logo

Můžu přinést vši a nitky Dichlorvos

Může se to zdát divné, ale mnoho infikovaných lidí si myslí o použití přípravku Dichlorvos pro odstranění vší a nits. Obvykle se v takových situacích používá Dichlorvos pouze ve třech případech:

 1. Když člověk ani nevěří, že nástroj může být nebezpečný při použití přímo na vlasy a pokožku.
 2. A také, když člověk nedůvěřuje jiným prostředkům s modernějšími jmény a akcemi zaměřenými konkrétně proti vši, nebo je již zklamán jejich používáním.
 3. A jak ukazuje praxe, když Dichlorvos banálně odkazuje na nějaký odpuzující hmyz, který vyžaduje postřik. Včetně speciálních pedikulicidních sprejů.

Stejný Dichlorvos, který otrávil šváby a štěnice štěpků uprostřed Chruščovova rozmrazování, dnes není v prodeji: pojmenovaný pro organofosfátovou účinnou složku, tento lék se ukázal jako méně účinný a toxičtější než pyrethroidy, které byly později zahájeny ve výrobě. Výsledkem toho je, že skutečný Dichlorvos byl po dlouhou dobu přerušován a současné léky se stejným názvem obsahují zcela odlišné insekticidy.

Pokud se slovo "Dichlorvos", které se již stalo obyčejným podstatným jménem, ​​chápe jednoduše jako sprejovaný přípravek s insekticidní náplní, zejména speciální stříkací maska ​​jako jsou Nyuda nebo Paranit, potom je to "Dichlorvos" pro vši, které mohou a měly být použity. Nebudeme se zabývat popisem těchto nástrojů - jsou podrobně popsány v příslušných článcích na našich webových stránkách (viz část "Jak se zbavit vši"). Dále budeme mluvit o drogách, které mají na obalu skutečný nápis "Dichlorvos".

Používání Dichlorvosu pro vši je skvělé dobrodružství. Ačkoli tento lék nemá výrazné toxické vlastnosti pro člověka, může způsobit závažné vedlejší účinky, pokud přichází do styku s kůží nebo uvnitř těla (zejména do dýchacího traktu).

Proto je třeba i ošetření prostorů s přípravkem Dichlorvos provádět v osobních ochranných pomůckách (respirátor, gumové rukavice).

Uložení na tělo je přísně zakázáno a pokud uživatel poruší tento pokyn, přebírá plnou odpovědnost za důsledky pouze na sebe.

"Zvedl jsem vši ve vesnici. Léto, dva měsíce odpočinku, diskotéka, strávení noci není jasné, kde a není jasné, s kým. Obecně platí, že týden před odjezdem, jak jsem viděl, že jsem se hnustil, už jsem se posadil. Oni také divoce svědčí. Pro celou vesnici je jedna lékárna a je to trapné, když říkám, že jsem si vši zvedl. Koupil v železářském skladu Dichlofos, řekl, že typ šváby. Nevěděla jsem, jestli je možné vši otrávit s Dichlorvosem, ale myslel jsem si, že jestliže přijme jiné parazity, znamená to, že je přinese. Šla jsem do sprchy, stříkala a začala čekat. Nevím, jak jsou vši, ale okamžitě jsem od něj pokropil a kousal víc než divoce. Kůže začervenala a začala hořet. I když Dichlorvos neudělá, protože ten nový. Rychle jsem si je vypil, vši se stávalo méně. Za pár dní bylo všechno krvavé, pak to prošlo, ale na mém žaludku se objevila vyrážka. Výsledek - Dichlorvos od vši pomáhá, ale je velmi nepříjemné, aby se stáhli. Na hlavě to prostě nemůže vylévat.

Různé Dichlorvos - různé kompozice

Starý Dichlorvos, smradlavý a náročný několik dní na to, aby mohl proniknout do bytu, je dávno minulostí. Aktuální vůně dichlorvosu téměř nemá.

Důvodem jsou různé účinné složky těchto léků:

 • Klasický Dichlorvos obsahuje jako účinnou složku přesně dichlorvos - organofosfátovou sloučeninu schopnou penetrovat hmyzí chitinovou pokrývku do těla a ovlivňující jeho nervový systém. Stejná sloučenina způsobila alergie, vážnou otravu a nervové poruchy u lidí, kteří inhalaci velkého množství drogy.
 • Eco Dichlorvos obsahuje cypermetrin a přírodní pyrethriny, látky extrahované z dalmatských květů heřmánek. Spolu s nimi obsahuje přípravek levandule, který poskytuje příjemnou vůni samotného výrobku.
 • Moderní Dichlorvos Neo také zachoval od svého předchůdce pouze slavné jméno, které nevyžaduje reklamu. Obsahuje piperonylbutoxid, permethrin a cypermethrin - tři účinné insekticidy, které ovlivňují nervový systém hmyzu, ale jsou relativně bezpečné pro člověka a nemají trvalý nepříjemný zápach.

Nicméně i Dichlorvos Neo a Dichlorvos Eco vyžadují velkou péči při manipulaci. Při použití v interiéru je nutné používat osobní ochranné pomůcky a pokud jsou aplikovány na tělo, důkladně je umyjte (a v případě potřeby konzultujte s lékařem). Proto před odstraněním vši Dichlorvos byste měli pečlivě zvážit klady a zápory.

Účinnost vši Dichlorvos

Proti všidům, které dnes prodal Dichlorvos, jsou opravdu účinné. Všechny moderní verze léku obsahují ve svých základech látky, které tak či onak ovlivňují nervový systém hmyzu a způsobují úplnou paralýzu. A všechno se děje za pár minut.

Kromě toho se jakýkoli Dichlorvos vyrábí primárně jako ošetření pro prostory, a proto koncentrace insekticidů v něm je mnohem vyšší než u pedikulicidních šamponů a sprejů. Proto při léčbě těla Dichlofos obecně pomáhá proti vši rychleji a účinněji než speciální prostředky, což do jisté míry přispívá k jeho slávě jako nestandardnímu prostředku proti vši. Měli bychom však vždycky pamatovat na potenciální nebezpečí vysokých koncentrací insekticidů pro osobu samotnou.

"Přišli jsme k matce pro děti a oba mají hlavy jako oholené hlavy jako kuličky. Začalo se to učit, ukázalo se to, zvedl se od někoho z vesnických vší. Samozřejmě ano, ale matka staromódním způsobem se pokoušela otrávit je Dichlorvosem. Sasha nemá nic, zatímco Tema má takovou vyrážku po krku a zádech. Ptal jsem se, říkají, vši se dokonce dostali ven? Ukázalo se, že ne. No, abysme se oklamali, oba oba měli stroj a nechali je opalovat. "

Ale od nits Dichlofos vůbec nepomůže. Všechny součásti moderních verzí nástrojů nemají na ně toxický účinek a nemohou pronikat přes ochranný plášť nití.

Stejně jako mnoho specializovaných pedikulicidů působí Dichlorvos pouze dospělí hmyz a jejich larvy.

Proč nepoužívat Dichlorvos proti vši?

I přes skutečnost, že Dichlofos může skutečně přenášet vši, nemůže být z bezpečnostních důvodů použit pro tyto účely.

Jako účinné složky obsahuje Dichlorvos dostatečné množství silných insekticidů v koncentracích, které umožňují účinnost i proti blechám v otevřených prostorech. Při uvolnění do dýchacího traktu nebo lidského zažívacího traktu mohou tyto látky způsobit otravu, vyrážky, závratě a zvracení.

V některých případech, při použití na zvláště citlivou pokožku, insekticidy vedou k závažným alergickým reakcím, svědění a prodlouženým podrážděním. Je dokonce možné vyvinout generalizovanou alergii s nárůstem mízních uzlin, horečky a horečky.

"Když jsem viděl v dívce vnučku, šel jsem rovnou do lékárny, ukázali mi několik fondů o 250-300 rublech. Byl jsem překvapen a lékárník mi řekl, že, jak říkají, můžete je otrávit Dichlorvosem. Vzpomněl jsem si, jak jsme se před pár lety s manželem vykoupili, když jsme si vybrali štěnice Dichlorvos, a tak jsem okamžitě koupil speciální šampon na 260 rublů a neohrozil to. "

Současně jsou stejné látky, které jsou součástí přípravku Dichlorvos pouze v nižších koncentracích, obsaženy v mnoha speciálních prostředcích pro vší, vysoce účinné, ale současně bezpečné a určené jak pro dospělé, tak pro děti.

Alternativy k přípravku Dichlorvos: bezpečné a účinné prostředky za stejné peníze

Hlavní výhodou přípravku Dichlorvos ve srovnání s jinými produkty vši je nízká cena. Přibližně 60 rublů na láhev, která je v případě potřeby a díky dobrodružství schopná zvládnout celou rodinu - je to velmi levné.

Například Nittifor lotion na bázi permethrinu stojí asi 250 rublů na láhev o objemu 115 ml. Současně však koncentrace samotného permethrinu je nižší než u stejného ekvivalentu Dichlorvos Eco, a proto při správné léčbě hlavy Nittifor ve většině případů nezpůsobuje nežádoucí účinky.

Ale v blízkosti silného aerosolu Dichlorvos Neo para-Plus (sestává z permethrinu, piperonyl butoxidu a malathionu) stojí asi 400 rublů pro láhev o objemu 115 ml. Tento lék je docela účinný proti všem a zánětem a současně je mnohem bezpečnější než aerosol Dichlorvos: Para-Plus může být použit i pro děti s minimálním rizikem komplikací.

Pokud je to možné, Dichlorvos by měl být v každém případě vyřazen a měla by být upřednostňována speciální léčba všemi druhy. A i kdyby neměla jinou možnost, je lepší nechat Dichlorv použít od vši, ale jednoduše si holí vlasy nebo si parazity vytáhne některým z populárních receptů.

Dichlorvos od vši a nití

Všichni jsou obvykle připisováni lidským ektoparazitům (paraziti, kteří žijí na těle), takže někdy stojí za to, že Dichlorvos je používán všemi všemi. Zvláště když se hodně pokoušeli.

Všichni jsou malý hmyz až 5 mm dlouhý, bez křídel, s poměrně velkým břichem, stejně jako tři páry segmentovaných končetin v předním úseku těla. Vedení parazitického životního stylu, krmení lidskou krví. Všudy nebo pedikulóza by měly být ošetřeny co nejdříve, aby se zabránilo nepříjemným následkům.

Účinnost přípravku Dichlorvos při léčbě pedikulózy

Která opatření člověk prostě není připraven jít zbavit se této delikátní, ale nepříjemné pohromy. Farmakologické společnosti nabízejí širokou škálu syntetických nebo přírodních produktů, které jim pomáhají zbavit se tohoto hmyzu. Můžete se obrátit na tradiční medicínu - používat nástroje, které používají jednou naše babičky a dědečkové.

Ale u ruského člověka, ze sovětských časů, hmyz-asociace Dichlorvos pevně seděla v hlavě. Až do nedávné doby byl tento lék považován za nejúčinnější v potírání škůdců a parazitního hmyzu, a proto všichni, kteří čelili problému pedikulózy, si samozřejmě položili otázku, zda může vši odstranit Dichlorvos.

Dichlorvos je název organické sloučeniny, širokospektrálního insekticidu, který byl široce používán pro dezinfekci domácích i průmyslových prostor. Je poměrně bezpečný pro lidi, ale nestojí za to vyrovnat relativní a úplnou bezpečnost.

Při relativní bezpečnosti této látky pro osobu se všeobecně rozumí, že je taková toxicita, že pravděpodobnost úmrtí při otravě touto látkou je velmi malá. To však nezaručuje neexistenci závažných následků po lokálním použití drogy.

Nyní bezpečnější moderní insekticidy na bázi pyrethroidů zcela odstranily Dichlorvos od vši z trhu a dobrý starý ničitel můry a jiného hmyzu byl již dlouho přerušován. Ale pod obvyklým názvem chytrých výrobců činidel proti hmyzu se vyrábějí formulace, které nemají nic společného s Dichlorvosem, a umožňují tak tomu, aby se stala úspěšnou marketingovou značkou pro nevědomé.

Takže Dichlorv vši a nitky jsou používány proto, že:

 • je účinný při zabíjení hmyzu, včetně vší, díky mocnému neurotoxinu, který je součástí jeho složení a který proniká hustým chitinózním pláštěm hmyzu, zabíjí jej v relativně krátkém čase. Používá se však pouze pro ošetření prostor, nábytku, ložního prádla, oblečení. Bylo by naivní věřit tomu, že Dichlorvos může být rychle a bez následků vši;
 • někteří lidé nevidí rozdíl mezi insekticidy pro místní použití a formulace pro léčbu jednotlivých objektů a prostor, odrážejí, zda Dichlorvos pomáhá proti vši a také mylně věří, že je bezpečný pro lidi nebo zvířata;
 • s akutním problémem, který je třeba vyřešit v blízké budoucnosti, ale neexistuje (a nepředpokládá se) dostupnost specializovaných fondů. Jedná se o extrémní měřítko, ve kterém musí člověk hlásit své činy, stejně jako zohlednit možné důsledky po použití insekticidu, který není určen k léčbě lidí a zvířat. Je třeba zvážit všechna rizika předtím, než si myslíte, jak se zbavit vši s Dichlorvosem.

Doporučuje se používat nástroj

Jak je uvedeno výše, tato sloučenina ve formě aerosolu se používá pouze k ošetřování obytných nebo průmyslových prostor od škůdců nebo parazitů. Lze je použít pro zpracování interiérů, nábytku, textilií.

Léčba vši s přípravkem Dichlorvos by měla být prováděna pouze dospělými osobami v dobře větraných prostorách, a to s výhradou veškerých bezpečnostních opatření. Osoba účastnící se dezinsekce musí nutně chránit dýchací cesty respirátorem a rukama rukama. Pokud se insekticid dostane na kůži nebo sliznice, je nutné důkladně opláchnout velkým množstvím vody a v případě atypické reakce těla se poraďte s lékařem.

Kontraindikace a nebezpečí topického podání

Dříve jsme se opakovaně zmínili o toxických účincích přípravku Dichlorvos, když se droga dostává dovnitř nebo na povrch kůže a sliznic. Toto nebezpečí spočívá v toxických účincích prostředků na lidské tělo:

 1. Při aplikaci topicky jako pedikulicidního činidla je pravděpodobnost vzniku všech druhů alergických reakcí extrémně vysoká - zarudnutí, svědění, pálení, otoky tkání, vyrážky ve formě kopřivky, průtok z očí nebo nosu.
 2. U některých, obzvláště závažných případů se může objevit angioedém, dokonce i anafylaktický šok.
 3. Navíc existuje riziko všeobecné otravy těla, která se vyznačuje závratě, bolesti hlavy, zvracením, ztrátou vědomí. V takových případech potřebuje osoba naléhavou hospitalizaci, stejně jako opatření usnadňující rychlé odstranění toxinu z těla.
 4. Pro malé děti a domácí zvířata je intoxikace touto látkou závažnější a může být dokonce smrtelná.
 5. Dichlorvos může také způsobit záchvat u lidí trpících bronchiálním astmatem.

Je léčba vší a nití dichlorvos účinná?

Jeden z nejstarších a nejznámějších insekticidů, dichlorvos, je nyní používán poměrně vzácně, protože byly vytvořeny mnohem efektivnější a bezpečnější prostředky k odstranění parazitů (vší, nití atd.).

Použité dichlórvos z vší a nití, ale také prostředky schopné zabíjet šváby, můry, některé druhy motýlů. Použití dichlorvosu v moderních skutečnostech je neoprávněné, ale pokud není jiná možnost, je přípustná.

Co je dichlorvos a jak to ovlivňuje vši?

Pro mnoho lidí není skutečnost, že modernita dichlórvosu je zcela odlišná od dichlorvosu v minulosti, zjevná. Rozdíly spočívají nejen v účinnosti a bezpečnosti, ale i ve složení výrobku.

Navzdory zdokonalené technologii výroby tohoto nástroje a zvýšení jeho úrovně bezpečnosti je dichlorvos stále zcela toxický pro člověka a zvířata. Ale pokud je dichlorvos prostě škodlivý pro velké savce, je pro malé parazity smrtelný.

Jednoduše řečeno, otázka, zda mohou být vši infikovány dichlorvosem, okamžitě zmizí. Tento nástroj snadno zabije tato zvířata a na malé množství času.

Dichlorvos je schopen zabíjet parazity působením neuroparalytického účinku. Všichny dichlórvos vstupuje do těla přes vnější obložení nebo dýchací trakt. Současně je parazita, která zemřela samotným lékem, hrozbou pro ostatní, protože se jeho tělo stává slabým zdrojem šíření dichlorvosu.

Je efektivní používat dichlorvos se všemi a je to bezpečné?

Všude mohou být vyloučeny vši a nitky, ale to je zdaleka nejbezpečnější postup, i když jsou přijata všechna opatření. Je relativně bezpečné jedovat vši a nits na všech částech těla s výjimkou hlavy.

Léčba vší pomocí dichlorvosu je vysoce účinná, protože účinná látka činidla je extrémně toxická pro hmyz a různé parazity. Ale tohle není způsob výběru, mnoho specializovaných léků vytvořených k léčbě pouze pedikulózy je mnohem silnější a, což je důležitější, je bezpečnější.

Shrnutí, můžete odpovědět na otázku, zda dichlórvos z vší a nití pomáhá následujícím způsobem: ano, lék je velmi účinný a můžete dostat vši ven. Je to však nebezpečné, není vhodné pro prevenci vší vší a stále se nejedná o maximální účinnost, na rozdíl od specializovaných prostředků.

Kromě toho je tento nástroj přísně zakázán pro děti a těhotné / kojící ženy. Opět platí, že specializované prostředky nemají tuto nevýhodu a prakticky nemají žádné kontraindikace.

Kde a co vši mohou odstranit dichlorvos?

Teoreticky se můžete zbavit vši a nití s ​​dichlorvos v každém místě těla. V praxi to všechno není tak jednoduché a pokud je odstranění parazitů v slabinách a v jiných částech těla mírně škodlivé pro lidské zdraví, odstraňování na hlavě je nebezpečné i při předávkování parami.

Zvláště náchylné k vlivu výparů znamenají ženy, které mohou dokonce ztrácet vědomí při aplikaci dichlorvosu na pokožku hlavy. Smrtelný výsledek takových manipulací je nepravděpodobný, ale nemůže být zcela vyloučen, zejména u lidí s chronickými plicními onemocněními a autoimunitními nemocemi.

Použití aerosolu ve vztahu k dětem je plné téměř zaručené otravy dítěte a otravy mohou být velmi obtížné, dokonce i v kómatu. Totéž platí pro těhotné ženy, které mohou nejen trpět sami, ale také vážně poškodit plod.

S pomocí dichlorvosu je možné odstranit vši a kousky jakéhokoli druhu a na kteroukoli část těla, všechno závisí pouze na účelnosti a bezpečnosti používání tohoto léku.

Způsob použití

Podle popisu aerosolu je zcela zřejmé, že dichlorvos může zabít celou řadu parazitů, včetně vyléčení vši. Známé a nebezpečí tohoto nástroje pro lidské zdraví. Lékaři a vědci kategoricky nedoporučují jeho použití pro pedikulózu, takže její použití spočívá výhradně na vaší odpovědnosti.

Použití tohoto nástroje pro léčbu pedikulózy by mělo být následující:

 1. Postřikujte produkt na parazitních místech v malých množstvích. Jak dlouho je k dispozici rozstřik na vlasy, když není známá pedikulóza, není známo, výzkum nebyl proveden, ale více než 20 minut se nedoporučuje.
 2. Okamžitě po postříkání vlasů byste je měli také položit na infikované věci (je-li to důkazy) a pak je opatrně skládat do sáčků. Můžete také okamžitě rozprašovat dichlorvos v obalu, který byl dříve oblečen.
 3. Po 20 minutách byste měli sprej vypláchnout a toto by mělo být prováděno opatrně, s použitím pravidelného mýdla nebo šamponu.
 4. Věci by měly být zavěšeny na balkon na jeden den, pak je pečlivě umyjte.

Opatření a omezení

Existuje několik pravidel pro používání dichlorvosu se všemi, které významně, ale ne úplně, snižují možné toxické účinky na tělo.

 • rozstřikovat aerosol na oblečení na ulici nebo na balkon, ale v žádném případě v místnostech bytu;
 • rozprašovací aerosol na vlasy by měl být v dobře větraném prostoru, nejlépe nosit respirátor nebo jakýkoli jiný prostředek ochrany dýchacího ústrojí;
 • Pacient by měl být izolován od dětí nebo těhotných žen po dobu několika hodin po aplikaci nástroje, navíc děti a těhotné ženy by neměly být ve stejné místnosti s pacientem a používat nástroj;
 • při nanášení aerosolu se ujistěte, že se nedostane na sliznice, protože to má vážné následky.

Likvidace dichlorvosu od vši a nití se nedoporučuje absolutně všem lidem, ale pro určitý okruh lidí je tento způsob léčby vůbec zakázán. Mluvíme o osobách s těmito nemocemi:

 • bronchiální astma;
 • chronická obstrukční plicní nemoc;
 • akutní infekční procesy v dýchacích cestách;
 • alergický na složky dichlorvosu;
 • zánětlivých nebo alergických onemocnění pokožky, na které chcete aplikovat aerosol.

Demonstrace dichlorvos (video)

Kde koupit a kolik?

Dichlorvos lze zakoupit v téměř každém obchodě prodávajícím výrobky pro domácnost nebo repelenty proti hmyzu. V průměru je cena 60 rublů (údaje na konci roku 2016) v jakémkoli regionu Ruské federace.

Pokud byste chtěli léčit pedikulózu pomocí tohoto aerosolu, vyžaduje se předběžná konzultace s lékařem (terapeut, specialistka na infekční onemocnění, mykolog, parazitolog) ohledně vhodnosti a bezpečnosti léčby tímto způsobem.

Jak se zbavit všedních a rozzlobených vší? Osvědčený Dichlorvos

Navzdory skutečnosti, že rychlost každodenního růstu narůstá, byl vymyšlen nepředstavitelný počet různých výhod civilizace a primitivní hmyz stále ještě ničí naše životy. Jednou z nich jsou vši. Nikdo není pojištěn, aby se setkal s těmito krveprolomy.

Vzhledem k tomu, že boj proti nim probíhá již více než sto let, získala se spousta finančních prostředků pro každou vkus a tloušťku peněženky, která dokázala vyřešit problém v krátké době. Zjistíme, zda experimentovat nebo dokonce lépe důvěřovat starým osvědčeným Dichlorvosům?

Popis a vlastnosti léčiva

Dichlorvos je široce působící insekticid, který dobře bojuje proti hmyzu.
Jako součást prostředků chlór a fosfor, doslova paralyzuje nervové buňky parazitů, což vede k jejich bezprostřední smrti.
V sovětských dobách to bylo číslo jedna droga v boji proti lezoucímu a létajícímu hmyzu.
To bylo považováno za bezpečné pro lidi, ale pozdější studie ukázaly, že Dichlorvos pro lidské zdraví není tak neškodné.
Po mnoho let se složení léčiva výrazně změnilo, ale nelze jej nazvat neškodným lékem. Můžete jej použít, ale měli byste dodržovat bezpečnostní opatření.

V současné době vyrábíme několik typů nástrojů, které se liší ve složení, ale mají stejnou účinnost:

 • Dichlorvos-Eco - koncentrace a složení se stížností na šetrnost k životnímu prostředí, ale nástroj je efektivní. Páchne jako levandule, což je mnohem lepší než původní vůně.
 • Dichlorvos-Neo je lék bez zápachu, ideální pro lidi s citlivým zápachem nebo alergiemi na silné pachy.
 • Dichlorvos-Universal je stejná vůně, kterou si pamatujeme již od dětství. Jedná se o chyby jako nekompromisně jako v dávných dobách.
 • Dichlorvos-Terminator - produkt bez zápachu.
 • Dichlorvos-Varan - složená z citrónové vůně.

Účinnost dichlorvosu z vší a nití

Může nás Dichlorvos zachránit před všemi? To není nejjednodušší a nejpohodlnější "lék", ale je plně schopen pomoci.

Dichlofos může zničit dospělé vši bez problémů, snadno pronikat pod tenkou chitinovou skořápku parazita a paralyzovat ji.

Efektivita bude dokonce lepší než u léků protidrogové anti-pedikulózy, neboť produkt je vyráběn v aerosolu pro ošetření prostor, který zajišťuje zvýšenou koncentraci insekticidních látek.

Ale s nits není tak jasné. Plášť nití je tak silný, že nástroj nemůže proniknout skrz ni. Proto je možné, že při léčbě pedikulózy s Dichlorvosem bude po určité době nutné opětovné ošetření.

Při častém používání se nástroj stává méně účinným, a proto by neměly být prováděny každodenní manipulace. Doporučená frekvence léčby hlavy přípravkem Dichlorvos, je-li to nutné, 1x za 3 dny.

Návod k použití

Z hlavních vší

Je velmi důležité dodržovat pokyny, protože výrobek je toxický a pokud je používán nesprávně, může vážně poškodit zdraví.

Postup bude vyžadovat rukavice, respirátor (nejlépe, ale pokud ne, pak alespoň lékařská maska ​​pokrývající nos a ústa), plastový sáček bez poškození, ručník a hřeben pro česání vši a nití. Je žádoucí provádět manipulace s oblečením s dlouhým rukávem nebo s pokrytím těla.

 1. Používejte rukavice. Potřete plechovku, vložte ji do sáčku s lékařem a proveďte 2-3 lisy. Rychle položte tašku na hlavu a pevně ji uchopte. Zakryjte si hlavu ručníkem. Je nutné zabránit zablokování otevřené pokožky obalem - čelem, chrámy a ušima. Kontakt drogy s pokožkou by měl být pouze na oblastech postižených parazity. Můžete vytvořit polštář tkaniny kolem obvodu pokožky hlavy, abyste ochránili pokožku před Dichlorvosem co nejvíce.
 2. Je třeba zachovat nápravu na hlavě po dobu 15-30 minut, trvání závisí na stupni zanedbání situace. Zatímco čekáte, hlava je pravděpodobně svědčící a svědící - hmyz, snaží se uniknout, nehyne. Někteří lidé drží bandáž po dobu 40-60 minut, protože se obávají, že za kratší dobu postupu nezemřou všichni jedinci. Není nutné, aby se čas prodloužil, nástroj funguje poměrně rychle, půl hodiny stačí zabít všechny dospělé vši.
 3. Odstraňte obvaz a 2-3 krát propláchněte vlasy šamponem.
 4. Opláchněte roztokem octu (poměr vody a octu 2: 1 nebo 100 ml vody 1 lžíce octa). To je nezbytné k rozpuštění lepidla, které připevňuje nitky na vlasy. Vysušte si vlasy ručníkem. Doporučuje se, aby se ne suché, hřeben klouže snadněji na mokré vlasy, takže je snadněji hřebenit.
 5. Je lepší vyčistit mrtvé parazity a nitky nad bílým papírem nebo látkou pokrytou povrchem, aby zjistili, kdy byly odstraněny všechny hmyz a proces mohl být dokončen.

Od spodních oděvů

Dichlorvos je velmi účinný v boji proti oděvům nebo vši praní. Postup bude vyžadovat rukavice, respirátor, tašky bez poškození. Doporučujeme provádět manipulace na balkoně nebo v jiné dobře větrané místnosti. Doporučuje se, aby to bylo v oblečení, které pokrývá tělo co nejvíce.

 1. V zajetí hmyzu je třeba střílet jeden po druhém a vložit do pytlů, které musí být těsně uzavřeny.
 2. Čekací doba se pohybuje od 20 minut do půl hodiny, pak byste měli dostat věci, dobře je potřást a zavěsit je pro větrání.
 3. Můžete umýt věci pomocí jakéhokoli pracího prostředku při maximální možné teplotě pro každý typ tkaniny. Není nadbytečné a žehlení prádla.
 4. U skříní se také doporučuje provést léčbu dichlorvosem. Po ukončení procedury důkladně vysajte místnost.

Kontraindikace a možné následky

Vzhledem k tomu, že přípravek Dichlorvos není specializovaným prostředkem pro pedikulózu, jeho použití je kontraindikováno:

 • těhotné a kojící ženy;
 • děti do 5 let;
 • lidé trpící kožními chorobami, stejně jako s ranami nebo lézemi na pokožce hlavy;
 • lidé s neuropsychiatrickými poruchami;
 • lidé s onemocněním dýchacích cest.

Negativní důsledky mohou být:

 • svědění;
 • vyrážka;
 • zčervenání kůže;
 • otok;
 • nevolnost a zvracení;
 • alergická reakce;
 • závratě a bolesti hlavy;
 • silný kašel.

Alternativy

Jedním z nejúčinnějších prostředků jsou:

 1. Pair Plus - aerosol pro boj proti škůdcům a lýkům. Efektivní náprava. Může být použita pro děti od 2,5 roku. Proces je rychlejší (stačí počkat 10 minut po postřiku) a vyžaduje menší přípravu ve srovnání s přípravkem Dichlorvos. Hlavní nevýhodou drogy je vysoká cena.
 2. Šampon Veda. Navzdory skutečnosti, že tento šampon, jen umýt hlavu nestačí, musíte aplikovat na pokožku hlavy a sedět s takovou maskou po dobu nejméně 10 minut, a nejlépe až do půl hodiny a pak umyt. Děti do 5 let a osoby s přecitlivělou kůží, stejně jako s ranami na hlavě, jsou kontraindikovány. Střední cena.
 3. Krémové Knicks. Aplikujte na mokré (ne mokré) vlasy, musíte vydržet 10-15 minut, poté opláchnout. Aplikace je možná u dětí od 6 měsíců. Nejvíce rozpočtový nástroj.
 4. Sprej Nyuda. Nástroj je nová generace, absolutně netoxická a vhodná pro lidi jakéhokoli věku, dokonce i pro malé děti. Lék je olejovitá kapalina, jejíž hlavní složkou je dimethikon. Účinky drogy jsou založeny na obalení parazitů filmem, uhynou z udušení. Výrobek má specifický zápach.
 5. Paranit. Jedná se o celou řadu přípravků na bázi Dimeticonu pro každou chuť - šampon, kondicionér, sprej, repelent, lotion a citlivé. Ten je určen pro děti od roku a těhotné. Podstatou je také Dimethicone, ze kterého vši umírají od udušení. Nejběžnější formou léku je sprej. Cena závisí na typu prostředků.

Recenze

Zdálo se mi, že vši jsou z dětství nepříjemné, nestane se to dospělým. Ukázalo se, že to vypadalo. Zpočátku škrábání hlavy nevěnovalo pozornost a pak se to stalo otravným. Jeden strašný večer se dostal do hlavy - a vši tam. Samozřejmě, doma neexistovaly žádné prostředky vši. Ale tam byl Dichlorvos, který nedávno otrávil mravence. Sprchový klobouček, 20 minut trpělivosti, speciální hřeben byl zachován od dětství - a můj problém byl vyřešen. Ano, vůně, ano, je to škodlivé, ale když je to naléhavě potřebné - je to docela dobrá volba. Jakmile je hotovo, zapíchnuté a zapomenuty.

V dětství jsem měl vždy dlouhé vlasy. Divím se na trpělivost mé matky, ale navzdory skutečnosti, že jsem pravidelně nosil vši, jsem si udržel délku vlasů. Kolik způsobů bylo zkoušeno - nezapočítáváte. Samozřejmě mezi nimi byl Dichlofos. Velmi nepříjemný postup, zápach strašný, ale musíte vydržet, nástroj je efektivní. Vzpomínám si, že jsem dospěl k závěru pro sebe - Dichlorvos je rozhodně lepší než kerosen. Teď jsem samozřejmě nepoužíval Dichlorvos, existují bezpečnější a příjemnější způsoby léčby pedikulózy. Nechte je dražší, ale neškodí zdraví.

Po první třídě jsem byl poslán do tábora. Předtím byla koska bezpečně vystřižena, rodiče cítili, že bych našla dobrodružství. První test sestry v táboře odhalil v hlavě vši. Zřejmě ve vlaku jsme se s nimi setkali. Ošetřil nás s Dichlorvosem. Neexistovala žádná omezení pro mou hrůzu, nikdy jsem neměl problémy s všemi dříve. Nikdy nezapomenu na tento hanebný balíček na hlavě a na špinavou vůni. Musíte však přiznat, že metoda je nepříjemná, ale efektivní. Nejsem jediný, kdo má tolik štěstí, že je v celém táboře. Pomohlo to všem, pak jsme byli ještě několikrát zkontrolováni - čistě.

Užitečné video

Léčba pedikulózních lidových léků.

Je možné přenést vši a nitty dichlorvos a jak to dělat

Většina lidí, kteří se potýkají s takovým problémem jako vši, se snaží vyřešit sám a používané nástroje a metody jsou velmi rozmanité. Jedním z nich je právě Dichlofos. Navzdory skutečnosti, že dnes je nabízena široká škála anti-pedikulózních léků ve formě šampónů, masti, sprejů, určité procento kupujících stále dává přednost používání Dichlorvosu před všemi a všemi. Je to bezpečné a jak efektivní je teď?

Obecné informace

Dnešní Dichlorvos je v podstatě nepodobný tomu, který pamatují lidé sovětské éry. Ve skutečnosti z této možnosti výrobci, kteří používali reklamní krok, nechali pouze jméno, které si každý pamatuje.

Dichlorvos aktivně pomáhá vylučovat různé druhy hmyzu, jako jsou blechy, štěnice, šváby, vši. Tento článek popisuje účinnost tohoto léčiva u vší vůní a šupin.

Současná lahev Dichlorvos je naplněna zcela odlišnými, rafinovanějšími, někdy ochucenými látkami. Ale všechny jsou kombinací syntetických (uměle vytvořených) insekticidů a považují se za neškodné lidem.

Pozor! Než se rozhodnete pro zničení vši Dichlorvos, stojí za to pečlivě prozkoumat informace o tom.

Nyní najdete několik druhů této drogy, se všeobecným názvem Dichlorvos. Zde jsou jejich odrůdy:

 • Dichlorvos Neo. Hlavní účinnou látkou v jejím složení je cypermethrin. Charakteristickým znakem tohoto typu je úplná absence vůně. Díky speciálně vybranému složení má silný a téměř okamžitý zásah.
 • Dichlorvos Eco. V tomto provedení je účinnou látkou pyrethrin a kombinace různých insekticidů. K zajištění pohodlí při použití byly také zahrnuty aromatické přísady, v tomto případě - vůně levandule.
 • Dichlorvos Universal. Pomáhá zbavit se mnoha druhů parazitů, nejen vší. Kromě širokého spektra akcí má velmi silnou účinnost. Mezi nevýhody patří nepříjemný zápach.
 • Dichlorvos Varan. Téměř totožné s předchozími možnostmi. Pouze jako vůně používala vůni citronu.
 • Dichlorvos Terminator. Principem působení tohoto léčiva je paralyzující účinek na hmyz dvou hlavních složek: cypermethrin a tetramethrin. Ale pro spotřebitele v praktické aplikaci rozdílů nepostřehnutelně.

V obchodech najdete také produkty zahraničních firem. Z hlediska efektivity a složení je totožné s ruskými léky. Zvláštností je rozšířené používání parfémovaných přísad.

Návod k použití

Pokud se nicméně rozhodne ve prospěch Dichlofosu, pak se doporučuje dodržovat určitý pořádek pro zajištění bezpečnosti postupu. Zde jsou jeho hlavní body:

 1. Není nutné umyt vlasy, ale pokud je ještě vlhké, vysušte ji. Pak je rozdělte na hlavu v malých pramenech.
 2. Namočte kůži rostlinným olejem (může to být slunečnice). Tím zabráníte alergickým reakcím hlavy.
 3. Na čelní straně přiložte obvaz na plátno. Poskytuje bezpečnost pro krk a obličej.
 4. Tělo by mělo být chráněno hadříkem, rukama - rukavicemi. Pro ochranu očí a dýchacích cest je nutné použít brýle a masku (respirátor).
 5. Připravte plastový sáček, jehož vnitřní strana by měla být naplněna obsahem plechovky za 2-3 kliknutí. (Předem dobře protřepejte.) Ihned poté vložte na infikovanou hlavu.
 6. Balení zajistěte látkou a vyhněte se kontaktu s pokožkou na obličeji.
 7. Doporučuje se uchovávat lék 15-20 minut. Pokud jsou nepohodlí ve formě pálení nebo svědění, postup musí být ukončen.
 8. Odstraňte obal a několikrát umýt vlasy několikrát jemným šamponem. Pak - opláchněte vodou octem nebo kyselou šťávou. Pomůže to oddělit vlasy od vlasů a značně usnadní jejich česání.
 9. Zvláštní hřeben s častými zuby (může být zakoupen v lékárně), aby začal důkladně vyčesávat vši a šupiny. Vzhledem k tomu, že všichni paraziti nemohou okamžitě zemřít, doporučuje se to provést přes list bílého papíru.

Je to důležité! Po dokončení procedury je nutné shromáždit veškerý hmyz, zabalit list a zničit ho (lépe ho vypálit).

Pro zaručení úplného zničení parazitů doporučujeme dezinfikovat blízký prostor. Dichlorvos je nutné zpracovat všechny osobní předměty, které přicházejí do styku s nakaženými: hřebeny, kartáče, vlasy. Více informací o hygienickém ošetření pacienta a domu od vši a nití naleznete na našich webových stránkách.

Oděvy a lůžkoviny by měly být také podrobeny úplné dezinfekci. Po dokončení procedury je důležité zajistit dlouhodobé větrání celého obydlí po dobu několika hodin, při přestávkách.

Aby nedošlo k poškození pokožky hlavy a vlasů, doporučujeme v budoucnu provést rehabilitační terapii. Chcete-li to udělat, můžete použít masky z lékárny nebo obchodu, bude také užitečné používat lidové recepty a domácí masky.

Bezpečnostní opatření

Po důkladném prozkoumání úplných informací o této droze by měla být přijata všechna bezpečnostní opatření. To zaručí dosažení požadovaného cíle a nové problémy se nezobrazí. Seznam potřebných akcí:

 • Nejprve je třeba se ujistit o přítomnosti parazitů. Důkladná inspekce všech členů rodiny je nezbytná.
 • Pro postup vytvořit možnost větrání, a lépe - nosit mimo dům.
 • Ujistěte se, že neexistuje žádná intolerance vůči Dichlorvům. K tomu je třeba provést test: aplikujte malé množství spreje na pokožku lokte nebo zadní stranu ruky a nechte 30 minut. Pokud na kůži nebo lidském zdraví nedošlo k žádné alergické reakci, můžete pokračovat.
 • Nezapomeňte předem připravit potřebné položky:
  • župan nebo plech na ochranu těla;
  • odolný plastový sáček, který nevyteká, aby se vešel do hlavy;
  • gumové rukavice;
  • respirátor nebo lékařská maska;
  • brýle;
  • plátna pro hlavu;
  • hřeben pro česání mrtvých parazitů.

Přesné dodržování všech doporučených bodů vám poskytne požadovaný výsledek s maximální bezpečností.

Kontraindikace

Existuje však skupina lidí, kteří absolutně nemohou užívat tento lék ani se všemi bezpečnostními body. Pokud je infikovaná osoba zařazena do následujícího seznamu, přestanete užívat přípravek Dichlorvos:

 • malé děti;
 • lidé s onemocněním dýchacích cest (astma, astmatická bronchitida);
 • lidé s onemocněním nebo zraněním kůže hlavy a / nebo tváře (ekzém, dermatitida, odřeniny, škrábance, modřiny);
 • ženy, které kojí nebo jsou v těhotenství;
 • individuální alergické reakce na tuto drogu.

Nežádoucí účinky

Zanedbání doporučených pravidel při užívání přípravku Dichlorvos může vést k projevům alergických reakcí na kůži nebo dokonce k otravě těla jako celku. Postup by měl být přerušen, pokud se objeví následující příznaky:

 • Nežádoucí reakce na pokožce hlavy (nebo obličeje) vypadá jako vyrážka v podobě červených skvrn nebo otoku, někdy i popáleniny.
 • známky otravy přípravkem Dichlorvos jsou také svědění, pálení, píchání nebo necitlivost kůže.

Nepříznivé nežádoucí účinky tohoto léku mohou nastat při inhalování nebo při přímém kontaktu s krkem a žaludkem během postřiku. Současně pozoroval:

 • reakce na kašel;
 • závratě, vazospasmu hlavy;
 • možné prudké zvýšení teploty.

Je to důležité! Zvláštní pozornost by měla být věnována ochraně očí. Pokud však během procedury zasáhne Dichlorvos, měli byste okamžitě provést opatření: důkladně umýt vodou. Jinak může vést ke vzniku konjunktivitidy.

Pokud lék vstoupí do dýchacích orgánů a do zažívacího traktu, doporučuje se, bez ztráty času, zahájit odstraňování toxinů z těla. K tomu potřebujete:

 • provést výplach žaludku nebo vyvolat zvracení;
 • přijmout adsorpční léčivo (například aktivní uhlí);
 • po nějaké době můžete používat projímadla.
 • během tohoto období se doporučuje konzumovat velké množství tekutin, nejlépe čisté vody.

Všechna tato opatření směřují k intoxikaci těla, proto se doporučuje předem seznámit s možnými důsledky a zásobami potřebných léků.

Náklady na

Cena za nákup Dichlorvosu je v jeho prospěch hlavním argumentem. Je velmi malý a pohybuje se od 60 do 100 rublů na válec. Vzhledem k tomu, že stačí pro několik procedur, může být tato částka cena celého léčebného cyklu. Obsah jednoho kontejneru je také dostačující k dezinfekci blízkého prostoru a osobních předmětů.

Výhody a nevýhody

Výhody:

 • Nepochybné výhody společnosti Dichlofos nepochybně zahrnují její cenu a možnost nákupu v téměř každém obchodě;
 • vysoká "porážka". Je pravda, že k tomu, abychom plně využili výhody, je třeba přísně dodržovat body návodu k použití. V opačném případě se tato důstojnost může obrátit proti vám.

Nevýhody:

 • vysoká toxicita vůči parazitům je pro člověka nebezpečná. Dokonce i když jsou přijata všechna bezpečnostní opatření, zůstává nebezpečí alergické reakce nebo otravy;
 • dlouhá příprava na postup, stejně jako následná opatření činí užívání tohoto léku nepříjemné;
 • potřeba rehabilitační terapie pro vlasy znemožňuje všechny nízké náklady na tuto metodu;
 • Dichlorvos je účinný pouze proti vši a jejich larvám. Chitinózní skořápka nití zabraňuje pronikání účinných látek tohoto léku a některé z nich nemusí zemřít. Plná důvěra v zničení všech parazitů bezprostředně po dokončení postupu nemůže být. Proto je zapotřebí následné důkladné vyčesávání, které musí být provedeno opakovaně po několik dní;
 • dostupnost dalších alternativ v širokém prodeji také neupřednostňuje tuto drogu.

Teď se jen rozhoduje pro sebe: použít nebo nechat Dichlorvos zabít vši hlavy? Odpověď je zřejmá. Použití přípravku Dichlorvos je opodstatněné pouze v jednom, ne tak častém případě: došlo k silné infekci, hrozí její výskyt u jiných lidí a není možnost zakoupit další bezpečnější drogu!

Užitečná videa

Vší hlavy. Jak se zbavit nezvaných hostů?

Mohou být vši odstraněny dichlorvos?

Dichlorvos je známo, že je lékem, který se používá k odstranění mnoha hmyzích parazitů. Jeho hlavní výhodou je vysoká účinnost a nízká cena. V sovětských dobách se věřilo, že tento nástroj je pro člověka bezpečný, ale nedávné studie prokázaly svůj negativní dopad na lidské zdraví, zejména na nervový systém.

Nicméně, pokud budete dodržovat pravidla prevence a přísně dodržovat pokyny pro použití, dichlorvos nepřinese vážné problémy lidskému tělu, ale bude to smrtící jed pro všechny druhy škůdců. Faktem je, že tento lék obsahuje ve svém složení látky, které ovlivňují nervový systém hmyzu a způsobují paralýzu během několika minut.

Dichlorvos všem pomáhá?

Moderní dichlorvos se vážně liší od svých předchůdců sovětských časů ve svém složení a stupni nebezpečí pro lidské zdraví. Nicméně tato droga je vysoce toxická, protože odborníci ji nedoporučují používat jako prostředek proti vši a výronům, aby se zabránilo otravě lidského těla.

Avšak s výskytem prvních příznaků pedikulózy je přípravek stále možný, ale pouze při dodržení všech bezpečnostních opatření as přísným dodržováním pokynů. Pro všechny jeho nedostatky by mělo být známo, že má vysoký stupeň účinnosti a je schopen zničit všechny existující parazity v jednom rozprašování. To znamená, že můžete otrávit šváby a štěnice a mravence.

Jak odstranit instrukce o všudypřítomném chřipce

Používání tohoto nářadí pro vši vyžaduje použití speciálních ochranných pomůcek, které se skládají z tlustých gumových rukavic a zdravotní masky na ochranu nosu a úst či respirátoru.

Vyžaduje několikrát, aby se nádobka potřila lékem bezprostředně před použitím. Vezměte celek, bez děr, plastový sáček, aplikujte jej jedním nebo dvěma lisy přípravku z plechovky, pak položte sáček na hlavu a zabalte jej ručníkem nahoře. Buďte velmi opatrní a ujistěte se, že balení nezachycuje oblasti otevřené pokožky, které nejsou pokryté vlasy (čelo, uši atd.).

V žádném případě by se prostředek neměl používat při aplikaci do styku s kůží rukou a do dýchacího traktu osoby. Je striktně kontraindikováno, aby byl přípravek užíván k jeho individuální intoleranci nebo k jakýmkoli onemocněním dýchacího traktu. Není žádoucí používat přípravek dichlorvos dětem a těhotným ženám.

Kolik je třeba udržet dichlorvos na hlavě vši?

Obvykle se bandáž odstraňuje z obalu po 10 - 30 minutách. Je třeba poznamenat, že během postupu, jak se zbavit vší, může hlava velmi svědit a svědit. To je zcela normální, protože se hmyz snaží uniknout ze smrti kousnutím. Po vyjmutí vaku musíte 2 až 3krát vypláchnout hlavu, aby se přípravek úplně umyl z vlasů, po kterém byste měli začít česat mrtvý hmyz a hmyz.

Dichlorvos na oblečení vši

Při omezování používání nástrojů pro zbavování se vši a nití je třeba poznamenat, že je to co nejúčinnější a nejbezpečnější v boji proti všem tělům.

Zpracování věcí, ve kterých žijí hmyzí paraziti, by mělo být bezpochyby provedeno za použití stávajících bezpečnostních opatření, z nichž hlavní je použití silných gumových rukavic a respirátorů.

Chcete-li odstranit tělo dichlór v těle rychle, není to příliš obtížné. Dostatečně ošetřete oblečení postižené parazity přípravkem a vložte je do sáčků. Doba expozice parazitům je uvedena v návodu k použití jako 15-20 minut. Po ukončení postupu proti škůdcům se zpracovávají oděvy a oděvy, které se používají při chemikáliích při vysokých teplotách.

Pomáhá dichlorvos všem - recenze

Zjistěte, jak účinný přípravek dichlorvos pomůže prověřit lidi, kteří tuto drogu užívali k určenému účelu.

Názory se tak liší, ale většina lidí podle vlastních zkušeností se domnívá, že je možné použít dichlórvos v boji proti vši a všem, když dodržují povinná bezpečnostní opatření a přísné dodržování pokynů. Jeho účinnost je vysoká a parazity mohou být zničeny do 24 hodin. Většina recenzí naznačuje, že nejbezpečnější produkty by měly být považovány za konzervační látky NEO a IVF, které obsahují mnohem méně toxických látek, a proto mohou způsobit menší škody na lidském zdraví.

Dichlorvos z vší a nití: recenze, pokyny a tipy pro použití

Pediculóza je běžné onemocnění a vši mohou být zvednuty v nejvíce neočekávaném okamžiku, například nakloněním do vozidla k neznámému společníkovi nebo použitím něčeho jiného hřebene. Paraziti žijí v kořenech vlasů a živí se lidskou krví. Rychle se rozmnožují a po chvíli vytvoří celou kolonii. Proto, čím dříve se začne léčba, tím rychleji zmizí paraziti.

Mnoho z nich má Dichlorvos, který je známý jeho smrtícími účinky na šváby, blechy a další parazity. Je však možné odstranit vši Dichlorvos z hlavy osoby? Jak neškodit zdraví, není to nejvhodnější léčba pedikulózy?

Může Dichlorvos odstranit vši z hlavy?

Moderní lék je odlišný od Dichlorvosu, který byl v sovětských dobách. I když je to toxické, někteří se rozhodnou použít, aby dostali všichni ven. Věnujte pozornost vlastnostem léku: koncentrace insekticidů v něm je vyšší než u mnoha specializovaných prostředků proti pedikulóze, protože účinnost léčby může překročit všechny očekávání.

Účinná složka Dichlorvos může mít intestinální nebo kontaktní otravu účinek na vši a šupiny. V některých případech dochází k kombinované akci. Chemické složky pronikají cestou dýchacího ústrojí nebo chitinovým pláštěm. Ale vejce parazitů jsou chráněna trvanlivým povlakem, který zabraňuje pronikání destruktivními látkami. Proto je nutné hřeben skrýt hřebenem nebo znovu zpracovat během týdne.

Dichlofos má neuroparalytický účinek na hmyz, ničí a blokuje nervové impulsy. Po několika minutách dochází k paralýze a smrti parazita. Použití přípravku Dichlorvos umožňuje zabít parazity najednou, ale měli byste si vzpomenout na nebezpečí tohoto nástroje pro lidské tělo, o tom budeme hovořit později.

Druhy a složení Dichlorvosu

Kompozice zahrnuje chlor a fosfor, ale použití jiných složek způsobilo, že droga je méně nebezpečná. Existuje několik typů produktů nazývaných Dichlorvos. Odrůdy:

  Dichlorvos Neo s účinnou látkou - cypermethrin, bez zápachu; výkonné a účinné.

Dichlorvos "Neo" Dichlorvos Eco - sprej obsahuje pyrethrin v kombinaci s různými insekticidy; vůně jako levandule.

Dichlorvos "Eco"

 • Universal vám umožňuje zbavit se nejen vši, ale i jiných parazitů. Jedná se o velmi účinnou drogu, ale s charakteristickým nepříjemným zápachem.
 • Varan dichlorvos je dodáván s citrónovou příchutí. Odstraňuje hmyz a jiné parazity, které sání krve.

  Dichlorvos "Varan" - 2 druhy

 • Dichlorvos Terminator s účinnými látkami cypermethrin a tetramerin. Má paralyzující účinek na krveprolitry.
 • Podobné spreje proti parazitům produkované zahraničními a domácími společnostmi mají podobné složení a jejich účinky se zásadně neliší.

  Jak bezpečný je dichlorvos pro člověka?

  Dávejte pozor! Žádný výrobce na obalu neuvádí údaje o použití přípravku Dichlorvos k léčbě vší nebo vší. Veškerá odpovědnost v případě žádosti spočívá výlučně u spotřebitele. Aby insekticid neškodil zdraví, nezanedbávejte prostředky ochrany a pravidla použití nástroje. Sprej patří do 3. třídy nebezpečí a může být škodlivé pro zdraví.

  Pokud dojde k rázům nebo jinému poškození kůže, insekticid může způsobit silné pocity hoření a vstoupit do krevního oběhu, což způsobí poškození těla zevnitř. Neměli byste řídit postřikovač na nechráněnou kůži, můžete způsobit chemické popáleniny. Ve velkých dávkách způsobuje droga silnou otravu a může způsobit anafylaktický šok a smrt.

  Při stříkání je důležité zajistit, aby v místnosti nebyly žádné děti. Účinek chemického činidla může mít výrazný negativní vliv na tělo dítěte.

  Účinek přípravku Dichlorvos na lidské tělo

  Moderní insekticid je bez zápachu nebo má příjemnou vůni levandule, citronu, ale to neznamená, že lék není pro člověka neškodný. Možné příznaky při otravě lidského těla přípravkem Dichlorvos:

  • červená vyrážka na pokožce hlavy a obličeje, otoky, popáleniny;
  • svědění, pálení, brnění, necitlivost pokožky, která je v kontaktu s léčivem.

  Pokud je toxická látka neúmyslně vdechována nebo nastříkána na ústní sliznici, můžete ji otrávit. Známky takové otravy:

  • kašel;
  • závratě, vazospasmu hlavy;
  • křeče;
  • zduřené lymfatické uzliny;
  • vývoj konjunktivitidy;
  • horečka.

  Pro snížení negativních účinků toxických látek je nutné oči vypláchnout vodou, vyvolat zvracení, proplachovat žaludek. Doporučuje se, aby absorbenty (aktivní uhlí, Smektu) po nějaké době pili laxativum. Je důležité, aby oběť poskytla dostatečné množství čisté pitné vody. Pokud po 3-4 hodinách příznaky nezmizí, měli byste vyhledat kvalifikovanou lékařskou pomoc.

  Pokyny pro použití Dichlorvos Všichni - jak moc to držet

  Abyste snížili poškození těla, při použití spreje doporučujeme dodržovat následující pokyny:

  1. Sprej se nanáší nikoliv na vlasy, ale v sáčku, který je pak nasazen na suché vlasy, nemusíte před zahájením procedury umyt vlasy.
  2. Aby se snížilo riziko alergické reakce, doporučuje se pokožku pokrýt rostlinným olejem.
  3. Při zpracování je zakázáno jíst nebo jíst.
  4. Na přední část přiložte obvaz, který chrání oči a uši před vniknutím škodlivých látek.
  5. Aby se zvýšila zdravotní bezpečnost, před aplikací spreje by mělo být tělo pokryto oděvem, rukavicemi v ruce, brýlemi, ochranou dýchacích orgánů by měla být chráněna respirátorem nebo alespoň lékařskou maskou.
  6. Po použití si umyjte ruce mýdlem a provzdušněte místnost.

  Chcete-li vyčistit vši, musíte 2-3 stlačit sprejovou plechovku a položit na vlasovou plochu hlavy balíček nebo uzavřený uzávěr vlasů. Rozprašujte Dichlorvos přímo do tašky a oblékajte tak, aby se celofán nedotýkal otevřené pokožky. Dokonce i při vysokých všicích je zakázáno ošetřovat vlasy chemickou látkou, existuje nebezpečí při postřiku styku s pokožkou, očima. Taška musí být pohodlně uložena, jinak dojde k pronikání vzduchu a účinnost postupu se sníží. Nahoře zabalené ručníkem. Před použitím musí být tyč otřesena.

  Udržujte Dichlorvos na vlasu 15-20 minut. Pokud dojde k pocitu pálení nebo svědění, postup je ukončen. Je důležité vzít v úvahu okamžik, kdy se vši v současné době aktivně pohybují ve snaze vyhnout se smrti, takže se může objevit svědění.

  Poté je třeba omyjte obsah jemným šamponem, opláchněte vlasy vodou octovým nebo citronovým džusem. Ocet zředěný vodou v poměru 1: 2. Kyslé prostředí odděluje nitky od pramenů a usnadňuje jejich česání.

  Abyste předešli nežádoucím účinkům, vypijte aktivní uhlí nebo mléko. Takže snížíte poškození toxinů na těle. Je však důležité, aby postřikovaný výrobek neklesl na výrobky a léky.

  Kombinace je prováděna s hřebenem s častými zuby, které lze zakoupit v lékárně. Vzhledem k tomu, že všichni nemohou okamžitě zemřít, je třeba je načistit na bílý papír nebo látku, aby bylo snazší vidět a zničit (nejlépe je vypálit).

  Pokud dichlorvos nepomohlo, že je lepší, aby jej znovu použít, a koupit v lékárně účinný lék na vši, která pomůže zbavit vši bez újmy na zdraví.

  Pokud je to nutné, můžete ošetřit oblečení a osobní předměty s Dichlorvosem, poté vetřít pokoj a za půl hodiny, pokrýt oblečení horkou vodou a žehlit je po mytí. Všichni netolerují horké teploty, i když se v záhybech oděvů skrývá jedna z nich, zemře pod vlivem vysoké teploty.

  Vlasy a kůže absorbují škodlivou látku, která může být škodlivá. Chcete-li je obnovit, můžete použít opravy a posílení masky. Mohou být zakoupeny v lékárně nebo vařit sami. Děti by měly dostat komplex minerál-vitamín pro udržení zdraví.

  Silné a slabé stránky

  Dichlorvos proti všem a nits je docela efektivní, je levný, ale může poškodit zdraví. Jeden postřik je dostatečný k zabíjení parazitů a dezinfekci bydlení, zpracování osobních věcí. Insekticid Dichlorvos je docela běžný, můžete ho koupit v jakémkoli domácím obchodě s chemikáliemi nebo v supermarketu.

  Při léčbě pedikulózy má Dichlorvos nevýhody:

  • vysoká toxicita;
  • dlouhá příprava na postup;
  • nutnost provést rehabilitační terapii vlasů a pokožky hlavy.

  Sprej prakticky neovlivňuje nity, protože je důležité pečlivě vykrojit nebo po 2-3 dnech opakovat postup.

  Kontraindikace

  Dichlorvos by neměl být používán:

  • onemocnění bronchopulmonálního systému (astma, atomická bronchitida);
  • přítomnost kožních onemocnění nebo poškození pokožky hlavy (modřiny, ekzém, odřeniny);
  • neuropsychiatrické nemoci;
  • alergická reakce.

  Je kontraindikováno k použití během kojení, těhotenství a dětí do 5 let.

  Recenze

  Marina, Ryazan

  "Nejrychlejší a nejúčinnější lék na pedikulózu je diflofos. Jedna léčba stačí k zabití všech vší. Nejdůležitější je pevné uchycení obalu, nalepil jsem jej na kůži lepicí páskou. Trpěli 20 minut, pečlivě vyčesali a všechno, žádný problém. "

  Irina, oblast Ivanovo

  "Poté, co jsem trávil čas na venkově, zjistil jsem, že dítě (10 let) má vši. Ve vesnickém obchodě vedle Dichlorvosu nebyly žádné jiné drogy. Musel jsem je zpracovat. Paraziti zemřeli, ale na kůži dítěte se objevily vyrážky, proti kterým použily antihistaminika. "

  Světlana, Moskva

  "Mladší dcera přinesla vši ze školy, infikovala starší. Rozhodla jsem se použít osvědčenou spolehlivou metodu nakládanou s dichlórvosem podle doporučení, vypláchnout šamponem a vyčistit. Rozptýlil všechny skříňky, věci. Dům je velký, musel jsem koupit další plechovku. Teď vždy držím jednu rezervu v rezervě. Hlavním úkolem je důkladně vysílat byt. "

  Pro Více Informací O Suché Vlasy