logo

Pyridoxin: návod k použití, analogy a recenze, ceny v lékárnách v Rusku

Pyridoxin je vitamin B6 (jedna forma), oblečen v tabletách nebo v injekční formě.

Při vstupu do těla se pyridoxin fosforyluje a převede na pyridoxal-5-fosfát. Je obsažen v kompozici enzymů, které provádějí transaminaci, racemizaci a dekarboxylaci aminokyselin, stejně jako enzymatickou konverzi aminokyselin obsahujících hydroxylu a síru.

Pyridoxin je nezbytný pro normální fungování centrálního a periferního nervového systému. Podílí se na metabolismu cysteinu, methioninu, tryptofanu, glutaminu a dalších aminokyselin. Vitamin B6 ovlivňuje metabolismus histaminu (hlavní mediátor alergické reakce vyvolané žírnými buňkami a eosinofily) a množství lipidů (normalizuje stav metabolismu lipidů).

Izolovaný nedostatek vitaminu B6 je velmi vzácný, zejména u dětí, které jedí speciální umělou stravu. Nedostatek pyridoxinu se projevuje průjem, anémie, záchvaty, v některých případech vede k vzniku periferní neuropatie.

Po podání tablety Pyridoxin uvnitř aktivní složky léčiva se rychle a zcela vstřebává do systémové cirkulace z lumen tenkého střeva. Je téměř rovnoměrně rozložen v tkáních těla s převažující akumulací ve svalech a nervové tkáni.

Prochází hematoencefalickou bariérou do struktur centrálního nervového systému, přes placentární bariéru do těla vyvíjejícího se plodu během těhotenství a mateřského mléka během laktace. Vitamin B6 se metabolizuje v játrech, jeho metabolické produkty se vylučují močí ledvinami.

 • V jedné ampuli injekčního roztoku obsahuje účinnou látku: hydrochlorid pyridoxinu, 10 nebo 50 mg.
 • Tableta obsahuje 2, 5 nebo 10 mg hydrochloridu pyridoxinu.

Indikace pro použití

Jaký typ vitaminu Pyridoxin? Jedná se o vitamin B6 (nemusíte se zmást s B12), jednou z forem tohoto vitamínu. V potravinách se vitamin B6 vyskytuje ve třech formách: pyridoxin, pyridoxal, pyridoxamin, které jsou v biologické aktivitě stejné.

Podle pokynů je lék předepsán v následujících případech (jako součást komplexní terapie):

 • Nemoci nervového systému: mořská a vzdušná nemoc, paralýza centrálního nebo periferního původu, neuritis, neuralgie, ischias, malá nemoc, parkinsonismus, Menierovy choroby a syndrom;
 • Dermatologické onemocnění: neurodermatitida, psoriáza, šindel, dermatitida (exsudative diatéza atd.);
 • Akutní a chronická hepatitida, alkoholismus;
 • Toxikóza těhotných žen: anémie (mikrocyklické, hypochromní, sideroblastické);
 • Vrozený syndrom novorozence závislý na pyridoxinu.

Pyridoxin (B6) je také předepsán pro zvýšení diurézy a zvýšení účinku diuretik, prevenci a léčbu neurotoxicity izoniazidu nebo jiných léků proti tuberkulóze.

Instrukce pro použití Dávkování pyridoxinu

Tablety jsou po jídle podávány ústně. Délka kurzu je stanovena individuálně.

Standardní dávky pro prevenci hypovitaminózy B6:

 • Dospělí pro 2-5 mg / den;
 • Děti - 2 mg / den.

Pro léčebné účely instrukce doporučuje použití Pyridoxinu v dávkách:

 • Dospělí - od 20 do 80 mg 4krát denně;
 • Děti lékař vypočítá dávku v závislosti na věku a tělesné hmotnosti.

Pyridoxinové injekce

Injekce (n / a, in / m nebo in / in) se používají v případě, že požití není možné (s zvracením) a porušení absorpce ve střevě.

Dávky injekcí pyridoxinu podle návodu k použití:

 • Pro léčení sideroblastické anemie podávané perorálně, 100 mg denně nebo 100 mg / m 2krát týdně. Doporučuje se současně užívat kyselinu listovou, kyanokobalamin, riboflavin.
 • Při parkinsonismu - v / m, 100 mg / den; po dobu 20 až 25 injekcí, opakujte léčbu po 2-3 měsících nebo počítejte s dávkou 50-100 mg / den denně denně zvyšte dávku o 50 mg a přivedejte ji na 300-400 mg denně ve formě jedné injekce během 12-15 dnů.
 • Při depresích v invazním věku - v / m, při dávce 200 mg / den.
 • Pro léčbu konvulzivního syndromu závislém na pyridoxinu u dospělých - v / v nebo v / m 30-600 mg, u dětí - 10-100 mg denně.

Roztok vstoupí intramuskulárně, subkutánně nebo intravenózně. U dospělých a dětí je denní dávka předepsána individuálně, v závislosti na závažnosti stavu.

Zvláštní instrukce

Kombinované užívání Pyridoxinu a Levodopy výrazně snižuje jeho terapeutický účinek a kombinace s diuretiky vede ke zvýšení jejich účinku.

Při použití současně s penicilaminem, cycloserinem, izonikotinhydrazidem a perorálními kontraceptivy obsahujícími estrogen je aktivita přípravku oslabena.

Kompozice tablet obsahuje glukózu, což je třeba vzít v úvahu u pacientů s diabetem.

Nekompatibilní s vitamíny B1 a B12, v prášku s kyselinami askorbovou a nikotinovou.

Nežádoucí účinky

Pokyn upozorňuje na možnost vzniku následujících nežádoucích účinků při podávání pyridoxinu:

 • Vývoj alergických reakcí (vyrážka na kůži, svědění, kopřivka);
 • Hypersekrece kyseliny chlorovodíkové.

Kontraindikace

Je zapotřebí předepisovat Pyridoxin v následujících případech:

 • Individuální intolerance k účinné látce nebo pomocným složkám léčiva

Léčba se používá s opatrností při integrované léčbě žaludečního vředu nebo duodenálního vředu.

Možná užívání drogy u těhotných a kojících žen z lékařských důvodů a lékařského dohledu.

Při těžkých patologických stavech jater může příjem pyridoxinu vést ke zhoršení jeho funkčního stavu.

Předávkování

V klinické praxi nebyly prokázány případy předávkování.

Analogy Pyridoxin, cena v lékárnách

Pokud je to nezbytné, může být Pyridoxin nahrazen analogem účinné látky - jedná se o léky:

 1. Pyridoxin hydrochlorid,
 2. Pyridoxin Bufus,
 3. Pyridoxinová -válcová lžička.

Při výběru analogů je důležité si uvědomit, že pokyny pro použití Pyridoxinu, ceny a recenzí se nevztahují na léky podobného účinku. Je důležité poradit se s lékařem a nečinit nezávislou náhradu drogy.

Cena v lékárnách Moskvy a Ruska: Pyridoxinové tablety 10 mg 50 ks. - od 36 do 52 rublů, injekční roztok 50 mg / ml 1 ml 10 ks. - od 26 do 47 rublů, podle 703 lékáren.

Skladujte v suchu, chráněné před světlem, mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 ° C. Doba použitelnosti - 3 roky.

Pyridoxin

Ceny v on-line lékárnách:

Pyridoxin (Vitamin B6) - lék, který podporuje aktivaci metabolických procesů v těle, zlepšuje funkci nervového systému a normalizuje metabolismus lipidů.

Forma uvolnění a složení

Pyridoxinové dávkové formy:

 • Tablety: plochá válcová, bílá, s nátěrem a zkosením, je možné mírné mramorování (50 kusů v skleněné ochranné sklenici nebo v plastové nádobě, v kartonovém svazku 1 nádoby, 50 ks v polymerové lahvičce, v kartonovém svazku 1 lahvička, povoleno také uvolnění polymerních nádob a lahví bez balení, 10 kusů v blistru, v krabičce obsahující 1, 2, 3, 4 nebo 5 balení, z nichž každá je v blistrovém balení, umístěna ve skupinovém balení);
 • Injekční roztok (1 ml nebo 2 ml v ampulce, v blistrovém balení po 5 ampulích, v krabicovém svazku 1 nebo 2 balení doplněný ampulkovým nožem, v blistrovém balení po 10 ampulích v kartonovém balení po 1 nebo 2 baleních v sadě s nožem ampule, v krabičce 10 ampulí s nuceným ampulím).

Účinná látka: hydrochlorid pyridoxinu - 10 mg v 1 tabletě; 10 nebo 50 mg v 1 ml roztoku.

Dodatečnou látkou v roztoku je voda pro injekce.

Indikace pro použití

Pilulky
Léčivo se používá k léčbě a prevenci hypo a avitaminózy B6.

Jako součást komplexní terapie se Pyridoxin doporučuje pro použití u následujících onemocnění:

 • Léze nervového systému (Menierovy syndromy, neuralgie);
 • Seboroická a non-seborrická dermatitida, šindel, neurodermatitida, psoriáza, exsudativní diatéza a jiné dermatologické onemocnění;
 • Toxikóza těhotných žen (sideroblastická, mikrocytická a hypochromní anémie);
 • Hepatitida v akutní a chronické formě.

Injekční roztok
Léčivo se používá k prevenci a léčbě hypo a avitaminózy B6 (prodloužené infekční nemoci, podvýživa, malabsorpční syndrom, enteritida, průjem, sprue, prodloužený stres, stav po odstranění žaludku a střevních oblastí, hemodialýza).

Jako součást kombinované terapie se přípravek používá k léčbě vrozeného krevního zánětlivého syndromu závislého na pyridoxinu u novorozenců.

Také tablety a injekce se doporučují pro použití v kombinaci s izoniazidem a jinými léky proti tuberkulóze k prevenci nebo snížení toxických projevů těchto onemocnění (výskyt záchvatů).

Kontraindikace

Absolutní kontraindikace k použití je přecitlivělost na hydrochlorid pyridoxinu.

S extrémní opatrností by se mělo používat lék na žaludeční vředy a dvanáctníkové vředy, koronární onemocnění srdce, těžké poškození jater (ve vysokých dávkách může dojít k porušení jeho funkce).

V období kojení a těhotenství je použití finančních prostředků přípustné pouze na doporučení ošetřujícího lékaře.

Dávkování a podávání

Tablety se po jídle podávají perorálně, roztok se podává subkutánně, intravenózně nebo intramuskulárně. Parenterální lék se používá, pokud není možné požití (vstřebávání střeva, zvracení).

Aby se zabránilo B6-U dospělých je předepsána hypovitaminóza 2-5 mg denně, u dětí 2 mg.

Terapeutické dávky pro dospělé jsou 50-100 mg denně, rozděleny do několika dávek.

Při injekci je doporučená dávka pro děti 20 mg.

Průběh terapie pro perorální podání je 1-2 měsíce. Doba trvání léčby parenterálním podáváním pro dospělé je 1 měsíc, u dětí 2 týdny.

V případě souběžné léčby léky proti TBC (izoniazid, ftivazid nebo jiné deriváty hydrazidu kyseliny isonikotinové), aby se zabránilo poruchám funkce nervového systému, je Pyridoxin předepisován v denní dávce 5-10 mg.

Pro léčbu sideroblastické anémie se lék podává perorálně denně, v kontinuálním režimu 100 mg, je také vhodné užívat současně riboflavin, kyanokobalamin a kyselinu listovou.

Při léčbě křečových onemocnění závislých na pyridoxinu se dospělým předepisuje intravenózní nebo intramuskulární injekce v dávce 30-600 mg, u dětí (včetně novorozenců) - 10-100 mg denně.

Nežádoucí účinky

Na pozadí farmakoterapie se mohou objevit následující nežádoucí účinky: alergické reakce (kožní vyrážky atd.), Hypersekrece kyseliny chlorovodíkové; kromě řešení - necitlivost, pocit tlaku v končetinách (symptom "punčochy" a "rukavice"), snížení laktace, křeče (s rychlým úvodem).

V případě předávkování je možné metabolické poruchy vyjádřené akumulací kyseliny mléčné v ledvinách, játrech, myokardu a svalů se současným poklesem koncentrace glykogenu; sníženou aktivitu krevního antikoagulačního systému. Může nastat výskyt alopecie. Léčba těchto příznaků je symptomatická, neexistuje zvláštní antidotum.

Zvláštní instrukce

Vitamin B6 vstoupí do těla ve složení potravinářských výrobků (surové zrna obilovin, zeleniny, masa, ryb, mléka, tresek jater, vaječného žloutku) a je částečně syntetizován střevní mikroflórou.

U dospělých je denní potřeba pyridoxinu 2-2,5 mg. Ženy s doporučenými dávkami 2 mg denně také vyžadují další 0,3 mg během těhotenství a 0,5 mg - při kojení. V závislosti na věku děti a dospívající potřebují 0,4 až 2 mg vitaminu B6 za den.

Je třeba mít na paměti, že při stanovení obsahu urobilinogenu za použití Ehrlichova činidla během léčby může být pozorováno zkreslení výsledků.

Léková interakce

Pyridoxin hydrochlorid zvyšuje účinek diuretik a snižuje levodopu.

Perorální antikoncepce obsahující estrogeny, cykloserin, penicilamin, hydrazid izonikotinu snižují účinnost léčiva.

Pyridoxin je farmaceuticky neslučitelný s kyanokobalaminem a thiaminem.

Podmínky ukládání

Skladujte při teplotě nepřevyšující 25 ° C, na místě chráněném před vlhkostí a světlem, mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti - 3 roky.

Byla nalezena chyba v textu? Vyberte jej a stiskněte klávesy Ctrl + Enter.

Pyridoxin pro růst vlasů: jak rozpoznat nedostatek této látky a způsoby použití

Každý ví, že vitamin v těle hraje důležitou roli. A vitamíny B jsou pro naše vlasy nejdůležitější. Aktivně ovlivňují tělo, metabolické procesy, stav kůže, kadeře, nehty. Dnes budeme mluvit o pyridoxinu pro růst vlasů nebo o vitamin B6. Tento prvek je základem pro zdraví vlasů. Jeho nedostatečnost vede k problémům, jako je vypadávání vlasů, suchost, křehkost, slabost a lupy. Dozvíte se, jak rozpoznat nedostatek této látky a způsob aplikace růstu vlasů v našem článku.

Princip činnosti

Pyridoxin je krystalická forma bez zápachu, která je snadno rozpustná ve vodě nebo v alkoholu. Vitamín B6 hraje důležitou roli pro zdravé vlasy. Je zodpovědný za sílu, hladkost, zvlnění, zabraňuje jejich ztrátě.

Pyridoxin ovlivňuje syntézu hemoglobinu, normalizuje metabolické procesy na buněčné úrovni, přispívá k tvorbě glukózy. Také lék je hlavní složkou fungování nervového systému, mozku.

Složení a výhody

Látka se vydává ve formě tablet a ampulí. Obě možnosti jsou často používány pro péči o vlasy. Rozdíl je v tom, že tablety mají širší účinek, jelikož jsou užívány orálně a ampule se používají hlavně pro vnější použití ve formě masky.

Je to důležité! Pro dosažení co nejlepšího účinku se doporučuje kombinovat vnější použití a doplnění deficitu prvků v důsledku příjmu produktů bohatých na tyto složky.

Vitamín B6 je obsažen v různých přípravcích. Například pyridoxin může být nalezen v Pentovit, Magne B6 pevnosti, Polinevira, Angiovit, Neurobion, atd. Eponymní léčivo Pyridoxine vyrábí ruská společnost Veropharm. Vypadá jako malé bílé tablety nebo kapsle v želatinové žluté skořápce. Kompozice obsahuje 2,5 mg nebo 10 mg účinné látky pyridoxin-hydrochloridu.

Také je lék dostupný v ampulích s 10 nebo 50 mg hydrochloridu pyridoxinu, jako přídavnou složkou je voda pro injekci.

Pyridoxin pro tablety na vlasy má následující výhody:

 • použitelnost;
 • dochází k vnitřnímu působení na tělo, čímž se nejen zlepšuje stav kudrlin, ale i celkový stav pohody.

Výhody vnějšího použití léku jsou následující:

 • snížené riziko nežádoucích účinků a předávkování;
 • široké použití;
 • přímá expozice vlasům přinese rychlejší výsledky.

V případě potřeby použijte

Než začnete užívat drogu, musíte se ujistit, že v těle je nedostatek. O tomto budou mluveny následující problémy:

 • hojná ztráta pramenů;
 • kadeře se stávají bez života, suché, křehké;
 • rychlost růstu vlákna zpomalila;
 • tam byly lupiny, svědění kůže.

Další příznaky naznačující nedostatek B6 v těle zahrnují:

 • zvýšená únava;
 • nestabilní nervový systém;
 • vzhled jade v rozích úst;
 • suchá kůže celého těla;
 • svalová slabost;
 • křehké nehty.

V jakých produktech jsou

Vitamín B6 se rychle vylučuje z těla (doba pobytu je 8 hodin), proto je nutné pravidelně doplňovat jeho obsah. Chcete-li to udělat, musíte vědět, jaké produkty je třeba pravidelně konzumovat.

Tato položka je obsažena v řadě potravin:

 • kuřecí vejce;
 • banány;
 • granátové jablko;
 • mléčné výrobky;
 • zelí;
 • fazole;
 • mrkev;
 • mořské plody;
 • vepřové maso;
 • kvasnice;
 • matice;
 • česnek;
 • droby atd.

A víte, že některé potraviny urychlují růst vlasů. Přečtěte si více o tomto na našich webových stránkách.

Náklady na

Pyridoxin se vyrábí v ampulích a tabletách. Cena balení 50 tabulek činí v průměru 40-70 rublů, balení 10 ampulí bude stát asi 20-35 rublů.

Kontraindikace

Absolutní kontraindikace pro drogu není. Stojí však za to s opatrností:

 • s ulcerativními lézemi žaludku a dvanáctníku;
 • s ischemickou chorobou srdeční;
 • v rozporu s játry;
 • při kojení a těhotenství.

Pokud byste zjistili přecitlivělost organismu na aktivní složku, měli byste opustit další použití.

Pozor! Nedoporučuje se ho používat neustále, protože to může vést k hypervitaminóze.

Pravidla použití

Lék ve formě tablet po jídle. Doba trvání kurzu je od 30 do 60 dnů. Pro účely profylaxe užívejte pilulky jednou denně. Pro léčbu předepisuje užívání 2-3 tablet 1-2krát denně.

Pro externí použití existují tři možnosti použití ampulí:

 1. Příprava masky z produktů bohatých na vitamín B6 nebo ampule s látkou.
 2. Příprava vitaminových doplňků pro kosmetiku.
 3. Použití roztoku v čisté formě pro tření do pokožky hlavy.

Chcete-li vyřešit řešení, dodržujte následující pravidla:

 1. Prvním krokem je stanovení přítomnosti alergií. Chcete-li to provést, protřejte výrobek do pokožky rukou, po 30 minutách zkontrolovat oblast červenosti, svědění. Pokud se tak nestane, může být droga použita.
 2. Před použitím je nutné ampuli dobře protřepat roztokem.
 3. Po nanesení přípravku na pokožku hlavy byste měli produkt opatrně protáhnout prsty.
 4. Dále musíte nosit plastovou čepičku, pokrýt hlavu ručníkem.
 5. Po 40-60 minutách je třeba produkt vypláchnout tekoucí vodou.

Tento postup by se měl provádět nejvýše jednou týdně po dobu 2 měsíců.

Metody aplikace

Existují takové způsoby použití nástroje:

 • přidávání vitamínu do šamponů, balzámů;
 • výroba masky obsahující pyridoxin;
 • aplikace s vitamínem;
 • aplikace mezoroller.

Fotografie před a po

Přidání pyridoxinu do šamponů a balzámů

Vytvoření opevněného šamponu nebude mít zvláštní přínos, protože takový nástroj je určen pouze k čištění pokožky hlavy a pramenů. Ani regenerujte, ani nenechávejte, ani nepotřete šampon.

Balzámy, kondicionéry, vlasové masky jsou mnohem užitečnější. Pro přípravu posilovaného přípravku na péči o vlasy budete potřebovat 3 ampule olejového nebo vodného roztoku. Musí být přidán do 250 ml láhve balzámu, které se používá obvyklým způsobem.

Upozorňujeme, že jedinou podmínkou při použití balzámu obohaceného vitamínem B6 je to, že před každým použitím musí být láhev důkladně otřesena.

Masky recepty

Vitamín B6 má také dobrý účinek jako další složku výživných vlasových mask. Nejoblíbenější masky pro růst vlasů jsou následující:

 • Pro přípravu zpevňovací masky potřebujete 30 g hořčice, 100 ml vroucí vody, 30 ml olivového oleje, 30 ml ricinového oleje a 1 ampulku pyridoxinu. Způsob přípravy: nalít hořčici s vodou, míchat do hladké, pak je třeba přidat všechny ostatní složky, mix. Aplikujte výrobek na kořeny pramenů, zabalte plastový sáček nebo víčko, kryt s ručníkem, počkejte 30 minut. Umyjte šamponem, naneste balzám.
 • Maska pro růst vlasů s medem a šťávou z aloe. Pro jeho přípravu budete potřebovat 1 žloutek, 30 ml šťávy z aloe, 50 g medu a 1 ampule B6. Je nutné smíchat všechny přísady, aplikovat na prameny po celé délce, stát 90 minut, opláchnout.
 • Maska na bylinném vývaru dodává lesk na kudrlinky. Je třeba nalít vroucí vodu na 20 g lipových květů, heřmánek lékárny, listy z kopřivy, trvá 60 minut odvarování, napnutí, přidejte 1 ampule vitamínů B6 a B12. Dobře navlhčete vlasy vývarem, masírujete pokožku hlavy lehkými pohyby, nasaďte čepici, stojte 50 minut. Poté, co potřebujete opláchnout vlasy vodou. Přečtěte si více o bylinkách pro růst vlasů na našich webových stránkách.
 • K obnovení pramenů použijte ampulku pyridoxinu, 2-3 stroužky česneku, 20 ml šťávy z aloe, 30 g medu a 30 ml citronové šťávy. Přeskočte česnek lisem, přidejte do něj teplý med, citronovou šťávu a aloe, vitamín a dobře promíchejte. Aplikujte kompozici na kořeny, podržte masku 30 minut, opláchněte šamponem.
 • Pro přípravu zpevňující masky je zapotřebí 40 g banánu, jablka, jedné oranžové a 2 ampulky vitamínu. Smíchejte všechny komponenty s mixérem do pěnového stavu a důkladně protřete kořenovou zónu. Při mytí nepoužívejte šampony.

Účinek použití

Při správném užívání drogy lze pro vlasy dosáhnout následujícího účinku:

 • kořeny se stávají silnějšími, v důsledku toho se zastaví spadnutí pramene;
 • kudrlinky navlhčené;
 • lupiny zmizí, regeneruje se lipidový metabolismus pokožky hlavy;
 • vlasy jsou měkké, poslušné, lesklé;
 • kudrlinky přestanou rychle špinit;
 • růst vlasů stoupá.

V případě předávkování však mohou nastat následující nežádoucí účinky:

 • necitlivost ramen, nohou;
 • kožní vyrážky;
 • nevolnost;
 • křeče;
 • poškození nervového systému.

Je to důležité! V případech předávkování a nežádoucích účinků musíte přestat užívat lék.

Shrnutí, můžeme říci, že vitamin B6 je nezbytnou součástí pro udržení vynikajícího stavu vlasů. Droga je velmi cenově dostupná a bezpečná. Podle recenzí používajících Pyridoxin lze tvrdit, že růst vlasů se zdvojnásobil.

Přírodní oleje jsou prasátko vitamínů a živin, stejně jako vynikající stimulant růstu vlasů. Další informace o nich naleznete v následujících článcích:

Užitečná videa

Nízkonákladové vitamíny pro růst a obnovu vlasů.

Pyridoxin

Pyridoxin: návod k použití a recenze

Latinský název: Pyridoxin

Kód ATX: A11HA02

Aktivní složka: pyridoxin (pyridoxin)

Výrobce: Yerevan Chemical and Pharmaceutical Company (Arménie), Moskhimpharmpreparaty je. N.A. Semashko, JSC (Rusko), Léčivé přípravky Borisov (Bieloruská republika), Vitamínová rostlina Pharmstandard-Ufa (Rusko), Ozonská farma (Rusko), Lvivalek DP GAK Ukrmedprom (Ukrajina)

Aktualizovat popis a fotografii: 27.7.2018

Ceny v lékárnách: od 26 rublů.

Pyridoxin je lék, který pomáhá doplnit nedostatek vitaminu B6.

Forma uvolnění a složení

Dávkové formy uvolňování:

 • Tablety (v blistrech nebo bezobslužných baleních po 10 ks, 1 až 5 balení v kartonové krabičce, v tmavém skle nebo polymerních plechovkách po 50 ks, 1 hrnec v kartonové krabici);
 • Injekční roztok (v 1 ml ampulích, 5 nebo 10 ks v blistrech, 1 nebo 2 balení v krabičce nebo 10 ks v krabičce).

Léčivou látkou je pyridoxin (jako hydrochlorid):

 • 1 tableta - 10 mg;
 • 1 ml injekčního roztoku - 10 nebo 50 mg.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Pyridoxin - Vitamin B6. Při vstupu do těla se pyridoxin fosforyluje a převede na pyridoxal-5-fosfát. Je obsažen v kompozici enzymů, které provádějí transaminaci, racemizaci a dekarboxylaci aminokyselin, stejně jako enzymatickou konverzi aminokyselin obsahujících hydroxylu a síru.

Pyridoxin je nezbytný pro normální fungování centrálního a periferního nervového systému. Podílí se na metabolismu cysteinu, methioninu, tryptofanu, glutaminu a dalších aminokyselin. Přispívá k normalizaci metabolismu lipidů. Hraje důležitou roli v metabolismu histaminu.

Izolovaný nedostatek vitaminu B6 je velmi vzácné, zejména u dětí, které jedí speciální umělou stravu. Nedostatek pyridoxinu se projevuje průjem, anémie, záchvaty, v některých případech vede k vzniku periferní neuropatie.

Denní požadavky na vitamín B6: dospělí - 2-2,5 mg, chlapci ve věku 14-17 let - 2,2 mg, dívky ve věku 14-17 let - 1,9 mg, dospívající ve věku 11-13 let - 2 mg, děti ve věku 7-10 let - 1, 7 mg, 5-6 let - 1,4 mg, 3-4 roky - 1,3 mg, 1,5-2 roky - 1 mg, od 1 do 1,5 roku - 0,9 mg, od 6 měsíce až 1 rok - 0,5 mg. Ženy doporučily příjem 2 mg / den, navíc během těhotenství - 0,3 mg, zatímco kojení - 0,5 mg.

Farmakokinetika

Pyridoxin se metabolizuje v játrech, což vede k tvorbě farmakologicky aktivních metabolitů pyridoxamin fosfátu a pyridoxal fosfátu.

Je charakterizován vysokou vazbou na plazmatické proteiny - 90%. Je dobře absorbován v tenkém střevě, vstřebává se ve velkém množství a proniká do všech tkání. Distribuován hlavně v játrech, v menším rozsahu v centrálním nervovém systému a svalů. Prochází placentou a do mateřského mléka.

Vylučuje se ledvinami (intravenózní injekce se vylučuje žlučí o 2%). Poločas rozpadu je 15-20 dní. Zobrazuje se během hemodialýzy.

Indikace pro použití

Podle pokynů se Pyridoxin používá k prevenci a léčbě hypo a avitaminózy B6.

Při komplexní terapii je lék předepsán pro následující nemoci:

 • onemocnění nervového systému: mořská a vzdušná nemoc, paralýza centrálního nebo periferního původu, neuritis, neuralgie, ischias, malá nemoc, parkinsonismus, Menierovy choroby a syndrom;
 • dermatologická onemocnění: neurodermatitida, psoriáza, šindel, dermatitida (včetně seborea), exsudativní diatéza atd.;
 • akutní a chronická hepatitida, alkoholismus;
 • toxikóza těhotných žen: anémie (mikrocyklické, hypochromní, sideroblastické);
 • vrozený pyridoxinem podmíněný konvulzivní syndrom novorozence.

Pyridoxin je také předepsán pro zvýšení diurézy a pro zvýšení účinků diuretik, pro prevenci a léčbu neurotoxicity izoniazidu nebo jiných léků proti tuberkulóze.

Kontraindikace

Tablety a roztok v ampulích Pyridoxin jsou kontraindikovány za přítomnosti přecitlivělosti na léčivo.

Pacienti se žaludečním vředem a duodenálním vředem a koronárním srdečním onemocněním by měli být opatrní.

Instrukce pro použití Pyridoxinu: metoda a dávkování

Doporučený dávkovací režim pro dospělé s nedostatkem vitaminu B6:

 • Tablety: jednorázová dávka - 80 mg, násobek příjmu - 4krát denně;
 • Injekční roztok (subkutánně, intravenózně nebo intramuskulárně): denní dávka 50-150 mg.

Doba trvání kurzu je stanovena lékařem individuálně.

Pro prevenci je lék předepsán v denní dávce 40 mg.

Nežádoucí účinky

V některých případech může během období užívání drogy vznikat poruchy ve formě alergických reakcí a hypersekrece kyseliny chlorovodíkové.

Předávkování

Zvláštní instrukce

Při předepsání vysokých dávek Pyridoxinu u pacientů s poškozením jater může být pozorováno závažné zhoršení jeho funkce.

Dopad na schopnost řídit motorová vozidla a složité mechanismy

Neexistují žádné zprávy o nežádoucích účincích vitaminu B6 na reakční rychlost a schopnost koncentrace.

Používejte během těhotenství a kojení

Pyridoxin může být užíván během těhotenství a laktace podle pokynů lékaře.

Použití v dětství

Neexistuje žádná věková hranice pro užívání drogy. Pyridoxin je schválen pro použití od narození.

K léčbě syndromu závislého na pyridoxinu u novorozenců se pyridoxin v ampulích podává intravenózně nebo intramuskulárně v dávce 100 mg. Podle ostatních indikací jsou dětem předepsány 20 mg pyridoxinu (0,5 ml 5% roztoku) denně po dobu 2 týdnů.

Pyridoxinové tablety pro profylaktické a léčebné účely jsou předepsány podle doporučení podle věku.

S abnormální funkcí jater

S opatrností by měl být léčivý přípravek použit pro těžké poškození jater, protože při vysokých dávkách vitamínu B6 může způsobit zhoršení jeho funkce.

Léková interakce

Při současném užívání určitých látek / léčiv může dojít k následujícím účinkům:

 • Diuretika: jejich působení posiluje;
 • Penicilamin, hydrazid izonikotinu, cykloserin: účinnost hydrochloridu pyridoxinu klesá;
 • Levodopa: jeho účinky jsou sníženy nebo zcela potlačeny;
 • Fenytoin, fenobarbital: jejich koncentrace v krevní plazmě klesá;
 • Hormonální antikoncepce: zvyšuje koncentraci hydrochloridu pyridoxinu v krevní plazmě.

Analogy

Analogy pyridoxinu jsou: Pyridoxin hydrochlorid, Pyridoxin bufus, Pyridoxin-Vial.

Podmínky ukládání

Skladujte v suchu, chráněné před světlem, mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Doba použitelnosti - 3 roky.

Podmínky prodeje lékáren

Předepisování.

Pyridoxinové recenze

Fóra a specializované lékařské pracoviště jsou převážně pozitivními recenzemi Pyridoxinu. Tento vitamin je velmi často používán jako součást komplexní léčby různých onemocnění a pacienti si uvědomují, že výrazně zlepšují terapeutický účinek.

Mnoho pacientů samoopije kurs k zlepšení imunity, posílení nervového systému, posílení vlasů a nehtů. Věnují pozornost dobrému výsledku, navzdory nízkým nákladům na drogu: stamina a nárůst nálady, zrychlení růstu vlasů a nehtů, zlepšení stavu vlasů a pokožky, zesílení nehtů.

Mezi velkým počtem pozitivních recenzí se vyskytují příležitostně negativní zprávy, které obsahují stížnosti týkající se vývoje nežádoucích účinků při užívání přípravku Pyridoxine tablety, jako je zvýšení acidity obsahu žaludku a bolesti břicha. Specialisté v tomto případě zdůrazňují: pokyny pro danou drogu naznačují, že mohou způsobit hypersekréci kyseliny chlorovodíkové, a to by mělo být u pacientů s žaludečním vředem a dvanáctníkovým vředem. Ve vzácných případech vyvolávají drogy alergické reakce, ale obvykle přestanou užívat pilulky.

Cena pyridoxinu v lékárnách

Přibližné ceny Pyridoxinu: 50 tablet po 10 mg - 35-66 rublů, 10 ampulků s 5% roztokem v 1 ml každé - 23-36 rublů.

Pyridoxin v ampulích: návod k použití

Dávkovací formulář

Injekční roztok 5% 1 ml

Složení

1 ml roztoku obsahuje

účinná látka - hydrochlorid pyridoxinu 50 mg

pomocné látky: edetát disodný, voda pro injekci.

Popis

Transparentní bezbarvá nebo slabě zbarvená kapalina.

Farmakoterapeutická skupina

Vitamíny. Další vitamíny. Jiné vitamíny v čisté formě. Pyridoxin.

ATH kód A11NA02

Farmakologické vlastnosti

Metabolizovány v játrech za vzniku farmakologicky aktivních metabolitů (pyridoxalfosfát a pyridoxamin fosfát). Pyridoxalfosfát se váže na plazmatické proteiny o 90%. Proniká do všech tkání. Akumuluje se hlavně v játrech, méně - ve svalech a centrálním nervovém systému (CNS). Prochází placentou vylučovanou do mateřského mléka. Poločas rozpadu (T1 / 2) je 15-20 dní. Vylučováno ledvinami (při intravenózním podání - s žlučou 2%), stejně jako během hemodialýzy.

Pyridoxin-hydrochlorid (vitamin B6) nalezený v rostlinách a živočišných subjektů, a to zejména v syrové obilných zrn, zeleniny, masa, ryb, mléka, olej z tresčích jater a hovězího dobytka, vaječný žloutek. V kvasinkách se nachází mnoho vitaminu B6. Potřeba vitaminu B6 je spokojena s jídlem; je také částečně syntetizován intestinální mikroflórou.

To hraje důležitou roli v metabolismu, je nezbytné pro normální fungování centrálního a periferního nervového systému, se podílí na syntéze neurotransmiterů. Fosforylovaný forma poskytuje dekarboxylační procesy transaminace, deaminace aminokyselin, podílejících se na syntéze proteinů, enzymů, hemoglobin, prostaglandin metabolismus serotoninu, katecholaminů, kyselina glutamová, kyselina gama-aminomáselná (GABA), histamin, zlepšuje využití nenasycených mastných kyselin, snížení cholesterolu a lipidů v krvi, zlepšování kontraktility myokardu, podporuje přeměnu kyseliny listové na jeho aktivní formu, stimuluje krvetvorbu. Při ateroskleróze zlepšuje vitamin B6 metabolismus lipidů.

Pyridoxin při ateroskleróze a diabetes mellitus snižuje obsah glykovaného hemoglobinu, navíc pyridoxin působí jako diuretikum: pomáhá snižovat vysoký krevní tlak.

Bylo zjištěno, že pyridoxin pozitivní vliv na produkci norepinefrinu a serotoninu, zvýšení jejich produkty s depresí, která je spojena s jeho účastí jako kofaktor dopadekarboxylázy syntézy katecholaminů.

Pyridoxin může prodloužit dobu srážení a inhibuje agregaci krevních destiček, což je pravděpodobně v důsledku vazby fibrinogenu a pyridoxal fosfátu se specifickými aminoskupinami na povrchu destiček.

Indikace pro použití

- vitamin B6 nedostatek hypo a vitaminu

- komplexní léčbě těhotenské toxikózy, arteriosklerózy, anémie (včetně sideroblastická), leukopenie, nervového systému onemocnění (radikulitida, neuritidy, neuralgie, parkinsonismus, málo choroba), akutní a chronické hepatitidy, seboreepodobnogo a neseboreynogo dermatitida, pásový opar, neurodermitis, lupénka, exudační diatéza, s odstraněním syndromu křečí a kocoviny

-vzdušné a mořské choroby

- prevenci nebo snížení toxických účinků (zejména polyneuritidy) během léčby léky proti tuberkulóze

- léčbu pyridoxinem závislých záchvatů.

Dávkování a podání

Léčba Pyridoxin-Darnitsa se podává intramuskulárně, intravenózně nebo subkutánně v případech, kdy není možné podávání perorálně.

Průběh léčby je individuální a je určen podle typu a závažnosti onemocnění.

Roztok se připraví bezprostředně před použitím - jednotlivá dávka léku se zředí v 1 až 2 ml vody pro injekci nebo 0,9% roztoku chloridu sodného.

Pro dospělé.

Hypovitaminóza B6: lék je předepsán v denní dávce 50-100 mg (1-2 ml) pro 1-2 podávání. Průběh léčby je 3-4 týdny.

Sideroblastická anémie: léčivo se podává intramuskulárně v denní dávce 100 mg (2 ml) 2krát týdně. Doporučuje se také užít kyselinu listovou, riboflavin, vitamín B12.

Použití léčivých přípravků z isoniazidové skupiny: lék je předepsán v denní dávce 5-10 mg (0,1-0,2 ml) po celou dobu léčby izoniazidem.

Předávkování preparátem izoniazidu: pro každé 1 g přípravku předávkování se intravenózně podává 1 g (20 ml) pyridoxinu rychlostí 0,5 g / min. V případě předávkování isoniazidem se podává intravenózně více než 10 g pyridoxinu v dávce 4 g (80 ml) a poté intramuskulárně - 1 g (20 ml) léku každých 30 minut. Celková denní dávka je 70-350 mg / kg.

Toxikóza těhotných žen: lék je podáván intramuskulárně v dávce 50 mg (1 ml) denně. Průběh léčby je 10-20 injekcí.

Anemie závislá na pyridoxinu (makrocyktická, hypochromická se zvýšením hladiny železa v krevní plazmě): lék je předepisován v denní dávce 50-200 mg (1-4 ml). Průběh léčby je 1-2 měsíce. Není-li účinek, přecházejí na jiný typ terapie.

Syndrom závislý na pyridoxinu, včetně záchvatů závislých na pyridoxinu: léčivo se podává intravenózně nebo intramuskulárně v dávce 50 až 500 mg (1 až 10 ml) denně. Intravenózní podání v dávce 50 mg / min. Průběh léčby je 3-4 týdny.

Parkinsonismus: léčivo se podává intramuskulárně v dávce 100 mg (2 ml) denně. Průběh léčby je 20-25 dní. Po 2-3 měsících - druhý kurz. Podle dalšího schématu léčby: léčiva podáván intramuskulárně v počáteční denní dávce 50-100 mg (1-2 ml), a pak se denní dávka zvyšována o 50 mg (1 ml) a upraví se na 300-400 mg (6-8 ml) za den jednou Léčba se provádí v průběhu 12-15 dnů.

Další indikace: lék je předepsán v denní dávce 50-100 mg (1-2 ml) pro 1-2 podávání.

Děti.

Hypovitaminóza B6: Lékař předepisuje dávku léku jednotlivě v dávce 1-2 mg / kg tělesné hmotnosti denně. Průběh léčby je 2 týdny.

Záchvaty závislé na pyridoxinu: léčivo se podává intramuskulárně nebo intravenózně v dávce 50-100 mg (1-2 ml) denně. Intravenózní podání v dávce 50 mg / min. Maximální dávky u dětí nebyly stanoveny.

Nežádoucí účinky

- tachykardie, bolest v srdci

- bolesti hlavy, závratě, ospalost, neklid, ztráta koordinace, parestézie, snížená citlivost v končetinách, ke vzniku pocitu komprese v končetinách - příznak „punčochy a rukavice“, ztráta vědomí a rozvoji záchvatů při rychlém nitrožilním podání

- nevolnost, bolest v epigastrické oblasti, pálení žáhy, zvýšená sekrece žaludku

- sníženou kyselinu listovou

- anafylaktický šok, kopřivka, vyrážka, svědění, návaly kůže, dermatitida, angioedém, fotosenzitivita

- inhibice laktace v období laktogeneze (někdy se používá pro terapeutický účinek)

- změny v místě vpichu, včetně propláchnutí, svědění, spáleniny v místě vpichu

Kontraindikace

- přecitlivělost na léčivo

- peptický vřed žaludku a dvanáctníku (kvůli možnému zvýšení kyselosti žaludeční šťávy)

- onemocnění jater s těžkým funkčním poškozením

- ischemická choroba srdeční.

Lékové interakce

Diuretika - v kombinaci s pyridoxinem zvyšuje účinek diuretik.

Hormonální antikoncepce, cykloserin, penicilamin, isoniazid, hydralazin síran, ethionamid, imunosupresivní - kombinované použití s ​​pyridoxin snižuje účinek druhé.

Spací pilulky a sedativa - při kombinaci s pyridoxinem je hypnotický efekt oslabený.

Antiparkinsonické látky - při kombinaci s pyridoxinem se snižuje účinnost činidel pro léčbu Parkinsonovy nemoci.

Fenytoin - při kombinaci s pyridoxinem je účinek fenytoinu snížen.

Kortikosteroidy - při kombinaci s pyridoxinem se množství vitaminu B6 v těle sníží.

Kyselina glutamová, aspartam - v kombinaci s pyridoxinem zvyšuje odolnost proti hypoxii.

Srdeční glykosidy - při kombinaci s pyridoxinem se zvyšuje syntéza kontraktilních proteinů v myokardu.

Tricyklická antidepresiva - kombinované použití s ​​pyridoxin posledně eliminuje vedlejší účinky tricyklických antidepresiv, souvisejícími s anticholinergní aktivitou (sucho v ústech, retence moči).

Formulace chloramfenikol resorpční akci - kombinované použití s ​​pyridoxin posledně brání očních komplikací, které se vyskytují při dlouhodobém užívání léků, chloramfenikolu resorpční akci (sintomitsina, chloramfenikol).

Pyridoxin řešení nelze míchat ve stejné stříkačce s roztokem thiaminu (vitamin B1), roztok kyanokobalaminu (vitamin B12), alkalické roztoky, roztoky solí železa a oxidačními činidly. Pyridoxinové injekce by měly být provedeny nejdříve 12 hodin po injekci thiaminu.

Nedoporučuje se míchat v jednom infuzí nebo v injekční stříkačce s těmito léky: agonisty, ampicilin sodné soli, amfotericin B, kyselinu askorbovou, jiné vitamíny B, fytomenadion, dipyridamol, oksiferiskorbonom sodný, deriváty fenothiazinu (chlorpromazin), furosemid, etamzilat, aminofylinu.

Zvláštní instrukce

(Z důvodu možného zvýšení žaludeční kyselosti) s selhání funkce jater (pyridoxin 50 mg / den mohou ovlivnit jeho funkci v dávkách) používat opatrně u pacientů s žaludeční a duodenální vředy historii.

Metabolismus pyridoxinu je narušován pravidelným užíváním alkoholu.

Může způsobit falešně pozitivní pro urobilinogen za použití Ehrlichova činidla.

Lék je předepsán během těhotenství během toxemie těhotných žen a zvracení u těhotných žen. Při jmenování léku během laktace může dojít k poklesu laktace.

Lék je používán v pediatrické praxi při komplexní léčbě vrozeného syndromu závislého na pyridoxinu u novorozenců. Vstupte intramuskulárně a intravenózně. Dávky a způsob podání závisí na patologii (viz část "Dávkování a aplikace").

Charakteristiky účinku léčiva na schopnost řídit vozidla a další potenciálně nebezpečné stroje

Během léčby by měla být věnována pozornost při řízení a práci se složitými mechanismy v souvislosti s možností vzniku vedlejších účinků nervového systému.

Předávkování

Symptomy: zvýšené nežádoucí účinky; metabolické poruchy proteinů, sacharidů a lipidů; degenerativní změny v centrálním nervovém systému (periferní neuropatie) a parenchymatózních orgánů (poruchy metabolických procesů spojených s výrazným snížením aktivity nikotinamidu koenzymů NAD a NADP a nedostatek kyseliny nikotinové). Symptomy periferní neuropatie: hyperpastézie, parestézie, svalová slabost. Možné senzorická neuropatie s progresivním vzdálenost porušení, pocit necitlivosti a brnění v rukou a nohou, částečné plešatosti, snížená odolnost proti infekcím, sníženou aktivitou antikoagulační systému. Při delším používání velkých dávek rozvojových hypervitaminózy B6, který se vyznačuje prudkým poklesem obsahu bílkovin v svalů a vnitřních orgánů. V počátečních stádiích hypervitaminózy B6 se může objevit kožní vyrážka, závratě, křeče. Se zrušením léku tyto příznaky zmizí.

Léčba: stažení léku, symptomatická léčba.

Forma uvolnění a balení

1 ml léku ve skleněných lahvičkách.

Je povoleno nalepit na ampuli štítek z papíru se samolepícím povlakem nebo aplikovat s hlubotiskem na hlubotisk pro skleněné výrobky.

5 ampulí s nožem pro otevření ampulí je umístěno v blistrovém obalu (kazetě).

Při balení ampulí s barevným zlomovým kroužkem nebo s barevným bodem zlomu je vyloučeno pokládání nožů pro otevření ampulí.

Dvě blistrové pásové obaly spolu s pokyny pro lékařské použití ve státě a ruštině jsou umístěny v balení.

Na 10 ampulkách společně s instrukcí pro lékařské použití ve státě a ruštině a nožem pro otevření ampulí v krabici s vlnitou vložkou z papíru pro průchod. Při balení ampulí s barevným zlomovým kroužkem nebo s barevným bodem zlomu je vyloučeno pokládání nožů pro otevření ampulí.

Podmínky skladování

Uchovávejte v původním obalu při teplotě nejvýše 25 ° C.

Pyridoxin

Popis k 11. prosinci 2014

 • Latinský název: Pyridoxin
 • ATC kód: A11HA02
 • Aktivní složka: Pyridoxin (Pyridoxin)
 • Výrobce: Veropharm, Rusko.

Složení

V jedné ampuli injekčního roztoku obsahuje účinnou látku: hydrochlorid pyridoxinu, 10 nebo 50 mg.

Další látka: voda pro injekci.

Tableta obsahuje 2, 5 nebo 10 mg hydrochloridu pyridoxinu.

Formulář uvolnění

Hydrochlorid pyridoxinu ve formě injekčního roztoku je balen v 1 ml ampulích, 10 ampulí na krabici.

Tablety jsou baleny v nádobě o velikosti 50 kusů.

Farmakologický účinek

Lék má účinek kompenzovat nedostatek vitamínu B6.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Jak víte, vitamin B6 je nepostradatelným účastníkem metabolických procesů, normalizuje a podporuje činnost nervového systému. Fosforylovaná forma pyridoxinu je koenzym významného počtu enzymů, které ovlivňují neoxidační metabolismus aminokyselin, například dekarboxylaci nebo transaminaci. Tato složka je nutná pro metabolické procesy tryptofanu, cysteinu, glutaminu, methioninu a dalších aminokyselin. Je důležitá pro výměnu histaminu a pro normalizaci metabolismu lipidů.

Metabolismus hlavní látky se vyskytuje v játrech, což vede k tvorbě farmakologicky aktivních metabolitů: pyridoxal fosfátu a pyridoxamin fosfátu. Komponenty jsou distribuovány především ve svalové tkáni, stejně jako v játrech a nervovém systému. Značená penetrace léčiva do mateřského mléka a placenty. Látka se vylučuje ledvinami, částečně - žlučí.

Indikace pro použití

Léčivo se používá k léčbě a prevenci nedostatku vitaminu B6 u:

 • B6 hypovitaminóza;
 • toxikóza těhotných žen;
 • sideroblastická anemie;
 • leukopenie;
 • nemoci nervového systému;
 • mořské a vzdušné nemoci;
 • ateroskleróza;
 • diabetes;
 • dermatitis;
 • herpes zoster;
 • neurodermatitida;
 • psoriáza;
 • exudační diatéza a tak dále.

Kontraindikace

Nedoporučuje se užívat lék v případě citlivosti nebo intolerance na Pyridoxin.

Zvláštní instrukce

Při předepisování tohoto léčiva pacientům trpícím žaludečním vředem a 12-dvanáctním vředem je třeba věnovat pozornost ischemii srdce.

Užívání vysokých dávek pyridoxinu pro závažné poškození jater může ovlivnit jeho výkonnost.

Nežádoucí účinky

Během léčby se mohou objevit alergické reakce a hypersekrece kyseliny chlorovodíkové.

Pokyny pro použití Pyridoxinu (metoda a dávkování)

Instrukce k použití pyridoxinových tablet doporučuje, aby se perorálně podávalo léčba hypovitaminózy. U dospělých pacientů je předepsána dávka 80 mg, která se podává čtyřikrát denně.

Vitamíny v ampulích, stejně jako Pyridoxin-Vial, pokyny pro použití naznačují použití v denní dávce 50-150 mg. Podkožní, intramuskulární nebo intravenózní podání je povoleno. Doba trvání léčby je určena závažností a typem porušení. Při prevenci nedostatku vitaminu B6 je předepsáno přibližně 40 mg denně.

Předávkování

V klinické praxi nebyly prokázány případy předávkování.

Interakce

Současné podávání isoniazidu, cykloserinu a penicilaminu snižuje účinnost pyridoxinu. Je zaznamenána farmaceutická neslučitelnost vitaminu B6 s B1 a B12. Tato lék významně snižuje antiparkinsonskou aktivitu levodopy.

Kombinace s hormonálními antikoncepcemi může zvýšit koncentraci pyridoxinu v krevní plazmě. Použití s ​​fenytoinem a fenobarbitalem může snížit koncentraci těchto složek v krevní plazmě.

Podmínky prodeje

Je povoleno prodat drogu bez lékařského předpisu, ale neměli byste ji užívat sami.

Podmínky skladování

Lék by měl být skladován na suchém, tmavém, chladném místě, chráněném před dětmi.

Doba použitelnosti

Analogy

Pyridoxin je vitamin, který je obsažen v mnoha kombinovaných produktech, například: Magne Wb, Pernexin Elixir, Hepasteril-A, Hepasteril B, Lipostabil, Essentiale.

Analogy léku jsou: Vitamin B6, Pyridoben, Piradoxin, Adermin, Betsilan, Pyrivitol, Bedoxin, Benadon, Hexabetalin, Hexabion, Hexavibex a další.

Kombinace přípravku Benfotiamine + Pyridoxin je analogicky rozpustným tukem pro vitamín B1 nebo thiamin. Tato kombinace normalizuje funkce nervového systému, podílí se na metabolismu uhlohydrátů a naplňuje deficit vitamínu B1.

Alkohol

Nadměrná konzumace alkoholu snižuje vstřebávání vitamínu B6, což zvyšuje potřebu organismu.

Pyridoxin pro vlasy

Vitamínové masky doma jsou velmi oblíbené. Pyridoxin pro vlasy se často používá k tomuto účelu. Je známo, že tato látka má pozitivní vliv na růst vlasů, normalizuje krevní oběh.

Pro výrobu masky pro střední vlasy se Pyridoxin-Vial používá v ampulích - přibližně 4-5 kusů.

Je třeba smíchat lžíci ricinových, olivových a lopuchových olejů. Tato směs se zahřeje ve vodní lázni, přidá se roztok Pyridoxin-Vial a jiné esenciální oleje, které vyhovují typu vlasů. Dobře promíchejte a aplikujte na vlasy. Můžete nosit klobouk a stát 30-40 minut. Pak si umyjte vlasy a opláchněte studenou vodou. Praxe ukazuje, že takový nástroj dělá vlasy nejen lesklé a hedvábné, ale zdravé a silné.

Pyridoxinové recenze

Lékařské stránky a fóra ve většině případů obsahují pozitivní recenze Pyridoxinu. Tento lék je předepsán mnoha pacientům v komplexní terapii různých poruch, například: hypovitaminóza B6, leukopenie, ateroskleróza, diabetes mellitus, šindel, psoriáza, neurodermatitida atd. Tento vitamín téměř vždy urychluje terapeutický účinek.

Někteří uživatelé se nicméně ptají: Pyridoxin - co to je? A když zjistí, že se jedná o název vitamínu B6, jsou velmi překvapeni. Pyridoxin je dobře známo, že pomáhá s toxikózou těhotných žen, eliminuje příznaky vzdušné a morské nemoci. Fakt, že se tato látka používá v kombinační léčbě onemocnění centrálního nervového systému, není mnoho známo.

Je třeba poznamenat, že pacienti často nepoužívají léčivo v ampulích, ale ve formě tablet.

Mezi mnoha pozitivními recenzemi jsou zprávy o vývoji negativních účinků. U některých pacientů se při užívání tohoto léku zvyšuje kyselost žaludečního obsahu, což způsobuje silnou bolest u pacientů s gastritidou. Nicméně odborníci tvrdí, že dodržování dávkování a zohlednění kontraindikací - vředů a žaludečních onemocnění nepovede k rozvoji vedlejších účinků, protože lék je dobře tolerován. Ve vzácných případech se objevují alergické reakce, ale zpravidla se po přerušení léčby eliminují všechny příznaky.

Cena Pyridoxin, kde koupit

Pro tablety cena pyridoxinu se pohybuje v rozmezí 40-60 rublů.

Cena pyridoxinu v ampulích činí 20-35 rublů.

Pro Více Informací O Suché Vlasy