logo

Jak udělat vlasy lehčí?

Jak můžete udělat vlasy lehčí?

Nejbezpečnější je, abyste si vlasy zbarvili tónem nebo dvěma lehčími, ale současně se vaše vlasy zhorší. Možnost 2 - oplachování vlasů v heřmánek. Tato metoda je vhodná pouze pro osoby s blond vlasy. 3 způsoby - je spíše na slunci, aby vaše vlasy vyhořely.

Mimochodem, nedávno jsem se snažil zesvětlit vlasy se skořicí a medem, ale nic z toho nebylo, ale tato metoda pomohla příteli lehce ulehčit vlasy.

Proč tmavé vlasy náhle začnou růst blond vlasy?

Pokud strávíte spoustu času na slunci v letním období, pravděpodobně jste čelili vyhoření vlasů. Kudrlinky se stávají světlejší v několika odstínech, takže vypadají, jako by byly namalované. Taková reakce vlasů na ultrafialové je přirozená. Ale růst kudrlin, jehož barva se výrazně liší od přirozené pro vás, je to odchylka. Proč rozjasnit vlasy a jak tento problém vyřešit?

Příčiny vybledlých vlasů

 • Léky

Vlasy mají schopnost akumulovat látky vstupující do těla. A mluvíme o obou užitečných kompozicích a škodlivém. Ta druhá způsobují značné škody na kadeřích a mohou být příčinou jejich ztráty a příčinou jejich objasnění.

Abyste se ujistili, že lék nebude mít vedlejší účinky ve formě ztráty vlasů nebo zhoršení jejich stavu, pečlivě si je přečtěte v pokynech. Farmakologové se snaží zvýraznit všechny vedlejší účinky léků, aby lidé věděli, co mohou očekávat po jejich užívání. Vlasy mohou změnit barvu po užití silných léků, jako jsou léky užívané k léčbě juvenilní revmatoidní artritidy.

Téměř všechny procesy, které se vyskytují v našem těle, jsou spojené s hormony. Změny nálady, ztráta chuti k jídlu, rozptýlení, slabost, nespavost, nadměrná aktivita, vypadávání vlasů - to není úplný seznam toho, co ovlivňují hormony. Je to jejich nerovnováha, která může způsobit změnu barvy vlasů. Zvýšená pigmentace postihuje ty s tmavšími vlasy. A těch, jejichž kudrlinky se rozjasňují, snižují pigmentaci.

V našich genech je naprogramováno mnoho poruch a nemocí. Mohou být přenášeny z matky na dceru, stejně jako prostřednictvím několika generací. V genech jsou informace, jako o době šednutí a o změně barvy vlasů. Pokud by se vaši příbuzní ve vzestupné lince (matka, otec, babička, dědeček, prababička, pradědeček) setkávali s genetickými poruchami spojenými s pigmentací kudrlin, je pravděpodobné, že k vám přejdou.

Jak zabránit změně barvy?

V některých případech, například, je-li ztráta přirozené barvy kadeří způsobena genetickým faktorem, nemůže být opraveno. Budete muset buď tyto změny přijmout jako daný, nebo přebarvit vlasy v takovém odstínu, který je co nejblíže vašemu přirozenému.

Pokud jste začali pěstovat blond vlasy kvůli hormonálním nebo endokrinním změnám, které se vyskytují v těle, měli byste se poradit s gynekologem a endokrinologem. Tito odborníci vám předepisují léky, které pomohou stabilizovat hormony a učinit produkci melaninu ve vlasových folikulích.

Ti, kteří nechtějí, aby se jejich vlasy staly lehčími kvůli vystavení ultrafialovému záření, by je měly skrýt pod kadeřníkem. Snažte se co nejrychleji vyjít bez klobouku, čepice nebo klobouku, aby se zachovala nejen barva, ale také zdraví kudrlin. Pokud tam, kde strávíte léto, slunce bezmocně bere, nevěřím jen na čelenku. Dvojitý stupeň ochrany se speciálními vlasovými výrobky, které je chrání před ultrafialovým zářením.

Bez ohledu na to, co způsobilo změnu barvy kudrlin, pečlivě je pečlivě postarajte, používejte pouze vysoce kvalitní a osvědčenou kosmetiku. Jednou nebo dvakrát týdně najděte čas na masky. Po každém umývání opláchněte vlasy odvar z bylin. Vysuňte kadeřníky s fénem nastaveným na nízkou teplotu. A pak bude vaše vlasy vaší hrdosti po mnoho let.

Vyrůstají do pasu: 7 pravidel pro ty, kteří chtějí rychle růst vlasy

Pěstování dlouhých vlasů po krátkém účesu není snadný úkol. Za měsíc rostou vlasy v průměru o 1-2 centimetry. Jak tento proces urychlit ve dvou nebo dokonce třikrát?

Buďme upřímní: nedokážete za několik měsíců dostat spodek z krátkého účesu na opasek (budování se nepočítá), ale víme, jak pomáhat vašim vlasům růst rychleji!


"Jak rychle rozvíjet dlouhé vlasy? To je otázka, kterou se velmi často ptám. Existuje mnoho mýtů o tomto tématu. Jeden z mých "milovaných", že čím méně si umyjete vlasy, tím rychleji roste vaše vlasy. Údajně časté umývání hlavy poškozuje vlasové folikuly a zřídka je naopak posiluje. Nebo jiný mýtus, že nošení pokrývek hlavy snižuje počet vlasových folikulů... A na internetu je spousta takových "nesmyslů". Ve skutečnosti rychlost růstu srsti a jejich počet závisí převážně na genetice. Přesto vám pomůže růst vlasů rychleji! A je mnohem jednodušší, než si myslíte. "

Jděte správně

"85-90% vlasů tvoří keratin. Keratin je bílkovina, která vytváří dlouhé, těsně navinuté nitě uvnitř vlasů. Chcete, aby vaše vlasy rostly rychleji a byly odolnější? Přidejte do stravy další potraviny s bílkovinami. "

Nezapomeňte na vitamíny

"Nyní najdete v každé lékárně vitaminy pro krásné vlasy. Ze sebe mohu dodat, že vlasy potřebují vitaminy skupiny B, stejně jako vápník, hořčík, zinek a měď. Mimochodem, mnohé z těchto vitaminů a mikroelementů jsou obsaženy v hořké čokoládě. Takže pokud vás někdo vyčítá, že jíte čokoládu, řekněte mu, že je to zvláštní výživa pro růst vlasů. "

Používejte keratinové šampony

"Jak bylo uvedeno výše, keratin je látka, která tvoří vlasy. Pro posílení vlasové šachty dávejte vlasům více keratinu. Tímto způsobem zachováte délku a postaráte se o kvalitu vlasového pásu. Upřednostněte profesionální šampony, protože obsahují molekuly přísad, které mají optimální velikost: nejsou příliš velké a nejsou příliš malé, ale ty, které jsou potřebné k "opravě" poškození vlasů.

Pravidelně upravujte tipy

"Jak? Jediné rostlo - a už bylo řezáno? Ano, koneckonců, rozdělené konce nezmizí samy o sobě. Pokud jsou vlasy již poškozeny, bude to ještě stratifikovat, a to znamená, že po nějaké době budete muset ještě řezat, ale ne déle než 5-10 mm, ale mnohem víc. Ideální interval mezi účesy, pokud sní o mořských vlnách, je 3-5 měsíců. Ale co když se dělící konce objeví rychleji? Použijte speciální nástroje pro "spárování" špiček. Neobnoví integritu již rozřezaných vlasů, ale zabrání dalšímu poškození. "

Zapomeňte na levné stylingové produkty

"Levné výrobky obsahují nejen silikony, ale i jiné polymery, například akryláty. Lehké prchavé silikony se odmyjí pravidelným šamponem, což není případ akrylátů. Tyto polymery se rychle hromadí na pokožce hlavy, vrstvenou ve vlasových folikulích, překrývají dodávky kyslíku do buněk a způsobují ztenčení vlasů. Chceš to? "

Do masáže hlavy

"Jemná masáž na hlavě způsobuje průtok krve do vlasových folikulů. Který zase perfektně stimuluje růst vlasů. S každým praním masírujete pokožku hlavy prsty - kombinujte ji s užitečným. "

Koupit hedvábný polštář

"Není to nejzřetelnější rada, ale logika zde je docela jednoduchá. Nejčastěji jsou polštáře vyrobené z bavlny. Bavlněné vlákna jsou poměrně abrazivní. Hedvábí také poškozuje vlasy mnohem méně, což znamená, že bude ležet lépe a rozdělí se méně. "

Na vlasy bylo lehčí.

Jste tady

Moje vlasy rostou velmi špatně a tady jsem se rozhodla umyt vývar z cibulové kůry... říkají, že to hodně pomáhá. Ale nemysleli si, že tyto vlasy ztmavnou a hodně. V zimě už mám trochu tmavší a dostávám téměř světle hnědou barvu... a pak je tu také tento luk... No, kachna, rozhodla jsem se ji okamžitě vzít. Dlouho jsem slyšel, že heřmánek a citron rozjasní vlasy dobře... Kdo to zkusil ví, pomohlo mi to také
Zde je recept, pro ty, kteří chtějí, aby jejich vlasy jasnější přinejmenším pro tón bez uchýlení se k chemii...
Heřmánek dává zlatý odstín! Nalijte 100-150 gramů vysušených heřmánkových květů s 0,5 l vroucí vody, vařte 5 minut a nechte 1 hodinu vložit. Potom můžete opláchnout již vyprané vlasy.
Lomon lze přidat do vody pro oplachování. Postupně se vlasy trochu zesvětlí.
No, prostě jsem přidal heřmánek ke stejnému vývaru....

 • Líbí se
 • Funny0
 • Nelíbí se to
 • Glam baby blog
 • Přihlaste se nebo se zaregistrujte k odeslání komentářů.
 • 4654 zhlédnutí

Komentáře

A pro ty, kteří mají svůj tmavý blonďatý odstín a kteří nechtějí být světlejší?
Poradit, pliz, také, aby vaše vlasy roste lépe a nevypadá ((

 • Líbí se
 • Funny0
 • Nelíbí se to
 • Přihlaste se nebo se zaregistrujte k odeslání komentářů.

Co se týče spadů, nevím, nikdy ne, děkuji Bohu, že jsem na to nepřišel. Mohu napsat pár receptů, ale nevyzkoušel jsem je.
A pokud jde o růst vlasů, je samozřejmě třeba jen ctít cibuli, nechat na chvíli a pak dobře opláchnout. ale příští den, pokud jste někde potíte hodně, možná vaše vlasy trochu voní. To je důvod, proč jsem se rozhodl, že to nebudu riskovat, ale začal jsem umyt vývar s peelingy z cibule, pomohl mi, už vůbec nevyrůstali, a teď začali růst))) Jen vařte vodu, vaříme peelingy, vaříme asi 3 minuty, a odpojte se a vy můžete umýt v noci, jsem se umyl každý den.
A o růstu vlasů jsou zde další informace:
Náhlý úbytek váhy, nevyvážená výživa, zejména nedostatek bílkovin a minerálů, vitamíny, vedou k dystrofickým změnám žárovky a vlasových kořenů - suché, rozmazané a spadlé. S nedostatkem spánku, špatnou výživou, bez léku, bez ohledu na to, jak moc si jej vtláčíte do pokožky hlavy, pomůže.

Potraviny obsahující síru, křemík, železo, hořčík (vejce, maso a mléčné výrobky, ovesné vločky a pohanka) zrychlují růst vlasů.
Vitamín A, který je nezbytný pro růst vlasů, se vyskytuje u mastných ryb, rybího tuku, jater a mléčných výrobků. Bohatý v karotenu, který v těle jde do vitamínu A, mrkev, petržel, meloun, dýně, rajčata atd. Všechny 15 druhů vitamínu B posiluje vlasy a nedávné studie potvrzují, že B12 brání výskytu raných šedých vlasů. Nyní v lékárnách si můžete koupit speciální vitaminový komplex "Zdravé vlasy".
Hodně štěstí)))))

 • Líbí se
 • Funny0
 • Nelíbí se to
 • Přihlaste se nebo se zaregistrujte k odeslání komentářů.

Děkuji, ty gigantické)))) vzala na vědomí))

Jak udělat blond vlasy lehčí

Majitelé blond vlasů, ať už jsou přirozeně blond nebo obarveni, vědí z první ruky, že světlá barva vlasů vyžaduje zvláštní péči. Zvláště v případě stínu světla získaného zbarvením. Faktem je, že v průběhu času, barevné světelné prameny ztrácejí, ztmavují nebo se stávají žlutými. To je důvod, proč mnoho blonďat je zmateno otázkou, "jak udělat blond vlasy ještě jasnější." Samozřejmě, nejsnazší způsob, jak poskytnout světlejší kadeře ještě lehčí odstín, je primární nebo opakované barvení. Existují však i jiné, šetrnější způsoby osvětlení vlasů, které se snadno používají v domácnosti. Jedná se o tyto metody objasnění a bude projednáváno v dnešní publikaci.

Tinktura pro blond vlasy

Příprava a použití: nalijte jednu lžíci heřmánku a rozmarýnu ¾ šálku vodky do láhve tmavého skla a vložte na tmavé místo. Lahvičku denně protřepeme dva týdny. Po uplynutí této doby namočte tinkturu do tvarovky a nalijte ji do čisté láhve s korkem. Aby vaše blond vlasy byly ještě lehčí, otřete kořeny dvakrát týdně pomocí tinktury a namočte do ní gázovou podložku.

Rinser pro blond vlasy

Příprava a použití: 2 polévkové lžíce. suché heřmánek květy nalijeme 1 litr vroucí vody, pomalu ohněm a vaříme asi pět minut. Poté odstraňte vývar z tepla, ochlaďte a napněte. Používejte k opláchnutí po každém šamponování.

Použijte citron

Příprava a aplikace: rozpusťte polovinu citronové šťávy v jednom litru teplé vody a po opláchnutí vlasů použijte jako oplach. Lemon dává kudrlinky lesk a hedvábnost, stejně jako krásný světlý odstín. Nicméně, protože citron suší prameny, je lepší pro vlastníky suchých vlasů, aby se zdrželi použití.

Blonďatá maska

Příprava a použití: vlasy očistěte šamponem, který předtím přidal štipku sody. Poté jemně osušte prameny a aplikujte akáciový med na ně. Zahřejte si hlavu a jděte spát. Během noci med uvolní speciální látku, která působí na pokožku hlavy jako peroxid vodíku, což pomáhá vyrovnat barvu a posilovat světlé vlasy.

Dejte svým vlasům zlatý odstín

Chcete-li, aby vaše světelné prameny leskly krásným zlatým odstínem, použijte tyto recepty na krásu:

 • 200 g heřmánku květy nalijeme 0,5 litru vroucí vody a necháme 40 minut. Zchlaďte infuzi a navlhčete ji spoustou pramenů. O hodinu později umyjte vlasy tekoucí vodou;
 • 150 g heřmánku květy nalijeme 0,5 litru vroucí vody, necháme asi dvě hodiny, potom roztřepíme a přidáme 60 g glycerinu. Tlumte vlasy připravenou infuzí. Není třeba vyplachovat.

Osvětlení domů

Pokud vaše kadeře začaly ztmavovat nebo získávaly nerovnoměrný odstín, použijte domácí recepty na zesvětlení vlasů:

 • 150 g květu heřmánek nalijeme 0,5 litru vodky a trváme dva týdny. Poté se má infúze přefiltrovat a přidat 50 ml peroxidu vodíku. Aplikujte na čisté vlasy po dobu jedné hodiny. Opláchněte tekoucí vodou pomocí šamponu;
 • 100 g heřmánku nalijeme 0,3 l vroucí vody, trváme na hodinu. Dále vylijte infuzi, vytlačte zbytek a přidávejte 50 ml 30% peroxidu vodíku do suspenze. Namažte konečnou směs a nechte ji 40 minut. Po uplynutí doby se vlasy umyjí šamponem.
 • Aspirin pomáhá odstranit zelený odstín blond vlasů. Za tímto účelem rozpusťte 1 tabletu ve 200 ml vody a navlhčete prameny touto tekutinou. Po deseti minutách opláchněte vlasy čistou vodou;
 • aby vaše vlasy světlé světlé odstín pomůže rhubarb kořen. K tomu je třeba nalít 150 g nakrájeného kořene s 0,5 litrem bílého vína a vařit až do poloviny objemu. Přípravek připravte do čistých, suchých vlasů.

Tyto jednoduché recepty vám nejen pomohou učinit blond vlasy lehčí, ale také výrazně posílí vaše vlasy.

Řekněte nám, jak růst blond vlasy? Správná péče a použití přirozených růstových masek

Nádherné, dobře upravené a zdravé vlasy jsou snem každé ženy, která se vždy snaží vypadat skvěle.

Je pozoruhodné, že pro každou barvu vlasů existují jednotlivé způsoby růstu a posilování.

Vlastnosti světelných pramenů, nebo jak růst blond vlasů?

Blond vlasy vypadají velmi žensky a jemně. Proto přitahují tisíce názorů. Chcete-li zůstat vždy na špici, zlatníci by měli svým účesům poskytovat kompetentní, plnou a všestrannou péči.

A pro to je důležité vědět absolutně všechno o vlastnostech zlatých kudrlin.

Zde jsou nejdůležitější vlastnosti, které je odlišují od pramenů všech ostatních barev a odstínů:

 • minimální množství melaninu a maximální počet vzduchových bublin - tato kombinace je zodpovědná za jemnou, jasnou a příjemnou barvu;
 • Ve své struktuře jsou vlasy světlé barvy tenčí než všechny ostatní - proto jsou mnohem náchylnější k agresivním a negativním vlivům vnějšího prostředí;
 • jako výsledek používání nekvalitních barev, stejně jako péče a stylingové výrobky, luxusní zlaté kudrlinky, bohužel, mohou velmi rychle ztratit, křehké a slabé.

Jaké růstové stimulátory jsou vhodné pro blondýny?

Prostředky určené k stimulaci blond vlasů by měly obsahovat speciální součásti, které mohou aktivně posilovat strukturu, mají ochranný účinek a nepomáhají jejich ztmavnutí.

Výběr šamponů pro zlaté krásy

Při výběru vhodného šamponu se musíte pečlivě seznámit s jeho složením.

Zákeřní chemikálie, jako jsou sulfáty, fosfáty a parabeny, jsou pro blondy nebezpečné skutečností, že v důsledku častého používání postupně vedou k vyblednutí a zbarvení přirozeného stínu.

Profesionálové v oblasti kadeřnictví, stejně jako lékaři trichologové trvají na tom, že dámy s roztomilými vlasy dávají přednost těm šamponům, které mají rostlinnou základnu.

Následující přísady mají příznivý účinek na krásu slunečného zlatého vlasu:

 • extrakt z rýže, který poskytuje jak účinné, tak jemné čištění;
 • Citronová šťáva je přírodní přísada pro přirozené vysvětlení a zdravý lesk;
 • extrakt z heřmánku je tradiční lék, který je schopen posílit, vyčistit a lehce odlehčit kudrlinky.

Balzámy: složení a vlastnosti

Tyto prostředky mohou obsahovat:

 • glycerin - hydratuje, usnadňuje česání a ochranu proti lupům;
 • keratin - pro intenzivní výživu struktury vlasů a obnovu suchých a křehkých špiček;
 • esenciální oleje;
 • extrakty z pšeničných klíčků.

Blondýnky jistě ocení balzamy, které obsahují komponenty, jako je šampaňské a extrakt z přírodních perel - mají nejen efekt osvětlení, ale také blikající perleťový lesk.

Masky pro růžové vlasy

Efektivní nástroj, který stimuluje růst blond vlasů a také jim dává sílu a lesk, jsou masky - profesionální i domácí.

Velkou roli hrají vitamíny - zejména A a E, B1, B2, B6, B12, N.

Strávit trochu času, můžete vytvořit užitkovou masku pro blondýnky pro růst vlasů doma. Volba je na vás!

Aby mohly zlaté kudrlinky zůstat lesklé, silné a odolné za jakýchkoliv podmínek, není nutné získat drahý prostředek. Někdy vám mohou pomoci známé výrobky, které jsou vždy ve vašem domě.

Pamatujte si na základní seznam složek a jejich vliv na stav vlasů:

 1. citrón - zesvětlí, oslabí a dá lesk;
 2. kefír - stimuluje růst a odstraňuje žlutost;
 3. rebarbora - má přirozený bleskový efekt;
 4. glycerin - změkčuje a pomáhá bojovat s nepříjemným žlutavým nádechem;
 5. Heřmánek - hydratuje, posiluje a dává luxusní barvu s lesklým leskem.

Nabízíme několik receptů, které si zaslouží vaši pozornost:

Heřmánek

 1. Chcete-li udělat heřmánkovou masku, vezměte si svůj oblíbený balzám, heřmánek a čistou vodu.
 2. Naplňte sušené květiny vroucí vodou a nechte je naplnit.
 3. Přidejte nějaký balzám a promícháme.
 4. Rozložte výslednou látku rovnoměrně po celé délce vlasů a podržte ji asi 30 minut. Potom opláchněte teplou, ale ne horkou vodou.

Lemon

Tato maska ​​osvěžuje pokožku hlavy a stimuluje růst vlasů.

 1. Mícháme ve vhodném jídle 1 lžíci citronové šťávy a olivového oleje a 3 lžíce teplé vody.
 2. Nasaďte si celou délku vlasů a uvolněte se.
 3. Po 30 minutách důkladně opláchněte teplou vodou.

Kolik cm za měsíc můžete zvýšit tempo růstu blond vlasů pomocí stimulace?

Délka zlatých kudrlin se v průměru zvyšuje o 1 centimetr měsíčně. Při použití dobrých stimulantů může být jejich rychlost růstu 1,5 nebo 2 cm za měsíc.

Aby blond vlasy rostly rychleji a byly silnější, elastické a zdravější, postupujte podle pravidel péče - proveďte masáž pokožky hlavy a pravidelně dopřejte vlasům vitamínové prostředky!

Na našem webu se můžete seznámit s obrovským množstvím receptů na domácí masky pro růst vlasů: kyselinu nikotinovou, kávové zrno, vodku nebo brandy, hořčici a med, aloe, želatinu, zázvor, hennu, chléb, s kefírem, se skořicí, vejcem a cibulí.

Užitečné materiály

Přečtěte si další články o růstu vlasů:

 • Tipy, jak růst kudrlinky po čtverci nebo jiném krátkém účesu, vrátit přirozenou barvu po barvení, urychlit růst po chemoterapii.
 • Lunární kalendář účesy a jak často potřebujete, aby vaše vlasy při růstu?
 • Hlavní důvody, proč prameny rostou špatně, jaké hormony jsou zodpovědné za jejich růst a jaké potraviny ovlivňují dobrý růst?
 • Jak rychle roste vlasy za rok nebo měsíc?
 • Prostředky, které vám pomohou růst: efektivní sérum pro růst vlasů, zejména značka Andrea; Produkty Estel a Alerana; vodu cemerica a různé lotiony; Šampon a olej na koně; stejně jako další růstové šampony, zejména šampon Golden Silk activator.
 • Pro odpůrce tradičních prostředků můžeme nabídnout lidi: mumii, různé bylinky, tipy na používání hořčice a jablečného octa, stejně jako recepty na výrobu domácího šamponu.

Užitečné video

Jak blonďatá žena roste její přirozenou barvu vlasů, podívejte se na video níže:

Jak udělat vlasy lehčí lidové léky doma?

Navzdory skutečnosti, že blondýnky jsou vždy uprostřed rozmanitých vtipů a zábavných příběhů, muži se naplývají svým obdivným pohledem. Když to vědí, ženy mají tendenci se přiblížit tomuto ideálu a proměnit se v blonďaté a veselé krásy. Použití nátěrových hmot od značkových výrobců může mít za následek nejen změnu barvy vlasů, ale i jejich křehkost, ztenčení a dokonce i hojné ztráty. Abyste tomu zabránili, měli byste zkusit vlasy ulehčit doma s lidovými prostředky.
Výsledkem osvětlení domácího vlasu do značné míry závisí na jejich počátečním stavu.

Malé tajemství domova zbarvení

Existuje mnoho lidových léků pro domácí vlasy - výběr je velký. Zkuste si vybrat ty recepty, které se snadno připravují a obsahují cenově dostupné, jednoduché ingredience, pro které rozhodně nemáte žádné alergie. Bez ohledu na způsob, jakým si vyberete, držte se trochu triků, které vám pomohou osvětlit vaše vlasy bez poškození jejich zdraví.

 1. Pokud máte černovlasé nebo světlé hnědé vlasy, neměli byste od prvního očekávání očekávat dobrý výsledek: pouze s tmavými vlasy můžete zesvětlit peroxidem vodíku, ale není to bezpečné.
 2. Tvrdé kudrlinky budou také těžké, aby to bylo lehčí.
 3. Křehké, rozštěpené, ztenčené, padající vlasy, musíte se nejprve uzdravit, jinak byste mohli výrazně zhoršit jejich stav.
 4. Proveďte tento postup maximálně jednou za dva měsíce, jinak poškozujte vlasové folikuly, a to i nejvíce zdánlivě neškodné metody.
 5. Aplikujte zjasňující sloučeniny na mokré, čisté prameny.
 6. Nemusíte je třepat do kořenů.
 7. Skleníkový efekt můžete vytvořit tak, že obalíte hlavu plastovým kloboukem a teplým ručníkem.
 8. Oplachujte bez šamponu, chladné nebo vlažné vody.
 9. Ihned po vyčištění můžete použít klimatizaci po dobu 20-30 minut.
 10. Přirozeně vysušte.
 11. Nehubujte vlasy bezprostředně po perm. Stojí za to čekat nejméně týden.
 12. Po proceduře barvení nepouštějte do bazénu po dobu jednoho týdne: chlór může poskytnout zelený nádech vašim kadeřím.
 13. Šedé vlasy mohou být skryty, pokud předem zpracováváte šedé prameny se speciální smetanou pro osvětlení.
 14. Čím tenčí jsou vlasy, tím méně se hodí na ně.
 15. Otestujte všechny nástroje nejprve na samostatném pramenu.

Pokud znáte tyto nuance a vaše vlasy doma v souladu s nimi, výsledek může překročit všechny vaše aspirace a naděje. Kudrlinky nejen mění svou barvu, ale také se stávají lesklé a hladké, jako kdyby po laminování. Lidové prostředky nejenže je osvěžují bez poškození, ale také je živí a starají se o ně. Zůstává pouze vybrat to, co může sami vyléčit vlasy bez pomoci kadeřníka.
Peroxid vodíku je dobře známým světlem, ale jeho účinky na vlasy jsou poměrně agresivní.

Peroxid vodíku

Zesvětlené vlasy doma jsou již dlouho zvyklé na peroxid vodíku - levné a cenově dostupné. Ale, bohužel, daleko od bezpečí. Tato látka zcela zničí melanin v složení pramenů, poškozuje folikuly, vede k křehkost a vypadávání vlasů. Přesto nebyly dosud vytvořeny efektivnější prostředky pro objasnění. Blondes Peroxide může dosáhnout neuvěřitelně bílého odstínu, brunety - měděně červené, u žen s hnědými vlasy bude výsledek záviset na zdrojové barvě. Abyste minimalizovali poškození, musíte dodržovat určité pokyny, jak zesvětlit vlasy peroxidem vodíku.

 1. Noste brýle, rukavice a staré oblečení, což není škoda.
 2. Umyjte si hlavu a trochu ji osušte ručníkem.
 3. Pročhněte si vlasy
 4. Naplňte stříkací láhev 3% peroxidem (lze ředit vodou 1: 1).
 5. Peroxid jemně sprejte na barvené prameny, začínající od kořenů a končící špičkami.
 6. Omotávejte hlavu plastovou taškou a ručníkem.
 7. Zesvětlení trvá od půl hodiny do hodiny.
 8. Opláchněte studenou vodou bez šamponu.
 9. Použijte kondicionér po dobu půl hodiny. Vypláchnout.

Pokud výsledná barva nevyhovuje vám, můžete postup opakovat, ale ne dříve než za několik dní. A nezapomeňte, že každé zjasnění peroxidu poškodí a poškodí vaše vlasy. Pokud nechcete takové oběti, můžete je osvětlit bez poškození - lidových prostředků. Jen málo lidí ví, že peroxid je snadno nahrazen skořicí a medem.

Pokud máte přírodní tmavé vlasy od přírody, skořice vám to pomůže odlehčit v kombinaci s dalšími přísadami.

Recepty na brunety a hnědé vlasy

Je velmi těžké vytvořit tmavé vlasy blond: budete potřebovat více než jeden postup. Přesto existují velmi účinné prostředky, po jejichž aplikaci se kudrlinky nestanou tak tmavé. Zkuste je rozjasnit pomocí skořice, citronu nebo rebarbory.

Zvýšil jsem se ruský pliv! Podle receptu vesnice! +60 cm po dobu 3 měsíců.

Stlačte šťávu z citronu, promíchejte ve stejném poměru s běžnou vodou, navlhčete prameny s výsledným roztokem po dobu jedné hodiny.

Mixujte kondicionér na vlasy (120 ml) se skořicí (3 lžícemi) a medem (2 lžíce), aplikujte po dobu 30-40 minut.

Citronová šťáva (4 ks) smíchaná s odvarem z heřmánku (500 ml) a stejným množstvím octa s rebarbem, který je třeba předehřát. Zředěte alkohol a med ve výsledném roztoku (vždy 50 ml). Požádejte o půl hodiny.

Výsledky takového vyjasnění tmavých vlasů se skořicí, rebarbem nebo citronem mohou být poprvé potěšeny, ale stále nejsou tak škodlivé jako peroxid vodíku.
Hnědé vlasy doma osvětlují prostě i bez použití silných komponent

Recepty na blond vlasy

Zesvětlení blond vlasů doma by nemělo způsobovat obtíže: jeden postup bude stačit, aby se z nich stalo několik odstínů lehčí. Chcete-li to provést, vařte kefír a cibuli.

Mixujte kefír (50 ml) s brandy (2 lžíce), žloutek, citrónovou šťávu (2 lžíce), balzám na vlasy (1 čajová lžička). Opusťte masku celou noc: doba jejího působení je 8 hodin.

 • S lukem

Smíchejte citrónovou šťávu (2 lžíce), ocot (lžičku), med a strouhanou cibuli (2 polévkové lžíce), přidejte olej z růžového dřeva (5 kapek). Udržujte vlasy po dobu nejméně jedné hodiny. Opláchněte je citronovou vodou (sklenici šťávy na litr vody) a šamponem.

Vědět, jak osvětlit vlasy s lidovými prostředky bez poškození, můžete čas od času uchýlit se k této pokladnici přírodních zdrojů. Hlavním úkolem není zapojit se a pamatovat si, že všechno je dobré v umírněnosti. Neměli byste zkusit různé způsoby osvětlení týdenní: tímto způsobem můžete poškodit kudrlinky a rozloučit se snů o doplnění armády blondů navždy. Proto si myslete stokrát, než experimentujete s barvou vlasů.

Co musíte udělat, abyste si vlasy zrychlila doma

Ženská krása je rájem pro mužský pohled a peklo je pro duše. Krásná může být nazývána jen dobře upravenou ženou a nemá to nic společného s přirozenými rysy obličeje, čarami rtů... Vybíráme, jaký účinek by měla zbytková chuť zanechat.

Vlasy jsou jedním z hlavních ukazatelů ženské krásy. Jsou to drahé dekorace, dávají zvláštnímu kouzlu a milosti poctivému sexu. Dlouhé, lesklé, husté vlasy jsou snem každého z nás. Naneštěstí má jen málo lidí s takovým talentem. Kromě toho postupně zabíjíme zdraví našich kudrlin, vystavujeme je tepelnému ošetření, vymýšlíme komplikovaný styl s použitím různých prostředků a materiálů. A často přinášíme situaci, že vlasy ztrácejí svou životně důležitou aktivitu. Stávají se suché, nudné, nevzhledné a také intenzivně spadnou a vůbec nevyrůstají.

Proces růstu je ovlivněn řadou vnějších a vnitřních faktorů:

 • nedostatek vitamínů;
 • špatné návyky;
 • stres;
 • nesprávná, špatná strava;
 • mechanické poškození;
 • nemoci různých druhů;
 • genetická predispozice (zřídka nalezená).

Proto začněte s přehledem svého životního stylu a stravy. A my odhalíme všechny tajemství péče o vlasy a růst, které vám pomohou být ještě atraktivnější a lepší.

Jak urychlit růst vlasů doma

 • Udělat pravidlo, jak řešit tipy, ne-li každý, pak alespoň jednou za dva měsíce. Ne oříznuté, dělené konce, vyvolávají více ztráty vlasů a nevypadají esteticky příjemné;
 • Proveďte masáž hlavy se speciální masér nebo za pomoci vyhřívaného oleje, který se musí otírat po celém povrchu pokožky hlavy. Jakýkoli zvlhčující, změkčující olej udělá (olivový, kokosový, jojobový...);
 • Jednou týdně použijte bílkoviny namísto masky na vlasy. Oddělte bílé od žloutků, jemně nasypte proteinovou hmotu a aplikujte na celou délku vlasů a kořenů po dobu 5-15 minut a důkladně opláchněte vodou. Pro krátké a střední vlasy je jeden protein dostatečný, po dlouhé, několik;
 • Chraňte vlasy správně! Není mokrý, ale mírně vysušený, jinak poškodíte vlasové folikuly. Použijte hřeben s velkými zuby, nejlépe dřevěný nebo jiný kvalitní materiál;
 • Jíte více proteinových potravin (maso, vejce, ryby, ovoce, zeleninu);
 • Používejte masky a vlasové kondicionéry. Vyživují vlasy potřebnými prvky a poskytují zdravý vzhled a lesk, stejně jako usnadňují nenáviděný proces žehlení všemi. Pro zvýšení efektu mohou přidat éterické oleje, které stimulují růst;
 • Odvar z brambor - skvělé oplachování vlasů. Stačí je umýt hlavou nebo je vypláchnout po umytí, jejich vlasy budou poslušná, hedvábná;
 • Umyjte si vlasy maximálně dvakrát až třikrát týdně. Pokud se mytí provádí každý den, ochranná, přírodní fólie se odvádí z vlasů a jsou vystaveny jakýmkoli škodlivým faktorům;
 • Nezneužívejte stylingové produkty. Pěny, laky, gely, pěny vysušují vlasy a v tomto případě můžete zapomenout na růst;
 • Spánek s uvolněnými vlasy nebo s lehkým šikmým volným svazkem. Pokud jsou vaše vlasy těsné, pak je během spánku zranění;
 • Noste klobouk, klobouk. Nedovolte, aby vlasy přechlazovaly nebo přehřáté. Vyhněte se dlouhodobému vystavení slunci, v chladu bez klobouku;
 • Méně stresu, tančení, sportování, poslech relaxační hudby atd.

Nezapomeňte na všechny vlasy - potřebujete individuální přístup! Vzhledem k struktuře vlasů, tloušťce, tloušťce. Skutečnost, že jedna osoba může být zcela nespokojená s druhou.
Neexistuje vždy finanční příležitost používat profesionální prostředky, a mezi dostupnými, kvalita je jen zřídka. Proto považujeme přirozené, ne drahé možnosti, které můžete udělat s vlastními rukama.

Masky pro růst vlasů doma: recepty

Chlébová maska

V litru teplé vařené vody namočte buničinu z poloviny černého pečiva, po hodině vyjměte zbývající pevné části (pokud existují), promněte směs na kořenech s dobrým třením, omotávejte hlavu ručníkem a vytváříte efekt lázně. Dobře umyjte vlasy a nechte je uschnout.

Hořčičná maska

Namočte jednu lžíci hořčice do 100 ml kefíru po dobu 15 minut. Použijte pouze na kořeny, zabalte hlavu po dobu 15 minut, musí se objevit mírné pocity hoření, pokud máte pocit pálení příliš silný, je nutné jej okamžitě vypláchnout, aby nedošlo k opaření povrchu hlavy. Opláchněte čistou a teplou vodou bez šamponu.

Pivní maska

V půl litru tmavého piva namočte 200 gramů žitného chleba na hodinu před nasáknutím. Pak porazili hmotu pomocí mixéru. Aplikujte 40 minut na čisté vlasy, umyjte teplou vodou.

Pepřová maska

Jedna lžíce pepřové tinktury, citrónové šťávy, medu, rajčatového oleje a 1 žloutek až do hladkosti. Aplikujte směs na kořeny a na všechny vlasy, zabalíme hlavu v balení po dobu jedné hodiny (pokud se nejedná o pocit nepohodlí), pak se umyjte.

Rufová maska

Ropový olej + cibulový džus + med + tekuté mýdlo ve stejném množství, dobře promíchejte. Myčky kadeřeme roztokem a aplikujeme ho na kořenový systém masážními pohyby, chodíme asi dvě hodiny, pak omyjeme hlavou citronovým roztokem, abychom neutralizovali vůni cibule a umývali ji čistou vodou.

Sladká maska

1 vejce + med a rostlinný olej (ve stejném množství, v závislosti na délce vlasů) jsou důkladně promíchány a rozmazány na hlavě po dobu 20-30 minut. Bude to pocit tepla. Dobře umýt vodou a šamponem. Používejte 1-2 krát týdně.

Kvasinková maska

1 bílkovina (nabitá do pěny) + 1 polévková lžíce suchého droždí. Masírujete hlavu, aplikujte směs, zabalte do ručníku po dobu 1 hodiny. Umyjte šamponem.

Olejová maska

Ve stejném množství mícháme lopuchový olej, olivový olej, ricinový olej (mírně zahřátý) a přidáme vitamín E (v tekuté formě). Aplikujeme na hlavu, věnujeme zvláštní pozornost kořínkům a špičkám, teplo, vydržíme alespoň hodinu. Umyjte teplou vodou a šamponem.

Cibulová maska

Cibulová maska: 1 polévková lžíce medu + kaše ze dvou cibulí, míchat a aplikovat na vlasy po dobu 30-40 minut. Omyjte citronovou šťávou.

Vitaminová maska

3 čajové lžičky Dimexidu + vitamíny A, E, D 1 lžička + vitamin B12 (ampulka) + 1 čajová lžička lopuchového oleje + 1 čajová lžička ricinového oleje + 2 čajové lžičky citrónové šťávy. Vše velmi důkladně promícháme, položíme na vlasové kořínky, zabalíme do filmu a nahoře našli froté ručník. Udržujte hodinu intenzivně umýt.

Pozor! Tato maska ​​nemůže být použita během těhotenství a laktace, stejně jako lidé s jaterní a ledvinovou nedostatečností.

Maskovací maska

Bílá hlína podporuje růst vlasů, prodává se v lékárně. Sáček zřeďte vodou do konzistence husté kysané smetany a aplikujte na vlhké vlasy po dobu 15 minut, trochu masírujte pokožku hlavy, opláchněte únik vodou. Pokud máte lupy, použijte žlutou hlínu.

Dodatek k jakékoli masce bude opláchnout vlasy s infuzemi kopřivy, chmelu, lopuchu, heřmánek, šalvěj. Vytvoří silnou skořápku i nejtenčí vlasy.

Jak pěstovat dlouhé vlasy doma

Obecně platí, že růst vlasů závisí na aktivitě folikulů, které v určitých fázích našeho života někdy spí, pak se probudí, takže se tento proces objevuje různými způsoby pro každého.

Aby se probudily folikuly, je nutné zdůraznit pokožku hlavy co nejméně. Je zapotřebí zapomenout na tvrdé kartáče na vlasy, kovové sponky a těsné elastické pásky. A také opustit horké stylingové zařízení (vysoušeče vlasů, natáčky, žehličky, curlingy).

Používejte pouze přírodní produkty pro péči. Normální spánek a správná konstrukce dne také ovlivňují stav vašich vlasů.

Pokud máte jakýkoliv druh onemocnění (hormonální, dermatologická, vaskulární...), nejprve je odstranit a teprve potom začne růst, protože mnoho léků může negativně ovlivnit vlasy, kůži, nehty.

Napijte speciální vitamínové komplexy pro ženy. Obsahují všechny nezbytné minerály, které obohacují celý organismus. Hřeben alespoň dvakrát denně! Tento proces také probouzí folikuly a zvyšuje průtok krve. Postupujte podle tipů, které jste se dozvěděli z našeho článku.

Nezapomeňte! Jen zdravé, dobře upravené, silné vlasy - mohou vyzařovat krásu. Nechejte si ušetřit čas, protože život je trvalá práce na sobě!

Jak změnit barvu vlasů bez barviva?

Není snadné být ženou. Móda je tak neklidná, že nabízí barvení vlasů v různých barvách. Před deseti lety dámy zdvořile obarvily vlasy v červených, kyselých a jasných barvách. Přírodní tóny jsou nyní v módě, ale muži, jejich preference jsou tak změnitelné, že je nemůžete znovu potěšit - buď blondýnky nebo brunetky, které se jim líbí. Po dobré manikúře, soláriu a návštěvě kosmetičky už není žádnou touhu a peníze na drahé barvivo na vlasy. A co dělat? Musíte vědět, jak změnit barvu vlasů bez barviva, a pak nebudete zbytečné problémy.

Trochu historie

Nyní je možné jít do obchodu nebo navštívit kosmetický salon a v jednom postupu změníte barvu vlasů a nikdo vám za to nebude obviňovat (s výjimkou babiček u vchodu, pro které je nejmenší změna v obrazu další důvod klepání). V dávných dobách mělo Rusko na tomto poli zcela odlišná pravidla a názory.

Mnoho žen si uchovalo svou přirozenou barvu vlasů tajemství. To byly důvody. Například mladá dáma, která měla blond vlasy, byla považována za pravou krásu (možná od té doby, kdy muži táhnou blondýnky). Docela žádní dámy s tmavými a červenými vlasy. Lidé říkali, že tato zvířata jsou výsledkem sloučení s ďáblem, jejich duše nejsou čistá a člověk by se měl vyhnout komunikaci s nimi. Spousta slz prolévá matku, aby si vzala své dcery. Tak jsem musel jít na nějaké triky.

Samozřejmě, že v té době nebyli kosmetologové a výzkumné ústavy na vlasy, ale čarodějnice byly poctěny a respektovány. Samozřejmě není mezi všemi. Čarodějnice byly tenké, krásné, protože věděly, jak se o sebe postarat. Věděli tajemství krásy, měli představu o výhodných vlastnostech některých bylin. Společnost však tomu nevěřila a všechny jejich objevy se nazývají výsledkem komunikace s ďáblem. Takové ženy věděly, jak změnit barvu vlasů, a proto se k nim dívky s tmavými vlasy obrátily, aby nezůstaly "v dívkách". Samozřejmě riskovali, protože spojení s čarodějnicí mohlo být potrestáno. Strach a čarodějové, ale kvůli ženské solidaritě ochotně udělali ústupky a poskytly ženám magické lektvary. Zjevně od té doby, co byly recepty v lidu ztraceny, a teď jsou k dispozici.

Osvětlení vlasů

Vzhledem k tomu, že touha stát se světlou blondou zničuje vlasy mnoha dívek, přeměňuje je na vlek, a proto je třeba je odříznout a dlouhou dobu nosit krátký účes, začneme náš příběh o tom, jak zesvětlit vlasy pomocí přírodních barviv.

 • Zlatý stín. Připravte si tinkturu 200 gramů heřmánku, naplněného 1 litrem vroucí vody. Po uplynutí 30 minut přetřete ochucený vývar přes žvýkání. Mokré vlasy s "zázrakem-vodou" a čekat, až vlasy přirozeně vysuší.
 • Světlý blond odstín. Vytvořte směs 0,5 litru bílého vína a 150 gramů kořenu rebarbory. Po dobu 30 minut vaříme směs na oheň a po přiděleném čase kompozici napněte. Nechte "lektvar" suchý a opláchněte vlasy, nechte je vyschnout bez vysoušeče vlasů.
 • Světle zlatý tón 100 gramů vysušeného heřmánku, nalijte do 0,5 litru vařící vody a vaříme půl hodiny a mícháme kompozici čas od času. Potom vypusťte vodu, vytlačte zbývající trávu a přidejte 50 ml 3% peroxidu vodíku. Kompozice se aplikuje na vlasy po dobu 30-40 minut a promyje se šamponem.

Můžete si osvětlit vlasy jinými velmi zajímavými a pravděpodobně známými způsoby:

 • Lemon Použijte citronovou šťávu štětcem nebo přelepte citronový klín nad prameny a vyhněte se slunci. Efekt je zaručen a skvělý!
 • Zlato a citrón. Připravte 4 citróny, 20 gramů měsíčku, 20 gramů gumy, 30 gramů rebarbu, 50 gramů alkoholu, 50 gramů medu a 500 gramů cum. Ze všech součástí připravte objasňující strukturu. Rebarborový kořen a ocot vařte po dobu 10 minut, pak přidáme heřmánek, nealkohol, šťávu z 2 citronů na odvar. Po 5 minutách ochlaďte kompozici a po ochlazení přidejte alkohol, med a šťáv ze zbývajících 2 citronů. Opláchněte vlasy tímto vývarem a přidávejte 2 lžíce. lžíce na 1 litr.
 • Cibule Husk Chcete-li vytvořit zlatý odstín 50 gramů cibule, nalijte 200 mililitrů a vaříme 20 minut. Poté napněte vývar a stlačte prostředek na mokré vlasy. Kompozice nevypláchněte a nevyfoukněte suché vlasy!
 • Acacia med Dejte tento med do vlasů po obvyklém praní. Nechte vlasy namočené medem po dobu 10 hodin, zakryjte je šátek. Po uplynutí této doby opláchněte zbytek vodou. Med vytváří účinek peroxidu vodíku, jen je nahrazuje ve srovnání s tímto nástrojem. Kromě toho se můžete zbavit stopy předchozí barvy, která barvila vlasy.
 • Skořice a med. Upozorňujeme, že tato maska ​​je kontraindikována u osob, které jsou alergické na včelí produkty. Maska vám umožní zesvětlit vlasy o dva tóny, nicméně doporučujeme duplicitní postup, opakovat to jednou za 7 dní. Pokud máte tmavé vlasy, efekt lze vidět přibližně 3-4krát. Připravte následující složky: 4 polévkové lžíce. Lžíce skořice, 100 gramů medu, 2 polévkové lžíce. lžíce balzám nebo vlasové masky. Zahřejte med ve vodní lázni, aniž byste ji přehřívali, aby nedošlo ke zničení jeho příznivých vlastností. Poté přidáme skořici do medu a promícháme. Nechte směs vychladnout a poté do masky doplňte konečnou složku - balzám na vlasy. Znovu promíchejte a opláchněte vlasy šamponem. Aplikujte svou domácí masku na mokré, ručníky vysušené vlasy, česněte prameny, aby každá barva vlasů. Poté, co se ujistíte, že jsou všechny vlasy pokryty výrobkem, obalte si hlavu přilnavým filmem a ručníkem. Po 4 hodinách důkladně omyjte vlasy šamponem a vodou. Mimochodem, taková maska ​​nejen perfektně zesvětluje vlasy, ale má také schopnost pájit dělené konce.
 • Kefír. Tato maska ​​je vyrobena v noci. 50 gramů kefira porazí s vejcem, přidejte 2 polévkové lžíce. lžíce vodky, 1 polévková lžíce. lžíci šamponu a džusu z poloviny citronu. Po vytvoření homogenní hmoty ji aplikujte na vlasy a rovnoměrně rozdělujte vlasy se vzácným hřebenem. Zakryjte hlavu obalem a ručníkem a jděte do postele. Ráno si vlasy dobře vypláchněte. Po takovém barvení kefírem se nejen rozladí vlasy, ale vyroste lépe a bude také nasyceno živinami.
 • Kopřiva a heřmánek. Vezměte 1 polévkovou lžíci. lžíce suchou kopřiva a heřmánek a připravíme vývar přidáním 1 litru vody. Zatímco "lektvar" ochladí, umyjte si vlasy a opláchněte je připravenou směsí. Omotat ručník kolem hlavy o 20 minut. Odstraňte ručník a vlasy vyschnout a pak je navlhčete heřmánekem, který se ředí vodou ve poměru 1: 1. O hodinu později opláchněte vlasy následující infuzí: 2 lžíce. lžíce heřmánek se naplní horkou vodou a zrání po dobu 20 minut, poté se zfiltruje.
 • Čajový čaj Pro tinkturu budete potřebovat: 10 gramů volného čaje, 50 gramů farmaceutické lékárny, 40 gramů vody, 400 mililitrů vody, 200 mililitrů ne-uhličité minerální vody. Přineste vodu do varu, vylijte henu, heřmánku, dlouhý listový čaj a vaříme kompozici po dobu 5 minut. Počkejte, až směs ochladí a teprve potom nalijte vodku. Složení trvá 2-3 dny na tmavém chladném místě. Poté kapalinu vypusťte a zbytek vytlačte. Aplikujte přípravek na čištění vlhkých vlasů (aniž byste je otírali do pokožky hlavy). Po 40 minutách opláchněte vlasy šamponem.
 • Můžete také provádět efektivní vyčesávání vlasů s bílou hennou a rostlinnými oleji. Takové metody jsou však méně bezpečné, protože bílá henna obsahuje velké množství peroxidu vodíku a oleje je třeba kombinovat s velkým množstvím okysličovadla.

Jak udělat vlasy červené?

Chcete-li se stát červenohnědou bestie, můžete použít tyto recepty:

 • Čínský čaj. Pro jednu sklenici potřebujete 3 lžíce čaje. Pak se směs vaří 20 minut, ochladí se a aplikuje se na vlasy po dobu 15 minut. Postup je dokončen promýváním vlasů teplou vařenou vodou bez použití šamponu.
 • Henna. Samozřejmě, hena je také barva, ale její použití naopak má pozitivní vliv na zdraví a růst vlasů. Můžete ho snadno najít v obchodě a připravit směs v poměru uvedeném na obalu. Hlavní věc, kterou zvážíte při nákupu vlastní délky vlasů. Chcete-li barvit krátké vlasy - stačí 1 balení henny, pro střední vlasy je potřeba 2 balení a pro dlouhé vlasy 3-4 balení.
 • Cibule Husk 200 gramů slupky slupky, nalijte 1 litr vroucí vody. Směs musí být udržována ve vodní lázni po dobu 20 minut. Bujón je ochlazen, filtrován a vlasy opláchnuty. Výsledkem je, že na vašich vlasech vidíte jasný zlatý odstín.
 • Cibulová kůra vytváří červenohnědé vlasy. Nalijte sklenici vařené vody s 50 gramy cibulové kůry. Smíchejte směs na nízké teplotě a vařte 20 minut. Poté, co se vývar vstříkne a ochladí, rozetřete jej do pokožky hlavy. Místo čaje můžete také použít černý čaj.

Jak dát vlasům tmavý odstín?

Nejen pro zesvětlení, ale také pro "ztmavnutí" vlasů je možné pomocí tradičních lidových receptů.

 • Mletá káva, která vlasům dodává odrůdu gaštanu. 4 lžičky přírodní mleté ​​kávy nalijte sklenici vroucí vody a dobře promíchejte. Směs se vaří po dobu 5 minut při vysokém ohřátí a přidá se k němu 1 balík henny. Chladte a aplikujte na vlasy. Zakryjte hlavu plastovým obalem a ručníkem. Po 40 minutách umyjte masku teplou vodou a opláchněte, připravte podle následujícího receptu: 1 polévková lžička. lžíce octa se zředí 1 litrem vody. Chcete-li uložit barvu, zopakujte masku každých 7-10 dní.
 • Dubová kůra pro kaštanové vlasy. Nalijte 1 polévková lžíce. lžíci dubové kůry s litrem vroucí vody a vaříme hodinu na nízké teplotě. Po ochlazení je směs aplikována na vlasy po dobu jedné hodiny, vlasy jsou zabaleny filmem a ručníkem. Směs není odmyta a vlasy se přirozeně suší. Místo dubové kůry můžete použít lipovou nebo kopřivu.

Jako vždy, trochu znalosti lidových receptů a vaše přání mohou dělat zázraky. Nezapomeňte, že použití přírodních ingrediencí nejen způsobuje přirozené barvení vlasů, ale má také příznivý vliv na jejich strukturu a růst.

Jak udělat vlasy lehčí?

Mnoho dívek dává přednost blond vlasům. Někdo jim byl přirozeně udělen, zatímco jiní se musí uchýlit k salonním nebo lidovým procedurám. Dnes vám řekneme, jak si vlasy lehčí.

Barva na vlasy

Samozřejmě, nejrychlejší způsob je zbarvení vlasů nebo zvýraznění. Postup lze provádět jak samostatně doma, tak u kadeřníka. Zvláštní barvivo však obsahuje látky, které jsou pro vlasy velmi škodlivé. Kromě toho, protože maloval čas, je nutné zachovat efekt systematickým zbarvením kořenů. Náš článek vám pomůže vybrat barvu. Která barva je lepší, aby se vlasy odlehčily

Peroxid vodíku jako odlehčovací činidlo

Peroxid vodíku pomůže vytvořit tmavší vlasy lehčí.

 1. Umyjte si vlasy šamponem.
 2. Chraňte vlasy dobře.
 3. Používejte staré oblečení, ochranné rukavice a brýle.
 4. Roztok trojúhelníku vodíku s vodou (poměr 1: 1) se zředí.
 5. Naplňte sprejovou lahvičku kapalinou a roztok aplikujte na požadované prameny (od kořenů).
 6. Zakryjte si hlavu v celofánu a nahoře ručníkem.
 7. Oplachujte vlasy vodou po 15-60 minutách (v závislosti na požadovaném výsledku).
 8. Aplikujte na vlasy masku na vlasy.

Pro intenzivnější objasnění lze postup opakovat ve dvou až třech dnech.

Mějte na paměti, že peroxid vodíku působí agresivně na strukturu vlasů a může způsobit ztrátu a zlomení.

Pokud stačí, abyste si vlasy zesílili jedním nebo dvěma tóny, doporučujeme použít tradiční metody.

Lidové způsoby, jak zesvětlit vlasy

Tmavé vlasy

Brunetky a hnědovlasé ženy potřebují vyrábět masky výrobků, jako je citrón, skořice a med.

 • Smíchejte citrónovou šťávu s vařenou vodou ve stejných poměrech a tryskajte s roztokem požadované prameny. Udržujte na vlasy 40-60 minut;
 • Smíchejte jakoukoli značku vlasového kondicionéru s lžící skořice a medu. Aplikujte masku na vlasy a držte asi půl hodiny;
 • Oddělte farmaceutický heřmánek. Přidá se peroxid vodíku (jedna pětina objemu vývaru). Aplikujte roztok na kadeře po dobu 30-40 minut;
 • Oddělte farmaceutický heřmánek. Přidejte glycerin (část objemu odvaru). Aplikujte masku na půl hodiny.

Chcete-li tmavší vlasy lehčí, budete potřebovat několik procedur. Používejte masky dva nebo třikrát týdně.

Blond vlasy

Pro zesvětlení blond nebo červených vlasů stačí jeden postup.

 • Smíchejte balzám na vlasy s třetím šálkem kefír, lžící brandy, žloutkem a lžící citrónové šťávy. Maska se aplikuje na suché čisté vlasy v noci;
 • Smíchejte lžíci citronové šťávy, čajovou lžičku octa a lžíci nakrájené cibule. Do směsi přidáme lžíce medu a několik kapek růžového oleje. Aplikujte na vlasy po dobu jedné hodiny;
 • Aplikujte tekutý med na vlhké čisté vlasy po celé délce. Maska se provádí v noci.

Pro větší efekt po aplikaci jakékoliv masky zabalte hlavu plastovým obalem a pak ručníkem.

Je lepší vytvořit masku na čistých vlasech (nedoporučujeme používat balzám před zahájením procedury).

Po pochopení masky naneste vlasový balzám na vlasy. A pak opláchněte vlasy s heřmánek nebo cibulí odvar. Také vlasy mohou být opláchnuty roztokem vody a citronové šťávy nebo silné infuze černého čaje.

Uvedené přírodní produkty pomohou nejen zvýšit barvu vlasů, ale i posílit vlasy a učinit je poslušnějšími.

Pro Více Informací O Suché Vlasy