chtějí vyzkoušet tradiční nebezpečné holení, ale nechtějí se bavit editací a ostřením klasického holícího strojku.
 • Použití screeningu se doporučuje těm, kteří se při holení s moderními třemi nebo pěti nožkami neustále podráždí.
 • A také těm, kteří chtějí ušetřit na spotřebních materiálech pro holení bez kompromisů kvality, protože vyměnitelné čepelky stojí v porovnání s kazetami penny.
 • Shavetki jsou pohodlné při cestování díky své lehkosti, kompaktnosti a nepřítomnosti nutnosti nosit s sebou vyrovnávací pás (pokud používáte klasický holicí strojček).

Nezapomeňte: naučit se používat šroub, stejně jako obvyklá "opatrnost", bude to trvat nějaký čas a přesnost. Ale výsledek jistě splní očekávání a náklady, protože holení bude zábavné.

Holicí stroj a další alternativy

Tento časopis bude hovořit o mokrém holicí stroj.
Ale proč klasický stroj ve tvaru t?
Proč například ne jednorázově? Jaké další alternativy existují?
Proč je méně čepelí lepší?

Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v tomto článku.

Alternativy, ve skutečnosti několik:
I. Elektrické holicí strojek
Ii. Systémové holicí strojky s "kazetami" - Gillette, Wilkinson Co.
Iii. Jednorázové stroje
Iv. Přímé holicí strojky
V. Nebezpečné holicí strojky s výměnnými noži
Vi. Klasický holicí stroj s oboustranně vyměnitelnými noži

Některé z nás činí závislé na určitých značkách, některé naopak poskytují svobodu volby.
Každá možnost má své výhody a nevýhody.
Vezměme vše v pořádku.

I. Elektrické holicí strojek

- Alternativa je zajímavá, ale ne pro každého, a má určité nevýhody.
Nejvyšší poptávka po této technologii je již v minulosti, většina mužů používá jiné alternativy,
které lze kombinovat pod nadpisem "oholení za mokra". Elektrický holicí strojček sám o sobě se nemůže zbavit podráždění pokožky a jiných problémů. Moderní generace elektrických holicí strojky mohou být použity pro mokré holení, ale stále existují významné nevýhody:
1. Mezi nožem a spodní částí vlasu je deska, i když je tenká,
holicí stroj není tak pevný. Mnozí si stěžují na tento okamžik, musí se oholit dvakrát denně.
2. Nemůžete řídit počet dotyků nůžek a oblasti pokožky, ale čím víc, tím větší je pravděpodobnost, že bude odříznuta další vrstva epidermis, dostaneme podráždění pokožky a další potíže.
V této fázi je vyjasněna důležitost kontroly holení.
3. Pokračujeme v reklamě, a ne opravdu napínáme mozky a stáváme se závislí na náhradních čepelích určitého výrobce, kteří mohou snadno zvýšit ceny nebo přestat vyrábět zcela.
4. U elektrického holicího strojku určitě potřebujete zásuvku, nejméně pro nabíjení baterie.
Zásuvky nejsou všude, jsou různé v různých zemích, na dovolené a služebních cestách není příliš výhodné.
5. Brzy nebo později se břitva zlomí. V posledních letech se bohužel spotřebiče začaly rozbít častěji. Výrobce nemá zájem o prodej výrobku klientovi jednou za 20 let. Existuje tedy technologie umělého stárnutí.

Nyní výlučně o oholení za mokra. Je-li vám suché holení hodí - skvělé
čtení dále není nutné. I když existuje vjem, že vlasy v suché formě mohou být porovnány s měděným drátem stejné tloušťky. Voda umožňuje holicí strojku snadno seříznout vlasy.

Ii. Systémové holicí strojky

- Ano, jsou v každém supermarketu, všichni ví, zdá se, že je prostě použít,
zejména díky flexibilní montáži kazety, která se pohybuje po obrysech obličeje.
Zdá se, že není hodně času na holení. Ale je tam spousta.
1. Počet ostří v moderních produktech narostl do hanby. Vedení na jedné oblasti pokožky 1 krát s pěti čepelemi získáváme pětnásobný kontakt čepele s kůží. S pěti průchody v jedné sekci - 25 kontaktů, řezané epidermis, vlasy odříznuté u kořene, které pak rostou do kůže. Výsledkem je podráždění, akné z holení a další potíže. A úplný nedostatek kontroly.
2. Systémové kotouče se velmi rychle otupí. Není pro výrobců výhodné, aby vyráběly ostří, které vydrží dlouhou dobu,
(zejména v podmínkách monopolu). Výsledkem je, že tvrdě tlačíme a dostaneme další kožní problémy.
3. Čepele pro systémové stroje od generace po generaci rostou v ceně. Současně platí za drahou reklamu,
že nám visí oklamat, dobrou skladových prostor v obchodech (ano, to stojí hodně peněz), hydratační pásy, spoustu plastových micro-hřebenových „ostří stabilizátory“ a tak, dostatek levné oceli. Ve skutečnosti jsme značně nadhodnoceni, obě společnosti, které téměř úplně rozdrtily trh, využily své pozice v plném rozsahu: platí i za dvojité čepele. Můžete změnit značku, ale znovu se ocitáme v monopolu.
4. Existuje problém s plastickým kontaktem s pokožkou. V plastu existuje spousta přísad, které na pokožce nefungují dobře. Nevěříš? Podívejte se na dokument "Plast". Například bisfenol-A působí jako estrogen. Umělé analogy ženských pohlavních hormonů na kůži, které sotva potřebujete. Stejně jako barviva atd.
5. Výrobci holicího strojku se pokoušejí prodávat všem stejný výrobek, to je jako oblek pro jedno šití,
která musí přijít všem, ale nikdy se s tímto úkolem nemůže vyrovnat, protože jsme všichni jiní.

Iii. Jednorázové stroje

Tato možnost má téměř všechny nevýhody systémových holicích strojků a dalších pár mínusů.
Ano, ostří nemusí být moc, je levnější než systémové kotouče,
někteří dokonce podaří oholit jednorázové holení několikrát.
Ale kromě skutečnosti, že čepele jsou fixovány pod pevným úhlem a nepřekračují obrysy obličeje
(tj. po běžných kazetách budete muset trochu rekvalifikovat),
Tento výrobek sám o sobě není zvlášť sexy:
1. Stále ještě platí.
2. Zejména pro plast, což způsobuje, že stroj je příliš světlý pro pohodlné holení.
3. A dostáváme kvalitní ocel. Není obzvláště akutní, rychle se stává nudné.
Snažíme se to kompenzovat silnějším tlakem holicího strojku na kůži a dostaneme škrty, podráždění atd.
Osobně potřebuji pár strojů pro jedno nebo méně hladké oholení,
pokud jsem se nevyhladil na pár dní a chci být čistý oholený.
Dokonce ani nechci přemýšlet, co se stane se všemi plasty.

Jděte dál. Buďme radikální.
Jak se pokořilo generace před námi? Dokonce ještě předtím, než se objevily jednorázové stroje, holicí strojky a holicí strojky na systém?
Ne, nechci diskutovat o době bronzové, uděláme něco modernějšího.
První možnost, která vám pomůže -

Iv. Přímé holicí strojky

Jedná se o velmi stylový způsob, jak se zbavit strniště, možná i těch nejmódnějších.
V poslední době je dokonce i velmi módní, a to i pro tvůrce "James Bond".
Budete jistě schopni zapůsobit na své přátele, budou vás považovat za statečný individualista.
Zvláště dámy.
Břitva má určitou váhu, nemusí tlačit:
pohybuje se sama, alespoň zhora dolů.
Pokud se učíte, můžete dosáhnout velmi dobrých výsledků.
Z dlouhodobého hlediska je to pravděpodobně nejhospodárnější způsob holení. Nevytváříte plastové odpadky, které pak plavou v oceánu a znečišťují životní prostředí. Můžete dokonce nechat holicí strojček jako odkaz, pokud se s ním zachází dobře.
I když je to zcela nevzhledné a ve špatném stavu,
může být obnovena, leštěna, zaostřena a znovu použita po mnoho let.
Pro lidi, kteří žijí daleko od civilizace, se tato volba může zdát poměrně pohodlná,
Můžete zapomenout na nákup kazet nebo čepelí,
Samozřejmě, pokud dostanete kameny na ostření a pás pro vyrovnání,
(mimochodem, mýdlo, včetně holení, pokud chcete, můžete se naučit, jak si vyrobit vlastní).

Navíc jeden nebo dva průchody s jedním ostřím postačí pro dobré oholení, pokud je v horní formě.
To vysvětluje rozdíl mezi spotřebním zbožím a dobrým nástrojem!
Přinášením procesu do dokonalosti se můžete s rozloučením s podrážděním kůže rozloučit,
vrozené vlasy a jiné kožní problémy, které vznikají při typických výrobcích hromadné spotřeby, které neumožňují dostatečnou kontrolu holení.

Nevýhody:
1. Nepřeceňujte sebe. Učení je pravděpodobně krvavé a bolestivé. Pokud byste byli neopatrní, nelze se vyhnout vážným zraněním. Tato holící strojka není náhodou nazývaná nebezpečná! Budete muset přísně dodržovat pravidla,
aby se předešlo problémům, například nikdy chodit po domě s otevřeným nožem, zamknout dvířka v koupelně před holením,
Držte nože od dětí, vždy se ohoďte suchými rukama.
První pokusy budou vyžadovat spoustu času a ještě více soustředění. Ale neměli byste se ani bát:
2. Vše lze naučit. Ale budete potřebovat čas a trpělivost. Abyste mohli dobře ovládat tento nástroj, možná budete potřebovat asi sto pokusů.
3. Dobrá ocel, ruční výroba, broušení a ostření stojí nějaké peníze.
Samozřejmě, můžete se zbavit stovky dolarů nebo si užít b / y-nůž, ale to není všechno.
4. Nebezpečný holicí strojek vyžaduje péči. Který zase vyžaduje čas a peníze.
Budete potřebovat popruhy pro vyrovnání čepele, speciální pasty a kameny pro ostření listů.
A několik najednou. Jeden dobrý klenot může snadno stát 100 dolarů.
Z dlouhodobého hlediska se však všechny tyto náklady mohou vyplatit,
(protože neexistují žádné náklady na kazety, nové elektrické nebo jednorázové holící strojky).
5. Existují nepříjemnosti: v levé rovině, v příruční zavazadle, nebudete mít stejnou holící strojku. Ano, a bude muset při cestování cestovat po pásu. Oholení musí být klidné.
6. Věří se, že břitva by měla mít "odpočinek".
Výhodně dva dny. Budete potřebovat druhý holicí nůž.
Navíc, pokud je jeden nůž tupý, bude druhá ostřejší velmi užitečná.
7. Pokud máte na tváři jizvy, krty a další problémy, na které by se holicí strojka mohla chytit, měli byste přemýšlet o tom, jak je nejprve zbavit, kontaktováním dermatologa, jinak se škrty nelze vyhnout.
8. V průběhu času to vše může být tak příjemné, že budete chtít mít celou sbírku nožů, ostření kamení, vyrovnávací pásy a pasty. :)

V. Nebezpečné holicí strojky s výměnnými noži

Takzvaná Shavette eliminuje potřebu osobní péče, která se stará o čepel,
ale
1. Naučte se a zvykněte si ho používat.
2. Budete potřebovat ostří, někdy mají zvláštní tvar,
někdy klasické dvoustranné jsou vhodné,
používané v T-strojích - bezpečnost -
tzv. dvojité okraje (čepele).
3. Po sestavení mohou být řezány velmi tvrdě.
V některých ohledech tato možnost kombinuje výhody a nevýhody bezpečnostního a bezpečnostního holicího strojku.

Za prvé:
Výměna lopatek, pásů, kamenů a potřeby ostření zmizí. Holicí proces tak stroj
ve skutečnosti docela blízko k holení se systémem holicí strojky, proces zvyknutí si na holicí techniku,
Pravidelně se to děje rychleji než u holicího strojku.
Tato volba je méně nebezpečná než otevřená čepel: i když stroj s kotoučem padá,
následky budou méně katastrofální než holicí nože.
Po zvyklostech je možné holit dostatečně rychle.
Vyhýbáme se monopolu, výrobek je standardní, trh je plný různých listů,
od různých výrobců (různá ocel, různé ostření, různé povlaky a tolerance při kontrole kvality).
Tato volba je mnohem levnější než použití jednorázových strojů.
dokonce mnohem levnější než výměnné systémové čepele. Zvláště pokud kupujete 100 kusů.
U 5-10 nožů (DE-Blades) může jít pár dolarů, za jednu čepel 10-50 centů.
Skutečnost, že holicí strojek je oboustranný, umožňuje jeho omývání ve vodě o něco méně a urychluje proces holení.
(vlasy nezabírají bezopasku, jako například kazety nebo jednorázové holicí strojky).
Existují různé stroje a různé čepele, každý s vlastním charakterem - můžete najít možnost, která vám vyhovuje osobně,
nikoli marketingový ředitel jedné ze slavných značek.
Můžete najít slušný chromový stroj za 20-40 eur,
bez plastu, který vám bude sloužit po dlouhou dobu.
Tato věc je velmi rychle znehodnocena, vzhledem k úspoře na lopatkách a skutečnosti
že mnoho značek nožů vám dovolí ohožit 3-5krát s jednou čepelí bez problémů, dokud nebude matná.
Bezpečné ostří je nepravděpodobné, že vůbec zmizí: jsou používány velkým počtem lidí na naší planetě,
protože dokonce i nejlevnější jednorázový nebo systém, který si nemohou dovolit.
Současně je klasický stroj zcela stylový.
Může si vzít své místo v koupelně.

Samozřejmě existují VUT:
1. Musíte si zvyknout, učit se, vyvodit závěry. Možná pár týdnů, možná měsíc.
Experimentujte, vyberte vhodné nože, zvykněte si na správný tlak a úhel sklonu stroje.
2. Na začátku může trvat mnohem déle, než se oholíte, možná půl hodiny,
možná hodinu To není vždy výhodné, zvlášť ráno.
3. Tato holicí strojka není tak odpuštěná, pokud jde o chyby v technice holení. Mohou to být škrty, podráždění, dokud se nenaučíte několik základních bodů, ke kterým se vrátíme. Možná budete chtít zlepšit nejen samotnou techniku ​​holení, ale i přípravu a vše, co s ní souvisí.
4. Oboustranné ostří mimo stroj jsou stále docela nebezpečné, můžete se špatně řezat. Nezapomeňte na to, zvlášť pokud děti v domě!
5. Čepele, dokonce i ty dobré a vhodné pro vás, se mohou prodávat u vašeho domova, ale může se stát, že musíte objednat přes internet, v tomto případě získáte malou dodávku.
6. Problémy přetrvávají u krtků a dalších problémových oblastí, ale bezpečnost je v tomto ohledu jednodušší,
než holicí strojek, a mohou být řezány i systemisty.
7. Nezapomeňte, že se můžete dostat do tupého nebo vadného čepele, někdy i do falešného,
nikdo z toho není imunní.
8. Tento případ se může stát "špatným" - počáteční sběrné stroje,
pak můžete zapomenout na uložení. ;)

Pro mě osobně, klasický stroj ve tvaru T - v tuto chvíli nejvhodnější volbou. Která možnost je pro vás vhodnější, je subjektivní záležitostí, ale nyní máte nějaké klady a zápory.

Shavett - holicí strojek s výměnnými noži

Všichni muži vědí, jaký je holicí stroj s vyměnitelnými noži. Tento nástroj často najdete v kadeřnických salonech či holičství. Mnoho odborníků si nedokáže představit práci bez tohoto mechanismu, protože dokonale oholení vlasů a jasné obrysy.

Dnes budeme mluvit o tak nebezpečném holicí strojce, jako je Shavett. Tato holicí strojka má vyměnitelné čepele, které lze použít pro denní holení. Budeme se naučit výhody a nevýhody tohoto nástroje, zjistit, jaké jsou jeho typy a jak je používat.

Vyměnitelné čepele: všechny výhody a nevýhody

Chcete-li používat žiletky, potřebujete znát všechny výhody a nevýhody tohoto typu holení. Mezi výhody patří:

 • Zakoupením společnosti Shavett budete zřídkakdy vynaložit peníze na nákup nové čepelky, abyste šetřili čas.
 • Čepel lze použít až desetkrát.
 • Jedna čepel nevyžívá strniště a nepoškozuje pokožku.
 • Shavett rychle odstraňuje nežádoucí vlasy.
 • Tento nástroj lze nosit a používat, i když nejsou dobré podmínky.
 • Používáte Shavet, nepřispíváte k znečištění životního prostředí.
 • Nástroj může používat několik lidí, protože jsou vyjímány a vyměněny.

Navzdory několika výhodám má holicí strojček určité nevýhody. Pokud nevíte, jak používat Shavett, pak je vysoká pravděpodobnost, že budete dlouho holení a dokonce se ublížíte. Také musíte zvolit, která čepelka vám vyhovuje osobně. To může trvat spoustu času, protože kůže může reagovat špatně na určité druhy kovů, ze kterých je kotouč vyroben.

Odrůdy holičů

Shavetki mají dva hlavní typy:

 1. Široký profil. Břitva má běžnou čepelí. Když zablokujete ostří, můžete ji převrátit na druhou stranu.
 2. Úzký profil. Razítka jsou na polovinu a jsou oboustranné.

Šavetta byla určena pro profesionály a holičky, kteří profesionálně řezali jejich vousy. I v současné době využívá tento nástroj mnoho kadeřníků.

Co je Shavett a proč jsou zvoleny většinou?

Nebezpečná holicí strojka shavetka má výrazný rozdíl od konvenčních holicích strojků. Ačkoli je vzhled čepelí totožný s klasickou holicí strojkou, můžete v ní vyměnit čepelky.

Některé vyměňte rovné břitvy šroubem. Protože taková holicí strojka vypadá jako běžný bezpečnostní stroj.

Nejvíce upřednostňuje tento typ holicího strojku, protože není tak ostrá jako nebezpečná holicí strojka, ale účinnější než běžný stroj. Shavetka nemusí být pravidelně ostřejší jako nebezpečná holicí strojka. Je velmi pohodlné a snadné použití.

Na rozdíl od běžných strojů je ve střihu pouze jedna čepel, která nepoškodí pokožku tolik. Nemusí být pravidelně měněno, jako jsou obráběcí stroje. Tak jsou peníze ušetřeny. Také nemusíte trávit čas ostřením čepele, můžete ji jednoduše změnit na novou. Taková holicí strojka se nemůže zkazit. Stačí, abyste jednou drželi na obličeji a odstranili všechny zbytečné chloupky.

Jak to funguje?

Používejte tento typ holicího strojku, ty, kteří vědí, jak používat holicí strojky, ale chtějí usnadnit jejich práci. Je důležité, aby během této procedury nebyla ruka třesána a existují jasné pohyby. Chcete mít skútr není tak drahá jako ostatní holicí strojky. Nepotřebuje péči a podkopávání pokaždé.

Aby bylo příznivé použití holicího strojku, potřebujete znát pravidla pro používání nástroje a jak vložit holicí stroj do přímé břitvy. Nástroj Razor se skládá z následujících:

 • Za prvé, musíte parní obličej, aby se holicí strojka dostala do lepšího oholení.
 • Naneste na tvář pěnu nebo jiné výrobky na holení.
 • Nejdříve ohoďte ploché plochy, jako jsou líce.
 • Břitva by měla být v úhlu 30 ° vůči pokožce. Tento úhel vás ušetří z řezů.
 • Správně si vezměte šavetku v ruce. Existuje mnoho různých způsobů, jak to udělat.
 • Protahujte kůži tak, aby ostří ražila vlasy rychleji a lépe.
 • Oholejte vlasy podle jejich výšky.
 • Po dokončení postupu projděte čepel přes obličej proti růstu vlasů. Díky tomu bude vaše pokožka velmi hladká.
 • Oblasti pod krkem a nosem by měly být pomalu a pečlivě oholeny, protože to je místo, kde mu muži pokládají kůži.

Po dokončení holení vypláchněte kůži z obličeje a aplikujte pleť na kůži, aby ji zvlhčila a uzdravila rány.

Kde koupit a jak se rozhodnout?

Shavett nebo holicí strojek se neprodává v běžných supermarketech. Tento nástroj se nachází ve specializovaných prodejnách pro kadeřníky. Stále můžete najít takové obchody na internetu, zpravidla mají vlastní osobní stránky.

Dvoustranný holicí strojek

Encyklopedie

Děvka břitva byla mnohem jednodušší než moderní stroj. Ve skutečnosti se nic nemusím komplikovat dodnes.

Je načase, aby si lidé pamatovali technologii holení, z níž nejlepší nebylo dosud vynalezeno. Použití oboustranného holícího strojku.

Nová úroveň - bezpečnostní oboustranná holicí strojka

Mnohé z nich dnes opět používají oboustranný ostří pro holení a efekt je skutečně jedinečný a není lepší. Nejste si jisti, zda jedna řezná vrstva může být lepší než vaše kazety se třemi želatinovými listy, zejména s jejich zvlhčujícími proužky, aloe a vitamínem E? Dobře, podívejme se.

Dvoustranný holicí strojek

Trochu historie

Před mnoha lety se k holičkám také podílely holicí strojek. S obavami, že budou používat samozřejmě holicí strojky, byli muži připraveni zaplatit profesionálům za jejich dobře upravený vzhled před datováním a důležitými jednáními.

Samozřejmě, že nebezpečné holení má své kouzlo...

S příchodem oboustranných holicích strojků se mohli holit doma samy o sobě - ​​bylo to bezpečnější a jednodušší než použití holicího strojku. Z toho vyplývá termín "bezpečnostní holicí strojek".

... ale každý může pracovat s holicí strojkou

Jak používat holicí strojek s dvojitou hranou

Začátečníci musí být trpěliví a začíná se holit s péčí. Standardní holicí strojky s vyměnitelnými kazetami jsou obtížně řezitelné, ale s takovými oboustrannými holicí strojky můžete získat pár řezů. Může to být děsivé pro mnoho lidí před prvním pokusem o holení s dvojitou ostří. Zdá se to divné, že takovou břitva pojmenovat bezpečně, ale to je jen na začátku. Chcete-li získat důvěru, doporučujeme si přečíst naše tipy. Použijte dvojitý holicí strojek následovně.

1. Zvlhčujte kartáč horkou vodou, abyste změkčovali štětiny. Obecné použití holícího kartáče vám poskytne nový vzhled (nejlepší holení je vyrobena z jezevčího pláště). Zvedne chloupky, což znamená, že holení bude co nejčistší.

Nejlépe hřebeny na holení - vyrobené z jezevčí vlny

2. Odstraňte přebytečnou vodu štětcem. Na vlhký povrch naneste krém na holení. Aplikujte krém na obličej malým štětcem ve stejném kruhovém pohybu, jakým aplikujete pleťový krém. Pokud v důsledku toho získáte stejný nádherný vous, jako je Santa Claus - jste na správné cestě.

Používejte holicí krém na obličej.

3. Běhněte holicí strojček na tváři se sklonem asi 30 stupňů.

4. Vytáhněte holicí strojek rovně dolů. Není třeba žádné úsilí - rukojeť holicího strojku se postará o všechno samo o sobě.

Když holíte, odejměte holicí strojek pod úhlem asi 30 stupňů.

5. Mysli na něco odvážného, ​​například, že se chystáte vystřihnout strom.

6. Opakujte několikrát.

Doporučujeme provést 1-2 pohyby na růst vlasů a jeden lehký pohyb proti - tato technika zajišťuje dokonale hladké oholení. Buďte opatrní při holení proti růstu vlasů - jsou to často vrozené chlupy a první dva pohyby podél linie růstu snižují riziko rozštěpení.

Výhody oboustranných holicích strojků

Vyzkoušejte to a budete říkat: "Nic zvláštního. Žádný problém. Není pravděpodobné, že byste ublížili, protože bezpečnostní holicí strojka plně ospravedlňuje jeho název: má anatomicky vypočítaný okraj, který ve většině případů chrání před řezáním.

Bezpečnostní holící strojek má anatomicky vypočítaný okraj, který chrání proti řezům.

Pravděpodobně nebudete vědět, proč někdy někdo musí držet kus toaletního papíru tu a tam. Nepřišel k tomu, ale někdy nemůžete bez drsných okrajů: zde a tam si z času na čas všimnete malé chyby, například vyčnívající chloupky. No, kde je pravda, ptáš se? Všechny články na internetu moudře křičí, že holení s dvojitými ostřími překonává i nejdivočejší očekávání...

Časem to pochopíte - nikdo vás neklamal, každý měl pravdu, stačí, abyste se na něj dostal. Praxe a praxe znovu. Účinek holení s oboustrannými čepelky jistě ocení ostatní a pokaždé se výsledek bude zdát lepší než ten předchozí. Pokud se žena dotkne tváří a má ráda, tak jste na správné cestě.

Ženy určitě ocení vaši novou techniku ​​holení.

Fanoušci holí s bezpečnostními holicí strojky s dvojitými čepelemi se brzy dostanou do druhu nirvány. Bez drsnosti, střihů a vrozených vlasů. A samozřejmě budete testovat hladkou pokožku na nejvyšší skóre.

S holícím strojkem - žádné hrubé hrany, řezy a vlasy se zvětšenými vlasy!

To je velmi podobné rozdílu mezi zakoupeným a přizpůsobeným oblekem - pokud nebudete vyzkoušet jeden, který bude správně přizpůsoben a přizpůsoben vám, nebudete mít pocit, že je to rozdíl. Břitva s dvojitou hranou je stejný kostým pro vás. Takové oholení způsobí, že nudná povinnost je osvěžujícím rituálem: mnozí nemohou čekat na příležitost pěstovat holicí štětku a zbožňovat hladkost druhého pohybu holicího strojku na kůži.

Holičství s dvojitým ostřím a kartáčem může být příjemným rituálem.

Chcete-li se připojit k okruhu milovníků holí s dvojitou čepelí, nezapomeňte: toto holení trvá více času, zvláště na prvním místě. Nicméně, když dáte ruku, můžete závodit rychlostí s milenci jednorázových kazet.

Rozdíl mezi holičkou na kazety a holicí strojkou s dvojitou hranou

Může se jednat o situaci, kdy jste spěchá, nebo dokonce rozhodnete o vytvoření experimentu porovnávajícího oboustranný čep a stroj se třemi nožkami, souhlasíte s tím, že udělíte další šanci.

V boji mezi novými technologiemi a klasickým stylem není vše hladké: holicí proces jistě nezáleží, dokonce i zvuk se vám bude zdát nepříjemný. Můžete se oholit rychle a snadno, ale kompromis v oblasti kvality je nepravděpodobné, že by vás mohl oslovit.

Musí se připustit, že holicí stroje nejsou takovými odpadky. Holení s nimi bude rychlé, i když ne tak rychlé jako u holicího strojku. Čas od času je mnoho z nich musí používat, pokud je potřeba nalézt naléhavé problémy v práci a není dostatek času na vysoce kvalitní oholení. Jsou snadno použitelné a bezpečné. To je jejich hlavní výhoda - pokud jste si neřízli krk v dospívání, nikdo by neměl být takový výsledek opatrný.

Jedinou kvalitní břitvou s vyměnitelnými kazetami je schopnost oholení vážných štětin, dokonce i vousů.

Holicí strojku lze ovládat jak dlouhé strniště, tak vousy

Jedná se o jedinou situaci, kdy dvojité čepele nepomohou: pokud jste se neohlížili po dobu čtyř dnů, přinese vám nepohodlí a dokonce i bolest. Když se vrátíte z dovolené, vaše první holení bude pravděpodobně se strojem. Teprve poté, co se zbavíte štětin, můžete pokračovat v tomto pravidelném oholení štětcem a dvojitou čepelí.

Pro holení s obráběcími stroji není dovednost důležitá, ale stojí to za peníze: v osmi Mach 3 kazetách uložíte asi 800 rublů a za pouhých sto nebo dva si můžete koupit 100 super-tenkých oboustranných čepelí!

Kromě skutečnosti, že holicí strojek je krásný a efektivní, je také levný.

Kromě vtipy, za třetinu ceny, obraťte se, že vás ani vaše přítelkyně nezapomenou!

Totéž platí pro baterie. Máte hřeben pro baterie? Ne, dělá vynikající práci sama o sobě a za účasti vysoce kvalitního gelu na úpravu vlasů. Zde a břitva se postará bez baterií. Bod.

Muži většinou oholeny stroji krémem nebo holicí gel z trubky pod tlakem - nevidíte, jak tato látka ucpává vaše póry? Navíc to není zvlhčující. A z toho, co se děje, prostě nechtějí myslet. Ale normální pěna nebo krém na holení, který si bič sám a zvlhčí pokožku lépe a je levnější a nezpůsobuje alergické reakce.

Krém na holení nezakrývá póry a zvlhčuje pokožku

Kromě toho, holicí strojek s oboustranným ostřím vám ušetří z vrozených vlasů! Jak? Představte si, že odlupujete brambory: čepel odřízne horní vrstvu. Co když má vaše ořezávač dvě čepele? Druhá čepel řeže o něco víc než první: tímto způsobem řežete a vyhazujete vitamíny! A pokud používáte šest listů? Teď si představte svou tvář místo tohoto nešťastného bramboru. S největší pravděpodobností vám stačí jedna čepelí.

Proč je dvojitý holicí strojek opravdu skvělý

Když se člověk chce cítit v pohodě, jde do tělocvičny na houpající se svaly. A pokud chcete cítit nejlepší, oholejte ve sprše svého pokoje se skutečným ostřím s dvojitou čepelí a bívejte pěnu jako doma. Je to jako zvýšení zatížení, s čím jste úspěšně zvládli.

Lidé vždy respektují toho, kdo se holí klasickým způsobem. Holení s oboustrannými čepelky vyžaduje více času a úsilí, ale úsilí se k vám vrátí stokrát. Pokud nejste schopni vynaložit úsilí na péči o sebe a svůj vzhled, neočekávejte žádné výhody od těch, kteří jsou připraveni na takové úsilí.

Pro Více Informací O Suché Vlasy