logo

Masky pro mastné vlasy: recepty a recenze

Vlasy jsou skutečnou dekorací pro krásné dámy v jakémkoli věku. To je důvod, proč všechny ženy věnují vlasům velkou pozornost: péče, růst a zdobení vlasů. Péče o tuto přírodní kadeřnici však může způsobit potíže těm, kteří z té samé přírody kromě vlasů mají aktivní mazové žlázy. Masky na vlasy pomáhají bojovat s nevolností a mastným leskem. Jedná se o velmi populární proceduru v kosmetických salonech, ale pokud máte čas a touhu, můžete ušetřit peníze a udělat domácí masky na vlasy.

Odkud pochází lesk?

Vlasy rychle po prvním koupání ztratí svoji první svěžest a z mnoha důvodů nedrží objem, ale klíčem ke všem těmto činům spočívá práce mazových žláz. Za normálních podmínek by na pokožce hlavy mělo být malé množství tuku, které chrání před vysycháním, kvůli vlivům prostředí. Nicméně, když se takové mazivo stává přijatelnějším, jde o vlasy, takže je nepoškozené, nešikovné a lesklé. Jediným plusem je, že takové vlasy nikdy nevypadají jako hromada slámy, pro kterou je nutná regenerační maska ​​na vlasy. Ale nádherné křivolaké kadeřnice se nemůžou chlubit.

Suchý šampon umožňuje rychle upravit situaci s mastnými vlasy

Problém nepochází sám: po zvýšení sekrece mazových žláz jsou lupiny, svědění a vypadávání vlasů. Nejlepší masky na vlasy jsou prostředky, které nejenže odstraní přebytečný blubber, ale také odstraní příčinu všech nemocí.

Jak se vypořádat s mastnými vlasy?

 1. Specializované šampony. Vlasová kosmetika může maskovat a prodloužit svěžest vlasů, ale takové potěšení a pohodlí mohou být drahé.
 2. Suchý šampon. Tento nástroj vám umožní rychle upravit situaci s mastnými vlasy. Výhodou je, že nemusíte trávit čas s vysycháním vlasů, postačí se aplikovat make-up, rozložit hustý hřeben, hřeben a vše připraveno. Namísto syntetických drahých šamponů můžete používat pravidelné otruby, celozrnnou mouku, mleté ​​obiloviny. Nevýhodou přirozené náhrady je nedostatek příjemné vůně a dodatečné vybavení kosmetiky.
 3. Mytí vlasů bylin. Je vhodná pro všechny bez výjimky, ale lidové metody mohou vyschnout pokožku hlavy, což vede k lupům a vlasovým folikulům. Například odkapávání heřmánek, nanuce, kopřivy, lipy a mnoha dalších léčivých rostlin pomůže obnovit pokožku hlavy, ale nedoporučuje se používat více než jednou týdně.
 4. Masky na vlasy pro pokožku hlavy. Tento postup vám umožní komplexně řešit příliš aktivní sekreci tuku, a to ovlivnit žlázy a odstranit tuk na samotných vlasech a obnovit mikroflóru pokožky hlavy. Můžete si udělat masky pro mastné vlasy ve speciálním kosmetickém salonu, stejně jako doma.

Efektivní maska ​​na vlasy pro pokožku hlavy je vyrobena z přírodních složek, a proto mnoho lidí raději sami dělá to. Maska pro mastné vlasy doma netrvá dlouho a nevyžaduje velké finanční bylinky a široká škála receptů pomůže udělat zázrakovou terapii z toho, co je v chladničce.

Brambory vytvářejí vynikající masku pro mastné vlasy doma.

Masky pro vlasy doma (recepty)

 1. Domácí masky na vlasy z ovoce a zeleniny. Tyto nástroje umožňují vyživovat, obnovovat a zlepšovat stav vlasů po celé délce. Vynikajícím příkladem by byla masochka z tvrdého, tvrdého ovoce kiwi. Chcete-li to provést, je třeba vzít 3 středně velké věci, rozetřete je na průměrné struhadlo a přidáte několik malých kapek z 9% jablečného octa. Je vhodnější použít hřeben (s výhodou dřevěný), nechat 20 minut a opláchnout vlažnou vodou. Efekt lze okamžitě zaznamenat - vlasy se stávají lehčími, měkčími a nemají vůně tuku, ale příjemnou, ovocnou vůni.
 2. Nejoblíbenější zeleninou v kuchyni jsou brambory, které tvoří vynikající masku pro mastné vlasy doma. Chcete-li to provést, vezměte 2 velké brambory, oloupejte a ošroubujte. Stlačte šťávu z výsledné kaše, smíchejte s kefírem a naneste na vlasy po celé délce. Potřebujte hlavou ručníkem nebo jiným předmětem a nechte půl hodiny. Po ukončení procedury trvá účinek čistoty mnohem déle.
 3. Chcete-li se zbavit mastných lupů, můžete tlouknout dřeně do pokožky hlavy. Můžete také vařit ovoce a odvar bude vynikajícím nástrojem - maskou pro mastné vlasy v kořenech.
 4. Kefírová maska ​​na vlasy, recenze z tohoto nástroje jsou velmi pozitivní - ženy mají vysokou účinnost a vliv na strukturu vlasů. Kromě kefíru můžete použít syrovátku, jogurt a jiné kyselé mléčné výrobky, které odstraňují tuk a činí vlasy atraktivnějšími. Receptura je jednoduchá: před sprchou nebo vanou potřebujete vlasy úplně umyt v produktu, zabalit do celofánu a nechat ji 20-30 minut. Pokud se umyje v horké vodě, může zůstat kyselou vůní, protože je lepší používat chladnou vůni.
 5. Hořčice na vlasy. Tato biologicky účinná látka podporuje růst vlasových folikulů a má také dobrý účinek na mastnou pokožku hlavy, čímž je vysušuje. Je však často zakázáno vytvářet takové masky - z mastné pokožky na suchu. Nejjednodušší recept - mytí vlasů litru teplé vody, který se ředí s 2-3 lžíce hořčice, pro zvýšení účinku, je třeba, aby se množství hořčice, příliš, 3 lžíce kosmetického jílu (bílá, modrá, atd.), A naplní se 4 lžícemi teplou vodou. Rozložte na kůži, zabalte do celofánu, ručník a po 20-30 minutách umyjte.
 6. Ovesné vločky na vlasy. Pokud jsou doma vločky, můžete na masku otočit běžnou ovesné vločky. Provedete to tak, že je rozemletete do stavu mouky a nalijte vývar o stejné množství jako hotová ovesná mouka. Poté je třeba smíchat a přidat půl lžičky sódy na pečení a lze je aplikovat. Po rovnoměrném nanášení nechte 20 minut ponechat a opláchněte. Tento nástroj pomáhá odstranit přebytečný tuk a pozastavit jeho výrobu, snížit počet sekretů.
 7. Pokud jsou vlasy extrémně mastné, pomůže jim maska ​​na heřmánku. Nejprve musíte připravit odvar: 2-3 lžíce suchého extraktu nalijte vroucí vodu, zakryjte a nechte 4-5 hodin. Krmte získanou zeleninovou bázi, přidejte do ní šlehanou bílkovinu a aplikujte na vlasy. Počkejte, až se maska ​​a vlasy zcela vyschnou a opláchněte chladnou, sotva teplou vodou.

Zvláštní pozornost je věnována legendární masce na vlasy s brandy, z čehož se mluví pouze nádherné vlastnosti. Přidání tohoto příjemného alkoholického nápoje k masce pomáhá zlepšit růst vlasů a výživu pokožky. Hojivé látky koňaku regulují množství vyrobeného tuku a přivádí ho zpět do normálu.

V jakých případech je užitečné používat koňak pro vlasy?

 1. Vlasy rostou příliš pomalu nebo je třeba zrychlit normální růst.
 2. Křehkost, suchost a lámavost vlasů po celé délce. To je důvod, proč brandy se používá pro takové nástroje jako maska ​​pro špičky vlasů doma.
 3. Příliš mastná pokožka a vlasy.
 4. Zvětšování pokožky hlavy, nepříjemné svědění a jiné formy lupů.
 5. Vlasy nedostávají potřebné vitamíny a minerály následně avitaminózu.
 6. Vlasy nemají požadovaný přirozený lesk, objem a hedvábnost.

Kefírová maska ​​odstraňuje tuk a vlasy jsou atraktivnější.

Kdy je koňak špatný na vlasy a pokožku hlavy?

 1. Pediculóza. Po skusu vši a jiných parazitů zůstávají rány a pokud je dokonce i hřebnete, může se stát, že z hřebíků budou škrty. Cognac je kontraindikován, jestliže hlava má nějaké poškození integrity pokožky.
 2. Příliš časté intenzivní používání masky na vlasy, odvarky, lotiony a další majitele suchých, vyčerpaných kudrlin.
 3. Pokud je pokožka hlavy příliš citlivá, je lepší upustit od používání alkoholové složky.
 4. Pacienti trpící alergie by neměli používat koňakovou masku, což může vést ke zhoršení zdraví.

Jakákoli maska ​​s brandy by měla být teplá. Současně musí být vlasy čisté a mírně navlhčené a po nanesení masky není nutné masku vypláchnout (v extrémním případě je třeba opláchnout minerální vodou, aby se zpevnil účinek). Chcete-li se zcela zbavit problémů na pokožce hlavy, musíte udělat nejméně 10 masky, které lze opakovat s častým nečinností více než 2 krát po dobu 7 dnů.

Pokud jsou vlasy extrémně mastné, pomůže jim maska ​​na heřmánku.

Nejjednodušší a nejlevnější receptní masky s brandy

Vezměte 2-3 lžíce alkoholického nápoje a teplo zahřejte. Poté, co je nutné košil trávit rukama do hlavy, pokud se špičky rozštěpí nebo vypadají matně a bez života, můžete je aplikovat. Poté musíte zabalit hlavu do celofánu, ručník a nechat 30-40 minut. Oplachování se šamponem není nutné, je lepší použít bylinný odvar z heřmánku, měsíčku, kopřivy a dalších. Vůně koňaku nezůstane na vlasu a zmizí ihned po úplném vyschnutí.

Jak vyrobit vlasové masky?

 1. Olejové vlasy nejsou vhodné pro jednoduchou aplikaci masky, neboť vyžadují jemnost a lesk. Zde potřebujete hlubokou akci, kterou dosáhnete pomocí tepla. Proto by měly být vlasy po jakékoliv masce ukryty pod ručníkem, šálou nebo celofánem.
 2. Pokud je pokožka hlavy mastná, nemělo by do masky přidat žádný olej. Výjimka z pravidla - používání kosmetických olejů na špičkách.
 3. Majitelé mastných vlasů by se nikdy neměli omyt teplou vodou. Totéž platí pro lázeň - horká voda stimuluje žlázy, čímž znemožňuje úsilí jakékoliv masky.
 4. Pro efektivní léčbu mastných vlasů musíte udělat 2 procedury týdně s průběhem 1-1,5 měsíců a pro posílení výsledku musíte udělat masky 1-2 krát měsíčně.

Jakákoli maska ​​s koňakem by měla být teplá

Maska pro mastné vlasy, recenze z tohoto postupu jsou inspirativní a všem se zdá, že z jedné aplikace se život změní v pohádku, ale ne. K odstranění problému je třeba vyvážit výživu, osobní hygienu, životní styl a pravidelně, řádně pečovat o vlasy. Jediný způsob, jak zapomenout na jinak lesklé vlasy.

Osvědčené masky, které šetří vlasy z mastných vlasů

Úhledný vzhled se skládá z mnoha aspektů: dobře upravená kůže na obličeji, žehlicí oblečení, manikúra, epilace atd. Jedním z hlavních důvodů, proč kazí idyla, která okamžitě zachycuje oko - mastné vlasy. Bez ohledu na to, jak krásné jsou šaty, a make-up je dobře vybrána, pokud je to všechno korunováno "tlustou hlavou" - obraz jako celek vypadá velmi nepříjemně. Dokonce i mastné vlasy odváděné do ocasu nebo kukačky jsou viditelné pro oči, takže se skrývá, že to není všelék.

Bludný kruh: mastné vlasy a chcete umyt častěji, protože příští den opět vypadají nezajímavě; Každodenní praní pouze zhoršuje situaci. Proto je důležité znát detaily procesu, jinak se problém může zhoršit.

Léčba salonů je drahá. Masky pro mastné vlasy a kůži, vařené doma - to je cesta, jak se zdá, ze zmatené situace. Pokud máte tendenci k tomuto vlastnictví vlasů, nebo dokonce toto je váš typ, použijte osvědčené tipy a zapomenete na tuto pohromu.

Akční masky, připravené ve vlastní kuchyni, směřují podél dvou vektorů:

 • Snížená sekrece mazových žláz pokožky hlavy;
 • Odstranění přebytečného tuku z vlasů.

Vzhledem k výše uvedenému zahrnuje maska ​​látky obsahující alkohol a kyselinu obsahující, které jsou poněkud agresivní. Aby masky pro mastné vlasy a pokožku byly prospěšné a neškodily, potřebujete znát přesné poměry a pravidla přípravy a také následné použití. Make masku doma není obtížné.

Vlastnosti masky

Existují jednoduché pravdy o péči o mastné vlasy. Základní pravidlo, které je univerzální pro všechny masky proti mastnotě, spočívá v tom, že je nutné produkt protáhnout na kůži po dobu 5 až 7 minut. Dalším krokem je pokrýt hlavu obalem. Může to být plastová fólie nebo celofán. Toto je spodní vrstva. Ale zhora by bylo nutné zakrýt ručník, aby zachránil teplo. Tím vznikne tzv. Parní efekt.

Obvyklé obtěžování je, když jsou vlasy mastné u kořenů a suché na koncích. V tomto případě se maska ​​proti mastným vlasům aplikuje výhradně na kořeny hlavy. Špičky jsou perfektní olej. Doporučujeme předehřívat olej.

Musíte opláchnout masku pod teplou vodou. Nejoptimálnější teplota se mění na 37 stupňů a proto: voda je teplejší vyvolává aktivaci procesu mazových žláz a všechno se vrátí na své místo. Nezanechávejte zbytečné produkty a ztrácejte čas.

Úspěch masky v jejich pravidelnosti.

Udělat pravidlo pro provádění procedury dvakrát týdně v prvním měsíci. A po profylaktických cílech dvakrát za dva týdny. Jednotlivá aplikace poskytne krátkodobý výsledek. Olejová péče o vlasy zahrnuje systematický proces.

Hořčičný efekt

Suchá hořčice se aktivně podílí na odstraňování mastných vlasů. Jedná se o základní složku jedné z nejúspěšnějších mastek proti tuku. Hořčice sama o sobě je stimulačním prvkem růstu vlasů. Spolu s hlínou a dalšími přísadami se dobře vyrovná s tukem.

 • Hořčice suchá 2 lžíce.
 • Černá nebo zelená hlína 3 lžíce.
 • Teplá voda 4 lžíce.
 • Citronová šťáva 1 polévková lžíce.
 • Med 1 lžíce.

Naplňte suchou hořčici teplou vodou a spojte se zbývajícími přísadami ve výše uvedených hodnotách. Aplikujte výslednou hmotnost na pokožku hlavy a rozdělte ji podél délky. Po půl hodině umyjte vlasy šamponem, který je označen jako "mastný typ". Po umytí vlasů vysušte.

To je jen jedna z možností pro horní masku. Ve skutečnosti, mnoho z nich, takže si můžete vybrat podle vašeho vkusu, vycházející z dostupných ingrediencí. Vytváření masky doma pomocí suché hořčice je velmi účinné. Přidává objem, snižuje tuk, poskytuje další lesk. Hořčičná maska ​​pro mastné vlasy a pokožku aktivuje růst vlasů a zabraňuje vypadávání vlasů.

Účinný efekt rajčete

Maska pro mastné vlasy, která je založena na rajčatové šťávě, je ideální pro domácí použití. Pouze 0,5 šálků šťávy může ovlivnit váš obrázek. Rajčata obsahují ve velkém množství rostlinné kyseliny, které jsou odpovědné za tvorbu kožního mazu. Maska nevyžaduje další součásti. V kurzu půjde jak zakoupené, tak skutečně připravené z domácí rajčatové šťávy.

Rozložte je na vlasy, masírujte pokožku a kořeny. Vypláchněte nejdříve půl hodiny. Po umytí nechte vlasy vyschnout. Ujistěte se, jak si vzpomenete, musí být prováděny pravidelně, pak to nebude trvat dlouho.

Vitamin na pomoc

Kiwi - nádherné ovoce, které se získává z výživné masky bohaté na vitamíny pro mastné vlasy a pokožku hlavy. Největší množství užitečných kyselin je ukryto v pevném ovoci, takže když si je koupíte, dejte jim přednost. Tři věci odlupujte a rozdrtíte. Kombinujte kaše s několika kapkami jablečného octa (9%).

Hmota rovnoměrně roztírejte po celé délce, lehce masírujete pokožku a kořeny. Můžete se uchýlit k použití hřebenu s malými řídkými zuby. Po půl hodině opláchněte pod studenou vodou.

Jelly business

Vytvořte masku doma jednoduše a rychle. Doporučujeme vařit ve vodní lázni: 2 polévkové lžíce želatiny nalijte polovinu sklenice vody. Poté ochlaďte a doplňte směs jednou lžičkou citronové šťávy a dužiny žitného chleba (stačí jeden kus).

Konzistence výsledné hmoty by měla být jako hustá smetana. Rozložte si vlasy jemným masážím pokožky hlavy a kořenů. Nechte masku asi hodinu. Jemně opláchněte. Po umytí vlasy usušte, nejlépe bez vysoušeče vlasů.

Olejová maska ​​na vlasy s obsahem želatiny je rychlý a účinný způsob, jak zabránit vypadávání vlasů, zvýšit objem a snížit obsah tuku ve vlasech. Udělejte to několikrát týdně. Takže péče o mastné vlasy, jak vidíte, nevyžaduje velké výdaje a netrvá dlouho. Uvedené masky nejsou zaměřeny. Kromě snížení obsahu tuku pomáhají také předcházet vypadávání vlasů a obecně zlepšují zdraví vlasů. Můžete si vyrobit masky v kuchyni, nejdůležitější je nesprávné výpočty.

Nejlepší recepty na mastné vlasové masky s fotografiemi a videem

Často se ženy s mastnými vlasy cítí velmi nepříjemně. Opravdu, zatuchlé mastné vzhled účesu kazí náladu pro vás a ty kolem vás.

Co dělat ženám s typem vlasů náchylných k nadměrnému tuku? Koneckonců ani při každodenním mytí hlavy není smysl.

Pomůžeme vyřešit tento problém tím, že řekneme, jak správně pečovat o mastné vlasy a které masky proti mastným vlasům jsou nejúčinnější.

Co jsou masky pro mastné vlasy a jak fungují?

Často však majitelé mastných vlasů neumývají hlavy, to naprosto nevyřeší problém, protože problém leží hluboko uvnitř. Je to všechno o intenzitě mazových žláz, které produkují příliš mnoho sebumů.

Tuk obklopuje všechny vlasy od kořenů, kvůli nimž vlasy nevypadají tak, jak chcete.

Proto masky pro mastné vlasy musí být intenzivně vtírány do pokožky hlavy tak, aby její složky pronikaly do kořenů a snížily vylučování mazových žláz, a také odstranily přebytečnou mastnotu z vlasů.

Prakticky všechny recepty na mastné vlasové masky doma obsahují alkoholické nebo kyselé složky, takže je třeba přísně dodržovat všechny poměry a čas masky na vlasy.

Kvůli konzistenci mohou masky proniknout hluboko do pokožky hlavy, regulovat vylučování mazových žláz a vyživovat vlasové kořeny potřebnými vitamíny a minerály.

Podmínky přípravy a aplikace

Pokud chcete, aby domácí maska ​​proti mastným vlasům způsobila očekávaný výsledek - dodržujte postupnost a přesnost postupu:

 • Všechny ingredience uvedené v receptu by měly být při pokojové teplotě - to dovolí masce proniknout na pokožku hlavy co nejhlubší.
 • Aplikujte masku na zastaralé vlasy.
 • Po aplikaci masky musíte zabalit hlavu plastovým obalem a obalit ručníkem.
 • Udržujte masku na mastné vlasy, která přesahuje 1 hodinu, protože to může vyschnout nebo dokonce spálit vlasy.
 • Frekvence aplikace - 1 krát týdně.

Klasický recept na mastné masky na vlasy

Nejjednodušší a nejoblíbenější recept je "Kefir Mask". Pro jeho přípravu budete potřebovat pouze jednu složku - kefír bez tuku. 50 minut před šamponážím, vyčistěte kefír do pokožky hlavy a po celé délce vlasů, než dosáhnete suchých konců. Dodržujte pravidla vaření a použití masky.

Pokud chcete další součásti nebo masku dodatečný efekt - například pro mastné vlasy a proti lupům, pak zkuste provést jiné, stejně účinné možnosti.

Suchá hořčičná maska

Co:

 • suchá hořčice - 100 g;
 • vroucí voda - 200 ml;
 • voda při pokojové teplotě - 1 l.

Jako:

 1. Do 200 ml vroucí vody přidejte hořčici, promíchejte důkladně (můžete míchat).
 2. Ve výsledném "kaši" nalijte 1 litr vody.
 3. Dobře si umyjte vlasy hořčicí vodou.
 4. Opláchněte je vodou nebo rostlinnou infuzí.

Bílá maska ​​proti vráskám

Co:

 • bílá hlína - 30 g;
 • kamenec - 1 g;
 • citronová šťáva - 1 polévková lžíce.

Jako:

 1. Jíl smíchaný s vodou až do kalu.
 2. Přidejte kamennou šťávu a citronovou šťávu.
 3. Aplikujte na vlasy po dobu 20 minut.
 4. Vypláchnout.

Maska s aloe

Co:

Jako:

 1. Listy nechte pár dní v ledničce.
 2. Stlačte džus z listů.
 3. Výsledná šťáva se pečlivě vtírá do hlavy, ne oplachuje.

Maska s hennou

Co:

 • bezbarvá henna - 30 g;
 • horká voda - 100 ml;
 • modrá hlína - 2 polévkové lžíce;
 • Lemon - 2 polévkové lžíce.

Jako:

 1. Míchání henny v horké vodě.
 2. Odděleně rozpusťte hlínu vodou až do zakysané smetany.
 3. Kombinujte získanou hmotnost přidáním citronové šťávy.
 4. Aplikujte směs rovnoměrně na vlasy.
 5. Po 40 minutách umyjte.

Bezpečnostní opatření

Před aplikací masky, která obsahuje hořák (suchá hořčice, suchý zázvor), nezapomeňte ji zkontrolovat na alergickou reakci. Chcete-li to provést, roztáhněte loket nebo zápěstí na požadovanou složku, zředěnou vodou a chvíli počkejte.

Pokud máte pocit lehkého pocitu pálení - je to normální u takové skupiny komponent, pokud zjistíte vyrážku nebo silné zarudnutí - zrušte přípravu masky. Také hořící součásti je zakázáno používat, pokud dojde k poškození pokožky hlavy - poškození, poškrábání, vředy.

Recenze na masky pro mastné vlasy

Naši redaktoři provedli průzkum mezi ženami, které používaly masky v boji proti mastným vlasům.

Anastasia, 25 let:

Mám mastné vlasy. Mou hlavu každý den, od základních škol. Pokud vynecháte den, můžete sbírat tuk pro smažení z vlasů. Kolik jsem zkusila šampony, masky a další procedury.

Rozhodla jsem se udělat masku s bezbarvou hennou. Na fotografii je výsledek po první masce. Nikdy jsem si nemyslel, že si nemůžu umyt vlasy za dva a někdy dokonce tři dny po sobě! Tato maska ​​je opravdu velmi účinná při potírání mastných vlasů.

Pouze špičky se staly suššími, pravděpodobně proto, že jsem zapomněl použít olej, protože tam nebyl vhodný. Nyní, žádné chemie - jen přirozené masky a oleje.

Lily, 28 let:

Olejové vlasy jsou mým problémem číslo jedna. Vždy jsem o tom složit, někdy dokonce zrušil data, když jsem si uvědomil, že nemám čas si umyt vlasy. S věkem, komplex je téměř pryč, ale problém stále zůstává.

Rozhodla jsem se vyzkoušet některé masky recepty doma. Zastavil se na masce s hlínou. V lékárničce byla zelená hlína, rozhodla jsem se ji pokusit udělat masku. S výsledkem jsem byl spokojen, ale když jsem držel masku, měl jsem pocit, že má hlava plná cementu - kůže na hlavě byla tak pevná.

A bylo velmi těžké sundat masku, několikrát jsem si měla umyt vlasy. Pokud zapomínám na nepohodlí při aplikaci a vyprání masky, pak jsem s výsledkem spokojenější.

Také by mohlo dojít k nepohodlí v důsledku nedodržení doby aplikace. Pokud překrucujete jílovou masku, ztuhne, utahuje pokožku a je velmi obtížné ji vypláchnout. Ujistěte se, že tyto příště zjistíte.

Svetlana, 20 let:

Zkoušela jsem olejovou masku s aloe vera. Chci si vzít na vědomí, že po měsíčním kurzu zůstávají vlasy čerstvé tři dny, na čtvrtém začne trochu svítit, ale ne kriticky.

Na konci vlasů při aplikaci masky aplikuji kokosový olej. Olej také dal svůj výsledek za měsíc - tipy byly navlhčeny a začaly vypadat zdravěji. Existuje však jedna "ale" - babička už nemá aloe.

V souvislosti s dlouhým pobytem na povrchu hlavy je šťáva z aloe, vstřebávána póry hluboko pod kůží, vyživuje ji se všemi potřebnými vitamíny a minerály a také řídí vylučování mazových žláz. Připravená šťáva z aloe se dá koupit v lékárně.

Video o tom, jak vytvořit masku pro kombinovaný typ srsti

A nakonec vám chceme ukázat velmi užitečné a informující video o tom, jak se vyrovnat s mastnými vlasy a suchými tipy současně. K vyřešení tohoto problému pomůže maska ​​na bázi zelené hlíny, hořčičného prášku a medu. Dozvíte se také o mnoha příčinách, které ovlivňují vylučování mazových žláz.

Možná bude pro někoho jednodušší jít do lázně specialistovi nebo koupit drahou sadu přípravků pro péči o mastné vlasy - volba je vždy vaší. Nicméně efektivnost masky, připravené doma, byla prokázána našimi prababičkami.

Po pokusu aplikovat masku na bázi přírodních složek alespoň jednou, určitě uvidíte pozitivní výsledek! Zdraví pro vás a vaše vlasy!

Tučné masky recepty typu masky

V obchodech s dekorativní kosmetikou najdete velké množství balzámů, masky, spreje, sérum pro kadeře jakéhokoli druhu. Nejnepříznivější ženy dostávají vlasy, náchylné k rychlému přeměně tuku.

K takové hlavě vlasů by měl být zvláštní přístup. Složení prostředků pro takové kudrlinky zahrnuje všechny druhy výrobků, které bojují s rychlými mastnými vlasy.

Základní požadavky na mastné masky na vlasy

Každá druhá dáma se potýká s problémem rychlého znečištění kudrlin. Takové vlasy tlustou brzy po umytí hlavy.

Specialisté v tomto odvětví vyvinuli výrobky, jejichž složky pomáhají snižovat problémy s tukovými kadeřemi.

Nejlepší součásti pro masky:

 • Alkohol - antiseptický a majitel vynikajícího sušicího efektu. Proto jsou složky alkoholu obsaženy v dostatečně velkém množství masky.
 • Clay je běžně používaná složka v kosmetologii. Pro vlasy, náchylné k rychlému znečištění, používejte modrý a zelený jíl.
 • Vejce - obsahuje hodně cholesterolu. Je to dobrý blokátor mazové žlázy. Masky pro péči o rychle mastné vlasy často obsahují vejce nebo vaječný žloutek.
 • Lemon - také suší kudrlinky. Několik kapek ovoce se přidává do produktů pro rychlé tuky.
 • Hořčice - vyživuje kudrlinky, ohřívá pokožku hlavy a obnovuje krevní oběh.
 • Kefír, vzhledem k obsahu fermentovaných mléčných výrobků, vyrovnává práci mazových žláz.

Jaký vliv mají

Akční masky určené pro mastné vlasy jsou zaměřeny především na sušení kudrlin. Zvyšují také krevní oběh hlavy. A některé masky také zabraňují vypadávání vlasů.

Masky doma

Pokud není možné zakoupit náplasť, domácí masky na vlasy přijdou k záchraně. Takové směsi jsou pozoruhodné v tom, že je možné zvolit složení. Možná je někdo alergický na některé potraviny. A děláte si nástroj doma, můžete si být jistý svou kvalitou.

Blue Clay Mask:

 • Jedná se o velmi jednoduchý, ale účinný nástroj. Pro přípravu směsi je nutné zředit 3 polévkové lžíce hlíny na konzistenci husté smetany.
 • Aplikujte výslednou masku na kořeny vlasů.
 • Vložili jsme čepici na jedno použití (můžete mít plastovou tašku) a zabalit něco teplého.
 • Nechte 20 minut a pak se umyjte.
Používání prostředků na mastné vlasy je důležité, abyste je nepřehnuli. Poté, co projde hořčicí, můžete cítit silný pocit pálení pokožky. Zde musíte dávat pozor.

Směs hořčice, žloutku a kefír:

 • 2 lžíce hořčice smíchané s 1 žloutkem.
 • Přidejte 2 lžíce kefír a 1 lžíci šťávy z aloe.
 • Nasaďte plastovou krytku nebo tašku a obalte ji teplým.
 • Po 30 minutách vypláchněte vodou a šamponem.

Vaječná maska:

 • Mícháme 1 vejce (nebo žloutek) s 1 čajovou lžičkou vody.
 • Přidejte 1 čajovou lžičku brandy.
 • Směs musí být pečlivě aplikována na kořeny masážními pohyby.
 • Po 15 minutách umyjte vlasy pracím prostředkem.
Umyjte vajíčko by mělo být teplá nebo studená voda. Může se krčit z velmi horkých kapalin.

Směs žloutku a medu:

 • Smíchejte 2 žloutky se 2 lžícemi medu.
 • Výsledný produkt roztřepte na pokožku hlavy.
 • Zakryjte klobouk nebo plastový sáček a něco teplého.
 • Nechte pár hodin nebo přes noc.
 • Umyjte si vlasy šamponem ráno.

Alkoholová maska ​​na bázi alkoholu:

 • Oloupeme několik listů rostliny a nakrájíme na kostky.
 • 50 ml vody se smíchá s 50 ml alkoholu.
 • Přidejte nakrájenou aloe do kapaliny.
 • Po týdnu můžete předtím, než si umyjete vlasy, vyčistit produkt do vlasových kořínků po dobu 20 minut.

Účinnost

Masky pro mastné vlasy - to je dobrý nástroj pro boj s vlasy, který se rychle změní na tuky. Jsou docela efektivní, protože mnoho produktů, které jsou součástí jejich složení, bylo používáno od starověku.

Vejce, med, šarlat, jogurt, hořčice - to všechno používali i naši prababičky. Díky tomu rostly tlusté a hedvábné kudrlinky.

Samozřejmě nelze tvrdit, že masky jsou vhodné pro všechny. Lidské tělo je individuální. Můžete si ale vždy vybrat to, co se vám líbí přesně vaše vlasy a pokožku hlavy.

Alkoholové infuze jsou často nežádoucí, protože mohou překypovat i mastné kudrlinky.

Recenze

"Po zbarvení, moje kudrlinky trpěly značně. Plus, přidal tuk, zejména v létě. V obchodě jsem našel masku pro normální a mastné vlasy, "Recepty babičky Agafi."

Už dlouho jsem si myslela, jestli ji koupím. Samotný výrobek je levný a je součástí toho, co najdete doma - žitný chléb a vejce. Ale stále koupil. Po několika použitích se vlasy začaly snadno hřebovat. Také si tuku, trochu méně. Je to pravda, ne tolik, kolik bychom chtěli. Obecně platí, že výrobek není špatný za cenu. "

"Moje vlasy jsou náchylné k rychlému znečištění a ztuhnutí. Zkoušel jsem mnoho nástrojů po mnoho let. Jedna z mála, která se mi líbí, je maska ​​hořčice, aloe, vejce a kefír. Tento nástroj mi pomáhá více než jeden rok. Výrobky jsou levné a není obtížné je získat. A výsledek není příliš dlouhý. Směs nejen odstraňuje přebytečný tuk, ale také zabraňuje vypadávání vlasů. "

"Moje vlasy se rychle zasychají. To je nepohodlné a ne esteticky příjemné. Vždycky jsem se styděl. Po celou dobu se snaží najít způsob, jak zbavit vlasů nadbytečného tuku.

Před dvěma lety jsem objevil levný a efektivní produkt - modrý jíl. Můžete použít jiné typy (bílé, zelené). Ale to se mi líbí ještě jedno. Používám tuto masku jednou týdně, než mi umyla hlavu. Kudrlinky jsou drobivé a rostou tuky mnohem méně. "

"Moje vlasy nejsou silné a brzy se stávají mastné. Babička mého přítele, když jsem se dozvěděla o tom, mi doporučila použít vajíčko na vlasy. Byl jsem skeptický, ale rozhodl jsem se to zkusit. Už půl roku používá směs vajec. Přidám do něj med a citron v rovnoměrném poměru.

Postup a vůně nejsou zvláště příjemné. Moc se mi ale líbí výsledek. Kudrnatá a pravda, tukujte méně. Kromě toho je vejce také posiluje. Po skončení procedury si umyjte vlasy šamponem, jinak může být nepříjemný zápach. "

"Četl jsem na internetu o výhodách mléčných výrobků pro vlasy. Rozhodla jsem se otestovat své vlasy kefírem. Používal jsem středně tučné jogurty, nezasahoval s tím nic. Nasaďte vlasy po dobu 30 minut.

V důsledku toho se kudrlinky stávaly učenější. Jsou dobře česané a lesklé. Později jsem experimentoval a uvědomil si, že můžete použít i vyčerpaný kefír a kyselé mléko. Už to není pro tebe užitečné, ale vaše vlasy jsou radost. "

Olejové masky na vlasy

Olejové vlasy dávají ženám mnoho potíží: zvýšená práce mazových žláz vede k tomu, že vlasy se velmi rychle znečišťují, protože částice prachu a nečistoty velmi rychle přilnou k jejich mastnému povrchu a pokožka hlavy je pokrytá lupinami. Chcete-li vyřešit tento problém, měli byste používat nejen kosmetiku ve formě šampónů a balzámů, ale také masky.

Jak se vypořádat s vysokým obsahem tuku

Vysoké mastné vlasy jsou důsledkem onemocnění pokožky hlavy nazývané seborrhea. Tam bylo takové jméno od slova "sebo", který přeložil znamená "tučný". Toto onemocnění je charakterizováno zvýšenou tvorbou mazových žláz, které se nacházejí v pokožce hlavy, které produkují příliš mnoho mazu, které mají modifikovanou kompozici.

Nadbytečný mast je pohlcován vlasy, což z nich činí vypadat lesklým a neomylným. Skalp je pokrytý mastnými váhy, které vyschnou a promění v lupiny. Časté mytí pouze posiluje mazové žlázy. Příčinou tohoto problému je narušení endokrinních a nervových systémů.

Pro normalizaci mazových žláz je nutné:

 • dodržujte denní režim: spijte nejméně 7-8 hodin denně, dopřejte ranní cvičení, dejte si kontrastní sprchu, dejte se denně na čerstvý vzduch;
 • vyvažte své menu: odstraňte pikantní, smažené a mastné potraviny z vaší stravy, jíst potraviny bohaté na vitamíny a živiny:
 • pravidelně používejte masky pro mastné vlasy.

Nejúčinnější jsou masky pro mastné vlasy připravené doma. Na rozdíl od produktů skladu, které jsou vyrobeny převážně z chemických komponent, jsou domácí produkty vyrobeny z přírodních produktů bohatých na stopové prvky a vitamíny.

Pokaždé, když připravíte masku, můžete si být jisti, že všechny přísady jsou čerstvé a jejich množství odpovídá vašim požadavkům v závislosti na tloušťce a délce vlasů. Při nákupu produktu v obchodě nebo v lékárně je musíte použít na konec tuby nebo zakoupit další masky s dalšími součástmi. Příprava přípravků doma vám umožňuje připravit ten, který máte v úmyslu provést vždy, což vám dává široký výběr ingrediencí.

Olejové recepty masky na vlasy

S alkoholem a vejcem. Vezměte žloutek, 1 čajovou lžičku vody a alkoholu a dobře promíchejte v kontejneru. Aplikujte výslednou hmotu na umyté vlasy, dobře protřepte do pokožky hlavy a počkejte asi 10 minut. Tuto směs opláchněte z vlasů teplou vodou bez použití šamponu.

S bílým vajíčkem. Oddělte dvě bílé z žloutků a poté je protřepte, až se získá silná pěna. Tato pěna pokryjte světlými pohyby do pokožky hlavy a počkejte, až bude úplně suchá. Umyjte masku teplou vodou pomocí šamponu.

S heřmánek a žloutek. Tato maska ​​eliminuje nadměrný obsah tuku ve vlasech a činí je poslušná a hedvábná. Pro vytvoření této masky nalijte 2 lžíce. lžíce heřmánek květiny 50 ml vroucí vody a nechte 2-3 hodiny infuze. Přetřete infuzi a přidejte vaječný bílý k tomu, který by měl být šlehaný do husté pěny, dobře promíchejte a aplikujte masku na pokožku hlavy jemnými třecími pohyby. Je nutné počkat, dokud směs nevysuší, a pak si umyjte vlasy šamponem.

S kvasnicemi a vajíčkovými bílými. 1 polévková lžička. v jedné lžíci teplé vařené vody se rozpustí lžíce droždí, aby nakonec získala kaše. Přidejte bílý protein do husté pěny, rozmazávejte masku na pokožce hlavy, jemným pohybem a nechte uschnout. Umyjte masku teplou vodou pomocí šamponu.

S černým chlebem. Výsledkem použití této masky je snížení obsahu tuku ve vlasech a zvýšení jejich růstu. Pro to budete potřebovat krutony nebo krusty černého chleba v množství 200 g a půl sklenice vroucí vody. Naplňte chléb vroucí vodou, pokryjte pokrmy víkem a nechte hodinu naplnit. Poté směs protřepte, až se vytvoří kaše a aplikuje se s třením na pokožku hlavy. Zakryjte hlavu polyethylenovým uzávěrem a měříte 30 minut. Tato maska ​​se omyje běžnou teplou vodou bez šamponu.

Maska s fermentovanými mléčnými výrobky. Můžete použít kefír, jogurt nebo syrovátku. Naneste masku bezprostředně před umytí vlasů po celé délce vlasů a protřete pokožku hlavy. Po jedné hodině můžete umyt hlavu teplou vodou a šamponem.

Maska s aloe a medem. Aloe džus snižuje hladinu mazu vytvářeného mazovými žlázami, zlepšuje průtok krve do pokožky hlavy a posiluje vlasové kořeny. Vezměte čerstvý list aloe a vytlačte džus z něj v objemu 1 lžička. Smíchejte ho se stejným množstvím ricinového oleje a lžící tekutého medu. Aplikujte tuto směs na pokožku hlavy a důkladně protřepte. Potřebujete ohřát hlavu plastovým víčkem a ručníkem po dobu 15 minut. Tuto masku lze omýt obyčejnou teplou vodou.

S kafrovým olejem a kuřecím vejcem. Smíchejte do misky jeden žloutek, poloviční lžičku kafrového oleje a 2 polévkové lžíce vody. Aplikujte směs na vlasové kořeny po dobu 5 minut a poté, co se umyjí, opláchněte teplou vodou bez použití šamponu.

Zpevňující maska Tato maska ​​se skládá z několika složek: míchat lžíci medu s lžičkou agavové šťávy, jeden žloutek, čajovou lžičku citrónové šťávy a kašovitý kus česneku. Smíchejte směs do pokožky hlavy jemnými jemnými pohyby, nechte půl hodiny. Po uplynutí této doby opláchněte vlasy teplou vodou.

S hořčicí, medem, jogurtem a ovesnou moukou. Připravte směs následujících složek: hořčice, medu, ovesné vločky a nízkotučného jogurtu v objemu 1 polévkové lžíce. Dobře promíchejte a přidejte ke směsi 1 lžičku šťávy stlačené z citronu. Naneste masku na suché vlasy bezprostředně před praním a podržte po dobu 20 minut.

S hořčicí a kefír. Mix 2 lžíce hořčičného prášku a kefíru, jemně aplikujte tuto směs na pokožku hlavy jemnými třecími pohyby. Vypláchněte masku by měla být v 15-20 minutách, ale pokud během procedury máte pocit nepohodlí v důsledku hoření, což může způsobit hořčici, pak vymývání směsi může být dříve.

Maska pro mastné vlasy doma

Každá krása, bez ohledu na věk, se snaží vypadat dobře upravená a stylová. K tomu přispívají luxusní hedvábné kudrlinky, ale ne každá žena, navzdory četným snahám, se může pochlubit jejími vlasy. Nejčastěji se jedná o tučné prameny, které i po různých procedurách zůstávají matné, s ošklivým leskem. Řešení problémů s nimi není snadné, ale je to možné a konvenční masky pro mastné vlasy doma k tomu přispějí. které lze vyrobit samostatně, za tím účelem používat produkty z chladničky. A pokud se nechcete obtěžovat přípravou směsi, je zde jednodušší volba - zakoupit hotový výrobek.

Komu a kdy pomůže maska

Olejové vlasy jsou problémem mnoha žen, protože ráno jsou ve večerních hodinách omyty a jsou nepríjemné a musíte si šampon znovu vyndat a vyčistit. V takových případech se doporučuje používat doma masky, které nejenom dokonale odstraní tuky a nečistoty, ale budou i dlouhé kudrlinky čerstvé a lesklé.

Některé látky mají pozoruhodné schopnosti regulovat práci mazových žláz pokožky hlavy a tyto prvky se nacházejí ve velkém množství v mléce, jílu, hořčištině. Tyto výrobky jsou aktivní složky masky používané doma.

Profesionální masky mají také velký účinek na mazové žlázy, což snižuje jejich aktivitu, což vede ke zpomalení znečištění vlasů. Obvykle tyto nástroje nejen čistí tuk prameny, ale také nasměrují svou práci ke kořenům, urychlují růst a posilují kudrlinky. Náklady na hotové masky jsou kvůli několika funkcím poměrně vysoké, takže většina žen se bude snažit používat jednodušší a levnější možnosti ovlivňování vlasových domácích výrobků.

Přes jaké typy masky jsou aplikovány, zakoupeny nebo doma z mastných vlasů, měli byste dodržovat několik jednoduchých pravidel, která výrazně zvýší účinnost:

 1. Prostředky se nepoužívají pouze na prameny a pečlivě se vtírají do pokožky hlavy.
 2. Povinné doplnění masky z kořenů a špiček tuku - víčko z polyetylenu a teplého šátku.
 3. K opláchnutí by měla být použita pouze teplá voda - horká tekutina může aktivovat mazové žlázy.
 4. Postupy by měly být prováděny nejméně dvakrát týdně. Teprve poté, co jsou vlasy v pořádku, můžete aplikovat anti-mastné léky několikrát do měsíce.

Často se stává, že některé složky mohou způsobit nežádoucí účinky - vyrážku nebo zarudnutí. Aby nedošlo k takovému obtěžování, je lepší předem zajistit, aby se po aplikaci vlasové masky doma neuskutečnila alergická reakce. K tomu použijte trochu anti-mastnou směs na nejklidnější a nejcitlivější místo - ohyb loket. Zůstává to vidět během několika hodin po reakci těla - pokud je vše v pořádku, může být maska ​​použita k odstranění mastných vlasů.

Recepty na vaření doma

Před vařením doma masky pro tukové prameny si musíte pamatovat, že produkty by měly být pouze čerstvé a vysoce kvalitní.

Lemon a česnek

Poměrně neobvyklá směs dokonale ovlivňuje vlasy, čistí prameny a snižuje činnost žláz, které produkují tuky.

 • 25 ml citronové šťávy;
 • 1 česneková kačenka;
 • 15 ml přírodního medu;
 • 25 ml šťávy stlačené z listů aloe.

Chopte česneku, kombinujte s medem (pokud je včelí produkt tlustý nebo s cukrem, předtřepejte). Nalijte citrónovou šťávu a aloe, zamíchejte. Použijte po dobu půl hodiny tuk na kadeře. Můžete ho umýt bez šamponu, domácí maska ​​je dokonale vymyta.

Banana, citrón

Doporučuje se nejen pro velmi mastné vlasy, ale i proti ztrátě - maska ​​s banánem dokonale posiluje kořeny.

 • 80 gr. banán;
 • 15-20 ml citronové šťávy;
 • 30 gr. zlato

Pomocí vidličky otočte banán do homogenní suspenze a přidejte zbývající přísady. Doba expozice směsi banánů doma je půl hodiny. Vyplachujte lépe jemným šamponem. Pro vyplachování můžete vzít odvar z rostlin (tymián, šňůra, kořen lopuchu).

Jíl, hořčice

Obvykle se jíl používá doma ke stimulaci růstu pramenů, ale v kombinaci s jílí je vynikající pro aktivní zpracování tukových žláz.

 • 55 gr. hořčičný prášek;
 • 100 ml vody (mírně ohřátý);
 • 65 gr. jíl (zelená, ale můžete čerpat);
 • 15-18 ml medu;
 • 10-12 ml citronové šťávy.

Nejprve hořčici rozpusťte ve vodě a přidejte zbývající přísady. Na masku by měla zůstat po dobu 35-45 minut. Opláchněte šamponem určeným pro mastné prameny.

Kiwi a ocet

Při výběru kiwi pro domácí masky je třeba mít na paměti, že v nezralých plodech je největší množství ovocných kyselin.

 • 200 gr. Kiwi;
 • 5-10 ml jablečného octa.

Míchat plody kiwi nebo roštu, míchat s octem. Rozdělte připravenou směs po celé délce mastných vlasů, v každém případě ponechte část hmoty na kůži hlavy poblíž kořenů. Zvláště je to vhodné pomocí speciálního štětce s krátkými a širokými zuby. Po čtvrthodině můžete masku vypláchnout.

Škrob, šťáva z aloe

Maska škrobu doma nejenže dokonale vyčistí tukové prameny, ale také jim dodá další objem a nádherný lesk. Efekt je uložen delší dobu - až na 3-5 dní.

 • 55 gr. bramborový škrob;
 • 10 ml vody;
 • 15 ml medu;
 • 10 ml kaše z aloe (nakrájejte list rostliny).

Po smíchání ingrediencí je položte na kadeře a snažte se to dělat rovnoměrně. Je možné umýt pouze po 40 minutách, zatímco šampon není nutný, maska ​​je dokonale vymyta z kadeřnic.

Tomato, heřmánek

Nejúčinnější prostředek pro mastné vlasy doma je považován za rajčata a v kombinaci s odtučněním heřmánku se nemusíte obávat, že se prameny rychle rozdrtí.

Nalévejte květy heřmánku s vroucí vodou (můžete koupit od lékárny), počkejte čtvrt hodiny. Filtrovat kapalinu, míchat s nakrájenou rajčaty (můžete si vzít rajčatovou šťávu). Po nanesení masky na vlasy počkejte půl hodiny (je dovoleno prodloužit dobu expozice na 45 minut) a omýt směs.

Profesionální masky

Abychom se zbavili neuspořádaných mastných vlasů, není nutné jít do salonu, protože zakoupené masky se budou vyrovnat s jejich úkolem doma stejně dobře. Při výběru profesionálního nástroje je lepší nejprve zjistit, jak se jeho použití doporučuje u některých odstínů vlasů, protože často jedna z aktivních látek je henna, která může na kudrnatých blondách zanechat poněkud šedivý efekt.

Damašek vstal

Nástroj nejen zbaví nepříjemného mastného lesku na kořenech, ale posílí vlasové žárovky, dokonale zvlhčí a zmírní podráždění a hojné lupy. Doporučuje se použít masku týdně, jedinečná formulace zabrání závislosti a efekt se nezmění ani po několika měsících používání. Cena - od 1300 rublů.

Pettenon serical

Jedinečné složky masky - mrkvový extrakt a lněný olej umožňují pravidelné péči o mastné vlasy doma. Kudrlinky nejenže jedí skvělé živiny, ale také neustále vypadají dobře upravené, snadno se vejdou do nejkomplikovanějších účesů, elegantně se třpytí. Cena - od 550 rublů.

Rene rychleji

Maska se doporučuje pouze pro tukové prameny, protože při výživě dobře vysuší. Aktivní složkou je hlína, která dokonale odstraňuje mastný lesk z vlasů. Mělo by se používat až třikrát týdně, ale po několika měsících je lepší udělat si krátkou přestávku. Náklady - od 920 rublů.

Loreal

Maska se skládá ze tří typů jílů, které zaručují vynikající čistění tuku a účinky na žlázy, které produkují nadbytečný tuk. Výrobci doporučují používat produkt doma na špinavých pramenech a šampon není potřebný k odstranění směsi. Náklady - od 600 rublů.

Recenze na výsledky z masky na vlasy

Ženy, které prožily účinky speciálních mask pro tukové prameny, většinou nechávají hloupé recenze, protože jednoduché směsi dokázaly řídit, co drahé šampony nemohou zvládnout. Názory se zabývají rozdělením vlasových masek, protože jejich fanoušci mají jak jednoduché domácí prostředky, tak drahé zakoupené výrobky.

Recenze od Marina Anatolyevna (36 let)

Považoval jsem mastné vlasy za své stálé společníky a já s nimi nemohl dělat nic, ani drahé šampony ani zeleninové odvahy, které jsem použil na rady svých přátel a kolegů doma, mi nepomohlo. Každý den jsem musel umývat hlavu, jinak večerní kadeře visely v neuspokojivých tukových zámcích. Docela náhodou jsem na internetu objevil recenze žen, které měly stejný problém, a nadšeně mluvili o speciálních maskách. Některé dámy chválily domácí léky, většina žen byla potěšena nákupem léků. Musel jsem se rozhodnout pro malý experiment.

Zpočátku jsem se rozhodl uchýlit se k levným domácím prostředkům, aby se ujistil, že pracují. Moje potěšení nemělo žádný limit, když se objevil dlouho očekávaný účinek a po několika jednoduchých postupech začaly vlasy mnohem zpomalovat. Nezastavil jsem se o své úspěchy a já dostala drahou masku na mastné kudrlinky, která také učinila vlákna hedvábnou a měkkou. Teď se snažím neustále používat produkt a domácí směsi a moje vlasy jsou vždy krásné a dobře upravené.

Použití masky - nejúčinnější možnost zapomenout na tučné nepříjemné kadeře. Není nuceno doufat, že tento problém zmizí navždy - postupy budou muset být prováděny pravidelně. Neměli byste se obávat - proces je tak jednoduchý, že se brzy stane zvykem, bez ohledu na to, jaké prostředky jsou používány, drahé nebo domácí.

Olejové masky recenze

Aby masky pro mastné vlasy a pokožku byly prospěšné a neškodily, potřebujete znát přesné poměry a pravidla přípravy a také následné použití. Nejúčinnější šampon pro růst vlasů. Recenze bezbarvé henny pro posílení vlasů.

Masky pro mastné vlasy: recepty, tipy, recenze

Úhledný vzhled se skládá z mnoha aspektů: dobře upravená kůže na obličeji, žehlicí oblečení, manikúra, epilace atd. Jedním z hlavních důvodů, proč kazí idyla, která okamžitě zachycuje oko - mastné vlasy. Bez ohledu na to, jak krásné jsou šaty, a make-up je dobře vybrána, pokud je to všechno korunováno "tlustou hlavou" - obraz jako celek vypadá velmi nepříjemně. Dokonce i mastné vlasy odváděné do ocasu nebo kukačky jsou viditelné pro oči, takže se skrývá, že to není všelék.

Bludný kruh: mastné vlasy a chcete umyt častěji, protože příští den opět vypadají nezajímavě; Každodenní praní pouze zhoršuje situaci. Proto je důležité znát detaily procesu, jinak se problém může zhoršit.

Léčba salonů je drahá. Masky pro mastné vlasy a kůži, vařené doma - to je cesta, jak se zdá, ze zmatené situace. Pokud máte tendenci k tomuto vlastnictví vlasů, nebo dokonce toto je váš typ, použijte osvědčené tipy a zapomenete na tuto pohromu.

Akční masky, připravené ve vlastní kuchyni, směřují podél dvou vektorů:

 • Snížená sekrece mazových žláz pokožky hlavy;
 • Odstranění přebytečného tuku z vlasů.

Vzhledem k výše uvedenému zahrnuje maska ​​látky obsahující alkohol a kyselinu obsahující, které jsou poněkud agresivní. Aby masky pro mastné vlasy a pokožku byly prospěšné a neškodily, potřebujete znát přesné poměry a pravidla přípravy a také následné použití. Make masku doma není obtížné.

Vlastnosti masky

Existují jednoduché pravdy o péči o mastné vlasy. Základní pravidlo, které je univerzální pro všechny masky proti mastnotě, spočívá v tom, že je nutné produkt protáhnout na kůži po dobu 5 až 7 minut. Dalším krokem je pokrýt hlavu obalem. Může to být plastová fólie nebo celofán. Toto je spodní vrstva. Ale zhora by bylo nutné zakrýt ručník, aby zachránil teplo. Tím vznikne tzv. Parní efekt.

Obvyklé obtěžování je, když jsou vlasy mastné u kořenů a suché na koncích. V tomto případě se maska ​​proti mastným vlasům aplikuje výhradně na kořeny hlavy. Špičky jsou perfektní olej. Doporučujeme předehřívat olej.

Musíte opláchnout masku pod teplou vodou. Nejoptimálnější teplota se mění na 37 stupňů a proto: voda je teplejší vyvolává aktivaci procesu mazových žláz a všechno se vrátí na své místo. Nezanechávejte zbytečné produkty a ztrácejte čas.

Úspěch masky v jejich pravidelnosti.

Udělat pravidlo pro provádění procedury dvakrát týdně v prvním měsíci. A po profylaktických cílech dvakrát za dva týdny. Jednotlivá aplikace poskytne krátkodobý výsledek. Olejová péče o vlasy zahrnuje systematický proces.

Hořčičný efekt

Suchá hořčice se aktivně podílí na odstraňování mastných vlasů. Jedná se o základní složku jedné z nejúspěšnějších mastek proti tuku. Hořčice sama o sobě je stimulačním prvkem růstu vlasů. Spolu s hlínou a dalšími přísadami se dobře vyrovná s tukem.

Budete potřebovat:

 • Hořčice suchá 2 lžíce.
 • Černá nebo zelená hlína 3 lžíce.
 • Teplá voda 4 lžíce.
 • Citronová šťáva 1 polévková lžíce.
 • Med 1 lžíce.

Naplňte suchou hořčici teplou vodou a spojte se zbývajícími přísadami ve výše uvedených hodnotách. Aplikujte výslednou hmotnost na pokožku hlavy a rozdělte ji podél délky. Po půl hodině umyjte vlasy šamponem, který je označen jako "mastný typ". Po umytí vlasů vysušte.

To je jen jedna z možností pro horní masku. Ve skutečnosti, mnoho z nich, takže si můžete vybrat podle vašeho vkusu, vycházející z dostupných ingrediencí. Vytváření masky doma pomocí suché hořčice je velmi účinné. Přidává objem, snižuje tuk, poskytuje další lesk. Hořčičná maska ​​pro mastné vlasy a pokožku aktivuje růst vlasů a zabraňuje vypadávání vlasů.

Účinný efekt rajčete

Maska pro mastné vlasy, která je založena na rajčatové šťávě, je ideální pro domácí použití. Pouze 0,5 šálků šťávy může ovlivnit váš obrázek. Rajčata obsahují ve velkém množství rostlinné kyseliny, které jsou odpovědné za tvorbu kožního mazu. Maska nevyžaduje další součásti. V kurzu půjde jak zakoupené, tak skutečně připravené z domácí rajčatové šťávy.

Rozložte je na vlasy, masírujte pokožku a kořeny. Vypláchněte nejdříve půl hodiny. Po umytí nechte vlasy vyschnout. Ujistěte se, jak si vzpomenete, musí být prováděny pravidelně, pak to nebude trvat dlouho.

Vitamin na pomoc

Kiwi - nádherné ovoce, které se získává z výživné masky bohaté na vitamíny pro mastné vlasy a pokožku hlavy. Největší množství užitečných kyselin je ukryto v pevném ovoci, takže když si je koupíte, dejte jim přednost. Tři věci odlupujte a rozdrtíte. Kombinujte kaše s několika kapkami jablečného octa (9%).

Hmota rovnoměrně roztírejte po celé délce, lehce masírujete pokožku a kořeny. Můžete se uchýlit k použití hřebenu s malými řídkými zuby. Po půl hodině opláchněte pod studenou vodou.

Jelly business

Vytvořte masku doma jednoduše a rychle. Doporučujeme vařit ve vodní lázni: 2 polévkové lžíce želatiny nalijte polovinu sklenice vody. Poté ochlaďte a doplňte směs jednou lžičkou citronové šťávy a dužiny žitného chleba (stačí jeden kus).

Konzistence výsledné hmoty by měla být jako hustá smetana. Rozložte si vlasy jemným masážím pokožky hlavy a kořenů. Nechte masku asi hodinu. Jemně opláchněte. Po umytí vlasy usušte, nejlépe bez vysoušeče vlasů.

Olejová maska ​​na vlasy s obsahem želatiny je rychlý a účinný způsob, jak zabránit vypadávání vlasů, zvýšit objem a snížit obsah tuku ve vlasech. Udělejte to několikrát týdně. Takže péče o mastné vlasy, jak vidíte, nevyžaduje velké výdaje a netrvá dlouho. Uvedené masky nejsou zaměřeny. Kromě snížení obsahu tuku pomáhají také předcházet vypadávání vlasů a obecně zlepšují zdraví vlasů. Můžete si vyrobit masky v kuchyni, nejdůležitější je nesprávné výpočty.

Maska pro mastné vlasy, recenze z tohoto postupu jsou inspirativní a všem se zdá, že z jedné aplikace se život změní v pohádku, ale ne. Aby byl problém odstraněn, je třeba vyvážit výživu, osobní hygienu, životní styl a pravidelně.

Masky pro mastné vlasy: recepty a recenze

Vlasy jsou skutečnou dekorací pro krásné dámy v jakémkoli věku. To je důvod, proč všechny ženy věnují vlasům velkou pozornost: péče, růst a zdobení vlasů. Péče o tuto přírodní kadeřnici však může způsobit potíže těm, kteří z té samé přírody kromě vlasů mají aktivní mazové žlázy. Masky na vlasy pomáhají bojovat s nevolností a mastným leskem. Jedná se o velmi populární proceduru v kosmetických salonech, ale pokud máte čas a touhu, můžete ušetřit peníze a udělat domácí masky na vlasy.

Odkud pochází lesk?

Vlasy rychle po prvním koupání ztratí svoji první svěžest a z mnoha důvodů nedrží objem, ale klíčem ke všem těmto činům spočívá práce mazových žláz. Za normálních podmínek by na pokožce hlavy mělo být malé množství tuku, které chrání před vysycháním, kvůli vlivům prostředí. Nicméně, když se takové mazivo stává přijatelnějším, jde o vlasy, takže je nepoškozené, nešikovné a lesklé. Jediným plusem je, že takové vlasy nikdy nevypadají jako hromada slámy, pro kterou je nutná regenerační maska ​​na vlasy. Ale nádherné křivolaké kadeřnice se nemůžou chlubit.

Suchý šampon umožňuje rychle upravit situaci s mastnými vlasy

Problém nepochází sám: po zvýšení sekrece mazových žláz jsou lupiny, svědění a vypadávání vlasů. Nejlepší masky na vlasy jsou prostředky, které nejenže odstraní přebytečný blubber, ale také odstraní příčinu všech nemocí.

Jak se vypořádat s mastnými vlasy?

 1. Specializované šampony. Vlasová kosmetika může maskovat a prodloužit svěžest vlasů, ale takové potěšení a pohodlí mohou být drahé.
 2. Suchý šampon. Tento nástroj vám umožní rychle upravit situaci s mastnými vlasy. Výhodou je, že nemusíte trávit čas s vysycháním vlasů, postačí se aplikovat make-up, rozložit hustý hřeben, hřeben a vše připraveno. Namísto syntetických drahých šamponů můžete používat pravidelné otruby, celozrnnou mouku, mleté ​​obiloviny. Nevýhodou přirozené náhrady je nedostatek příjemné vůně a dodatečné vybavení kosmetiky.
 3. Mytí vlasů bylin. Je vhodná pro všechny bez výjimky, ale lidové metody mohou vyschnout pokožku hlavy, což vede k lupům a vlasovým folikulům. Například odkapávání heřmánek, nanuce, kopřivy, lipy a mnoha dalších léčivých rostlin pomůže obnovit pokožku hlavy, ale nedoporučuje se používat více než jednou týdně.
 4. Masky na vlasy pro pokožku hlavy. Tento postup vám umožní komplexně řešit příliš aktivní sekreci tuku, a to ovlivnit žlázy a odstranit tuk na samotných vlasech a obnovit mikroflóru pokožky hlavy. Můžete si udělat masky pro mastné vlasy ve speciálním kosmetickém salonu, stejně jako doma.

Efektivní maska ​​na vlasy pro pokožku hlavy je vyrobena z přírodních složek, a proto mnoho lidí raději sami dělá to. Maska pro mastné vlasy doma netrvá dlouho a nevyžaduje velké finanční bylinky a široká škála receptů pomůže udělat zázrakovou terapii z toho, co je v chladničce.

Brambory vytvářejí vynikající masku pro mastné vlasy doma.

Masky pro vlasy doma (recepty)

 1. Domácí masky na vlasy z ovoce a zeleniny. Tyto nástroje umožňují vyživovat, obnovovat a zlepšovat stav vlasů po celé délce. Vynikajícím příkladem by byla masochka z tvrdého, tvrdého ovoce kiwi. Chcete-li to provést, je třeba vzít 3 středně velké věci, rozetřete je na průměrné struhadlo a přidáte několik malých kapek z 9% jablečného octa. Je vhodnější použít hřeben (s výhodou dřevěný), nechat 20 minut a opláchnout vlažnou vodou. Efekt lze okamžitě zaznamenat - vlasy se stávají lehčími, měkčími a nemají vůně tuku, ale příjemnou, ovocnou vůni.
 2. Nejoblíbenější zeleninou v kuchyni jsou brambory, které tvoří vynikající masku pro mastné vlasy doma. Chcete-li to provést, vezměte 2 velké brambory, oloupejte a ošroubujte. Stlačte šťávu z výsledné kaše, smíchejte s kefírem a naneste na vlasy po celé délce. Potřebujte hlavou ručníkem nebo jiným předmětem a nechte půl hodiny. Po ukončení procedury trvá účinek čistoty mnohem déle.
 3. Chcete-li se zbavit mastných lupů, můžete tlouknout dřeně do pokožky hlavy. Můžete také vařit ovoce a odvar bude vynikajícím nástrojem - maskou pro mastné vlasy v kořenech.
 4. Kefírová maska ​​na vlasy, recenze z tohoto nástroje jsou velmi pozitivní - ženy mají vysokou účinnost a vliv na strukturu vlasů. Kromě kefíru můžete použít syrovátku, jogurt a jiné kyselé mléčné výrobky, které odstraňují tuk a činí vlasy atraktivnějšími. Receptura je jednoduchá: před sprchou nebo vanou potřebujete vlasy úplně umyt v produktu, zabalit do celofánu a nechat ji 20-30 minut. Pokud se umyje v horké vodě, může zůstat kyselou vůní, protože je lepší používat chladnou vůni.
 5. Hořčice na vlasy. Tato biologicky účinná látka podporuje růst vlasových folikulů a má také dobrý účinek na mastnou pokožku hlavy, čímž je vysušuje. Je však často zakázáno vytvářet takové masky - z mastné pokožky na suchu. Nejjednodušší recept - mytí vlasů litru teplé vody, který se ředí s 2-3 lžíce hořčice, pro zvýšení účinku, je třeba, aby se množství hořčice, příliš, 3 lžíce kosmetického jílu (bílá, modrá, atd.), A naplní se 4 lžícemi teplou vodou. Rozložte na kůži, zabalte do celofánu, ručník a po 20-30 minutách umyjte.
 6. Ovesné vločky na vlasy. Pokud jsou doma vločky, můžete na masku otočit běžnou ovesné vločky. Provedete to tak, že je rozemletete do stavu mouky a nalijte vývar o stejné množství jako hotová ovesná mouka. Poté je třeba smíchat a přidat půl lžičky sódy na pečení a lze je aplikovat. Po rovnoměrném nanášení nechte 20 minut ponechat a opláchněte. Tento nástroj pomáhá odstranit přebytečný tuk a pozastavit jeho výrobu, snížit počet sekretů.
 7. Pokud jsou vlasy extrémně mastné, pomůže jim maska ​​na heřmánku. Nejprve musíte připravit odvar: 2-3 lžíce suchého extraktu nalijte vroucí vodu, zakryjte a nechte 4-5 hodin. Krmte získanou zeleninovou bázi, přidejte do ní šlehanou bílkovinu a aplikujte na vlasy. Počkejte, až se maska ​​a vlasy zcela vyschnou a opláchněte chladnou, sotva teplou vodou.

Zvláštní pozornost je věnována legendární masce na vlasy s brandy, z čehož se mluví pouze nádherné vlastnosti. Přidání tohoto příjemného alkoholického nápoje k masce pomáhá zlepšit růst vlasů a výživu pokožky. Hojivé látky koňaku regulují množství vyrobeného tuku a přivádí ho zpět do normálu.

V jakých případech je užitečné používat koňak pro vlasy?

 1. Vlasy rostou příliš pomalu nebo je třeba zrychlit normální růst.
 2. Křehkost, suchost a lámavost vlasů po celé délce. To je důvod, proč brandy se používá pro takové nástroje jako maska ​​pro špičky vlasů doma.
 3. Příliš mastná pokožka a vlasy.
 4. Zvětšování pokožky hlavy, nepříjemné svědění a jiné formy lupů.
 5. Vlasy nedostávají potřebné vitamíny a minerály následně avitaminózu.
 6. Vlasy nemají požadovaný přirozený lesk, objem a hedvábnost.

Kefírová maska ​​odstraňuje tuk a vlasy jsou atraktivnější.

Kdy je koňak špatný na vlasy a pokožku hlavy?

 1. Pediculóza. Po skusu vši a jiných parazitů zůstávají rány a pokud je dokonce i hřebnete, může se stát, že z hřebíků budou škrty. Cognac je kontraindikován, jestliže hlava má nějaké poškození integrity pokožky.
 2. Příliš časté intenzivní používání masky na vlasy, odvarky, lotiony a další majitele suchých, vyčerpaných kudrlin.
 3. Pokud je pokožka hlavy příliš citlivá, je lepší upustit od používání alkoholové složky.
 4. Pacienti trpící alergie by neměli používat koňakovou masku, což může vést ke zhoršení zdraví.

Jakákoli maska ​​s brandy by měla být teplá. Současně musí být vlasy čisté a mírně navlhčené a po nanesení masky není nutné masku vypláchnout (v extrémním případě je třeba opláchnout minerální vodou, aby se zpevnil účinek). Chcete-li se zcela zbavit problémů na pokožce hlavy, musíte udělat nejméně 10 masky, které lze opakovat s častým nečinností více než 2 krát po dobu 7 dnů.

Pokud jsou vlasy extrémně mastné, pomůže jim maska ​​na heřmánku.

Nejjednodušší a nejlevnější receptní masky s brandy

Vezměte 2-3 lžíce alkoholického nápoje a teplo zahřejte. Poté, co je nutné košil trávit rukama do hlavy, pokud se špičky rozštěpí nebo vypadají matně a bez života, můžete je aplikovat. Poté musíte zabalit hlavu do celofánu, ručník a nechat 30-40 minut. Oplachování se šamponem není nutné, je lepší použít bylinný odvar z heřmánku, měsíčku, kopřivy a dalších. Vůně koňaku nezůstane na vlasu a zmizí ihned po úplném vyschnutí.

Jak vyrobit vlasové masky?

 1. Olejové vlasy nejsou vhodné pro jednoduchou aplikaci masky, neboť vyžadují jemnost a lesk. Zde potřebujete hlubokou akci, kterou dosáhnete pomocí tepla. Proto by měly být vlasy po jakékoliv masce ukryty pod ručníkem, šálou nebo celofánem.
 2. Pokud je pokožka hlavy mastná, nemělo by do masky přidat žádný olej. Výjimka z pravidla - používání kosmetických olejů na špičkách.
 3. Majitelé mastných vlasů by se nikdy neměli omyt teplou vodou. Totéž platí pro lázeň - horká voda stimuluje žlázy, čímž znemožňuje úsilí jakékoliv masky.
 4. Pro efektivní léčbu mastných vlasů musíte udělat 2 procedury týdně s průběhem 1-1,5 měsíců a pro posílení výsledku musíte udělat masky 1-2 krát měsíčně.

Jakákoli maska ​​s koňakem by měla být teplá

Maska pro mastné vlasy, recenze z tohoto postupu jsou inspirativní a všem se zdá, že z jedné aplikace se život změní v pohádku, ale ne. K odstranění problému je třeba vyvážit výživu, osobní hygienu, životní styl a pravidelně, řádně pečovat o vlasy. Jediný způsob, jak zapomenout na jinak lesklé vlasy.

Olejové masky na vlasy: recepty a recenze byly naposledy modifikovány: Ekaterina

Recenze o masce: Jednoduchá a účinná maska ​​- to jsem udělal jednou nebo dvakrát týdně a mé vlasy byly méně tučné a vypadaly zdravější. Teď podporuji, aplikuji jen jednou za 2 týdny. Někdy se střídají s jinými maskami pro mastné vlasy.

Masky pro mastné vlasy doma

Olejové vlasy jsou pro mnoho dívek opravdovým problémem. Dokonce i nejtvrdší a nejsilnější vlas vypadá upřímně kvůli nadměrné aktivitě mazových žláz - zdá se, že jsou špinavé a nešikovné, i když jste je právě včera vyprali.

Důvodem této situace je nejen dědičná predispozice ke zvýšení sekrece kožního mazu, ale také hormonální nerovnováha, stres, vlhkost a zvýšená teplota okolí.

Všechny tyto faktory mohou způsobit, že vaše vlasy jsou mastné a vy jste s tím nespokojeni. Samozřejmě, že hormonální nerovnováha musí být opravena léky. Ale stále existují čistě externí způsoby, jak odstranit přebytečný tuk z vlasů a normalizovat práci mazových žláz. Domácí masky pro mastné vlasy - to je to, co potřebujete.

Maska proti mastným vlasům petrželky

Petržel, kromě toho, že je nepostradatelný při vaření, je také výživnou složkou pro vaše vlasy. Následující maska ​​vám může pomoci snížit tuk a stimulovat růst vlasů - zabijeme dva ptáci s jedním kamenem!

Složení:

 1. 100 g petrželky
 2. 1 lžička vodky
 3. 2 lžičky ricinového oleje

Použití:

Nakrájejte petržel, pak smícháme všechny přísady a pevně se aplikujeme na kořeny vlasů. Nechte 30 minut a opláchněte octem. Nebojte se vůně octa - snadno se omyje šamponem. Tato maska ​​by měla být použita jednou týdně (častěji, pokud si přejete), ale nezapomeňte na pravidelnost!

Hodnocení masky:

Jednoduchá a účinná maska ​​- jednou nebo dvakrát týdně jsem začala růst a vlasy začaly růst tlustší a vypadaly zdravější. Teď podporuji, aplikuji jen jednou za 2 týdny. Někdy se střídají s jinými maskami pro mastné vlasy.

Masky pro mastné vlasy proti vypadávání vlasů

Pokud nejsou vlasy suché, ale mastné, neznamená to, že nemohou vypadnout. Naopak nahromadění přebytečného tuku kolem vlasového folikulu zhoršuje a smaží vlasy, takže vypadá jednodušší. Proti vypadávání vlasů se používají bylinné výtažky, například se účinně projevuje kopřivka. Nettle infusion může opláchnout vlasy po každém mytí. Odstraňte přebytečný tuk a posilujte vlasy pomůže masku bylin a cibule.

Složení:

 1. 2 cibule
 2. 1 šálek chmelových šišek
 3. kořen lopuchu
 4. 2 polévkové lžíce. vody

Použití:

Vařte vodu a zakryjte skleněnými šiškami (po dobu půl hodiny). Nalijte drcený kořen lopuchu (po dobu jedné hodiny) jiným sklem. Poté vytlačte šťávu z žárovek. Když je vše připraveno, prostě promíchejte všechny ingredience a aplikujte s masážními pohyby na vlasy a kořeny. Abyste chránili oči před pálením a vyhýbali se cibulímu zápachu, zabalte do hlavy plast a hustý ručník. Držte masku na hlavě asi hodinu, poté důkladně opláchněte vodou a šamponem. Poté můžete vlasy opláchnout octem nebo citrónovou šťávou - tím se odstraní zbývající zápach.

Hodnocení masky:

Maska se provádí po dlouhou dobu, ale mezi všemi, co jsem se snažil, až po tom (rozmazané asi měsíc a půl dva) vlasy přestaly klesat. Takže nemusíte litovat ztráty času na tom.

Želatinová mastná maska ​​na vlasy

Želatinová maska ​​je vhodná pro všechny typy vlasů, nejčastěji je používána majiteli suchých vlasů, protože jim dodává lesk a hedvábnost. Ale v kombinaci s citrónovou šťávou, želatina dobře obnoví mazové žlázy a také se používá k získání objemu a zdravého vzhledu tenkým mastným vlasům.

Složení:

 1. 2.st. l želatina
 2. 1 polévková lžička. vody
 3. 1 polévková lžička. l citronová šťáva
 4. strouhanka z 1 kusu černého chleba

Použití:

Nalijte suchou želatinu vodou a nechte stát 20 minut, pak se nechte ohřívat ve vodní lázni, neustále míchat, pak bude směs bez hrud. Chladná tekutá želé a přidáme citrónovou šťávu a chléb, aby se dosáhla konzistence husté smetany.

Aplikujte na vlasy po celé délce po dobu 40-50 minut. Zabalování hlavy není nutné - je to jen pohodlí. Pak důkladně opláchněte vodou a jemným šamponem. Tato maska ​​je určena k použití jednou týdně.

Hodnocení masky:

Je dobré aplikovat želatinovou masku před důležitými událostmi, protože vzhled vlasů bezprostředně po aplikaci je prostě nádherný. Pro mé jemné vlasy dává dvojnásobek objemu a vlasy na druhý den neztrácejí, jako obvykle.

Egg Mask pro mastné vlasy

Vaječný žloutek je skutečný dva v jednom: šampon + vlasový kondicionér. Pohlcuje nečistoty a mastnotu. Vejce pracují obzvlášť dobře v kombinaci s jogurtem - vlasy jsou navlhčeny a jsou lesklé a živé.

Složení:

 1. 1 vejce
 2. 50 gr. přírodní jogurt

Použití:

Mícháme vejce do jogurtu a pečlivě ho aplikujeme na kořeny a po celé délce vlasů. Vlasy by měly být čisté. Po uplynutí půl hodiny už jen opláchněte teplou vodou - šampon již není zapotřebí. Budete zaujati výsledkem!

Hodnocení masky:

Obecně přestaly používat klimatizační jednotky a masky. Vaječné jogurt nebo kefír - a vaše vlasy byly čisté déle, méně tuku.

Olejové masky s hořčicí

Hořčice je nepostradatelným nástrojem, jak se zbavit přebytečné mastnosti vlasů, navíc aktivuje růst vlasů. Hořčice snižuje sekreci kožního mazu a zlepšuje krevní oběh v oblasti pokožky hlavy. Lze ji aplikovat v suché formě - jen tím, že ji rozsypeme vlasy a pak vytlačíte celý hořčičný prášek - přebírá tuk. Můžete si doma vytvořit masky hořčice pro mastné vlasy. Recepty na jednu z těchto masek jsme si vybrali pro vás.

Složení:

 1. 2 polévkové lžíce. lžíce hořčičného prášku
 2. 1 polévková lžička. lžíce cukru
 3. 4 polévkové lžíce. lžíce horké vody
 4. 1. c. l lopuchový olej
 5. 1 žloutek
 6. 3 kapky esenciálního oleje z cedru
 7. 3 kapky oranžového nebo grapefruitového oleje

Použití:

Suchá hořčice se zředí vodou a poté se postupně promíchá ve všech složkách. Aplikujte masku na kořeny a všechny vlasy na špičky. Hlava, jako ve většině případů, pevně zabalená s lepícím filmem a na ručník nebo na teplém klobouku. Udržujte na vlasy od 30 minut do jedné a půl hodiny. Pak důkladně opláchněte vodou a šamponem.

Hodnocení masky:

Pokud máte vlasy dvakrát týdně, začne růst - o 3 cm někde za měsíc, stane se znatelně méně mastné, osobně jsem snížil mytí až třikrát denně, ačkoli jsem je umyla téměř každý den.

Masky pro mastné vlasy a suché špičky (cibulová maska)

Kombinované vlasy, tj. Mastné u kořenů a suché na koncích, vyžadují zvláštní péči. To znamená, že musíte vyzdvihnout speciální prostředky, aby se snížila mastná aktivita pokožky hlavy, časem se oddělily konce vlasů a konce oleje nakrájely.

Složení:

 1. plevy pěti žárovek
 2. 2 sklenice vody

Použití:

Naplňte plevel vodou vodou a vařte 20 minut po varu. Tekutina by se měla teplo (můžete obalit deku) asi hodinu. Tento vývar se doporučuje opláchnout již čisté vlasy 2-3x týdně. Není třeba vyplachovat.

Hodnocení masky:

S mastnými vlasy, lupy jsou peklo, vlasy prostě vypadají nešikovně špinavé, i když je často umyjete. Tento odvar pro mé mastné vlasy mi doporučil matka - v mladosti se jí zachránila - vidíme stejný typ vlasů. Pomohlo mi to po čtyřech žádostech.

A ještě několik doporučení...

Kromě těchto masky pro mastné vlasy můžete použít domácí masky na vlasy z prefabrikovaných předmětů, jako je citronová šťáva, jablečný jablečný ocet, zelený jíl a další, abyste odstranili prach a snížili tuhost oleje.

Používejte šampon, který je speciálně určen pro mastné vlasy. Umyjte hlavu ne horkou, ale s teplou vodou, protože horké, naopak, aktivuje uvolňování tuku. Zkuste do šamponu přidat několik kapek šalvěje nebo pomerančového esenciálního oleje - to vám dá zdravý vzhled.

Olejové vlasy se mohou umývat každý den, ale nezapomeňte, že čím častěji je umyjete, tím rychleji se znečišťují. Pokuste se udělat speciální masky a omyjte si vlasy o málo méně.

Vyzkoušejte naše masky pro mastné vlasy, odhalte svou přírodní krásu!

Pro Více Informací O Suché Vlasy