logo

Proč to svědí hlavou, pokud nejsou vši - nejčastější příčiny

Vzhled nesnesitelné, bolestivé svědění způsobuje, že se lidé ptají, proč se jejich hlava skvrněje - nejsou vši a jejich vlasy byly nedávno důkladně omyty. Příčiny podráždění pokožky mohou být jak vnější, tak vnitřní provokující faktory. Často je nemožné je identifikovat sami, a proto byste se měli uchýlit k pomoci úzce specializovaných lékařů - tricholožky, dermatologů, gastroenterologů a endokrinologů. Budou provádět sérii laboratorních testů a předepisovat farmakologické látky k odstranění základní příčiny diagnostikované patologie, stejně jako k rychlému zmírnění příznaků.

Přírodní příčiny

Přírodní příčiny zahrnují použití hygienických výrobků, které nejsou vhodné pro péči o určitou osobu. Například, těžké svědění někdy nastane po použití čistého ručníku, promyty novou značkou prášku. Skalp tímto způsobem reaguje na chemické složky v jeho složení. Malé děti nebo lidé, kteří jsou náchylní k alergickým reakcím, jsou obzvláště citliví na domácí chemikálie.

Šampony, balzámy, masky na vlasy

Jedná se o nejčastější příčinu svědění pokožky hlavy. Na regálech obchodů se téměř každý den objevují nové značky prostředků péče a televizní reklama nabízí radikální zlepšení stavu vlasů ihned po jednom použití.

Výrobci přidávají do šamponů a máchání ingredience, které mohou vyvolat alergickou reakci:

 • éterické oleje;
 • rostlinné výtažky;
 • příchutě;
 • konzervační látky;
 • stabilizátory.

Člověk nemusí ani pochybovat o tom, že je vysoce citlivý na neroli esenciální olej nebo výtažky z kořenů pampelišky, dokud neumistí jeho hlavu. Proto s vývojem pruritu je nutné znovu použít osvědčené prostředky.

Mnoho žen ráda experimentuje s jejich vzhledu. Aktivně používají všechny druhy masky na vlasy, jejichž recepty se nacházejí na internetu. Často obsahují med, kaše z čerstvé cibule, česnek vařený. Pokud je žena pokožka hlavy citlivá a tenká, neměla by být překvapena výskytem bolestivého svědění a někdy i mikrotrauma.

Doporučení: Při nákupu šampónu nebo balzám je třeba věnovat pozornost přítomnosti laurylsulfátu sodného v jeho složení. Tato aniontová povrchově aktivní látka může dráždit pokožku hlavy.

Barvení vlasů

Dokonce i v případě, že je k dispozici lákavý nápis "Bez amoniaku!" Na obalu s barvou to nezaručuje jeho bezpečnost. Bez ohledu na to, zda žena používá lék na podání světlého odstínu nebo radikálního barvení, může dojít k alergii ihned po aplikaci nebo o několik hodin později. Hlava se začíná svědit, na kůži se na kůži objevují zarudnutí a vyrážka. Po několika dnech spadnou z ramene malé váhy. Takže působily agresivní chemikálie, které jsou přítomny téměř v každé značce vlasového barviva.

K léčbě alergické reakce Vám může lékař předepsat léky: loratadin, cetirizin, Tavegil, Suprastin, Zodak. V některých případech budete muset používat masti, krémy, šampony s antihistaminií.

Tip: Pokud po barvení nastane závažné svědění, měli byste vlasy opláchnout extraktem z heřmánku, šňůry, šalvěje, nehtů. Chcete-li jej připravit, jednoduše nalijte 3 polévkové lžíce. lžíce rostlinných surovin 2 šálky vroucí vody a nechte hodinu.

Patologické příčiny

Touha k pokoření pokožky hlavy nastává na pozadí nedostatku těla biologicky aktivních látek - vitamínů a stopových prvků:

 • thiamin, pyridoxin, riboflavin, kyanokobalamin, kyselina askorbová a nikotinová, tokoferol;
 • hořčík, molybden, draslík, železo, fosfor, vápník, mangan.

Z jejich přítomnosti v tkáních a krevním oběhu záleží na aktivním fungování všech systémů lidské činnosti. Zhoršení celkového zdravotního stavu se okamžitě odráží na pokožce hlavy a vlasů. Patologický proces začíná porušením přívodu krve do všech vrstev epidermis. Nedostatek minerálních sloučenin a vitamínů vede k oslabení vlasových folikulů, narušení metabolických procesů. Příjem Selmevity, Komplivity, Vitrumu, Centrum, Supradiny pomůže rychle se vypořádat se svěděním pro dospělé a dítě.

Patogenní houby

Různé typy hub, které žijí na lidské kůži, jsou podmíněně patogenní mikroflóra. Ale pod vlivem vnitřních nebo vnějších provokativních faktorů se stávají aktivnějšími, začínají růst a množit se. Klinické projevy seborrhea stává svědění kůže, těžká suchá nebo mastná lupy, mazové žlázy nadměrné množství sekretu. Stav vlasů se výrazně zhoršuje: začnou vypadávat, rychle se znečišťují, na špičkách se odlupují. Kombinace pokožky hlavy vede k tvorbě škrábanců, vředů, trhlin, které jsou rychle spojeny bakteriemi způsobujícími choroby:

Pokud zjistíte bolestivé otoky nebo vředy na pokožce hlavy, měli byste okamžitě kontaktovat dermatologa. Domácí léčba lidovými léky nepřinese úspěch v důsledku nedostatečné antimykotické aktivity.

Doporučení: Při léčbě seborrhy se používá šampon s antifungálními přísadami - Ketoconazole, Nizoral, Friderm s dehtem. A když diagnostikuje infekci, dermatologové předepisují antibakteriální vnější a (nebo) vnitřní přípravu.

Bylinné infuze mohou být požívány k léčbě neurogenního pruritu a prostě opláchnuty pokožkou hlavy.

Neurologické poruchy

Pokud je hlava poškrábaná, ale neexistují vši, měli byste analyzovat váš psycho-emocionální stav. Časté stresující situace nebo prodloužené deprese téměř vždy vyvolávají touhu pokořit skalp. Nervové vyčerpání vyvolává řetězec negativních imunitních, biochemických a fyziologických reakcí. Jeho výsledkem je produkce biologicky aktivních látek tělem, které dráždí nervová vlákna. Co se stane dále:

 • velké a malé cévy dilatují;
 • dochází k silnému otoku;
 • produkce histaminu, aktivátoru alergických reakcí, se zvyšuje.


Touha ke svrbení se zvyšuje večer i v noci, negativně ovlivňuje chuť k jídlu, rozčiluje spánek. Pokud je diagnostikován patologický proces v počáteční fázi, pak lékař předepíše lehké sedativy nebo sedativa - Tenoten, Persen, Deprim, tinktury z valerianu, motherwort a třezalku tečkovanou. A při těžké depresi budete muset užívat neuroleptika a (nebo) uklidňující prostředky.

Gastrická patologie

Nedostatek vitamínů, makro- a mikronutrientů může nastat nejen v případě nedostatečného požití potravy. Mnoho onemocnění gastrointestinálního traktu je doprovázeno narušením absorpce biologicky aktivních látek. To znamená, že jsou ve výrobcích, ale nemohou být rozděleny nebo stráveny. Tento stav se vyvíjí v následujících patologických stavech:

 • nedostatek disacharidázy;
 • celiakie;
 • cystická fibróza;
 • exudační enteropatie.

Dokonce i často diagnostikován gastritidu schopný vyvolat absorpční porušení v důsledku opakovaných procesech hniloba fermentační nadměrné plynování. Onemocnění žaludku je často výsledkem nesprávné, nevyvážené výživy. Může také přímo přispívat ke vzniku pruritu. Skutečnost je, že patogenní houby na pokožce hlavy rostou rychle a množí se, když člověk jedí velké množství pečení, cukroví. Někdy stačí udělat nějaké úpravy vaší stravy tak, aby touha hýbat se hlavou zmizí bez stopy.

Upozornění: Svrbení pokožky hlavy je jedním z příznaků psoriázy nebo kožních onemocnění. Tyto patologické stavy rychle rostou, takže je naléhavé konzultovat dermatologa.

Proč to svědíš hlavou? 10 hlavních důvodů

Svrbení a mnoho potíží, které jej doprovázejí, mohou být způsobeny velkým množstvím důvodů. Pro správnou instalaci zdroje je nejlepší navštívit lékaře, samozřejmě, ale tady je problém - ke kterému odborníkovi se zaregistrovat? Nebo jdi ke všem v řadě - kontrola není nikdy nadbytečná! Podívejme se, jaké jsou důvody a jaký lékař stojí za návštěvu.

Se silnou, nesmí procházet svědící skalp, navštivte svého lékaře! Nevytahujte! Čím dříve použijete, tím méně důsledků!

Možné příčiny

 • Seborrhea, lupy

Nesprávné fungování mazových žláz vede k velkým problémům s vlasy. Jedním z nejnepříjemnějších je lupy (seborrhea), doprovázené nesnesitelným svěděním a poškozením kůže. A také pokryté bílými šupinami, rameny a zády. Jen tyto váhy jsou zdrojem svědění, dráždí pokožku.

V mírných případech je lupina perfektně léčena doma. Je lepší léčit složitější případy společně s tricholožkem a komplexně se k němu přistupovat po celou dobu trvání procesu.

 • Suchá pokožka hlavy

Opět selhání mazových žláz a některé další příčiny způsobují suché vlasy a pokožku hlavy. Žlázy se aktivně snaží odstranit suchost a chránit oslabenou pokožku před negativními účinky prostředí a pokrýt tak celý povrch vrstvou mazu. Vlasy se rychle začínají špinit, přilne mnoho špíny, bakterie a mikroby se silně rozvíjejí. Je chybou podezření na mastnou pleť a typ mastného vlasu. Časté mytí vlasů odčerpává kůži ještě víc, trhliny a škrábance svědí hodně. Po umytí je vše vytlačeno a elektrifikováno, chlupy se rozštěpí a odtrhnou.

Hydratační masky, doplňování vitamínů a mikroelementů v těle, správná a zdravá výživa, dodržování pravidel mytí a sušení, ochrana kudrní ze slunce, větru a mrazu dobře zvládnou s tímto problémem.

 • Plísňová infekce

Jedná se o závažné nemoci, které vyžadují povinnou léčbu. Kromě konstantní chastotky na kůži jsou také plakety (lišejníky), které vypadají velmi odpudivě. Nejlepší je podstoupit léčbu v léčebném zařízení pod dohledem odborného dermatologa, ale pokud to není možné z nějakého důvodu, pokuste se zmírnit příznaky s čajovými zábaly a speciálními antifungálními šampony.

 • Paraziti (vši, klíšťata).

Další velmi vážné zranění, které také vyžaduje povinnou a okamžitou léčbu (musíte navštívit dermatologa). Nejčastěji se jedná o vši. Skoková vši mohou všude, zejména tam, kde jsou velké davy lidí nebo velké týmy zaměstnanců. Najdete pod lupou a pečlivě zkoumáte pokožku hlavy (lépe, pokud to doktor dělá). Infekce vyvolaná klíšťaty, které se objeví doma, nebude fungovat.

Kontrola vši

Léčba pedikulózy je poměrně jednoduchá a není příliš dlouhá. Zvláštní šampony a některé lidové léky budou dělat svou práci.

Možná jeden z nejběžnějších zdrojů pruritu a to vše proto, že v poslední době došlo k neuvěřitelnému množství nových alergických reakcí. Hlavní jsou reakce na potraviny. Také mnozí dnes čelí alergii na produkty péče o vlasy (šampony, balzámy, masky, stylingové výrobky). A výrobky na make-up. Obvykle je doprovázena vyrážkami, zarudnutím, svěděním, někdy otoky.

Alergie může také nastat při výměně obvyklých produktů pro péči o vlasy. Pokud se návrat k starému léku nevyřeší problém alergie, měli byste se obrátit na trichlóga.

Řešením problému je nalézt alergen a přirozeně ho eliminovat. To se nejlépe provádí v kanceláři alergiků.

 • Alergie k malování

Stává se to také docela často, zvláště pokud mistr nepoužívá příliš kvalitní barvu nebo nátěr obsahující čpavek nebo peroxid vodíku. Existuje pouze jedna cesta: musíte ovládat to, co mistr pro vás zbarví a rozhodnete se namalovat ne-čpavkové barvy nebo tónované šampony. Kromě toho je žádoucí před zahájením léčby provést test na alergické reakce.

 • Práškové alergie

Prací prášky, změkčovače tkanin obsahují mnoho různých chemických složek. Některé z nich mohou způsobit podráždění pokožky a v důsledku toho alergie a svědění.

Zdrojem mnoha nejrozmanitějších problémů s tělem je nervové napětí, stres, deprese, neuróza. Vlasy a skalp nejsou také ušetřeny. Stres může způsobit změnu typu vlasů a abnormality v mazových žlázách a spasmy cév a problémy s mikrocirkulací krve. V této souvislosti metabolismus velmi trpí a dochází k podráždění kůže.

Chcete-li odstranit toto podráždění, musíte nejprve odstranit stresové situace a uklidnit nervy, vypít sedativum (předepsané neurologem během léčby) a masírovat pokožku hlavy a krční páteř.

 • Podvýživa

Nadměrná spotřeba sladké, kořeněné, kávy, uzené, konzervované a další. To není příliš užitečné produkty a přejídání je nevyhnutelně ovlivňuje kůži: dermatitida, ekzém, akné, vyrážka. Tyto kožní projevy jsou vždy doprovázeny svěděním a silným česnutím vyrážkových míst. Řešení tohoto problému je poměrně jednoduché: dočasně odstranit "škodlivé" potraviny, vypít více čisté vody, konzumovat chudé potraviny s malým množstvím koření. Svrbení a vyrážky rychle zmizí!

 • Špatná čelenka

Šikmé a syntetické pokrývky hlavy často způsobují nepohodlí na hlavě. Diskuse dále zhoršuje situaci. Chci si škrábat hlavu najednou a co nejrychleji. Existuje pouze jedna cesta - okamžitě změňte náramek na příjemnější přírodní materiál a navíc byste měli mít různé klobouky při určité teplotě (péče o vlasy v zimě) a snažit se nepřehřívat pokožku hlavy, aniž byste přechlazovali.

Kromě těchto hlavních důvodů existují i ​​drobné. Patří sem:

 • poruchy krevního oběhu;
 • onemocnění trávicího traktu;
 • sedavý životní styl;
 • časté používání vysoušečů vlasů, pleyk. ;
 • přepětí.

Existují samozřejmě řada důvodů a každý z nich můžete vymalovat po velmi dlouhou dobu. Pokud váš důvod není mezi hlavní důvody, měli byste se podívat se specialistou na vzácnější. Důvodem, proč je poškrábaná pokožka hlavy, musí být nalezena, protože to může být příznakem vážného onemocnění a stává se problematickým chodit do kadeřnictví.

Těžké svědění a svědění na hlavě: hlavní příčiny a metody eliminace

Svědění a svědění pokožky hlavy - situace se často podobá lupům kvůli zvýšené suchosti kůže nebo začíná pedikulóza. Stále svědění ve společnosti není přijato, zvláště u žen s dlouhými krásnými vlasy.

Při špatném svědění: svědění a pálení v hlavě

Mnoho pacientů žádá legitimní otázku, proč se hlava neustále škrábá? Stav může vyvíjet komplexy, vytvářet psychické nepohodlí, proto je nutné konzultovat s lékařem. Kosmetický průmysl dnes nabízí širokou škálu kosmetických terapeutických produktů pro péči o vlasy. Téměř všichni jsou schopni řešit problémy způsobené lupy. Pokud se pod vlasy špatně špatně a svědění a pálení v hlavě objevují stále častěji, pak se pravděpodobně vyskytne vážné onemocnění. Pokud je příčina nepohodlí spojena s dermatologickými nebo interními problémy, je lepší věřit odborníkovi. Podle zvláštností projevu trichologové rozlišují:

První klinická situace se často vylučuje výběrem správného šamponu nebo přípravků pro péči. Druhá situace vyžaduje pečlivou analýzu.

Pokud je chronický proces doprovázen silným peelingem, vypadáváním vlasů (spolu s vlasovým folikulu), zarudnutím nebo vzhledu oblastí s plešatými místy, je důležité okamžitě vyhledat lékaře. Podráždění pokožky hlavy, pocit svrabů, pocity pálení jsou jen jedním z příznaků jakékoli patologie. Nemoci vlasů jsou předmětem výzkumných trichologů, dermatologů.

Svrbení pokožky hlavy: příčiny a léčba

Svědění pokožky hlavy, jejíž příčiny a léčba jsou vzájemně propojeny, mohou mít jiný vzhled. Dnes se každý člověk snaží zachovat své vlastní zdraví, zodpovědně zachází se změnami uvnitř těla. Téměř 90% případů s příznaky svrabů na vlasové struktuře pleti může být řízeno doma. Návštěva lékaře umožní zjistit skutečnou příčinu onemocnění, pomůže dosáhnout trvalého terapeutického účinku. Když je pokožka hlavy velmi svědivá, důvody mohou mít jinou povahu. Mezi hlavní příčiny svědění pod vlasy patří:

 • Klíšťata nebo vši. Když se jedná o hlavu, důvod se bezprostředně snižuje tvorbou parazitů. Můžete zjistit přítomnost parazitů pomocí lupy a pečlivě se podíváte na kořeny vlasů. K tomu je třeba se uchýlit k pomoci cizinců, a to není vždy výhodné.
 • Seborrhea (lupy). Onemocnění je příčinou podráždění kvůli neustálé změně mazových sekrecí. Kůže může být suchá, příliš mastná. Nejčastěji seborea způsobuje peeling, lupy.
 • Seboroická dermatitida. Chronické onemocnění vyžadující komplexní terapeutickou léčbu pod dohledem specialistů.
 • Alergické reakce. Šampony, krémy, krémy, aktivátory růstu, kondicionéry, barvy - to vše může způsobit olupování kůže. K odstranění nepříjemných jevů postačí změnit produkty péče.
 • Suché vlasy Přirozená realita je hlavním problémem mnoha žen. Tuto situaci nelze vyřešit, ale odstranění stálých svrabů bude efektivní, pokud vyberete vysoce kvalitní vhodnou kosmetiku pro péči, konzumaci vitamínů a dodržování stravy.
 • Plísňová infekce. Kožní houba vyžaduje vážný terapeutický přístup. Léčba vyžaduje antifungální léky.

Dávejte pozor! Hlavní příčiny svědění v hlavě a způsob léčby je určena ošetřujícím lékařem. Příčinou nepohodlí mohou být různé chronické onemocnění orgánů, systémů (například endokrinních poruch). Nezávisle můžete dočasně odstranit nepříjemné příznaky, ale s vědomím příčiny, můžete se zbavit problému navždy. Včasné ošetření lékaře vám umožní udržet vlasy tlusté a krásné.

Diagnostika

Diagnostické metody zahrnují vyšetření pacienta, studium klinické anamnézy, škrabání pro laboratorní studie (psoriáza, dermatologické choroby, houbové struktury). Dokončení klinického obrazu může vyžadovat krevní testy, moč. Obvykle zkušený odborník potřebuje pouze vizuální kontrolu příčinného místa pro konečnou diagnózu.

Proč se točí: léčba taktiky

Tak proč to svědí skalp? Léčba nevyžaduje hospitalizaci, stejně jako neustálé sledování zdravotnického personálu. Pacienti se často pokoušejí odstranit svrbení tím, že jednoduše vyčistí kauzální místo nebo vyzdvihují některé léky sami. Léčba je považována za úspěšnou pod dohledem specialistů, protože neustálé zeslabování příznaků přispívá k rozvoji základního onemocnění jako k hlavní příčině.

Léčba léků

Než začnete léčbu, musíte vědět, proč se točí. Samoléčení je možné, pokud je svědění způsobeno fyziologickými vlastnostmi nebo agresivními složkami léčivých přípravků. Chcete-li eliminovat nepříjemné pocity, můžete zkusit:

 • léčivé šampony obsahující mentol nebo kafr;
 • hydratační masky nebo krémy;
 • diety (vitamíny, vlákniny, minerály);
 • multivitaminové komplexy (Complivit, Vitrum, Abeceda).

Je to důležité! Stres nebo emoční stres mohou také způsobit pálení nebo lupy. Pro léčbu parazitů je nutné konzultovat s lékařem jejich identifikaci. K roztočům nebo všicím je třeba léčit různými způsoby.

V případě houbové infekce je nutné používat antifungální léky (Miconazol, Clotrimazole, Griseofulvin), přípravky pro péči s antifungálními složkami v přípravku.

Lidové metody: co dělat, když se točí?

Co když moje hlava vyrážel? Populární metody umožňují nejen odstranit nepříjemné svědění, ale také ztrácejí sílu nebo objem vlasů. Mezi efektivní recepty vyzařují léčivé byliny a užitečné vývary, masáže, výživné masky.

 • Pampelišky květiny Tráva (asi hrst) je rozdrcena, přidá se vodka (asi 100 ml), citronová šťáva, roztavený med (1 lžička). Kompozice se podává pro infúzi po dobu 2 týdnů. Na konci druhého stupně se kompozice zfiltruje a aplikuje se na pokožku hlavy jednu hodinu před praním. Během postupu je lepší obalit vlasy teplou utěrkou.
 • Šťávy z česneku nebo cibule. Cesnak nebo cibulový džus v kombinaci s rostlinným nebo olivovým olejem. Kompozice se aplikuje v kruhovém pohybu, ponechá na hodinu. Po tomto postupu se prostředek promyje teplou vodou s přídavkem jablečného octa. Tento balzám pomáhá eliminovat svědění po vystavení barvivům na vlasy.
 • Maska jablek. Odštěpené jablko ukládá několik hodin před praním. Jablečná buničina dobře odstraňuje svědění. Stačí stačit 1-2x týdně.
 • Účinná směs. Rostlinný olej (asi 2 polévkové lžíce) se smíchá s žloutek (1 ks). Do směsi se přidá koňak, cibulová šťáva a roztavený med (ve stejném poměru). Maska je aplikována na hlavu a zabalena hodinou teplou utěrkou. Poté jsou vlasy omyty teplou vodou s přídavkem heřmánkového odvaru.

Je to důležité! Jakákoli léčba může přinést nejen úlevu, ale i škodu. Před zahájením terapeutických opatření doma je nutná konzultace s lékařem. Například, je nemožné odstranit parazity odvar z heřmánku. Takový předpis, naopak, zhoršuje průběh onemocnění.


Abyste zabránili svědění, je třeba dodržovat hygienu, pravidelně hřeben (masážní účinek), vybrat pouze vysoce kvalitní výrobky pro péči. Pokud máte podezření na vznik jakýchkoli patologií (nadměrná ztráta vlasů, zarudnutí a vředy), je třeba zahájit okamžitou léčbu.

Proč ti to svědí?

Když na první pohled hlava začíná svědčit bez příčiny, existuje důvod k obavám. Často nejhorší připomíná, ale důvody mohou být naprosto neškodné. Nebo naopak, svědění může být příznakem vážných onemocnění. Proč to svědí a co s tím dělat? Každý by měl znát odpovědi na tyto otázky, aby reagoval a pomáhal sami včas.

Důvody, proč se hlava dotýká, pokud nejsou vši

První věc, kterou většina lidí spojuje hlavou svědění je vši. Nicméně osoba, která se stará o sebe, dodržuje hygienická pravidla, pravděpodobnost infekce těmito parazity je velmi malá. Po prozkoumání sebe sama nebo dotazování na něho milovaného člověka je snadné vyloučit přítomnost vší, jejich přítomnost je zjištěna pouhým okem nebo lupou. A pokud jste přesvědčeni, že neexistují žádné parazity, stojí za zvážení dalších možných příčin svědění.

Proč je pokožka pokožky suchá a svědčí po umytí

Svědění, které je pozorováno po umytí hlavy, říká, že složení šamponu nevyhovuje osobě. To může být způsobeno:

 • Pokud jde o přísady šamponu, alergie na vlasy nebo vlasy. Často se tato reakce stává, pokud laurylsulfát nebo laurethsulfát sodný jsou zahrnuty do šamponu. Pokud ano, stojí za to přechod na šampon s jemnější kompozicí.
 • Existuje alergie na změkčovadlo nebo prášek používaný k mytí ručníků. Tento faktor je možný, pokud výskyt svrbení se shoduje s testováním nových produktů, které nejsou pro lidi známé. Často, návrat k již osvědčeným prostředkům vede ke zmizení nepohodlí.
 • Jaký je špatný typ šamponu? Při zvýšené suchosti pokožky hlavy je sekrece tuku nadměrná, ale má jiné složení. Často v těchto případech lidé mylně vybírají šampon pro mastné vlasy, aby odmastili kořeny, ale tyto produkty suší kůži ještě víc, což zhoršuje situaci. Existují svědění, pálení, křehké vlasy.

Při vzplanutí podráždění po barvení vlasů

Po rozšíření nebo barvení vlasů může dojít k nepříjemným pocitům pálení a svědění. Pokud je pokožka hlavy svědčící v tomto případě:

 • Barvivo není vhodné pro osobu z důvodu alergie na složky, které tvoří její složení. Je nutné ho opustit, přejít na výrobky jiného výrobce a namazat hlavu po nátěru jakýmkoli uklidňujícím, protizánětlivým činidlem (lotion, balzám nebo odvar na bázi heřmánku, neplodnosti nebo šňůry).
 • Barvivo na vlasy obsahuje příliš agresivní složky, které nadměrně osuší pokožku hlavy, způsobují alergické reakce, mají negativní vliv na pokožku. Takové podráždění, svědění jsou často po henné. V těchto případech se ženám doporučuje, aby přešli na benígnější léky, jako jsou tónovací šampony nebo barvy s nízkým obsahem čpavku.

Svrbení hlavy a vypadávání vlasů vypadnou

Pokud je pokožka hlavy poškrábaná a vlasy vypadnou, důvodem je jeden z následujících problémů:

 • Avitaminóza často způsobuje nejen svědění, ale i ztrátu vlasů, což vede k oslabení žárovek, křehkosti.
 • Výskyt různých houbových onemocnění a mikroorganismů u dětí nebo dospělých (např. Kožních onemocnění) vede k vypadávání peelingu na pokožce hlavy, jejich ztrátě a závažnému svědění, což je často nemožné tolerovat. Je nemožné vyřešit tento problém sami - je třeba objasnit povahu onemocnění od té doby Může být nedílnou součástí rozsáhlejšího komplexního onemocnění, které snižuje celkovou imunitu člověka.
 • Porušení řádného fungování vnitřních orgánů vede ke zhoršení toku všech procesů v těle, což ovlivňuje kvalitu vlasů, způsobuje křehkost, mastné vlasy a v důsledku toho se vyznačuje jejich ztrátou a svěděním hlavy.

S peelingem a lupinami

 • Těžké svědění souběžně s lupinami a zvýšeným obsahem tuku může naznačovat přítomnost takového onemocnění, jako je skalpová boreborrhea (zvýšená tvorba tuku, peeling) nebo seboroická dermatitida (peeling a červené skvrny na kůži). Jedná se o závažná onemocnění, která jsou složitá. Je těžké léčit doma, takže pokud máte podezření na seborrheu, měli byste se určitě obrátit na dermatologa nebo trichologa.
 • Stres, nervové vyčerpání, špatná výživa, oslabená imunita, hormonální poruchy u dospělých často působí jako katalyzátory vývoje seborrhy. Ale sami o sobě mohou tyto faktory způsobit svědění, lupy, ztrátu vlasů slabé a středně závažné. Dokonce i z vody se zvýšenou tvrdostí, od sladké, spotřebované v nadměrné množství, může vzniknout podobný problém. V takovém případě se hlava stále dotýká, vznik nepohodlí, svrbení je obtížné spojit s určitou událostí (například mytí hlavy, barvení).
 • Přítomnost lupů, která neprochází seborrheu, ale je nezávislým porušením, vede ke vzniku slabého a mírného svědění. Příčiny odlupování epidermis vloček často spočívají v genetické predispozici, obecných zdravotních problémech (například metabolických poruchách) nebo jsou výsledkem negativních vnějších faktorů (například alergie na produkty péče o vlasy). Lupiny, stejně jako jiné nemoci, se musí léčit.
 • Psoriáza je těžké autoimunitní onemocnění kůže, které je katalyzováno silným stresem, nevyváženou výživou a narušenou imunitou. Má formu šupinatých zón s tendencí zvyšovat plochu. Při vzplanutí lézí na pokožce hlavy se vyskytují svědění a nepohodlí.

Co dělat a jak léčit, pokud je poškrábaná pokožka hlavy

Pokud se objeví nepříjemné pocity, svědění hlavy, nadměrná a atypická pokožka pokožky, kožní léze, pupínky, je třeba se poradit s dermatolistou nebo tricholožkou. Budou provádět všechny potřebné testy, určovat příčinu příznaků, zdroj problému a předepsat vhodnou léčbu. Avšak v některých případech, kdy není naléhavá příležitost jít do nemocnice a svědění je velmi intenzivní, měli byste použít nástroje, které vám pomohou zlepšit vaši pohodu.

Šampóny a lupy a svědění

Nejjednodušší způsob, jak odstranit pocit svědění a pálení, jsou speciální šampony. Na základě těchto příznaků můžete použít prostředky proti:

 • lupy (při absenci alergií);
 • houby, herpes (antifungální činidla, například climbazol, pyrithion zinečnatý);
 • svědění nervové nebo alergické etiologie (lotion s obsahem kyseliny salicylové, dehet v kombinaci s obecnou terapií);
 • seborrhea - lékařské masky (obsahující ketokonazol, dehet, síru, kyselinu salicylovou, antibakteriální látky);
 • podráždění - uklidňující, odstranění zarudnutí, zánětlivé šampóny (na bázi heřmánku, posloupnosti, dalších bylin).

Škrábance na hlavě: příčiny svědění na hlavě, léčba, co dělat

Svrbení hlavy může člověku přinést hodně nepříjemnosti. Časem se kůže stává tenčí, na ní se objevují praskliny a vředy. Abyste tomu zabránili, je nutné zahájit léčbu včas.

V tomto článku podrobně vysvětlíme, proč může být hlava svědčí a jak odstranit tento nepříjemný příznak.

Proč to svědíš hlavou? Příčiny svědění

Podráždění pokožky může být vyvoláno různými faktory. V některých případech se léčba pokožky hlavy provádí doma. Pokud lidové léky nepomáhají, poraďte se s lékařem (dermatolog, alergik nebo tricholog).

Mezi faktory způsobující svědící skalp patří:

Mechanické poškození

Někdy se po odstranění škrábanců a řezů objevuje pocit pálení pokožky. Svrbivá hlava kvůli hojení ran. Neměli byste je pokrýt, můžete zpoždění procesu zpoždění pouze zpomalit. V takovém případě se specifická léčba nevyžaduje. Můžete však použít různé uklidňující oleje a masti.

Zařízení na sušení a styling

Časté používání vysoušečů vlasů, žehliček pro narovnávání a curling vlasů nepříznivě ovlivňují stav pokožky. Silně ji vysychají, způsobují různé nepříjemné příznaky. Také tato zařízení zhoršují stav vlasů u žen. Snažte se je používat nejvýše třikrát týdně a v době léčby je zcela opustit.

Paraziti

Pokud se obáváte vážného svědění pokožky hlavy, pak je třeba zkontrolovat přítomnost parazitů (můžete použít lupu). Nejčastěji se na vlasové lince nacházejí následující parazitické organismy: vši, klíšťata atd. Mohou být zvednuty na veřejných místech, v kontaktu s infikovaným člověkem nebo po návštěvě lesa. Také se na kůži objevují parazity z důvodu nedodržování pravidel osobní hygieny.

Všichni nejčastěji položí vajíčka do zadní části hlavy a uší. Jsou fixovány na vlasových kořenech a mají bílý nebo světle žlutý odstín.

Seborrhea, ekzém, psoriáza, atopická dermatitida

Seboroická dermatitida nastává kvůli poruše při výrobě mazových žláz. Pro toto onemocnění se vyznačuje přítomností lupů, akné a zvýšeného pálení dermis (suchý vzhled). V případě mastné seborrhy se na pokožce hlavy vytváří přebytečné kožní mazu a malé měřítka. Vzniká kvůli problémům s lidským zažívacím nebo imunitním systémem.

Psoriáza je neinfekční onemocnění. Jeho hlavním příznakem je tvorba růžových plátů pokrytých bílými šupinami. Pokud není léčeno, onemocnění se rozšíří na kůži krku a uší.

Ekzém a atopická dermatitida mají podobné příznaky. Pokud nepůjdete s lékařem včas, tyto nemoci mohou způsobit aktivní vypadávání vlasů.

Xerosis

Toto onemocnění se vyskytuje v důsledku nedostatečné sekrece mazových žláz. V důsledku toho kůže hlavy vysuší, na povrchu se mohou objevit malé trhliny. Pacient se obává o pocit pálení, rozvíjí odbarvení pokožky.

Svrbivá a svědící skalpa s xerózou ze dvou důvodů:

 • Používání agresivních čisticích prostředků, časté mytí hlavy.
 • Hormonální selhání v těle.

V prvním případě se doporučuje šampón vyměnit za "jemnější". Doporučuje se použít hypoalergenní čisticí prostředek. Pokud máte hormonální poruchu, měli byste se poradit s lékařem. Bude provádět průzkum a předepisovat nejvhodnější léky.

Kožní onemocnění (trichophytosis)

Svědění pokožky hlavy je způsobeno požitím houbových mikroorganismů na epidermis. Pacient má několik závažných symptomů najednou: podráždění pokožky a vypadávání vlasů. Trichophytosis způsobuje hojné olupování, svědění a zarudnutí malých oblastí epidermis. Také kvůli nemoci vlasy ztrácejí svou původní sílu, snadno se roztrhnou a silně klesají při česání.

Parazitní mikroorganismy houby nemohou být detekovány nezávisle. Přesná diagnóza může být pouze lékařem, poté, co jste si oškrábala.

Dermatofytózy (kožní onemocnění)

Toto houbové onemocnění je nejčastěji diagnostikováno u dětí. Kožní onemocnění se objeví při kontaktu s infikovanými lidmi nebo zvířaty. Mezi hlavní příznaky patří vzhled svrbivých plátů na pokožce. Oni nakonec bobtnají, fester a pokryjí tlustou kůrou. Pokud se léčba neuskuteční, pak se svrbení hlavy rozšíří na kůži uší (svědění za uchem), krk, hrudník a záda.

Diabetes

Zvýšená hladina cukru v krvi vyvolává narušení vývoje mazových žláz, což způsobuje dehydratace. Silná suchost, olupování a svědění pokožky se netýká pouze pokožky hlavy, ale také celého těla.

Pro správnou diagnózu musíte kontaktovat kvalifikovaného specialistu. Předepíše vám speciální stravu a léky. Nejprve musíte darovat krev pro cukr.

Neurodermatitida

Toto závažné neurologické onemocnění může způsobit svědění a další změny na pokožce. K exacerbacím dochází v důsledku stresových situací. Nepríjemné příznaky se stávají nejvýraznější večer.

Neurologické poruchy

Vědci ukázali, že stresové situace (napjatá situace doma nebo v práci, deprese, silný šok) mohou způsobit svědění pokožky hlavy (často svědění hlavy, krku). Stres vyvolává tvorbu kortizolu, adrenalinu a noradrenalinu v těle. K jejich odstranění se musíte věnovat fyzické aktivitě, jinak se hromadí v krvi. To zase způsobuje vážné svědění.

Beriberi

Svědění pokožky hlavy a krku je způsobeno nedostatkem makro a mikroelementů v těle. Nedostatek některých vitaminů ovlivňuje kůži následovně:

 • S nedostatkem vitamínu B2 v těle je nadměrná produkce mazových žláz. To může vést k rozvoji seborrhea (typ tuku).
 • Nedostatek vitamínů ze skupin A a C vede k hojnému vypadávání vlasů.
 • Nedostatečný příjem vitaminu D způsobuje předčasné stárnutí pokožky. Epidermie se stává suchá, odlupuje se a svědí.
 • Nedostatek vitamínů E a B6 narušuje regeneraci kožních buněk.

Výrazné příznaky beriberi: nedostatek výkonu, časté nachlazení, slabost. Pacient může také zhoršit vzhled nehtů a vlasů.

Alergická reakce

Pokud po použití nových kosmetických přípravků pro péči: šampon, kondicionér, leštidlo nebo maska ​​na vlasy, vaše pokožka hlavy je špatně poškrábaná, pak to je jisté znamení alergie.

Abyste se vyhnuli nepříjemným příznakům, prostudujte složení nového nástroje. Nejčastějším podrážděním je laurylsulfát sodný.

Speciální strava

Pokud jsou příčinou svědění kůže hlavy avitaminóza, diabetes mellitus nebo alergie, použijte dietu k odstranění nepříjemných příznaků.

Stav pokožky hlavy a vlasů závisí na naší výživě. Vzhledem k častému používání škodlivých přípravků se stav epidermis zhoršuje, dochází k odlupování, suchu a svědění. Chcete-li obnovit normální funkci mazových žláz a zlepšit stav vlasů, postupujte podle těchto pokynů:

 • Ujistěte se, že ve své dietě obsahují mléčné výrobky (tvaroh s nízkým obsahem tuku a sýrem, kefír, ryazenku, přírodní jogurt atd.).
 • Pít více tekutin (1,5-2 litrů). V obyčejné vodě můžete přidat citrónovou šťávu, zázvor a trochu medu. To zlepší metabolismus.
 • Odmítněte sladkosti, slané a tučné pokrmy.
 • Jedzte ořechy každý den (nejvýše 50 gramů denně), vajíčka, játra, vařené drůbeží maso a chudé ryby (dušené nebo dusené).
 • Přidejte více vlákniny do vaší stravy. Může být podáván v práškové formě (prodáván v lékárně). Vlákna se také vyskytují ve velkém množství v pohankové a ovesné vločce, v pistáciích, řepu, zelí a jiné zelenině.

Kromě jídla se doporučuje užívat vitamíny A, E, B, C, jod a vápník. Mohou být zakoupeny v jakékoli lékárně.

Jak se zbavit svědícího skalpu?

Nejprve musíte vyšetřit dermatolog nebo tricholog. V závislosti na příčině svrbení předepíše drogu. V některých případech budete muset pro správnou diagnózu provést testy.

Tradiční metody

Nemoci způsobující svědění pokožky hlavy

Pediculóza (přítomnost vší)

 • Šampon "Paranit", "Nittifor", "Pedilin" a "Hygia". S jejich pomocí se můžete zbavit nejen vší, ale i jejich vajíček. Na vlhké vlasy aplikujte šampon. Umístěte sprchový uzávěr na hlavu. Po 20 až 40 minutách vypláchněte. Pak si vezměte hřeben s jemnými zuby a pečlivě česněte vejce vši. Opakujte postup jednou týdně, dokud se parazité úplně neodstraní.
 • Klobouky a ložní prádlo musí být umyté, vařené a žehlené horkou žehličkou.
 • • Ketokonazolové šampony (Ketoconazole, Nizoral, Sulsena) mohou pomoci zmírnit svědění. Aplikuje se na postižené oblasti epidermis, ponechá se 5-10 minut jako maska ​​a pak se vypláchne. Droga se používá 3krát týdně. Průběh léčby závisí na závažnosti svědění.
 • Šampóny s kyselinou salicylovou nebo dehtu pomáhají bojovat proti této nemoci.

K odstranění nepříjemných příznaků předepisují antihistaminika ("Tavegil", "Suprastin", "Fenistil"). Před použitím je třeba si přečíst pokyny, existují kontraindikace.

Dále mohou být použity adsorbenty: aktivní uhlí, Polysorb, Enterosgel atd.

Také k odstranění svědění v oblasti léze houbovou infekcí předepište:

 • Vitamíny, bylinné čaje a správná výživa.
 • Léčivé šampony s pyrithionem zinku nebo climbazolem. Musí se používat přibližně třikrát týdně.

Silná forma houbových infekcí je léčena hormonálními mastimi: Miconazolem nebo Clotrimazolem. Prostředky pro vnitřní použití: "Fluconazol", "Mikosist", "Flukostat".

V závislosti na problému lékař předepíše vhodnou metodu léčby.

Tradiční medicína. Domácí ošetření

Ve všech případech můžete použít domácí opravné prostředky. Při přítomnosti kožních onemocnění (atopická dermatitida, ekzém, psoriáza atd.), Hormonální poruchy a abnormality orgánů je použití tradiční medicíny kontraindikováno.

Během léčby se pokuste dodržovat zvláštní dietu. Můžete také provádět každodenní masáž hlavy. Pomáhá zvýšit krevní oběh.

Pečlivě sledujte stav pokožky hlavy a vlasů, pak se můžete vyhnout výskytu svrbení. Doufáme, že náš článek byl užitečný pro vás!

Proč se točí - důvody pro to, co dělat se svědivým skalpem

Proto může velmi svědí hlava - analyzovat hlavní příčiny svědění pokožky hlavy a ukázat vám, co dělat, jak zmírnit nebo zmírnění svědění.

Proč se točí hlavou - hlavní příčiny svědění pokožky hlavy

Nejvíce zřejmý důvod pro svědění v hlavě, jako je nečistota, nemůžeme zmínit - myslím, že všichni čtenáři mého místa se starají o čistotu a hygienu těla a vlasů. Není to zvláštní, ale takový snadno fixovatelný důvod obsadí jedno z předních míst ve výskytu svrbení.

Pediculóza

Pokud se objeví pocit míchání ve vlasech spolu se svěděním, je nejpravděpodobnější, že vši jsou příčinou svědění. Zkontrolujte, zda je snadné, jen požádejte někoho, aby pečlivě prozkoumal hlavu, pokud možno pomocí lupy.

Pedikulóza se přenáší v místech s velkou koncentrací lidí, v těsné veřejné dopravě nebo přímým kontaktem s infikovanými věcmi (polštář, hřeben, klobouk atd.).

Svědění se objeví, když dospělý kousne kůží a vylučuje dráždivé tajemství.

Pokud vši nestáhnou včas, pacient je česání ránu na hlavě, což může hnisat, zacházet s nimi bude mnohem těžší. Navíc může dojít k horečce, svědění očí, ztrátě řas.

Lékárny poskytují širokou škálu léků proti tomuto hmyzu. Různé šampony, spreje, masti účinně odstraňují jak dospělé, tak i vejce. Pokud by se problém nepozoroval okamžitě, měli byste změnit polštář a zpracovat věci v kontaktu s pokožkou hlavy.

Suchá pokožka hlavy

Někdy suchá pokožka hlavy začne vylučovat mnoho mazových sekrecí a je mylná pro mastnou pleť. V tomto případě se svědění zesiluje během a bezprostředně po umytí vlasů.

Poškozená kůže, která je v kontaktu s vodou a kosmetikou, je podrážděná a intenzivnější. Chcete-li tuto situaci napravit, je to jednoduché - je třeba použít speciální zvlhčující masky a šampony, v době, kdy se stav pokožky vrátí k normálu.

Různé postupy pro barvení, osvětlení, budování, stoupání a používání kudrlin a vysoušečů vlasů se suší na pokožce hlavy. Je lepší eliminovat takové negativní účinky na vlasy nebo častěji používat zvlhčující masky.

Stres, podvýživa

Vlasy se také vyskytují v případě nervových šoků a nedostatek vitamínů. V tomto případě se svědění zvýší večer i v noci.

Pokud se v poslední době staly často stresující situace, stojí za to snížit zatížení a zavést potraviny bohaté na vápník, vitamíny A, E, B2, B3, B6, B12 do stravy, například mléčné výrobky, ryby, čerstvou zeleninu a ovoce.

Bylinné čaje s mátou, matkou, valeriánem, chmel mají rovněž příznivý účinek. V těžkých případech se používají sedativa a masti ke zmírnění symptomů svědění.

Alergie

Velmi často může alergie způsobit svědění na hlavě. Pokud byla před nástupem příznaku aplikována nová kosmetika, stojí za to omezit její užívání.

Nesprávně vybraný šampon, maska ​​na vlasy a někdy i součásti, které tvoří prací prostředek pro praní prádla a ložního prádla, mohou vést k alergiím. V takovém případě stačí identifikovat alergen a už ho nepoužívat.

Pokud jste často alergičtí na domácí chemikálie, můžete použít dětské šampony, antialergické prášky a výrobky bez chemických přísad.

Alergie mohou nastat také u barviv. Před použitím byste proto měli vždy provést test citlivosti. Můžete použít lehké výrobky (tonikum, ne čpavkové barvy) nebo je opustit.

Zničte houbu

Příležitostně, houbové infekce nebo versicolor mohou způsobit svědění chlupaté pokožky. Rychle se přenášejí kontaktem infikované osoby nebo zvířete.

V takových případech je svědění provázeno ztrátou vlasů, zarudnutím kůže, ranami na kůži pod vlasy.

V počátečních fázích farmaceutické šampony pomáhají vyrovnat se s houbou, ale je nejlepší podstoupit diagnózu a komplexní léčbu u lékaře.

Seborrhea

Seboroická dermatitida je také často příčinou nepříjemných svědivých pocitů ve vlasech. Zhoršené fungování mazových žláz nebo změna složení jejich sekrece vede k zanesení a zesílení horní vrstvy kůže. Současně se na povrchu rozmnožují patogenní mikroorganismy.

Často se toto onemocnění zdědí nebo je výsledkem porušení v práci vnitřních orgánů, doprovázené zčervenání kůže.

Seborrhea je suchá a mastná.

Se suchou seborrheou je kůže šupinatá a při česání je snadné pozorovat jemné bílé lupy. Vlasy s křehkými, nudnými, často rozštěpenými konci. Také suché seborrhea má velmi výrazné svědění.

Olejnatá seborrha nemůže způsobit svědění, ale vlas vypadá mastně, špinavě, silně vypadá. Skalp je lesklý, mastný, s otevřenými rozšířenými póry. Lupinové lupínky dohromady tvoří hnědo-žluté hrudky.

Komplexní léčba seboroické dermatitidy zahrnuje medikované šampony, masky, oleje, speciální diety, imunomodulátory a léky. Časem se neošetřená seborrhea změní v alopecii (závažná ztráta vlasů). Vrátit vlasy v takových oblastech nemůže být.

Psoriáza

Často jsou projevy mastné seborrhy zmateny psoriázou pokožky hlavy, s chronickým recidivujícím dermatologickým onemocněním, urychluje se tvorba nové kůže a také odumírání bývalých vrstev epidermis.

Tělo se nezabývá problémem nadměrné proliferace epidermálních buněk, začíná chronický zánět kůže, který se projevuje výskytem různých červených skvrn různých průměrů pokrytých bílými nebo nažloutlými šupinami, připomínajícími lupy, větší pruritus.

Diabetes

Při cukrovce dochází k narušení metabolismu, zejména metabolismu tuků, akumulace toxických látek v těle a zhoršování imunitního systému.

Výsledkem je, že kůže ztrácí svou elasticitu, stane se hrubá, začíná odlupovat, vzniknou houbové choroby. Kromě svědění pokožky hlavy, kožních lézí, pigmentových skvrn vypadá, vlasy se stávají tenčí, náchylné ke ztrátě a stav nehtů se zhoršuje.

Metabolické poruchy ovlivňující stav pokožky hlavy se také vyskytují u hypotyreózy, menopauzy, onemocnění jater, atd.

Je třeba léčit takovou svrbitelnost složitým způsobem, pro místní akce je vhodné umývat bylinky (heřmánek, posloupnost, šalvěj, stejně jako ochlazování, zklidňující a antimikrobiální masti, šampony, spreje).

Zdvih

Svrbení hlavy může nastat v důsledku mrtvice a onemocnění, které ji způsobují: těžké poranění hlavy, kardiovaskulární onemocnění, hypertenze atd.

Příčinou pruritu je narušení krevního oběhu v oblastech mozku, které signalizují tyto nepříjemné pocity.

Masáž hlavy může pomoci v tomto případě. Měkké masírování pokožky zajistí tok krve a kyslíku do poškozených oblastí a zároveň zmírní bolesti hlavy, které se často objevují po mrtvici.

Těhotenství

Během těhotenství a po ní se mění metabolické procesy a hormony, zvyšuje se citlivost na různé látky. V důsledku náhlých změn nálady, pocení, citlivosti na alergeny může být potřeba poškrábat hlavu.

Někdy může určitá nemoc, jako je dermatóza, způsobit svědění. Jeho hlavními projevy jsou zčervenání a vzhled bílých bublin.

Pokud dojde k narušení jater, dochází k pocitu svědění po celém těle, tyto nemoci mohou vést k těhotenským komplikacím, takže byste neměli odkládat návštěvu lékaře.

Pro zmírnění nepříjemných příznaků svědivé pokožky hlavy se může kouřit s odvarováním břízy nebo heřmánku, speciální šampony a balzámy, které snižují svědění.

A teď budeme mluvit, jak se zbavit svědění pokožky hlavy pomocí lidových léků doma...

Skalpování hlavy - co dělat, lidová léčba svrbení pokožky hlavy

 • Ocet

Zředěný v teplé vodě v poměru 1: 8 a poté vtírán do pokožky, promyje se teplou vodou po 5-10 minutách. Jablečný jablečný ocet kromě odstranění svědění také posiluje vlasy. Takové řešení lze použít jako máchání.

4-5 kapek esenciálního oleje z čajového stromu přidejte do sklenice vody. Výsledná kompozice zůstává na pokožce hlavy 15-20 minut.

Apple, rozdrcený na strouhák, se třel do kůže a vlasů. Nechte na 30-40 minut, pro lepší výsledky zabalte celofán a ručník. Můžete se opakovat 2-3 krát týdně.

Citronová šťáva se zředí vodou v poměru 1: 7. Toto oplach odstraňuje lupy, posiluje vlasy a podporuje jejich růst.

Voda z ovesných vloček se smíchá s několika kapkami rozmarýnu nebo levandulových olejů. Směs by měla být ponechána na pokožce hlavy 30-40 minut. Kromě svědění, ovesné vločky účinně bojují proti vypadávání vlasů.

 • Cibule nebo česneková šťáva

Čerstvou šťávu z cibule nebo česnekem smíchaným s citrónem ve stejném poměru přidáme několik polévkových lžiček oleje. Výsledná hmotnost se třepe do pokožky hlavy a ponechá ji půl hodiny.

Kromě užitečné barvení vlasů cibule odlupování odlupování má antipruritické vlastnosti. Oplachování vlasů odvarováním cibulové kůry je měkčí a lesklé.

Pro Více Informací O Suché Vlasy