logo

Tinktura helleboru se používá u lidí

(495) 510-86-04 (499) 168-85-86
Moskva, otevřená dálnice, budova 5, budova 6

(495) 972-74-06 (499) 261-70-83
Moskva, st. 28, Nizhnyaya Krasnoselskaya

Přihlaste se k novinkám
VETLEK vetapteks!

TUMMER TUNNER (Tinctura Veratri)

Složení a forma vydání

Získaná extrakcí aktivních složek z oddenku bílého hellebore 70% ethanolu (1: 10). Lék obsahuje alkaloidy, z nichž nejdůležitější je proveratrin a nerv, stejně jako dásně, cukry, škrob, taniny. Jedná se o homogenní průhlednou kapalinu červenohnědé barvy s specifickým zápachem. K dispozici ve skleněných lahvích o objemu 50 ml a 100 ml.

FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI

Při vnitřním použití alkaloidy hellebore dráždí sliznici a reflexně zvyšují motilitu a sekreci žaludku a u psů a prasat způsobují zvracení. Podle stupně dopadu teplokrevných živočichů na organismus patří tinktura helleboru k látkám s nízkým nebezpečím.

INDIKACE

Přežvýkavce jsou předepsány pro obnovu žvýkačky, pro hypotenzi a atonii předního žaludku, tympanií a parézy jizvy. Prasata a psi - jako emetika.

DÁVKY A METODY APLIKACE

Tinktura hellebore se podává perorálně v následujících dávkách: skot - 5-12 ml na zvíře nebo 0,01 - 0,024 ml na 1 kg živočišné hmotnosti; ovce a kozy - 2-4 ml na zvíře nebo 0,04-0,08 ml na 1 kg živé hmotnosti; prasata - 1-2 ml na zvíře nebo 0,014-0,028 ml na 1 kg živočišné hmotnosti; psi - 0,05-2 ml na zvíře nebo 0,05-0,2 ml na 1 kg živé hmotnosti 1-2krát denně až do zotavení.

NEPŘÍTOMNÉ ÚČINKY

Při těchto podmínkách a dávkách nemá tinktury helleboru žádné vedlejší účinky. V případě předávkování dochází k závažné otravě hellebore. V těchto případech se podává v doporučených dávkách 1% roztok síranu atropinu.

KONTRAINDIKACE

Přecitlivělost na léčivo.

ZVLÁŠTNÍ POKYNY

Zvláštní opatření nejsou poskytována.

PODMÍNKY SKLADOVÁNÍ

S opatrností. Na suchém místě, chráněné před přímým slunečním zářením, při teplotě od 0 ° C do 20 ° C. Doba použitelnosti - 3 roky.

VÝROBCE

ZAO NPP Pharmaks, Rusko.

Adresa: 610033, Kirov, ul. Solární, 7.

Chemeritsa

Návod k použití:

Chemeritsa je vytrvalá bylina s krátkým a hustým oddenkem a hromadou kořenů ve tvaru šňůry. Existují dva hlavní typy rostlin: černá hellebore a hellebore Lobel. Rostlina kvete téměř celé léto: lalokovitý lobel - s malými žlutozelenými nebo bílými květy a černá hellebore - s černou a fialovou. Ovoce hellebore je vícečetné, malé, žlutavě hnědé. Výška helleboru může dosáhnout 170 cm. Nejčastěji je hellebore nalezen na Kavkaze, v horách Transbaikalia, západní Sibiře a ve východních státech.

Jiné názvy pro hellebore jsou následující lidové výrazy:

Často v každodenním životě najdete takové jméno této léčivé rostliny jako Cheremitsa. Jednou lidé, kteří předávali jméno z úst do úst, náhodně zamíchali dopisy a tento výraz šel odtud.

Složení a užitečné vlastnosti hellebore

V případě použití helebore pro ošetření se používají jeho kořeny. Tato část rostliny je obdařena speciálními vlastnostmi. Takže v kořenech hellebore obsahují asi 2,5% alkaloidů. Tyto látky způsobují silný terapeutický účinek této rostliny.

Ze všech alkaloidů přítomných v chemeritku mají hlavní alkohol (aminoalkohol) hlavní účinek na tělo. Helioidní alkaloidy jsou schopné snižovat krevní tlak a zároveň se srdce zpomaluje, citlivé nervové zakončení jsou vzrušeny, kýchání a kašel jsou vyvolány.

Kromě alkaloidů je možnost použití helleboru pro léčbu mnoha nemocí zajištěna přítomností tříslovin, popelu a dásní v něm, stejně jako přítomnosti velkého množství mikro- a makroekonomických prvků.

Seznam stopových prvků ve složení hellebore:

Použití hrudníku pro léčbu

Kořeny hlízy jsou sklizeny na podzim. Výsledná surovina se z půdy omyje a poté se suší na otevřeném vzduchu pod přístřešky. Před sušením jsou kořeny rozemlety na práškovou hmotu. Vzhledem k tomu, že hellebore je jedovatý, musíte být při přípravě opatrný (položte masku na obličej, spojte obličej s gázou). Ukazuje se, že prach z kořenů hrudníku může způsobit silné podráždění sliznic očí a nosohltanu, což může vést k prodlouženému kýchnutí. Kvůli takovým procesům může dojít k krvácení z nosu. Surovina je skladována nejdéle 3 roky, v místnostech izolovaných z potravinářských výrobků by mělo být suché a dobře větrané.

Použití helleboru je již dlouho způsobeno jeho silnými antiparazitárními vlastnostmi. Navíc tato rostlina má některé další terapeutické účinky:

 • Painkiller (analgetikum);
 • Antimykotika (antifungální);
 • Otravné;
 • Bolestivost nervového systému;
 • Dilatace krevních cév;
 • Zvyšte tón kostního svalu.

Analgetické a dráždivé účinky helleboru se používají k léčbě následujících onemocnění:

 • Dna;
 • Artritida;
 • Neuralgie;
 • Bolesti svalů;
 • Radikulitida;
 • Nemoci svalové a kosterní soustavy.

Hlavní lékové formy, s nimiž se léčba hellebore vyskytuje, jsou následující:

 • Mast;
 • Odvar;
 • Tinktura alkoholu;
 • Tinktura založená na vodě.

Známá voda Chemerichna je široce používaný lék. Připravuje se na vodní bázi s použitím oddenků a kořenů helleboru Lobel. Také často v medicíně používají alkoholový extrakt z rostliny.

Nejčastěji se tento nástroj používá k ničení parazitů, které žijí na lidském těle. Nejdůležitějším pravidlem pro použití hellebore při léčbě jakékoliv nemoci je výhradně vnější použití. To znamená, že jakýkoliv lék z hellebore by měl být aplikován pouze na kůži.

Takže tinktúra hellebore je předepsána pro léčbu následujících onemocnění:

 • Pediculóza (vši, blechy);
 • Seborrhea;
 • Ekzém;
 • Roztoč;
 • Lupy;
 • Revmatismus;
 • Artritida;
 • Neuralgie.

Nejčastější možností pro jmenování takového léku jsou vši hlavy na hlavě a pubis.

Spolu s léčbou těchto onemocnění je v praxi také široce užívaný přeživší z alkoholismu. Tradiční medicína však tuto metodu neschvaluje. Vědci věří, že jedovatá rostlina v zásadě nemůže pomoci při léčbě této nemoci. Tradiční medicína však tento nástroj aktivně využívá. Takže pro vysvobození s pomocí helleboru z alkoholismu připravte infuzi na vodku. Podíl je 10 g kořenů rostlin na 100 g vodky. Během 10 dní by měla být tato tinktura na temném a chladném místě. Po uplynutí stanovené doby alkohol začíná postupně, počínaje 1 až 2 kapkami, přidáním léku do jídla. Každý den se zvyšuje množství tinktury. Alkoholik má nepříjemné příznaky v podobě nevolnosti, závratě a zvracení. Tak podle lidových léčitelů má pacient takové spojení s alkoholem. Předpokládá se, že v tomto ohledu alkoholik přestane pít, protože bude velmi špatný. Mechanismus léčby helleboru pro alkoholismus je postaven na tom.

Namísto alkoholové tinktury z helleboru z alkoholismu můžete použít odvar. Ale takový lék z hellebore pro alkoholismus by měl být skladován v chladu a ne déle než 2 dny a pak připravit nový vývar.

Je důležité, aby léčba heleboru z alkoholismu zabránila předávkování. Nezapomeňte na toxické vlastnosti rostliny. Takže v případě předávkování při léčbě pomocníka alkoholismu by nejnebezpečnějšími příznaky otravy byly průjem a zvracení. Pokud užíváte příliš mnoho léku, který pijete z helleboru na alkoholismus, smrt je možná.

Proč tradiční medicína proti použití alkoholismu? Odpověď je zřejmá: tato droga poskytuje pouze vnější použití, ale ne ústní (uvnitř). Vědecké studie ukázaly, že použití heleboru člověkem uvnitř může vést k těžké otravě.

Kontraindikace a poškození způsobené používáním hellebore

Vzhledem k tomu, že nebezpečí zneužití helleboru je velmi reálné, musí být tento lék zvlášť pečlivě izolován od dětí. Děti mohou být ošetřeny pouze za 3 roky.

Pro heleboru se kategoricky nedoporučuje léčba za takových podmínek, jako je:

 • Těžké kardiovaskulární nemoci;
 • Těžké poškození jater;
 • Těhotenství;
 • Kojení;
 • Intolerance na drogy (včetně alergií);
 • Infekční kožní léze.

Nebezpečí je také dlouhodobá léčba srdeční cévy nebo překročení doporučené dávky aplikace.

Když vezmete hrudník uvnitř, těžká intoxikace může způsobit zástavu srdce.

Nebezpečí kontaktu se sliznicemi očí, úst, nosohltanu, genitálií.

Informace o léčivém přípravku jsou obecné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Samoléčba je nebezpečná pro zdraví!

Tinktura hellebore: instrukce pro použití u zvířat

Tinktura helleboru je lékem pro léčbu zvířat a lidí. Výrobek má silnou dráždivost a vysokou toxicitu. Proto se v humánní medicíně používá pouze externě a ve veterinární medicíně používá ve velmi malých dávkách perorálně nebo intravenózně. Oni jsou léčeni hospodářskými zvířaty, stejně jako psi.

Jaká je příprava drogy?

Chemeritsa je rostlina lilie rodiny. Další jméno pro tuto trávu je loutka. Kořen Hellebore obsahuje následující alkaloidy:

Tyto látky jsou jedovaté pro zvířata a lidi. Alkaloidy se nacházejí nejen v oddeně, ale ve všech částech trávy. Z těchto látek je protoveratrin obzvláště nebezpečný, potlačuje vyšší nervovou aktivitu a negativně ovlivňuje srdce a cévy. Koně a krávy pasou tato rostlina během pastí. Intoxikace je často fatální.

Jak se tato nebezpečná rostlina používá ve veterinární medicíně? Tinktura z helleboru je vyrobena z kořene byliny. Používá se s velkou pečlivostí a pečlivě sleduje dávkování. Pouze ve velmi malých množstvích má lék spíše hojivé než toxické vlastnosti.

Pro výrobu léčivých přípravků pro zvířata použijte hellebore lobel nebo bílý hellebore. Od oddenků vydejte potřebné látky a připravte si alkoholovou infuzi.

Složení a farmakologické působení

Aktivní složkou léku jsou pomocné alkaloidy. Složení nástroje zahrnuje pomocné složky: třísloviny, škrob, cukr, ethylalkohol. Lék je hnědá tekutina se specifickým zápachem. Nalije se do skleněných lahviček s pevně přišroubovaným víkem. Tinktura helleboru pro zvířata má dráždivý, emetický a antiparazitický účinek.

Indikace pro použití

Léčivo se používá k léčbě krav, ovcí, koz, prasat a psů. Použití tinktury hrudníku je znázorněno v následujících případech:

 1. Pokud je třeba vyvolat zvracení u prasat nebo psů, například v případě otravy. Kvůli dráždivému účinku léčiva se žaludek zmenšuje a obsah vychází.
 2. Zlepšení gumy u krav, ovcí a koz. Droga stimuluje pohyblivost kotníků, dochází k rýhování a žvýkání pokračuje.
 3. Obstrukce jícnu u prasat. Lék zvyšuje kontrakci svalů trávicích orgánů a odstraněná ucpaná hrudka.
 4. Opuch jizvy v důsledku zvýšené tvorby plynu (tympánie) u přežvýkavců.
 5. Při paralýze jizvy u přežvýkavců.
 6. V případě porušení hranolu krav, ovcí a koz.
 7. Jako lokální lék se používá tinktura z helleboru, která se zbavuje zvířat blech, klíšťat, řas.

Kontraindikace

Podle pokynů pro použití tinktury hellebore je jedinou kontraindikací použití přecitlivělost na rostlinné alkaloidy. Dokonce i když zvíře mělo v minulosti negativní reakci na lék, neměl by být léčen tímto přípravkem.

Tinktura nemůže být ošetřena koněmi. Tato zvířata jsou obzvláště citlivá na alkaloidy hellebore. Stejně jako droga by neměla být podávána těhotným kravám, může způsobit potrat.

Nežádoucí účinky

Zvířata nezjistily žádné negativní účinky po konzumaci doporučených dávek tinktury hrudníku. Pokyn uvádí pouze možnou přecitlivělost na léčivo. V takových případech se užívání léků zastaví a předepisují antihistaminika.

Jak používat drogu?

Pokyny týkající se použití tinktury hýždí pro zvířata doporučují následující léčebné režimy:

 1. Krávy a býci dávají dovnitř 5-12 ml denně. Pokud se množství léčiva vypočítá podle hmotnosti zvířete, pak bude zapotřebí 2-2,5 ml na 1 kg hmotnosti.
 2. Ovce a kozy jsou předepsány uvnitř 1 až 4 ml denně nebo 0,7-0,8 ml na 10 kg hmotnosti.
 3. Prasata jsou zobrazena v dávkách 1-2 ml denně.
 4. Psi dávají 0,05-2 ml léku. Lék se užívá 1-2 krát denně, dokud symptomy onemocnění nezmizí.

Pokud se přípravek používá k léčbě tympánie jizvy, denní dávka se rozdělí na 3 části a podává se zvíře třikrát denně s intervalem 3 hodiny.

Před použitím se v léku zředí 50 - 500 ml vody (v závislosti na hmotnosti). Kompozice je umístěna v kaučukové láhvi a dává zvířatům pít.

V některých případech byla pro zvířata zjištěna intravenózní infuze želvoviny. Pokyn upozorňuje na to, že je třeba opatrně a velmi pomalu injikovat roztok. Infuze do žíly by měla být jednorázová. Překročení přípustné dávky a její zavedení příliš rychle může vést k intoxikaci a dokonce ke smrti, těhotné ženy mohou porazit. Pro intravenózní infuzi se doporučují následující dávky:

 1. Krávy a býci vstřikovali 2-3 ml nebo 0,004 - 0,006 ml na 1 kg hmotnosti.
 2. Ovce a kozy vyžadují zavedení 0,5 ml nebo 0,01 ml na 1 kg.
 3. Psi nepodávají lék intravenózně.

Hellebore tincture může být použita jako externí náprava pro blechy, vši, klíšťata, řasy. Nástroj je schopen zničit oba dospělé hmyzy a larvy. Léčivo se ředí vodou bez chloru v poměru 1: 1 a aplikuje se na zadní část zvířete. Zvláště se musí zabývat akumulací parazitů na vlně. Dávkování je stejné jako při požití. Po 10-15 minutách musíte zvíře vyškrábat, abyste odstranili mrtvé parazity. Tinktura se nejdříve omyje roztokem mýdla a poté čistou vodou. Po 10 dnech musíte léčbu zopakovat. Pokud se přípravek používá k léčbě malých zvířat (např. Psů), je nutné zabránit lízání produktu.

Chemická tinktura je kompatibilní s jinými léčivy a doplňkovými látkami. Po ošetření přípravkem je maso, tuk a mléko zvířete vhodné ke konzumaci.

Předávkování

Existují případy předávkování tinktury Chemieritsa. Pokyn hovoří o nepřípustnosti překročení doporučeného množství léčiva. Při intoxikaci s lékem zvíře rozvíjí silné vzrušení, zvýšené slinění, časté a uvolněné stolice. Doporučuje se zavést roztok atropinu pro zmírnění příznaků otravy.

Podmínky skladování, analogie a cena

Tinktura hellebore by měla být skladována při teplotě od 0 do +20 stupňů. Je nutné chránit drogu před expozicí slunečnímu záření. Při dodržení všech pravidel skladování je doba trvanlivosti léku 3 roky.

Jedná se o nenákladný lék, jeho cena je od 80 do 100 rublů (pro láhev 100 ml). Z analogů pro terapeutické působení lze nazvat prostředky "Tympanol". Obsahuje také alkaloidy z helleboru, stejně jako tinkturu pelyňku a silikonovou odpěňovač. Tato lék je určen ke snížení plynatosti. Může být použita k léčbě koní a malých zvířat, jako jsou králíci.

Bezpečnostní opatření pro použití

Pokud osoba používá tinkturu pro léčbu zvířat, je nutné dodržovat bezpečnostní opatření. Je třeba si uvědomit, že droga je toxická.

Pokud se kapalina náhodně dostane na kůži, sliznice nebo oči, je třeba je opláchnout pod velkým proudem vody. Lidé s alergií na pomocné alkaloidy by se měli vyvarovat práce s tímto lékem.

Při požití v lidském těle způsobuje Helleborova tinktura těžkou otravu. Pro intoxikaci stačí několikrát pohltit několik kapek náhodně. Pokud k tomu dojde, musíte okamžitě vypít aktivní uhlí a vyhledat lékařskou pomoc.

Láhve tinktury by měly být okamžitě odhozeny, nemohou být použity k ukládání živin, jako je sůl nebo cukr.

Mohu si vyrobit vlastní tinkturu?

Tinktura hellebore může být vyrobena doma. K tomu musíte předem připravit léčivé části rostliny. Sbírá se na podzim. Potřebujete opatrně vykopat kořeny s oddenky, očistit je od země, umýt a rozřezat je na kusy 5-7 cm. Předtím musíte nosit rukavice a po práci si umýt ruce dobře.

Poté musí být části rostlin vysušeny. Poté se surovina umístí do nádoby, nalije se lihem nebo vodkou v poměru 1: 120 a infúzí po dobu 2 týdnů. Výsledná kapalina musí být filtrována, pak je nástroj připraven k použití. Lék musí být držen pryč od dětí, protože je to silný jed.

Takový domácí prostředek lze však použít pouze externě. Je vhodný pro ošetření zvířecí kůže od parazitů. Pro orální podání není vhodné. Tento lék je zakázán intravenózní injekcí. Pro parenterální podání je vhodný pouze přípravek vyráběný za aseptických podmínek. Proto je lepší zakoupit tinkturu v lékárně nebo v obchodě s domácími zvířaty.

Lze konstatovat, že hellebore může být jak léčivou rostlinou, tak nebezpečným jedem. Při léčbě zvířat s tímto lékem je vždy nutné vzít v úvahu doporučené dávkování a opatrnost.

Tinktura hellebore: 5 indikací

Tinktura z oddenky hellebore se používá v medicíně jako antiparazitární látka. Vzhledem k tomu, že rostlina obsahuje velké množství alkaloidů, je toxická a nevhodná pro požití. Výjimkou jsou lidové prostředky k léčení alkoholismu.

Bylo zjištěno, že léčivé suroviny snižují tlak, snižují bolest a zánět, rozšiřují krevní cévy, léčí seborrheu. Empiricky při použití hellebore pro vší bylo zjištěno, že tinktury stimulují růst vlasů, pomáhají zbavit plešatosti.

Tinktura hellebore je nenákladná a účinná přírodní antiparazitická látka. Historie jeho použití je známa od dob starého Říma, kde byla používána k boji proti škodlivému hmyzu a hlodavcům, k léčbě zvířat.

Průměrná délka života vysokého vytrvalého rostliny Hellebore white, nebo veratrum, je asi 50 let. Je možné, že jeho dlouhá životnost je poskytována s vysokým obsahem alkaloidů. V Rusku se vyskytuje v lesích, polích a loukách evropské části, stejně jako na Kavkaze, na Sibiři a na Dálném východě.

Jako léčivé suroviny použijte kořen trávy.

Nejvíce toxický alkaloid v kompozici rostliny - protoveratrin - při požití, inhibuje centrální nervový systém, ovlivňuje gastrointestinální trakt a kardiovaskulární systém. Všechny části helebore jsou nebezpečné, zvířata to nejí, včely nesbírají pyl z květů. Proto se s kolekcí trávy musí zabývat pouze zkušení býložravci.

Široká škála tinktury vám umožňuje léčit různé nemoci. Vzhledem k jeho dráždivým vlastnostem a alkaloidům v kompozici stimuluje helebora krevní oběh, ničí parazity a anestetizuje.

Tinktura oddenků se používá jako nástroj, který má následující účinky:

 • antiparazitika;
 • antifungální;
 • analgetikum;
 • místní dráždivé;
 • emetic.

Tinktura se používá k léčbě pedikulózy, ke zničení všech kožních parazitů. Principem nárazu je otravy hmyzu s alkaloidy, které jsou pro ně smrtonosné. Alkohol v kompozici pomáhá lépe pronikat alkaloidy přes chitinovou vrstvu parazitů, v důsledku čehož larvy a dospělí zemřou.

Při správném užívání drogy není pro člověka nebezpečné, ale je třeba poznamenat, že malé množství se absorbuje přes kůži, aniž by se dostalo do krevního řečiště. Neměli byste užívat Chemericovou tinkturu dětem mladším 7 let.

Nástroj účinně léčí houbu Pityrosporum Ovale, který postihuje pokožku hlavy suchou seborrheou. Je doprovázen lupinami a svěděním. Tinktura také pomáhá zbavit houby na nehty, zbavit ekzému. Bavlněná vlna, navlhčená tinkturou, maže poškozené oblasti.

Aplikujte přípravek externě na 14 dní. Doba ošetření by neměla být překročena, protože je možné vysušit ošetřovanou plochu. V případě poškození kůže, ran, vředů, infuze je zakázáno.

Chemerichnaya tinktury - lidový lék, který se používá k úlevě od bolesti svalů a kloubů. Bylo zjištěno, že když se džus rostliny dostane na kůži, nejprve se cítí teplo a brnění, a později na ošetřeném místě ztrácí citlivost. Alkaloidy nejprve stimulují nervové zakončení a pak je anestetizují.

Tinktura léčí klouby pro artritidu, artrózu, dnu. Pomáhá při bolesti svalů, radikulitidě, neuralgii. Pro ošetření otřete bolavý bod nebo aplikujte masti s helleborem.

Po nanesení numerické tinktury se stav kudrlin zlepšuje, stává se zdravější, rostou rychleji a lupy zmizí. V důsledku dráždivého účinku se krevní cévy dilatají, což zvyšuje průtok krve do vlasových folikulů. Vzhledem ke zlepšení metabolismu, kyslík a výživa rychle saturují vlasy, což stimuluje jejich růst.

Způsob aplikace tinktur pro růst vlasů - tření do kořenů. Výrobek je vhodný pro mastné vlasy, protože je mírně vysychá. Provádějte postup péče nejvýše dvakrát týdně. Před prvním použitím je nutné testovat na malé části pokožky alergickou reakcí.

Toxický účinek Helleborovy tinktury se používá při latentní léčbě alkoholismu, což vede k negativní reakci na alkohol. Ale toto je nebezpečná metoda, jejíž použití může být fatální.

Počínaje jednou kapkou tinktury přidanou k jídlu, každý následující den, zvyšte dávku o jednu kapku. Maximální počet kapek najednou je 15. Po jídle se člověk cítí špatně, začínají závratě, nevolnost a zvracení. Opakující se nepohodlí spojené s užíváním alkoholu.

Pokyny pro použití tinktury pro osoby určené pouze k léčbě vši. Zbývající využití vychází z populárních receptů. Chemeritsu doporučil používat externě kvůli nebezpečí otravy.

Použití výrobku pro odstraňování vší:

 1. 1. Umyjte a osušte vlasy ručníkem.
 2. 2. S bavlněným válečkem ponořeným do tinktury ošetřete vlasy po celé délce.
 3. 3. Noste gumovou čepičku a nechte ji stát půl hodiny.
 4. 4. Nitějte hroty železným hřebenem.

Po 10-14 dnech zopakujte postup úplné destrukce vší a larv.

Používání tinktur pro posílení vlasů:

 1. 1. Před zahájením léčby je lepší nechat si vlasy vyprat - mazu chrání kůži před účinky alkoholu.
 2. 2. Teplo zalijte do teplého stavu.
 3. 3. Aplikujte výrobek na pokožku hlavy pomocí vatového tamponu nebo pulverizéru.
 4. 4. Zakryjte čepičkou a počkejte 20-30 minut.
 5. 5. Důkladně opláchněte vodou, umyjte vlasy šamponem a naneste balzám na kondicionér.

Po ošetření tímto nástrojem bude kůže pociťovat brnění a brnění - není to alergie, ale dráždivý účinek. Po několika minutách to projde a bude nahrazeno ztrátou pocitu. Pro dosažení nejlepších výsledků se tyto postupy provádějí několik měsíců.

Doporučuje se ošetřit vlasy gumovými rukavicemi.

V běžných lékárnách je těžké nalézt tinkturu hellebore, prodává se ve veterinárních lékárnách. Název léku je "Helicer tincture", forma uvolnění je alkoholový roztok pro vnější použití.

 • 1 část extraktu z oddenků rostliny;
 • 10 dílů ethanolu 70%.

Před použitím je nutné přečíst si pokyny. Doba použitelnosti - 3 roky, v místech nepřístupných dětem.

Tinktura je možné zakoupit bez lékařského předpisu.

Obsah alkaloidů v kořene heleboru je asi 3%, což je důvodem pro výhody a škodu na něm založená. Po interním použití i malé množství tinktury dráždí sliznice a receptory žaludku, zvyšuje tón vnitřních svalů a sekretuje žaludeční šťávu. V případě předávkování je možná zástava srdce.

Pokud se droga používá externě, toxické látky se prakticky neabsorbují. Při dlouhodobém užívání a zlepšené tření však alkaloidy mohou proniknout do tkáně.

Kontraindikace k použití tinktury:

 • těhotenství a kojení;
 • kardiovaskulární nemoci;
 • závažné onemocnění jater;
 • poškození kůže: rány, škrábance, vředy;
 • individuální nesnášenlivost.

Pokud dojde k náhodnému spolknutí velkého množství sloučeniny, mohou se objevit následující příznaky: bolest hlavy, pálení v ústech, hltan, žaludek, kýchání, nadměrná slinění, nevolnost, zvracení, hromadný průjem, neobvyklé dýchání, nízká tepová frekvence, a necitlivost končetin, závratě, zbarvení tváře, rozmazané vidění, svalová slabost, křeče, kardiovaskulární selhání.

Pokud otravu vyžaduje žaludeční výplach s teplým roztokem aktivního uhlí, je to projímadlo. V případě kontaktu s lékem na sliznicích by měl být přípravek omyt a ošetřen 2% roztokem novokainu. Potřebujete vyhledat lékařskou pomoc.

Pro Více Informací O Suché Vlasy