logo

Léčivá finasterida pro plešatost

Muži, podle lékařských statistik, s větší pravděpodobností rozvinou plešatost než ženy. Hlavním důvodem ztráty vlasů je nesprávná produkce mužských hormonů. Hlavním hormonem z androgenní skupiny je testosteron.

Mužské hormony pomáhají stimulovat růst kostí a svalů, vlasy na obličeji, těle a hlavě. Existují však případy, kdy mají škodlivý účinek na růst vlasů. V dermálních buňkách přední části a také v koruně je testosteron vystaven enzymu, který jej změní na jinou látku podobnou hormonům. To, že vyvolává inhibici růstu vlasů, stejně jako vývoj plešatosti.

V boji proti mužské plešatosti dnes používají různé drogy, kompozice. Nicméně, Finasterid pro vlasy je oprávněně považován za jeden z nejúčinnějších prostředků v boji proti vypadávání vlasů.

Terapie pro ztenčení vlasů by měla být včasná a vhodná. To je jediný způsob, jak se zbavit estetického problému, stejně jako komplexů s ním spojených. Aby léčba byla účinná a lék užívaný k dosažení maximálního přínosu, měli byste před začátkem užívání konzultovat odborníka.

Jak nástroj funguje

Lék pomáhá blokovat nově vytvořený hormon a snižuje jeho obsah o 70%. Mělo by být zřejmé, že Finasterid pro vlasy není schopen eliminovat příčinu patologie, ale pomáhá při blokování škodlivých účinků hormonu. Z tohoto důvodu po ukončení užívání finančních prostředků mohou být vlasy znovu ztenčeny během jednoho roku.

Proto, aby se vlasy uchovaly, je nutné kompozici používat neustále. Nástroj pomáhá zablokovat účinky hormonu ihned po použití. Nicméně, pro vznik nové vegetace potřebuje čas. Zdravé nové vlasy rostou asi o jeden centimetr - za 30 dní. Viditelné výsledky lze dosáhnout po šesti měsících.

Stává se, že vlasy rostou po několik měsíců. Ale to vše je individuální a závisí na vlastnostech organismu. Pokud po dlouhodobém užívání přípravku Finasteride na vlasy - po dobu jednoho roku nebo více není účinek viditelný, musíte jej přestat používat a pak použít jiné složení. Nicméně, nejčastěji droga pomáhá mužům bojovat s plešatostí. Podle výzkumu dosáhlo pozitivní výsledek více než 80% silnějších pohlaví. Vlasy začaly růst aktivněji, zejména v oblasti koruny.

Existuje několik analogů přípravku Finasteride. Jedná se o léky s podobným principem účinku a podobným složením. Používání přípravků Propecia, Minoxidil a Finpezia je často předepsáno.

Finasterid je inhibitor 5-alfa reduktázy. Aktivní složkou léku je finasterid. Kromě toho je kompozice vybavena stearanem hořečnatým, krospovidonem, laktózou, povidonem.

Finasterida na vlasy

Co je finasterid?

Finasterid je účinný lék, který je hormonální protinádorový lék. Má použití jak v tradiční medicíně, tak ve sportovní praxi. Účel použití může být odlišný, například léčba adenomu prostaty (benigní hyperplasie prostaty) nebo alopecie u mužů. V kulturistice a obecně ve sportu se používá především sportovci, kteří zažili ztrátu vlasů kvůli užívání steroidů.

Tento léčivý přípravek je vyráběn převážně v tabletách o koncentraci 5 mg / tab. (ve formě pro perorální podání), což odpovídá velikosti doporučené denní dávky.

Finasterid, jako přípravek na vlasy

Tato účinná látka je inhibitorem enzymu 5-alfa-reduktázy typu II, který je zodpovědný za konverzi testosteronu na jeho více aktivní formu, 5-alfa-dihydrotestosteron. Látka způsobuje pokles koncentrace DHT v krvi a tkáni prostaty během dne po perorálním podání. To je základem jeho farmakologického účinku.

Jaké pilulky finasterid účinkují? Pokles produkce dihydrotestosteronu u mužů je doprovázen poklesem objemu prostaty (lék snižuje stimulační účinek testosteronu na vývoj novotvaru). Existuje zvýšení maximální rychlosti močového proudu a inhibice příznaků obstrukce močových cest. Při pravidelném užívání je již po 3 měsících pozorován významný léčebný účinek (snížení objemu žlázy); po 4 měsících a 7 měsících zpravidla se zaznamenává významné zlepšení toku moči a pokles obecných symptomů a symptomů obstrukce močového traktu.

Droga také významně ovlivňuje vlasy mužů - přispívá k jejich zachování a růstu, brání rozvoji androgenetické alopecie. Jako reference: Androgenetická alopécia u mužů obvykle vede ke ztenčení vlasů a alopecii v čelních a parietálních oblastech hlavy.

Finasterid: analogy a synonyma - léky jako Finast a Alfinale, Prosterid, Proscar, Adenosteride nebo Avodart.

Je to vedlejší účinek? Ve vzácných případech jsou možná následující odchylky: pokles libida, pokles objemu ejakulátu a dokonce i impotence; existuje riziko gynekomastie (zvětšení prsních žláz a jejich bolesti).

Léčivý finasterid může také způsobit alergické vedlejší účinky. Může to být kožní vyrážka a svědění, kopřivka, otok nebo ospalost. Nezúčastňuje se nezávisle na estrogenní, androgenní nebo anabolické aktivitě, nicméně může vést ke zvýšení hladin folikuly stimulujících a luteinizačních hormonů v krvi. Při správném použití nemá výrazný toxický účinek na játra.

Pokud potřebujete další informace o vlastnostech tohoto farmakologického agens, doporučujeme navštívit naše fórum. Recenze finasteridu popisují podrobně a mohou zdůraznit spoustu užitečných informací. Po registraci, která netrvá ani pět minut, můžete se rychle připojit k diskusím a studovat podrobný popis léků dostupných v různých tématech.

Finasterid: návod k použití

Po užívání tohoto léčiva je dobře vstřebáván a proniká do tělních tekutin a tkání, nachází se v ejakulátu. Efektivita nezávisí na příjmu potravy, biologická dostupnost je asi 80%. Odvozuje se hlavně střevami (57%) a ledvinami (39%) ve formě metabolitů. Poločas rozpadu je 6-8 hodin.

Dávkování finasteridu, doporučené pro muže z plešatosti, zejména pro sportovce ve sportovní praxi, je asi 1 až 5 mg denně. Vezměte drogu doporučeno pro celý průběh steroidů. Můžete pil pilulky kdykoliv během dne. Účinky se zpravidla objevují postupně a zůstávají po dlouhou dobu.

Léčba prostaty pomocí finasteridu obvykle trvá 5 mg denně. Četnost přijetí - 1 den denně, dlouhodobá léčba.

Podle pokynů jsou pro jeho přijetí uvedeny následující údaje:

Snížení velikosti prostaty (léčba benigní hyperplazie a následné snížení rizika akutní retence moči a zlepšení průtoku moči - zvýšení maximální rychlosti proudění);

Léčba plešatosti u mužů, zejména androgenetické alopecie.

Kontraindikace k přijímání finasteridových instrukcí, později, poznámky jako:

Přecitlivělost na léčivou látku nebo složky v přípravku;

Dětský věk u žen;

Zvláštní pokyny pro použití finasteridu. Za prvé, léčivo by mělo být užíváno s opatrností při obstrukční uropatii a selhání jater. Za druhé, s prudkým poklesem odtoku moči a velkým množstvím nahromaděné moči by měla být podezření na možnost vzniku obstrukční uropatie. Zatřetí, před zahájením léčby a během léčby by měla být vyšetřována rektální metodou a dalšími metodami pro přítomnost maligní tvorby prostaty.

Chcete-li získat další doporučení pro použití tohoto léku, můžete se obrátit na naše konzultanty fóra. Zkušení odborníci vám zodpoví vaše otázky.

Kde koupit finasterid?

Objednejte nejlepší farmě, které je důležité v oblasti sportovní praxe, a to nejen v našem internetovém obchodě. Pracujeme rychle, upřímně a spolehlivě, jak je snadno vidět při čtení recenzí. Na regálech obchodů je široký výběr vysoce kvalitních farmakologických produktů od anabolických steroidů po peptidy, které lze zakoupit za přijatelnou cenu. Ale nezůstávejme před sebou, ale nejslabší pochopíme.

Za prvé, můžete bezpečně koupit finasteridové tablety. K dispozici je spolehlivý bezpečnostní systém, který zajišťuje bezpečnost důvěrných dat. Osobní informace cizincům neklesnou. Jinými slovy, při objednávání v našem online obchodě zajistíte bezpečnost vaší anonymity.

Za druhé, pokud potřebujete koupit finasterid nebo jeho analogy s vysoce kvalitními službami, pak s námi je to víc než jen možné. Komfort zákazníka a kvalita práce jsou jednou z našich nejvyšších priorit. K dispozici je fórum pro konzultace, místo běží po celou dobu, objednávky jsou zpracovávány co nejdříve a jsou rychle dodávány.

Za třetí, zde můžete spolehlivě objednat potřebné přípravky, sportovní farmakologii a nejenom. Pro spolupráci vybíráme pouze osvědčené dodavatele spolupracující s výrobci nebo spolupracujeme s firmami vyrábějícími drogy. Tedy farmakologie na poli AthleticPharma pochází téměř z dopravníku.

Začtvrté je cena finasteridu tak cenná, ale díky slevovému systému lze dosáhnout hmatatelných úspor. Objednání slev přímo závisí na výši nákupu. Podrobné informace o systému slev naleznete v zvláštní sekci "FAQ", která obsahuje příslušné otázky a odpovědi na ně. Závěrem dodáváme, že obchod AthleticPharma neustále prochází prodej, díky čemuž je možné nakupovat léky za nejvýhodnější cenu.

Finasterid: účinný prostředek proti vypadávání vlasů

Jak víte, mužská ztráta vlasů je spojena s produkcí mužských hormonů - androgeny. Hlavním hormonem z androgenní skupiny je testosteron. Androgeny podporují tvorbu typických mužských znaků: stimulují růst svalových kostí, stejně jako vlasy na hlavě a těle. Někdy však androgeny mají negativní vliv na růst vlasů na hlavě u mužů. V kožních buňkách v koruně a na čele je testosteron vystaven enzymu, který mění testosteron na jiný typ hormonu. Je to tento hormon a zabraňuje růstu vlasů.

Obsah:

Finasterida vs. vypadávání vlasů

Lék blokuje práci tohoto hormonu a snižuje jeho koncentraci o 70% (po podání 1 mg léku). Je třeba poznamenat, že Finasterid nevylučuje příčiny androgenní alopécie, ale blokuje pouze negativní účinek hormonů. To je důvod, proč po skončení užívání léků mohou vypadat nové vlasy po celý rok.

Pokud chce člověk udržet si vlasy, bude muset trvale užívat přípravek Finasteride. Lék začne blokovat účinek hormonů téměř okamžitě po jejich podání. Ale pro růst nových vlasů to vyžaduje čas. Vezměte na vědomí, že zdravé vlasy mohou růst o 1 centimetr měsíčně, takže viditelné zlepšení lze vidět až po šesti měsících. Ve vzácných případech zaznamenali muži po 3 měsících léčby zlepšení růstu vlasů. Pokud lék nepřinesl po roce léčení pozitivní výsledky, jeho další použití není vhodné. V takovém případě je třeba léčbu přerušit a lék Finasteridu nahradit jiným lékem.

Studie ukázaly, že užívání léků mělo pozitivní výsledky u 85% mužů. Zároveň polovina mužů vyrostla za půl roku. Vlasy rostly lépe na koruně.

Kdy mohu vidět výsledky?

První příznaky obnovení vlasů po podání přípravku Finasteride lze pozorovat několik měsíců po zahájení léčby. Všimněte si, že nové chloupky mohou být nejprve tenké a bezbarvé, ale postupně se stávají tlustšími a tmavšími.

Příklad použití léku přípravkem Minoxidil:

Konečné výsledky můžete vidět až po uplynutí jednoho roku pravidelného užívání tohoto léku. A maximální účinek bude viditelný po 2 letech léčby.

Studie a recenze pacientů ukázaly, že:

 1. Jedná se o jeden z nejbezpečnějších a nejúčinnějších prostředků k boji proti mužské plešatosti.
 2. Látka zastavuje nejen ztrátu vlasů, ale také zlepšuje jejich stav.
 3. Pokles sexuální touhy byl pozorován pouze u 3% mužů. Všechny nežádoucí účinky však zmizí po ukončení užívání přípravku Finasteride.

Zde je příklad neutrální zpětné vazby na přípravek Finasteride:

Nelze však jednoznačně říci, že tyto nežádoucí účinky jsou spojeny právě s příjmem léku, jelikož přezkumy u pacientů naznačují následující:

 1. Nežádoucí účinky zmizely u 60% mužů, a to iv případě, že i nadále pít lék.
 2. Když byly studie prováděny ve skupině, která užívala figuríny, byly vedlejší účinky téměř stejné.

Náklady a analogy přípravku Finasteride

Samozřejmě můžete koupit analogy léků:

 • Alfinale - cena 329 rublů;
 • Prosterid - cena 130 ruble;
 • Penestar - od 410 rublů;
 • Finast - cena 140 rublů.

Pokud chcete koupit drogu, cena Finasteridu je v průměru asi 200-250 rublů.

Návod k použití

Finasterid musí být podáván bez ohledu na denní dávku 5 mg denně. Polkněte pilulku celý. První hodnocení účinnosti léku může být provedeno po šesti měsících pravidelného užívání.

Pokud jste vynechal jednu dávku, postupujte podle pravidelného rozvrhu přípravku Finasteride. Není třeba vypít 2 pilulky najednou. Nebude to vůbec přínosné a může být škodlivé.

Možné vedlejší účinky

Příručka obsahuje informace o možných vedlejších účincích po podání léku, ale studie ukázaly, že pouze 0,5% všech případů mužů mělo následující vedlejší účinky léku:

 1. Snížená sexuální touha.
 2. Je těžké dosáhnout erekce.
 3. Snížený počet spermií.

Mimo jiné, ujistěte se, že řeknete svým lékařům, že užíváte přípravek Finasteride před vyšetřením krve. Lék může ovlivnit výsledky výzkumu a poskytnout nepravdivé výsledky.

Návod k použití: kontraindikace

Finasterid by neměl být užíván:

 1. Ženy
 2. Děti.
 3. Lidé s alergickými reakcemi na jakoukoli složku léčiva.

Navíc je přísně zakázáno kontaktovat těhotné ženy s drogami, nemohou se ani dotknout pilulek, protože to může negativně ovlivnit vývoj plodu.

Proč Finasterid nemají užívat ženy

Ano, droga se nedoporučuje ženám proti vypadávání vlasů. Faktem je, že riziko nežádoucích účinků těla na léčivo u žen je několikrát vyšší než u mužů. Navíc Finasterid silně nedoporučuje pít u žen v plodném věku. Recepce může začít jen po menopauze, stejně jako ženy, které nemohou mít děti.
Zahraniční video aplikace společnosti Propecia (Finasteride) po 14 měsících:

Finasterid - léčit mužskou plešatost navždy!

Ztráta vlasů je problém, který může čelit každý člověk a může to být obrovské množství důvodů: změny spojené se stárnutím, stres v práci a doma, špatná ekologie a špatná kvalita výživy. Naštěstí moderní farmakologický průmysl představuje mnoho potřebných řešení problému v nouzi. Nejpopulárnější, a to jak v Rusku, tak v zahraničí, jsou přípravky založené na látce Finasteride, vyrobené pod oficiálním názvem Propecia.

Co je Finasterid?

Lékařský lék Finasterid se používá k léčbě mužské plešatosti. Používá se po přijetí lékařského specialisty do jeho jmenování. Statistické ukazatele, stejně jako dlouhodobý lékařský výzkum, ukazují, že tato droga je ideální pro dlouhodobé užívání. Výzkum a užívání drogy více než jedním miliónem lidí ukazují, že tato droga má vysoký stupeň účinnosti.

Finasterid, nebo Propecia, je považován za jediný přípravek pro plešatost mužského typu, který byl schválen ruským úřadem pro kontrolu potravin a léčiv. Lék je naprosto bezpečný pro lidské použití, bez ohledu na jeho národnost.

Má řadu funkcí:

 • v rámci akce nevylučuje příčiny plešatosti, ale současně kvalitativně blokuje jejich účinek na vlasové folikuly;
 • Lék je určen k pravidelnému užívání. Kvůli jeho způsobu účinku kvůli odmítnutí užít drogu může pokračovat progrese alopecie a růst vlasů může vzrůst;
 • určené pouze pro muže.

Použití přípravku Finasteride na vlasy

Podle výsledků výzkumu lék Finasteride pomáhá z plešatosti v devadesáti devíti případech ze stovek. Po absolvování léčebného cyklu po dobu jednoho roku pokračuje proces vypadávání vlasů pouze u jednoho procenta mužů.

Současně dochází v malém rozsahu k obnově fungování vlasových folikulů a růstu vlasů v oblastech, kde dochází k jejich přímému úbytku, u třiceti procent respondentů. Osmnáct procent obnovy je definováno jako výrazné.

Lék je nejúčinnější, jestliže je používán muži, kteří mají méně vyvinutou alopecii, a nástup nemoci nastala před nejméně deseti lety. Aby se zlepšila účinnost léku, doporučuje mnoho odborníků, že je kombinuje s jiným dobře známým lékem na léčbu alopecie - Minoxidil.

Pokyny pro použití přípravku Finasteride

Předtím, než začnete přípravek Finasteride užívat, je třeba pečlivě zvážit pokyny k použití tohoto přípravku. Podle doporučení výrobců vyžaduje léčba pravidelný příjem léku, bez ohledu na to, zda je v denním objemu pět miligramů. Tableta by měla být polknutá celá. První výsledky se doporučují očekávat po šesti měsících nepřetržitého používání.

Pokud se pacient potýká s problémem s přeskakováním léku, doporučuje se pokračovat v užívání léků podle standardního plánu. Nepijte současně dvě tablety najednou. Tato akce nebude nejen užitečná pro vás, ale může dokonce způsobit vážné delirium tělu.

V případě předávkování lékem se mohou objevit vedlejší účinky. Pokud nezneužíváte počet tablet a budete dodržovat doporučený denní příjem, snížíte pravděpodobnost nežádoucích účinků méně než 1 procenta.

Mezi vedlejší účinky oficiálních výrobců patří:

 1. Silné snížení libida (sexuální touha pro ženu).
 2. Zhoršená účinnost (stane se pro člověka těžké dosáhnout erekce).
 3. Výrazné snížení objemu spermií, které se uvolňuje během ejakulace.
 4. Drobná bolest v šourku.

Navíc, pokud užíváte lék a potřebujete provést krevní testy, nezapomeňte o tom informovat svého lékaře. Faktem je, že lék může ovlivnit výsledky testu a obdržíte nesprávné informace o stavu těla.

Přípravek Prem je kontraindikován u následujících skupin pacientů:

 • děti;
 • ženy;
 • pacientů, u kterých existuje nebezpečí alergických reakcí na některé látky ve složení léku.

Těhotným ženám je přísně zakázáno kontaktu s látkou (podle výrobců se nedoporučuje ani se dotýkat výrobku). Kontakt může nepříznivě ovlivnit stav plodu a jeho vývoj.

Cena za finasterid v Rusku

Pokud si chcete koupit nějaký lék, můžete požádat o pomoc u téměř všech ruských lékáren. Jednou z hlavních výhod přípravku Finasteride je cena, která je poměrně nízká. Cena léku se pohybuje od 250 rublů až 400 rublů (Krasnodar, Moskva), v závislosti na cenové politice lékárny, ve které budete nakupovat. Průměrná cena Finasteridu v Rusku činí 300 rublů.

Analogy Finasteridu

Moderní farmakologický průmysl nezastaví, takže neexistuje nic překvapivého v existenci analogů látky. Pokud máte zájem o léčivý přípravek Finasterid, analogové, můžete být také zajímavý pro vás:

 1. Prosteride a Finast jsou nejlevnější analogy drogy;
 2. Alfinale - lék s téměř identickou metodou účinku. Ceny jsou stejné jako u Finasteridu;
 3. Penestar - nejdražší analog nástroje.

Muži recenze Finasteride

Vlasy začaly náhle vypadávat. Zdá se, že včera jsem šel s hustými vlasy a dnes už sbírám celé svazky po celém bytě. Šel jsem u lékaře, ale neřekli mi nic smysluplného, ​​a proto mi přítel doporučil, abych pravidelně užíval Finasteride. Jakmile začal, ihned se výsledek objevil, vlasy už nevypadají a nové průmyslové jsou také. Spokojeni!

Alexander, 57 let

V mém věku jsou problémy se ztrátou vlasů normální, ale nikdo nechce být plešatý, zvláště náhle. Čekal jsem, že se mi stane podobný problém, takže jsem se předem připravil. Koupil jsem zásobu přípravku Finasteride a začal jsem jej užívat při prvních známkách vypadávání vlasů. Všechno funguje dobře, jdu s takovými vlasy, že můj syn žárlí!

Vždycky jsem měl problémy s vlasy v mužské řadě, takže jsem věděl předem, že bych začal chodit plešatý přibližně ve stejnou dobu jako můj otec. V důsledku toho musel jsem do 26 let věku oholec hlavou, abych nezažil s velkými plešatostmi. Nechtěla jsem se tak snadno vzdát, rozhodla jsem se zkusit různé přípravy na plešatost. Finasterid pomohl to nejlepší, nyní se vlasy staly více než dříve. Doporučuji!

Vyacheslav, 40 let

Jakmile došlo k problémům se ztrátou vlasů, okamžitě se rozhodlo jednat. Nelíbí se mi, když některé problémy s tělem zůstanou bez dozoru. Zkoušel jsem několik známých léků, které inzerovaly v televizi, ale nečekal na žádný efekt. Vlasy vypadaly a pokračovaly v pádu. Jednou jsem byl doporučen Finasteridu a snažil jsem se bez váhání. V důsledku toho přestaly problémy s plešatostí a po pravidelném užívání těchto pilulků se pokožka hlavy dokonce začala zotavovat.

Pokud se potýkáte s problémem vypadávání vlasů, je nejlepší, abyste se neodložili a okamžitě přemýšleli o jeho řešení. Nejlepší je užít drogu dlouhodobého účinku, aby bylo zajištěno úplné obnovení funkčnosti vlasových folikulů a dlouhodobá stabilita léčby. Finasterid se dokonale hodí - jeho činnost je bezpečná a efektivní a cena je pro zákazníky příjemná.

Finasterid. Otázky a odpovědi

Finasterid je lék na zastavení vypadávání vlasů u mužů a léčbu adenomu prostaty. Zpomaluje konverzi testosteronu na dihydrotestosteron vazbou na druhový typ enzymu 5-alfa reduktázy. Ovlivňuje hlavní příčinu plešatosti, ale nezpůsobuje růst nových vlasů, a proto se používá ve spojení s minoxidilem. Udržuje stávající vlasy a zpomaluje další plešatost. Lék je dostupný ve formě pilulky a užívá se každý den orálně.

Otázky a odpovědi týkající se finasteridu:

Pokud hodláte užívat léky na bázi finasteridu pro léčbu plešatosti, nejprve se musíte poradit s lékařem a tricholožkou. Finasterid by neměly užívat ženy a děti.

Jaké jsou léky na bázi finasteridu?

Propecia nebo Propecia jsou léky na bázi finasteridu, které zabraňují plešatosti. V tomto přípravku se pro každou tabletu podává 1 mg finasteridu. Pro léčbu je jedna tableta denně.

Finpezia je indický ekvivalent Propecia, který vyrábí společnost CIPLA. Nelze se lišit od složení nebo dávkování přípravku Propecia. Jedna tableta obsahuje 1 mg finasteridu. Cena je mnohem nižší než původní cena.

Existují léky, ve kterých je účinná látka finasterid, ale která léčí prostatický adenom. Nelíbí se ve složení, ale liší se dávkováním. 5 mg namísto 1 mg u přípravků Propecia a Finpezia. Seznam drog:

 • Penester
 • Proscar
 • Finast
 • Finasterid
 • Alfinale
 • Vero Finasteride
 • Prosterid

Jaký je rozdíl mezi léky s dávkou 1 mg až 5 mg než je dávka?

Žádné V přípravcích na léčbu prostatického adenomu obsahuje pouze jednu účinnou látku - finasterid. Neexistují žádné jiné účinné látky.

Jak funguje finasterid?

Jakmile se v krevním řečišti, vazba začíná druhým typem 5-alfa reduktázy místo testosteronu, což vede ke snížení hladiny dihydrotestosteronu.

Jaký je druhý typ alfa reduktázy?

5-alfa reduktáza je lidský enzym, který konvertuje mužský pohlavní hormon testosteron na silnější androgen dihydrotestosteron a také se podílí na tvorbě neurosteroidů allopregnanolone a THDOC. Takže snížením množství 5-alfa reduktázy (jeho vazbou na finasterid) se sníží celkové množství dihydrotestosteronu. Za tímto účelem se používá finasterid - ke snížení koncentrace dihydrotestosteronu v těle.

Co je dihydrotestosteron?

Dihydrotestosteron je biologicky aktivní forma testosteronu, která se z něj tvoří v buňkách cílových orgánů pod vlivem enzymu 5-alfa reduktázy. Dihydrotestosteron je mnohem silněji vázán na androgenní receptory v tkáních než mateřská sloučenina (testosteron). Se zvýšenou tvorbou dihydrotestosteronu ve vlasových folikulích je spojen nadměrný růst srsti a / nebo "mužský" typ plešatosti na hlavě u obou pohlaví. Dihydrotestosteron provádí následující funkce:

 • Stimuluje mazové vylučování kůže;
 • Stimuluje rozdělení prostatických buněk;
 • Stimuluje nebo inhibuje růst vlasů v určitých částech těla;
 • Stimuluje růst pohlavních orgánů u mužů během puberty;
 • Ovlivňuje erektilní funkci člověka (touha, zatímco testosteron je zodpovědný za erekci);
 • Pravděpodobně ovlivňuje zotavení po těžké fyzické námaze.

Zhoršuje hladina dihydrotestosteronu v těle?

Po zahájení užívání finasteridu se hladina dihydrotestosteronu začne snižovat, což zůstane na tak nízké hladině, dokud přestanete užívat lék. Úroveň testosteronu se pak zvyšuje (maximálně o 10%), aby se kompenzovalo snížení hladiny dihydrotestosteronu. Postupně se koncentrace dihydrotestosteronu ve vlasových folikulích snižuje, což je nutné pro léčbu.

Jak dlouho trvá užívání finasteridu?

Dokud užíváte finasterid, funguje to. Pokud přestanete, efekt skončí. Finasterid by měl být užíván, zatímco vaše vlasy jsou drahé; Nebo dokud nebudou vynalezeny nové, efektivnější prostředky.

Kdy se objeví první výsledky?

První výsledky lze pozorovat po 6-12 měsících. Ve velmi ojedinělých případech se zlepšení může objevit během tří měsíců.

Dokáže finasterid vybudovat nové vlasy?

Droga ovlivňuje příčinu a zastavuje plešatost. V některých případech může být užívání výlučně finasteridu doprovázeno růstem nových vlasů. Zřídka je možné obnovit většinu ztracených vlasů, jako v tomto případě. Muž užíval 1 mg finasteridu každý den po dobu tří let a dosáhl dobrých výsledků. Obvykle lze dosáhnout pouze pozastavení ztráty, pro stimulaci růstu budete muset použít Minoxidil.

Přečtěte si více o tomto případu a podívejte se na přechodné fotografie. Existují další podobné příběhy, ale to se děje velmi zřídka.

Jaké jsou šance na zastavení vypadávání vlasů a růst nových vlasů?

Třetí fáze testů Propecia probíhala již několik let. Na testy se zúčastnilo 60 dermatologických klinik, z nichž 33 pocházelo z USA a 1533 dobrovolníků. Z toho 1215 pokračovalo v testování za druhý rok. Věk účastníků od 18 do 41 let. Stupeň plešatosti na Norwoodovi od 3 do 5 let. Všichni účastníci užívali lék v dávce 1 mg nebo placebo každý den.

Pro hodnocení byly použity objektivní a subjektivní ukazatele. Subjektivní analýza zahrnovala průzkum účastníků o změnách. Objektivní analýza zahrnovala měření tloušťky a tloušťky vlasů, trvání anagenní fáze a dalších indikátorů. Hodnocení provedli dermatologové slepě, to znamená, že nevěděli, co pacienti dostávali: Propecia nebo placebo.

První rok testování ukázal následující výsledky:

 • Zvýšení hustoty vlasů +86 na 1 palce2 (+ 11%) pro přijetí Propectia
 • Snížení hustoty vlasů - 21 x 1 palce2 (-2,7%) u příjemců placeba
 • Růst nových vlasů v případě přípravku Propecia činil 48%
 • Nový růst vlasů u příjemců placeba o 7%
 • 30% (z 48%) mírně zřetelný nárůst nových vlasů pro příjem přípravku Propecia
 • 18% (z 48%) znatelného růstu nových vlasů u hostitele Propecie
 • 6% (ze 7%) lehce viditelného nového růstu vlasů u pacientů užívajících placebo
 • 1% (z 7%) znatelné nové růst vlasů u uživatelů placebo

Druhý rok testování neprokázal další zvýšení hustoty srsti. Bylo však zaznamenáno další zlepšení celkového stavu, které souvisí s prodloužením anagenní fáze a zvýšením průměru vlasové šachty. Účastníci užívající placebo i nadále ztráceli hustotu. Graf ukazuje změnu hustoty při užívání finasteridu 1 mg, placeba a jejich kombinace po dobu pěti let:

Jak na to?

Podle pokynů vezměte jeden pilulku přípravku Propecia denně, bez ohledu na jídlo. Někteří účastníci fóra o vypadávání vlasů věří, že je lepší užívat pilulku na prázdný žaludek.

Můžete použít léky obsahující 5 mg finasteridu místo 1 mg?

Ano Mnoho z nich dělá tak, aby šetřila peníze. Ale jelikož jiné léky (Alfinale, Vero-finasterid, Penester, Proscar, Prosterid, Finasteride, Finast a další) obsahují 5 mg finasteridu v jedné tabletě, musíte je rozdělit na 5 dílů a užívat je každý den. Stejný 1 mg přípravku Finasterid dostanete denně stejně jako při užívání přípravku Propecia. Používání alternativních léků je levnější než původní látka se stejnou účinností.

Jaké dávky je třeba užít?

Studie společnosti Propetsia FDA ukázaly, že dávka 0,05 až 5 mg poskytuje podobný výsledek. Rozdíl je o 5-7% lepší vazba 5-alfa reduktázy druhého typu ve prospěch vyšší dávky. Co může hrát velkou roli při vysoké citlivosti vlasových folikulů na dihydrotestosteron.

Proč mnoho lidí užívá 1 mg denně?

Nebylo slyšet o výzkumu, je nepohodlné rozdělit tabletu o 5 mg na 100 dílů na 0,05 mg. Nebo 25 dílů pro získání 0,2 mg.

Jaké vedlejší účinky jsou možné?

Lék je obecně dobře snášen. Nežádoucí účinky, které jsou obvykle malé, obvykle nevyžadují přerušení léčby. Finasterid pro léčbu plešatosti mužského typu byl testován na bezpečnost během klinických studií u více než 3 200 mužů. Ve třech dvanáctiměsíčních dvojitě zaslepených, randomizovaných, placebem kontrolovaných multicentrických srovnávacích studiích byla celková bezpečnost přípravku Propecia a placeba podobná. U 1,7% z 945 mužů užívajících přípravek Propecia a 2,9% u 934 mužů, kteří užívali placebo, bylo ukončeno léčba v důsledku jakýchkoli klinicky významných nežádoucích účinků.

HAIRS.com

transplantace vlasů
léčba alopecie

Výsledky

A co ženská polovina?

Velké množství žen trpí formou androgenetické alopecie, známé jako "ženská alopécia".

Jediným možným řešením pro ženy jako léčby je Minoxidil (Rogaine) povrchně. "Finasterid" může mít určité účinky na plod mužského pohlaví, takže by neměl být užíván těhotnými ženami a ženami, které by mohly během léčby otěhotnět. Žena, která trpí ztrátou vlasů, by se měla poradit se specialistou na jejich zotavení ohledně diagnózy, doporučení a další léčby.

Finasterid

Účinnost léčby mužské plešatosti Finasterid: zpráva o studii provedené po dobu 5 let ve Spojených státech a 15 dalších zemích

"Finasterid" (patentovaný název "Propecia" nebo Propecia) je léčivý přípravek pro léčbu mužské plešatosti (MTO) - jediná léčba MTO schválená Správou potravin a léčiv (APLPP) pro použití předepsané lékařem. Několik let vyšetřování a užívání léku více než jedním miliónem pacientů ukazuje, že finasterid je určen k dlouhodobému užívání, je účinný a bezpečný při léčbě středně závažného výskytu, bez ohledu na národnost.

V klinických studiích, které porovnávaly přípravek Finasteride s placebem (falešně), dokázal, že dokáže zajistit trvalé zlepšení stimulace růstu vlasů a snížit ztrátu vlasů. Nežádoucí účinek přípravku Finasteride na sexuální funkci postihl méně než 5% mužů, kteří ho užívali, a zcela zmizel po ukončení léčby.

Již pět let hlásilo 16 zemí o účinnosti a bezpečnosti "Finasteridu" při léčbě střednědobého vývoje. Všechny zprávy byly zveřejněny v mezinárodním lékařském časopise:

Kaufman K.D. "Dlouhodobá (5 let) nadnárodní zkušenost s finasteridem 1 mg v léčbě androgenetické alopecie u mužů."

Výzkumníci se účastnili klinických studií ve 33 městech ve Spojených státech a 27 městech v dalších 15 zemích: Belgie, Brazílie, Kanada, Francie, Německo, Izrael, Mexiko, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Jižní Afrika, Království.

Finasterid: Historie a definice

"Finasterid" je farmaceutický zástupce, který selektivně narušuje aktivitu páté alfa reduktázy typu 2 - enzymu zodpovědného za aktivitu některých androgenů (mužských hormonů). To může znít trochu obtížně, ale ve skutečnosti je vše velmi jednoduché. Zde je zajímavý příběh o dvojím použití tohoto zástupce.

Hormony androgeny jsou zapojeny do mnoha akcí v těle, včetně akcí v kůži, vlasových folikulů a prostaty, spolu s dalšími vnitřními orgány. Vlasové folikuly a mazové žlázy zvláště reagují na androgeny: růst na buněčné úrovni je stimulován a tuk je produkován mazovými žlázami. Růst vlasů významně závisí na androgenu.

Testosteron je nejsilnějším hormonem androgenů. Nejdůležitější je jeho účinek na mazové žlázy, vlasové folikuly a tkáň prostaty. Ovšem testosteron nepůsobí přímo na pokožku, folikuly a tkáň prostaty. V buňce se testosteron převede na dehydrotestosteron (DHT) páté alfa reduktázy; tento testosteron ve formě DHT má vliv na strukturu pokožky a na mazové žlázy.

Enzym 5alfa-reduktáza má dvě formy definované jako typ 1 a typ 2:

 • Typ 1 převažuje v mazových žlázách.
 • Typ 2 je bohatý na vlasové folikuly a tkáň prostaty.

Studie ukázaly, že:

 • Muži s normálním až vysokým enzymem typu 2 (tedy s normální až vysokou hladinou DHT) jsou nejvíce náchylní k vývoji MTO a zvětšené prostaty.
 • Muži s nízkým enzymem typu 2 (tj. S nízkou hladinou DHT) mají nejméně pravděpodobné, že vyvinou MTO a zvětšenou prostatickou žlázou
 • (Olsen, IA "Androgenetické alo-pish", Olsen, IA "Nemoci v oblasti vypadávání vlasů, diagnostika a léčba" New York: McGraw-Hill 1994: 257-283)
 • ("Lékařská příručka 2001", P. 2009-2012-Propisha.)
 • ("Lékařské reference 2001", str. 2012-2016-Proscar.)

Tyto studie a předchozí studie ukázaly, že DHT je aktivní faktor při výskytu MTO a rozšíření prostaty u mužů.

"Finasterid" - zástupce, který zasahuje do aktivity typu 2 páté alfa-reduktázy a tím snižuje hladinu DHT v krvi - byl nejprve vytvořen k léčbě rozšíření prostaty (Gormley J. "Účinek finasteridu u mužů s rozšířenou prostatickou žlázou" Medical Journal 1992 "327: 1185-1191). Dávka 5 mg denně dokazuje účinnost a bezpečnost při léčbě rozšíření prostaty způsobené DHT. "Finasterid" 5 mg pro léčbu rozšířené prostaty je předepsán jako lék s patentovaným názvem "Proscar". "Finasterid" 1 mg pro léčbu MTO je předepsán ve formě léku pod patentovaným názvem "Propisha".

Studie účinnosti a bezpečnosti přípravku Finasterid v léčbě zvětšené prostaty potvrdily výzkumníci jeho účinek v léčbě střednědobého vývoje. "Finasterid" by měl být předepsán až po určitém vyšetření pacienta kvalifikovaným odborníkem pro léčbu: rozšířené prostaty - urologem nebo jiným lékařem s léčbou onemocnění prostaty; MTO - lékař, který se zabývá obnovou růstu vlasů.

Finasterid proti vypadávání vlasů

Plešatost je vážným problémem, kterým mohou čelit muži i ženy. Příčiny plešatosti mohou být různé faktory, ale hlavní příčinou vypadávání vlasů u mužů je považováno za působení hormonu testosteronu, který se pod vlivem enzymů mění na jiný typ hormonu.

Je to "modifikovaný" hormon, který negativně ovlivňuje růst vlasů a vyvolává ztrátu. Finasterid je lék, který může blokovat působení takového hormonu a snížit jeho koncentraci.

Složení a vlastnosti

Finasterid je lék, který blokuje produkci dihydrotestosteronu. Tento hormon ovlivňuje růst a vývoj chloupků, inhibuje činnost žárovek. Finasterid byl vyvinut jako protinádorové činidlo pro prostatickou žlázu, ale během klinických studií se prokázalo, že je účinný v boji proti plešatosti mužského typu. Zabraňuje tomu, aby se testosteron přeměnil na hormon škodlivý pro žárovky, což má pozitivní vliv na růst folikulů.

Droga nemůže ovlivnit růst nových vlasů, ale zastavit ztrátu své síly. Pokles koncentrace dihydrotestosteronu pod vlivem léčiva mění aktivitu vlasových kořenů, pracuje intenzivněji a ztráta se postupně zastavuje. Na začátku terapie vlasy rostou tenké a bez života, ale v průběhu času, za předpokladu, že droga není zastavena, budou zhrubnout.

Finasterid v boji proti vypadávání vlasů

Indikace a kontraindikace

Finasterid byl vyvinut jako léčivo pro léčbu prostaty, takže pro léčebné účely se používá k regulaci a snížení růstu. Lék mění velikost žlázy a zmírňuje příznaky spojené s hyperplazí.

Finasterid je navíc předepsán k odstranění problému androgenní alopecie. Díky drogu, která blokuje působení hormonu, je obnovena práce žárovek a vlasy začínají růst tam, kde došlo k přímé ztrátě.

Finasterid není předepsán v následujících případech:

 • s obstrukční uropatií;
 • pro rakovinu prostaty;
 • pro osoby mladší 18 let.
Hormonální změny - jedna z příčin mužské plešatosti


Finasterid obvykle není předepisován ženám, měli by se vyhnout kontaktu s drogami. Kromě toho se muži, kteří užívají přípravek Finasteride, nedoporučují, aby se stali dárcem krve, transfúze takové krve těhotné ženě negativně ovlivní růst a vývoj plodu a může způsobit patologii.

Návod k použití

Lék má následující formy uvolnění:

 • lotion;
 • potahované tablety.

První verze se objevila poměrně nedávno a stále ještě není příliš populární.

Lék neovlivňuje růst nových vlasů a blokuje účinek hormonu na ně, takže musíte pil pilulky neustále. V případě přerušení léčby se začne vyrábět dihydrotestosteron v normálních množstvích a vlasy opět vypadnou.

Forma léku Finasterid pro vlasy


Lotion se aplikuje na pokožku hlavy dvakrát denně. Pro jednu aplikaci stačí 7-8 pshikov. Předpokládá se, že můžete dosáhnout rychlejších výsledků, pokud použijete Finasterid ve spojení s přípravkem Minoxidil.

Náklady, kde koupit, analogy

Finasterid, jehož cena nepřesahuje 400 rublů, lze koupit téměř v každé lékárně, nevyžaduje lékařský předpis, protože lék je uvolněn bez předpisu. Náklady na 30 tablet závisí na výrobci a místě nákupu. Například, Izraelská Finasteride-teva bude stát 350 rublů a ruský finasterid je jen 230 p.

 • Alfinalex znamená jako hlavní účinnou složku finasterid, jejíž cena činí asi 400 rublů;
 • Prosterid se vyrábí v Maďarsku a stojí 600 rublů;
 • Finast z Indie je nejlevnější náhradou za finasterid, stojí 330 rublů;
 • Proscar je nejdražší generikum, jeho cena je 650 rublů za 28 kusů;
 • Penester je k dispozici v krabicích 30 a 90 kusů, pro první možnost budete muset zaplatit asi 500 rublů, cena druhého - 1200 rublů.

Zpětná vazba a názory

Lék by měl být zahájen až po konzultaci s lékařem. Bylo klinicky prokázáno, že pouze 3% osob s mužskou plešatostí nedostalo účinek užívání přípravku Finasterid.

Aleksey: Finasterid sám se používá pro prostatu, ale používám ji proti plešatosti a předcházet vypadávání vlasů. Před provedením testu jsem prošel testy hormonů, ukázal horní hranici normy testosteronu. Po několika měsících se spad zastavil, neříkat, že vlasy na hlavě se staly víc, ale rozhodně se změnily, teď se vlasy zesilují, zdá se mi, že i barva se trochu změnila.

Výsledek aplikace přípravku Finasteride: fotografie před a po

Sergey: Lékař předepsal léky Finasteride a Fluidil 1 denně, po několika měsících si všiml, že droga začala ovlivňovat libido, touha se objevuje méně často a brzy se vyhrožuje úplným zmizením. Jdu na doktora na novou schůzku, protože se mi to vůbec nelíbí. Vlasy během této doby začaly vypadat lépe, rychlost růstu zůstává stejná, ale ztráta se snížila.

Pro Více Informací O Suché Vlasy