logo

Šampon Nizoral

Nizoral je syntetické širokospektrální antifungální činidlo.

Hlavní účinnou látkou je ketokonazol. Tento lék je předepisován hlavně na léze plic, onychomykózu, seboroický ekzém, lupy a pityriasu.

Na rozdíl od jiných kosmetických přípravků je šampon lékem pro vnější použití, který ovlivňuje podstatu onemocnění. Recenze hovoří o vysoké účinnosti léku, ale současně existují kontraindikace a vedlejší účinky.

Klinicko-farmakologická skupina

Antifungální lék pro vnější použití.

Podmínky prodeje lékáren

Vydáno bez lékařského předpisu.

Kolik stojí Nizoral šampon v lékárnách? Průměrná cena je 650 rublů.

Forma uvolnění a složení

Léčivou látkou přípravku Nizoral je ketokonazol (jeho množství v léčivém přípravku je 20 mg / g). K pomocným složkám přípravku patří následující látky:

 • mastná kyselina diethanolamid - 22 mg;
 • methyldextróza dioleát -20 mg;
 • hydrolyzát kolagenu - 11 mg;
 • laurylsulfát sodný - 39 mg;
 • laurylsulfosukcinát disodný, který je hlavním pěnovým činidlem v kapunu, je 180 mg;
 • kyselina chlorovodíková - 110 mg;
 • chlorid sodný;
 • imidova, antimikrobiální činidlo;
 • barvivo;
 • aromatizace;
 • vyčištěná voda.

Reprezentující jasně oranžovou tekutinu, Nizoral je prezentován v lékárnách v několika dávkových formách, které mají podobný účinek na pokožku poškozenou houbami a kvasinkami. Mechanismus jejich účinku je založen na aktivní složce - ketokonazol, který neutralizuje příčinný účinek onemocnění a eliminuje negativní projevy.

Farmakologický účinek

Účinné látky NIZORAL na základě jejich ustavující ketokonazol složky, která má fungicidní a fungistatickou aktivitu zaměřenou proti kvasinkám a plísním, dimorfním pityriasis versicolor, eumitsetov, Trichophyton, dermatofyty, cryptococci, epidermophytosis, streptokokům a stafylokokům.

Nizore je účinný při léčbě seborrhy způsobené kmeny vejcovodu Pityrosporum. Účinná látka přípravku Nizoral při vnější aplikaci není absorbována do systémového oběhu.

Indikace pro použití

Šampon Nizoral se používá k mytí vlasů za účelem léčby a prevence infekcí vyvolaných Pityrosporum spp. (Malassezia spp.), Jako jsou lupiny, seboroická dermatitida a pityriasis versicolor.

Kontraindikace

Nedoporučuje se užívat lék v případě přecitlivělosti na jeho účinnou látku nebo na její další složky.

Zkušenosti s použitím šamponu v pediatrické praxi jsou velmi omezené, takže před zahájením užívání přípravku Nizoral by se lidé mladší 14 let měli poradit s lékařem.

Používejte během těhotenství a kojení

S opatrností je tento nástroj používán mezi kojícími matkami a těhotnými ženami.

Dávkování a způsob použití

Pokyny k použití ukazují, že děti od kojeneckých, dospívajících a dospělých: Naneste 2% šampon Nizoral do postižených oblastí po dobu 3-5 minut, poté opláchněte vodou.

Léčba:

 • pityriasis versicolor: jednou denně po dobu 5 dnů;
 • seboroická dermatitida a lupy: 2x týdně po dobu 2-4 týdnů.

Prevence:

 • pityriasis versicolor: 1 den denně po dobu 3 dnů (jediný průběh léčby před nástupem léta);
 • seboroická dermatitida a lupy: týdenní nebo 1 krát za 2 týdny.

Vlastnosti použití u dětí nejsou k dispozici.

Nežádoucí účinky

Při použití se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky:

 1. Při zasažení očí může dojít k podráždění a slzení.
 2. U pacientů s poškozenými nebo šedými vlasy se může objevit změna barev nebo zvýšená ztráta vlasů.
 3. Na straně kůže a kožních tkání se mohou objevit reakce, jako je: akné, kontaktní dermatitida, suchost a pálení pokožky, změny struktury vlasů, puchulární vyrážka v místě aplikace, podráždění a zvýšené odlupování kůže.

Zvláštní instrukce

 1. Při použití šamponu se vyhněte kontaktu s očima. Pokud se šampon dostane do očí, opláchněte je vodou.
 2. Abyste zabránili abstinenčnímu syndromu s prodlouženou lokální léčbou kortikosteroidy, doporučuje se pokračovat v lokálním užívání kortikosteroidů v kombinaci s Nizoralovým šamponem 2%, po kterém následuje postupné vysazení kortikosteroidů po dobu 2-3 týdnů.

Pacient by měl být informován o tom, že pokud se droga stala nepoužitelnou nebo pokud vypršela doba vypršení platnosti, nesměla by být hodena do odpadních vod nebo na ulici. Je nutné dát drogu do vaku a dát ji do koše. Tato opatření pomohou chránit životní prostředí.

Léková interakce

Údaje o interakci s jinými léky nejsou k dispozici.

Recenze

Zaznamenali jsme některé recenze lidí, kteří používali šampon Nizoral:

 1. Yana Used Nizoral pro léčbu krust v dětské hlavě. Nejprve se objevily v dětství a vyčesaly se hřebenem. Je po všem. Pak jsme si všimli nových výrůstků, když dítě bylo již rok staré a kosti byly velmi husté a pevně držené na kůži. Byla diagnostikována seboroická dermatitida. Při praní byl pěnový šampon aplikován na problémové plochy, několik minut držen a vymyt. Všechno šlo měsíc.
 2. Masha. A nizoral mi pomáhal jen na chvíli. Ale to není překvapující, když šla k lékaři, řekla mi, proč se mi to stalo. Nizoral se ukáže, že obsahuje pouze jednu složku přípravku, která pomáhá zbavit se lupin, to je ketokonazol, a proto léčba není účinná. Přidali mi keto plus. Obsahuje ketokonazol a pyrithion zinečnatý, které poskytují větší účinnost během léčby, protože ovlivňují obě příčiny lupů. a opravdu mi pomohl. A teď nepoužívám keto plus, ale nemám lupy.
 3. Olga Problémy s lupy byly vždycky. Vyzkoušela spoustu různých šamponů, nepomohla. Dermatolog doporučil zkusit Nizoralovi. Tři dny po sobě umyješ jen s nimi a pak jednou za dva týdny na prevenci. Výsledek se objevil po druhém dni, svědění zmizelo a množství lupů kleslo. O týden později zmizela úplně. Už dva roky si o tom nevzpomínám. Výsledek byl velmi potěšen. Cena je mnohem přijatelnější než nákup neustále drahých šamponů proti lupům.

Analogy

Analogy šampónu Nizoral: Mycozoral, Perhohot, Sebozol, Kenazol, Ketodin, Orazol, Ebersept.

Před použitím analogů se poraďte se svým lékařem.

Podmínky skladování a trvanlivost

Skladovat v suchu, mimo dosah dětí a chránit před světlem; tablety a krém - při teplotě do 30 ° C, šampon - do 25 ° С.

 • Tablety, šampon - 3 roky;
 • Krém - 5 let.

Nizoral šampon №1 lupy, je to tak, nebo je tam lepší analogy

Mnoho patogenů obývá lidskou kůži, zejména kvasinky podobné malassezií furfur. Oslabení imunity, chronických onemocnění a poruch vnitřních procesů v těle může vyvolat jejich vylepšenou reprodukci. Takové změny způsobují svědění, aktivní odlupování pokožky hlavy a výskyt lupů ve vlasech a samotná nemoc se nazývá seboroická dermatitida. Šampon Nizoral je léčivý přípravek určený k inhibici aktivity kvasinkové houby. Bude to rychle a bez poškození eliminovat příčinu lupů, zmírnit příznaky onemocnění a urychlit zotavení. Vysoké náklady na finanční prostředky někdy zastavují pacienty: jak jsou oprávněné tyto výdaje, pokusíme se to dále vyřešit.

Princip drogy

Šampon Nizoral je účinný antimykotikum pro vnější použití. Může být bezpečně považován za odborníka v boji proti lupům, testovaný časem. Každá droga se může pochlubit tak dlouhou zkušeností na trhu s farmaceutickými výrobky. Poprvé se tato droga stala známou v roce 1976 a dodnes se mu podařilo udržet popularitu a význam v boji proti nepříjemné vadě.

Droga může nejen eliminovat kosmetické problémy pokožky hlavy, ale také vymýtit příčinu jejich vzhledu. V přípravku je přítomen ketokonazol. Tato látka inhibuje růst a přispívá ke smrti škodlivých mikroorganismů, hub, které vyvolaly vznik pityriázy, seboroické dermatitidy.

Výrobce doporučuje používat Nizoral šampon pro:

 • lupy;
 • seboroická dermatitida;
 • pityriasis versicolor.

Kromě šamponu nabízí výrobce pilulky a krém Nizoral. Mnoho odborníků tvrdí, že krém zaručuje větší účinnost, protože je v kontaktu s problémovými oblastmi pokožky hlavy delší. Ale v tabletách je koncentrace aktivní složky nejvyšší - 200 mg na 1 tobolku.

Složení a použití

Lupa Nizoral je červeno-oranžová kapalina, hustá v konzistenci, se specifickým zápachem. Hlavní účinnou látkou je ketokonazol v dávce 20 mg na 1 g šamponu. Ketokonazolové částice pronikají do každé buňky škodlivé houby, zastavují její růst a zničí buněčnou membránu, což je bezbranné a oslabené.

Pro hluboké a vysoce kvalitní čištění pokožky hlavy z nahromaděných šupin pro lupy se do kompozice přidávají povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky). Patří k nim diethanolamid kokosových mastných kyselin a laurylsulfát disodný.

Pro stabilizaci acidobázické rovnováhy je přítomno antimikrobiální působení činidla, kyseliny chlorovodíkové a imidomočoviny. Je nemožné vynechat přítomnost při přípravě kosmetických vůní, vůní a barviv.

Důležitý bod! Navzdory bohatému syntetickému složení může být Nizoral šampon používán během laktace a těhotenství.

Výhody a nevýhody

Mezi výhody a pozitivní vlastnosti produktu Nizoral, odborníci a uživatelé poznamenávají:

 • vysoká účinnost v boji proti houbovým onemocněním pokožky hlavy, potvrzená 64 klinickými studiemi a recenzemi uživatelů;
 • ovlivňuje tento problém zevnitř a má destruktivní účinek na činidlo způsobující onemocnění;
 • vhodné pro léčbu a prevenci lupů ve vlasech;
 • lze během laktace a během těhotenství používat k léčbě dětí a dospívajících;
 • má minimální kontraindikace;
 • pěna dobře;
 • snadné použití;
 • prodaný v lékárně, prodávaný bez předpisu.

Z negativních vlastností uživatelů zaznamenaly:

 • vysoké náklady na drogu;
 • kompozice obsahuje barviva, parfémy, laurylsulfát disodný a řadu dalších syntetických aditiv, které mohou způsobovat vedlejší účinky, alergickou reakci;
 • nedostatek přírodních doplňků výživy, olejů a rostlinných výtažků, které by změkčily agresivitu chemického složení a účinné látky;
 • může poskytnout bělené a šedé kudrlinky podivný odstín. Chcete-li ho odstranit, stačí umýt vlasy běžným šamponem.

Náklady na

Náklady na finanční prostředky Nizoral zcela hmatatelné. Šampon je dostupný v objemech 25, 60 a 120 ml. K nákupu malé láhve zaplatíte 750 rublů.

Spotřebujte produkt pomalu. Například jeden balíček je dostatečný po dobu 1,5-2 měsíců při léčbě seboroické dermatitidy. Pokud je Nizoral určen k odstranění pityriázy, je vhodné zakoupit velký balíček.

Použití prodaného výrobku je přísně zakázáno.

Kontraindikace

Individuální nesnášenlivost k jednotlivým složkám léčiva - hlavní omezení použití přípravku Nizoral. Zbytek neobsahuje žádné kontraindikace.

Před prvním použitím zkontrolujte složení pro alergie. Chcete-li to provést, naneste několik kapek produktu na citlivou pokožku. Výskyt silného pocitu pálení, zarudnutí v místě styku s léčivem a alergická reakce, takový nástroj nelze použít.

Rizika použití během těhotenství a kojení

Pokud jde o léčbu lupů a kožních onemocnění u žen během těhotenství, neexistuje žádný důkaz o poškození dítěte v děloze. Vzhledem k agresivitě ketokonazolu při předepisování léku se porovná očekávaný terapeutický účinek a možné poškození plodu.

U ošetřovatelských matek není použití šampónu Nizoral také kontraindikováno. Jediný čas - kdy nastane alergická reakce u dítěte, je užívání drogy zastaveno. Vylučte záchyt prostředků pro mléčnou žlázu.

Pravidla použití

Nizoral je jednoduchý, léčba může být kombinována se sprchou.

Způsob aplikace podle pokynů výrobce výrobku:

 1. Navlhčete vlasy vodou.
 2. Rozdělte část produktu do dlaní a rozetřete ji po povrchu hlavy.
 3. Masírujte pokožku prsty po dobu 2-3 minut.
 4. Rozšiřte výslednou pěnu po celé délce vlasů.
 5. 5 minut po aplikaci zbytky léku vypláchněte teplou vodou.

Rada Pokud si zjistíte neobvyklou tuhost a suchost po umytí vlasů, aplikujte na ně přírodní olej nebo balzám. Léčte všechny vlasy a pokožku hlavy.

Frekvence použití:

 • Nizoralský šampon, který zbavuje oviformis, se doporučuje používat denně, doba trvání léčby je 5-7 dní. Pro prevenci onemocnění bylo povoleno jedno použití každé 3 dny.
 • Pro léčbu seboroické dermatitidy, lupů a ekzému se lék užívá dvakrát týdně. Léčebný kurs trvá až 4 týdny. Pro profylaktické účely je šampon používán jednou týdně.

Pokud po ukončení kurzu nebylo dosaženo zotavení, lékař předepisuje kortikosteroidy po dobu 2-3 týdnů. Tyto léky, topické antifungální krémy mohou být také použity v těžkém stadiu onemocnění.

Fotografie před a po

Nežádoucí účinky

Navzdory bezpečnému dávkování účinné látky a syntetických přísad ve složení šamponu není riziko vedlejších účinků odepřeno. Patří sem:

 • alergické vyrážky v místě aplikace;
 • opuch jazyka, hltanu, což může pro pacienta obtížné dýchat;
 • závratě;
 • zvýšené svědění.

Pokud zjistíte, že tyto známky okamžitě umyjte prostředek z hlavy s velkým množstvím vody a konzultujte s odborníkem.

Následující nežádoucí účinky jsou považovány za přijatelné:

 • vzhled akné na pokožce hlavy;
 • zvýšené tuky a suché vlasy;
 • mírné změny barvy šedého nebo předtím barveného vlasu.

Přijmout všechna opatření k jejich odstranění není nutná, nepříjemné příznaky zmizí samy po ukončení léčby.

Pozitivní výsledky po aplikaci šamponu lze posoudit na fotografii před a po.

Šampon analogy

Nizoral není jediný antifungální přípravek. Můžete si koupit výrobky, které jsou levnější a méně účinné při léčbě lupů. Mezi analogy Nizoralu odborníci poukazují na to,

 • Dermazol - má totožné složení. Při použití potřebujete několik minut na vlasy bez mytí. To je rozdíl od Nizoralu. Cena - 180 rublů za 50 ml.
 • Kenazol - má výraznější antifungální účinek, je levnější, v rámci 250 rublů na balení.
 • Dermazol plus - kompozice je doplněna extraktem aloe a zinkem. Před použitím protřepejte. Náklady na šampon - asi 350 rublů na 100 ml.
 • Ketokonazol - možná nejlevnější analog Nizoralu. Kompozice je doplněna zinkem, tato složka je charakterizována antimikrobiálními vlastnostmi. Cena - od 350 rublů.
 • Sebozol - má téměř totožné složení, pravidla použití. Při výběru toho, co je lepší Nizoral nebo Sebozol, mnozí dávají přednost druhému léku, tvrdí jeho větší účinnost proti lupům. Jediný rozdíl mezi těmito dvěma způsoby - sebosol se používá méně často než nákladný ekvivalent. Cenový rozsah - 250-350 rublů.
 • V případě přecitlivělosti těla na ketokonazol se Sulsenova pasta jeví jako vynikající náhrada za Nizoral. Obsahuje účinnou látku disulfid selénu, který má vysoké antiseptické, dezinfekční a antifungální vlastnosti. Složení prostředků směřuje nejen k boji proti lupům, ale ik posílení růstu vlasových folikulů. Mnozí uživatelé dokonce tvrdí, že se zbavili závady v problémech pouze u 3 aplikací, ale také zaznamenali zlepšení kvality vlasů po ošetření.

Společnost Nizoral prokázala svou účinnost a kvalitu, ale její cena ve srovnání s levnějšími protějšky přiměla uživatele k tomu, aby uvažovaly o proveditelnosti takového nákupu. Léčte léky pouze po konzultaci s lékařem a při stanovení přesné diagnózy. Před použitím si pečlivě přečtěte návod k použití.

Užitečná videa

Nizoral: účinný při léčbě lupů, svědění a alergií po použití, analogy.

Šampon Nizoral: nejlepší lupy a zbavování

Zbavte se seborrhey? Odstraňte lupy a zbavte se? To vše je docela možné! Nizoral šampon pomůže zbavit se problémů ve velmi krátkém čase!

Charakteristika a složení šamponu

Nizoral medikovaný šampon je lékem na houbu, který se používá k léčbě onemocnění pokožky hlavy. Tento nástroj uvolněte v objemu 25 nebo 60 ml. Každá lahvička je umístěna v kartonové krabici, ve které jsou přiloženy návody k použití. Oranžový šampon má nádhernou vůni a poměrně silnou konzistenci.

Hlavní účinnou látkou přípravku Nizoral je ketokonazol (obsahující 2%), což je zvláštní látka, která má antifungální účinek. Mezi pomocné komponenty patří:

 • Vůně;
 • Imidomerea;
 • Hydroxid sodný;
 • Laurylsulfosukcinát disodný;
 • Kyselina chlorovodíková;
 • Voda;
 • Dietanolamid mastných kyselin kokosového oleje;
 • Aromatizace;
 • Laurylsulfát sodný;
 • Makrogol metyldistrosa.

Každá z těchto látek působí pouze zvnějšku a není absorbována do krve, takže Nizoral je absolutně bezpečný - může být použit během těhotenství a laktace. Nástroj je vhodný po dobu tří let. Podmínky skladování - při teplotě 25 stupňů.

Cena (20 mg / g, 60 ml): 650 r.

Nežádoucí účinky

Léčivý šampon Nizoral snadno snášel. Možné nežádoucí účinky zahrnují:

 • Podráždění;
 • Svědění kůže (dermatitida);
 • Vážná ztráta vlasů;
 • Alergická reakce - kožní vyrážka, otok jazyka, hltanu nebo rtů, svědění, závratě, potíže s dechem;
 • Zvýšená olejovitost nebo suchost pramenů.

Jejich vzhled závisí na vlastnostech organismu a reakci kůže na tento lék. Mimochodem, všechna tato překvapení jsou extrémně vzácná.

Kdy se používá šampon Nizoral?

Šampon proti lupům Nizoral by měl být používán k léčbě a prevenci onemocnění způsobených Malassezia furfur (kvasinkové mikroorganismy):

 • seborrheický ekzém;
 • pityriasis lichen;
 • lupy a seborrhea;
 • houbové kožní léze.

Pozor! Aplikujte Nizoral na bělené nebo šedé prameny, připravte se na to, že se původní barva vlasů mírně změní. Řešení problému je velmi jednoduché - prostě umyjte prameny nejběžnějším šamponem. Buďte také opatrní, aby se kapky tohoto výrobku nedostaly do očí, jinak by mohlo dojít k silnému roztržení a podráždění. Pokud se tak stane, omyjte oči velkým množstvím čisté vody.

Pokud jde o kontraindikace, měla by být přičítána individuální citlivosti na jakoukoli složku šamponu.

Používání šamponu (před a po):

Jak používat šampon proti lupům Nizoral?

Léčba seborrhy a dalších kožních onemocnění musí být přiměřená. Abyste dosáhli očekávaného účinku, poznamenejte si tuto instrukci šampónu:

 1. Pityriasis versicolor - 1 den denně. Kurz je 5 dní jako profylaxe - 1x za 3-4 dny.
 2. Seboroický ekzém a lupy - dvakrát týdně. Kurz - 4 týdny, pro profylaxi - 1x za 7 dní.

Je-li v kontaktu s pacientem nebo jestliže existuje jiné riziko, že by se nemoci dostalo do styku s touto chorobou, měli byste okamžitě umýt vlasy tímto nástrojem.

Pokud jde o proces, je to docela jednoduché.

 1. Volně navlhčete pokožku hlavy a prameny tekoucí vodou.
 2. Napište malou dávku drogy do dlaní.
 3. Použijte tuto pěnu na hlavu, věnujte větší pozornost problematickým oblastem. Zbytek šamponu roztáhněte po celých vlasech.
 4. Masáž po dobu 3-5 minut.
 5. Opláchněte vlasy vodou.
 6. Pokud jsou hroty tuhé a suché, naneste na ně balzám nebo kondicionér. Aplikujte všechny kosmetické přípravky po celé délce nebo se kůži nedoporučuje.

Pokud kurz nepřinese správné výsledky, pokračujte v léčbě.

Aby se zabránilo abstinenčnímu syndromu, doporučuje se nizorální šampon kombinovat s kortikosteroidy a jejich následné zrušení během 2-3 týdnů.

Recenze šamponu Nizoral

Hodnocení drog vám umožní plně posoudit jeho účinek. Co říkají obyčejní lidé o tomto šamponu?

Taisiya: "Po stresu, který jsem zažil, jsem měl nejsilnější lupy. Co jsem právě nepoužil - balzámy, lidové léky, šampony. Účinek byl krátkodobý. Stěžovala si na známého kadeřníka - poradila mi Nizoralovi. Koupil jsem ho v lékárně a začal jej používat podle pokynů v balení. Po asi 5 sezeních začala klesat lupů a po dalších 2 týdnech vůbec nezmizelo. Po uplynutí více než jednoho roku se mi podařilo změnit několik značek šamponů. Někdy používám Nizoral jako profylaxi. Lupiny se už neobtěžují. "

Andrey: "Několik let po sobě trpím lupinami. Bylo to škoda seznámit se s dívkami, jít venku... Pokryla ramena a spadla přímo na záda. Samošetření s různými šampony nedalo výsledky a obrátil jsem se k trichologovi. Ukázalo se, že to nebyla lupina, ale seborrhea, kterou obyčejné šampony nemohou vyléčit. Předepsaný Nizoral - umyl hlavu měsíc. Nevěřte, že uplynul! Již po dvou promývání, svržení hlavy se snížila, kůže se začala oloupat méně. Nyní můžu bezpečně nosit tmavé košile nebo svetry, nebojím se, aby si sundal klobouk, protože vím, že nemám lupy. "

Natalia: "Lupina se objevila po těhotenství v důsledku hormonálního selhání. Slyšel jsem o Nizoralu, ale bál jsem se ho použít, protože jsem kojila dceru. Ale problém se zhoršil, musel jsem se poradit s lékařem svého přítele. Tento šampon byl předepsán, protože jeho složky nejsou absorbovány do krve vůbec. Samozřejmě, cena je vysoká, ale zdraví je důležitější. Očekávaný výsledek se objevil téměř okamžitě. Po třetím mycím lupinu se stalo mnohem méně. Také je hezké, že Nizoral pěnuje dobře a je používán pomalu. Vlasy poté, co se nedostane tuku po velmi dlouhou dobu, a to vypadá méně.

Ksenia: "Skvělý léčebný šampon! Měl jsem celou řadu onemocnění, ale Nizoral mi pomohl vyrovnat se s nimi. Používá se po dlouhou dobu - asi 2 měsíce. Téměř okamžitě to pro mě bylo snazší, ale já jsem s tímto šamponem zachránil jen pro případ, protože dospívající syn vyrůstal. Šampon mu také pomohl, když se začaly problémy s dospívajícím seborrheem. "

Marina: "Jakmile se objevily lupy, vyrazil jsem na internet - podívejte se na recepty z této nemoci. V recenzích jsem četl o Nizoral šamponu a okamžitě jsem ho koupil. Nástroj se vyplatil ve výši 100%. Lupy úplně zmizely asi za tři týdny. Svrbení běží velmi rychle, vlasy vypadají čistě a čistě. "

Nizoral - šampon lupů №1 (recenze, recenze, pokyny, ceny)

Lékařské šampony - oblíbený způsob, jak se zbavit houbových onemocnění pokožky hlavy. Jsou snadno použitelné, přístupné a rychle dávají výsledky. Šampon Nizoral je oblíbený výrobek, který rychle a účinně léčí lupiny.

Také si přečtěte naši recenzi o dalším šampónu proti lupům - Keto Plus - s recenzemi, návodem k použití a běžnými cenami.

Obsahuje šampon Nizoral

Šampon Nizoral je terapeutické protiplesní činidlo. K dispozici v plastových lahvích o objemu 60 a 25 ml. Každý je umístěn v krabičce a obsahuje přiložené pokyny. Lék je určen pouze k externímu použití. Konzistence je poněkud silná, oranžová. Má příjemné kosmetické aroma.

Možné nežádoucí účinky: svědění, podráždění, alergické reakce. Vyskytují se však velmi zřídka. Mohou také změnit stav vlasů, mohou se stát suššími nebo mastnými, v závislosti na individuálních vlastnostech a reakci pokožky hlavy na výrobek.

Indikace pro použití:

 • Pityriasis versicolor
 • Seborrheický ekzém
 • Lupiny různého původu
 • Kožní léze

Při použití produktu na šedých nebo bělených vlasech se může objevit mírné zbarvení, které po promytí běžným šamponem přichází.

Zabraňte kontaktu s očima, protože může způsobit silné podráždění a trhání. Pokud dojde k potížím, musíte omyt oči velkým množstvím vody.

Nizoral: složení šampónu

Hlavní účinnou látkou je ketokonazol, který má antifungální vlastnosti. Ve svém šamponu obsahuje 2%.

Pomocné složení šamponu Nizoral:

 • Hydroxid sodný
 • Imidomerea
 • Kyselina chlorovodíková
 • Makrogol methylcystrose
 • Lariylsulfát sodný
 • Odorant
 • Voda

Všechny tyto složky působí externě a nejsou absorbovány do krve. Co činí šampon zcela bezpečným a může být použit během těhotenství a kojení. Na plazmové úrovni lze detekovat komponenty, ale pouze tehdy, když je celé tělo aplikováno a vystaveno na chvíli, což neodpovídá způsobu použití šamponu.

Může se použít nizoral šampon pro děti?

V pokynech šamponu Nizoral bylo uvedeno, že léčebný režim znamená děti od dětství, a proto můžete podat žádost. Pouze je nutné dodržovat preventivní opatření, chránit dítě před zasažením očí nebo uvnitř. Šampon není dětinský a nemá vzorec bez slz.

Je také nutné sledovat stav obalu, protože prostředek může vyvolat oslabení nebo podráždění jemné kůže dítěte. V případě alergické reakce byste měli okamžitě zastavit léčbu a poskytnout dítěti antihistaminikum (Zodak, Suprastin).

Šampon Nizoral: návod k použití

Konečný výsledek jakékoli léčby závisí do značné míry na jeho přiměřenosti.

Šamponové kurzy:

 • Při odnětí agenta se aplikuje 1 den denně po dobu 5 dnů.
 • Pro ošetření seborrhea šampon je aplikován 2krát týdně s průběhem až 4 týdnů.

Pro prevenci zbavování je nutné aplikovat lék jednou za 3-4 dny. Je-li v kontaktu s nemocnou osobou nebo existuje jiné riziko infekce, okamžitě si umyjte hlavu. Pro prevenci seborrhy stačí jednou jednou týdně užívat agent.

Správné použití šamponu Nizoral:

 1. Vlasy a pokožku hlavy jsou navlhčeny vodou.
 2. Malé množství šamponů pěny v dlaních.
 3. Nástroj se aplikuje na hlavu, věnuje se zvláštní pozornost problematickým oblastem, zbytky se rozdělují přes vlasy.
 4. Ve věku 3-5 minut.
 5. Vyprázdněn vodou.

Pokud jsou vlasy po Nizoralu suché a tvrdé, pak kondicionér může být aplikován na špičky a délku. Na pokožce hlavy během léčby se kosmetika nedoporučuje.

Pokud na konci ošetřovacích kurzů nedosáhnete požadovaného výsledku, můžete rozšířit použití šamponu.

Cena šampon Nizoral

Výrobek se prodává v lékárně. V Moskvě lze šampon Nizoral koupit od 300 rublů na 25 ml lahvičky a od 520 rublů na 60 ml lahvičky. V Volgogradu je cena šamponu Nizoral od 330 rublů na 25 ml lahvičky a od 560 balení po 60 ml.

Analog Šampon Nizoral

Většina Nizoralových šamponových analogů je levnější, ale existují dražší produkty. Generika jsou zakoupena za účelem snížení nákladů na léčbu nebo pokud lékárna nemá správnou drogu.

Existují také neúplné analogy, například šampon Keto Plus, s výjimkou ketokonazolu, který obsahuje pyrithion zinečnatý, proto rozsah použití nástroje je rozsáhlejší.

Analogy z Nizoralu:

 1. Mycozoral Také obsahuje 2% účinné látky, cena 190 rublů na 60 ml.
 2. Lupy Může obsahovat 1 nebo 2% ketokonazolu. Náklady na 350 rublů na láhev o objemu 60 ml.
 3. Sebasol. Obsahuje 1% účinné látky, cena 320 rublů na 100 ml.

Navzdory skutečnosti, že tyto nástroje jsou v akci podobné, mohou se lišit pokyny pro použití a čas ošetření. Proto je vhodné se s ním seznámit před použitím.

Nizoral šampon: recenze

Když se objevila lupy, četla jsem pozitivní recenze šamponu Nizoral a bez váhání jsem to získala. Droga je zcela opodstatněná. Problém zmizel po 3 aplikacích. Doporučuji!

Dobrý a velmi účinný nástroj. A vyřešit problémy jakéhokoli původu. Jakmile Nizoral pomohl jeho synovi vyrovnat se s mastnou dospívající seborrheou, ale používáme to po dlouhou dobu, asi 2 měsíce. A nedávno se mi objevil tentýž problém a hned jsem si o tomto nástroji vzpomněl.

Nizoral mi nepomohl. Používá se po dobu 4 týdnů, lupy se staly o málo méně, svědění prošlo. A to je všechno. Až do konce mi neléčil pokožku hlavy. A moje vlasy po něm jsou trochu mastné, druhý den je musím opět umýt. S největší pravděpodobností lék prostě nevyhovuje mně, dnes jsem koupil další lék s ketokonazolem. Podívejme se, co se stane.

Koupil jsem Nizoral, účinnou drogu proti lupům. Ale není to jiné než Sebosol nebo Perhotal. Stejně tak. Nevidím žádný důvod platit několikrát víc. Svědění prochází okamžitě, lupiny přes 5-6 aplikací. Ale nikdy jsem se podle pokynů nelíbil. Chtěla jsem rychlejší výsledek a já jsem si každý druhý den umyl hlavu místo 2krát týdně.

Loutka byla mým stálým společníkem a objevovala se několikrát ročně. O Nizoralu se dozvěděl asi před 5 lety a nejprve mi pomohl. Ale pak, když jsem koupil ještě jednou, neviděl jsem žádný výsledek. Ulevil se jen ze svrbení a sníh na hlavě zůstal. Nevím, proč se to stalo, možná že lupiny mají jiný původ, nebo mám vydírat padělek.

Used Nizoral pro léčbu krust v dětské hlavě. Nejprve se objevily v dětství a vyčesaly se hřebenem. Je po všem. Pak jsme si všimli nových výrůstků, když dítě bylo již rok staré a kosti byly velmi husté a pevně držené na kůži. Byla diagnostikována seboroická dermatitida. Při praní byl pěnový šampon aplikován na problémové plochy, několik minut držen a vymyt. Všechno šlo měsíc.

Nizoral je velmi dobrý! Pili jsem tyto pilulky, aby se vyrovnali se šindelům, které jsem v táboře zvedl. Teď mi pomohl v 5 aplikacích, aby se vyrovnali s lupinami, které pokryly tmavé vlasy se sněhem. Teď je to moje kouzelná hůlka a udržujte ji vždy po ruce.

Šampon Nizoral je účinným lékem proti houbovým onemocněním, který je účinný v 90% případů. Na aktuální komponentě je mnoho analogů. Pokud léky s ketokonazolem nepomáhají, pak důvod může být skrytě v nesprávné aplikaci nebo v původu onemocnění.

Použití šamponu Nizoral

Lupiny nejsou jen dermatologickým a kosmetickým problémem, neustálé svědění, podráždění a olupování pokožky hlavy způsobí, že nervový systém není méně škodlivý. Taková nemoc se často stává příčinou stálé špatné nálady a prudkého poklesu sebeúcty. Jak je popsáno v pokynech k použití šamponového přípravku Nizoral (prodávaného ve většině lékáren), pomocí léčivého přípravku se můžete trvale zbavit lupy patogenů, seboroického ekzému nebo pityriázy.

Co je nizoral šampon

Nizoral medikovaný šampon se doporučuje pro většinu odborníků v oboru dermatologie a kosmetologie. Přípravek lze použít k mytí hlavy (lupy, seborrhea) nebo k aplikaci masky na postiženou pažitku. Tento nástroj zaujímá zvláštní místo mezi ostatními antifungálními léky, neboť účinnost při léčbě mnoha kožních onemocnění je velmi vysoká. Nástroj má fungicidní účinek po prvních aplikacích, peeling a jiné příznaky nemoci.

Složení

V čočkách Nizoral působí jako aktivní složka ketokonazol (21 mg / g), jako pomocné látky se používají detergenty, léčivé a další složky (makrogolmethylacetát-dioleát, kokoyl-diethanolamid, imocourea atd.), a charakteristický zápach. Nástroj pomáhá napravit acidobazickou rovnováhu, vytváří na vlasu ochrannou vrstvu kolagenu.

Farmakologický účinek

Aktivní složka ketokonazolu v šampónu Nizoral je schopna působit protiplísňovým účinkům na různé dermatofyty (Trichophyton sp., Microsporum sp., Epidermophyton sp.), Stejně jako kvasinky (Candida spp., Malassezia furfur). Přípravek s takovou účinnou složkou je schopen rychle zmírnit svědění, snížit odlupování a zmírnit zánět. Během lokální aplikace je absorpce účinné látky skrze kůži minimální, a to i při delším používání, nelze zjistit stopy složky v krvi.

Indikace pro použití

Tento lék se používá k léčbě a / nebo prevenci kožních onemocnění různých etiologií způsobených infekcemi. Šampon proti lupům Nizoral se dobře vyrovná s houbovými onemocněními, chorobami způsobenými kvasinkami (pityriasis versicolor, seboroická dermatitida nebo lupy). Léčba má výrazný protizánětlivý účinek, pomáhá zlepšovat stav vlasů a pokožky hlavy. Toto zdravotnické zařízení je dostupné v polyethylenových lahvičkách (koncentraci 2% ketokonazolu) v 60 ml nebo 120 ml.

Kontraindikace

Pokyny pro použití drogy ukázaly, že jedinou kontraindikací použití šamponu je individuální nesnášenlivost součástí (přecitlivělost na určitou látku ze složek přípravku). Než začnete používat přípravek Nizoral, musíte aplikovat malé množství léku na pokožku hlavy a zhodnotit reakci kůže. Pokud není podráždění, můžete lék bezpečně aplikovat podle schématu výrobce nebo doporučení lékaře.

Pokyny pro použití šamponu Nizoral

Nizoralový medikovaný šampon je nanesen na povrch vlhkých vlasů, pěnován, udržován asi 5 minut a důkladně promyt vodou. S pityriasis versicolor se lék jednoduše aplikuje na postižené oblasti pokožky, netříží se do nich, pak se vypláchne. Droga, když je správně používána, eliminuje příčiny lupů a jiných nemocí, zlepšuje mikrocirkulaci pokožky hlavy, snižuje zarudnutí, svědění. Nemůžete používat léčivý šampon samotný bez doporučení lékaře. Samoléčení může být zdraví škodlivé.

K dosažení rychlého, prodlouženého účinku je nutné dodržovat režim léčby nebo profylaxe doporučený odborníky:

 • při léčbě mykóz na plísně se lék užívá 1 den / den po dobu 5 dnů (profylaxe - 1 den / den, 3 dny);
 • na vyléčení lupů, musíte si umýt hlavu 2% šamponem 1 krát / 3-4 dny (8 týdnů) (prevence lupů - použijte 1/14 dní);
 • seboroická dermatitida může být vyléčena, pokud užíváte 2% léčení 2krát / týden (průběh užívání až 4 týdny), prevence 1krát týdně (1-2 týdny);
 • pro léčbu ulnarisu, které zbavuje léčivo, se aplikuje na postižené oblasti pokožky (zachycování okolních oblastí), po 5 minutách musí být místo aplikace opláchnuto proudem vody (prevence - denní užívání po dobu 3 dnů (jaro).

Nizoral během těhotenství

Vzhledem k tomu, že přípravek Nizoral nemá výrazný systémový účinek na tělo a nevykazuje se v krevní plazmě, je povolen užívání během laktace nebo těhotenství, avšak pouze v případech, kdy zamýšlený léčebný účinek pro matku překračuje možné riziko pro plod. Vědecké studie týkající se nežádoucích účinků u těhotných a kojících žen nebyly provedeny, neexistují žádné potvrzené údaje o riziku léku.

Šampon NIZORAL®

Šampon NIZORAL ® - originální lék proti lupům. Jeho aktivní složka byla syntetizována v roce 1976 v Janssen Pharmaceutical Laboratories (Janssen Pharmaceutica).

Účinnost účinné látky proti houbám (patogenní lupy) byla potvrzena 64 klinickými studiemi *.

NIZORAL ® je terapeutické činidlo. To nejen eliminuje vzhled lupů, ale také bojuje proti příčinům lupů, pomáhá dosáhnout trvalého a trvalého účinku.

Šampon NIZORAL ® je k dispozici ve dvou provedeních - 60 a 120 ml. Pokud se přípravek používá k prevenci lupů nebo k léčbě seboroické dermatitidy (2 až 8krát za měsíc), je obvykle 60 ml dostatečné po dobu 1,5-2 měsíců. Pokud několik členů rodiny používá šampon nebo lék se používá k léčení vícebarevných lichenů, měli byste si koupit balení o objemu 120 ml.

NIZORAL®: Elk se vrací?

K odstranění lupů, což je důsledek zvýšené reprodukce lipofilních kvasinek kvasinek Malassezia furfur, které se běžně vyskytují na kůži téměř každé zdravé osoby, se používají speciální lékařské šampony na bázi ketokonazolu. Jedním z nejvíce osvědčených vnějších přípravků je šampon NIZORAL ® 1 pro lupy. Obsahuje ve svém složení účinnou látku, která potlačuje nadměrný růst škodlivých hub, vyvolává vývoj seboroické dermatitidy a pityriázy.

NIZORAL ® je známý na světovém farmaceutickém trhu již od roku 1976. Tento přípravek, který je součástí léku proti lupům, který má fungicidní účinek, má mnoho pozitivních hodnocení.

Klinická účinnost léčivého šamponu proti lupům NIZORAL ® byla potvrzena během 64 klinických studií *. Bylo prokázáno, že pod vlivem tohoto léčiva u pacientů s projevy seboroické dermatitidy a pityriasového toxoidu se snižuje intenzita svědění a odlupování.

Lékařský šampon pro lupy je dodáván v lahvičkách o objemu 60 a 120 ml a je vydáván bez lékařského předpisu. Již v prvních dvou týdnech použití pomáhá zlepšit stav vlasů a pokožky hlavy, eliminuje příčinu lupů *.

Lékařský šampon proti lupům NIZORAL ®, na rozdíl od kosmetických čisticích prostředků na vlasy používaných při léčbě seboroické dermatitidy a eliminace nebo oslabení pouze vnějších projevů onemocnění, působí přímo na etiologický faktor nemoci. Po odstranění příčiny lupů dochází ke zlepšení fyziologických procesů a mikrocirkulace na pokožce hlavy, snižuje se zánět a svědění.

Antifungální šampon NIZORAL ® je určen k léčbě a prevenci infekcí způsobených kvasinkami Malassezia spp. (Pityrosporum spp.), - lupy, seboroická dermatitida, pityriáza. Šampon z houby pokožky hlavy NIZORAL ® se aplikuje na postižené oblasti pokožky hlavy a těla, ponechá se po dobu 3-5 minut a důkladně se promyje vodou.

Šampon proti lupům je schválen pro použití od dětství 4. Šampon NIZORAL v těhotenství je současně povolen pouze po předchozí konzultaci s lékařem.

Lupiny a seboroická dermatitida

Léčba: 2 x týdně po dobu 2-4 týdnů
Prevence: Týdně nebo každý druhý týden

Léčba: denně po dobu 5 dnů
Prevence: Denně po dobu 3 dnů (jediný průběh léčby) před začátkem léta

Schéma aplikace je založeno na pokynech k přípravě.

Antifungální šampon NIZORAL ® je tlustá oranžová kapalina se specifickým zápachem.

Mycí komponenty.

Přípravek obsahuje povrchově aktivní látky (surfaktanty) (laurylsulfát disodný a etoxylovaný diethanolamid mastné kyseliny kokosového oleje), čištění pokožky hlavy a vymývání částic lupů.

Terapeutické složky.

Ketokonazol (antifungální aktivní složka) je zařazen jako účinná látka v šamponu NIZORAL ®. Kromě ketokonazolu obsahuje šampon pro mastné a suché lupiny kyselinu chlorovodíkovou, která přispívá ke korekci acidobazické rovnováhy (pH) a imidomočoviny. Tato složka, používaná jako antimikrobiální konzervační činidlo pro kosmetiku a ve farmaceutickém průmyslu, je vysoce účinná proti širokému spektru grampozitivních a gramnegativních bakterií, hub a plísní (USP 24 vydání, NF19).

Ostatní komponenty.

1. Vytvoření vzdušné propustné vrstvy pro udržení vlhkosti na povrchu kůže s plastifikačními vlastnostmi s vlastnostmi mokrého komprese;
2. Prodloužení působení extraktů, olejů apod. V složení kosmetických prostředků;
3. Vytvořte vlasy na lesku a vytvořte kolagen (ochrannou) vrstvu na povrchu vlasů
4. Kosmetické vonné látky a barviva, které obsahují šampon NIZORAL ® (složení přípravku je uvedeno v pokynech), je tomuto výrobku dodáváno pouze pro estetický účinek.

Hlavním aktivním složením terapeutického šamponu proti lupům pro léčbu a prevenci houbovité pokožky pokožky hlavy je ketokonazol. Jedná se o syntetický derivát imidazol-dioxolanu. Antifungální šampon, který zahrnuje ketokonazol, je účinný proti kvasinkám (Malassezia spp., Pityrosporum spp.), Candida spp.) A dermatofyty (Epidermophyton spp., Trichophyton spp., Microsporum spp.).

Tato složka inhibuje tvorbu ergosterolů, triglyceridů a fosfolipidů nezbytných pro syntézu buněčné stěny (patogen ztrácí schopnost tvorby vláken a kolonií), porušuje propustnost plazmové membrány. Je třeba zdůraznit, že sekundární (získaná) rezistence na drogu se nevyvíjí 3.

V šamponech NIZORAL ® Lupy je koncentrace aktivní složky 2%. Léčivý detergent s touto přísadou může být použit jako šampon, který je ukázán v případě pityriasis (vícebarevných) lišejníků a mastné nebo suché seborrhy, doprovázené lupinami.

Šampon NIZORAL ®: užívání drogy by mělo být předmětem kontraindikací. Jedná se o individuální nesnášenlivost jakékoli složky léčiva. Během těhotenství a laktace se šampon NIZORAL ® používá pouze tehdy, pokud má zamýšlený přínos pro matku převažující potenciální riziko pro plod a dítě.

Účinná složka šamponu z houby pokožky hlavy (ketokonazol) není v plazmě zjištěna při externím použití 4.

Šampon Nizoral: návod k použití

Nizozal - antifungální lék pro vnější použití v dermatologii.

Forma uvolnění a složení léčiva

Nizoral je dostupný ve formě tmavě oranžového 2% šamponu v lahvičkách z polyethylenového materiálu o objemu 25 nebo 60 ml, 1 lahvičku v kartonu s přiloženými pokyny.

Hlavní účinnou látkou šamponu je ketonazol, stejně jako pomocné složky ryazhu.

Farmakologické vlastnosti

Šampon Nizoral se používá externě v dermatologii a je určen k léčbě lupů a houbových onemocnění pokožky hlavy. Aktivní účinná látka léčiva Ketonazol vykazuje vysokou terapeutickou aktivitu ve vztahu k dermatofytům a kvasinkovitým houbám rodu Candida.

Při použití Nizoral šamponu je svědění pokožky hlavy pacientů rychle neutralizováno, množství lupů se snižuje.

Indikace pro použití

Léčba Nizoral 2% se používá k praní vlasů a pokožky hlavy na léčbu a prevenci houbových infekcí a je indikována u pacientů v následujících případech:

 • Nadměrná suchost pokožky hlavy, která je doprovázena závažným svěděním a tvorbou váhy;
 • Zbavte pokožku hlavy;
 • Hubové léze na pokožce hlavy.

Kontraindikace

Šampon Nizoral je kontraindikován u pacientů se zvýšenou individuální citlivostí na složky.

Zkušenosti s použitím šamponu v pediatrické praxi jsou velmi omezené, takže před zahájením užívání přípravku Nizoral by se lidé mladší 14 let měli poradit s lékařem. S opatrností je tento nástroj používán mezi kojícími matkami a těhotnými ženami.

Způsob aplikace a dávkovací režim léčiva

Šampon je aplikován na pokožku hlavy masážními pohyby. Pro dosažení maximálního terapeutického účinku musí být léčivo ponecháno na pokožce hlavy po dobu 5 minut, poté dobře opláchnout vodou. Frekvence užívání a trvání léčby závisí na důkazech a závažnosti příznaků onemocnění.

U psoriázy se nizorální šampon používá denně po dobu 1 týdne. Pro lupy a seboroickou dermatitidu se lék aplikuje 2-3x týdně po dobu 1-2 měsíců.

Látka může být použita k prevenci, v tomto případě je dávkovací režim šamponu a doba trvání léčby určena lékařem na základě individuálních charakteristik pacienta.

Používejte během těhotenství a kojení

V průběhu experimentálních studií nebyl zjištěn žádný negativní vliv při použití Nizoral šamponu na vývoj plodu. Přesto by měl být léčivý přípravek předepsán těhotným ženám, pouze pokud očekávaný terapeutický účinek je mnohokrát vyšší než možné komplikace plodu.

Látka Nizoral může být použita během kojení dítěte, avšak osoby s přecitlivělostí a tendence k alergickým reakcím by se měly nejdříve poradit se svým lékařem.

Nežádoucí účinky

Lék je pacientům dobře snášen. Jedinci s individuální přecitlivělostí na složky šamponu během léčby měli následující nežádoucí účinky:

 • Zvýšené svědění pokožky hlavy;
 • Zkusnění a podráždění pokožky hlavy, vyrážka;
 • Spálení pokožky hlavy při použití šamponu;
 • Zvýšené roztržení a zarudnutí sliznice očí;
 • Alopecie;
 • Nadměrná suchost kůže na hlavě, zvýšené lupy.

Tyto nežádoucí účinky nejsou nebezpečné a po přerušení léčivého přípravku se rychle přenášejí.

Předávkování

Případy předávkování šamponem Nizoral nejsou popsány ani při dlouhodobém užívání.

Pokud náhodně užíváte lék uvnitř pacienta, měl by být okamžitě odvezen do nemocnice, kde se podrobí symptomatické léčbě. Aby nedošlo k aspiraci zvracení, nevyvolávejte zvracení nebo vypláchnutí žaludku doma.

Interakce léku s jinými léky

Údaje o lékových interakcích nizorálních šamponů s jinými topickými přípravky nejsou k dispozici.

Zvláštní instrukce

Lék by měl být aplikován pouze na pokožku hlavy. Při aplikaci šamponu je třeba dbát na to, aby se produkt nedostal do očí, pokud se to stalo náhodou - vypláchněte oči velkým množstvím čisté vody a kontaktujte očního lékaře.

Prodloužený výrobek nesmí být likvidován v odpadních vodách, aby nedošlo k znečištění životního prostředí. Šampon Nizoral se likviduje umístěním lahvičky do plastového sáčku a odpadní nádobky.

Analog Šampon Nizoral

Podobné akce s Nizoral šamponem 2% mají následující nástroje:

 • Mikanisal šampon;
 • Šampon Mycoral;
 • Šampon proti lupům;
 • Sulsena 2% masti pro vnější použití;
 • Sebosol šampon.

Podmínky dodání z lékáren a skladování léku

Šampon Nizoral lze koupit v lékárně bez lékařského předpisu. Láhev s nástrojem by měla být chráněna před dětmi, aby se zabránilo kontaktu s vodou nebo slunečním světlem. Nedovolte zahřátí ani zmrazení, optimální teplota pro uložení šamponu není větší než 25 stupňů. Doba skladovatelnosti je vyznačena na obalu, po jejímž uplynutí je láhev s produktem zlikvidována způsobem popsaným výše.

Nizoralová cena šamponu

Průměrná cena léku v lékárnách v Moskvě činí 560 rublů.

Pro Více Informací O Suché Vlasy