logo

Můžu přinést vši a nitky Dichlorvos

Může se to zdát divné, ale mnoho infikovaných lidí si myslí o použití přípravku Dichlorvos pro odstranění vší a nits. Obvykle se v takových situacích používá Dichlorvos pouze ve třech případech:

 1. Když člověk ani nevěří, že nástroj může být nebezpečný při použití přímo na vlasy a pokožku.
 2. A také, když člověk nedůvěřuje jiným prostředkům s modernějšími jmény a akcemi zaměřenými konkrétně proti vši, nebo je již zklamán jejich používáním.
 3. A jak ukazuje praxe, když Dichlorvos banálně odkazuje na nějaký odpuzující hmyz, který vyžaduje postřik. Včetně speciálních pedikulicidních sprejů.

Stejný Dichlorvos, který otrávil šváby a štěnice štěpků uprostřed Chruščovova rozmrazování, dnes není v prodeji: pojmenovaný pro organofosfátovou účinnou složku, tento lék se ukázal jako méně účinný a toxičtější než pyrethroidy, které byly později zahájeny ve výrobě. Výsledkem toho je, že skutečný Dichlorvos byl po dlouhou dobu přerušován a současné léky se stejným názvem obsahují zcela odlišné insekticidy.

Pokud se slovo "Dichlorvos", které se již stalo obyčejným podstatným jménem, ​​chápe jednoduše jako sprejovaný přípravek s insekticidní náplní, zejména speciální stříkací maska ​​jako jsou Nyuda nebo Paranit, potom je to "Dichlorvos" pro vši, které mohou a měly být použity. Nebudeme se zabývat popisem těchto nástrojů - jsou podrobně popsány v příslušných článcích na našich webových stránkách (viz část "Jak se zbavit vši"). Dále budeme mluvit o drogách, které mají na obalu skutečný nápis "Dichlorvos".

Používání Dichlorvosu pro vši je skvělé dobrodružství. Ačkoli tento lék nemá výrazné toxické vlastnosti pro člověka, může způsobit závažné vedlejší účinky, pokud přichází do styku s kůží nebo uvnitř těla (zejména do dýchacího traktu).

Proto je třeba i ošetření prostorů s přípravkem Dichlorvos provádět v osobních ochranných pomůckách (respirátor, gumové rukavice).

Uložení na tělo je přísně zakázáno a pokud uživatel poruší tento pokyn, přebírá plnou odpovědnost za důsledky pouze na sebe.

"Zvedl jsem vši ve vesnici. Léto, dva měsíce odpočinku, diskotéka, strávení noci není jasné, kde a není jasné, s kým. Obecně platí, že týden před odjezdem, jak jsem viděl, že jsem se hnustil, už jsem se posadil. Oni také divoce svědčí. Pro celou vesnici je jedna lékárna a je to trapné, když říkám, že jsem si vši zvedl. Koupil v železářském skladu Dichlofos, řekl, že typ šváby. Nevěděla jsem, jestli je možné vši otrávit s Dichlorvosem, ale myslel jsem si, že jestliže přijme jiné parazity, znamená to, že je přinese. Šla jsem do sprchy, stříkala a začala čekat. Nevím, jak jsou vši, ale okamžitě jsem od něj pokropil a kousal víc než divoce. Kůže začervenala a začala hořet. I když Dichlorvos neudělá, protože ten nový. Rychle jsem si je vypil, vši se stávalo méně. Za pár dní bylo všechno krvavé, pak to prošlo, ale na mém žaludku se objevila vyrážka. Výsledek - Dichlorvos od vši pomáhá, ale je velmi nepříjemné, aby se stáhli. Na hlavě to prostě nemůže vylévat.

Různé Dichlorvos - různé kompozice

Starý Dichlorvos, smradlavý a náročný několik dní na to, aby mohl proniknout do bytu, je dávno minulostí. Aktuální vůně dichlorvosu téměř nemá.

Důvodem jsou různé účinné složky těchto léků:

 • Klasický Dichlorvos obsahuje jako účinnou složku přesně dichlorvos - organofosfátovou sloučeninu schopnou penetrovat hmyzí chitinovou pokrývku do těla a ovlivňující jeho nervový systém. Stejná sloučenina způsobila alergie, vážnou otravu a nervové poruchy u lidí, kteří inhalaci velkého množství drogy.
 • Eco Dichlorvos obsahuje cypermetrin a přírodní pyrethriny, látky extrahované z dalmatských květů heřmánek. Spolu s nimi obsahuje přípravek levandule, který poskytuje příjemnou vůni samotného výrobku.
 • Moderní Dichlorvos Neo také zachoval od svého předchůdce pouze slavné jméno, které nevyžaduje reklamu. Obsahuje piperonylbutoxid, permethrin a cypermethrin - tři účinné insekticidy, které ovlivňují nervový systém hmyzu, ale jsou relativně bezpečné pro člověka a nemají trvalý nepříjemný zápach.

Nicméně i Dichlorvos Neo a Dichlorvos Eco vyžadují velkou péči při manipulaci. Při použití v interiéru je nutné používat osobní ochranné pomůcky a pokud jsou aplikovány na tělo, důkladně je umyjte (a v případě potřeby konzultujte s lékařem). Proto před odstraněním vši Dichlorvos byste měli pečlivě zvážit klady a zápory.

Účinnost vši Dichlorvos

Proti všidům, které dnes prodal Dichlorvos, jsou opravdu účinné. Všechny moderní verze léku obsahují ve svých základech látky, které tak či onak ovlivňují nervový systém hmyzu a způsobují úplnou paralýzu. A všechno se děje za pár minut.

Kromě toho se jakýkoli Dichlorvos vyrábí primárně jako ošetření pro prostory, a proto koncentrace insekticidů v něm je mnohem vyšší než u pedikulicidních šamponů a sprejů. Proto při léčbě těla Dichlofos obecně pomáhá proti vši rychleji a účinněji než speciální prostředky, což do jisté míry přispívá k jeho slávě jako nestandardnímu prostředku proti vši. Měli bychom však vždycky pamatovat na potenciální nebezpečí vysokých koncentrací insekticidů pro osobu samotnou.

"Přišli jsme k matce pro děti a oba mají hlavy jako oholené hlavy jako kuličky. Začalo se to učit, ukázalo se to, zvedl se od někoho z vesnických vší. Samozřejmě ano, ale matka staromódním způsobem se pokoušela otrávit je Dichlorvosem. Sasha nemá nic, zatímco Tema má takovou vyrážku po krku a zádech. Ptal jsem se, říkají, vši se dokonce dostali ven? Ukázalo se, že ne. No, abysme se oklamali, oba oba měli stroj a nechali je opalovat. "

Ale od nits Dichlofos vůbec nepomůže. Všechny součásti moderních verzí nástrojů nemají na ně toxický účinek a nemohou pronikat přes ochranný plášť nití.

Stejně jako mnoho specializovaných pedikulicidů působí Dichlorvos pouze dospělí hmyz a jejich larvy.

Proč nepoužívat Dichlorvos proti vši?

I přes skutečnost, že Dichlofos může skutečně přenášet vši, nemůže být z bezpečnostních důvodů použit pro tyto účely.

Jako účinné složky obsahuje Dichlorvos dostatečné množství silných insekticidů v koncentracích, které umožňují účinnost i proti blechám v otevřených prostorech. Při uvolnění do dýchacího traktu nebo lidského zažívacího traktu mohou tyto látky způsobit otravu, vyrážky, závratě a zvracení.

V některých případech, při použití na zvláště citlivou pokožku, insekticidy vedou k závažným alergickým reakcím, svědění a prodlouženým podrážděním. Je dokonce možné vyvinout generalizovanou alergii s nárůstem mízních uzlin, horečky a horečky.

"Když jsem viděl v dívce vnučku, šel jsem rovnou do lékárny, ukázali mi několik fondů o 250-300 rublech. Byl jsem překvapen a lékárník mi řekl, že, jak říkají, můžete je otrávit Dichlorvosem. Vzpomněl jsem si, jak jsme se před pár lety s manželem vykoupili, když jsme si vybrali štěnice Dichlorvos, a tak jsem okamžitě koupil speciální šampon na 260 rublů a neohrozil to. "

Současně jsou stejné látky, které jsou součástí přípravku Dichlorvos pouze v nižších koncentracích, obsaženy v mnoha speciálních prostředcích pro vší, vysoce účinné, ale současně bezpečné a určené jak pro dospělé, tak pro děti.

Alternativy k přípravku Dichlorvos: bezpečné a účinné prostředky za stejné peníze

Hlavní výhodou přípravku Dichlorvos ve srovnání s jinými produkty vši je nízká cena. Přibližně 60 rublů na láhev, která je v případě potřeby a díky dobrodružství schopná zvládnout celou rodinu - je to velmi levné.

Například Nittifor lotion na bázi permethrinu stojí asi 250 rublů na láhev o objemu 115 ml. Současně však koncentrace samotného permethrinu je nižší než u stejného ekvivalentu Dichlorvos Eco, a proto při správné léčbě hlavy Nittifor ve většině případů nezpůsobuje nežádoucí účinky.

Ale v blízkosti silného aerosolu Dichlorvos Neo para-Plus (sestává z permethrinu, piperonyl butoxidu a malathionu) stojí asi 400 rublů pro láhev o objemu 115 ml. Tento lék je docela účinný proti všem a zánětem a současně je mnohem bezpečnější než aerosol Dichlorvos: Para-Plus může být použit i pro děti s minimálním rizikem komplikací.

Pokud je to možné, Dichlorvos by měl být v každém případě vyřazen a měla by být upřednostňována speciální léčba všemi druhy. A i kdyby neměla jinou možnost, je lepší nechat Dichlorv použít od vši, ale jednoduše si holí vlasy nebo si parazity vytáhne některým z populárních receptů.

Dichlorvos od vši a nití

Všichni jsou obvykle připisováni lidským ektoparazitům (paraziti, kteří žijí na těle), takže někdy stojí za to, že Dichlorvos je používán všemi všemi. Zvláště když se hodně pokoušeli.

Všichni jsou malý hmyz až 5 mm dlouhý, bez křídel, s poměrně velkým břichem, stejně jako tři páry segmentovaných končetin v předním úseku těla. Vedení parazitického životního stylu, krmení lidskou krví. Všudy nebo pedikulóza by měly být ošetřeny co nejdříve, aby se zabránilo nepříjemným následkům.

Účinnost přípravku Dichlorvos při léčbě pedikulózy

Která opatření člověk prostě není připraven jít zbavit se této delikátní, ale nepříjemné pohromy. Farmakologické společnosti nabízejí širokou škálu syntetických nebo přírodních produktů, které jim pomáhají zbavit se tohoto hmyzu. Můžete se obrátit na tradiční medicínu - používat nástroje, které používají jednou naše babičky a dědečkové.

Ale u ruského člověka, ze sovětských časů, hmyz-asociace Dichlorvos pevně seděla v hlavě. Až do nedávné doby byl tento lék považován za nejúčinnější v potírání škůdců a parazitního hmyzu, a proto všichni, kteří čelili problému pedikulózy, si samozřejmě položili otázku, zda může vši odstranit Dichlorvos.

Dichlorvos je název organické sloučeniny, širokospektrálního insekticidu, který byl široce používán pro dezinfekci domácích i průmyslových prostor. Je poměrně bezpečný pro lidi, ale nestojí za to vyrovnat relativní a úplnou bezpečnost.

Při relativní bezpečnosti této látky pro osobu se všeobecně rozumí, že je taková toxicita, že pravděpodobnost úmrtí při otravě touto látkou je velmi malá. To však nezaručuje neexistenci závažných následků po lokálním použití drogy.

Nyní bezpečnější moderní insekticidy na bázi pyrethroidů zcela odstranily Dichlorvos od vši z trhu a dobrý starý ničitel můry a jiného hmyzu byl již dlouho přerušován. Ale pod obvyklým názvem chytrých výrobců činidel proti hmyzu se vyrábějí formulace, které nemají nic společného s Dichlorvosem, a umožňují tak tomu, aby se stala úspěšnou marketingovou značkou pro nevědomé.

Takže Dichlorv vši a nitky jsou používány proto, že:

 • je účinný při zabíjení hmyzu, včetně vší, díky mocnému neurotoxinu, který je součástí jeho složení a který proniká hustým chitinózním pláštěm hmyzu, zabíjí jej v relativně krátkém čase. Používá se však pouze pro ošetření prostor, nábytku, ložního prádla, oblečení. Bylo by naivní věřit tomu, že Dichlorvos může být rychle a bez následků vši;
 • někteří lidé nevidí rozdíl mezi insekticidy pro místní použití a formulace pro léčbu jednotlivých objektů a prostor, odrážejí, zda Dichlorvos pomáhá proti vši a také mylně věří, že je bezpečný pro lidi nebo zvířata;
 • s akutním problémem, který je třeba vyřešit v blízké budoucnosti, ale neexistuje (a nepředpokládá se) dostupnost specializovaných fondů. Jedná se o extrémní měřítko, ve kterém musí člověk hlásit své činy, stejně jako zohlednit možné důsledky po použití insekticidu, který není určen k léčbě lidí a zvířat. Je třeba zvážit všechna rizika předtím, než si myslíte, jak se zbavit vši s Dichlorvosem.

Doporučuje se používat nástroj

Jak je uvedeno výše, tato sloučenina ve formě aerosolu se používá pouze k ošetřování obytných nebo průmyslových prostor od škůdců nebo parazitů. Lze je použít pro zpracování interiérů, nábytku, textilií.

Léčba vši s přípravkem Dichlorvos by měla být prováděna pouze dospělými osobami v dobře větraných prostorách, a to s výhradou veškerých bezpečnostních opatření. Osoba účastnící se dezinsekce musí nutně chránit dýchací cesty respirátorem a rukama rukama. Pokud se insekticid dostane na kůži nebo sliznice, je nutné důkladně opláchnout velkým množstvím vody a v případě atypické reakce těla se poraďte s lékařem.

Kontraindikace a nebezpečí topického podání

Dříve jsme se opakovaně zmínili o toxických účincích přípravku Dichlorvos, když se droga dostává dovnitř nebo na povrch kůže a sliznic. Toto nebezpečí spočívá v toxických účincích prostředků na lidské tělo:

 1. Při aplikaci topicky jako pedikulicidního činidla je pravděpodobnost vzniku všech druhů alergických reakcí extrémně vysoká - zarudnutí, svědění, pálení, otoky tkání, vyrážky ve formě kopřivky, průtok z očí nebo nosu.
 2. U některých, obzvláště závažných případů se může objevit angioedém, dokonce i anafylaktický šok.
 3. Navíc existuje riziko všeobecné otravy těla, která se vyznačuje závratě, bolesti hlavy, zvracením, ztrátou vědomí. V takových případech potřebuje osoba naléhavou hospitalizaci, stejně jako opatření usnadňující rychlé odstranění toxinu z těla.
 4. Pro malé děti a domácí zvířata je intoxikace touto látkou závažnější a může být dokonce smrtelná.
 5. Dichlorvos může také způsobit záchvat u lidí trpících bronchiálním astmatem.

Jak se zbavit všedních a rozzlobených vší? Osvědčený Dichlorvos

Navzdory skutečnosti, že rychlost každodenního růstu narůstá, byl vymyšlen nepředstavitelný počet různých výhod civilizace a primitivní hmyz stále ještě ničí naše životy. Jednou z nich jsou vši. Nikdo není pojištěn, aby se setkal s těmito krveprolomy.

Vzhledem k tomu, že boj proti nim probíhá již více než sto let, získala se spousta finančních prostředků pro každou vkus a tloušťku peněženky, která dokázala vyřešit problém v krátké době. Zjistíme, zda experimentovat nebo dokonce lépe důvěřovat starým osvědčeným Dichlorvosům?

Popis a vlastnosti léčiva

Dichlorvos je široce působící insekticid, který dobře bojuje proti hmyzu.
Jako součást prostředků chlór a fosfor, doslova paralyzuje nervové buňky parazitů, což vede k jejich bezprostřední smrti.
V sovětských dobách to bylo číslo jedna droga v boji proti lezoucímu a létajícímu hmyzu.
To bylo považováno za bezpečné pro lidi, ale pozdější studie ukázaly, že Dichlorvos pro lidské zdraví není tak neškodné.
Po mnoho let se složení léčiva výrazně změnilo, ale nelze jej nazvat neškodným lékem. Můžete jej použít, ale měli byste dodržovat bezpečnostní opatření.

V současné době vyrábíme několik typů nástrojů, které se liší ve složení, ale mají stejnou účinnost:

 • Dichlorvos-Eco - koncentrace a složení se stížností na šetrnost k životnímu prostředí, ale nástroj je efektivní. Páchne jako levandule, což je mnohem lepší než původní vůně.
 • Dichlorvos-Neo je lék bez zápachu, ideální pro lidi s citlivým zápachem nebo alergiemi na silné pachy.
 • Dichlorvos-Universal je stejná vůně, kterou si pamatujeme již od dětství. Jedná se o chyby jako nekompromisně jako v dávných dobách.
 • Dichlorvos-Terminator - produkt bez zápachu.
 • Dichlorvos-Varan - složená z citrónové vůně.

Účinnost dichlorvosu z vší a nití

Může nás Dichlorvos zachránit před všemi? To není nejjednodušší a nejpohodlnější "lék", ale je plně schopen pomoci.

Dichlofos může zničit dospělé vši bez problémů, snadno pronikat pod tenkou chitinovou skořápku parazita a paralyzovat ji.

Efektivita bude dokonce lepší než u léků protidrogové anti-pedikulózy, neboť produkt je vyráběn v aerosolu pro ošetření prostor, který zajišťuje zvýšenou koncentraci insekticidních látek.

Ale s nits není tak jasné. Plášť nití je tak silný, že nástroj nemůže proniknout skrz ni. Proto je možné, že při léčbě pedikulózy s Dichlorvosem bude po určité době nutné opětovné ošetření.

Při častém používání se nástroj stává méně účinným, a proto by neměly být prováděny každodenní manipulace. Doporučená frekvence léčby hlavy přípravkem Dichlorvos, je-li to nutné, 1x za 3 dny.

Návod k použití

Z hlavních vší

Je velmi důležité dodržovat pokyny, protože výrobek je toxický a pokud je používán nesprávně, může vážně poškodit zdraví.

Postup bude vyžadovat rukavice, respirátor (nejlépe, ale pokud ne, pak alespoň lékařská maska ​​pokrývající nos a ústa), plastový sáček bez poškození, ručník a hřeben pro česání vši a nití. Je žádoucí provádět manipulace s oblečením s dlouhým rukávem nebo s pokrytím těla.

 1. Používejte rukavice. Potřete plechovku, vložte ji do sáčku s lékařem a proveďte 2-3 lisy. Rychle položte tašku na hlavu a pevně ji uchopte. Zakryjte si hlavu ručníkem. Je nutné zabránit zablokování otevřené pokožky obalem - čelem, chrámy a ušima. Kontakt drogy s pokožkou by měl být pouze na oblastech postižených parazity. Můžete vytvořit polštář tkaniny kolem obvodu pokožky hlavy, abyste ochránili pokožku před Dichlorvosem co nejvíce.
 2. Je třeba zachovat nápravu na hlavě po dobu 15-30 minut, trvání závisí na stupni zanedbání situace. Zatímco čekáte, hlava je pravděpodobně svědčící a svědící - hmyz, snaží se uniknout, nehyne. Někteří lidé drží bandáž po dobu 40-60 minut, protože se obávají, že za kratší dobu postupu nezemřou všichni jedinci. Není nutné, aby se čas prodloužil, nástroj funguje poměrně rychle, půl hodiny stačí zabít všechny dospělé vši.
 3. Odstraňte obvaz a 2-3 krát propláchněte vlasy šamponem.
 4. Opláchněte roztokem octu (poměr vody a octu 2: 1 nebo 100 ml vody 1 lžíce octa). To je nezbytné k rozpuštění lepidla, které připevňuje nitky na vlasy. Vysušte si vlasy ručníkem. Doporučuje se, aby se ne suché, hřeben klouže snadněji na mokré vlasy, takže je snadněji hřebenit.
 5. Je lepší vyčistit mrtvé parazity a nitky nad bílým papírem nebo látkou pokrytou povrchem, aby zjistili, kdy byly odstraněny všechny hmyz a proces mohl být dokončen.

Od spodních oděvů

Dichlorvos je velmi účinný v boji proti oděvům nebo vši praní. Postup bude vyžadovat rukavice, respirátor, tašky bez poškození. Doporučujeme provádět manipulace na balkoně nebo v jiné dobře větrané místnosti. Doporučuje se, aby to bylo v oblečení, které pokrývá tělo co nejvíce.

 1. V zajetí hmyzu je třeba střílet jeden po druhém a vložit do pytlů, které musí být těsně uzavřeny.
 2. Čekací doba se pohybuje od 20 minut do půl hodiny, pak byste měli dostat věci, dobře je potřást a zavěsit je pro větrání.
 3. Můžete umýt věci pomocí jakéhokoli pracího prostředku při maximální možné teplotě pro každý typ tkaniny. Není nadbytečné a žehlení prádla.
 4. U skříní se také doporučuje provést léčbu dichlorvosem. Po ukončení procedury důkladně vysajte místnost.

Kontraindikace a možné následky

Vzhledem k tomu, že přípravek Dichlorvos není specializovaným prostředkem pro pedikulózu, jeho použití je kontraindikováno:

 • těhotné a kojící ženy;
 • děti do 5 let;
 • lidé trpící kožními chorobami, stejně jako s ranami nebo lézemi na pokožce hlavy;
 • lidé s neuropsychiatrickými poruchami;
 • lidé s onemocněním dýchacích cest.

Negativní důsledky mohou být:

 • svědění;
 • vyrážka;
 • zčervenání kůže;
 • otok;
 • nevolnost a zvracení;
 • alergická reakce;
 • závratě a bolesti hlavy;
 • silný kašel.

Alternativy

Jedním z nejúčinnějších prostředků jsou:

 1. Pair Plus - aerosol pro boj proti škůdcům a lýkům. Efektivní náprava. Může být použita pro děti od 2,5 roku. Proces je rychlejší (stačí počkat 10 minut po postřiku) a vyžaduje menší přípravu ve srovnání s přípravkem Dichlorvos. Hlavní nevýhodou drogy je vysoká cena.
 2. Šampon Veda. Navzdory skutečnosti, že tento šampon, jen umýt hlavu nestačí, musíte aplikovat na pokožku hlavy a sedět s takovou maskou po dobu nejméně 10 minut, a nejlépe až do půl hodiny a pak umyt. Děti do 5 let a osoby s přecitlivělou kůží, stejně jako s ranami na hlavě, jsou kontraindikovány. Střední cena.
 3. Krémové Knicks. Aplikujte na mokré (ne mokré) vlasy, musíte vydržet 10-15 minut, poté opláchnout. Aplikace je možná u dětí od 6 měsíců. Nejvíce rozpočtový nástroj.
 4. Sprej Nyuda. Nástroj je nová generace, absolutně netoxická a vhodná pro lidi jakéhokoli věku, dokonce i pro malé děti. Lék je olejovitá kapalina, jejíž hlavní složkou je dimethikon. Účinky drogy jsou založeny na obalení parazitů filmem, uhynou z udušení. Výrobek má specifický zápach.
 5. Paranit. Jedná se o celou řadu přípravků na bázi Dimeticonu pro každou chuť - šampon, kondicionér, sprej, repelent, lotion a citlivé. Ten je určen pro děti od roku a těhotné. Podstatou je také Dimethicone, ze kterého vši umírají od udušení. Nejběžnější formou léku je sprej. Cena závisí na typu prostředků.

Recenze

Zdálo se mi, že vši jsou z dětství nepříjemné, nestane se to dospělým. Ukázalo se, že to vypadalo. Zpočátku škrábání hlavy nevěnovalo pozornost a pak se to stalo otravným. Jeden strašný večer se dostal do hlavy - a vši tam. Samozřejmě, doma neexistovaly žádné prostředky vši. Ale tam byl Dichlorvos, který nedávno otrávil mravence. Sprchový klobouček, 20 minut trpělivosti, speciální hřeben byl zachován od dětství - a můj problém byl vyřešen. Ano, vůně, ano, je to škodlivé, ale když je to naléhavě potřebné - je to docela dobrá volba. Jakmile je hotovo, zapíchnuté a zapomenuty.

V dětství jsem měl vždy dlouhé vlasy. Divím se na trpělivost mé matky, ale navzdory skutečnosti, že jsem pravidelně nosil vši, jsem si udržel délku vlasů. Kolik způsobů bylo zkoušeno - nezapočítáváte. Samozřejmě mezi nimi byl Dichlofos. Velmi nepříjemný postup, zápach strašný, ale musíte vydržet, nástroj je efektivní. Vzpomínám si, že jsem dospěl k závěru pro sebe - Dichlorvos je rozhodně lepší než kerosen. Teď jsem samozřejmě nepoužíval Dichlorvos, existují bezpečnější a příjemnější způsoby léčby pedikulózy. Nechte je dražší, ale neškodí zdraví.

Po první třídě jsem byl poslán do tábora. Předtím byla koska bezpečně vystřižena, rodiče cítili, že bych našla dobrodružství. První test sestry v táboře odhalil v hlavě vši. Zřejmě ve vlaku jsme se s nimi setkali. Ošetřil nás s Dichlorvosem. Neexistovala žádná omezení pro mou hrůzu, nikdy jsem neměl problémy s všemi dříve. Nikdy nezapomenu na tento hanebný balíček na hlavě a na špinavou vůni. Musíte však přiznat, že metoda je nepříjemná, ale efektivní. Nejsem jediný, kdo má tolik štěstí, že je v celém táboře. Pomohlo to všem, pak jsme byli ještě několikrát zkontrolováni - čistě.

Užitečné video

Léčba pedikulózních lidových léků.

Je možné přenést vši a nitty dichlorvos a jak to dělat

Většina lidí, kteří se potýkají s takovým problémem jako vši, se snaží vyřešit sám a používané nástroje a metody jsou velmi rozmanité. Jedním z nich je právě Dichlofos. Navzdory skutečnosti, že dnes je nabízena široká škála anti-pedikulózních léků ve formě šampónů, masti, sprejů, určité procento kupujících stále dává přednost používání Dichlorvosu před všemi a všemi. Je to bezpečné a jak efektivní je teď?

Obecné informace

Dnešní Dichlorvos je v podstatě nepodobný tomu, který pamatují lidé sovětské éry. Ve skutečnosti z této možnosti výrobci, kteří používali reklamní krok, nechali pouze jméno, které si každý pamatuje.

Dichlorvos aktivně pomáhá vylučovat různé druhy hmyzu, jako jsou blechy, štěnice, šváby, vši. Tento článek popisuje účinnost tohoto léčiva u vší vůní a šupin.

Současná lahev Dichlorvos je naplněna zcela odlišnými, rafinovanějšími, někdy ochucenými látkami. Ale všechny jsou kombinací syntetických (uměle vytvořených) insekticidů a považují se za neškodné lidem.

Pozor! Než se rozhodnete pro zničení vši Dichlorvos, stojí za to pečlivě prozkoumat informace o tom.

Nyní najdete několik druhů této drogy, se všeobecným názvem Dichlorvos. Zde jsou jejich odrůdy:

 • Dichlorvos Neo. Hlavní účinnou látkou v jejím složení je cypermethrin. Charakteristickým znakem tohoto typu je úplná absence vůně. Díky speciálně vybranému složení má silný a téměř okamžitý zásah.
 • Dichlorvos Eco. V tomto provedení je účinnou látkou pyrethrin a kombinace různých insekticidů. K zajištění pohodlí při použití byly také zahrnuty aromatické přísady, v tomto případě - vůně levandule.
 • Dichlorvos Universal. Pomáhá zbavit se mnoha druhů parazitů, nejen vší. Kromě širokého spektra akcí má velmi silnou účinnost. Mezi nevýhody patří nepříjemný zápach.
 • Dichlorvos Varan. Téměř totožné s předchozími možnostmi. Pouze jako vůně používala vůni citronu.
 • Dichlorvos Terminator. Principem působení tohoto léčiva je paralyzující účinek na hmyz dvou hlavních složek: cypermethrin a tetramethrin. Ale pro spotřebitele v praktické aplikaci rozdílů nepostřehnutelně.

V obchodech najdete také produkty zahraničních firem. Z hlediska efektivity a složení je totožné s ruskými léky. Zvláštností je rozšířené používání parfémovaných přísad.

Návod k použití

Pokud se nicméně rozhodne ve prospěch Dichlofosu, pak se doporučuje dodržovat určitý pořádek pro zajištění bezpečnosti postupu. Zde jsou jeho hlavní body:

 1. Není nutné umyt vlasy, ale pokud je ještě vlhké, vysušte ji. Pak je rozdělte na hlavu v malých pramenech.
 2. Namočte kůži rostlinným olejem (může to být slunečnice). Tím zabráníte alergickým reakcím hlavy.
 3. Na čelní straně přiložte obvaz na plátno. Poskytuje bezpečnost pro krk a obličej.
 4. Tělo by mělo být chráněno hadříkem, rukama - rukavicemi. Pro ochranu očí a dýchacích cest je nutné použít brýle a masku (respirátor).
 5. Připravte plastový sáček, jehož vnitřní strana by měla být naplněna obsahem plechovky za 2-3 kliknutí. (Předem dobře protřepejte.) Ihned poté vložte na infikovanou hlavu.
 6. Balení zajistěte látkou a vyhněte se kontaktu s pokožkou na obličeji.
 7. Doporučuje se uchovávat lék 15-20 minut. Pokud jsou nepohodlí ve formě pálení nebo svědění, postup musí být ukončen.
 8. Odstraňte obal a několikrát umýt vlasy několikrát jemným šamponem. Pak - opláchněte vodou octem nebo kyselou šťávou. Pomůže to oddělit vlasy od vlasů a značně usnadní jejich česání.
 9. Zvláštní hřeben s častými zuby (může být zakoupen v lékárně), aby začal důkladně vyčesávat vši a šupiny. Vzhledem k tomu, že všichni paraziti nemohou okamžitě zemřít, doporučuje se to provést přes list bílého papíru.

Je to důležité! Po dokončení procedury je nutné shromáždit veškerý hmyz, zabalit list a zničit ho (lépe ho vypálit).

Pro zaručení úplného zničení parazitů doporučujeme dezinfikovat blízký prostor. Dichlorvos je nutné zpracovat všechny osobní předměty, které přicházejí do styku s nakaženými: hřebeny, kartáče, vlasy. Více informací o hygienickém ošetření pacienta a domu od vši a nití naleznete na našich webových stránkách.

Oděvy a lůžkoviny by měly být také podrobeny úplné dezinfekci. Po dokončení procedury je důležité zajistit dlouhodobé větrání celého obydlí po dobu několika hodin, při přestávkách.

Aby nedošlo k poškození pokožky hlavy a vlasů, doporučujeme v budoucnu provést rehabilitační terapii. Chcete-li to udělat, můžete použít masky z lékárny nebo obchodu, bude také užitečné používat lidové recepty a domácí masky.

Bezpečnostní opatření

Po důkladném prozkoumání úplných informací o této droze by měla být přijata všechna bezpečnostní opatření. To zaručí dosažení požadovaného cíle a nové problémy se nezobrazí. Seznam potřebných akcí:

 • Nejprve je třeba se ujistit o přítomnosti parazitů. Důkladná inspekce všech členů rodiny je nezbytná.
 • Pro postup vytvořit možnost větrání, a lépe - nosit mimo dům.
 • Ujistěte se, že neexistuje žádná intolerance vůči Dichlorvům. K tomu je třeba provést test: aplikujte malé množství spreje na pokožku lokte nebo zadní stranu ruky a nechte 30 minut. Pokud na kůži nebo lidském zdraví nedošlo k žádné alergické reakci, můžete pokračovat.
 • Nezapomeňte předem připravit potřebné položky:
  • župan nebo plech na ochranu těla;
  • odolný plastový sáček, který nevyteká, aby se vešel do hlavy;
  • gumové rukavice;
  • respirátor nebo lékařská maska;
  • brýle;
  • plátna pro hlavu;
  • hřeben pro česání mrtvých parazitů.

Přesné dodržování všech doporučených bodů vám poskytne požadovaný výsledek s maximální bezpečností.

Kontraindikace

Existuje však skupina lidí, kteří absolutně nemohou užívat tento lék ani se všemi bezpečnostními body. Pokud je infikovaná osoba zařazena do následujícího seznamu, přestanete užívat přípravek Dichlorvos:

 • malé děti;
 • lidé s onemocněním dýchacích cest (astma, astmatická bronchitida);
 • lidé s onemocněním nebo zraněním kůže hlavy a / nebo tváře (ekzém, dermatitida, odřeniny, škrábance, modřiny);
 • ženy, které kojí nebo jsou v těhotenství;
 • individuální alergické reakce na tuto drogu.

Nežádoucí účinky

Zanedbání doporučených pravidel při užívání přípravku Dichlorvos může vést k projevům alergických reakcí na kůži nebo dokonce k otravě těla jako celku. Postup by měl být přerušen, pokud se objeví následující příznaky:

 • Nežádoucí reakce na pokožce hlavy (nebo obličeje) vypadá jako vyrážka v podobě červených skvrn nebo otoku, někdy i popáleniny.
 • známky otravy přípravkem Dichlorvos jsou také svědění, pálení, píchání nebo necitlivost kůže.

Nepříznivé nežádoucí účinky tohoto léku mohou nastat při inhalování nebo při přímém kontaktu s krkem a žaludkem během postřiku. Současně pozoroval:

 • reakce na kašel;
 • závratě, vazospasmu hlavy;
 • možné prudké zvýšení teploty.

Je to důležité! Zvláštní pozornost by měla být věnována ochraně očí. Pokud však během procedury zasáhne Dichlorvos, měli byste okamžitě provést opatření: důkladně umýt vodou. Jinak může vést ke vzniku konjunktivitidy.

Pokud lék vstoupí do dýchacích orgánů a do zažívacího traktu, doporučuje se, bez ztráty času, zahájit odstraňování toxinů z těla. K tomu potřebujete:

 • provést výplach žaludku nebo vyvolat zvracení;
 • přijmout adsorpční léčivo (například aktivní uhlí);
 • po nějaké době můžete používat projímadla.
 • během tohoto období se doporučuje konzumovat velké množství tekutin, nejlépe čisté vody.

Všechna tato opatření směřují k intoxikaci těla, proto se doporučuje předem seznámit s možnými důsledky a zásobami potřebných léků.

Náklady na

Cena za nákup Dichlorvosu je v jeho prospěch hlavním argumentem. Je velmi malý a pohybuje se od 60 do 100 rublů na válec. Vzhledem k tomu, že stačí pro několik procedur, může být tato částka cena celého léčebného cyklu. Obsah jednoho kontejneru je také dostačující k dezinfekci blízkého prostoru a osobních předmětů.

Výhody a nevýhody

Výhody:

 • Nepochybné výhody společnosti Dichlofos nepochybně zahrnují její cenu a možnost nákupu v téměř každém obchodě;
 • vysoká "porážka". Je pravda, že k tomu, abychom plně využili výhody, je třeba přísně dodržovat body návodu k použití. V opačném případě se tato důstojnost může obrátit proti vám.

Nevýhody:

 • vysoká toxicita vůči parazitům je pro člověka nebezpečná. Dokonce i když jsou přijata všechna bezpečnostní opatření, zůstává nebezpečí alergické reakce nebo otravy;
 • dlouhá příprava na postup, stejně jako následná opatření činí užívání tohoto léku nepříjemné;
 • potřeba rehabilitační terapie pro vlasy znemožňuje všechny nízké náklady na tuto metodu;
 • Dichlorvos je účinný pouze proti vši a jejich larvám. Chitinózní skořápka nití zabraňuje pronikání účinných látek tohoto léku a některé z nich nemusí zemřít. Plná důvěra v zničení všech parazitů bezprostředně po dokončení postupu nemůže být. Proto je zapotřebí následné důkladné vyčesávání, které musí být provedeno opakovaně po několik dní;
 • dostupnost dalších alternativ v širokém prodeji také neupřednostňuje tuto drogu.

Teď se jen rozhoduje pro sebe: použít nebo nechat Dichlorvos zabít vši hlavy? Odpověď je zřejmá. Použití přípravku Dichlorvos je opodstatněné pouze v jednom, ne tak častém případě: došlo k silné infekci, hrozí její výskyt u jiných lidí a není možnost zakoupit další bezpečnější drogu!

Užitečná videa

Vší hlavy. Jak se zbavit nezvaných hostů?

Vlastnosti a výhody vší dichlorvos - rychlý a účinný způsob, jak se trvale zbavit parazitů

Louse vytváří nejen nepohodlí, ale také nosí nebezpečné nemoci. Dichlorvos od vši, podléhající bezpečnostním pravidlům, nedává vedlejší účinky, ničí parazity a jejich larvy.

Obecné informace

Ochranná známka Dichlorvos je známá na trhu již více než půlstoletí a stává se výrobcem účinné drogy pro domácí parazity. Dichlorvos, používaný pro vší a nitky, je v současnosti jinou sloučeninou.

Co je Dichlorvos

Insekticid je určen pro stříkání uvnitř, pro boj proti štěnici, blchy a švábům. Koncentrace jedu v něm je výrazně vyšší než u přípravků vyrobených pro styk s lidskou kůží. Podle stupně toxicity patří do třídy III. Může být použit jako léčivo pro vší.

Hlavní účinné látky a jejich obsah v insekticidu (%):

 • permetrin - 0,3;
 • cypermethrin - 0,3;
 • piperonyl butoxid - 1,5.

První dvě složky se týkají pyrethroidů, syntetických analogů přírodního jedu obsaženého v dalmatských květech heřmánek. Třetí složka je synergista (posilovač) jejich akcí. Složení aerosolů také zahrnuje organické rozpouštědlo, ethylalkohol, vůni, konzervační činidlo.

K zavedení vosku se vyrábí několik druhů pesticidů ve formě aerosolu:

 • Dichlorvos Eco (vůně levandule);
 • Dichlorvos Neo (bez zápachu);
 • Dichlorvos Universal (ostrý, nepříjemný zápach);
 • Dichlorvos Terminator (bez zápachu);
 • Varan dichlorvos (citronová příchuť).

Hlavní rozdíly se týkají typů parfémových cen vůní. Změny v složení jsou zanedbatelné. Toxický pro vąe je stejný.

Kontraindikace

Chcete-li říci, že "ne" užívání přípravku Dichlorvos by mělo být těhotné, laktající ženy.

 • s bronchiálním astmatem;
 • pneumonie;
 • faryngitida, laryngitida, bronchitida;
 • alergická predispozice;
 • onemocnění pokožky hlavy a přilehlých částí;
 • snížená imunita.

Na pokožce hlavy, krku, uších, čela by neměla být poškrábaná, rány, kterými jed se dostane do přímého krevního řečiště a způsobí otravu. V krtcích, papilomy, pod vlivem insekticidu, může dojít k degeneraci do maligního nádoru. Dichlorvos v očích způsobuje konjunktivitidu.

Insekticid se nevztahuje na děti do 5 let věku, a pokud je virová oblast zalomena.

Nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky z používání prostředků proti vši dochází, když jsou ingredience netolerantní, porušují pravidla použití.

Alergická reakce se projevuje formou svědivých kožních vyrážek, zarudnutí bolestí, roztrhání. Možná vznik angioneurotického šoku, otoky sliznic. V takových případech musíte ventilovat místnost, opláchnout ústa a vzít antihistaminikum. V závažných případech je nutná návštěva lékaře.

Vdechování par z Dichlorvosu může způsobit kašel, závratě a horečku.

Nadměrné používání insekticidu k zabíjení vši během chovu může být škodlivé pro zdraví.

Maximální přípustný obsah Dichlorvosu:

 • v lidském těle - 0,01 miligramů na kilogram hmotnosti;
 • uvnitř - 0,01 miligramů na 1 kubický metr;
 • v přírodě - 0,4 miligramů na 1 kubický metr.

S rostoucími koncentracemi, které přesahují standard, jsou pozorovány známky otravy nervy.

Poškození nervového systému závisí na závažnosti:

1. Slabý stupeň:

 • slintování;
 • bolest břicha;
 • sladká sladká chuť v ústech;
 • nevolnost při jídle.

2. Médium:

 • nerovnováha v pohybech;
 • nekontrolovatelné záškuby svalů na obličeji;
 • ptóza (paralýza svalů horních víček).

3. Závažné:

 • křeče v nohou;
 • stupení;
 • inkontinence jazyka v ústech;
 • čelist.

Chcete-li neutralizovat účinek jedu, musíte oběť dát 200 mililitrů vařené vody tabletami s aktivním uhlím (1 tableta na kilogram hmotnosti). U příznaků středně závažných lézí se dávka zdvojnásobí, následovaná návštěvou lékaře. Těžké použití vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

Vlasy po ošetření přípravkem Dichlorvos mění strukturu: stávají se tuhými, křehkými.

Výhody a nevýhody

1. Zabíjí vši a larvy během několika minut.

2. Malé dávky pro léčbu se mohou používat několikrát.

3. Široké spektrum činností:

 • vši a sršeň;
 • blechy a chyby;
 • šváby a mouchy;
 • komáři a vosy.

4. Nízká cena: 2-4 krát nižší než cena speciálních šampónů, vši spreje.

1. Schopnost získat otravu nervovým jedem s nedbalým zacházením s drogami.

2. Potřeba přípravného období před léčbou.

3. Doba péče o vlasy po expozici pesticidům.

4. Neúčinnost proti nits, která vyžaduje:

 • česání parazitů se speciálním hřebenem;
 • opakujte postup.

Velký sortiment léků, který vám umožňuje získat vousu bez možných vedlejších účinků, jako je Dichlorvos, ovlivňuje úroveň její poptávky.

Dichlorvův účinek na vši a šupiny

Agenti nervů, které jsou součástí Dichlorvosu, jsou typu kontaktu. Pyrethroidy působí na vous, když se dostanou do hmyzu, čímž blokují práci nervového systému. V důsledku toho dochází k paralýze dýchání a ke smrti.

Vši infikují jedem:

 • prostřednictvím dýchacího systému;
 • zažívací trakt;
 • chitinous shell.

Nity mají silnější skořápku než vši, jedy se nemohou rozpustit a proniknout. Použití přípravku Dichlorvos proti nits je zbytečné.

Srovnání s jinými léky

Použití pesticidů je nezbytné ve výjimečných případech, protože neexistují účinky zvláštních léků.

1. Krém Nittifor: analog v přípravku Dichlorvos Neo, s nižší koncentrací permethrinu, nezpůsobuje nežádoucí účinky.

2. Aerosol Para-Plus: obsahuje malathion; nízký toxický, ničí vši a škody.

3. Sprej Nuda: neobsahuje toxické látky, bez vedlejších účinků, je povolen od 3 let věku. Účinek na vší: zablokování respiračního traktu kapalným silikonem (účinná látka - dimethikon). Niti zničí lepivou základnu a usnadní jej hřeben.

4. Krémové knoky: hlavní složka je 1% permethrin. Účinek chemické látky je zmírněn pomocnými přísadami. Neúčinné z nits.

5. Šampón Paranit (citlivý): má dehydratační, dusivý účinek na vousy; nemá vliv na nits; Nemá žádné kontraindikace pro těhotné ženy a děti od prvního roku života.

6. Léky ve formě pilulky:

Pedikulózní léky nepříznivě neovlivňují lidské tělo, včetně dětí, ale jsou jedovaté všem. Tablety se užívají do 2 dnů s opakovaným průběhem týdne.

Pedikulózní léky jsou ve srovnání s přípravkem Dichlorvos drahé, což je důvod, proč se toxický lék užívá k léčbě vši na hlavě u lidí.

Návod k použití

Zpracování se provádí v gumových rukavicích, v respirátorech, v tlustém oděvu s dlouhým rukávem. Místnost musí mít dobré větrání.

Kolik je Dichlorvos na hlavu zachováno od vši závisí na délce vlasů:

 1. Na krátké vlasy. Izolujte obličej, uši, krk pruhem bavlněné tkaniny. Postříkejte vlasy z lahve, a to ze vzdálenosti 20-30 centimetrů dvakrát stisknutím na dávkovači. Nasaďte na hlavu pevný plastový sáček a těsně zatlačte na hranu. Po 40 minutách umyjte vlasy šamponem. Opláchněte octem. Vyschnout Pročtěte hřeben.
 2. Pro uchování dlouhých vlasů se Dichlorvos stříká do plastového sáčku stiskem 2-3krát na postřikovač. Balíček je protřepáván, aby produkt rovnoměrně rozdělil podél stěn a byl položen na hlavu. Doba expozice - 50-60 minut. Pak jsou vlasy omyty šamponem, opláchnuty okyselenou vodou, sušeny, česané všemi a všemi.

Známky toxické expozice jsou detekovány do 24 hodin po aplikaci insekticidu. Aby nedošlo k otravě, je třeba dodržovat všechna bezpečnostní opatření.

Bezpečnostní opatření

Jaká pravidla by měla být použita při zpracování hlavy, pokud spuštěna myš:

1. Provést test na alergie, což způsobí ohnutí loktem.

2. Připravte opravné prostředky pro účastníky v řízení:

 • gumové rukavice;
 • respirátor;
 • silné oblečení s dlouhými rukávy;
 • list nebo široký ručník;
 • brýle;
 • plastový sáček.

3. Připravte mírný šampon, ocot, hřeben.

4. Nepoužívejte výrobek v místnostech s vysokou vlhkostí s otevřeným ohněm.

5. Na konci procedury se ruce umyjí a úst se propláchne vodou. V případě kontaktu s pokožkou se produkt vypláchne pod tekoucí vodou po dobu 2-3 minut. Oči se omyjí teplým, čerstvě připraveným čajem nebo protizánětlivými očními kapkami. Při požití přípravku Dichlorvos, naléhavé výplachy žaludku s velkým objemem vody je zapotřebí hojně okyselený nápoj.

Droga je vysoce toxická nejen pro vší, ale i pro ryby, ještěrky a hady. Ve vlhkém prostředí je nebezpečné pro zvířata, ptáky, lidi.

Náklady na

Cena insekticidu se může pohybovat od 60 do 100 rublů, v závislosti na konkrétním druhu léku.

Dichlorvos od vši a nits: aplikační funkce a recenze

Dichlorvos je aerosol, který je široce používán k ničení hmyzích parazitů. Populární díky své dostupnosti, rychlé akci a nízkým cenám. V sovětských dobách byl Dichlorvos toxičtější, ale nyní způsobuje minimální vedlejší účinky s relativně rychlým ničením hmyzu.

Tento přípravek je obvykle používán jako poslední možnost, kdy jiné zvláštní prostředky nemají žádný účinek, protože Dichlorvos je stále používán k léčbě místností a nábytku kvůli silnému účinku.

Způsob jednání: co a jak to pomáhá

Dichlorvos obsahuje fosfororganické sloučeniny, které pronikají do nervového systému hmyzu skrz skořápku nebo dýchací trakt. Insekticid narušuje práci nervových impulsů a paralyzuje hmyz v co nejkratším čase. Poté zahynou za pár minut.

Nástroj zabije téměř všechny vąe po prvním pouľití (97% parazitů hmyzu). Látka ničí i ty parazity, které jsou poměrně daleko od oblasti postřiku.

Účinnost

Tento lék je skutečně účinný. Rychle proniká do pevné chitinové skořápky hmyzu a rychle ji zabije. Nicméně nástroj bude neúčinný v boji proti nits, které mají hustší skořápku.

Druhy dichlorvosu

 • Classic Dichlorvos. Aktivní složkou je převážně samotný dichlorvos, který rychle proniká pláštěm hmyzu a ničí jeho nervový systém a pak samotný parazitní hmyz. Má poměrně nepříjemný zápach.
 • Dichlorvos Eco. Obsahuje více benigních látek, tzn. Kompozice také obsahuje příchutě (například s vůní levandule).
 • Dichlorvos Neo. Nejmodernější verze Dichlorvosu. Aktivní insekticidy piperonylbutoxid, permetrin a cypermethrin rychle a s minimálními vedlejšími účinky zničí hmyzí parazity.

Nežádoucí účinky: Mám je použít?

Dichlorvos byl dříve považován za zcela neškodný, nicméně bylo prokázáno, že sloučeniny organofosforu působí nejen na nervový systém hmyzu, ale také na člověka. Z vedlejších účinků byly také zjištěny otravy a alergické reakce (svědění, pálení, vyrážka).

Nepoužívejte lék pro děti, těhotné ženy, zvířata a alergie. Lidé s problémy s nachlazením nebo s plícemi by měli být také zpožděni užíváním přípravku Dichlorvos, neboť existuje riziko vzniku astmatu.

Je lepší použít Dichlorvos pro zpracování prostorů a nábytku. Pokud však potřebujete tento nástroj použít pro člověka, musíte si ho vyměnit gumovými rukavicemi, respirátorem nebo lékařskou maskou.

Pozor: Vyhněte se kontaktu s kůží, účinky mohou být velmi odlišné!

Dichlorvos z vší a nití: recenze, pokyny a tipy pro použití

Pediculóza je běžné onemocnění a vši mohou být zvednuty v nejvíce neočekávaném okamžiku, například nakloněním do vozidla k neznámému společníkovi nebo použitím něčeho jiného hřebene. Paraziti žijí v kořenech vlasů a živí se lidskou krví. Rychle se rozmnožují a po chvíli vytvoří celou kolonii. Proto, čím dříve se začne léčba, tím rychleji zmizí paraziti.

Mnoho z nich má Dichlorvos, který je známý jeho smrtícími účinky na šváby, blechy a další parazity. Je však možné odstranit vši Dichlorvos z hlavy osoby? Jak neškodit zdraví, není to nejvhodnější léčba pedikulózy?

Může Dichlorvos odstranit vši z hlavy?

Moderní lék je odlišný od Dichlorvosu, který byl v sovětských dobách. I když je to toxické, někteří se rozhodnou použít, aby dostali všichni ven. Věnujte pozornost vlastnostem léku: koncentrace insekticidů v něm je vyšší než u mnoha specializovaných prostředků proti pedikulóze, protože účinnost léčby může překročit všechny očekávání.

Účinná složka Dichlorvos může mít intestinální nebo kontaktní otravu účinek na vši a šupiny. V některých případech dochází k kombinované akci. Chemické složky pronikají cestou dýchacího ústrojí nebo chitinovým pláštěm. Ale vejce parazitů jsou chráněna trvanlivým povlakem, který zabraňuje pronikání destruktivními látkami. Proto je nutné hřeben skrýt hřebenem nebo znovu zpracovat během týdne.

Dichlofos má neuroparalytický účinek na hmyz, ničí a blokuje nervové impulsy. Po několika minutách dochází k paralýze a smrti parazita. Použití přípravku Dichlorvos umožňuje zabít parazity najednou, ale měli byste si vzpomenout na nebezpečí tohoto nástroje pro lidské tělo, o tom budeme hovořit později.

Druhy a složení Dichlorvosu

Kompozice zahrnuje chlor a fosfor, ale použití jiných složek způsobilo, že droga je méně nebezpečná. Existuje několik typů produktů nazývaných Dichlorvos. Odrůdy:

  Dichlorvos Neo s účinnou látkou - cypermethrin, bez zápachu; výkonné a účinné.

Dichlorvos "Neo" Dichlorvos Eco - sprej obsahuje pyrethrin v kombinaci s různými insekticidy; vůně jako levandule.

Dichlorvos "Eco"

 • Universal vám umožňuje zbavit se nejen vši, ale i jiných parazitů. Jedná se o velmi účinnou drogu, ale s charakteristickým nepříjemným zápachem.
 • Varan dichlorvos je dodáván s citrónovou příchutí. Odstraňuje hmyz a jiné parazity, které sání krve.

  Dichlorvos "Varan" - 2 druhy

 • Dichlorvos Terminator s účinnými látkami cypermethrin a tetramerin. Má paralyzující účinek na krveprolitry.
 • Podobné spreje proti parazitům produkované zahraničními a domácími společnostmi mají podobné složení a jejich účinky se zásadně neliší.

  Jak bezpečný je dichlorvos pro člověka?

  Dávejte pozor! Žádný výrobce na obalu neuvádí údaje o použití přípravku Dichlorvos k léčbě vší nebo vší. Veškerá odpovědnost v případě žádosti spočívá výlučně u spotřebitele. Aby insekticid neškodil zdraví, nezanedbávejte prostředky ochrany a pravidla použití nástroje. Sprej patří do 3. třídy nebezpečí a může být škodlivé pro zdraví.

  Pokud dojde k rázům nebo jinému poškození kůže, insekticid může způsobit silné pocity hoření a vstoupit do krevního oběhu, což způsobí poškození těla zevnitř. Neměli byste řídit postřikovač na nechráněnou kůži, můžete způsobit chemické popáleniny. Ve velkých dávkách způsobuje droga silnou otravu a může způsobit anafylaktický šok a smrt.

  Při stříkání je důležité zajistit, aby v místnosti nebyly žádné děti. Účinek chemického činidla může mít výrazný negativní vliv na tělo dítěte.

  Účinek přípravku Dichlorvos na lidské tělo

  Moderní insekticid je bez zápachu nebo má příjemnou vůni levandule, citronu, ale to neznamená, že lék není pro člověka neškodný. Možné příznaky při otravě lidského těla přípravkem Dichlorvos:

  • červená vyrážka na pokožce hlavy a obličeje, otoky, popáleniny;
  • svědění, pálení, brnění, necitlivost pokožky, která je v kontaktu s léčivem.

  Pokud je toxická látka neúmyslně vdechována nebo nastříkána na ústní sliznici, můžete ji otrávit. Známky takové otravy:

  • kašel;
  • závratě, vazospasmu hlavy;
  • křeče;
  • zduřené lymfatické uzliny;
  • vývoj konjunktivitidy;
  • horečka.

  Pro snížení negativních účinků toxických látek je nutné oči vypláchnout vodou, vyvolat zvracení, proplachovat žaludek. Doporučuje se, aby absorbenty (aktivní uhlí, Smektu) po nějaké době pili laxativum. Je důležité, aby oběť poskytla dostatečné množství čisté pitné vody. Pokud po 3-4 hodinách příznaky nezmizí, měli byste vyhledat kvalifikovanou lékařskou pomoc.

  Pokyny pro použití Dichlorvos Všichni - jak moc to držet

  Abyste snížili poškození těla, při použití spreje doporučujeme dodržovat následující pokyny:

  1. Sprej se nanáší nikoliv na vlasy, ale v sáčku, který je pak nasazen na suché vlasy, nemusíte před zahájením procedury umyt vlasy.
  2. Aby se snížilo riziko alergické reakce, doporučuje se pokožku pokrýt rostlinným olejem.
  3. Při zpracování je zakázáno jíst nebo jíst.
  4. Na přední část přiložte obvaz, který chrání oči a uši před vniknutím škodlivých látek.
  5. Aby se zvýšila zdravotní bezpečnost, před aplikací spreje by mělo být tělo pokryto oděvem, rukavicemi v ruce, brýlemi, ochranou dýchacích orgánů by měla být chráněna respirátorem nebo alespoň lékařskou maskou.
  6. Po použití si umyjte ruce mýdlem a provzdušněte místnost.

  Chcete-li vyčistit vši, musíte 2-3 stlačit sprejovou plechovku a položit na vlasovou plochu hlavy balíček nebo uzavřený uzávěr vlasů. Rozprašujte Dichlorvos přímo do tašky a oblékajte tak, aby se celofán nedotýkal otevřené pokožky. Dokonce i při vysokých všicích je zakázáno ošetřovat vlasy chemickou látkou, existuje nebezpečí při postřiku styku s pokožkou, očima. Taška musí být pohodlně uložena, jinak dojde k pronikání vzduchu a účinnost postupu se sníží. Nahoře zabalené ručníkem. Před použitím musí být tyč otřesena.

  Udržujte Dichlorvos na vlasu 15-20 minut. Pokud dojde k pocitu pálení nebo svědění, postup je ukončen. Je důležité vzít v úvahu okamžik, kdy se vši v současné době aktivně pohybují ve snaze vyhnout se smrti, takže se může objevit svědění.

  Poté je třeba omyjte obsah jemným šamponem, opláchněte vlasy vodou octovým nebo citronovým džusem. Ocet zředěný vodou v poměru 1: 2. Kyslé prostředí odděluje nitky od pramenů a usnadňuje jejich česání.

  Abyste předešli nežádoucím účinkům, vypijte aktivní uhlí nebo mléko. Takže snížíte poškození toxinů na těle. Je však důležité, aby postřikovaný výrobek neklesl na výrobky a léky.

  Kombinace je prováděna s hřebenem s častými zuby, které lze zakoupit v lékárně. Vzhledem k tomu, že všichni nemohou okamžitě zemřít, je třeba je načistit na bílý papír nebo látku, aby bylo snazší vidět a zničit (nejlépe je vypálit).

  Pokud dichlorvos nepomohlo, že je lepší, aby jej znovu použít, a koupit v lékárně účinný lék na vši, která pomůže zbavit vši bez újmy na zdraví.

  Pokud je to nutné, můžete ošetřit oblečení a osobní předměty s Dichlorvosem, poté vetřít pokoj a za půl hodiny, pokrýt oblečení horkou vodou a žehlit je po mytí. Všichni netolerují horké teploty, i když se v záhybech oděvů skrývá jedna z nich, zemře pod vlivem vysoké teploty.

  Vlasy a kůže absorbují škodlivou látku, která může být škodlivá. Chcete-li je obnovit, můžete použít opravy a posílení masky. Mohou být zakoupeny v lékárně nebo vařit sami. Děti by měly dostat komplex minerál-vitamín pro udržení zdraví.

  Silné a slabé stránky

  Dichlorvos proti všem a nits je docela efektivní, je levný, ale může poškodit zdraví. Jeden postřik je dostatečný k zabíjení parazitů a dezinfekci bydlení, zpracování osobních věcí. Insekticid Dichlorvos je docela běžný, můžete ho koupit v jakémkoli domácím obchodě s chemikáliemi nebo v supermarketu.

  Při léčbě pedikulózy má Dichlorvos nevýhody:

  • vysoká toxicita;
  • dlouhá příprava na postup;
  • nutnost provést rehabilitační terapii vlasů a pokožky hlavy.

  Sprej prakticky neovlivňuje nity, protože je důležité pečlivě vykrojit nebo po 2-3 dnech opakovat postup.

  Kontraindikace

  Dichlorvos by neměl být používán:

  • onemocnění bronchopulmonálního systému (astma, atomická bronchitida);
  • přítomnost kožních onemocnění nebo poškození pokožky hlavy (modřiny, ekzém, odřeniny);
  • neuropsychiatrické nemoci;
  • alergická reakce.

  Je kontraindikováno k použití během kojení, těhotenství a dětí do 5 let.

  Recenze

  Marina, Ryazan

  "Nejrychlejší a nejúčinnější lék na pedikulózu je diflofos. Jedna léčba stačí k zabití všech vší. Nejdůležitější je pevné uchycení obalu, nalepil jsem jej na kůži lepicí páskou. Trpěli 20 minut, pečlivě vyčesali a všechno, žádný problém. "

  Irina, oblast Ivanovo

  "Poté, co jsem trávil čas na venkově, zjistil jsem, že dítě (10 let) má vši. Ve vesnickém obchodě vedle Dichlorvosu nebyly žádné jiné drogy. Musel jsem je zpracovat. Paraziti zemřeli, ale na kůži dítěte se objevily vyrážky, proti kterým použily antihistaminika. "

  Světlana, Moskva

  "Mladší dcera přinesla vši ze školy, infikovala starší. Rozhodla jsem se použít osvědčenou spolehlivou metodu nakládanou s dichlórvosem podle doporučení, vypláchnout šamponem a vyčistit. Rozptýlil všechny skříňky, věci. Dům je velký, musel jsem koupit další plechovku. Teď vždy držím jednu rezervu v rezervě. Hlavním úkolem je důkladně vysílat byt. "

  Pro Více Informací O Suché Vlasy