logo

Stolní zesvětlení vlasů

Jak často, když se vlasy samozhášejí, se ženy setkávají s poněkud nepříjemným překvapením, když namísto požadovaného blonďatého výsledku je špinavý žlutý nebo červenohnědý odstín. Kromě toho, jak se zbavit, je to docela těžké, a někdy doma je vůbec nemožné, aniž by konečně vlasy zničily. Pro tuto zbytkovou barvu mají profesionální barevníci dokonce speciální výraz - světlejší vlasové pozadí.

Co to je?

Jaké barvy vlasů se objeví po jejich změně barvy závisí především na jejich přirozeném stínu. A je tvořena kombinací dvou přirozených barevných pigmentů: eumelanin (černý a hnědý) a femelanin (červenožlutá). Když jsou smíchány v různých poměrech, získává se tento odstín, což je základní.

Pod vlivem různých chemických sloučenin jsou přírodní pigmenty částečně nebo zcela zničeny a jejich poměr se mění. A to, co zůstává, se nazývá pozadí objasnění. Tento odstín pak vyžaduje dodatečnou korekci nebo opětovné bělení. Profesionální barikanti si vždy uvědomují takové přirozené překvapení, ale většina žen ani nevěří.

Účinek zbytkového pozadí je obzvláště silný, když bělení bylo provedeno před dalším zbarvením v jasném nebo jasném tónu. Mícháním s novým pigmentem může starý výrazně změnit stín a dokonce ho dělat ošklivý.

Stůl a kruh

Samozřejmě, skutečnost, že pigmenty se při rozjasňování zhoršují nerovnoměrně. Na druhou stranu, pokud je vše správně vypočítáno předem, dobře znáte, jaká by měla být barva pozadí, může být použita ke zvýšení vybraného nového odstínu. Například žluté pozadí bude velmi užitečné na zlaté, teplé blond, kaštanové a červené vlasy.

Hlavní tabulka

Profesionálové vytyčili hlavní přírodní barvy všech tří složek: modrá, červená a žlutá. V různých poměrech dodávají deset přírodních odstínů, které jsou na krabicích označeny barvou první číslice. Toto číslování umožňuje rychle určit, do které skupiny patří tón a které pigmenty převažují.

Takto vznikla tabulka pozadí pro osvětlení vlasů, která vypadá takto:

Jak vidíte, tabulka znázorňuje barvu, která bude dominovat po zničení modrého pigmentu, který je nejvíce nestabilní a zmizí na prvním místě. Ale žlutá je neuvěřitelně trvanlivá, a proto je věčným problémem pro blondýnky, kteří se snaží dosáhnout chladných odstínů.

Takže, abyste se obrátili z bruneta na blondýnku, musíte projít každou úroveň osvětlení postupně. A není zaručeno, že poslední žlutý pigment se rozpadne a úplně se vyjme.

Obvykle mohou být více či méně zdravé vlasy udržovány pouze při bělení maximálně 4 tónů. Pokud si to ještě ujasníte, stanou se pórovitými, snadno se rozbijí, prostě nemohou být vloženy do vlasů.

Kvůli přetrvávání žluté v červenovlasých krásech je téměř žádná šance, že se změní na blondýnu. Po bělení jejich vlasy často dostávají kuřecí barvu, což je velmi špatně neutralizováno. Profesionálové si to uvědomují a nabízejí těmto ženám přijatelnější možnosti pro změnu obrazu. Jsou dobře podávány s teplým gaštanem, mědí, zlatými a červenými tóny, které v slunečné barvě lesknou luxusně kvůli objasnění pozadí.

Oswaldův kruh

Pochopení toho, jaký odstín vlasů se objeví poté, co zjasňovač působí na vlasy, barevník ví, co má přidat do pigmentu, aby neutralizoval nežádoucí pozadí již během malby. Oswaldův kruh mu pomáhá orientovat se (viz foto), který tvoří základ vědy o barvách.

Obsahuje primární barvy spektra viditelné lidskému oku. A pravidlo je velmi jednoduché: při smíchání dvou tónů, které se nacházejí proti sobě, jsou neutralizovány.

Proto je vždy modrá nebo fialová smíchána, aby se odstranila žlutost. A překonat červenou pomůže odstíny zeleně nebo směs modré a žluté.

Odstraňovače barvy

Prakticky ve všech profesních liniích existují speciální korektory pro barvy, ve kterých je pouze jeden pigment: červená, modrá, žlutá nebo jejich směs. Jsou perfektně smíchány s hlavní paletou a pomáhají majiteli "shromáždit" požadovanou barvu z několika odstínů, s přihlédnutím k pozadí objasnění.

 • Vella má speciální speciální, oranžové, červené, modré a šedé pigmenty v linii Special Mix, pomocí které lze snadno nastavit základní tóny.
 • Londa má celou paletu mixtonů, které obsahují různé odstíny - od matně modré až po fialové. Jeho dodatečnou výhodou je přítomnost neutrálního tónu, který vám umožní vytvořit libovolnou barevnější, pastelovou barvu.
 • Matrix má velmi bohatou paletu základních barev a všechny potřebné pigmenty pro opravu již byly přidány. Tuto barvu můžete použít i neprofesionálové, pokud přesně vyberete požadovaný odstín.
 • V Estelle obsahuje linka Deluxe až šest jasných odstínů korektoru ze zlata na tmavě purpurový, plus jeden neutrální. Vzhledem k nejširší základní paletě to umožňuje vytvořit neomezený počet barev a najít dokonalý odstín pro kteroukoli ženu.
 • V Senkovi jsou v barvě Vibrační barvy přítomny jasně čisté tóny, které lze použít pro korekci. Je hezké, že tento výrobce má také speciální koktejl, který neutralizuje pigmentové zbytky po nanesení prádla.

Existují podobné nástroje od jiných výrobců vysoce kvalitních barviv na vlasy. Nezapomeňte, že je nepřijatelné smíchat pigmenty různých značek a rovných čar. Jejich chemické složení je jiné a výsledek barvení může být nepředvídatelný.

Důležité varování

Zkušení kadeřníci silně nedoporučují experimentovat doma s profesionálními korektory. Zdá se, že všechny barviva se zapadají do kruhu Oswalda. Ve skutečnosti existuje mnoho jemností, pro které dobří kadeřníci navštěvují speciální semináře ke studiu.

Korektory se přidávají do hlavních tónů ve velmi malých množstvích. Je třeba trochu přehánět - a barva barvy se výrazně změní. Navíc barevník vždy bere v úvahu stav vlasů. Se silnou pórovitostí se barva lehne a nerovnoměrně vymyje. Ovšem znalý pán na nich nikdy neuvádí jasné a šťavnaté nepřirozené odstíny.

V domácnosti je snadnější a bezpečnější provádět korekci barev po bělení nebo barvení s tónovanými balzámy a šampony. I když je experiment neúspěšný, nežádoucí barva se několikrát vymyje a můžete vyzkoušet různé poměry. Nezapomínejte však, že tónovací činidla musí být uchovávána na vlasu po dobu nejméně 3-5 minut, aby pigment mohl konsolidovat.

Osvětlení

Existuje mnoho profesionálních a domácích způsobů, jak změnit svou přirozenou barvu vlasů. Zvláštním místem této řady ženských tajemství krásy jsou světlejší vlasy. S ním je vytesaný přírodní pigment z vlasových šachet. Dívky s jakýmkoli odstínem kadeří dostanou příležitost stát se několika tóny lehčími, než jejich původní barevná schéma. Takové prameny mohou být tónovány v jiné barvě nebo vlevo jako taková.

Často světlejší vlasy se nazývají bělení, kvůli podobnosti ve výsledcích. Postupy však mají významné rozdíly v úrovni struktury vlasových prutů. V případě objasnění je přirozený pigment jen částečně zničen. K tomuto účelu používejte léky, které mění barvu přibližně o 4 tóny.

Bílé kudrlinky - ty, ze kterých je téměř úplně odstraněn přírodní pigment. Stávají se světlejšími o 6-7 tónů. K dosažení tohoto výsledku aplikujte bělící prášek, prášek, pastu, krém. Je snadné si uvědomit, že kvůli rozdílu mezi léčivy, osvětlení způsobuje menší poškození vlasů než téměř 100% leptání přírodní barvy. Bělené vlasy musí být později namalovány.

Oba postupy jsou v domově popravdě náročné. Volba činidla, oxidační činidlo správné koncentrace, správné rozložení kompozice, bez mezery a excesy - to vše vyžaduje určitou dovednost a dovednost. V opačném případě hrozí vážné poškození vlasů. Shromáždili jsme pro vás všechny důležité doporučení, jak ulehčit kudrlinky doma, a zároveň být spokojeni s výsledkem a stavem pramenů.

Péče o bělené vlasy

Nejen, že je žlutá barva problémem pro umělé blondýnky. Pokud se rozhodnete osvětlit, změřit barvy, připravte se na to, že se mohou stát suché, křehké. Spolu s přírodním pigmentem vlasy ztrácejí vlhkost, pod vlivem slunečních paprsků a stylových prostředků ztrácejí lesk. Tipy se často rozdělují, čímž se starší styl stává obtížnějším.

Samozřejmě, aby se minimalizovalo riziko negativních účinků, je důležité dodržovat technologii objasnění, blondování. Zvláštní barvu byste neměli používat častěji jednou za 2-3 měsíce a agresivnější - více často jednou za 3-4 měsíce. Tonika mohou být použity nejvýše 1-2 krát za měsíc. V intervalech mezi postupy je nutné intenzivně obnovit strukturu vlasových šachet, zvlhčit kudrlinky, krmit je maskami, krémy a balzámy. Řekneme vám podrobně, co máte udělat, pokud vaše vlasy začaly vypadat horší po osvětlení a jak je vrátit sílu, lesk a zdraví.

Co je vysvětlení?

Je to navždy. Díky změně struktury zůstávají nelakované bělené vlasy tak neustále. Každá srst má několik vrstev, jako je cibule. Každé osvětlení odstraňuje jednu takovou vrstvu, čímž vlasy jsou tenčí a slabší. Ale nebojte se - naše tělo je denně aktualizováno, staré vlasy vypadnou, nové rostou na svém místě.

Pamatuj si svůj účes před pár týdny? Takže na něm nejsou žádné staré vlasy - všechny buňky prošly úplným aktualizačním cyklem. Kořeny rostou normální, s přirozenou strukturou. Tento problém straší všechny dívky. Věčná otázka: "Zesvětlení kořenů nebo růst vlasů?"

Bezprostředně po vyčištění musíte počkat nejméně několik týdnů před aplikací nátěru na ně.

Závěr

Všechna uši bzučely o tom, jak škodlivé barvení, osvětlení, zvýraznění a další postupy modernizují vzhled vlasů. Ale jak můžete odolat, když je tak krásná?

Abyste si nemuseli popírat potěšení ze změny a experimentování - pečujte o své vlasy: připravte si masky přírodních ingrediencí, nezneužívejte chemické kudrlinky a styling, používejte fén a curling vlasů méně. Pamatujte si, že volné a mírně nedbalé vlasy vypadají velmi hravě a sexy. Dole s pravidly a vzory! Čas se ukázat.

Osvětlení

Povrchová úprava základního kovu nebo chemického povlaku za účelem dosažení světlého odstínu

Viz též související termíny:

20. Čištění vody

Odstranění suspendovaných a koloidních látek z vody

110. Bělidlo v tucích

Uvolňování tuku z barviv v něm obsažených usazováním nebo adsorpcí, separací, centrifugací

88. Bělidlo krev

Odbarvení krve chemickými činidly, enzymy nebo fyzikálními metodami

105 odlehčení vzorku vodivé desky plošných spojů: Čištění slitiny cínu a olova před přetavením chemickým leptáním oxidovaného a kontaminovaného povrchu galvanického pokovování aplikovaného na vodivý vzor desky plošných spojů.

Vocabulary - referenční podmínky regulační a technické dokumentace. academic.ru. 2015

Podívejte se, co je "osvětlení" v jiných slovnících:

objasnění - clerling, zvýraznění, self-clarification, bělení Slovo ruských synonym. objasnění n., počet synonym: 5 • clering (3) •... Slovník synonyma

čírání - odstranění suspendovaných částic z roztoků. Recepce, používaná při výrobě piva, vína, při přípravě řady živných médií. Dosažená filtrace, usazování, odstředění atd. (Zdroj: "Mikrobiologie: glosář termínů",...... Slovník mikrobiologie

zesvětlení - Povrchová úprava podkladového kovu, který má být potažen, a (nebo) potahování v roztoku chemickými prostředky, aby se dosáhlo světlého odstínu nebo se odstranil kal. [GOST 9.008 82] Témata kovového nátěru. a nekovové... Odkaz na technický překladatel

objasnění - šviesinimas statusas Standartizacija ir metrologija apibrėžtis Metalo atspindžio gebos didinimas cheminiu apdorojimu. atitikmenys: angl. objasnění; clearing vok. Abklären, n; Abläutern, n; Aufhellen, m; Klären, n; Läuterung, f rus....... Penkiakalbis aiškinamasis metrologijos terminų žodynas

vysvětlení - skaidrinimas statusas sritis chemija apibrėžtis Medžiagos drumstumo mažinimas. atitikmenys: angl. objasnění; zúčtování rus. objasnění... Chemijos terminų aiškinamasis žodynas

objasnění - šviesinimas statusas sritis chemija apibrėžtis Metalo atspindžio gebos didinimas cheminiu apdorojimu. atitikmenys: angl. objasnění; zúčtování rus. osvětlení; chemický lesk... Chemijos terminų aiškinamasis žodynas

osvětlení - nusodinimas statusas aplikací a aplinkotyra apibrėžtis Medžiagos išskyrimas iš tirpalo nelabai tirpaus kieto junginio pavidalu. atitikmenys: angl. objasnění; vyjasnění; srážky vok. Klärung, f rus. osvětlení, n; obrana... Ekologijos terminų aiškinamasis žodynas

Osvětlení - MS. 1. postup podle č. rozjasnit Výsledkem takové akce. 2. Zpracování vody nebo jiné kapaliny usazováním, filtrací za účelem snížení nečistot. Vysvětlující slovník Ephraim. T. F. Efremová. 2000... Moderní ruský slovník Ephraimu

LIGHTENING - viz Deposition... Chemická encyklopedie

osvětlení - osvětlení, já... ruský pravopisný slovník

Odbarvení vlasů na hlavě. Prostředky pro toto a pravidla postupu

Každé dívce se potýkalo s takovým problémem, jako je bělení vlasů. Samozřejmě, že se vůbec poprvé nedaří úspěšně uskutečnit tento postup jak doma, tak za pomoci odborníků. Abyste nemuseli čelit nepříjemným důsledkům procesu bělení vlasů, musíte znát některá pravidla a provádět proces, který je vedou.

Bělidlo na vlasy

V profesionální činnosti, konkrétně u kadeřníků, znamená, že bělící vlasy se nazývají barviva první skupiny.

Hlavní z nich považují dvacet pět až třicet procent peroxidu vodíku. K tomu, aby proces postupoval rychleji, se do peroxidu přidává takzvaný katalyzátor. Často se stává amoniakem. Obsah tří procent alkoholu v 30% peroxidu by měl být následující: u každého mililitru peroxidu vodíku přidejte jednu kapku alkoholu. Pokud přidáte více čpavku, peroxid se rychle rozloží. Všechny jeho vlastnosti okamžitě zmizí.

V některých případech se namísto amoniaku používá hydrogenuhličitanu amonného. Díky němu, když se bělení stává přírodním, odstín vlasů zmizí. Směs amoniaku však změní kvantitativní složení. Každých šedesát mililitrů peroxidu vodíku by se nemělo přidávat více než deset gramů hydrogenuhličitanu amonného.

Kromě peroxidu vodíku a katalyzátoru se ke směsi přidá voda. Mělo by být teplo - padesát stupňů. A také šampon ve výši šedesát gramů.

Výše uvedené směsi mohou změnit barvu vlasů. Pro bělení vlasů na hlavě je nejlepší použít hotové prášky.

Doporučujeme číst: masku na rty, typy a recepty masky

Speciální prostředky pro bělení vlasů na hlavě

 1. Jednou z nejběžnějších a profesionálních příprav na bělení vlasů na hlavě je speciální blondoran. Používá je odborníci pro objasnění a zvýraznění. Tato směs se zabývá téměř všemi odstíny vlasů. Tento prášek zřeďte v šesti až dvanácti procentách peroxidu vodíku. Směs by měla být krémová. Aplikuje se na vlasy kartáčem. V závislosti na odstínu pro udržení vlasů by měla být od patnácti do padesáti minut.
 2. Podobně jako předchozí droga je Blondoran Supra. Tento prášek má také zjasňující vlastnosti. Způsob přípravy, aplikace a držení vlasů této směsi je stejný jako u předchozího přípravku.
 3. Blondorsoft se také zředí šesti až dvanácti procenty peroxidu vodíku na krémovou směs. Na vlasech by měla trvat třicet až padesát minut. Čas závisí na požadovaném výsledku.

Existují také rozpočtové prostředky na bělení vlasů na hlavě. Nejběžnější jsou následující.

 1. RoColor Blondy. Toto vysvětlení je doporučeno mnoha odborníky. Výhodou je, že si uchovává přirozený odstín.
 2. L'Oreal Blonde Supreme. Tato droga může zesvětlit vlasy ve čtyřech odstínech. Nespaluje vlasy a je nejzkušenější zjasňovač svého druhu.

Doporučujeme číst: Plumper pro rty - zařízení pro zvětšení rtů

Základní pravidla pro bělení vlasů na vlasy doma

Před zahájením procedury se musíte chránit před poškozením, ke kterému může dojít během implementace.

Nezapomeňte pokrýt ramena velkým ručníkem nebo obalem. Poté je třeba mazat smetanový krém. Zvláštní pozornost by měla být věnována oblasti čela, chrámů a krku.

Také před procesem bělení vlasů musíte připravit směs. Toto by mělo být provedeno bezprostředně před provedením, protože mnoho směsí takové směsi rychle ztrácí své chemické vlastnosti.

Dalším pravidlem je příprava vlasů na bělení. Je třeba je pokořit a rozdělit je na prameny. Neprojděte si vlasy tři dny před zahájením procedury.

Všechny potřebné nástroje by měly být připraveny předem: bavlněné podložky, tampony, kartáč a rukavice.

Pokud se poprvé provede odbarvování vlasů na hlavě, pak by měla být směs aplikována ve vzdálenosti tří centimetrů od kořenů vlasů.

Při bělení tenkých vlasů se používá čtyř až osm procent roztoku peroxidu a při bělení silné a silné - deset až dvanáct procent.

Nakonec se provádí krvácení vlásních vlasů, protože jsou mnohem tenčí než ostatní a v důsledku toho se zbarvují mnohem rychleji.

Úspěšné postupy při bělení vlasů na hlavě by se měly řídit těmito pravidly, protože budete muset jednat rychle.

Fáze postupu bělení vlasů na hlavě

První etapa je bělení vlasů na zadní straně hlavy. Musíte začít od krku a postupně se přesunout k koruně. Směs by měla být aplikována na obě strany pramenu. Rozdělení by mělo být vertikální. Měli byste opustit dva nebo tři centimetry od kořenů. Vzhledem k tomu, že rychleji vyblednou, jsou namalovány naposledy.

Druhý stupeň - aplikace bělicí směsi na vlasy časových a parietálních částí hlavy. Zde je třeba začít od vrcholu hlavy a jít dolů do chrámů. Natírání směsi, stejně jako v předchozím kroku, se provádí na obou stranách pramene a dělení se udržuje svislé.

Další fáze - česání vlasů. Když budou všechny vlasy aplikovány bělící směs, musí být česané nahoře a bodnuty. Po deseti minutách pokračujte do čtvrté fáze.

Ve čtvrté fázi je nutné aplikovat bělící prostředek na vlasové kořeny. Měli byste také začít od zadní části hlavy a postupně se přesunout k koruně. A pak z parietální hlavy přesunout do chrámů.

Pátým stupněm je odstranění bělící směsi z vlasů. O třicet minut později použijte mýdlo a teplou vodu, abyste důkladně opláchli. Pak opláchněte vlasy připraveným roztokem citrónové kyseliny a devítiprocentního octa. To pomůže zbavit se zbytků směsi. Poté musíte vlasy pokrýt ručníkem a hřebenem.

Pokud je nutné vlasům poskytnout přirozenější odstín, pak po opláchnutí roztokem umyjte vlasy odtučněním kořenu petržele. Chcete-li vařit, musíte nakrájet dvě petrželové kořeny a vařit je na nízké teplotě po dobu dvaceti minut.

Doporučujeme číst: Plniva pro rty: zvýšení, příklady

Složení směsí pro bělení tmavých vlasů

Jedním z problémů žen jsou tmavé vlasy na rukou. Pokud je odstraníte holením nebo odstraněním vlasů, problém se může jen zhoršit. V důsledku mechanických efektů budou růst rychleji. Samy o sobě budou mnohem tvrdší a tmavší. To je důvod, proč byste neměli odstranit vlasy na ruce a zbarvit.

Pro přípravu bělící směsi je nutné:

 1. Míchá se 25 mililitrů peroxidu vodíku s 25 mililitry vody;
 2. K roztoku se přidá amoniak složený ze dvou ampulí a jedné čajové lžičky sody. To vše je důkladně promícháno.

Dále byste měli zjistit reakci těla na výslednou směs. Na ohybu štětce je nutné kapku malé kapky této směsi. Pokud se po deseti minutách neobjeví žádné reakce, a sice svědění nebo zarudnutí, pak můžete směs bezpečně aplikovat na vlasy obou rukou. Držte ji v náručí asi jednu hodinu. Poté je nutné jej vypláchnout teplou vodou.

Pokud se během procedury objeví lehký pocit pálení, pak se neobtěžujte, je to normální. Je však třeba poznamenat, že pokud se takové pocity začínají postupně zvyšovat, měli byste okamžitě umýt směs z vašich rukou a již nepoužívejte tento způsob bělení vlasů. Občas se na bělivém místě vlasů mohou objevit bílé pigmentové skvrny. Také není strašidelné, po chvíli se pokožka dostane do obvyklého vzhledu.

Směs pro bělení tmavých vlasů na hlavě

Jak již bylo uvedeno, předtím, než tento postup nemůžete vlasy umyt tři dny. Během této doby se na povrchu hlavy vytvoří ochranná vrstva tuku, která zmírní účinek chemických látek na vlasy.

Pokud nechcete utrácet velké peníze na drahé moderní přípravky, pak můžete vyrobit speciální směs pro bělení tmavých vlasů na hlavě z peroxidu vodíku.

Přímá příprava roztoku:

 1. Šedesát mililitrů peroxidu vodíku s požadovanou koncentrací (v závislosti na struktuře vlasů) musí být smícháno s šedesáti gramy šamponu;
 2. K výsledné směsi se přidá padesát mililitrů vody a znovu se promíchá;
 3. Nakonec zředte roztok třemi čajovými lžičkami čpavku. Přísady důkladně promíchejte do pohodlné misky.

Pak se ujistěte, zda máte nějaké reakce na kůži. Pokud se neobjeví, měli byste hojně rozmazat pokožku čela, chrámů a krku tukovým krémem a pokračovat v postupu.

Bělicí směs by měla být rozložena na vlasy podle kroků popsaných výše. Ale po třech týdnech pro tmavší vlasy byste měli opakovat postup.

Obnova struktury vlasů po neúspěšném bělení

Často, po bělení, vlasy ztrácejí svůj původní vzhled. Stávají se nafouklé a vybledlé. Nicméně nezoufejte. Chcete-li je obnovit po takovém postupu, můžete rychle použít dostupné nástroje. Doma můžete vytvořit celou řadu nutričních mask, které pomohou revitalizovat vlasy.

Tyto masky jsou klasifikovány podle typu vlasů:

 1. Pro běžný typ vlasů je vhodná vajíčka s medem. Již bylo jasné, na čem budou hlavní ingredience součástí. Pro přípravu takové masky je nutné oddělit vaječný žloutek od bílkovin. Pak zmíchejte první s jednou polévkovou lžící medu. Distribuce této směsi by měla být rovnoměrná po celých vlasech, od kořenů až ke špičkám. Po aplikaci masky na vlasy je nutné položit na hlavu vak nebo víčko. Držte masku na vlasu po dobu dvaceti minut. Tento postup by se měl opakovat třikrát týdně. Maska vajec a medu obnovuje vnější vrstvu vlasů (kůžičku) a vyživuje kořeny přírodními látkami a vitamíny.
 2. Esenciální oleje jsou vhodné pro obnovu suchých vlasů. Ropový olej pomůže vypořádat se s problémem suchých vlasů. Může být použita jako součást nutriční masky nebo samostatně. Před umytím vlasů na vlasy aplikujte malé množství oleje a nechte ji na dvacet minut a poté jej umyjte během péče o vlasy. Maska se aplikuje na stejné časové období. Složení deseti kapek lopuchového oleje se přidá jedna polévková lžíce medu. Esenciální oleje vyživují vlasy speciálními tuky a vitamíny, které pomáhají předcházet suchu.
 3. Pro křehké vlasy poškozené změnou barvy je také lopatkový olej vhodný pouze jako součást složitější masky. K lopuchu je třeba přidat kokosový a ricinový olej. Měli by se pohybovat ve stejném poměru a zahřívat ve vaně. Výsledná směs by měla být lehce přitlačovacími pohyby, které se otáčejí do pokožky hlavy po dobu pěti minut. Pak pokryjte vlasy plastovým pytlíkem a obalte ho ručníkem na horní straně. Tato směs se může provádět v noci nebo po dobu dvou hodin. Umyjte ho teplou vodou a šamponem.

Osvětlení vlasů

Každá žena, alespoň jednou v jejím životě, snila stát se velkolepou blondou, aby dosáhla mužských názorů a byla v centru pozornosti. Pro mnohé to však zůstává senem. Až dosud je barva blond obklopena mnoha mýty a mnozí věří, že je nemožné dosáhnout přirozeného lesklého odstínu blond.

Nezapomeňte, že chcete-li získat perfektní přirozenou a lesklou blondýnu, neměli byste ušetřit na barvivu na vlasy, jinak by se barvení mohlo stát skutečnou katastrofou: nepřirozená barva, alergická reakce, vzhled červenavého odstínu nebo žloutnutí. Vlasy ztrácejí a vypadají bez života.

Peroxidové bílé vlasy

Pokud se rozhodnete dostat bílou barvu vlasů, při použití bělícího roztoku s peroxidem vodíku, potřebujete vědět, co si bělení může dovolit, jen majitelé s opravdu zdravými vlasy a připraveni na jejich trvalou péči. Penetrující peroxid vodíku, pronikající hluboko do vlasů, který zničí přirozené pigmenty a ochrannou vrstvu, se vlasy změní barvou.

Nejsvětlejší osvětlení se nejlépe provádí na krátkých vlasech a pokud je přirozená barva vlasů dostatečně jasná. Díky intenzivnímu osvětlení není obtížné dosáhnout významného skoku. Dokonce i v nejobtížnějších případech, kdy je potřeba provést blond vlasy z tmavě hnědých odstínů, je nutné opakovat proces dvakrát, avšak tyto postupy trpí zdravím vlasů.

S pečlivým přiblížením k osvětlení můžete dosáhnout krásných světelných odstínů v blízkosti přirozené barvy vlasů blond. Osvícení vlasů je velmi složitý postup a vyžaduje pečlivý přístup, maximální pozornost a přesnost při provádění.

Zesvětlení vlasů se provádí peroxidem vodíku o síle asi 6-12% s přídavkem hydrogenuhličitanu amonného a tekutého mýdla. K zrychlení reakce se přidá hydrogenuhličitan amonný, když působí na vlasy, vločky vnější vrstvy se otevřou a to dovolí, aby kyslík pronikl rychleji do kortikální vrstvy a zesvětlil pigment obsažený v ní. Mýdlo, které je alkalické, také přispívá k reakci uvolňování kyslíku a pomáhá odstraňovat řešení odtoku a stříkání.

Je velmi důležité přidat mýdlo, nikoliv šampon nebo jiné mýdlové výrobky, jelikož pěnové složky, které jsou v nich obsaženy, nejsou alkalické a jejich použití bude brzdit proces vyčištění.

Při průměrné délce vlasů bude zapotřebí přibližně 60 gramů roztoku, ale u dlouhých a tlustých vlasů je třeba zvýšit množství. Proto bude správné rozpustit trochu více řešení, aby proces nemusel přerušit přípravu další části, protože v takovém případě bude barva vlasů nerovnoměrná.

Roztok je třeba ředit pouze ve skleněné, porcelánové nebo plastové nádobě, protože při interakci s kyslíkem způsobuje kov nežádoucí rozklad kompozice.

Při zesvětlení vlasů se roztok rychle nanáší z konců na kořeny, rychlost je velmi důležitá, takže odlehčovací reakce probíhá rovnoměrně. Někteří mistři někdy zabalí vlasy s polyethylenem a snaží se je zahřát v každém směru, je lepší nechat to udělat, protože když je vystavena teplotě, postup probíhá velmi rychle a můžete snadno spálit vlasy a pokožku hlavy.

Pokud během 20-30 minut vlasy nedosáhly požadovaného odstínu, jsou opláchnuty, vysušeny a znovu ošetřeny čerstvě připraveným roztokem. V kořene se vlasy zesvětlí po získání požadované barvy vlasů.

Je-li barva vlasů stejná, postup je považován za úplný. Umyjte si vlasy pouze teplou vodou, protože pokožka hlavy je stále velmi citlivá na podráždění. Po promytí se provádí kyselé oplachování (kyselina citronová se přidává do vody), aby se úplně odstranil zbylý peroxid vodíku. Takéto oplachování pomáhá částečně pokrýt váhy poškozených vlasů a obnovovat jejich strukturu.

Po aplikaci této kompozice se přirozené vlasy stávají po tmavějších odstínech po 2 tmavších odstínech, černé vlasy zbarví do kaštanové barvy a v hnědých vlasech se rozjasní až na světlo blonďaté, ale červené vlasy je téměř nemožné zesvětlit.

Pokud potřebujete zesvětlit pouze vlasové kořínky, musí být kompozice aplikována přímo na ně. Pro usnadnění procesu nanášení potřebujete, aby byl roztok tlustý.

Chyby, které vedou k katastrofickým výsledkům:

1. Příprava roztoku peroxidu "oko" bez použití měřícího nástroje.

2. Současné vysvětlení celé délky vlasů.

3. Opatrně opláchnout kyselinou.

Taková zdánlivě nejmenší chyba může způsobit popáleniny pokožky hlavy, poškození vlasů a nevýrazné odstíny.

Rozjasňující vlasy doma

Pokud chcete být doma reinkarnováni jako blondýna, je lepší použít jasné mytí vlasů, pro zjasňující roztok potřebujete 25 kubických centimetrů tekutého mýdla, stejné množství 10-12% peroxidu vodíku, 5-7 kapek čpavku. Aplikujte připravený roztok na vlasy, masírujte, až se vytvoří lehká pěna a nechte ji zapnutou po dobu 15-30 minut. Pak musíte opláchnout vlasy ve vodě, okyselit kyselinou citrónovou.

Existují také lidové metody osvětlení vlasů (heřmánek, med, kefír), ale všichni nedávají tak jasný výsledek, z použití těchto prostředků vlasy získávají jen světlo, medové odstíny. Ale na rozdíl od peroxidu vodíku, lidové léky nepoškodí vlasy, ale spíše vyživují a zlepšují svou strukturu.

Tmavé osvětlení vlasů

Rozjasněné tmavé vlasy jsou mnohem obtížnější než blond. Často se stává, že pigment ve vlasech se ještě nezmenil a keratin se již pod účinkem peroxidu již tak zhroutil, že další vyčesávání se stává velmi nebezpečným pro stav vlasů. Bude obzvláště obtížné zesvětlit červené vlasy a předtím obarvené načervenalými barvivy, vlasy této barvy bez ohrožení jejich struktury mohou být zesvětleny pouze do světle oranžové barvy. Nejlepší je tmavé vlasy odlehčit v několika fázích a s odstupem jednoho týdne.

Tmavé přirozené nenosené vlasy mohou být v závislosti na použité struktuře a složení osvětleny o 3 nebo 4 tóny.

Pro zesvětlení tmavých vlasů můžete použít buď peroxid vodíku nebo jakékoli trvalé barvivo na vlasy. Samozřejmě, že v žádném případě nedosáhnete radikální změny barvy, ale bude to jemnější ošetření vlasů a nakonec skončíte s krásnou světle zlatou barvou, ze které je jednodušší přeměnit na blond.

Krvácení z vlasů

Krvácení z vlasů je procedura, při níž se vlasový pigment při exponování chemikáliím zesvětlí nebo úplně změní barvivo. Blondirovanie se provádí před zbarvením vlasů v jasných barvách a také jako samostatný postup.

V dnešní době se reinkarnace do krásné blondiny stává bez velkého poškození vlasů. Mnoho moderních prostředků pro blonďování obsahuje velké množství ochranných a obnovujících komponentů struktury vlasů a různých živin. To vám umožní dosáhnout požadovaného výsledku osvětlení, udržet vitalitu vlasů a dokonce jim dodat lesk.

Podle jeho techniky není postup blonďování komplikovaný. Na vlasy se aplikuje speciální přípravek (Blondoran) a peroxid vodíku o maximální přípustné koncentraci. Tato kompozice je pečlivě rozložena po celé délce. Pak zbývá jen pečlivě sledovat proces objasnění.

Blondování se nejsnadněji odehrává na světle hnědých vlasech, trochu tvrdších na hnědých vlasech, aby se dosáhlo perfektní blonďavosti tmavých vlasů, brunetky musí udělat několik blonďavých procedur.

Blondirovanie vlasy: protivopokazaniya

Blondirovaný vlas se neprovádí v následujících případech:

 • Vlasy jsou z různých důvodů špatně poškozené (nevhodná péče, špatná ekologie atd.);
 • Silně citlivá nebo zapálená pokožka hlavy;
 • Vlasy byly nedávno chemicky zvlněné;
 • Vlasy byly barveny rostlinnými barvivy (henna, basma).

Vlasy po osvětlení

Navzdory skutečnosti, že složení nejmodernějších barviv je obohaceno řadou rostlinných výtažků, živin a vitaminů, proces úplného bělení vlasů stále přináší velké poškození struktury vlasů.

Po objasnění je přísně zakázáno používat termo zařízení pro styling, vysoušeč vlasů a udělat perm. Je třeba použít balzám na vlasy a připravit výživné masky. Také v kosmetickém salonu budete vždy nabízet obrovské množství novějších postupů péče, díky kterým bělené vlasy budou vypadat hydratované a lesklé.

Osvětlení vlasů doma: pokyny krok za krokem

Osvětlení vlasů je jedním z nejrychlejších způsobů, jak změnit svůj účes. Doma, musíte být velice opatrní, abyste místo spálených kadeřů nedostali spálenou koudel. Nesprávně zvolená barva pro osvětlení nebo nesprávný čas expozice může vést k velmi smutným důsledkům.

Pokud se rozhodnete změnit barvu vlasů a zesvětlit, pak buďte připraveni na to, aby se vlasy zhoršily. Ano, bez ohledu na to, jak moc byste chtěli věřit výrobcům barev, ale je to nevyhnutelné. Osvětlené vlasy vždy ztratí ve svém stavu dokonce jen barvené vlasy, nemluvě o přirozené barvě. Ale to neznamená, že vlasy budou nevyhnutelně ztuhlé a vypadají, jako by nebylo známo, co takový efekt lze dosáhnout jen tehdy, když spálíte vlasy. Správné rozjasnění nepoškodí, ale vlasy se stále vysychají. Když bělíme, zabijeme rodilý pigment vlasů a udělají to porézní, a proto jsou všechny možné problémy.

Jak již bylo napsáno výše, není jediné barvivo, které by mohlo zesvětlit vlasy, aniž by je poškodilo. Ale můžeme zachovat strukturu co nejvíce a zvolit nejjemnější variantu objasnění. Je třeba si uvědomit, že jemné metody odbarvení nemusí vždy dát výsledek, který očekáváte (což znamená barvu). Ano, čím lehčí vlas, který chcete, tím je barvivo agresivnější.

Osvětlení vlasů - něco, co nestojí za záchranu. Je lepší zaplatit ještě jednou, ale dostat dobrý odstín blond, než běhat s vlasy kadeřníkem, aby se alespoň nějak napravila situace a malovala přes nepochopitelnou barvu, která se ukázala.

První věc, kterou potřebujete pro určení zdrojové základny - úroveň přirozené barvy vlasů. To lze provést pomocí speciální tabulky. Dále je třeba posoudit stav vlasů.

Za tímto účelem provádíme malou analýzu:

 1. Jsou vlasy zbarveny?
  Velmi důležitou součástí, protože bude jednodušší dodat přirozenou barvu do přirozené barvy.
 2. Stav vlasů u kořenů, délky a na špičkách.
  Zde je třeba posoudit kvalitu vlasů: jak jsou suché, porézní, křehké. Určete jejich tloušťku a pružnost.

Předpokládejme, že máte tmavé vlasy. Navíc jsou tenké a křehké, špičky jsou rozděleny. Nejlepší je, abyste v salonu zesílili takové vlasy, doma je vysoká pravděpodobnost, že nebudete schopni najít správné zjasňovače. Ale zvážit přibližnou verzi tohoto objasnění.

Osvětlení tmavě zbarvených vlasů

 • Vzhledem k tomu, že jsou vlasy tenké, můžete použít více či méně šetřící barvy, ale v našem případě se musíte dostat z tmavé barvy, což situaci zhoršuje. Proto zjednodušte použití osvěžujícího prášku a oxidačního činidla o 6%.
 • Tyto dva komponenty smí být smíchány přísně podle pokynů výrobce! Nejprve musíte provést test na lokte, abyste předešli případné alergické reakci na pokožce hlavy.
 • Dále je nejlepší snažit se zesvětlit jeden prvek, abychom věděli jistě, že jsme se nemýlili a nevybrali správnou kompozici pro osvětlení (koneckonců jsou vlasy zbarveny). Rozjasňující prášek by měl být bohatě nanesen na pramen z kořene a po celé délce a špičky by měly být ponechány bez nátěru.
 • Po uplynutí 30 minut aplikujte roztok na špičky, počkejte dalších 20 minut a opláchněte. Nemělo by to být bílá, přinejlepším tam bude blond se silnou žlutostí, ale když opouští tmavé vlasy, nelze se jí vyhnout a budete muset trpět.

Druhé vysvětlení může být provedeno nejdříve v týdnu. Hroty během druhého vyčištění musí být okamžitě natřeny. Pro druhé vyčištění je docela vhodný zjasňovací prášek bez amoniaku a okysličovadla 3%. Šetrně naneste na vlasy a počkejte 40 minut. Výsledkem jsou blond vlasy s minimem žluté.

Pak se budeme muset zbavit žloutnosti, kterou udělí všichni vysvětlovatelé bez výjimky. To lze provést pomocí tónování šamponů nebo tonování laku. Žloutnutí s bělenými vlasy může být odstraněno pouze tonizováním, opakované zjasnění s barvou nebo práškem nedává požadovaný výsledek!

Proto musíte prostě správně posoudit původní barvu a stav vlasů a poté zvolit správné procento oxidantu. Pro vyjasnění obvykle nepoužívejte 12%, můžete nejenom rozmazlovat vlasy, ale také získat spáleninu na hlavě! Zesvětlovače 9 a 12 procent se užívají pouze v případech, kdy jsou vlasy tlusté a tmavé. Tyto experimenty se však nejlépe provádějí pod dohledem odborníka.

Jak zesvětlit vlasy

Nejčastější chybou je nesprávné použití rozjasňující sloučeniny na vlasy a v důsledku toho spálené zámky. Proto uplatňujeme přísně podle tohoto schématu:

 1. Aplikujte směs nejprve na kořeny, teprve potom aplikujte na délku a naposledy zapněte špičky. Nemůžete úplně zbarvit celý pramen, pak druhý - první bude spálen, když si barvíte všechny vlasy.
 2. Nejprve položíme barvu na okcipitální zónu. Zde jsou vlasy nejtěžší a nejhorší ze všech je přizpůsobivé osvětlení, takže je třeba začít s tím, aby se mohla rozjasnit na požadovanou úroveň.
 3. Časové a parietální zóny odlehčíme poslední, vlasy jsou tenčí než na zadní straně hlavy.
 4. Oblasť v blízkosti tváře, kde je kořen dlouhých krátkých chloupků, se osvětlí poslední.

To je to, co má být při bělení vlasů doma, a ne tolik dívek - nejprve zesvětlete chrámy a parietální zónu a na poslední chvíli zadní část hlavy. Z tohoto důvodu mají červené zámky zezadu, prostě nemají čas na osvětlení a vlasy v blízkosti tváře až do konce osvětlení se již začínají zhoršovat.

Dalším pravidlem pro zesvětlení práškem je to, že by neměla vlasy suché, pokud se vyschne, přestane pracovat a prostě nedává smysl držet to dál. Proto je směs aplikována na vlasy v hojné, silné vrstvě. Prášek, když zjasňujete vlasy, by měl jít víc než barva, protože barva tak rychle nezasychá a tenká vrstva rozjasňujícího prášku se rychle zasychá.

Po zesvětlení musí být vlasy zbarveny, protože se stanou porézní. Dokonce i když jste spokojeni s výslednou barvou a nechcete nějak změnit odstín, pak je ještě potřeba tonování. V tomto případě můžete dokonce vzít bezbarvou barvu.

4 chyby při osvětlení vlasů doma

Mnoho dívek sní o luxusním jasanovém blond a hořce zklamané, když vidí kuřecí maso v zrcadle po domácím barvení. Layfhaker mluvil s odborníkem a zjistil, co se může pokazit a co potřebujete vědět před objasněním.

Chyba 1. Zjistěte objasnění a tonování

Rozhodnutí stát se blonďatým je často spontánní. Žena právě chodí do obchodu a koupí svou oblíbenou bílou barvu. Doma doma smíchá něco v tubě s něčím v láhvi, aplikuje ji na vlasy a čeká. Není divu, že výsledek se liší od očekávání.

Vytvoření blond se vždy děje ve dvou fázích.

 1. Zesvětlení (změna barvy). Jedná se o proces, při kterém je přirozený nebo umělý pigment na vlasy zničen.
 2. Tónování. Dejte vlasům požadovaný odstín.

Osvětlení se provádí se zvláštním práškem nebo smetanou a oxidačním činidlem s určitým procentním podílem. Například, aby tmavé vlasy jasnější o 4-5 tóny, potřebujete oxid nejméně 6%. Pokud jsou vlasy světlé, obvykle používejte 1,5-3% oxidačního činidla. Ale všechno je velmi individuální. Někdy k dosažení požadovaného výsledku se používá 6 až 9 procent oxidu k oživení blond.

Výsledek osvětlení je vždy teplý. Proč se to stane, zjistěte o něco později. Zatím si pamatujte: Mezi koncepty "osvětlení" a "barvení v blond" se nedá položit rovnocenné znamení. Koneckonců, můžete osvětlit a vytvořit jaderně oranžové nebo kyselé-zelené vlasy.

Osvětlení je jen první krok k blonďatému. Nastavuje podklad, na kterém musí být barva nutně ležet.

Výsledek barvení závisí na mnoha faktorech: stavu vlasů, počáteční tón a odstín a samozřejmě barvicí kompozice a způsob její aplikace.

Chyba 2. Nezohledněte upřesnění pozadí a úroveň tónu

V každodenním životě jsou lidé rozděleni do blond, hnědovlasých, červených a brunet. Profesionální kadeřníci a barikanti jsou složitější.

Lidské vlasy se skládají z krmné tyčinky (medula), která dodává kůře sílu a elasticitu a ochrannou kůžičku (různé husté váhy na povrchu).

V kůře je melanin, který je zodpovědný za barvu vlasů. Melanin se skládá ze dvou pigmentů eumelaninu a feomelaninu. První má tmavý odstín (od hnědé až po modročerné) a tvar podlouhlých granulí. Druhá je kulatá molekula žluté a červené barvy.

Přírodní barva vlasů závisí na poměru melaninových pigmentů. Čím více eumelaninu, tím tmavší jsou vlasy a naopak: blonde převládá feomelanin.

Úroveň tónu (nebo, jak se říká, úroveň hloubky tónu) závisí na množství eumelaninu.

Hladina tónu (UT nebo UGT) je odstupňování přirozené barvy vlasů podle lehkosti.

Existuje 10 UT, kde je jednotka černá a všechno, co je vyšší než sedm, je považováno za blond.

Při zesvětlení se zvyšuje úroveň hloubky tónu a objevuje se objasnění pozadí. Jedná se o barvu, která se získává po částečném zničení přirozeného nebo umělého pigmentu, pokud byly vlasy barveny.

Představte si banku s červenými a žlutými kuličkami uvnitř. Počáteční tónová úroveň je 6. Zvýrazněná na 9. V baňce zůstávají pouze žluté kuličky. Dalším krokem je tónování a musíte pochopit, jak moc přidat modrou a červenou barvu, aby barvy byly smíchány a baňka vypadá béžově z dálky.

Před přepnutím na blond musíte určit úroveň tónu, převládající pigment a požadovaný výsledek. Záleží na tom, co se má zbavit (prášek nebo smetana), jaký procentní podíl oxidačního činidla se používá, kde začít používat kompozici a jiné nuance. Kadeřníci dělají zvláštní vzorce, aby vypočítali, kolik gramů, které trubky vytlačit pro tónování specifických vlasů.

Chyba 3. Nedodržujte pokyny.

Je důležité vzít v úvahu nejen úroveň tónu a pozadí osvětlení, ale také pochopit, jaký typ kompozice patří a jak je správně používat. Zesvětlení a barvení vlasů - to jsou chemické reakce, jejichž průběh závisí na použitém barvivu.

Všechna barviva lze rozdělit na přímé a nepřímé.

Přímé linky se nesmí mísit s oxidačním činidlem a neprocházejí vlasy. Jejich molekuly jsou uloženy na kůžičce. Přímé barviva se vyrábějí převážně ve formě tónovaných šamponů, balzámů a pěn. Také henna a barevné pastelky patří k přímým barvivům. Jsou snadno použitelné doma (není třeba nic míchat) k udržování nebo obnovení barvy.

Nepřímé barviva otvírají kutikulu, pronikají do vlasů a zničí přirozený pigment, aby vytvořily prostor pro umělé. Taková barviva jsou vždy smíchána s oxidačním činidlem - peroxidem vodíku s různými přísadami. Obvykle se vyrábějí ve formě krémů. S nimi je těžší pracovat (potřebujeme přesné rozměry).

Nepřímé také zahrnují barviva, ve kterých není přítomen amoniak, ale jeho deriváty jsou přítomny. Nemají tak silný zápach, ale princip činnosti je stejný jako u amonných barviv.

Při práci s nepřímými barvivy je velmi důležité zvolit správné procento okysličovadla. Záleží na něm, jak vysoko můžete vylézt na úroveň hloubky tónu a kolik chcete udržet kompozici na vlasu.

Mnoho lidí si mylně myslí, že čím déle drží barvu na vlasy, tím lepší účinek. Ve skutečnosti výrobci provádějí více než jednu klinickou studii, aby vypočítali, kolik času specifická formulace potřebuje pro zesvětlení, vývoj a fixaci umělého pigmentu. Pokud balíček říká "Hold 30 minut," držte půl hodiny. Perederzhivaya barva, ty si jen vysycháš vlasy.

Chyba 4. Nezajímá se o vlasy

Chcete-li se stát luxusní blonďatou, nestačí, abyste se zlehčili. Blond vyžaduje neustálou pečlivou péči. V opačném případě budou vlasy, které prošly bleskovou reakcí, viset s bezvládným koutem.

Vlasy nemají sílu a energii, protože to jsou keratinizované přísady kůže. Některá regenerační kosmetika regenerují disulfidové vazby a bílkoviny, ale většina kondicionerů jednoduše uzavírá kožní váhy, aby odrážela světlo. V důsledku toho vlasy vypadají dobře, je to hezké se je dotýkat.

Na internetu mnoho populárních receptů na osvětlení vlasů. Musíte pochopit, že citrónová šťáva, odvar z heřmánek nebo kefír vás nikdy nezmůže na platinovou blond. Maximální hnědé vlasy budou z poloviny lehčí.

Přírodní ingredience však mohou být použity ke zlepšení stavu barevných vlasů. Zde jsou některé pěkné masky.

 1. Zlato. Smíchejte stejný poměr medu, aloe šťávy a ricinového oleje. Udržujte na vlasy 30 minut. Omyjte velkým množstvím teplé vody.
 2. Banana Blender mixuje k dokončení homogenity jeden banán středního, jedno vejce, jedna čajová lžička medu, lžíce lopuchového oleje a dvě polévkové lžíce plnotučného jogurtu bez přísad. Držte se asi hodinu, pak se umyjte a umyjte vlasy šamponem.
 3. Egg. Dvě polévkové lžíce želatiny nalijte teplou vodu a ponechte 10-15 minut na želatinu. Poté ho roztajte ve vodní lázni, přidejte žloutek jednoho vejce a lžíce vlasového balzámu. Aplikujte směs na vlasy, nasaďte plastovou čepičku a omotávejte hlavu ručníkem. Držte 40-60 minut. Po ukončení procedury opláchněte vlasy teplou vodou.

Buďte opatrní s lidovými prostředky. Mohou zničit i nejkrásnější chladný blond. "Jídlo" na vlasy nikdy nebude mít takový efekt jako profesionální kosmetika. Ze skutečnosti, že je nepravděpodobné, že by to zhoršilo - ocot (kyslé médium zahlazuje váhy), kokosový olej (ale je obtížné ho vypláchnout).

Kromě toho je třeba neustále udržovat barevné barvené šampony a další prostředky, které také často obsahují ošetřovatelské přísady.

Jak správně osvětlit vlasy doma bez poškození.

Někdy se stane, že opravdu chcete změnit svůj vzhled a nemáte peníze ani možnost vystoupit z domu, abyste navštívili salon krásy (například pokud jste na mateřské dovolené s malým dítětem a nemůžete ho nechat několik hodin). V takových případech můžete jít do obchodu, koupit vše, co potřebujete pro své velké reinkarnace a. jednat! Doma doma! V našem článku se dozvíte, jak správně používat profesionální odlehčovací produkty pro vlasy doma, a jak nepoškozovat vlasy při bělení vlasů.

Vyhodnocujeme stav vlasů a jeho schopnosti

Podle pravidel kadeřnictví před jakýmkoli znečištěním a ještě více objasnění je třeba posoudit stav vlasů a vlasové pokožky hlavy. Zdravé vlasy jsou silné a elastické, mají přirozený lesk, je povoleno malé množství dělených konců. Na pokožce hlavy by neměly být i rány, vyrážky, vředy, alergie.

Známky poškození vlasů jsou závažné ztráty vlasů, křehkost, nadměrná suchost a změna struktury. Tento stav vlasů může být pozorován po opakovaném zafarbení agresivními barvivy, po chemických permeabilitách, přenosu jakýchkoliv onemocnění a také v důsledku hypovitaminózy. V každém případě, pokud jsou vlasy vážně poškozeny a oslabeny, je třeba upustit od myšlenky na osvětlení, protože riziko ztráty vlasů po bělení je velmi vysoké.

Zjistěte, kolik tónů potřebuje zesvětlit vlasy

Chcete-li to provést, můžete použít paletu odstínů všech barviv na vlasy. Porovnejte svůj odstín vlasů s odstíny přírodního rozsahu jakékoli palety profesionální barvy a také najít požadovaný odstín, který chcete získat jako výsledek. Takže máte představu, kolik tónů bude muset vlasy zesvětlit.


Znalost požadovaného výsledku je velmi důležitá pro posouzení jejich schopností. Pokud chcete osvětlit tmavé vlasy s 5 nebo více tóny, pak buďte připraveni na znatelnou ztrátu kvality vlasů. Pro silně bělené vlasy se bude muset starat více, mají tendenci stát se velmi suché a vysoce náchylné k mechanickému poškození a zlomení.

Chcete-li osvětlit tmavé vlasy doma, musíte si koupit:

 1. Zesvětlující prášek nebo prášek. Obvykle se prodávají v pytlích určených pro jednu aplikaci nebo ve větších bankách.
 2. Oxidační emulze (oxidant). K dispozici také v jednorázových injekčních lahvičkách a větších lahvích.
 3. Rukavice
 4. Ampule s ochranným olejem. Téměř všichni výrobci mají ochranná činidla, která se přidávají do barvící nebo zjasňovací směsi těsně před použitím. Jsou určeny ke snížení škodlivých účinků chemického složení na strukturu vlasů. V zásadě to není povinný výrobek a mohou být zanedbávány, pokud jsou vaše vlasy dostatečně silné.
 5. Tónovací barva + aktivátor. Světlejší prášek nedává požadovaný odstín vlasů, ale pouze připravuje základnu pro její výrobu, odstraňuje přírodní pigmenty z vlasů na určité osvětlení pozadí. Kromě toho bělené vlasy vypadají bez života a jsou velmi suché na dotek. Chcete-li získat krásný odstín, stejně jako obnovit ztracenou elasticitu vlasů, musíte mít tónování.

Co je objasnění pozadí? Trochu teorie barev

V přírodě existují pouze tři základní barvy, které nelze získat mícháním - je to červená, modrá a žlutá. Všechny ostatní barvy jsou získány smícháním těchto tří hlavních, například:

 • Červená + žlutá = oranžová
 • Červená + modrá = fialová
 • Modrá + Žlutá = Zelená
 • modrá + červená + žlutá = hnědá.

Zesvětlení pozadí je barva, která se získává po částečném zničení přirozeného pigmentu v důsledku chemické expozice vlasům. Pravidlo je, že první ve vlasech je zničena modrým pigmentem, takže vlasy v procesu osvětlení nejprve zčervenájí. Poté je červený pigment zničen a vlasy se změní na žlutou barvu. Žlutá barva vlasů v procesu osvětlení znamená, že osvětlení pozadí již odpovídá úrovni "blond". Dále se stává méně žlutého pigmentu ve vlasech, barva vlasů je bližší k bílé. Předem zjistěte osvětlení pozadí, ke kterému chcete vyblednout, abyste dosáhli požadovaného odstínu.

Kde koupit profesionální vlasové výrobky?

 • Nejjednodušší je koupit zjasňovače a barviva v obchodech profesionální kosmetiky pro vlasy vašeho města. Zde můžete vidět paletu barev, rozhodnout se o požadovaném odstínu, získat rady od prodávajícího. Nemůžete-li nakupovat, můžete vyhledávat podobné obchody online ve vašem městě. Vzhledem k tomu, že žiji v Ufě, poskytnu příklady několika internetových obchodů profesionální kosmetiky pro vlasy našeho města:
 • http://cosmeticufa.com
 • http://profcosmetic-shop.ru/
 • http://kudriprof.ru/
 • Online obchody profesionální kosmetiky pro vlasy s dodávkami po celém Rusku. V takových obchodech je výhodné kupovat výrobky v malém objemu, abyste mohli vrátit poplatek za doručení. Například jedním z oblíbených obchodů profesionálních vlasových výrobků je obchod "HiHair.RU" http://www.hihair.ru
 • Společné nákupy. V dnešní době se tento druh nakupování stává stále oblíbenější. Pokud máte zkušenosti s objednáváním zboží v rámci společných nákupů, pak můžete snadno najít několik nákupů profesionální vlasové kosmetiky organizované ve vašem městě.

Jaký prášek (prášek) si můžete vybrat?

Obecně platí, že používání salónních výrobků doma se často stává problematickou. Zejména profesionální čisticí prostředky obvykle obsahují spoustu amoniaku, jehož ostrá a nepříjemná vůně se může rozšířit po celém bytě. V procesu aplikace osvěžující sloučeniny na vlasy, budete také zažít velké nepohodlí spojené s uvolňováním amoniaku, například, hoří a zčervenání očí. Také, pokud jsou v bytě děti, pak je nežádoucí používat čističe amoniaku.

Naštěstí existují bezpečnější výrobky pro osvětlení vlasů. Například společnost Kapous vyrábí zesvětlující prášek bez amoniaku Kapous Magic Keratin. Ze své vlastní zkušenosti vím, že při práci s tímto práškem není vůně čpavku a není žádné ohoření a zčervenání očí. Navíc je poměrně levné (asi 80 p. V sáčku 30 g, 450 r na plechovku 500 g).

Podobné zjasňující prášky bez amoniaku jsou k dispozici od jiných výrobců, například:

 • L'Oreal Professionnel Platinum (3500 r.)
 • Brelil Ne AMMONIA Bělení (2700r.)
 • Baco Soft Colour Collection Blesková prášek Bez amoniaku - Rozjasňující prášek bez amoniaku s anti-žlutým efektem (1200 r.)
 • CHI Profesionální Blondest Blonde Práškové Bleděcí Amoniak Práškový krém (4000r.)

Kolik potřebujete koupit lesklý prášek a oxidant?

Nejjednodušší věc doma je osvětlení krátkých tmavých vlasů a vlasů po rameni. Pro zesvětlení krátkých vlasů 1-2 sáčky prášku budou mít vždy 30 g, 2-3 sáčky na vlasy až po ramena, 3-4 sáčky na vlasy, až 8 sáčků pro delší vlasy, může být pro delší vlasy zapotřebí až 8 sáčků prášku. Výpočet množství oxidační emulze je založen na počtu zjasňovacích prášků v poměru 2: 1 (například 60 g oxidačního činidla a 30 g zjasňujícího prášku)

Jak si vybrat oxidant?

Pro osvětlení bylo pro vlasy méně traumatické, užívejte oxidační emulzi obsahující 3% peroxidu vodíku. Oxidační činidla s vyšším obsahem peroxidu vodíku zničí strukturu vlasů silněji. Kromě toho použití oxidantů s vysokým obsahem peroxidu vodíku vyžaduje velmi rychlou aplikaci, takže byste neměli riskovat a kupovat vysoké procento oxidu pro bělení vlasů doma.
Oxidanty s 1,5% peroxidem vodíku jsou také komerčně dostupné. Jedná se o tzv. "Aktivátory", určené pro tonizující blond vlasy. Pro rozjasnění tmavých vlasů s práškem nejsou také vhodné, neboť výsledek bude v nejlepším případě špatně viditelný.
Jak ulehčit vlasy doma krok-za-krokem průvodce pro začátečníky
Osvícení vlasů není snadný úkol, bez ohledu na to, jak se zdá. Zvolte si den, kdy budete mít pár hodin volného času, aby vše bylo správné.
Bělení a osvětlení vlasů provádí POUZE na špinavých vlasech, aby se minimalizovaly škodlivé účinky světlejších látek na vlasy. Také by bylo hezké, aby se vlasová maska ​​na vlasy několik dní před zahájením procedury.

Takže se dostaneme k akci:

 1. Prohněte si vlasy, rozdělte je do 4 zón (podél rozkroku a napříč), vlasy každé zóny se shromáždí s gumičkou v ocasu.
 2. Používejte rukavice
 3. Příprava objasňující struktury:
  Smíchejte prášek a oxidant v doporučených poměrech (obvykle 1: 2). V případě potřeby přidejte ochranný olej. Přísady důkladně promíchejte. Mělo by to být homogenní hmota. Pokud se kompozice ukázala příliš tlustá a je obtížné aplikovat na vlasy, nebo rychle uschne, přidá se malá oxidační emulze Noah a promíchá se.
 4. Rozpusťte vlasy na jedné části hlavy, oddělte tenký pramen a začněte působit světlem. Může být aplikován přímo rukavicemi v rukavicích, takže bude rychlejší. Vezměte prosím na vědomí, že doba aplikace je omezená, takže byste neměli ztrácet minutu. Doporučuje se mít čas co nejrychleji použít kompozici, aby mohl vlasy rovnoměrně zesvětlit. Buďte opatrní, abyste nechali vlasy nedotčené čistidlem, zvláště pokud máte příliš silné prameny.
  Udělej to samé s ostatními zónami, tedy nejprve na zadní straně hlavy a pak na fronto-parietální zóně.
 5. Kompozici nechte na vlasy v době doporučené výrobcem. Ale ne více než 50 minut. Neustále sledovat probíhající reakci na vlasy, tedy změnu jejich barvy. Pokud zjistíte, že již bylo dosaženo požadovaného vyčištění pozadí, postupujte bezpečně do proplachování.
 6. Vypláchněte rozjasňující složku z vlasů tekoucí vodou a poté vlasy promyjte šamponem. V salonech pro toto použití šampon hluboké čištění. Doma, jakýkoliv vhodný šampon pro mastné vlasy.
 7. Tónování je konečný stupeň barvení po zesvětlení vlasů bělícím práškem. Odborníci nedoporučují tento postup zanedbat, ale udělat to ve stejný den po objasnění. V tomto případě jsou vlasy krmeny pigmenty z tónovaného barviva a budou méně náchylné k poškození mechanického namáhání.

Pro zesílení získávají barvivo na tunu lehčí než požadovaná, stejně jako oxidační emulze 1,5% nebo 3% pro stabilnější výsledek. Samotný proces tonování je podobný obvyklému zbarvení vlasů, avšak v tomto případě je barvivo aplikováno na mokré vlasy. Měli byste také pečlivě přečíst pokyny pro doporučenou dobu expozice, protože bělené vlasy mohou být namalovány intenzivněji.

Po době expozice tonizačního barviva je třeba vlasy opláchnout pod teplou tekoucí vodou a aplikovat balzám na barvené vlasy.

Důležité tipy

 • Nestříkejte vlasy profesionálními výrobky, pokud byly vaše vlasy předtím barveny přírodními barvivy, jako je henna nebo basma, a také měsíc po použití tónovaných balzámů jako je "Tonics".
 • Přísně si prostudujte a postupujte podle pokynů pro použití každého použitého nástroje, nepoužívejte kombinaci profesionálních nástrojů a lidových rad (např. Přidejte rostlinný olej do rozjasňující emulze).
 • Nepoužívejte kovové nádoby a kovové předměty v procesu zesvětlení a barvení vlasů.
 • Po bělení bude vlasy vyžadovat zvláštní péči po dlouhou dobu, kombinující speciální šampony pro barvené vlasy a hydratační a vyživující masky.
 • Poprvé po barvení přestanete používat agresivní kartáčky a kartáčky, s výhodou vlasy přirozeně vysychají.

Děkujeme vám za pozornost! Nechte své vlasy zdravé a krásné a jste vždy spokojeni se svým vzhledem!

Pro Více Informací O Suché Vlasy