logo

Co dělat svědící skalp

Svědění pokožky hlavy je spíše nepříjemný pocit, založený na odezvě těla ve formě podráždění oblastí kůže na vnější nebo vnitřní provokativní faktory. V některých případech je zánět epidermis a hlubších vrstev kůže způsoben určitými kožními chorobami.

Opakované poškrábání, z něhož nelze odolat, pouze zhoršuje problém, což vede k vzniku mikrotrhlin, odřenin, vředů. Porušení integrity stratum corneum epidermis hlavy je doprovázeno přidáním infekce. Chcete-li se zbavit svědění, musíte nejprve zjistit příčinu jejího výskytu a odstranit ho.

Příčiny svědění na hlavě

Nejenže to svědění nemůže být ignorováno, protože přináší do života mnoho nepříjemností, nemůže být ponecháno bez léčby. V některých případech to může být jen první známka potíží v těle, doprovázená výskytem zanícených šupinatých náplastí, ohniskem vlasů apod.

Provokativní faktory pruritu jsou mnoho, v každém případě je důležité určit přesné, jinak se zbavit nebude fungovat.

Příčiny svrbivé pokožky hlavy, které se netýkají onemocnění:

 • Stres. Časté vzrušení a psycho-emoční přetížení jsou doprovázeny zvýšeným uvolňováním adrenalinu do krve. Při fyzickém namáhání se tento hormon spotřebuje, ale pokud motorická aktivita nestačí, jeho akumulace se zvyšující se koncentrací v krvi vede k napnutí svalů celého těla, ke vzniku pruritu. Často se tento pocit nazývá svědění na nervu.
 • Nadměrné svalové napětí. Vzhledem k prodlouženým tahům occipitálních a ramenních svalů dochází k narušení krevního oběhu v oblasti hlavy, což je často doprovázeno svěděním kůže spolu s dalšími příznaky.
 • Suchá pokožka hlavy. Mohou se vyskytnout z tepelných účinků na vlasy a pokožku - časté sušení foukáním, použití žehličky k vyhlazení vlasů nebo kudrlinky. Jiné příčiny sucha: těžké vyčerpání těla, časté mytí vlasů, strava s ostrým omezením tuku, stáří (když žlázy téměř přestanou fungovat). Výsledkem je nedostatečné množství mazu, vlasy jsou tenké a křehké a rychle absorbují vlhkost. Mazové žlázy některých lidí v reakci na situaci kompenzují tvorbu nadměrného množství tuku. Osoba, která nesprávně posuzuje problém, začne používat šampon pro mastné vlasy, což dále zhoršuje stav kůže.
 • Podráždění kůže nebo zjevné alergické reakce na použití kosmetiky, jako je lak, šampon, různé pěny, balzámy, barvivo na vlasy apod. Problém barvení vlasů je zvláště důležitý pro ženy. Častá změna barvy od různých výrobců a / nebo nepřesné časové vedení barvení přinejlepším vede k nadměrnému vysychání pokožky hlavy a lupů, v nejhorším případě k rozvoji alergického zánětu. To platí zejména pro barvy, které zahrnují čpavek nebo peroxid vodíku.
 • Alergie k chemikáliím pro domácnost (kontaktní dermatitida). Různé prací prášky, odrůdy mýdla s vonnými látkami, detergenty na mytí nádobí často způsobují alergie, které se projevují kožními vyrážkami, svědění na různých částech těla, včetně hlavy.
 • Hypovitaminóza. Příjem mikroelementů a vitaminů, které nesplňují potřeby těla nebo úplná absence některých z nich, trvale ovlivňuje stav kůže, což vede ke svědění, a to nejen.

Nemoci doprovázené svěděním skalpu:

 • Seboroická dermatitida je zánětlivé a chronické kožní onemocnění vyvolané kvasinkovou lipofilní houbou Pityrosporum ovale. Seborrhea je jedním z mnoha projevů seboroické dermatitidy. Na počátku onemocnění se objevují lupiny, doprovázené svěděním kůže a později seborrheickými plaky, které se rozšířily téměř na celý povrch hlavy.
 • Seborrhea je časté onemocnění pokožky hlavy, se svěděním. Je charakterizován zánětem kožních vrstev, zvýšenou produkcí sekrece mazových žláz - epidermálními lipidy, stejně jako změnami v složení kožního mazu. Hlavní příznaky nemoci - zánětlivé zhuštění horní (povrchové) vrstvy epidermis; vzhled bělavých šupin - lupů a v pokročilých případech - červených plátů pokrytých krustami; závažné svědění.

Suchý typ seborrhy se projevuje ztenčením a křehkými vlasy, svěděním, tvorbou olupujících se ohnisek s velkým množstvím suchých lupin. Když vlasy seborrých vlasů svítí, vypadají neuspořádané a mastné a nažloutlé lupínky jsou silně nasycené mazu.

 • Pediculóza je parazitní kožní onemocnění způsobená různými typy vší. Pediculóza pokožky hlavy provokuje hlavici - Pediculus humanus capitis, která se dostává na kůži při ignorování pravidel osobní hygieny: používání hřebene někoho jiného, ​​nošení hlavy někoho jiného atd.
 • Psoriáza je chronické onemocnění kůže, kloubů a nehtů ze skupiny šupinatého herpesu. Existuje mnoho typů onemocnění, z nichž hlavní jsou vulgární, pustulární, kapkovitá. Tyto druhy, spolu s poškozením různých částí pokožky celého těla, také ovlivňují pokožku hlavy, projevující se psoriatickými pláty, se zvětšením velikosti, které tvoří velké vločkované desky. Kůže je zapálená, může tvořit pustuly se serózním obsahem. Po jejich otevření vzniknou sušené krusty. Těžké svědění od poškrábání se zintenzivňuje.
 • Folikulitida je zánět vlasových folikulů infekční povahy. Výskyt pustulů s purulentním obsahem a jejich následné otevírání s tvorbou v tomto místě malých vředů, pokrytých krvavými purulentními krusty, je doprovázeno bolestivými pocity, svěděním různého stupně závažnosti.
 • Demodekóza je kožní onemocnění vyvolané mikroskopickými roztoči rodu Demodex. Roztoč s dlouhým tělem podobným červům - demodex folliculorum longus - žije ve vlasových folikulích, s krátkým - demodexem folliculorum brevis - v mazových žlázách. Různé oblasti těla jsou ovlivněny, včetně pokožky hlavy. Existuje závažné svědění a vypadávání vlasů.
 • Dermatofytózy - infekční houbové choroby zeoantroponózy. Patří mezi ně favus, trichophytosis (kožní onemocnění), microsporia. Choroby jsou doprovázeny svěděním, zlomeninou nebo úplnou ztrátou vlasů v lézích hub.

Pruritus lze pozorovat na pozadí diabetes mellitus, roztroušené sklerózy, určitých onemocnění jater a žlučníku, například cirhózy, virové hepatitidy, kalciové cholecystitidy.

Svrbení pokožky hlavy: diagnóza

Chcete-li zjistit příčinu svědění, určit potřebná diagnostická opatření a vyvinout taktiku léčby, musíte kontaktovat jednoho z lékařů - dermatologa, trichologa, mykologa nebo dermatokosmetologa. Na základě etiologie onemocnění může být nezbytné konzultovat s dalšími specialisty - endokrinologem, alergikem nebo neurológem.

V první fázi provádí lékař lékařské vyšetření: zjišťuje možné příčiny svědění, stejně jako jeho vlastnosti - trvání a intenzitu, zkoumá postiženou kůži. Ve druhé fázi přiřazuje různé studie, jejichž výsledky mohou potvrdit předpokládanou diagnózu.

Diagnostické metody používané k určení patologie, která způsobila svědění na hlavě:

 • Mikroskopické vyšetření biomateriálu, například obsahu vlasového folikulu, pro detekci podkožního roztoče Demodex. Je předepsána pro podezření na demodikózu.
 • Mikroskopie škrábání s hladkou pokožkou na patogenních houbách. Metoda je používána pro trichofytia, folikulitidu, mikrosporu a mnoho dalších houbových onemocnění.
 • Bakteriologická kultura vypouštění / škrábání na mikroflóře identifikovat typ patogenu a určit jeho náchylnost k antibiotikům, antimykotikům nebo jiným chemoterapeutickým lékům. Studie je nutná k identifikaci folikulitidy, trichofytie atd.
 • Fluorescenční diagnostika s dřevěnou lampou - UV lampa s filtrem. Přiřaďte různým mykózám, dermatosům.
 • Histologické vyšetření kousky postižené kůže. Je určen pro psoriázu.
 • Dermatoskopie Provádí se v případech podezření na favus nebo seboroickou dermatitidu.
 • Spektrální studium vlasů na mikroživinách pomáhá určit příčinu seboroické dermatitidy.
 • Výzkum hormonálního pozadí pacienta. Analýzy jsou potřebné k určení příčiny pruritu v pokožce hlavy.

Léčba pokožky hlavy

Léčba závisí na patologii, která ji způsobila. Zvláštní pozornost by měla být věnována barvám a přípravkům pro péči o vlasy. Správně vyberte balzámy, šampony, masky. Měli by odpovídat vašemu typu pokožky a struktuře vlasů. Doporučujeme, abyste nepoužívali vysoušeč vlasů, curlingu nebo jiného zařízení, které působí na vlasy s vysokou teplotou.

Hlavní terapií atopické dermatitidy a různých alergických reakcí jsou antihistaminika - tavegil, zyrtec, loratidin a další. Ale především je třeba identifikovat příčinu přecitlivělosti organismu, na kterou alergen reaguje tak násilně a odmítá jej užívání nebo se vyvaruje jeho použití.

Seboroická dermatitida je komplexně léčena. Lokální etiotropní léčba spočívá v použití šamponů s obsahem zinku, keratolytických složek a antifungální aktivity, například nizoral šamponu. Provádějte kurzu užívající jednu z antimykotik - ketokonazol, itrakonazol, terbinafin, atd. Pokud se spojila infekce bakteriální přírody, pak se antibiotika ukazují jako masť. Použití kortikosteroidů není vyloučeno. Efektivní fyzioterapie - vysokofrekvenční proudy podle Darsonvalu a kryomassage pokožky hlavy.

Komplexní léčba demodikózy je dlouhodobá, zahrnuje antiparazitickou farmakoterapii, lokální léčbu gelem s metronidazolem a / nebo etherovou nebo alkoholovou lékárnou "mluvčí" spolu s kosmetickými postupy, které obnovují ochranné funkce pokožky. Slabé elektrické proudy během elektroforézy s hydratačními činidly dočasně blokují činnost klíštěte a zvlhčující látky pronikají do hlubších vrstev kůže, léčí ho a normalizují tvorbu kožního mazu.

Skalp postižený kůrovcem je léčen perorálním orálním podáním antifungálních léků, například intrasilu nebo jiných činidel ze skupiny derivátů triazolu. Lokálně se pokožka střídá střídavě s jedním z roztoků obsahujících jod a protiplísňovým gelem. Před léčbou se všechny vlasy z postižené plochy hlavy oholejí. Salicylická masť a roztok manganistanu draselného pomáhají zbavit se hnisavého infiltrátu při aplikaci na kůži, který změkčuje vzniklé kůry, po které jsou dobře odstraněny.

Pokud je příčinou svrbení všeobecná nemoc, musí být síla směřována k její léčbě. S nedostatkem vitaminů a stopových prvků si vezměte vhodný komplex vitamínů a minerálů. Odstranění lupů, zmírnění svědění, posilování vlasových kořenů pomáhá tradičním metodám léčby, ale nejdříve byste se měli obrátit na dermatologa, abyste pochopili důvody a neměli byste se o nic léčit.

Svrbení pokožky hlavy způsobuje léčbu

Svrbená skalp je trvalý nebo dočasný pocit podráždění oblasti pokožky, což nám dává spoustu nepříjemností. Ve většině případů se svědění projeví ve formě reakce organismu na podnět, ale v některých situacích může tento jev znamenat přítomnost jakýchkoli onemocnění. Silné svědění pokožky hlavy v trvalé formě může vést ke ztenčení pokožky, na pozadí poškrábání, poškození ve formě prasklin, stejně jako zánět, pokud dojde k infekci.

Je třeba poznamenat, že svědění by nemělo být ignorováno, zvláště v případech, kdy je provázena těžkou ztrátou vlasů nebo výskytem vředů nebo červených skvrn na kůži. Je důležité zjistit příčinu tohoto jevu, pro který byste měli konzultovat dermatologa a trichologa, který po diagnóze předepíše optimální terapii. Ve většině případů se svědění pokožky hlavy úspěšně léčí doma. Pravidelně, po odstranění zdroje podráždění (dráždivého), svědění samotné prochází přímo.

Příčiny pruritu.

V lékařské praxi jsou nejčastějšími příčinami svědění pokožky hlavy:

Paraziti (vši, klíšťata atd.).
Chcete-li vyloučit možnost parazitární infekce (například pedikulóza (vši) nebo demodikóza (akné železo)), měli byste navštívit dermatologa. Doma, jen pro případ, můžete požádat své blízké, aby se podívali na kůži a vlasy u kořenů lupou.

Lupy
Výskyt lupů často vede k silnému a vyčerpávajícímu pruritu. K odstranění toho často začínají používat jakékoliv metody a metody, které často nedělají stav, a hlavní nemoc (lupy) se ve většině případů nezohledňuje, což je zcela nepřijatelné, protože zdroj jeho výskytu je porušení procesu tvorby tuku. To, na druhé straně, bez řádné léčby může vést k rozvoji vážnější choroby - seborrheic ekzém. Proto se při vzniku lupů doprovází kožní svědění, je třeba požádat trichlóga, který předepíše vhodnou léčbu, včetně stravy, imunomodulátorů, zdravotních šamponů a léků.

Seborrhea (seboroická dermatitida).
Toto kožní onemocnění je způsobeno narušením mazových žláz: suchá seborrhea je důsledkem poklesu aktivity mazových žláz, mastná seborea se vyskytuje na pozadí nadměrné sekrece mazu se sníženým chemickým složením. Suchá seborrhea je doprovázena lupinami, závažným svěděním pokožky hlavy, akné na kůži.

Alergické reakce na šampony a jiné výrobky pro péči o vlasy.
Často se při změně prostředků nebo přípravků pro péči o vlasy (maska, kondicionér, šampon, balzám, styling nebo barviva) pokožka začíná svědit špatně. V případě svědění, ihned po aplikaci nového léčebného prostředku, doporučujeme vrátit se k dříve testované starší nebo zkusit jiný přípravek, který neobsahuje látky, jako je laureth sodný nebo laurylsulfát sodný (obvykle na obalu takových výrobků je napsáno "hypoalergenní"). To je často zdrojem svědění. Pokud svrchnutí nezmizí po změně šamponu, měli byste se poradit s tricholožkou, která diagnostikuje pokožku hlavy a testuje přítomnost alergických reakcí.

Alergie k barvivům na vlasy je také běžným jevem, který může způsobit svědění pokožky. Obvykle obsahují inkousty obsahující amoniak a peroxid vodíku v jejich složení alergickou kožní reakci. Aby se zabránilo tomuto jevu, doporučuje se upřednostňovat šampony a neamoniakální barvy. Ale v tomto případě nikdo není imunní vůči alergii. Ze sebe přidám, že před jakýmkoli postupem, ať už jde o barvení vlasů nebo o kosmetický postup, vždy proveďte alergický test. Pokud je pokožka po barvení stále svědí a svědí, můžete použít speciální šampony pro neutralizaci barviv, aplikují se po vymytí laku. Doporučuje se, aby si po vymytí barvy umyly vlasy.

Alergie k pracímu prostředku (prášek na mytí) nebo oplachu na mytí ložního prádla může také způsobit podráždění a tím i svědění pokožky hlavy.

Časté mytí a používání zařízení pro sušení a styling vlasů.
Mnoho žen, aniž by to vědělo, vyvolalo vzhled pruritu. A časté umývání hlavy není výjimkou. Kromě toho pravidelné používání vysoušeče vlasů pro vysoušení vlasů, rovnačky a mnoho dalších prostředků na vlasy nejen vysušuje pokožku, ale také negativně ovlivňuje stav vlasů samotných.

V takových případech je třeba se zřeknout časté změny značek výrobků pro péči o vlasy, používat osvědčené nástroje a současně sledovat stav pokožky hlavy. Při nejmenším svědění a spálení byste měli okamžitě opustit jejich použití.

Suchá kůže
Při nedostatečném množství kožního mazu se vlasy stávají suchými a křehkými, začínají silně elektrifikovat, chmýřit, neumí dobře a rychle absorbují vlhkost. Stává se, že nadměrně suchá skalp náhle začne produkovat více tuku. Jedná se pouze o ochrannou reakci kůže z možného negativního vlivu zvenčí, ale často se považuje za nadměrný obsah tuku v kořenech, v důsledku čehož začnou používat mastné přípravky pro péči o vlasy. To vše dělá vlasy a pokožku ještě suchší. V této situaci odborníci trvají na používání speciálních hydratačních šamponů, balzámů, masky a krémů intenzivního hydratačního působení.

Také svědění kůže může nastat na pozadí nedostatku nenasycených mastných kyselin, vitamínů a mikroelementů v těle.

Hubové choroby pokožky hlavy.
Hlezivé léze také způsobují vážné svědění. V této situaci odborníci doporučují výsev houby, v souladu s níž je předepsán průběh léčby, včetně použití terapeutických šamponů a lotionů, stejně jako antifungálních léků (Clotrimazole, Griseofulvin, Miconazol). Kromě toho se doporučuje, aby pacienti při mytí vlasů používali speciální šampon Ketoconazal, který obsahuje sulfid selenu. V některých případech jsou také určeny finanční prostředky na posílení imunitního systému. Pokud nemáte příležitost navštívit specialisty, léky antifungální léčiva, které obsahují takové složky, jako jsou pyroctonolamin, pyrithion zinečnatý, climbazol a další, pomohou vyrovnat se s houbovým onemocněním pokožky hlavy.

Různé stresory.
Stresové situace (psychický tlak, duševní nebo fyzická nadměrná zátěž, emoční nestabilita, nemoc nebo smrt milovaných) jsou již prokázány a mohou také být zdrojem svědění kůže hlavy. Na pozadí stresu v těle je nadměrná produkce adrenalinu. Cvičení je nezbytné k odstranění těla z těla. Pokud nejsou žádné, adrenalin se začne hromadit v krvi, což vede k vypadávání vyčerpávajícího svědění kůže.

Dermatofytózy (lišejníky).
Lichen je nákazlivé kožní léze houbové povahy. Tento problém je častý u dětí, které jsou v kontaktu s dětskými skupinami nebo nákazlivými zvířaty. Hlavní příznaky lichenů jsou výskyt špičatých lézí na hlavě hlavy v oblasti, kde se vlasy rozpadají nebo úplně spadnou.

Svalové napětí.
Svědění kůže může být také důsledkem nadměrné svalové deformace. Nejčastěji svědění vyvolává napětí svalů na zádech, ramenou, krku, na pozadí kterého se mikrocirkulace krve také zhoršuje. Navíc konstantní napětí svalů hlavy může vyvolat mikrotrauma svalových vláken, což vede k zánětlivému procesu, který je také doprovázen intenzivním a přetrvávajícím svěděním kůže.

V závažných případech se svědění vyskytuje v důsledku intenzivního vypadávání vlasů. V tomto provedení bude lékař schopen pomoci speciální intenzivní péči, která je zaměřena na uvolnění svalových vláken hlavy.

Léčba svrbení pokožky hlavy.

Vzhledem k tomu, že svědění je pouze následkem nebo symptomem, je pro jeho léčbu nutné identifikovat a odstranit příčinu, která ji způsobila. V tomto případě potřebujete pomoc specialisty, který po kompletní diagnóze (různé studie s ohledem na klinické projevy a konkrétní případ) předepíše optimální léčbu.

Pokud se elementární parazity (například vši) ukázaly být příčinou svědění, pak pro jejich odstranění by měly být v lékárně zakoupeny moderní účinné prostředky pro tyto parazity (Nittifor (roztok nebo krém), Para Plus aerosol, Pediculen lotion). Po odstranění vší byste se měli zbavit nití použitím častých hřebenatců. Doporučuje se rovněž zkontrolovat přítomnost vší zbytku rodiny a pacientovo oblečení a podestýlka by měly být vařeny a žehlény horkou žehličkou. V tomto případě bych nedoporučoval, aby se uchýlili k lidovým metodám (např. Kerosen), nejenže nepomáhají, ale mohou také ublížit. Na rozdíl od všude je zjištění přítomnosti demodikózy poněkud obtížnější, ale doktor to udělá za pár vteřin. Pro léčbu demodikózy je nutné se poradit s lékařem, pouze on může předepsat léky.

Léčba seborrhy je dlouhý a komplikovaný proces. Důležité v léčbě onemocnění jsou správná výživa, vyhýbání se stresu, hormonální rovnováhy (porušení může vyvolat seborrheu), respekt k spánku a odpočinku. Dále je důležité, aby pacienti sledovali čistotu pokožky hlavy.

Při suché pokožce budou užitečné nutriční masky, které budou mít změkčující účinek a zlepší mikrocirkulaci. Velmi důležitá je i soulad s režimem pití (nejméně jeden a půl litru vody denně), což zabrání dehydrataci.

Pokud je svědění způsobeno nedostatkem vitaminů a minerálů, měli byste vypít vitamín (Vitrum, Complivit, Abeceda, Centrum atd.).

Léčba svědění lidových léků.
Fytoterapie a masáž jsou zvláště účinné při léčbě pokožky hlavy. Vývary léčivých bylin byly již dlouho používány k normalizaci práce mazových žláz. Zvláště užitečné pro kůži a výtažky kopřivy, dubové kůry, heřmánek. Masáž stimuluje krevní oběh, což zase zlepšuje výživu pokožky.

Cibule a česneková šťáva díky své síře a obsahu kyselin účinně eliminují lupy a zmírňuje pruritus způsobený barvením vlasů. V čerstvé šťávě z cibule nebo česneku přidejte citronovou šťávu a rostlinný olej (nejlépe olivový olej), vše ve stejném poměru. Aplikujte kompozici na mokré vlasy a pokožku a nechte půl hodiny, poté opláchněte teplou vodou trochou citronové šťávy nebo octa.

Pro tentýž účel efektivně použijte jablkovou masku. Rozetřete na hrubé struhadle jedno jablko střední velikosti. Velké jablko třepe na strouhák a před praní se výsledná hmota na vlasy a pokožku hlavy. Horní klobouk z bavlny. Držte masku půl hodiny a omývejte ji. Doporučuje se používat dvakrát týdně.

Pampeliška květina také účinně pomáhá zmírnit svědění skalp. Hrst čerstvých květů pampelišky rozsekat a umístit do sklenice. Tato bylinná hmota nalijte 50 ml vodky, džus jednoho čerstvě vymačkaného citronu a lžičku medu, nejlépe v tekuté formě. Vše důkladně promíchejte a nechte 2 hodiny vložit. Po uplynutí stanovené doby musí být výsledná tinktáze vypuštěna. Polovinu hodiny před praním nanášejte infuzi na kůži a vlasy, položte na vrchol bavlněnou čepici nebo šátek. Po čase si umyjte vlasy šamponem.

Cibulová kůra je také vhodná pro tyto účely. Omyjte švestky ze čtyř cibulí a vložte je do smaltované mísy a nalijte litr vroucí vody. Smíchejte směs na oheň a vaříme hodinu na nízké teplotě. Aplikujte tento vývar jako kondicionér po umytí hlavy. Živný materiál pomáhá po dvou nebo třech použitích.

Pokud tyto jednoduché metody nezbavují svědění, doporučuje se poradit se s lékařem, aby se vyloučily závažnější problémy a kožní onemocnění.

Proč ti to svědí?

Když na první pohled hlava začíná svědčit bez příčiny, existuje důvod k obavám. Často nejhorší připomíná, ale důvody mohou být naprosto neškodné. Nebo naopak, svědění může být příznakem vážných onemocnění. Proč to svědí a co s tím dělat? Každý by měl znát odpovědi na tyto otázky, aby reagoval a pomáhal sami včas.

Důvody, proč se hlava dotýká, pokud nejsou vši

První věc, kterou většina lidí spojuje hlavou svědění je vši. Nicméně osoba, která se stará o sebe, dodržuje hygienická pravidla, pravděpodobnost infekce těmito parazity je velmi malá. Po prozkoumání sebe sama nebo dotazování na něho milovaného člověka je snadné vyloučit přítomnost vší, jejich přítomnost je zjištěna pouhým okem nebo lupou. A pokud jste přesvědčeni, že neexistují žádné parazity, stojí za zvážení dalších možných příčin svědění.

Proč je pokožka pokožky suchá a svědčí po umytí

Svědění, které je pozorováno po umytí hlavy, říká, že složení šamponu nevyhovuje osobě. To může být způsobeno:

 • Pokud jde o přísady šamponu, alergie na vlasy nebo vlasy. Často se tato reakce stává, pokud laurylsulfát nebo laurethsulfát sodný jsou zahrnuty do šamponu. Pokud ano, stojí za to přechod na šampon s jemnější kompozicí.
 • Existuje alergie na změkčovadlo nebo prášek používaný k mytí ručníků. Tento faktor je možný, pokud výskyt svrbení se shoduje s testováním nových produktů, které nejsou pro lidi známé. Často, návrat k již osvědčeným prostředkům vede ke zmizení nepohodlí.
 • Jaký je špatný typ šamponu? Při zvýšené suchosti pokožky hlavy je sekrece tuku nadměrná, ale má jiné složení. Často v těchto případech lidé mylně vybírají šampon pro mastné vlasy, aby odmastili kořeny, ale tyto produkty suší kůži ještě víc, což zhoršuje situaci. Existují svědění, pálení, křehké vlasy.

Při vzplanutí podráždění po barvení vlasů

Po rozšíření nebo barvení vlasů může dojít k nepříjemným pocitům pálení a svědění. Pokud je pokožka hlavy svědčící v tomto případě:

 • Barvivo není vhodné pro osobu z důvodu alergie na složky, které tvoří její složení. Je nutné ho opustit, přejít na výrobky jiného výrobce a namazat hlavu po nátěru jakýmkoli uklidňujícím, protizánětlivým činidlem (lotion, balzám nebo odvar na bázi heřmánku, neplodnosti nebo šňůry).
 • Barvivo na vlasy obsahuje příliš agresivní složky, které nadměrně osuší pokožku hlavy, způsobují alergické reakce, mají negativní vliv na pokožku. Takové podráždění, svědění jsou často po henné. V těchto případech se ženám doporučuje, aby přešli na benígnější léky, jako jsou tónovací šampony nebo barvy s nízkým obsahem čpavku.

Svrbení hlavy a vypadávání vlasů vypadnou

Pokud je pokožka hlavy poškrábaná a vlasy vypadnou, důvodem je jeden z následujících problémů:

 • Avitaminóza často způsobuje nejen svědění, ale i ztrátu vlasů, což vede k oslabení žárovek, křehkosti.
 • Výskyt různých houbových onemocnění a mikroorganismů u dětí nebo dospělých (např. Kožních onemocnění) vede k vypadávání peelingu na pokožce hlavy, jejich ztrátě a závažnému svědění, což je často nemožné tolerovat. Je nemožné vyřešit tento problém sami - je třeba objasnit povahu onemocnění od té doby Může být nedílnou součástí rozsáhlejšího komplexního onemocnění, které snižuje celkovou imunitu člověka.
 • Porušení řádného fungování vnitřních orgánů vede ke zhoršení toku všech procesů v těle, což ovlivňuje kvalitu vlasů, způsobuje křehkost, mastné vlasy a v důsledku toho se vyznačuje jejich ztrátou a svěděním hlavy.

S peelingem a lupinami

 • Těžké svědění souběžně s lupinami a zvýšeným obsahem tuku může naznačovat přítomnost takového onemocnění, jako je skalpová boreborrhea (zvýšená tvorba tuku, peeling) nebo seboroická dermatitida (peeling a červené skvrny na kůži). Jedná se o závažná onemocnění, která jsou složitá. Je těžké léčit doma, takže pokud máte podezření na seborrheu, měli byste se určitě obrátit na dermatologa nebo trichologa.
 • Stres, nervové vyčerpání, špatná výživa, oslabená imunita, hormonální poruchy u dospělých často působí jako katalyzátory vývoje seborrhy. Ale sami o sobě mohou tyto faktory způsobit svědění, lupy, ztrátu vlasů slabé a středně závažné. Dokonce i z vody se zvýšenou tvrdostí, od sladké, spotřebované v nadměrné množství, může vzniknout podobný problém. V takovém případě se hlava stále dotýká, vznik nepohodlí, svrbení je obtížné spojit s určitou událostí (například mytí hlavy, barvení).
 • Přítomnost lupů, která neprochází seborrheu, ale je nezávislým porušením, vede ke vzniku slabého a mírného svědění. Příčiny odlupování epidermis vloček často spočívají v genetické predispozici, obecných zdravotních problémech (například metabolických poruchách) nebo jsou výsledkem negativních vnějších faktorů (například alergie na produkty péče o vlasy). Lupiny, stejně jako jiné nemoci, se musí léčit.
 • Psoriáza je těžké autoimunitní onemocnění kůže, které je katalyzováno silným stresem, nevyváženou výživou a narušenou imunitou. Má formu šupinatých zón s tendencí zvyšovat plochu. Při vzplanutí lézí na pokožce hlavy se vyskytují svědění a nepohodlí.

Co dělat a jak léčit, pokud je poškrábaná pokožka hlavy

Pokud se objeví nepříjemné pocity, svědění hlavy, nadměrná a atypická pokožka pokožky, kožní léze, pupínky, je třeba se poradit s dermatolistou nebo tricholožkou. Budou provádět všechny potřebné testy, určovat příčinu příznaků, zdroj problému a předepsat vhodnou léčbu. Avšak v některých případech, kdy není naléhavá příležitost jít do nemocnice a svědění je velmi intenzivní, měli byste použít nástroje, které vám pomohou zlepšit vaši pohodu.

Šampóny a lupy a svědění

Nejjednodušší způsob, jak odstranit pocit svědění a pálení, jsou speciální šampony. Na základě těchto příznaků můžete použít prostředky proti:

 • lupy (při absenci alergií);
 • houby, herpes (antifungální činidla, například climbazol, pyrithion zinečnatý);
 • svědění nervové nebo alergické etiologie (lotion s obsahem kyseliny salicylové, dehet v kombinaci s obecnou terapií);
 • seborrhea - lékařské masky (obsahující ketokonazol, dehet, síru, kyselinu salicylovou, antibakteriální látky);
 • podráždění - uklidňující, odstranění zarudnutí, zánětlivé šampóny (na bázi heřmánku, posloupnosti, dalších bylin).

Jak se zbavit svědícího skalpu?

Svrbení pokožky hlavy je dočasné nebo trvalé podráždění pokožky, které člověku způsobuje nepohodlí.

Tato podmínka přispívá k vlivu vnějších negativních faktorů. Ale v některých případech svědění může signalizovat přítomnost závažných onemocnění. Někdy se k tomu přidává zarudnutí pokožky hlavy.

Takový problém je třeba věnovat včas. Ve většině případů to účinně pomůže odstranit svědění ošetření pokožky hlavy doma. Nejčastěji po odstranění zdroje podráždění zmizí svědění.

Vývoj onemocnění povede k vyčerpání kůže, poškození ve formě prasklin. Na druhou stranu to může způsobit přidání infekce a způsobit zánět.

Příčiny pruritu

Je důležité zjistit příčinu svědění pokožky hlavy. Teprve potom se můžete trvale zbavit tohoto problému.

Mezi hlavní důvody patří:

 1. Parazitické léze. Na pokožce hlavy může parazitizovat vši, blechy, klíšťata, filarii. To je nejčastější důvod. Pro diagnostiku je to velmi jednoduché. Tyto parazity jsou vizuálně viditelné.
 2. Houba Existuje mnoho druhů hub na pokožce hlavy. Při normální imunitě těla jsou neškodné. Ale s příchodem příznivých podmínek pro energickou činnost houby se rozvíjí všestranný stav. Je doprovázena nesnesitelným svěděním.
 3. Diabetes. Vysoká hladina cukru v krvi může způsobit svědění pokožky hlavy. A může to také vyplynout z nadměrné konzumace sladkostí. Současně je nutné vyloučit sladkou stravu a držet se určité stravy. Po chvíli zmizí svědění.
 4. Lupy Vzhled lupů často vede k závažnému pruritu. Často nevědí, jak s nimi zacházet, lidé používají různé dostupné nástroje. V tomto případě lupiny nezmizí, protože jejich vzhled je důsledkem porušení procesu tvorby tuku. Pokud se tento problém nevyřeší, vyvolá vývoj onemocnění, jako je seboroický ekzém.
 5. Seboroická dermatitida. Kožní onemocnění je způsobeno narušením mazových žláz. Existují dva typy seborrhy: suché a mastné. První se vyskytuje jako důsledek poklesu aktivity mazových žláz a druhá se vyznačuje hojným vylučováním mazu se sníženým chemickým složením. Suchá seborrhea je doprovázena lupinami, netolerovatelným svěděním pokožky hlavy a vzhledem černých čenich.
 6. Alergická reakce na šampony a jiné výrobky pro péči o vlasy. Při změně šamponu, kondicionéru, masky, kůže často začíná svědění, objeví se zarudnutí. V takovém případě je nutné je přestat používat a vrátit se k ověřenému nástroji. Nejčastěji je svědění způsobeno složkou, jako je laureth sulfát sodný nebo laurylsulfát sodný. Pokud potíže přetrvávají, měli byste se poradit s tricholožkou, abyste diagnostikovali pokožku hlavy a zjistili přítomnost alergických reakcí. Společným jevem je alergie na barvivo na vlasy. V přítomnosti amoniaku a peroxidu vodíku ve svém složení se po aplikaci může objevit svědění pokožky hlavy. Proto před barvením vlasů jakýmikoliv prostředky je lepší testovat alergickou reakci. Pokud se po operaci svrbení nezastaví, můžete použít neutralizační barvicí šampony. Po vymytí barvy by si měly umýt vlasy.
 7. Příčina podráždění a svědění pokožky hlavy může být alergická na prací prostředek nebo opláchnout ložní prádlo.
 8. Použití vysoušečů vlasů. Časté mytí hlavy, používání vysoušeče vlasů, rovnačky a další zařízení nejen vysuší pokožku a způsobí svědění, ale také poškodí vlasy.
 9. Suchá kůže Při svědění může dojít kvůli velmi suché kůži. Současně se vlasy stávají suchými a křehkými, silně přehnané a elektrifikované nemohou být stylizované. Způsobuje selhání v produkci kožního mazu. Přípravky na zvlhčování vlasů pomáhají vyřešit tento problém.
 10. Svědění pokožky hlavy je důsledkem nedostatku mastných kyselin, vitamínů a mikroelementů.
 11. Různé stresory. Již dlouho je prokázáno, že stres způsobuje svědění pokožky hlavy. Jedná se o psychologický tlak, nadměrný duševní nebo fyzický stres, emoční nestabilitu. Na pozadí těchto faktorů se adrenalin aktivně vyrábí v těle. Chcete-li jej stáhnout, potřebujete fyzické cvičení. Při jejich nepřítomnosti se adrenalin akumuluje v krvi a způsobuje vážné svědění.
 12. Svalové napětí. Velmi často se svědění vyvolává napětí ve svalech na zádech, ramenou, krku. V důsledku toho se mikrocirkulace zhoršuje. Navíc konstantní napětí svalů pokožky hlavy může vést k mikrotraumám svalových vláken a způsobit zánětlivý proces. Tento problém je doprovázen nesnesitelným svěděním.
 13. V závažných případech se svědění vyskytuje v důsledku intenzivního vypadávání vlasů. V tomto případě budete potřebovat terapii zaměřenou na uvolnění svalových vláken hlavy.
 14. Mechanické poškození. Poškození měkkých tkání hlavy během fáze hojení ran způsobuje svědění. Je poměrně silná, když se rána začne utahovat.

Samoléčení svědění kůže na hlavě

Svědění je problém, který nezmizí sám o sobě. Bez včasného vyloučení příčiny, která ji vyvolává, vznikne onemocnění a povede ke komplikacím.

Proto je důležité vědět, jak léčit svrbivé vlasové pokožky hlavy a lupů.

Pro léčbu takových onemocnění účinně aplikujte fyzioterapii a masáž. Pro normalizaci mazových žláz byly už dlouho používány odtučněné léčivé byliny.

Obzvláště užitečné jsou kopřiva, dubová kůra a heřmánek. Pomocí masáže se aktivuje krevní oběh, což zlepšuje výživu pokožky.

Existují další užitečné tipy:

 1. Použijte cibuli a česnek. Obsahují síru a kyselinu, což účinně odstraňuje svědění a lupy způsobené barvením vlasů. Pro vaření je třeba přidat citronovou šťávu a rostlinný olej čerstvé šťávě z cibule nebo česneku. Všechny složky jsou ve stejném množství. Výsledná směs by měla být aplikována na vlhké vlasy a ponechána po dobu půl hodiny. Po tom, opláchněte teplou vodou, po přidání octového nebo citrónového džusu.
 2. Účinně maska ​​pro pokožku hlavy ze svědění a loupání na základě jablek. Pro vaření je třeba brouřit na hrubé struhadle jedno středně velké jablko. Výsledná hmota se nanáší na pokožku hlavy před praním. Nejlépe položte na bavlněné víčko, nechte půl hodiny a umyjte se. Musíte udělat takovou masku dvakrát týdně.
 3. Maska olivově-citrónová zvlhčuje pokožku hlavy, bojuje proti lupům, čistí. Pro vaření budete potřebovat 2 lžíce olivového oleje a 1 lžíci citronové šťávy. Zahřejte olej ve vodní lázni a přidejte citronovou šťávu. Výsledná kompozice se nanáší do pokožky hlavy, nahoře na plastový sáček a ručník. Po 20 minutách opláchněte lékařským šamponem.
 4. Při zvýšené suchosti pokožky hlavy můžete použít masku z lněného a olivového oleje. Smíchejte oleje, každá polévková lžíce a zahřejte ve vodní lázni a utřete hotovou směs do pokožky hlavy. Z výše položte klobouk a oteplujte ručník. Vypláchnout za půl hodiny.
 5. Ovesná maska ​​dokonale vyživuje, hydratuje a čistí pokožku. Pro jeho přípravu budete potřebovat bylinný odvar z kořene, heřmánku, šalvěje nebo plantain - 6 polévkových lžic. Ovesné vločky - 2 lžíce. Zpočátku je třeba připravit odvar, vaření léčivých bylin. Pak ovesné vločky nalijte tento nástroj a nechte je nafouknout. Výsledná směs se masíruje do kůže a vlasových kořenů. Zakryjte plastovou tašku a obalte ručníkem. Nechte dvě hodiny a opláchněte neutrálním šamponem.
 6. Účinným způsobem, jak uklidnit pokožku hlavy, je pampeliška. Čerstvé pampelišky potřebují nakrájet, vložit do kontejneru a nalijte 50 ml vodky. V této směsi přidejte šťávu z čerstvě vymačkaného citronu a čajové lžičky kapalného medu. Dobře promíchejte a trvejte dva týdny. Poté napusťte infuzi a aplikujte na kůži a vlasy půl hodiny před umytí. Noste klobouk nebo šátek zhora.
 7. Banánová maska ​​pomůže proti svrbení pokožky. Chcete-li to provést, smíchejte poloviční banán, čajovou lžičku s cibulovou šťávou a lžíci teplého medu. Aplikujte masku na vlasy a nechte 40 minut, poté opláchněte.

Používání šamponů k léčbě svědění

V moderním světě jsou lidé příliš zaneprázdněni. Nemají čas na přípravu lidových receptů, pokud se objeví svrbivý skalp a co dělat při svědění, protože je obtížné vydržet.

Je rozumné použít speciální šampon proti svědění pokožky hlavy. Může mít jiné pozitivní vlastnosti.

Tyto prostředky jsou rozděleny do 4 skupin:

 • antibakteriální;
 • očistění z kožního mazu;
 • antifungální;
 • exfoliating.

Můžete koupit šampony v lékárně. Nejpopulárnější z nich jsou:

 1. Nizoral - antifungální šampon, vyrobený v Belgii. Nástroj účinně bojuje proti symptomům onemocnění. Zabíjí houbu, bolestivé svědění a odlupování. Pokud se používá dvakrát týdně, pak za měsíc zmizí problémy.
 2. Sebozol - má hojivý účinek a obnovuje postiženou kůži. Je třeba používat nejméně jeden měsíc dvakrát týdně.
 3. Sulsena je oblíbený šampon, který funguje dobře. Odstraní svědění a odlupování.

Použití speciálních šamponů by mělo být přísně v souladu s pokyny. V opačném případě situaci jen zhoršíte.

Esenciální oleje k boji proti lupům a svědění

Existuje další účinný způsob léčby svědění pokožky hlavy a lupů. Je založen na použití esenciálních olejů. Jsou součástí mnoha šamponů s kosmetickým a léčebným účinkem.

Nejoblíbenější v lidové medicíně je olej z čajovníků a lopuchu. Doma mohou být použity v čisté formě. Pomáhají nejen zbavit svědění pokožky hlavy a lupů, ale také zdravě vypadají vlasy.

Použití silice je poměrně jednoduché. Prostě potřebují do vlasové pokožky a vlasových kořenů třepat, nechat nějakou dobu, zabalit si hlavu plastovým pytlíkem a ručníkem.

Hlavní léčebné vlastnosti olejů:

 1. Ropový olej - eliminuje lupy, snižuje ztrátu vlasů. Po aplikaci se stávají silnými a lesklými.
 2. Olej z čajovníku - odstraňuje lupy způsobené houbou do 7 dnů od začátku aplikace.
 3. Levandulový olej - pomáhá urychlit růst vlasů, eliminuje lupy a vlasy lesknou. Několik kapek oleje by mělo být smícháno se šamponem a umýt si vlasy.
 4. Ricinový olej - zmírňuje svědění, lupy a zabraňuje vypadávání vlasů.
 5. Kokosový olej - má pozoruhodný antibakteriální účinek, posiluje tenké vlasy. Zabraňuje lupům a šedivým vlasům. Může být přidán do šamponu.
 6. Mandlový olej - vyživuje vlasové kořeny, eliminuje rozštěpené konce a lupy. Může být používán několikrát denně, kapající pár kapek na hřeben.
 7. Lněný olej, jojobový olej a řešetlák - účinně eliminuje lupy, posiluje a vyživuje vlasy.

Dieta pro léčbu svrbení hlavy doma

Výživa ovlivňuje vlasy a pokožku hlavy. Nevyvážené a nezdravé potraviny způsobují svědění, odlupování a zánět kůže hlavy.

Abyste předešli takovým problémům, měli byste dodržovat doporučení:

 1. V denní stravě zadejte játra, kvasnice, vejce, mandle.
 2. Proveďte pravidlo pravidelné konzumace mléčných výrobků.
 3. Nejíst sladké a mastné.
 4. Pít spoustu čisté vody.
 5. Jezte potraviny, které obsahují vlákninu.
 6. Jezte čerstvou zeleninu a ovoce.

Pokud problém již existuje, použití stravy spolu s léčbou urychlí proces hojení.

V podstatě oblíbené recepty a speciální nářadí dobře působí při odstraňování svědění pokožky hlavy a lupů.

Při absenci pozitivního výsledku byste se měli poradit s lékařem. Tím se vyloučí výskyt závažných problémů a nemocí.

Tyto materiály budou pro vás zajímavé:

Související články:

 1. Léčba seborrhy pokožky hlavy domaSeborrhea je onemocnění kůže, při kterém jsou funkce mazových žláz narušeny.
 2. Jak se zbavit krve v krku při otáčení hlavy?Krvácení v krku je prvním příznakem vzniku cervikálního vývoje.
 3. Jak se zbavit porézní pokožky na obličeji?Zvětšené póry na obličeji - to je spíše závažná vada, která.

Proč se točí - důvody pro to, co dělat se svědivým skalpem

Proto může velmi svědí hlava - analyzovat hlavní příčiny svědění pokožky hlavy a ukázat vám, co dělat, jak zmírnit nebo zmírnění svědění.

Proč se točí hlavou - hlavní příčiny svědění pokožky hlavy

Nejvíce zřejmý důvod pro svědění v hlavě, jako je nečistota, nemůžeme zmínit - myslím, že všichni čtenáři mého místa se starají o čistotu a hygienu těla a vlasů. Není to zvláštní, ale takový snadno fixovatelný důvod obsadí jedno z předních míst ve výskytu svrbení.

Pediculóza

Pokud se objeví pocit míchání ve vlasech spolu se svěděním, je nejpravděpodobnější, že vši jsou příčinou svědění. Zkontrolujte, zda je snadné, jen požádejte někoho, aby pečlivě prozkoumal hlavu, pokud možno pomocí lupy.

Pedikulóza se přenáší v místech s velkou koncentrací lidí, v těsné veřejné dopravě nebo přímým kontaktem s infikovanými věcmi (polštář, hřeben, klobouk atd.).

Svědění se objeví, když dospělý kousne kůží a vylučuje dráždivé tajemství.

Pokud vši nestáhnou včas, pacient je česání ránu na hlavě, což může hnisat, zacházet s nimi bude mnohem těžší. Navíc může dojít k horečce, svědění očí, ztrátě řas.

Lékárny poskytují širokou škálu léků proti tomuto hmyzu. Různé šampony, spreje, masti účinně odstraňují jak dospělé, tak i vejce. Pokud by se problém nepozoroval okamžitě, měli byste změnit polštář a zpracovat věci v kontaktu s pokožkou hlavy.

Suchá pokožka hlavy

Někdy suchá pokožka hlavy začne vylučovat mnoho mazových sekrecí a je mylná pro mastnou pleť. V tomto případě se svědění zesiluje během a bezprostředně po umytí vlasů.

Poškozená kůže, která je v kontaktu s vodou a kosmetikou, je podrážděná a intenzivnější. Chcete-li tuto situaci napravit, je to jednoduché - je třeba použít speciální zvlhčující masky a šampony, v době, kdy se stav pokožky vrátí k normálu.

Různé postupy pro barvení, osvětlení, budování, stoupání a používání kudrlin a vysoušečů vlasů se suší na pokožce hlavy. Je lepší eliminovat takové negativní účinky na vlasy nebo častěji používat zvlhčující masky.

Stres, podvýživa

Vlasy se také vyskytují v případě nervových šoků a nedostatek vitamínů. V tomto případě se svědění zvýší večer i v noci.

Pokud se v poslední době staly často stresující situace, stojí za to snížit zatížení a zavést potraviny bohaté na vápník, vitamíny A, E, B2, B3, B6, B12 do stravy, například mléčné výrobky, ryby, čerstvou zeleninu a ovoce.

Bylinné čaje s mátou, matkou, valeriánem, chmel mají rovněž příznivý účinek. V těžkých případech se používají sedativa a masti ke zmírnění symptomů svědění.

Alergie

Velmi často může alergie způsobit svědění na hlavě. Pokud byla před nástupem příznaku aplikována nová kosmetika, stojí za to omezit její užívání.

Nesprávně vybraný šampon, maska ​​na vlasy a někdy i součásti, které tvoří prací prostředek pro praní prádla a ložního prádla, mohou vést k alergiím. V takovém případě stačí identifikovat alergen a už ho nepoužívat.

Pokud jste často alergičtí na domácí chemikálie, můžete použít dětské šampony, antialergické prášky a výrobky bez chemických přísad.

Alergie mohou nastat také u barviv. Před použitím byste proto měli vždy provést test citlivosti. Můžete použít lehké výrobky (tonikum, ne čpavkové barvy) nebo je opustit.

Zničte houbu

Příležitostně, houbové infekce nebo versicolor mohou způsobit svědění chlupaté pokožky. Rychle se přenášejí kontaktem infikované osoby nebo zvířete.

V takových případech je svědění provázeno ztrátou vlasů, zarudnutím kůže, ranami na kůži pod vlasy.

V počátečních fázích farmaceutické šampony pomáhají vyrovnat se s houbou, ale je nejlepší podstoupit diagnózu a komplexní léčbu u lékaře.

Seborrhea

Seboroická dermatitida je také často příčinou nepříjemných svědivých pocitů ve vlasech. Zhoršené fungování mazových žláz nebo změna složení jejich sekrece vede k zanesení a zesílení horní vrstvy kůže. Současně se na povrchu rozmnožují patogenní mikroorganismy.

Často se toto onemocnění zdědí nebo je výsledkem porušení v práci vnitřních orgánů, doprovázené zčervenání kůže.

Seborrhea je suchá a mastná.

Se suchou seborrheou je kůže šupinatá a při česání je snadné pozorovat jemné bílé lupy. Vlasy s křehkými, nudnými, často rozštěpenými konci. Také suché seborrhea má velmi výrazné svědění.

Olejnatá seborrha nemůže způsobit svědění, ale vlas vypadá mastně, špinavě, silně vypadá. Skalp je lesklý, mastný, s otevřenými rozšířenými póry. Lupinové lupínky dohromady tvoří hnědo-žluté hrudky.

Komplexní léčba seboroické dermatitidy zahrnuje medikované šampony, masky, oleje, speciální diety, imunomodulátory a léky. Časem se neošetřená seborrhea změní v alopecii (závažná ztráta vlasů). Vrátit vlasy v takových oblastech nemůže být.

Psoriáza

Často jsou projevy mastné seborrhy zmateny psoriázou pokožky hlavy, s chronickým recidivujícím dermatologickým onemocněním, urychluje se tvorba nové kůže a také odumírání bývalých vrstev epidermis.

Tělo se nezabývá problémem nadměrné proliferace epidermálních buněk, začíná chronický zánět kůže, který se projevuje výskytem různých červených skvrn různých průměrů pokrytých bílými nebo nažloutlými šupinami, připomínajícími lupy, větší pruritus.

Diabetes

Při cukrovce dochází k narušení metabolismu, zejména metabolismu tuků, akumulace toxických látek v těle a zhoršování imunitního systému.

Výsledkem je, že kůže ztrácí svou elasticitu, stane se hrubá, začíná odlupovat, vzniknou houbové choroby. Kromě svědění pokožky hlavy, kožních lézí, pigmentových skvrn vypadá, vlasy se stávají tenčí, náchylné ke ztrátě a stav nehtů se zhoršuje.

Metabolické poruchy ovlivňující stav pokožky hlavy se také vyskytují u hypotyreózy, menopauzy, onemocnění jater, atd.

Je třeba léčit takovou svrbitelnost složitým způsobem, pro místní akce je vhodné umývat bylinky (heřmánek, posloupnost, šalvěj, stejně jako ochlazování, zklidňující a antimikrobiální masti, šampony, spreje).

Zdvih

Svrbení hlavy může nastat v důsledku mrtvice a onemocnění, které ji způsobují: těžké poranění hlavy, kardiovaskulární onemocnění, hypertenze atd.

Příčinou pruritu je narušení krevního oběhu v oblastech mozku, které signalizují tyto nepříjemné pocity.

Masáž hlavy může pomoci v tomto případě. Měkké masírování pokožky zajistí tok krve a kyslíku do poškozených oblastí a zároveň zmírní bolesti hlavy, které se často objevují po mrtvici.

Těhotenství

Během těhotenství a po ní se mění metabolické procesy a hormony, zvyšuje se citlivost na různé látky. V důsledku náhlých změn nálady, pocení, citlivosti na alergeny může být potřeba poškrábat hlavu.

Někdy může určitá nemoc, jako je dermatóza, způsobit svědění. Jeho hlavními projevy jsou zčervenání a vzhled bílých bublin.

Pokud dojde k narušení jater, dochází k pocitu svědění po celém těle, tyto nemoci mohou vést k těhotenským komplikacím, takže byste neměli odkládat návštěvu lékaře.

Pro zmírnění nepříjemných příznaků svědivé pokožky hlavy se může kouřit s odvarováním břízy nebo heřmánku, speciální šampony a balzámy, které snižují svědění.

A teď budeme mluvit, jak se zbavit svědění pokožky hlavy pomocí lidových léků doma...

Skalpování hlavy - co dělat, lidová léčba svrbení pokožky hlavy

 • Ocet

Zředěný v teplé vodě v poměru 1: 8 a poté vtírán do pokožky, promyje se teplou vodou po 5-10 minutách. Jablečný jablečný ocet kromě odstranění svědění také posiluje vlasy. Takové řešení lze použít jako máchání.

4-5 kapek esenciálního oleje z čajového stromu přidejte do sklenice vody. Výsledná kompozice zůstává na pokožce hlavy 15-20 minut.

Apple, rozdrcený na strouhák, se třel do kůže a vlasů. Nechte na 30-40 minut, pro lepší výsledky zabalte celofán a ručník. Můžete se opakovat 2-3 krát týdně.

Citronová šťáva se zředí vodou v poměru 1: 7. Toto oplach odstraňuje lupy, posiluje vlasy a podporuje jejich růst.

Voda z ovesných vloček se smíchá s několika kapkami rozmarýnu nebo levandulových olejů. Směs by měla být ponechána na pokožce hlavy 30-40 minut. Kromě svědění, ovesné vločky účinně bojují proti vypadávání vlasů.

 • Cibule nebo česneková šťáva

Čerstvou šťávu z cibule nebo česnekem smíchaným s citrónem ve stejném poměru přidáme několik polévkových lžiček oleje. Výsledná hmotnost se třepe do pokožky hlavy a ponechá ji půl hodiny.

Kromě užitečné barvení vlasů cibule odlupování odlupování má antipruritické vlastnosti. Oplachování vlasů odvarováním cibulové kůry je měkčí a lesklé.

Pro Více Informací O Suché Vlasy