logo

Tónování vlasů: typy a funkce

Změna barvy vlasů je zásadní krok, ale ne každá žena je připravena drasticky změnit obraz a styl. Výsledek závisí na správné volbě prostředků a technologií barvení. A zkusit nový obrázek a neškodit vlasům, zkuste tonizovat.

Co je tónování

Tento postup je barvení vlasů nestabilními a šetrnými prostředky, jehož součástí je amoniak v minimálním množství nebo zcela chybí. Dává vám možnost vyzkoušet různé odstíny před radikální změnou barvy vlasů.

V jakých případech tonizuje:

 • Změna barvy vlasů na několik tónů.
 • Chcete-li změnit barvu vlasů bez ztmavnutí a zesvětlení, například: udělejte zlatý odstín hnědým vlasům.
 • Chcete-li zdůraznit přirozený odstín, zesílit nebo obnovit barvu.
 • Není-li šedé vlasy vyšší než 40%, obnoví se jejich přirozená barva.
 • Jako další péče o vlasy po trvalém barvení.
 • Po bělení nebo zvýraznění, vyrovnání barvy obnovte a posilujte oslabené vlasy.

Jak se tónování vlasů liší od trvalého barvení?

Hlavní rozdíl v úsporném působení - pigment je fixován na povrchu vlasů a nevniká do něj hluboko. Nový odstín se proto rychle odmyje a nepoškozuje strukturu vlasů.

Výhody a nevýhody

 • Vlasy po tonizaci zůstávají zdravé a nedotčené, protože nástroj nepronikuje do vlasů.
 • Postup je vhodný pro ty, kteří rádi experimentují, protože nový odstín trvá několik dní až 2 měsíce.
 • Hranice mezi kořeny vlasů a barvicí zónou není viditelná.
 • Mnoho tonizačních produktů obsahuje pečující ingredience, které dělají vlasy zdravé a krásné.
 • Protože pigment je rychle vymyt, je nutné pravidelně tónovat vlasy.
 • Radikální změna barvy není možná.
 • Výsledek závisí na základní barvě vlasů. Tónování znamená pád krásně a přirozeně pouze na rovnoměrně zbarvených vlasech. V opačném případě se na pramenech objeví ostré přechody barev, které zdůrazňují nepřesný účes.

Náklady na tonizaci závisí na několika faktorech - délce a tloušťce vlasů, složitost techniky a vybraný nástroj.

Intenzivní. Tyto formulace obsahují oxidační složky, které poskytují intenzivnější a trvalé barvení. Výsledek je uložen až několik měsíců. Tato technologie je vybrána, když chtějí zesvětlit vlasy o 1 tón nebo je tmavší. Pro intenzivní tónování vlasů budou vyžadovány polostálné barvy.

Jemný. Barva se udržuje na vlasy od 2 do 4 týdnů, aby se zachoval účinek tónování, postup se bude muset opakovat často. Jako barvivo používající barvu a tonikum bez amoniaku.

Snadné Pigment se po prvním mytí vlasů vypláchne. Pro lehké tonování používejte řadu kosmetických přípravků - šampon, sprej, balzám, řasenku, pastelky, přírodní barviva (heřmánek, čaj atd.).

Tonizační výrobky

Kosmetické

Nejvhodnější a nejoblíbenější nástroj pro nástřik. Nenechte se zastrašit bohatou barvou šamponu, po jeho použití se kudrlinky stávají jen lehkým odstínem. S tím můžete neutralizovat nepříjemný odstín po neúspěšném experimentu s vlasy. Nejoblíbenější šampony od L'Oreal a Kapous.

Tato skupina produktů je určena pro okamžitý účinek, který se objeví ihned po použití. Podobný produkt je v produktové řadě L'Oreal - sprej MagicRetouch. Nástroj poskytuje zbarvení obnovených kořenů nebo šedých pramenů. Doporučuji jej používat mezi odolným barvením.

Kombinuje vlastnosti dvou výrobků - pro styling a tónování vlasů. Je velmi snadné aplikovat pěnu, protože neteče. Ze všech prostředků je pěna uznána za nejbezpečnější, protože je vyloučen neočekávaný výsledek. Jediná nevýhoda - pěna se rychle vymyla. Při výběru tónování je důležité, aby se nezaměňoval s barvicí pěnou. Je vyráběna značkami jako:

Jedná se o speciální poloprostorovou barvu. I po několika tonifikačních postupech zůstávají vlasy zdravé a neporušené. Efekt přetrvává několik měsíců. Tento výrobek vyrábí značky Estel a Matrix. Barva Estelle byla uznána odborníky za nejjemnější.

Balzám a kondicionér.

Ideální pro domácí použití. Výsledek po skončení procedury je uložen do 1 měsíce. Nejoblíbenější balzám od firmy Rocolor. Nevýhody - malá paleta.

K dispozici jsou také odstínové balzámy v profesionálních liniích: Concept, Estel, Kapous, Londa.

Tonizační masky jsou skvělým nálezem pro ty, kteří jsou spokojeni s přirozenou barvou kudrlin, ale chci ho osvěžit, přidat lesk a vitalitu. Maska může být použita po barvení, v tomto případě se barva stává nejpřirozenější. Nejvyhledávanější značky jsou Nouvelle, Inebrya, Estel a Schwarzkopf.

Přírodní tónovací produkty

 • Heřmánkový odvar. Perfektní pro blond vlasy. Výsledkem je krásný a zlatý odstín.
 • Výrobky na bázi ořechů jsou nejvhodnější pro majitele hnědých vlasů. Vlasy se stanou odstínem od zlaté až po kaštan.
 • Cibulové peelingové majáky používají šedé vlasy, aby se zbavili bělených pramenů.
 • Citronová šťáva dokonale zesvětluje kudrlinky a dává jim lesk. Tento nástroj je lepší používat se suchými a křehkými kadeřemi.
 • Henna a Basma jsou nejlepší přírodní barviva. Jsou hypoalergenní a bezpečné. Čím déle držíte složení na vlasu, tím bohatší bude odstín - od zlaté po modročerné.

Henna neprochází strukturou vlasů, ale výsledek tonování trvá až několik měsíců. Také prášek má dobrý účinek na stav vlasů: vyživuje ho a dodává mu lesk. Použití basma ve své čisté podobě může vést k zelené barvě. Proto je obvykle smíchán s hennou, aby získal různé odstíny.

Technologie tonování, fotografie před a po

Tmavé vlasy

Změna barvy nebo zesvětlení tmavých vlasů nefunguje, můžete jim dát pouze hlubší a sytější barvy. Nejsnadnější způsob, jak dosáhnout čokolády, červené, měděné nebo fialové odstíny. Pro tento účel se používá intenzivní tonizace vlasů s neamoniakovým nátěrem nebo odstínem balzámu. Také vhodné a přírodní prostředky - henna a basma.

Blond vlasy

Blondýnky se ocitly v nejvýhodnější situaci, protože pomocí tónování mohou vlasům poskytovat stíny. Nejoblíbenější barvy jsou stříbro, popel, měď, béžová, zlatá a dokonce i tmavá paleta. Můžete také získat mimořádné a jasné odstíny - růžové, modré nebo lila. K tomu se hodí všechny možnosti tónování.

Světle hnědé vlasy

Hnědé vlasy, které jsou odolné vůči tónování, nejsou tak dobré jako světlo, ale nejsou tak složité jako tmavé. Mohou být zesvětleny nebo ztmaveny několika tóny. Pro tento postup se hodí všechny prostředky kromě šamponu.

Černé vlasy

V tomto případě se používá pouze barva bez čpavku, s níž po trvalém barvení vytváří světle modrý odstín nebo obnoví bohatou černou barvu.

Šedé vlasy

Tonizační prostředky nebudou schopny namařit šedé vlasy, ale pouze světelné prameny poskytnou stín. Nejlepší je zvolit zlaté nebo popelavé barvy. Po ukončení procedury získávají vlasy účinek zvýraznění. Tmavé tóny způsobí, že šedé vlasy budou viditelné.

Po zvýraznění, změně barvy a barvení

Po složitých metodách barvení (balayazh) a zvýraznění (chlorace) je někdy nutné mírně upravit barvu vlasů. Pro tento účel jsou vhodné všechny možnosti tónování.

Obvykle se objeví po zvýraznění nebo změně barvy. Můžete bojovat jen s pomocí intenzivního tónování. Kosmetika by měla být zvolena speciálně, jinak se ukáže jako špinavý odstín se zelenavým odstínem. Neutralizovat žlutý odstín může být mírně fialový tón. Čím méně žluté na vláknech, tím kratší trvání postupu.

Odstraňte odstín oranžové / měděné.

Protiváhou pro červené a měděné odstíny je modrá a modrozelená barva, která je přítomna v tónu "popel".

Odstraňte červené a zelené odstíny.

Červené nebo zelené odstíny vlasů - důvod konzultovat odborníka, jako doma k neutralizaci tohoto účinku je obtížné. Červené tóny odstraňují pomocí zelené barvy. Stejným principem je zvolen odstín pro korekci zeleného tónu - pomocí červené barvy. Postup je prováděn profesionální neamoniakový nátěr.

Získat odstín popelu

V závislosti na zdrojových datech je vybrán odstín barviva. Může to být lehký nebo tmavý popel.

Intenzivní tónování je vhodné pro tmavé vlasy, musíte zvolit odstíny z maximální palety studené. Výhodně 1-2 tóny tmavší než vaše vlastní. Výjimkou je, pokud jsou vaše vlasy nejprve nasycené červené nebo měděné barvy. Nejdříve je nutné odstínit odstín, čímž je méně nasycený a potom provádět tonizaci.

Pro blonďatou technologii je jednodušší - můžete použít šampon nebo balzám s tónovacím účinkem v odstínu popela.

Tónování vlasů doma

Je žádoucí provádět proceduru pouze na zdravých vlasech a vybrat stín, vedený speciálními tabulkami, které odpovídají barvě vlasů a tónu kosmetiky. Před zahájením postupu si pečlivě přečtěte návod k použití.

Postup:

 • nosit rukavice;
 • aplikujte mastný krém na obličej, kde se může sloučenina dostat, vyčistěte pokožku po barvení bude snazší;
 • stlačte produkt na ruku, aplikujte na vlasy a rovnoměrně roztírejte po celé délce;
 • doba trvání postupu je uvedena v instrukcích; čím déle budete držet kompozici, tím intenzivnější bude odstín;
 • opláchněte čistou a teplou vodou.

Jak umýt tónování

Nejprve si to vyřešit - opravdu potřebujete vyčistit nový stín, protože po krátkém čase zmizí sám. Z výsledků zbarvení se zbavte v následujících případech:

 • Nový odstín není pro vás absolutně vhodný;
 • odstín se nevymaže esteticky (pro černou a červenou barvu).

Chcete-li obnovit přirozené barvy, existuje několik způsobů:

 • nejjemnější mytí barviv;
 • Americký šampon;
 • šampon;
 • vlasové masky;

Americký šampon. V hotové podobě se neprodává, ale můžete to udělat sami. Smíchejte 1 díl prášku pro vyčištění a 1 část šamponu. Směs je aplikována na čisté, vlhké vlasy, rychle pěny a neustále masírovat vlasy. Je důležité neustále kontrolovat účinek na prameny, poté opláchnout a aplikovat balzám. Trvání závisí na požadovaném efektu.

Masky. Můžete použít masku brusného kefíru nebo na základě rostlinných olejů - oliv, slunečnice nebo lopuchu. Jsou smíchány s jablečným džusem.

Pokud potřebujete omýt barvu z blond vlasů. Koupit speciální, jemný, kyselý odstraňovač.

Nejradikálnějším způsobem je použití odolné barvy. Tato metoda je vhodná pouze tehdy, pokud jste vlasy zbarvili co nejblíže k přirozenému.

Tónování je účinný postup, který dává vlasům výraz a zdravý lesk. Hlavním úkolem je dodržovat pokyny a doporučení pána a výsledek bude jistě všiml a ocení všichni kolem.

Jak tónovat vlasy: tipy a nástroje

Chcete, aby vaše vlasy byly jasné, stylové a lesklé? Snažíte se změnit stín? Tónování vlasů - zde je to perfektní východisko!

Co je tónování?

Tónování se nazývá zbarvení vlasů různými tónovými činidly (pěny, šampony, spreje, pěny, tonery a balzámy), které nepoškodí jejich zdraví a strukturu.

Barviva pro tónování jsou tři hlavní typy:

 1. Intenzivní - obsahují malé množství oxidačního činidla, udržujte až 1 až 1,5 měsíce.
 2. Střední intenzita - poskytněte výsledek nejvýše 2 týdny.
 3. Světlo (pěna, pěna, spreje, šampony) - velmi rychle vymývané, doslova ve 3 mycích místech.

Tento postup má mnoho důležitých výhod:

 • Jemný efekt. Za prvé, barviva nepronikne uprostřed, ale obalí jádro. Za druhé, v tonifikačních přípravcích (amoniak a peroxid vodíku) neexistují žádné škodlivé látky;
 • Starostlivý efekt. Složení kosmetiky barvy často obsahuje vitaminy, minerální oleje a další užitečné složky, které posilují vlasy, stejně jako zabraňují jejich vyblednutí a sušení;
 • Postup je k dispozici jak v salonu, tak doma;
 • Široká paleta barev - můžete zaznamenat téměř jakýkoli tón. Postup je vhodný pro blondínky a brunety, červené a hnědé vlasy;
 • Barvivo se postupně odstraňuje, takže rozdíl mezi barvenými a nenavonovanými prameny bude zcela neviditelný;
 • Pokud se vám to nelíbí, nemějte strach - odstín zmizí s každým šamponem;
 • To je nejlepší způsob, jak osvěžit barvu vlasů (barvené nebo přirozené);
 • V procesu vyfarbení můžete použít jeden nebo více tónů. Neméně důležité a tónování pruhovaných vlasů - bude to neuvěřitelně krásné.

Chcete-li lépe posoudit opodstatněnost postupu, podívejte se na fotografii před a po.

Pokud jde o nedostatky, nebudou tolik. Tónovací činidla:

 • nelakujte přes šedé vlasy 100%;
 • Nezměňte obraz drasticky. Původní tón lze měnit pouze 2-3 odstíny;
 • vyžadují pravidelné opakování kvůli rychlému proplachu barvy.

V následujícím videu se seznámíte s tónováním vlasů tónováním:

Nejlepší značky pro tónování pramenů

Jaký druh tonizační barvy poskytne výsledek? Který nástroj je lepší vybrat? To vám jistě pomůže s krátkým přehledem značek.

V řádku tohoto balzámu jsou prezentovány až 40 různých odstínů - od přírodních až po odvážných a neobvyklých (růžová, modrá, fialová atd.). Tonic "ROCOLOR" je k dispozici ve vhodných nádobách s těsně uzavřeným uzávěrem. Má příjemnou vůni a neobsahuje amoniak. Kromě toho obsahuje mnoho vitamínů a extrakt bílého lnu, které hydratují a vyživují vlasy. Vlasy po barvení získají silný lesk, který je dokonale viditelný na slunci.

Je to důležité! Chcete-li zachovat jasné barvy, měli byste pravidelně opakovat tonifikační postup nebo promíchat šampon s balzamem s každým šamponem. Pokud se vám nelíbí výsledek, použijte nástroj nazvaný ReTonika.

Belita-Vitex Color Lux

Colour Lux balzám obsahuje dva tucty různých nátěrových přípravků:

 • 14 - pro přírodní prameny;
 • 3 - pro bělené vlasy;
 • 3 - pro šedé vlasy.

V jejich složení najdete přírodní olivové a bambucké máslo, které vlasy dodávají jemné a lesklé. V takových balzámy nejsou agresivní složky. Po 5-6 šamponování se barva vypláchne.

"Estel Sense De Luxe"

Polostálná barva Estel Sense De Luxe neobsahuje amoniak - umožňuje jemné ovlivnění pramenů i pokožky hlavy. Mezi ingredience můžete vidět řadu nutričních složek. Tento nástroj nemá žádný nepříjemný zápach typický pro barvy, snadno se aplikuje na prameny a zcela se shoduje s obrázkem na obalu.

Tónové prostředky této značky se často používají v kosmetických salonech. Nemají kapku amoniaku a jiných agresivních látek, ale množství ceramidů a zvlhčujících látek, které pokrývají vlasy speciální glazurou. Řada Matrix nabízí 75 různých barev pro každou chuť.

Další částečně trvalé barvivo, jehož paleta má 32 odstínů. Barva struktury obklopuje každý vlas a činí to lesklé a pružné. Tonery Paul Mitchell mohou skryté šedé prameny, pokud nejsou příliš mnoho z nich. Oni také chrání proti škodlivým UV paprsky.

Pěny a šampony Kemon Kroma-Life jsou určeny pro různé typy pramenů. Obsahují zpevňující a zvlhčující přísady, které jsou přínosné pro zdraví vlasů.

Jedná se o řadu barevných šampónů a balzámů s velkou dávkou vitamínů. Díky nim dokonce i vlasy, které hoří, budou schopny obnovit původní strukturu.

Tónování světlem s efektem laminace. Trvá až 2 týdny.

Produkty na barvení vlasů

Tato kolekce obsahuje tónované šampony a pěny, které lze aplikovat po zvýraznění jakéhokoliv druhu.

"Kydra sladká barva"

Jediný toner, který lze kombinovat s jinými podobnými prostředky.

"Igora Expert Mousse" od firmy "Schwarzkopf"

Mousse je k dispozici ve 100g lahvích a má přibližně 20 odstínů. Pomůže udržet barvu barvených vlasů a jas přírodních pramenů. S pěnovitou strukturou se nástroj snadno aplikuje a vůbec neteče. V závislosti na požadovaném výsledku může být doba trvání 5 až 20 minut. Pigment začne vymývat po 8 promývání.

Tento jemný tonizující šampon nejenom zabarvuje vlasy, ale chrání je. "Víno" je bohaté složení - olej z granátového jablka, kokosový ořech, hroznové semeno, kakao, malinové semeno a lískové ořechy. Ale hlavní výhodou "Irida" je absence žluté barvy na bělených vlasech. Výrobce slibuje, že efekt bude obsahovat až 15 mytí. V případě náhodného kontaktu s pokožkou se produkt velmi snadno odmyje.

Jak udělat doma?

Každý z vás může udělat tónování. Stačí použít tuto podrobnou instrukci:

 • Krok 1. Opatrně si přečtěte pokyny pro nástřik nástrojů a proveďte test portability součástí. Chcete-li to udělat, aplikujte malou dávku přípravku na vnitřní záhyby lakta nebo zápěstí a počkejte 15 minut. Pokud se kód neobjeví zčervenání nebo jiných nepříjemných reakcí, bezpečně přejděte na hlavu vlasů.
 • Krok 2. Osušte oblast podél linie vlasů velmi silným krémem nebo dokonce vazelínou. To neumožní absorbci prostředků do obličeje a krku. Ruce lépe chrání gumové rukavice.
 • Krok 3. Opatrně hřeben a s ostrým hrotem hřebenu je rozdělte do zón.
 • Krok 4. Použijte speciální štětec a namažte celou délku od rozkroků až po špičky.
 • Krok 5. Po zpracování celé hlavy s tónovacím prostředkem znovu ořezáte prameny a jemně masíte kůži rukama.
 • Krok 6. Počkejte na čas uvedený v pokynech.
 • Krok 7. Vyčistěte barvivo dostatečným množstvím teplé vody. Není třeba používat šampon!
 • Krok 8. Chcete-li opravit efekt, aplikujte výrobek dvakrát. Podruhé - jako balzám na 5-10 minut.
 • Krok 9. Opláchněte prameny a přirozeně vysušte.

Při výběru nástroje nátěru nezapomeňte zvážit původní barvu vlasů.

Například pouze podobné barvy jsou ideální pro tmavé prameny (tón dvě je tmavší / jasnější), protože světlé pigmenty na nich prostě nebudou brát. Vyberte čokoládu, fialovou, vínovou, červenou nebo kaštanovou. Ale pro světlé a blond vlasy můžete bezpečně používat naprosto tón!

A ještě jedna věc: nezapomeňte zkontrolovat datum vypršení platnosti barviva, protože jinak nebudete jen plýtvat svými penězi, ale také dostanete těžkou alergickou reakci.

Jak se starat o zbarvené vlasy?

Jemné působení tónovacích prostředků neznemožňuje správnou péči o vaše vlasy, zvláště pokud pravidelně provádíte tento postup.

 • Používejte šampony a kondicionéry pro barevné vlasy;
 • Chcete-li udržet kudrlinky před vysycháním, zlikvidujte denní šamponování. V opačném případě vypláchnete ochrannou vrstvu vytvořenou pokožkou, která chrání prameny před vnějším prostředím;
 • Po samotném zákroku nepouštějte vlasy po dobu tří dnů;
 • Nekombinujte tónování s chemickou vlnou. Mezi nimi musí být nejméně 2 měsíce;
 • Používáte-li nesmazatelné pěny nebo spreje, aplikujte je před vytvořením stylu a ujistěte se, že vlasy fixujete lakem;
 • Pokud by prameny byly barveny Basma nebo hennou, zastavte se na měkkých prostředcích - intenzivní balzámy mohou dát strašlivou barvu. Ještě lépe, udělejte si pár měsíců;
 • Pokud jsou na obličeji lakované barvy, otřete je libovolnou tekutinou obsahující alkohol;
 • Z pod malbou nehtů lze snadno odstranit acetonem;
 • Pro každodenní nošení zvolte zblízka odstíny. Pro party se hodí velmi jasné barvy.

Viz také: Jak používat barvu vlasů?

Jak provést tónování vlasů

Často v životě žen přichází období, kdy chcete něco změnit ve svém vzhledu. Často dívky k dosažení tohoto cíle mění svůj účes nebo šatník a někteří se rozhodnou změnit barvu vlasů.

Ale jak víte, obyčejná barva může zničit vlasy, což je ztuhlé a křehké. Takže v tomto případě je lepší udělat tónování vlasů.

Výhody a nevýhody postupu

Chcete-li provést tento postup, používají se světlé tamponové šampony, mírně se mění a saturají přirozený odstín zámků. V prostředcích pro tónování vlasů, na rozdíl od nátěrů, obsahují benigní látky. Jsou pevně uchyceny na povrch, ale nepronikují do hlubších vrstev vlasů a po 5 až 10 šamponech se vymyjí.

Výhody postupu:

 1. Příležitost vyzkoušet spoustu různých odstínů.
 2. Látky, které jsou součástí odstínu, neobsahují amoniak a peroxid vodíku. Proto tónování může být prováděno pravidelně, aniž by se strach z narušení struktury kudrlin.
 3. Po této proceduře jsou prameny lesklé, hladké a hedvábné.
 4. V současnosti existují dva typy takového zabarvení: jemné a intenzivní tónování vlasů. První trvá od 2 do 4 týdnů. Složení těchto odstínů znamená, že existují vitamíny a živiny, které vám umožní dát pramenům čerstvý a zdravý vzhled. Intenzivní metoda tónování obsahuje malé množství oxidačních činidel, což vede k tomu, že barva se udržuje na kudrlinkách po dobu až dvou měsíců. Amoniak v těchto výrobcích chybí.

Ale stále existují určité nevýhody tohoto postupu. Jeho mínusy jsou následující:

 1. Když tonizovat barvu vlasů nelze drasticky změnit, to je to, co to odlišuje od barvení profesionální barvou. Odstín lze měnit jen několik tónů: je to trochu tmavší nebo lehčí. Pokud chcete výrazně změnit jejich vzhled, budete muset předblehnout vlasy.
 2. Jak často můžete tónovat vlasy závisí na tom, jak dlouho chcete zachovat stejnou barvu. Čím méně se hlava vypláchne, stín bude trvat déle.
 3. Šedé vlasy je lepší, aby nezakrývaly, protože výsledek se velmi rychle umyje.
 4. Kvůli barvení světlých odstínů vlasů s tónováním mohou vlasy získat ošklivé šedé barvy.

V zimě je barva rychlejší, než na léto. To je způsobeno nošením klobouků, pod nimž se pokožka hlavy potní. A také vzhled skvrn od nádechu na výrobku je možný.

Nutnost, vlastnosti a příprava na tónování

Dívky, které změkčily kadeře a v důsledku toho získaly žlutou barvu, se mohou uchýlit k provedení tohoto postupu. Tento efekt lze korigovat použitím toniků purpurového odstínu. Po jeho aplikaci se ošklivá žlutost stane popraskáním. Proces tónování má některé funkce:

 1. Stínovací barva se postupně odstraňuje během dvou až čtyř týdnů, čímž se přirozeně zbarví objednávka.
 2. Pokud jsou vlasy 40 procent šedých vlasů, pak pomocí tonických vlasů můžete vrátit původní barvu.
 3. Tónování pomůže zarovnat barvu pruhovaných pramenů, pokud se výsledek tohoto postupu nelíbí.
 4. Při výběru barvicí kompozice a tónu pro kadeře dáváme přednost barvám s rozdílem několika tónů, které jsou tmavší než požadované, protože barva vyznačená na obalu leží na pramenů odlišně.

Aby efekt tónování nebyl rozrušený, musíte se řádně připravit na jeho realizaci. Takže, co je třeba vzít v úvahu:

 1. Nekombinujte basma a hennu s tónováním, protože výsledek postupu může být zcela nepředvídatelný. Pokud ovšem kudrlinky byly v poslední době namalovány hennou nebo basma, pak je nutné počkat nejméně měsíc a teprve pak pokračovat do odstínu.
 2. Než tonizujete vlasy, jděte do kadeřnického kosmetička a ořízněte rozkrojené konce.
 3. Dva týdny před zahájením procedury projděte kurz masky, který podporuje obnovu vlasů.

Je třeba používat pouze kvalitní tonizační prostředky zakoupené v profesionálních salonech. Mohou být nalezeny s reálnými fotografiemi výsledků zbarvení vlasů před a po.

Barevnost vlasů doma

Omalování je nejlépe svěřeno odborníkovi. Ale přesto, s určitými pravidly, je možné dosáhnout vynikajícího výsledku i doma:

 1. Ujistěte se, že testujete alergickou reakci. Rozložte malé množství kompozice barviva na vnitřní straně lokte nebo zápěstí a počkejte 30 minut. Pokud během této doby neformuje zarudnutí, pálení nebo svědění, můžete pokračovat v barvení.
 2. Připravte si plášť, aby nedošlo k znečištění oblečení a víčka z polyethylenu, kterou budete muset položit na hlavu po nanesení tonika na vlasy. Také připravte keramickou nebo skleněnou misku pro směs složení; štětcem a hřebenem k rozdělování směsi na kadeře; rukavice k ochraně rukou.
 3. Abyste zabránili barvení otevřených oblastí pokožky na obličeji, krku a uších, ošetřete tyto oblasti mastným krémem.
 4. Dodržujte pokyny uvedené na obalu.
 5. Pro rovnoměrné zbarvení se pokropí prameny po nanesení tonikum a rovnoměrně rozložit celou barvicí kompozici podél délky vlasů.

Blondýnky mohou vyzkoušet techniku ​​pastelových barev.

Před jeho zavedením musí být kadeře nejprve změněny barvou a poté tonikum smíchat s vlasovým balzám 1: 3 a důkladně opláchnout směsí pramenů. Nebo připravte složení vody a barvícího činidla v poměru: v litru vody je třeba nalít tonikovou kšiltku. Poté je třeba opláchnout hlavu připravenou kompozicí.

Můžete provést test, abyste zjistili, jak funguje barvivo a kdy je lepší jej vypláchnout. Je nutné položit malou barvu na pramen v okcipitální oblasti a pozorovat, jak dlouho bude trvat její barvení.

Tmavovlasé ženy odpovídají standardní metodě barvení. Jak tónovat vlasy:

 1. Připravte barvicí směs podle pokynů.
 2. Oddělte pár polštářků a nejprve aplikujte směs na kořeny štětcem a teprve pak ji rozdělte po celé délce vlasů.
 3. Po skončení procedury zabalte upravené kudrlinky do polyethylenového vaku nebo si na hlavu položte speciální klobouk.
 4. Počkejte půl hodiny a důkladně umyjte barvu z vlasů.
 5. Poté na vlasy naneste balzám, pak je umyjte a nechte vlasy přirozeně vyschnout.

Takže s pomocí tónování vlasů můžete pravidelně měnit barvu kudrlin, aniž byste se strachovali, že je zkazíte.

Před provedením postupu doma je nutné provést alergotest a přísně dodržovat pokyny, jinak výsledek nemusí splňovat očekávání.

Co je tónování a jak se liší od barvení?

Yana Ilinskaya

Krása a životní styl přímo z Evropy (Praha, Česká republika).

Chcete barvit vlasy nebo barvit? Chcete-li si vybrat, je důležité pochopit rozdíl mezi těmito salónními službami. Zjistěte, co je pro vás to pravé.

Tónování vlasů: co je to?

Palety pro tónování a barvení vlasů jsou velmi podobné, takže mnoho návštěvníků salonů je často ztraceno a neví, co si vybrat. Podívejme se na to, jak tónové formulace pracují a jaké výsledky lze očekávat.

Jak se tónování liší od barvení?

Především je rozdíl v mechanismu jednání. Trvalé barviva, které se používají při barvení, obvykle obsahují velké množství amoniaku nebo jiných zásad. Před aplikací přípravku na vlasy je mistr míchá s oxidačním činidlem s vysokým obsahem peroxidu vodíku. Co se stane dál?

 • Alkalie otevírá kůžičkové váhy a molekuly barvivového pigmentu společně s peroxidem pronikají do kůry - vlasové šachty.
 • Peroxid rozjasní přirozený pigment - melanin a molekuly barviva "bobtnají" a kvůli své velké velikosti zůstávají v kůře.
 • Chcete-li se zbavit tohoto pigmentu, je nutné znovu použít barvení nebo změnu barvy.

Účinek tónování je zásadně odlišný. V částečně trvalých barvách je nízký obsah amoniaku (a v barvivech Redkenových barvivech, například vůbec žádný - Ed.). A jsou smíchány s oxidačním činidlem, kde je velmi málo peroxidu vodíku. V tomto případě:

 • kožní váhy jsou otevřené mírně mělké;
 • přirozený pigment vlasů nemění barvu a molekuly barviva si zachovávají původní velikost;
 • většina umělého pigmentu zůstává v horní kutikulární vrstvě a ten, který proniká do kůry, je snadno vymyt šamponem;
 • přirozený pigment vlasů není zesvětlen;
 • stejné tónované barvivo na různých vlasech vypadá jinak.

Před a po tonizaci: fotofakty

Chcete-li pochopit, jaký výsledek bude mít při výběru tónování, podívejte se na fotografii před a po.

Jak můžete vidět, výsledek je úžasný a vždy velmi odlišný!

Tónování nepoškozuje vaše vlasy?

Kdo může použít tónování, ptáte se? Ve skutečnosti všichni! Může být vybrán i těmi, kteří jsou zvyklí vyhnout se "agresivním" metodám zbarvení a upřednostňují měkké rituály krásy.

"Nabízíme tónování, pokud není třeba zesvětlovat vlasy nebo namalovat šedé vlasy, hlavním důvodem je udržet kvalitu vlasů. V Redkenu je obecně "mantra" zbarvení. Aplikujeme například trvalé barvy na šedé kořeny a pouze tónování na délku a konce, protože se stará o vlasy a není třeba je pokaždé osvětlovat a používat agresivní výrobky. "

Irina Zhokhová

Výhody a nevýhody tónování vlasů

Stejně jako jakýkoli rituál krásy má tónování své výhody i nevýhody.

Doplňuje tónování vlasů

Hlavní výhody jsou snadné použití a jemné složení.

 1. Tónování způsobuje menší poškození vlasů.
 2. S ním můžete vyzkoušet jakýkoli odstín tmavé, červené a červené palety.
 3. Pokud existují takové barvy v paletě značky, pak se můžete rozhodnout pro pastel a neon.
 4. Tonování může dodat bohatství přirozené barvy vlasů: například je to chladnější nebo teplejší.
 5. Díky tomu je možné po zbarvení neutralizovat zbytečný podtón: například žlutá nebo zelená.

Nevýhody tónování vlasů

 1. Tónování nesplňuje všechny úkoly: například s tím nebude možné vlasy lehčí. To bude vyžadovat zbarvení nebo změnu barvy.
 2. Dalším obtížným momentem jsou šedé vlasy. Chcete-li je zcela nabarvit, musíte se obrátit na trvalé vyfarbení. Když je trochu šedivé vlasy, můžete zkusit tonizovat, ale v tomto případě je stále vidět šedé vlasy.

Typy tónování vlasů

V závislosti na účelu můžete zvolit jemný nebo intenzivní tonizační prostředek. Jak se liší?

Jemné tónování: nestabilní a najednou

Zpravidla jsou pro jemné tónování vybrány tónované šampony, pěny nebo pěny. Kromě pigmentu světlého barviva obsahují vitaminy a další složky péče o vlasy. Ale stín, bohužel, je vymyt vše najednou.

Intenzivní tónování: lehký odstín po dobu několika týdnů

Ve složení intenzivního tónování se rozumí aktivnější barvicí pigment, který však působí mnohem měkčí než běžné barvy a nemá specifický zápach. Výsledkem tónování zůstane u vás několik týdnů, pak se musí zopakovat tónování.

Přehled 5 nejlepších produktů pro tonizaci vlasů

Matrix ColorGraphics Lift Toone

Velmi účinný nástroj, který vám umožní zvýraznit a zjemnit prameny, po ošetření vlasů po barvení.

Můžete si vybrat odstín toneru: teplý, neutrální, studený a extra chladný. A když se mísí s jasným práškem a promotorovým tonerem, pomáhá dosáhnout požadovaného odstínu a také se zbaví nežádoucího pigmentu po barvení.

Matrix akvarely

Zde naleznete celou paletu akvarelů pro tónování! Dostatek pro přidání průsvitného odstínu Jasný pro vytvoření skutečného akvarelového uměleckého díla na vlasu. A barevné možnosti jsou téměř neomezené.

Tónované vlasy. Jak udělat blondýnu, červenou, blondýnu, pro brunety. Fotografie před a po

Pokud existuje touha dodat barvě vlasů svěžest, ale nechcete se uchýlit k pomoci při klasickém barvení, neboť může poškodit stav vlasů, můžete se uchýlit k postupu tónování.

Jedná se o barvení, v důsledku čehož je pigment fixován na povrchu vlasů, bez pronikání uvnitř a bez poškození zdraví.

Můžete pochopit, jaký vliv má daný postup po přečtení fotografie před a po tonizaci.

Typy tónování vlasů

V závislosti na složení tónování je postup rozdělen do tří typů:

 1. Světelné tónování. Provádí se stínicí šampony, spreje, pastelky a maska ​​pro vlasy, stejně jako přírodní barviva. Po prvním mytí hlavy se začne omývat barva.
 2. Jemné tónování. Jako barvicí kompozice se používají barviva bez amoniaku a peroxidu vodíku, stejně jako různé vlasové tonikum. Pigment uchovává vlasy od 2 do 4 týdnů.
 3. Intenzivní tónování. Provádí se částečně trvalými barvami, které obsahují malý podíl sloučenin amoniaku. Účinek tohoto postupu trvá až několik měsíců.

Výběr typu barvení přímo závisí na výsledku, který má být dosaženo.

Typy produktů tónování

Tónování vlasů lze provést pomocí kosmetických nebo přírodních barviv. S výsledkem dopadu na vlasy každého z nich lze nalézt na fotografii před a po ní, které jsou uvedeny níže.

Několik faktorů může ovlivnit výběr konkrétního typu barviva. Patří mezi ně počáteční stav vlasů, požadovaný výsledek a trvání účinku každého činidla.

Kosmetika pro tónování vlasů zahrnuje:

 • Šampon - nejoblíbenější nástroj pro tónování vlasů. S ním můžete neutralizovat zbytečný odstín po obarvení.
 • Sprej - efekt použití se objeví okamžitě. Použití tohoto nástroje pomáhá při malování pěstovaných kořenů nebo šedých pramenů.
 • Pěna - nejsnadněji použitelná směs pro tónování. Je snadno aplikovatelný a neteče. Při použití nepředstavuje neočekávané výsledky.
 • Polostatická barva - používá se pro intenzivní tónování. S jeho pomocí, možná nejvíce dramatické barevné změny pomocí tonizace.
 • Balzámy nebo vlasové kondicionéry mohou být také použity pro tónování.
 • Tónovací maska ​​na vlasy. Nezmění původní odstín, ale pouze osvěží a dodává mu lesk.

Všechny kosmetické přípravky pro tónování mají v jejich složení vitamíny a složky péče. Díky tomu může použití těchto léků nejen změnit odstín vlasů, ale také zlepšit jejich stav.

Přírodní látky pro tónování vlasů:

 • Hamburkový odvar dává krásný odstín zlata na blond vlasy.
 • Prostředky, ve kterých jsou vlašské ořechy, pomohou poskytnout hnědé vlasy stín od zlaté až po kaštan.
 • Cibule Husk Použití odvaru vám pomůže dát šedým pramenům přirozený odstín.
 • Citronová šťáva přidává do kudrlinky vznešený lesk. Díky tomu můžete lehce zesvětlit původní barvu vlasů.
 • Henna a Basma vám umožňují dodat vlasům požadovaný odstín od zlaté až po modro-černé. Chcete-li získat požadovaný výsledek, můžete použít hennu ve své čisté podobě nebo ji smíchat s basma. Tyto látky jsou přírodní barviva, takže nezpůsobují alergie a nepoškozují vlasy. Účinek jejich používání však trvá dlouhou dobu.

Jak vybrat vhodný odstín

Abyste se ujistili o výsledku tonování, musíte znát základy barvy. Takže světlý popínavý odstín, který je umístěn na blond vlasy se žlutým odstínem, poskytne namísto požadovaného odstínu špinavý zelený odstín. Níže uvádíme několik doporučení ohledně výběru a kompatibility barev.

Tmavé vlasy

Tónování vlasů (fotografie před a po které je třeba hledat úplnější obrázek postupu) pro majitele tmavých pramenů je komplikován skutečností, že jsou omezené ve výběru barvy. Kardinální změny v obrazu s pomocí tohoto barvení nelze dosáhnout, ale obnovit a zlepšit stav vlasů je docela realistický.

Je třeba použít následující odstíny:

Světle hnědé vlasy

Veselé ženy jsou šťastnější. Zbarvení vlasů v důsledku tónování vypadá jasněji a bohatěji. Chladný odstín původní barvy umožňuje použití perlových, stříbrných, kouřových a pšeničných odstínů. Med, karamel, hořčice a měděné odstíny jsou nejlépe kombinovány s teplým tónem. Také se hodí pro všechny odstíny barvy ořechů.

Blond

Blondýnky s tonizací mohou nejen zdůraznit hloubku přirozené barvy, ale také zcela změnit obrázek.

Na blond vlasy se objeví absolutně žádný pigment.

Červené vlasy

Majitelé červených pramenů mohou zdůraznit individualitu účesu nebo přidat jasné akcenty k tomu s tonizací.

Doporučené odstíny:

 • redwood;
 • zlatá měď;
 • skořicová barva;
 • med;
 • červená měď.

Potřebuji změnit barvu před tónováním

Jakýkoliv tón bude vypadat dobře na blond vlasy, což znamená, že blondýnky nepotřebují znovu vystavovat své kousky agresivnímu vlivu čističů.

U brunet a rudých vlasů se situace poněkud liší. Díky tónování nebudou moci výrazně změnit barvu vlasů, bude se lišit od původní na 1-3 tóny. Pokud chcete výraznou změnu barvy vlasů, pak před tónováním musíte předblehnout vlasy.

Existuje však několik nuancí v tónování bělených vlasů:

 • Tónování může být provedeno nejdříve 2 dny po objasnění.
 • Pokud jsou bělené vlasy vážně poškozené, je lepší odmítnout tónování, aby se zabránilo nerovnoměrnému zbarvení.
 • Pokud byly vlasy ošetřeny, doporučuje se odmítnout tónování po dobu nejméně 2 měsíců.

Vyznačuje se barvením tonizovaným a přirozenými vlasy

Tónování vlasů (fotografie před a po uvedení níže), které nebyly dříve zabarvené, mohou pomoci zjistit, zda určitý odstín je vhodný pro konkrétní dívku. Díky tónování můžete často změnit obraz bez poškození vlasů.

Postup tonování dříve namalovaných vlasů pomůže maskovat regrown kořeny. Je také schopna zbavit vlasů nechtěných odstínů, které se projevují v důsledku úplného barvení.

Jak dlouho trvá účinek?

Doba uchování výsledku po tonizaci vlasů závisí na jejich stavu, způsobu zvoleném pro postup a na druhu postupu. Níže uvedená tabulka zobrazuje údaje o dobrém stavu vlasů.

Tónování vlasů: co je to?

Obsah článku:

Tónování vlasů, co to je

Tónování se nazývá nestabilní barviva pro barvení vlasů, které neobsahují amoniak a jiné agresivní přísady. Kosmetický průmysl nabízí přípravky různých textur: klasické krémy, pěny, gely, šampony, balzámy, maskáry, pastelky. Tyto nástroje neporušují strukturu vlasových šachet, obalují všechny vlasy, dávají jim požadovaný odstín, měkkost a lesk.

Tónovací činidla dodávají pramenům lesk a dobře upravený vzhled.

Tonery se používají

 • osvěžující rozteč;
 • přirozené zesílení barev;
 • dávající pramenům lesk a dobře upravený vzhled;
 • obnovení po neúspěšném zbarvení trvalými přípravky;
 • mírné bělení nebo ztmavnutí.

V závislosti na struktuře a vlastnostech léčiv může změnit tón vlasů na 1-4 úrovních. Lehčí kudrlinky, tím výraznější je účinek poloprstvé barvy. Tonování je často spojeno s bělení nebo zvýrazněním. Při použití aktivních depigmenterů se zvyšují keratinové váhy, část pigmentu se vymyje. Ihned po bělení vlasy nevypadají to nejlepší, jsou matné, suché, s nerovným odstínem a výrazným žlutým zářezem. Tónování odstraňuje tyto nevýhody. Pod vlivem měkkých kompozic jsou váhy vyhlazeny, kudrlinky získávají požadovaný odstín, měkkost, lesk, snadno se vejdou do vlasů.

Tónování barev je vhodné pro kreativní zbarvení: brondirovaniya nebo ombra, Kalifornie nebo benátské zvýraznění. V jednom účesu můžete kombinovat několik odstínů najednou. Prostředky různých textur jsou dobře kombinovány. Například barvením vlasů pěnou nebo gelem si můžete udržet barvu s tónovaným šamponem a samostatnými zámky s jasnou riasenkou.

Tónování: výhody a nevýhody

Tónovací léky mají velmi mírnou kompozici. Neobsahují amoniak a peroxid vodíku. Některé barvy obsahují živiny: cenné oleje, vitamínové komplexy, hedvábné bílkoviny a rostlinné ceramidy.

Na prodej lze nalézt jako neutrální přírodní a zdůraznil jasné barvy.

Coloristy rozdělují přípravu na tónování do 3 velkých skupin. První zahrnuje poloprůběžné produkty, které obsahují malé procento světlejších složek. Obvykle mají tyto léky konzistenci tlusté barvy nebo pěny. Před použitím se smíchají v aktivátoru nebo oxidační emulzi. Tyto produkty mění barvu vlasů o 3-5 úrovní a zůstávají na vlasu po dobu až 3 týdnů.

Druhá skupina obsahuje gely, šampony, balzámy. Přípravky se vyznačují velmi jemným složením a pomáhají měnit barvu o 1-2 tóny. Vhodný pro křehké, porézní, slabé vlasy, poškozené častými barvivy, horkým stylingem, chemickými permi. Do této kategorie patří také barvy, které se aplikují přímo z trubice bez přidání aktivátorů. V závislosti na složení léků se uchovávají na vlasy od 5 do 14 dnů.

Druhá skupina zahrnuje jatečně upravená těla, pastelky, barvicí spreje. Jsou vhodné pro zvýraznění pramenů, zvýraznění barev, expresní tónování regrown kořenů. Přípravky zůstávají na vlasu až do prvního praní, mohou být použity společně s tradičními barvami nebo pěnou.

Výhody tonizačních léků zahrnují

 • měkký vzorec, který traumatizuje pruty;
 • široká barevná paleta;
 • snadné použití;
 • možnost salonu nebo domácího zbarvení;
 • Prostředky jsou vhodné pro krátké, střední a dlouhé vlasy jakékoliv textury.

V barvících barvách, pěnách a balzámách jsou nevýhody:

 1. Všechny výrobky v této kategorii jsou rychlejší než trvalé barvy. To je obzvláště patrné při použití jasných barev a komplexního kreativního zbarvení.
 2. Nezdravé výrobky, jako jsou pastelky nebo maska, mohou skvrnit oděv a kůži.
 3. Některé chloupky nevnímají měkké, jemné formulace a jsou nerovnoměrně zabarveny.
 4. Tonery by neměly být používány po barvení s basma nebo hennou nebo po perm.

Výběr odstínů

Při výběru barvy tónování se musíte zaměřit na přirozené barvy vlasů, kůže a očí. Je-li plánováno předběžné bělení, rozšiřují se možnosti domácích barevníků. Když tonizujete přirozené vlasy, musíte zvážit, že drogy změní základní barvu přibližně o 3 úrovně.

Při výběru barvy je třeba vzít v úvahu vlastní barvu.

Brunetky se mohou pokoušet zlepšit přirozené barvy a zesílit je. Kostým černo-černá, karamelově černá, bohaté víno, čokoláda. Hnědovlasé ženy si mohou vychutnávat ořech, kávu, brandy se zlatým nebo načervenalým leskem. Hnědé vlasy mohou zbarvovat prameny v módní popolce nebo stříbrošedé barvě.

Blondýnky by se měly soustředit na celkový typ barvy. Pro dívky s hřejivou kůží a hnědé nebo zelené oči, měkké béžové, karamelové, zlaté tóny udělají. Platinový, stříbrný, popínavý tón bude vyhovovat chladným modrookým blondům skandinávského typu.

Nejdéle na vlasu jsou udržovány červené odstíny. Modrá, lila a popel se velmi rychle vymyjí, což vyžaduje časté aktualizace.

Ti, kteří chtějí vyzkoušet více neobvyklých možností, budou vyhovovat jasným nebo pastelovým barvám: modrá, růžová, fialová, levandule, korálové, smaragdové. Mohou být použity jednotlivě nebo obarvené prameny v různých barvách. Pro tmavé vlasy jsou vhodné bohaté odstíny, lehké mohou být zbarveny jemnými akvarelovými květy.

Nejlepší přípravy na změnu barvy vlasů

Klasické krémové barvy a pěny jsou vhodné pro dlouhodobé tónování. Nejlepší léky najdete v profesionálních řadách slavných značek. Jsou odlišeny od domácností bohatšími kompozicemi a širokým spektrem odstínů. Mezi nejoblíbenější možnosti:

Matrix. Nabízí 2 řádky pro jemné a intenzivní tónování. Sbírka obsahuje řadu akvarel pro barevné vykreslování včetně originálních růžových, lilačních, modrých a citrónových tónů. Zlepšení nabízených barevných značkových posilovačů. Další zajímavá linka kombinuje červené tonery od jasně červené až burgundské.

Estelle Značka vyrábí několik barevných odstínů. Začátečníci jsou doporučeni Estel Celebrity, kit obsahuje aktivátor, ochranné rukavice a další potřebné příslušenství. V řadě 20 odstínů pro přirozené nebo bělené vlasy. Pro ty, kteří mají zkušenosti s domácím zbarvením, hodí Estel de Luxe řadu řádek pro kreativní, pastelové, akvarely nebo intenzivní tónování. Aktivační nebo oxidační emulze budou muset kupovat více na vlastní pěst.

Londa Professional. Značka nabízí 46 nejoblíbenějších odstínů tónovaných inkoustů, včetně směsí, které lze smíchat s jinými inkousty pro dosažení perfektní kombinace. V řadě mnoha módních blond odstínů se nachází studená ashenová a platinová blond, stříbrná, fialová.

Ve všech profesních sbírkách jsou šampony a balzámy, které přispívají ke zlepšení a zachování barvy. Pro zbarvené blond vlasy jsou vhodné bělící masky vhodné pro odstranění ošklivého žlutého vlasu.

Jak zbarvovat prameny doma

Nejčastěji se používá pro tonizování poloprůběžných barev. Před aplikací na vlasy je třeba je smíchat s oxidační emulzí nebo smetanovým aktivátorem. Poměry jsou uvedeny v pokynech, obvykle se doporučuje převzít barvu a oxidační látku rovnoměrně. Pokud jsou vlasy oslabeny nebo vysušeny, může se podíl oskigentu zvýšit. Správně připravená směs by neměla být příliš tekutá.

Pro dosažení dokonalého výsledku je lepší použít barviva a oxidační látky stejné značky.

Lék je rozložen po celé hlavě nebo jednotlivých pramenů pomocí plochého kartáče s tvrdou umělou štětinou. Každé zvlnění je namalováno zvenku a uvnitř. Pro intenzivnější tonizační prameny lze zabalit do fólie nebo filmu. V závislosti na tloušťce vlasů se barva udržuje po dobu 15-40 minut.

Vypláchněte toner teplou vodou bez šamponu. Na závěr se prameny zpracovávají výživným balzámem a opláchnou se znovu. Barva neztrácí sytost, lepší vysychání hlavy venku, bez vysoušeče vlasů. Jemná péče pomůže zachovat odstín po dlouhou dobu pomocí jemných profesionálních produktů: balzámy, masky, kondicionéry, šampony.

Tónování vlasů - fotografie před a po. Jak a než tónované vlasy doma

Tonování umožňuje ženám změnit svůj vzhled, aby vlasy získali požadovaný lesk a jas barvy. Než se rozhodnete pro takovou změnu obrazu, nebude zbytečné zjistit vše, co se týká postupu: jak často můžete tónovat vlasy, jakou barvu si vybrat a jaká jsou náklady na prostředky.

Co je tónování vlasů

Tónované vlasy - je s nimi zacházet se speciálním roztokem, který nezahrnuje amoniak, to znamená, že lakovací technologie je mnohem jemnější než odolné barvy. Tonic proniká plynulým do struktury zvlnění, nemění jeho molekulární vzorec, ale pouze pevně fixuje na povrch, vytváří požadovaný tón. Z tohoto důvodu se tonikum rychle zbaví a neškodí pramenům.

Tónování vlasů doma

Můžete změnit svůj obrázek, obnovit vlasy nebo zdůraznit saturaci přirozené barvy sami. Důležitým bodem je výběr správného tonika. Při výběru výrobku pro tónování vlasů je třeba upřednostnit barvu, která neobsahuje amoniak, peroxid vodíku a čpavek. Jsou to silné látky, které se často používají pro dlouhodobé barvení.

Aby vaše tónování vlasů doma nevyvolávaly nové problémy, nemusíte spěchat, abyste si tonikovali na celou délku vašich vlasů najednou, ale proveďte testovací barvu na jednom vlákně. Oddělte zámek za uchem nebo na korunku, nanášejte barvu a počkejte na výsledek. Pokud je vše v pořádku a barva vám vyhovuje, můžete bezpečně aplikovat zbytky produktu po celé délce vlasů.

Tónování tmavých vlasů

Lehký neamoniakový nátěr není schopen úplně zablokovat nebo zesvětlit černé barvy. Existují však nějaké plusy. Staňte se skutečnou, jasnou blondou, která nebude fungovat, ale aby byla barva více nasycená, je stále ještě možné vyjádřit výraz. Chcete-li to udělat, kadeřníci se uchýlí k některým trikům: barví vlasy pomocí techniky ombra, dělají shatush nebo balayazh.

Chcete-li takový zbarvení vypadat velkolepě a vybrané prameny vystupují naopak, tmavé plochy jsou zbarvené. Chcete-li to provést, vyberte barvu, která je 1-2 tóny tmavší než váš přirozený odstín. Tónování na tmavých vlasech probíhá v několika fázích:

 1. Za prvé, mistr roztáhl hlavu do několika sekcí a oddělil malované zámky.
 2. Pak se na kořeny aplikuje bezbarvý tonik, aniž by se dotýkaly změkčených pramenů.
 3. Chcete-li fixovat barvu, kompozice se udržuje od 30 do 40 minut.
 4. Pokud je to nutné, aplikuje se na světlé plochy tonikum bez amoniaku, aby se odstranila žlutá barva a hrál se na rozdílných barvách.

Tonizující blond vlasy

Chcete-li vytvořit krásný odstín světlých kadeří, musíte nejdříve určit typ barvy: teplý nebo studený. Ženy s lehkými prameny studeného stínu by měly věnovat pozornost tonikovému, stříbrnému, pšeničnému, popraskanému nebo kouřovému tónu. Tónování světle hnědých vlasů teplého typu bude úspěšnější, pokud má barvu následující barvu:

 • med;
 • hořčice;
 • karamel;
 • měď;
 • odstín "zlaté ořechy".

Tonizující šedé vlasy

Polosmělejší barvivo nebo tonikum, jako v případě tmavých pramenů, nezbarví přes šedé vlasy, ale může výrazně zlepšit vzhled účesu. Tónované šedé vlasy budou úspěšné s barvami stříbrných, ashenových, perlových nebo pastelových odstínů. Není-li šedé vlasy zcela pokryté hlavou, je možné zvolit médium, které je 1-2 tóny tmavší než přirozená barva. Výběr toniků je jednoduchý: podle fotografie na zadní straně balení s barvou.

Černé tónování vlasů

Chcete-li tónovat černé vlasy, není nutné provádět módní barvení ve stylu ombre nebo balasi. Balzám bez amoniaku dokonale zdůrazňují hloubku přirozené barvy, poskytují sytost a zdravou záři. Pro černé kudrlinky v barevné paletě Estelle a Londa je třeba věnovat pozornost těmto odstínům:

 • Kaštan - vhodný pro ženy s krásným hnědým odstínem vlasů.
 • Červená měď je ideální pro ty, kteří chtějí dát kudrlinám krásnou měděnou záře.
 • Bordeaux a lilek - doplňte hlavní barvu módní fialové a červené odstíny.

Tónování červených vlasů

Ani v salonu, ani v domácím prostředí drasticky nezměníte červenou barvu. Problém spočívá v hustém pigmentu přírodních vlasů, který se projeví i po několika prvních vrstvách balzámu bez amoniaku po prvním mytí hlavy. Maximální množství, které dá tonizující červené vlasy:

 • Umožněte stínovat přirozené barvy, aby byly svěží a svěží. Dávejte pozor na tyto tóny: měď-zlatý, mahagon, červená měď, skořice.
 • Pro obnovení struktury vytvořte bezbarvé barvení. Provedení podobného postupu je možné pouze v holičství nebo v salonu.

Tónované bělené vlasy

Pro tónování blond vlasů, odborníci doporučují výběr barvy, která je v blízkosti přírodních odstínů:

 • Blondýnky s teplou barvou kudrlinky by si měly vybrat zlaté odstíny: karamel nebo šampaňské.
 • Studené odstíny zdůrazňují kouřové, perleťové, stříbrné nebo pšeničné barvivo.
 • Pro rovnoměrné rozložení barvy po zvýraznění doporučují experti tonizující vlákna se směsí několika toniků, podobně jako barva použitá při zvýraznění.

Tonizující blond vlasy

Většina ze všech šťastných majitelů přírodních blond kudrlin. Nelze jen zastínit svou přirozenou barvu, ale také radikálně změní svůj obraz v několika krocích pomocí tónovacího nástroje:

 • Stíny gaštanu, karamelu nebo čokoládového odstínu pomohou přebarvit blondýnu na brunetku.
 • Po zvýraznění je možné, aby blond kudrlinky leskly pšeničnou, popelovou nebo kouřovou barvou.
 • Tonizující blond vlasy s balzámy nebo šampony, které jsou podobné barvivě s přírodními šampony, pomohou obnovit odstín po bělení nebo dlouhodobém působení slunce.
 • Jak tónovat vlasy po osvětlení? Stojí za to vyzkoušet barvy, které se liší o 1-2 tóny od přirozeného odstínu.

Jak udělat tónování vlasů doma

Postup dočasného barvení je tak jednoduchý, že můžete trávit vlasy doma. Chcete-li to provést, musíte tyto doporučení striktně dodržovat:

 1. Pečlivě umyjte vlasy šamponem, ale nepoužívejte balzám ani masku.
 2. Tónovací prostředek zředit v plastové misce. Štětec se nanáší po celé délce.
 3. Je nutné držet barvu od 10 do 25 minut, v závislosti na požadovaném výsledku.
 4. Po ukončení procedury musí být kadeřnice umývány v teplé vodě bez použití detergentů.

Abyste dosáhli optimálního výsledku před tónováním vlasů doma, měli byste přestat používat hennu nebo basma několik měsíců před zahájením procedury. Není nutné experimentovat s barvami, i když jsou špičky rozděleny a samotné chloupky jsou příliš tenké a křehké. Je lepší krmit je maskami, zpevňovat balzámy a kondicionéry několik týdnů před tónováním a odříznout dělené konce.

Tónovací barvivo na vlasy

Dnes může na trhu najít spoustu tonik, podobně jako složení a princip činnosti. Jejich hlavní rozdíl je cena a kvalita. Profesionální barevníky doporučují vždy upřednostňovat známé a osvědčené značky. Mohou být buď vybrány z katalogu, levně zakoupeny z internetového obchodu nebo objednané z obchodu s výrobky pro péči o vlasy. Souhrnná tabulka cen vám pomůže určit výběr.

Pro Více Informací O Suché Vlasy