logo

Nejúčinnějším prostředkem léčby jsou všičky.

První září je nejen počátkem školního roku, ale také časem pravidelných inspekcí dětí na přítomnost vší. Pokud je alespoň jedno dítě infikováno těmito ektoparazity v blízké dětské skupině, pak se všechny děti nebo teenageři brzy začnou svědit. Pediculóza je samozřejmě extrémně nepříjemná, ale není důvod k panice a vzrušení. Zbavte se krve sání hmyzu pomůže moderní farmakologické léky, současně ničí nits a dospělé. Všichni u dětí zmizí po dvojitě léčených lécích proti pedikulóze.

Když zastrčíte vlasy na obyčejnou stolní lampu, vši a nití mihnou lehce.

Odkud pocházejí vši

Životní cyklus vší je něco přes tři týdny. Ale v tak krátké době má žena čas položit asi sto vajec. Mladý hmyz se z nich vylíhne, který je již za týden schopen aktivně se množit. Proto je nemožné si u dítěte všimnout ektoparazitů - každý den dítě bude svědčí stále intenzivněji. Neexistují žádní rodiče, kteří by se nezabývali otázkou, kde se vši objevují u dětí. Odpověď je důležitá nejen při léčbě pedikulózy, ale také při prevenci reinfekce.

To je zajímavé: Až dosud existuje názor, že hmyz napadá silné emocionální zážitky nebo vzácné mytí vlasů. Toto prohlášení nemá žádný vědecký základ, je nepravdivé.


Hmyz může být na vlasy dětí pouze jedním způsobem - plazit se z hlavy jiné osoby. Infekce je možná, pokud používáte společný hřeben, vlasy, elastické pásy. Děti, zejména dívky, si mohou vyměňovat klobouky, panamu, šály pro kování, které také způsobují vývoj vši. Nejvíce vzácná domácí metoda přenosu hmyzu z člověka na člověka je na veřejných místech:

Typický obrázek pro zahradu nebo školní třídu - jedno dítě ukazuje novou hračku nebo gadget a děti se na ní přeplněly. Během kontaktu hlav s infekcí dochází k infekci. Pokud jsou vąechny vąechny vąechny vąechny vąechny vąechny příčiny, neměli by se důvody hledat při nedodržování pravidel osobní hygieny. Až dosud maminky a taťky, když zjistí parazitický hmyz, mají pocit hanby a radši o tom neinformují ošetřovatele či třídního učitele. Předpokládá se, že vši infikují pouze děti žijící v marginálních rodinách, v nichž je rodičovská kontrola depresivně nízká. Lékaři vysvětlují, že se hmyz cítí skvěle za všech okolností:

 • na čistých vlasech je snadné fixovat vejce (nits) a je mnohem pohodlnější propíchnout vypranou pokožku proboscisem pro extrakci čerstvé krve;
 • špinavé a zamotané vlasy jsou ideálním prostředím pro aktivní reprodukci, protože se v nich můžete skrýt a maskovat kožní svrbení z uhryznutí pod příznaky seborrhy.

Nejtěžší věc pro rodiče dívek. Za prvé, vousy se snadno drží na dlouhých vlasech. Za druhé, chlapec může prostě oholit hlavu a dokončit léčbu.

Jak se projevuje pedikulóza

Podezření na pedikulózu u dítěte, nezkušené rodiče po dlouhou dobu hledají známky hmyzu na hlavu dítěte. Kontaktování zdravotnického zařízení by pomohlo rychle diagnostikovat nemoc a podniknout kroky k jeho odstranění. Kancelář dermatologa je vybavena speciálními žárovkami, které vydávají fluorescenční světlo. Když ukazujete přístroj na vlasy, dospělí a larvy se změní na modrou. Dokonce ani doma není těžké odhalit hmyz sání krve z důkladné studie vlasů. Zde jsou hlavní náznaky vši u dítěte:

 • při kousání přes kůži hmyz vytváří sliny, které jsou toxické pro lidské tělo, což zabraňuje srážení krve. Pod jeho vlivem se vyskytuje závažné svědění - jeden z výrazných symptomů vší hlavě;
 • po produktech životně důležité činnosti vší na kůži, erytémy, váčky, papule se rychle tvoří. Vypadají jako malé červené otoky a někdy jsou zobrazeny modravými modrými skvrnami;
 • když viděné prameny mohou být skryty jako mastné lupy. Pokus o odstranění bělicích šupin od vlasů však nepovede k dosažení požadovaného výsledku. Nit je pevně spojen se speciální látkou, kterou produkuje hmyz;
 • pokud se podíváte na vlasy po dlouhou dobu, můžete zachytit pohyb vši na pokožce hlavy. Neustále hledají neporušené oblasti pro nasycení krve. Dospělí jsou nažloutlé-hnědé barvy a když se na ně vznášíte, může obyčejná stolní lampa mírně svítit.

Pokud se vám podařilo odstranit živé nitky z vlasů, pak když se stlačíte mezi nehty, vytváří ostré charakteristické praskání. Mrtvé vejce nebudou "klepat" a jejich detekce nepřímo indikuje spuštěnou pedikulózu.

Známkou nákazlivé patologie je i pokožka pokožky hlavy. Jejich edém a silné zarudnutí sousedních oblastí signalizují bakteriální infekci, která se spojila (stafylokoková, streptokoková), což vyžaduje naléhavou další léčbu.

Upozornění: Pokud není léčba pedikulózou provedena nebo nepřináší pozitivní výsledek, pak po krátkém čase erytém a papule budou mít formu chronické dermatitidy.

Mnoho rodičů v bohatých rodinách jednoduše nemůže uvěřit, že jejich dítě má vši. Proto, když dítě stěžuje na závažné svědění, opláchne si hlavu znovu, což usnadňuje hmyzu provádět všechny životně důležité procesy. To vede ke ztrátě chuti dítěte, nervovým poruchám, problémům se spánkem. Pedikulóza je zpravidla diagnostikována během pravidelných vyšetření zdravotnickým personálem v dětských zařízeních.

Léčba

Lékárníci a lékárníci v lékárnách často slyší stížnosti zákazníků ohledně neúčinnosti léčby pedikulózy nejmodernějšími a dražšími léky. Samozřejmě existuje malá šance, že tento konkrétní nástroj nebude vykazovat terapeutickou aktivitu, ale je minimální. Obvykle rodiče zanedbávají číst připojenou k balení s anotací s rozstřikem nebo roztokem. Po zpracování vlasů jednou, a pak při kontrole bez nalezení živého hmyzu, považují problém vyřešen. Není divu, že po pár týdnech dítě začne znovu hřebenat hlavu.

Doporučení: žádný nástroj protivopedikuleznuyu není schopen zničit všechny vší a jejich vejce po jedné aplikaci. Za týden se objeví mladý hmyz z živých nití, což vyvolá nové kolo negativních příznaků infekce.


Použití léku může být v důsledku reinfekce neúčinné následujícím způsobem:

 • bez uvedení vedení dětské instituce na vědomí zjištěných vší rodičů hrozí riziko, že odeslané dítě bude odesláno do mateřské školy nebo školy. Je možné, že další děti jsou stále infikovány;
 • Maminky a tatíčky rádi hrají s dětmi, políbí a obejmu je. Při blízkém kontaktu existuje vysoká pravděpodobnost vzniku rodičovské pedikulózy. Mohou znovu infikovat zdravé dítě.

Ve snaze zastavit šíření krve nemocného hmyzu v rodinném kruhu se často provádí léčba preparátů peticulózy zvířat. Tato metoda prevence způsobí pouze alergickou reakci u kočky nebo psa, neboť vši na živých zvířatech nežijí.

Lidové prostředky

Často jsou rodiče v rozpacích kontaktovat lékárnu s choulostivým problémem, jak se domnívají, že lidové léky jsou používány k léčbě pedikulózy. Na internetu najdete různé způsoby léčby vší vůle u dětí. Využívá se éterické oleje, cibule odlupování a dokonce i brusinkový džus. Není divu, že taková "terapie" trvá velmi dlouho a končí návštěvou lékárny nebo nemocnice. Mezi nejčastější metody léčby lidmi patří následující:

 • Kerosene. To je těžké uvěřit, ale tato metoda osvobození se stále používá. V nejlepším případě má terapeutický účinek, i když společně s hmyzem sejícím krví se dítě zbaví většiny vlasů v důsledku celkového poškození žárovek. V nejhorším případě lékaři diagnostikují závažné popáleniny kože, akutní alergickou reakci nebo celkovou intoxikaci těla dítěte s jedovatými kerosenovými sloučeninami;
 • Ocet. Tabulkový ocet je populární léčbou pedikulózy, ale je neúčinný. Pozitivní výsledek je možné dosáhnout pouze kombinací oplachovacích vlasů se zředěným octovým olejem a častým česnutím nití a živého hmyzu. Mrtví dospělí nejsou přítomni kvůli neschopnosti potravinového produktu zabít vši.

Radikální lidové metody, jak se zbavit hmyzu, také zahrnují použití barviv na vlasy s agresivními chemickými sloučeninami nebo akordy, žehličky, vyhřívané vlasové válečky. Takové techniky vyžadují spoustu času, úsilí a zdraví jak od dětí, tak od rodičů.

Mechanické metody

Co dělat, když se všichni objevují u dítěte - co nejčastěji kartáčujte vlasy. Správné provádění tohoto postupu 1-2 krát denně přináší velmi dobré výsledky. Véčka vejce kombinuje s vlasy lepkavou a velmi odolnou látkou, která jim brání v oddělování. Před česáním vši a nití důkladně opláchněte zámky libovolným kyselým roztokem. V tomto případě bude užitečná brusinková šťáva a slabé (1-2%) ředění jablečného nebo stolního octa. Po opláchnutí lze postup zahájit za 15-20 minut. Během této doby bude docházet k změkčování a částečnému rozpouštění adhezivního prostředku, který drží nitě společně s vlasy. Jak kombinovat vši:

 • pod vlasy by se měla rozložit lehká tkanina nebo tlusté listy bílého papíru;
 • pro česání potřebujete použít speciální hřeben, který se prodává v lékárně nebo obchodě s hygienickými potřebami;
 • česání musí začít od kořene, postupně se přemísťovat ke špičkám;
 • hřeben musí být neustále opláchnut, aby se zbavil nití nahromaděných mezi zuby a živými všemi.

Papír nebo hadřík s hmyzem by měl být složen a popálen, pokud je to možné. Bez ohledu na to, jak pečlivě dochází k česání, existuje vysoká pravděpodobnost, že na vlasy dojde k výskytu opakovaných infekcí. Nejlepším výsledkem je manuální odběr vzorků hmyzu a vajec, následovaný ničením. Mohou být rozdrceny mezi nehty nebo spuštěny do nádoby s vodou. Tento postup trvá hodně času, takže dítě by mělo být rozptýlené tím, že čte nebo se dívá na oblíbené karikatury.

Chcete-li začít odstranění nits by mělo být s chrámy a krk. Na tomto místě je tenká a jemná kůže, která se snadno skrývá všemi všemi. Při pečlivém vyšetření každé vlasy je třeba pečlivě oddělit vajíčko a opatrně je posunout. Tímto způsobem se zkoumá celá hlava dítěte.

Tip: Pokud kombinujete tuto techniku ​​s použitím anti-pedikulentních léků, můžete se rychle zbavit nití a vši.

Farmakologické léky

Při nákupu léků na léky proti všem lékům pro děti byste měli zvážit omezení věku. Například populární lék Para Plus není určen k léčbě dětí do 2,5 měsíce. Pedicukleární léky jsou k dispozici ve formě sprejů, šamponů, lotionů, roztoků. Obvykle jsou všechny produkty aplikovány na suché vlasy a rovnoměrně rozloženy pomocí hřebene. Po určité době uvedené v anotaci se lék důkladně umyje proudem teplé vody. K posílení terapeutického účinku můžete opláchnout vlasy slabým roztokem octa a opatrně vyčistit mrtvý hmyz.

Upozornění: Nepokrývejte vlasy celofánem nebo nechte výrobek delší, než je uvedeno v návodu k použití, v naději, že se zvýší terapeutický účinek. To může způsobit alergickou reakci nebo symptomy obecné intoxikace těla.

Při nákupu nějakého léku na zničení vši, rodiče, nejprve přečtěte barevné nápisy na obalu. Výrobci často uvádějí, že produkt, který produkují, okamžitě ničí vejce a dospělého hmyzu. Jedná se pouze o obyčejný reklamní trik - dokud není lék syntetizován s podobnou účinností. Pokud by výpověď producentů odpovídala realitě, pak by nebylo vyžadováno žádné další ošetření vlasů. A v každé anotaci k nápravě proti pedikulóze je indikována potřeba znovu aplikovat lotion nebo roztok po 5-7 dnech.

Následující léky patří mezi nejaktivnější léčebné léky pro děti:

 • Plný Marx. Roztok obsahuje isopropylmyristát a cyklomethikon, který má výrazné anti-pedikulární vlastnosti. Obal je vybaven speciálním hřebenem pro česání hmyzu a mrtvého hmyzu;
 • Medfoks. Produkuje se ve formě koncentrátu, který se před použitím zředí vařenou vodou. Jednou z výhod je možnost použití drogy u dětí od 12 měsíců;
 • Pedikulen. Lotion obsahuje ethylalkohol a anýzový esenciální olej. Látka má specifický zápach a přítomnost bylinné složky umožňuje používat nástroj pouze pět let;
 • Paranit. Šampon obsahuje čirol, který má dehydratační a dusivou aktivitu proti všem dospělým všem;
 • Veda Levné a účinné s permethinem a dalšími přísadami, které zabraňují agresivnímu vypadávání vlasů před poškozujícími vlasy;
 • Pedilin. Časově testované léky proti pedikulóze s malathionem, látka, která je silným insekticidem;
 • Pár plus. Vysoká účinnost spreje je zajištěna kombinací tří aktivních složek - malathion, permethrin a piperonyl butoxid.

Všechny výše uvedené nástroje jsou schopny rychle a účinně zničit parazitní hmyz. Ale je nejlepší rozhodnout, co odstranit vši od dítěte, ošetřujícího dermatologa. Vyberou přípravek podle věku dítěte a jeho zdravotního stavu.

Doporučení: Po zotavení umyjte ložní prádlo, šaty, šátek a dětskou čepici v horké vodě. Pokud je to možné, je nejlepší se zbavit štětců, vláken a gumových pásů, aby nedošlo k opakované infekci.

Co dělat, kdyby vaše dítě najednou mělo vši...

Jak ukazuje praxe, vši v dítěti se mohou kdykoli objevit, a to i v nejvíce zdánlivě čisté rodině. Proto musí být rodiče předem připraveni, aby mohli včas rozpoznat přítomnost parazitů u dětí a zahájit účinnou léčbu.

Nejpravděpodobnější infekce dítěte s vší hlavě, jako nejběžnější v dětských skupinách. Dětské lýzy jsou však u dětí mnohem méně časté a při pravidelné výměně ložního prádla a hygienických schopností, které jim byly předány, dokonce občasný parazit této formy nepřežije na dětském oblečení.

Infekce dětí se všemi druhy je všudypřítomným fenoménem a vyskytuje se v ojedinělých případech (například od infikovaných rodičů a někdy dokonce i ve veřejných koupalištích).

Níže se na fotografii zobrazují všité hlavy na dětských vlasech:

Znečištění všemi druhy a příznaky, které se vyvine u dítěte kvůli aktivitě těchto parazitů, se nazývají pedikulóza v medicíně a běsnění lidovým způsobem. Tam jsou, respektive, hlava, oblečení a všichni všichni všichni. Všechny tyto nemoci mohou být pro dítě jinak nebezpečné.

Nebezpečí napadení všemi

Pedikulóza sama o sobě způsobuje u dítěte více nepříjemných příznaků. Nejčastěji se choroba vyznačuje:

 • svědění u vříšek
 • vzhled charakteristické načervenalé barvy značek uhryznutí
 • vzhled šedo-modrých skvrn na kůži
 • pustulární kožní léze.

Puchulární léze jsou obvykle výsledkem poškrábání kousnutí vši a vniknutí do sekundárních infekcí. Pokud se neléčí, může vývoj choroby pokračovat dále a vést k výskytu vředů a pyodermie.

Následující fotografie znázorňuje charakteristické krusty na povrchu poškrábání, když jsou infikovány dětmi hlavy:

Pokud má dítě vši, může jeho tělo reagovat na kousnutí parazitů s alergickou reakcí s vyrážkami, horečkou, nevolností a zvracením, bolesti hlavy. Pro to stačí pár parazitů, jejichž enzymy, když jsou kousnuty, se dostávají do krve dítěte.

Všude jsou velmi nebezpečné u kojenců, jejichž imunitní systém ještě není plně tvořen. Ve vyspělých zemích je infekce dítěte v tomto věku prakticky nemožné kvůli dobrým hygienickým podmínkám v mateřských nemocnicích, ale v zemích třetího světa začnou děti někdy po několika týdnech po narození trpět uhryznutím tělových vší.

Tělesná vši a mnohem méně často - bolesti hlavy - jsou nosiči příčinných činitelů tyfu a recidivující horečky, stejně jako některé smrtící rickettsióza. Tato onemocnění jsou charakterizována závažnými, rozmazanými příznaky a pravděpodobností úmrtí. Proto je nutné bojovat s všemi na dítě bezprostředně po odhalení parazitů v něm a v ideálním případě by měli rodiče jasně vědět, jakým způsobem a jakým způsobem by měl být takový boj veden.

Zde jsou další fotografie hlavních vší:

"Jakmile začala mateřská škola, začaly se v dětství často objevovat vši. Odvozujeme je okamžitě, ale tento epos se nikdy nezastaví ani měsíc. Nejhorší je to, že dítě má akutní reakci na vši - pokropí po celém těle, teplota stoupá a tak dále, dokud nebudeme vši odstraněni. Už jsme šli do správy, abychom přísahali, napsali stížnost lékaři, ale stále je na zahradě dítě nebo několik, kteří mají vši a infikují ostatní děti. Přestože chůva najala a opustila mateřskou školu! "

Kde a jak hledat vši u dítěte

Děti můžete detekovat všemi charakteristickými znaky:

 • Svědomí, že dítě často škrábne hlavu.
 • Stejně jako kousnutí na skalp. Takové kousnutí jsou malé, mají jasně růžovou barvu a červené středisko.

 • Přítomnost nití na vlasy - vejce. Nity u dítěte jsou obvykle viditelné lépe než u dospělých kvůli nižší hustotě vlasů. Vypadají jako malé bílé tečky na vlasech.
 • A nakonec přítomnost vší vší vlasy. Obvykle se stávají obzvláště dobře viditelnými, když je hlava silně infikovaná, ale po pečlivém vyšetření vlasů se mohou objevit jednotlivé parazity.
 • Ve videu Dr. Komarovsky podrobně vypráví, jak zjistit přítomnost vší u dětí. Chcete-li to provést, můžete použít jednoduchou stolní lampu - v jejím světle se stávají zvláště zřetelné nitky u dětí ve vlasech:

  O všudech a chrapách

  Níže uvedená fotografie ukazuje hlavu dítěte nakaženého všemi a výskyty jsou jasně viditelné:

  Snažte se rozpoznat vši u dětí, měli byste nejdříve zkontrolovat hlavu, horní hrdlo a místo za ušima. Moc méně často se objeví vši na řasách dítěte a někdy i na obočí. Obyčejně lidé dávají přednost parazitizovat vešky:

  Vší hlavičky u dětí vypadají jako drobné jasné chyby, které plazují ve vlasech.

  Známky vši u dítěte se nezobrazují ve stejnou dobu. Nejčastěji chování dítěte, které často škrábne hlavu, nejdříve upozorňuje na sebe a teprve potom se začnou objevovat kousky a hmyz. Proto byste měli vždy dbát na to, jak se dítě chová a zkoumá s očividnými známkami úzkosti.

  Kde a jak může dítě vylézt parazity?

  Téměř vždy se dítě nakazí všemi pouze v týmu od jiného dítěte nebo dospělé osoby. Všichni se nejčastěji šíří v mateřské a školské škole, kde se děti neustále podílejí na hrách a bojích, společně používají hračky a domácí předměty.

  Všichni se přenášejí z dítěte na dítě již tehdy, když infikované dítě ještě nemá žádné známky. Proto dítě se všemi může chodit do mateřské školy nebo do školy a infikovat své vrstevníky po dobu několika týdnů, dokud nenajde parazity.

  Někdy jsou vši přenášeni z příbuzných a přátel, kteří hrají s dítětem a tráví s ním čas. Ve vzácnějších případech infikují parazity dítě na veřejných místech i v bazénech.

  "V naší mateřské škole se objevily vši. Dítě navíc přivedlo infekci, ošetřili jsme ji, informovali jsme ředitele mateřské školy a za dva měsíce - novou infekci. A tak - třikrát! Jednou po infekci doma se nakažilo druhé dítě. Představte si - vši u dětí za 2 roky! On také nemá žádné vlasy! Nevěděli jsme, kam si stěžovat, chtěli jsme opustit mateřskou školu. Zatím nebyly podány stížnosti na hygienickou epidemiologickou stanici. Nevím, kdo tam řídí ředitel, ale druhý den přišel tým lékařů z regionálního střediska do mateřské školy, našel několik dětí, kteří stále používali vši, zakázali jim jezdit do zahrady. A to je všechno. Potom dítě nikdy nebylo nemocné. "

  Mělo by se vždy pamatovat na to, že vrchol zamoření dětí v mateřských školách spadá na začátku podzimu, kdy děti infikované v létě rozdělují vši na zbytek.

  Po podzimních skandálech se obvykle ošetřuje každý a až do příštího jara dojde jen k několika precedentům pro výskyt vši v mateřské škole.

  Opatření k odstranění parazitů by měla být provedena okamžitě poté, co byly u dětí zjištěny známky vší.

  Vzhled vši: jsou to přesně?

  Vši jsou obtížně zaměňováni s jinými parazity: v chlupaté části těla kousají téměř žádné křečící členovce, ale vši žijí ve vlasech. Někdy může klíšťat do vlasů kousat, ale kousnutí klíšťat u dětí je vzácné a nezpůsobuje trvalé svědění.

  Na fotografii - několik vší:

  Pro porovnání - fotku klíštěte (poznámka, má 8 noh, a tam jsou pouze 6 vši):

  A v následující chybě bug:

  Vůně náhodně narazená na oblečení se liší od chrobáků v malých velikostech a světlé barvě a od blechů ve stejné světlé barvě pokrývek těla a neschopnosti skočit.

  Všudy se nacházejí vždy ve stejnou dobu u dětí a nejedná se pouze o jeden nebo dva parazity, ale o celé jejich osídlení, které se skládají z dospělých jedinců, larv různých věkových skupin a věků. Všude - téměř jediné parazity, které se ve velkých množstvích vyskytují ve vlasech dítěte.

  Výrobky pro vší dětské hlavy

  Následující nápravné prostředky se běžně používají k ovládání vší vůle u dětí:

  • Speciální všité šampony - LiceGuard, Hygia, NOC jsou vhodné pro děti. Přípravky jako Pedilin a Medilis by neměly být používány pro děti kvůli vysoké toxicitě a silným vedlejším účinkům.
  • Krémy jsou nejlépe známé pro Knicks a Nittifor. Ten může být používán pouze pro děti starší 5 let.
  • Hřebeny od vši a nití jsou absolutně bezpečné prostředky, které vyžadují přibližně pět dní trvalého česání hlavy dítěte k dosažení tohoto účinku.

  Než se přesně rozhodnete, co otrávit vši u dítěte, měli byste se dozvědět o možnosti použití určitého nástroje u dětí v příslušném věku. Pedikulicidní spreje pro děti se obvykle nepoužívají z důvodu rizika vstupu insekticidu do dýchacího traktu. Jedinou výjimkou je Nuda sprej, který neobsahuje toxické látky.

  Postup odstraňování vší u dítěte

  Náprava na vší se aplikuje na hlavu v dávkách a způsobem uvedeným v pokynech a zachovává se požadovaná doba. Poté se droga vypláchne a vlasy podél pramene provlékají antiparazitární hřeben (například můžete použít hřeben pro česání vší a AntiV nití). Nemůžete česat česání, ale pak s vysokou pravděpodobností bude nutné léčbu opakovat.

  Děti nemohou zvládnout hlavu silných toxických léků s ovicidním účinkem, a proto některé z nití na vlasy často zůstávají naživu. Jsou buď česané hřebenem, nebo larvy, které z nich vystupují, jsou zničeny týden po prvním ošetření hlavy.

  Pro lepší česání nití u dítěte můžete léčit hlavu roztokem kyseliny citrónové nebo kyseliny octové. Tyto nástroje oslabují upevnění nití na vlasy. Je důležité dodržet správnou koncentraci roztoku.

  "Nejdříve jsem ani nevěděl, co dělat, kdyby dítě mělo vši. O petroleju si ani nemyslel, aby ho neztratil. Není rozhodnuto, a všechny druhy chemických šamponů, které je třeba koupit. Ale hřeben mi pomohl. Koupil jsem LiceGuard, já jsem si česal hlavu na týden, omdlel jsem z těchto nevolnosti. Ale vyčesané! Důrazně se doporučuje pro Nudu, ale nevyzkoušel jsem to. Říkají, že je pro dítě bezpečné. "

  Toxické látky pro vší nemohou být použity jako preventivní.

  Dnes je dobrým prostředkem, který lze použít k profylaxi, odpudivost vši Nyudah, která pro dítě neobsahuje toxické látky.

  Prevence infekce dítěte všemi

  Prevence pedikulózy u dětí je obtížné, jelikož pro dítě je obvykle obtížné dosáhnout dodržování všech nezbytných hygienických pravidel. Nicméně, v každém případě, snížit riziko infekce dítěte všemi těmito opatřeními:

  • Chcete-li vděčit dítěti pravidla pro používání jeho oblečení a hygienické výrobky.
  • Učte děti, aby se nedostali do kontaktu s vrstevníky.
  • Vyhněte se místům, kde se mohou lidé nakazit.
  • Nedávejte dítěti hrát si s dětmi, které mají známky vši (matné chaotické vlasy a časté škrábání hlavy).

  Každých pár dní by dítě mělo pečlivě prozkoumat a pokořit vlasy. Pokud je zjištěn i jediný jedinec parazita, je nutné okamžitě konzultovat s lékařem doporučení k léčbě. Nezávislý výběr prostředků bojů proti všem je nežádoucí, protože dítě může mít individuální nesnášenlivost k léku.

  Dítě má vši: co dělat, aby se z nich zbavilo?

  Napadnutí dítěte všemi je běžné.

  Dokonce i ty nejsterilejší podmínky nejsou schopny ochránit děti před touto chorobou, protože tam je spousta různých mikroorganismů, které se nedají vidět pouhým okem, včetně vší.

  Tito malí parazité se usazují na hlavě a krmit kojencovou krví a přinášejí spoustu nepříjemných příznaků. Co dělat, když má dítě vši? Léčba musí být provedena okamžitě a je zde několik způsobů.

  Jak se léčit neštovice u dětí doma? Přečtěte si o tom z našeho článku.

  Obecné informace

  Co vypadá vši u dětí?

  Včelí zamoření se nazývá pedikulóza v lékařské praxi. S touto nemocí se paraziti, kteří se živí lidskou krví, usazují na hlavu dítěte. Vši - hmyz z řádu ušatých mouch.

  Jejich ústa jsou speciálně přizpůsobena pro parazitizaci živých organismů a propíchnutí kůže, aby se dostala do krve. Kromě faktu parazitismu je tento hmyz nositelem dalších nebezpečných chorob, jako je tyfus nebo svrab.

  Velikost vši je malá - délka od 0,5 do 6 mm. Mají malou hlavu a hruď, ale velké břicho, křídla zcela chybí. Perorální přístroj je představován dvěma jehlami podobnými propíchnutím, kterými se provádí propíchnutí kůže a sání krve.

  Všichni vylučují sliny, aby zabránily srážení krve, asi stejně jako pijavice. Tento parazit má houževnaté nohy, s nimiž jsou připojeny k vlasům hostitelského hostitele.

  Oči pro vší chybějí. Místo toho používají smysl pro pach, to znamená, že jsou řízeni pachy, které jsou zesíleny pomocí speciálních antén.

  Průměrná délka života vši je asi 1 měsíc. Během této doby je samice schopna položit stovky vajec.

  Nits drží na lidské pokožce a vlasy s lepivými slinami. Po 4-8 dnech po ukládání se z nich zřejmě objevují prakticky dospělí jedinci, kteří se nadále množí, proto je vši těžké zničit.

  Jak se můžeš nakazit?

  K infekci dochází prostřednictvím kontaktu s prostředím, zejména na veřejných místech.

  Paraziti jsou velmi houževnatí a mohou zůstat v nepříjemných podmínkách bez jídla po dlouhou dobu, čekajíc na kontakt s osobou.

  Nemohou létat, ale poměrně rychle se pohybují na povrchu pomocí nohou. Nejčastěji se děti nakazí na následujících místech:

  Všichni mohou "vyzvednout", pokud používáte někoho jiného oblečení, hřeben nebo ložní prádlo.

  Nejčastěji zanedbávání osobní hygieny způsobuje vší, i když to není zárukou úplné ochrany před tímto parazitem.

  Symptomy

  V přítomnosti vši dítěte může zaznamenat následující příznaky:

  • svědění nebo nepohodlí v hlavě;
  • trvalé poškrábání;
  • zarudnutí pokožky hlavy;
  • olupování kůže;
  • přítomnost malých bílých "koulí" ve vlasech;
  • kousnutí.

  Potřebujete operaci pro varikokéla u adolescentů? Zjistěte odpověď právě teď.

  Jak zjistit?

  Paraziti nejsou vždy snadno pozorovatelní. Mohou položit vejce do oblečení, takže vizuální prohlídka hlavy a vlasů ne vždy přináší výsledky.

  Nejprve je třeba věnovat pozornost tomu, jak často dítě vyráželo - to je hlavní příznak.

  Děti obvykle působí, plakat a stávají se neklidnými. V některých případech je možné snížit aktivitu nebo zvýšit tělesnou teplotu, protože vši jedovat osobu s produkty jejich životně důležité činnosti, v důsledku čehož vyvine dermatitidu.

  Všichni jsou často zmateni lupinami nebo společnými motemi. Při stisknutí vyzařují slabé, ale charakteristické kliknutí. Je třeba dítě prozkoumat v dobrém světle, oddělovat vlasy a vyčesat je.

  V lékařské praxi je speciální dřevěná lampa, která barví parazity modře, což výrazně zjednodušuje diagnostiku vší.

  Co stahovat?

  Co dělat Co jsou odvozené parazity? Terapie pedikulózy je zaměřena na zabíjení vši, odstranění nepříjemných symptomů a prevenci šíření onemocnění jinými. Existuje několik způsobů léčby, které se obvykle používají v kombinaci nebo kombinací mezi sebou.

  Doporučení pediatrů k léčbě plantárních bradavic u dětí naleznete na našich webových stránkách.

  Léky

  Insekticidy se používají k zabíjení parazitů, které se používají k léčbě místa infekce. Mohou to být následující léky:

  Léky jsou ve formě mastí, gelů nebo šamponů.

  Používají se nejméně dvakrát denně na infikovaných oblastech. Léčba by měla trvat několik týdnů, jelikož zdravotnické pomůcky zabíjejí pouze dospělé a larvy přežívají, takže se používají, dokud nebudou vyloučeny všechny škůdce.

  Doba aplikace je asi 10 minut. Poté se produkt vypláchne a vlasy se důkladně česají, aby se zbavili všedních vší.

  Různé léky způsobené imunitou různých druhů vši na léčivou látku, takže někdy musíte změnit nástroj na jiný, abyste dosáhli pozitivního výsledku.

  Šampon

  Šampony jsou nejpopulárnější léčbou vši, protože jsou snadno použitelné a děti na ně dobře reagují, na rozdíl od lékařských gelů a mastí. Zvažte nejoblíbenější profylaktické šampony:

   Veda - účinná složka je permetrin. Jeden z nejsilnějších prostředků vši s rychlým efektem. Šampon se nanáší po dobu 30 minut, poté se opatrně omyje čistou vodou a vlasy se musí provést. Lze je používat pouze děti starší 2 let.

 • NOC je analog Véd. Aplikace je podobná.
 • Hygia - šampon obsahuje permetrin a ocot, které jsou škodlivé všem. Jedná se o komplexní prostředek s vysokou účinností, jelikož z první aplikace jsou zabiti nejen dospělí, ale i mláďata. Šampon se aplikuje po dobu 30 minut, poté se odmyje a vlasy se vyřezávají.
 • Paranit - prostředek založený na čiré. Tato látka obklopuje parazity kvůli tomu, co se udusí a umírá. Šampon se nanáší na hlavu masážními pohyby, dokud nepropouští, pak je ponechán po dobu 15 minut a omýt.
 • Pedilin - Malathion je účinná látka, která ničí dospělé vši a jejich vejce. Šampon se aplikuje po dobu 20-30 minut a vymyje se. Silný prostředek, který může způsobit podráždění pokožky nebo alergie, a proto se používá pouze u dospělých dětí (9 let a starších).
 • Přečtěte si příznaky a léčbu bruxismu u dítěte zde.

  Lidové prostředky

  V boji proti všem se často používají lidové léky, které jsou docela účinné jako insekticidy:

  1. Kerosene. Je nanesen do pokožky a ponechán po dobu 2-3 hodin. Postup se opakuje každý den po celý týden. Nejoblíbenější lidový lék s osvědčenou účinností v praxi.
  2. Ocet Zředí se vodou 50 až 50 a umyje si vlasy. Poté byste měli pečlivě hřebetat. Oceu uvolní vázání vlasů a rozpustí nitky.

 • Dehtové mýdlo. Používá se v kombinaci s jinými prostředky, protože eliminuje jen svědění a pálení v hlavě. Stačí, abyste během léčby umyli vlasy mýdlem.
 • Tansy a pelyněk. Pro 1 litr vody vezměte 3 lžíce obou složek. Nástroj se po této hodině přivede k varu a infuze. Každý měsíc vyčesává mýdlo.
 • Brusinková šťáva. Džus se zředí vodou a vlasy se každý den umývají, dokud nebudou všechny viry zmizet. Brusinka rozpouští nitky, ale vši jsou odolnější vůči tomuto, takže tento nástroj je používán v kombinaci s ostatními.
 • Jak zacházet s balanitidou u chlapců? Přečtěte si o tom v našem článku.

  Prevence

  Měla by být dodržena řada preventivních opatření, aby se zabránilo výskytu vší:

  • je nutné sledovat osobní hygienu a vlasy na vlasy alespoň 2-3krát týdně;
  • ložní prádlo by mělo být pravidelně měněno;
  • v žádném případě nemůže používat někoho jiného pokrývku hlavy nebo hřeben;
  • všechny oděvy je třeba žehlit;
  • Je důležité, aby se hlavu dítěte procházely co nejčastěji, zvláště pokud je to často svědící nebo v jiných školách dochází k výskytu vší;
  • majitelé dlouhých vlasů je potřebují každým dnem vyčesat, aby byly čisté a nezakryté;
  • Preventivní rozhovory s dětmi by měly být prováděny tak, aby byly sami odpovědné za jejich hygienu.

  Je snadné chytit vši, ale je mnohem těžší se je zbavit.

  Jedná se o nebezpečné parazity, které mezi lidmi nesou různé choroby. Při prvních příznacích musíte konzultovat s lékařem přesné stanovení diagnózy.

  Pokud se vši potvrdí, léčba začne okamžitě. Mělo by se řídit všemi doporučeními lékaře, aby se tento onemocnění rychle zbavil.

  Dr. Komarovsky o hlavách všude u dětí v tomto videu:

  Žádáme vás, abyste se neléčili. Zaregistrujte se u lékaře!

  Co dělat, když má dítě vši?

  Předpoklad, že onemocnění nazývané "pedikulóza" je v minulosti, je hluboce mylné. Vypuknutí pedikulózy u dětí se objevuje v reálném čase, často vedoucí rodiče do stavu zmatku. Problém je tak běžný, že v praxi se s ním setkává téměř každá rodina. A jestliže dříve bylo obvyklé předpokládat, že patologie doprovází bezohledné lidi, moderní studie dokazují opak.

  Všichni u dětí se nacházejí v různých společenských vrstvách, bez ohledu na životní podmínky, čistotu. Naproti tomu patogeny preferují děti s dobře upravenými vlasy a čistým epitelem hlavy. Všude v těchto podmínkách je snadnější jíst lidskou krev. Léčba domácí pedikulózy je proto velmi aktuální téma zájmu mnoha lidí.

  Stanovení pedikulózy

  Problém se týká parazitických onemocnění epiteliálních obalů. U pedikulózy je parazita lidskou vousy. Habitus vší hlavě je kůže pokožky hlavy nebo pubis; oblečení člověka. Během vývoje parazita nasává lidskou krev, rychle se množí, položí vajíčka (nits) a přilepí je na vlasy.

  Lidstvo čelí problému pedikulózy ve starověku; Všudy se často nacházejí v hrobkách během archeologických vykopávek. Geografie šíření vší nemá žádné hranice. Parazit se stal společníkem nejnepříjemnějších jevů na planetě, jako jsou války, epidemie, hromadný hlad, přírodní katastrofy. V těchto okamžicích je člověk nejvíce náchylná k nemoci a pedikulóza je u dětí nejčastější. V moderní společnosti dokonce ani vysoce rozvinuté státy nemohou jednoznačně tvrdit, že pedikulóza je obchází.

  Včelařské odrůdy

  Věda zná obrovské množství druhů vši, lidé se stali oběťmi tří. Na základě toho lze podmíněně rozdělit onemocnění na tři typy:

  • Vší hlavy;
  • všední vši;
  • bolest hlavy.

  V prvním případě paraziti infikují chlupaté části hlavy.

  Ploshchitsy - jméno vši, které způsobují šíření vši. Ovlivňují epiteli šourku a pubis. Fotografie z nich lze nalézt na internetu nebo v různých publikacích.

  Existují případy lézí pankreatu, řas a obočí osoby; Brýle je nepříjemné, stejně jako samotná nemoc. K infekci dochází prostřednictvím sexuálního kontaktu, prostřednictvím výrobků osobní hygieny, ložního prádla.

  Vlasy šaty žijí v záhybech látek, z nichž se vyrábí prádlo a oblečení. Grafy lézí jsou plochy pokožky, která jsou v kontaktu s hmotou.

  První známky pedikulózy

  To může trvat asi týden od okamžiku infekce všemi hlavičkami až do nástupu zjevných příznaků, a proto je důležité provést pravidelné vyšetření dětí.

  Symptomatologie onemocnění je jednoduchá, přítomnost vší u dítěte je charakterizována

  • Svědění a zarudnutí v okcipitálních a temporálních zónách za ušními ušními štítky.
  • Vyrážka způsobená poškozením kůže od kousnutí.
  • Hřebeny, které jsou pak pokryty hnisavou kůrou a vysušeny.

  • Nity se nacházejí na vlasu. Venku se podobají malým šupinám stříbřitého stínu. Aby nedošlo k záměně vajíčků s lupinami, měli byste vidět fotografii. Kromě toho, na rozdíl od lupů, které se snadno otřese, odstranění nití z vlasů není snadné. Jsou připojeny k němu pomocí speciální lepivé látky vylučované dospělým během reprodukce.

  Metody přenosu pedikulózy

  Jak se mohou všichni objevovat u dítěte?

  Mezi hlavní metody infekce patří:

  • Přímá interakce s infikovanou osobou je nejčastější. Při návštěvě škol a mateřských škol jsou děti v úzkém kontaktu. Za takových podmínek je parazit snadno procházet na vlasy, věci, pokožku zdravého dítěte. Je to plazit, hmyz není schopen létat a skákat.
  • Použití několika dětí stejných osobních předmětů (hřebeny, ručníky, klobouky atd.). V tomto případě se může parazit dostat na každé dítě.
  • Koupání ve vodě, zábava s pískem. Všichni mohou přežít ve vodním prostředí a pískovat několik dní. Při plavání v rybnících, při hraní na pláži nebo v pískoviště je možnost infekce extrémně vysoká.

  Je třeba pamatovat na preventivní opatření:

  1. Nikdy nedovolte dětem používat osobní hygienické potřeby jiných osob.
  2. Pokud je vaše dítě v těsném kontaktu s ostatními dětmi, měli byste pravidelně kontrolovat jeho hlavu a oblečení. Při vyšetření byste měli vědět, jak vypadají vši. Na internetu najdete fotky parazitů a jejich vajec (nits).

  Pokud během prohlídky objevíte v hlavě dívku vousy nebo šupiny, neměňte paniku. Pediculóza dětí - častý jev, je nutné okamžitě léčit vši.

  Základní standardy a body v léčbě domácí pedikulózy

  Chcete-li odstranit vši, potřebujete čas a vytrvalost. Nemůžete se zbavit této nemoci, stříkat "nádherný nástroj"; Tento proces není jednoduchý.

  Možná je to péče o domácí pedikulózu, ale je třeba mít na paměti, že vši u dětí je třeba opatrně odstranit, jinak existuje riziko, že se parazité vrátí.

  Při léčbě domácí pedikulózy je třeba vědět:

  • Drogy používané v tomto problému, způsobují přizpůsobení, není nutné provádět více než tři dávky.
  • Proces léčby hlavy s léky by měl být prováděn v oblastech s častými lézemi: zadní část hlavy, ušní část, časová zóna.
  • Za prvé, živé parazity a nits jsou vyhubeny.
  • Dalším krokem je odstranění suchých nití.
  • Pro účely profylaxe je vhodné znovu provést léčbu
  • Zvažte věkovou hranici drog pro děti.
  • Léčba dětí se provádí s opatrností, protože se mohou objevit alergické reakce.
  • Provedení postupu odření, pečlivě zpracovává epitelium hlavy.
  • Postupujte podle pokynů pro drogu.
  • Po použití drogy důkladně umyjte pokožku a vlasy dítěte.
  • Je třeba vyčistit speciální hřeben mrtvých parazitů.

  Pokud dodržujete základní pravidla, nebude otázka, jak vyléčit pedikulózu, být tak akutní a výsledek nebude trvat dlouho.

  Pedikulóza může dítě způsobit nejen fyzický nepohodlí ve formě nepříjemných příznaků, ale také psychické poškození. Samotná skutečnost, že na vás žijí parazité, živí se krví, není pro každého člověka příjemná.

  Léčba pedikulózy u dětí

  Čím dříve začnete léčbu všemi, tím větší je šance, že se v krátké době zbavíte této nemoci. Za laboratorních podmínek byly vyvinuty spousty produktů, které byly empiricky testovány na vši. Při léčbě vši u dětí doma je nutné uplatňovat integrovaný přístup, kombinovat užívání drog a mechanické účinky (česání).

  Jak zacházet s pedikulózou? Moderní farmakologie je široká škála léčiv pro vši; Bohužel ne všechny poskytují požadovaný efekt. Paraziti jsou schopni se přizpůsobit a zvykat si na drogy, což významně snižuje účinek těchto postupů.

  Chemikálie, které mají insekticidní účinky, vám mohou pomoci zbavit se všech vší vašeho dítěte. Jedná se o přípravky na bázi permethrin, benzylbenzoát. Léky jsou prezentovány ve formě sprejů, šamponů, olejových emulzí, z nichž každá dobře léčí onemocnění.

  Insekticidní přípravky se prodávají v lékárnách a vydávají se bez lékařského předpisu. S ohledem na složité složení těchto nástrojů musíte přísně dodržovat pokyny pro použití. Stojí za to, že léky užíváte v několika dávkách a po určitou dobu je necháte na pokožce hlavy. Viry parazitů nejsou vždy ovlivněny těmito sloučeninami kvůli husté skořápce, ve které se nacházejí. Opakovaná léčba zabrání opakování. Trvání insekticidů se pohybuje od 10 minut do 12 hodin.

  Kombinace vší a nití

  Pokud najdete vši u dítěte, co dělat? Můžete je kombinovat. Kombinování je účinný způsob, jak mechanicky odstraňovat vší, která je již dlouho známa; je třeba ji opakovat několik týdnů. Po umytí hlavy je třeba aplikovat vlasový balzám na vlasy a vyčesat je hřebenem, hladce rozdělovat produkt, pak je třeba jít přes stejné oblasti se speciální hřebenem. Je lepší použít hřeben s kovovými zuby, je to nejúčinnější. Všechny nástroje musí být dobře umyté, protože spolu s balzám zůstanou s nimi paraziti. Po vyschnutí je třeba vlasy hřeben hřebenem.

  Jak zacházet se všemi lidskými léky

  Léčba pedikulózy s lidovými léky je možná, ale neměli bychom zapomenout, že pokud jde o účinnost a bezpečnost, jsou tyto léčebné přípravky mnohem horší než drogy vyvinuté v laboratoři.

  Kerosene, ocet a dichlorvos jsou považovány za nejčastější lidové "deliverery" vší. Tyto prostředky jsou rozděleny na pokožku hlavy, pokryté polyethylenem a kapesníkem nahoře, zanechává se po dobu 30-50 minut a poté se odstraňuje teplou vodou. Svojí povahou jsou tyto látky schopné ničit parazity, ale mají také zničující účinek na kořeny lidských vlasů, což je absolutní minus. Pokud se vši na epiteli hlavy může způsobit poškrábání, jestliže se pohltí, ve kterém tyto látky mohou vést ke komplikacím.

  Dalším oblíbeným prostředkem proti vši je směs hořčice, řepkového nebo kukuřičného oleje s hořčičným práškem. Pokud nesprávně vypočtete dobu aplikace takové směsi, můžete dostat spáleninu pokožky hlavy. Proto je třeba zjišťovat, že vši u dětí nejsou domácí ošetření prováděny s takovými nebezpečnými prostředky.

  Prevence pedikulózy

  Je třeba si vzpomenout na prevenci této nemoci. Rodiče by měli svým dětem podnítit hygienické dovednosti, vést konverzace na téma, proč není možné používat produkty hygieny jiných osob a osobní věci.

  Učte své dítě, aby dodržovalo minimální vzdálenost mezi ním a lidmi kolem něj, a tak je možné občas omezit možnost infekce.

  Pokud dívka vyrůstá ve vaší rodině, je lepší nechat ji ven z domu se svými vlasy volnou, účes by měl být pečlivě uklizený a tkaní opletení bude volbou.

  V době léčby by mělo být dítě omezeno na návštěvu zařízení pro péči o děti, neboť riziko šíření onemocnění mezi vrstevníky je pravděpodobné.

  Velmi často jedno dítě může infikovat celou třídu nebo skupinu.

  Děti, které jsou v pohybu a ve stavu hry, prostě nepamatují základní bezpečnostní pravidla, společně se setkají, přicházejí do těsného kontaktu, v němž je pro parazity velmi snadné přesunout se od infikovaného dítěte k zdravému.

  Není možné bezpodmínečně vyloučit riziko infekce všemi všemi, ale pokud dodržujete obecně přijatá pravidla a předpisy, je možné do značné míry snížit toto riziko a ochránit domácnost před infekcí takovou nepříjemnou chorobou.

  Dítě má vši - jak správně léčit

  Co když dítě má vši? Každý z nás se s touto záležitostí setkal alespoň jednou v životě, protože pedikulóza zůstává jednou z nejčastějších onemocnění. Jak se s tím vypořádat?

  Známky pedikulózy

  Jak identifikovat vši u dětí? Parazity můžete detekovat následujícími příznaky:

  • Těžké svědění, kvůli němuž dítě neustále škrábne hlavu;
  • Kousky kousnutí na kůži jsou malé světlé růžové tečky s bohatým červeným středem;
  • Lepené a matované vlasy;
  • Škrábance na kůži s kůrou nebo bez ní;
  • Přítomnost pustul a modravých skvrn na hlavě a krku;
  • Zvýšená úzkost, nepokoj, špatný spánek;
  • Přítomnost mnoha bělavých bodů v hlavě je nits (vši vejce). Na hlavě dítěte jsou jasně viditelné.

  Pediculóza je onemocnění, které způsobuje potíže dětem a spoustě potíží pro rodiče, protože není snadné odstraňovat vši.

  Symptomy pedikulózy se nezobrazují současně. Nejčastěji dítěti přitahuje pozornost přesně neklidné chování. A teprve po pár dnech mohou rodiče najít vši a jejich kousnutí.

  Jak zkontrolovat hlavu?

  Pokud si všimnete alespoň jednoho z uvedených příznaků, okamžitě proveďte pečlivější vyšetření hlavy. Vlasy mohou být jak suché, tak mokré, ale ve druhém případě bude účinnost testu mnohem vyšší (92% oproti 28%).

  Dítě je kontrolováno všemi podle tohoto schématu:

  • Vlhké prameny navlhčete vodou a lehce vysušte.
  • Nanášejte na ně jakýkoliv kondicionér - usnadňuje klouzání hřebenu.
  • Chraňte vlasy, abyste se zbavili uzlů.
  • Rozšiřte list papíru nebo lehké plenky.
  • Přetáhněte si vlasy častým hřebenem, pohybujte se od kořenů dolů.
  • Prohněte jej v jednom nebo v druhém směru a po každém ponoru zkontrolujte hřeben do hlavy vlasů.
  • Celou hlavu hřejte 2-3 krát.
  • Zkontrolujte plenku. Je-li vrstva pokrytá malým průsvitným nebo hnědo-hnědým hmyzem, je čas okamžitě začít bojovat se všemi všemi.
  • Podívejte se na vlasy u kořenů - to je místo, kde se nits usadí. Jedná se o malé průhledné korálky, těsně přilepené na prameny. Při rozdrcení nití vzniká slabý prasklý zvuk.
  Tip! Při vyšetření hlavy použijte hustý hřeben - umožňuje vám rychle identifikovat vši ve vlasech, než je obvyklá vizuální kontrola.

  Kde a jak může dítě vylézt parazity?

  Proč se na hlavách dětí objevují vši? Je možné infikovat tyto parazity pouze v týmu a pouze od jiné osoby. Nejvíce se aktivně šíří v mateřských školách, v letních táborech a školách. Děti v těchto institucích jsou v úzkém kontaktu, používají společné předměty pro domácnost, hračky atd. Méně často se vši přenášejí na veřejných místech - bazény, kadeřnické salóny, nemocnice, hotely. Špička infekce s pedikulózou spadá na začátku podzimu, kdy děti infikované v létě začnou chodit do školy a vrátit se do zahrady.

  Procedura léčby pedikulózy

  Další léčba doma probíhá v několika etapách.

  Krok 1. Určení závažnosti onemocnění

  Pokud dítě nemá silné škrábance a pustuly, stejně jako projevy ze strany neurologie, můžete se s tímto problémem vypořádat sami.

  Fáze 2. Výběr prostředků z pedikulózy

  Mohou být obchodně i lidové. Hlavní věc je zde bezpečnost, tak pečlivě přečtěte instrukce, držte se proporcí a nezanedbáváte věková kritéria. Pokud balíček říká, že nástroj nelze použít pro děti do 5 let, je to tak.

  Stupeň 3. Zpracování hlavy

  Buďte připraveni na to, že od vás bude vyžadovat spoustu času a morální síly. Samozřejmě je mnohem jednodušší odstranit vši z kapaliny a krátkých pramenů než od dlouhých a hustých.

  Stupeň 4. Kombinace nití a mrtvého hmyzu se speciálním hřebenem

  Obvykle je tento hřeben dodáván se šamponem nebo sprejovými všemi. V opačném případě lze v lékárně zakoupit samostatně. Před zahájením procedury doporučujeme opláchnout vlasy slabým roztokem kyseliny citrónové nebo stolního octa. Toto změkčuje plášť kokosu a usnadňuje jeho odstranění z pramenů.

  Kombinace se provádí také na listu bílého papíru nebo na lehkém kusu látky. Pak potřebují spálit hmyz a česané vlasy. Postup je prováděn každý den až do úplného vymizení vší a nití. Po každém zasedání se hřeben vaří po dobu 10 minut.

  Pozor! Kombinování může být dobrou alternativou v případech, kdy rodiče nechtějí ošetřovat hlavu dítěte speciálními přípravky. Je pravda, že požadovaný výsledek nebude dosažen rychle.

  Krok 5. Přepracování

  Musí se provádět v týdnu. Faktem je, že téměř všechny moderní drogy mají ovicidní účinek - zničí pouze dospělé jedince a larvy, ale vejce zůstávají nedotčeny. Opakované zpracování hlavy umožní zničení nově vylíhnutých larv. Poté budou vycpány pouze prázdné kokony.

  6. etapa dezinfekce věcí

  Abyste zabránili opakované infekci všemi, musíte nejoplněnější prádlo, prádlo, ručníky, hračky a klobouky vypít a potom žehlit hotovou žehličkou (nejen dítětem, ale i všemi členy rodiny). Matrace, čalouněný nábytek, polštáře, přikrývky a svrchní oděvy jsou také předmětem povinné léčby - pro tento účel existují antiparazitické aerosoly.

  Případně mohou být všechny kontaminované předměty vytlačeny za studena nebo složeny do uzavřeného vaku a umístěny do mrazničky několik hodin. Pokud to nechcete dělat, vyhazujte vše, co vši mohou zůstat.

  Také pečlivě zkontrolujte hlavy všech domácností a dalších lidí, kteří přišli do kontaktu s infikovaným dítětem. To musí být provedeno i bez příznaků!

  Moderní prostředky pro léčbu pedikulózy

  Všichni mohou být odstraněni z dítěte pomocí produktů, které obsahují permethrin, malathion, piperonyl butoxid a dimethicon. Všechny z nich mají několik forem uvolnění:

  • Šampony;
  • Spreje;
  • Krémy a masti;
  • Emulze a koncentráty.

  Emulze pedikulózy

  Hotové výrobky určené pro důkladnou impregnaci vlasů. Emulze se snadno odmyje pravidelným šamponem a nezanechává žádný mastný film.

  • "Ful Marx" je kapalina z hlavy vši založená na izopropylmyristátu a cyklomethicone. Lék prošel mnoha klinickými studiemi, nemá chuť, je poměrně jednoduchý. Dodává se s hřebenem. Použito od 5 let. Náklady - asi 300 rublů;
  • "Parazidóza" je lék proti pedikulóze, jehož hlavní účinnou látkou je fenotrin. Platí pro 2,5 roku. Náklady - asi 300 rublů;
  • Medifox je koncentrát pro přípravu 5% emulze ze svrabu a vši, která nemá prakticky žádné kontraindikace. Používá se od 1 roku;

  Medifox je vynikající koncentrát určený k ředění vodou před použitím.

  • "Foksilon" - vůně vši, která obsahuje benzylbenzoát a různé funkční přísady. Použito od 5 let. Cena - asi 150 rublů;
  • "Pedikulen Ultra" - účinné mléko obsahující alkohol, anýzový olej a další přísady. Použito od 5 let. Nevýhody zahrnují velmi špatný zápach a časté podráždění pokožky. Cena je asi 180 rublů.

  Tipy, které vám pomohou zbavit se vši:

  Šampony pedikulózy

  Použití anti-pediculent šampon je nejlepší možnost, jak se zbavit parazitů doma. Odlišuje se od ostatních léků díky snadnému použití, bezpečnosti pro zdraví a vysoké účinnosti. Šampon, zejména děti, je mnohem méně pravděpodobné, že způsobí podráždění a alergické reakce.

  Mezi nejúčinnější mohou bezpečně patří:

  • Paranit je populární lék na bázi černolínu. Má dehydratační a dusivý účinek na vši a šupiny, což snižuje počet přeživších jedinců na minimum. Náklady - asi 400 rublů;
  • "Veda-2" - obsahuje permethrin a další látky, které změkčují jeho působení;
  • "Hygia" - obsahuje dvě složky. První - permethrin - zničí dospělé vši. Druhá kyselina - kyselina octová - změkčuje plášť kokosu a pomáhá odstraňovat nitky. Tento lék může způsobit svědění, mravenčení a dokonce i mírné popáleniny (pouze na citlivé kůži). Při prvních známkách nepohodlí by se měl vypláchnout. Náklady - asi 200 rublů;
  • Tampónový šampon - používaný ke snížení hlavních příznaků vší, obsahuje fenol;
  • "Pedilin" je velmi dobrý prostředek proti vši a příšerám, který zahrnuje malathion, nejsilnější insekticid s kontaktem. Je třeba velmi pečlivě používat "Pedilin" - může to vést nejen k problémům s kůží, ale i k poruchám Národního shromáždění. Cena je asi 250 rublů.

  Spreje

  Mnoho rodičů dává přednost tomu, aby se vši v dítěti používaly speciální spreje. Oni přitahují použitelnost a vynikající výsledky.

  • "Pair Plus" je komplexní aerosol pro ničení parazitů, obsahuje současně tři účinné látky - malathion, permethrin a piperonylbutoxid. Platí pro 2,5 roku. Náklady - asi 700 rublů;
  • Nuda-Spray je bifázický insekticid, který odstraňuje všechny formy vývoje vší. Dodává se s hřebenem proti pedikulu. Náklady - asi 500 rublů;
  • A-PAR je univerzální sprej vhodný pro zpracování hlavy a jiných podezřelých povrchů (osobní předměty, jemné tkaniny, koberce, závěsy, čalouněný nábytek atd.). Cena je asi 600 rublů.

  Krémy, gely a masti

  Masti pro vši není tak populární, ale její účinnost neopomněla.

  • "Knicks" - obsahuje permethrin a pomocné složky. Má příjemnou vůni, ale často způsobuje nežádoucí účinky ve formě svědění, zarudnutí, vyrážky, otoku a parestézie. Náklady - asi 350 rublů;
  • Medifox-gel je oblíbený permethrinový přípravek, který se snadno odmyje pravidelným šamponem. Náklady - asi 250 rublů;
  • Nittifor je krém na bázi permetrinu, který zabraňuje množení vší. Neabsorbuje se do krve, proto je naprosto bezpečné pro zdraví, je vhodný k použití a zůstává aktivní po dobu až 2 týdnů. Může způsobit nežádoucí účinky, jako je brnění, pálení, svědění a erytém. Cena je asi 350 rublů.

  Lidové prostředky pro vší

  Lidové léky na pedikulózu nejsou horší než účinnost. Pro léčbu přizpůsobení vlasům:

  • Dustovské mýdlo;
  • Slabý roztok octu (1 díl 9% octu - 2 díly vody) - namočte prameny směsí nebo je nalijte do nádoby s postřikem a posypeme vlasy. Oplach potřebuje hodinu;
  • Borůvková šťáva - postihuje nejen dospělé vši, ale také na nitkách (kyselina jí jejich skořápku);
  • Směs 1 díl rostlinného oleje a 1 díl kerosenu se aplikuje po dobu 2 hodin;
  • Chemerichna voda (prodávána v lékárně) - kvůli své toxicitě je používána pouze ve velmi zanedbaných případech a teprve od 12 let. Určeno k utírání pokožky měkkými hnacími pohyby. Před tím se musíte ujistit, že na hlavě nejsou žádné rány. Po 30 minutách se vypláchne;
  • Peroxid vodíku;
  • Odšťavňovač, jehly, pelyněk, máta a lopuch - používají se jako spreje, stejně jako pro mytí a oplachování vlasů;
  • Směs 1 části mycího prostředku pro domácnost a 1 díl kerosenu v poměru 1: 1 se aplikuje po dobu 2 hodin;
  • Česneková maska;
  • Zředěný alkohol nebo vodka - vši sužují alkohol, takže se tyto prostředky často používají ve formě lotion (držte 2-3 hodiny).

  Ale nejradikálnější metoda boje proti všem všitkám je nulový účes.

  Prevence pedikulózy

  Prevence vší u dětí může být poměrně složitá cvičení. Nejprve musíte s dítětem mluvit o osobní hygieně a nemůžete sdílet svůj klobouk a hřeben s přáteli. Také naučte své dítě, aby nekontaktovalo bezohledné lidi, vrstevníky, trampy a děti se zjevnými známkami vší. Za druhé, budete muset říct ostatním rodičům o svém problému, aby mohli včas zjistit nákazu a zabránit rozvoji celé epidemie. Můžete také pomoci při takových preventivních opatřeních:

  • Umyjte si vlasy 2 krát týdně;
  • Změňte ložní prádlo (postel a postel) a ručníky včas;
  • Ujistěte se, že železné věci, věnujte pozornost záhybům a švům;
  • Aplikujte několik kapek levandulového nebo čajového oleje na krk, zadní část hlavy a kůži za ušima. Paraziti nemají rádi drsné pachy. Totéž může být provedeno u neinfikovaných rodinných příslušníků;
  • Každých pár dní pečlivě prohlédněte hlavu dítěte a pokořte si vlasy;
  • Vyhněte se místům, kde se mohou objevovat děti se všemi;
  • Co dělat s všemi u dítěte? Použijte profylaktické činidlo Paranit-reppelent. Ochrana proti vši. Skládá se z anýzového oleje, který negativně ovlivňuje parazity. Sprej má lehkou vůni a trvá 24 hodin. Cena je asi 600 rublů.

  Viz také: Léčba pedikulózy s lidovými léky

  Pro Více Informací O Suché Vlasy