logo

Jak zesvětlit vlasy bez poškození? 7 osvědčených metod

Skutečná otázka je, jak zesvětlit vlasy bez poškození. Složení chemických barviv ve skutečnosti obsahuje škodlivé složky, které po interakci s vlasy ztrácejí zdravý vzhled. Proto vyžadují dlouhodobou obnovu. Chcete-li tomu zabránit, můžete použít efektivní způsoby, jak bezpečně rozjasnit. Za tímto účelem se používají jednoduché lidové prostředky. Všechny postupy lze provést doma.

Jak zesvětlit vlasy bez poškození, aby nebyla návštěva salonu? Důležitým krokem je příprava na postup a pak péče. Díky osvětlení tvář vypadá mladší, tolik žen si vybírá tento typ kadeřnictví. Postup lze použít pro tmavé a blond vlasy. Abyste se vyvarovali chyb, měli byste se seznámit se všemi jemnostmi práce.

Obsah

Pro tmavé kudrlinky

Pro tmavé kudrlinky je vyžadováno krémové barvení nebo bělící prášek. V tomto případě je důležité neutralizovat červeno-oranžový odstín. Krémová barva má světelný a tonizující efekt. Používá se pro tmavé blond kudrlinky.

Pro černé prameny je lepší vybrat prášek, díky kterému se provádí osvětlení na 8 tónech. Poté budete potřebovat tónování, takže celý proces bude dlouhý. Před zahájením procedury byste se měli ujistit, že si zvolíte osvětlení, protože vlasy jsou přirozeně kombinovány s očima a obočím.

Pro blond vlasy

Nejvíce neškodný způsob, jak zesvětlit vlasy, je zvýrazněn. Perfektně aktualizuje barvu a zvětšuje objem. Ve srovnání s barvením je postup bezpečnější.

Šampony jsou určeny k bezpečnému zesvětlení vlasů. Ještě lepší je vybrat lidové metody, protože je mnohem snazší ulehčit hnědé kudrlinky než jiné. Mezi ně patří med, rebarbora, heřmánek a citron.

Pro zesvětlení vlasů se používá citrón, se kterým se barva mění o 1-2 tóny. K tomu se voda (0,5 litru) smíchá s citrónovou šťávou (z 1 ovoce). Výrobek se používá k opláchnutí čistých pramenů. Pro suché kadeře není tato metoda vhodná, protože kyselina citronová má sušicí účinek.

Bezpečné osvětlení

Chcete-li provést vyjasnění bez poškození, postupujte podle receptury. Postup je prováděn na základě následujících pravidel:

 • Chemické prostředky by měly být používány pečlivě, protože mohou vysychat vlasy. Nesprávně se mohou kudrlinky špatně spadnout;
 • Kůže a obličej by měly být chráněny před vystavením peněz;
 • Osvětlené vlasy musí být chráněny před chlórovou vodou;
 • Neměli byste vysvětlit poškozené vlasy.

Stupeň objasnění

Úroveň vyjasnění závisí na:

 • Původní barva vlasů. Osvětlení černé kudrlinky je dost těžké;
 • Doba trvání postupu;
 • Výše prostředků;
 • Teploty

Mírné rozjasnění poškozuje kudrlinky. Proto by měl před výběrem vhodnějšího postupu zvolit vhodnější způsob.

Lemon

Citronová šťáva je vhodná pro zesvětlení tmavých a blond vlasů. Získávají lesk. Nástroj vám umožňuje eliminovat elektrifikaci. Barvení je založeno na následujících metodách:

 • Citronová šťáva (0,5 šálků) smíchaná s vodou (125 g);
 • Před bělení přidá trochu olivového oleje;
 • Poté by měla být kompozice aplikována na čisté kadeře a pak jsou sušeny;
 • Po hodině musíte umýt hlavu klimatizací.

Heřmánek

Daisy udělá vaše vlasy zlaté. Pro přípravu prostředků požadované suché květy (2 lžíce L.) a vody (2 šálky). Kompozice by měla být vyhřívána na nízké teplotě. Po 15 minutách si ji můžete vzít a ochladit. Roztok musí být vypuštěn.

Hamburku se používá jako klimatizace. Heřmánek lze kombinovat s kopřivou (1 polévková lžíce). Byliny jsou vařené v 1 litru po dobu 10 minut. Kompozice se používá k opláchnutí čisté hlavy. Po uplynutí 15 minut ho můžete vypláchnout.

Kefír

Bezpečné odlehčovací vlasy s kefírem. Je nutné, aby byl produkt nejméně 3-4% tuk a není příliš čerstvý, protože je obohacen o kyseliny. Bude to vyžadovat kefír (0,5 šálku), vodku (2.st.), Citronovou šťávu (z poloviny plodů), žloutek, šampon.

Složky se smíchají a potom se kompozice aplikuje na vlasy. Hlava by měla být zabalena s lepícím filmem a pak s ručníkem. Maska trvá asi 8 hodin a pak by měla být omyta šamponem.

Skořice

Skořice musí být předem rozemletá a smíchána s balzámem v množství 2: 1. Nástroj se pak aplikuje na vlasy. Teplo je tvořeno plastovým pytlem a ručníkem. Maska je platná po dobu 8 hodin.

Rozjasnění skořice je také vhodné pro tmavé vlasy. Objeví se jasná záře. K posílení účinku postupu se provádí 3krát týdně.

Před zasedáním potřebujete umýt vlasy složením na bázi šamponu, soli, sody. Nástroj vám umožňuje zjemnit vlasy. Po vysušení se med aplikuje a pak musíte nosit šátek.

Pro vyjasnění medem se teplo nevyžaduje. Maska se používá po dobu 10 hodin. To umožní nejen objasnění, ale i odstraňovač barvy. Kudrlinky jsou hedvábné.

Henna je přírodní kosmetická složka, která nejen umožňuje barvit vlasy, ale také je posilovat. S ním je posílení struktury a ošetření dělených konců.

Příprava kompozice s hennou by měla vycházet z pokynů. Zobrazuje se také doba expozice. Poté umyjte hlavu teplou vodou. Výsledkem je jednotná a atraktivní barva.

Peroxid vodíku

Kvůli peroxidu vodíku se provádí 2 typy vyčištění:

 • Snadné Je určen pro světlé vlasy. Pro vyčištění o 2 tuny je nutný peroxid vodíku o hodnotě 3-5%. Za prvé, měli byste si umyt vlasy, uschnout a můžete použít balzám. Poté proudí peroxid do lahvičky. Vlasy musí být česané a mohou být aplikovány. Počkejte půl hodiny, poté opláchněte. Na konci je aplikován klimatizační zařízení;
 • Hluboko Postup je zapotřebí pro tmavé vlasy. Peroxid 8-12% (40 g), který se smísí s tekutým mýdlem (40 g), vodou (30 g). Nástroj musí být nanesen na neupravenou hlavu. Nosit klobouk nestojí za to, aby se nehořel. Po 30 minutách můžete svou hlavu opláchnout kyselinou octovou. Výsledkem je jednotná a atraktivní barva.

Tyto bezpečné metody jsou určeny pro domácí použití. S nimi nebude struktura vlasů poškozena. Nyní známé metody, jak zesvětlit vlasy bez poškození. Výrobky pro přirozené masky budou vždy doma. Postupy vám umožní posílit kudrlinky, zlepšit jejich vzhled. Je nutné pouze dodržovat pokyny pro vysoce kvalitní vyjasnění.

Zesvětlení bez poškození vlasů - pravda nebo mýtus?

Touha mít blond kudrlinky je tak silná, že ani strach z poškození kvality nezastaví vzhled vlasů. Jakýkoliv postup osvětlení, i ten nejjemnější, není pro vlasy příznivý. Výsledkem odbarvení je nejen dlouho očekávaný odstín blond, ale také suchý, nudný, bez života. Jak dosáhnout dobrého účinku a udržet zdravé vlasy? Jak zesvětlit vlasy bez poškození jejich vzhledu? Zvažte možné možnosti.

Účinek osvětlení na kadeře

Jakákoli změna barvy ovlivňuje stav kudrlin, zejména pokud je osvětlení. Zničení přirozeného pigmentu nastává v důsledku oxidačního procesu, který negativně ovlivňuje celou strukturu vlasů.

Při působení chemické reakce se v místě přírodního melaninu vytvářejí dutiny a stavební keratin je výrazně deformován. Jádro po vyjasnění oslabuje. Uvolněná vrstva vloček pokrývajících vlasy přestává poskytovat spolehlivou ochranu.

Kudrlinky jsou suché, křehké, nudné, bezbranné.

Je to důležité! Jakýkoli dopad může zhoršit jejich stav. Proto ošetřujte bělené vlasy velmi opatrně.

Příprava na postup

Aby vlasy měly méně škodlivý účinek v procesu objasnění, měli byste se předem připravit na:

 1. Co nejvíce zkraťte: výrazně omezte nebo odmítněte jakékoliv vystavení teplu (vysoušeč vlasů, usměrňovač, slunce).
 2. Neprodukujte jiné škodlivé vlasy, chemické účinky (perm, barvení).
 3. Pokud bělení je plánováno za měsíc nebo více, je žádoucí připravit si hlavu vlasů pomocí domácího osvětlení: udělat masky a opláchnout. Vyberte vhodné recepty se skořicí, medem, kefír, heřmánek, ale bez chemikálií, alkoholů. Postupy osvětlení střídají živiny. 2 týdny před agresivním bělení je dokončeno domácí "barevné vyloučení".
 4. Poskytněte pramenům správnou péči: výživu, hydrataci, důkladné čištění. 1 týden před zahájením léčby se intenzivní péče zastaví.
 5. Je lepší zbavit se rozštěpů před barvením, protože jsou viditelnější na světelných pramenech. Vlasy budou vypadat nedbalé. Pokud se provádí bleskování v kabině, je tato manipulace přípustná ihned po změně barvy.
 6. Vlasy by neměly obsahovat stopy stylingu, dokonce i chlorovaná voda z bazénu nebo mořská sůl, která padla na kudrlinky, může zkazit výsledek nadcházející bělení.
 7. Je nutné vyčistit kudrlinky 1-3 dny před zahájením procedury, na pokožce se vytvoří přirozená ochranná vrstva.
 8. Je důležité vést zdravý životní styl: jídlo, spánek, špatné návyky.

Při dodržení těchto jednoduchých pravidel bude mnohem snazší dosáhnout nejlepšího výsledku. S zdravým, připraveným vlasem můžete doufat v příznivý výsledek událostí.

Jak vypadat vlasy co nejdéle

K tomu, aby byly vlasy méně ovlivněny chemickými barvivy, je nutné nejen řádně připravit, ale také dodržovat doporučení k objasnění.

 1. Velmi pečlivě přistupujte k výběru barviva. Pokud se vlasy nemusejí výrazně zbarvit (více než 3 tóny), pak stojí za to zabývat se jemnějšími prostředky.
 2. Když jemné zesvětlení vlasů neodpovídá (tmavá původní barva, tuhá struktura), měli byste vážně zvážit výběr oxidačního činidla. Čím tmavší a tlustší tyč, tím více koncentrovaná kompozice byla použita.
 3. Ujistěte se, že dodržujete časový interval doporučený výrobcem. Barva Perederzhivaya zvyšuje riziko spálení kudrlin, zranění pokožky.
 4. Není-li jediný postup k dosažení požadovaného výsledku dostatečný, je nutné zbarvení opakovat, avšak nejdříve v týdnu.
 5. Pro zesvětlení vlasů bez poškození vlasů je nutné neustále sledovat proces. Pokud se objeví nepříjemné pocity: svědění, pálení, ohřev, měli byste okamžitě vyprávět kompozici tak, aby vlasy po takové manipulaci neopouštěly svého majitele.
 6. Je nutné pečlivě přečíst pokyny k barvivové kompozici a důsledně ji dodržovat. Nezanedbávejte test alergií.

Pozor! Dodržování doporučení pomůže chránit prameny před negativním dopadem, proces odbarvení se uskuteční bez ztráty, frustrace.

Jemný blech

Pro ty, kteří nepotřebují dramatickou změnu vzhledu, je vhodné jemné osvětlení vlasů. Pro takovou manipulaci existuje mnoho nástrojů, jemně působících na hlavu vlasů.

Pomocí tonických, tónovaných šampónů můžete změnit barvu kudrlin v 1-2 krocích. Současně je kompozice převážně šetrná, umožňuje vám provést bezpečné vyblednutí vlasů. Kudrlinky získávají nový odstín, lesk, vypadají zdravě.

Barviva bez amoniaku změní barvu kudrlin, aniž by je poškodila ve 4 krocích. Tato metoda bude vynikajícím řešením pro identifikaci hloubky přirozeného světla. Nasycené barvy, krásné lesk bude výsledkem takového zbarvení. Vlasy po bezammiachnyh barvivech lehce kazí.

Osvěžující krém, sprej v poslední době těší velké popularitě. Jsou snadno použitelné, kompozice se aplikuje pečlivě, kudrlinky se nerozkládají. Ovšem tento efekt není silný (1-3 kroky). Ale umožňuje vám dosáhnout některých trendových efektů, například ombre.

Domácí kosmetika

S pomocí vlasových receptur si můžete vlasy osvěžit doma. Tato volba je vhodnější pro majitele světle hnědých odstínů, ale také pro brunety pomůže mírně snížit horkost barvy. Domácí kosmetika je absolutně neškodná pro vlasy, dokonce i v mnoha případech je schopná posilovat, vyživovat.

Maska se skořicí a medem

Brunetky, je důležité vědět, jak lehce odlehčit jejich prameny, s maximální péčí. Tento recept je dokonalým řešením. Skořice dá tmavě zlatý odstín a olej vyživuje prameny.

V mírně zahřátém medu (2 lžíce lžíce) ve vodní lázni přidejte olivový olej, přivedený na tělesnou teplotu, stejným způsobem ve výši 2 lžíce. lžíce. Do výsledné hmotové směsi 2 lžíce. lžíce mleté ​​skořice a kondicionéru na kadeře. Důkladně promíchejte, aplikujte na prameny, teplé, počkejte od 1 do 8 hodin. Umyjte obvyklým způsobem.

Přečtěte si více o této metodě v článku: skořice a med pro zesvětlení vlasů.

Vezměte prosím na vědomí, že drcená skořice je z vlasů špatně vymyta - musíte ji důkladně opláchnout vodou.

Maska s heřmánkem a glycerinem

Blondýny by si měli pečlivě vybrat recepty pro objasnění tak, aby v důsledku toho nekupovali červené oči. Heřmánek dodá světle zlatý lesk, a glycerin vytvoří kudrlinky odolné a lesklé.

Brew 2 polévkové lžíce. lžíce sušených heřmánkových květů s 1 šálkem vroucí vody, infuse na 1-2 hodiny, napnutí. Ve výsledné infuzi při pokojové teplotě přidejte 5 polévkových lžiček. lžíce glycerinu. Roztok rovnoměrně rozetřete na prameny a zahřejte. Po 1 hodině opláchněte.

Ve zvláštní sekci jsme pro vás vybrali mnoho způsobů, jak zesvětlit vlasy lidovými prostředky.

Jak vybrat barvu pro osvětlení

Často se ženy ptají, jestli je barva špatná na vlasy. Je možné jednoznačně odpovědět, že sloučeniny obsahující amoniak nejsou pro vlasy neškodné. Výběr bělicího činidla by se měl brát vážně.

Sparing prostředky nejsou vhodné pro zásadní změnu obrazu, takže byste měli při výběru vzít tuto skutečnost okamžitě v úvahu. Jsou vybrány agresivní přípravky, doplněné různými složkami péče: oleje, výtažky, vitamíny. Takto barva "změkne" škodlivé účinky.

Pro domácí použití je perfektní krémová struktura. Taková možnost zajistí pohodlné kreslení, rovnoměrnou distribuci. Hue je homogenní.

Vyberte si profesionální barviva, myslíte si, že jsou nejlepší, nestojí za to. Doma, je těžší připravit kompozici, jestliže neexistuje žádná relevantní zkušenost, můžete dělat chyby v poměrech, které poškozují vlasy.

Barva na osvětlení je lepší vybrat si slavné značky, osvědčené výrobce. Upřednostnění velmi drahých nebo levných možností nemá smysl.

Rada Pokud neexistuje žádná zkušenost s objasněním, je lepší nechat experimentovat sami, ale jít do salonu nebo alespoň konzultovat dobrého specialistu. Atraktivní vzhled, přítomnost zdravých vlasů na hlavě - primární úloha.

Mnoho žen, kteří se rozhodnou experimentovat s barvami, přemýšlí, jak zesvětlit vlasy bez poškození zdraví. Opatrná příprava na postup, dodržování doporučení pro barvení, kompetentní přístup k výběru nástrojů pomůže dosáhnout dobrých výsledků. Aktualizovaný vzhled bude radost a inspirace.

Jsme pro jemné osvětlení vlasů:

Užitečná videa

Užitečné tipy a recepty pro bezpečné odírání vlasů doma.

Metoda domácího osvětlení vlasů bez poškození a chemických složek.

Jak zesvětlit vlasy bez poškození

Rozhodli jsme se prozkoumat, že pánové dávají přednost blondům a mění barvu vlasů? Neměli byste se ulehčit doma, jít do osvědčeného salonu. Kvalifikovaní mistři nabízejí různé možnosti barvení, které nebudou poškozovat vlasy.

Nyní jsou nejoblíbenějšími metodami pečlivého objasnění:

 1. Spomocí barviv bez amoniaku - Amoniakové výrobky silně suché vlasy.
 2. Výrobky s přírodními oleji v kompozici. Olej vytváří na vlasy nejtenčí film, který je chrání před vyschnutím, když je vyjasněn.
 3. Keratin opravné prostředky. Keratín vyplní dutiny ve vlasech, chrání je před poškozením při osvětlení, dodává leskům kudrlinky.

Při výběru metody barvení stojí za to, že je bezpečné měnit barvu z černé na blond nebude fungovat. Stříhací procedury mohou poskytnout dobrý výsledek blond, lehké kaštanové kadeře. Podívejme se podrobněji na nejoblíbenější možnosti bezpečného vyjasnění.

Osvětlení barvivem bez amoniaku

Použití těchto barviv umožňuje získat výsledek střední odolnosti, odstín zůstane na vlasy ne více než 8 týdnů. Produkt má následující výhody:

 1. Obsahuje minimální množství škodlivých složek, vhodné i pro uvolněné poškozené prameny.
 2. Může být aplikován na citlivou pokožku hlavy, nezpůsobuje odlupování a svědění.
 3. Složení barviv je obohaceno výživnými přírodními oleji, které mohou chránit kudrlinky před negativními faktory.
 4. Může být použita těhotnými ženami.
 5. Při dalším používání stejného světlého odstínu se pigment hromadí, barva kadeří se stává světlejším a nasycenějším.

Nevýhody použití těchto barviv zahrnují nízkou trvanlivost na cenu výrobku, která je vyšší než odolná barva. Doporučuje se použít prostředky pro majitele dříve nenavoněných nebo lehkých kadeří. Na šedé prameny se barvivo nepoužívá.

V salonech mistra můžeme kombinovat několik tónů barviva, abychom získali individuální odstín. Nejoblíbenější výrobky používané v salonech jsou Matrix Color Sync, Igora Vibrance, Estel Sense De Luxe.

Dye "Matrix" má širokou paletu, vytváří efekt zasklení. Váčky vlasů jsou utěsněny, což zajišťuje dlouhotrvající trvanlivost a jas stínu.

"Igor" umožňuje získat odstín blond, přesně barevnou paletu. Nástroj obsahuje extrakt z gardenských květin, polynézský olej. Kudrlinky jsou obnoveny, získávají lesk a zářivost.

Produkt z "Estelle" prezentováno v 75 odstínech, které se snadno mísí. Barva obsahuje ceramidy, panthenol, obnovující vlasy a výživné oleje, které je léčí. Přiměřená cena prostředků požaduje mezi mistry.

Použití barviv bez amoniaku vám umožní vyzkoušet si obraz blondýny bez poškození zdraví vlasů a pokožky hlavy.

Zesvětlení se speciálními oleji

Oleje pro objasnění začaly být používány ne tak dávno, ale již získaly popularitu. Výrobky mají přirozenou kompozici a účinně pečují o kadeře. Olejová báze obsahuje mnoho esenciálních mastných kyselin, vitamínů, které stimulují růst vlasů a posilují je.

Při použití těchto prostředků se získává přirozený světlý odstín bez žloutnutí. Zůstane na kudrlích po dobu 7-8 týdnů, pak bude třeba provést postup vyjasnění, aby se obnovil odstín a zbarvení kořenů.

Nevýhody olejů pro osvětlení jsou nemožnost jejich použití na barvené a šedé vlasy. Předtím namalované prameny mohou získat nerovnoměrný odstín a pigmenty šedých vlasů nebudou fixovat. Při přirozených kadeřích závisí závěrečný odstín od počáteční barvy chloupků. Kaštany se stanou světle zlatou, světle hnědou - světlou blondou a načervenalým bude med. Pro tyto oleje nelze získat fialové, platinové blond tóny.

Při barvení se oleje smíchají s oxidační emulzí a rozdělují se na kadeře. Doba vytvrzování závisí na požadovaném vyčištění, čím delší jsou oleje aplikovány, tím jasnější bude odstín.

V profesionálních pravítkách pro vlasy najdete několik jasných olejů.

 1. "Farma Vita" obsahuje mátový olej, levandule, eukalyptus, rozmarýn, kopřivu, fenykl. Výrobek je vyroben v Itálii, má vysokou kvalitu. Po aplikaci nástroje získáte objasnění až 3 tónů. Během používání se produkt zředí emulzí v poměru 1: 2. Malované kudrlinky krásně lesknou, mají hedvábný povrch, nemají statické napětí.
 2. "Solaris" od firmy "Eugene Perma" vám umožní odlehčit prameny až 4 tóny a získat medové a jantarové odstíny. Produkt jemně ovlivňuje přirozený pigment bez zničení jeho struktury. Kompozice obsahuje polysacharidy, kyselinu olejovou, akrylové kopolymery. Nástroj změkčuje chloupky, epidermis hlavy, zachovává vlhkost uvnitř, usnadňuje styling. Olejovitý film vytvořený po použití produktu chrání vlasy před slunečním zářením.
 3. "Blond Studio" od společnosti L'oreal poskytuje jasnost až 2 tóny. Výrobek neobsahuje agresivní složky, amoniak, má konzistenci gelu a hospodárnou spotřebu. Před nanesením přípravku se smísí s emulzí a udržuje se nejdéle 50 minut. Nástroj živí a zjemňuje kadeře, chrání je před nepříznivými faktory. Malované kudrlinky vypadají jako vyhořené na slunci, nemají žlutou barvu. Umístění je jednodušší.

Dávejte pozor! Cena profesionálních bělících olejů je vysoká, prodává se ve velkých láhvích o objemu 500 ml nebo 1 000 ml. Výrobky jsou ale spotřebovány ekonomicky. Téměř všechny lesklé oleje kromě salonů mohou být použity doma. Důležité je rovnoměrné rozdělení, mixování a údržba podle pokynů.

Použití produktů obsahujících keratin

Výrobky s keratinem poskytují bohaté světlé odstíny bez poškození vlasů. Unikátní prášek z "GKhair" umožňuje dosažení studených tónů bez žloutnutí. Prostředky "Miami Beach Bombshell Balayage Powder" a "Juvexin Lightening Powder Plus" jsou vyjasněny na 6-8 úrovních, používané v barvách ombre, balayazh, zvýraznění. Výhody těchto produktů jsou:

 • jednoduchá aplikační technika bez tvorby prachu, pohodlná konzistence při aplikaci;
 • Můžete dosáhnout studených světelných odstínů i na tmavých chlupách;
 • činidla obsahují kaolin, keratinové bílkoviny, které vyplňují dutiny ve vlasech, obnovují je, zachovávají jejich jemnost a lesk;
 • v procesu udržování výrobku se fólie nepoužívá, což chrání prameny před přehřátím, čímž je méně poškozeno;
 • po nanesení čisticích prášků se nevyžaduje tónování;
 • stálost barev je 2-3 krát vyšší než výsledek analogů;
 • V srdci produktu je směs modrých pigmentů, která chrání proti žluté barvě, a to i při maximálním vyčištění.

Prášky se smísí s oxidačními emulzemi 6,9 nebo 12% v poměru 1: 2, v závislosti na očekávaném výsledku. Použití unikátních komponentů, keratin ve složení prostředků zajišťuje minimální poškození pramenů.

Dalším účinným prostředkem keratinu je prášek "KERATIN COMPLEX". Prášek poskytuje pečlivé objasnění na 6 tónů. Lze jej použít na všechny vlasy. Výrobek je smíchán se smetanovým oxidačním činidlem 3,6,9 nebo 12%, ve věku nepřesahujícím 20 minut. Tepelné zpracování se používá pro zvýšení efektu. Keratinové bílkoviny obnovují kudrlinky, při zachování jejich přirozené elasticity a lesku.

Možnosti pro pečlivé objasnění doma

Přirozený světlý odstín může být věnován kudrlinkám sám - oplachování s heřmánek odvar bude pomáhat tady. Dvě lžíce sušených květin naléváme vroucí vodou, inkubujeme 15-20 minut a poté filtrováme. Promyté vlasy se opláchnou vývarem a přirozeně se suší. Pravidelné používání vývaru poskytne lesk lesku, osvětlení.

Je možné kombinovat účinek osvětlení a hojení pomocí masky bezbarvé henny vařené s heřmánkovým odvarováním. Hmota se míchá až do homogenity, na kadeře, inkubuje se 40-60 minut. Na hlavě nosí polyethylenovou čepičku a teplý ručník. Omyjte zbytky teplou vodou. Po nanesení pramenů se stane lehčí, získá se lesk. Takové masky jsou zvláště účinné pro mastné vlasy, jsou trochu suché.

Chcete-li osvětlit několik pramenů, aplikujte čerstvě vymačkanou citronovou šťávu. Je nutné sušit prameny pod slunečním paprskem, po kterém se rozjasní. Lemonový esenciální olej se přidává do šamponů, balzámů a masky. Při pravidelném používání kudrlin z citrónového oleje se rozjasní.

Z různých možností pečlivého objasnění můžete vybrat ten, který poskytne požadovaný výsledek na základě původní barvy vlasů.

8,335 celkem zobrazení, 7 zhlédnutí dnes

Zesvětlete vlasy doma

Být blond je nejen módní. Lehké kudrlinky jsou kombinovány s jakýmkoli tónem pleti a typem vzhledu, dělají obličejové prvky jasnější a výraznější. Změna barvy je však vždy spojena s určitými riziky: nevhodné namalování tmavých pramenů může vést ke zničení struktury, vzniku křehkosti a dokonce ke ztrátě. Po přezkoumání jednoduchých pravidel se můžete naučit osvětlovat vlasy doma bez poškození, ale naopak tím, že je lépe a zároveň udržujete zdraví a lesk.

Bezpečné rozjasňující vlasy doma s pomocí dostupných nástrojů

Touha proměnit se v blondýnku sledovala dívky a až do vzhledu zvláštních barev a prášků. K tomu museli použít všechny známé nástroje, které lze nalézt v každém domově:

 • Bow Jedná se o nejstarší a nejoblíbenější způsob, jak osvětlovat vlasy doma, což spočívá v aplikaci odtučněné cibule na kůži. Odborníci však nedoporučují používat tuto metodu, protože příď dodá vlasům nejen světlý odstín, ale i štiplavý zápach, který lze odstranit pouze pomocí ostříhání a budete muset zcela odříznout všechny kudrlinky vystavené cibuli.
 • Kefír. Pro zesvětlení vlasů doma budete potřebovat přírodní produkt získaný kysaným mlékem. Pouze v tomto případě bude obsahovat nezbytné množství kyselin, které mohou odlehčit prameny. Chcete-li připravit masku, musíte míchat sklenici kefír se šamponem, aplikovat na vlasy, zabalit plast a ručník, nechat 2-3 hodiny. Pak si umyjte vlasy obvyklým způsobem a naneste balzám.
 • Heřmánek. Pro varný vývar 2 lžíce. l sušené květiny je třeba nalít 500 ml vroucí vody, kryt s víkem a ručník, infuse na 30 minut. Výsledná kompozice by měla být vyprázdněna a po každém mytí měla opláchnout hlavy. Efekt je viditelný po 7-10 dnech.
 • Lemon Do 500 ml teplé vody přidejte 50 ml čerstvě vymačkané citronové šťávy a několik kapek oleje z hroznových semen. Výsledný roztok se aplikuje na čisté, vlhké vlasy, které nelze opláchnout.
 • Zlato Před aplikací světelné masky se doporučuje vlasy promývat smícháním obvyklého šamponu s mořskou solí. To pomůže učinit vlasy měkčí a náchylnější bez poškození. Poté je třeba dát med na mokré pramínky, rozložit je po celé délce, nasadit plastovou čepičku a šátek pro udržení teploty. Masku lze držet po dobu 8-12 hodin, poté opláchnout tekoucí vodou a použít balzám.

Jak můžete vidět, ještě předtím, než se objevily barviva, ženy věděly, jak ulehčit tmavé vlasy bez poškození doma. Všechny výše uvedené metody však nejsou vhodné pro rychlou a dramatickou změnu barev. Pomůže to pouze obnovit, zesvětlit prameny o 1-2 tóny a dát jim pšeničný tón. Proto se lidové metody budou muset pravidelně používat.

Jak rychle ulehčit vlasy doma pomocí profesionálních nástrojů

Díky obrovskému sortimentu odlehčovacích výrobků může být každá žena nyní doma platinovou blondou. Speciální prášky a prášky, které byly dříve používány pouze v salonech, lze nyní snadno nalézt ve specializovaných prodejnách a bez poškození vlasů s jejich pomocí doma. Chcete-li to provést, stačí koupit bleskový prášek a zvolit správný oxidační prostředek.

Kritéria výběru:

 • výrobky obsahující 3% peroxidu vodíku, určené k zesvětlení přírodních nebo barvených světlehnědých vlasů s 1-2 tóny;
 • pomocí 6% řešení můžete změnit barvu, čímž je lehčí o 3-4 tóny;
 • 9% kompozice zesvětlí kudrlinky o 5-6 tónů;
 • 12% oxidant má nejsilnější účinek, lze jej použít k dosažení maximální bílé barvy, ale tento vysoce koncentrovaný výrobek může vyvolat zánět kůže, stejně jako zničit žárovky, takže nemůže být použit k zesvětlení kořenů.

Jak rychle ulehčit přirozené vlasy doma

Pokud vaše vlasy nikdy nebyly obarveny, bez poškození, bude snadnější se domnívat, že je blondýnka.

To bude vyžadovat:

 1. Smíchejte prášek a 3% oxidant v nekovové nádobě.
 2. Rozdělte všechny vlasy na 4 části (parietální, časové a okcipitální).
 3. Položte si ručník přes ramena, abyste chránili oblečení a používali rukavice.
 4. Rychle aplikujte výslednou kompozici na kořeny, začínající od okcipitální zóny a končící parietální.
 5. Šířte zbývající množství blesku po celé délce.
 6. Pečlivě přečtěte vlasy, aby byly hladké.
 7. Nasaďte plastovou čepičku, omotávejte hlavu ručníkem.
 8. Po 20-30 minutách směs vypláchněte tekoucí vodou.
 9. Používejte balzám na bělené vlasy.

Jak osvětlit vlasy vlasy doma

Nesprávné použití zjasňovacích a rozvíjejících látek může vést k nerovnoměrnému zbarvení pramenů, vzniku tmavých skvrn a nežádoucího načervenalého odstínu. Chcete-li získat jemný a rovnoměrný tón, je důležité zvolit správný oxidační systém.

Chcete-li rozjasnit blond vlasy doma, budete potřebovat jasný prášek smíchaný s 3% oxidačním činidlem. V tomto případě by měla být barvicí kompozice nejprve aplikována na kořeny, pak rovnoměrně rozložena po celé délce. Pro kaštanové odstíny bude zapotřebí 6% okysličovadla.

Jak rychle a bez poškození ulehčí velmi tmavé vlasy

Rychlá přeměna z hořící brunetky na blondýnku je téměř nemožná: červenoranžový pigment obsažený v chemických barvách se usazuje hluboko v kudrlích. A čím je koncentrace vyšší, tím tmavší je barva vlasů. Proto k osvětlení jasných brunet bude potřebovat 9% a 12% oxidačního činidla. V tomto případě by se čisticí prostředek s 9% roztokem měl aplikovat na kořeny a od 12% - po celou délku. Před barvením mohou být tmavé kudrlinky ošetřeny speciálním odstraňovačem, což rychle odstraňuje barvu.

Od doby vystavení kompozice bude záviset na intenzitě barvení, takže je lepší zkontrolovat stupeň objasnění tmavých pramenů každých 10 minut. Celková doba trvání procedury by neměla přesáhnout 40 minut. Pokud je to nutné, můžete vlasy znovu zesvětlit práškem a okysličovadlem po 2-3 týdnech.

Re-osvětlení vlasů doma

Chcete-li rychle zbarvit kořeny nebo bez poškození aktualizovat barvu, bude to stačit 3% oxidačního činidla. Musí být smíchán s čisticím práškem v poměru uvedeném výrobcem. Výsledná kompozice by měla být aplikována pouze na kořeny a po 20 minutách - rozdělit zbytek prostředků po celé délce, hřeben a oplachovat po 5-10 minutách.

Konečná fáze objasnění: jak dosáhnout požadované barvy

Profesionální prášky a prášky pomáhají rychle a bez poškození neutralizovat tmavý pigment ve vlasech. Je možné dosáhnout nasyceného odstínu pomocí tónování nebo běžné smetanové barvy. To pomůže dát kudrlinkám bohatý béžový nebo platinový tón, vyplní je zevnitř, zabraňuje křehkosti a neuspokojivému vzhledu.

Tonizované vlasy mohou používat:

 1. Speciální šampony a masky pro blond vlasy, plní je pigmentem požadovaného odstínu.
 2. Profesionální mixton přidává do barvícího prostředku, aby neutralizoval žluté nebo zázvorové barvy.
 3. Krémová barva na bělené kadeře.

Bez ohledu na stupeň světelných pramenů je důležité pamatovat na jejich výživu. Bez ohledu na zvolenou barvu vypadají vlasy krásně, pouze pokud jsou zdravé. Proto musíte po barvení pravidelně používat výživné masky, balzámy a šampony určené pro bělení vlasů. Pouze s jejich pomocí můžete zachovat brilantnost, zjemnit texturu a zvýšit jak jasnou bílou barvu, tak bohatou béžovou barvu.

Jak zesvětlit vlasy bez poškození?

Někdy je třeba objasnění jako základ pro jiný odstín a někdy samo o sobě, pokud je cíl blond nebo zvýrazněn. V každém případě je důležité pochopit, jak správně odlehčit vlasy, aby nedošlo k jejich "spálení" - a článek o sympaty.net je jen o tom!

Způsob, jak zesvětlit odstín na jeden nebo dva tóny

Za prvé, mluvte o jemnějších možnostech, jak osvětlit tmavé vlasy - tyto manipulace s různými přírodními kompozicemi lze provést doma. Je však třeba si uvědomit, že následující recepty budou účinné pouze pro nevyléčené vlasy, neboť při tmavém barvení je třeba vyplatit barvivo chemickými složkami.

Opláchněte citronovou šťávou

Jeden z nejjednodušších a nejlevnějších způsobů, jak ulehčit vlasy doma. Aby se tak stalo, šťáva z jednoho citronu musí být nalita do pollitrového kontejneru s vodou - toto množství kapaliny stačí k opláchnutí celé hmotnosti vlasů ihned po šamponování. Chcete-li vidět efekt, je třeba tento oplach opakovat několikrát po dalším šamponování. Barva, kterou přirozeně vypadá jako hnědá nebo bruneta, je tmavá blondýnka.

Některé zdroje doporučují, aby seděly na slunci a vysychaly vlasy po opláchnutí citronu. Nicméně "Krásný a úspěšný" ví, že je to úplně špatné - nebude to znamenat žádnou významnou změnu ve stínu, ale hrozí riziko úpalu (pokud je venku horké) nebo studené (pokud je chladné a větrné).

Heřmánkový odvar

Sklenice vařené vody je vyrobena ze dvou plněných lžiček heřmánkových květin. Používá se také jako oplach po umytí. Ale musíme pochopit, že heřmánek dává nejen domů vlasy, ale i tmavé vlasy. A to je zvláště patrné, pokud je původní barva blond nebo "tmavá blond".

Neexistuje však žádná škoda z této domácí metody - po opláchnutí vlasů v heřmánku nebude sucho ani lupy!

Kefírová maska

Existuje mnoho receptů, jak osvětlit tmavé vlasy doma pomocí kefíru. Ve všech receptách na masky je kefír hlavní kyselou přísadou a do ní mohou být přidávány výživné, změkčující nebo stínující složky. Například:

 • Surové vejce;
 • Zlato;
 • Koňak;
 • Šampon pro suché vlasy.

V každém případě je tato podstata následující: na hlavu se aplikuje kefírová maska ​​a rozděluje se přes vlasy, hlava je zabalena s přilnavou fólií a nasazena na plastové víčko - a směs zůstává na vlasy několik hodin. Některé ženy, rozhodující se, jak zesvětlit vlasy bez poškození vlasů, celou noc s touto maskou chodí spát celou noc. A na krátkou dobu (až hodinu) masku na kefír nemá smysl používat - nebude mít žádný efekt osvětlení.

Jak dosáhnout úplného vyjasnění?

Ale pokud mluvíme o maximálním vyčištění (ideálně - na bílou), pak je to možné dosáhnout pouze použitím chemických barviv. Samozřejmě, že mohou být potenciálně škodlivé, ale pokud se správně dostanete k otázce, pak mohou být blond vlasy zdravé. Jak osvětlit tmavé vlasy?

A v salonech a doma budete potřebovat prostředek pro objasnění. Prodává se samostatně a objasnění se provádí samostatným postupem před dalším barvením nebo tonizováním. Zesvětlovač buď vypadá jako krémová barva nebo jako prášek pro následné ředění. Práškové možnosti nejsou pro domácí podmínky velmi vhodné, ale používají se v salonech, protože odborníci vědí, co a v jakém poměru zředí takovou látku.

Po nanesení čističky se používá i tonerová látka, která po obvyklém vyjasnění odstraní žlutou barvu blond.

Kromě toho stojí za to vědět, že světelná složka je součástí všech barviv na vlasy obsahujících amoniak - to znamená, že barviva nejen impregnují vlasovou strukturu novou barvou, ale do jisté míry "potlačují" přirozené barvy. Proto můžete získat například tmavý blond odstín z přírodního kaštanu nebo barvené měděné červené kadeře z přírodní brunetky bez předchozího úplného objasnění.

Jak doma, tak i v salonech, po osvětlení se na vlasy aplikují výživné masky, aby se minimalizovalo poškození a snížila se poškození vlasů.

Je možné zesvětlit vlasy bez poškození?

Curly - vyrovnání, rovný - kadeř, světlo - trochu tmavší, tmavší - zesvětlení. Pravděpodobně jste už uhádli, že mluvíme o ženských kadeřích. A pro ně je těžké žít. Duše dívky neustále vyžaduje změny ve vzhledu. V tom samozřejmě není nic špatného, ​​ale pod vlivem chemikálií obsahujících chemikálie, vlasy ztrácejí svůj zdravý vzhled. Proto každá dáma prostě potřebuje vědět, jak udělat neškodné osvětlení vlasů.

Důležité body

Před zahájením procedury osvětlení vlasů doma věnujte pozornost následujícím skutečnostem:

 • Při zesvětlení mohou být namalovány kudrlinky, které mohou způsobit neočekávaný odstín.
 • Zesvětlení vlasů pomocí chemikálií vyžaduje dlouhodobou obnovu.
 • Tradiční způsoby, jak zesvětlit vlasy pomocí přírodních ingrediencí, neškodí kadeřům.
 • Neměli byste očekávat rychlé výsledky, vyjasnění bez poškození je pomalé. Změny se zpravidla zaznamenávají až po 10-12 postupech.
 • Červené a příliš tmavé vlasy jsou velmi pomalé.
 • Zjednodušit prameny o více než 2 tóny je nepravděpodobné, že lidové prostředky.

Pokud bylo rozhodnutí o změně barvy vlasů již konečně provedeno, nezapomeňte, že stupeň objasnění závisí na:

 • aktuální barva kudrlin;
 • doba expozice vybraného agenta;
 • množství aplikovaného činidla;
 • a jeho teplotu.

A konečně uděláme několik doporučení:

 • Používejte pouze kvalitní přísady;
 • přesně dodržujte recepturu;
 • Nezapomeňte, že chlorovaná voda ovlivňuje konečný odstín pramenů;
 • pro pěstování kořenů vlasů by měl být použit stejný zjasňovač, jinak byste mohli získat jiný odstín;
 • Vyhněte se barvení vlasů po dobu dvou týdnů, než se doma rozjasní.

Přírodní brilianty

Už jste viděli, že osvětlení vlasů doma se nejlépe provádí pomocí přírodních produktů. Opět zdůrazňujeme výhody této metody objasnění:

 • Bezpečnost Domácí osvětlení vlasů naznačuje, že v médiu nedochází ke škodlivému amoniaku, který ničí strukturu vlasů.
 • Schopnost provádět postup opakovaně a kontrolovat výslednou barvu po každé relaci.
 • Dostupnost složek pro přípravu finančních prostředků. Výrobky pro ně jsou levné, což ušetří peníze a každá dívka je bude moci vařit.
 • Ulehčte vlasy doma, nemůžete jen bez poškození vlasů, ale také s přínosy pro ni. Přírodní ingredience budou působit léčebně na vaše kadeře.

Takže se obracíme k nástrojům, které vám pomohou zesvětlit kudrlinky.

Lemon

Citronová šťáva (250 ml) by měla být smíchána s vlasovým kondicionérem (60 ml) a míchána. (Pokud jsou vlasy mastné, kondicionér může být nahrazen běžnou vodou). Počkejte 15 minut a směs aplikujte štětcem. Kompozici nechte 2 hodiny. V létě můžete zvýšit efekt expozicí kudrlin a expozici slunečnímu záření. Umyjte si vlasy šamponem. Postup může být prováděn denně, avšak prameny se znatelně zesvětlí až po 2 týdnech a na tmavohnědých vlasů bude účinek osvětlení znatelný až po měsíci.

Heřmánek

Farmaceutický heřmánek je oblíbeným a osvědčeným prostředkem pro zesvětlení o 1-2 tóny. Jak pracuje?

 • Kytice heřmánku (30 g) smíchané s džusem z poloviny citronu a sklenicí vroucí vody. Chlad a napětí. Tuto infuzi můžete použít jako kondicionér po šamponování. Vypláchnutí nevyžaduje.
 • Pro suché vlasy je heřmánková infúze vhodná s přídavkem glycerinu. Je to jednoduché: připravte dvě čajové lžičky květin ve sklenici vroucí vody a přidejte 60 g glycerinu. Aplikujte na hlavu, pokryte hlavu filmem a nechte 45 minut. Poté je třeba opláchnout prameny vodou bez šamponu.
 • Další možností je osvětlení vlasů s heřmánkem - infuzí se šafránem a levandulovým esterem. Dva polévkové lžíce heřmánek mícháme s štipkou šafránu, nalijeme sklenici vařící vody, necháme 30 minut, odčerpáme a přidáme 3 kapky esenciálního oleje. Doba expozice kompozice je 20 minut. Odmyje se běžnou vodou.
 • Můžete zesvětlit vlasy heřmánkem kurkuma. K tomu se mísí bylinky (čajová lžička kurkuma a 3 polévkové lžíce heřmánku), přidáme jemně nakrájenou kůru z jednoho citronu, nalijeme vařící vodu (1 litr) a necháme 2 hodiny, vypustíme infuzi a aplikujeme denně na čisté kudrlinky. Infuzní roztok uchovávejte v chladničce.

Skořice

Vůně rozjasňující - skořice. Při dlouhodobém používání může bez poškození vytvořit lehčí i kudrnaté tmavé odstíny.

 • Maska skořice a olivového oleje. Smíchejte 3 lžíce prášku skořice, 2 lžíce medu a jednu čistou vodu. Přidejte 3 polévkové lžíce kondicionéru a stejné množství olivového oleje. Maska platí po dobu 3 hodin. Umyjte šampony.
 • Podle klasické receptury se tato maska ​​snadno připravuje: med, skořice a voda se smíchají v rovnoměrných částech, hmotnost se zahřeje na 37 ° a aplikuje se po dobu 2 hodin.

Rebarbora

Rebarbora se stala známou jako produkt na bělení vlasů poměrně nedávno. Infuze rebarbory ​​(1 polévková lžíce na 50 ml vroucí vody) je třeba aplikovat na vlasy a počkat na úplné vyschnutí. Opláchněte šamponem.

Pro zesvětlení vlasů bez barviva umožní bezbarvou hennu, která se připravuje ze stonků rostliny. Takovou hennu si můžete koupit dnes téměř ve všech obchodech. Pečlivě si přečtěte pokyny pro přípravu kompozice a dobu jejího působení. Tyto údaje jsou zpravidla vždy vytištěny na obalu.

Kefír

Naše prababičky věděly, jak udělat vlasy lehčí kefír. Tento mléčný výrobek je dobrý jak v jednorázovém použití, tak v kombinaci s dalšími složkami. Maska to není snadné umýt, ale účinek je velmi dobrý!

 • Maska s kefírem, olivovým olejem a žloutek. Smíchejte lžíce olivového oleje s kefirem v poměru 1: 5, přidejte žloutek. Aplikujte na suché nevhodné kadeře. Chraňte masku celou hodinu, opláchněte ji teplou vodou a šamponem. Stačí ji používat každých 7 dní.
 • Masová ovoce a kefír s vitamínem E a pšenicí. Banán a polovinu avokáda rozemlejte pomocí mixéru, přidejte kefír (2 polévkové lžíce), zrnka pěstovaná na pšenici (1,5 lžíce) a 1 ml vitamínu E. Vše promíchejte a aplikujte na suché kadeře po dobu 20 minut.

Doma můžete osvětlit prameny pomocí sódy na pečení. Účinek bude muset počkat asi dva měsíce. Významné osvětlení tmavých vlasů s sódy je nepravděpodobné, že uspěje, ale příprava a použití finančních prostředků nepřinese problémy. Připravte 8 polévkových lžiček sodovky, abyste se rozpustili ve sklenici vody a přidejte 100 g šamponu. Výsledný nástroj se používá k mytí vlasů jako pravidelný šampon.

Jablečný ocetový ocot

Oplachování jablečným jablečným octem vám osvětlí vlasy a dá jim lesk a zdravý vzhled. K litru studené vody je třeba přidat 2 lžíce. l ocet. Voda by měla být chladná, ne studená, jinak by pokožka jako obranná reakce začala posilovat produkci kožního mazu a vlasy na hlavě vypadají špinavě a nečistě.

Odstraníme žlutost

Vzhledem k tomu, že je velmi problematické ulehčit vlasy bez účinků žloutnutí, mnoho krás hledá způsob, kterým můžete bělit bez poškození kořene nebo špičky vlasů.

 • Vyrovnejte se žlutou barvou bez pomoci laku medu. Měl by být nanesen a udržován na prameni po dobu 10 hodin, po které si můžete umyt vlasy šamponem.
 • Dejte kudrnatý zlatý stín, můžete odtučnět cibulovou kůru, pokud ji pravidelně používáte jako kondicionér. Zvláště výhodné vyniknout v davu po použití takového nástroje budou majiteli blond vlasů, na slunci, jejich kudrlinky budou hrát novou cestu.

Zesvětlujeme barevné vlasy

Mírně zafarbené malované kadeře pomohou složení olivového oleje, sódy a citronové šťávy. Můžete to udělat bez oleje, pak efekt bude dosažen rychlejší, ale to nemá prospěch vlasy, jak můžete jednoduše přeskyrovat je. Pro přípravu všech složek je třeba smíchat (ve stejném množství) a aplikovat na vlhké vlasy po dobu 30 minut. Postup musí být opakován několikrát.

Samozřejmě dnes existuje řada způsobů, jak vyjasnit. Můžete se obrátit na profesionály, když chcete radikálně změnit obrázek. A když najednou jste chtěli trochu hrát s odstíny, například pro změnu tmavé blond barvy do jasně světle hnědé se zlatým leskem, pak se přírodní prostředky dostanou k záchraně. Buďte jedineční a nezapomeňte, že přírodní krásy jsou vždy ceněny.

Jak ulehčit vlasy doma: Peroxid, skořice, med - Co si vybrat?

Snažíte se, aby vaše přirozená barva trochu lehčí nebo dávala barevný odstín světlejší odstín? Osvětlení vlasů je skvělý způsob, jak aktualizovat svůj obraz, aby byl živější a stylovější. K dnešnímu dni není objasnění kudrlinky velkým problémem - prostě navštivte jakýkoliv kosmetický salon, kde profesionální pán splní jakékoliv přání zákazníka. Existuje však několik nevýhod - vysoká cena takového postupu, stejně jako značná škoda, kterou profesionální objasnění způsobuje kadeření. To je důvod, proč postup domácího osvětlení vlasů je stále více populární. Jak zesvětlit vlasy - přečtěte si.

Jak si doma osvětlit vlasy

Pro domácí barvení používaly různé prostředky - světlejší barvivo na vlasy, peroxid vodíku, stejně jako různé lidové metody. Druhá z nich zahrnuje použití skořice, zázvoru, odrůdy z heřmánku, citronu, medu nebo glycerinu. Samozřejmě, výhody takového objasnění jsou zřejmé - díky tomuto nástroji můžete nejen získat nový, jasnější odstín vlasů, ale také výrazně zlepšit jejich stav.

Tip! Taková změna barvy má významnou nevýhodu - díky ní nebudete schopni drasticky změnit barvu kudrlin a stanete se jasnou blondou. Lidové metody mohou vlasy odlehčit ne více než 1-3 tóny.

Pokud se obracíte na barvení domů, měli byste si pamatovat několik důležitých pravidel:

 • Pokud jste horící brunetka, je lepší osvětlení domova, protože výsledek může být nejsilnější.
 • Dívky s hustými, hustými nebo tvrdými vlasy pravděpodobně nebudou mít v procesu osvětlení domů krásnou světelnou barvu kudrlin. V takových případech je nejlepší kontaktovat zkušeného odborníka.
 • Neměli byste experimentovat s odbarvením pramenů po jejich perm. Ujistěte se také, že věnujete pozornost stavu kudrlin - při zjišťování rozdělených konců by měl být prvním krokem při změně obrazu ošetření vlasů. Teprve až se zlepší stav vlasů, můžeme pokračovat ve změně stínu.

Speciální barva

Nejjednodušší a nejjednodušší způsob, jak získat světlejší odstín vlasů, je používat chemické zjasňovací barvivo. Pokud se rozhodnete radikálně změnit barvu vlasů o více než 2-3 tóny, nemůžete bez odborného barvení vlasů udělat. Použití jakékoliv barvy na kadeře neobsahuje velké triky - stačí jen pečlivě dodržovat pokyny uvedené v balení.

Jako součást jakékoliv bleskové barvy nutně představují agresivní chemickou látku, která neutralizuje přirozený pigment ve vlasech. Ve většině případů jde o peroxid vodíku nebo čpavek. Samozřejmě, takové agresivní složky nejsou příliš příznivé pro stav kudrlin, a proto musíte udělat vše, co je nezbytné pro maximální ochranu vlasů.

Prvním krokem při změně barvy kudrlin je jejich příprava. Mnoho profesionálních kadeřníků radí ženám, aby malovat jen nemyté vlasy, protože díky ní se na povrchu vytvoří neviditelnou „film“, který chrání strukturu vláken během barvení.

Pokryjte ramena starým ručníkem - ušetříte tak oblečení, než se dostanete do barviva. Musíte se také starat o ochranu kůže na čele, chrámů a krku před nátěrem. K tomu můžete použít speciální ochrannou látku, která se prodává v kosmetických obchodech nebo v jiném výživném krému.

Pokud nechcete čelit podrážděním a vyrážkám, ujistěte se, že provedete test alergie před barvením vlasů. Chcete-li to provést, aplikujte barvu na malou část pokožky hlavy nebo na ohyb lokte, nechte ji asi půl hodiny a důkladně opláchněte. Kromě stanovení možných alergických reakcí vám tento test umožňuje zjistit, jaká bude vypadat barva vlasů po osvětlení a zda je vhodné použít toto barvivo pro zbytek vlasů.

Pokud nechcete čelit podrážděním a vyrážkám, ujistěte se, že provedete test alergie před barvením vlasů.

Dnes je odlesková barva dostupná v různých formách - emulze, krémy, olejové přípravky nebo prášky. Pro domácí blondování je barva jako krém považována za nejlepší volbu - je poměrně tlustá, nerozšíří se na vlasy a zajišťuje nejrůznější použití a distribuci. A samozřejmě není nutné kupovat barvicí nástroj v metru nebo na tržištích. Pokud oceňujete kudrlinky, dáváte přednost pouze kvalitním výrobkům od renomovaných výrobců.

Je přísně zakázáno experimentovat s trváním procesu barvení. Mnoho dívek ve snaze o světlejší odstín zachovat barvy na vlasy mnohem déle, než je uvedeno v návodu - je to nejen zlepšuje tón prameny, ale má také negativní dopad na jejich stavu.

Pokud se rozhodnete radikálně změnit barvu vlasů o více než 2-3 tóny, nemůžete bez odborného barvení vlasů udělat.

Po důkladném omytí barvy ošetřete vlasy výživnou nebo hydratační maskou, která obnoví lesk a zdravou záři.

Tip! Majitelé modro-černých vlasů a dívky, kteří dříve používali hennu pro barvení, se nedoporučují experimentovat s domácím narovnáním. Aby se zabránilo barevnému stínu mrkve v kudrlích, blondování by mělo být prováděno pouze v profesionálním kadeřnictví.

Peroxid na záchranu

Peroxid vodíku je jedním z nejjednodušších, cenově dostupných a nejoblíbenějších nástrojů, které pomáhají při osvětlení vlasů. Je to pomocí peroxidu, že můžete zesvětlit kudrlinky černé. Tento lék má také nevýhody - je schopen zničit vlasový folikul a samotnou strukturu vlasů, což vede ke ztrátě a zlomení pramenů. Peroxid vodíku lze používat jak jednotlivě, tak v kombinaci s dalšími zjasňujícími přísadami.

Peroxid vodíku je jedním z nejjednodušších, cenově dostupných a nejoblíbenějších nástrojů, které pomáhají při domácím osvětlení vlasů.

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak zesvětlit vlasy: je třeba důkladně umýt vlasy a hřeben. Ujistěte se, že na vlasu nezůstávají zamotané uzliny, což může ovlivnit konečný výsledek barvení. Pro objasnění budete potřebovat 1 láhev 30% peroxidu, která se může v závislosti na požadovaném výsledku ředit vodou ve stejných poměrech. Aplikujte přípravek na vlasy různými způsoby - například pomocí spreje nebo bavlněných podložek. Peroxidové procesní kořeny a celá délka pramenů, nechte 30-60 minut v závislosti na tom, jak tmavý máte stín vlasů. Vezměte prosím na vědomí, že používání peroxidu vodíku nebude schopné zesvětlit kudrlinky v očích, a proto budete možná potřebovat několik takových postupů.

Peroxid vodíku s heřmánkem - prostředky pro přípravu nalije 100 g květy heřmánku se 300 ml horké vody, přivede se k varu a bublal nechá se stát po dobu alespoň 40 minut. Potom heřmánek vývar se nalije 50 ml peroxidu směs se důkladně promíchá a aplikuje na bavlněný polštářek a kořenů a celé délce zvlnění. Doporučuje se ponechat produkt na vlasu po dobu nejméně půl hodiny. Chcete-li zvýšit efekt rozjasnění, můžete vlasy zahřát s vysoušečem vlasů nebo je zabalit plastovým obalem.

Poměrně účinný odbarvovač může být vyroben z peroxidu, heřmánku a vodky. Za tímto účelem míchat v skleněné nádobě 500 ml vodky, 200 g heřmánku a 50 ml peroxidu vodíku. Také v nádobě můžete přidat několik kapek citrónového silice, známého pro svůj jasný účinek. Nechat hrnec na temném a suchém místě vyluhovat po dobu 14 dnů, po které lze nástroj použít k osvícení domov, způsobovat 30-50 minut na mokré vlasy.

Poměrně účinný odbarvovač může být vyroben z peroxidu, heřmánku a vodky.

Voňavé skořicové recepty

Jedním z nejoblíbenějších a nejběžnějších způsobů osvětlení domácího vlasu je použití skořice. Tento koření dává kadeřům jasnější a světlejší odstín.

Tip! Zvláště účinně působí na tmavě zbarvené vlasy. Ale o přírodní blond nebo hnědé vlasy dívky měly dávat pozor na takové experimenty orientální koření může sdělit blond vlasy prohlásil červené nebo načervenalý odstín.

Existuje mnoho receptů na použití skořice jako domácí zjasňovač. Může být použita jak samostatně, tak v kombinaci s dalšími součástmi.

Koření zřeďte čisticí vodou v poměru 1: 1. Vše důkladně promíchejte, abyste získali krémovou hmotu, po které můžete jít přímo k objasnění. Naneste barvící prostředek ve umyté a lehce ručníkem vysušených vlasů, jemně šíří po celé délce, pokrytí vlasy s plastem nebo dát sprchovací čepici. Skořice by měla být udržována na kadeřích co nejdéle - může být dokonce ponechána po celou noc a důkladně promyta ráno.

Existuje mnoho receptů na použití skořice jako domácí zjasňovač. Může být použita jak samostatně, tak v kombinaci s dalšími součástmi.

Můžete použít jiný recept mícháním stejného množství skořicového prášku a přírodního medu. Pokud je med příliš silný, měl by být zahřát ve vodní lázni nebo mírně zředěn čistou vodou. Princip nanášení lesklé směsi je stejný jako v prvním případě.

Aby se nejen zvlhčily kadeře, ale také se o ně staraly, mixujte skořicový prášek, tekutý med a olivový olej v poměru 3: 2: 2. Směs se míchá, dokud se nedosáhne homogenní hmoty a nanáší se na čisté vlasy po dobu nejméně 6-8 hodin.

Tip! Čištěná voda, která se používá k pěstování skořice, může být nahrazena čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Zesvětlující efekt tohoto efektu se výrazně zvýší.

Skořice lze kombinovat se šťávou z čerstvě vymačkaného citronu a zvýšit efekt osvětlení.

Jak ulehčit vlasy doma bez poškození?

Chcete-li získat lesklé, krásné světlé kudrlinky, můžete použít jiné populární recepty, z nichž je mnoho. Například se zaměříme na několik jednoduchých, cenově dostupných a mimořádně účinných způsobů.

Mnoho žen ví o lesklém efektu citronu. Je aktivně využívána ženami módy a získává slunce blond. Za tímto účelem se čerstvě vymačkaná citronová šťáva smíchá s jakoukoliv maskou na vlasy v poměru 4: 1 nebo jen teplou vodou. Dále se kompozice aplikuje na čistě umyté vlasy bavlněnou houbou a po 3-4 hodinách se omyje šamponem.

Tip! Můžete vyměnit teplou vodu s odvar z květu heřmánku - v důsledku toho můžete získat chutné slunečné blond.

Také pro neškodné odlehčovací prameny doma můžete použít kefír, který se aplikuje na vlasy v čisté formě nebo ve směsi s lžící brandy, citrónové šťávy a žloutku.

Také pro neškodné odlehčovací prameny doma můžete použít kefír, který se aplikuje na vlasy v čisté formě nebo se smíchá s lžící brandy, citronové šťávy a žloutku

Mnoho dívek slyšelo o výhodách zázvoru, ale ne každý ví, že to může být také používáno k zesvětlení vlasů. Receptura je velmi jednoduchá a efektivní - směs lžíce nakrájeného zázvoru se sklenicí čerstvě vymačkané citronové šťávy a lehkého piva. Aplikujte směs na vlasy několik hodin.

Osvětlené vlasy - recenze žen

Na internetu najdete stovky tisíc recenzí dívek, které používají jeden z výše uvedených způsobů osvětlení vlasů domů.

Olga, 23 let: "Mám přirozeně tmavé, husté vlasy. Chtěl jsem trochu změnit svůj obvyklý styl, ale neodvážil jsem se používat chemické barvivo na vlasy, protože by mohlo poškodit špičky a způsobit ztrátu. Používal jsem skořici a med - byl jsem spokojen s výsledkem. Vlasy se staly lehčími asi o 3 tóny. "

S pomocí skořice můžete nejen vylehčit vlasy třemi tóny, ale také stimulovat jejich růst

Natalia, 28 let: "Snažil jsem se zesvětlit vlasy peroxidem vodíku. Předtím experimentovala s heřmánkem a medem, ale nevšimla si žádných zvláštních výsledků. Rozhodla se o kardinální vyčištění peroxidem - kudrlinky se staly velmi krásným odstínem karamelu a pšenice. Pravda, peroxid vysušuje konečky vlasů trochu, ale pravidelné masky a oleje pomáhají vyřešit tento problém. "

Elena, 32 let: "Mám čokoládově hnědé vlasy, které jsem chtěl udělat na jaře trochu lehčí. Nevystavujte drasticky barvu, jmenovitě trochu jasnější. Přítel mi doporučil vyzkoušet si skořicový prášek s medem. Efekt, samozřejmě, je velmi patrný - stín kudrlin je trochu lehčí, vlasy začaly svítit. Jeden mínus postupu - s dlouhým držením, med začíná nepríjemně proudit dolů na krk, takže jsem musel krk krk ručníkem. "

Mnoho žen ví o lesklém efektu citronu. Je aktivně využívána ženami módy a získává slunce blond

Daria, 27 let: "Pro zesvětlení vlasů jsem vždy používala kefír. Jedná se o jednoduchý a velmi užitečný nástroj, který je součástí mnoha masky na vlasy. Ale ne každý ví, že kefír může také obnovit stín vlasů o několik tónů. Aplikuji kefír na kudrlinky 3-4krát týdně - barva se stává světlejší, nepříjemná žloutnutí zmizí. Ale samozřejmě tato metoda není vhodná pro dívky, které sní o tom, že se bruneta obrátí na blondýnu najednou. "

Nadezhda, 22 let: "Nedávno jsem četl o tonici pro osvětlení vlasů na jednom fóru. Rozhodla jsem se to zkusit, protože mé blond kudrlinky jsou o mě dost unavené. Ale barva nebyla ten, který je namalovaný na láhvi - je příliš tmavý. A pak jsem se rozhodla, že nebudu čekat, dokud se nový odstín nezmizí z vlasů, ale pokusit se o to osvobodit doma sám. Provádějte alternativní vysvětlení citrónu, zázvoru a kefír. A po 6-7 procedurách, stín mých vlasů se stal mnohem lehčí. Navíc byl příjemný lesk a hedvábnost. Jediná věc, kterou je třeba pamatovat, je, že domácí postupy by se měly pravidelně opakovat. "

Pro Více Informací O Suché Vlasy