logo

Co se stane, když si nikdy neopláchnete vlasy?

Pokud zcela ukončíte mytí vlasů, nejprve se vaše vlasy postupně znečišťují a budou zavěšeny "rampouchy".

Po nějaké době se objeví svědění, skalp se začne svědit, vlasy budou lesknout, jako by byly namazány mastným olejem. Jejich objem bude vizuálně klesat, zdá se, že se drží spolu.

Po chvíli se zhorší svědění, stejně jako ztráta špinavých vlasů. Nastane nepříjemná vůně mastná, špinavá hlava.

Pak budou vlasy silnější. Navíc, pokud si neprajete vlasy NIKDEM A NIKDY, pak po dlouhých nepříjemných pocity a silných nepříjemnostech je zcela logické, že se na hlavě objevují různé kožní onemocnění (což může být také příčinou ztráty vlasů).

Paraziti mohou začít (pamatujte si na středověk, kdy hygiena nebyla udržována ve vysoké úctě).

Ne, všude se nezačne. Nevznikají odnikud a budou moci za určitých podmínek skákat na čistou hlavu.

Ale v moderním světě se ukázalo, že tam jsou lidé, kteří odmítli umýt vlasy a experimentovat s tím víc než rok. V instagramu se pohyb těchto podivných lidí nazývá žádný poo (bez šamponu). Přestože se stále umyjí vlasy: kdo je soda, kdo je jílový, ocot, jen voda, masky na vejce.

Co se stalo s těmito lidmi po opuštění obvyklého praní? Zpočátku byly vlasy velmi špinavé. Hlava, používaná k častému mytí, vylučuje více mazu. Ale po chvíli se tělo změnilo na nový režim a vlasy začaly vypadat normálně. Lidé, kteří odmítli šamponovat, začali čistit pokožku hlavy (ocot, soda, jaká fantazie je dost) mnohem méně: někdo za 4 dny, někdo každých 10 dní.

A jsou tu i ti, kteří se ani neobtěžují maskami na vlasy: jeden buddhistický mnich si své vlasy po sedmdesát let nevylil. A předpokládám, že v tomto světě není tak málo lidí jako tento mnich. A nic živého. Jen vlasy, které pohlcují pachy, pravděpodobně necítí velmi chutné. Zvláště pokud budete muset žít v ekologicky čistém prostředí.

Co se stane, když nebudete vlasy dlouho umyt: vlasy s rampouchy nebo svěží vlasy?

Všichni jsme četli pohádku o Moidodyru v našem dětství a my víme, že "musíme, musíme se umyt v dopoledních hodinách a večerech". Opravdu, pokud nebudete umývat své tělo několik týdnů, velmi brzy se budou od vás vyhýbat, jako by od bezdomovce, a objeví se charakteristický zápach. A vlasy? Je možné, že je nebudou umývat týdny a měsíce? Odpověď na tuto otázku je obtížná. Někteří říkají, že mytí vlasů jednou týdně je normou pro kulturní osobu, jiní navrhnou experimentovat, aby se vyvarovali mytí vlasů až do těch měsíců. Kdo má pravdu?

Proč si dokonce umyjte vlasy

Zdá se, že je to zvláštní otázka - samozřejmě, aby vlasy byly čisté! Kromě toho, podle dermatologů, při mytí vlasů se masíruje pokožka hlavy, což příznivě ovlivňuje stav vlasů. Pokud vezmeme v úvahu skutečnost, že většina z nás žije ve městě, kde auta pohánějí, kouří cigarety a steaky a koláče se smažou v restauracích, což je vůně, ze které okamžitě absorbují vlasy, může se otázka zdát hloupá. Kdo by chtěl komunikovat s člověkem, jehož celá hlava cítila jako kouř nebo levný rostlinný olej? Závěr: nejdříve myme hlavu kvůli vlastní hygieně a udržujeme tělo čisté.

V opačném případě bude vše vypadat takto:

Co se stane, když si vlasy dlouho neumývají: živé příklady

Nezáleží na tom, jak odborníci říkají, že pokud nebudete vlasy dlouho umyt, můžete snadno dostat na hlavu padlý a mastný koltun, který se nedá odtrhnout, někteří odvážlivci se stále rozhodují o takovém experimentu. Například se tento Brit si 5 let nepustil vlasů a nevytvořil masky na posilování vlasů. Podle ženských vlasů vypadá skvěle! Tady je její fotka.

A tento buddhista už sedmdesát let nepustil vlasy.

Několik dalších následovalo. Obecný výrok je: vlasy se opravdu nemohou umýt a rok a týden. Nic se jim nestane hrozné, nezpadnou a nebudou růst rychleji. Zpočátku budou velmi, velmi špinavě, podobně jako vegetace na hlavě bezdomovců, ale pokud trpíte 3-4 týdny, vlasy se vrátí do svého bývalého stavu. To vyplývá ze skutečnosti, že se mazové žlázy na hlavě zvyknou pracovat v určitém rytmu, protože vědí přibližný plán mytí hlavy. Když tělo ztratilo ostré očištění, tělo nejprve rozdává tuk nezbytný pro vlasy dvojí silou a pak se vše vrátí do normálu. O měsíc později jsou vlasy špinavé, ale ne v horším stavu než před vypraním. Zjištěna a uložená rovnováha tuku.

Trend roku

Blogři píší s potěšením o trendu roku - hnutí za přirozené vlasy, které se nazývá No Poo (úplně - bez šamponu). Odpůrci tohoto hnutí jsou přesvědčeni, že šampony jsou příliš nezdravé, protože obsahují škodlivé látky - parabeny a silikony. Takže jeden z aktivních účastníků tohoto hnutí, dívka jménem Opheli, píše ve svém blogu, že už dlouho umyla vlasy šamponem a cítí se skvěle. Namísto šamponu používá Opheli běžnou vodu a sódu. Někdy jí opláchne vlasy jablečným octom a použije masku modré hlíny. Její přítelkyně Natalie vůbec neumírá vlasy, a upřednostňuje je vyčistit přirozeně, na otevřeném vzduchu.

Z takových šoků i vynikajících dermatologů. Jsou přesvědčeni, že toto hnutí je jenom nějaký druh sekty, které lidem vštípí nedbalý způsob života. Lékaři se neobtěžují opakovat, že ekologie ve městě již není tak, aby vlasy byly vyčištěny a obnoveny samy. V tomto věku moderní technologie a celosvětového znečištění musí být vlasy jednoduše vyčištěny. A zde vypadá, jak živí příznivci nové metody vypadají. Na první pohled vlasy nezasazují rampouchy, ale nesvítí. Co se stane dál? Možná je lepší umýt?

Lidové prostředky

Existuje ještě jeden způsob, jak to udělat bez šamponu, ale není tak radikální jako systém No Poo, i když nese podobné jméno - Low Poo (doslova - "malý šampon"). Možná je to kompromis mezi úplnou negací šamponu a šamponu s parabeny. Přívrženci Low Poo si umyjí hlavu organickou kosmetikou, bez parabenů a síranů nebo s přírodními produkty - soda, citrónovou šťávu, heřmánek a odvar z cukrovinky, vodu s lopuchovým olejem a tak dále.

Přesto, jak přiznávají ženy, volba mezi No Poo a Low Poo je někdy obtížné udělat i nejmodernější ženu ve smyslu boje o přirozenost a ekologii. Ale hlavní věc je koneckonců, že se ve společnosti neobjeví s prašným a mastným váháním na hlavě. Pokud jsou vlasy tlusté a zdravé, neopouštějte mytí. Zvýšte interval mezi tímto postupem.

Pokud nebudete dlouho umyt hlavu, je to škodlivé?

ale trochu historie

Francouzský král Ludvík XIV se v životě vypil jen dvakrát a poté na radu lékařů. Myšlenka udělala panovníka tak strach, že se kdy přísahal, že má vodní procedury.

Královna Španělska, Isabella z Kastílie, se umyla jen dvakrát v celém svém životě - při narození a svatbě.

Slavný srdce zloděj King Henry IV v celém svém životě, umyl jen třikrát. Z toho dvakrát pod nátlakem.

Dcera jednoho z francouzských králů zemřela všemi.

Papež Clement V zemřel na úplavici a Klement VII jako král Philip II zemřel na svrab.

Vévoda z Norfolku odmítl údajně umýt z náboženských přesvědčení a jeho tělo bylo pokryto vředy.

Rusští velvyslanci na dvoře Ludvíka XIV. Napsali, že jejich majestátnost "smradí jako divoká šelma". Samotní Rusové po celé Evropě byli považováni za perverzní, protože chodili do lázní jednou měsíčně - často ošklivě.

Detergenty, stejně jako samotný koncept osobní hygieny, v Evropě až do poloviny devatenáctého století (tedy velmi nedávno) vůbec neexistovaly...
"Vodní lázně zahřívají tělo, ale oslabují tělo a rozšiřují póry. Mohou tedy způsobit nemoci a dokonce i smrt, "tvrdila lékařská pojednání z patnáctého století. Ve středověku se věřilo, že infikovaný vzduch může proniknout do vyčištěných pórů. Proto se nejvyšší vyhláškou zrušily veřejné lázně. A jestliže se v patnáctém a šestnáctém století bohatí občané koupali alespoň jednou za šest měsíců, v sedmnáctém a osmnáctém století obecně přestali kouřit. Je pravda, že někdy bylo nutné ho použít - ale pouze pro léčebné účely. Procedurou pečlivě připravíme a v předvečer vložíme klystýr. Francouzský král Ludvík XIV se v životě vypil jen dvakrát a poté na radu lékařů. Myšlenka udělala panovníka tak strach, že se kdy přísahal, že má vodní procedury.

Všechna hygienická opatření byla snížena pouze na lehké oplachování rukou a úst, ale nejen celé tváře. "V žádném případě byste si neměli umyt tvář," napsali lékaři v 16. století, "protože Katar se může stát nebo vidění může zhoršit." Pokud jde o dámy, koupali se 2-3krát ročně.

Většina aristokratů unikla z nečistoty pomocí parfémované látky, kterou si třela s tělem. Bylo doporučeno vlhké podpaží a slabiny růžovou vodou. Muži nosili pytle aromatických bylin mezi košili a vestou. Dámy používaly pouze aromatický prášek.

Je škodlivé chodit špinavými vlasy?

Dnes jsou často přívrženci bodipozitních lidí, kteří se snaží dokázat všem a všemu, co by neměli dělat něco s jejich tělem, jen proto, že tato "něco" je přijatou normou. K neochotě holí vlasy v intímních místech, ignorovat dietu, pokud se jedná o váhu, byla přidána touha vypláchnout vlasy co nejméně. Mnozí slyšeli o nebezpečí častého umývání hlavy, ale ne každý ví, zda je škodlivé chodit se špinavými vlasy.

Příčiny vzácného vymývání hlavy

V dětství se mnozí z nás dozvěděli, že je často škodlivé mytím vlasů a my jsme je umyl jen jednou týdně. Není divu, že názor a zbytečnost každodenního "výplachu hlavy" se skutečně mohly vytvořit. V dětství se však mohlo vyskytnout vzácné mytí hlavy, vlasy vypadaly čistě. V dospívání se tělo podrobuje mnoha změnám, včetně toho, že se hlava začíná rychleji a častěji špinit. A zvyk umývat si hlavu je zřídka ponechán.

Jiní, po přečtení inteligentních knih, věřili, že časté praní by poškodilo pouze vlasy. Jsou si jisti, že agresivní účinky šamponů znemožňují jejich zklidnění a křehnutí. Existuje názor, že olejovitý film, který se postupně objevuje po umytí, chrání vlasy před vystavením prostředí. Normálně, mazové žlázy hlavy skutečně produkují tuk, který chrání vlasy před negativními vnějšími vlivy. Ale bude mít prospěch, pokud bude jeho hlava minimálně každé tři dny vyprávána. Umytí vlasů méně často znamená poškodit vaše vlasy a vaše zdraví.

Existuje mnoho příčin nezmrzlé hlavy: od banálního omezení vody, které brání postupům v koupeli, aby záměrně ignorovali obecné normy.

Proč je škodlivé chodit se špinavými vlasy na estetické straně?

Proč nechodit s špinavými vlasy? Sotva lze argumentovat tvrzením, že neprázdená hlava je ošklivá a není hygienická. Lidé nemají rádi vidět muže se špinavými vlasy. Tento člověk může být inteligentní, laskavý, zábavný, je vždy připraven pomoci, ale jiní kolem něj na podvědomé úrovni budou mít proti němu předsudky. Špinavé vlasy mohou vyvolať nepříjemný zápach a vizuálně nezmražená hlava je nepříjemný pohled.

Pokud nebudete vlasy opláchnout včas, pochopíme, že ti kolem nás nebyli tím nejlepším názorem. To vyvolává sebepochyby, izolaci, snižuje společenskou schopnost.

Kromě toho je nemožné udělat krásný účes ze špinavých vlasů, prameny nebudou ležet správně, budou těžké a vystoupí. Taková hlava vlasů může zničit celý obraz, i když jsou oblečení dokonale přizpůsobené.

Proč nechodit s špinavými vlasy z hygienického hlediska

Když my my myjeme šampony a pak používáme balzámy a masky, vyživujeme kůži hlavy. I když produkt obsahuje škodlivé povrchově aktivní látky, stále obsahuje látky nezbytné pro zdraví. Péče o kosmetiku - zdroj živin pro vyčerpané vlasy. Zlepšují svou strukturu, snižují pravděpodobnost výskytu řezů, zvyšují lesk a objem.

Maso, které vlasy vyživují a způsobují špinavou hlavu, dráždí pokožku hlavy. Objeví se svědění, časté poškrábání vás obtěžuje a lidé v okolí. Může se jednat o nepříjemné onemocnění seborey, které je obtížné se zbavit. Zajímá vás, jestli je škodlivé chodit špinavou hlavou, pokud se svědění této části těla stává stálým společníkem. Tento mazu je rozedraný, zhoršuje, což způsobuje reprodukci bakterií a spór houb.

Pokud vylučovaný kožní mast nemizí včas, může způsobit zánět vlasových folikulů. A to je cesta k aktivnímu spadu.

 • Zanesené póry na pokožce neumožňují vlasům dostat kyslík v správném množství, zpomaluje růst.
 • Vyskytující se mazové zátky jsou velmi tvrdé, vlasy nemohou růst, stane se tenčí.
 • Často lidé, kteří se rozhodnou "zvyknout si" vlasy na vzácnější praní, zaznamenávají silnou ztrátu vlasů.

Někdy se lidé ptají, zda je škodlivé chodit s mastnými vlasy, vyřešit problém pomocí speciálních suchých šamponů. Tento nástroj je prášek, který vypadá jako prášek nebo škrob. Je navržen tak, aby absorboval přebytečný tuk z vlasů, čímž byl hlavice čistší. Ovšem je účinná pouze v okamžiku nepatrné "neprostupnosti", pomůže udržet si vlasy v relativní čistotě mezi koupáním za 1-2 dny. Při použití suchého šamponu odstraňujeme olejovou vrstvu z vlasů koní, ale ne z pokožky hlavy, to znamená, že mazací zátky nejsou odstraněny. Přidejte, že vybrat dobrý suchý šampon - také není snadný úkol. Někteří, mimochodem, používají pro tento účel obyčejný talc, zpravidla tato látka je základem suchého šamponu.

Každé vlasy si můžete umýt denně, pokud jsou vlasy tenké, pravidelně pracujete nebo potíte často. V ostatních případech musí být hlava každých 2 až 4 dny omývána. A proto, aby vlasy nebyly odříznuty od častého mytí, musíte správně otřít hlavu. Vlasy by měly být jemně nasáklé ručníkem, a ne s veškerou schopností nosit je na hlavě.

Doplňte Péče o vlasy Péče o pleť

Co se stane, když nebudete vlasy dlouho umyt: vlasy s rampouchy nebo svěží vlasy? Co se stane, když si nemusíte vlasy vymývat po dobu jednoho měsíce?

Dobrý den, drahí čtenáři našich stránek. Dnes vám řekneme, jak často si umyjte vlasy, kolikrát týdně je to možné, aby nedošlo k poškození vlasů. Jak často by si měli muži a ženy umýt vlasy?

Postupem času se postoje k hygieně obecně a zejména k praní vlasů během staletí změnily. V Rusku, pro naše praprachy, byla tradice chodit do lázně jednou týdně. Ale pro krásné dámy evropských zemí středověkého období bylo například normou umyt se jen několikrát v jejich životě: v den křtu a v den svatby (odtud mimochodem, prošla móda pro malé psy). Jaká radost, kterou se v moderní společnosti změnily mravy. Teď máme právo rozhodnout, kdy přijde čas na mytí vlasů, ale přesto, pokud budete postupovat podle některých tipů, můžete se obrátit na běžný postup ve prospěch.

Faktory ovlivňující četnost mytí vlasů

Jednoznačná odpověď na otázku, kolikrát týdně si umyjte vlasy, a to nemůže být, protože je ovlivněno mnoha různými faktory. Zde jsou klíčové:

 • typ struktury vlasů (suchý, normální, mastný);
 • jejich délka;
 • povolání a rytmus lidského života;
 • klimatických podmínek a ročního období.

Suché vlasy

Ti, kteří mají suché vlasy, musí pečlivě chránit a chránit vlasy. Je třeba si uvědomit, že mytí hlavy, používání vysoušeč vlasů, curling, žehlení, chemikálie péče o vlasy - to vše má zničující účinek na strukturu vlasů. Proto u vlasů tohoto typu bude týdenní mytí vlasů relevantní. Vzhledem k tomu, že hlavním úkolem je udržovat úroveň vlhkosti a živin suchých vlasů, doporučujeme používat jemné hydratační šampony, stejně jako různé balzámy a masky na bázi oleje.

Mastné vlasy

Pokud jsou vaše vlasy mastné, pak je nejvhodnější umýt, protože se špiní. Ve skutečnosti, kromě toho, že staré vlasy vypadají nešikovně, je také zdraví škodlivé. Faktem je, že často je rychlá kontaminace vlasů neoddělitelná od mastných lupů. A ačkoli je lepší léčit seborrhea s drogami, existují některé univerzální tipy. To platí zejména pro ty lidi, pro které to bylo důsledkem nesprávné péče o vlasy.

 • Každodenní mytí hlavy má negativní vliv na práci mazových žláz, které budou vaše vlasy ještě více tlusté. Pokud je to možné, měli byste se snažit, abyste se s nimi spojili co nejméně.
 • vyloučit mastné vlasové balzámy ze systému péče (nejčastěji pro mastné vlasy, problém obtížnosti česání je irelevantní). Pokud se situace stává zcela beznadějnou, může být použití suchého šamponu alternativou konvenčního šamponu.
 • Tar šampon nebo mýdlo vám pomůže řešit problém seborrhea a lupů.

Normální nebo kombinovaný typ

Šťastní majitelé normálních vlasů mají nejvíc štěstí, protože jejich vlasy nejsou rychle znečištěné a současně vypadají nejvíce zdravé a dobře upravené. Optimální praní by mělo být s intervalem za pět dní.

Jak často by měl člověk umýt vlasy

Moderní rytmus života nás naučil každodenně se sprchovat a to je opravdu hygienická norma, ale nemá nic společného s vlasy. Denní šamponování nepříznivě ovlivňuje úroveň pH vlasů.

Muži se nyní obecně snaží používat univerzální prostředky 2 v 1, které jsou pravděpodobně šamponem i sprchovým gelu. To je velká chyba, protože denní používání tak silného nástroje bude mít škodlivý účinek na vlasy. Je lepší upřednostňovat šampony, které zahrnují přírodní oleje v jejich složení.

V závislosti na struktuře vlasů se muži doporučují, aby si vlasy umyli více než 1 krát za 2 dny.

Jak často umyjte ženskou hlavu

Ženy by se měly, kdykoli je to možné, vyvarovat každodenního mytí hlavy, pokud nepoužívají chemické prostředky na ošetřování vlasů (laky, gely, pěny). V tomto případě je naopak nutné vyčistit vlasy před účinky těchto destruktivních prvků a šampon by měl být pak vybrán jemným a speciálně navrženým pro každodenní použití.

Zkuste snížit frekvenci mytí vlasů na 1 čas za 2 dny. Dejte vlasům čas, aby si na to zvykli, a pak nebudou tak špinaví.

Názory odborníků na mytí vlasů

Lékaři - trichologové, kategoricky proti každodennímu mytí hlavy. Proč si často nemůžeš umýt vlasy? Zde jsou argumenty, které předkládají:

 • denní promývání hlavy má destruktivní účinek na ochranný lipidový film vlasů, což z nich činí nudné a křehké;
 • zvyšuje riziko lupů, jelikož většina šamponů, které jsou agresivní ve struktuře, porušuje pH rovnováhu pokožky hlavy;
 • mastná skalp pod vlivem šamponu zvyšuje vylučování mazových žláz, což vede k ještě rychlejší kontaminaci vlasů.

Kosmetici v této věci jsou věrnější: jejich doporučení je umýt vlasy podle individuálních potřeb každé osoby, to znamená co se týče kontaminace. Základní tipy:

 • vyberte šampon podle typu vlasů;
 • upřednostňovat šampony s bylinnými přísadami;
 • Nezapomeňte na vliv sezóny: když nosíte kadeřnici, vaše vlasy se tukují trochu rychleji.

Ale stylisté, kadeřníci si myslí nejen o zdraví, ale o kráse. Ale dokonce považují každodenní výplach hlavy za nadbytečné. Tipy na vlasy Styling pro péči o vlasy:

 • umyjte si vlasy denně pouze tehdy, pokud máte krátký účes;
 • pokud možno vymýtit používání vysoušeče vlasů;
 • používejte chemické výrobky pro péči o vlasy co nejméně;
 • je třeba použít suchý šampon.

Jak si umýt vlasy?

 1. Přednost by měla být věnována mírně teplé vodě (skutečnost je, že horká voda má škodlivý účinek na všechny typy vlasů a studená voda není vždy schopna vlasy umyt).
 2. Šampon by nikdy neměl být vytlačován přímo na hlavu, měl by být třepán mezi dlaněmi a ještě lépe - poněkud zředěn vodou.
 3. Je vhodnější použít šampon dvakrát během jednoho šamponu, ale nezapomínejte na jeho proplachování (zbývající částice mohou mít destrukční účinek na strukturu vlasů). Navíc, dvojitý postup nahradí vaše použití kondicionéru na vlasy a vaše vlasy budou snadněji hřebeny.
 4. Na konci šamponování dobře opláchněte vlasy studenou vodou - aby byla pružná, hladká a lesklá.

A jak často umyjte dlouhé vlasy?

Ve skutečnosti je to mýtus, že dlouhé vlasy vyžadují komplexnější péči. Nejčastěji, dlouhé zdravé vlasy vypadají dobře upravené a bez zvláštních postupů, na rozdíl od krátkých účesů, což je bez denního stylingu nemožné. To je důvod, proč dlouhé vlasy a mytí méně často: ne více než jednou za tři dny. Takže se snažte ztratit zvyk mytí vlasů často.

Malé tajemství krásné vlasy.

 • zdravá a vyvážená strava;
 • správné vzorce spánku;
 • denní cvičení;
 • ozdobné masky na vlasy;
 • bylinné oplachy.

A pamatujte si nejdůležitější věc: krásné vlasy jsou zdravé vlasy!

Jak si umýt vlasy - to je další video.

Takže jsem se díval před experimentem na mytí vlasů pouze vodou

O nestabilitě chemických látek v domácnostech, včetně šamponů, mnozí mluví. Chtěl bych se starat o mé vlasy bez použití chemikálií. Osobní zkušenost, kterou jsem vyprávěla, mi však říká, že žloutek, žitná mouka a další přírodní léčiva jsou dobré jako dočasné mytí vlasů, ale s konstantním použitím mohou také vyschnout pokožku hlavy a způsobit nepohodlí. Jsou to léky, ne "šampon" pro časté užívání, pomyslel jsem si. Zvířata žijící v přírodním prostředí se koupají ve vodě bez mýdla a jejich vlna je lesklá a hedvábná. Vlasy malých dětí jsou také schopné zůstat čisté, když jsou omyty čistou vodou. Možná, že dospělý je schopen udržet čistotu vlasů pouze s použitím vody? K potvrzení nebo vyvrácení těchto předpokladů jsem se rozhodl provést svůj experiment.

Odmítl jsem všechny prostředky, abych si umyl vlasy, abych zjistil, zda člověk může vést zdravé a krásné vlasy, užívat pouze vodu, jíst vegetariánský životní styl a jíst převážně živé, tepelně nezpracované potraviny. Během měsíce si umyji hlavu běžnou vodou z vodovodu a mluvím o mých dojmech.

Průběh pokusu o mytí vlasů pouze vodou, bez šamponu a jiných prostředků

1 den (12. ledna) - Poprvé jsem umyl hlavu vodou. Zůstává pocit některých neprymych vlasů.

Den 2 - Ráno jsem znovu umyl hlavu. Vlasy nejsou mastné, ale nudné, učenlivé.

- Ráno jsem si umyla vlasy. Při umývání vlasů se zdálo, že je mastné, ale bylo nemožné umyt tuku vodou. Nepoužíval jsem šampon ani mouku, i když jsem chtěl)). Ale když jsou vlasy suché, začněte být načechraný a poslušný. Vypadají čistě, i když na nich není žádný lesk a na dotek jsou nějaké zvláštní, neobvyklé. Celý obsah tuku pocítil, když někde umýt zmizel. Předpokládám, že tuk může být absorbován do vlasů, jako přírodní maziva.

Tak se vlasy starají o mytí a česání. Na fotografii vypadají dost čistě, že? Byl fotografován u okna, takže osvětlení dalo vlasům vlasy (to nebylo barevné)). Sušičku jsem nepoužíval po mnoho let.

- Vlasy nejsou vůbec mastné, takže jsem si nejprve myslel, že si to dneska nemám umyt. Večer však začaly vypadat špinavější a až přišel její manžel, rozhodla se, že si umyje vlasy. Když vstoupil, objevil jsem se před ním v novém obrazu...

V tento den jsem našel článek na internetu o ženách, kteří prováděli podobný experiment na sobě. Také během měsíce jsem umyl hlavu vodou pouze bez mýdla, nicméně jsem ustoupil o trochu dále, odmítat pro toto období také hřeben! Ani jsem o tom nepřemýšlel, protože obvykle mi vlasy jen milují, aby se zamotali! Stojí za to projít s mírným větrem bez čelenky nebo vlásenky / elastiky (a jinak, pokud vlasy nejsou dost dlouho?) A dům bude muset být rozptýlen na pět minut... Horor. Avšak po odmítnutí prostředků na mytí vlasů jsem si okamžitě všiml, že vlasy se staly poslušnými: jak jste česali a leželi. Obecně jsem byl zvědavý, co by se stalo, kdybych si nehnul vlasy jen jednou...

To se stalo. Na této fotografii uvidíte mé vlasy před česnutím. Jsou již zcela vysušené, i když vypadají jako vlhké.

Ve skutečnosti jsem byl šokován! Toto kudrnaté, nikdy jsem se neviděl! Vyslovte se před zrcadlem, divte se, co se ukázalo, že moje vlasy jsou bez jakýchkoli kudrlin. Obvykle jsem vždy česal ještě mokré, polosuché vlasy s hřebenem a nic takového neviděl. Pohled je samozřejmě velmi choulostivý a nesourodý)) Myslím, že to je proto, že se mi hlava opřená a rozšiřovala vlasy dopředu. Jinak byste se měli pokoušet umyt vlasy ve sprše, stát, abyste při mytí méně zmátli.

A co se stane, když po necháte vlasy bez problémů vyschnout bez hřebene, později vyčesat vlasy? Podívejte se na to.

Jak čisté vlasy je těžké říci. Bez mýdla a šamponu nejsou hedvábné, ale drsné na dotek. Proto se zdá čistá, ale nějak jinak čistá, jestli to mohu říct... Ne znám. Neužívejte tuk, i když při mytí se cítí jako taková. Dokonce i voda na dlaních se shromažďuje ve správných okrouhlých kapkách, jako by ruce byly v tuku. Při umývání vlasů lepkavé a po vyschnutí - velmi poslušný, ale zjevně ne mastný.

6 dní - hlava neměla mýdlo. Ráno vlasy vypadaly normálně, ale večer to nebylo moc. Poznamenala, že vzhled svrbení hlavy se začal vyskytovat méně a méně poté, co se vzdal šamponu. Dnes se skoro nepodařilo.

7. den - ráno jsem si umyla vlasy ve sprše. Bylo těžší je umýt takhle. Je mnohem pohodlnější a efektivnější umývat v bazénu. Dnes má nad kořeny pocit neschopnosti. Fotografie zobrazují vlasy po mytí (první) a po česání (druhé).

Co se nemůže radovat, je skutečnost, že svrbení konečně prošlo!

- Velmi pečlivě jsem si umyl hlavu v umyvadle. Současně věnovala velkou pozornost nejen péru vlasů, ale hlavně na vlastní hlavu - drtila ji a masírovala ji dobře. V důsledku toho se ukázalo, že tuk z povrchu kůže byl na vlasu: když se usušily, bylo jasné, že jsou mastné u kořenů. Ale zbytek délky vlasů poprvé v několika dnech od začátku experimentu se změnil na měkký a příjemný dotek.

Večer začaly vlasy vypadat horší a tlustší.

Chápu, že je prozatím stále nutné, abych každý den umyl vlasy, abych vypadal slušně.

- Upřímně řečeno, když jsem si ráno umyla vlasy, chtěla jsem na chvíli použít mýdlo: vlasy jsou při mytí trochu lepkavé, prsty se zamotávají, neklouzávají. Po mnoha letech šamponu se tato metoda zdá neobvyklá a nepohodlná. Ale protože jsem se přihlásil k experimentu, teď není čas na ústup, budu pokračovat v práci.

Ale když byly vlasy suché a já jsem je česal, bylo mi příjemné překvapení. Poprvé po umytí vlasů bez zvláštních prostředků se vlasy stávaly objemné a načechrané, jako kdybych použil šampon! Na dotek jsou mnohem měkčí než v předchozích obdobích. U kořenů to bylo méně výrazné, ale vlasy se dokonce staly hedvábné po zbytek délky! Pokud se předtím zdálo, že vlasy jsou nudné, pak se začalo svítit.

Mělo by být poznamenáno, že paradoxně při používání šamponu byly vlasy vždy obtížně hřebeny, byly velmi zmatené, že jsem se někdy unavil a krátký účes. Teď, jakmile jsem je začala koupat v obyčejné vodě, vlasy mi začaly snadno hýbat.

Stále z plusů - hlava přestala být poškrábaná. O vypadávání vlasů mohu říci, že zatímco je přítomen: na hřebenu zůstává spousta. Existuje však i proces nového růstu vlasů. Právě teď jsem si všiml, že když jsem si česal vlasy do rozluky, už to "nezasvit" jako obvykle, vypadá to jako tenký proužek. Tyto změny hovoří o aktivním růstu "podsady" a nemohou se jen radovat.

Také jsem našel videozáznam z představení Victoria Butenka, který potvrzuje spolehlivost mého experimentu.

- Minulé dny mi každý den umyl hlavu. Vlasy se opravdu staly luxusnějšími, nadýchanějšími a objemnějšími, myslím si, že si skutečně zvyknou na nový "prostředek" na praní, tedy na jeho nepřítomnost. Výsledkem začíná být radost a každý den - stále více!

Dnes jsem se rozhodl, že si nemusím umyt vlasy: vlasy se zdá trochu špinavé na dotek u kořenů (nejsou mastné, ale spíše tuhší, v přírodním mazivu) a navenek vypadá slušně. Navíc se domnívám, že mycí mou hlavu každý den, i když jen s vodou, je příliš mnoho, příliš často, a proto je třeba zvýšit intervaly mezi mytí vlasů, jak si na vlasy a skalp zvyknout.

Tak vypadá vypadávání vlasů ráno, druhý den po umytí. (Umělé osvětlení, protože se mi zdá červenější))

13. den - polovina času, který jsem určila pro experiment na vlasy (měsíc), už prošla. Až dosud jsem nebyl zklamán, že jsem začal tento výzkum a těším se z optimismu.

Dnes, třetí den po mytí vlasy vypadají špinavě, ale na dotek - hedvábný, hladký, naživu! Jedním slovem - příjemné. Myslím, že teď, když mám zřídkakdy mýt vlasy vodou - za den, aby pokožka měla příležitost přizpůsobit se novému rytmu, přizpůsobit se novým podmínkám života vlasů. Mazové žlázy jsou dány člověku z přírody z nějakého důvodu. Jejich tajemství je důležité pro výživu a ochranu vlasů. Dává jim také lesk. Proto není třeba ho bojovat tak důkladně, každý den umýt hlavu mýdlem, šamponem a dokonce i vodou.

Na níže uvedených fotografiích můžete vidět vzhled vlasů před a po mytí vlasů.

Zatím se pokouším omyt vlasy každý druhý den, a pak plánuji další prodloužení intervalů mezi úpravami vody. Přeji mi štěstí!

- Jak jsem napsal naposledy, chtěl bych si denně vymyt vlasy vodou, ale ve skutečnosti se ukázalo, že rozhodnutí je trochu předčasné. A pokud se vám podaří chodit pár dní bez použití vody, pak při příštím umytí vlasů vodou je mnohem těžší než obvykle. V této souvislosti je třeba znovu vymyt vlasy následující den a takový režim se vyvíjí: každý druhý den, každý den, každý druhý den, každý den. No, nic. Pro mě to není důležitý plán, ale normální vzhled a blahobyt. Zdá se, že je ještě příliš brzy na zvýšení intervalů mezi vodními postupy.

21. den - začnu s přiznáním: dnes, poprvé za tři týdny, jsem si vlasy umyla nejen s vodou, jako obvykle, ale uchýlila se k žitné mouce. Já vím, že jsem plánoval takový měsíc neudělat měsíc, ale cítil jsem, že je to naléhavě nutné.

Během posledních tří dnů, i když jsem každý den umyl vlasy, nemohl jsem ji u kořenů dostatečně umýt. Včera, dokonce i koupání a pečlivě věnovat pozornost mytí vlasů a hlavy, mám stejný ne moc šťastný výsledek. Vlasy nebyly umyté, bohužel... Po celé délce zůstala lepkavá a pokud se podíváte na pramen, můžete vidět, jak dobře se na ně drží prachové částice. Stříhání vlasů se stalo obtížným, v posledních dnech se opět velmi zmástlo a hřeben byl velmi rychle kontaminován. Ukázalo se, že voda mi nepomůže a bude se jen zhoršovat.

Nemohu spolehlivě říci proč, ale ukázalo se, že v prvních dvou týdnech byly vlasy dostatečně omyty vodou a někdy se začaly více znečišťovat. Možná kvůli tomu, že jsem změnil rytmus mytí z denního na každý druhý den. Nebo možná jedla něco tučného (tam byly semena) a zvýšila přenos tuku... Možná si nevybrala ten nejvhodnější okamžik pro experiment jako celek: současně s přechodem na kompletní stravu syrových potravin. (Shemshuk píše, že v první době přechodu lidská kůže začíná odstraňovat nahromaděné strusky a zvyšuje potřebu koupání). Nemohu říci, že surové potraviny pro mé tělo - zprávy, to prostě stal se stabilnější, bez narušení. Během těchto tří týdnů došlo ke změnám v blahu (více v mém deníku), takže je docela možné, že výživa také hrála roli a ovlivňovala stav vlasů.

Obecně jsem trochu rozrušený, že jsem neprošel plánovaným obdobím a po váhání jsem se rozhodl, že si mám vlasy umyt žitnou moukou. Nehodlám se v zásadě vrátit k mýdlu a šampónu, a proto jsem si vybral tento přírodní a dříve testovaný (čitelný) prostředek. Doufala, že mi pomůže umyt vlasy a pokožku hlavy co nejčistší.

Není to špatná šance, že se podíváte na žitnou mouku v akci, že? Ti, kteří ještě neuvěřili v nádherné schopnosti žitné mouky zředěné vodou jako "šampon" - viz. Na první fotografii se moje vlasy líbily o pomoc při čištění, přestože se nedávno umyl, a ve druhé je již po čistění a vzdušnosti po dnešní úpravě vody s žitnou moukou čistá a vzdušná. Existuje rozdíl?

Vlasy byly perfektně omyté, dokonce i u kořenů (bylo obtížné pouze umýt všechny zrnky žitné mouky bez zbytků). Jsou opět světlé, načechrané, čisté - velmi příjemný pocit! Takže chcete, aby to bylo déle! Ale experiment pokračuje. Navíc ji oficiálně prodloužím o další měsíc, protože třicet dní, jak ukazuje zkušenost, je příliš krátký čas, aby se vlasy a vlasové pokožky přizpůsobily novým podmínkám. Budu i nadále používat pouze vodu, abych udržel vlasy čistý a řekl jsem, jaké metamorfy se mi budou v následujících dnech vyskytovat. Chci se pokusit znovu vstoupit do režimu mytí každý druhý den. Co se stane - brzy zjistíte

Pro snadnější čtení vytvářím novou stránku popisu experimentu. Znovu se uvidíme!

Dokážete si představit, že by neměla šamponovat vlasy po dobu 30 dní? Na první pohled to není možné. Nicméně, Margaret Bador se rozhodl provést experiment: "31 dní bez šamponu." Jasně ukázala, že za měsíc budou mít vlasy.

Budete překvapeni, až uvidíte jeho výsledky. Jediná věc, kterou radikálně změnila, byla výměna šamponu za běžnou sódu na pečení. Teď už nepřemýšlí o použití šampónu znovu.

Dívka ukázala příkladem, že soda je nejlepší alternativou pro texturu, čistotu, brilantnost a zdraví. Ukončení používání chemických šamponů obnovuje přirozenou pevnost vlasů, stejně jako schopnost vlasů zůstat čistá bez nutnosti umytí. Tento experiment ukazuje, že naše tělo má svůj vlastní mechanismus pro pomoc každé jeho části.

Margaret přiznala, že předtím, než musí každý den umýt vlasy, a teď používá sódu na pečení pouze jednou za 4 dny.

Další americká žena jménem Jacqueline Byers šamponuje vlasy už více než pět let. Zvláštní, ale za všechny tyto roky se její vlasy staly zdravými a silnými. Když se Jacqueline Byersová stala těhotná, rozhodla se opustit kosmetické šampony, které obsahují obrovské množství různých chemikálií, které by mohly poškodit nenarozené dítě.

Alternativy se staly lidovými léky ve formě vaječných žloutků, kopřivy, sody a jablečného octa, ale mají negativní vliv na vlasy. Jako výsledek, žena obecně přestala umývat vlasy, dělat tak s výjimečně čistou vodou. Po nějaké době se proces regulace uvolňování tuku ze skalpu úplně změnil, došlo k obrovským změnám. Jacquelineiny vlasy nevypadají vůbec špinavé, ale naopak, jako by právě opustila salon elegantním stylem. Manžel soupeřícího oponenta také odmítl šampon na podporu své ženy. K dnešnímu dni se Byers zabývá organizací hnutí "odmítnutí šamponu" a získává obrovskou popularitu.

V tomto postupu není nic obtížného, ​​ale některé nuance pomohou zvýšit účinnost mytí vlasů bez šamponu.

1. Nejstrašnější věcí je vydržet a počkat na období detoxikace, které trvá asi dva týdny po začátku šamponu. Současně se vlasy častěji znečišťují, začínají viset s nehybnými bičemi a zdá se, že žlázy produkují tuk dvakrát více než dříve. To zanechává toxiny a další škodlivé látky, které se nahromadily v pokožce hlavy a vlasů. Chtěla bych vše pustit a chytit svůj oblíbený šampon z police. Udělejte si čas: počkejte v těchto týdnech, každou chvíli opláchněte kudrlinky vodou ponořenou do citrónové šťávy a po dvou týdnech si povzdechněte. Někdo nemá detoxikaci a mohou se těšit na výsledky po prvním postupu.

2. Vypláchněte vlasy vodou a octem (100 ml na litr) nebo citronovou šťávou (250 ml na litr). V tomto případě je lepší používat tekoucí vodu, ale filtrovanou nebo minerální vodu (přirozeně ne-uhličitá).

3. Snažte se často umyt vlasy: pouze pokud se špiní. Během období detoxikace, kdy se na pramenech tvoří mnoho mastných nánosů, vypláchněte zámky vodou a citronovou šťávou. Umytí si vlasů pouze s některými přírodními produkty je potěšením: žádné problémy, žádné vedlejší účinky, ale vynikající výsledky.

Všichni jsme četli pohádku o Moidodyru v našem dětství a my víme, že "musíme, musíme se umyt v dopoledních hodinách a večerech". Opravdu, pokud nebudete umývat své tělo několik týdnů, velmi brzy se budou od vás vyhýbat, jako by od bezdomovce, a objeví se charakteristický zápach. A vlasy? Je možné, že je nebudou umývat týdny a měsíce? Odpověď na tuto otázku je obtížná. Někteří říkají, že mytí vlasů jednou týdně je normou pro kulturní osobu, jiní navrhnou experimentovat, aby se vyvarovali mytí vlasů až do těch měsíců. Kdo má pravdu a co se stane, pokud si dlouho nepropláchnete vlasy?

Proč si dokonce umyjte vlasy

Zdá se, že je to zvláštní otázka - samozřejmě, aby vlasy byly čisté! Kromě toho, podle dermatologů, při mytí vlasů se masíruje pokožka hlavy, což příznivě ovlivňuje stav vlasů. Pokud vezmeme v úvahu skutečnost, že většina z nás žije ve městě, kde auta pohánějí, kouří cigarety a steaky a koláče se smažou v restauracích, což je vůně, ze které okamžitě absorbují vlasy, může se otázka zdát hloupá. Kdo by chtěl komunikovat s člověkem, jehož celá hlava cítila jako kouř nebo levný rostlinný olej? Závěr: nejdříve myme hlavu kvůli vlastní hygieně a udržujeme tělo čisté.

V opačném případě bude vše vypadat takto:

Životní příklady

Nezáleží na tom, jak odborníci říkají, že pokud nebudete vlasy dlouho umyt, můžete snadno dostat na hlavu padlý a mastný koltun, který se nedá odtrhnout, někteří odvážlivci se stále rozhodují o takovém experimentu. Například se tento Brit si 5 let nepustil vlasů a nevytvořil masky na posilování vlasů. Podle ženských vlasů vypadá skvěle! Tady je její fotka.

A tento buddhista už sedmdesát let nepustil vlasy.

Několik dalších následovalo. Obecný výrok je: vlasy se opravdu nemohou umýt a rok a týden. Nic se jim nestane hrozné, nezpadnou a nebudou růst rychleji. Zpočátku budou velmi, velmi špinavě, podobně jako vegetace na hlavě bezdomovců, ale pokud trpíte 3-4 týdny, vlasy se vrátí do svého bývalého stavu. To vyplývá ze skutečnosti, že se mazové žlázy na hlavě zvyknou pracovat v určitém rytmu, protože vědí přibližný plán mytí hlavy. Když tělo ztratilo ostré očištění, tělo nejprve rozdává tuk nezbytný pro vlasy dvojí silou a pak se vše vrátí do normálu. O měsíc později jsou vlasy špinavé, ale ne v horším stavu než před vypraním. Zjištěna a uložená rovnováha tuku.

Trend roku

Blogři píší s potěšením o trendu roku - hnutí za přirozené vlasy, které se nazývá No Poo (úplně - bez šamponu). Odpůrci tohoto hnutí jsou přesvědčeni, že šampony jsou příliš nezdravé, protože obsahují škodlivé látky - parabeny a silikony. Takže jeden z aktivních účastníků tohoto hnutí, dívka jménem Opheli, píše ve svém blogu, že už dlouho umyla vlasy šamponem a cítí se skvěle. Namísto šamponu používá Opheli běžnou vodu a sódu. Někdy jí opláchne vlasy jablečným octom a použije masku modré hlíny. Její přítelkyně Natalie vůbec neumírá vlasy, a upřednostňuje je vyčistit přirozeně, na otevřeném vzduchu.

Z takových šoků i vynikajících dermatologů. Jsou přesvědčeni, že toto hnutí je jenom nějaký druh sekty, které lidem vštípí nedbalý způsob života. Lékaři se neobtěžují opakovat, že ekologie ve městě již není tak, aby vlasy byly vyčištěny a obnoveny samy. V tomto věku moderní technologie a celosvětového znečištění musí být vlasy jednoduše vyčištěny. A zde vypadá, jak živí příznivci nové metody vypadají. Na první pohled vlasy nezasazují rampouchy, ale nesvítí. Co se stane dál? Možná je lepší umýt?

Lidové prostředky

Existuje ještě jeden způsob, jak to udělat bez šamponu, ale není tak radikální jako systém No Poo, i když nese podobné jméno - Low Poo (doslova - "malý šampon"). Možná je to kompromis mezi úplnou negací šamponu a šamponu s parabeny. Přívrženci Low Poo si umyjí hlavu organickou kosmetikou, bez parabenů a síranů nebo s přírodními produkty - soda, citrónovou šťávu, heřmánek a odvar z cukrovinky, vodu s lopuchovým olejem a tak dále.

Přesto, jak přiznávají ženy, volba mezi No Poo a Low Poo je někdy obtížné udělat i nejmodernější ženu ve smyslu boje o přirozenost a ekologii. Ale hlavní věc je koneckonců, že se ve společnosti neobjeví s prašným a mastným váháním na hlavě. Pokud jsou vlasy tlusté a zdravé, neopouštějte mytí. Zvýšte interval mezi tímto postupem.

Video

Dřívější mytí vlasů každý den bylo považováno za normu. Ale dnes, kdy se stále oblíbují různé suché šampony a další výrobky na péči o vlasy, přestávky mezi praním hlavy se stávají stále více.

Mnoho kadeřníků a stylistů říká, že mytí vlasů každý den je příliš často. "Musíte nechat svou rovnováhu na hlavě a zotavit se sama," říká Ellie Kinneyová, kadeřnická kadeřnice v New Yorku. "Nejlepší je umýt si vlasy jednou za dva nebo tři dny, a pokud se vaše vlasy během tohoto času nedostávají, můžete ještě prodloužit interval."

V tomto článku vám řekneme o změnách, které se mohou vyskytnout u vašich vlasů, pokud je začnete spláchnout méně často.

1. Vaše vlasy nebudou tak suché.

Kůže pokožky hlavy vytváří mazu, který slouží k zvlhčení vlasů. Každodenní mytí hlavy však může zničit tuto užitečnou přírodní látku. "Je to skvělá maska ​​na vlasy! říká Kinney. "Sebum pro získání hedvábných kudrlin je stejně účinný jako každý kondicionér, který si koupíte v obchodě."

2. Vaše vlasy budou lesklé

Další významný kožní mast. "V důsledku produkce tuku budou vaše vlasy více lesklé," říká Kinneyová, která doporučuje maximálně využít přírodní rezervu a pomocí hřebenového hnízda rozdělit přírodní tuky od vlasových kořenů až po špičky.

3. Vaše kudrlinky budou měkčí a jasněji vymezené.

"Kudrnaté vlasy mají tendenci k suchu, protože přírodní tuky se těžší dostanou od kořenů vlasů až po konce," říká Kinney. "Pokud každým dnem přestanete umývat vlasy, umožní vám přirozeně krmit vlasy a vaše kudrlinky budou více hedvábné." Také stylista doporučuje druhý den po umytí, aby masíroval pokožku hlavy, a pak si vlasy pokořil prsty - to pomůže šířit tuk pleti po celé délce.

4. Vaše barva vlasů vypadá lépe a udržuje barvu déle.

Pokud řeknete svému zbarvujícím osobám, že si každý den umyjete hlavu, bude se jí otřásat. "Vlasy lze porovnat s oděvem: čím častěji je umyjete, tím více se ztrácí," říká Will Francis, salonista v New Yorku.

Hlavním vinníkem v tomto případě je samotná voda. "Dokonce i když si umyjete vlasy bez šamponu, voda bude matná," říká Francis, který doporučuje, abyste si umyli vlasy nejméně o pár dní od sebe. Umyjte si hlavu šamponem bez síranů určeným speciálně pro barvené vlasy a ne příliš horkou vodu. "Chladná a teplá voda zabrání vypadávání vlasů," říká. "Hot má tendenci otevřít vlasové kůžičky, což je důvod, proč je barvivo rychlejší."

5. Váš styl bude trvat déle

Čím méně si umyjete vlasy, tím delší budou vaše vlasy stylovat. Navíc požádejte svého kadeřníka o použití méně stylových výrobků a různých olejů. V následujících dnech naneste do vlasů malé množství suchého šamponu, které absorbuje tuk, který je vylučován vašou pokožkou hlavy. Den před umýváním sbírejte vlasy do konopí, abyste si zachovali svou čerstvost déle.

6. Může zvýšit lupy.

Podle annie Chiu, dermatologa z Kalifornie, nadbytek mazu může zvýšit odlupování kůže a následně i lupy - paradoxně, i když to může znít.

7. Přebytečné kosmetické přípravky mohou zůstat na vašich vlasech.

Používáte-li různé stylingové produkty s příležitostným praní, mají tendenci zůstat na kůži Vaší hlavy. To může dělat vaše vlasy nudné, stejně jako vyvolat zánět vlasových folikulů, což vede k akné na hlavě.

Chcete-li se zbavit přebytečných stylingových produktů, kadeřník a spoluzakladatel salonů v New Yorku, doporučuje Lorin Cairns, že jednou za měsíc umyjete vlasy šamponem pro hluboké čištění (nebo "vyčistit šampon"). "Tyto šampony jsou nejlepší způsob, jak se zbavit jakýchkoli nahromadění vlasů," říká. "Ale pokuste se je zneužívat, protože mohou vysychat vaše vlasy."

8. Vaše vlasy mohou vypadat mastné (ale pouze dočasné!)

Se všemi jeho přínosy, přírodní oleje mohou také vlasy mastné, obzvláště pokud máte tenké vlasy. "Co se může stát s vašimi vlasy, pokud začnete mykat vlasy méně často, závisí přímo na jejich typu. V některých případech to způsobí, že jsou tučné, ale bez ohledu na typ vašich vlasů, přírodní tuk bude stále těžit! "

"Když se pokoušíte méně často vymyt vlasy, vaše kůže začne uvolňovat více tuku, ale po čase se její produkce normalizuje," říká Cairns. "Prvních pár týdnů může být obtížné, ale brzy se pokožka vaší hlavy přizpůsobí novému plánu." A v době "zvyknutí si na to", Kinney doporučí v příštích dnech po umývání sbírat vlasy v koši.

Jak vidíte, mezi těmito uvedenými je ještě více pozitivních momentů. Proto vám doporučujeme, abyste se pokusili postupně prodloužit interval mezi praním hlavy - ušetříte tak čas, peníze a umožníte vlasům zůstat zdravé a krásné.

Jak často by se měly provádět vodní procedury pro hlavu?

Chcete-li, aby kadeře vždy vypadaly krásně a čistě, musí být nejprve čisté.

Chcete-li to provést, je třeba je umýt včas. Ale jak často by se měl tento postup provádět?

Televizní obrazovky oplývají reklamou nejrůznějších šamponů, které si každý den můžete umýt vlasy. Jsou však časté úpravy vody potřebné pro vlasy? Co se stane, když si vlasy nemáš několik dní?

Nedlouho předtím naše matky mydli hlavou 1-2 krát týdně a babičky a prababičky pouze 1-2krát za měsíc. Nicméně, jejich vlasy zůstaly ve výborném stavu. Proč teď mám každý den nebo každý druhý den umyt vlasy? Jaký je důvod? Byly změněny šamponové kompozice nebo je to jen krásně navržený reklamní krok?

Časté mytí: klady a zápory

Po mnoho let se kontroverze o tom, jak často budete muset umýt vlasy, nezmizí. Někteří se domnívají, že prací postup by měl být prováděn každý den, jiní se na ně pálat, argumentujíc, že ​​časté mytí nepříznivě ovlivňuje stav vlasů a zvyšuje jejich tuhost. Přívrženci každodenního praní říkají, že pokud nebude hlava dlouho umyta, prameny se začnou znečistit a slanou vodou, což způsobí lupy a svědění. V těžkých případech se objevuje bolestivé akné na pokožce hlavy. Kromě toho přebytečný tuk pokrývající kadeře způsobí jejich vážení a povede k jejich nadměrné ztrátě, zejména při česání. Současně však česání rovnoměrně distribuuje mazu nad vlákny, což jim dává objem a atraktivní vzhled.

Co o tom říkají lékaři? Dermatologové a trichologové říkají, že aby kadeře měly krásný vzhled, přirozený lesk, rostly dobře a byly silné, pokožka hlavy vyžaduje stálou okysličení. Chcete-li urychlit nasycení pokožky hlavy a vlasové folikuly s vitamíny, můžete masírovat pokožku hlavy během tření mýdlových pěn. Zároveň však lékaři poznamenávají, že frekvence mytí hlavy by měla být zvolena individuálně, s ohledem na typ vlasů a kvalitu vody.

Kdy potřebuji umýt vlasy?

Obvykle se doporučuje umyt vlasy, když se špiní. Frekvence postupu však významně závisí na typu kadeř a jejich délce, na stavu pokožky hlavy a na ročním období, způsobu života a povaze práce, kvalitě vody a šamponů.

V zimě se doporučuje pravidelněji umýt vlasy, protože klobouky neumožňují kůži volně dýchat, spíše než stimulovat tvorbu kožního mazu. Pokud máte dlouhé prameny, je třeba je umýt mnohem méně často než krátké.

Stejně důležitý je i typ lidské činnosti. Lidé, kteří pracují v špinavých podmínkách nebo hrají sport, budou muset každý den umýt vlasy, aby vypadali atraktivně.

Suché, tenké a křehké vlasy by se neměly umývat víc než jednou týdně. Nejlepší je provést postup jejich čištění po 10-14 dnech. Výjimku lze učinit pouze v případě naléhavé potřeby.Pokud jsou tyto kudrlinky omývané každý den, stanou se užšími, začnou se rozbít a silně vypadávat, což může vést k jejich silnému ztenčení. Pro čištění suchých pramenů je lepší použít vodu horkěji: stimuluje činnost mazových žláz a přispívá k vylučování přírodního maziva, což vede k poklesu suchosti, dává kadeřům pružnost, pružnost a živý lesk. Přípravky na péči o vlasy navíc musí obsahovat rostlinné oleje a mají zvlhčující účinek. Je lepší nepoužívat vysoušeč vlasů, protože zvyšuje suchost kudrlin.

Držitelé mastných pramenů, které začínají svítit v důsledku mastného lesku ještě následující den po mytí, je nutné vlasy vyprávět 2 x týdně a pokud je nebudete dlouho umyt, změní se na rampouchy,, neumožňuje pronikání vzduchu do vlasových folikulů, což vede k lupům a vypadávání vlasů. Kromě toho prach přilne k tomuto filmu, na němž se bakterie cítí perfektně. Časté mytí s takovými prameny bude také k ničemu. Pokud je každý den umyjete, budou ještě rychleji pokryty tukem. Při výběru šamponu musíte koupit pouze jeden, který je speciálně určen pro mastné vlasy a je vhodný pro časté použití. Teplota prací vody by neměla být vyšší než teplota těla, takže funkce mazových žláz není aktivována. Různé produkty obsahující alkohol pomohou snížit tvorbu tuku.

Šťastní majitelé normálních vlasů se doporučují, aby je umyl jednou za 7 dní, ale je třeba se zaměřit na jejich stav.

Pro každý typ kudrlin byste měli použít vhodný šampon. Používáte-li šampon pro mastné prameny s suchými vlasy a mastnými kadeřáky je umyjete šamponem na suché vlasy, prameny se rychleji znečišťují a jejich stav se výrazně zhorší.

Pokud si umyjete vlasy častěji než je nutné, vy sám vycvičíte vlasy k častému praní. V tomto případě je doporučeno je rekvalifikovat. K tomu jsou známy 2 způsoby.

První metoda by měla být zachována od mytí hlavy po dobu jednoho měsíce. Tuto metodu však lze použít pouze v zimě. V létě nebude možné chodit tak dlouho s neprázdnými mastnými vlákny. Druhá možnost je výhodnější. Navrhuje postupné zvyšování intervalu mezi mycím hlavou.

Co bude mít nedostatek úprav vody?

Mnoho lidí se zajímá o to, co se stane s jejich vlasy, pokud nebudou dlouho promyty. Odpověď bude záviset na typu a charakteristikách kudrlin. U některých lidí, i když si nepeří hlavu po dobu 1-2 týdnů, vlasy neztratí svůj atraktivní vzhled a zůstanou čisté, lesklé, nadýchané a objemné. U ostatních lidí, příští den po promytí začnou kudrlinky svítit a znečišťovat, získávají mastnou lesk a neobvyklý vzhled.

Důsledky častého mytí

Časté praní však také může mít nepříznivý vliv na kudrlinky. V tomto případě se aktivuje tvorba kožního mazu a prameny se rychle stávají mastnými a stávají se neomylnými. Ukazuje se, že čím častěji je umyjete, tím rychleji se znečišťují. Navíc časté umývání otevírá váhy na vlasy a myje pryžovou složku pod nimi, což způsobuje zranění kudrlin. Proto byste měli vybrat nejlepší možnost.

Ti, kteří si denně umývají hlavu, nemohou ponechat pěnu na prameni po dlouhou dobu, protože to může způsobit podráždění pokožky hlavy. Kromě toho, pokud si každý den umyjete vlasy, je lepší nechat používat vysoušeče vlasů, elektrické kleště a usměrňovače.

Proto, aby vaše kadeře vypadala skvěle, musíte neustále sledovat jejich stav a umýt vlasy, jakmile se špiní, pomocí šamponu, který odpovídá typu vlasů. Bude to stačit, aby někdo umyl vlasy jednou za 7-10 dní a někdo musí každý den provádět tento postup. Pouze v tomto případě budou vaše kadeře vždy elastické, lesklé a poslušné.

Pro Více Informací O Suché Vlasy