logo

Co se stane, když nebudete vlasy dlouho umyt: vlasy s rampouchy nebo svěží vlasy?

Všichni jsme četli pohádku o Moidodyru v našem dětství a my víme, že "musíme, musíme se umyt v dopoledních hodinách a večerech". Opravdu, pokud nebudete umývat své tělo několik týdnů, velmi brzy se budou od vás vyhýbat, jako by od bezdomovce, a objeví se charakteristický zápach. A vlasy? Je možné, že je nebudou umývat týdny a měsíce? Odpověď na tuto otázku je obtížná. Někteří říkají, že mytí vlasů jednou týdně je normou pro kulturní osobu, jiní navrhnou experimentovat, aby se vyvarovali mytí vlasů až do těch měsíců. Kdo má pravdu?

Proč si dokonce umyjte vlasy

Zdá se, že je to zvláštní otázka - samozřejmě, aby vlasy byly čisté! Kromě toho, podle dermatologů, při mytí vlasů se masíruje pokožka hlavy, což příznivě ovlivňuje stav vlasů. Pokud vezmeme v úvahu skutečnost, že většina z nás žije ve městě, kde auta pohánějí, kouří cigarety a steaky a koláče se smažou v restauracích, což je vůně, ze které okamžitě absorbují vlasy, může se otázka zdát hloupá. Kdo by chtěl komunikovat s člověkem, jehož celá hlava cítila jako kouř nebo levný rostlinný olej? Závěr: nejdříve myme hlavu kvůli vlastní hygieně a udržujeme tělo čisté.

V opačném případě bude vše vypadat takto:

Co se stane, když si vlasy dlouho neumývají: živé příklady

Nezáleží na tom, jak odborníci říkají, že pokud nebudete vlasy dlouho umyt, můžete snadno dostat na hlavu padlý a mastný koltun, který se nedá odtrhnout, někteří odvážlivci se stále rozhodují o takovém experimentu. Například se tento Brit si 5 let nepustil vlasů a nevytvořil masky na posilování vlasů. Podle ženských vlasů vypadá skvěle! Tady je její fotka.

A tento buddhista už sedmdesát let nepustil vlasy.

Několik dalších následovalo. Obecný výrok je: vlasy se opravdu nemohou umýt a rok a týden. Nic se jim nestane hrozné, nezpadnou a nebudou růst rychleji. Zpočátku budou velmi, velmi špinavě, podobně jako vegetace na hlavě bezdomovců, ale pokud trpíte 3-4 týdny, vlasy se vrátí do svého bývalého stavu. To vyplývá ze skutečnosti, že se mazové žlázy na hlavě zvyknou pracovat v určitém rytmu, protože vědí přibližný plán mytí hlavy. Když tělo ztratilo ostré očištění, tělo nejprve rozdává tuk nezbytný pro vlasy dvojí silou a pak se vše vrátí do normálu. O měsíc později jsou vlasy špinavé, ale ne v horším stavu než před vypraním. Zjištěna a uložená rovnováha tuku.

Trend roku

Blogři píší s potěšením o trendu roku - hnutí za přirozené vlasy, které se nazývá No Poo (úplně - bez šamponu). Odpůrci tohoto hnutí jsou přesvědčeni, že šampony jsou příliš nezdravé, protože obsahují škodlivé látky - parabeny a silikony. Takže jeden z aktivních účastníků tohoto hnutí, dívka jménem Opheli, píše ve svém blogu, že už dlouho umyla vlasy šamponem a cítí se skvěle. Namísto šamponu používá Opheli běžnou vodu a sódu. Někdy jí opláchne vlasy jablečným octom a použije masku modré hlíny. Její přítelkyně Natalie vůbec neumírá vlasy, a upřednostňuje je vyčistit přirozeně, na otevřeném vzduchu.

Z takových šoků i vynikajících dermatologů. Jsou přesvědčeni, že toto hnutí je jenom nějaký druh sekty, které lidem vštípí nedbalý způsob života. Lékaři se neobtěžují opakovat, že ekologie ve městě již není tak, aby vlasy byly vyčištěny a obnoveny samy. V tomto věku moderní technologie a celosvětového znečištění musí být vlasy jednoduše vyčištěny. A zde vypadá, jak živí příznivci nové metody vypadají. Na první pohled vlasy nezasazují rampouchy, ale nesvítí. Co se stane dál? Možná je lepší umýt?

Lidové prostředky

Existuje ještě jeden způsob, jak to udělat bez šamponu, ale není tak radikální jako systém No Poo, i když nese podobné jméno - Low Poo (doslova - "malý šampon"). Možná je to kompromis mezi úplnou negací šamponu a šamponu s parabeny. Přívrženci Low Poo si umyjí hlavu organickou kosmetikou, bez parabenů a síranů nebo s přírodními produkty - soda, citrónovou šťávu, heřmánek a odvar z cukrovinky, vodu s lopuchovým olejem a tak dále.

Přesto, jak přiznávají ženy, volba mezi No Poo a Low Poo je někdy obtížné udělat i nejmodernější ženu ve smyslu boje o přirozenost a ekologii. Ale hlavní věc je koneckonců, že se ve společnosti neobjeví s prašným a mastným váháním na hlavě. Pokud jsou vlasy tlusté a zdravé, neopouštějte mytí. Zvýšte interval mezi tímto postupem.

Co se stane, když si měsíc neprajete?

Posted by Santa · 29. října 2016

Od dětství jsme se učili, že musíme každý den umýt, umýt si obličej rukama a my vlasy nejméně jednou týdně. Pokud nebudete sprchovat alespoň dva nebo tři dny, pak i když nebudete cítit zápach, lidé se začnou vyhýbat transportu a vaše tělo bude svědčit a vypadat nedbalo. Co se stane s vašimi vlasy?

Zdá se, že proč se taková otázka ptá, protože se zdá, že stejné pravidlo platí jako u těla. Postarat se o sebe je nutné a více vlasů. Existují však případy, kdy může člověk odmítnout umýt hlavu. Existují nucená opatření, například skončili jste v nemocnici ve vážném stavu a najednou s obvašenou hlavou. Druhý případ zahrnuje vědomé selhání.

Na fórech se mnoho dívek zeptá: jak zastavit vlasy, aby rychle zabarikaly? Koneckonců, mnoho dívek má vlasy, jako by si na to zvykli, a pokud si každý den neprajete vlasy, účes vypadá strašně a vaše vlasy jsou mastné a mastné. Proto mnozí nabízejí, aby opustili šampon, nebo dokonce obecně, od úplného promývání hlavy po celý měsíc, poté jednou týdně umyjte vlasy a to je vše. Abych byl upřímný, někdy se také snažím snížit množství mytí hlavy během prázdnin a prázdnin, kdy nemusíte často opouštět dům, nebo to můžete udělat v klobouku. Ale nemůžu to trvat déle než týden, protože moje hlava začíná svíjet strašně, a taková vůně je strašná.

Navíc je na internetu celý proud, který podporuje všeobecné opuštění vlasů. Tvrdí, že vlasy se regenerují, čistí se. A není to tak radikální proud, který vám doporučuje, abyste prostě nepoužívali mytí vlasů po dobu jednoho měsíce, a pak začněte umyt vlasy buď vodou nebo odvar z heřmánku, kopřivy. Obecně, jak to dělají naše babičky a prababičky, bez šamponů a chemie.

Proč musím umýt vlasy?

Teprve teď si dívky zapomněly na jednu věc: moderní ekologie není tak dobrá, jak se nám zdá. Vlasy ve špatném století žijí samy očištěné ve vzduchu. Vlasy musí být čisté! Je příjemnější, aby lidé s vámi komunikovali, pokud vůně dobře funguje a vaše vlasy vypadají měkké, načechrané a čerstvé. Necítíte svědění, pokožka se nesoleší. Kromě toho vlasy absorbují různé škodlivé zápachy, látky plovoucí ve vzduchu, které nemůžeme vdechnout, ale absorbovat vlasy.

Ale pokud se stále rozhodnete, že si nemusíte umyt vlasy

Jsou lidé, kteří si neplatili hlavu pět let, někteří mnichi a 40!

Co se stane? Jak říkají odborníci, nejprve vaše mazové žlázy, které se používají k častému mytí, budou pracovat dvakrát tak tvrdě a po 2 týdnech se vaše vlasy stanou jedinou mastnou hmotou. Hlava bude smradlavá a strašně svědčí. Pokud si na to zvyknete, po chvíli se obnoví mastná rovnováha a zůstane v tomto režimu. Mnozí říkají, že po tom se vlasy začínají obnovovat sám, čímž se znečišťují, ale nikoli mnohem horší než před vypraním. Vaše vlasy nevypadnou, ale už to nebude růst. Zdraví a síla se k nim ani nepřidá.

Mnoho z nich má stále stereotyp, že pokud neumíte vlasy, objeví se vši. Ne, to není. Takoví paraziti se stále musí nakazit. A ne všichni stejní lidé s dredy, kteří si umývají hlavy, zřídka nosí na hlavách vši.

Takže verdikt je toto: nic strašného, ​​s výjimkou esteticky ošklivého vzhledu a zanedbání hygieny nebude. Navíc žádný ohromující léčebný účinek také nestojí za čekání. Pokud jste se koneckonců rozhodli opustit šampony, od nejrůznějších strašidelných chemických látek, jděte do svých domácích šamponů.

5 věcí, které se stane, když přestanete každý den mycí vlasy

Téměř polovina dívek přiznává, že každý den své vlasy umyjí. A polovina z nich se ani po víkendech nemůže přestat bavit. Souhlasíme s tím, že se na regálech obchodů s kosmetickými výrobky (a pak v našich kosmetických taškách) objevily suché šampony, bylo mnohem jednodušší žít v tomto světě. Ale stále - jak je bezpečné umýt si vlasy každý den?

"Každodenní mytí vlasů není nejlepší nápad," říká Prevention El Kinneyová, kadeřnice z New Yorku. "Je důležité, abyste si našli pokožku na hlavě, abyste udrželi zdravou rovnováhu." Faktem je, že přírodní oleje, které pravidelně omýváme šampony, jsou nezbytné pro krásu a zdraví vlasů. A je na nich, aby byly kudrlinky hladké a lesklé bez použití magických nábojů.

Pokud máte pocit, že nejste ještě připraveni udělat rozhodující krok, možná vás náš text přesvědčí. Existuje pět věcí, které se okamžitě vyskytnou u vašich vlasů, jakmile přestanete každý den vypít vlasy.

Vaše vlasy se hydratují...

Již jsme říkali, že na pokožce hlavy se tvoří tuk, známý také jako sebum, jako například na obličeji. Složení mazu zahrnuje mastné kyseliny a estery, které jsou považovány za nejlepší přírodní hydratační látky. Denní mytí hlavy však porušuje seboregulaci, takže pravděpodobnost, že vlasy budou suché a křehké, se několikrát zvyšuje.

... a brilantnější

A opět o přírodních olejích. Kudrlinky budou jistě brilantnější, když na hlavě bude dostatek oleje, a aniž byste si toho nevšimli, budete je rozkládat po celou délku vlasů během procesu žehlení. Odborníci říkají, že kombinace s přírodními štětinami je pro tento postup nejvhodnější, ale efekt bude v každém případě patrný, bez ohledu na to, jaký nástroj si vyberete.

Kadeři získají pružnost

Kudrnaté vlasy mají tendenci k nadměrnému vysychání, což je důvod, proč kudrlinky často držely v různých směrech a neleží, jak byste chtěli. Samozřejmě můžete dosáhnout požadovaného efektu pomocí stylingových produktů pro kudrnaté vlasy nebo nesmazatelné kondicionéry. Ale není lepší to udělat sami? Masírujete pokožku hlavy prsty dvakrát denně - ráno a večer - a vaše kadeře neuvidíte. Po týdnu méně častého praní se stanou neobvykle pružnými.

Barva vlasů bude jasnější

Barva barvených vlasů je podobná barvě světlého oblečení: čím častěji se "umyjete", tím bledší se stává. A naopak, naopak. To je důvod, proč, pokud nemůžete odmítnout každodenní mytí hlavy z nějakého důvodu nebo jiného, ​​ale jste šťastný majitel ohnivé - jednou z možností je stín vlasů, vyberte šampony s nejjemnějšími vzorci, bez agresivních složek v kompozici.

Nicméně ani v tomto případě nebude barva delší dobu fungovat. Jen proto, že hlavním viníkem je voda a nikoli doprovodné prostředky. Kromě toho se pokoušejte o vlasy vypláchnout studenou vodou, chcete-li zachovat jas stínu, protože horká voda otevírá vlasovou pokožku, a proto je barva rychlejší.

Vlasy začínají růst rychleji

Možná vám vaše matka nebo babička v dětském věku řekla, že čím méně se dotknete vlasů, tím rychleji rostou. Takže měli naprostou pravdu. Čím méně si umyjete vlasy a také vysušíte vlasy a upravujete styl, tím jsou zdravější a silnější (= dlouhé). Navíc uvidíte pozitivní změny po 7-10 dnech, což vytváří další motivaci pro odmítání častého mytí hlavy.

Aby operace na ochranu vlasů před mechanickým poškozením nebyla příliš složitá, získávejte silikonové vlasové elastické vlákno typu Invisibobble. A druhý den, jakmile vypadají vlasy špinavé a těžké, vezměte je do neomalené partie nebo ocasu koně - jak se vám líbí.

Co se stane s vašimi vlasy, pokud je nebudete umývat za měsíc?

Mytí hlavy se často nedoporučuje. Dvakrát týdně stačí udržet přirozenou tukovou rovnováhu pokožky hlavy. Ale také jsem slyšela, že pokud si měsíce nepusíte, začnou se vyčistit. Vlasy vypadají zdravěji a živěji. Zajímalo by mě, jestli je to skutečně tak? Musím dát vlasům a pokožce hlavy odpočinek od nejrůznějších šamponů, pěn, balzámů? Jak to může ovlivnit jejich strukturu? Maximalizovaná odpověď je vítána, s příklady života (pokud existují nějaké :)

Můj osobní názor na samočistění hlavy je úplný nesmysl. Jinak by všichni bezdomovci žijící na ulici měli luxusní čisté vlasy. Ale z nějakého důvodu se neumývají a hlava se stane páchnoucím a dokonce se tam dostane hmyz.

Vzhledem k tomu, že vlasy by měly být přerušeny, mohu říci následující. Má máma je kadeřník a od té doby, co jsem začala učit tuto profesi už když jsem šla na vysokou školu, jsem ji často četla přednášky a navštěvovala některé z nich.

Zbytek je nezbytný pro vlasy od stylingových výrobků, laků, pěn, žehliček. Ale zbytek šamponů je opakem stresu. Protože se správnou péčí (můžete umýt alespoň každý den), naše vlasy jsou čisté a dobře upravené, potřebují šampon, balzám a masku.

Šampon nejen čistí hlavu tuku vylučovaného kůží, ale čistí vlasy škodlivých faktorů (zejména obyvatel města), prachu, výfukových plynů, všechno neprůstojnosti, které produkuje průmysl, pokud se to všechno vyskytuje na vlasu, nebudou odpočívat.

Jednoduchý příklad. Zatímco jsem seděla na mateřské dovolené a chodila na ulici podle potřeby, na procházku, do obchodu, na kliniku, vypadala mi kůže a když jsem šel do práce, kde jsem se tam musel dostat dvěma vozidly (tam a zpět), začala jsem vylévat a vyčistit mou tvář po práci bavlněné podložky byly černé.

Stejně s vlasy. Je také nutné aplikovat balzám, aby nedošlo k poškození vlasů během česání a masky, aby se vlasy a pokožka hlavy obohatily o živiny, které byly šamponem postupně omyty.

A největší mylná představa není krájet vlasy a používat žádné prostředky k "lepení" rozštěpených konců. Vlasy nemohou nalepit to, co se již rozštěpilo, může se jim zabránit jen tím, že opustíte (jak se během těhotenství natáhne, je to zbytečné rozmazat, když se již objevily, můžete pouze zvýšit pružnost pokožky před ní). Chcete-li to provést, odřízněte, co bylo řezáno a pečováno, aby to už nebylo.

Doplňte Péče o vlasy Péče o pleť

Co se stane, když nebudete vlasy dlouho umyt: vlasy s rampouchy nebo svěží vlasy? Co se stane, když si nemusíte vlasy vymývat po dobu jednoho měsíce?

Dobrý den, drahí čtenáři našich stránek. Dnes vám řekneme, jak často si umyjte vlasy, kolikrát týdně je to možné, aby nedošlo k poškození vlasů. Jak často by si měli muži a ženy umýt vlasy?

Postupem času se postoje k hygieně obecně a zejména k praní vlasů během staletí změnily. V Rusku, pro naše praprachy, byla tradice chodit do lázně jednou týdně. Ale pro krásné dámy evropských zemí středověkého období bylo například normou umyt se jen několikrát v jejich životě: v den křtu a v den svatby (odtud mimochodem, prošla móda pro malé psy). Jaká radost, kterou se v moderní společnosti změnily mravy. Teď máme právo rozhodnout, kdy přijde čas na mytí vlasů, ale přesto, pokud budete postupovat podle některých tipů, můžete se obrátit na běžný postup ve prospěch.

Faktory ovlivňující četnost mytí vlasů

Jednoznačná odpověď na otázku, kolikrát týdně si umyjte vlasy, a to nemůže být, protože je ovlivněno mnoha různými faktory. Zde jsou klíčové:

 • typ struktury vlasů (suchý, normální, mastný);
 • jejich délka;
 • povolání a rytmus lidského života;
 • klimatických podmínek a ročního období.

Suché vlasy

Ti, kteří mají suché vlasy, musí pečlivě chránit a chránit vlasy. Je třeba si uvědomit, že mytí hlavy, používání vysoušeč vlasů, curling, žehlení, chemikálie péče o vlasy - to vše má zničující účinek na strukturu vlasů. Proto u vlasů tohoto typu bude týdenní mytí vlasů relevantní. Vzhledem k tomu, že hlavním úkolem je udržovat úroveň vlhkosti a živin suchých vlasů, doporučujeme používat jemné hydratační šampony, stejně jako různé balzámy a masky na bázi oleje.

Mastné vlasy

Pokud jsou vaše vlasy mastné, pak je nejvhodnější umýt, protože se špiní. Ve skutečnosti, kromě toho, že staré vlasy vypadají nešikovně, je také zdraví škodlivé. Faktem je, že často je rychlá kontaminace vlasů neoddělitelná od mastných lupů. A ačkoli je lepší léčit seborrhea s drogami, existují některé univerzální tipy. To platí zejména pro ty lidi, pro které to bylo důsledkem nesprávné péče o vlasy.

 • Každodenní mytí hlavy má negativní vliv na práci mazových žláz, které budou vaše vlasy ještě více tlusté. Pokud je to možné, měli byste se snažit, abyste se s nimi spojili co nejméně.
 • vyloučit mastné vlasové balzámy ze systému péče (nejčastěji pro mastné vlasy, problém obtížnosti česání je irelevantní). Pokud se situace stává zcela beznadějnou, může být použití suchého šamponu alternativou konvenčního šamponu.
 • Tar šampon nebo mýdlo vám pomůže řešit problém seborrhea a lupů.

Normální nebo kombinovaný typ

Šťastní majitelé normálních vlasů mají nejvíc štěstí, protože jejich vlasy nejsou rychle znečištěné a současně vypadají nejvíce zdravé a dobře upravené. Optimální praní by mělo být s intervalem za pět dní.

Jak často by měl člověk umýt vlasy

Moderní rytmus života nás naučil každodenně se sprchovat a to je opravdu hygienická norma, ale nemá nic společného s vlasy. Denní šamponování nepříznivě ovlivňuje úroveň pH vlasů.

Muži se nyní obecně snaží používat univerzální prostředky 2 v 1, které jsou pravděpodobně šamponem i sprchovým gelu. To je velká chyba, protože denní používání tak silného nástroje bude mít škodlivý účinek na vlasy. Je lepší upřednostňovat šampony, které zahrnují přírodní oleje v jejich složení.

V závislosti na struktuře vlasů se muži doporučují, aby si vlasy umyli více než 1 krát za 2 dny.

Jak často umyjte ženskou hlavu

Ženy by se měly, kdykoli je to možné, vyvarovat každodenního mytí hlavy, pokud nepoužívají chemické prostředky na ošetřování vlasů (laky, gely, pěny). V tomto případě je naopak nutné vyčistit vlasy před účinky těchto destruktivních prvků a šampon by měl být pak vybrán jemným a speciálně navrženým pro každodenní použití.

Zkuste snížit frekvenci mytí vlasů na 1 čas za 2 dny. Dejte vlasům čas, aby si na to zvykli, a pak nebudou tak špinaví.

Názory odborníků na mytí vlasů

Lékaři - trichologové, kategoricky proti každodennímu mytí hlavy. Proč si často nemůžeš umýt vlasy? Zde jsou argumenty, které předkládají:

 • denní promývání hlavy má destruktivní účinek na ochranný lipidový film vlasů, což z nich činí nudné a křehké;
 • zvyšuje riziko lupů, jelikož většina šamponů, které jsou agresivní ve struktuře, porušuje pH rovnováhu pokožky hlavy;
 • mastná skalp pod vlivem šamponu zvyšuje vylučování mazových žláz, což vede k ještě rychlejší kontaminaci vlasů.

Kosmetici v této věci jsou věrnější: jejich doporučení je umýt vlasy podle individuálních potřeb každé osoby, to znamená co se týče kontaminace. Základní tipy:

 • vyberte šampon podle typu vlasů;
 • upřednostňovat šampony s bylinnými přísadami;
 • Nezapomeňte na vliv sezóny: když nosíte kadeřnici, vaše vlasy se tukují trochu rychleji.

Ale stylisté, kadeřníci si myslí nejen o zdraví, ale o kráse. Ale dokonce považují každodenní výplach hlavy za nadbytečné. Tipy na vlasy Styling pro péči o vlasy:

 • umyjte si vlasy denně pouze tehdy, pokud máte krátký účes;
 • pokud možno vymýtit používání vysoušeče vlasů;
 • používejte chemické výrobky pro péči o vlasy co nejméně;
 • je třeba použít suchý šampon.

Jak si umýt vlasy?

 1. Přednost by měla být věnována mírně teplé vodě (skutečnost je, že horká voda má škodlivý účinek na všechny typy vlasů a studená voda není vždy schopna vlasy umyt).
 2. Šampon by nikdy neměl být vytlačován přímo na hlavu, měl by být třepán mezi dlaněmi a ještě lépe - poněkud zředěn vodou.
 3. Je vhodnější použít šampon dvakrát během jednoho šamponu, ale nezapomínejte na jeho proplachování (zbývající částice mohou mít destrukční účinek na strukturu vlasů). Navíc, dvojitý postup nahradí vaše použití kondicionéru na vlasy a vaše vlasy budou snadněji hřebeny.
 4. Na konci šamponování dobře opláchněte vlasy studenou vodou - aby byla pružná, hladká a lesklá.

A jak často umyjte dlouhé vlasy?

Ve skutečnosti je to mýtus, že dlouhé vlasy vyžadují komplexnější péči. Nejčastěji, dlouhé zdravé vlasy vypadají dobře upravené a bez zvláštních postupů, na rozdíl od krátkých účesů, což je bez denního stylingu nemožné. To je důvod, proč dlouhé vlasy a mytí méně často: ne více než jednou za tři dny. Takže se snažte ztratit zvyk mytí vlasů často.

Malé tajemství krásné vlasy.

 • zdravá a vyvážená strava;
 • správné vzorce spánku;
 • denní cvičení;
 • ozdobné masky na vlasy;
 • bylinné oplachy.

A pamatujte si nejdůležitější věc: krásné vlasy jsou zdravé vlasy!

Jak si umýt vlasy - to je další video.

Takže jsem se díval před experimentem na mytí vlasů pouze vodou

O nestabilitě chemických látek v domácnostech, včetně šamponů, mnozí mluví. Chtěl bych se starat o mé vlasy bez použití chemikálií. Osobní zkušenost, kterou jsem vyprávěla, mi však říká, že žloutek, žitná mouka a další přírodní léčiva jsou dobré jako dočasné mytí vlasů, ale s konstantním použitím mohou také vyschnout pokožku hlavy a způsobit nepohodlí. Jsou to léky, ne "šampon" pro časté užívání, pomyslel jsem si. Zvířata žijící v přírodním prostředí se koupají ve vodě bez mýdla a jejich vlna je lesklá a hedvábná. Vlasy malých dětí jsou také schopné zůstat čisté, když jsou omyty čistou vodou. Možná, že dospělý je schopen udržet čistotu vlasů pouze s použitím vody? K potvrzení nebo vyvrácení těchto předpokladů jsem se rozhodl provést svůj experiment.

Odmítl jsem všechny prostředky, abych si umyl vlasy, abych zjistil, zda člověk může vést zdravé a krásné vlasy, užívat pouze vodu, jíst vegetariánský životní styl a jíst převážně živé, tepelně nezpracované potraviny. Během měsíce si umyji hlavu běžnou vodou z vodovodu a mluvím o mých dojmech.

Průběh pokusu o mytí vlasů pouze vodou, bez šamponu a jiných prostředků

1 den (12. ledna) - Poprvé jsem umyl hlavu vodou. Zůstává pocit některých neprymych vlasů.

Den 2 - Ráno jsem znovu umyl hlavu. Vlasy nejsou mastné, ale nudné, učenlivé.

- Ráno jsem si umyla vlasy. Při umývání vlasů se zdálo, že je mastné, ale bylo nemožné umyt tuku vodou. Nepoužíval jsem šampon ani mouku, i když jsem chtěl)). Ale když jsou vlasy suché, začněte být načechraný a poslušný. Vypadají čistě, i když na nich není žádný lesk a na dotek jsou nějaké zvláštní, neobvyklé. Celý obsah tuku pocítil, když někde umýt zmizel. Předpokládám, že tuk může být absorbován do vlasů, jako přírodní maziva.

Tak se vlasy starají o mytí a česání. Na fotografii vypadají dost čistě, že? Byl fotografován u okna, takže osvětlení dalo vlasům vlasy (to nebylo barevné)). Sušičku jsem nepoužíval po mnoho let.

- Vlasy nejsou vůbec mastné, takže jsem si nejprve myslel, že si to dneska nemám umyt. Večer však začaly vypadat špinavější a až přišel její manžel, rozhodla se, že si umyje vlasy. Když vstoupil, objevil jsem se před ním v novém obrazu...

V tento den jsem našel článek na internetu o ženách, kteří prováděli podobný experiment na sobě. Také během měsíce jsem umyl hlavu vodou pouze bez mýdla, nicméně jsem ustoupil o trochu dále, odmítat pro toto období také hřeben! Ani jsem o tom nepřemýšlel, protože obvykle mi vlasy jen milují, aby se zamotali! Stojí za to projít s mírným větrem bez čelenky nebo vlásenky / elastiky (a jinak, pokud vlasy nejsou dost dlouho?) A dům bude muset být rozptýlen na pět minut... Horor. Avšak po odmítnutí prostředků na mytí vlasů jsem si okamžitě všiml, že vlasy se staly poslušnými: jak jste česali a leželi. Obecně jsem byl zvědavý, co by se stalo, kdybych si nehnul vlasy jen jednou...

To se stalo. Na této fotografii uvidíte mé vlasy před česnutím. Jsou již zcela vysušené, i když vypadají jako vlhké.

Ve skutečnosti jsem byl šokován! Toto kudrnaté, nikdy jsem se neviděl! Vyslovte se před zrcadlem, divte se, co se ukázalo, že moje vlasy jsou bez jakýchkoli kudrlin. Obvykle jsem vždy česal ještě mokré, polosuché vlasy s hřebenem a nic takového neviděl. Pohled je samozřejmě velmi choulostivý a nesourodý)) Myslím, že to je proto, že se mi hlava opřená a rozšiřovala vlasy dopředu. Jinak byste se měli pokoušet umyt vlasy ve sprše, stát, abyste při mytí méně zmátli.

A co se stane, když po necháte vlasy bez problémů vyschnout bez hřebene, později vyčesat vlasy? Podívejte se na to.

Jak čisté vlasy je těžké říci. Bez mýdla a šamponu nejsou hedvábné, ale drsné na dotek. Proto se zdá čistá, ale nějak jinak čistá, jestli to mohu říct... Ne znám. Neužívejte tuk, i když při mytí se cítí jako taková. Dokonce i voda na dlaních se shromažďuje ve správných okrouhlých kapkách, jako by ruce byly v tuku. Při umývání vlasů lepkavé a po vyschnutí - velmi poslušný, ale zjevně ne mastný.

6 dní - hlava neměla mýdlo. Ráno vlasy vypadaly normálně, ale večer to nebylo moc. Poznamenala, že vzhled svrbení hlavy se začal vyskytovat méně a méně poté, co se vzdal šamponu. Dnes se skoro nepodařilo.

7. den - ráno jsem si umyla vlasy ve sprše. Bylo těžší je umýt takhle. Je mnohem pohodlnější a efektivnější umývat v bazénu. Dnes má nad kořeny pocit neschopnosti. Fotografie zobrazují vlasy po mytí (první) a po česání (druhé).

Co se nemůže radovat, je skutečnost, že svrbení konečně prošlo!

- Velmi pečlivě jsem si umyl hlavu v umyvadle. Současně věnovala velkou pozornost nejen péru vlasů, ale hlavně na vlastní hlavu - drtila ji a masírovala ji dobře. V důsledku toho se ukázalo, že tuk z povrchu kůže byl na vlasu: když se usušily, bylo jasné, že jsou mastné u kořenů. Ale zbytek délky vlasů poprvé v několika dnech od začátku experimentu se změnil na měkký a příjemný dotek.

Večer začaly vlasy vypadat horší a tlustší.

Chápu, že je prozatím stále nutné, abych každý den umyl vlasy, abych vypadal slušně.

- Upřímně řečeno, když jsem si ráno umyla vlasy, chtěla jsem na chvíli použít mýdlo: vlasy jsou při mytí trochu lepkavé, prsty se zamotávají, neklouzávají. Po mnoha letech šamponu se tato metoda zdá neobvyklá a nepohodlná. Ale protože jsem se přihlásil k experimentu, teď není čas na ústup, budu pokračovat v práci.

Ale když byly vlasy suché a já jsem je česal, bylo mi příjemné překvapení. Poprvé po umytí vlasů bez zvláštních prostředků se vlasy stávaly objemné a načechrané, jako kdybych použil šampon! Na dotek jsou mnohem měkčí než v předchozích obdobích. U kořenů to bylo méně výrazné, ale vlasy se dokonce staly hedvábné po zbytek délky! Pokud se předtím zdálo, že vlasy jsou nudné, pak se začalo svítit.

Mělo by být poznamenáno, že paradoxně při používání šamponu byly vlasy vždy obtížně hřebeny, byly velmi zmatené, že jsem se někdy unavil a krátký účes. Teď, jakmile jsem je začala koupat v obyčejné vodě, vlasy mi začaly snadno hýbat.

Stále z plusů - hlava přestala být poškrábaná. O vypadávání vlasů mohu říci, že zatímco je přítomen: na hřebenu zůstává spousta. Existuje však i proces nového růstu vlasů. Právě teď jsem si všiml, že když jsem si česal vlasy do rozluky, už to "nezasvit" jako obvykle, vypadá to jako tenký proužek. Tyto změny hovoří o aktivním růstu "podsady" a nemohou se jen radovat.

Také jsem našel videozáznam z představení Victoria Butenka, který potvrzuje spolehlivost mého experimentu.

- Minulé dny mi každý den umyl hlavu. Vlasy se opravdu staly luxusnějšími, nadýchanějšími a objemnějšími, myslím si, že si skutečně zvyknou na nový "prostředek" na praní, tedy na jeho nepřítomnost. Výsledkem začíná být radost a každý den - stále více!

Dnes jsem se rozhodl, že si nemusím umyt vlasy: vlasy se zdá trochu špinavé na dotek u kořenů (nejsou mastné, ale spíše tuhší, v přírodním mazivu) a navenek vypadá slušně. Navíc se domnívám, že mycí mou hlavu každý den, i když jen s vodou, je příliš mnoho, příliš často, a proto je třeba zvýšit intervaly mezi mytí vlasů, jak si na vlasy a skalp zvyknout.

Tak vypadá vypadávání vlasů ráno, druhý den po umytí. (Umělé osvětlení, protože se mi zdá červenější))

13. den - polovina času, který jsem určila pro experiment na vlasy (měsíc), už prošla. Až dosud jsem nebyl zklamán, že jsem začal tento výzkum a těším se z optimismu.

Dnes, třetí den po mytí vlasy vypadají špinavě, ale na dotek - hedvábný, hladký, naživu! Jedním slovem - příjemné. Myslím, že teď, když mám zřídkakdy mýt vlasy vodou - za den, aby pokožka měla příležitost přizpůsobit se novému rytmu, přizpůsobit se novým podmínkám života vlasů. Mazové žlázy jsou dány člověku z přírody z nějakého důvodu. Jejich tajemství je důležité pro výživu a ochranu vlasů. Dává jim také lesk. Proto není třeba ho bojovat tak důkladně, každý den umýt hlavu mýdlem, šamponem a dokonce i vodou.

Na níže uvedených fotografiích můžete vidět vzhled vlasů před a po mytí vlasů.

Zatím se pokouším omyt vlasy každý druhý den, a pak plánuji další prodloužení intervalů mezi úpravami vody. Přeji mi štěstí!

- Jak jsem napsal naposledy, chtěl bych si denně vymyt vlasy vodou, ale ve skutečnosti se ukázalo, že rozhodnutí je trochu předčasné. A pokud se vám podaří chodit pár dní bez použití vody, pak při příštím umytí vlasů vodou je mnohem těžší než obvykle. V této souvislosti je třeba znovu vymyt vlasy následující den a takový režim se vyvíjí: každý druhý den, každý den, každý druhý den, každý den. No, nic. Pro mě to není důležitý plán, ale normální vzhled a blahobyt. Zdá se, že je ještě příliš brzy na zvýšení intervalů mezi vodními postupy.

21. den - začnu s přiznáním: dnes, poprvé za tři týdny, jsem si vlasy umyla nejen s vodou, jako obvykle, ale uchýlila se k žitné mouce. Já vím, že jsem plánoval takový měsíc neudělat měsíc, ale cítil jsem, že je to naléhavě nutné.

Během posledních tří dnů, i když jsem každý den umyl vlasy, nemohl jsem ji u kořenů dostatečně umýt. Včera, dokonce i koupání a pečlivě věnovat pozornost mytí vlasů a hlavy, mám stejný ne moc šťastný výsledek. Vlasy nebyly umyté, bohužel... Po celé délce zůstala lepkavá a pokud se podíváte na pramen, můžete vidět, jak dobře se na ně drží prachové částice. Stříhání vlasů se stalo obtížným, v posledních dnech se opět velmi zmástlo a hřeben byl velmi rychle kontaminován. Ukázalo se, že voda mi nepomůže a bude se jen zhoršovat.

Nemohu spolehlivě říci proč, ale ukázalo se, že v prvních dvou týdnech byly vlasy dostatečně omyty vodou a někdy se začaly více znečišťovat. Možná kvůli tomu, že jsem změnil rytmus mytí z denního na každý druhý den. Nebo možná jedla něco tučného (tam byly semena) a zvýšila přenos tuku... Možná si nevybrala ten nejvhodnější okamžik pro experiment jako celek: současně s přechodem na kompletní stravu syrových potravin. (Shemshuk píše, že v první době přechodu lidská kůže začíná odstraňovat nahromaděné strusky a zvyšuje potřebu koupání). Nemohu říci, že surové potraviny pro mé tělo - zprávy, to prostě stal se stabilnější, bez narušení. Během těchto tří týdnů došlo ke změnám v blahu (více v mém deníku), takže je docela možné, že výživa také hrála roli a ovlivňovala stav vlasů.

Obecně jsem trochu rozrušený, že jsem neprošel plánovaným obdobím a po váhání jsem se rozhodl, že si mám vlasy umyt žitnou moukou. Nehodlám se v zásadě vrátit k mýdlu a šampónu, a proto jsem si vybral tento přírodní a dříve testovaný (čitelný) prostředek. Doufala, že mi pomůže umyt vlasy a pokožku hlavy co nejčistší.

Není to špatná šance, že se podíváte na žitnou mouku v akci, že? Ti, kteří ještě neuvěřili v nádherné schopnosti žitné mouky zředěné vodou jako "šampon" - viz. Na první fotografii se moje vlasy líbily o pomoc při čištění, přestože se nedávno umyl, a ve druhé je již po čistění a vzdušnosti po dnešní úpravě vody s žitnou moukou čistá a vzdušná. Existuje rozdíl?

Vlasy byly perfektně omyté, dokonce i u kořenů (bylo obtížné pouze umýt všechny zrnky žitné mouky bez zbytků). Jsou opět světlé, načechrané, čisté - velmi příjemný pocit! Takže chcete, aby to bylo déle! Ale experiment pokračuje. Navíc ji oficiálně prodloužím o další měsíc, protože třicet dní, jak ukazuje zkušenost, je příliš krátký čas, aby se vlasy a vlasové pokožky přizpůsobily novým podmínkám. Budu i nadále používat pouze vodu, abych udržel vlasy čistý a řekl jsem, jaké metamorfy se mi budou v následujících dnech vyskytovat. Chci se pokusit znovu vstoupit do režimu mytí každý druhý den. Co se stane - brzy zjistíte

Pro snadnější čtení vytvářím novou stránku popisu experimentu. Znovu se uvidíme!

Dokážete si představit, že by neměla šamponovat vlasy po dobu 30 dní? Na první pohled to není možné. Nicméně, Margaret Bador se rozhodl provést experiment: "31 dní bez šamponu." Jasně ukázala, že za měsíc budou mít vlasy.

Budete překvapeni, až uvidíte jeho výsledky. Jediná věc, kterou radikálně změnila, byla výměna šamponu za běžnou sódu na pečení. Teď už nepřemýšlí o použití šampónu znovu.

Dívka ukázala příkladem, že soda je nejlepší alternativou pro texturu, čistotu, brilantnost a zdraví. Ukončení používání chemických šamponů obnovuje přirozenou pevnost vlasů, stejně jako schopnost vlasů zůstat čistá bez nutnosti umytí. Tento experiment ukazuje, že naše tělo má svůj vlastní mechanismus pro pomoc každé jeho části.

Margaret přiznala, že předtím, než musí každý den umýt vlasy, a teď používá sódu na pečení pouze jednou za 4 dny.

Další americká žena jménem Jacqueline Byers šamponuje vlasy už více než pět let. Zvláštní, ale za všechny tyto roky se její vlasy staly zdravými a silnými. Když se Jacqueline Byersová stala těhotná, rozhodla se opustit kosmetické šampony, které obsahují obrovské množství různých chemikálií, které by mohly poškodit nenarozené dítě.

Alternativy se staly lidovými léky ve formě vaječných žloutků, kopřivy, sody a jablečného octa, ale mají negativní vliv na vlasy. Jako výsledek, žena obecně přestala umývat vlasy, dělat tak s výjimečně čistou vodou. Po nějaké době se proces regulace uvolňování tuku ze skalpu úplně změnil, došlo k obrovským změnám. Jacquelineiny vlasy nevypadají vůbec špinavé, ale naopak, jako by právě opustila salon elegantním stylem. Manžel soupeřícího oponenta také odmítl šampon na podporu své ženy. K dnešnímu dni se Byers zabývá organizací hnutí "odmítnutí šamponu" a získává obrovskou popularitu.

V tomto postupu není nic obtížného, ​​ale některé nuance pomohou zvýšit účinnost mytí vlasů bez šamponu.

1. Nejstrašnější věcí je vydržet a počkat na období detoxikace, které trvá asi dva týdny po začátku šamponu. Současně se vlasy častěji znečišťují, začínají viset s nehybnými bičemi a zdá se, že žlázy produkují tuk dvakrát více než dříve. To zanechává toxiny a další škodlivé látky, které se nahromadily v pokožce hlavy a vlasů. Chtěla bych vše pustit a chytit svůj oblíbený šampon z police. Udělejte si čas: počkejte v těchto týdnech, každou chvíli opláchněte kudrlinky vodou ponořenou do citrónové šťávy a po dvou týdnech si povzdechněte. Někdo nemá detoxikaci a mohou se těšit na výsledky po prvním postupu.

2. Vypláchněte vlasy vodou a octem (100 ml na litr) nebo citronovou šťávou (250 ml na litr). V tomto případě je lepší používat tekoucí vodu, ale filtrovanou nebo minerální vodu (přirozeně ne-uhličitá).

3. Snažte se často umyt vlasy: pouze pokud se špiní. Během období detoxikace, kdy se na pramenech tvoří mnoho mastných nánosů, vypláchněte zámky vodou a citronovou šťávou. Umytí si vlasů pouze s některými přírodními produkty je potěšením: žádné problémy, žádné vedlejší účinky, ale vynikající výsledky.

Všichni jsme četli pohádku o Moidodyru v našem dětství a my víme, že "musíme, musíme se umyt v dopoledních hodinách a večerech". Opravdu, pokud nebudete umývat své tělo několik týdnů, velmi brzy se budou od vás vyhýbat, jako by od bezdomovce, a objeví se charakteristický zápach. A vlasy? Je možné, že je nebudou umývat týdny a měsíce? Odpověď na tuto otázku je obtížná. Někteří říkají, že mytí vlasů jednou týdně je normou pro kulturní osobu, jiní navrhnou experimentovat, aby se vyvarovali mytí vlasů až do těch měsíců. Kdo má pravdu a co se stane, pokud si dlouho nepropláchnete vlasy?

Proč si dokonce umyjte vlasy

Zdá se, že je to zvláštní otázka - samozřejmě, aby vlasy byly čisté! Kromě toho, podle dermatologů, při mytí vlasů se masíruje pokožka hlavy, což příznivě ovlivňuje stav vlasů. Pokud vezmeme v úvahu skutečnost, že většina z nás žije ve městě, kde auta pohánějí, kouří cigarety a steaky a koláče se smažou v restauracích, což je vůně, ze které okamžitě absorbují vlasy, může se otázka zdát hloupá. Kdo by chtěl komunikovat s člověkem, jehož celá hlava cítila jako kouř nebo levný rostlinný olej? Závěr: nejdříve myme hlavu kvůli vlastní hygieně a udržujeme tělo čisté.

V opačném případě bude vše vypadat takto:

Životní příklady

Nezáleží na tom, jak odborníci říkají, že pokud nebudete vlasy dlouho umyt, můžete snadno dostat na hlavu padlý a mastný koltun, který se nedá odtrhnout, někteří odvážlivci se stále rozhodují o takovém experimentu. Například se tento Brit si 5 let nepustil vlasů a nevytvořil masky na posilování vlasů. Podle ženských vlasů vypadá skvěle! Tady je její fotka.

A tento buddhista už sedmdesát let nepustil vlasy.

Několik dalších následovalo. Obecný výrok je: vlasy se opravdu nemohou umýt a rok a týden. Nic se jim nestane hrozné, nezpadnou a nebudou růst rychleji. Zpočátku budou velmi, velmi špinavě, podobně jako vegetace na hlavě bezdomovců, ale pokud trpíte 3-4 týdny, vlasy se vrátí do svého bývalého stavu. To vyplývá ze skutečnosti, že se mazové žlázy na hlavě zvyknou pracovat v určitém rytmu, protože vědí přibližný plán mytí hlavy. Když tělo ztratilo ostré očištění, tělo nejprve rozdává tuk nezbytný pro vlasy dvojí silou a pak se vše vrátí do normálu. O měsíc později jsou vlasy špinavé, ale ne v horším stavu než před vypraním. Zjištěna a uložená rovnováha tuku.

Trend roku

Blogři píší s potěšením o trendu roku - hnutí za přirozené vlasy, které se nazývá No Poo (úplně - bez šamponu). Odpůrci tohoto hnutí jsou přesvědčeni, že šampony jsou příliš nezdravé, protože obsahují škodlivé látky - parabeny a silikony. Takže jeden z aktivních účastníků tohoto hnutí, dívka jménem Opheli, píše ve svém blogu, že už dlouho umyla vlasy šamponem a cítí se skvěle. Namísto šamponu používá Opheli běžnou vodu a sódu. Někdy jí opláchne vlasy jablečným octom a použije masku modré hlíny. Její přítelkyně Natalie vůbec neumírá vlasy, a upřednostňuje je vyčistit přirozeně, na otevřeném vzduchu.

Z takových šoků i vynikajících dermatologů. Jsou přesvědčeni, že toto hnutí je jenom nějaký druh sekty, které lidem vštípí nedbalý způsob života. Lékaři se neobtěžují opakovat, že ekologie ve městě již není tak, aby vlasy byly vyčištěny a obnoveny samy. V tomto věku moderní technologie a celosvětového znečištění musí být vlasy jednoduše vyčištěny. A zde vypadá, jak živí příznivci nové metody vypadají. Na první pohled vlasy nezasazují rampouchy, ale nesvítí. Co se stane dál? Možná je lepší umýt?

Lidové prostředky

Existuje ještě jeden způsob, jak to udělat bez šamponu, ale není tak radikální jako systém No Poo, i když nese podobné jméno - Low Poo (doslova - "malý šampon"). Možná je to kompromis mezi úplnou negací šamponu a šamponu s parabeny. Přívrženci Low Poo si umyjí hlavu organickou kosmetikou, bez parabenů a síranů nebo s přírodními produkty - soda, citrónovou šťávu, heřmánek a odvar z cukrovinky, vodu s lopuchovým olejem a tak dále.

Přesto, jak přiznávají ženy, volba mezi No Poo a Low Poo je někdy obtížné udělat i nejmodernější ženu ve smyslu boje o přirozenost a ekologii. Ale hlavní věc je koneckonců, že se ve společnosti neobjeví s prašným a mastným váháním na hlavě. Pokud jsou vlasy tlusté a zdravé, neopouštějte mytí. Zvýšte interval mezi tímto postupem.

Video

Dřívější mytí vlasů každý den bylo považováno za normu. Ale dnes, kdy se stále oblíbují různé suché šampony a další výrobky na péči o vlasy, přestávky mezi praním hlavy se stávají stále více.

Mnoho kadeřníků a stylistů říká, že mytí vlasů každý den je příliš často. "Musíte nechat svou rovnováhu na hlavě a zotavit se sama," říká Ellie Kinneyová, kadeřnická kadeřnice v New Yorku. "Nejlepší je umýt si vlasy jednou za dva nebo tři dny, a pokud se vaše vlasy během tohoto času nedostávají, můžete ještě prodloužit interval."

V tomto článku vám řekneme o změnách, které se mohou vyskytnout u vašich vlasů, pokud je začnete spláchnout méně často.

1. Vaše vlasy nebudou tak suché.

Kůže pokožky hlavy vytváří mazu, který slouží k zvlhčení vlasů. Každodenní mytí hlavy však může zničit tuto užitečnou přírodní látku. "Je to skvělá maska ​​na vlasy! říká Kinney. "Sebum pro získání hedvábných kudrlin je stejně účinný jako každý kondicionér, který si koupíte v obchodě."

2. Vaše vlasy budou lesklé

Další významný kožní mast. "V důsledku produkce tuku budou vaše vlasy více lesklé," říká Kinneyová, která doporučuje maximálně využít přírodní rezervu a pomocí hřebenového hnízda rozdělit přírodní tuky od vlasových kořenů až po špičky.

3. Vaše kudrlinky budou měkčí a jasněji vymezené.

"Kudrnaté vlasy mají tendenci k suchu, protože přírodní tuky se těžší dostanou od kořenů vlasů až po konce," říká Kinney. "Pokud každým dnem přestanete umývat vlasy, umožní vám přirozeně krmit vlasy a vaše kudrlinky budou více hedvábné." Také stylista doporučuje druhý den po umytí, aby masíroval pokožku hlavy, a pak si vlasy pokořil prsty - to pomůže šířit tuk pleti po celé délce.

4. Vaše barva vlasů vypadá lépe a udržuje barvu déle.

Pokud řeknete svému zbarvujícím osobám, že si každý den umyjete hlavu, bude se jí otřásat. "Vlasy lze porovnat s oděvem: čím častěji je umyjete, tím více se ztrácí," říká Will Francis, salonista v New Yorku.

Hlavním vinníkem v tomto případě je samotná voda. "Dokonce i když si umyjete vlasy bez šamponu, voda bude matná," říká Francis, který doporučuje, abyste si umyli vlasy nejméně o pár dní od sebe. Umyjte si hlavu šamponem bez síranů určeným speciálně pro barvené vlasy a ne příliš horkou vodu. "Chladná a teplá voda zabrání vypadávání vlasů," říká. "Hot má tendenci otevřít vlasové kůžičky, což je důvod, proč je barvivo rychlejší."

5. Váš styl bude trvat déle

Čím méně si umyjete vlasy, tím delší budou vaše vlasy stylovat. Navíc požádejte svého kadeřníka o použití méně stylových výrobků a různých olejů. V následujících dnech naneste do vlasů malé množství suchého šamponu, které absorbuje tuk, který je vylučován vašou pokožkou hlavy. Den před umýváním sbírejte vlasy do konopí, abyste si zachovali svou čerstvost déle.

6. Může zvýšit lupy.

Podle annie Chiu, dermatologa z Kalifornie, nadbytek mazu může zvýšit odlupování kůže a následně i lupy - paradoxně, i když to může znít.

7. Přebytečné kosmetické přípravky mohou zůstat na vašich vlasech.

Používáte-li různé stylingové produkty s příležitostným praní, mají tendenci zůstat na kůži Vaší hlavy. To může dělat vaše vlasy nudné, stejně jako vyvolat zánět vlasových folikulů, což vede k akné na hlavě.

Chcete-li se zbavit přebytečných stylingových produktů, kadeřník a spoluzakladatel salonů v New Yorku, doporučuje Lorin Cairns, že jednou za měsíc umyjete vlasy šamponem pro hluboké čištění (nebo "vyčistit šampon"). "Tyto šampony jsou nejlepší způsob, jak se zbavit jakýchkoli nahromadění vlasů," říká. "Ale pokuste se je zneužívat, protože mohou vysychat vaše vlasy."

8. Vaše vlasy mohou vypadat mastné (ale pouze dočasné!)

Se všemi jeho přínosy, přírodní oleje mohou také vlasy mastné, obzvláště pokud máte tenké vlasy. "Co se může stát s vašimi vlasy, pokud začnete mykat vlasy méně často, závisí přímo na jejich typu. V některých případech to způsobí, že jsou tučné, ale bez ohledu na typ vašich vlasů, přírodní tuk bude stále těžit! "

"Když se pokoušíte méně často vymyt vlasy, vaše kůže začne uvolňovat více tuku, ale po čase se její produkce normalizuje," říká Cairns. "Prvních pár týdnů může být obtížné, ale brzy se pokožka vaší hlavy přizpůsobí novému plánu." A v době "zvyknutí si na to", Kinney doporučí v příštích dnech po umývání sbírat vlasy v koši.

Jak vidíte, mezi těmito uvedenými je ještě více pozitivních momentů. Proto vám doporučujeme, abyste se pokusili postupně prodloužit interval mezi praním hlavy - ušetříte tak čas, peníze a umožníte vlasům zůstat zdravé a krásné.

Doplňte Péče o pokožku a vlasy. Manikúra

Takže jsem se díval před experimentem na mytí vlasů pouze vodou

O nestabilitě chemických látek v domácnostech, včetně šamponů, mnozí mluví. Chtěl bych se starat o mé vlasy bez použití chemikálií. Osobní zkušenost, kterou jsem vyprávěla, mi však říká, že žloutek, žitná mouka a další přírodní léčiva jsou dobré jako dočasné mytí vlasů, ale s konstantním použitím mohou také vyschnout pokožku hlavy a způsobit nepohodlí. Jsou to léky, ne "šampon" pro časté užívání, pomyslel jsem si. Zvířata žijící v přírodním prostředí se koupají ve vodě bez mýdla a jejich vlna je lesklá a hedvábná. Vlasy malých dětí jsou také schopné zůstat čisté, když jsou omyty čistou vodou. Možná, že dospělý je schopen udržet čistotu vlasů pouze s použitím vody? K potvrzení nebo vyvrácení těchto předpokladů jsem se rozhodl provést svůj experiment.

Odmítl jsem všechny prostředky, abych si umyl vlasy, abych zjistil, zda člověk může vést zdravé a krásné vlasy, užívat pouze vodu, jíst vegetariánský životní styl a jíst převážně živé, tepelně nezpracované potraviny. Během měsíce si umyji hlavu běžnou vodou z vodovodu a mluvím o mých dojmech.

Průběh pokusu o mytí vlasů pouze vodou, bez šamponu a jiných prostředků

1 den (12. ledna) - Poprvé jsem umyl hlavu vodou. Zůstává pocit některých neprymych vlasů.

Den 2 - Ráno jsem znovu umyl hlavu. Vlasy nejsou mastné, ale nudné, učenlivé.

- Ráno jsem si umyla vlasy. Při umývání vlasů se zdálo, že je mastné, ale bylo nemožné umyt tuku vodou. Nepoužíval jsem šampon ani mouku, i když jsem chtěl)). Ale když jsou vlasy suché, začněte být načechraný a poslušný. Vypadají čistě, i když na nich není žádný lesk a na dotek jsou nějaké zvláštní, neobvyklé. Celý obsah tuku pocítil, když někde umýt zmizel. Předpokládám, že tuk může být absorbován do vlasů, jako přírodní maziva.

Tak se vlasy starají o mytí a česání. Na fotografii vypadají dost čistě, že? Byl fotografován u okna, takže osvětlení dalo vlasům vlasy (to nebylo barevné)). Sušičku jsem nepoužíval po mnoho let.

- Vlasy nejsou vůbec mastné, takže jsem si nejprve myslel, že si to dneska nemám umyt. Večer však začaly vypadat špinavější a až přišel její manžel, rozhodla se, že si umyje vlasy. Když vstoupil, objevil jsem se před ním v novém obrazu...

V tento den jsem našel článek na internetu o ženách, kteří prováděli podobný experiment na sobě. Také během měsíce jsem umyl hlavu vodou pouze bez mýdla, nicméně jsem ustoupil o trochu dále, odmítat pro toto období také hřeben! Ani jsem o tom nepřemýšlel, protože obvykle mi vlasy jen milují, aby se zamotali! Stojí za to projít s mírným větrem bez čelenky nebo vlásenky / elastiky (a jinak, pokud vlasy nejsou dost dlouho?) A dům bude muset být rozptýlen na pět minut... Horor. Avšak po odmítnutí prostředků na mytí vlasů jsem si okamžitě všiml, že vlasy se staly poslušnými: jak jste česali a leželi. Obecně jsem byl zvědavý, co by se stalo, kdybych si nehnul vlasy jen jednou...

To se stalo. Na této fotografii uvidíte mé vlasy před česnutím. Jsou již zcela vysušené, i když vypadají jako vlhké.

Ve skutečnosti jsem byl šokován! Toto kudrnaté, nikdy jsem se neviděl! Vyslovte se před zrcadlem, divte se, co se ukázalo, že moje vlasy jsou bez jakýchkoli kudrlin. Obvykle jsem vždy česal ještě mokré, polosuché vlasy s hřebenem a nic takového neviděl. Pohled je samozřejmě velmi choulostivý a nesourodý)) Myslím, že to je proto, že se mi hlava opřená a rozšiřovala vlasy dopředu. Jinak byste se měli pokoušet umyt vlasy ve sprše, stát, abyste při mytí méně zmátli.

A co se stane, když po necháte vlasy bez problémů vyschnout bez hřebene, později vyčesat vlasy? Podívejte se na to.

Jak čisté vlasy je těžké říci. Bez mýdla a šamponu nejsou hedvábné, ale drsné na dotek. Proto se zdá čistá, ale nějak jinak čistá, jestli to mohu říct... Ne znám. Neužívejte tuk, i když při mytí se cítí jako taková. Dokonce i voda na dlaních se shromažďuje ve správných okrouhlých kapkách, jako by ruce byly v tuku. Při umývání vlasů lepkavé a po vyschnutí - velmi poslušný, ale zjevně ne mastný.

6 dní - hlava neměla mýdlo. Ráno vlasy vypadaly normálně, ale večer to nebylo moc. Poznamenala, že vzhled svrbení hlavy se začal vyskytovat méně a méně poté, co se vzdal šamponu. Dnes se skoro nepodařilo.

7. den - ráno jsem si umyla vlasy ve sprše. Bylo těžší je umýt takhle. Je mnohem pohodlnější a efektivnější umývat v bazénu. Dnes má nad kořeny pocit neschopnosti. Fotografie zobrazují vlasy po mytí (první) a po česání (druhé).

Co se nemůže radovat, je skutečnost, že svrbení konečně prošlo!

- Velmi pečlivě jsem si umyl hlavu v umyvadle. Současně věnovala velkou pozornost nejen péru vlasů, ale hlavně na vlastní hlavu - drtila ji a masírovala ji dobře. V důsledku toho se ukázalo, že tuk z povrchu kůže byl na vlasu: když se usušily, bylo jasné, že jsou mastné u kořenů. Ale zbytek délky vlasů poprvé v několika dnech od začátku experimentu se změnil na měkký a příjemný dotek.

Večer začaly vlasy vypadat horší a tlustší.

Chápu, že je prozatím stále nutné, abych každý den umyl vlasy, abych vypadal slušně.

- Upřímně řečeno, když jsem si ráno umyla vlasy, chtěla jsem na chvíli použít mýdlo: vlasy jsou při mytí trochu lepkavé, prsty se zamotávají, neklouzávají. Po mnoha letech šamponu se tato metoda zdá neobvyklá a nepohodlná. Ale protože jsem se přihlásil k experimentu, teď není čas na ústup, budu pokračovat v práci.

Ale když byly vlasy suché a já jsem je česal, bylo mi příjemné překvapení. Poprvé po umytí vlasů bez zvláštních prostředků se vlasy stávaly objemné a načechrané, jako kdybych použil šampon! Na dotek jsou mnohem měkčí než v předchozích obdobích. U kořenů to bylo méně výrazné, ale vlasy se dokonce staly hedvábné po zbytek délky! Pokud se předtím zdálo, že vlasy jsou nudné, pak se začalo svítit.

Mělo by být poznamenáno, že paradoxně při používání šamponu byly vlasy vždy obtížně hřebeny, byly velmi zmatené, že jsem se někdy unavil a krátký účes. Teď, jakmile jsem je začala koupat v obyčejné vodě, vlasy mi začaly snadno hýbat.

Stále z plusů - hlava přestala být poškrábaná. O vypadávání vlasů mohu říci, že zatímco je přítomen: na hřebenu zůstává spousta. Existuje však i proces nového růstu vlasů. Právě teď jsem si všiml, že když jsem si česal vlasy do rozluky, už to "nezasvit" jako obvykle, vypadá to jako tenký proužek. Tyto změny hovoří o aktivním růstu "podsady" a nemohou se jen radovat.

Také jsem našel videozáznam z představení Victoria Butenka, který potvrzuje spolehlivost mého experimentu.

- Minulé dny mi každý den umyl hlavu. Vlasy se opravdu staly luxusnějšími, nadýchanějšími a objemnějšími, myslím si, že si skutečně zvyknou na nový "prostředek" na praní, tedy na jeho nepřítomnost. Výsledkem začíná být radost a každý den - stále více!

Dnes jsem se rozhodl, že si nemusím umyt vlasy: vlasy se zdá trochu špinavé na dotek u kořenů (nejsou mastné, ale spíše tuhší, v přírodním mazivu) a navenek vypadá slušně. Navíc se domnívám, že mycí mou hlavu každý den, i když jen s vodou, je příliš mnoho, příliš často, a proto je třeba zvýšit intervaly mezi mytí vlasů, jak si na vlasy a skalp zvyknout.

Tak vypadá vypadávání vlasů ráno, druhý den po umytí. (Umělé osvětlení, protože se mi zdá červenější))

13. den - polovina času, který jsem určila pro experiment na vlasy (měsíc), už prošla. Až dosud jsem nebyl zklamán, že jsem začal tento výzkum a těším se z optimismu.

Dnes, třetí den po mytí vlasy vypadají špinavě, ale na dotek - hedvábný, hladký, naživu! Jedním slovem - příjemné. Myslím, že teď, když mám zřídkakdy mýt vlasy vodou - za den, aby pokožka měla příležitost přizpůsobit se novému rytmu, přizpůsobit se novým podmínkám života vlasů. Mazové žlázy jsou dány člověku z přírody z nějakého důvodu. Jejich tajemství je důležité pro výživu a ochranu vlasů. Dává jim také lesk. Proto není třeba ho bojovat tak důkladně, každý den umýt hlavu mýdlem, šamponem a dokonce i vodou.

Na níže uvedených fotografiích můžete vidět vzhled vlasů před a po mytí vlasů.

Zatím se pokouším omyt vlasy každý druhý den, a pak plánuji další prodloužení intervalů mezi úpravami vody. Přeji mi štěstí!

- Jak jsem napsal naposledy, chtěl bych si denně vymyt vlasy vodou, ale ve skutečnosti se ukázalo, že rozhodnutí je trochu předčasné. A pokud se vám podaří chodit pár dní bez použití vody, pak při příštím umytí vlasů vodou je mnohem těžší než obvykle. V této souvislosti je třeba znovu vymyt vlasy následující den a takový režim se vyvíjí: každý druhý den, každý den, každý druhý den, každý den. No, nic. Pro mě to není důležitý plán, ale normální vzhled a blahobyt. Zdá se, že je ještě příliš brzy na zvýšení intervalů mezi vodními postupy.

21. den - začnu s přiznáním: dnes, poprvé za tři týdny, jsem si vlasy umyla nejen s vodou, jako obvykle, ale uchýlila se k žitné mouce. Já vím, že jsem plánoval takový měsíc neudělat měsíc, ale cítil jsem, že je to naléhavě nutné.

Během posledních tří dnů, i když jsem každý den umyl vlasy, nemohl jsem ji u kořenů dostatečně umýt. Včera, dokonce i koupání a pečlivě věnovat pozornost mytí vlasů a hlavy, mám stejný ne moc šťastný výsledek. Vlasy nebyly umyté, bohužel... Po celé délce zůstala lepkavá a pokud se podíváte na pramen, můžete vidět, jak dobře se na ně drží prachové částice. Stříhání vlasů se stalo obtížným, v posledních dnech se opět velmi zmástlo a hřeben byl velmi rychle kontaminován. Ukázalo se, že voda mi nepomůže a bude se jen zhoršovat.

Nemohu spolehlivě říci proč, ale ukázalo se, že v prvních dvou týdnech byly vlasy dostatečně omyty vodou a někdy se začaly více znečišťovat. Možná kvůli tomu, že jsem změnil rytmus mytí z denního na každý druhý den. Nebo možná jedla něco tučného (tam byly semena) a zvýšila přenos tuku... Možná si nevybrala ten nejvhodnější okamžik pro experiment jako celek: současně s přechodem na kompletní stravu syrových potravin. (Shemshuk píše, že v první době přechodu lidská kůže začíná odstraňovat nahromaděné strusky a zvyšuje potřebu koupání). Nemohu říci, že surové potraviny pro mé tělo - zprávy, to prostě stal se stabilnější, bez narušení. Během těchto tří týdnů došlo ke změnám v blahu (více v mém deníku), takže je docela možné, že výživa také hrála roli a ovlivňovala stav vlasů.

Obecně jsem trochu rozrušený, že jsem neprošel plánovaným obdobím a po váhání jsem se rozhodl, že si mám vlasy umyt žitnou moukou. Nehodlám se v zásadě vrátit k mýdlu a šampónu, a proto jsem si vybral tento přírodní a dříve testovaný (čitelný) prostředek. Doufala, že mi pomůže umyt vlasy a pokožku hlavy co nejčistší.

Není to špatná šance, že se podíváte na žitnou mouku v akci, že? Ti, kteří ještě neuvěřili v nádherné schopnosti žitné mouky zředěné vodou jako "šampon" - viz. Na první fotografii se moje vlasy líbily o pomoc při čištění, přestože se nedávno umyl, a ve druhé je již po čistění a vzdušnosti po dnešní úpravě vody s žitnou moukou čistá a vzdušná. Existuje rozdíl?

Vlasy byly perfektně omyté, dokonce i u kořenů (bylo obtížné pouze umýt všechny zrnky žitné mouky bez zbytků). Jsou opět světlé, načechrané, čisté - velmi příjemný pocit! Takže chcete, aby to bylo déle! Ale experiment pokračuje. Navíc ji oficiálně prodloužím o další měsíc, protože třicet dní, jak ukazuje zkušenost, je příliš krátký čas, aby se vlasy a vlasové pokožky přizpůsobily novým podmínkám. Budu i nadále používat pouze vodu, abych udržel vlasy čistý a řekl jsem, jaké metamorfy se mi budou v následujících dnech vyskytovat. Chci se pokusit znovu vstoupit do režimu mytí každý druhý den. Co se stane - brzy zjistíte

Pro snadnější čtení vytvářím novou stránku popisu experimentu. Znovu se uvidíme!

Všichni jsme četli pohádku o Moidodyru v našem dětství a my víme, že "musíme, musíme se umyt v dopoledních hodinách a večerech". Opravdu, pokud nebudete umývat své tělo několik týdnů, velmi brzy se budou od vás vyhýbat, jako by od bezdomovce, a objeví se charakteristický zápach. A vlasy? Je možné, že je nebudou umývat týdny a měsíce? Odpověď na tuto otázku je obtížná. Někteří říkají, že mytí vlasů jednou týdně je normou pro kulturní osobu, jiní navrhnou experimentovat, aby se vyvarovali mytí vlasů až do těch měsíců. Kdo má pravdu a co se stane, pokud si dlouho nepropláchnete vlasy?

Proč si dokonce umyjte vlasy

Zdá se, že je to zvláštní otázka - samozřejmě, aby vlasy byly čisté! Kromě toho, podle dermatologů, při mytí vlasů se masíruje pokožka hlavy, což příznivě ovlivňuje stav vlasů. Pokud vezmeme v úvahu skutečnost, že většina z nás žije ve městě, kde auta pohánějí, kouří cigarety a steaky a koláče se smažou v restauracích, což je vůně, ze které okamžitě absorbují vlasy, může se otázka zdát hloupá. Kdo by chtěl komunikovat s člověkem, jehož celá hlava cítila jako kouř nebo levný rostlinný olej? Závěr: nejdříve myme hlavu kvůli vlastní hygieně a udržujeme tělo čisté.

V opačném případě bude vše vypadat takto:

Životní příklady

Nezáleží na tom, jak odborníci říkají, že pokud nebudete vlasy dlouho umyt, můžete snadno dostat na hlavu padlý a mastný koltun, který se nedá odtrhnout, někteří odvážlivci se stále rozhodují o takovém experimentu. Například se tento Brit si 5 let nepustil vlasů a nevytvořil masky na posilování vlasů. Podle ženských vlasů vypadá skvěle! Tady je její fotka.

A tento buddhista už sedmdesát let nepustil vlasy.

Několik dalších následovalo. Obecný výrok je: vlasy se opravdu nemohou umýt a rok a týden. Nic se jim nestane hrozné, nezpadnou a nebudou růst rychleji. Zpočátku budou velmi, velmi špinavě, podobně jako vegetace na hlavě bezdomovců, ale pokud trpíte 3-4 týdny, vlasy se vrátí do svého bývalého stavu. To vyplývá ze skutečnosti, že se mazové žlázy na hlavě zvyknou pracovat v určitém rytmu, protože vědí přibližný plán mytí hlavy. Když tělo ztratilo ostré očištění, tělo nejprve rozdává tuk nezbytný pro vlasy dvojí silou a pak se vše vrátí do normálu. O měsíc později jsou vlasy špinavé, ale ne v horším stavu než před vypraním. Zjištěna a uložená rovnováha tuku.

Trend roku

Blogři píší s potěšením o trendu roku - hnutí za přirozené vlasy, které se nazývá No Poo (úplně - bez šamponu). Odpůrci tohoto hnutí jsou přesvědčeni, že šampony jsou příliš nezdravé, protože obsahují škodlivé látky - parabeny a silikony. Takže jeden z aktivních účastníků tohoto hnutí, dívka jménem Opheli, píše ve svém blogu, že už dlouho umyla vlasy šamponem a cítí se skvěle. Namísto šamponu používá Opheli běžnou vodu a sódu. Někdy jí opláchne vlasy jablečným octom a použije masku modré hlíny. Její přítelkyně Natalie vůbec neumírá vlasy, a upřednostňuje je vyčistit přirozeně, na otevřeném vzduchu.

Z takových šoků i vynikajících dermatologů. Jsou přesvědčeni, že toto hnutí je jenom nějaký druh sekty, které lidem vštípí nedbalý způsob života. Lékaři se neobtěžují opakovat, že ekologie ve městě již není tak, aby vlasy byly vyčištěny a obnoveny samy. V tomto věku moderní technologie a celosvětového znečištění musí být vlasy jednoduše vyčištěny. A zde vypadá, jak živí příznivci nové metody vypadají. Na první pohled vlasy nezasazují rampouchy, ale nesvítí. Co se stane dál? Možná je lepší umýt?

Lidové prostředky

Existuje ještě jeden způsob, jak to udělat bez šamponu, ale není tak radikální jako systém No Poo, i když nese podobné jméno - Low Poo (doslova - "malý šampon"). Možná je to kompromis mezi úplnou negací šamponu a šamponu s parabeny. Přívrženci Low Poo si umyjí hlavu organickou kosmetikou, bez parabenů a síranů nebo s přírodními produkty - soda, citrónovou šťávu, heřmánek a odvar z cukrovinky, vodu s lopuchovým olejem a tak dále.

Přesto, jak přiznávají ženy, volba mezi No Poo a Low Poo je někdy obtížné udělat i nejmodernější ženu ve smyslu boje o přirozenost a ekologii. Ale hlavní věc je koneckonců, že se ve společnosti neobjeví s prašným a mastným váháním na hlavě. Pokud jsou vlasy tlusté a zdravé, neopouštějte mytí. Zvýšte interval mezi tímto postupem.

Video

Dobrý den, drahí čtenáři našich stránek. Dnes vám řekneme, jak často si umyjte vlasy, kolikrát týdně je to možné, aby nedošlo k poškození vlasů. Jak často by si měli muži a ženy umýt vlasy?

Postupem času se postoje k hygieně obecně a zejména k praní vlasů během staletí změnily. V Rusku, pro naše praprachy, byla tradice chodit do lázně jednou týdně. Ale pro krásné dámy evropských zemí středověkého období bylo například normou umyt se jen několikrát v jejich životě: v den křtu a v den svatby (odtud mimochodem, prošla móda pro malé psy). Jaká radost, kterou se v moderní společnosti změnily mravy. Teď máme právo rozhodnout, kdy přijde čas na mytí vlasů, ale přesto, pokud budete postupovat podle některých tipů, můžete se obrátit na běžný postup ve prospěch.

Faktory ovlivňující četnost mytí vlasů

Jednoznačná odpověď na otázku, kolikrát týdně si umyjte vlasy, a to nemůže být, protože je ovlivněno mnoha různými faktory. Zde jsou klíčové:

 • typ struktury vlasů (suchý, normální, mastný);
 • jejich délka;
 • povolání a rytmus lidského života;
 • klimatických podmínek a ročního období.

Suché vlasy

Ti, kteří mají suché vlasy, musí pečlivě chránit a chránit vlasy. Je třeba si uvědomit, že mytí hlavy, používání vysoušeč vlasů, curling, žehlení, chemikálie péče o vlasy - to vše má zničující účinek na strukturu vlasů. Proto u vlasů tohoto typu bude týdenní mytí vlasů relevantní. Vzhledem k tomu, že hlavním úkolem je udržovat úroveň vlhkosti a živin suchých vlasů, doporučujeme používat jemné hydratační šampony, stejně jako různé balzámy a masky na bázi oleje.

Mastné vlasy

Pokud jsou vaše vlasy mastné, pak je nejvhodnější umýt, protože se špiní. Ve skutečnosti, kromě toho, že staré vlasy vypadají nešikovně, je také zdraví škodlivé. Faktem je, že často je rychlá kontaminace vlasů neoddělitelná od mastných lupů. A ačkoli je lepší léčit seborrhea s drogami, existují některé univerzální tipy. To platí zejména pro ty lidi, pro které to bylo důsledkem nesprávné péče o vlasy.

 • Každodenní mytí hlavy má negativní vliv na práci mazových žláz, které budou vaše vlasy ještě více tlusté. Pokud je to možné, měli byste se snažit, abyste se s nimi spojili co nejméně.
 • vyloučit mastné vlasové balzámy ze systému péče (nejčastěji pro mastné vlasy, problém obtížnosti česání je irelevantní). Pokud se situace stává zcela beznadějnou, může být použití suchého šamponu alternativou konvenčního šamponu.
 • Tar šampon nebo mýdlo vám pomůže řešit problém seborrhea a lupů.

Normální nebo kombinovaný typ

Šťastní majitelé normálních vlasů mají nejvíc štěstí, protože jejich vlasy nejsou rychle znečištěné a současně vypadají nejvíce zdravé a dobře upravené. Optimální praní by mělo být s intervalem za pět dní.

Jak často by měl člověk umýt vlasy

Moderní rytmus života nás naučil každodenně se sprchovat a to je opravdu hygienická norma, ale nemá nic společného s vlasy. Denní šamponování nepříznivě ovlivňuje úroveň pH vlasů.

Muži se nyní obecně snaží používat univerzální prostředky 2 v 1, které jsou pravděpodobně šamponem i sprchovým gelu. To je velká chyba, protože denní používání tak silného nástroje bude mít škodlivý účinek na vlasy. Je lepší upřednostňovat šampony, které zahrnují přírodní oleje v jejich složení.

V závislosti na struktuře vlasů se muži doporučují, aby si vlasy umyli více než 1 krát za 2 dny.

Jak často umyjte ženskou hlavu

Ženy by se měly, kdykoli je to možné, vyvarovat každodenního mytí hlavy, pokud nepoužívají chemické prostředky na ošetřování vlasů (laky, gely, pěny). V tomto případě je naopak nutné vyčistit vlasy před účinky těchto destruktivních prvků a šampon by měl být pak vybrán jemným a speciálně navrženým pro každodenní použití.

Zkuste snížit frekvenci mytí vlasů na 1 čas za 2 dny. Dejte vlasům čas, aby si na to zvykli, a pak nebudou tak špinaví.

Názory odborníků na mytí vlasů

Lékaři - trichologové, kategoricky proti každodennímu mytí hlavy. Proč si často nemůžeš umýt vlasy? Zde jsou argumenty, které předkládají:

 • denní promývání hlavy má destruktivní účinek na ochranný lipidový film vlasů, což z nich činí nudné a křehké;
 • zvyšuje riziko lupů, jelikož většina šamponů, které jsou agresivní ve struktuře, porušuje pH rovnováhu pokožky hlavy;
 • mastná skalp pod vlivem šamponu zvyšuje vylučování mazových žláz, což vede k ještě rychlejší kontaminaci vlasů.

Kosmetici v této věci jsou věrnější: jejich doporučení je umýt vlasy podle individuálních potřeb každé osoby, to znamená co se týče kontaminace. Základní tipy:

 • vyberte šampon podle typu vlasů;
 • upřednostňovat šampony s bylinnými přísadami;
 • Nezapomeňte na vliv sezóny: když nosíte kadeřnici, vaše vlasy se tukují trochu rychleji.

Ale stylisté, kadeřníci si myslí nejen o zdraví, ale o kráse. Ale dokonce považují každodenní výplach hlavy za nadbytečné. Tipy na vlasy Styling pro péči o vlasy:

 • umyjte si vlasy denně pouze tehdy, pokud máte krátký účes;
 • pokud možno vymýtit používání vysoušeče vlasů;
 • používejte chemické výrobky pro péči o vlasy co nejméně;
 • je třeba použít suchý šampon.

Jak si umýt vlasy?

 1. Přednost by měla být věnována mírně teplé vodě (skutečnost je, že horká voda má škodlivý účinek na všechny typy vlasů a studená voda není vždy schopna vlasy umyt).
 2. Šampon by nikdy neměl být vytlačován přímo na hlavu, měl by být třepán mezi dlaněmi a ještě lépe - poněkud zředěn vodou.
 3. Je vhodnější použít šampon dvakrát během jednoho šamponu, ale nezapomínejte na jeho proplachování (zbývající částice mohou mít destrukční účinek na strukturu vlasů). Navíc, dvojitý postup nahradí vaše použití kondicionéru na vlasy a vaše vlasy budou snadněji hřebeny.
 4. Na konci šamponování dobře opláchněte vlasy studenou vodou - aby byla pružná, hladká a lesklá.

A jak často umyjte dlouhé vlasy?

Ve skutečnosti je to mýtus, že dlouhé vlasy vyžadují komplexnější péči. Nejčastěji, dlouhé zdravé vlasy vypadají dobře upravené a bez zvláštních postupů, na rozdíl od krátkých účesů, což je bez denního stylingu nemožné. To je důvod, proč dlouhé vlasy a mytí méně často: ne více než jednou za tři dny. Takže se snažte ztratit zvyk mytí vlasů často.

Malé tajemství krásné vlasy.

 • zdravá a vyvážená strava;
 • správné vzorce spánku;
 • denní cvičení;
 • ozdobné masky na vlasy;
 • bylinné oplachy.

A pamatujte si nejdůležitější věc: krásné vlasy jsou zdravé vlasy!

Jak si umýt vlasy - to je další video.

Přemýšleli jste o tom, co se stane, když přestanete umyt vlasy? Pokud ještě nejste připraveni na takový experiment, ale chtěli byste vědět teorii, pak tento článek je pro vás.

Co se stane?

Jakmile přestanete umyt vlasy, může se vám stát následující:

 1. Vaše vlasy budou méně mastné. Samozřejmě, že nejprve bude těžké, ale v průběhu času vaše kůže již nebude poskytovat tolik kožního mazu, neboť není potřeba neustále zvlhčovat a vyživovat příliš suché vlasy. Můžete si všimnout, že vaše vlasy jsou stále zářivější a živější.
 2. Vydevíváte velmi příjemnou vůni. V posledních dnech a týdnech začnou vlasy absorbovat všechny vůně, které vás obklopují, a ne všechny budou příjemné.
 3. Bude méně rozdělených konců.
 4. Vaše vlasy budou silné a načechrané. To je způsobeno skutečností, že některé šampony vyplavují přírodní tuky a nahrazují je chemickými sloučeninami, které dělají vlasy tenké a křehké.
 5. Bude pro vás těžší položit kudrnaté zámky.
 6. Barva vlasů bude odolnější. Během šamponování je barva vymyta.
 7. Budete snadněji splétávat pigtails.
 8. Ráno budete mít více volného času.
 9. Budete muset zapomenout na příjemné pocity, když voda proudí na vaši hlavu.

Pro Více Informací O Suché Vlasy