logo

Doba inkubace: po kolika dnech se vši vylíhnou z vajíček?

Pedikulóza může infikovat všechny.

Pro efektivní léčbu tohoto extrémně nepříjemného onemocnění je nutné znát stupeň vývoje vší z vejce na zralého jedince.

V tomto článku se budeme snažit porozumět tomuto článku a zjistit, po jakém čase se vši vylíhnou z nití.

Doba inkubace, časový rámec a po kolika se objevují vši?

Po kolik času se objevují vši? Doba inkubace pro nits v osobě trvá déle než doba vývoje dospělých jedinců a je přibližně 7 dní. Nits jsou vejce (vši vejce vylíhnou, jak moc se učíš dále), které jsou položeny všemi. Vypadají jako malé zrny světlé, téměř bílé barvy.

Jeden dospělý stvoření může odložit 4 - 5 parazitů. Všecky připevňují kukly blíže k kořenům vlasů pomocí lepivé kompozice. Tato skutečnost činí léčbu obtížnou, protože je extrémně obtížné vybrat všechny nitky. Přečtěte si více o léčbě nití s ​​octem doma, přečtěte si náš článek. A pokud máte dlouhé vlasy, použijte naše pokyny pro česání.

Minimální a maximální vylíhnutí

Jak jste již pochopili, inkubační doba je doba vývoje od vejce až po larvu, která z ní vyplynula. V průměru trvá od 5 do 8 dnů. Rychlost vývoje vajec je silně ovlivněna teplotou.

Nejmenší doba inkubace bude mít průměrnou vlhkost asi 30 stupňů. Pokud je teplota vyšší nebo nižší, zvyšuje se doba vývoje vajíčka. Při teplotách vyšších než 40 a nižších než 22 stupňů, vajíčka zemřou a larvy se nenarodí.

Kolik dní se všichni vrhnou na vrchol?

Kolik dní nit zraje? Inkubační doba parazita od vajíčka do dospělého těla je od 16 do 30 dnů. Při rychlosti vývoje a při výstřižcích, jak je uvedeno výše, teplota ovlivňuje. Od okamžiku narození do konce života se váš vývoj týká 4 etap vývoje:

 • vejce;
 • larva;
 • první a druhá nymfa;
 • zralé osoby

Stádia vývoje od larvy k dospělému stvoření:

 • zralé larvy se vyvíjejí v jeden den a přeměňují se na nymfu první řady při teplotě okolí +30 stupňů. Čím nižší je teplota vzduchu, tím delší bude doba inkubace potomků. Například při + 10 stupních transformace může trvat až 10 dní. Nymfy prvního řádu jsou podobné plnoprávným dospělým zástupcům, liší se pouze v malé velikosti a také v nedostatečném rozvoji genitálií;
 • Prvotřídní nymfy molt za 5 dnů a stát se zástupci druhého řádu;
 • dozrávání nymfy druhého řádu nastane během 8 dnů. V této fázi se vina mění na dospělý organismus schopný oplodnění (fáze imago).

Na našich webových stránkách se můžete dozvědět více o typech vší a jak se zbavit jejich vajíček.
Všichni se rychle množí. Po kolika dnech se objevují vši? Za měsíc poté, co zasáhne první jednotlivec, bude početná kolonie početná, což přinese na člověka mnoho nepohodlí. Spárování nově vyrobeného jedince může nastat až po prvním skusu vousy. Dva dny poté porazí parazit první dávku nití.

Po narození larvacích kousnutí dochází již v prvních několika hodinách. Larvy, stejně jako všechny následné fáze transformace na dospělou bytost, se živí lidskou krví každých 3-4 hodin. Po dlouhou dobu bez jídla sedí. Za prvé, protože zdroj energie je vždy blízko; za druhé, bez jídla mohou žít jen pár dní.

Nyní víte, po kolik dní jsou vši odstraněny z nití, pak budeme zvažovat otázku, jak vypadá vylíhnutá vina.

Jak to vypadá?

Zralý jedinec ve velikosti dosahuje 3 mm, zatímco novorozený je asi 1 mm (přibližně o velikosti jehly oka). Nově vylíhnutou larvu si všimnou lidé s mimořádně dobrým zrakem.

Po vzhledu potomků do světla zůstávají šupiny, ze kterých se vylíhly, dlouhou dobu ve vlasech. Prázdný kokon se stává spíše jako lupy. Je velmi obtížné se ho zbavit hřebenem.

Když jste si přečetli informace o tom, kolik vší jsou vši, u prvních příznaků infekce všemi, měli byste okamžitě začít bojovat proti nim. Každý den se paraziti stále více a více, takže riziko infekce někoho z vnitřního kruhu se významně zvyšuje.

Užitečné video

Další informace o inkubační době pro nits naleznete v následujícím videu:

Kolik dní se všichni vrhnou na vrchol?

Vší hlavičky jsou nazývány parazity sání krve, jejichž životně důležitá aktivita způsobuje onemocnění hlavy vši. Jejich larvy se nazývají nits. Pokud je člověk víceméně vědom těchto hmyzu a jejich životního stylu z kurzu škola biologie, pak alespoň několik lidí má obecnou představu o tom, kolik dnů vši dělají nits.

Kdo jsou vši a vši

Jak bylo uvedeno výše, vši jsou paraziti, které parazitizují na jakémkoli druhu savců. V biologii se obvykle odkazuje na třídu hmyzu. Tři odrůdy vši a jejich larvy mohou parazitizovat osobu - to jsou hlava, oděv a pubik. Každá z nich způsobuje pedikulózu příslušného druhu.

Na člověku nejčastěji najdeme hlavici, která je příčinou vzniku vši.

Některé příznaky mohou znamenat onemocnění:

 1. Svědění kvůli parazitům.
 2. Alergická reakce na kousnutí hmyzem.
 3. Stopy vši uhryznou.
 4. Modré skvrny na kůži v důsledku krvácení během uhryznutí.
 5. Přítomnost parazita ve vlasech dospělých a larv.

Životní cyklus vší a jejich larvů přímo závisí na životním stylu majitele, který si zvolili pro sebe, takže otázka, kolik nits žije bez člověka, zůstává také bez pozornosti. Vzhledem k tomu, že nits nejsou plnohodnotí a nezávislí jedinci hmyzu, ale pouze jejich larvy, mohou přežít a udržet si svou schopnost proměnit se v dospělého bez hostitele na několik dní.

Životnost dospělého hmyzu je přímo závislá na potřebě potravy. Krmí se nejméně 4krát denně a pouze s lidskou krví. Bez jídla může trvat asi dva dny. Při teplotách od 10 do 12 stupňů může trvat až 10 dní.

Někteří lidé mají tendenci si myslet, že vina se živí nejen krví, ale také lidskými vlasy, protože je často možné detekovat hmyz v přesném okamžiku, kdy pevně uchopil vlasy za nohy. Ale není tomu tak, parazita se pevně přidává k vlasům, aby se například při mytí nebo česání vlasů nedopustila svého prostředí.

Jediná věc, kterou může parazit jíst, je krev, aby se k němu dostala, propichuje skalp s propíchnutím úst a nasává ji po injekci speciálního enzymu do rány, což zabraňuje jeho srážení. Je to skus hmyzu a jeho enzymy, které zabraňují srážení krve, způsobují pocity svědění u lidí.

Je známo, že existují tři typy vši, z nichž každá je dobře přizpůsobena určitému místu bydliště na lidském těle, protože má zvláštní strukturu nohou a tvaru těla a také má určitou barvu. Nity všech druhů vši jsou světlejší než dospělí, takže je snadněji vidět.

Včelí parazitismus na hlavě člověka mu dává hodně nepříjemných pocitů a také dává účes a vzhled obecně poněkud špinavý a neuspokojivý vzhled. Je třeba se zbavit parazitů nejen proto, že vyvolávají rozvoj pedikulózy, ale jsou také nosiči nebezpečnějších chorob, jako je tyfus a relapsující horečka, Volynská horečka.

Jak se chovají vši všichni

Paraziti, kteří zasáhnou hlavu člověka, ho téměř okamžitě kousnou, ale často kousnutí jedné nebo dvou vší nejsou tak citlivé a člověk nemusí dokonce hádat o nezvaných hostách.

Pedikulóza se začíná projevovat úplně tři až čtyři týdny po infekci, neboť během této doby má první generace potomků parazitů čas se objevit.

Životní cyklus hmyzu je krátký: asi 1 měsíc nebo trochu víc. Ale jsou velmi plodné, rychle se rozvíjejí a zanechávají mnoho svých druhů. Pokud jde o to, jak velké množství nití dozrává, můžete odpovědět na to během 5-8 dní.

Všichni patří do třídy hmyzu s neúplnou přeměnou, tj. Z jejich vajíček se okamžitě objeví jedinec, který vypadá velmi podobně jako dospělý, jedí stejný, ale není zralý. Po třech moltách je nymfa (larva) schopna produkovat svůj druh.

Než zjistíte, kolik dní se vši vylíhnou z nití, stojí za to vědět, že vejce a hmyz jsou různé pojmy. Nit je zvláštním kokonem vajíčka a speciální látkou přiloženou k lidským vlasům ve vzdálenosti 2-3 centimetrů od kořene vlasů.

Pro vývoj parazitů jsou optimální podmínky, při kterých je teplota asi 31 stupňů a vlhkost je průměrná. Pokud jsou tyto podmínky splněny, dostaneme odpověď na otázku po tom, kolik dní jsou odstraněny z vší, tento proces trvá od 5 do 8 dnů.

Mělo by však být zřejmé, že nově vylíhnutá larva není plnoprávný dospělý, jehož vývoj vyžaduje i další čas. Vývoj nymfů první generace nastává přibližně za 5 dnů. Nymfy druhé generace se vyvíjejí až 8 dní. Po třetím moltu se nymfa stává dospělým.

Po stárnutí dospělého hmyzu jsou ženy a muži parazitů připraveni chovat během jednoho nebo dvou dnů. Průběh jejich rozmnožování a vývoje je velmi ovlivněn teplotou, protože ve věku 32-33 stupňů dochází v průběhu 5-6 dnů k pokožce, při nižších teplotách 25-26 stupňů trvá 7 až 8 dnů.

Dospělý hmyz může dělat bez jídla, což znamená, že ne více než dva dny bez člověka, jejich larvy jsou trochu víc. Maximální počet dní, které tento parazit může žít u člověka, je 46, během kteréž doby samice tvoří až 140 vajec, asi 3 až 4 vajíčka denně.

Reprodukce a vývoj nits a vši jiných druhů je velmi podobný hlavě.

Reprodukce a vývoj těl a pubic vší

Doba inkubace oděvu nebo šatů, která je vyvinutou formou lidských vši, která se přizpůsobila žít ne na lidském těle, ale na svém oděvu trvá i 5-8 dní. Transformace nymfy do dospělého hmyzu trvá 3 až 4 týdny.

Veřejné vši se chovají mírně rychleji, larvový poklop z nití asi za 6 dní a nymfa se změní na dospělou za 18 dní. Životnost tohoto druhu parazita je však pouze 30 dní a počet vajec položených ženou během životního cyklu zřídka přesahuje 50.

Je také třeba poznamenat, že vývoj nits v jakémkoliv druhu parazita se zastaví při teplotách pod 21-22 stupňů.

Navzdory skutečnosti, že životní cyklus hmyzu je velmi krátký, během tohoto krátkého časového období dokáže produkovat četné potomky a dává lidem mnoho potíží.

Je velmi obtížné chránit se před parazity, protože nikdy předem není známo, odkud pocházejí. Koneckonců je možné vybírat vši nejen úzkým kontaktem s lidmi trpícími všemi hlavičkami, nebo použitím osobních věcí jiných lidí, ale také na veřejných místech. Plavecké bazény jsou zvláště nebezpečné, protože parazit nejen dobře plave, ale také přežívá ve vodě po dobu až dvou dnů.

Aby nedošlo k infekci vší hlavě, je třeba dodržovat některá preventivní opatření. Je třeba pečlivě sledovat osobní hygienu, umyjte a žehlete své věci, ručníky a ložní prádlo, nepoužívejte klobouky a hřebeny jiných lidí. Měli byste také vyhnout se blízkému kontaktu s lidmi, kteří mají zjevné známky nemoci.

Jak dlouho trvá inkubační doba a po kolik dní se vši vylíhnou z výhonků: čas zrání vajíček?

Pediculóza je velmi časté a extrémně nepříjemné onemocnění.

Všichni nositelé jsou pouze infikovaní lidé. Takoví paraziti sání krve, jelikož hlavní čepice žijí pouze na lidském těle, nejsou pro ně zcela vhodné ani psi, ani kočky, ani jiná zvířata.

Výjimkou jsou některé plemena opic, ale ve velmi vzácných případech.

Je poměrně snadné zničit živé jedince pomocí moderních metod nebo tradiční medicíny. Ale úplné zbavování se pedikulózy není tak snadné, jak se to může zdát na první pohled.

Hlavní obtíž při odstraňování hlavových vší je to, že je nutné nejen zničit všechny živé jedince, ale také zbavit se nití. Pokud necháte vejce vši, potom po krátké době populace parazitů nejen obnoví svou existenci, ale také se množí.

Abychom se zbavili pedikulózy, je třeba pochopit, jak rychle mladý jedinec opustí ryby a jak brzy dá potomky ve formě vločků.

Jaká je inkubační doba pro nits a jak dlouho trvá?

Inkubační doba se považuje za časový interval, který trvá od okamžiku infekce osoby až do výskytu výrazných příznaků onemocnění.

Incubační doba pro vší hlavě je tedy okamžik, kdy klesne na vlasy člověka, před příznaky jako: závažné svědění pokožky hlavy, malá vyrážka, přítomnost živých nití.

Kousání několika vší nezpůsobuje člověku značné nepohodlí. Ale s růstem populace parazitů se symptomy zhoršují. Dospělý vous se denně pohybuje 4-6 nits, v průměru jeden hmyz žije 30-40 dní, kvůli jeho plodnosti, jen 2-3 týdny později se populace parazitů výrazně zvětšuje.

Když všichni generace vši žijí na hlavě člověka, všichni jsou diagnostikováni nezaměnitelně. Navíc tato diagnóza může být provedena nezávisle doma po vyšetření pokožky hlavy a vlasů člověka.

Inkubační doba nití je okamžik připevnění vajíčků (lidi) k lidským vlasům a předtím, než larva opustí kokon. Doba zrání hmyzu trvá v průměru 5 až 7 dnů.

Kolik času dozrávají vajíčka?

Rychlost vývoje závisí na okolním prostředí, jmenovitě teplotě a vlhkosti.

Příznivé podmínky pro rychlé zrání larv - teplota vzduchu plus 30 stupňů při střední nebo vysoké vlhkosti. Za takových podmínek je mladý člověk připraven v pěti až sedmi dnech opustit svůj kuklík.

Teplota vzduchu plus 10 stupňů je kritická pro vývoj larv. Za takových podmínek se všechny vývojové procesy zastaví a mohou být v klidu po dobu až dvou měsíců.

Pokud se po této době zvýší teplota vzduchu na plus o 20 stupňů a více, obnoví se vývoj larvy.

Při teplotě vzduchu plus 40 stupňů a 0 stupňů všechny larvy zemřou. Ale jejich kokony (nits) zůstávají na lidských vlasech, dokud lepkavá látka postupně ztratí své vlastnosti. Prázdné nitky nepředstavují pro člověka žádnou hrozbu a vizuálně připomínají lupy.

Stádo vývoje hlavních vší

Počínaje okamžikem narození a končícím dnem úmrtí, čepice prochází 4 vývojovými etapami:

 1. nit nebo vejce. Za příznivých podmínek se larvy uvnitř nití rozvíjejí od 5 do 7 dnů, s nepříznivými podmínkami mnohem delšími od 14 do 60 dnů.
 2. Larvy. Když larva opouští kokon, vizuálně se podobá dospělému, ale zároveň má menší velikost (dospělý - 4 mm, larva - 1 mm) a málo vyvinuté genitálie.

Od okamžiku, kdy opustí ryby, až se larvy změní na nymfu prvního řádu, projdou jeden den.

 • Nymf první a druhý pořadí. První nymfa se vyvíjí velmi rychle, za pouhých 5 dnů dosahuje velikosti 3 mm a po oplodnění se změní na nymf druhého řádu.
 • Zralá osoba (imango fáze). Doba zrání, tj. Přechod z nymfy druhého řádu na plnohodnotného dospělého jedince trvá 7-8 dní. Mladý hmyz dosahuje velikosti 4-5 mm.

  Po prvním skusu je hmyz připraven k páření. Po dokončení pohlavního styku začne psát vejce druhým dnem.

  Pořadí dozrávání parazitu je pozorováno počtem změn ve skořápce. Hřbet ve své přirozené struktuře neroste rovnoměrně, zatímco tělo se zvyšuje, ochranná skořepina zůstává stejná.

  Proto se stává malým a stísněným, vousy ho klesají (dochází k tomu, že se vyskytuje) a na jeho místě roste nový.

  Takže v celém svém životě se hmyz třikrát střílí.

  Před pubertou dochází k trojnásobné změně ochranného krytu:

  • poprvé Transformace larv v nymfu prvního řádu.
  • Druhýkrát. Transformace nymfy prvního řádu do nymfy druhého řádu.
  • Třetí čas. Přeměna nymfy druhého řádu na dospělou.

  Je možné vidět, jak se larva vyklízí pouhým okem?

  Novorozená nebo jen štěňata mají velmi malou velikost, pouhý 1 mm. Najde to pouhým okem, je to velmi obtížné. Je pod silou lidí s extrémně ostrým zrakem.

  Můžete cítit přítomnost novorozenecké vousy charakteristickým svědění pokožky hlavy. Okamžitě po uvolnění hmyz pokračuje v dobré výživě, to znamená, že se kousne skalpem do lidské krve.

  Když se vousy kousnou, vylučují tajemství, které zabraňuje srážení krve, což způsobuje alergickou reakci ve formě závažného svědění.

  Při léčbě pedikulózy je velmi důležité léčit hlavu farmaceutickou nebo lidovou metodou nejméně dvakrát s přerušením 5-7 dní.

  To je děláno tak, aby zničilo nejen dospělé, ale i mladé potomstvo.

  Koneckonců, ani drogy, ani lidové metody nejsou schopny úplně zničit vejce (nits) vši.

  Pokud po ošetření hlavy přežije a dále vyvine alespoň jeden nit, pak po třech až čtyřech týdnech se bude opakování výskytu vši opakovat.

  Jak se vši chovají

  Hlava hlavice žije ne dlouho, proto se vyvíjí velmi rychle. Ale jak se vši chovají? Pro hlavní vous, podobně jako ostatní příbuzní, se život měří délkou životního cyklu - časem mezi identickými fázemi vývoje.

  Životní cyklus vši

  Pokud jsou všechny podmínky příznivé, což je mimořádně vzácné, životnost hlavice je 16 dní. V nežádoucím, avšak nikoliv kritickém stavu pro reprodukční podmínky se prodlužuje téměř dvakrát a dosahuje 30 dní. Po této době, na hlavu infikovaného člověka, který nevěděl, jak rychle se vši rozmnožují a nedělají nic, co by je zničily, žije velká populace parazitů, která způsobí, že jejich hostitelský život je nesnesitelný.

  Vývoj s neúplnou transformací

  Během krátkého životního cyklu prochází vina různými fázemi vývoje, z nichž každý má své vlastní vlastnosti a význam pro prosperitu druhu.

  Vši - hmyz s neúplnou přeměnou. To znamená, že postrádají stupně pupence a vývoj zahrnuje pouze 3 po sobě jdoucí fáze:

  Po dni nebo dvou, po tom, co samice přestala být larvou, se propojila. Trvá 20-70 minut. Během této doby obdrží osivo, které spotřebuje podle potřeby. Několik hodin po kopulaci žena pokračuje k položení vajec. V den hlavy může být položena z 2 až 4 vajec. Vlasová šňůra je mnohem plnější - stanovuje až 10 vajec denně.

  Proces nezhoršuje hlad, protože jídlo je vždy s parazity. Každá z nich provádí zásah krve podle potřeby. A kolik vší žije mimo lidskou hlavu? Hlava bez jídla nebude přežít ani 2-3 dny. Na rozdíl od jejího hlavního publika může hladovět ne více než 10 hodin.

  Vice vejce jsou položeny ženskou poblíž základny vlasů. Každý z nich je ponořen do lepkavé směsi a v této formě se nazývá nit. Venku to připomíná pomlčku pevně usazenou na vlasech. Pokus o rozdrcení živých nits je doprovázen charakteristickým kliknutím. Díky nim je možné určit pedikulózu, protože se hmyz sám neustále pohybuje na hlavě a téměř se spojuje s jeho zázemím. Nits poskytuje embrya uvnitř vajíček životaschopnosti v širokém rozmezí teplot: od -15 ° do + 60 ° C.

  Zajímavé je vylíhání larv z výhonků. Larva propichuje stěny vajíčka a nemůže se z toho dostat. Začíná intenzivně dýchat, a proto se na dně vajíčka hromadí výfukové plyny, které posunují larvy na hlavu svého hostitele. Může se stát ženou nebo mužem, v závislosti na tom, kdo v současné době chybí v populaci.

  Larvy

  Kolik dní se všichni vrhnou na vrchol? Může trvat 5 nebo více dní. Vývoj se zastaví, pokud teplota klesne pod 22 ° C.

  Larva (nymfa) je stupeň, během kterého se vyskytují 3 molty. Moláže se vyskytují, protože chitin "oblek" není elastický a narušuje růst hmyzu. Musíte je tedy pravidelně měnit na vhodnější velikost.

  • Stárnou 3 až 5 dní;
  • II - 5 dní;
  • III - asi 4 dny.

  Larva třetího věku se promění v dospělého hmyzu, který vykonává reprodukční funkce.

  Charakteristiky vývoje vší nemají vliv na metody jejich ničení. Někdy pro tyto účely používají barvivo na vlasy a doufají, že pokud budou barvit vlasy, vši uhynou. Pouze barvivo obsahující peroxid vodíku nebo amoniak může ovlivnit počet parazitů. To jsou velmi agresivní chemické látky. Částečně ničí skořápku vajec a chitinózní kryt larev a imago.

  Ovšem 100% účinek se neočekává. Barvení je nežádoucí, jestliže má hlava rány z kousnutí všic. To může způsobit podráždění nebo chemické popáleniny měkké tkáně. Není možné opakovat postup barvení, pokud barvivo nezabije parazity poprvé. Takže můžete jen ublížit na vlasy.

  Dnes mají lékárny police mnoho účinných pedikulicidních kompozic, díky nimž je snadné překonat vši samy. Hlavním úkolem je to udělat v raných stádiích infekce. Prodloužení parazitizace zhoršuje situaci a vede k vzniku dermatitidy, alergických stavů, které vyžadují závažnější a dlouhodobější léčbu drogami.

  Inkubační doba pedikulózy u člověka, po které době se vši vylíhly z nití

  Infekční vši jsou snadné. K dispozici je krátký kontakt s nosičem parazitů (dotýká se vlasů, oblečení ve veřejné dopravě, na veřejném místě). "Nepozvaní hosté" se okamžitě dostanou dolů k podnikání - kousat nového majitele, vést obvyklý způsob života (živě, množit se). Je užitečné, aby nově infikovaní věděli, jak dlouho trvá inkubační doba pro vši a nitky. Včasné signály o výskytu parazitů, zahájená včasná léčba - klíč k úspěšnému výsledku akcí.

  Koncept inkubační doby

  Obecná koncepce inkubační doby naznačuje trvání onemocnění. Segment se počítá od okamžiku infekce a končí se výskytem časných příznaků onemocnění. Vzhledem ke specifikům pedikulózy je obtížné mluvit o úrovni zřejmých klinických projevů.

  "Vychutnává si" okamžiku infekce a začne okamžitě parazitickou "aktivitou". Kousnutí hmyzem mírně bolestivé. Nosič zvěřiny jen zřídka věnuje pozornost. Při procesu krájení parazitů injektuje do krve speciální enzym. Látka má alergické vlastnosti, což způsobuje vážné svědění. Nejprve jsou nepříjemné projevy menší, vzhledem k malému počtu parazitů ve vlasech.

  Jak se hmyz rozmnožuje, počet kousnutí narůstá. Mírné škrábání se změní na intenzivní škrábání. Objeví se:

  • zarudnutí;
  • otok;
  • pustuly;
  • poškození kůže.

  Tyto příznaky jsou alarmující, naznačují nápad infekce všemi. Jak pochopit, že máte vši, příznaky a příznaky onemocnění, najdete na našich webových stránkách.

  Pozor! Z pohledu této nemoci se pedikulóza chápe ne jako jediná detekce hmyzu, ale jako soubor příznaků doprovázejících infekci. Ve skutečnosti se choroba vyskytuje, když jsou parazity aktivně usazeném území.

  Na základě výše uvedených skutečností je inkubační doba pro vší u lidí čas potřebný pro vznik nové generace dospělých. Zpočátku nositel parazitů zřídkakdy přikládá důležitosti několika nepříjemným pocitům.

  Doba trvání

  Odložení nástupu příznaků závisí na typu vší, okolních podmínkách. Podobné faktory ovlivňují rychlost vývoje nits. Hlava, tělská vši procházejí vývojem od vajíčka až po dospělého hmyzu asi za 20 dní (příznivé podmínky jsou nezbytné). Ve veřejném typu probíhá proces o něco rychleji: přibližně 18 dní.

  Inkubační doba vší (výskyt viditelných symptomů) silně závisí na podmínkách, které jsou charakteristické pro vývoj potomstva hmyzu. Nedostatek jídla je pro vší hlavičku vzácný. Je charakteristická zejména pro typ šatníku (je nutné změnit ložní prádlo). Z tohoto důvodu se zpomalení vývoje, smrt vyskytuje zřídka.

  Délka inkubační doby silně závisí na tepelném obrazu prostředí. Čím je chladnější, tím delší je vývoj nits, nymf (vylíhnutých larv). Silné teplo, pálení slunce, mráz - podmínky smrti hmyzu. Na jakou teplotu vši umírají, přečtěte si na našich webových stránkách.

  Optimální prostředí pro jednotlivce v jakémkoli stádiu vývoje je + 30 ° C. Podmínky na ulici nejsou vždy orientační. Na severu může nakažená osoba nosit klobouk na ulici, být v horkém, vyhřívaném prostoru a vytvářet ideální podmínky pro vývoj parazitů.

  Stádia vývoje parazitů a výskyt příznaků pedikulózy

  Inkubační doba onemocnění závisí na tom, jak dlouho se vši vylíhnou z nití. Doba zrání larvů se mění v průběhu 5-8 dní. Čas, kdy nymfy vystupují z nití, je přímo závislé na okolní teplotě. Ideální podmínky pro minimální dobu inkubace: střední vlhkost vzduchu o teplotě + 30 ° C Při silném teple (více než + 40 ° C), při mírné, nízké teplotě (méně než + 22 ° C), se zastaví tvorba nití.

  Vzhled larvy bude znamenat zesílení symptomů onemocnění. Z kokonu se vynoří hladná nymfa a začne se těžce krmit. Počet kousnutí se zvyšuje, svrbení se opakovaně zvyšuje. Larva, která opouští kokon, je méně náročná na teplotu vzduchu. Úspěšně se vyvíjí při teplotě + 10 ° C. Přestože teplota + 30 ° C zůstává optimální pro životnost. Průměrná doba vývoje primární nymfy je 5 dní (1-10, v závislosti na teplotě vzduchu).

  Po první molt přichází další etapa vývoje - sekundární nymfa. Toto období trvá přibližně 8 dní. Proces také vyžaduje vylepšenou výživu. Hmyz roste, potřeba potravin se zvyšuje. Svědění kůže v nosiči se zvyšuje, je možné vznik alergických reakcí, poškrábání.

  Po oplodnění nymfy druhého kruhu se objevuje dospělý člověk (imago) schopný chovu. Starší vši 1-2 dny po přeměně z nymfa. Samice produkují 3-4 nits denně. Celý cyklus života (asi 45 dní), vši nechávají až 140 vajec.

  Věnujte pozornost, rychlost vývoje, životaschopnost jedinců v jakékoli fázi vývoje nezávisí na frekvenci mytí vlasů. Nits jsou odolné vůči mnoha insekticidům, které mají škodlivý účinek na dospělé.

  Inkubační doba pro vší a nitky je poměrně dlouhá. Spojení vzhledu prvních příznaků s okamžikem skutečné infekce může být obtížné. Pro včasné odhalení pedikulózy je zapotřebí zaměřit se na neobvyklé, nečekané svědění, jiné charakteristické projevy.

  Předcházení infekcí

  Abyste zabránili infekci, musíte si pamatovat, odkud pocházejí vši. Znalost metod přenosu pomůže udržet bdělost na správné úrovni. Pro včasné zjištění onemocnění je užitečná pozornost k symptomům.

  Obavy by měly být náchylné k riziku. Jakýkoli nečekaný kontakt s cizincem je signálem podezření. Zvláště pokud vzhled jednotlivce nevzbuzuje důvěru. Příliš těsné lidské vztahy s cizinci jsou nebezpečné.

  Pravidelná přítomnost v přeplněném množství lidí (veřejná doprava, veřejné události, sport) je důvodem pro kontrolu, prevenci. Rodiče by měli své děti častěji prohlížet. Většina pozornosti je věnována potomstvu, což vede k aktivnímu životnímu stylu.

  Kromě metody kontaktu infekce existuje podstatná metoda. Všichni se přenášejí pomocí věcí jiných lidí. To platí pro předměty pro domácnost, hygienické výrobky, oblečení, šperky (ložní prádlo, ručníky, vlasy na vlasy, kartáčky na vlasy). Je třeba odmítnout půjčit cizí věci, učit je dětem.

  V případě návštěvy veřejného koupaliště, bazénů, plavání v otevřených nádržích se stojatou vodou se doporučuje sledovat stav pokožky a vlasů. Mokré prostředí udržuje dlouhou životnost bez jídla po dobu až 2 dnů, pubikální vzhled - déle.

  Ve všech výše uvedených situacích se doporučuje pozorně sledovat možný výskyt parazitů. Měl by být upozorněn na dříve nezvyklé projevy:

  • svědění;
  • lepivost vlasů;
  • olupování kůže;
  • alergické reakce;
  • body, skvrny, puchýře na kůži;
  • náhlý výskyt "lupů" (nits).

  Jakékoliv podezření je důvodem, proč se poradit s lékařem, provést preventivní léčbu. Zvláště se jedná o případy kontaktu se zjevně nemocnými lidmi.

  Mýty se nenarodí od začátku. Tam je pohled na vzhled vši na pozadí stresu. Samotná overexcitace se netýká vzhledu hmyzu. Ale nervózní stav se zvýšeným pocením, zlepšuje tok krve jako skvělý návnadový parazit. Podrobné informace o tom, zda se na nervy mohou objevit viry, naleznete na našich webových stránkách.

  Informace o inkubační době vši jsou užitečné pro mnohé. Pravidelná konfrontace s příčinami vší je nevyhnutelná. Včas rozpoznat příznaky, vědět, co je možné, je včasná léčba důležitá pro účinné vyléčení parazitů.

  Inkubační doba vši u člověka

  Je dost obtížné přijmout opatření včas, aby se zbavili vši, jakmile se člověk nakazí. To je způsobeno skutečností, že inkubační doba pro vši a člověka v člověku trvá nějakou dobu, takže si možná tento problém ani neuvědomuje.

  Onemocnění začíná, jakmile jeden hmyz dostane na hlavu osoby, která byla v kontaktu s infikovanou osobou nebo s osobními věcmi.

  Doba inkubace

  Ne každý člověk ví, jak detekovat vší hlavě. Inkubační doba onemocnění je doba potřebná k jejímu rozvoji. Často, když hmyz zasáhne zdravého člověka, necítí se mu žádné potíže. Po tom, vous zvedne nitky pryč. Po několika dnech, kdy se paraziti vylíhnou z vajíček, závisí na mnoha faktorech. Časem se kousky zvětšují, v důsledku čeho pacient poškrábá hlavu.

  Koncept inkubační doby

  Obecně přijímaný pojem termínu inkubace znamená časové období, během kterého se nits vylíhne. Počítání začíná od samého začátku infekce a končí počátkem prvních příznaků, které naznačují přítomnost onemocnění. Všichni jsou schopni reprodukce.

  Když je na hlavě ještě malý počet hmyzu, člověk se prakticky necítí. Zavádí do krve látku, která vyvolává příznaky alergické reakce. Všička se vylíhne z nití a časem se kousnutí parazitů zvětší, což způsobí, že se skalp začne svědit.

  Doba trvání

  Obrovský počet lidí na Zemi neví, kolik dní vši vyletí. Jak dlouho bude inkubační doba pro pedikulózu závisí na typu vší a dalších faktorech, které člověk obklopují. Od larvy až po vyrostlý parazit, za vhodných podmínek se hmyz vyvíjí za dvacet dní.

  Veřejné druhy se vyvíjejí několik dní aktivnější než hlava.

  Nedostatek jídla, kvůli kterému zemřou paraziti - vzácnost pro vši. Takovýto jev se týká odrůdy hmyzu (nositel musí pravidelně měnit plátno).

  Teplotní podmínky prostředí ovlivňují dobu inkubace vší. Když je studená, larvy, které se vylíhnou z výhonků, se vyvíjejí mnohem pomaleji.

  Nadměrně vysoká nebo nízká teplota - ideální podmínky pro parazity k zastavení chovu a umírání. Teplota, která je považována za příznivou pro nity a larvy aktivně se množí - třicet stupňů Celsia.

  Etapy vývoje parazitů

  Doba inkubace pro nits může trvat pět až osm dní. Jakmile se larvy objeví na vlasu, začíná se cítit slabé příznaky vši.

  Počet kousnutí se zvyšuje, takže kůže začíná svědit. Když se larva změní na primární nymf, nebude tak silně reagovat na teplotní podmínky prostředí. Jeho vývoj může být aktivní i na deset stupňů.

  Když nastane první molt, nymfa se stává druhotnou. Doba vývoje trvá asi týden. Parazit těžce krmí, roste. Člověk často škrábe hlavu. Často se na kůži objevují alergické projevy, stejně jako stopy po poškrábání.

  Po druhém moltu se hmyz považuje za dospělého a je nazýván imago. Po několika dnech se může reprodukovat poté, co se stane vílou. Každý den dospělý dospívá k tomu, aby propustil tři nebo čtyři nity. Tito paraziti žijí až čtyřicet pět dní. V tuto chvíli počet vajec, které mají čas položit, může dosáhnout sto čtyřicet kusů.

  Příznivé podmínky pro rozvoj

  Pokud má člověk vąe, můľe doba inkubace pro vznik nemoci trvat jinou dobu.

  Podmínky, které příznivě přispívají k úplné reprodukci parazitů, zahrnují:

  • teplota okolí, která se pohybuje kolem třiceti stupňů Celsia. Taková atmosféra je považována za příznivou nejen pro vši, ale také pro pubik, šatník. Zemřou při příliš nízkých nebo vysokých teplotách;
  • stálá dostupnost energie. Nits na těle člověka vždy nalezne výživu, aby mohla aktivně růst. Bez jídla nebudou žít déle než tři nebo čtyři dny. Parazity mohou existovat v nádržích, dokud nedosáhnou nového hostitele;
  • počet narostlých hmyzu na těle osoby infikované pedikulózou. Čím více sexuálně vyzrálých vší se objevují, tím rychleji se splétají s muži a položí nity. Každý den může plodná samice položit jednu až čtyři vejce. Pokud nezačnete včasnou léčbu onemocnění, měsíce a půl se vši rozšíří do takové míry, že počet kousnutí může vést k vážným následkům.

  Způsoby infekce a známky vší

  Chcete-li snížit pravděpodobnost infekce vši, musíte vědět, odkud tato choroba pochází, a jaké jsou možné způsoby jejího přenosu. Důležité je také, aby se onemocnění začalo léčit včas. Vzhled příznaků, které naznačují možnou přítomnost vši - signál o potřebě vyšetření lékařem.

  Obavy jsou nezbytné pro osoby, které mají předispozici k pedikulóze a jsou v nebezpečné zóně.

  Každý kontakt s cizími osobami (zejména v případě, že osoba nepochází z důvěry) by se měla konat s minimální intimitou. To může být nebezpečné.

  Když je člověk pravidelně na přeplněných místech (chodí veřejnou dopravou, účastní se masových akcí atd.), Musí kontrolovat svůj stav a provádět prevenci pedikulózy. Mechanismus vývoje choroby je zcela specifický. Rodiče by měli pravidelně kontrolovat dítě, které navštěvuje mateřskou školu, školu nebo sportovní sekci. Ne všechny děti si okamžitě všimnou, že jeho hlava začala svrbět a dá svým rodičům signál o nástupu onemocnění.

  Počáteční období pedikulózy je mnohem jednodušší léčit, než kdyby vši začali aktivně rozmnožovat.

  Můžete se infikovat parazity nejen po kontaktu s infikovanou osobou. Mohou být dokonce přenášeny prostřednictvím svých osobních věcí. To se týká předmětů pro domácnost, hygienických výrobků, šatníku, šperků atd.

  Každý by měl vědět, že používání věcí jiných lidí je nebezpečné.

  Rodiče by měli mluvit se svými dětmi, aby se naučili základní bezpečnostní opatření a snížili pravděpodobnost infekce vši.

  Pokud osoba navštíví veřejné prostory (například koupel nebo bazén), měl by pravidelně sledovat stav kůže a vlasů. Vlhkost pomáhá všem zůstávat životaschopné po několik dní. Pubová vši mohou existovat v takovém prostředí ještě déle.

  Symptomy, které mohou signalizovat začátek vši:

  • netypické svědění;
  • vzhled lepivosti vlasů;
  • přítomnost šupinaté pokožky;
  • alergické projevy na epidermis;
  • nadměrná "lupa" (nits).

  Předpokládá se, že vši se může objevit, jestliže osoba zažije silný stres, který způsobuje nadměrné pocení a stimuluje krevní oběh. Tato podmínka přitahuje vši, takže pokud je parazit v blízkosti, pokusí se dostat se do lidského těla.

  Video

  Pediculóza (vši): patogen, způsoby přenosu, komplikace, inkubační období, druhy

  Zajímavá fakta o chovu vši

  Když víte, kolik dní se vši vylíhnou z nits, můžete zvolit optimální dobu zpracování a zničit nově narozené larvy, což zabrání opakovanému rozmnožování parazitů.

  Jinými slovy, pro správnou léčbu je třeba mít představu o vlastnostech vývoje a metod reprodukce vší. To je důležité, protože pedikulóza je problém, ze kterého žádná osoba není imunní.

  Co je vše a vši?

  Lidské vši jsou malý bezkřídlý ​​hmyz, který se živí lidskou krví.

  • hlava - živá na pokožce hlavy;
  • oblečení - usazené na prádlo, oděvy, ložní prádlo;
  • pubic nebo ploshchitsy - žít na vlasy rostoucí na těle.

  Nejčastější druhy jsou vši hlavy. Délka těla samice je 2,0-3,5 mm, muž je o něco menší.

  Hmyz žít a plemene na pokožce hlavy a vnášet zde vajíčka. Hřbet hlavy je oválný, pokrytý mírně konvexními čepicemi.

  Hřbet hlavy je viditelný na vlasy pouhým okem. Vypadají jako podlouhlé světelné tuberkulózy, které vypadají jako krupice. Velikost nití je asi 0,8 mm.

  Pokud držíte vlasy dvěma prsty, má pocit lehké drsnosti a pevně drží vlasy. Nejsnazší způsob, jak vidět nits za ušima, na zadní straně hlavy nebo na okraji.

  Vůně na šaty je větší než hlava, délka těla ženské je až 5 mm. Při teplotě +10 ° C může hmyz hladovět asi týden. Maximální délka života těla je 60 dní.

  Vejce tělských vší jsou velmi malé. Vzhledem k jejich malé velikosti je extrémně obtížné je odhalit pouhým okem. Můžete vidět nitky, které se objeví na oblečení poté, co byla osoba nakažena tělovými všemi, pouze pod silným zvětšovacím sklem, kontrolou pásu a záhybů prádla.

  Nity vši při teplotě 30-31 ° C se vyvíjejí 7-10 dní. Pokud se oblečení, na kterém jsou vejce fixní, odstraní z času na čas a teplota klesne, může trvat až jeden a půl měsíce.

  Pubic vous je nejmenší druh lidských vší. Má kratší a širší tělo ve srovnání s jinými druhy, a proto lidé říkají, že je mrštil (od slova "byt").

  Parazit je neaktivní, jeho nití jsou velmi malé, s víkem ve tvaru kopule.

  Embrya se mohou vyvíjet při teplotě nejméně +20 ° С a ne vyšší než +40 ° С. Nits jsou soustředěny na pubis, řasy, podpaží.

  Veřejné vši jsou drobné tmavé skvrny na vlasech, které pokrývají pubis a jiné části těla kromě hlavy. Pod mikroskopem je zřejmé, že mají silně protáhlou, vřetenovitou formu.

  Chovné hlavy vši

  Všichni vši patří k hmyzu s neúplnou přeměnou. Larvy (nymfy) vystupují z vajíček a při obtoku fáze pupence se po třech moltách přeměňují na imago (zralá forma).

  Ve vzhledu se mužské vší výrazně liší od fen. Jsou menší, jejich zadní konec je zaoblený. Žena má dělené torzo.

  Samička se s mužem několikrát spojila s životem. Po každém sexuálním styku položí životaschopná vejce. Neoplodněné samice jsou také schopné uvolnit vajíčka, ale larvy je nezanechá.

  Při položení vajíčka vytlačuje samice tajemství ze speciálních žláz, které přiloží nit k vlasům. Je to tak silné, že i po vylíhnutí larvy zůstává prázdná skořápka drůbeže na vlasy dlouhou dobu.

  Ošetřením vlasů agresivními, ale nepřiměřenými chemikáliemi je pravděpodobnější, že zničí vlasové šachty než tajemství. Nejsnadnější je zničit lepidlo dlouhou (po dobu 30 minut) vystavením slabé organické kyselině, například kyselině octové.

  Nýty se tvoří ve vajíčcích žen a na stejném místě jsou pokryty hustou skořápkou. Během vkládání vajec prochází nit skrz vajíčko a jako píst stříkačky tlačí tajemství lepených žláz před sebe.

  Před položením vejce se žena začíná pohybovat rychle. Po zvolení vhodného místa zakryje vlasy zadním vidlicovým koncem těla a zmrzne. Kapka lepidla vystupuje z díry v těle na vlasy.

  Po několika sekundách se samice začne plazovat dopředu a vajíčko je nalepeno na vlasy. Uložení jednoho nití trvá asi 17 sekund od samice.

  Vejce na horní části je pokryta plochým víkem, sklopením, kterým se larva bude moci dostat ven. Každé vejce je v husté skořápce, spolehlivě chrání embryo před škodlivými vlivy.

  Ženy přiléhají vejce ve vzdálenosti několika milimetrů od pokožky hlavy. Když se larvy vylíhnou z vajíček, prázdné skořápky se budou pohybovat dále od pokožky, jak se vlasy zvětšují, čímž se stávají viditelnějšími.

  Ze vzdálenosti, ve které se vajíčko nachází ze skalpu, je možné určit, zda v něm existuje larva. U nití připevněných k prvních 10 mm chloupků dozrávají mladé vši. Všichni z nití, které se nacházejí dále od kůže, pravděpodobně vylíhnou.

  Nymfy vylíhnou během jednoho až dvou týdnů po položení vajíček. Oni procházejí v jejich vývoji tři věky, mizí po dosažení určité hodnoty.

  Reprodukce a vývoj těl a pubic vší

  Reprodukce těl a pubiků je v podstatě stejná jako u hlavních parazitů.

  Více o pedikulóze ve škole Dr. Komarovského:

  Pro porovnání funkcí životního cyklu tří typů vší pomůže tabulka.

  Inkubační období pro vší a zrání výhonků

  Country Expert

  Pedikulóza se neobjeví okamžitě po infekci. V tomto případě by boj proti nemoci byl jednoduchý. Je snadné zničit první hmyz, který ještě nekladl vejce. Vejce jsou prakticky nezranitelné vůči většině insekticidů. Bohužel, vši, jejichž doba inkubace je asi dva týdny, mají čas k výraznému násobení, stejně jako k položení vajec, jejichž boj je poměrně obtížný.

  Inkubační doba pro vší je přibližně dva týdny.

  Typy krveprolití

  Všichni jsou malí paraziti, kteří žijí z lidí. Jejich ústní orgán je přizpůsoben pro průchod kůže a má speciální proboscis pro absorpci krve. Pokud se parazit nepodává, je tento proboscis nasazen do speciální kapsle na hlavě.

  Existuje více než 540 druhů vši. Tři z nich jsou pro člověka parazitické:

  • bolesti hlavy;
  • šatník;
  • ploschitsa (pubikum).

  Hlava a ploshchica mohou být uchovávány pouze na vlasech lidského těla. Vlasy na hlavě mají kruhový průřez. Zbytek vlasů na těle - trojúhelníkový průřez. Struktura nohou parazita je také odlišná. Jeden může být držen pouze na vlasu hlavy, a druhý - tělo. To je důvod, proč krveprázdní lidé žijí v určité oblasti a nezasahují na území druhého.

  Bavlněné šaty žijí v záhybech oblečení. Na osobu se plazí pouze pro jídlo. Objevuje se u lidí, kteří nemají možnost často si vymývat oblečení a umyt: vojáci ve válce, žebráci nebo tuláci. U dětí a čistých dospělých se tento parazit prakticky nenachází. Bez jídla je schopen přežít déle než čtyři dny. V podmínkách, kdy člověk pravidelně mění oblečení a provádí hygienické postupy, je životnost tělové vosky nemožné.

  Pediculóza pokožky hlavy je nejčastější. Děti jsou zvláště postiženy. Během her se děti často dotýkají hlav, mění měkké hračky, klobouky a šály a dívky používají vlasové kravaty. To vše přispívá k rychlému šíření parazitů.

  Poměrně dlouhá inkubační doba pro pedikulózu brání rodičům okamžitě detekovat parazity.

  Přečtěte si téma:

  Složení a pokyny pro použití prostředků pro vší paranitu

  Jak se rychle zbavit pedikulózy doma

  Způsoby infekce

  Dosud můžete slyšet názor, že vši jsou schopni létat nebo skočit na osobu jako blýska. Naštěstí to není pravda. Paraziti se mohou dostat na osobu pouze přímým kontaktem. To vysvětluje, proč jsou děti ve věku od 3 do 9 let více infikovány. To jsou děti, které během hry často navzájem kontaktují. Současně platí, že čím déle trvá kontakt, tím kratší bude inkubační doba pro vší osoby. S prodlouženým kontaktem okamžitě získáte čas, abyste přesunuli působivý počet osob, které okamžitě začnou jíst a reprodukovat.

  Kromě přímého kontaktu je možné parazity vyzvednout i jinými způsoby:

  1. V písku nebo v bazénu. Ve vodě může hmyz přežít až dva dny. Na písku mohou čekat majitele několik hodin.
  2. Na hřebenu, elastických pásech nebo baretech. Tato metoda infekce je pro dívky nejdůležitější.
  3. V šatnách. Pokud infikované dítě odstraní vnější oblečení, paraziti mohou zůstat na kapuce nebo kožešině. Pokud zavěsíte jinou bundu, vši se na ni mohou přesunout a pak na nového majitele.
  4. Při pokusu o někoho jiného čepici nebo šátku.
  5. Všichni jsou schopni čekat na svou kořist, skrývají se v měkkých hračkách.

  Léčba pedikulózy je zahrnuta ve videu:

  Doba reprodukce a inkubace

  Doba inkubace vší a nits u lidí závisí do značné míry na tom, kolik jedinců se podařilo přesunout k nové oběti najednou. Pokud jeden muž zasáhne osobu, obětí pravděpodobně nebude vědět o své přítomnosti. Parazit bude čas od času kousat, aniž by vyvolával velké obavy. Život mužského krveprolitáře je dva týdny, po kterém zemře. Případy takového samoléčení jsou možné, ale vzácné.

  Je mnohem horší, když těhotná žena a jednotlivci jiného pohlaví dostanou přes muže. Okamžitě se začnou množit a položit vejce. Neexistují žádné přesné údaje o tom, kolik vajíček leží za den, a to ani ve vědecké literatuře. Závisí na okolních podmínkách a okolní teplotě. Žena žije dvakrát tak dlouho jako muž. V průměru denně je schopna položit čtyři vejce. Ukazuje se, že ve svém krátkém životě může jeden parazit produkovat alespoň 130 potomků.

  Ženy a muži se chovají různě na lidském těle

  Záleží na okolních podmínkách, po jaké době se vši objevují. Paraziti se cítí nejlépe při teplotách od + 28 ° do + 31 ° C. V takovém případě, pokud je okolní teplota od + 26 ° do + 29 ° C, nit bude zrání po dobu 8 dnů. Může dosáhnout rychlejšího zrání během pouhých 5 dnů, pokud je teplota vyšší a dosahuje + 31... 33 ° С. Teploty nad + 39 ° a pod + 21 ° C zabíjejí larvu.

  Šrafovaná larva je schopna pít krev během půl hodiny po jejím vzhledu. Měla by se proměnit v nymfu. Čas potřebný k dozrání závisí také na okolní teplotě. Transformační doba může trvat od 1 do 10 dnů.

  Mladá nymfa by měla trochu růst a stát se nymfou druhé věkové skupiny. Může to trvat 5 dní. Při příští transformaci nymfy - již dospělé - může trvat týden.

  V závislosti na podmínkách a teplotě okolí reprodukční cyklus krveprolití trvá od 16 dnů do 2 měsíců.

  Symptomy onemocnění

  Inkubační doba pedikulózy může trvat několik týdnů. První kousnutí jsou téměř nepostřehnutelné. V slinách parazita jsou látky, které snižují citlivost oběti.

  S rostoucí populací parazitů se kousnutí zvětší. Anestetika v slinách už nejsou schopna maskovat svědění. Tělo reaguje na tyto látky se silnou alergickou reakcí. Objeví se svědění a v této fázi je téměř nemožné nechat ujít nezvaná hosty. Nits nezpůsobí svědění. Jiné příznaky vší jsou:

  • poškrábání, které způsobují dermatitidu;
  • modrošedé skvrny na pokožce hlavy;
  • zánět a papule se mohou objevit v oblasti skusu;
  • děti nespí dobře, stanou se letargickými a podrážděnými;
  • submandibulární lymfatické uzliny se zvyšují.

  Pokud není pedikulóza ošetřena dlouhou dobu, vlasy se budou držet spolu a budou mít zahuštěný zápach. Šamponování pomáhá, ale ne dlouho.

  Destruktivní nity

  Krevní nápoje vši nejsou schopni tak učinit. Z tohoto důvodu si mnozí lidé myslí, že dospělí jsou nejnebezpečnější.

  Ve skutečnosti je mnohem obtížnější ničit nits než vylíhané larvy a dospělé vši. I po nejdůkladnějším zpracování jsou vejce schopna přežít. Brzy se od nich objeví nové jedinci a nemoc se vrací.

  Šampony, spreje a emulze

  K boji s onemocněním používají pedikulicidní šampony, aerosoly a lotiony. Léčivé šampony se používají stejným způsobem jako obvykle, ale po nějakou dobu se nechávají působit na vlasy. Aerosoly postřikované na suchých kadeřích. Emulze je zředěna vodou a také aplikována na vlasy, ponechána po dobu 40 minut a promyta. Pak pomocí speciálních hřebenů vykrajují mrtvé krevety a jejich vejce.

  Lékárny prodávají řadu pedikulicidních léků, které jsou navrženy tak, aby se zbavily vší.

  Všechny tyto nástroje jsou velmi vhodné pro použití. Většina z nich obsahuje insekticidy, jako je permetrin. Nepůsobí na teplokrevných zvířatech, ale je nejsilnější jed pro hmyz: ovlivňuje nervový systém a ochromuje je. Potom se parazit usmrtí.

  U dospělých se všechny tyto nástroje vyrovnají velmi dobře. Bohužel jsou bezmocní proti nim. Insekticidy ovlivňují nervovou soustavu a ve vejcích ještě nejsou plně tvořeny. Nits zůstává naživu a nové osoby se objeví na upravené a čisté hlavě.

  Průměrná doba inkubace pro nits je týden. Proto se pedikulicidní šampony a aerosoly musí znovu použít po 8-10 dnech. Je třeba zabít šrafované larvy. To musí být provedeno dříve, než dospějí a začnou se množit.

  Teplotní expozice

  To je věřil, že nits může být zabit vystavením se nízkým nebo vysokým teplotám. Pokud teplota těla klesne na + 23 ° C a nižší, vajíčka zemřou do 40 minut. Ale i když strávíte celou hodinu bez klobouku v těžkém mrazu, nebudete schopni dosáhnout tohoto limitu.

  Když se vejce zahřejí na +50 ° C, rychle zemřou. Pro tyto účely můžete využít vysoušeč vlasů. Bohužel, předtím, než všechna vejce vyhynou, je riziko výskytu tepla z vysoušeče vlasů vysoká.

  Metoda může být použita jako doplňková, pro bezpečnostní síť, nikoliv jako hlavní.

  Garantované způsoby

  Jen mechanická metoda - česání vajíček - dokáže dosáhnout 100% výsledků. Pro tyto účely se používají speciální hřebeny s těsně spojenými kovovými zuby. To je pečlivá a dlouhá cesta, ale nejúčinnější.

  Plastické zuby nejsou vhodné, protože jsou snadno ohnuté, prochází jim nití. Krátké zuby také nebudou fungovat. K dispozici jsou také elektronické hřebeny, které kombinují funkci vysavače.

  Jak se dostat k postupu česání, potřebujete znát některé nuance:

  1. Kartáčování se provádí pouze po šamponování na mokré vlasy. Před tím musí být vlasy ošetřeny léčivým šamponem, emulzí nebo sprejem.
  2. Proces česání může být usnadněn aplikací malého balzámu, olivového oleje nebo oleje z čajovníku na vlasy. To značně usnadní posuvný hřeben.
  3. Připravte jasné světlo předem.
  4. Doporučuje se pokrýt vlasy přes lehký hadřík, abyste viděli všechny parazity nebo padlé šupiny. Na konci procedury jemně zabalte hadřík tak, aby hmyz a jejich vejce neklesly na podlahu. Dejte vše do plastového sáčku a dejte ho pryč.
  5. Připravte misku s vodou, ve které chcete čistit hřeben.
  6. Tyto nity, které jsou silně připevněny k vlasům a nejsou odstraněny, je nutné řezat nožní manikúru.
  7. Voda z misky by měla být periodicky propláchnuta do toalety.
  8. Na konci procedury umyjte vlasy pravidelným šamponem. Hřeben vařte.

  Existuje i další způsob, jak se zaručit, že se zbavíme nití a vši. Jedná se o oholení hlavy. Metoda je opravdu radikální, ale funguje. Pro ženy to není úplně fit, ale muži ji mohou použít.

  Osvědčeným a radikálním prostředkem pro vši je holení hlavy

  Léčba pedikulózy by měla začít, jakmile je hmyz detekován. Dospělí parazité budou zničeni insekticidy, a mohou být odstraněny mechanicky. Zatímco není mnoho z nich, je to snadné. Čím více se začne onemocnění, tím obtížnější bude zničit všechny nitky.

 • Pro Více Informací O Suché Vlasy