logo

Co jsou škodlivé sulfáty v šamponech + seznam nesulfátových šamponů

Prakticky všechny moderní šampony jsou plněné sírany, je to proto, že se výrobce snaží zachránit vaše zdraví. Našli jsme opravdu užitečné nesulfátové šampony.

Nikdy jste se nedivil, proč trávíte velké částky peněz na nákup zázračných šamponů a účinek ZERO? Navíc každý druhý nástroj se ne vždy vyrovná s úkolem, pro který byl vytvořen. Vlasy musí být umývány každý den, ztrácejí sílu, lesk, začínají klesat. Pokud si myslíte, že odborníci viní sírany. Naším úkolem je zjistit, zda tomu tak je.

Sulfáty v šamponech, co to je

V roce 1930 byla ochranná známka společnosti Procter Společnost Gamble vytváří svůj první šampon na bázi síranu a mimochodem, ve své formulaci, se od té doby málo změnilo. Ale již několik let se i průměrný spotřebitel snaží vyhnout šamponům se sírany.

Nejběžnější sulfáty, které tvoří šampon:

Závěr: tyto složky jsou toxické a pokud stále používáte šampony se sírany, pokuste se pěnu co nejrychleji vypláchnout. Dermatologové také doporučují vyhnout se šampónu na obličeji.

Méně toxické, ale stále zcela bezpečné povrchově aktivní látky:

Pokud zjistíte, že vaše vlasy se zhoršily a začaly rušit svědění pokožky, je čas přejít na šampony bez síranů.

Seznam šamponů bez sulfátu + přehled

Okamžitě udělejte rezervaci, že při použití šamponů bez síranů se nebude vytvářet hojná pěna. Buďte připraveni na takové nepříjemnosti pro své vlastní zdraví.

Víte, co: šampony bez sulfátů neodprašují ochrannou lipidovou vrstvu, což znamená, že hlava zůstane čistá déle, zatímco špičky budou zdravé.

1. Aubrey Organics

Složení šamponů Aubrey Organics obsahuje nejen škodlivé sírany, ale také obohacené o velmi užitečné přísady.

Díky přírodním ingrediencím nebudete mít problémy se skalpem a kudrlinky konečně získávají zdraví a sílu.

Spírá se spíše slabě, ale na pozadí obrovských výhod může tato nevýhoda vydržet.

Cena je poměrně vysoká: 950-1200 rublů - 325 ml.

Samozřejmě složení šamponu Logona bez síranů je stále daleko ideální. Špatná pěna, ale vlasy po tom, co se stane mnohem silnější.

Mimochodem, můžete věřit štítku, pokud to říká, že vlasy budou zdravé a lesklé, pak s pravidelným používáním to bude.

Cena se pohybuje v rozmezí od 250 do 450 rublů - 250 ml.

Bezsulfátové šampony značky Weleda jsou rozeznatelné a šetrné k životnímu prostředí a pravděpodobně je každý používá jednou. Tento nástroj je jen bláznivá spotřeba a všechny chyby špatného pěnění. Ale jak bylo řečeno dříve, je třeba si vybrat mezi levnými a škodlivými nebo drahými, ale užitečnými.

Cena: 700-1300 rublů / 200 ml.

4. Organický obchod - rozpočet šampon bez síranu ve složení.

Výroba - Rusko, tedy nízké náklady. Šumí se třeskem, takže spotřeba bude stejná jako u obyčejného šamponu. On znatelně ztrácí péči o vlasy, ale neškodí jeho zdraví.

Cena za láhev 280 (ml) nepřesahuje 300 rublů.

Vytvořeno na bázi měkkých povrchově aktivních látek, protože je považováno za bezpečné. Ačkoli mnozí uznávají tuto značku za nejlepší, má obrovské minus, neměli byste ji používat na suché a křehké vlasy. Po zbytek času, pokud jste si nevšimli nepříjemných pocitů, můžete použít.

Podle mého názoru 400 rub na láhev 150 ml. příliš drahé.

Výhody šampony bez síranů:

 1. Díky jemným povrchově aktivním látkám šampony bez síranu prakticky nepoškodí vlasovou šachtu. To je skvělý plus pro ty, jejichž vlasy jsou barvené nebo narovnány pomocí keratinu.
 2. Lipidová vrstva není zničena, v důsledku toho zapomenete na alergie, svědění, suché špičky, mastné kořeny.
 3. Může být použita denně, ačkoli kadeře budou kontaminovány velmi pomalu.

Nevýhody:

 1. Vysoká cena
 2. Špatný tok.
 3. Bez vyhlazovacích prostředků nelze česat.

Pokud chcete zachovat dobré zdraví po mnoho let, rozhodněte se ve prospěch šamponů bez síranů. Zvláště mezi drahými fondy najdete možnost rozpočtu. Také doporučujeme, abyste vždy sledovali štítek, zejména při nákupu produktů pro děti.

Ano, udělal jsem si na vlastní kůži jistotu, pokud používám šampony bez síranů: svrbení zmizí, lupiny zmizí a dokonce i vlasy jsou opravdu zdravější. Dříve, když byla sláma a žádný olej nepomohl. Pouze začal platit za nedostatek SLS v šamponu a stav vlasů se výrazně zlepšil.

Šampon jemného lnu objednal v internetovém obchodě ruské kosmetiky. Nečekal jsem od něj nic zvláštního, ale ve skutečnosti se ukázal být lepší než mnoho drahých výrobků, které jsem musel použít.
To, co jsem obzvláště oblíbil po použití šamponu, je jemný len, takže to jsou mé pocity. Vlasy jsou čisté, hladké (můžete to udělat bez kondicionéru nebo balzámu). Žádné svědění a lupy.
Bohužel z mnoha způsobů dochází k takovým problémům. A v mém případě, s citlivou pokožkou hlavy, se to často děje. Z tohoto důvodu bylo pro mě důležité najít dobrý šampon bez síranů. S nákupem jsem se nemýlil!
Proč jsem si vybral jemný lněný šampon z tisíců dalších produktů? Líbí se mi kompozice. Mezi další přísady patří rašelinový olej a rostlinné extrakty z ovesu, šalvěje, břízy, lipy.
Když jsem četl kompozici, myslela jsem si, že tento bezsulfátový šampon mi pomůže vyrovnat se se sezónním problémem vypadávání vlasů. Ale bohužel, bylo špatné. To byl jediný zklamání.
Ačkoli vždy věřil, že lopuch ropy posiluje kořeny. Zjevně je jeho koncentrace nízká, aby se vypořádala s takovým problémem.
Tento nástroj je však doporučen! Levná a efektivní, bez vedlejších účinků. Nepoškozuje pokožku a vlasy, protože neobsahuje sírany (SLS, SLES), ethanolamidy (DEA, MEA), petrochemické produkty (PEG, PPG).

Přišel jsem na šampon Panta v místním obchodě, když jsem hledal vhodný přípravek pro péči o poškozené vlasy. Jelikož spolupracuji s klienty, musím často dělat vlasy, uchýlit se k curlingovým vlasům, vlasovým sušičkám, vlasům a lakům. Kupilas na jméno fondů. Vím, že Altai parohy mají léčivé vlastnosti. Důraz na kompozici, která byla bez síranů. Ačkoli některé ingredience stále pochybují. Nepoužíval jsem lék z jiného důvodu: vlasy jsou z něj elektrizovány. K pokovování suchých pramenů jsme museli celou vodu namočit. Možná je to jen můj problém.

Snažil jsem se, líbil se mi, vlasy mi byly méně špinavé, ale vůně není tak dobrá. Zvláště potěšilo, že tento bezsulfátový šampon stojí jen 128 rublů. A co vlasy, navíc stále potřebujete klimatizaci a všechny druhy olejů, vosků a dalších zbloudilých věcí. Někdo mi vysvětlí, že pro lauret 5 ve složení?

Rozdíl je opravdu obrovský mezi bezsulfátovými a běžnými šampony. Každé dva dny jsem si umyla vlasy. A poté, co přešla na bezsulfátová, začala se umývat každé čtyři dny. A lupy se staly méně, hlavní věcí je vybrat vhodný typ vlasů. Mám rád šampon jemný len.

P.S. Zde je daleko od úplného seznamu bezsulfátových šamponů, mimochodem. Opravdu potřebují hodně při nákupu velmi pečlivě podívat se na kompozici.

Seznam šamponů bez síranů může být přidán. Například používám šampon Laconic Bio. Žádné agresivní látky, parabeny a silikony. Studie jsem podrobně prostudovala, protože moje vyčerpané vlasy velmi reagují na přítomnost takových látek. Používám Laconia Bio asi šest měsíců a toto jsem si všiml:
- lupy zmizela (ačkoli jsem se už dříve nezkoušel!)
- vlasy přestaly tlačit
- bylo méně pravděpodobné, že mi umyjí vlasy: stačí dvakrát týdně
- vlasy získaly zdravý lesk a energii.
Obecně jsem začal poradit všem kamarádům, aby přešli na přírodní šampony. Všude je plná chemie, takže i když vlasy nebudou trpět! A také jsem si Lakonika Bio vybral mezi přírodní šampony.

Mám rád velmi šampón Green budget Green, úžasný a nesulfátový.

Žádné sulfáty v přírodních solných šamponech Savonri. Vlasy jsou dobře promyty a po ní nejsou žádné vedlejší účinky ve formě lupů nebo svědění, ztráty nebo rozštěpení.

A co můžete říct o šibenicovém přírodě Sibiřský?

N. Syberiki má vynikající šampony. Osobně používám ty, ve kterých, jak je napsáno, 99% organické kompozice.
Vlasy se změkčily, dokonale česaly, vždy svítily (dokonce i třetí den po umytí hlavy).
Jediný negativní:
protože Šampon špatně pěnuje, vlasy 3-5krát promyjí (i když to může záviset na délce tady, ale v mém případě jsou nižší než beder).
Ale velmi doporučuji každému. Velmi dobrá řada make-upů.

Sulfáty v šamponech a jejich účinky na tělo

Při výběru produktů pro šamponování jsou spotřebitelé konfrontováni s velkým množstvím výrobků. Výrobci slibují nejen efektivní čištění od znečištění, ale také pečlivou péči o vlasy. Ale je to? Převážná většina šamponů obsahuje látky škodlivé pro tělo, nejvíce diskutované jsou sulfáty.

Budeme rozumět tomu, zda jsou tyto komponenty hrozné, jak se jim říká, jaké funkce vykonávají a co mohou být nahrazeny.

Co jsou sírany?

Pravděpodobně jste mnohokrát slyšeli, že sírany v šamponech jsou jednou z nejnebezpečnějších látek. Média uvádějí, že mají negativní dopad nejen na stav vlasů, ale také na zdraví obecně.

Co jsou sírany? Jedná se o povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky). Poskytují veškeré výrobky pro domácnost (mycí gely, prací prášky, detergenty na mytí nádobí atd.) S pěnovými vlastnostmi. Podle médií jsou parabeny dalšími "strašidelnými" nepřáteli těla. Mají fungicidní a baktericidní vlastnosti, hrají roli konzervační látky. Zpočátku byly komponenty odstraněny z infúze borůvek a borůvek, ale brzy se naučili je extrahovat ze syntetických materiálů.

Označení sulfátů ve složení šamponu

Chcete-li rozpoznat "nepřítele" mezi desítkami dalších komponent uvedených na obalu, potřebujete znát jeho označení. Nejčastěji používané jsou:

 • laurylsulfát sodný (laurylsulfát sodný) nebo SLS, také nazývaný laurylsodný sulfát, produkt ropného průmyslu, který mohou bezprupkusní výrobci označit za "odvozený z kokosového oleje";
 • laurylsulfát amonný (laurylsulfát amonný) nebo ALS, jiný název, kterým je laurethsulfát amonný nebo laurethsulfát nebo ALES, má vysoký obsah detergentů, čisticích, smáčecích a olejových rozpouštědel.

První pár komponentů se používá v dražších šamponech a druhý v levných, protože vyžaduje nižší výrobní náklady. Označení je vždy uvedeno na obalu. Čím blíže k začátku seznamu látek, tím více jsou obsaženy v produktu.

Existují takové chemikálie i v zubních pastách, takže je třeba pečlivě prostudovat informace o složení jakékoliv kosmetiky.

Škody a výhody

Bylo napsáno mnoho článků o poškození síranů a parabenů v šamponech, bylo provedeno mnoho studií, které vyvrátily nebo potvrdily smrtelné riziko použití kosmetiky.

Bylo vědecky prokázáno, že látky nemají na tělo negativní účinek, pokud jsou správně používány, prostředky, do kterých jsou zahrnuty. Sulfáty začnou mít negativní účinek, pokud obsahují od 2% v kosmetice. Na dnešním trhu tyto nástroje jednoduše neexistují, protože jejich použití v různých oblastech je přísně omezeno.

Navíc chemické sloučeniny mají některé pozitivní aspekty:

 • pomůže vytvořit hustou pěnu;
 • dobře se vyrovná s tukem vylučovaným mazovými žlázami;
 • odstranit všechny druhy znečištění;
 • nepoškozujte tělo a kudrlinky s nízkou koncentrací v médiích a jejich úplným proplachováním z hlavy.

Pokud nejméně jeden ze sulfátů máte alergii, negativní reakce je 100% zaručena. Také škodlivé komponenty mohou být v případě jejich vysoké koncentrace (šampon pro mastné vlasy), nebo když je úplně neumyjete z kůže a kudrlinky.

V tomto případě sloučeniny pronikají přes kůži do krevního oběhu, hromadí se a mohou způsobit následující negativní reakce:

 • alergie;
 • suché pokožky hlavy, svědění, odlupování a v důsledku toho i lupů;
 • deplece folikulů a ztráta vlasů;
 • vypouštění kudrlin, zvýšení jejich křehkosti, špička;
 • pádu místní a obecné imunity;
 • zvýšený tuk v oblasti kořenů, což vede k častějšímu mytí hlavy;
 • problémy s játry, protože všechny chemické látky jsou odvozeny z něj.

Co nahradit?

Mnoho se diví, proč by měli používat nebezpečný výrobek, pokud existují zcela neškodné přírodní analogy? Vskutku, organická kosmetika se nachází na regálech specializovaných prodejen, kde místo agresivních povrchově aktivních látek se používají diglyceridy a monoglyceridy a místo parabenů - kyselina citronová a kyselina sorbová.

Tyto šampony jsou ideální pro alergie, dívky s velmi slabými a křehkými kadeřemi, lidé s vážnými systémovými nemocemi.

Zvažte seznam nástrojů, které nahrazují chemické sloučeniny, jednoduché a užitečné.

Kapous

Šampony známého výrobce profesionálních produktů péče o vlasy se používají nejen doma, ale i v salonech. Neobsahují drsné chemikálie, které se mohou hromadit v zámcích a těle, neporušují přirozené pH pokožky hlavy, minimalizují riziko lupů a ztráty vlasů.

Jako součást bitu - vitamin, který začíná produkovat keratin a proteinovou syntézu. Linie obsahuje šampony pro různé potřeby vlasů, jsou ekonomicky vyčerpány, mají příjemnou vůni a neškodí zdraví.

Vit'amino Color L'Oreal

Prostředky z "L'Oreal" byly vyvinuty pro použití salonu, ale mohou být použity doma. Výrobci se rozhodli vytvořit produkt, který je vhodný pro příliš citlivou pokožku hlavy, také se stará o vlasy lidí náchylných na alergie.

Obsahuje pouze neškodné a jemné čisticí prostředky, jemně odstraňují prach, špínu a kožní mazu, ale nenarušují metabolické procesy v dermis.

Specialisté se podařilo vyrobit bezsulfátový šampon, který pěsti dobře, což je důležité pro spotřebitele. Po něm se vlasy stávají měkkými, hladkými a dobře upravenými, již zmatenými tipy.

Shwarzkoph

V řadě slavné značky existují dva produkty, které neobsahují škodlivé komponenty. Pokud vaše kadeře podléhají barvení trvalými složeními nebo rovnání, měli byste se rozhodnout pro Bonacure Color Freeze Sulfate-free Shampoo. Pomůže zabránit zničení kudrlin, vrátit jim vitalitu, lesk a zdraví.

Dalším nástrojem pro holky, které chtějí nosit světlé a syté barvy déle, je Essensity Color. Vlhkostní šampon. Šampon hydratuje prameny a pokožku hlavy, zabraňuje odstranění vlhkosti z vnitřních struktur, posiluje kořeny, "utěsňuje" pigmenty a zabraňuje jejich vyluhování.

Příroda Siberica

Domácí značka nabízí relativně levné, ale vysoce kvalitní výrobky, které neobsahují škodlivé látky. Přírodní kosmetika nezpůsobuje alergie, má extrémně pozitivní účinek na kudrlinky a pokožku hlavy.

Složení všech šamponů je obohaceno extrakty a výtažky sibiřských léčivých bylin. Předpokládá se, že suroviny pěstované v drsných podmínkách mají vyšší koncentraci živin.

Sbírka obsahuje nástroje vhodné k řešení různých problémů:

 • regenerační pro oslabené vlasy;
 • reguluje mazové žlázy, aby eliminoval účinek "špinavé hlavy";
 • obnovení po poškození po obarvení kadeř.

"Recepty babička Agafi"

Další domácí značka, která nabízí cenově přijatelnou náhradu za dovážené hypoalergenní výrobky. V kompozici nejsou žádné látky, které by mohly dráždit pokožku, narušit přirozenou strukturu kudrlin nebo se hromadit v těle, což způsobuje vážné problémy. Namísto toho výrobci obohatili šampony s bylinnými extrakty, vitamínovými komplexy, přírodními oleji, ovocnými kyselinami a enzymy.

Při pravidelném používání vlasů se stává zdravé, zvyšuje se objem a lesk, problémy s stylingem a česání zmizely, prameny vypadají méně.

Vlastnosti použití

Před přepnutím na bezsulfátové šampony zvážíme, zda to dokážete bez potíží. Faktem je, že nahrazení chemických složek za přirozené je určitým stresem pro kudrlinky. Zpočátku zjistíte, že špína je odstraněna mnohem horší, musíte několikrát mydlit hlavu.

Po umytí vlasů nebudou hladké a uklidňující, potřebují určitou dobu, aby se zotavily. Vaše kosmetika na bázi síranů dala tak jasné výsledky, protože působila pouze na povrchu pramenů a přírodní produkty je léčily zevnitř.

Při výměně čisticích prostředků je třeba se připravit na tyto nuance:

 • Špatné mýdlo - aby se složení lepilo, dobře namočte hlavu, nalijte potřebné množství šamponu do ruky, zředte ji vodou, dokud se nevytvoří bublinky, a poté ji rozdělte na prameny a pokožku hlavy.
 • Špatný výsledek mytí - výrobky neobsahující sírany neumývají kožní mazu ani chemické protějšky, protože jsou obtížně použitelné, pokud máte mastné vlasy.
 • Nemožnost vypláchnout olejovou masku - pro výkon tohoto úkolu je lepší použít obvyklý šampon pro hluboké vyčištění.
 • Stuhy tuhosti - s tímto fenoménem se dívky nacházejí na začátku seznámení se s kosmetikou bez síranu. Vzhledem k tomu, že v něm nejsou žádné silikonové a jiné váhové komponenty, mohou kudrlinky okamžitě vypadat neuspořádaně. Oplachování ve vodě okyselené jablečným octem to pomůže tomuto vyhnout.

Shrnutí

Navzdory všem obtížím, s nimiž se může při přechodu na přírodní kosmetiku setkat, v průběhu času přinese úžasné výsledky. Když jsou prameny plně obnoveny, zjistíte, jak silné a lesklé se staly. Nebudou potřeba pravidelné procedury salonu pro regeneraci a ochranu, které nejsou vždy tak užitečné, jak je řečeno, a mají poměrně vysoké náklady.

Kromě toho jsou přírodní šampony vynikající investice do zdraví, nepovedou k výskytu závažných onemocnění za několik let. Používejte pouze osvědčené a kvalitní výrobky pro krásu vlasů.

Sulfáty v šamponech - výhody a poškození vlasů

Obsah článku

První sulfátový šampon se objevil v roce 1930, výrobcem - ProcterGamble. Od té doby se složení šamponu nezměnilo.

Sulfátové povrchově aktivní látky se přidávají do šamponů, sprchových gelů, čisticích prostředků na obličej a dalších výrobků pro osobní péči. Jsou také v složení prádla a čištění doma. Komponenta je populární v tom, že minerály kyseliny sírové aktivně působí pěnou při interakci s vodou. Pěna účinně a rychle eliminuje kontaminaci.

Sulfátové šampony čistí vlasy a vlasovou pokožku, zatímco ponechávají film vzniklý při oxidaci síranů. Časté mytí hlavy šamponem vede k lupům, křehkým vlasům a suchému skalpu.

Co jsou sírany?

Sírany - soli kyseliny sírové. Při kontaktu s vodou oxidují a vytvářejí silnou pěnu. Obvyklé typy sulfátů, které tvoří šampon:

 • Laurylsulfát - tvoří silnou pěnu a způsobuje podráždění pokožky hlavy. Ve složení šamponu je označen jako laurylsulfát amonný nebo ALS.
 • Síran sodný - tvoří odolnou pěnu. Při dlouhodobém kontaktu s pokožkou hlavy, stejně jako ve vysokých koncentracích - více než 2% způsobuje suchou pokožku, oloupání a pálení. Ve struktuře je označen jako laurylsulfát sodný nebo SLS.
 • Laureth sulfát je amfifilní látka, která méně působí na pokožku hlavy než ALS a SLS. Zbytky sulfátu na pokožce způsobují suchost a odlupování. Označení šamponu: Ammonium Laureth Sulfate, ALES.
 • Sodný myrethrosulfát, SMES - stejný síran sodný, ale méně nebezpečný, protože je koncentrovaný.

Sulfáty - levná pěnivá složka. Proto jsou široce používány při výrobě kosmetiky a výrobků pro domácnost.

Proč přidávat sírany do šamponu?

Šampony s přísadou silné konzistence síranů. Kvůli hojnému pěnění potřebujete malé množství šamponu k umytí vlasů. Sírany účinně odplavují sprej na vlasy, pěnu a stylingové pěny, ale také poškozují ochrannou vrstvu vlasů. Proto po nanesení těchto šamponů ztrácí vlasy svůj lesk a pružnost, hroty se rozdělí, pokožka hlavy se uschne. Při neustálém používání šampónů, lupů, podráždění pokožky hlavy a vypadávání vlasů se zvyšuje.

Dobré a zlé přísady - sírany v šamponech

Přiznejte to, odkdy jste se zajímali o složení šamponu? Jsem upřímný jako první. Přišla poté, co výrobci kladli důraz. Mezi šampony zdobenými lákavými sliby obchodníků se objevily fondy skromně označené frází: "Neobsahuje sírany". Ale tato poznámka pro mnohé je hlavní argument pro nákup! Navrhuji zjistit, zda jsou v šamponech potřebné sírany a jak je lepší s nimi nebo bez nich?

Co jsou sírany?

Vzpomeňte si na lekce školní chemie! Sírany jsou soli kyseliny sírové. Pro výrobce kosmetických přípravků slouží jako účinná a levná složka, která zlepšuje vlastnosti výrobků: šampon se sírany dobře pěne, odstraňuje nečistoty, promývá "na písek". Tato praktičnost vysvětluje popularitu solí: dnes jsou přidávány do domácích chemikálií, kosmetiky a dětských zubních past.

Doufám, že jste si nemyslel, že chválím sulfáty? Tato komponenta není špatná a pomáhá výrobcům levných (a někdy poměrně nákladných) kosmetických přípravků, ale může poškodit spotřebitele. Prokázané poškození sulfátu v šamponech:

 • dráždit pokožku hlavy;
 • může vyvolat alergie;
 • vyvolat "načechrané" účesy;
 • podporovat ztrátu vlasů (s pravidelným používáním).

Podle podezřelých občanů může šampon se sírany zpomalit vývoj dětí a dospívajících, vést k plešatosti a dokonce k onkologii. Scary?

Proč tyto škodlivé sírany přidat do šamponů

Proč výrobci ohrožují naše zdraví a používají tyto hrozné složky? Ano, protože neexistují žádné důkazy o jejich nebezpečí. Sulfáty nevyvolávají žádné nemoci, nemají vliv na funkčnost organismu. Ale dávejte kosmetice vynikající vlastnosti.

 1. Odstraňte silikon - správný společník gelů a laků pro styling.
 2. Zbavte se lupy, odhalte vlasové šupiny a přispívejte k hlubokému pronikání komponentů "proti lupům".
 3. Vynikající pěna, a proto ekonomická k použití.
 4. Okamžitý lesk, objem, hladkost vlasů - zásluha chemie v kosmetice. A také soli.

Při pravidelném používání sírany oslabují ochranné funkce pokožky, které jsou spojeny s vedlejšími účinky, jako je vypadávání vlasů, elektrifikace, suchost. Ale i tento problém se týká pouze těch, kteří zanedbávají komplexní péči! Moderní kosmetika je plná složek, které neutralizují škodlivé vlastnosti síranů. Mimochodem, je to jeden z důvodů, proč stojí za nákup šamponu a kondicionéru (nebo balzámu) stejné série.

Jak zjistit šampony bez síranů

Otázka nebezpečnosti síranu a jiných chemických látek v kosmetice se stává stále více akutní. Někteří výrobci jsou dokonce stydní vůči přítomnosti solí ve svých produktech a pečlivě je zakládají. Ale takové triky s vámi nebudou pracovat! A pokud chcete koupit šampon bez síranů, věnujte pozornost složení. Hledáme sůl v první řadě, ve druhé nebo třetí poloze.

Označení sulfátů v šamponech (nejběžnější):

 • SLS (laurylsulfát sodný). Nejvíce agresivní a proto nebezpečná mezi svými kolegy.
 • SLES (laureth sulfát sodný). Calm sulfát než SLS. Ale on umyl kůži stejným způsobem, "na škubnutí".
 • ALS a ALES - (laurylsulfát amonný a laurethsulfát amonný). Sírany, které rozhodně nestojí za kontakt. Agresivní karcinogeny snadno proniknou tělem kůží.

Jak pochopit šampon bez síranů? Jeho složení je minimalistické. Neexistují žádné šifrované povrchově aktivní látky a doprovodné neutralizátory a přírodní složky kokosového oleje, kůra mýdla a glukóza (glukosid) jakéhokoli produktu působí jako mycí základ. Tyto složky jsou vynikající nahrazovat agresivní soli, ale jsou mnohem dražší.

Kdo potřebuje šampon bez sulfátu?

Na základě výhod a nevýhod sulfátů můžete snadno určit nákup šamponu. Výběr však není vždy a vůbec ne. Někdy je nutností použití bezsulfátového činidla. To je způsobeno tím, že částice soli uvolňují vlasy a vše z nich vypráší: špína, chemikálie, stylingové produkty a barvicí pigmenty. Proto se v níže uvedených případech doporučuje používat pouze šampony založené na přírodním detergentu.

 1. Po změně barvy: barvení, tónování, zvýraznění atd.
 2. Pokud jsou vlasy poškozené, roztrhněte nebo vypadnou.
 3. Po laminování, vyrovnávání keratinu, botox, perm a dlouhodobý styling.
 4. Se zvýšenou citlivostí pokožky hlavy, která se projevuje svěděním, zarudnutím, těsností.

Sírany jsou škodlivé pro životní prostředí. A protože všichni, kdo se o životní prostředí starají, budou muset opustit.

Sulfáty v korejských a japonských šamponech

Dnes není nalezení zcela přírodní kosmetiky snadné - moderní chemické komponenty učiní život mnohem jednodušší a poměrně bezpečně, tak proč by měly být vyloučeny z výroby? Naše asijské mazlíčky, které podporují přírodní kompozice a bezpečnou kosmetiku, také "hřích" přidávají sírany do šamponů. Není to další důkaz, že soli jsou bezpečné pro zdraví?

Značky stravování pro ty nejnáročnější zákazníky nemohly ignorovat organické sloučeniny. Samozřejmě, ve svém sortimentu bylo místo pro nesulfátové šampony:

Při přepínání ze sulfátových šamponů na organickou hmotu se připravte na ztrátu objemu vlasů a lesku. Jakmile budou všechny chemické komponenty vypláchnuty, přírodní krása a zdraví se vrátí na prameny!

Zkuste to shrnout

Nyní víte, jak věřit svým vlasům a jak identifikovat šampon bez síranů. S tebou máte právo volit se mnou - rady. Nebuďte kategorický. Složení bezsulfátového šamponu je samozřejmě šetrnější k životnímu prostředí, ale nemůže se vypořádat s těžkým znečištěním (zvláště způsobeno stylingem a fixací výrobků). Nejlepším řešením je kombinace organických látek a solí. Nebo odmítněte chemii v kontaktu s vlasy: laky, gely, pěny, kosmetika se silikony. Osobně jsem slabá a vy? ;)

Připravil jsem pro vás recenzi, Nastya Vorobieva. Děkuji všem za pozornost a... brzy budeme diskutovat o parabenu se silikony! =)

Seznam přírodních šamponů bez síranů

Dnes kosmetické prostředky obsahují obrovské množství chemie, která způsobuje vážné poškození lidského zdraví a může vést k alergickým reakcím a dalším nepříjemným následkům.

Současně začínají být produkty, které neobsahují škodlivé přísady, jako jsou sulfáty nebo přírodní organická kosmetika.
V tomto článku budeme hovořit podrobně o šamponech, které neobsahují sírany.

Co jsou sírany v šamponech, jak se nazývají

Sírany ve složení detergentů jsou hlavní aktivní složkou.

Pokud vezmete nějakou láhev finančních prostředků do obchodu a pečlivě si přečtete jeho složení, pak se na začátku objeví nápisy SLS a SLES, stejně jako ALS a ALES.

Sírany jsou destruktivní povrchově aktivní složky, které představují základ pro mytí jakéhokoliv kosmetického přípravku.

Rozdíly mezi notací se projevují ve skutečnosti, že první dvě složky jsou používány v elitních šamponech a druhá - v ekonomičtějších verzích.

SLS a SLES jsou skupina agresivních chemikálií, která mají silné čisticí prostředky, čistící prostředky, pěnění, rozpustnost lipidů a smáčecí vlastnosti.

Nejnebezpečnější sírany jsou:

 • lauryl (laurel) sulfát sodný (laurylsulfát sodný) - jinak nazývaný laurylsulfát. Je to produkt rafinace ropy, často maskovaný jako "odvozený z kokosového oleje";
 • laurylsulfát amonný - ALS (laurylsulfát amonný) a laureth sulfát amonný - ALES (laureth sulfát amonný).

Nyní hovoříme podrobněji o škodlivých vlastnostech sulfátů.

Tyto agresivní látky mají následující účinky na vlasy:

 • vyvolává sušení vlasů, vede ke vzniku suchých, křehkých a štěpných konců;
 • může vyvolat alopecii, stejně jako lupy a různé patologické stavy pokožky hlavy;
 • zvyšuje obsah tuku ve vlasech v oblasti kořenů, což vyžaduje častější mytí hlavy;
 • v případě průniku kůží do tkání a různých orgánů mají tendenci tam zůstat a hromadit se, postupně se zvyšuje jejich koncentrace;
 • negativně ovlivnit stav imunitního systému;
 • téměř neodvozené z lidského těla játry.

Podívejte se na video o kritériích výběru šamponu

Složení šamponů bez síranů

Přírodní šampony jako prací základna se vyznačují jemnou prací základnou, jejich složení obsahuje extrémně neškodné složky, mezi které patří: mono- a také diglyceridy mastných kyselin, betainy. Namísto konzervačních látek se používá kyselina sorbová nebo kyselina citronová.

Také přírodní šampony nutně obsahují cenné přírodní rostlinné výtažky a éterické oleje, které mají příznivý účinek na vlasy a kůži pokožky hlavy.

Organické šampony neobsahují složky živočišného původu, tato skupina výrobků není na rozdíl od tradičních šamponů testována u našich menších bratří.

Kromě toho se zpravidla vyrábějí organické šampony v obalech vyrobených z recyklovaných materiálů, což zvyšuje jejich ekologickou šetrnost.

Podívejte se na video přehlídku šampónů bez síranů

Naše recenze na Avon řasenku v tomto článku.

Seznam nejlepších bezsulfátových šamponů

Dosavadní trh kosmetických výrobků nabízí pohled na hodnocení profesionálních šamponů na vlasy bez síranů. Jsou v prodeji a docela demokratickí zástupci organické kosmetiky.

Ať už je to cokoliv, za cenu přírodních formulací vás bude stát mnohem dražší než ta, která obsahuje chemické složky. Pokud tedy najednou najdete organický prostředek s "směšnými" náklady, je velmi pravděpodobné, že máte možnost falešné kosmetiky.

Nyní promluvme podrobněji o specifických variantách přírodních šamponů.

1. Natura Siberica. Populární ruská kosmetická společnost, jejíž produkty obsahují minimální množství chemikálií. Všechny finanční prostředky z Natura Siberika jsou obohaceny unikátními přírodními dary - cennými rostlinnými výtažky, které rostou v oblasti Sibiře a na Dálném východě a aktivně vylepšují vaše vlasy.

Všechny výrobky této značky mají certifikáty kvality.

O této společnosti na internetu nabízí velké množství pozitivních recenzí. Každý zástupce čestného pohlaví může najít v sérii Natura Siberika nejvhodnější variantu produktu.

Nejčastěji nakupované šampony z Natura Siberiku obsahují výtažky rakytníka, severních morušků a jalovce. Mnoho dívek preferuje jehličnaté a bylinné vonné látky.

Šampony jsou vyráběny v lahvích o objemu 200 a 500 mililitrů, náklady na zboží závisí na množství výrobku, ale v průměru se pohybuje mezi 300-350 rublů.

2. "Recepty babička Agafi."

Šampony této značky jsou k dispozici jako alternativa hypoalergenních prostředků s vynikajícími čisticími vlastnostmi.

Produkty jsou bohaté na ovoce, enzymy, komplexy vitamínů, rostlinné výtažky a esenciální oleje. Všechny tyto cenné komponenty pronikají vlasovou kutikulí, podporují hojení kadeřin na buněčné úrovni.

V průběhu času dochází k výraznému zlepšení stavu vlasů - od nudných, poškozených, zdravých, získávají pružnost a krásný zrcadlový lesk.

3. Technika Vichy Dercos.

Toto je terapeutická látka, která umožňuje zbavit se lupů a je určena pro suché vlasy.

Má aktivní léčebné vlastnosti, můžete si je koupit v libovolném kiosku lékárny. Vzhledem k jedinečnému vzorci můžete odstranit příčiny, které způsobují rozvoj lupů.

Produkt je obohacen lipo-hydroxykyselinou, pirokone-olaminem a fyto-zklidňujícím komplexem. V kompozici není mýdlo, šampon má neutrální pH a je také hypoalergenní. Účinnost přípravku byla stanovena jako výsledek zvláštních testů pod dermatologickou kontrolou.

Objem lahve šamponu Vichy má objem 200 mililitrů, průměrná cena je 900 rublů.

4. Šampon "Capus". Značka Kapus nabízí široký výběr čisticích prostředků určených pro různé potřeby vašich vlasů. Ve složení mnoha produktů "Kapus" obsahuje biotin - je to vitamin, který stimuluje tvorbu keratinu a aktivně se podílí na syntéze bílkovin. Je zařazen do hodnocení dobrých šamponů pro barevné vlasy.

Prostředky z této značky neobsahují ve svém složení škodlivé látky, mají příznivý vliv na stav vlasů, stejně jako na pokožku hlavy.

Když hovoříme o průměrných nákladech, je to 365 rublů na láhev 250 mililitrů.

5. Estelle Všechny šampony Estelle bezsulfátové jsou vyráběny s využitím inovativní technologie na špičkových technologiích. Vzhledem k poměrně přijatelným nákladům a vysoké kvalitě jsou na trhu profesionální kosmetiky velmi žádané.

Všechny výrobky Estelle jsou klasifikovány jako profesionální, jsou ideální pro každodenní péči o jakýkoli typ kadeřnictví.

Estelle šampony mají posilující účinek, což dává vlasům bohatší odstín a zrcadlový lesk.

6. Šampony Botanicus, obohacené výtažky z levandule. Vysoce kvalitní výrobky vyrobené v České republice vyčistí kvalitní kudrlinky a uklidní podrážděnou pokožku hlavy.

Složení pomůže jemně odstranit nečistoty, minimalizovat množství lupů.

Je třeba poznamenat, že tyto šampony nevypěňují velmi dobře, kvalita vlasů se však umyjí.

Má příjemný zápach, vhodný pro použití na normálních a náchylných na kadeře. Za cenu - šampon 250 mililitrů vás bude stát asi 630 rublů.

7. Vitamínový šamponový koupel a krása. Působí jako poměrně populární nástroj s příjemnou strukturou, lehkou nenápadnou vůní ovoce a bobulí.

Ve svém složení šampony neobsahují škodlivé složky. Nástroj má jemný efekt a může být použit každý den.

Má poměrně měkkou pěnu, aktivně čistí vlasy a chrání je před negativními vlivy prostředí.

Kadeřníkům doporučujeme používat nástroj s častým provedením tepelného pokládání.

8. Šampon Yves Rocher. Velmi oblíbená kategorie fondů dnes. Přes přírodní složení můžete snadno získat pěnu. Šampóny Yves Rocher mají lehkou příjemnou texturu a jemnou vůni. Dostatečně úsporné při spotřebě, i při častém používání. Je třeba poznamenat, že výrobky společnosti Yves Rocher nepoškozují životní prostředí a také poskytují jemnou péči o vaše vlasy.

V důsledku pravidelného používání vaše vlákna získají požadovanou měkkost a lesk. Kůže je očistěna od kožního mazu a mrtvých měřítek. Šampony Yves Rocher jsou vyráběny v lahvích o objemu 300 mililitrů.

Pokud hovoříme o nákladech, je to v rozsahu 250-300 rublů.

Možná vás to zajímá: o Vitexu, anticelulitidový masážní krém "Bath Masážní sauna", který se v tomto článku dozvíte, o rozdílu mezi hromadou a voskovou epilací zde, recenze epilace zde.

Recenze

Na konci článku uvádíme několik spolehlivých přehledů různých šampónů, které neobsahují sírany.

Recenze 1. Marianne. Miluji přírodní kosmetiku, která neobsahuje škodlivé látky, které pokořují vlasy. Mým oblíbeným v této oblasti je Yves Rocher. Používám šampony této značky na dlouhou dobu a vždy jsem s výsledkem spokojen - vysoká kvalita výrobku, přijatelné náklady, užitečná kompozice a úsporná spotřeba - to jsou hlavní složky, které tyto šampony tak přitahují.

Recenze 2. Julia. Nedávno jsem byl vážně zmatený stavem vlasů, prošel jsem celým internetovým a našel jsem spoustu informací o použití šampónů bez síranů. Moje pozornost přitahovala značka Natura Siberika. Vzhledem k tomu, že mé vlasy jsou přirozeně náchylné na tuk, jsem získal možnost nápravy s odpovídajícím účinkem. Jsem spokojen s výsledkem - vlasy jsou méně znečištěné a jejich stav se výrazně zlepšuje. Neváhejte doporučit tuto značku komukoli.

Tento článek a zejména recenze opět potvrdily vysokou účinnost přírodních šamponů a také vám poskytly širokou škálu možností, z nichž můžete snadno najít ten, který bude pro vás nejpřijatelnější a dá vám vlasy dobře upravený vzhled a budete mít dobrou náladu. Pokud chcete něco vyzvednout v lékárnách, měli byste použít šampon Horsepower. Nezapomeňte na dětskou kosmetiku a podívejte se na seznam šamponů bez síranů a parabenů.

Sulfát v šampónu: dobrý nebo špatný?

Kosmetika bez síry získává rostoucí popularitu. Zahraniční online obchody s množstvím značek, které vyrábějí organickou kosmetiku. Je zajímavé, že tento trend získává jen oblibu v zemích SNS. Ale i teď je snadné najít kosmetiku se slovy "bez SLS" na regálech v supermarketech.

Takže jaká je škoda na sírany?

Sírany jsou povrchově aktivní látky, ropné produkty. Jejich hlavní vlastností je schopnost tvořit pěnu. Jak víte, pěna je nezbytná pro účinné čištění pokožky a vlasů. Proto se sulfáty přidávají do šamponů, čisticích prostředků na obličej, sprchových gelů, prášků a dokonce i na zubní pasty.

Nejslavnějším zástupcem sulfátů je laurylsulfát sodný (SLS). V poslední době veřejnost stále více diskutuje o této složce. Předpokládá se, že SLS může způsobit takové nepříjemné jevy jako je zarudnutí kůže, suchost, svědění. U osob s alergií mohou tyto složky vyvolat alergickou reakci.

Vědecké studie ukázaly, že použití kosmetického přípravku s koncentrací laurylsulfátu sodného o dvou nebo více procent může vést ke zčervenání kůže. Ale celá věc je, že koncentrace SLS v kosmetice je mnohem méně než dvě procenta. To znamená, že pravděpodobnost škodlivých účinků na tělo je příliš zveličená. Je dokázáno, že tato složka může způsobit podráždění pokožky s prodlouženou expozicí po dobu delší než hodinu. Proto s krátkým kontaktem je pravděpodobnost nežádoucích účinků minimální.

Zpravidla jsou nesulfátová kosmetika dražší. Namísto sulfátů tyto značky používají promývací složky rostlinného původu, například kokosový glukosid nebo laurylglukosid. Jsou považovány za měkké povrchově aktivní látky. Samotná výroba těchto složek je dražší než síran. V souladu s tím se to zobrazuje v cenové politice. Proto, pro nákup šampon bez síranu bude muset vidlice.

Co řekne kompozici?

Takže jste se rozhodli koupit například nesulfátový šampon. Krásný štítek říká, že neobsahuje sírany. Samozřejmě byste neměli slepě věřit tomu, co výrobce slibuje. Takže otočte lahvičku šamponem a přečtěte si složení.

Sodík Lauryl Síran (SLS), Sodík Laureth Síran (SLES), Amonium Lauryl Síran, Hořčík Lauryl Síran - to jsou všechny sírany. Kosmetické značky často používají chytrý trik. V jasných písmenech na obalu píší, že šampon neobsahuje sírany. A důvěryhodný kupující to dostane. Šampon totiž nemusí obsahovat laurylsulfát sodný. Ale stojí za to studovat kompozici a můžete vidět, že kompozice obsahuje například laureth síran hořečnatý. Samozřejmě, tato složka je méně agresivní. Možná je ve svém účinku takový šampon a není špatný. Ale výrobce, který klame své zákazníky, už nevěnuje důvěru. Proto buďte opatrní, stojí za to zaplatit za takový šampon, který v podstatě nesplňuje sliby výrobce?

Ještě větší opatrnost by měla být použita u výrobců, kteří tvrdí, že jejich šampony jsou zcela přirozené a neobsahují žádné chemikálie. Je to kvůli surfaktantům a čistícím vlasům. V tomto případě by šampon prostě nebyl schopen splnit hlavní požadavek: vyčistit pokožku hlavy a vlasy.

Často výrobci pokračují dále, tvrdí, že jejich masky a vlasové kondicionéry také neobsahují sírany. Jak již víte, sírany se používají k pěnění. Pamatujte si na masky a balzámy, které jste použili. Spalují? U takových kosmetických prostředků nejsou sírany a priori používány bez ohledu na značku, protože zde nejsou potřeba.

Jaké jsou vlastnosti používání bezsulfátových šamponů?

Vzhledem k tomu, že měkké surfaktanty se používají v šamponech bez síranů, tyto šampony vytvářejí méně pěny. Jak se k tomu přizpůsobit? Hlavním pravidlem je dobře zvlhčovat vlasy. Pak do dlaně nalijte malé množství šamponu, přidejte trochu vody a emulgujte a pak naneste na hlavu. Tímto způsobem vytvoříte požadovaný objem pěny. Nebudete muset mýt vlasy podruhé.

V jakých případech byste se neměli vzdát síranových šamponů? Sulfátové šampony mají výrazný čisticí účinek. Tyto šampony dobře působí mastnou pokožkou hlavy. Šampony neobsahující sulfáty mají jemné čisticí vlastnosti a nejsou schopny vyčistit kůži a vlasy stejně účinně jako síran.

Než se rozhodnete koupit bezsulfátový šampon v úsilí o neškodnost, přemýšlejte o nástrojích, které jsou ve vašem domě. Jste připraveni vyhodit všechny své stávající finanční prostředky, které nesplňují bezpečnostní požadavky a koupit nové? Oblíbený make-up, zubní pasta, prací prášek? Upřímně odpovězte na otázku: jak moc poškozujeme tělo pomocí škodlivé kosmetiky? A jak moc poškozujeme tělo, vede špatný životní styl, jíst špatné jídlo, podstupujete stres? Při zodpovězení těchto otázek můžete pochopit, jestli je pro vás to nezbytné. Nebo příběhy o nebezpečí sulfátu nejsou ničím jiným než marketingovým balíčkem?

Valery Grigorov, lékařský referent

23,155 celkem zobrazení, 24 zhlédnutí dnes

Bezsulfátový šampon. Co jsou nebezpečné sírany pro vlasy?

Krásné a dobře upravené vlasy - vždy byla to naše pýcha. A co jen my děláme, aby se z nich hustší, hedvábné a zdravé.

Mnoho faktorů ovlivňuje stav našich vlasů:
- nedostatek stopových prvků v našem těle,
- efekty volných radikálů (jedná se o velmi aktivní molekuly, které mají volný prostor pro elektrony a mají tendenci naplňovat toto místo, odvádějí elektron od jiných molekul, ničí strukturu buněk),
- sedimentace pevných látek těžkých kovů na vlasy a další.

Ale myslíte si někdy, že hlavním nepřítelem našich vlasů nejsou faktory životního prostředí a ani to, co jíme, ale nejčastější šampon.

Samozřejmě úkol šamponu k čištění a posílení vlasů. Ale ve většině případů hraje úplně jinou roli. V průměru pro každou osobu používá 1,5 litru šamponu. A díky tomu nejen naše přírodní bylinné doplňky a oleje, ale také laureth sulfát sodný a parabeny vstupují do našeho těla. Je to škodlivé? A pokud ano, kolik?

Sírany v šamponech

Vezměte si svůj oblíbený šampon a pečlivě si přečtěte jeho složení.
Takové přísady v seznamu jako SLS, nebo SLES, nebo ALS, nebo ALES, nejsou nic víc než detergentní základy šamponu. A z chemického hlediska - obvyklé sulfáty. Může chemie prospěch tělu? Ve většině případů samozřejmě ne. A sulfáty nejsou výjimkou. Přidání sulfátů do šamponu je nejsnazší způsob, jak dosáhnout husté pěny, stejně jako odstranit mazu z vlasů a pokožky hlavy. A nejlevnější způsob.

Koncentrace síranů v šamponu je odlišná: u produktů pro mastné vlasy je více, pro suché a normální vlasy - poněkud méně. SLS a SLES jsou používány v dražších šamponech a ALS a ALES jsou levnější.

Pro mytí vlasů je tento komponent SLS smíchán pouze se speciálním změkčovadlem, který odstraňuje jeho agresivní působení. Ale! My pravidelně umýváme hlavu! Pravidelné používání SLS v šamponech může mít pouze destruktivní účinek. Tato činnost je vyjádřena ztrátou vlasů a zhoršením celkového stavu vlasových folikulů.
Dlouho se věřilo, že sírany v kosmetice jsou jedním z faktorů, které provokují vývoj rakoviny. Ale v roce 2000 byla publikována zpráva v oficiálním časopise American College of Toxicology, která rozptýlila tento mýtus. Dlouhodobé studie ukázaly, že sulfáty nejsou karcinogenní. Zdá se, že můžete snadno dýchat a pokračovat v užívání svých oblíbených šamponů obsahujících sírany.
Ale to není tak snadné! Přemýšleli jste někdy o tom, proč po použití tohoto nebo toho léku máte svědivou kůži, alergie a vaše vlasy jsou matné a křehké? A tady se opět vracíme k síranům a jejich vlivu na naše zdraví.

Vědci prokázali, že vysoká koncentrace sulfátů v šamponech může dráždit pokožku a sliznice očí a pronikání těchto látek do těla může vést nejen k poškození orgánů dýchacího systému, ale také k poruchám mozku.
Laurylsulfát, laurát síranu sodný, laurylsulfát amonný - jaký je rozdíl?
Jak jsme zjistili, nejběžnějšími sírany v našich šamponech jsou SLS a SLES. Oni jsou často zmateni, ale ve skutečnosti jsou to dvě různé složky, které se liší nejen jejich chemickými vlastnostmi, ale také stupněm ohrožení organismu.

Laurylsulfát sodný nebo laurylsulfát sodný SLS je cenově výhodný detergent pocházející z kokosového oleje a oleje. Jedná se o nejnebezpečnější složku vlasových šamponů. Velmi rychle odstraňuje tuky z jakéhokoli důvodu a také dokonale pěny. Proto je v průmyslu široce využíván pro odstraňování tuku v garážích a garážích, odmašťování motorů a v mycích prostředcích.
Vědci na Lékařské fakultě univerzity v Gruzii provedli studie, které ukázaly, že SLS velmi rychle vstoupí do lidského těla skrze kůži, vstoupí do očí, jater, ledvin, srdce a mozku osoby a zůstane tam dlouho. Stejný výzkum naznačuje, že SLS je schopen změnit naše proteinové složení v očích a způsobit kataraktu. A ještě jedno "překvapení" tohoto síranu: může způsobit vývojové zpoždění u dětí. Zdá se mi, že je to již dost natolik, že trvale opustí používání šamponů, které obsahují laurylsulfát sodný. A "bonus" z tohoto sulfátu: přispívá k vypadávání vlasů, zničení vlasových folikulů, stejně jako vzhledu lupů. Myslím, že otázky týkající se "bezpečnosti" SLS již nevyplývají.
Vezměte prosím na vědomí, že někteří výrobci maskují tento síran s krásným názvem "přísady odvozené z kokosových ořechů". Moje rada: Vyhněte se takové kosmetice, pokud jejich kvalita není potvrzena mezinárodními certifikáty kvality.

Laureth sulfát sodný (Sodium Laureth Sulfate nebo SLES) - přísada používaná v šamponech a sprchových gelech pro tvorbu pěny. Také jako SLS je velmi levné a tvoří základ mýdla v kosmetice. Používá se jako zahusťovadlo šamponu k vytvoření iluze drahého nástroje. SLES se používá v textilním průmyslu jako smáčedlo. Podle míry poškození našeho těla je laureth poněkud nižší než lauril. Vědci ji však označují za jednu z nejnebezpečnějších chemikálií v kosmetice. SLES způsobuje silné podráždění sliznic.
Vzhledem k tomu, že se tato látka používá nejen v šamponech, ale také ve sprchových gelech a intimních hygienických výrobcích, měli byste vědět, že SLES umývá přírodní ochrannou vrstvu pokožky, což značně snižuje odolnost našeho těla vůči bakteriím. Lauret je vynikajícím dirigentem toxických látek. Snadno vstupuje do sloučenin s dalšími složkami, tvoří dusičnany a dioxiny a velmi rychle je přenáší do všech orgánů. SLES je vysoce alergenní, proto je zcela kontraindikován těhotnými ženami a dětmi.
ALS a ALES jsou ammonium lauryl a laureth sulfát. Tyto sírany se velmi rychle rozpouštějí ve vodě a dobře pěnou. Proto jsou často používány v kosmetických přípravcích, jako jsou šampony nebo sprchové gely. Molekuly těchto látek jsou velmi malé, takže snadno pronikají přes kůži do těla. Velmi agresivní, jsou karcinogenní. Naštěstí se amoniumlaurylsulfáty ALS a ALES používají v kosmetice mnohem méně často než jiné sulfáty.

Šampony bez sulfátu: jaké je použití?

Alternativou šamponů se sulfáty je pouze přírodní a organická kosmetika. Kvalita jakéhokoli organického kosmetického přípravku je zpravidla potvrzena mezinárodním certifikátem.
Předpokládá se, že šampony bez síranů, kvůli nedostatku agresivních složek, důkladně neumývají vlasy. Ve skutečnosti však jiné složky, které nejsou nebezpečné, jsou přidávány do dobrých chemických šamponů, které dokáží dokonale vypláchnout vlasy a vlasy.
Výrobci bezsulfátových šamponů nahrazují sulfáty rostlinnými složkami: lauret sulfosukcinát (lauret sulfosukcinát), laurylglukosid (laurilglukosid), kokoglukosid (kokoglukosid), odvozený od kokosového oleje a glukózy. A i když názvy těchto náhradníků také "dávají" chemii, ale můžete si být zcela jisti jejich bezpečností a organickou povahou.


Šampony bez sulfátu:
• Neporušujte přirozené prostředí těla, nevysušujte ani dráždí pokožku.
• Riziko lupů plešatosti je minimalizováno;
• Neexistuje žádné riziko pro zdraví dětí;
• Vlasy budou tlusté a silné, méně křehké, neztratí barvu;
• A také: výroba šamponů bez síranů znečišťuje životní prostředí mnohem méně!

Vezměte prosím na vědomí, že šampony, které obsahují přírodní detergentní základy, nepenují tak intenzivně jako šampony obsahující sírany. Ale to neznamená, že tato kosmetika očistí vlasy horším.

Jaké složky jsou také škodlivé pro vlasy?

Někteří výrobci začali vyrábět značky šamponů se znaménkem Bez SLS, to znamená bezsulfátových šamponů. To však neznamená, že určitý šampon s takovým štítkem není nebezpečný. A nikoli skutečnost, že neexistují jiné, méně běžné, ale méně nebezpečné složky, které by přidaly například složku Diethanolamin nebo DEA. Tato složka je také toxická a dráždí pokožku.
Kromě sulfátů jsou tzv. Parabeny součástí moderních šamponů. Jedná se o konzervační látky, které jsou součástí nejen šamponů, ale i jiných kosmetických přípravků - krémů, toniků apod. A při výběru šampónu je třeba vědět, co kupujete. Pokud chcete mít zdravé vlasy, samozřejmě je třeba vybrat šampon bez síranů a parabenů.

Parabeny v šamponech


Konzervační látky nazývané parabeny se dnes běžně používají nejen v kosmetice, ale i v léčivech a dokonce i v potravinách. Jejich popularita mezi výrobci dluží jejich vynikající antibakteriální vlastnosti, které přispívají k bezpečnosti produktu. Ale na druhou stranu parabeny mají opačnou stranu mince - schopnost hromadit se v lidských tkáních, což představuje největší nebezpečí pro spotřebitele. Toto nebezpečí závisí na koncentraci parabenů v produktu a na tom, jak přesně vstupují do našeho těla.
Šampon bez parabenu nezpůsobuje alergie, nemá žádné kontraindikace, je vhodný pro jakoukoliv pokožku, a to i pro ty nejcitlivější.

Jaké šampony je lepší používat?

Závěrem bych chtěl říci: podívejte se - to, co kupujete. Je lepší koupit levnější šampony plněné levné chemie, ale ty, ve kterých neexistují vůně ani konzervační látky ani sírany ani parafíny nebo barviva.

Jako příklad si můžete zvážit a vyzkoušet si indické šampony denní péče o 2 dny. Už jste si ověřili, že vlasy nezasychávají, zlepšují strukturu vlasů a zjemňují vlasy. Doporučuji.

Pro Více Informací O Suché Vlasy