logo

Proč potřebuji ionizační funkci na vysoušeč vlasů?

Každý ví, že sušení vlasů je škodlivé. Všichni kadeřníci to říkají, a pokud k nim přichází dívka, která si stěžuje na špatný stav vlasů, okamžitě ji doporučují: vyhýbejte se sušení a horkému stylu. Vlasy z toho jen trpí: stanou se hrubými, křehkými a špičky se oddělí.

Ale nemůžete to udělat bez vysoušeče vlasů, protože ne každá holka má spoustu času na to, aby její vlasy vyschly, a zde je k dispozici záchrana ionizační funkce, která jsou vybavena nejmodernějšími zařízeními na vlasy.

Ionizace ve vysoušeči vlasů je vlastnictvím působení na vlasy negativně nabitých iontů, což slibuje pozitivní účinek. Tyto ionty, částice, které spadají na vlasy, téměř zlikvidují škodlivé účinky horkého vzduchu, ale v žádném případě nepřispívají k obnově vlasů nebo jejich léčení. Ano, vysoušeč vlasů stále poškozuje vlasy, ale s ionizační funkcí je toto poškození tak malé, že se ani po dlouhých letech provozu nedá pozorovat.

Také ionizační funkce brání vysoušení nebo dehydrataci vlasů, takže vlasy neztrácejí vlhkost a je také užitečné. Při nárazu negativně nabitých iontů se vlhkost rozdělí na velmi malé kapičky, které se okamžitě vstřebávají do vlasů a uschnou se ještě rychleji. Používáte-li vysoušeč vlasů s ionizační funkcí pro sušení, získáte mnohem větší šanci na zachování barvy, lesku a zdraví vlasů.

Co když jsou vlasy mastné?

V mnoha případech je důvod, proč se vlasy hltají, právě v jejich vysychání. Tedy pokud systematicky umyjete vlasy a vysušíte vlasy, ztratí mnoho tekutin a dehydratují. V důsledku toho bude následovat ochranná reakce pokožky - uvolnění kožního mazu, takže vlasy budou mastné. Proto, olejové vlasy se nedoporučuje vyfouknout suché, ale pokud není jiná cesta, sušič by měl mít ionizující účinek - to je nutné!

Nezapomeňte na statickou elektřinu! Je velmi nepříjemné, když jsou vlasy elektrifikovány, prasknou, když se dostanou do kontaktu s tkáněmi a rozevírají vlasy. Negativně nabité ionty neutralizují pozitivně nabité částice, což zase dělá účes poslušný. Proto je ionizační funkce nutná v zimě, kdy často musíte nosit a odstraňovat víčko, například. To je také užitečné z hygienického hlediska: vlasy nebudou přitahovat prach.

Pokud například v tuto chvíli máte velmi špinavé nebo mastné vlasy (pouze to nestačilo), pak s pravidelným použitím dobrého vysoušeče vlasů s funkcí, kterou známe, bude lepší. Jsou negativně nabité ionty, že vlasy postrádají... kdo by si myslel.

Namísto výstupu

Takže, pokud vaše vlasy:

 1. Bič na špičkách;
 2. Rozpad;
 3. Špatné uchycení a magnet;
 4. Mastné;
 5. Ztráta nebo poškození...

... pak potřebujete pouze vysoušeč vlasů s ionizační funkcí. Jiný kategoricky vám nevyhovuje, protože přispěje ke zhoršení již špatného stavu. Hodně štěstí při výběru vysoušeče vlasů.

Co je ionizace ve vysoušeči vlasů

Zdraví a krása vlasů závisí na mnoha příčinách. Tato ekologie, stres, výběr prostředků pro výživu a péči. Škodlivé vysoušení vlasů, horké vlasy, žehlení, kleště a další zařízení pro krásu. Statická elektřina nahromaděná ve vzduchu také ovlivňuje, zejména v chladném období, kdy se místnosti dodatečně ohřívají a vzduch může být příliš suchý nebo naopak vlhký. Elektrifikovaný vzduch oslabuje kudrlinky, zbavuje hlasitosti, ztuhne a křehne, způsobí, že se budou tlačit a praskat pod hřebenem. K boji proti tomuto nepříjemnému účinku byly vynalezeny vysoušeče vlasů s ionizací proudění vzduchu.

Jaká je ionizační funkce ve vysoušeči vlasů

Moderní modely vysoušečů vlasů mají vestavěnou ionizační schopnost vzduchu. Jedná se o proces, při kterém je statická elektřina nahromaděná v místnosti neutralizována ionty s negativním nábojem. V horní vrstvě vlasů tyto částice odstraňují elektrické napětí. Uvolňování užitečných iontů přispívá k zahřívání horní vrstvy mřížky zařízení z turmalínu. Tento minerál poskytuje ionizaci proudění vzduchu.

DŮLEŽITÉ! Není třeba si myslet, že s pomocí takové vysoušeč vlasů můžete obnovit strukturu vlasů nebo vyléčit problémové prameny. Vysoušeč vlasů, dokonce i při ionizaci, poškozuje kudrlinky, jen působení iontů snižuje toto negativní na minimum.

Výhody a nevýhody ionizace v sušičce

Zařízení pro sušení kudrlin s funkcí ionizace mají vyšší cenu než běžné modely. Ačkoli je tomu tak, když stojí za přeplatku. Investice vyplatí krásu a zdraví vlasů. Při pravidelném užívání zaznamenávají ženy zlepšení celkového stavu pokožky hlavy, méně kontaminace pramenů a vzhled lesku a hedvábnosti.

Argumenty ve prospěch nákupu takového zařízení:

 • křehkost pramenů se sníží, rozdělené konce zmizí;
 • zachovat přirozenou vlhkost vlasů;
 • horní vrstva každého vlasu bude hladší, váhy se vyhlaví;
 • vlasy budou méně znečištěné, nabité částice mají tendenci chránit povrch před prachem a nečistotami;
 • mazové žlázy na pokožce hlavy budou méně aktivní;
 • styling bude trvat déle, vzhled vlasů bude vypadat lesklejší a živější.

Jedinou nevýhodou tohoto zařízení je jeho cena. Moderní vysoce kvalitní modely od spolehlivých výrobců jsou mnohem dražší než obvykle. Uživatelé si uvědomují, že v porovnání s jednoduchými modely je větší váha zařízení.

Proč a kdo potřebuje ionizaci ve vysoušeči vlasů

Obvyklá vysoušeč vlasů zajišťuje účes s rychlým vysycháním díky zahřátí a odpařování vody, které se nacházejí na povrchu kadeřnic po umytí. Při sušení s ionizačním sušičkou klesají nejmenší kapky vody na hloubku vlasů a jsou tam fixovány. Pro suché a křehké prameny to může být skutečná spása!

Barvení, perm, použití speciálních pleyoků a žehliček nešetří vlasy, ztrácejí zdravý vzhled. Použití moderní vysoušeč vlasů řeší tento problém a výrazně zlepší celkový stav kudrlin.

Jedním z nejvýraznějších účinků, ke kterým dochází po dlouhodobém používání vysoušeče vlasů s ionizací vlasů, je snížení tvorby kožního mazu. Časté mytí teplou vodou se šamponem a tepelným sušením stimuluje tvorbu kožního mazu, což je ochranný mechanismus vlastní povahy. To vede k lupům, rychlé kontaminaci, seborrhei. Situace může zafixovat nabité částice.

DŮLEŽITÉ! Neočekávejte okamžitý účinek ionizace vlasů. K tomu, aby byly pozitivní změny viditelné pro oko, je třeba po dlouhou dobu pravidelně používat!

Takový vysoušeč vlasů bude přínosem pro dívky, které mají následující problémy s kudrlinami:

 • vlasy rychle zmatené, těžké hřebeny;
 • často elektrifikováno;
 • Radikální hlasitost je malá a chtěl bych mít bujnější styl;
 • zámky se neochotně drží v kadeřnictví, která vyžaduje značné úsilí na jejich upevnění;
 • časté používání chemických fixačních prostředků pro stohování;
 • rovnováha vody a tuku - mastné kořeny a suché špičky;
 • lupy;
 • vlasy jsou ztenčeny neustálým používáním žehliček a curlingů;
 • časté barvení a chemické poškození struktury vlasů;
 • prameny vybledly a ztrácely pružnost;
 • často rozdělené konce rozdělené;
 • v zimě jsou vlasy elektrifikovány pod víčkem.

DŮLEŽITÉ! Tlusté dlouhé vlasy budou zachovány lépe, pokud je ovlivníte nabitými částicemi. Oni zachovávají lesk delší dobu a méně často vyžadují korekci špičky.

Doporučení pro výběr vysoušeče vlasů s ionizací

Abyste si mohli koupit vhodný model, potřebujete studovat doporučení odborníků ohledně výběru. Pozornost je třeba věnovat těmto parametrům:

 1. Turmalínový potah s keramickým ohřívačem. Některé moderní modely mají kombinovaný turmalínový potah s teflonem. Tato kombinace je účinnější než jen turmalín, bude trvat déle.
 2. Napájení. Neměli byste si vybírat vysoušeče vlasů s vysokým výkonem, nejsou potřebné pro domácí použití a mohou více poškodit. Pro krátké vlasy jsou vhodná zařízení s kapacitou do 1200 W, pro dlouhé vlasy - až do 2000 wattů. Všechny modely s kapacitou více než 2000 W jsou nejlépe používány odborníky.
 3. Přepínatelné rychlosti a pracovní teploty. Výběr těchto parametrů při sušení vám pomůže zvolit ideální teplotu pro vaše vlasy.
 4. Další funkce - klimatizace, turbo režim a další.

DŮLEŽITÉ! Tělo modelu musí být odolné proti teplu a nárazům. Sada by měla obsahovat speciální trysky pro koncentraci průtoku vzduchu, který je připevněn jednoduchým a trvanlivým způsobem. Je dobré, když má pouzdro otvor pro suché čištění. Délka elektrického kabelu by měla být asi dva metry.

Při používání je vysoušeč vlasů se superfunkcí běžný. Pokud se ionizační tlačítko nezapne automaticky, pak během sušení by mělo být stisknuto. U modelů, které vyžadují samoinicializaci ionizace, je lepší ji aplikovat, když jsou vlasy mírně vysušeny ručníkem nebo dokonce i na konci stylingu. Potom se nadměrná vlhkost vypaří. Je dobré aplikovat prostředky k ochraně před tepelným poškozením vlasů před použitím.

Je pozoruhodné, že vývoj vědy a techniky je na stráži ženské krásy a zdraví. Spotřebiče se pravidelně objevují na trhu, jejichž používání usnadňuje osobní péči, pomáhá dosáhnout požadovaného efektu s nejnižšími náklady. Vysoušeč vlasů s funkcí ionizačních vlasů, pokud se správně používá, bude zaujmout hodné místo mezi milovanými asistentkami ženy a bude dělat dlouhé vlasy silné a lesklé.

Co je ionizace ve vysoušeči vlasů

Co je to ionizace? Ionizací se neutralizuje statické napětí, které se objevuje na vlasu pod vlivem různých faktorů. Další funkce ionizace ve vysoušeči vlasů se vyhnout těmto problémům.

Vysoušeč vlasů s ionizací: co to je, proč je potřeba, oblíbené modely

Téměř každý pocítí potřebu vysoušeče vlasů. Zvláště často je to nutné pro poctivý sex: není možné ani jeden účes bez stylingu. Aby vlasy zůstaly bezchybné a nezasychaly se pod vlivem horkého vzduchu, je lepší používat vysoušeč vlasů s ionizací. Taková další funkce v zařízení vám umožní řádně pečovat o vlasy.

Jak to funguje

Co je to ionizace? Ionizací se neutralizuje statické napětí, které se objevuje na vlasu pod vlivem různých faktorů. Nedostatečná vlhkost vzduchu v místnosti nebo na ulici negativně ovlivňuje strukturu srsti, dochází k akumulaci pozitivního náboje, v důsledku toho je elektrifikována. Ionizační prvek působí na vlákna s negativními ionty, čímž eliminuje statickou elektřinu. To jim umožňuje výrazně zmírnit a snížit zmatek.

Vysoušeč vlasů s ionizací se liší od obvyklé přítomnosti speciálního rozprašování na mřížce, odkud proudí horký vzduch. Zdálo se, ale co to dává? Během provozu sušárny se mřížka zahřívá a ionty, které upravují vlasový povlak, se uvolňují z povlaku. Díky dodatečnému pokrytí turmalínem je rovnoměrné rozložení teploty horkého vzduchu, což vede k bezpečnějšímu a efektivnějšímu sušení.

Dokonce i drahá výkonná vysoušeč vlasů, která má několik rychlostí a funkci studené rány, není schopna ochránit vlasy před poškozením. Bezchybný styl se promění v nedorozumění, pokud jsou vlákna vlasů silně elektrifikována a tlačena. Nejen atmosférické podmínky, ale také klobouky nebo dekorace zvyšují statický stres. Další funkce ionizace ve vysoušeči vlasů se vyhnout těmto problémům. Díky této možnosti je proces sušení rychlejší, protože pod účinkem iontů se kapky vlhkosti rychleji vstřebávají do vlasů a udržují normální rovnováhu vody.

Kdo by měl dostat

Existuje pět důvodů, proč je třeba koupit sušičku ionizátorem:

 • typ vlasu - suchý, často elektrifikovaný;
 • zvýšená mastnost pokožky hlavy, problém mastných vlasů;
 • časté zbarvení kudrlin, použití perm;
 • časté pokládání pomocí žehliček, ploek atd.;
 • problém rozdělených konců.

Vliv iontů umožní umístit kůžičkové vločky vnější vrstvy vlasových vláken blíže k sobě, což jim umožní vyhlazovat a odrážet světlo. V důsledku pečlivého stylingu budou svítit a nebudou tlačit.

Je třeba poznamenat, že sušič vlasů není schopen obnovit již poškozené vlasy ani působením jeho iontů. Pro zabránění problémů je zapotřebí ionizace.

Pod vlivem chemických prvků při barvení vlasů jsou jejich vlákna velmi dehydratovaná a pravidelné schnutí teplým vzduchem ještě více zhoršuje jejich stav. Tento proces vede k křehkým vlasům, v důsledku toho jsou magnetizované a rozštěpené. Proto je lepší používat vysoušeč vlasů s ionizací.

Proč potřebuji další ionizační systém? Ukazuje se, že problém mastných vlasů je také spojen s bilancí vody. Tělo je navrženo tak, aby při vzniku zdravotního rizika vznikla ochranná funkce. Při pravidelném vysoušení se zvyšuje sekrece podkožního tuku, aby se zabránilo dehydratace a v důsledku toho se vlasy rychle ztuhnou. Tuto situaci lze napravit ionizujícím vysoušečem vlasů.

Správně vybraná kosmetika pro péči o vlasy, stejně jako zařízení pro sušení, dosáhnou maximálního účinku. Vlasy budou vypadat nejen dobře upravené, ale úžasné. Vysoušeč vlasů s ionizátorem v důsledku pravidelného používání způsobí, že vlasy budou hladké a hedvábné, poskytnou jim zdraví a dávají větší účinek na vlasy.

Oblíbené modely vysoušečů vlasů

Abyste byli majiteli krásných vlasů, je třeba zvolit model, který je založen nejen na výkonu a regulaci horkého proudění, je důležitá i ionizace ve vysoušeči vlasů. Vzhledem k počtu zákazníků a počtu prodejů můžete vybrat nejoblíbenější pozice této technologie. Nejoblíbenější značky: PHILIPS, REMINGTON, PARLUX, BOSCH, ROVENTA, BABYLISS. Pokud mluvíme o konkrétních modelech, podívejme se blíže na vysoušeče vlasů, které jsou častěji zakoupeny.

 1. Parlux 3200 kompaktní keramika Ionic patří do kategorie profesionálních vysoušečů vlasů, které společně s ionizačním systémem obsahují keramickou mřížkovou vrstvu. Otázka, co je pro to, odpověď je jednoduchá: keramický povlak umožňuje zahřát vlasy zevnitř. Jedná se o novou technologii, která ochrání vlasy před vysycháním. Po použití této techniky se stávají měkkými a poslušnými, udržují si tvar po dlouhou dobu.
 2. Rowenta CV 7430 díky funkci "úcta" umožňuje udržet více vlhkosti během sušení. V tomto modelu je také difuzér, který vám umožní experimentovat s účesy.
 3. Bosch PHD 5781 je kompaktní, ale současně výkonný model, který je vhodný pro domácí použití. Vysoušeč vlasů má 3 vestavěné nastavení rychlosti, ionizuje vlasy a umožňuje jemné vysoušení.
 4. BaByliss BAB5586E platí také pro profesionální zařízení. Spolu s iontovým kondicionačním systémem se nacházejí krystaliny turmalinu, které dodatečně chrání vlasy a při sušení uzavírají kůžičku. Vysoušeč vlasů je vhodný pro držení v rukou díky pogumovanému tělu. Model je velmi lehký.
 5. Remington D2011 se liší v rozumné ceně při bezpečném a efektivním sušení. Přítomnost speciálních rozbočovačů trysek umožňuje provádět podrobnou instalaci.

Díky účinkům ionizace vlasy udržují vodní rovnováhu a stávají se hedvábnými a lesklými. Vestavěný ionizační systém urychluje sušení a činí je poslušný. Výsledkem je, že vlasy se snadněji přizpůsobí a udržují tvar po dlouhou dobu. Navzdory vyšším nákladům na vysoušeč vlasů je to výnosná investice do dlouhodobé přitažlivosti účesu.

Jaká je funkce ionizace ve vysoušeči vlasů a proč je dnes tak oblíbená a poptávka? Jaké jsou nejlepší profesionální modely s ionizátorem vlasů? Budeme odpovídat na tyto a další otázky, stejně jako zjistit, jaké recenze mají zákazníci o takových sušičkách vlasů.

Jaká je ionizační funkce ve vysoušeči vlasů?

Většina dnes prodávaných vysoušečů vlasů má ionizační funkci, která je podle výrobce skutečně nutná. Co je tato funkce a co je pro to nezbytné, řekneme v tomto článku.

Co to je a jak to funguje?

Proces samotné ionizace je neutralizací statické elektřiny, která se ve vlasech hromadí. Současně je vytváření takové elektřiny aktivně ovlivněno vysokou vlhkostí nebo suchostí místnosti, prachem a nedostatkem užitečných stopových prvků. Výsledkem je, že se aktivně akumuluje ve vlasech, ničí je zevnitř a také poškozuje vzhled stylingu.

Použití ionizačních účinků negativních nábojů přispívá nejen k eliminaci statické elektřiny, ale ik celkovému zlepšení a zlepšení vzhledu vlasů.

Vysoušeče vlasů s ionizační funkcí se liší od běžných modelů také pokrytím jejich mřížky, kterou prochází horký vzduch. Taková zařízení používají speciální turmalínový potah. Je to zahřívání, které uvolňuje negativní ionty, které příznivě ovlivňují prameny.

Pozoruhodné je skutečnost, že ani jeden z nejdražších zařízení tohoto typu, vybavený funkcí studeného vzduchu a různými režimy rychlosti, nemůže pomoci vytvořit takový ideální styl, jako když používáte vysoušeč vlasů s ionizací. Tajemství spočívá ve skutečnosti, že elektrifikované kadeře nemohou udržovat daný vzhled a tvar po dlouhou dobu a za pár hodin styl ztrácí svůj vzhled.

Průtok vzduchu, který prochází turmalínovým povrchem, dokonce i zařízení s nízkým výkonem dokáže eliminovat i ty nejtlustší a nejdelší vlasy z nadměrné statické elektřiny.

Velkou výhodou ionizační funkce je skutečnost, že zvyšuje lesk nití, dělá je měkká a hedvábná a také dlouhodobě zvyšuje trvanlivost stvoření. Ve většině případů může každý používat sušičky vlasů s touto funkcí. Existuje však určitá kategorie lidí, kteří by určitě měli koupit právě takové zařízení.

Kdo je doporučen?

Ionizační sušička je vhodná pro použití absolutně všemi - muži i ženami. Toto zařízení je však pro vás nesmírně nezbytné, pokud:

 • Pramínky jsou suché, křehké a často silné.
 • Zvýšená tvorba mazu na pokožce hlavy, stejně jako tendence k lupům.
 • Příliš časté používání agresivních produktů pro barvení vlasů.
 • Proveďte curlingové kadeře nebo řezbářství.
 • Rozdělené vlasy libovolné délky.
 • Časté používání různých kosmetických přípravků pro styling, stejně jako zařízení s tepelným účinkem na prameny.

Zvláště je třeba poznamenat, že vysoušeč vlasů může napravit negativní stav vlasů, pokud není příliš poškozený, ale většinou ionizované vysoušeče vlasů jsou navrženy tak, aby se zabránilo poškození pramenů a výrazně se snižuje negativní vliv horkého vzduchu na ně.

Ionizační účinek na prameny má jinou vlastnost: v závislosti na jejich typu může použití zařízení s touto funkcí ovlivnit jejich stav jinak. To je třeba vzít v úvahu při nákupu tohoto zařízení.

Každý ví, že standardní vysoušeč vlasů vysychá vlasy odpařováním vlhkosti z povrchu i zevnitř. Vlastností ionizačních modelů je to, že nejmenší kapky vody pod vlivem iontů pronikají hluboko do vlasů. Výsledkem je, že jejich povrch je zcela suchý a vnitřní vlhkost je uložena uvnitř. To platí zejména pro vlastníky suchých a nepodložených pramenů.

Při pravidelném používání takového vysoušeče vlasů jsou odstraněny suché kadeře, jsou hladké a zdravé.

Takový účinek iontů na mokré vlasy se také stává relevantní v případech, kdy jsou vlasy vystaveny častému barvení, vystavení kadeřům, kleštěm a různým stylovým výrobkům. Všechny z nich mají negativní vliv na strukturu vlasů a poškozují její vzhled. Výsledkem jsou suché, křehké a dělené zámky. Pomocí vysoušeče vlasů s ionizací je možné tyto problémy zabránit, stejně jako obecně zlepšit stav kudrlin.

Málokdo ví, že intenzivní tvorba podkožního tuku na hlavě není nic jiného než touha těla vyživovat suché prameny. Proto velmi často dostatečné zvlhčování vlasů vede k normalizaci tvorby kožního mazu. Místo toho se většina lidí stále více umyje hlavami šamponem a vysychá pravidelným horkovzdušným vysoušečem vlasů, čímž opět vyvolává zvýšené uvolňování podkožního tuku.

Při použití stejného ionizačního vysoušeče vlasů necháte vlasy dostat a udržet dostatek vlhkosti uvnitř. Výsledkem je, že při běžném používání takového zařízení se kudrlinky stanou docela vlhkými, na které tělo samo okamžitě reaguje - výrazně snižuje tvorbu kožního mazu.

Vysoušeč vlasů s takovou funkcí proto nezbytně potřebuje pro ty, kteří trpí příliš mastnými vlasy. Ale stojí za to pamatovat, že zvýšená mastnota zmizí v průběhu času, takže očekávejte viditelný a zřejmý výsledek po prvním sušení kudrlin s tímto zařízením nestojí za to.

Odstranění statické elektřiny

Jedná se o jednu z hlavních úkolů vysoušeče vlasů s takovou funkcí. Má však dvě důležité přírůstky.

Za prvé, statická elektřina má tendenci přitahovat vše pro sebe. To se týká prachu, drobných kusů nečistot a nečistot. Tím, že odstraní kudrny z takové elektřiny, ionty současně přispívají k rozšíření čistoty pramenů, což je dobrá zpráva. Navíc bylo poznamenáno, že dívky, které pravidelně používají sušičky vlasů s ionizujícími lupy, se objevují vzácně, obsah tuku v tuku klesá a samotné kadeře je třeba umýt mnohem méně často.

Nezapomeňte, že hlavní příčinou chlupatosti chloupků je statická elektřina. Často je to důvod, proč se styl začíná rychle rozpadat. Zbavíte-li se jí pomocí vysoušeče vlasů s ionizací, můžete se také zbavit plynulosti vašich kadeří a zároveň prodloužit životnost vašeho účesu.

Z tohoto stručného přehledu je zřejmé, že vysoušeč vlasů s ionizací je v moderním světě opravdu důležitá a nezbytná věc. Ale i tady, aby bylo možné dosáhnout stanovených cílů a zhodnotit na sobě všechny pozitivní vlastnosti své práce, je třeba ho správně zvolit.

Jak si vybrat?

Koupě vysoušeče vlasů s funkcí ionizace vlasů by měla věnovat pozornost následujícím kritériím:

 • Napájecí zařízení. Je známo, že čím je vyšší, tím rychleji můžete vysušit prameny a vytvořit styl. Ale doma, velmi silné vysoušeče vlasů nejsou vždy nutné. Pokud jsou vlasy krátké, měli byste zvolit modely s výkonem od 800 do 1200 W, pokud jsou kudrlinky středně dlouhé, pak by měl být vysoušeč vlasů od 1200 do 1600 W. Majitelé velmi dlouhých a tlustých pramenů padnou výkonnější modely - 1600-2000 wattů. Vysoušeče vlasů s ionizací o kapacitě vyšší než 2000 W jsou vhodnější pro profesionální použití a kromě toho jsou jejich náklady poměrně vysoké.
 • Je lepší zakoupit modely s keramickým ohřívačem a turmalínovým nátěrem. Někdy najdete v prodeji kombinované postřikování teflonu a turmalínu. Tyto modely jsou efektivnější, bezpečné pro kudrliny a odolné.
 • Počet spínacích rychlostí práce a možnost změny teploty vzduchu. Přítomnost těchto funkcí je mimořádně žádoucí, protože dávají možnost volby optimálního režimu provozu vysoušeče vlasů v závislosti na délce a tloušťce vlasů. Je žádoucí, aby vysoušeč vlasů měl alespoň dva režimy rychlosti provozu a dvě možnosti výběru teploty vzduchu.
 • Další funkce. Tato část zahrnuje přítomnost turbo režimu, možnost úpravy vlasů, stejně jako samotná ionizace. Ve většině případů stačí vysoušeč vlasů pouze s touto funkcí. Je třeba zajistit, aby tělo samotné bylo odolné proti nárazu a odolné proti teplu. Tyto vlastnosti zajišťují trvanlivost vysoušeče vlasů. Koncentrátorová tryska v sadě vám pomůže rychle vysušit i ty nejdelší prameny.

Nyní, když jste rozhodli o základních technických vlastnostech vysoušeče vlasů s ionizační funkcí, potřebujete vědět, jak ji správně používat, abyste získali maximální užitek.

Jak používat?

Můžete také použít suchý vysoušeč vlasů, jako byste normálně, ale pokud již má ionizační funkci, která funguje automaticky, když je zařízení zapnuté. V tomto případě musí být vlasy, mírně vysušené ručníkem, vysušeny sušičem vlasů a poté česány.

V budoucnu byste měli použít tepelně stínící prostředek a pomocí hřebene a vysoušeče vlasů udělejte styling a nakonec suché kudrlinky.

Tam jsou také modely na prodej, které mají speciální tlačítko na případu nazvaný ionizace. Během sušení musí být její hlavu stále stlačená. Zde je zde jedna nuance - je nejlepší aktivovat tuto funkci v takových modelech, když jsou prameny již předem sušeny, tj. Ve středu nebo téměř na samém konci sušení a stylingu.

Závěrem doporučujeme seznámit se s hodnocením nejlepších ionizačních sušiček od předních výrobců.

Hodnocení nejlepších výrobců

Nejlepší vysoušeče vlasů od známých značek dnes jsou:

 • BaByliss 6000E je vysokokapacitní sušička (2200 W), která vám nejen umožňuje rychle vysušit prameny, ale také vytvořit styl doma, stejně jako v kabině. Vybavený 8 režimy provozu, keramický povlak zajišťuje rovnoměrné zahřívání vzduchu (až 70 stupňů), což eliminuje popáleniny nebo zranění v kadeřích. Má nízkou hmotnost, je schopen zvolit intenzitu pohybu vzduchu a je vybaven tryskou a difuzorem.
 • Rowenta CV 765 je ionizační sušička, která běží téměř tiše. Napájecí zařízení 2000 W, má tryskový difuzér a očka pro trvalé uložení na zavěšené stěně. K dispozici je funkce super-cool sušení pramene, která umožňuje rychle a trvale fixovat styling. Zařízení je vybaveno třemi typy možností vytápění, dvěma variantami provozu a režimem turbo. Ultra tenký náboj umožňuje rovnání pramenů bez použití dalších zařízení.
 • Bosch PHD9760 / 9769. Stylový vysokovýkonný model s profesionálním motorem, který nemá žádné časové omezení. K dispozici je ochrana před přehřátím, kopírování za studena, šest režimů provozu, difuzér a rozbočovač. Je možné deaktivovat ionizaci. Vysoušeč vlasů je vybaven hřebenem, speciálním klipsem pro prameny a pouzdro.
 • Bosch PHD 5980 "BrilliantCare Hairtype". Model má výkon 2200 W, stejně jako odnímatelnou mřížku, která umožňuje včasné a snadné čištění zařízení. K dispozici je režim turbo, difuzér, rozbočovač a funkce ventilátoru studeného vzduchu. Jedná se o poměrně masivní vysoušeč vlasů se značnou váhou, díky níž můžete během několika minut vysušit kudrlinky.
 • Parlux 3200 "kompaktní keramika Ionic. " Jedná se o profesionální vysoušeč vlasů, který milují jak zahraniční, tak i domácí kadeřníci. Dodatečné rozstřikování keramického roštu umožňuje rovnoměrnější vysychání vlasů, aniž by došlo k jejich poškození nebo vysušení. Výkon zařízení je 2200 W, je rozbočovač trysky a difuzér, otočná šňůra a schopnost nastavit provozní režim a volbu teploty.
 • BaByliss BAB5586E je další profesionální ionizační vysoušeč vlasů. Má nízkou hmotnost a vysoký výkon, pohodlné a efektivní v provozu. Vybaveno speciální hubicí a dvěma možnostmi. Koncentrace iontů je doplněna nejmenšími částicemi turmalinu, v důsledku toho vlasy získají větší ochranu a vlhkost.
 • Panasonic EN-NE5 0 je jedinečný model vysoušeče vlasů pro domácí použití, ve kterém je ionizátor umístěn na povrchu pouzdra a nikoli uvnitř. Výsledkem je, že účinnost iontů na vláknech se několikrát zvyšuje. Přístroj je kompaktní, velmi výkonný, má malou hmotnost a difuzér.
 • Bork D700 je model se dvěma režimy provozu a několika možnostmi teploty, které mají funkci studeného proudění vzduchu. Výkon 2000 wattů. Sada obsahuje dvě náboje - jednu standardní velikost a druhou užší.

Každý z výše uvedených modelů vysoušečů vlasů s touto novou funkcí má obrovské množství fanoušků. To se týká jak běžných kupujících, tak odborníků. V takovém případě obyčejní kupující opouští pouze pozitivní zpětnou vazbu o těchto zařízeních. A co názor odborníků, teď to zjistíme.

Kadeřnické recenze

Prvním, kdo zhodnotil účinnost vysoušečů vlasů s ionizací, byli samozřejmě kadeřníci, protože kdo, pokud ne profesionálové, jsou prvními, kdo o nových produktech vědí a vyzkouší je. Zpětná vazba z nich je většinou pozitivní. Kadeřníci berou na vědomí vysoký výkon zařízení, dostupnost dodatečného vybavení a nepřítomnost negativních účinků na vlasy jako hlavní výhody.

Pro mnohé je důležité přijatelné náklady na vysoušeče vlasů a jejich zjevnou účinnost. Ti kadeřníci, kteří kdysi použili tento ionizační fén, se nevrátí k běžným modelům.

V dalším videu se dozvíte více o vysoušeči vlasů, které mají funkci ionizace.

Taková vysoušeč vlasů je nezbytná, pokud jsou vlasy oslabeny - barvením, chemickými prostředky. Znamená, že vaše vlasy potřebují ionizaci

Ionizace ve vysoušeči vlasů co je to: pravda nebo fikce?

Pozdravy, zvědavý čtenář! Vzpomínáš si, jak lekce fyziky třela ebenovou hůlkou na kus vlny a jak je zábavné sledovat transformaci vlastností elektrifikovaných předmětů? Teď jsme se rozrostli a to nás nijak neuspokojí, protože naše vlasy působí jako vlna, která elektrizují, štětina a pak se rozdělí a rozbijí. Ti, kteří si pamatují něco z kurzu fyziky školy, chápou, jaký je problém a začnou je řešit s otázkou v Google: "Ionizace ve vysoušeči vlasů - co to je?" Protože ne každý věří v zázračné vlastnosti sušicího zařízení.

Příčiny elektrifikace vlasů

Žádná žena si sice vlasy nesepne s ebony, ale v moderním životě existuje tolik syntetických věcí, které mohou dát vašim vlasům pozitivní obvinění, že se nepřirozené vylévání jednotlivých vlasů stalo normou spíše než překvapivou výjimkou.

Uzávěry a klobouky, oblečení obsahující syntetické materiály, hřebeny a hřebenatky ovlivňují stav chlupatých struktur. Ale jeden z nejvážnějších faktorů byl sušička.

Obvyklá vysoušeč vlasů, při sušení vlasů nebo stylingu, přenáší proud vzduchu, který je na vlasy nasycen kladně nabitými částicemi. A protože mnoho lidí si umyje hlavu a vlasy téměř každý den suší, stále dostávají šokovou dávku elektrifikace, což značně poškozuje jejich stav.

Taková vysoušeč vlasů je nezbytná, pokud jsou vlasy oslabeny - barvením, chemickými prostředky.

Známky, že vaše vlasy potřebují ionizaci:

 • Vlasy jsou matné a křehké, příliš suché nebo příliš mastné;
 • Je pro vás obtížné stylovat vlasy bez použití laku ve velkém měřítku;
 • Vlasy se aktivně drží na obličeji a zejména aktivně hledají brýle;
 • Magnetizované vlasy způsobují problémy při aplikaci make-upu.

Proč potřebuji ionizaci ve vysoušeči vlasů?

Pozitivní a negativní částice jsou přitahovány - a v důsledku toho jsou náboje neutralizovány. První efekt tohoto - všechny chloupky padnou na hlavu a stanou se poslušnějšími při položení.

Ve skutečnosti však existují další, méně patrné známky, že vlasy přestaly trpět magnetizací. Takže, co dává ionizaci vlasů:

 • suché mnohem rychleji. To je způsobeno tím, že kapičky vody jsou rozkládány na malé částice, z nichž některé jsou jednoduše absorbovány do struktury vlasů a zbývající vlhkost se rychleji odpařuje;
 • stane se hladší. Zatímco vlasy jsou nasycené kladně nabitými částicemi, jejich váhy se štětinují a těsně neodpovídají. Jakmile je náboj odstraněn, každé vlákno se stává hladké a lesklé. Proto ionizace během sušení a stylingu léčí pokožku hlavy a vlasovou tkáň.

Potřebuji tuto funkci používat po celou dobu?

Samozřejmě, profesionální vysoušeč vlasů s takovou další funkcí je drahý, ne každý se rozhodne ji koupit. Existují však období, kdy je třeba najít příležitost k použití vysoušeče s ionizací alespoň z času na čas. Jedná se o období podzimu a zimy, kdy vlasy trpí neustálým kontaktem s klobouky nebo v době, kdy osoba, kvůli různým okolnostem, příliš často používá elektrickou sušičku pro styling.

Hodnocení kadeřníků naznačuje, že zlepšení struktury žárovek nastane dostatečně rychle, v některých případech (při výběru efektivního modelu) po první aplikaci. Experti obvykle doporučují, aby tato technologie pokračovala.

Vlastnosti designu vysoušeče vlasů s ionizátorem

Takové zařízení je o 20-30% dražší než běžné vysoušeč vlasů. To je způsobeno konstrukčními vlastnostmi zařízení.

Nejjednodušší a cenově dostupné modely jsou vybaveny generátorem negativně nabitých iontů. Moderní vývoj umožňuje použití generátorů o velikosti pěti kopeckých mincí. Takové jednotky mohou teoreticky pracovat po velmi dlouhou dobu, ale prakticky ionizátor může selhat - a nebudete vědět, že používáte zařízení bez další funkce, dokud se neukáže, že váš plán instalace je příliš škodlivý.

Mnohem dražší jsou přístroje s turmalínem.

Tourmaline - polodrahokam, který klenotníci používají za svou kreativitu. Ale krása pozitivních vlastností tohoto minerálu není vyčerpána - při zahřátí uvolňuje záporně nabité částice. To je důvod, proč se používá k výrobě vysoušečů vlasů s funkcí ionizace vzduchu. Turmalin s určitým ošetřením se stává tekutým a může být aplikován na povrch jako barva. Díky těmto vlastnostem je turmalín ideálním ionizátorem ve vysoušeči vlasů. Pro efektivní působení turmalinu na tok vzduchu stačí použít transformovaný minerál na mřížku přístroje.

Nejdražší vysoušeče vlasů s ionizační funkcí jsou moderní profesionální jednotky s keramickým povlakem, turmalínem a elektronickým generátorem záporně nabitých částic.

Zařízení s keramickým ohřevem nebo keramickým povlakem vytváří rovnoměrně ohřátý vzduch. Je to keramika, která pomáhá vyhnout se tzv. Tepelnému šoku - a to už stačí na to, aby vlasy během sušení trpěly mnohem méně.

A dvě technologie saturace vzduchu s negativně nabitými ionty vytvářejí neuvěřitelný efekt - vlasy se stávají extrémně zdravými a měkkými.

Další možností zlepšení vlasů během sušení je přítomnost ozonové lampy ve vysoušeči vlasů. Ozón prostě rozdělí vodu a proces sušení je přibližně dvakrát rychlejší, vlasy a pokožka zůstávají ve stejném stavu, jako by měly být.

Nejlepší způsob, jak zkontrolovat, jak účinně bude tento nebo ten model s funkcí ionizace vzduchu zkoušet, je otestovat jeho vliv na sebe. Můžete si vybrat sušičku v holičství, můžete - od přítele.

Neomezujte se na výběr jedné funkce - věnujte pozornost rotujícímu zařízení, štětcem a různým tryskám.

A co je nejdůležitější - zkontrolujte vlastnosti použití! Mnoho jednotek s ionizací má speciální indikátor - a když světlo zhasne, ionizátor nefunguje. Hodně štěstí s výběrem!

Děkujeme vám za pozornost! Uvidíme se znovu na mém blogu. S pozdravem Rostislav Kuzmin.

Co jsou ionizéry vlasů a jak jsou užitečné?

Krása, zvláště žena, často závisí na zdravých, dobře upravených vlasech. A různá zařízení jsou vždy připraveni pomoci. Inovační vývoj jsou ionizátory. Jak jsou tato zařízení užitečná pro vlasy a jak je správně používat?

Výhody

Přínosem ionizátoru je, že:

 • Vlasy jsou měkké.
 • Jsou snadněji hřebeny.
 • Přestávají se elektrizovat.

Tyto gadgety s vestavěnou ionizační funkcí poskytují vlasům jemnou péči, aby byly zdravé, zvládnutelné a měkké. Nejdůležitější je správné používání takových zařízení, aby nedošlo k poškození vlasů.

Princip činnosti

Po zapnutí zabudovaný generátor aktivuje negativní ionty, které saturají proud vzduchu, který přístroj vytváří. Tyto ionty, které spadají na vlasy, neutralizují pozitivní náboje, které vznikají při zahřátí proudění vzduchu z ionizátoru. Chcete-li tuto funkci aktivovat, jednoduše stiskněte speciální tlačítko "Ion", v důsledku čehož se rozsvítí modré světlo (indikátor). To znamená, že ionizátor je připraven k použití.

Kdy použít

Pokud má člověk zdravé vlasy, pak používání takového zařízení pravděpodobně nebude mít znatelný účinek. Je však důležité vědět, že ionizace se nepovažuje za nápravu. Funkce ionizace může minimalizovat poškození způsobené působením horkého vzduchu, když se vlas vysype vysoušečem vlasů. To se děje působením negativních iontů, v důsledku čehož se mikroskopické vločky na pokožce hlavy zavírají, prameny se stávají zdravějšími, jsou snazší hromadit, rozdělí se méně.

Je nutné používat zařízení s ionizační funkcí v následujících situacích:

 • V sezóně nošení klobouků (zima, podzim, brzy na jaře).
 • Pokud jsou vlasy stylované s vysoušečem vlasů, žehlení se provádí častěji než jednou týdně.
 • Pokud jsou prameny příliš suché nebo poměrně mastné.
 • Když jsou matné, nezdravé, slabé a rozdělené.

Při častém šamponování a používání vysoušeče vlasů se stav vlasů výrazně zhoršuje. Ionizátor v této situaci je prostě nutný. A je nejlepší používat modely známých značek, například Parlux, Rowenta, Philips atd.

Je to opravdu nutné ionizátory pro vlasy

Ionizační přístroje samy o sobě nemají hojivé vlastnosti, nemohou obnovit poškozené vlasy. Ale jsou schopni zmírnit negativní účinek proudění horkého vzduchu z vysoušeče vlasů, a tak výrazně snížit škodu způsobenou častým sušením a stylováním pramenů.

Ionizátory mohou chránit vlasy před dehydratací a vysycháním.

Ionizační proces pomáhá udržovat požadovanou úroveň vlhkosti ve vlasech, což mimochodem minimalizuje možnost problému nadměrného tuku.

Při používání těchto zařízení dochází:

 • Boj proti statickému elektrickému poli a obnovení elektrické rovnováhy (statický efekt je odstraněn).
 • Neutralizace částic s kladnými náboji.
 • Snížení rychlosti kontaminace vlasů, což umožňuje, aby nebylo příliš mnoho.
 • Zlepšení vzhledu pramenů, vzhled zdravého lesku, měkkost.

Je třeba si uvědomit, že projev všech vylepšení při používání zařízení se nevyskytuje okamžitě. Všechny výše uvedené procesy vyžadují čas. Ale přínos, konečně z nich, bude nepochybný!

Co jiného jsou užitečné

Vysoušeče vlasů jsou pro vlasy škodlivé, zejména při častém používání. Ale i bez nich v dnešní době je prostě nemožné. Za účelem vytvoření inovativních modelů vysoušečů vlasů s vestavěnou ionizační funkcí, která pomáhá neutralizovat škodlivé účinky horkého vzduchu.

Podle výrobců jsou tyto ionizátory navrženy tak, aby:

 1. Pečlivé sušení vlasů.
 2. Snížení poškození z proudění horkého vzduchu směřujícího na vlasy a pokožku hlavy.
 3. Ochrana před vysycháním a nadměrným odpařováním vlhkosti.
 4. Zachovat přírodní vlhkost.
 5. Zajistěte kondicionér vlasů.
 6. Odstranění statického napětí z pramenů.

Hodnocení zákazníků a názory

Jádrem jejich zpětné vazby od uživatelů jsou pozitivní i negativní prvky:

 • Někdo vůbec nezaznamenává velký rozdíl mezi používáním běžného vysoušeče vlasů a vysoušeče vlasů s ionizátorem.
 • Někdo dělá rozdíl.
 • Někteří si povšimnou, že účinek není okamžitý, ale po nějaké době.

Jsou v pořádku svým vlastním způsobem. Ale přesto mnoho žen zdůrazňuje, že obsah tuku ve vlasech při používání zařízení s ionizační funkcí výrazně klesá, vlasy jsou méně znečištěné a nevysušují.

Ostatní přístroje s ionizací

Vedle známých vysoušečů vlasů se vyrábějí speciální speciální ionizátory různých typů, které jsou značně náročné. Práce těchto zařízení je založena na projevu účinků "iontového větru" (pohyb vzduchu je tvořen elektrickým polem).

Tyto kartáče s různými přílohami mohou:

 1. Rychle odstraňte různé zápachy a přidejte vlasy čerstvosti.
 2. Dejte vlákna jemnost, lesk a zdravý vzhled.
 3. Vyčistěte oblečení před kontaminací a zápachem potu.
 4. Odstraňte z oděvu stopy lupů, prachu, srsti zvířat.
 5. Chraňte vlasy před ztrátou vlasů, vzhled plešatých plevelů.
 6. Chraňte vlasy před lámavostí, suchostí.
 7. Pomoc při bolestech hlavy, nespavosti.

Jak používat kartáče se zabudovaným ionizátorem

Tato zařízení mohou být použita jako obvyklé kartáče, které jsou pro nás obvyklé, a také jako ionizátory, a to nejen pro vlasy, ale i pro oblečení. V případě takového zařízení je tlačítko, při stisknutí spustí proces ionizace, což v tomto případě není závislé na elektrické energii, ale na použití vyměnitelných baterií.

Ve frázovém rytmu moderního života někdy není čas čekat, až vlasy vysuší a může být provedeno stylování. Téměř všichni nyní používají vysoušeče vlasů, ale je lepší používat zařízení s vestavěnou ionizační funkcí pro zachování zdraví a krásy pramenů. Samozřejmě, stojí více než jen sušičky vlasů, ale zdraví stojí za to, že?

Jak si vybrat kvalitní vysoušeč vlasů

Zpočátku byla sušička používána pouze k sušení vlasů. Ale výrobci tak zdokonalili moderní modely, které vám umožňují vytvářet kudrlinky, narovnávat kudrlinky, dávat objem do nejtenčích vlasů a dokonce je stahovat libovolným směrem.

Mnoho lidí se ptá, jak si vybrat sušič vlasů pro sušení vlasů. Než si koupíte vysoušeč vlasů, rozhodněte se, za jakým účelem ji potřebujete. Pokud je pro Vás nejdůležitější vyschnout vlasy v co nejkratším čase, upřednostněte modely s minimálními funkcemi a vysokým výkonem. Pro časté cesty a cestování jsou malé sušičky na vlasy vybavené cestovním pouzdrem. A k vytvoření mistrovských děl na hlavě potřebujete vysoušeč vlasů s velkou sadou trysek a dalšími funkcemi.

Jak si vybrat kvalitní vysoušeč vlasů
Pro každodenní použití zvolte modely s kapacitou 1200-1600 wattů. To stačí k vyschnutí vlasů, kladení a udržení jejich zdravého vzhledu. Nesprávná manipulace s výkonnějším ventilátorem může způsobit popáleniny na pokožce hlavy, suché konce a lupy.

Dobrý vysoušeč vlasů by měl mít alespoň dvě rychlosti a teploty. Vytvoření stylingu, sušení tenkých a poškozených vlasů se provádí při nízkých teplotách. Dalším přínosem je přítomnost proudění studeného vzduchu z vysoušeče vlasů. V závěrečné fázi je nutné zajistit pokládku.

Nezapomeňte otestovat vysoušeč vlasů před nákupem. Zvuk by měl být hladký, bez sípání a poklesu objemu. Jinak můžeme usoudit, že výrobce ušetřil kvalitu motoru. Takový model nebude trvat dlouho.

Vysoce kvalitní vysoušeč vlasů je vyroben z odolného žáruvzdorného plastu. Díky němu se přístroj při rozpadu na podlahu nerozpadne a během dlouhé práce se nebude tát. Bohužel je velmi těžké zjistit dobré materiály samy o sobě. Proto si vybíráte vysoušeč vlasů, dáváte přednost osvědčeným známým značkám.

Další funkce
Moderní modely vysoušečů vlasů mají širokou škálu funkcí. Takže v některých zařízeních namísto tradičního kovového ohřívače se používá keramika. Při rovnoměrném zahřátí jemně vysušuje vlasy, aniž by je poškodila. Keramický ohřívač je na obalu označen slovem Keramika.

Ionizační funkce vytváří účinek sušení vlasů ve vzduchu po bouřce. Nabíjené ionty odstraňují statickou elektřinu, vyhlaňují vlasové váhy, čímž jsou hladké a lesklé.

Vysoušeč vlasů může být dodáván s různými tryskami. Rozbočovač je tryska s úzkou štěrbinou. Používá se k vytváření stylingu, neboť umožňuje odeslat proud vzduchu na samostatné kadeře. Styler - tryska ve formě štětce. Je nutné, aby stylové kadeře a rozptýlení vlnitých vlasů. Tryska-difuzér jsou různé malé "prsty", které dávají objem, zvedání vlasů u kořenů.

Vyšetřování: proč potřebujete vysoušeč vlasů s ionizační funkcí a jak ji používat

Vzhled vlasů je ovlivněn mnoha faktory. Patří mezi ně nejen obecná úroveň zdraví, podmínky prostředí a stravovací návyky, ale také přebytek statické elektřiny, což se projevuje kvůli příliš suchému vzduchu v místnosti. Zvláště postižené vlasy v chladném období, kdy systém ústředního vytápění pracuje co nejaktivně. Statická elektřina způsobuje, že prameny jsou slabé, bez života a křehké, což vede ke ztrátě elasticity a lesku. Aby se zabránilo tomuto účinku, je nutné neutralizovat negativní účinky kladně nabitých částic. To pomůže v této vysoušeči vlasů s ionizační funkcí.

Princip fungování vysoušeče vlasů s ionizační funkcí

Ionizace je účinek negativně nabitých iontů. Díky této úpravě vlasů je statická elektřina eliminována, pružiny jsou lesklé a pružné. Neutralizace kladně nabitých částic poskytuje ochranu proti účinkům teplotních výkyvů.

Tento účinek je zajištěn speciální konstrukcí vysoušeče vlasů. Část, kterou prochází horký vzduch, je pokryta turmalínovým povlakem. V procesu sušení vlasů se zařízení zahřívá a povlak začíná uvolňovat záporně nabité částice, které upravují prameny.

V důsledku turmalínového postřiku se vysoušeč vlasů vyrovnává rovnoměrněji, což dodatečně chrání vlasy před poškozením během sušení.

Výhody a nevýhody

Přístroje na sušení vlasů, vybavené ionizační funkcí, se upřednostňují při nákupu. To není vůbec žádný marketingový trik, ale skutečný způsob, jak si vlasy dobře upravovat a chránit před poškozením. Jedinou nevýhodou takových vysoušečů vlasů lze nazvat pouze jejich vyšší náklady. Mezi výhody pravidelné ionizace patří:

 • zachování přirozené hladiny vlhkosti, protože pod vlivem negativně nabitých iontů se veškerá voda na povrchu vlasové šachty přemění na malé kapky, které mohou proniknout do hloubky stratum corneum;
 • varování před větším poškozením a prameny;
 • v procesu ionizace, vyhlazení kutikulových vloček, které tvoří ochrannou vrstvu vlasové šachty;
 • snížení nadměrné aktivity mazových žláz, ke které dochází v důsledku vysušení pokožky hlavy a vlasů. Míra znečištění pramenů je také snížena, protože záporně nabité ionty odrazují částice prachu a nečistot od vlasů. Díky tomu můžete své vlasy umyt méně často;
 • poskytující odolnější a estetičtější styling. Elektrifikované vlasy, ve stylu účesu, vypadají neohrabaně a tlumeně, jak se tlačí a drží se navzájem.

Mělo by být zřejmé, že vysoušeč vlasů s ionizační funkcí není schopen obnovit již poškozené vlasy. Přístroj pouze pomáhá zajistit další ochranu pramenů před negativními faktory.

Negativní ionty neutralizují a odstraňují statickou látku z vlasů, proto jsou prameny méně objemné a hladší. Ionizace může být aktivní - emise negativních iontů a pasivní - neutralizace pozitivních na úkor povlakového materiálu.

Alexey Yarotsky, kadeřník-make-up artist

https://consulting.diva.by/showthread.php?p=998757

Tipy pro použití vysoušeče vlasů s ionizační funkcí

Takový vysoušeč vlasů bude zvláště užitečný pro ty, kteří trpí následujícími problémy:

 • stálé vlasy zamotané;
 • nedostatek vlasů u kořenů;
 • ztenčení pramenů z častého používání curlingových žehliček a narovnávačů;
 • porušení vodní rovnováhy pokožky hlavy (nadměrná mastná kůže v kořenech a suchost na špičkách pramenů, lupy a rychlá kontaminace);
 • potíže s stylingovými prameny ve vlasech;
 • matnost a ztráta lesku a pružnosti;
 • následky častého barvení a stárnutí;
 • rozdělení vlasové šachty (sekce).

Pro majitele tlustých a dlouhých vlasů, aktivně akumulující statickou elektřinu, vysoušeč vlasů s ionizační funkcí je prostě nenahraditelný. V opačném případě bude veškerá krása zářivých a objemných pramenů ztracena kvůli účinkům pozitivně nabitých částic.

Mám vysoušeč vlasů s ionizací - mé vlasy jsou při stylizování méně elektrifikované, předtím, než byly bez této funkce, je rozdíl viditelný.

YuliyaK

https://www.u-mama.ru/forum/women/fashion/118427/

Neusuším vlasy bez vysoušeče vlasů s ionizací, je to jako sláma později... Po vysoušeči vlasů s ionizátorem vlasy svítí a dlouhou dobu se nečistí. Stručně řečeno, vzít s ionizací, nebudete litovat.

Liljuls

https://www.u-mama.ru/forum/women/fashion/118427/

Pokud je půda vysoušečem vlasů s ionizací - vlasy jsou hladké, lesklé, elastické. Pokud je však vysoušeč vlasů bez ionizace, vlasy se stávají nějaký načechraný, suchý, chlupatý...

Morskaya

https://consulting.diva.by/showthread.php?p=998757

Návod k použití

Iontová úprava vlasů při sušení se provádí následovně:

 1. Umyjte si vlasy šamponem vhodným pro váš typ vlasů.
 2. Pak použijte klimatizaci nebo výživnou masku.
 3. Vysušte si trochu vlasy měkkým froté ručníkem.
 4. Stříkat na prameny po celé délce tepelného ochranného prostředku.
 5. Začněte vlasy vyschnout při nejnižší teplotě. Ionizační funkce by měla být okamžitě aktivována.
 6. Třpyty a vlasy na tváři suché s hřebenem, zdvihání pramenů u kořenů a zajištění vzhledu objemu.

Chcete-li prameny vysušit po celé délce, použijte kulatý stylový kartáč.

 • Vlasy na zadní straně hlavy vyžadují zvláště důkladné sušení. V opačném případě styl bude vypadat neomalený a volumetrický. Chcete-li to provést, upevněte boční prameny plastovými kadeřnickými svorkami a přejděte proudem horkého vzduchu k zadní části hlavy a zvedněte vlasy štětcem na kořenech.
 • Čím déle držíte pramen vlasů zkroucený na kartáč pod proudem horkého vzduchu generovaného vysoušečem vlasů, tím výraznější bude zvlnění.

  Pomocí vlasové sušičky s ionizační funkcí vlasy vypadají po vysušení zdravé a hladké. Váčky pokožky jsou vyhlazeny, zámky jsou ideálně vyrovnané, ale nejsou přehnané, konce jsou lehce zkroucené uvnitř.

  Video: Elena Krygina vypráví a ukazuje, jak a proč používat vysoušeč vlasů s ionizační funkcí

  Procházet populární modely

  Výrobci domácích spotřebičů pro krásu a zdraví nabízejí řadu různých modelů vysoušečů vlasů vybavených ionizační funkcí. Mezi nimi jsou obě zařízení obvyklého designu a novinky. Například vysoušeč vlasů s tryskou v podobě kruhového rotačního kartáče, pomocí něhož můžete rychle a bezpečně vytvářet kudrlinky a zámky.

  V tomto přehledu existují modely vysoušečů vlasů s ionizací, které získaly nejvyšší body v hodnocení popularity na trhu Yandex.Market mezi spotřebiteli.

  Vysoušeč vlasů Rowenta CF 9520

  Vysoušeč vlasů Rowenta CF 9520 je vybaven výkonným motorem, který je schopen zajistit nepřetržitý provoz zařízení po dobu šedesáti minut. V případě nárazuvzdorného a žáruvzdorného plastu se vyrábí zlatá barva a rukojeť má ergonomický tvar.

  Ionizační funkce chrání vlasy i při delším používání. Neobvyklý tvar zařízení, připomínající kartáč kartáčování na kolečkách, se otáčí při procesu sušení pramenů a umožňuje vytvořit různé stylování s prvky kadeřavosti.

  Uživatelé vysoušeč vlasů Rowenta CF 9520 varují: zařízení je nejvhodnější pro majitele krátkých a středně dlouhých vlasů. Při práci s velmi dlouhými prameny existuje nebezpečí zapletení.

  Vlastnosti modelu Rowenta CF 9520 Vysoušeč vlasů:

  • kabel, který se otáčí kolem své osy;
  • samočistící kartáč s otvory pro proudění vzduchu;
  • odnímatelný filtr pro čištění prachu a částice vlasů uvnitř vysoušeče vlasů.

  Fen se líbil. Dobře zkroutí krátké vlasy. Není vhodný pro dlouhé vlasy, protože jsou zamotané a roztrhané. Vysoušeč vlasů je dobrý, kvalitní, není těžký. Vlasy nehoří, není vůně. Není příliš horká pro kůži. Bojuje s krátkými vlasy mé mámy. Mám dlouhé vlasy, takže je zamotal a roztrhal je. Možná není dost dovednost. Určitě radí majitelům krátké a střední délky vlasů.

  Oksana rozova

  https://market.yandex.ru/product/1772987283/reviews?track=tabs

  Video: recenze štětce na vlasy Rowenta CF 9520 od firmy KatrinBer-A

  Philips BHD176 DryCare Pro

  Vysoušeč vlasů Philips BHD176 DryCare Pro vyrábí známý výrobce domácích spotřebičů, který si zaslouží dobré jméno mezi spotřebiteli. Přístroj generuje silný proud vzduchu a negativně nabité ionty, současně s vysycháním odstraňujícími vlasy ze statické elektřiny.

  Profesionální stylisté ocení pohodlnou rukojeť sušiče a zvýšený objem trysek, což vám umožní vytvořit styl v rekordním čase. Kromě ionizačního proudu záporně nabitých částic je přístroj Philips BHD176 DryCare Pro vybaven funkcí přívodu studeného vzduchu.

  Vlastnosti prezentovaného modelu:

  • přítomnost očka pro zavěšení;
  • nepřítomnost rotující šňůry;
  • Tlačítka režimu jsou umístěna na přední straně pouzdra.

  Vysychá si vlasy, aniž by je přehříval vysokými teplotami, jako většina jeho kolegů. Vzhledem k tomu, že sušení je způsobeno především silným prouděním vzduchu, vlasy nevysuší a nezhorší se. Obecně platí, že hodnocení tohoto případu je pevné pět. Děkujeme vám manželovi a společnosti Philips!

  Alexandra Zakharová

  https://market.yandex.ru/product/12427122/reviews?track=tabs

  Moser 4350-5050

  Trvanlivé pouzdro Moser 4350-5050 je vyrobeno z tepelně odolného plastu, který neklouzá do vašich rukou. Zařízení je vybaveno dvěma koncentračními tryskami, které vám umožňují vytvořit úzkou směru proudění vzduchu pro rychlou instalaci.

  Vestavěný ionizátor zajišťuje hladkost vlasů a výrazně zlepšuje vzhled pramenů. Výkonný kolektorový elektromotor dělá sušičku Moser 4350-0050 vhodnou pro profesionální manipulaci ve svém kadeřnictví.

  Tento vysoušeč vlasů je velmi vhodný pro dívky s dlouhými vlasy, protože schnou rychleji než jiné modely, a proto účinek horkého vzduchu minimálně poškozuje prameny.

  Vlastnosti kabelu Moser 4350-5050:

  • přítomnost v soupravě dvou trysek, z nichž jedna je určena pro krátké a střední délky vlasů a druhá pro dlouhé vlasy;
  • inovační systém výroby a dodávky proudění vzduchu;
  • studená funkce foukání.

  Uplynulo jenom jeden měsíc a vysoušeč vlasů Moser se pro mě stal nenápadným pomocníkem. Laconický a diskrétní design, pohodlné v ruce, ergonomické, rychle zvyklé na ovládání, tolik režimů, kolik potřebujete. Dlouhý kabel značně zjednodušuje vyhledávání soketů. Plní svou funkci dokonale. Ionizace, i když není viditelná pro oko, nehoří vlasy, zůstává hladká a hedvábná, jako při přirozeném vysychání.

  Ksenia Levchenko

  https://market.yandex.ru/product/3630594/reviews?hid=90569page=2

  BaByliss AS551E Vysoušeč vlasů

  V kartáči na vlasy BaByliss AS551E se vedle ionizační funkce nachází uzamykatelný klíček pro dodávání studeného vzduchu, takže můžete hotový styling fixovat bez použití laku nebo postřiku. Dva rotující tepelné kartáče s přírodními praženými štětinami jsou dodávány výrobcem, vybavené vysoušečem vlasů.

  S takovým zařízením není vytváření vlasů příliš času, protože BaByliss AS551E nejen usuší vlasy, ale také je v měkkých vlnách nebo tvarovaných kadeřích. Výkon motoru stačí na nepřetržitý provoz po dobu jedné a půl hodiny.

  Vlastnosti prezentovaného modelu:

  • keramické lakovací trysky a vestavěný iontový generátor pro lesk a pružnost vlasů;
  • rotační kabel;
  • žádná smyčka pro zavěšení.

  Mám tuto značku kleští a vysoušeč vlasů - používám už léta, spolehlivé zařízení, kvalita je vynikající, ne jediný stížnost! Samozřejmě, vysoušeč vlasů se stejným výrobcem. Krátký účes je prostě nenahraditelný! Můžu bezpečně jít do postele s mokrými vlasy a ráno 10 minut stylu - a účes je perfektní! Moje vlasy samy o sobě nejsou příliš poslušné, ale tento štětec ušetří! Zdá se, že se objevuje hlasitost, kadeře se opatrně lehnou.

  Natalia Kaceba

  https://market.yandex.ru/product/13905312/reviews?track=tabs

  Video: recenze a doporučení ohledně používání Ekateriny Snagustenkové

  Braun HD 550 saténové vlasy 5

  Vysoušeč vlasů Braun HD 550 Satin Hair 5 má zvýšený výkon motoru pro generování a napájení horkého vzduchu, díky čemuž je sušení vlasů rychlejší. Díky inovativní technologii hluku se výrobci podařilo vytvořit zařízení, jehož hladina hluku je o dvacet procent nižší než u jiných sušičů vlasů v této kategorii.

  Vestavěný ionizátor má pozitivní vliv na vzhled nití během sušení. Sofistikovaný design těla a umístění na něm klíčů pro spínání rychlostí a režimů usnadňují sušení a příjemné vlasy.

  Kompletní s vysoušečem vlasů Braun HD 550 Satin Hair 5 jsou dodávány dvě trysky pro vyrovnávání vlasů, což činí zařízení dobrou alternativou k žehlení.

  Vlastnosti Vysoušeč vlasů Braun HD 550 Satin Hair 5:

  • na případu je zavěšené oko;
  • odnímatelný filtr chrání motor před ucpáním prachem a vlasy;
  • dostupnost funkce studeného vzduchu.

  Dobrý vysoušeč vlasů, vysychá rychle a efektivně. Vlasy nehoří, ionizace je viditelná ve vzhledu balení.

  Alexandra Sashina

  https://market.yandex.ru/product/7924889/reviews?track=tabs

  Coifin EK2 K

  Fén Coifin EK2 K má speciální nezávislé nastavení teplotních podmínek a rychlostí. To vám umožní zvolit ideální parametry průtoku vzduchu pro různé typy vlasů.

  Vestavěný generátor negativně nabitých iontů zmírňuje negativní účinky teplého a horkého vzduchu a významně snižuje škody způsobené pravidelným stylováním a vysoušečem vlasů. Kompaktní velikost a nízká hmotnost v kombinaci s vysokým výkonem a výkonem.

  Vlastnosti prezentovaného modelu:

  • Obsahuje tři typy příloh pro různé typy vlasů;
  • zvýšená délka kabelu pro větší pohodlí během sušení;
  • spolehlivé upevnění vzduchového filtru.

  Úžasná vysoušeč vlasů pro obyčejné lidi. Velmi silný, rychle a rychle vysuší a nehoří. Nejlepší vysoušeč vlasů, který jsem měl. Ionizátor pracuje na všech 100!

  Lena Koroleva

  https://market.yandex.ru/product/6003909/reviews?track=tabs

  DEWAL 03-110 spektrální chameleon

  Součástí dodávky vysoušeče vlasů DEWAL 03-110 Spectrum Chameleon je ultra tenký koncentrátor, pomocí něhož můžete nejen vysušit vlasy, ale také je narovnat. Speciální tvar trysek přispívá k lepšímu přívodu vzduchu, což usnadňuje a urychluje instalaci.

  Dodávka průtoku studeného vzduchu v kombinaci s iontovou úpravou chrání vlasy před vysycháním. V případě tepelně odolného plastu je ideální vyvažování, které chrání ruce před přepětím.

  Vlastnosti DEWAL 03-110 Spectrum Chameleon Vysoušeč vlasů:

  • zvýšená výroba elektřiny a dodávka studeného vzduchu;
  • odnímatelný filtr k ochraně vnitřních částí před prachem a nečistotami;
  • motor AC je vybaven ochranou proti přehřátí.

  Dobrá výkonná vysoušeč vlasů, používejte asi rok. Vše odpovídá vlastnostem. Ionizace chrání vlasy. Doporučuji.

  Inna Soldatová

  https://market.yandex.ru/product/8475713/reviews?track=tabs

  Bosch PHD7961

  Vysoušeč vlasů PHD7961 firmy Bosch s ionizační funkcí neutralizuje elektrostatické napětí na vlasy, zachovává vnitřní vlhkost a zvětšuje její pružnost, než když je vysušena běžným zařízením. Moderní konstrukce vysoušeče vlasů a zvýšená síla motoru umožňují použití jako profesionální.

  Takové zařízení je nepostradatelným nástrojem pro stylování dlouhých a velmi hustých vlasů. Velkým plusem tohoto modelu je nezávislé nastavení průtoku vzduchu a jeho teploty.

  Designové prvky modelu PHD7961 od společnosti Bosch:

  • pohodlná smyčka pro zavěšení;
  • automatické vypnutí v případě přehřátí;
  • absence sklápěcí rukojeti a rotační šňůru.

  Tento model je vyroben z lesklého plastu, vše se odráží. Existuje pletivo s poměrně malými články, které chrání vlasy před vniknutím do přístroje a navíjením na motor. Vysoušeč vlasů se svým úkolem dokonale vyrovná, ano, a vzhled je atraktivní. Jako majitelka dlouhých hustých vlasů s manickou láskou, umyjte si vlasy ráno před prací - velmi spokojeni s tímto zařízením.

  Al-la-la

  https://otzovik.com/review_6164882.html

  Srovnávací tabulka vlastností vysoušečů vlasů s ionizační funkcí

  Dokud jsem neměl vysoušeč vlasů s ionizační funkcí, upřímně jsem věřil, že je to trik obchodníků a nic víc. Zdálo se mi, že neexistuje žádný hmatatelný rozdíl mezi pravidelným vysoušečem vlasů a generováním negativně nabitých iontů. Když mi poskytli fén s ionizátorem, byl jsem přesvědčen o opaku. Po prvním použití zvláštního účinku nebyla, kromě toho, že se vlasy trochu zjemnily. Po dvou týdnech konstantního používání se však vlákna stala hladká, hedvábná a zdála se nasycená. Pro čistotu experimentu jsem během tohoto období nezměnil pečující produkty a pokračoval v používání obvyklého šamponu a kondicionéru. Přesto se vlasy výrazně změnily - po stylování s vysoušečem vlasů začaly svítit a jiskřit, i když obvykle vypadají střízlivější. Tento efekt jsem si všiml až poté, co jsem navštívil salon krásy, kde se na vlasy aplikují profesionální techniky. Určitě doporučuji nahradit běžnou vysoušeč vlasů zařízením s ionizační funkcí. Záhadné neviditelné záporně nabité ionty opravdu fungují! Kromě toho styling trvá déle než obvykle. Myslím, že je to kvůli tomu, že vlasy nejsou tak přitahovány částice prachu a nečistot. Navíc, po odstranění čelenky nebo kapuce, účes nevypadá jako hnízdo vranu nebo svazek slámy. Používám vysoušeč vlasů Moser model Ventus. Jedná se o druhé zařízení, které jsem od tohoto výrobce zakoupil. Ano, můj vysoušeč vlasů je o něco dražší než ostatní modely ve svém segmentu, ale zcela odůvodňuje rozdíl v ceně. Toto zařízení je velmi vhodné pro sebevytváření a neobsahuje přílišné vlasy.

  Mnozí zvyklí na skutečnost, že sušení vlasů vedou k suchu pramenů a ztrátě lesku. Ale pokud je vysoušeč vlasů vybaven integrovanou funkcí kondicionování iontů, poškození vlasů během stylingového procesu bude minimalizováno. Zdravé, poslušné a sálavé prameny, které neobsahují nadměrnou statickou elektřinu, vypadají dobře upravené a dávají důvěru.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy