logo

Co vyměnit suchý šampon: 5 domácí prostředky

Suchý šampon zažívá skutečný boom. Pro mnoho lidí se již stalo běžně používaným kosmetickým přípravkem.

Nicméně, po hlášení o nebezpečích suchého šamponu (bohužel tento nádherný aerosol obsahuje velké množství vůní, konzervačních látek a pohonných látek), mnoho žen preferuje přechod k přírodním alternativám. Existují lepší způsoby, jak najít dobrou náhradu za suchý šampon.

Kdo má každý den (nebo dokonce každou sekundu) čas umýt vlasy? Suchý šampon poskytuje vynikající příležitost jen při stresových situacích, při cestování nebo při potřebě osvěžit si vlasy. Následující šamponování může být odloženo na 1-2 dny, proto je uvolněn nějaký čas. Kromě toho se vlasy zachrání před stresem kvůli častému praní. Co dělat, pokud nemáte na ruce suchý šampon nebo chcete zůstat daleko od těchto výrobků?

Důvody nahrazení suchého šamponu

Existuje několik důvodů, které brání použití průmyslového suchého šamponu. Stále více se můžete dozvědět o vzhledu lupů nebo dokonce o vypadávání vlasů, což je způsobeno podrážděním pokožky hlavy, která je častým používáním tohoto prášku. Dokonce i vůně výrobku otravuje mnoho žen, někdy se objevuje reflex kašle. Konstantní užívání suchého šamponu není pro každého.

Nicméně, není vhodné opustit praktického asistenta, a to není vždy po ruce. Nicméně, existují domácí prostředky jako alternativa k suchému šamponu.

Mnoho produktů ve vaší domácnosti může být použito jako náhrada za suchý šampon. Koneckonců, téměř všechny práškové látky mohou absorbovat tuk z vlasů a pokožky hlavy. Každý z těchto produktů by měl být postříkaný na vlasy, masírován, počkat trochu a pak buď česat, nebo třel s ručníkem.

 • 1. Mouka. Obvykle je v každé domácnosti mouka. Je zvláště vhodný pro blond vlasy, hrubá mouka jako náhrada za suchý šampon je ještě lepší, není to tak blikající bílá.
 • 2. Clay. Clay je opravdový všestranný lék. Pomáhá s kožními chorobami, jako je ekzém nebo akné, stejně jako s mastnými vlasy. Její světle hnědý odstín je ideální pro kaštanové a červené vlasy (pro blondýnky je lepší odmítnout tento výrobek). Kromě toho hojivá hlína uklidňuje pokožku hlavy a je to 100% přírodní produkt.

Baby prášek namísto suchého šamponu

Baby prášek působí na pokožku nejen jako protizánětlivý prostředek, ale také pomáhá s problémy s mastnými vlasy. Kromě toho to voní velmi hezky.

Pro starou babičku je tajemství trik proti mastným vlasům, stačí jen čajová lžička dětského prášku, který musíte nasadit na pokožku hlavy a jemně ji vyhladit. Dětský prášek absorbuje tuky, vlhkost a zbytky stylingových výrobků, které jsou usazeny na vlasy, čímž se vlasy vyrovnají.

Jak můžete vidět, nalezení dobrého a rychlého nahrazení suchého šamponu není tak obtížné! Chcete-li trvale opustit "chemii", můžete použít domácí suchý šampon, včetně poznat na níže uvedeném odkazu, jak to udělat.

Viz také na našich webových stránkách:

Jak nahradit šampon pro suché vlasy doma

Voda, která zmizela v kohouti nebo nedostatek času na umývání vlasů, je přesně to, co činí ženy, aby přijaly nestandardní rozhodnutí. Někteří skryjí neprázdené vlasy pod kapesníkem nebo víčkem, zatímco jiní používají suchý šampon. Naše webová stránka, za-mena.ru, navrhuje použití finančně výhodných domácích analogů namísto továrenských fondů. Můžete dokonce vyměnit šampon na suché vlasy s tím, co je v každé kuchyni.

Funkce a princip působení suchého šamponu

Metoda čištění vlasů od nečistot a kožního mazu bez účasti vody není nová, protože v dávných dobách byly pro tento účel použity přírodní absorbéry tuku, například ovesné vločky. Moderní suché šampony jsou prezentovány ve formě aerosolu, který obsahuje adsorbenty.

Může se jednat například o kukuřičný škrob. Práškové komponenty s adsorpčními vlastnostmi pohlcují přebytečný tuk a po česání vlasů se stávají čerstvější vzhled, plynulější a čistší. Můžete použít celý seznam ingrediencí pro vlasy namísto suchého šamponu.

Důvody nahrazení

Prakticky každá společnost zabývající se výrobou kosmetiky má ve svém sortimentu suchý šampon. Pouze jeho nákupní zranění si dovoluje, zejména pokud je výrobek označen značkou. Hodnocení žen, které používají tyto čisticí prostředky, není vždy pozitivní, protože se předpokládá, že tyto výrobky přispívají k výskytu lupů a vypadávání vlasů (s častým užíváním).

Navíc složky ve složení mohou způsobit alergie a kašel.

To vše však nemůže sloužit jako důvod pro úplné odmítnutí, protože existuje hodná alternativa k suchému šampónu.

Vlastnosti přípravku suchého šamponu

Není pravděpodobné, že budete muset koupit přísady pro výrobu suchého šamponu doma, protože tiše sedí v kuchyňských skříních a čekají na křídlech. Jsou to například pšenice, ovesné vločky, kukuřičná a rýžová mouka, vločky "Hercules", kakaový prášek, bramborový škrob, soda, hořčičný prášek. Pro některé komponenty budete muset jít do lékárny a to je: dětský prášek, mastek, kosmetická hlína, pšeničné otruby, práškové kořeny léčivých rostlin.

Příprava čisticího prostředku na vlasy netrvá ani čas ani energii. A toto umění nevyžaduje prohlížení výcvikového videa. Vaším hlavním úkolem je brousit součásti na práškový stav, pro který stačí použít brusku. Doporučujeme skladovat směs v plechovce se šroubovacím víčkem na temném místě při pokojové teplotě.

Pro ochucení domácích výrobků a zvýšení jejich účinnosti je povoleno používat éterické oleje v množství několika kapek.

Takže, co může nahradit suchý šampon doma.

Jednoduché recepty nahradit suchý šampon

 1. Ovesnou mouku brousíme na mouku. Smíchejte výsledný prášek s pečící sódy v poměru 2: 1. Aplikujte směs na vlasy, masírujte a nechte na pár minut. Poté musíte prostě vyčesat vlasy a doporučuje se to udělat přes lázeň. Taková náhrada za suchý šampon k vaření doma je snadná.
 2. Vezměte si půl šálku mouky (pšenice, kukuřice, rýže, ovesné vločky) a přidejte 1 lžičku. jemná sůl. Opakujte stejné kroky jako v prvním receptu. Mimochodem, pro česání směsi je lepší používat častý hřeben nebo hřeben. Tento způsob čištění je nejvhodnější pro majitele blond vlasů.
 3. Vločky "Hercules" rozemleté ​​do prachu by měly být kombinovány s dětským práškem a sody v poměru 12: 2: 1. Nakonec získáte skvělý analog suchého šamponu.
 4. Vezměte pár lžící kosmetické hlíny a promíchejte 1 lžičkou. baby prášek (analog - mastek), přidejte tolik sody. Aplikujte směs na vlasy, počkejte pár minut a hnětete.
 5. Koupit v lékárně kořen prášek angelica (nahradit ho fialovým kořenovým práškem), rozemlet mandle na prášek a po - a ovesné vločky. Všechny součásti se odebírají v poměru 1: 1: 2. Namísto ovesné vločky je dovoleno použít jiné.
 6. Vezměte stejné části bílé a modré hlíny, přidejte ke směsi směs špetky mastku. O tomto nástroji zanechal hodně pozitivní zpětné vazby.
 7. Lžíce kořeněné duhovky se spojují se stejným množstvím mandlové mouky a 2 lžícemi. l kukuřičný škrob. Je pozoruhodné, že tato složka má větší částice, což umožňuje kukuřičnému škrobu lépe absorbovat tuky a nečistoty a postup pro odstranění domácího čističe od vlasů je značně zjednodušený. Proto ve všech receptech, kde se objeví bramborový škrob, můžete ho nahradit kukuřicí.
 8. Spojte hořčičný prášek a drcené pšeničné otruby v poměru 1: 2.
 9. Kompozice, která nahrazuje nejen suchý šampon, ale také masku na vlasy, se připravuje následovně: kopřivovité listy, kořen lopuchu a pšeničné otruby se rozdrtí do prachu a smísí se v poměru 1: 2: 6.

Recepty na tmavé vlasy

Ne všechny výše uvedené recepty jsou vhodné pro tmavé vlasy, protože není možné úplně odstranit částice čistících prostředků z hlavy a neoprávněné osoby mohou mít dojem, že máte lupy. Nahradit suchý šampon pro brunety se smí mísit na bázi kakaového prášku. Pro přípravu bude vyžadovat stejné množství kakaa a hořčice a některé ženy ještě přidávají špetku kořenu zázvoru, rozdrceného na prášek.

Existuje další recept: směs sody, škrobu a kakaa v poměru 1: 2: 12. Je třeba poznamenat, že místo sodovky může být použita jemná sůl a mastek, a v neprítomnosti mastence může být alternativou dětský prášek nebo drobivý prášek. Z přehledu jasně vyplývá, že taková složka, jako je kakaový prášek, je ideální pro brunety a po použití domácího suchého šamponu začíná vyzařovat čokoládovou vůni.

Užitečná doporučení

 1. Před aplikací čistícího prostředku je třeba pečlivě česat.
 2. Nedoporučuje se užívat takovéto výrobky majitelům příliš mastných nebo dlouhých vlasů - pouze v mimořádných situacích.
 3. Jednou týdně - maximální možný počet aplikací (což vede k vysušení vlasů a pokožky hlavy, stejně jako k zanesení pórů). Dvakrát za sebou tyto prostředky nelze použít.
 4. Přebytečný prášek je nepřijatelný: je lepší jej přidávat podle potřeby než zaplnit celou hlavu se směsí.

Další článek na webu říká, jak nahradit drahé produkty péče o vlasy octem.

Suché vlasové šampony

Suchý šampon je považován za novinu mezi kosmetickými přípravky na vlasy. Ve skutečnosti to naši předci dělali. Mastek, mouka a prášek byly položeny na vlasy, drženy na nějakou dobu, a pak vyčesané s hřebenem.

Dnes nabízí kosmetický průmysl dívkám moderní výrobky pro péči o vlasy.

Co to je?

Suchý šampon je prášek, jehož účelem je vyčistit vlasy. Může být použit i při nepřítomnosti vody, což je významná výhoda výrobku.

Mezi výhody patří:

 • rychle čistí, dává objem dlouhým vlasům;
 • vhodné pro použití při cestování: dlouhé cesty, na dovolené, během hospitalizace;
 • neškodné pro vlasy a tělo;
 • mohou být vyrobeny nezávisle na produktech, které se nacházejí v kuchyni.

Tento šampon je vhodný pro majitele tukových pramenů. To lze provést doma nebo koupit hotový výrobek. Prášek je základna, která absorbuje mastnotu a během následného česání je veškerá nečistota snadno vyřezána.

Není-li čas na přípravu produktu sami, profesionální nástroje udělají. Jedná se o spreje nebo spreje. Stříkání kadeří je efektivnější a rovnoměrnější.

Složky suchých šampónových přípravků:

 • adsorbenty (malé částice rýže, kukuřice, oves) - rychle vstřebávají tuk prameny;
 • vonné látky, příchutě - dávají zámkům příjemnou vůni;
 • kosmetická hlína - poskytuje objem, zdravý lesk.
 • jsou vždy světlé barvy, takže brunetky a dámy s tmavými vlasy se nebudou hodit. Částice produktu jsou viditelné na tmavých pramenech;
 • ze stejného důvodu zanechává agent stopy na tmavém oděvu;
 • Nedoporučuje se neustále používat. Jsou méně účinné než klasické prostředky mytí, takže tuk, zbytky stylingových výrobků a prachu se hromadí na kadeřích. Je nutné pravidelně používat pravidelné šampony;
 • u žen s nadsadenými, vyčerpanými prameny, s lupinami po použití suchých formulací, se problém zhoršuje.

Nejlepší zástupci

Pokud volba spadne na profesionální kompozici, předkládáme Vám na vědomí vrchol-5 suché šampony pro lehké a tmavé vlasy, podle recenzí:

Vaření sami

Pokud nemáte možnost koupit výrobek, můžete prací směs připravit vlastními rukama

Připravené z mouky (pšenice nebo rýže), sodovky, prášku mastence, dětského prášku, hořčičného prášku. Chcete-li kompozici také léčit, přidejte estery čajových stromů, rozmarýn, skořicové prášky, zázvor, červený pepř. Všechny komponenty zabraňují vypadávání vlasů, odstraňují lupy a stimulují růst.

Zvažte, jak udělat suchý šampon doma:

Náprava s rýžovou moukou a kukuřičným škrobem.

Potřebné přísady: 2 polévkové lžíce. l kukuřičný škrob, 1 polévková lžička. l rýžová mouka, 2 lžičky. soda do pečiva.

 1. Smíchejte všechny přísady.
 2. Přidejte několik kapek vhodného esenciálního oleje.
 3. Pokud jsou tmavé vlasy, přidejte kakaový prášek. Blondýnky se hodí do bílé hlíny.
 4. Smíchejte všechny přísady do mixéru.

Zde je samotný proces, jak používat zařízení.

Dobře pokořte vlasy, aplikujte složení na kořeny čistými rukama (můžete použít velkou práškovou kartáč). Masírujte pokožku hlavy prsty po dobu 2-5 minut, napodobující pohyby, které vytvoříte během šamponování. Chraňte prameny tlustým kartáčem (pro lepší účinek obalte jej pomocí gázy nebo širokého obvazu).

Pro tenké a slabé vlasy:

 • 2 polévkové lžíce. l bramborový škrob;
 • 1 polévková lžička. l pšeničná mouka (je lepší použít nejvyšší stupeň);
 • 1-2 hodiny l. soda
 1. Smíchejte všechny přísady.
 2. Rozemlete je do mixéru.
 3. Aplikujte na kořeny a po celé délce pramenů.
 4. Chvilku držte.
 5. Pečlivě vyčistěte hřeben.

Tento recept je vhodný pro jemné chloupky, protože po použití vlasů se stává objemný.
"alt =" ">
Šampon pro suchou pokožku hlavy (blondýnky a brunety):

Složení: 1 polévková lžička. l pšeničná a rýžová mouka, dětský prášek (nebo mastek), stejně jako 0,5-1 lžičky. kokosový olej (také vhodný jojobový olej, mandle, shea, argan, olejový roztok vitaminu E atd.).

Pokud jsou suché vlasy, ale pokožka je mastná, je lepší, aby nebyly přidávány éterické oleje nebo kompozice nanášejte pouze na prameny.

 1. Smíchejte volné složky receptu (pšeničná mouka a rýžová mouka, prášek nebo mastek).
 2. Přidejte olej a důkladně promíchejte.
 3. Smíchejte směs s mixérem.
 4. Aplikujte na předem česané prameny a masírujte pokožku na několik minut.
 5. Vyčistěte šampon z vlasů.

Chcete-li představit proces výroby suchého šamponu doma, podívejte se na video s pokyny.

Testery recenze

Použité různé značky suchých pracích prostředků. Dokonce i nejlepší, podle mých pocitů, nenahradí plnohodnotný šampon. Pokud máte dlouhou cestu nebo služební cestu, nebo tam není voda doma - nepostradatelná věc. Velkým plusem je použitelnost.

Před nějakou dobou jsem šla do nemocnice, dlouho jsem se nemohla dostat z postele. Musel jsem použít šampon ve formě aerosolu. V takovém případě vám umožní cítit se jako žena.

Mám lehké kudrlinky, které jsou moje každý druhý den, ale to vždy nefunguje. Proto používám občasné suché výrobky. Výsledek mi vyhovuje, ale brunetka přítelkyně má na jejích vlasech jasnou patinu po použití.

Dlouho přemýšlejte než nahradit obvyklý šampon. Používám to jen doma, ale na cestě to není vhodné. Výjezd byl suchý lék.

Mé vlasy se rychle znečišťují a výrobek se prodává v plechovkách. Po nanesení obsahu tuku zmizí. Můžete zapomenout na mytí hlavy 1-2 dny.

Jak vyrobit suchý šampon doma

Pokud jste někdy použili zakoupený suchý šampon nebo jste o tom slyšeli, pravděpodobně jste přemýšleli o způsobu ukládání a o možnosti vyrobit podobný výrobek sami. Tato možnost existuje; domácí suchý šampon je skutečnou a jednoduchou věcí.

Co je to suchý šampon?

Suchý šampon - čisticí prostředek na vlasy bez použití vody. Nenahrazuje plné umývání hlavy, ale může se dostat k záchraně v nouzových situacích, když potřebujete umýt vlasy a nejsou tam žádné vhodné podmínky. Nástroj pomůže obnovit vlasy s nadměrným obsahem tuku, přijde k záchraně, jestliže v tuto chvíli není žádoucí zvlhčit hlavu z jakéhokoli důvodu, například z důvodu nemoci.

Princip působení suchého šamponu spočívá v jeho absorpčních vlastnostech - aktivní prášková složka šamponu absorbuje přebytečný tuk z vlasů, po nějaké době po aplikaci prášek je vyčesaný, vlasy se stávají čistšími a čerstvějšími.

Metoda použití suchých šamponů není nová, byla používána našimi předky již před mnoha staletími, s použitím jílu a kůry jako čisticích prostředků. V moderních podmínkách je snadné připravit suchý šampon.

Jak vyrobit suchý šampon

Složení

Samozřejmě, tlumiče tuku, které jsou k dispozici doma, se liší od těch, které jsou obsaženy v průmyslově vyráběných suchých šamponech: profesionální výrobky používají vyvážené složení, součásti podléhají zvláštní úpravě, vzájemně se doplňují a posilují. A přesto můžete dosáhnout dobrého výsledku suchého praní pomocí těchto složek:

 • mastek, dětský prášek;
 • sóda na pečení;
 • bramborový nebo kukuřičný škrob;
 • kakao (pro brunety);
 • rýže, ovesné, pšeničné a kukuřičné mouky;
 • bílá a modrá kosmetická hlína;
 • otruby;
 • suchá hořčice;
 • práškové suché léčivé rostliny: kopřiva, březové pupeny, kořeny lopuchu, fialky a zázvor;
 • drcené ovesné vločky ("Hercules").

Oblíbené recepty

Příprava suchého šamponu je snadná: všechny ingredience jsou jednoduše smíchány v jakémkoliv kontejneru, součásti s velkými částicemi jsou předem rozemlety v mlýně na kávu do práškového stavu. Kompozici můžete připravit pro několik aplikací, je uložena v dobře uzavřené nádobě na suchém tmavém místě. Smíšené:

 • Vločky Herkules, dětský prášek a soda v poměru 6: 1: 0,5.
 • Kakaový prášek, škrob a soda v poměru 6: 1: 0,5.
 • Kosmetická hlína, škrob a soda v poměru 6: 1: 1.
 • Pšeničné otruby, kořen lopuchu, kopřivovité listy v poměru 3: 1: 0,5.
 • Vločky Hercules - 4 polévkové lžíce. l., mastek - 1 polévková lžíce. l bez skluzů.
 • 3 st. l hořčice a kakao s 1 lžičkou. prášek kořenového zázvoru.
 • Pšeničné otruby a hořčice 2: 1.
 • Bílá a modrá jíl 1: 1, do jílové směsi se přidá malý talku (asi 1 polévková lžička za 2 polévkové lžíce směsi).

Pro vůni a pro kosmetické účely lze ke směsi přidávat kapičku heřmánku, pomeranč, čajového stromu, citronového silice. Hlavní věc - nepřehánějte to, protože šampon by měl absorbovat tuk z vlasů a neabsorbovat součásti!

Podmínky používání domácí suchý šampon

 • Prášek se aplikuje na suché vlasy štětcem a rovnoměrně se rozšiřuje o děrování na délku 5-7 cm od kořenů.
 • Po nanesení směsi musíte masírovat hlavu tak, aby šampon byl lépe rozložen po povrchu vlasů a lépe absorboval tuk; měli byste se pokusit nehty prát do hlavy.
 • Po 3-10 minutách můžete začít šití šamponem s hustým hřebenem.
 • Výsledek je zkontrolován před zrcadlem - pokud jsou na hlavě místa s tuky, lze šampon znovu aplikovat.
 • Po vysoce kvalitním česání by na vlasu neměla zůstat žádná stopa suchého šamponu, vlasy by se měly výrazně osvěžit.
 • Konečná fáze - stylování vlasů.

Důležité doporučení

 • Suchý šampon se nepoužívá na příliš mastných vlasů: účinek nebude viditelný.
 • Suchý šampon je pro použití na dlouhých vlasech nepohodlný: na štětce bude trvat příliš dlouho.
 • Nemůžete použít suchý šampon dvakrát za sebou: po jednom použití byste měli dodržovat obvyklé šamponování vodou a šamponem.
 • Neměli byste používat suchý šampon více než jednou týdně: komponenty mohou přesahovat vlasy, pokožku hlavy, zanesit póry pokožky.
 • Při aplikaci suchého šamponu je důležité dodržet opatření: přebytečný prášek zničí vlasy, bude těžké odstranit z vlasů suchým způsobem; proto je lepší nejprve aplikovat malou směs a v případě potřeby přidat.

Suchý šampon je dobrým pomocníkem, stačí se naučit, jak správně používat, a vybrat ten nejvhodnější recept na vlasy. A co je nejdůležitější, nezapomeňte, že "suché praní" - dočasný postup, který nemůže nahradit běžné šamponování.

Co je to šampon na suché vlasy?

Žena by měla být vždy plně vyzbrojena a dobře upravené vlasy - jedna z nejdůležitějších částí obrazu. Ale co dělat, pokud zbývá jen málo času před publikací a vlasy jsou špinavé? Specialisté v kosmetickém průmyslu vynalezli relativně nový, ale velmi užitečný výrobek - suchý šampon. Tento nástroj, který se stal "životem" milionů krásné poloviny. Nemá nic společného s obyčejným šamponem, ale pomáhá obnovit vlasy doslova během několika minut. Náklady na kvalitní bezsulfátový produkt jsou poměrně vysoké, ale existuje cenově výhodnější alternativa. Šampon můžete vysušit doma z jednoduchých a levných součástí.

Zvláštní funkce

Absolutně všechny suché šampony působí stejně. Obsahují částice, které absorbují a odstraňují mazu z vlasů a odstraňují lesk. Je třeba, aby směs zůstala na hlavě pouze 5-7 minut, po které jsou spolu se sádlem vyčesávány. Jak můžete vidět, léčba se zcela liší od obvyklého mytí, nepomáhá odstranění nečistot, prachu a zbytků stylingových výrobků. Z tohoto důvodu jej nelze prodlužovat.

Práškové výrobky jsou velmi užitečné při péči o mastné vlasy. Časté mytí v takových případech dává negativní výsledek - práce mazových žláz je narušena a kudrlinky se sbíhají ještě rychleji.

Alternativou by bylo použití suchého šamponu střídajícím se s tradičním detergentem, aby se prodloužily intervaly mezi procedurami v koupelně.

Výhody

Nyní existuje jen málo žen, které mohou bez suchého šamponu. Může být umístěn do kabelky a použit v případě potřeby.

Takový výrobek pomáhá při služebních cestách a pěších túrach, kdy není možnost úplně umyt vlasy. Stává se skutečným "záchrancem" situace, ve které je třeba rychle uvést do pořádku.

Domácí přípravky se velmi snadno připravují, stačí jen namíchat přísady, umístit prášek do vhodného kontejneru. Skladuje se poměrně dlouho, takže je možné skladovat na skladě.

 • snadné použití;
 • návrat čerstvých pramenů během několika minut;
 • možnost použití v extrémních podmínkách, kdy není přístup k vodě;
 • snížení počtu tradičních výplachů až 2-3krát týdně.

Nevýhody

Nevýhody kosmetického přípravku se také nejčastěji objevují při nesprávném použití. Pokud používáte prášek na vlasy příliš hojně nebo často, může dojít k narušení mazových žláz.

Navíc šampon odstraňuje pouze přebytečný tuk, ale na hlavě zůstávají mrtvé kožní buňky, špína a stylingové produkty. Vytváří hustou vrstvu, díky níž nemůže projít vzduch.

V důsledku toho jsou kudrlinky nudné, bez života, jejich vnější vrstva a jádro jsou zničeny. Pokud střídáte mezi suché a tradiční produkty, můžete zaznamenat následující problémy:

 • nadměrné olupování a suchost pokožky hlavy;
 • vzhled svědění;
 • seborrhea;
 • podráždění pokožky;
 • ztráta lesku;
 • oslabení folikulu.

Podmínky použití

Chcete-li používat suchý šampon, musíte se zodpovědně zodpovědět, aby nedošlo k poškození zámků. Nejlépe funguje na ne příliš mastných vláknech - účinek bude výraznější. Ideální je, pokud obnovíte vlasy 2-3 dny po umytí.

Aplikujte prášek kartáčem na ruměnec, který umožňuje rovnoměrnou distribuci hmoty po celém povrchu kořenů. Nemusíte přijímat příliš mnoho peněz, protože její přebytek je velmi obtížně odstranitelný z hlavy vlasů.

 1. Pokryjeme ramena starým ručníkem nebo speciální pláštěm, aby se prášek nedostal na oblečení.
 2. Pečlivě česněte přes zcela suché prameny.
 3. Pokud chcete, přidejte k produktu několik kapek aromatického oleje, takže po proceduře budete mít nejen čerstvý účes, ale také příjemnou příjemnou smyčku.
 4. Sbíráme trochu prášku štětcem, nasypeme na část, zpracováváme délku kořenů nejvýše 5 cm, aby nedošlo k přehybu kudrlin.
 5. Proveďte další rozdělení, opakujte postup a pokračujte, dokud nebudou zpracovány všechny vlasy.
 6. Jednoduše masírujte pokožku hlavy prsty, ale nástroj neotřete!
 7. Kompozici ponechejte po dobu 5-7 minut.
 8. Nakloňte hlavu nad vanou a očistěte zbytek šamponu hřebenem s občasnými zuby.
 9. Zkontrolujeme, zda neexistují žádné tukové oblasti, pokud vůbec nějaké, znovu zpracovávají tyto zóny.
 10. Chcete-li, aby kudrlinky lesk, zpracujte konce olejem na vlasy.

Chraňte vlasy před samotným východem, ale před 15 minutami. Okamžitě proveďte postup a poté proveďte všechny ostatní fáze poplatků. Zbývající čas, zbytky prášku, které nejsou vyčesané, budou samy vypadat z kadeří.

Co vyměnit suchý šampon

Dejte kudrlinky dobře upravený vzhled za pár minut je možné nejen s pomocí zakoupených šamponů. Náhrada kosmetických přípravků se provádí pomocí přírodních produktů, které jsou jistě v každé domácnosti domácnosti.

Připravte užitečný produkt z následujících komponent:

 • sóda na pečení;
 • dětský prášek;
 • bramborový a kukuřičný škrob;
 • kukuřičná, pohanková nebo ovesná kaše;
 • kukuřičná mouka;
 • kosmetická hlína;
 • hořčičný prášek;
 • kakaový prášek;
 • mletá skořice;
 • mleté ​​bylinné přípravky, které odpovídají typu vlasů.

Možnosti nahradit zakoupený produkt - hmotnost. Používejte všechny komponenty najednou, není nutné, vyberte nejvhodnější složení vlasů.

Blondínky a lehké blondýnky by měly upřednostňovat bezbarvé přísady, protože pigmenty mohou zkreslovat tón pramenů. Hnědé vlasy a brunety potřebují přidat skořici nebo kakao, takže prášek je méně viditelný ve vlasech a na věcech.

Oblíbené recepty

Každá žena může mít vlastní ruce suchý šampon. Postup je poměrně jednoduchý a netrvá dlouho.

Pro získání analogu módních výrobků stačí kombinovat prášky ve stanovených poměrech a důkladně je promíchat. Ihned je nutné nástroj připravit pro budoucí použití, takže je vždy k dispozici materiál pro nouzovou záchranu účesu po ruce.

Podíváme se na to, jak vytvořit domácí kosmetiku pro různé typy kudrlin.

Pro jasné vlasy

Chcete-li obnovit světelné kadeře, musíte vybrat součásti, které nedávají žluté nebo jiné odstíny. Nejlepší ze všeho, pokud pomáhají udržovat bohatou blond a opravit ji. V takových případech se používají následující recepty:

 1. Smícháme tři polévkové lžíce kukuřičného škrobu, jednu a půl lžíce zemního fialového kořene, čajovou lžičku nepraštěné mandlové omáčky rozemleté ​​na prášek. Škrob odstraní přebytečný tuk, bylinky odstraní nepříjemný zápach, matice vykoná funkci jemného křoviny a čistí pokožku hlavy, může být nahrazena pevnou rýží basmati, usmrcena v mixéru.
 2. Kombinujte dvě lžíce ovesné vločky (brousíme v Herculesovém mixéru) a lžičku sody. Mouka jemně ovlivňuje kudrlinky a pokožku hlavy, odstraňuje nečistoty, aniž by poškodila strukturu pramenů. Soda eliminuje nepříjemné pachy, pomáhá udržet jasný jasný odstín.
 3. Připravte šampon ze tří lžic mletých otrub, lžíce mletého kalamusového kořene, stejného množství květů mletého heřmánku, pár kapek citronového esenciálního oleje. Heřmánek a citrón rozjasní vlasy, otruby odstraňují mastný lesk, kalamus uklidňuje pokožku a vyživuje kořeny užitečnými látkami.
 4. Přidejte lžíci sódy na dvě polévkové lžíce bílé hlíny. Hlína by neměla být modrá nebo šedá, jinak by to mělo zažehnout vlasy. Odstraňuje mastný lesk, reguluje mazové žlázy, vyživuje pokožku minerály a vitamíny. Soda deodoruje a udržuje jasný odstín.

Pro tmavé vlasy

Tmavé kudrlinky je třeba ošetřit kompozicemi s dalšími barevnými pigmenty.

Aby se vlasy nejen čistěly, ale také zdravěji, doporučuje se používat kakao a skořici jako přírodní barvivo. Snad použití modré hlíny, stejně jako na tmavém základu, nebude vyniknout.

Existují další recepty:

 • Do dvou polévkových lžic kukuřičného škrobu přidejte lžíci kakaového prášku, pokud chcete, přidejte pár kapek éteru, ale to nemůžete udělat, protože kakao dá příjemnou čokoládovou chuť.
 • Smícháme tři lžíce otruby s jednou polévkovou lžící zemního kalamusového kořene a stejným množstvím mleté ​​kopřivy, přidáme několik kapek rozmarýnu na aroma. Otrupy absorbuje tuk, kořen kalamusu se uklidňuje a vyživuje, kopřivka stimuluje vlasové folikuly.
 • Vezměme dvě lžíce kukuřičného škrobu a kakaa, kombinujeme a přidejte lžíci sody na prášek. Po použití výrobku budou kadeře měkké, drobivé a získávají příjemnou vůni.
 • Kombinujeme lžíci mastek s lžičkou sody a dvěma lžíci kosmetické hlíny. Šampon dobře absorbuje mazu, je vhodný pro příliš rychle kontaminované vlasy.

Na konci

Suché šampony se objevily relativně nedávno na regálech obchodů, ale v kosmetickém průmyslu se jim podařilo pečlivě obsadit své místo.

Recenze dívek, které úspěšně používají tento výrobek, potvrzují, že opravdu pomáhá během pouhých 10-15 minut, aby se kudrlinky vyzkoušely a odstranily ošklivé lesk.

Domácí analogy nejsou horší než zvládnutí úkolů, navíc jsou mnohem levnější a nepředstavují nebezpečí pro kudrlinky a pokožku hlavy. Experimentujte se složkami formulací, abyste mohli experimentálně vybrat ideální nástroj.

Suchý šampon - efektivní domácí receptury

Suchý šampon je prášek, který může absorbovat přebytečný tuk na vlasy vylučované mazovými žlázami. Nástroj se nezmění do gelu, takže je velmi snadné ho vyčesat z vlasů spolu s tukovými látkami, které absorbuje. Takto se pokožka hlavy stává čistou, vlasy dostávají příjemný zápach a zářivý lesk.

Kdo potřebuje suchý šampon?

Nejčastěji doporučované použití prášku k čištění vlasů náchylných na tuk. K tomu dochází, protože časté používání pravidelného šamponu narušuje mazové žlázy, což vede k jejich rychlejšímu znečištění. Ale vlasy jsou obvykle špinavé na kořenech vlasů, konce trpí sušením. Abychom tomu zabránili, je možné střídat suché a pravidelné šampony, které se stávají majiteli mastných vlasů ve většině případů spásy. Prášek však musí být vyroben doma.

Obvykle pro přípravu prášku doma pomocí ingrediencí, jako jsou:

 • soda
 • škrob
 • mastek
 • jíl
 • krmné zrno
 • mleté ​​ovesné vločky
 • hořčičný prášek
 • kakao
 • skořice
 • mleté ​​byliny vhodné pro typ vlasů

Samozřejmě to neznamená, že je nutné používat všechny komponenty, domácí masky jsou připraveny z několika komponent.

Také, suchý šampon je nezbytný pro ty lidi, kteří nemají příležitost umyl vlasy obvyklým způsobem. Stojí za zmínku, že pro vlastníky dlouhých nebo kudrnatých vlasů k odstranění prášku bude problematické. Proto je nutné vzít v úvahu nejen strukturu, délku, ale také barvu vlasů. Například, dlouhosrstý brunetový suchý šampon z mouky nebo masti bude těžko odstranitelný, což způsobí určité potíže. Ačkoli blonďatá žena to udělá mnohem jednodušší.

Účinky zneužívání suchého šamponu

Je třeba si uvědomit, že nákup suchého šamponu není určen pro běžné použití a používá se jako expresní nástroj k obnovení čistoty vlasů ve vzácných případech. Tento nástroj vypadá jako normální postřikovač, jako je sprej na vlasy, ale obsahuje chemické prvky. Takové spreje vytvářejí velké množství globálních kosmetických firem, jako jsou: Sephora, Batiste, Ollin, Klorane, Syoss a mnoho dalších.

U některých někdo takový lék pomáhá vlasům vyčistit několik dní, u některých je účinek na vlasy jen několik hodin. Nástroj pomáhá přimět vlasy k elegantnímu vzhledu a současně jim poskytnout potřebný objem. Vhodí se snadno do kabelky a je vhodný k použití, ale stojí za to pamatovat následky dlouhodobého používání nástroje.

Nejčastější důsledky zneužití šampónu v prášku lze považovat za narušení funkce mazových žláz, v důsledku čehož může dojít ke ztrátě vlasů, podráždění pokožky hlavy, svědění a lupů. Kromě toho zakoupený šampon nečistí vlasy ani tradiční vlasy. Dlouhodobé používání takového nástroje může vést k závislosti a to znamená, že se vlasy už nebudou zdát čerstvé, čisté a dobře upravené.

Proto je nejlepší připravit prášek doma z přírodních složek a umístit ho do pohodlné nádoby, kterou můžete nosit s sebou. Navíc budete vědět, že používáte produkt šetrný k životnímu prostředí, který nemůže poškodit vaše vlasy.

Používejte suchý šampon

Před aplikací vlasů musí být dobře česané a rovnoměrně rozložit prášek na kořeny vlasů. Můžete to udělat s prsty nebo velkým kartáčem na ruměnech. Po masáži několik minut nechte šampon na vlasy po dobu 10 nebo 15 minut. Poté pomocí ručníku zatřeste a roztřepte vlasy, pak hřebenem vyčistěte zbytky prášku. Je důležité si uvědomit, že je třeba aplikovat suchý šampon podle vaší barvy a typu vlasů. Pokud po použití je výsledek viditelný, pak vám šampon za sucha vyhovuje.

Domácí suchý šampon, recepty na vaření

Recepty pro blondýnky

 • 1 lžička sody
 • 2 lžíce mouky
 • 1 čajová lžička práškový mastek (dětský prášek)

Všechny složky by měly být důkladně smíchány v pohodlné nádobě a aplikovány na kořeny vlasů. Po nanesení by měl být účinek čistých, hedvábných vlasů.

Recept na červené oči

 • 0,5 lžičky prášku hořčice
 • 1 lžíce otruby
 • 2 čajové lžičky skořice

Komponenty se mísí společně v misce a aplikují se na kořeny hlavy. Po použití suchého šamponu se vlasy stávají čerstvými a zdravými, stejně jako po normálním šamponování.

Recept na brunety

 • 2 lžíce kakaového prášku
 • 1 lžička škrobu

Přísady jemně promícháme a pohodlně štětcem nebo ručně aplikujeme na vlasové kořeny. Po aplikaci vlasy získávají objem, lesk, zářivost a jedinečnou vůni čokolády.

Recept je vhodný pro všechny typy vlasů.

 • 1,5 lžíce kosmetické hlíny (může být naprosto libovolné)
 • 1 lžička mastku (lze nahradit pšeničnou moukou)
 • 0,5 čajové lžičky sódy na pečení

Všechny složky jsou smíchány v malé desce a naneseny na vlasové kořeny. Tento nástroj je vhodný pro všechny typy vlasů.

Jak vyrobit suchý šampon doma

"Suché" praní je metoda péče o vlasy, která může být užitečná v následujících případech:

 • když potřebujete rychle umyt vlasy v nepřítomnosti vody a čas sušení
 • když vlasy rychle rostou, protože umývání teplou vodou a šamponem přispívá k ještě intenzivnější práci mazových žláz
 • při nemocech na pokožce hlavy, když je nežádoucí znovu namočit

Taková péče o vlasy není samotná mytí, ale čistění mastnoty a jiných nečistot. Složky směsi, které je absorbují samy o sobě, přispívají k mechanickému odstranění nežádoucích částic a přinášejí vlasy do pořádku.

Tento postup vyžaduje recept na suchý šampon, který se snadno připravuje doma z dostupných produktů.

Co je suchý šampon

Někteří výrobci kosmetických přípravků pro péči o vlasy nabízejí suché šampony pro nouzové mytí vlasů, avšak jejich cena je obvykle značná.

V seznamu dnešních populárních receptů na suché šampony si každý může zvolit přijatelnou možnost. Doporučuje se používat především výtažky z obilovin. To je způsobeno vlastností této látky, která absorbuje nečistotu a nadbytek tělesného tuku, a to i z povrchu vlasů. Proto lze použít k mechanickému spojení kontaminantů a jejich odstranění.

Minimální počet složek, které se podílejí na přípravě takového činidla, musí být nejméně tři. Alespoň jeden z nich musí mít adsorpční vlastnosti.

Složky rostlinného původu musí být důkladně vyčištěny z nečistot, vysušeny a mleté. Jejich výběr by měl být založen na individuálních vlastnostech vlasů:

 1. Barva
 2. Délka
 3. Účinky barvení a perm

Skladování suchého šamponu doma by mělo být v plastové nádobě, pokud možno vybaveno zařízením pro stříkání obsahu. Pokud je to užitečné na služební cestu, těsné víko pomůže zachovat obsah sáčku, ve kterém je uložen tento objem, od přetečení.

Někteří používají sol pro skladování hrubé soli pro skladování s odpovídajícími otvory a víkem.

Jak strávit

Použijte šampon na děrování, po kterém je pečlivě rozložen po celé délce. Skalp podél každé rozdělení po aplikaci by měl být masírován v dobré víře po dobu několika minut.

Poté postupujte ke zjemnění výsledné směsi šamponu a nečistot silným hřebenem nebo kartáčem. Je třeba hřeben až do úplného odstranění.

Když vlas není nic zvláštního, můžete začít stylovat vlasy. Mimochodem, po takovém praní je jednodušší a rychlejší.

Mytí tímto způsobem je vhodnější pro krátké a střední vlasy. Dlouhé kadeření je těžší, aby se odpadní směs vyčistila. Ano, a to bude trvat hodně času.

Základní recepty

 1. Pro barvené vlasy se doporučuje recept na směs různých druhů jílu: modrý, zelený a bílý s malým množstvím prášku mastku. Namísto mastku můžete použít uhličitan sodný.
 2. Dobrý čisticí účinek lze dosáhnout použitím směsi mouky: kukuřice, ovesné vločky a cizrnu. Chcete-li zvýšit účinek této kompozice lze aplikovat na vlasy v noci, a v dopoledních hodinách pouze hřeben. Je pravda, že takové rychlé praní nelze volat.
 3. Kukuřičná moučka může být použita v kompozici složení kukuřice-mandle. Díky druhé složce budou mít i vlasy mírně příjemnou vůni.
 4. Příznivý účinek na směs vlasů fialového kořene a angelice. Doba expozice takovým šamponům je žádoucí udržovat až 15 minut.

Složitější recepty zahrnují přípravu formulací, které nejen čistí vlasy, ale také mají blahodárný účinek na pokožku hlavy: odstraňují zánět, zlepšují regenerační vlastnosti. Příkladem takových kompozic může být:

 • Směs kopřivy, břízy, lékořice a lopuch (kořen), dobře nakrájené a smíchané s žitnou moukou, hořčicí (jedna lžíce) a zázvorem (jedna čajová lžička);
 • Složení čtyř polévkových lžic pšeničné mouky, škrobu a nakrájené ovesné vločky. Můžete přidat sóda (jedna čajová lžička) a několik kapek esenciálního oleje (nejlépe jehličnatý nebo citrusový). Během aplikace budete cítit mírný chlad a příjemnou vůni;
 • Směs mleté ​​ovesné vločky, dvě polévkové lžíce pšeničné mouky, soda a několik kapek citrusového esenciálního oleje. Tento recept je vhodnější pro blond vlasy;
 • Složení z kukuřičné mouky, orrisového prášku a mandlového ořechu. Poměr složek 2/1/1;
 • Směs rozdrcených: tři lžíce pšeničných otrub, 15 g kořene kalamusu a 5 g sušiny trávy;
 • Kukuřičný škrob, drcené mandle a nakrájené koření v poměru 2/1/1.

Suchý šampon může získat léčivé vlastnosti, pokud do něj přidáte následující součásti:

 • lupy - čajovníkový olej.
 • z vypadávání vlasů - rozmarýnový olej.
 • pro lepší růst a zabránění lámání špiček - vitamín E.
 • pro intenzivní růst - mletý červený pepř, skořicový prášek.

Samozřejmě, složky obsahující tuk neumožňují, aby účinek "suchého" promývání dlouho trvá.

Účinným čistícím prostředkem je hořčice. Zde jsou některé recepty na výrobu suchého šamponu na základě:

 1. Ovesné vločky a hořčice v poměru 2/1 a oblíbeném esenciálním oleji (doporučeno pro světle hnědé vlasy)
 2. Žitná mouka a hořčice v poměru 3/1 a několik kapek oleje z neplodu
 3. Tři polévkové lžíce kakaa a hořčice v poměru 2/1 a 1 lžička zázvoru
 4. Otruby a hořčice v poměru 2/1
 5. Hořčice, otruby a skořice v poměru 0,5 / 4/2

Takové recepty jsou vhodnější pro mastné vlasy.

Namísto prášku mastku může být dětský prášek použit jako sušicí složka a základ pro aktivní složky. Je žádoucí, aby jeho složení bylo klasické, bez dalších prvků. Ti, kteří se obávají, že bílé částice aerosolu nejsou úplně otřeseny z vlasů, mohou nahradit mastek, sódu nebo mouku kakaovým práškem.

V každém případě je třeba si uvědomit, že "suché" praní nemůže být hodnou alternativou k obvyklému hygienickému postupu. Může pracovat s funkcí dočasného asistenta, ale neměl by být prováděn pravidelně.

Co nahradit šampon

Odstraňuje špínu a čistí kudrlinky. Opláchněte po takovém mytí vlasy lepší než s vodou, ale s odvar z bylin.

Je obtížné si představit situaci, kdy vlasový šampon nebyl ve správný čas. Kosmetické značky vyrábějí výrobky pro různé typy a dokonce i barvy vlasů. Každá osoba si pro něj vybere ten správný výrobek.

Ve vzácných případech je šampon opuštěn kvůli různým onemocněním, vysoké citlivosti pokožky hlavy na chemikálie.

V takových případech je důležité vědět, jak nahradit šampon tak, aby byly vlasy čisté, dobře upravené a aby nedošlo k poškození pokožky hlavy.

Dětské mýdlo

Pro ty, kteří jsou zvyklí používat pouze bezsulfátové šampony při absenci potřebného produktu, můžete použít dětské mýdlo. V takových prostředcích neexistují žádné škodlivé látky. Po šamponování nebude kůže přehnaná.

V kritické situaci můžete jednoduše umýt vlasy čistou vodou. Pokud je ocet na ruce, ujistěte se, že jej přidáte do procesu mytí do vody, změkne vlasy.

Mnoho lidí tuto možnost používá průběžně, zpočátku vlasy rychle začínají růst tlustý, ale po chvíli se mazové žlázy začnou pracovat méně intenzivně a účes zůstává čerstvý déle.

Kosmetická hlína

Lékárny prodávají různé kosmetické jíly. Může se používat k mytí vlasů, zředěním malým množstvím vody. Jíl dobře pění, odstraňuje nečistoty, ale po umytí mnoho lidí si všimne, že pokožka hlavy je velmi suchá. To je významná nevýhoda, kterou byste si měli být vědomi před použitím takové náhrady.

Přirozená henna vám nejen pomůže umyt vlasy, ale také je mnohem zdravější, brilantnější. Dívky s lehkými kudrlinami by měly používat bezbarvou hennu, chcete-li přidat světlý odstín k pramenům, můžete si vzít barevné hennu.

Soda smíchaná s trochou vody pomůže rychle vyčistit vlasy. Nástroj může přesahovat pokožku hlavy. Opláchněte vlasy může být čistá voda s octem nebo bylinné odvar.

Hořčice

Hořčičný prášek je dalším dobrým produktem pro mytí hlavy. Přidejte trochu vody, dobře masírujte a opláchněte velkým množstvím vody.

Žloutek

Přirozená alternativa k šamponům je u mnoha lidí oblíbená, ale před použitím žloutek stojí za to odstranit z ní film, který se špatně umyje vodou. Dávejte pozor na to.

Suchý šampon

Suché šampony jsou skutečným hitem pro ty, kteří nemají čas si umyt vlasy na cestě, na služební cestě. Mnoho doma upřednostňuje péči o své vlasy.

Vyberte si kvalitní výrobek, postupujte podle doporučení výrobce, ale nezneužívejte ho, abyste nepoškodili vlasy a pokožku.

Baby šampon

Koupání kočky, můžete si vzít dětský šampon. Jeho látky nepoškozují vlasy a kůži zvířete, ale stojí za to pamatovat, že tato možnost je průběžně zcela kontraindikována. Zvíře musí mít samostatný prostředek nápravy.

Dětský balzám na vlasy

Někteří hledají možnost, než nahradit šampon pro psy, když je domácí mazlíčko nutno umýt, ale neexistují žádné speciální prostředky. Zředěný vodou, balzám pro péči o dítě pomůže odstranit kontaminaci z vlny, nebude zvířecí kůží přebytečný.

Po koupání můžete hřebenit domácího mazlíčka pomocí malého množství olivového oleje na srst. Bude to jemné, hedvábné.

Je chybou předpokládat, že šampon může být nahrazen sprchovým gelem - to jsou dva různé výrobky. Sprchový gel může poškodit vaše vlasy, pokožku hlavy. Používejte bezpečnější a prospěšnější alternativní náhražky, aby se kudrlinky zdravé a hedvábné.

Jak vyrobit suchý šampon doma

Pokud je váš život plný událostí a neočekávaných obratů, bylo by skvělé, abyste nebyli závislí na každodenních nepříjemnostech. Vypnutí horké vody, dlouhé cesty, prudká změna plánů již není důvodem k tomu, abyste vypadali coy, když je na ruce dobrý suchý šampon. Umožňuje vám rychle uklidit vlasy, když si vlasy nemůžete tradičním způsobem umýt.

Můžete si vybrat hotový nástroj ve formě postřiku - rozsah byl nedávno neuvěřitelně široký. Výrobci se snaží splnit požadavky každého zákazníka a nabízejí přípravky na vlasy různých typů a odstínů. Stojí však za to, že taková potěšení je poměrně drahá a jedna láhev je dost pro doslova několik aplikací.

Je možné vyhnout se zbytečným nákladům nebo frustraci při nákupu nekvalitního produktu? Samozřejmě! Připravte si nádherný suchý šampon a vybírejte si přísady sami.

Kromě pomoci v nouzových situacích vám poskytne další služby:

 • Mé hlavu méně často, můžete snížit jeho mastnotu.
 • Obarvené vlasy uchovávají původní barvu déle.
 • Pečující součásti se starají o zdraví vašich vlasů.

Zdá se, že k přípravě takového nástroje - snadné. Tak to je, ale aby to dokonalé, musíte pečlivě vybrat ingredience. Navíc mnoho přírodních látek může způsobit alergické reakce - pozorně se věnujte vašim pocitům.

Tipy pro výrobu suchého šamponu

Sušené mléko, smetana, lykopodie (prášek spór měsíce) - tyto látky obsahují velké množství tuku, takže je neměli přidávat.

Buďte praktičtí: vytvořte kompozici, která bude mít funkci suchého deodorantu pro tělo a nohy, měkké křoviny nebo masku pro vlasy a obličej. Buďte velmi opatrní při výběru ingrediencí a jejich koncentrace.

Pepperbox nebo jiná kořenová láhev s perforovaným víkem může být vhodným kontejnerem pro takový nástroj. Dále jej můžete uložit do lahvičky a na její krk vytáhnout gázu, kus nylonu nebo jinou jemnou síťovinou. Další možností - džbán drobivého prášku. Naneste suchý šampon pohodlně s práškovým pupem, velkým kartáčkem na ruměnec nebo pravidelnou bavlněnou houbou.

Suchý šampon s čekankou

 • Žitná mouka - 1 polévková lžíce
 • Bramborový škrob - 1 polévková lžíce
 • Prášek instantní čekanky - 1 lžička
 • Ginkgo biloba extrakt - 0,25 lžičky
 • Hydroxyethylcelulóza - 0, 25 lž
 • Roztok malinové ketony - 2 kapky
 • Lemonový esenciální olej - 2 kapky

Sílu protřete nejjemnějším sítkem, spojte se všemi ostatními suchými přísadami. Přidejte keton a esenciální olej, pečlivě protřete lžící.
Šampon je připraven!

Nebojte se experimentovat - změňte součásti podle svého uvážení. Snadnost přípravy a schopnost vyjádřit vaši fantazii jistě udělají šampon prvnímu kroku k vytvoření složitější kosmetiky.

Hlavní komponenty pro suchý šampon (50-100%)

Složení domácího šamponu může obsahovat celou řadu látek, které pomáhají očistit vlasy před nadměrným tukem. Některé z nich mají pouze absorbující funkci, jiné jsou navrženy tak, aby poskytovaly objem vlasům, jiné - osvěžují, čtvrtá jsou vybavena léčebnými vlastnostmi, páté poskytují složení požadovanou barvu.

Hlavní složky suchých šamponů jsou obvykle sacharidové prášky - škrob nebo mouka různého původu. Pohlcují dobře mazu - kožní tuk - a obalují vlasy a dodávají jim další objem. Mouka, obzvláště - hrubé broušení, obsahuje velké částice - při společném česání se odstraňuje špína z hlavy. Nevýhodou této složky je její nekonzistence, takže je lepší ji použít v šamponu pro blondýnky.


Starch má menší strukturu, není možné úplně odstranit zbytky hřebenem. Ale na druhou stranu, když se ho dotkla, není na vlasu cítit a napuštěná sekrecí tuku se stává téměř průhledným. Zkušenost ukazuje, že současné použití těchto komponent je optimální. Částice mouky se odstraňují snadněji, protože škrob uhlazuje vlasy.

Někdy se minerální sloučeniny používají jako základ pro domácí suchý šampon:

 • Talc. Tato látka se používá k výrobě dětského prášku. Jeho částice jsou velmi malé, absorbují vlhkost a tuk dobře, obsahují křemík a hořčík. Má výrazné vlastnosti při sušení, takže dlouhé používání může způsobit křehké vlasy a odlupování pokožky hlavy. Navíc se předpokládá, že pravidelná inhalace mastencového prachu může vést k rakovině.
 • Soda Cenově dostupný, ale zákeřný prvek. Časté používání může způsobit podráždění pokožky, její vysušení a narušení struktury vlasů. Pokud jsou oslabené a náchylné k průřezu, nepoužívejte sódu na přípravu suchého šamponu, zejména proto, že prášek vytváří nepříjemné hmatové pocity.
 • Kosmetická hlína. Kaolin je široce používán ve výrobcích na vlasy - má pro ně mnoho užitečných látek, léčí lupy, snižuje tuk, snižuje podráždění a posiluje kořeny. Jako základ pro suchý šampon není hlína tak dobrá - její přítomnost na vlasy je příliš zřejmá. Pokud chcete přidat do mixu, použijte vhodné množství barvy vlasů v malém množství. Jílová paleta umožňuje připravit nástroj pro blondýnky, pro rusovlasé a brunetky.

Stínicí přísady (5-50%)

Bílý prášek může být viditelný na tmavých vlasech. Po čase se intenzita jeho barvy sníží, ale můžete vytvořit odstín suchého šamponu, který se blíží k požadované barvě.

 • Kakao Docela obyčejná složka v domácích suchých šamponových receptech. Takový čokoládový prášek nejen absorbuje tuk, ale také dává vašim vlasům cukrovinkovou chuť. Prášek obsahuje určité množství užitečných minerálů a vitamínů. Neměli byste je přidávat příliš mnoho - existuje nebezpečí poškození skalpu, obalu na polštář a lehkého oblečení. Kromě toho je lepší nechat se dostat do silného deště, abyste ostatním nevysvětlila, proč máte na čele čokoládové pruhy.
 • Káva Kofein je rozhodně dobrý pro vlasy - stimuluje jejich růst. Rozpustný prášek zbarvuje dobře suchý šampon, ale jeho hlavní nevýhodou - intenzivní vůně. Bez ohledu na to, jak skvělá je vůně kávy, není vždy vhodné, zejména v kombinaci s vaším parfémem.
 • Čekanka Rozpustná suchá čekanka necítí jako rušivé jako výše popsané složky. Rozpouští se trochu horší ve studené vodě, protože se skládá z poloviny inulinu. Tato látka, jako je škrob, patří k polysacharidům a také absorbuje nečistoty. Kromě toho se často používá v kosmetice jako emulgační a vlhkost udržující složka. Obecně platí, že extrakt z kořene čekanky má dobrý účinek na vlasy - posiluje je od folikulů až po konce, léčí podrážděnou pokožku, má mírný účinek sušení.
 • Rostlinný prášek. Suché rostliny lze přidat do suchého šamponu. Bezbarvá henna je pro tento účel poměrně široce používána. Má magické vlastnosti, které posilují vlasy. Tento prášek má zelený odstín, ale na světle hnědých vlasech nebude viditelný. Ne méně oblíbená a užitečná složka - prášek z "fialového kořene". Ve skutečnosti, takzvaný kořen sušené duhovky, jen jeho chuť je velmi podobná fialové. Mimochodem, tato jemná vůně bude doprovázet vás, pokud uvedete takovou přísadu do složení vašeho produktu. Kromě těchto prášků se používají prášky amla, čaj, kořen kalamusu a dokonce i hořčice, ale ty mohou vlasy příliš uschnout. Všechny rostlinné prášky by měly být prosévány nejmenším sítkem, aby se z vašich vlasů nestaly žádné seno.

Pro milovníky experimentů: šampon může být zbarven pomocí běžného očního stínu, aktivního uhlí, speciálních kosmetických pigmentů. Buďte opatrní: mohou skvrnit na pokožce hlavy.

Aktivní přísady (5-10%)

Na suchý šampon, vyrobený z vlastních rukou, dává vlasům nejen zdánlivou čistotu, ale i sílu, stojí za to přidávat speciální kosmetické přísady. Mohou být zakoupeny ve specializovaných internetových obchodech.

 • Suché výtažky. Pro vlasy maximální přínos přinese výtažky z rostlin - kopřiva, lipa, lopucha, ginkgo biloba, amla, ženšen, pšenice, borovice. Kromě toho jsou k dispozici výtažky propolisu, červeného nebo černého kaviáru - prostě neuvádějte seznam. Vyberte si doplňky pro typ vlasů a náladu. Nebojte se přidat trochu víc, než je uvedeno na obalu - v suchých směsích se komponenty chovají mnohem pasivněji.
 • Aminokyseliny hedvábí nebo keratin. Tyto přísady okamžitě učiní vlasy jemnější a měkčí a dlouhodobé užívání je dobře posiluje a uvolňuje pokožku podráždění. Přidáním malého množství hedvábí usnadníte snadné odstranění velkých částic šamponu při vyčesávání.
 • Proteiny z rýže nebo pšenice. Velkou přísadou pro suchý šampon je dodatečný absorbent, který také chrání a posiluje vlasy.
 • Silikonové mikrokuličky. V suchých formulacích vykazují vynikající rohožové vlastnosti.
 • Hydroxyethylcelulóza. Toto přírodní gelující činidlo v suchém šampónu pomůže odstranit tukové kontaminanty, ale postará se o to, aby pokožka hlavy a vlasy nebyly příliš suché.
 • Minerální prášek. Oxidy zinku, hliníku, titanu; Slídová slída, perla a speciální kosmetické látky - Matlake Opa, Covabead Glass, Boron Glow. Tyto doplňky dodávají vlasům hladkost, zlepšují čistící účinek, chrání před ultrafialovým zářením. Některé z nich mají lehký lesk.
 • Kyselina salicylová. Kyselinový prášek by měl být použit v minimálních koncentracích. Pomáhá vyhnout se výskytu zánětu na pokožce hlavy a zablokování kanálků, pomáhá snížit sekreci tuku.
 • Malinový keton Vonná látka z bobulí, která podporuje aktivní růst vlasů. Pro přípravu kosmetiky používané ve formě dvouprocentního alkoholového roztoku.

Aromatické složky suchého šamponu (1-3%)

Pokud váš suchý šampon nemá obzvláště příjemný zápach, upravte jej vonnými přísadami. Kvapalné složky se přidávají po kapkách a rozetřejí tak, aby prášek absorboval aroma a vlhkost se odpařovala.

 • Koření Mleté skořice, hřebíček, kardamom, anýzu. Měly by být přidávány ve skromných poměrech, protože mohou způsobit podráždění.
 • Esenciální oleje. Možná nejlepší příchuť. U suchého šamponu jsou vhodné oleje z citronu, bergamotu, levandule, máty, cypřiše, jalovce, rozmarýnu, šalvěje, řepky, tymiánu, kadidla, cedru - nevyvolávají nadměrnou produkci kožního mazu.
 • Syntetické vůně. Velký výběr, intenzivní vůně, nízká cena - všechny výhody takové přísady.
 • Oblíbený parfém. Aby vůně vlasů nesouhlasila s vaším parfémem, můžete do šamponového prášku přidat kapku svého parfému. Ujistěte se, že se v průběhu času vůně takové směsi nezmění na něco nepřijatelného.

Aromatizované přípravky by měly být uchovávány v hermeticky uzavřeném obalu.

Pro Více Informací O Suché Vlasy