logo

Jaký účinný gel si můžete vybrat z psoriázy

Psoriáza je onemocnění kůže, jehož léčba vyžaduje osobní přístup. Při výběru nejúčinnějších léků musí pacient vyzkoušet spoustu léků, protože i tytéž léky od různých výrobců působí zcela odlišnými způsoby.

Adsorbenty, lotiony, krémy, šampony, tarová masť, hepatoprotektory, fototerapie, použití UV záření s dlouhými vlnami, antihistaminika - to není celý arzenál pro léčbu šupinovité deprivace. Ne méně populární jsou různé gely pro vnější použití.

Výhody gelových formulací

Hlavní výhodou zbavování gelů je jejich úplná rozpustnost ve vodě. Zkapalněná účinná látka má hydrofilní základ, což umožňuje výrobu různých dávkových forem: sprchové gely, pokožky, šampony, pleťové vody atd.

Gelová základna má několik výhod:

 • rovnoměrně rozložené po kůži;
 • má velmi měkkou strukturu, díky níž jsou poškozeny mnohem méně poškozené oblasti epidermis;
 • vstřebává velmi rychle a úplně;
 • pokud je to nutné, je snadno odstraněno z epidermis pomocí tekoucí vody a mýdla;
 • má chladicí účinek, má nízkou kyselost, podobnou PH zdravé kůže;
 • kvůli absenci tukového složení mohou být éterické oleje dlouhodobě skladovány.

Všechny gely z šupinatého materiálu, které jsou zbaveny pro venkovní použití, jsou rozděleny do skupin:

 1. Hormonální léky: Flutsinar, Elokom, Lokoid, Lorinden, Dermoveit, Triderm.
 2. Kombinované produkty, které obsahují hormony a další léčivé složky: Xamiol, Dermalex, Mat.
 3. Obsahující betametason a kalcipotriol: Akriderm, Celestoderm, Beloderm, Xamiol.
 4. Homeopatické léky: psoromy, síra, mangan, ropa, arsen.
 5. Nehormonální antihistaminikum: Nano-gel, Psilo-balzám, Skin-Cap, Tsinokap, Losterin, Videstim.
 6. Kosmetika s bylinnými přísadami, léky proti hojení ran: Zosterin, Ishida, Solkoseril, Enterosgel.
 7. Panthenolové přípravky: D-Panthenol, Bepanten.
 8. Antifungální spreje, které neobsahují hormony, které mají zřetelný terapeutický účinek při každodenním užívání, v období oslabení onemocnění. Spreje dokonale hydratuje pokožku, zmírňuje zánět, svědění, zastavuje růst houb, rozmnožuje bakterie a viry.

Použití gelů z šupinové zbavené

Hlavním úkolem gelu je - zavedení nemoci do trvalého oslabení. Gely pro psoriázu se používají samostatně a jako součást komplexní léčby.

Nejpopulárnější jsou:

Fenistil gel je syntetický glukokortikosteroid s vysokým stupněm absorpce. Přiřaďte k ošetření šupinatého, které zbavuje kůži hlavy a dalších částí těla. Nástroj výrazně odstraňuje zarudnutí, sverbezh, snižuje intenzitu kožních vyrážek. Průběh léčby zanechává 15 až 20 dní, s dlouhou dobou užívání existuje závislost.

I přes vysokou účinnost léčby má Fenistil gel následující vedlejší účinky:

 • vede k vysokému krevnímu tlaku;
 • vzhled otoku na kůži;
 • snížená imunita;
 • vypadávání vlasů.

Xamiol - Calcipotriol je silný stimulační účinek na hojení ran. Na rozdíl od přípravku Fenistil má významně méně nežádoucích účinků. Vysoká koncentrace léčiva umožňuje její použití jednou za 3 až 4 dny. Indikace pro použití: zbavte pokožky hlavy a dalších částí těla.

Psoril - homeopatický gel pro psoriázu pro duši, který je předepsán pro aktivní formu nemoci, v remisi. Část dehtu odstraňuje zadní část, zánět, eliminuje suchost pokožky.

Aisida je jedinečný lék, který může v krátké době plně obnovit bariérové ​​funkce pokožky. Močovina, ceramidy, glykolipidy, mastné kyseliny, které tvoří gel, umožňují použití přípravku Ishida v jakémkoli stádiu onemocnění. Spolu s hormonálními léky poskytuje gel výraznější výsledek.

Solkoseryl - lék, který obsahuje krev z telat do 15 dnů. Během prudké exacerbace nemoci plaky prasknou, velmi špatně se uzdraví. Bez včasné léčby se mohou na jejich místě vytvořit trofické vředy. Solkoseryl podporuje rychlé uzdravení, regeneraci pokožky, je třeba aplikovat na čisté rány několikrát denně.

Lamisil - zmírňuje svědění, peeling, zmírňuje epidermis mikroskopické poškození. Kozmetika se doporučuje používat ve stádiu remisí pouze u kombinovaných hormonálních přípravků. Pravidelné užívání přípravku Lamisil pomáhá překonat onemocnění v rané fázi vývoje.

Psoryl - psoriasový gel pro každodenní hygienu. Lime scabs vyžaduje dlouhou léčbu, určitý způsob života. Aplikace léku eliminuje nepohodlí a prodlužuje úlevu.

Podmínky skladování, trvanlivost

Koupit psoriasové gely, jejich protějšky s podobným složením mohou být dnes v jakékoli lékárně bez lékařského předpisu. Gely by měly být skladovány na tmavém místě při teplotách do 20 ° C. V těsně uzavřené trubce jsou finanční prostředky uloženy po dobu až 2 let, otevřené - asi 3 měsíce.

Věnujeme pozornost, gely pro psoriázu na otevřených trhlinách a rány nemohou být po uplynutí doby použitelnosti aplikovány, jinak může vést k ostrému zhoršení nemoci a vážení charakteristických symptomů.

Psoriasový gel uklidní onemocnění navždy

Mnoho lidí, kteří jsou obeznámeni s problémem psoriázy, ví, jak těžké je zbavit se. Existuje mnoho léků pro léčbu, ale vedlejší účinky mohou být poměrně závažné a přinášejí další potíže. Hormonální léky mohou také mít negativní vliv na systém těla a metabolismus obecně. Proto lékaři doporučují řadu nehormonálních přípravků, z nichž některé jsou gely a krémy. Proto je důležité vědět, proč jsou pro ně užitečné a co je třeba se obávat při jejich používání.

Psoriasové gely: Popis a typy

Psoriasový gel je prostředek vnějšího působení s různým účelem a vlastnostmi. Mohou být hygienické i kosmetické a používají se pro různé části těla. Hlavní společnou vlastností těchto výrobků je hypoalergenní složka, jinak je možné vyvolat další zánětlivé reakce na pokožce. Jednoduché hygienické produkty (sprchové gely, mýdla, šampony apod.) Nejsou vhodné pro pacienty s podrážděním psoriatiky, což ohrožuje komplikací stavu těla - suchost, narušení integrity a podráždění pokožky.

Typy psoriasových gelů:

 • hormonální: zahrnuje hormonální složky ("Flucinar");
 • antihistaminika: v případě alergických reakcí (kožní čepice, Fenistil, Psilo-Balsam);
 • v kombinaci: obsahuje několik účinných látek najednou ("Xamiol")
 • kosmetika: rostlinné přísady podporují hojení ran v postižených oblastech kůže ("Zosterin", "Aisida");
 • homeopatické ("Psoril");
 • hojení ran - "Solkoseryl";
 • kromě toho antifungální masti a jiné krémy.

Populární léky na psoriázu

Gel "Xamiol" s psoriázou je jednou z nejúčinnějších protizánětlivých vlastností. Základními složkami jsou monohydrát kalcipotriolu a dipametonát betamethasonu, stejně jako parafin a ricinový olej. Má bělavou nebo průhlednou barvu a aplikuje se na malé léze jednou denně, vč. na pokožce hlavy během počátečních fází onemocnění. Hlavním účelem - zabránit rozdělení keratocinů v krvi. Tento lék navíc snižuje svědění. Dermatologové doporučují použití nástroje nejdéle 2 měsíce (záleží na typu psoriázy).
Mezi kontraindikace patří: porušení metabolismu vápníku, selhání ledvin nebo jater a různé virové nebo mykotické infekce. Není žádoucí používat s pustulární a žaludeční psoriázou a s nesnášenlivostí vůči složkám mastí. Nežádoucí účinky přípravku Xamiol by měly být zmíněny: dočasné alergické reakce, pálení a svědění na kůži.
Další populární lék - Nano-gel - obsahuje ve svém složení hypoalergenní přírodní látky, které přispívají ke zlepšení pokožky pacienta. Podle funkčnosti provádí následující úkony: eliminuje suchost a léčí rány, zmírňuje zánětlivé reakce, kompenzuje nedostatek minerálů v kožních buňkách, stabilizuje krevní oběh a také zabraňuje zvýšení lokální teploty a rozšiřování oblasti psoriatické léze. Terapie se provádí během 3-4 týdnů, nelze ji zastavit, i když negativní projevy rychle zmizely (většinou symptomy zmizely po několikanásobném použití). Díky přírodním složkám je nástroj snadno absorbován a zmírňuje bolest a zároveň chrání před opakovanými infekcemi.

Gel "Dermalex psoriasis" - nástroj používaný v počáteční a střední fázi onemocnění. Doporučuje se u pacientů starších 14 let. Mechanismus účinku: obnovení ochranné bariéry pokožky, prevence ztráty vlhkosti, regulace buněčného dělení dermis. Složky jsou: hlinitokřemičitany, minerály alkalických zemin a bílá vazelína. K dispozici v krémové formě pro vnější použití. Aplikujte gel na vlhkou pokožku 2-3x denně po ošetření postižené oblasti lotionem. Neexistují žádná omezení týkající se užívání přípravku Dermalex, měla by být aplikována na kůži po každém kontaktu s vodou. Po léčbě může dojít k pádu, suchu nebo svědění, takže vám dermatologové poradí, abyste si během léčby koupili zvlhčovače. Jeho aplikace lze kombinovat s fyzioterapeutickými, léčebnými lázněmi. Hlavní kontraindikací je nesnášenlivost součástí krému. Existuje také řada varování: vyvarujte se kontaktu s očima, sliznicemi a otevřenými ranami (trhliny a škrábance na kůži). Chcete-li uzdravit rány, můžete si vzít krém na základě vazelíny. V době léčby je lepší nosit oblečení vyrobené z přírodních tkanin.
Lék nové generace, aplikovaný interně - Enterosgel při psoriáze. Základem tohoto léku je organický křemík s adsorpčními vlastnostmi. Sorbent je potřebný k vytvoření trávicího systému, odstranění toxinů a škodlivých látek. Obnova zažívacího traktu se psoriázou různých typů je nesmírně důležitá. Protože onemocnění nemá jasnou etiologii, dermatologové ji spojují s metabolickými poruchami a zažívacími orgány. Vzhledem ke struktuře léčiva se selektivně odstraňují škodlivé látky a prospěšné zůstávají v těle. V důsledku toho se mikroflóra trávicího traktu zlepšuje. Navíc jsou odstraněny patogenní houby a mikroorganismy. Lacto a bifidobakterie nejsou zničeny. Enterosgel může být použit s antibiotiky, například Enterofuril. Pro zmírnění prasklin lze kombinovat s vazelínou. Nástroj se nedoporučuje pro použití s ​​žaludečním vředem, duodenálním vředem a střevní obstrukcí.
Enterosgel by měl být aplikován ve třech hlavních formách:

 • Gel Směs s vodou až do hladké. Dáváte třikrát denně: dospělí - 1 polévková lžíce. l; děti do 5 let - 1 lžička; děti nad 5 let - 1 den. l Umyjte malým množstvím vody.
 • Pozastavení. Dejte stejným způsobem jako gel.
 • Prášek. Míchá se do 100 ml vody a najednou se pít. Dávka pro dospělé je 100-200 mg na kg tělesné hmotnosti. U dětí je další dávka: hmotnost dítěte je dělena 10. Tato dávka je dělena 3-4 krát denně.
 • Těstoviny Dávka pasty je stejná jako dávka gelu a suspenze.

Fufan (Čisté tělo) - čínské psoriatické krémy, které co nejdříve eliminují peeling (až 10 dní). Hlavním úkolem je zvýšit účinnost antibiotik a zabránit vzniku zánětlivých reakcí. Přítomnost kyseliny salicylové a borneolu v kompozici umožňuje vysušit a poskytnout antiseptický účinek. Kromě odstranění svědění a zúžení malých kapilár v postižené oblasti podporuje pleťové krémy hojení ran a zabraňuje sekundární infekci kůže.
Lotion z čistého těla psoriázy fufan se používá u psoriázy různých typů. Podle recenzí po 3 dnech zmizí povrchní příznaky. Měla by se aplikovat 1-2 krát denně, pokud jsou na hlavě léky psoriatické - léčí se ethylalkoholem ve stejných poměrech. Přípravek Fufan je nežádoucí pro osoby s neslučitelnou složkou a pro pacienty s akutními ulcerativními rány. Nástroj má hormonální povahu, proto se nevztahuje na děti během těhotenství a laktace. Doručování drogy lze objednat poštou ve všech regionech Ruska.

Sprchové gely pro psoriázu

Různé hygienické produkty pro sprchy pro pacienty se psoriázou nejsou vhodné. Proto je důležité nalézt terapeutické šampony, gely, pěny s hypoalergenními vlastnostmi, které se nezbaví choroby jako celku, ale podporují stav kůže bez viditelného zhoršení.
Rhodia je francouzský výrobek pro tvář, hlavu a tělo. K dispozici v gelové a sprchové pěně. Účinné látky - glycerin, extrakty a rostlinné oleje (třezalka tečkovaná, avokádo, řepka). Jedinečnost nástroje v obsahu olejových složek, které tvoří ochrannou fólii a zabraňuje vzniku zánětu, zvlhčuje a uklidňuje pokožku. Sprchový gel pro psoriázu se aplikuje na mokrou pokožku při koupání, odmyje se vodou. Chcete-li změkčit pokožku po proceduře, můžete použít vazelínu.
CreamMe - znamená ve formě gelu, šamponu nebo krému, změkčující projevy psoriázy. Sprchový gel čistí pokožku a odstraňuje loupání. Existuje řada produktů jak pro tělo, tak pro péči o pokožku hlavy. Aktivními složkami jsou mastkové saponiny a kukuřičný olej. Aplikujte masícími pohyby na postiženou oblast, poté po 2-3 minutách opláchněte vodou.

Aerosol psoriázy

V případě psoriázy se také používají spreje, které neobsahují cytostatické a kortikosteroidní elementy, například kožní čepice španělské produkce. Obecným účelem tohoto léku jsou různé kožní léze, dermatitida, seborrhea, neurodermatitida a psoriatické léze.
Léčivou látkou je pyrithion zinečnatý, který je schopen obnovit kůži, snížit aktivitu patogenních hub a eliminovat projevy nemoci jako celku. Při aplikaci je třeba postřik rozstřikovat 2-3 krát denně ve vzdálenosti 15 cm. Léčba je 3-6 týdnů.
Proto, aby se z psoriázy stala zdravá, je nutný komplex opatření, jedním z nich je použití gelů. Většina těchto produktů obsahuje zvlhčující a antiseptické složky a používá se ve formě krémů, gelů, aerosolů a čistících prostředků. Všechny z nich odstraní svědění, odlupování a jiné příznaky lupénky, a lépe léčit postižená místa na kůži mohou být kombinovány s hydratační látky hypoalergenní krémem nebo vazelínou.

Důležité vědět!

Baba Nina o Rusku: "V říjnu 2018 praskne hrom, a peníze z nebe padnou.

Šampony a gely pro psoriázu

Hygienická péče o pleť pro psoriázu by měla být prováděna nejen pro čištění, ale i pro účely její léčby. U psoriázy je důležité, aby nedošlo k podráždění nebo usušení kůže, protože může vyvolat exacerbaci onemocnění, růst psoriatických plaků a vzhled nových, svědění a loupání.

Sprchové gely a šampony, prodávané v parfémových obchodech, mohou být dobré pro zdravou pokožku a dělat dobrou práci. Nicméně nejsou naprosto vhodné pro péči o pleť psoriázy. Složení konvenčních hygienických produktů zahrnuje alkálie, povrchově aktivní látky, barviva a parfémové kompozice - stručně, agresivní složky, které negativně ovlivňují práci mazových žláz a stav kožních buněk. Naopak sprchový gel a šampon pro psoriázu by měl péči, výživu a zvlhčení pokožky.

Jak si vybrat šampon pro psoriázu?

Psoriázou pokožky hlavy se objevují červené skvrny (plaky) na pokožce hlavy. Časem se začínají svědit a pak se odloupají. Plakety mohou být malé a neviditelné pro cizince a mohou zabírat velkou plochu hlavy, včetně čela, oblasti za ušima a zadní části krku. Z tohoto důvodu, lupénka skalpu - je nejen zdravotní problém, ale také otázkou krásy a elegance - separace vloček přilepená na vlasy a na podzim na oblečení, který vytváří ne jako reprezentativní obraz.

Psoriáza pokožky hlavy

Vyberte šampon s psoriázou nemusí být tak snadné, jak se zdá na první pohled. Vzhledem k tomu, že léky od různých výrobců obsahují různé léčivé přísady, stejně jako další přísady, může trpět podrážděním kůže nebo alergickou reakcí, pokud používáte nevhodný šampon pro psoriázu. Správný šampon pro psoriázu, který může uspokojit všechny potřeby pacienta a nezpůsobuje nežádoucí účinky, může doporučit odborný dermatolog.

Kromě toho bychom neměli zapomínat na to, že onemocnění vyžaduje integrovaný přístup: současně se používá krém, mast, sprej, krém, gel a jiné formy léků. I když léčba pokožky hlavy může být použita ve všech výše uvedených formách, je snadnější, pohodlnější a obecně výhodnější používat přesně šampon pro psoriázu. Kromě toho, že je snadné aplikovat a distribuovat přes pokožku hlavy, šampon se stará o vlasy a léčebné látky se rychle vstřebávají.

Šampon pro psoriázu se aplikuje podle pokynů, aby byl dosažen nejlepší účinek. Nejprve je třeba vlasy navlhčit velkým množstvím teplé vody. Poté naneste malý šampon a pěnu na vlasy, opatrně protřejte šamponem do pokožky hlavy pomocí špiček prstů. Bez omytí sbírejte vlasy pod víčkem a počkejte 5-10 minut (podle pokynů výrobce). Opláchněte vlasy teplou tekoucí vodou a v případě potřeby opakujte postup od začátku. Vlasy musí být vysušeny ručníkem, použití vysoušeče vlasů a prostředky pro fixaci mohou vyvolat ohnisko onemocnění. Šampon pro psoriázu se obvykle používá 1 až 3krát týdně po dobu jednoho měsíce.

V šamponu mohou tyto účinné látky obsahují: pyrithion zinečnatý disulfid, selen, allantoin, bříza a vrba dehtu Naftalan oleje ichthamoli, soli hořčíku, keratin, kyselina salicylová, resorcinol, výtažky posloupnost, vlaštovičník, Hypericum, jalovec, Sophora, zeleniny a éterické oleje.

Šampony pro léčbu psoriázy podle složení může snížit zánět a podráždění, odstranit z povrchu kůže mikroorganismy regulují oddělení mazu a regeneraci buněk, zlepšení krevního oběhu, podporují hojení psoriatických plaků, odstranění odumřelých kožních buněk. Kromě toho jsou všechny lékařské šampony vyrobeny ze součástí, které nepoškozují ochrannou vrstvu vlasů.

Šampon s borovicemi, břízy, borůvek, černouhelného dehtu má vysokou účinnost. Má antipruritický, protizánětlivý účinek, odstraňuje přebytečné kožní mastnoty a kožní šupiny a potlačuje růst hub. Při některých pacientech může dojít k nadměrnému vysychání kůže, proto je třeba používat dehtové produkty s opatrností. Dále je třeba poznamenat, že přípravky s dehtem mají specifický zápach, který se všem nelíbí.

Vícesložkové lékařské šampony mají silný vícesměrný účinek. Šampon Losterin má například schopnost zmírnit svědění a zánět, obnovit přirozenou lipidovou ochranu pokožky a poškozené oblasti, sanitovat rány, vyživovat a hydratovat pokožku. Toto je usnadněno naftalanem bez deště, japonským výtažkem ze Sophora, kořenem lopuchu a mandlí, slunečnicemi a lněným semenovým olejem.

Šampon Losterin v léčbě psoriázy

Foto 1.
Psoriáza pokožky hlavy
před šamponem Losterin

Foto 2.
Psoriáza pokožky hlavy
po aplikaci šamponu losterin

Pozitivní dynamika ve formě redukovaného odlupování, hyperemie a infiltrace psoriázy byla pozorována 10 dní po začátku denního použití šamponu Losterin. Maximální účinek byl dosažen za 20-28 dní

Řada fondů Losterin

Určeno pro každodenní péči o pleť při léčbě chronických kožních onemocnění - psoriáza, ekzém, atopická dermatitida.

Přípravky obsahují ve svém složení vyváženou kombinaci aktivních účinných látek (deresinovaný naftalan, močovina, salicylová kyselina, rostlinné extrakty, přírodní oleje), vybrané pro nejúčinnější terapeutický účinek na kůži u různých kožních onemocnění.

Tipy pro péči o vlasy

 1. Šampon roztřepte špičkami prstů, ale ne s nehty, jinak byste mohli vyvolat vzhled nových plaků (Kebnerův syndrom).
 2. Nepoužívejte vysoušeč vlasů - vysuší vlasy a pokožku hlavy.
 3. K vyrovnání vlivu tvrdé vody použijte oplach ze směsi octa (60 ml) a teplé vody (20 ml). Nejdříve vyčistěte vlasy tímto roztokem a poté studenou vodou.
 4. Použijte masážní hřebeny s tupými zuby nebo kartáčkami. Nestříhnou kůži, ale jemně rozkládají mazu skrz vlasy, odstraňují mrtvé váhy a zlepšují krevní oběh pokožky hlavy.
 5. Výrobky pro barvení vlasů a stylingové výrobky. Obsahují agresivní složky a mohou vyvolat alergickou reakci, podráždění a zánět.

Jak si vybrat gel pro psoriázu?

Psoriáza je onemocnění, které vyžaduje rozvoj speciálních hygienických návyků a použití speciálně vyvinutých nástrojů.

Psoriáza kůže břicha a hrudníku

Proč je vhodnější používat mýdlo, ale gel pro psoriázu? Je to vše o způsobu aplikace a vlivu sprchového gelu na pokožku. Díky své struktuře gel lépe pěnuje, leží na pokožce v rovnoměrné vrstvě a jemně odstraňuje nečistoty.

Dermatologický gel pro psoriázu by měl mít složitý účinek. Místnosti zahrnuté v gelu pro lupénku by měly vyčistit kůži, mít zvlhčující účinek, vyživovat kůži, mít exfoliační vlastnosti. Mohu použít parfémový gel pro psoriázu? Dermatologové jednomyslně říkají ne. Po diagnostice "psoriázy" byste měli zcela přehodnotit přístup k čištění pokožky. Pravidelný sprchový gel má destruktivní účinek - vysušuje kůži, způsobuje praskání a loupání a svědění. Tento negativní účinek je dosažen díky obsahu agresivních složek detergentu, jako jsou povrchově aktivní látky, sírany, parabeny. Odstraňují nečistoty dobře, ale současně brání práci mazových žláz, úplně zbavují pokožku ochranné vrstvy a přírodní hydrataci. Vůně a barviva způsobují podráždění a u některých pacientů alergickou reakcí, což je důvod, proč plaky nejen nezmizí, ale rostou, vzájemně se spojí a zabírají stále více místa.

Za prvé, gel pro psoriázu by měl jednat podle principu "nepoškodit" - to znamená, že pečlivě odstraňte nečistoty, aniž byste poškozovali nebo dráždili pokožku. Nej neutrálním lékem je dětské mýdlo, které je také k dispozici v tekuté formě a může být použito jako gel při lupénce. Neobsahuje vůně a barviva, je hypoalergenní, obsahuje včelí vosk, lanolin nebo glycerin, mastné kyseliny, spermaceti, živočišné tuky nebo rostlinné oleje. Dětské mýdlo však může uschnout kůži, takže po každém použití musíte použít hydratační přípravek.

Spousta diskusí je o ekonomickém mýdle. Někteří pacienti tvrdí, že jeho užívání pravidelně pomáhalo zbavit se plaku navždy. Je však třeba říci, že takový účinek je spíše výjimkou než pravidlem. Mýdlo na praní má zvýšenou hladinu alkalických a mastných kyselin (72% v nejvyšším stupni, až 65% ve výrobcích 2 a 3), které mají antibakteriální, antipruritické a čistící účinek. Současně je však tento produkt extrémně suchý a dráždí nejen pacienta, ale i zdravou pokožku a je také kontraindikován v případech zvýšené suchosti pokožky a vlasů. Mýdlo je navíc k dispozici pouze v pevné formě.

Jedním z nejoblíbenějších produktů pro péči o pleť je sprchový gel z dehtu, který snižuje svědění, snižuje peeling a při exsudativním vysušení také plakety. Čisté přípravky obsahují v průměru 10% břízy, jehličnanů nebo černouhelného dehtu. Díky tomu má gel antifungální a antibakteriální účinek, zlepšuje krevní oběh pokožky, pomáhá obnovit poškozené buňky, má resorpci, analgetikum, snižuje účinek.

Obvykle je složení dehtového gelu a obsahuje bylinné přísady, které změkčují a hydratují pokožku. Jinak se doporučuje opláchnout tělo odtučněním léčivých rostlin. Targel v případě psoriázy je kontraindikován u lidí s alergiemi na dehet a onemocnění ledvin.

Izraelské společnosti vyrábějí lékařskou kosmetiku s minerály a peloidy z Mrtvého moře. Takové gely zahrnují biologicky aktivní, hormonálně podobné látky, vitamíny, enzymy, organické kyseliny, antioxidanty. Peloidní gely nejen hluboce čistí pokožku, ale také redukují odlupování, stimulují buněčný metabolismus, tvorbu kolagenu a elastinu.

Gely obsahující minerální soli Mrtvého moře obsahují chloridy hořčíku, vápníku, sodíku a draslíku. Takové léky hluboce zvlhčují a obnovují pokožku, zabíjejí bakterie, eliminují podráždění, sucho a peeling.

Gumy z uhelného dehtu jsou vyrobeny ze směsi uhlí a borovice nebo jalovce. Tyto gely jsou účinné, ale mají poměrně málo kontraindikací. Přípravky na bázi uhelného dehtu eliminují svědění, peeling, záněty, zmírňují zarudnutí a také zpomalují dělení buněk. Uhelný dehet je však velmi alergenní, zakázaný se starat o citlivou tenkou pleť (obzvláště na obličej, v oblasti slabiny, v podpaží), jejich použití je časově omezené a pokud použijete tento gel na psoriázu, měli byste se vyhnout přímému slunečnímu záření.

Gel na bázi naftalanového oleje má antimikrobiální účinek, místní dráždivý účinek, který zajišťuje průtok krve do postižené oblasti, podporuje regeneraci buněk a normalizaci metabolických procesů. Všechny tyto vlastnosti mají sprchový gel "Losterin" založený na naftalanovém oleji. Kromě naftalanu obsahuje složení sprchového gelu "Losterin" extrakt japonské sopory a jojobový, lněný, slunečnicový a olivový olej. Díky těmto složkám gel snižuje zánět, snižuje svědění, zabíjí mikroorganismy, změkčuje, vyživuje a hydratuje pokožku, odstraňuje loupání.

Navíc složení terapeutického sprchového gelu může obsahovat síru (má exfoliační a antibakteriální vlastnosti), ricinový olej (změkčuje a léčí pokožku, podporuje mazové žlázy), včelí vosk (vyživuje pokožku vitaminem, urychluje regeneraci, dezinfikuje povrch).

Také terapeutické lupínky na psoriázu mohou obsahovat rostlinné extrakty:

 • Třezalka tečkovaná posiluje kapilární stěny, zlepšuje lokální krevní oběh, zrychluje epitelizaci;
 • Kořen kořene snižuje zánět, regeneruje kůži a zabíjí bakterie;
 • Série je přirozená antiseptická a protizánětlivá látka;
 • Pšeničné klíčky podporují hlubokou hydrataci a vyživují pokožku.

Je třeba poznamenat, že v akutním stadiu se nedoporučuje používat žádný terapeutický gel pro psoriázu, protože může způsobit podráždění kůže a v důsledku toho zhoršení stavu. V akutním období by měla být kůže očistěna studenou vodou nebo odvar z léčivých rostlin.

Přečtěte si také

Psoriáza dlaní a chodidel je poměrně častá kožní patologie, pokrývající místní oblasti pokožky (dlaně a chodidla nohy). Cyklický průběh onemocnění zahrnuje stavy exacerbace, které jsou nahrazeny remisemi.

Včasná léčba může nejen prodloužit dobu remisí, ale také:

 • odstranit bolest a potíže s chůzí nebo manuální práci;
 • obnovit funkci termoregulace pokožky;
 • chránit před výskytem nebezpečných komplikací (přístupová infekce, poškození nehtové destičky).

Psoriáza je časté onemocnění kůže. V různých formách se vyskytuje v poměrně velkém počtu lidí, nejčastěji ve středním věku. Nemoc je autoimunní, není infekční. Riziková skupina pro psoriázu, která se manifestuje v jedné nebo jiné formě, zahrnuje:

 • Osoby s genetickou predispozicí k onemocněním kůže. Stojí za zmínku, že tady není nutné mít rodiče trpící psoriázou. Nemoc může být přenášena několika generacemi, například od dědečka k vnukovi.
 • Osoby trpící onemocněními nervového systému. Pokud je člověk často ve stavu stresu, dochází k záchvatům paniky, je náchylný k depresi, pak se na tomto pozadí může objevit psoriáza.

Psoriasový gel

Psoriáza je nepříjemné onemocnění kůže, které se projevuje jako léze nebo vyrážky. Ale v každém případě, výskyt této nemoci u osoby způsobuje nepohodlí, deprese. A aby se odstranily všechny příznaky této kožní nemoci, nebude stačit k dodržování obvyklých hygienických opatření.

Během tohoto období je důležité, aby na pokožce nedocházelo k silnému tření, je lepší používat šampony nebo pěny, mohou způsobit zvýšené podráždění. Pro léčbu jednorázových terapeutických přípravků ve formě gelů. Ale před použitím je třeba pečlivě prostudovat instrukce.

Pozitivní vlastnosti gelů

Hlavním rozdílem mezi gely a psoriázou je jejich rozpustnost ve vodě. Aktivní složka, která je přítomna ve složení této formy přípravků, je zcela rozpuštěna ve vodě (má hydrofilní bázi). Kvůli tomu, aby se odstranily všechny příznaky psoriázy, jsou produkty vyráběny ve formě gelů, šamponů, sprchových gelů.

Gelová psoriáza má řadu výhod:

 • struktura gelu umožňuje jeho distribuci na kůži ve formě tenké rovnoměrné vrstvy;
 • vzhledem k tomu, že gel má měkkou a jemnou strukturu, nenaruší postiženou kůži, na rozdíl od mnoha hrubých krémů;
 • po aplikaci je aktivní složka rychle a úplně absorbována;
 • v případě potřeby může být gel zcela odstraněn z povrchu pokožky;
 • výrobky na bázi gelu se snadno umýt;
 • Gel má podobný pH s kůží ph. Z tohoto důvodu je gel považován za fyziologickou léčebnou formu;
 • má dlouhou trvanlivost. Ve složení gelů nejsou žádné oleje nebo tuky, které se stanou nepoužitelnými při dlouhodobém skladování.

Stojí za zmínku! Hlavním úkolem psoriasových gelů je přivodit nemoc ke stavu hluboké remisie. Tyto léky lze užívat samostatně nebo jako součást komplexní terapeutické léčby.

Typy psoriázových gelů

Existuje velké množství kosmetických a léčivých přípravků, které jsou specificky používány k odstranění příznaků psoriázy. Složení těchto léků nejsou prvky, které by mohly způsobit příznaky silného podráždění a svědění.

Také často je v prodeji gel pro psoriázu, který má perorální podání. Tyto produkty jsou schopny rychle odstranit škodlivé a toxické složky z těla, které často hrají hlavní roli při vývoji této škodlivé nemoci kůže.

Vnější formy gelu jsou vyráběny v různých typech, jsou obvykle rozděleny do skupin:

 1. Hormonální typ. Složení těchto fondů zahrnuje hormony, nejúčinnější hormonální lék lze přičíst "Flutsinar";
 2. Prostředky s antihistaminiky. Tyto léky jsou vyráběny bez použití hormonů. Mezi nejefektivnější léčiva patří Kožní čepice, Fenistil, Psilo-Balsam, Nano-gel pro psoriázu;
 3. Přípravky kombinovaného typu. Součástí těchto fondů jsou hormonální složky a další další prvky. Nejpopulárnějšími prostředky této skupiny jsou "Xamiol";
 4. Kosmetické výrobky. Složení těchto nástrojů zahrnuje bylinné a hojivé součásti. Mezi účinné léky v této skupině patří "Zosterin", "Aisid";
 5. Homeopatické přípravky - Psoril;
 6. Prostředky s účinkem hojení ran - "Solkoseryl";
 7. Jiné léky. Tato skupina obvykle obsahuje látky, které mají antifungální účinek.

Populární žaludeční gely

Je to důležité! V každém případě musí lékař pro psoriázu předepsat gel. Musí nejprve provést průzkum. Pokud jsou předepsány hormonální léky, pak stojí za to pečlivě prostudovat instrukce, pravidla pro užívání těchto léků.

Fenistil gel

Tato droga je používána externě. Psoriasový gel má bezbarvou strukturu a je téměř bez zápachu. Hlavní prvky obsažené v tomto přípravku mají blokující účinek na receptory histaminu H1. To vám umožní rychle dosáhnout antipruritického efektu.

Navíc gel má následující účinky:

 • snižuje propustnost kapilár kůže;
 • má antialergické účinky;
 • eliminuje vlastnosti zvýšeného podráždění pokožky;
 • zmírňuje bolest a svědění;
 • má chladicí efekt.

Fenistil se používá k odstranění onemocnění pokožky. Tento nástroj se vyrovná s pocity svědění, které se často vyskytují při kopřivce, dermatóze, kousnutí hmyzem, psoriáze, ekzému. Také tento lék eliminuje nepříjemné příznaky popálenin, solární a domácí typ.

Nástroj se nedoporučuje používat v následujících případech:

 1. Nepoužívejte u novorozenců do jednoho měsíce;
 2. Pro pacienty s glaukomem s uzavíracím úhlem je kontraindikováno;
 3. Nepoužívá se při hyperplazii prostaty;
 4. Neměl by být používán za přítomnosti zvýšené citlivosti na prvky, které tvoří.

Lék Fenistil se užíval s opatrností během prvního trimestru těhotenství a kojení.

Bishofitový gel

Tato droga se skládá z přírodního minerálu - bischofitu. Složení tohoto prvku zahrnuje soubor potřebných prvků, které mají pozitivní vliv na pokožku. Obsahuje stopové prvky, jako je křemík, železo, bór, jód, měď.

Po výrobě komplexního zpracování bischofitu plně chrání všechny makro a mikroelementy. Vzhledem k tomu, že tento minerál má zvýšenou hladinu chloridu hořečnatého, má bischofit příznivý vliv na proces syntézy kostní tkáně, řídí regulaci relaxace a kontrakce svalového systému a také zajišťuje plný přenos nervových impulzů.

U psoriázy se tento lék užívá ke snížení zánětu a bolesti. Při aplikaci se vyskytují následující pozitivní účinky:

 • stimulace mikrocirkulace kůže;
 • oprava tkání;
 • aktivace odtoku lymfy;
 • zlepšený metabolismus;
 • posílení vazivové a svalové tkáně;
 • eliminaci symptomů nespavosti;
 • úplné potlačení příznaků stresového přetížení.

Existují další léky ve formě gelů k odstranění psoriázy. Když jsou aplikovány, je vývoj léze zcela potlačen, rychle se eliminuje a nevykazuje se znovu.

Ale před použitím těchto nástrojů se musíte poradit se svým lékařem, protože je specialistou, který si může zvolit optimální drogu a přiřadit pravidlo administrace k jihu.

Psoriasové gely

Psoriáza je onemocnění, které vyžaduje individuální přístup. K nalezení vhodného léku musí pacient vyzkoušet spoustu léků. Dokonce i stejné léky od různých výrobců pomáhají naprosto odlišně.

Fototerapie, terapie PUVA, antihistaminiká, hepatoprotektory, adsorbenty, hormonální masti, výrobky s dehtem a lotiony nejsou v žádném případě celý arzenál pacienta. Určité místo ve skupině léčiv je obsazeno gely pro léčbu psoriázy.

Výhody gelů

Hlavním rozdílem mezi gely a psoriázou je jejich rozpustnost ve vodě. Účinná látka je zcela rozpuštěna ve vodě (má hydrofilní bázi). Tento stav umožňuje výrobu různých dávkových forem: sprchové gely pro psoriázu, šampony, gely pro aplikaci na kůži. Následující výhody vyplývají z gelové základny:

 • rovnoměrnější rozložení gelu na kůži;
 • maximálně měkká konzistence méně poškozuje již poškozenou kůži, na rozdíl od hrubších krémů;
 • absorpce účinné látky gelu je rychlejší a úplnější;
 • v případě potřeby může být gel odstraněn z kůže;
 • gelové formy jsou snadněji omývané oděvy;
 • Gel má podobnou úroveň pH jako zdravá kůže. Gel je považován za fyziologickou léčebnou formu;
 • stabilita při skladování. Gel neobsahuje žádné oleje a tuky, které se při dlouhodobém skladování mohou zhoršovat.

Všechny produkty vnější úpravy jsou rozděleny do následujících skupin:

 • hormonální léky. Gel "Flutsinar" patří do této skupiny. Náklady na gel jsou 160 - 180 rublů;
 • Kombinované výrobky obsahující hormon a další složky. "Xamiol" obsahuje kalcipotriol a betamethason. Cena Xamiola je 15,0 900-1100 rublů, 30,0 až 1800 rublů;
 • homeopatické prostředky. "Psoril" sprchový gel s dehet, náklady v oblasti 300 rublů;
 • antihistaminové nehormonální látky. "Fenistil gel" (350 rublů) s dimetindenom, "Psilo-balz" (160-200 rublů) s difenhydramin hydrochloridem. Sprchový gel "kožní čepice" obsahující pyrithion zinečnatý, v hodnotě 650-700 rublů;
 • kosmetické gely obsahující rostlinné přísady, léčiva pro hojení ran. Gel "Aisid" (Dorogovův stimulátor) stojí 250-300 rublů. "Zosterin" z mořských řas, cena 380-400 rublů;
 • prostředky pro hojení ran. Tato skupina obsahuje gel "Solcoseryl", stojí 220 rublů;
 • léky s panthenolem. "Bepanten" 350 rublů, "D-panthenol" 180 rublů. Jedná se o krémy a masti potřebné pro péči o pleť na psoriázu;
 • jinými prostředky. Tato skupina může zahrnovat antifungální látky, které také v některých případech pomáhají při lupénce. Gel "Lamisil" stojí 700 rublů.

Psoriasové gely

Hlavním cílem finančních prostředků je zavedení nemoci do stabilní remise. Gely se používají jak samostatně, tak jako součást komplexní terapie.

Flucinární gel je syntetický glukokortikosteroid s vysokým stupněm absorpce (absorpce).

Flucinar se používá k léčbě psoriázy pokožky hlavy a dalších částí těla. Lék zmírňuje svědění, zarudnutí, snižuje intenzitu kožních vyrážek.

Přípravek Flucinar se nedoporučuje užívat déle než 14 dní. K drogám vzniká závislost. Lék má mnoho vedlejších účinků:

 • hypertenze;
 • otok;
 • snížená imunita;
 • vypadávání vlasů.

"Xamiol". Díky kalcipotriolu má silný ráz-hojivý a imunitní stimulující účinek. Betametazon odstraňuje všechny alergické projevy nemoci. Na rozdíl od fluocinolonacetonidu je méně absorbován do systémové cirkulace. Má méně nežádoucích účinků.

Lék je dobrý, protože po jedné aplikaci působí účinná látka několik dní.

 • psoriáza pokožky hlavy;
 • jiných částí těla.

Homeopatický sprchový gel "Psoril" se používá jak v aktivní formě psoriázy, tak ve fázi remise. Dektem pomáhá zmírnit zánět a svědění, uvolňuje suchou pokožku. "Psoril" je nezbytnou složkou komplexní léčby psoriázy.

Antihistaminové nehormonální gely se nepovažují za samostatnou terapii. Jsou potřebné k potlačení svědění během období akutního onemocnění. "Kožní uzávěr", díky pyrithionu zinku, kopolyolu dimethikonu, keramidům lze aplikovat dvakrát denně. Gel obnoví ochranné funkce pokožky, chrání pokožku před infekcí, zvlhčuje a zmírňuje svědění. Mnoho vědců přiřazuje "kůži" k hormonálním lékům.

"Isis" je jedinečná droga. Je schopen obnovit bariérovou funkci pokožky. Lipidy, ceramidy, močovina, esenciální mastné kyseliny umožňují použití Isisidu pro všechny kožní nemoci.

Dlouhodobá léčba psoriázy v kombinaci s Aisida dává výraznější výsledek.

"Solkoseryl" - droga z krve mléčných telat.

Aplikujte na čisté rány 2 krát denně. Pokud trhači praskliny - nepoužívejte přípravek Solcoseryl.

Lamisil. Povaha psoriázy není zcela pochopena. Antifungální léčiva pomáhají mnoha pacientům. Lamisil uvolní peeling a svědění, uvolní kůži z mikrodamů.

Účinnost

 • hormonální a kombinované gely jsou účinnější;
 • kosmetika může být použita pouze v kombinaci s hlavní léčbou nebo remise;
 • gely na hojení ran, výrobky z panthenolu - každý den je povinným rituálem kůže, pokud se onemocnění zhorší;
 • "Psoril", "Skin-cap" - prostředek denní hygieny.

Psoriáza vyžaduje dlouhodobou léčbu a určitý životní styl. Jeden psoriasový gel pomůže jen krátkodobě zmírnit příznaky nebo prodloužit remisii. Než pacient nalezne "svůj" komplex, může to trvat déle než jeden rok. Psoriasové gely zlepší kvalitu života a pomohou snížit nepohodlí při nemoci.

Psoriasový gel "Nano-gel"

Unikátní "nano-gel" by vás měl navždy zbavit psoriázy. Je to opravdu tak?

Cena: 990 rub

Popis

Jeden z názvů produktů, pod kterými se prodává, je Anti Psori NANO.

Není tajemstvím, že lidé jsou často nemocní. Příčiny onemocnění jsou zcela odlišné, ale většinou nemoci jsou infekční a ne. Nepřímé nemoci nejsou přenášeny z člověka na člověka žádným způsobem a objevují se kvůli vnitřním poruchám v těle. Tento a narušený metabolismus (metabolismus), hormonální poruchy, neurologické a endokrinní poruchy. Jednou z těchto chorob je psoriáza.

Psoriáza je neinfekční, chronické onemocnění, je charakterizováno výskytem skvrn na kůži a jejich olupováním.

V průměru 4% lidí trpí psoriázou na planetě, nejčastěji u mladých lidí (70% všech pacientů mladších 20 let), ale onemocnění se může vyvinout v jakémkoli věku, od mládí po stáří.

Metody léčby psoriázy jsou nejrozmanitější, ale nejčastěji používané krémy, gely a masti, tj. Změkčovadla.

Jedním z takových prostředků je nano-gel pro psoriázu

Téměř všechny weby prodávající tento výrobek říkají, že tento lék je ideální pro léčbu psoriázy. Lidé jsou slíbeni, že přípravek léčí krátkodobě a zcela vyléčí pokožku. Ale nikdo nehovoří o tom, jak dlouho trvá "krátká doba léčby". A to je nějak divné, že? Ten člověk si koupí tento gel a jak dlouho ho použít? Podle svého uvážení?

Můžete také číst na internetu hromadu hlasitých tvrzení, že tento gel léčí lidi lépe než hormony. A tady je také možné argumentovat, protože pokud je nemoc způsobena některým hormonálním selháním (a věda neví přesné příčiny onemocnění), pak problém nezmizí.

Krém neposkytne úplný, skutečný výsledek a nebude vás vyléčit, pokud tělo zpočátku nefunguje správně. Zrušení se objeví okamžitě, jakmile nástroj přestane používat. Hormony se stále nevyrábějí tak, jak by měly. Takže s psoriázou musíte okamžitě jít k lékaři a zjistit příčinu psoriázy, zkušenost sousedů nebude pro vás pracovat.

Věnujte pozornost slibům, že nástroj pomáhá "okamžitě" av "95%" případů. Je zajímavé, že takové vysoké procento ne vždy dostanete z léčby drogami, a pak gel. Mimochodem, komplikované formy onemocnění jsou léčeny pouze ultrafialovým zářením. Jsme také slíbeni, že Nano-gel bez problémů vyléčí jakoukoli formu psoriázy. Určitě "voní" podvodu.

Promluvme si o kompozici

Informace o složení jsou tajné. Osobně my, spotřebitelé, víme pouze to, že gel "neobsahuje chemické přísady" a že obsahuje "pouze přírodní ingredience". Zdá se mi, že taková formulace je příliš vágní, nemluvě o tom, že takové utajení porušuje zákon, protože prodávající je povinen označit součásti svého výrobku.

Recenze

Recenze mi osobně zasáhla. Mnoho lidí místo zaslíbeného Nano-gelu poslalo obvyklou masť "Piclodol". Lidé platí spoustu peněz, ale dostávají levné, daleko od "nano".

Závěry

Místo prodávání "Nano-gel pro psoriázu" (aka Anti Psori NANO) má velmi málo informací. A nemůžete nic vědět, kromě hlasitých slibů a slev. Rovněž není známo nic o zemi výrobce a složení výrobku. Souhlasím, bylo by moudré, aby se tělo nerozmazalo, takže nevím co.

Kromě toho existují informace, že lidem nejsou zasílány produkty, za které zaplatili. Chcete-li koupit "Nano-gel" nebo ne, rozhodnete se, ale výše uvedené skutečnosti by neměly být ignorovány.

Psoriasový gel - rys formy léku

Kůže postižená psoriázou vyžaduje zvláštní péči. Běžné hygienické výrobky používané k sprchování nebo mytí, v tomto případě nebudou fungovat, protože pacienti s psoriázou poškodili ochrannou funkci pokožky. Použití konvenčního gelu, pěny, šamponu nebo mýdla může způsobit relapsu onemocnění. Koneckonců, často jejich vliv na kůži způsobuje zvýšení jeho suchosti, podráždění nebo narušení integrity kůže.

Pro osoby, které trpí touto nemocí, jsou pro psoriázu k dispozici speciální hygienické a terapeutické gely. Některé z nich nemusí mít výrazný terapeutický účinek, jsou však nezbytné pro udržení normálního stavu pokožky a pro prevenci komplikací této nemoci.

Jaké druhy psoriasových gelů existují?

Typy psoriasových gelů Existuje široká škála kosmetických přípravků a léků, které jsou vyráběny speciálně pro pacienty s psoriázou. V jejich složení nejsou žádné složky, které způsobují podráždění nebo svědění kůže. Také v současné době vyrábí nové gely s perorálním podáním. Takové léky mohou zbavit tělo škodlivých toxických látek, které často hrají důležitou roli ve vývoji této nepříjemné nemoci. Například nový lék enterosgel - čistí ledviny a játra z účinků toxinů.

Všechny prostředky určené k externí léčbě psoriázy jsou rozděleny do následujících skupin:

 • hormonální: složky obsahující hormony - "Flutsinar";
 • antihistaminiky: vyrobené bez použití hormonů - "Kožní čepice", "Fenistil", "Psilo-balzám", "Nano-gel z psoriázy";
 • kombinované: jsou složeny z hormonálních složek a dalších doplňkových látek - "Xamiol";
 • kosmetické přípravky: patří rostlinná a hojivá složka - "Zosterin", "Aisida";
 • homeopatický - Psoril;
 • hojení ran - "Solkoseryl";
 • jiné léky jsou často antifungální léky, které někdy pomáhají eliminovat projevy nemoci.

Výhody gelových léků na psoriázu

Psoriasové gely mají několik příznivých vlastností najednou. Hlavním rysem této formy léků je rozpustnost ve vodě.

Hlavní účinné složky, které tvoří gel, mají hydrofilní základ, tj. Zcela rozpuštěné ve vodě, což vytváří možnost výroby různých forem léčivých a kosmetických produktů: kůže, gely, šampony, sprchové gely atd.

Ve vodě rozpustná báze z praktického hlediska ztěžuje použití gelů. Existují takové výhody při užívání těchto léků:

 • rovnoměrně rozložené na povrchu kůže;
 • absorbovány rychleji a v plné míře;
 • snadno se umýt, umýt;
 • mají velmi "měkkou" strukturu.

Použití těchto produktů je fyziologičtější, protože jejich úroveň pH je podobná úrovni zdravé pokožky. Gely z psoriázy se rychle nezhoršují ani při dlouhodobém skladování, protože v jejich složení nejsou žádné tuky a oleje.

Fenistil - gel

Fenistil gel pro psoriázu Léčivo je určeno pro vnější použití, bezbarvé a téměř bez zápachu. Účinné látky, které tvoří tento lék blokují receptory histaminu H1, čímž dosáhnou antipruritického účinku. Fenistil také snižuje propustnost kožních kapilár a poskytuje antialergické účinky. Gel zmírňuje podráždění pokožky, bolest a svědění vyvolané alergickou reakcí, má chladicí účinek.

Přípravek Fenistil se používá k léčbě pruritu různých etiologií (kopřivka, dermatóza, kousnutí hmyzem, psoriáza, ekzém), mírné pocity v domácnosti a spáleniny.

Léčba je kontraindikována u dětí mladších jednoho měsíce, u pacientů s glaukomem s uzavíracím úhlem, hyperplazie prostaty, s přecitlivělostí na složky léku, zejména na dimetinden. Měla by být používána s opatrností v těhotenství (termín I) a kojení.

Jako vedlejší účinek, suchost, svědění a pálení pokožky se mohou objevit vyrážky.

Bishofit - gel

Bishofit gel pro psoriázu Léčivo, které je vyrobeno z přírodního minerálu - bischofitu. Tato látka obsahuje celý komplex stopových prvků užitečných pro kůži, včetně křemíku, boru, železa, jódu a mědi. Po komplexním zpracování jsou všechny makro- a mikroelementy přírodního minerálu zachovány v nezměněném stavu. Vzhledem k vysokému obsahu chloridu hořečnatého má bischofit pozitivní vliv na syntézu kostní tkáně, regulaci kontrakcí a uvolnění svalového systému, přenos nervových impulzů.

Používá se také k léčbě nedostatku hořčíku v těle a zvyšuje reaktivitu imunitního systému.
Bishofit s psoriázou se používá jako protizánětlivý a analgetikum. Má schopnost stimulovat mikrocirkulaci krve a opravy tkáně, aktivuje odtok lymfy a metabolismu, posiluje spojivové a svalové tkáně, zmírňuje nespavost a stresové přetížení.

Je určen k léčbě onemocnění, jako jsou:

 • osteochondróza;
 • psoriáza;
 • revmatoidní artritida;
 • dermatitida a ekzém;
 • svalové kontrakce;
 • radikulitida;
 • infikované rány;
 • deformující artrózu;
 • lumbodynie.

Bishofit je zcela přírodní, netoxický lék, nemá žádný karcinogenní účinek a vzácně způsobuje vývoj alergických kožních reakcí.

Psoriasis nano gel

Nano gel pro psoriázu Toto je populární nástroj pro nehormonální léky a má přirozenou kompozici. Nano-gel pro psoriázu obsahuje pouze přírodní složky, které nemají alergenní účinek a mají pozitivní vliv na stav pokožky pacienta. S jeho pomocí, v poměrně krátké době, je možné dosáhnout působivých výsledků při léčbě mnoha kožních onemocnění.

Léčivo se používá k komplexní léčbě psoriázy a má následující vlastnosti:

 • eliminuje suchost;
 • má antibakteriální a imunomodulační účinky;
 • urychluje hojení poškozené pokožky;
 • normalizuje krevní oběh povrchových vrstev dermis;
 • zmírňuje podráždění a alergické projevy;
 • kompenzuje nedostatek minerálů a vitaminů v buňkách;
 • eliminuje svědění, hyperemii a zánět;
 • zabraňuje vzniku nových prvků vyrážky a růstu postižených oblastí.

Nano-gel z psoriázy je dobře vstřebáván, maximální koncentrace účinných látek v kůži je dosažena za 10-15 minut. Doba trvání léčby může být 3-4 týdnů. Pozitivní výsledek je patrný ihned po prvním použití. Aby mohla choroba vstoupit do remisie, je nutné podstoupit kompletní léčbu, i když její příznaky zcela zmizely.

Mezi velkým množstvím léků zaujímá nano-gel psoriázy vedoucí pozici a je jedním z nejžádanějších léků na farmaceutickém trhu.

Pro Více Informací O Suché Vlasy