logo

Masky na vlasy doma

Výhody domácí masky pro péči o vlasy před salonovými procedurami jsou dostupnost a účinnost. To je důvod, proč stále více žen preferuje lidové prostředky k dosažení tohoto nebo toho efektu.

Masky na vlasy doma - recepty

Chcete-li mít krásné a zdravé vlasy, musíte se neustále starat a chránit před znečištěním a poškozením. Přírodní směsi mohou zmírnit lupy, eliminovat křehkost a suchost, kontrolovat práci mazových žláz a přebytečný tuk, zastavit ztráty, zvýšit tloušťku, stejně jako dodat lesku a objem účesu. Mnozí používají určité recepty pro barvení, tam je maska ​​pro osvětlení vlasů doma.

Nejoblíbenější jsou masky vyrobené na základě vajec, mléčných výrobků a pekařských kvasnic. Zdravotní přínos těchto produktů naleznete v tabulce.

Maska na vlasy doma

Masky na vajíčka mají regenerační a ochranný účinek, jsou také používány pro profylaktické účely. Pravidelná léčba vám pomůže získat zdravý a luxusní vzhled. Příprava takových masky nevyžaduje mnoho úsilí a časově náročné a výsledek netrvá dlouho. Existují doporučení pro použití vaječných směsí:

 • Chcete-li dosáhnout co nejvyššího výsledku, můžete použít domácí produkt. Je známo, že malé vejce jsou více nasycené vitamínem a minerály, protože jsou neseny mladými kuřaty.
 • Postupy po nanesení masky by měly být prováděny s teplou, ne horkou vodou. V opačném případě jsou vajíčka skládaná a stává se neobvykle obtížným vypláchnout masku.
 • Pokud se vyskytne problém lupů nebo suchých vlasů, doporučuje se používat pouze žloutenky. Pokud jsou mastné, použijte vaječné bílé.

V závislosti na typu vlasů a vzrušujícím problému si můžete vybrat vhodný recept na výrobu domácí masky založené na kuřecích vejcích.

 1. Intenzivní směs olejnatých vlasů na bázi alkoholu
  Pro přípravu směsi můžete použít alkoholový roztok, je připraven v rovnoměrném poměru, nemlžová tinktury nebo silný alkoholický nápoj. Stojí za to pamatovat, že nemůžete použít koňak pro lehké prameny, součást je může skvrnit. Smíchejte vaječné bílé s 30 ml alkoholu. Aplikujte pěnovou směs na kůži a zkadeřte pouze 15 minut pod ochrannou krycí vrstvu.
 2. Hydratační suché kadeře
  Kukuřičný žloutek zlikvidujte směšovačem, dokud nedojde k pěnění. Přidejte 30 ml základního oleje (lopuch, ricín nebo mandle) a čajovou lžičku octa, nejlépe jablka. Pokud jsou vlasy příliš suché, můžete přidat trochu glycerinu a jako zahušťovadlo se doporučuje použít kosmetickou bílou hlínu. Směs se nanáší po dobu 30 minut.
 3. Opravte masku pro poškozené prameny
  Ve stejném množství je třeba smíchat šťávu z aloe, ricinový olej, med a nealkoholickou tinkturku, přidat kuřecí žloutku. Rozdělte připravenou směs na hlavu vlasů a nechte ji pod teplem po dobu jedné hodiny. Po stanoveném čase proveďte úpravu vody. Jedná se o vynikající vitaminovou masku pro vlasy doma, obnovuje prameny i po perm.

Kefírová vlasová maska ​​doma

Kefírová maska ​​se používá doma k upevnění struktury vlasů. Po postupu jsou vlasy obaleny a vytváří se určitá bariéra, která chrání prameny před poškozením a nečistotami. Příprava takové směsi není v závislosti na požadovaném výsledku obtížná, aby zahrnovala i další součásti. Mnoho lidí se po proceduře nelíbí vůně kyselého mléka. Abyste tomu předešli, stačí přidat trochu éteru a pár kapek citronové šťávy.

 1. Kefírová směs pro tukové prameny
  Bezlepkový kefír smíchaný s vejcem. Kefír bude potřebovat 10-20 ml, v závislosti na délce a tloušťce kadeří, bílkovina musí být šlehaná před vytvořením husté pěny. Připravená směs se nanáší na kůži, zbytek se rozděluje po délce pramenů. Držte masku pod kapotou po dobu 30-60 minut.
 2. Kefír pomáhá suchým pramenům
  Intenzivní výživa nastává kvůli aktivním prvkům ve složení fermentovaného mléčného nápoje. Další výživou jsou rostlinné oleje. Příprava směsi: přidejte 1 díl másla na 3 díly kefír, důkladně promíchejte. Vložte vaječný žloutek. Doba zotavení masky je standardní - 30 minut.
 3. Kefírové lupy
  K přípravě masky budete potřebovat 200 ml kefír, v nádobě s nápojem, rozdrtíte krajíc z žitného chleba bez kůry a nechte jej na chvíli zjemnit chlebové drobky. Když chléb změkne, přidáme 30 ml lopuchového oleje. Směs se vtírá do pokožky hlavy. Pokud se vyskytne problém suchosti konců vlasů, musí být složení rozloženo po délce pramenů.
 4. Kefírová maska ​​pro vlasy
  Zakryjte plátek černého chleba s kefírem a nechte do otoku, poté protřepte. Ve směsi přidejte 30 ml brandy a čtvrtku šťávy z cibule. Položte zpracované vlasy pod víčko a nechte 40 minut.

Kvasinková maska ​​doma

Bakerovo kvasnice jsou skutečné vitamínové koktejly na vlasy. Proto je rozsah použití masky založené na kvasnici tak široký. U suchého vlasu můžete dosáhnout jemnosti a zotavení. Mastné prameny získají svěžest. Vyčerpané kadeře budou silnější a zdravější. Kvasinkové masky pro barvené vlasy doma jsou oblíbené kvůli jejich rychlému působení.

Tajemství výroby masky s kvasnicemi:

 • Kvasinky obsažené ve směsi musí být aktivní. K tomu je třeba před vařením probudit teplou vodu.
 • Abyste zvýšili účinek, přidejte do vody trochu cukru a rozpusťte jej a pak přidáme kvasnice.
 • Pro další výživu se doporučuje zředit kvasinky teplým mlékem.

Recepty na masky na vlasy doma:

 • Kvasková maska ​​pro mastné vlasy

Zahřejte 100 ml mléka a zředte 15 gramů cukru, přidejte 30 gramů suchého droždia a nechte 10-15 minut. Pak přidejte 15 gramů hořčičného prášku. Směs je aplikována na vlasy, doba působení - půl hodiny.

 • Kvasinková maska ​​se suchými vlasy a lámavostí

Smíchejte mandlový a ricinový olej 1: 2 a trochu zahřejte ve vodní lázni, přidejte 15 gramů cukru. Pak zadejte 30 gramů kvasinek a nechte se probudit. Tato směs obnoví poškozené kadeře a dá jim lesk. Doba expozice není delší než půl hodiny.

 • Kvasková maska ​​pro vypadávání vlasů

Rozpusťte 30 gramů kvasnic s teplou vodou, přidejte špetku cukru a nechte na několik minut. Pak přidejte šťávu čtvrtinové žárovky a 10 kapek vitamínu A. Směs se nanáší na kůži pokožky hlavy, zbytek se rozloží po délce vlasů. Doba expozice směsi je od půl hodiny do 40 minut.

S řádným používáním domácí terapie je docela efektivní.

Nejúčinnější domácí masky na vlasy

Za účelem řešení různých trichologických problémů nabízí lidová kosmetologie řadu receptů. Avšak uprostřed této rozmanitosti se každá žena snaží zvolit ty nejefektivnější podle principu "minimální prostředky - maximální efektivita". Samozřejmě, že jediná univerzální droga, která vyhovuje každé dívce nějakým vlasům, není. V "kosmetologii" v kuchyni je však taková kategorie jako nejlepší masky, pozitivní zkušenosti s používáním je známo mnoha. Jaké jsou nejúčinnější masky na vlasy - přečtěte si v tomto článku.

Výhody lidových léků

Proč mají doma masky tak oblíbenou po mnoho staletí? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte zjistit, jaké výhody mají lidové prostředky:

 1. Domácí receptury jsou zcela přirozené, tedy šetrné k životnímu prostředí. A tento faktor, jak víme, je velmi důležitý pro všechny vlasy, bez ohledu na jejich stav, typ a další rysy.
 2. Přírodní kosmetické přípravky nedávají komplikace a vedlejší účinky.
 3. Domácí masky jsou naprosto dostupné a dokonce i levné (což není tomu u obchodů a salonních procedur) - koneckonců se jejich součásti nacházejí prakticky ve všech kuchyních nebo lékárnách.
 4. Směsi podle populárních receptů jsou rychlé a snadné.
 5. Masky, připravené doma, mají poměrně vysokou účinnost a vyřeší mnoho trichologických problémů (od vypadávání vlasů a nedostatečného růstu vlasů k tomu, aby se kudrlinky stočily a hladce).
 6. Účinek použití těchto směsí je poměrně stabilní.

Účinnost masky na vlasy

[vc_wp_tagcloud]
Masky, vařené doma, jsou velmi účinné. S jejich pomocí můžete:

 • řešit problém vypadávání vlasů a slabý růst vlasů;
 • obnovit poškozenou strukturu vlasů po barvení, bělení, curlingu a dalších podobných postupech;
 • posílit kořeny;
 • zbavit se lupin a rozštěpení;
 • hydratovat a nasytit nezbytné potraviny suché, křehké prameny;
 • normalizovat sekreci kožního mazu;
 • Dejte kudrlinky lesk, hladkost, měkkost a poslušnost.

Účinnost finančních prostředků na přírodním základě je nesporná, ale musíte pochopit, že je mnohem snazší problém zabránit, než se později vyřešit. Je důležité řádně zorganizovat péči: použijte šampon vhodný pro váš typ kudrlin; chránit vlasy před mrazem a slunečním světlem; čas na oříznutí špiček, například pomocí leštičky pro leštění písma Split Ender, aby se zabránilo jejich sekci.

TOP recepty

Navrhované recepty masky používané doma pro zastavení vypadávání vlasů, pro jejich intenzivní růst, obnovu, zvlhčení a výživné kudrlinky jsou nejjednodušší a nejvíce přístupné, ale zároveň velmi účinné. Doslova 1-2 měsíce použití - a výsledek vás příjemně překvapí.

Proti vypadávání vlasů a pro růst různých druhů vlasů

S hořčicí

 • Suchý typ

Hořčice v prášku (jedna polévková lžíce), Honey (tři lžíce L.), Jakýkoliv kosmetický olej vhodný pro suché kadeře (například olivový nebo lněný, dvě lžičky). Aplikujte směs na kořeny a izolujte je ručníkem. Po 15 minutách byl vypláchnut.

Hořčicí prášek (jedna polévková lžička) Zředěný na hustou kaši, přidává se citronová čerstvá šťáva (jedna polévková lžíce). Výsledná kompozice lubrikuje kořeny a potom se zapaluje oteplovací víčko. Doba expozice je 15 minut.

Hořčice je dobře známý "nepřítel" alopécie a aktivní stimulátor růstu vlasů, který také normalizuje tvorbu kožního mazu.

S pepřem

 • Suchý typ

Smíšená tinktúra červeného pepře, mastného kefíru, medu (ve stejných částech). Směs se třese lehkými masážními pohyby do kořenů, hlava je izolovaná. Promývací směs po půl hodině.

Příprava směsi tinktury červeného pepře, beztučného kefíru, kosmetického oleje, vhodného tuku typu kudrlin (například jojoba) - dvě lžíce. l každé součásti. Toto složení maže horní vrstvu pokožky, vlasy se zahřejí a výrobek se omyje za hodinu.

Další velmi oblíbenou složkou masky, kterou doma používáme při vypadávání vlasů a stimulaci růstu nových vlasů, je tinktura červeného pepře. Kompozice s určenou složkou mají antiseptický účinek na pokožku, posilují kořeny a dávají účesům husté vlasy.

S lukem

 • Suchý typ

Smíšená cibulová kaše (tři lžíce l.), Med a domácí kysanou smetanou (jedna polévková lžíce). Směs masíruje epidermis, izoluje hlavu a inkubuje po dobu 1 hodiny. Osušte masu jemným šamponem.

Cibule (150 ml) a citrónovou šťávou (50 ml) se smísí, přidá se lopuchový olej (poloviční čajová lžička). Výsledná kompozice se aplikuje na epidermis a izoluje se. Po uplynutí půl hodiny promyjte jemným šamponem.

Rada Chcete-li se zbavit nepříjemného cibulového pachu, opláchněte si vlasy po odstranění ošetřovací směsi vodou a citrónovou šťávou nebo oblíbeným esenciálním olejem.

Cibule, navíc ke zvýšení růstu kudrlin, eliminuje lupy.

S koňakem

 • Suchý typ

Smíšená brandy (jedna polévková lžička), Teplý med (lžička), Pounded egg yolk. Směs se aplikuje na kořeny a rozmazává se po délce pramenů. Hlava je zahřátá a výrobek je vyprázdněn za půl hodiny.

Příprava směsi brandy, citronové šťávy (jedna čajová lžička), teplý jojobový olej (st. L.), loupaný žloutek. Vlasy se zpracují touto směsí, pak se zabalí a nechávají se 30 minut.

Cognac směsi proti alopecii a urychlit růst kudrlinky - měkčí volba než hořčice a pepř. Ale také se ukázaly jako velmi dobré kosmetické výrobky používané doma při řešení mnoha problémů trichologie - od vypadávání vlasů a pomalého růstu vlasů až po jejich objem a lesk.

S oleji pro různé typy vlasů

 • Suchý typ

Do směsi se přidají teplé oleje z lopuchu, ricinového oleje, olivového oleje, mandlí, lněných semen a jojoby (20 ml každé složky), výsledná směs se aplikuje na kořeny, stárne 1,5 hodiny. Maska se omyje jemným šamponem.

Recept je založen na olejích pro suché vlasy, přidává se pouze více citronové šťávy (100 ml).

Maska pro růst vlasů s oleji - nejužitečnější. Koneckonců, oleje, které mají zpevňující, regenerační, vyživující a zvlhčující účinek, mají velmi pozitivní vliv na kudrlinky.

Pro obnovení vlasů

Obnova poškozených vlasů

 • S oleji

Stejné části lopuchu a ricinového oleje (předehřátý) jsou smíchány, přidává se citronová čerstvá šťáva (1 lžička) a touto směsí se zpracuje suché a čisté vlasy. Hlava je izolovaná a zrání po dobu půl hodiny.

Smíchejte zlikvidovaný vaječný žloutek a ricinový olej (1 polévková lžíce) a suché prameny se rozmíchají s připraveným médiem. Stárnou po dobu 5 hodin.

Kousek žitného chleba odřezaného z kůry a namočený v teplém mléce (hustá kaše by měla vypadat) se aplikuje na mokré vlasy, je izolovaná. Po půl hodině je velmi pečlivě vymyt.

Léčba barvených vlasů

 • S vejcem a brandy

Šlehané žloutky a brandy (100 ml) jsou smíchány a vlasy jsou rozmazané tímto výrobkem. Stárnou 30 minut.

Blender šlehaný banán (polovina ovoce), vaječný žloutek, med a citron čerstvý džus (jedna lžíce). Výsledný nástroj se používá jako běžný šampon.

Bylinná infuze se připravuje - drcený heřmánek, kopřivka, celandin, oregano (1 polévková lží) + vroucí voda (1 l), doba infúze - 3 hodiny, oplachované vlasy ve výsledném mléce, zabalené a uchované po dobu 1,5 hodiny.

Reanimace dělených konců

 • S medem

Smíchejte med (t.j.), Jakýkoli rostlinný olej (dvě lžíce. L.), žloutlý vaječný žloutek. Výsledná kompozice je rozmazána na koncích vlasů (možná i po celé délce), izolovaná lepícím filmem. Po půl hodině se promyje.

V mísiči se bifte dvě zralé broskve, teplé mléko (tři lžíce) a oreganoter (sedm kapek). Směs rozmazaných a izolovaných konců. Doba expozice je 30 minut

 • S ricinovým olejem a vitamíny

Smíšený vyhřívaný ricinový olej (dvě lžíce L.), olejové vitaminy A, E (tři kapsle). Konce vlasů jsou namočené do tohoto nástroje a jsou izolovány. Doba trvání návštěvy - 2 hodiny.

Výživové přípravky pro různé typy vlasů

Suchý typ

 • S ricinovým olejem

Teplý ricinový olej (100 ml), ovocný ocot (který je k dispozici doma) a glycerin (50 ml) a smíšené vejce se mísí. Suché nečisté kudrlinky jsou rozmazané touto směsí, izolované po dobu půl hodiny. Omyjte směs mírným šamponem.

Šlehačkový žloutek, vyhřívané oleje olivového původu, kokosový olej, lněná semena (každá 30 ml) se smísí a smíchají. Směs zpracovává celou hlavu, zabalená. Minimální doba expozice je 2 hodiny (nejlépe po celou noc). Po odstranění masky jsou prameny opláchnuty odvarováním / infuzí léčivých bylin.

Typ tuku

 • S citronem a česnekem

Stejné části citronových a aloežových džusů, teplého medu a nakrájeného česneku jsou smíchány do homogenní hmoty (jeden hřebíček). Výsledný produkt je zpracovaný vlas, izolovaný. Po 30 minutách se promyje jemným šamponem. Chcete-li odstranit česnek "chuť", vlasy jsou opláchnuty v bylinné odvar / infuze.

Surové kvasnice (st. L.) se zředí v teplé vodě (lžička), odloží se k fermentaci po dobu 15 minut. Přidá se zbité vejce a všechny tyto vlasy jsou ošetřeny touto směsí. Stojte pod izolaci po dobu 1 hodiny.

Hydratační směsi

 • S majonézou

Zpracovávají celou hlavu vlasů s majonézou (ta připravená doma - je mnohem užitečnější než obchod). Po uplynutí půl hodiny promyjte jemným šamponem.

Kořeny a prameny jsou rozmazané teplým kefírem (lze je nahradit jogurtem), zabalené ručníkem. Směs se promyje po 45 minutách.

Smíšený zahřátý med (st. L.) a mléko (200 ml) a výsledný produkt se aplikuje na vlasy. Pod izolací se udržuje po dobu jedné hodiny.

Navrhované masky na vlasy jsou uznávány za nejlepší, protože jsou rychlé a snadno se připravují v běžných domácích podmínkách, skládají se z přírodních ingrediencí a mají skutečně nepřekonatelný efekt.

Recepty na domácí masky na vlasy

Pro zdravé a krásné vlasy je nutná pravidelná péče. Kosmetický průmysl nabízí kosmetické krémy a drahé salonní procedury pro posílení vlasů, ale můžete se podívat na velkolepé, pokud používáte masky pro domácí vlasy.

Důležité součásti domácí masky

Při nákupu kosmetiky v maloobchodních prodejnách málo lidí ví, jak jsou vlasové masky užitečné. Recepty jsou takové, že kombinují různé přírodní ingredience.

Užitečné a škodlivé produkty pro růst vlasů

Doma se skladby připravují na základě výrobků, které lze snadno nalézt v každé kuchyni. Chcete-li připravit užitečnou kompozici, potřebujete znát typ vlasů a určit problém, který je třeba zbavit.

Důležitými komponentami vlasových masek jsou:

 1. Kefír.
 2. Želatina.
 3. Hořčice
 4. Kvasinky
 5. Zlato
 6. Ropový olej.
 7. Cognac.
 8. Kuřecí vejce.
 9. Majonéza.
 10. Clay
 11. Červená paprika.
 12. Esenciální oleje jsou také přidány do vlasů masky doma.

Recepty mohou obsahovat takové přírodní oleje:

Chcete-li zahájit proces podporující zhrubnutí vlasů, použijte masku s olejem z ořechů nebo semenem hroznů. Živé masky s olivovým olejem a rybí tuk jsou široce rozšířené.

Smetana je výživný produkt, který se používá v léčivých maskách v kombinaci s obilnými výrobky, které obsahují minerály a mnoho vitamínů.

Chcete-li se zbavit problémů s lupinami, antibakteriální složky by měly být přidány k léku. Pro tento účel je vhodný olej z čajovníku, který se používá v omezených množstvích kvůli silné alergenitě.

Chcete-li, aby vlasy byly měkké, můžete použít různé oleje a pro tuhost přidat hennu. Pro změkčení vlasů vložte ocot do ošetřovací masky nebo použijte odrůdy z rostlin.

Odborníci doporučují opustit masky, ve kterých jsou syntetické součásti. Výrobci populární péče o kosmetiku v 96% případů přidávají látky, které otravují tělo. Alternativou jsou masky na vlasy vyrobené doma. Recepty jsou k dispozici všem.

Masky pro růst vlasů

Pokud vlasy přestaly výrazně růst, je zapotřebí růstový aktivátor s oteplovacími produkty, jako jsou:

 • hořčice;
 • šťáva získaná z česneku nebo cibule;
 • pepřové oleje.

Tyto ingredience je třeba přidávat velmi pečlivě, s ohledem na jejich agresivitu a silný zápach. Úplné vyprázdnění masky trvá několik dní.

Horní maska ​​na vlasy

Složení hořčičné masky, které pomůže stimulovat růst, je:

 • 1 polévková lžička. suchá hořčice;
 • 100 ml kefíru.

Vaření:

Hořčice je třeba nalít do kefír a uchovávat po dobu čtvrtinu hodiny. Konečný produkt je vyžadován pouze pro kořeny. Současně je nutné zajistit, aby nedošlo k zasažení kůže a konců vlasů. Je lepší pozvat někoho, kdo by v této záležitosti pomáhal.

Poté musíte zabalit hlavu ručníkem a zůstat v tomto stavu po dobu 15 minut. Pokud je pocit slabého pocitu hoření, pak je to normální, ale pokud jsou pocity nesnesitelné, maska ​​by měla být okamžitě vymyta, jinak by mohlo dojít k popálení. Maska se vypláchne pouze vodou. Postup musí být opakován po 6 dnech.

Maska na vlasy s lopuchovým olejem

Ropový olej má dobrý účinek pro zrychlený růst vlasových pramenů. Pro přípravu terapeutického činidla jsou zapotřebí následující produkty:

Všechny součásti masky musí mít stejné podíly. Pro střední vlasy potřebujete 1 polévkovou lžíci. l všechny produkty. Výsledný nástroj by měl být aplikován na kadeře a lehce masírovat pokožku hlavy.

Maska je potřeba držet po dobu 2 hodin a pak jednoduše umyjte studenou vodou, do které musíte vytlačit několik kapek citrónové šťávy, abyste neutralizovali cibulový zápach.

Maska na vlasy s vejcem a medem

Komponenty:

 • vejce - 1 ks;
 • medu a olivového oleje ve stejných podílech.

Pro střední vlasy je nutné míchat med s olivovým olejem, každé 2 lžíce. a naléváme vejce.

Tato terapeutická hmota se aplikuje na vlasy a dá se na ohřívací obvaz. Maska na ošetření musí být uchovávána po dobu 30 minut a poté promyta vodou. Specialisté v tradiční medicíně doporučují, aby byla tato maska ​​používána pravidelně - 6krát za 30 dní.

Maska s Dimexidem

Znamená to, že Dimeksid lze koupit téměř ve všech lékárnách. Jeho vlastnosti přispívají k aktivaci vlasových kořenů, takže rostou rychleji.

Složení:

 • Dimexid - 1 lžička;
 • castorc - 1 lžička;
 • lopuchový olej - 1 lžička;
 • esenciální olej - 5 kapek;
 • vitamíny A a E - 1 lžička.

Olejová základna musí být zahřátá, demi-mixid musí být ředěn 1: 3 vodou, aby se zabránilo popálení. Všechny komponenty dobře promíchají a rovnoměrně pokrývají celou délku pramenů. Vytváří efekt koupele na vlasy a chodí po masce na vlasy po dobu 20 minut a pak je vypláchne vodou.

Kvasinková maska

K přípravě kompozice bude vyžadovat 1 polévková lžíce. l suché droždí a 1 dobře šlehaný, aby se dostala proteinová pěna.

Do proteinu se přidá suché kvasinky. Směs je aplikována na kudrlinky s masážními pohyby. Tím vznikne efekt koupele po dobu 60 minut a poté je nutné dobře opláchnout hlavu šamponem.

Podle druhého populárního receptu se 30 g suchého droždí zředí vodou při teplotě místnosti a přidá se špetka cukru.

Tento lék je po určitou dobu ponechán na hlavě. Stlačte džus z ¼ žárovky, přidejte 10 kvapky vitaminu A do roztoku kvasinek.

Tato kompozice je nutná pro tření masážních pohybů ve vláknech od kořenů. Nástroj se udržuje na vlasu po dobu 40 minut a poté se omyje teplou vodou.

Masky pro bohaté barvy

Někdy chcete zesvětlit trochu barvy vlasů nebo je nasytit. Pro blond vlasy se používá citronová šťáva nebo bohatý heřmánkový odvar. Díky těmto přísadám mají prameny jemný odstín.

Pro bělené vlasy je nutná maska ​​složená z fermentovaných mléčných výrobků:

Pokud chcete zdůraznit červenou barvu, pak maska ​​vyžaduje kapku rozmarýnového oleje nebo přidat silné listy čaje.

Masky se aplikují na různé typy vlasů podle stejného principu. Obsah masky by měl být vždy aplikován na čistě umyté vlasy a držen po dobu 40 minut a pak je opláchnout vodou.

Masky, ve kterých nejsou žádné agresivní součásti, mohou být co nejlépe ponechány na vlasy přes noc.

Masky s ricinovým olejem pro vypadávání vlasů

Existuje mnoho receptů na domácí masky, které zabraňují vypadávání vlasů.

Součásti jedné z nejoblíbenějších receptů jsou:

 • Ricinový olej - 1 polévková lžička. l;
 • luk - 1 hlava;
 • tincture of calendula - 1 polévková lžička. l;
 • horký med - 1 polévková lžíce. l;
 • Koňak - 1 polévková lžíce. l;
 • pepřová tinktura 1 polévková lžíce. l;
 • žloutek - 1 ks.

Kolečko musí být zahřáté a stlačit 1. z luku. l šťáva. Všechny součásti musí být smíchány a naneseny na hlavu a pak vytvářet parní efekt a udržovat masku po dobu 1 hodiny. Poté dobře opláchněte vlasy vodou a citrónovou vodou, abyste zničili vůni cibule.

Hydratační maska ​​pro suché vlasy

Chcete-li zlepšit stav suchých vlasů, použijte masku s vlasy hydratační vlastnosti doma.

Cibulová maska

Cibule, kromě toho, že aktivuje růst kudrlin, docela dobře vede k boji proti lupům. Chcete-li připravit masku pro suché vlasy, budete potřebovat:

 • cibule kaše - 3 polévkové lžíce. l;
 • zakysaná smetana - 1 polévková lžíce. l;
 • med - 1 polévková lžíce. l

Všechny součásti jsou smíchány a naneseny jemně masírovány. Izolujte hlavu a lékařská směs zůstává po dobu jedné hodiny.

Po určité době se vše promyje jemným šamponem.

Kvasková maska

Je důležité bojovat proti lámavosti vysušených poškozených vlasů. Připravte masku na vlasy podle tohoto receptu:

 • mandlový olej - 1 díl;
 • castorka - 2 části;
 • cukr - 15 g;
 • kvasnice - 30 g

Smíchejte oleje 1: 2 a mírně zahřejte kompozici pomocí vodní lázně, nalijte cukr a kvasnice. Kapacita zařízení se umístila na teplé místo pro aktivaci kvasinek. Když se maso zvedne, musí rychle pokrýt pramen vlasů a nechat po dobu 30 minut, poté opláchnout teplou vodou.

Barevná maska

Pro přípravu této masky je nutné přidat 2 lžíce na 2 žloutky. l lopuchový olej, důkladně promíchat a lehce masírovat, aplikovat na prameny. Směs se udržuje 30 minut a pak se promyje vodou.

Maska kokosového oleje

Složení kokosové masky je následující:

 • med - 1 lžička;
 • kokosový olej 1.l;
 • Yang-ylangový olej - 5 kapek.

Smíchejte med s kokosovým olejem a zahřejte kompozici pomocí vodní lázně a poté přidávejte esenciální olej. To znamená, že se nejdříve vnese do epidermis hlavy a poté se rozdělí na prameny. Směs stát 30 minut. Omyjte šamponovou vodou.

Olejové masky na vlasy

Účinek masky na mastné vlasy je zaměřen na snížení sekrece mazových žláz.

Maska s citronem a cibulí

Složení:

 • cibulová šťáva - 150 ml;
 • citronová šťáva - 50 ml;
 • lopuchový olej - 1/2 lžičky.

Všechny složky je třeba smíchat a aplikovat na prameny a poté po půl hodině vytvořit parní efekt po vypršení platnosti, promýt složení jemným šamponem. Odborníci doporučují umýt hlavu teplou vodou s citrónovou šťávou, aby se zabránilo vůni cibule.

Maska s aloe

Složení nutriční masky má následující složky:

 • Aloe - 3 lžíce;
 • Cognac - 20 ml;
 • 1 žloutku;
 • med - 2 lžíce. l
Maska aloe vera je účinná při vypadávání vlasů.

Některé listy aloe potřebují stříhat a dát do ledničky po dobu 1 týdne. Poté je uzemněn pomocí mixéru. Položte ve skleněném nádobí 3 polévkové lžíce. l, nalijte nápoj a žloutek, přidejte teplý med. To vše se smíchá a pak se rozdělí na prameny a ohřívá se zhora. Přípravek je ponechán po dobu půl hodiny, poté složku opláchněte jemným šamponem.

Maska s koňakem

Směsi s přídavkem brandy, navíc k řešení problému mastných vlasů, se používají ke zlepšení jejich růstu. Vyřeší mnoho trichologických problémů a dokonce i vlasy získávají objem a lesk. Přírodní lék účinně léčí barvené vlasy.

Tato maska ​​vyžaduje následující produkty:

Oddělíme žloutek od vajíčka a dobře porazíme a do směsi vnášíme brandy. Tato směs je rozmazaná na vlasy, zahřátá a udržována po dobu 1-2/, poté opláchnutá teplou vodou.

Výživné masky

Účinné výživné masky se získávají na základě pěnivého nápoje.

Pivní maska

Tento nástroj přidává objem a lesk vlasům:

Složení:

Vyžaduje se spíše široká jídla pro pohodlnou práci jako mixér. Pivo se nalévá a přidá se žitný chléb a ponechá se na hodině, aby se namočil. Poté je veškerý obsah rozbitý pomocí mixéru. Směs se nanáší na vypranou hlavu a přidržuje se 40 minut, poté se odmyje. Pravidelné používání masky činí vlasy učenější, svítí a dobře se rozvíjí.

Cucumber Mask

Složení:

 • okurka - 1 ks;
 • žloutek z jednoho vejce -1ks;
 • sůl - 2 polévkové lžíce. l

Vejce rozlomíme do misky, použijeme pouze žloutek, směs smícháme s šťávou z okurek a soli. Třejte kompozici do pokožky hlavy a rozdělte zbytek po celé délce pramenů. Tato kompozice by měla být ponechána působit po dobu 30 minut, poté se promyje vodou.

Maska s aloe

K přípravě této masky potřebujete následující produkty:

 • vaječný žloutek;
 • mrkev a citronová šťáva;
 • aloe šťáva;
 • ricinový olej - 1 polévková lžíce. l;
 • Koňak - 1 polévková lžíce. l

Žloutek je zředěn 1 polévkou lžičkou. l různé šťávy a pak nalévejte do oleje a brandy. Tato kompozice by měla být smíchána a lehce vtírána do vlasů a poté působit účinek na lázně po dobu 30 minut. Pak je vše promyta šamponovou vodou.

Masky pro hustotu kadeřnictví

Všechny sen o husté vlasy, protože jsou považovány za krásnější a atraktivní, ale pro zvýšení tloušťky vlasů vyžaduje pravidelnou péči o ně.

Kefírová maska

Chcete-li získat domácí směs, budete potřebovat pouze kefír vytápěný na pokojovou teplotu. Z kořenů je tato směs rozmazána na každé straně na špičky.

Chcete-li zvýšit účinek masky, musíte udělat lehkou masáž a pak dát pod bunku plastovou sáčku a zabalit ji do ručníku.

Po dvou hodinách je nutné produkt vypláchnout hlavou šamponem. Maska na ošetření zvlhčuje vlákna dobře a mají na dotek hedvábí.

Chcete-li zlepšit recept kefír lze smíchat s 1 lžičkou. ricinový olej a jeden žloutek. Tento lék musí být uchováván po dobu 1 hodiny.

Vlasová maska ​​na vlasy

Maska vajec je účinná. Používá se pro všechny typy vlasů. Pokud jsou vlasy suché, pro ošetřovací masku je zapotřebí pouze žloutek, pro mastné vlasy se používá pouze bílkovina. Majitelé normálních vlasů by měli používat vejce úplně.

Do vajíčka nebo do kterékoli jeho části by mělo být přidáno pozorování podílu minerální vody s obsahem 1: 1 uhličitanu a odkapávání 6 kapiček šťávy z čerstvého citronu do kompozice.

Směs je dobře protřepána a nanesena na prameny, jsou ohřívány. Skladba trvá 25 min. Pak je hlava promyta šamponem, což odpovídá typu vlasů.

Maska majonézy

Majonéza je rovnoměrně rozložena na vlasy, ale větší efekt bude dosažen při použití majonézy, vařené s vlastními rukama, protože ve své skladbě je více užitečných látek. Po 30 minutách, po aplikaci přípravku se produkt promyje vodou a jemným šamponem.

Maska s medem

Složení:

Tyto výrobky důkladně promíchejte a výsledný produkt rovnoměrně nanést na vlasy. Potom zorganizujte skleníkový efekt. Po 1 hodině opláchněte vlasy vodou.

Želatinová maska ​​s laminačním účinkem

Nejoblíbenější receptní maska ​​s účinkem laminace je želatinová maska. Želatina je schopna pokrýt vlasy spíše hustým a tenkým filmem. Tento film zachovává vlhkost a současně chrání vlasy před vystavením atmosféře.

Želatina obsahuje bílkoviny, které mají na vlasy hojivý účinek.

Složení:

 • 1 lžička. jablečný jablečný ocet;
 • 1 polévková lžička. l želatina;
 • 0,2 litru vody.

Použití:

 1. Přidejte do želatiny studenou vodu a nechte 10 minut nabobtnat.
 2. Tato směs se zahřívá ve vodní lázni.
 3. Poté přidejte jablečný ocet.
 4. Přiveďte směs do rovnoměrného stavu a udeřte na vlasy.
 5. Plastový sáček se položí na hlavu a zabalí do teplého šátku.
 6. Po 30 minutách Opláchněte vlasy pokojovou vodou.

Rozdělují domácí masky

Pro řešení problému rozštěpení se používají masky s těsnicím a hydratačním účinkem. Lidové prostředky jsou schopny zabránit procesu rozštěpení vlasů, obnovit je, znovu je hladké, měkké a krásné.

Kvasinková maska

30 g kvasnic je nutné zředit v zahřátém mléku, po kterém se tento roztok nanáší do vlasových kořenů a zbytek se rozdělí na všechny prameny. Nechte nástroj 40 minut. Pak je vše promyta vodou.

Želatinová maska

Pro výrobu této masky jsou nutné následující komponenty:

 • želatina - 10 g;
 • horká voda - 80 ml;
 • med - 10 g

Želatina by měla být naplněna vodou a nádrž vložena do vodní lázně. Po rozpuštění želatiny by měla být hmotnost ochlazena na 40 stupňů a přidána roztavená med. Všechno je dobře promíchané a rozptýlené vlasy štětcem, které dělí vlasy na části a ustoupí od kořenů o 2 cm. Skalp by neměl být ovlivněn.

Vlasy by měly být česané s hřebenem s řídkými zuby a potom by měly být umístěny do plastového sáčku po dobu 40 minut. pro absorpci. Náprava je potřeba držet po dobu 1 hodiny, pravidelně vyhřívaná vysoušečem vlasů a pak opláchnout vodou.

Maska s olivovým olejem

Složení:

 • olivový olej;
 • citronová šťáva;
 • ricinový olej.

Všechny součásti jsou smíchány ve stejných částech. Tato směs je dobře promíchána a mastná, po dobu 20 minut. Dále umyjte šamponovou vodou.

Rybí olejová maska

Vezměte rybí tuk 35-40 ml. Musí být vyhříván a nanášen na prameny. Po vytvoření účinků lázně udržujte masku na vlasy po dobu půl hodiny a poté ji odstraňte pomocí šamponu.

Tipy pro aplikaci domácí masky

Před použitím masky je třeba dodržovat základní pravidla jejich aplikace:

 1. Pro efektivní expozici masky je nutné je pravidelně aplikovat.
 2. Použijte masky k čištění vlasů.
 3. Maska nemůže být připravena pro budoucí použití a nechat na příště.
 4. Ztužující masky se používají jak při řešení problémů, tak při prevenci.
 5. Potřebujete použít masky podle pořadí, nekombinovat recepty v jedné masce.
 6. Měli byste zvolit masku s přihlédnutím k individuálním charakteristikám. Například produkty jako med a vejce jsou považovány za silné alergeny. Musí být používány velmi opatrně.
 7. Je třeba si uvědomit, že po aplikaci masky je třeba vytvořit efekt koupele.
 8. Je vhodnější aplikovat masku na kosmetický kartáč nebo hřeben, který má vzácné zuby.
 9. Pro stimulaci vlasových folikulů je třeba kombinovat aplikaci masky s masáží.
 10. Masku na ošetření nemůžete dlouho držet. Nepříznivě ovlivňuje vlasy.

Profesionální masky na vlasy

Profesionální keratinové masky jsou velmi účinné. Výsledek expozice trvá 3 až 4 měsíce. Odborníci doporučují, abyste si nepřečetli hlava ihned po návštěvě salonu, nepoužívejte vlasy a neodpíchejte pletence. Profesionální masky se prodávají v internetových obchodech a specializovaných maloobchodních prodejnách. Mohou být použity doma.

Keratinová maska

Mezi maskami, které jsou oblíbené, můžete pojmenovat následující masky:

 • Maska s keratinem ESTEL KERATIN pro domácí péči má objem 250 ml. prodlužuje účinek, který byl dosažen v salonu během procedur. Luxusní vlasy se získávají za 5 minut. Cena této masky je 545 rublů.
 • Krémová maska ​​INTENSIVE - objem 150 ml. Tato maska ​​slouží k péči o suché a poškozené vlasy. Cena masky v online obchodě - 1208 rublů.
 • Magic Keratin maska ​​pro restrukturalizaci s objemem 500 ml poskytuje péči o poškozené vlasy. Aplikuje se na všechny typy vlasů. Cena této masky je 539 rublů.

Pomocí pravidelných pravidelných domácích maskovaných receptů můžete vyřešit řadu kosmetických problémů - zlepšit a posílit kudrlinky. Tím, že nástroj vytvoříte sami, můžete se spolehnout na bezpečnost a účinnost jejich složení.

9 masky, které můžete udělat doma s vlastními rukama

Dobře upravené zdravé vlasy jsou výsledkem metodické a pravidelné práce na sobě. Chcete-li získat elegantní vlasy, nemusí nutně trávit spoustu času a peněz v kosmetických salonech. Můžete se starat o vlasy doma, ve vhodnou dobu, pomocí časově testovaných masky nebo zábaly.

Péče o kadeře závisí na jejich stavu a přirozených datech. Po aplikaci účinných masek se můžete zbavit přebytečného tuku nebo sucha, lámavosti, nedostatku objemu a dalších problémů. Lesklé zdravé vlasy se stanou obvyklou normou, nikoli snem.

Masky pro vlasy tipy doma

Aby se kudrlinky na koncích neroztrhly, jednou za týden stačí je zpracovat olivovým olejem zahřátým na 40-45 stupňů a ponořit do něj suché špičky. Nástroj se rychle vstřebává, vytváří ochranný film, vyhlazuje keratinové váhy a podává jádro.

Pokud jsou hroty již vystřiženy, pomůže vám tato kompozice:

 • vaječný žloutek - 1 ks;
 • koňak nebo vodka - 10 ml;
 • med - 5 g.

Pro velmi suché a křehké vlasy můžete přidat 5 ml ricinového oleje.

Všechny ingredience jsou smetány se směšovačem nebo šlehačkou, dokud nejsou hladké, roztírají se po opláchnutí vlhkých konců vlasů a pečlivě třejí směs. Po 25 až 30 minutách vypláchněte. studenou vodou. V průběhu tohoto postupu není nutné zabalit vlasy filmem.

Dvě domácí týdny týdně během měsíce stačí k úplnému obnovení poškozené tyče. V budoucnu je možné kromě postupu olivového oleje navlhčit konce následující složení v noci před vyjetím do ulice:

 • srvátka - 30 ml;
 • citronová šťáva - 10 kapek.

Pro snadné použití se směs nalije do lahvičky s rozprašovačem, uložené v domácí lednici po dobu delší než tři dny.

Zvýšení hlasitosti doma

Chcete-li pomoct vlasům, můžete použít medové masky. Med může být použit samostatně aplikací na čisté, vlhké vlasy a následným zahříváním víčka po dobu 30-40 minut. nebo v kombinaci s dalšími léčebnými složkami.

Složení 1

Připravit:

 • med - 5 g;
 • jablečný nebo vinný ocet - 5 ml.

Přísady zamíchejte do 100 ml vody a dejte 3-5 krát vlhké čisté vlasy s intervalem 10-15 minut. Umyjte vodou bez mycího prostředku. Takovou masku můžete udělat doma pokaždé po umytí vlasů.

Složení 2

Tento recept nejen přidá objem, ale také posílí vlasové kořeny:

Po smíchání ingrediencí se maska ​​nanáší na vlasy navlhčené vodou, počínaje od kořenů, před umytí hlavy. O hodinu později se omyje hlavou obvyklým způsobem.

Pokud jsou vlasy velmi suché, můžete do směsi přidat 5 ml avokádového oleje a pokud chcete krmit vlasy - tři kapky vitamínů A a E

Domácí lékařské masky

Chcete-li odstranit lupy, zvýšit růst, zabránit ztrátě a zklidnění zanícené pokožky hlavy, jsou makeráty ideální jako masky - domácí olejové extrakty léčivých bylin.

Univerzální složení domácí masky

Pro vaření budete potřebovat:

 • olivový olej - 300 ml;
 • šalvěj - 15 g;
 • levandule - 15;
 • Rozmarýnový esenciální olej - 10 kapek.

Suchý šalvěj a levandule nalijte olej, trvejte na pokojové teplotě po dobu 10-14 dnů. Pak se filtruje přidáním éterického extraktu. Macerath se před mytím rozprašuje na vlhké vlasy po dobu 1-1,5 hodiny, obaluje je plastovým obalem a tepelnou izolací se speciální hlavou nebo ručníkem. Smíchejte směs pravidelným šamponem.

Domácí masku od pádu

S intenzivní ztrátou vlasů pomůže macerovat, vařené na listy břízy nebo kopřivy. Pro 300 ml olivového oleje vezměte 200 g čerstvě nasekaných surovin. Trvejte na 5-7 dní.

Také doma od pádu, zábaly s ricinovým olejem po dobu 2,5 - 3 hodiny, což by mělo být provedeno jednou týdně po dobu šesti měsíců s přestávkou tří měsíců, pomohou dobře.

Intenzivní domácí maska ​​růstu

Probudit spící vlasové folikuly, aby své oblíbené kosmetické oleje pro vlasy, přidají se 3 ml alkoholu tinktury červená paprika (30 ml báze), a pak se aplikuje na kořeny 10-15 min., Balení vaše hlava teplou šálu.

Domácí maska ​​pro poškození

Negramotné zbarvení, zvýrazňování, perm a časté použití kroužkování nebo žehlení změní strukturu vlasů, což je tenké, křehké a bez života. Tuto situaci lze napravit doma s použitím následujících složek, a to jak samostatně, tak v kombinaci:

 • kefír - hydratuje, vyživuje vlasovou šachtu;
 • Cognac - přidává lesk;
 • vaječný žloutek - obnovuje vlasovou strukturu díky komplexu aminokyselin;
 • grapefruitová šťáva - oživuje, vyhlazuje poškozené keratinové váhy;
 • olejové roztoky retinolu (vitamín A) a tokoferolu (vitamín E);
 • oleje z jojoby, makadamie, sezamu.

Klasická domácí maska ​​na vlasy po neúspěšném barvení nebo perm se skládá z následujících komponent:

 • kefír - 150 ml;
 • sezamový olej - 10 ml;
 • grapefruitová šťáva - 15 ml.

Po smíchání všech složek se směs nanáší na suché, špinavé vlasy po dobu 40-45 minut, opláchne se šamponem, opláchne vodou a brandy (10 ml na 0,5 l vody).

Maska je velmi účinná. Pro terapeutické účely se používá každých pět dní a pro prevenci po barvení nebo curlingu - jednou za 10 dní.

Domácí maska ​​pro slabé vlasy

Po tvrdé stravě nebo nemoci mohou být vlasy slabé a bez života. V tomto případě je hlavním úkolem napájet kořeny a pokožku hlavy, aby se obnovily folikuly.

Chcete-li obnovit původní strukturu doma, použijte:

 • kosmetické oleje - mandle, ořech, jojoba, obsahující vitamín E a komplex nenasycených mastných kyselin;
 • cibulová šťáva;
 • bezbarvá henna;
 • silné odrůdy kopřivy;
 • kakaový prášek nebo hořčice.

Účelem těchto postupů je aktivovat krevní oběh v pokožce hlavy a její následnou výživu.

S největším účinkem v tomto případě kompozice funguje:

 • kosmetické oleje - mandle a vlašský ořech - 10 ml;
 • čerstvá cibulová šťáva - 5 ml.

Složky se smísí v těsně uzavřené lahvičce (bez kovu!), Protřepejte, až se získá homogenní emulze. Směs se aplikuje na čistou, mírně vlhkou pokožku hlavy, která se otírá do kořenů, zabalená plastovým obalem a ručníkem po dobu 15 minut. Umyjte šamponem s následným (povinným!). Použití balzámu.

Domácí ošetření se provádí dvakrát týdně po dobu 5-6 týdnů.

Cibulová šťáva je problematické - dráždivý zápach, včetně zbytkového dráždivého účinku na sliznice. Pokud s ním nechcete pracovat, můžete použít kompozici:

 • silný odvar z kopřivy - 10 ml;
 • ořechový olej - 15 ml;
 • 5% roztok vitaminu C - 1 ampulka.

Ze složek připravte emulzi podobnou předešlému receptu, protřete do kořenů, nechte hodinu s izolací, opláchněte.

Namísto odvaru kopřivy můžete vzít 5 g kakaa nebo suché hořčice, ředit je před mícháním s vodou do stavu kapalné suspenze.

Bezbarvá henna pro oslabené vlasy doma se vaří podle pokynů a přidá se 10 g medu. Tato domácí maska ​​se uchovává na vlasy po dobu 40-50 minut, poté se omyje teplou vodou a šamponem.

Po procedurách s frekvencí jednou za 7 až 10 dní se vlasy nejen zcela obnoví a posilují, ale stane se leskem, bujným a stane se poslušným při stylu.

Domácí masky pro zesílení a hladkost vlasů

Tenké vlasy mohou být problémem, protože jsou snadno elektrifikovány, špatně stylizovány a neochvějně vypadají. Doma, abyste je zahustili, můžete použít:

Jako další složky v maskách používaných pro zahušťování citronové šťávy, vápno roztoku kyseliny askorbové v ampulích a jojobového oleje (to je také nazýván rostlinný vosk), které dávají vlasy hladké a zvládnutelné.

Složení 1

Pro vaření budete potřebovat:

 • sójový protein - 20 g;
 • cukr nebo prášek z něj - 20 g;
 • 5% roztok kyseliny askorbové - 1 ampulka.

Zmícháme přísady, postupně přidáváme vodu a bít, dokud se nedosáhne hladké, načechraná hmota. Aplikujte masku na čisté vlhké vlasy a rovnoměrně rozdělujte prameny. Po půl hodině se po dobu půl hodiny vypláchne vodou při pokojové teplotě bez šamponu. Přirozeně vysušte.

Složení 2

Smíchejte 10 g želatiny a 50 ml teplé vody. Po půl hodině filtr přidejte 5 m šťávy z aloe, nanášejte čisté, mírně vysušené vlasy z kořene na špičku. Stojte 20-25 minut. Vypláchněte.

Aby se vlasy hladily doma, do masky se přidá 5 ml jojobového oleje a do lesku se přidá několik kapek citronové šťávy.

Domácí masky pro zesílení a hladkost se používají pokaždé po umytí vlasů po dobu dvou měsíců. Pak udělejte přestávku po dobu 5-6 týdnů.

Domácí maska ​​s přebytečným tukem

Zvýšená sekrece kožního mazu může být předem určena geneticky nebo vyvíjena jako důsledek podvýživy, hormonální nerovnováhy, během těhotenství. Masové žlázy můžete upravit doma pomocí masky pomocí:

 • kosmetická hlína - zelená, černobílá (kaolin);
 • 3% peroxid vodíku (k dispozici v lékárně);
 • kyselé ovocné a bobulové šťávy (citrón, brusinka, grapefruit atd.);
 • kefír;
 • hořčice;
 • kvasnice.

Nejjednodušší a nejúčinnější je složení:

 • zelená nebo bílá hlína -10 g;
 • 3% peroxid vodíku - 1 ml.

Jíl se zředí vodou do stavu suspenze, přidá se peroxid vodíku, roztírá se na vlhkém vlasu před praním, začíná od kořenů. Nechte 10 minut. bez zahřátí, umyjte šamponem a poté použijte kondicionér k uzavření keratinových vah, které se během postupu otevřou.

Pokud je zvýšený obsah tuku doprovázen lupinami, pak místo černé zelené hlíny je černá.

Domácí kvasnicová maska

10 g kvasnic, zředěných 50 ml teplé vody se špetkou cukru, nechte 15 minut. Poté přidejte:

 • 10 ml kefíru;
 • 5 g zelené hlíny.

Po míchání okamžitě aplikujte na suché znečištěné vlasy, zabalte na 30 minut, umyjte. V tomto případě není použití kondicionéru po praní nezbytné, protože kefír má vlastnost uzavření pórů vlasů.

Domácí maskovací maska

20 g suchého prášku se rozpustí s vodou, aby se vytvořila suspenze, přidá se 10 g medu pro extrakci toxinů a 5 ml arganů. Směs se předtím omyje hlavou v kořenech a pak se nanáší na mokré prameny. Po 20 minutách umyjte šamponem. nebo dříve v případě těžkého pálení. Po umytí vlasů nezapomeňte použít vhodný balzám.

Doma doma všechny masky z mastných vlasů před mytí hlavou nejméně dvakrát týdně.

Výživné domácí masky

Vlasy jakéhokoli druhu potřebují pravidelné krmení, zejména na jaře a na podzim, po dovolené na moři nebo ve venkovském domě. Sezení se konají každých 7-10 dní po dobu jednoho a půl měsíce.

Domácí maska ​​na suché vlasy

Volné suché vlasy potřebují intenzivní výživu. Při přípravě masky doma:

 • zralé avokádo - 1 ks;
 • arganový olej nebo sezam - 5 ml;
 • vaječný žloutek - 1 ks.

Avokádo je rozdrcené (bez kůže), pak se šlehačkou a máslem až do hladkosti. Aplikujte na špinavé zvlhčené vlasy, izolované na půl hodiny, omyjte šamponem.

Po prvním zasedání začnou vlasy leskat a příjemně vypadají.

Domácí maska ​​pro normální

Chcete-li dodat tento typ vlasů doma, použijte kompozici:

 • zakysaná smetana - 30 g;
 • vejce - 1 ks;
 • 5% vitaminu C - 1 ampule.

Beat vejce se zakysanou smetanou, přidejte kalcium. Před mytím otepleme 40-50 minut.

Efekt masky se objeví okamžitě. Kudlanky ožívají, lesknou se a dobře se hodí.

Domácí maska ​​na tuky

Tento typ srsti vyžaduje také další výživu. Chcete-li to provést, použijte:

 • odrůdy bylin (heřmánek, šalvěj, rozmarýn, levandule);
 • esenciální oleje z eukalyptu, jedle, borovice;
 • Arganový olej, který se rychle vstřebává, vytváří tenký ochranný film.

Chcete-li připravit masku doma, vezměte 10 ml arganového oleje a 20 ml silného odvaru doporučené byliny. Suspenze se připraví z směsi oleje a vody přidáním 3-5 kapek vhodného silice.

Směs se aplikuje na čisté vlhké prameny a kořeny bez izolace, důkladně se třepe. Pokud je to žádoucí, může se postup aplikace opakovat po 15 minutách. Po 40 minutách vypláchněte. šampon

Účinkem tohoto postupu je svícení svěžích vlasů.

S nedostatkem času doma

Zástava krásných a zdravých vlasů je systematickou péčí. Nemáte-li čas na plné zasedání, můžete použít domácí recepty jednoduchých masek:

 • Před vypraním části šamponu na dlani zředěte vodou a přidávejte 1-2 kapky esenciálního oleje. Aplikujte na vlasy, pečlivě masírujte a opláchněte.
 • Třepeme kefír na suché kořeny a vlasy, necháme 5-10 min. umyjte. Maska je vhodná pro všechny typy vlasů. S přebytečným tukem můžete přidat špetku soli a chcete-li navlhčit kadeře - trochu cukru.
 • Tučným písmem namísto šamponu můžete vyzkoušet myčku hlavou hořčicí a ředit vodou do stavu zavěšení. Po umytí umyjte vlasy vodou vodou s citronem, brusinkou nebo jablečným octom (10 ml / 1 l vody).
 • Ideální pro rychlou péči o olej argan. Aplikuje se na vlhké vlasy po umytí dlaněmi po lehkém navlhčení olejem. S suchým typem můžete použít sezam.
 • Zmáčkněte dva surové žloutky vodou, umyjte vlasy touto směsí a opláchněte okyselenou vodou. Tento recept je vhodný pro suché a normální vlasy.

Aby vlasy potěšily oko při pohledu na sebe v zrcadle, musíte se o něj postarat nejen masky, ale také organizovat správnou výživu, vzdát se špatných návyků (kouření, alkohol), užívat vitamínových komplexů předepsaných lékařem.

Pro Více Informací O Suché Vlasy