logo

Depilátor a epilátor: rozdíly, výhody, funkce a recenze

Odstranění nežádoucích vlasů je pro ženy velmi populární. A existuje mnoho způsobů, jak se vypořádat s vegetací. Nyní se budeme bližší podívat na takové přístroje jako epilátor a depilátor, které jsou velmi populární a aktivně se používají.

Jaké jsou rozdíly mezi depilátorem a epilátorem? Jak je používat a co nakupují častěji?

Depilátor je.

Před uvažováním o rozdílech mezi depilátorem a epilátorem stojí za to vysvětlit, co představuje každé zařízení. Začněme s depilátorem.

Depilační proces obecně zahrnuje povrchové odstranění chloupků, které neovlivňují vlasové folikuly.

Zařízení pro depilaci zahrnují holicí strojky známé mnoha ženám. Jejich použití je velmi jednoduché, takže jejich popularita je obrovská. Navíc je jednou z možností rozpočtu, jak odstranit vlasy. V prodeji nyní můžete vidět holící strojky jakéhokoliv druhu a za každou cenu.

 1. Jednorázové s dvěma břity - nejlevnější možností.
 2. Stroje s výměnnými holicími hlavami. Tato možnost je dodávána s dvojicí vyměnitelných hlav s 3 nebo 5 čepelemi. Podle potřeby je lze zakoupit samostatně, aniž by došlo ke změně samotného stroje. Tato verze holičů má příjemnou vůni, protože jejich hlavy jsou vybaveny speciálním "posuvným" nástrojem, který usnadňuje posun lopatek.
 3. Elektrické holicí strojky.

Dalším typem prostředků pro depilaci jsou trimery, styly. Oni jsou používáni muži k odstranění vegetace v nosu a uších. Ženy také používají tato zařízení, ale většinou pro intimní depilaci. Trimry a styly jsou poháněny elektřinou nebo bateriemi. Jejich kompaktní rozměry umožňují, abyste si s sebou vzali na výlet.

Během uplynulých 20 let získala rozšířená poptávka další nástroj pro depilaci. Jedná se o smetanový krém. Snadno se aplikuje: krém se nanáší na část pokožky, ze které hodlají odstranit vlasy, počkat 5-10 minut a pak pomocí speciální talíře (prodávané se smetanou) se zbaví vegetace, prostě odstraní krém proti růstu vlasů. Zvláštností krému je, že její speciální vzorec zpomaluje růst nových vlasů.

Rozdíl mezi depilátorem a epilátorem spočívá v tom, že první nepovede k účinku po dlouhou dobu.

Co je to epilátor?

Epilátory jsou určeny pro provádění stejného postupu - epilace. Toto odstranění není pouze povrchní součástí srsti, ale také kořenů vlasů.

Tato zařízení jsou elektrická. Jejich cena je vyšší než cena stejných holicích strojků nebo krémů, ale účinek je delší a trvá 3-4 týdny.

Takže jaký je rozdíl mezi epilátorem a depilátorem?

Zařízení se samozřejmě liší od sebe. A záleží na mnoha faktorech. Jaké jsou rozdíly mezi depilátorem a epilátorem:

 1. Při použití depilátoru se chloupky odstraňují pouze z povrchu pokožky a epilátory odstraňují také kořeny vlasů.
 2. Výsledkem je, že hladká kůže po depilaci netrvá dlouho, jen několik dní. Po epilaci však může být přístroj znovu odebrán až po 3-4 týdnech.
 3. Depilační krém je nejbezpečnější lék, jelikož jiné depilátory a epilátory mohou zranit a také způsobit podráždění nebo růst vlasů.
 4. Dalším rozdílem jsou náklady na zařízení. Břitvy, depilační krémy jsou nízkonákladové možnosti pro potírání vegetace. Cena za ně je více než přijatelná - ne vyšší než 500 rublů. Dobrý, vysoce kvalitní epilátor má však počáteční cenu 3000 rublů.

Depilátory a epilátory mají rozdíly v metodách odstraňování chloupků. Proto "co si vybrat" a "co je lepší" jsou pro mnohé ženy velmi aktuální problémy.

Co je preferováno?

Pokud jste se ještě rozhodli o volbě, pak než utratíte své peníze na přizpůsobení pro odstranění chloupků, přečtěte si o rozdílech, výhodách a recenzích o depilátory a epilátory.

Při výběru zařízení k odstranění nežádoucí vegetace je třeba dbát na následující faktory:

 • Typ pokožky Majitelé jemné a citlivé kůže je lepší zvolit si depilační krémy. Je lepší odmítnout břitvy a epilátory, protože mohou vyvolat narušení vlasů, stejně jako kožní vyrážky.
 • Množství vlasové linie. Majitelé lehkých a řídkých vlasů ve skutečnosti odstraňování chloupků není nutné. Ale pokud chcete cítit hladkou a jemnou pokožku, je lepší použít depilační krém. Ale pokud je na těle hodně vlasů, pak byste v tomto případě měli upřednostňovat drahé epilátory. Faktem je, že od vlivu epilátoru se struktura vlasů stává měkčí a tenčí.
 • Citlivost na bolest. Epilátory jsou zařízení pro silné ženy, které se nebojí bolesti, protože je doprovázeno extrémně nepříjemnými, bolestivými pocity. Ale depilace je docela pohodlná.
 • Finanční příležitosti. Pokud nemáte žádné kontraindikace k použití depilátoru a epilátoru s rozdíly v typech postupů, zaměřte se především na vaše materiálové schopnosti. Pokud finanční prostředky umožňují, je lepší zakoupit epilátor, který sníží počet procedur.

Hodnocení depilátoru

Popis depilačních a epilátorů, které jsme prezentovali. Ale důležitým faktorem je zpětná vazba od skutečných kupujících.

Ženy, které používají pouze depilace, tvrdí, že postup obecně přináší dobrý výsledek. Vlasy se odstraňují bezbolestně, rychle. Kůže se stává hladká a žiletky provádějí jakousi pračku, která čistí kůži z nadýchaných částic.

Navíc jsou depilace levné a nebudou zasahovat do peněženky.

Pravdou je, že existuje jeden "ale". Depilace se bude muset provádět často, což není velmi výhodné, zejména na dovolené.

Obecně platí, že stížnosti od zákazníků znamená, že depilace nezpůsobí.

Epilátor recenze

Hodnocení epilátorů je pozitivnější. Pokud nezohledňujete vysokou cenu a bolest, epilátory jsou účinnější než depilátory.

Ženy, které používají tato zařízení, mají dlouhotrvající pocit hladké pokožky. Kromě toho se potvrzuje skutečnost, že chloupky jsou tenčí a méně viditelné.

Jak jinak bojovat s tělovými vlasy?

Odstranění chloupků na těle může být způsob depilace a odstraňování chloupků.

Depilace - holení, pokud chcete mluvit jednodušeji. Odstranění chloupků zahrnuje následující odrůdy:

 1. Odstranění epilátoru (metoda a zařízení jsou popsány v tomto článku).
 2. Shugaring - metoda odstraňování chloupků, která se provádí pomocí cukrové pasty. Těstoviny lze připravit doma nebo navštívit kvalifikovaného mistra shugaringu. Metoda odstraňování je jednoduchá: pasta vloží silnou vrstvu na kůži a ostrý pohyb, proti růstu vlasů, slzu. Postup může způsobit nepohodlí ve formě nepohodlí, zejména pro ty, kteří službu poprvé využívají.
 3. Epilační vosk. Postup je podobný tomu, co se týká aplikace a odstraňování. Pouze místo cukrové pasty použijte horký vosk. Pravidelnost postupu je 1krát za měsíc.
 4. Laserové odstranění chloupků - odstranění vlasů pomocí laseru. Postup je drahý, ale efekt trvá dlouhou dobu. Podstata metody je následující: do vegetace je zaslána speciální zařízení. Laser působí na vlasové folikuly, roztahuje je a vlasy vypadnou.
 5. Fotoepilace je metoda, při níž se používá světlo, které přímo ovlivňuje vlasové folikuly. Následující postup bude třeba provést za 4-6 týdnů.
 6. Elektrolýza nebo elektrolýza. Tato drahá metoda se navždy zbaví nežádoucí vegetace. Metoda je téměř bezbolestná. To je prováděno zařízením, které přenáší malé elektrické pulsy do oblasti folikulu. Výsledkem jsou soli, které vedou ke smrti kořenů vlasů.

Shrnutí

Takže nyní bylo jasné, jak se depilátor liší. Zřejmé rozdíly mezi sebou.

Pokud jste příznivcem hladké pokožky, zastavte volbu toho, co je k dispozici a co způsobí minimální nepohodlí.

Co se liší od depilačního epilátoru

Vlasy zdobí ženu v jednom případě - pokud jsou na hlavě. Na jiných místech je nejlépe odstraněna nežádoucí vegetace. Reklama nám nabízí mnoho prostředků a nástrojů k dosažení tohoto cíle - zůstává pouze vybrat ten správný. Takže tam je depilátor a epilátor, ale ne každý ví rozdíl mezi těmito dvěma zařízeními.

Výrazné vlastnosti

Pro mnohé z nás neexistuje žádný rozdíl mezi slovy "depilátor" a "depilátor", ale ve skutečnosti jsou velmi odlišné. Subepilace rozumí úplné odstranění chloupků a jejich kořenové systémy. Nová "vegetace" se objevuje po dlouhé době. Účinek epilátoru na každé vlasy. Pod depilací se rozumí částečná likvidace viditelného krytu. Depilátor jednoduše řeší problém v kořeni.

Depilátor a epilátor jsou nejen teoretické rozdíly - postupy jsou různé a složitost výkonu. Pokud je depilace prováděna nezávisle, je její "konkurent" prováděna pouze kvalifikovaným odborníkem s příslušným kosmetologickým vybavením.

Typy depilačních zařízení

Dnes je na trhu k dispozici široká škála depilačních přístrojů:

 • holicí strojky;
 • chemické krémy;
 • bio-kompozice;
 • elektrické spotřebiče.

Břitva

Nejstarší nástroj zde je považován za holicí strojek. Moderní technické vylepšení tohoto zařízení mohou výrazně usnadnit proces depilace - pro toto zařízení jsou k dispozici tři nebo dokonce pět hlav. Existují také odrůdy - trimery a stylizátory, které pracují na úkor baterií nebo sítě (ženy je používají k práci s oblastí bikin). Mobilní a kompaktní, stávají se častým společníkem.

Uživatelé si však všimnou, že vlasy po použití těchto nástrojů rychle rostou a jen ztuhly. Další nevýhodou je, že po holičce se množství vegetace jen zvyšuje.

Depilační krém

Speciální krémy pro odstranění nežádoucích vlasů se rozšířily již počátkem devadesátých let. Také odstraňují pouze povrchovou vrstvu. Současně však speciální složení pro jejich složení umožňuje, aby vlasy rostly po postupu mnohem pomaleji než při použití holicího strojku. Ve skutečnosti takové krémy rozpouštějí pouze viditelnou část vlasů.

Biologické složení

Pod pojmem biostavov spadá použití voskových látek. Princip jejich působení je založen na "přilnavosti", která se sama odtáhne a vytáhne přebytečnou vegetaci. Je správné nazývat tuto metodu voskováním - je rozděleno do několika typů. Který postup je vhodnější - zjistíte tím, že získáte následující informace.

 1. Teplý vosk, který lze použít po celém těle. Je lepší vzít zde kazetové zařízení, ve kterém je lepicí základna aplikována na kůži pomocí válečku. To lze provést doma.
 2. Horký vosk se používá pro procedury v místech s citlivou pokožkou. Tento materiál velmi dobře otvírá póry, což pomáhá rychle odstranit vegetaci.
 3. Studený vosk pomáhá odstraňovat tuhé chloupky (obvykle na nohou). Nyní není problém zakoupit jej v jakémkoliv kosmetickém oddělení, kde je zabaleno ve formě proužků.

Další biologické složení je shlukování. Využívá speciální pastu z cukru, který se na pokožku nanáší ve formě tepla a odstraňuje stejným způsobem, jak je popsáno výše.

Elektrické spotřebiče

Elektrické přístroje mechanicky působí na vlasy. Braun, Philips a Rowenta dosáhly v tomto oboru velkého úspěchu. Taková zařízení nesou chybný název epilátoru, protože jejich účinek na vlasy je dočasný, nevylučují problém navždy.

Zařízení tohoto plánu mohou být disk, pružina nebo pinzeta. Nejnovější model je nejjemnější a nejúčinnější.

Možnosti odstraňování chloupků

Depilátor a epilátor - jaký je rozdíl? Snad nejlepším způsobem, jak ilustrovat tento postup, je epilace, která se vyznačuje úplnou likvidací vlasů spolu s jejich folikul. Zde jsou následující typy:

 • fotografie;
 • laser;
 • Elos;
 • termolýza;
 • galvanická elektrolýza;
 • metoda míchání

Odlišují se od sebe způsobu expozice a technických vlastností zařízení.

  Fotoepilace je odstranění chloupků pomocí světelného impulsu kryptonových lamp. Energie jejich vln tepla je absorbována melaninem, který zabíjí vlasy. Tato metoda je účinnější proti tmavým vlasům a pro šedé vlasy vykazuje nulový výsledek.

 • Laserové odstranění chloupků je ošetření chloupků pomocí laseru. Postup bude poskytovat zcela hladkou pleť, ale tento výsledek se dosáhne až po setkání po mnoho měsíců. Pro všechny typy kůže a vlasů se doporučuje neodymový laser. Na rozdíl od fotoepilace je laser účinný na všechny typy vlasů.
 • Elosová epilace je šoková společná dávka rádiových vln a světelné energie. Speciálně vybraná vlnová délka ničí folikul. Tato technika nepřináší nepohodlí a je bezpečná. Pro úplné vysvobození bude muset absolvovat nejméně deset kurzů.

 • Termolýza je zabíjení vlasových folikulů pomocí elektrického proudu. Přístroj má elektrodu vloženou do folikulu - ničí kořen spolu s tyčí. Metoda je rozpoznána jako velmi nepříjemná - musíte dodatečně anestetizovat povrch pokožky.
 • Galvanickou elektrolýzou se rozumí rozklad folikulu chemickou reakcí. Dosahuje se kontinuálním procházením proudu fyziologickým roztokem.
 • Metoda Bland kombinuje termolýzu a chemickou expozici.
 • Co si vybrat

  Epilátor nebo depilátor? Odpověď na tuto téměř Hamletovu otázku závisí na mnoha kritériích.

  1. Všechny superúčinné metody epilace mají jednu společnou nevýhodu - velmi vysoké náklady. Musíme z rozpočtu předem přidělit značné částky.
  2. Věc času. Někdo preferuje, aby se neobtěžoval a jednou za 3 dny chodil na holicí strojek na místech s nežádoucí vegetací. A na epilační procedury budete muset jít do několika kurzů a strávit více než jeden den.
  3. Bolestivost postupu. Rozdíl mezi depilátorem a depilátorem spočívá právě ve větší pohodlí při použití epilačních metod. Voskové a hardwarové postupy nejsou vhodné pro osoby s nízkým prahem bolesti. Samozřejmě, s dlouhodobým účinkem postupu, mnozí jsou připraveni trpět.

  Lepší odstranění a odstranění přebytečných vlasů navždy mohou pouze metody odstraňování chloupků.

  S jakoukoli metodou vyplývá důležitý závěr, že je lepší upřednostnit procedury salonu. Domácí amatér může mít nepříjemné následky ve formě podráždění na kůži a vrozené vlasy.

  Při porozumění rozdílu mezi depilátorem a depilačním prostředkem můžete zvolit optimální typ postupu s ohledem na vlastnosti pokožky a vlasů. Nicméně před zahájením aplikace by bylo lepší dostat radu od dermatologa a tricholga.

  Co se liší od depilačního epilátoru

  Jen málo z nás přemýšlí o rozdílu mezi depilátorem a depilátorem. Pro většinu není významný rozdíl, jelikož je zřejmé, že jde o objekty nebo prostředky pro provádění postupů, jak se zbavit nežádoucích vlasů.

  Ovšem znalost účelu některých věcí nemusí stačit pro kvalitní depilační postupy. Zjistíte-li, jaký je rozdíl, můžete si zvolit depilátor vhodný pro určitý typ pleti.

  Výrazné vlastnosti

  Pojmy epilátor a depilátor vyjadřují význam postupu. Epilaci lze provádět pomocí speciálních přístrojů, které mohou mít vliv nejen na viditelnou část vlasů, ale také na žárovku, aby zničily folikul. Výsledek tohoto postupu - zbavit se vlasů po dlouhou dobu nebo navždy. Existuje několik typů odstranění chloupků:

  • elektrická zařízení slouží k malému elektrickému výboji do kořene vlasů;
  • zařízení využívající fotografie, která přivádějí záblesky světla s vysokým pulsem;
  • laser - expozice laserovému paprsku.

  Zařízení pro odstranění chloupků je drahé, a mnoho z nich využívá služby kosmetických salonů.

  Depilace nezahrnuje radikální odstranění chloupků. Postup je sám o sobě jednoduchý a může být proveden osobně. Výsledek vystavení různým typům depilačních zařízení - mechanických, elektrických nebo krémových - je krátkodobý. Výhodou depilace je, že můžete provést tento postup mnohokrát a nezávisle a v komfortním domácím prostředí. Náklady na takový postup, resp., Jsou výrazně nižší.

  Navzdory skutečnosti, že rozdíly depilátoru a epilátoru jsou technické povahy, měli byste se uchýlit k odstranění epilace pouze po provedení testu na malé ploše pokožky nebo po konzultaci s kosmetikem. Oba druhy expozice mohou být v některých případech kontraindikovány.

  Někdy, abyste předešli možným nežádoucím následkům (alergické vyrážky, vrozené chlupy atd.), Musíte vědět, jak si vybrat levný a účinný depilátorový prostředek.

  Typy depilačních zařízení

  Pokud vezmeme v úvahu techniku ​​provedení a postup, jak se zbavit nežádoucí vegetace na nohou, rukou, tváři a dalších částech těla, pak bude snadné určit, co je depilátor. Jedná se o jakýkoli nástroj nebo zařízení schopné po dlouhou dobu odstranit vlasy bez ovlivnění folikulů.

  Mezi mnoha prostředky pro kosmetické odstranění chloupků - inzerované a ne inzerované - je obtížné vybrat si "své vlastní". Často se volba na kterýkoli z depilátorů zastaví po praktické aplikaci na vlastní kůži. Tento přístup lze považovat za nejpravděpodobnější, protože individuální citlivost a kožní reakce nelze předvídat.

  Břitva

  Bezpečnostní holicí strojek je přístroj známý pro muže a ženy a nejstarší ze všech depilačních zařízení. První bezpečné holicí zařízení bylo vynalezeno v 18. století a Gillette na jedno použití se objevilo na počátku 20. století. Během staletí bylo zařízení modifikováno, ale princip nárazu ostří na pokožku hlavy zůstal beze změny až dodnes. Populární jméno pro tento typ holicí strojky je stroj.

  Moderní stroje jsou jednorázové a opakovaně použitelné, vybavené několika noži, plovoucími hlavami a pěnovými polštářky. Výrobci se snaží předvídat a uspokojit veškeré požadavky spotřebitelů, spouštět řadu strojů pro citlivou nebo suchou pokožku, výměnné pásky s různými příchutěmi, pěny a prostředky pro omezení růstu vlasů po depilaci.

  Stroje jsou kompaktní, jsou vhodné pro vás na výletu. Jejich cena je nízká, takže můžete měnit zařízení, protože nože jsou nudné bez zvláštního poškození rodinného rozpočtu.

  Popularita takového zařízení pro holení nezhoršuje ani nevýhodu, kterou uznávají všichni uživatelé: po řezání ostřím rychle rostou štětiny a chloupky se stávají tvrdšími. Kromě toho mnozí poznamenávají, že po tak silném mechanickém působení se chloupky začínají skrývat pod kůží.

  Tipy pro odborníky jsou následující:

  • stroje by měly být měněny co nejčastěji;
  • používat holicí pěny, aby nedošlo k podráždění;
  • je lepší holit ráno (kůže je nejvíce elastická v tomto okamžiku), aby se zabránilo poškození;
  • před holením (během 1 až 2 dnů) očistěte pokožku křovím.

  Depilační krém

  Jako alternativu k tvrdému efektu stroje se na regálech kosmetických obchodů objevily depilační chemikálie - krémy, gely, aerosoly apod. Chemická depilace se týká účinků kompozice na bílkovinné bázi vlasů.

  Výrobek se aplikuje na ošetřenou oblast těla a po několika minutách se vlasy "rozpustí" a jsou oprášeny špachtlí nebo opláchnuty houbou pod tekoucí vodou.

  Metoda je pohodlná a zaručuje uchování zamatové pokožky několik dní. Ale tato ošetření pleti má několik nevýhod:

  1. Předběžná příprava je nutná. Kůže musí být odmaštěna, jinak krém nebude fungovat.
  2. Nepoužívejte bez testu citlivosti. Na ohyb kolena se aplikuje malé množství krému.
  3. Nepoužívejte příliš často. Toxické látky jsou pro pokožku špatné.
  4. Krém nemusí fungovat, pokud jsou vlasy příliš tlusté.

  Biologické složení

  Voskování - tzv. Postup pro odstraňování vlasů voskem. Stává se studenou metodou, teplou a horkou. Technika je založena na lepivosti kompozice, silná směs táhne chloupky ven pod kůži. V obchodech s kosmetickými výrobky jsou tyto výrobky uváděny v různých obalech:

  1. Speciální proužky se studeným voskem. Jsou zahřátý v rukou, přilepený k části těla a po chvíli jsou odstraněni trhnutím.
  2. Kontejner s integrovaným válečkem pro nanášení teplého vosku. Výrobek obsahuje pryskyřici a med nebo včelí vosk. Láhev k usnadnění aplikace kompozice a popisu pórů kůže by měla být předehřátá v horké vodě. Použijte čisté speciální pásky, které chcete odstranit.
  3. Vosková kompozice pro horkou depilaci se zahřeje na 39-40 ° C. Tato metoda je často používána v salonech, protože Zvláštní schopnosti jsou potřebné pro ošetření pleti.

  Ne tak dávno se stala oblíbená další biodegradace - těstoviny s cukrem. Postup je nazýván "trápením". Technika aplikace je podobná použití vosku.

  Výhody postupů pomocí biologických přípravků spočívají v tom, že mohou být aplikovány na citlivou pleť. Kromě toho jsou odstraněny nejkratší chloupky. Největší nevýhodou je hmatatelná bolest, takže se postup nedoporučuje provádět na velkých plochách.

  Elektrické spotřebiče

  Boj proti nežádoucí vegetaci na těle pomocí elektrických zařízení určených k tomuto účelu je také spojen s bolestivými pocity. Elektrický separátor vypadá jako elektrická holicí strojka, ale místo čepele je vybaven rotujícími kotouči, pružinami nebo pinzety, které vytahují spoustu vlasů najednou.

  Samotný postup se provádí rychle, ale ošetření oblastí bikin nebo podpaží je extrémně bolestivé. Kromě toho mohou na kůži zůstat viditelné známky podráždění.

  Vše o odstranění epilátoru epilátorem

  Vlasy jsou nejčastěji ornamentem pouze v jednom případě - pokud jsou na hlavě. Všechny ostatní vegetace jsou nejen neatraktivní, ale i hygienicky škodlivé. Zděděli jsme tyto vlasy od našich předků, pro něž byla jejich přítomnost jen nezbytnou nutností. V současné době tento přirozený mechanismus těla, který šetří teplo, zcela ztratil svou důležitost. Chcete-li se zbavit nechtěných vlasů, existuje mnoho různých technologií a zařízení. A samotný proces se nazývá depilace nebo odstranění chloupků.

  Depilátor nebo epilátor?

  Mnoho lidí nevidí rozdíl mezi zařízeními, jako je depilátor a epilátor. Ve skutečnosti se jedná o dvě odlišné technologie odstraňování chloupků. Depilátory jsou zařízení nebo prostředky pro odstraňování vlasů z povrchu těla, zatímco epilátory jsou také použity k odstranění kořenového systému vlasů. Přibližování složitých technologií téměř ve všech oblastech života umožnilo těmto nástrojům vidět světlo. Ačkoli existují také docela staré, ale účinné technologie, jak se zbavit nechtěných vlasů.

  • Diskový epilátor je jedním z nejlevnějších, nejjednodušších a nejúčinnějších nástrojů pro odstraňování vlasů z kůže doma. Princip fungování je také jednoduchý a jasný - v pracovní části je několik párů disků, které nejsou umístěny paralelně mezi sebou. Z tohoto důvodu se během otáčení kotouče blíží, popírají vlasy a odstraňují z kořene. To je prakticky bezbolestný postup a tento fakt jen zvyšuje popularitu tohoto zařízení.
  • Vodní epilátor je pokročilý model disku. Takové konstrukční vlastnosti jako vestavěná dobíjecí baterie, vlhkostní a utěsněné tělo, pružná, "plovoucí" pracovní hlava umožňují epilaci během sprchy nebo vany. Taková zařízení, i když poněkud dražší, ale jejich účinnost, bezpečnost a snadné použití vytvářejí obrovský požadavek. Používání takových modelů je potěšením.
  • Chladící epilátor je také typ diskového zařízení. Výrobci se snaží pečovat o uživatele s nízkou prahovou hodnotou bolesti, a proto vyvíjejí různé technologie, aby se zbavili bolesti a nepohodlí během epilace. Mezi hlavní metody patří přidání malých buněk pro kontejnery se studenou vodou do zařízení, které se střídají během provozu. Systémy chlazení vzduchu jsou také populární.
  • Závitové epilátory jsou přístroje, jejichž princip činnosti je založen na technologii východního odstraňování chloupků s použitím hedvábných nití. Epilace pomocí nití nastává kvůli tomu, že chloupky spadají mezi dvě rotující nitě, vítr na ně a jsou odstraněny z kořene. Rozdíl od disků a jiných epilátorů spočívá v tom, že v jednom pohybu pracovního mechanismu nejsou odstraněny dva nebo tři, ale desítky vlasů. Samozřejmě, pocity nejsou nejpříjemnější, ale kvalitní tipy měří ve prospěch tohoto nástroje.

  Návrh desky pracovní hlavy používá většina světových výrobců. Ale pro modely každé značky má své vlastní charakteristické rysy. Průměrný počet rotací epilátoru je od 600 do 750 za sekundu. Některá zařízení mají funkci přepínání rychlostí, což umožňuje odstranění tvrdých a dlouhých chloupků z velkých ploch pokožky, například z břicha a stehen. Pokud správně provádíte odstranění chloupků, výsledek může být zachován po dobu několika týdnů.

  Ze sebe mohu dodat, že epilátory s různými systémy anestézie v procesu práce neodůvodňují jejich cenu. Za prvé, vliv různých chladicích mechanismů významně snižuje pružnost pokožky v místě epilace, což vede k horšímu odstranění chloupků. Jedná se o pružnost pokožky, která umožňuje nástrojům dokonale vykonávat svou práci. Za druhé, účinek anestézie je v praxi psychologičtější, protože bolestivé pocity stále zůstávají, i když jsou nudné. Jedná se o druh placebo účinku.

  Výhody a nevýhody epilátorů

  Tento epilátor je preferován mnoha lidmi. Pouze proto, že mají relativně lepší vlastnosti. Ale právě proto, aby bylo možné porovnat tyto technologie, je třeba také zvážit negativní aspekty.

  Takže výhody používání epilátorů:

  1. Účinnost. Pro toto slovo spočívá doba trvání období, během které se nové vlasy prostě neobjevují. Pokud pečlivě studujete princip činnosti těchto nástrojů, je zřejmé, že odstranění chloupků kořeny vede k tomu, že se na ně dlouho zbavujete. V závislosti na kvalitě modelu je možné zvážit období od dvou týdnů po celý měsíc bez vlasů na těle! A současně s každým následným odstraněním epilace se toto období zvýší.
  2. Kompaktní a ergonomické. Jednou z hlavních výhod tohoto nástroje je, že se s ním může každý vypořádat. Proces odstraňování chloupků netrvá déle než dvacet minut. A samotný epilátor může být s sebou vzat i při cestování, protože je lehký, nevyžaduje mnoho místa a běží na energii baterie.
  3. Dlouhý provoz. Epilátor je technikou, nikoliv spotřební. Proto jste ji jednou zakoupili, můžete zapomenout na aktualizaci tohoto nástroje již několik let. Kvalita jeho výroby umožňuje používat ji desítkykrát, a někteří lidé mají jedno dobré zařízení na celý život.

  Ovšem se všemi epilátory mají některé nevýhody týkající se jiných technologií pro odstraňování nežádoucích vlasů:

  1. Pocit bolesti. Lidé s nízkou prahovou hodnotou bolesti pravděpodobně nebudou schopni používat epilátory bez prostředků na úlevu od bolesti. Koneckonců, proces vytahování vlasů z kořene je zdaleka nejjemnější.
  2. Vrozené vlasy. Tento problém je relevantní pro ty, kteří epilátor dlouhodobě používají. Opakovaně zničené chloupky mohou být slabé a jednoduše se nebudou moci objevit na povrchu kůže.
  3. Dráždění v citlivých oblastech. Tento nepříjemný pocit se objeví téměř po každém postupu.

  Z mých zkušeností mohu říci, že stojí za to pečlivě pracovat s epilátory v oblastech s různými kožními lézemi. Škrábance, odřeniny, modřiny, dokonce krtek mohou způsobit zranění pokožky. Navíc se absolutně nedoporučuje používat epilátory pro osoby s křečovými žilkami.

  Domácí epilace

  Je to pro jednoduchost a snadnost mnoha lidí, včetně mě, zamilovala se epilátory. Když však člověk poprvé ve svém životě bere toto zařízení, prostě neví, co s ním dělat. Pokyny pro tento nástroj často vůbec nepomáhají, protože tento proces je velmi individuální. Každý má na kůži své vlastní citlivé oblasti, které budou muset být ošetřeny zvláštní péčí a pozorností. Také budete možná potřebovat další finanční prostředky, jako je místní anestezie, pokud nechcete vydržet bolest. Pokud jste nemuseli epilaci dříve, můžete se seznámit s tréninkovými videi na internetu (jeden z nich bude uveden v tomto článku).

  Několik tipů, jak používat epilátor:

  1. Pokud se epilace provádí poprvé, zařízení by mělo být provozováno pouze při minimální rychlosti, při poslechu pocitů.
  2. Při epilaci stojí za použití masážní trysky, aby nedošlo k narušení krevního oběhu v kůži.
  3. Neměli byste stisknout epilátor - z toho nebude fungovat lépe, ale je snadné způsobit podráždění takovým činem.
  4. Odstranění vlasů by mělo být přísně proti směru růstu vlasů, takže zařízení je odstraní, a to nejen na povrchu.
  5. Při epilování podpaží je lepší lehké natáhnutí pokožky pro větší pohodlí během procesu.

  Příprava pokožky pro proceduru

  Epilace některým z možných prostředků je vždy stresující zátěž na pokožce. Aby nedošlo k podráždění a vrozené chlupy, je třeba provést zvláštní přípravné postupy. Umožňují epilační proces probíhat hladce, efektivně a prakticky neškodně pro pokožku.

  • Jeden den před epilací je nutné ošetřit pokožku křovím k čištění povrchu mrtvých buněk epidermis. Z tohoto důvodu budou mít obvyklé a nejlevnější prostředky. Postup ošetření křovin by měl být prováděn co nejblíže a striktně proti směru růstu vlasů. Bolest a malé rány by se měly vyhnout, protože se mohou během epilace zvyšovat.
  • Po ošetření křovím naneste na pokožku hydratační krém. Pokud je pokožka dostatečně navlhčená před zahájením léčby, výrazně sníží se bolest. Tento postup se provádí striktně po odstranění mrtvých kožních částic a čištění pórů křovím, protože poté se zvlhčující činidlo nejlépe vstřebává.
  • Po těchto postupech byste neměli před depilací provádět pouze horké lázně. Používejte volné a lehké oděvy, aby nedošlo k podráždění na ošetřených oblastech pokožky. Další použití očisty se provádí pouze dva nebo tři dny po epilaci.

  Péče o epilátor

  Aby nástroj fungoval co nejdéle a neporušil se, je třeba se o něj postarat. To se zdá být zřejmé, ale v praxi se to někdy dokonce zapomene, v důsledku toho se epilátory stanou zbytečnými. Po každém postupu musí být vyčištěn, takže pracovní díly jsou ucpané chloupky.

  K tomu je nejčastěji používán malý kartáč dodaný se zařízením. Díky tomu můžete snadno čistit pracovní plochy a viditelné části disků. Také byste měli vyndat trysku a vyčistit vše pod ní. Pokud není kartáč po ruce nebo je ztracen, můžete použít běžnou starou zubní kartáček.

  Ale čištění povrchu není všechno. Vzdálené části epilátoru mohou být vyčištěny vysoušečem vlasů nebo vyčištěny vysavačem bez trysky. Nejčastěji se jedná o pracovní hlavu, která se znečišťuje, a pokud vysoušeč vlasů a vysavač nepomohl, a pokud to instrukce nezakazuje, můžete jej umýt pod kohoutkem.

  Odstranění chloupků během těhotenství

  Během těhotenství ženy často zaznamenávají zvýšení hladin hormonů v těle, což vede k aktivnímu růstu vlasů po celém těle. Pro mnohé se stává skutečnou katastrofou, a proto je předmět epilace během těhotenství do společnosti velmi populární. Existuje mnoho názorů na poškození a přínosy tohoto postupu pro ženy nesoucí plod. Odborníci se však silně domnívají, že odstraňování chloupků je téměř neškodné, a to i během těhotenství. Ale samozřejmě existují omezení.

  Hlavním faktorem je individualita tohoto procesu pro každou osobu. Jedna žena se klidně vyrovná s nepříjemnými a bolestivými pocity epilace, a proto tento postup pro ni nebude mít žádné následky. Současně může mít druhá nízká prahová hodnota bolesti a ona se obává z tohoto typu odstranění chloupků z těla. Stres a strach mohou negativně ovlivnit celkové zdraví.

  Aby ženy s citlivou kůží se během těhotenství postaraly o sebe, existují speciální léky proti bolesti. Kromě masážních a chladicích systémů, které přicházejí s některými epilátory, používají také produkty pro místní anestezii. Například sprej Lidocaine nebo Emla masti. Zpracovávají pokožku bezprostředně před epilací, ale musíte přísně dodržovat pokyny uvedené na obalu. Hlavním pravidlem je, že není možné provést první epilaci epilátoru během tohoto období. Je lepší používat obvyklé a méně stresující prostředky.

  Video: instrukce pro použití epilátorů

  Který epilátor si vybrat

  Výběr zařízení pro odstranění chloupků je zcela zodpovědným zaměstnáním, většinou kvůli potřebě, aby si je každý jednotlivec vybral. Různí výrobci nabízejí modely, které se navzájem liší v mnoha vlastnostech. Co mám hledat při výběru tohoto zařízení:

  1. Návrh pracovní hlavy. Disky a závitové epilátory s různou účinností plní svůj úkol. Například při epilaci diskového zařízení není bolest tak silná, jako při použití nití, ale proces trvá více času.
  2. Přítomnost anestetických mechanismů. Pokud je kůže velmi citlivá, jemná a snadno podrážděná, pak jsou tyto prostředky nepostradatelné. Ale nákup drahého zařízení s takovými modifikacemi může být zbytečné - mnoho žen se setká s výraznými nepohodlími jen v prvních několika postupech. Pak se stává prostě nevhodným používáním léků proti bolesti.
  3. Počet pracovních rychlostí. Pro ty, kteří se právě začínají seznámit s tímto nástrojem, bude stačit jen jednoduchý epilátor s jednou pracovní rychlostí. Zpravidla u žen, které toto zařízení dříve nepoužívaly, jsou vlasy na těle spíše tuhé a silné. Odstranit je při rychlé rychlosti je prostě nemožné - jejich kmen se odlomí a kořenový systém zůstane na svém místě. Pro zkušené uživatele se však stává, že druhá a třetí rychlost epilátoru jsou relevantní. Jsou vhodné pro odstraňování tenkých, měkkých a krátkých chloupků a výrazně šetří čas.
  4. Typ napájecího zařízení. Tam jsou epilátory, běží ze sítě a od baterií. Pokud je první je přísně zakázáno používat při koupání nebo sprchování, mají nejčastěji vodotěsné pouzdro. Také výběr této položky bude záviset na tom, kde je plánováno odstranění chloupků. Pokud plánujete s sebou vzít přístroj na dovolenou, je samozřejmě lepší zůstat na kompaktním modelu s baterií. Pokud se nepředpokládají odlety z domova, bude stačit síťové zařízení.
  5. Další trysky. Výrobci rádi vyrábějí různé trysky na pracovní hlavě, aby urychlily pracovní postup a odstranily bolest. Tyto další mechanismy zahrnují masážní a vibrační trysky, které se doporučují používat neustále. Masáž kůže během epilace je prostředkem prevence výskytu poruch oběhu.

  Hodnocení epilátoru

  Dnes ve světě existuje několik významných výrobců zařízení pro odstraňování chloupků a depilaci. Každý z nich se podařilo založit na mezinárodním trhu. Mnoho lidí považuje za obtížné říci, která značka je ve skutečnosti lepší - jsou ve všem dobří a je velmi obtížné vybrat něco konkrétního. Nejoblíbenější výrobci:

  1. Společnost Philips je slavná společnost se sídlem v Holandsku. Každý zná své jméno, protože epilátory od tohoto výrobce jsou známy celému světu. Vyznačují se kompaktností, pohodlí a vysokou kvalitou. Výrobce představuje modely všech cenových kategorií, takže můžete snadno najít vhodný epilátor mezi obrovskou kolekcí.
  2. Braun je také poměrně dobře známou společností v oblasti výroby kosmetických prostředků v Rusku a SNS. Tato značka existuje již více než padesát let a není překvapením, že se v tomto období výrobce dokázal ujistit. Všechna zařízení vyráběná společností Braun se vyznačují high-tech "vycpávkami" a moderním přístupem k výrobě.
  3. Panasonic je mezinárodní výrobce multifunkčních domácích spotřebičů z Japonska. Zařízení pro péči o tělo jsou jednou z prioritních oblastí rozvoje této výrobní organizace, protože epilátory této značky jsou neuvěřitelné kvality.

  Pět nejlepších modelů epilátorů, které dokonale vyvažují cenu a kvalitu:

  1. Braun 3170 Silk-epil 3. Levný epilátor, který dělá skvělou práci s přiřazenými funkcemi. I přes nízké náklady je tento model poměrně výkonným zařízením, které odstraňuje oba nejtěžší a nejsilnější chloupky, stejně jako nejtenčí a sotva znatelné. To usnadňuje přítomnost dvou rychlostí. Příjemným bonusem je přítomnost integrovaného masážního mechanismu. Pracuje ze sítě.
  2. Philips HP6422 Satinelle. Vynikající zařízení pro mokré odstranění chloupků, charakterizované spolehlivostí a kvalitou. Pohodlná konstrukce pracovní hlavy vám umožňuje odstranit chloupky i na nejvíce těžko dostupných oblastech pokožky. Vestavěné masážní mechanismy snižují bolest během procesu na nulu. Také má dva režimy rychlosti, což stačí k odstranění jakéhokoli typu vlasů.
  3. Panasonic ES-ED70. Jeden z nejlepších představitelů zařízení rozpočtové třídy. I přes své náklady má všechny funkce drahých modelů. Dvojitá pracovní hlava umožňuje efektivní epilaci. Trysky s plovoucími pohyby dělají práci s přístrojem nejen užitečné, ale také příjemné. Epilace s tímto epilátorem může být prováděna za použití dalších prostředků, jako je krém nebo pěna, což nepovede ke kontaminaci pracovních předmětů.
  4. Braun 5-541 Silk-epil 5 mokrý Suchý. Pozoruhodný moderní model epilátorů, vyznačující se přijatelnou cenou a vysokou účinností v provozu. Má schopnost pracovat jak ze sítě, tak z baterie, která trvá třicet až čtyřicet minut. Tělo je vyrobeno z kvalitního materiálu ve stylovém a pohodlném provedení. Obsahuje několik tipů pro různé účely - pro depilaci, masáž atd.
  5. Rowenta EP8020. V současné době je to jeden z nejlepších epilátorů v roce 2018. Má několik příjemných a užitečných vlastností. Za prvé, rukojeť je vyrobena z elastického materiálu. Z tohoto důvodu zařízení během provozu nikdy nevypadne z rukou. Za druhé, zahrnuje použití nástrojů, jako je krém a pěna. Za třetí, má velké množství součástí a příloh. To vše je univerzální epilátor s velkou funkčností.

  Ženy recenze

  Používám epilátor po dobu šesti měsíců. Samozřejmě, první dojmy z jeho použití jsou nezapomenutelné! Odstraňuji vlasy na nohách a podpažích. I když je napsáno v pokynech pouze pro nohy, jsem trpělivý člověk a rozhodl jsem se, že jakmile je taková věc, musíte to zkusit všude. Když jsem poprvé popadl nohy, nebylo to tak bolestné, ale ani při každém použití to nebylo moc příjemné, ale jen myšlenka, že jsem se trápila, byla teplá, ale pak už dlouho nebyly žádné problémy. S podpažími se všechno liší: poprvé to tak bolí, že slzy v očích se mi zatahovaly, zasekly se v malých částech asi celý týden! Ale teď to vůbec neublíží, vlasy rostou rychleji než na nohou, ale tady to není problém, několik chloupků vyšlo, strávilo dvakrát a všechno bylo hladké, nebyla žádná štětina, jako po holicí strojku už 2 dny a nejsou žádné podráždění! Jedná se o pocity, abyste mohli okamžitě zjistit, zda jste připraveni tolerovat to. O samotném epilátoru. Pracuje ze sítě, má 2 rychlosti (většinou používám 2) a také přiloženou trysku pro účinné odstranění chloupků, ale zdá se mi, že to není lepší. Horní část, kde jsou pinzety odstraněny, je velmi pohodlné k čištění a mytí. A sama o sobě vypadá velmi hezky. Jsem s nimi velmi rád, je to jeden z nejlepších dárků, které si myslím. Protože když se sám rozhodnete koupit takovou věc... a když se představí, není na výběr, nebude dar, jen aby ležel.

  VetrovaIV

  http://otzovik.com/review_104995.html

  Velký epilátor, malý, lehký, pohodlný v ruce. Vypadá velmi elegantně a stylově, takže bez váhání si to vybrala. Součástí je samotný epilátor a nabíječka a k čištění je také malý kartáč. Epilátor funguje pouze v síti, jde samovolně o disk, mnohem účinněji než pinzeta, má dvě rychlosti, tlačítka jsou umístěna velmi pohodlně. Epilátor nemá podsvícení, předchozí byl podsvícený, disky mají antibakteriální povlak. Skutečnost, že funguje z výtoku i navíc, předchozí na baterie, bylo nutné neustále měnit a čekat, až bude epilátor nabíjen, což je velmi dlouhý proces. Kord je poměrně dlouhý, velmi pohodlný. Disky umožňují epilaci dvakrát rychleji, obzvláště na nohou, vlasy se neodlomí a není žádná bolest. Vzhledem k tomu, že všechny chloupky rostou různými rychlostmi, není žádoucí provádět epilaci před odchodem, protože na kůži zůstává zarudnutí. Po depilaci se doporučuje otírat pokožku alkoholem nebo jinými dezinfekčními prostředky, doporučuje se používat keřky nebo krém ke změkčení pokožky, aby se zabránilo vrůstání vlasů. Obecně platí, že epilátor je šťastný, jediná špatná věc je, že není podsvícení, protože světlo v naší koupelně je trochu nudné, pak by samozřejmě bylo perfektní při podsvícení, ale to je samozřejmě triviální a doporučuji skvělou věc.

  natalee08

  https://otzovik.com/review_6456116.html

  Problém nadměrného růstu vlasů na těle, myslím, že se obává každé ženy. Takže mám tento problém. Nějak v televizi jsem viděl reklamu na tento epilátor a byl jsem nadšen, že ho koupím. Reklama byla tak jasně vysvětlena, že jsem se rozhodla a objednala. Používám to už rok a jsem velmi rád. Předtím používala jednoduché pinzety. Můžete jej aplikovat na různé oblasti těla. Používám ji k depilaci nohou. Proces škádlení vlasů je velmi pomalý, namáhavý, ale kvalitativně a ne tak bolestivý. Epilátor trhl několik vlasů, takže postup je docela přijatelný. Epilátor odstraňuje většinou dlouhé chloupky a krátké vlasy je třeba ještě zachytit. Věřím, že ho nebudete používat po celou dobu, protože to bude vyžadovat hodně času, vitalitu a trpělivost. Možná je to dobré pro jiné části těla, jako je obličej, ale já jsem to tam nezkusil. Vlasy po epilaci nerostou, alespoň pro mě. Pracuje na bateriích, což je nepopiratelná výhoda při cestách nebo na služební cestě. Mohlo by se předpokládat, že by měla fungovat ze sítě, ale zdánlivě to bylo koncipováno výrobci. Při nákupu spolu s epilátorem jsem dostala manikúru, která mě příjemně potěšila. Myslím, že všestranný epilátor je vhodný pro ty, jejichž vlasy na těle nestruchají. Jinak bude vypadávání vlasů trvat velmi dlouho.

  mimosa11

  http://otzovik.com/review_790880.html

  Když se podívám na ženy na veřejných místech, někdy jsem ohromen, protože jsme mnozí, balení! Pro mě osobně je jakýkoli dolu obrovský komplex a dlouho jsem bojoval s knírekmi nad horním rtem. Před těhotenstvím došlo k fotoepilaci, ale vlasy, bastardy, větve po roce nebo dvou. A pak voskové proužky pro tvář se staly skutečnými společníky, ale nepohodlí z nich byly následující: pokud začnete proces a přemýšlíte o odstranění vegetace pouze před důležitými událostmi, pak se nemůžou vyhnout vředům. Od zabíjejí vlasy, vosky se klepou na kůži, čímž se odtrhnou a malé kusy. Často se to stalo tak-povydergivayu vlasy, a pak jsem se léčit rány. Dokud jdou, nové výhonky se již objevily. Nekonečný kruh. A nedávno jsem se dozvěděla o nádherném čínském zařízení, prameni. Na kosmetičce se ukázala skvělá ukázka, po které jsem skočil do skupiny čínského zboží a objednal pár pramenů pro 50 rublů)))). když jsem je obdržel, byla jsem překvapená velikostí fotografie, zdá se mi to víc než bavlněný tampón. Ve skutečnosti je trik poměrně masivní, více pera. Ale rozhodně pohodlné, protože zachytí více oblastí vlasů, ohýbá se různými směry, protahuje a dokonale odstraňuje i ty nejmenší vlasy. Byla to jen první dvojice dergov, která bolela, v procesu se objevovalo vzrušení, pocity byly ztuhlé a knírek zmizela všude... dokonce i na poměrně bolestivých místech. tady už není možné řídit proces, ach, to bolí, nebudu silně tahat. Všechno, vlasy spadly mezi odkazy a pak jen jedinou cestou je opustit obličej. Pro mě je tato hůlka stejným nezbytným doplňkem jako pinzeta obočí. Postup postupného vyjímání antény se postupně snižuje na pár vteřin denně, kdy, právě kvůli jistotě, procházíte nízkými místy. Radím každému a každému, kdo trpí tak choulostivým problémem, je překvapivě pohodlné a vysoce účinné zařízení bez jakýchkoli vedlejších účinků!

  Busenka

  http://irecommend.ru/content/dobrosovestnyi-ugnetatel-usikovfoto

  Kontraindikace k použití epilátoru

  Existuje mnoho lékařských kontraindikací pro použití epilátoru jako prostředku pro odstranění chloupků. Důvodem je jeho práce, při které dochází k agresivnímu působení na pokožku, aby se vlasy odstranily z kořene. Kdy odmítnout epilaci:

  • V případě onkologických onemocnění.
  • U diabetu se také nedoporučuje používat epilátor.
  • Epilace pro křečové nemoci může způsobit komplikace a akutní bolest.
  • Epilace může způsobit bolestivý šok a mrtvici u lidí s kardiovaskulárními chorobami.
  • Psoriáza, ekzém a dermatitida.

  Ze sebe také mohu dodat, že byste neměli používat epilátor po opalování. Kůže potřebuje čas, aby se zotavil z dlouhodobého vystavení slunečnímu světlu a agresivní účinky přístroje mohou způsobit podráždění a zánět. V případě, že to budete potřebovat, musíte se postarat o svou pokožku: použijte hydratační a regenerační krémy, křoviny, neoblékněte úzké šaty a spodní prádlo.

  Můžeme říci, že epilátor je něco, bez něhož je obtížné zvládnout ženu, která se snaží o sebe pečovat. Koneckonců, vlasy na těle jsou nejen ošklivé a neestézní, ale někdy i škodlivé (například vlasy ve slabinách a podpaží nahromadí nepříjemný zápach při potu). Epilátor je vynikajícím nástrojem pro odstranění nežádoucí vegetace, zatímco má vynikající účinnost a nízké náklady. Kupte jej a úspěšně jej můžete použít kdokoliv.

  Rozdíl mezi epilací a depilací, epilátorem a depilačním prostředkem

  Navzdory skutečnosti, že odstraňování chloupků na těle je jednou z nejpopulárnějších ženských postupů, mnoho mladých žen ještě neznají rozdíl mezi epilací a depilací a zaměňují tyto koncepty navzájem. Epilace a depilace jsou navrženy tak, aby řešily jeden problém - aby pokožka byla dokonale hladká, ale mezi nimi je stále významný rozdíl.

  Co je epilace

  Epilace je metoda odstraňování chloupků, při níž dopad není jen na pruty na povrchu kůže, ale také na folikul zodpovědný za růst vlasů. Tento druh léčby je účinnější, protože umožňuje dosáhnout hladkost pokožky pro dlouhodobou šťávu. Dermatologové a kosmetologové doporučují tyto procedury provádět v salonu, protože vyžadují speciální dovednosti a zkušenosti. Nejefektivnějším a nejúčinnějším způsobem se považuje odstraňování chloupků - metoda odstraňování chloupků, prováděná pomocí různých zařízení a systémů.

  Pozor! Odstranění chloupků se provádí pouze v centrech estetické kosmetologie a kosmetických salónů. Takové zpracování doma je nemožné.

  Typy epilace

  Dnes kosmetické salony nabízejí tyto typy odstranění chloupků:

  • elektrolýza Eliminace vegetace pomocí elektrického výboje. Pozitivní účinek postupu je dosažen díky tomu, že pán přináší na pokožku klienta speciální jehlicovou elektrodu, která prochází elektřinou přes sebe. K dnešnímu dni je termolýza považována za nejúčinnější, po dokončení kurzu žena navždy zapomene na vlasy. Ale i přes vysoký výkon, mnoho žen odmítá takové léčení, protože je docela bolestivé a často způsobuje nežádoucí účinky;
  • laserové odstranění chloupků. Tato technika je jedinečná a vhodná pro všechny části těla. Vzhledem k tomu, že moderní laserová zařízení jsou vybavena výkonnými chladicemi, je postup prakticky bezbolestný. Jedinou nevýhodou laserového odstraňování chloupků je, že paprsky ovlivňují pouze tmavé chloupky, blond vlasy jsou odstraněny jen částečně. Chcete-li dosáhnout požadovaného výsledku, bude trvat nejméně sedm, po ukončení kurzu se růst vlasů zastaví po dobu 5-7 let;
  • fotoepilaci Odstranění chloupků s osvětlením. Tento postup probíhá velmi rychle a téměř není doprovázen bolestivými pocity. Fotoepilace je vhodná pouze pro dívky s tmavými vlasy. Po úplném průběhu je hladkost pokožky udržována přibližně 6 let.

  Co je to depilace?

  Rozdíl mezi epilací a depilací je významný. Depilace je mechanické odstraňování chloupků (v některých případech s kořenem), které dává dočasný účinek. Bez ohledu na zvolenou techniku ​​nemá žádný účinek na folikul během depilace, což je důvod, proč se vlasy opět cítili během několika dní nebo týdnů.

  Depilace je vhodná, protože může být snadno provedena doma ve vhodném čase. Navzdory skutečnosti, že tato léčba je výrazně nižší než epilace, více než 60% žen si vybírá depilaci, protože je snadno použitelné.

  Je to důležité! Téměř všechny způsoby depilace mají jednu společnou nevýhodu. Po použití holicího strojku, cukrové pasty a vosku je riziko zvětšených chloupků vysoké.

  Typy depilace

  Rozdíl mezi depilací a epilací spočívá také v tom, že při druhé metodě se veškerá práce provádí pomocí speciálních zařízení a depilace se provádí rukama (pomocí extra). Depilaci lze provádět následujícími způsoby:

  • použití stroje. Nejčastější a nejjednodušší způsob řešení vegetace. Hlavní nevýhodou metody je to, že účinek tohoto postupu je udržován maximálně 2 dny, po kterém se na povrchu znovu objevují štětiny;
  • použití depilačních krémů. Tato metoda se také liší dostupností a bezpečností. Odstranění vlasů pomocí krému je zcela bezbolestné. Z důvodu vyšší bezpečnosti je tato metoda velmi oblíbená u těhotných žen;
  • elektrický depilátor Tato zařízení jsou dobře osvědčená. Při pravidelném používání se chloupky stanou tenčí a tenčí, jejich růst výrazně zpomalí. Protože vysoce kvalitní epilátor vytahuje vlasy kořenem, opakované zpracování se provádí nejdříve po 3 týdnech;
  • voskování Odstranění vlasů aplikací voskových nebo voskových proužků na pokožku. Pokud se má přizpůsobit, postup trvá déle než 40 minut, zatímco pokožka zůstane hladká nejméně po dobu 2 týdnů;
  • shugaring Tato metoda se prakticky neliší od voskování, rozdíl spočívá pouze v použitých formulacích. Odstranění cukru je také velmi účinné a umožňuje zapomenout na nenáviděné chloupky po dobu nejméně 3 týdnů.

  Vzhledem k tomu, že se během voskování a hubnutí odstraní i chlupaté vlasy z povrchu, mohou se v budoucnosti stát tvrdší a hrubší. Tato skutečnost musí být také vzata v úvahu a zvážit, až poté pokračovat ve zpracování.

  Jak epilátory fungují

  Princip fungování epilátorů s kotoučem a pinzety je založen na synchronním procházejícím pohybu několika páru pinzet nebo kotoučů.

  Během rotace a konvergence chytnou chloupky a táhnou je spolu s kořenem. Moderní epilátory jsou schopny zavěsit i ty nejmenší chloupky, jejichž délka nepřesahuje 2 mm. Bez ohledu na výrobce mají tato zařízení několik režimů provozu, což ovlivňuje rychlost otáčení disků.

  Pokud se taková zařízení kompetentně a předběžně připraví na ošetření pokožky, její účinek nebude horší než účinek tření. Kůže zůstane hladká alespoň 2-3 týdny. Také odborníci ujišťují, že při pravidelném používání epilátorů se chloupky stávají tenčí a vzácnější, což umožňuje v budoucnu prodloužit dobu mezi zasedáními.

  Princip fungování depilačních zařízení

  Rozdíl mezi depilátorem a epilátorem (elektrický) spočívá v tom, že první typ zařízení je určen výhradně pro řezání a ořezávání chloupků. Střihač a elektrický holicí strojek jsou vybaveny nožnicemi a čepelemi, které kontaktují vlasy. Rozdíl mezi depilátorem a depilátorem je poměrně velký. Pokud po epilátoru zůstane pokožka po dobu alespoň 2 týdnů hladká, pak po použití trimru bude léčba opakována za několik dní.

  Pomoc! Při výběru zařízení je třeba vzít v úvahu, že depilátory jsou určeny k dočasnému odstranění chloupků. Epilátory pomáhají udržovat hladkou pokožku po delší dobu.

  Co ženy zvolí

  Podle statistik většina spravedlivého sexu dává přednost tomu, aby se bavil. Navíc se tato technika používá jak pro odstranění chloupků na nohou, tak i pro citlivou oblast bikin.

  Mladé dámy se zastavují, protože tato metoda vám umožňuje dlouhou dobu se zbavit vlasů a současně se starat o epidermis. Také volba je způsobena relativní bezbolestností léčby (ve srovnání s voskem a elektrickým epilátorem). Druhým nejoblíbenějším místem je laserové odstranění chloupků.

  Závěr

  Chcete-li najít nejlepší způsob, jak odstranit vlasy, musí žena znát rozdíl mezi epilátorem a depilačním prostředkem. Jelikož se liší v principu jednání, jejich účinek bude také odlišný. Epilátory jsou účinnější a umožňují dosáhnout dlouhodobého výsledku. Výhodou depilatorií je, že při práci nevyvolávají bolest a mají méně kontraindikací.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy