logo

LiveInternetLiveInternet

Zpráva je skrytá pro snadné komentování.
Přečtěte si zprávu

BTMS, aby bylo možné následně bezpečně vypláchnout olej z vlasů bez použití dodatečných. pracích prostředků. Je důležité, aby emulgátor byl olej ve vodě a nikoliv naopak.
Polysorbát 10%, VTMS 5%

Abych byl upřímný, 20-25% polysorbátu může tento problém vyřešit úplně, ale já sám se mi líbí BTMS a jeho účinek, proto se ptám, možná to potřebuji?))
Mimochodem, chci poradit olej z cameliny na vlasy, jeden z nedávných objevů, opravdu se mi to líbí.

Nesnažil jsem se udělat vlasový olej s jedním polysorbátem, proto nemohu určit, jak je v tomto případě nezbytný BTMS. Myslím, že poměr emulgátorů je velmi důležitý, tj. nejméně 15% celkově. Některé další pozorování:
Je důležité, aby se oleje změkčily na mléko, i když byly propláchnuty. nikoliv na mokré vlasy, nýbrž na mírně vlhké, takže vlasy po nějakou dobu měly máslo, a nikoli mléko. Je také důležité opláchnout vlasy okyselenou vodou.
:)

Moje vlasy jsou mastné u kořenů a suché blíž k cíli, protože několik let šel blond a spálil si vlasy. Bohužel čistý experiment s oleji nemohu. Nemám vždy čas chodit po hodině s olejem bez hlavy a hned po aplikaci mi ropucha rozdrtí, protože moje vlasy jsou hydrofilní s vlasy jednou denně se šamponovým mýdlem. Nezachovávám žádné zvláštní změny v tukové rovnováze pokožky hlavy, oni se tuku na stejné rychlosti jako předtím, ale moje vlasy začaly ožívat a obecně, více lesku bylo přidáno, což mě dělá šťastný. :)

Hydrofilní šampon pro suché a křehké vlasy

Kosmetiku již vypláchame domácími hydrofilními oleji, masírujeme tělo a tvář vlastními rukama smíšenými hydrofilními dlaždicemi. Je čas začít mytí vlasů domácím hydrofilním olejem. Co je s tím tak komplikované? Olej s emulgátorem byl smíchán, šlehaný vodou, nanesen na vlasy, masírován, masírován, poté několikrát masírován a omyt. Dokonce ani žádné balzámy a kondicionéry nejsou potřeba. Způsob, samozřejmě, pro pravé vlasy obou pohlaví.

Pokud jste fanouškem organické a ekologické kosmetiky, pak emulgátor polysorbátu 80, který je obvyklý pro hydrofilní oleje, by měl být v případě mytí vlasů nahrazen emulgátorem šetrnějším k životnímu prostředí: Olivem 1000, Montanov, Polavax... Polysorbát je považován za příliš agresivní a může způsobit zničení ochranné vrstvy pokožky. Je lepší používat ho v mycích prostředcích, pokud je kontakt s pokožkou minimální. Pokud přípravek zůstane na kůži, nebo jako hydrofilní šampon není úplně odmyt, je lepší jej použít jako bělší emulgátor.

Vedle hlavního emulgátoru se může použít speciální kondicionační emulgátor, například BTMS. Hlavní emulgátor bude od 10 do 15 procent směsi, přidává se BTMS v množství 3-5 procent. Zbytek objemu v receptu je obsazen olejem.

Mohou to být nejběžnější oleje, například kokosový ořech, makadamie, hořčice, lopucha, ricínka a mohou existovat ropné infuze pro vlasy, to znamená, maceráty.

K přípravě maceraty nasypete suché byliny (kopřivu, heřmánek, rozmarýn...) a / nebo například mletou kávu nebo zelený čaj s horkým olejem a nechte vařit na suchém a teplém místě asi 5-7 dní. Nejlepší je umístit zásobník s olejem v blízkosti baterie nebo na ní. Poté musí být hotová olejová infuze řádně filtrována.

Aby byl konečný produkt delší a byl dokonce zdravější, přidává se k němu vitamín E, asi 1 procenta.

Samozřejmě, v takovém olejovém šamponu jsou vyživovány esenciální oleje: olej z čajovníku, bobkový olej, rozmarýnový olej, citrón, heřmánek, ylang-ylang... Podíl vstupů na silice je 1-2% celé směsi.

Pro přípravu základních olejů a emulgátorů se mísí a roztaví ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. Pak je znovu smíchán nebo dokonce smetán se směšovačem. Když se směs oleje ochladí na teplotu 40 ° C nebo nižší, k ní se přikapou éterické oleje.

Hotový výrobek se nejlépe uchovává v lahvi s dávkovačem na suchém místě. Měli byste také zajistit, aby se do ní nedostala žádná voda.

Můžete použít šampon jako obvykle, tj. Na mokré vlasy, masáž a opláchnutí nebo jako masku: aplikujte 15-20 minut a pak opláchněte. Další použití: zředte 1-2 lžíce ve sklenici vody nebo bylinné infuze a použijte tuto směs jako šampon.

Takové léky jsou zvláště vhodné pro velmi suché a křehké vlasy. Při správném výběru olejů a emulgátorů však mohou být použity s jakýmkoli jiným typem vlasů, a to i pro mastné.

Nezapomeňte, že šampon je primárně prostředkem osobní hygieny. Ale oleje se s tím nedokážou dobře vyrovnat, proto by se měly střídat s obvyklými, nejlépe jednou týdně.

Pokud se náš šampon nehodí jako šampon, můžete ho před mytí a dokonce i po umytí vlasů použít jako gel na holení, sprchový gel nebo olejovou masku.

Jak udělat šampon do-it-yourself - domácí recepty

Myslím, že všichni potřebují husté, silné, lesklé a zdravé vlasy, aby dobře rostly a šťastně den po dni.

Proto jsem se rozhodl napsat článek o domácích šamponech, těch, které mohou být připraveny doma s vlastními rukama.

Takže hlavní výhody domácích šampónů na zakoupené vlasové výrobky a jak je připravit z jednoduchých a cenově dostupných produktů, promluvme si dál.

Z tohoto článku se dozvíte:

Domácí šampony si to udělejte sami

"Proč používat domácí, pokud nyní existuje tak velký výběr šamponů pro každou chuť?".

Mnoho lidí je překvapeno, když slyší, že si můžete umyt hlavu domácími šampony: proč to naše babičky dělají?

A správně. Teď řekněte proč =)

Pravděpodobně jste už slyšeli, že v šamponech a jiných kosmetických výrobcích prodávaných v obchodech je spousta škodlivých látek v jejich složení?

Co se týče šamponů, obsahují SLS, parabeny a další "chemikálie", které poškozují nejen naše vlasy, ale i naše zdraví jako celek: tyto chemické látky se hromadí v našem těle a způsobují nemoci, někdy velmi vážné. Přečtěte si více - zde.

Když jsem o takových informacích zjistil, skoro jsem okamžitě opustil obvyklé šampony v obchodech a přešel na organickou a domácí péči.

Jakýkoliv přírodní a organický šampon je samozřejmě mnohem lepší než šampon se SLS a dalšími neštěstí. Šampon, vyrobený průmyslovým způsobem, však VŠEOBECNĚ neobsahuje žádné chemické složky. To znamená, že v tomto případě jsou skvělé alternativy organické šampony. Já sám užívám tyto šampony. Ale domácí šampóny jsou úplně přirozené a neškodné. Existuje rozdíl a je zřejmé.

Teď jsem kombinoval: pravidelně používám organické šampony (abych byl upřímný, jen proto, že jsem někdy příliš líný, abych sám připravil šampon) a domů.

Řeknu vám o mém nejoblíbenějším a nejspolehlivějším šampónu pro domácí vlasy.

Dále takový okamžik: šampony jsou v zásadě určeny pouze k čištění vlasů. Nemají jiný úkol.

A šampony jsou takové, že bez ohledu na výrobce jsou na jejich baleních: co vyživují, posilují, zvlhčují atd.

Podle vlastních dlouholetých zkušeností jsem byla přesvědčena, že se na vlasy ani na výrobky, které se doma připravují vlastními rukama, nic nezáleží!

Vlasy se opravdu změnily!

Hlavní výhody domácí šampony

Pokud se vyskytnou nějaké problémy s vlasy (lupy, svědění, vypadávání vlasů), pak je to možné vyřešit i domácím vlasovým šamponem.

To znamená, že domácí šampony - toto a očista, a léčba, a péče, tři v jednom.

Existuje obrovský počet receptů na domácí šampóny a vy sám vybíráte komponenty, které potřebujete pro váš typ vlasů a vaše požadavky.

Můžete vytvářet, experimentovat a vytvářet své šampaňské recepty, které vycházejí z jakéhokoliv receptury, a přizpůsobit si je. Můžete přidat k tomu to, co si myslíte, že je v tomto okamžiku nezbytné pro zdraví vašich vlasů.

A příště - již připravujete další šampon, prostě přidáte do něj něco jiného z ingrediencí. A získat jiný výsledek. To je obrovská výhoda, jak to myslíte?

Všechny komponenty pro přípravu šamponů jsou k dispozici: mnoho si můžete objednat přes internet a mnoho z nich je vždy ve vaší kuchyni!

Domácí šampony jsou velmi levné a to je jejich velký plus.

Všichni máme různé typy vlasů a různé požadavky. A mnozí lidé často mají vlasy, které jsou také rozmarné: něco jim chybí, pak další... Koupili šampon, umyli si hlavy - všechno se zdá být v pořádku. Ale po několika okamžicích jeho užívání si uvědomíte, že neexistuje... něco není v pořádku... Nemám ráda... to se vám nelíbí... Bylo to? Mám se to stalo pořád! A pak prostě stojí a nevíte, kam je "vznášet"...

Chcete-li koupit tolik různých organických šampónů, které samy o sobě nejsou levné, si to každý nemůže dovolit.

A my připravujeme domácí šampon najednou, maximálně - několikrát. Nelíbilo se mi to - nikdo to nepotřebuje, příště budeme dělat další sestavu a to je všechno.

Co patří k nepochybným "výhodám" takových kompozic připravených doma: mnoho domácích šamponů je vhodných k praní nejen vlasů, ale i celého těla!

Proto s oběma rukama jsem "pro", že jsem schopen připravit a aplikovat domácí šampony vlasů!

Nechci, aby to, co jsem na hlavě nasadil během šamponování, nějakým způsobem ublížila mně, v našem životě a tolik, co bylo škodlivé.

Co potřebujete vědět o domácích šamponech?

Velmi často se setkávám s negativními názory na používání domácích šamponů.

Co mohu říct? Samozřejmě, samozřejmě, individuálně, a možná, že jste si vyzkoušeli spoustu receptů, stále se vám bohužel nenachází...

A to neznamená, že všechny domácí šampony jsou špatné. To znamená, že se vám nehodili přesně. Nebo jste ještě nenalezli vaše.

Ještě musíte být trpěliví a pokračovat ve svém hledání.

Zkoušel jsem obrovské množství různých domácích šamponů a nakonec jsem našel ten, který je ideální pro ME. Ale vím mnoho, že se nezapadá.

A mnozí jednoduše nevědí některé důležité body a jsou zklamáni.

Z vlastních zkušeností vám chci říci toto:

 1. Domácí šampon by se měl použít ihned po přípravě. Použijte pouze čerstvý šampon - proto je mnohem účinnější. Některé šampony lze krátce uložit do chladničky. Z toho však jejich účinnost stále klesá.
 2. Musíte si zvyknout na domácí šampon! Po jedné aplikaci je pravděpodobné, že účinek nebude potěšen, ale když se vlasy na hlavě a vlasy zvyknou na takové delikátní čištění, frekvence mytí vlasů se sníží. Zvyknout si na to obvykle trvá měsíc, možná méně, a možná i déle - vše individuálně.
 3. Některé domácí šampony nelze používat neustále. V těchto případech prostě střídat je s organickými šampony. A je lepší vybrat takový recept na šampon, který bude pro vaše vlasy ideální. Zajistěte si takový experiment - vyzkoušejte všechny možnosti a vyberte si to, co vám nejvíce vyhovuje. To je zajímavé, přinejmenším! A jako maximum - budete mít zdravé a krásné vlasy a nulovou škodu na zdraví.
 4. Domácí šampon často nedokáže umýt vlasy tak dokonale, jak si je koupil, protože to dělá velmi pečlivě. Zvláště pokud jsou vaše vlasy mastné. Jsme zvyklí na to, že vlasy by měly být prané "na písek". U domácích šamponů se to nestane. Spíše čistí pozoruhodně (pokud jste našli přesně "váš" recept), ale to je zcela jinak. Je těžké vysvětlit, stačí zkusit.

Jak si umýt vlasy - domácí šamponové recepty

Dívky, nabízím vám něco, co jsem se ve své době pokusil.

Řeknu vám upřímně, všechno je tak, jak je, se všemi "plusy" a "mínusy".

Pokud se obracím k umytí hlavy domácím šamponem, vlasy nejprve jednoduše "nerozuměli humoru", co se děje... Ale zvykli si na OSTATNÍ! Ale trpělivě jsem pokračoval ve svém experimentu. Litoval jsem to? Oooh, ne, samozřejmě!

Po dvou až třech měsících používání jsem měl takový nádherný nádherný a lesklý vlas, který, zdá se mi, nebyl nikdy koncipován!

Domácí šampon se sodou

Ne každý ví, že pravidelná soda na pečení je výbornou náhražkou zakoupeného šamponu.

Jak soda působí na vlasy?

Soda je alkalická. Odstraňuje veškerý nahromaděný tuk z vlasů.

Soda je mírně čistící prostředek bez jakýchkoliv nečistot a bez chemických přísad, které jsou obsaženy ve velkých množstvích v šamponech. Mluvím o zahušťovadlech, emulgátorech, konzervačních látkách, stabilizátorech atd.

Bude trvat nějaký čas, než se zcela změníte na šamponovací sódu: vlasy a pokožku hlavy by se měly přizpůsobit a zvyknout si na to, takže po jednom nebo dvou použití sody na šamponování budete s největší pravděpodobností nešťastní.

Abyste mohli vidět první výsledek, musíte tuto metodu použít alespoň 2 týdny nebo ještě víc.

Mnozí moji přátelé jsou potěšeni touto metodou mytí hlavy: říkají, že teď stačí umýt hlavu 1-2 krát týdně, namísto 3-4.

Podle mých pozorování je tato metoda vhodná pro ty, kteří mají mastné vlasy a skalp, kteří často umyjí hlavu.

 • Jak si umýt vlasy sodou?

1-2 polévkové lžíce sódy pečte ve sklenici teplé vařené vody, aplikujte roztok na vlasy (zvláštní pozornost je věnována pokožce hlavy). Masírovat pokožku hlavy 3 minuty a opláchnout velkým množstvím teplé vody.

 • Musím použít balzám?

Zde se rozhodnete. Můžete použít organické balzámy, to je dobrá volba.

Ale pokud chcete zcela opustit nákup finančních prostředků, pak po mytí vlasy by měly být opláchnuty roztokem vody a jablečného octa (1-2 lžíce octa na litr vody, v závislosti na vašich potřebách).

Díky tomu budou vlasy snadno hřebeny a lesk.

Je velmi důležité používat přírodní nefiltrovaný jablečný jablečný ocet a ne jeho levný protějšek, který se prodává v obchodě. Nepracuje s použitím vlasů. Ocet by měl být přesně nefiltrovaný, organický a vysoce kvalitní.

Výhody domácího šamponu se sodou:

 • Rychlost přípravy: na rozdíl od jiných domácích šamponů je snadné připravit šampon s přísadou sódy a to nevyžaduje čas,
 • Jedná se o jeden z nejvíce nákladově efektivních způsobů, jak si umýt vlasy: jeden balíček sody je na dlouhou dobu dost,
 • soda je absolutně bezpečná a nezpůsobuje alergie.

Nevýhody domácí šampon se sodou:

 • dlouho návyková: může trvat měsíc, než se ukáže dobrý výsledek a úplně opustíte šampon obchodu
 • pro ty, kteří mají suché vlasy, soda nemusí být vhodná: sodovka usuší vlasy a skalp,
 • Soda ne vždy umyje vlasy perfektně: pokud jsou vaše vlasy příliš mastné, sóda se nebude vyrovnávat.

Šampon pro domácí vejce

Za tímto účelem se používá kuřecí žloutky nebo křepelčí vejce.

Příznivé vlastnosti vaječných žloutků jsou ideální pro péči o vlasy.

Mytí hlavy s vejcem je jedním z nejpopulárnějších způsobů praní vlasů, které používají naše matky a babičky, tato metoda má velké množství fanoušků.

Pro mytí vlasů je nejlepší použít pouze vaječný žloutek, protože obsahuje všechny užitečné komponenty, které potřebujeme. Kromě toho je velmi obtížné vymyt protein z vlasů.

Jak si umýt hlavu s žloutkem?

 • Nejdříve se musíte rozhodnout, kolik žloutků potřebujeme pro tento postup: pro krátké vlasy bude jeden žĺt stačit, pro dlouhé vlasy - vezměte dva nebo tři kusy.
 • Je to jednoduché: oddělíme žloutenky od bílků a zbavíme se filmu, který je zakrývá. Pokud tomu tak není, pak se vlasy budou těžko opláchnout. To je důvod, proč mnoho lidí pozastaví svůj experiment s výplachem na žloutek. Ale mnozí z nich jsou s tímto filmem spokojeni a nezbavují se ho. Proto zkuste to a to a udělejte svoji volbu: pro to můžete udělat malý řez a vytlačit žloutku z obalu.
 • Nyní je třeba smíchat žloutek s malým množstvím vody a porazit je vidličkou nebo šlehačkou, aplikovat výsledný šampon na mokré vlasy a pokožku hlavy. Masáž, ponechte několik minut a pak se umyjte.
 • Pokud jsou vlasy velmi zkažené, můžete nechat šampon jako masku - po dobu 15-20 minut.
 • Pokud jsou vlasy mastné, pak můžete do svého domácího šampónu přidávat trochu citronové šťávy s vejcem, pro suché vlasy - olivový olej (ale jen málo - jen pár kapek).

Také vejce jde dobře s esenciální oleje, můžete přidat éterické oleje, v závislosti na typu vlasů nebo požadovaný účinek.

Výhody domácího šampónu s vajíčkem:

 • žloutek nejen čistí vlasy, ale také ji vyživuje: je to ideální nástroj pro příliš poškozené a suché vlasy,
 • přípravě šamponu trvá ne více než 3-5 minut,
 • vejce je cenově dostupný produkt, který je vždy v domě
 • po umytí hlavy žloutek, nemusíte používat balzám: vlasy jsou dokonale namočené pouze s těmi, které tvoří žloutek,
 • vhodný pro téměř všechny typy vlasů, s výjimkou příliš mastných vlasů - jednoduše je neprovokuje, ale jako maska ​​je žloutek vhodný pro mastné vlasy.

Konzervovaný vaječný šampon:

 • pro velmi dlouhé vlasy potřebujete spoustu žloutků, protože tato metoda není příliš levná,
 • na vlasy může zůstat vůně z vejce, která není všem má ráda,
 • Je nutné zvyknout si na tuto metodu: poprvé žloutek nemůže vlasy umýt tak, jak to chcete.

Domácí šampon z hořčice

Pro přípravu hořčičného šamponu se používá hořčičný prášek, který lze zakoupit v obchodě.

Jak používat: pár lžíce hořčice, zředěte vodou na krémovou konzistenci. Mokré vlasy s vodou a pak aplikujte hořčičnou směs na pokožku hlavy, jemně masírujte a opláchněte vodou.

Velkým plusem je použití hořčice - vlasy rostou dobře a lupy úplně zmizí.

Proto, pokud tento způsob mytí hlavy nevyhovuje, pak se zcela nevzdávej hořčice, použijte v kompozici vlasové masky s hořčicí: pokud jsou vlasy suché, pak jednoduše přidáme více oleje, aby se živily.

Nevýhody: tento šampon je vhodný pouze pro majitele mastné pokožky hlavy. Ale ani oni se neustále doporučí používat takové očisty, protože hořčice vysychá vlasy velmi.

Domácí šampón na černý chléb

Chlébové masky jsou pro vlasy velmi užitečné díky obsahu černého chleba takových látek, jako je mangan, železo, zinek, vitamíny skupiny B a E.

Chléb je nejčastěji používán jako součást masky na vlasy, ale působí také jako měkký křovin, a proto je vhodný k praní vlasů.

Pro domácí šampon vhodný žito nebo chléb Borodino.

 • Jak si umýt vlasy s chlebem?

Po oddělení kůry z chleba nalijte vroucí vodu na několik plátků chleba a nechte vařit 30-40 minut. Pak pečeme chleba důkladně, aby bylo co nejméně strouhlo (to lze provést s mixérem). Aplikujte chlebovou hmotu na mokré vlasy a věnujte zvláštní pozornost kořenům, masírujte důkladně a opláchněte.

Pokud chcete také ošetřit vlasy, můžete do chleba přidat další užitečné přísady: nějaký suchý olej pro suché vlasy a citronovou šťávu pro mastné vlasy.

Namísto vody může být chléb namočen v odvar z bylin (žihna, lopuch, heřmánek, šalvěj).

Přidání praní vlasů s chlebem:

 • černý chléb nejen čistí vlasy, ale také vyživuje pokožku hlavy, podporuje růst vlasů, posiluje kořeny,
 • díky chlebě se vlasy stávají silnějšími a silnějšími
 • Tento způsob praní je vhodný pro suché vlasy, stejně jako pro obnovu vlasů,
 • po umytí hlavy chlebem nepoužívejte balzám.

Nevýhody:

 • z vlasů je obtížné umýt chlebové drobky,
 • Šampon na chléb není vhodný pro mastnou pokožku hlavy, protože je velmi jemný čisticí prostředek.

Domácí šampon s hlínou

Hlína je vynikající přírodní čistící prostředek, ale s ním musíte být opatrní: hlína má silný vysoušecí účinek, takže tento způsob praní je vhodnější pro mastné vlasy.

A druhý bod - po takovém mytí vlasy svítí méně.

 • Která hlína si vybrat?

Jíl, který je nejvhodnější pro vlasy - sopečný, je nejšetrnější.

Je také vhodný k praní zelené hlíny, bílé a modré.

 • Jak si umýt hlavu s hlínou?

Hlína musí být zředěna vodou do stavu kaše, pak rozložit jíl na vlhké vlasy, masáž a opláchněte okamžitě.

Nemůžete dovolit vysychání hlíny, pak umýt vlasy je velmi obtížné!

Pokud jsou vlasy velmi suché, pak do jílové směsi lze přidat trochu rostlinného oleje.

Šampon pro domácí mýdlo

No, tak jsme se dostali do svého nejoblíbenějšího domácího šamponu, který mohu zpívat velmi dlouho.

Nebudu vás příliš nahrát, řeknu to jen nejdůležitější.

Daleko od všech slyšeli o tomto způsobu mytí, ale mýdlové oříšky jsou velmi užitečné pro vlasy a mohou nahradit šampon o 100%.

Mýdlové ořechy se používají k praní, které zde zakoupím přes internet

Jaké jsou výhody mýdlových oříšků pro vlasy a pokožku hlavy:

 1. Mýdlové ořechy jsou hypoalergenní a hodí se téměř všem.
 2. Vůbec nevysuší vlasy, nahradí šampon i balzám.
 3. Mají antibakteriální účinek na pokožku, eliminují lupy, svědění a loupání a také posilují vlasové kořeny a podporují jejich růst.

Jak vyrobit šampon s mýdlovými oříšky?

K tomu si připravím odvar: 10-15 mýdlových ořechů rozdrtí a nalijeme 1 l. vody. Poté, co voda vaří, je třeba vařit ořechy po dobu 15-20 minut, vychladnout, napnout a nalít do láhve použitého šamponu. Bujón může být skladován v chladničce (v tomto případě musí být před použitím zahřát). Používejte jako obvykle šampon.

Upozornění: Nedopusťte vývar do očí! Abych se tomu vyhnul, naklonil jsem hlavu přes lázeň a tak jsem si umyla. Po tom, co byly vařené oříšky, hodím do vývaru hrstku bylin, zavřete ji víčkem a trpěte. Pak filtrujte.

Šampon se tak stává účinnějším.

Vlasy jsou živé, lesklé, zvláštním způsobem "skutečné" nebo něco takového...

Po chvíli používání takového šamponu jsem si uvědomil, že mé vlasy téměř nevypadly.

A na první pohled, vzpomínám si, bylo to velmi překvapující a neobvyklé.

Dívky, to je jen moje zkušenost, takže nesoudějte přísně. Všechno je velmi individuální, ale stále opravdu doufám, že moje zkušenost bude pro vás užitečná.

V každém případě zkuste, experimentujte, vyhledávejte a zjistíte, co potřebujete.

Upřímně vám to přeji!

Můžete také umyt vlasy přírodním kastilským mýdlem, o kterém jsem zde psal.

A co přirozené a útulné si umyjete vlasy? Byl bych rád za vaši zpětnou vazbu, napište do komentářů.

S tebou byl Alain, všichni!

PŘIPOJTE MÉ SKUPINY V SOCIÁLNÍCH SÍTI

Vyrábíme hydrofilní masku na vlasy

Chci s tebou sdílet tajemství, spíše než mistrovskou třídu. Každý z mužů, kteří chtějí, aby její vlasy byly zdravé a nudné, je čas připravit se na jaro! :) Nicméně, často nákupu finančních prostředků v obchodě za spoustu peněz, nedostáváme očekávaný výsledek a při pohledu na složení fondů jsme obecně zděšeni. Není žádným tajemstvím, že různé oleje mají příznivý vliv na stav pokožky a vlasů. Ale jak si myslíte, že by se tento olej měl vypláchnout! Třikrát jsem to určitě musel udělat, a jako štěstí by to mělo být, jeden oddělený kout zůstává špatně umýt.

Doporučuji vám připravit hydrofilní masku na vlasy, která zahrnuje emulgátor TWIN-80. Díky této látce se oleje při interakci s vodou změní na mléko, které je velmi snadné umýt. Použijte masku před praním vlasů (doba expozice - ne méně než půl hodiny). Pokud máte suché vlasy, možná nebudete potřebovat šampon. Tak pojďme začít.

Při přípravě masky potřebujeme:

Melounový olej

Konzervační látka (v případě potřeby)

Esenciální oleje (volitelné)

Vitamíny (také volitelné)

Oleje mohou být naprosto libovolné, podle vašeho přání.

Naměřte správné množství oleje (90% celkové hmotnosti konečného produktu).

Nevydávám každou fázi přidávání olejů, myslím, že je to pochopitelné :)

Přidejte emulgátor a různé přísady podle potřeby. Dobře promíchejte.

V ideálním případě je samozřejmě směs ingrediencí pro jedno použití. Ale obzvlášť líní lidé to mohou udělat s marží, ale pak musíte přidat konzervační látku v množství specifikovaném výrobcem.

Rád bych poznamenal, že maska ​​je zcela cenově dostupná, dvojčata-80 si můžete zakoupit v obchodě s výrobci mýdel, které jsou již v téměř každém městě, a na webu, který tento produkt nabízí, je mnoho prodejců. Ropa olej a ricinový olej jsou k dispozici v lékárně, stejně jako řada dalších základních olejů. Po takové masce se vlasy stávají hladkými, jemnějšími a jednoduššími.

Děkujeme za pozornost a přejeme vám úspěšné experimenty!

Pokud má někdo otázky ohledně této mistrovské třídy, zodpovím jim s potěšením.

. Nedoporučuji používat emulgátory polysorbátů (zejména dvojčat-80) v přípravcích na péči o pokožku a vlasy.

Pokud chcete zlepšit své vlasy, stačí udělat starou olejovou masku a trochu mrknout na konci s vyplachováním)

Polysorbáty se používají i při výrobě léků, jsou neškodné. V pracích prostředcích jistě.

Ale konzervační látka není absolutně nutná. Neexistuje žádná vodní fáze, což znamená, že není zajištěno nic.

Polysorbátové polysorbátové spory. Teoreticky je polysorbát dobrým čištěním - ano, v některých případech a v určitých poměrech je neškodný. Ale polysorbáty tohoto stupně čištění, které kupujeme v obchodech pro výrobce mýdel a na internetu, nejsou vůbec neškodné. Hluboko do srdce záležitosti.

ps Daleko od všeho, co se používá v lécích a v potravinářském průmyslu, je neškodné. Jinak by neměl smysl dělat domácí kosmetiku jako takovou. (to je mimochodem)

Kalina, souhlasím s vámi! Všechno není tak neškodné, jak se zdá.

Pokud hledáte, najdete pro TWINU hodně hodnou náhradu. To je mnohem výhodnější než mytí čistého oleje)

Olya, no, nevidím žádný důvod hledat náhradu za tween. Co víme o všech těchto nových a nejnovějších emulgátorech? Ach, nic! Pouze to, co považuje za nezbytné napsat internetový obchod, který je nabízí k prodeji, zpravidla dnes nějaký druh chemikálie. Produkt difaramby zpívá na všech místech, kopie chválí ódy, zvede ho do hodnosti všeléka. A zítra už démonizoval (((

Jestli to dokážeš bez něj. emulgátor - musíte to udělat bez něj! Mimochodem, banální vaječný žloutek emulguje poměrně dobře oleje)) Neexistuje zázrak, ale je určitě snadnější vypláchnout olejovou masku žloutek)

Právě teď, všude a kdekoliv, se prodávají a chválí pevné šampony na "měkkých" povrchových činidlech, kopírují z internetu kusy článků o neuvěřitelné měkkosti, vegetaci a neškodnosti kokosulfátu sodného. Ale to je lež. Sodík kokosový sulfát je bratr LSL, který mimochodem je také velmi zeleninový, protože se získává z kokosových ořechů. A v baru pevného šamponu je to asi 90% a působí přímo na kůži a vlasy. Škodlivý produkt ještě potřebuje vyhledat)) a tak dále.

Nyní jsou neuvěřitelné příležitosti, pokud jde o nákup chemikálií. ingov. A armáda spotřebitelů se ponořila do smetany, plně se svěřila "popisům z míst". ale bylo by dobré, kdyby kosmetika byla (obzvláště pro prodej) občanů, kteří byli gramotní, zamyšlení a chytří v chemii.

Kalině, souhlasím. Pokud je to možné bez chemie, rozhodně by se to mělo dělat tak. ALE! Převážná většina spotřebitelů se nebude bát s vyplachováním čistého oleje, bohužel. Potřebují obojí, aby přirozeně maximálně a pohodlně používali. Musíme hledat kompromis. Nicméně oleje (vynikající kvalita) a emulgátory jsou mnohem lepší než prom. Stůl, ale trochu horší než čistý olej. Nejvíce upřednostňuje tento prostředek, jak ukázala praxe.

Pokud jde o masivní šampony - ano, musíte to samozřejmě udělat, pokud to uděláte hlouběji.

Ano, souhlasím s vámi, Olya)))

Samozřejmě, pokud získáte suroviny v neověřených zdrojích, mohou být oleje velmi nebezpečné, dokonce i ve své čisté podobě. Existuje přímá kategorie "hospodářství", takže se nemusíte starat o její čistotu, pokud budete mít něco jiného.

Navíc oleje v kombinaci s emulgátorem pronikají do pokožky mnohem rychleji a efektivněji než v čisté formě.

S ohledem na domácí kosmetiku - totéž, hlavní přístup s myslí. Protože mnoho lidí tvoří recepty, vyhýbá se všem slovům a komponentům, které jsou pro ně nepochopitelné, což ve skutečnosti může být absolutně nezbytné ve složení nebo prostě neškodné. Jako například stejná konzervační látka. Každý má stereotyp "to je špatné, chci přírodní kosmetiku bez konzervačních látek." Pak jsou šampóny vařeny na bylinném čaji a hrdě píší, že vše je bez konzervačních a přírodních. A ani nemyslí na důsledky. Nejsem konkrétně o něčem, ale jenom jako příklad. Kolik z nich "funguje" dokonce iv obchodech v NM

Workshop Sirius, pro mě osobně, značka "farma" neznamená nic. Z jednoho barelu se vše vlévá do lahví nebo z jiných - nikdo nám neřekne, spotřebitelé.

Myslíte si, že farmakologický stroj pracuje pro vaše zdraví a dobré? Já ne.

Faktem je, že pro normální fungování lidského těla není nutné ani bezpečné, aby oleje s emulgátory pronikly skrze kůži. To bude škodlivé pro budoucnost. Čím menší je chemie v kontaktu s naší kůží - tím lépe.

Téma o konzervatořích je už obmusolena na internetu a na NM mnohokrát, že se brzy začne otřásat)))) Podle mého názoru jenom líní neví o rojů bakterií

Věřím, protože já sám pracuji v tomto "autě"

Pokud existují kategorie surovin, je to zcela jiné. Z "jednoho barelu" vylévají pouze malé obchody, které si nerespektují a nezajímá se o kvalitu prodaných surovin. Oni rozhodně neříkají, ani kontrola prodeje nebude vypuštěna normálně.

Podle chemie máme čistou chemii. Proteiny, tuky, uhlohydráty atd.

Záleží na tom, co se rozumí slovem "chemie")

Vidíte, naše babičky si netrpěli v hlavě dvojčata a do starého věku měly dobré splétavky. Nyní, navzdory nereálným úspěchům ve všech oblastech znalostí, se lidské zdraví zhoršuje a zhoršuje.

Stručně řečeno, jsem proti nepotřebným a nepřiměřeným zásahům do přírody. A všichni se rozhodují pro sebe, co mu věřit))

dobrý recept, ale bez doplnění a konzervačních látek a úspěšně opláchněte olej přidáním jablečného octa do vody.

Vzpomněl jsem si na můj cop, s objemem 2 pěstí a délkou pod kněžími, až do 12-13 let) A moje babička mi vymyla tuto krásu! Za hodinu se ricinový nebo lopuchový olej vnesl do hlavy a pak mýdlem. Všechno umyté octem). Horor! Vnučka vyrostla, odmítla službu babičky umožnit pokrok. Výsledek - babička zemřela s hustým mopem vlasů ve věku 89 let. Vnučka se už dávno nemohla pochlubit bývalou krásou šveste (((Takže dívky, co nejméně chemie, konzervační látky a veškeré odpadky, které nám kosmetický průmysl nabízí.

Bohužel dnes "přírodní kosmetika" není vždy tak přirozená (

Máte pravdu! Nyní ani TOGO žádné mýdlo (((

Eugene, děkuji vám za cestu k péči o vlasy!

Tato otázka je vždy relevantní, bez ohledu na čas). Nemyslete si, že jsem starý muž, který radí od hostitele. mýdlo).

Existuje spousta kosmetických profesionálů, ale je to velmi drahé a ne trvanlivé ((já jsem byl v tomto oboru - "milenka" kosmetického salonu, takže nevím, že jsem slyšel, pravda je špatná, udělala jsem to, tohle není umělecká práce, řídím lidi))

Proto se snažte používat méně chemie.

Čoskoro sundáme čepice, je to velmi důležité.

Je nutné vést vlasy v pořádku.

Udělám masku na olejové žloutky, pro nejlepší efekt můžete přidat trochu více brandy

Pod filmem za hodinu, po těchto maskách, vlasy opravdu rostou mnohem lépe a méně zmatené.

TOP 15 přírodní šampony, které lze snadno udělat doma

Myšlenka všech přírodních a ekologických je v naší době velmi relevantní. Tento trend ovlivnil různé oblasti krásy a péče o vlasy není výjimkou.

Dnes se mnoho lidí snaží najít bezpečné možnosti nahradit hotové výrobky. Proto v tomto článku budeme diskutovat o tom, jak udělat šampon s vlastními rukama doma.

Většina čisticích prostředků na vlasy obsahuje laurylsulfát sodný. Tato nenákladná a účinně pěnová látka má vynikající čistící a emulgační vlastnosti.

Ale není to tak bezpečné pro kudrliny, pokud je používáte příliš často. Některé průmyslové šampony způsobují podráždění pokožky hlavy a nadměrnou ztrátu vlasů. Ve většině případů viníme tvrdá voda nebo špatné podmínky prostředí.

Ale vše je jasné, jakmile začnete číst nálepku pravidelného šamponu, který pravidelně používáte. Myslím, že mnozí z vás se snažili přejít na přirozenou péči, někteří lidé se této metodě líbili, zatímco jiní se vrátili ke konvenčním prostředkům.

Složení organického šamponu

Pokud se rozhodnete vytvořit přírodní čistící prostředek, je nejlepší prozkoumat výhody jednotlivých složek používaných v receptu a dozvědět se o jejich výhodách.

Hlavní složky šamponu mohou být:

 1. Žloutek je dokonalým čisticím prostředkem pro prameny. Obsahuje lecitin, což je emulgátor. Kuřecí žloutek dokonale odstraňuje mastnotu a špínu z kadeř. Dokonce se hodí pro tenké a mastné vlasy, revitalizuje vlasové folikuly a přidává hustotu kudrlinkám.
 2. Kefír je nejlepší detergent pro suché kadeře a pokožku hlavy. Vyhlazuje a zvlhčuje prameny, posiluje kořeny, odstraňuje lupy a rozděluje konce. Ale může zlikvidovat barvu barvených vlasů.
 3. Mouka. Nejlepším výsledkem je žito nebo rýže (nebo dokonce kombinace obojí najednou). Žitná mouka má neutrální pH, takže nemůže poškodit kudrlinky. Můžete také použít žitný chléb. Jiné druhy se nejlépe nepoužívají, protože obsahují lepek, který se přilepí na prameny.

V závislosti na konkrétním účelu můžete použít různé typy jílu:

 • Zelená - nejúčinnější v péči o vlasy. To je dobré řešení pro tučné kadeře, stejně jako pro odstranění lupů. Vyčistí kůži mastnoty a nečistot a eliminuje nadměrnou tvorbu tuku.
 • Modrá - nejoblíbenější v péči o kůži a kadeře. Je vhodný pro ty, kteří chtějí růst zdravé a dlouhé prameny. Navíc zabraňuje plešatosti a eliminuje křehkost.
 • Černá je lék vhodný pro suché a matné vlasy. Obnovuje vlákna a pH pokožky hlavy, vyživuje kudrlinky. Navíc pravidelné používání černého jílu způsobuje rychlejší růst a snižuje průřez.
 • Růžová - přírodní léčba tenkých a slabých vlasů. Je schopna vytvářet kudrlinky silnější a silnější.
 • Červená - vhodná pro citlivou pokožku hlavy a olejnaté prameny. Zklidňuje pokožku, snižuje možné alergické reakce po lakování.
 • Bílá - přidává více objemu k slabým vlasům. Navíc obnovuje zředěnou strukturu kudrlin, zvlhčuje a vyživuje je, zastavuje ztrátu.
 • Žlutá - má antiseptické vlastnosti. Perfektně čistí pokožku hlavy a snižuje výskyt lupů.

Další vhodné součásti:

 1. Bylinné odvarky. Byliny mají různé výhody pro vlasy. V závislosti na vašich potřebách si můžete vybrat bylinky, které pomohou vyřešit tento problém s kudrlinky.
  • Pro světlo: heřmánkový a měsíčník. Tyto byliny poskytují svěžící efekt.
  • Pro tmavé: kopřiva a rozmarýn. Stimulují vlasové folikuly a snižují ztrátu vlasů, jsou-li aplikovány trvale.
  • Vývar z dubové kůry vyléčí lupy a způsobuje zdravý růst vlasů.
 2. Základní oleje. Vynikající výživu a zvlhčení pramenů. Zde jsou některé příklady.
  • Pro suché: avokádo, kokos, kakao, ši.
  • Pro tuky: lískové ořechy, makadamie, argan, hroznové semeno.
  • Pro normální: olivový, mandlový, jojobový.
 3. Esenciální oleje. Zvyšte účinek ostatních součástí, ošetřete kudrlinky a pokožku hlavy.
  • Pro suché: jasmín, oranžová, santalové dřevo, neroli, jalovec, pelargónie, rozmarýn.
  • Pro tuky: eukalyptus, bergamot, čaj, grapefruit, citrón, šalvěj.
  • Pro normální: levandule, vanilku, tlukot, patchouli.
 4. Honey je organický antibakteriální a antifungální přípravek. Pomůže zbavit se problémů s lupy. Kromě toho dává jemnost a hladkost vlasů, ne přlizyvaya je.
 5. Aloe džus - zásoba užitečných vitaminů a enzymů, které zvyšují růst zdravých vlasů. Normalizuje úroveň pH pokožky hlavy, která bude mít pozitivní vliv na růst a zadržuje vlhkost.

Doporučení před použitím

 1. Chcete-li začít, musíte se rozhodnout pro váš typ vlasů. Podle něj si vyberte nezbytný organický produkt, který je pro vás to pravé.
 2. Zkuste celou dobu experimentovat s různými receptami, dokud nenajdete ten, který bude oslovit vaše vlasy více než kdokoli jiný.
 3. Přírodní šampony nemohou vůbec pěnit, ale to neznamená, že nefungují.
 4. Nevařte příliš mnoho finančních prostředků. Vzhledem k tomu, že domácí šampony neobsahují konzervační látky. To znamená, že nebude delší dobu uložena.
 5. Začněte používat šampon s jednorázovým použitím týdně. Pokud vám výsledek vyhovuje, jděte dvakrát. V této fázi je lepší vyhnout se použití průmyslového šamponu, protože musíte dát vlasům čas, aby si zvykli na přirozené.
 6. Buďte připraveni na tzv. "Přechodné období". Soudě podle mnoha recenzí na internetu, nejprve se může zdát, že vaše prameny jsou příliš mastné a špinavé. K tomu dochází proto, že se vaše pokožka hlavy používá k agresivním čisticím prostředkům, takže se stále vyrábí spousta maziva. Dokud se nepoužívá na jemné čisticí prostředky, bude zachován účinek mastných kadeřů. Může to trvat celý měsíc, než se přizpůsobit přirozenému praní.

Organické šamponové recepty

Máte-li zájem, pak doporučuji vyzkoušet následující možnosti pro domácí šampony, které se nebudou obtížně připravovat.

Jíl a oleje pro suché kadeře

Castor a olivový olej jsou užitečné pro plešatost. Mají zvlhčující a stimulující vlastnosti, které pomáhají zvlhčit pokožku hlavy a poskytnout potřebné živiny pro vlasové folikuly.

Děláme a používáme!

Pěstujte hlínu teplou kapalinou, abyste získali hustou pastu. Přidejte další přísady a promíchejte. Kompozice se distribuuje hlavně na vlasové kořeny a masíruje. Potom opláchnuté kudrlinky nejsou horká voda.

Moje vlasy z černého čaje

Tato kompozice by neměla být používána pravidelně, protože může výrazně uschnout vlasy, ale směs má dobrý účinek na mastnou pokožku hlavy.

 • jílový prášek (2 lžíce);
 • olivový olej (1 polévková lžíce);
 • kuřecí žloutek (1 ks);
 • silný černý čaj (2 lžíce).

Děláme a používáme!

Prášek z jílu se zředí teplou čistou tekutinou, dokud se nedosáhne krémové hmoty. Smíchejte s ostatními složkami. Masírujeme šampon pouze na pokožku hlavy, vyhýbáme se délce vlasů. Nechte směs na 5 minut, ne více, protože to není maska. Poté důkladně umyjte prameny vodou. Nakonec používáme bylinné odvarky (kopřivu nebo dubovou kůru).

Vytvořte nástroj pro tmavé prameny

Tento organický prostředek je vhodný pro majitele tmavých vlasů. Dívky s lehkými kadeřinami by se neměly snažit používat kávu, protože mohou mít nažloutlý odstín.

Děláme a používáme!

Kombinujte kávu s hořčičným práškem. V takovém případě nepoužíváme instantní kávu v pytlích, pouze přirozené. Zřeďte je čistou tekutinou, abyste získali hustou pastu. Přidejte éter a dobře promíchejte. Smíchejte směs na kořeny a opatrně masírujte. Umyjte domácí šampon vodou. Nechte prameny přirozeně vyschnout.

Purifikace s účinkem objemu

Želatinový šamponový recept je přirozený prostředek pro tenké a poškozené kadeře. Pomůže přidat více objemu na slabé vlasy, vytváří tenký film na jejich povrchu.

Děláme a používáme!

Prášek želatiny rozpusťte v teplé vodě. Nechejte směs chvíli stát (30 minut), abyste vytvořili požadovanou konzistenci. Přidejte prášek hořčice na želatinu. Míchat zbývající složky, dokud nezískáte hladkou pastu. Smíchejte kompozici do kořenů. Pokud je to požadováno, ponechte ho na prameni po dobu 30 minut. Opláchněte vlažnou vodou. Postup je opakován dvakrát za 7 dní.

Vyčistěte jílem a moukou

Tato verze šamponu je univerzální a bude zcela vyhovovat všem. Hlína odstraní veškeré nečistoty z pokožky hlavy a vlasů, zatímco žitná mouka vyživuje a zvlhčí.

 • jílový prášek (1 polévková lžíce);
 • žitná mouka (1 polévková lžíce);
 • EM citron (2-3 k).

Děláme a používáme!

Kombinujte žitnou mouku a hlínu dohromady. Směs zředit teplou vodou, aby vznikla hladká pasta. Přidejte několik kapek éteru a vytvořte citrusovou vůni na kadeřní. Rozdělte jílu na pokožku hlavy a jemně masírujte bez tření. Případně nechte 10 minut nebo se okamžitě umyjte teplou vodou.

Hlína a hrachová mouka pro suché kadeře

Pěnivá mouka je účinná léčba vypadávání vlasů a je také stimulátorem rychlejšího růstu. Vytváří kudrlinky poslušnější a chrání je před vnějšími agresivními faktory.

 • jílový prášek (1 polévková lžíce);
 • hrachová mouka (1 lžička);
 • EM patchouli (3-4 k).

Děláme a používáme!

Kombinujte součásti dohromady a naplňte je teplou vodou. Přidejte tolik kapaliny, abyste vytvořili hustou pastu. Vložte směs na kořeny. Ponechte domácí šampon po dobu 10 minut. Opláchněte vlažnou vodou. Na závěr opláchněte vlasy bylinkovým odvarováním podle vůle.

Kopřiva a jíl proti plešatosti

Tento šampon recept vyléčí vypadávání vlasů. Nettle má stimulační vlastnosti a pomáhá obnovit kudrlinky po nadměrné plešatosti.

 • jílový prášek (1 polévková lžíce);
 • olivový olej (1 polévková lžíce);
 • odvar z kopřivy (3 polévkové lžíce).

Děláme a používáme!

Zředěná jílová odšťavňová odvar. Přidejte olivový olej a dobře promíchejte. Aplikujte směs na kořeny bez tření. Šampon nechte 10 minut na prameny. Nezbavujeme se horké vody.

Aloe Vera Cleanser

Tento recept je vhodný pro suché a poškozené kadeře. Aloe v kombinaci s jogurtem a medem pomáhá pokožce hlavy a vlasů zůstat hydratované, takže je lesklé a měkké.

Děláme a používáme!

Smíchejte všechny přísady. Aplikujte směs pouze na kořeny, bez potřeby délky. Případně ponechte směs na prameni po dobu 20 minut. Poté umyjte teplou vodou.

Šamponový recept s moukou a kefír

Tato kompozice je vhodná pro blond vlasy. Kombinace kefír a medu má za následek osvětlení. Kromě toho je vlas jemný a lesklý.

Děláme a používáme!

Vezměte čerstvý kefír a zředte je moukou. Nevystavujte směs příliš kapalinu. Přidejte med a důkladně promíchejte. Dejte směs na pokožku hlavy a masírujte. Opláchněte vlažnou vodou. Opláchněte prameny bylinným odvarem.

Domácí šampon s medem

Tato kompozice je vhodná pro sušené blond vlasy.

 • vysušený heřmánek (4 polévkové lžíce);
 • med (1 lžička);
 • horká voda (1 polévková lžíce)

Děláme a používáme!

Chamomile naplňte horkou vodou. Dejte pivo na půl hodiny. Naplňte kapalinu a promíchejte ji medem. Aplikujte směs na vlasy masážními pohyby. Potom opláchněte hlavu čistou vodou. Opakujte postup dvakrát za 7 dní.

Prostředky na byliny a mouku

Bude užitečné absolutně všem. Posiluje a léčí prameny.

 • žitná mouka (3-4 lžíce);
 • kuřecí žloutek (1 ks);
 • nealkoholová odvar (1 polévková lžíce);
 • heřmánkový odvar (1 polévková lžíce).

Děláme a používáme!

Připravte bylinný odvar v předstihu. Chcete-li to provést, kombinujte obě byliny a nalijte vroucí vodu. Čekání na 30 minut. Nechejte ho ochladit a filtrujte kapalinu. Smícháme s ostatními komponenty. Aplikujte směs na kadeře a masáž. Nezbavujeme se horké vody.

Želatina pro mastné vlasy

Kompozice pomůže uklidnit mazové žlázy a eliminovat zvýšený obsah tuku.

Děláme a používáme!

Želatinu rozpusťte v teplé vodě. Přidejte další přísady a dobře promíchejte. Aplikujte směs na vlasy masážními pohyby. Umyjte teplou vodou.

Univerzální s vejcem a vodkou

Vejce obsahuje hodně bílkovin, což z něj činí vhodné pro všechny druhy kudrlin. Ale pokud ji používáte příliš často, může vysychat prameny, takže je nejlepší používat tento šampon jednou týdně.

Děláme a používáme!

Smíchejte součásti dohromady. Aplikujte směs na vlasy a pečlivě masírujte. Umyjte bez horké vody.

Ovesné vločky pro citlivou pokožku hlavy

V tomto receptu používáme sódu na pečení v malých dávkách. Někteří ji používají jako hlavní složku. Nedělejte to! Nedoporučuje se používat sódu na pečení jako přírodní šampon, protože má příliš vysoké pH, které zničí vlasy.

 • ovesné vločky (2 lžíce);
 • kukuřičný škrob (1 polévková lžíce);
 • sóda na pečení (0,5 lžíce);
 • heřmánkový odvar (3 lžíce).

Děláme a používáme!

Smíchejte ovesnou mouku do mixéru nebo místo toho použijte ovesné vločky. Smíchejte všechny ingredience, dokud nezískáte hladkou pastu. Aplikujte směs na vlhké prameny s masážními pohyby. Zbavíme se mírně teplé vody. Opláchlé kudrlinky s bylinkovým odvarem.

Šampon s citronem a okurkou

Lemon nádherně čistí mastné vlasy. Odstraňuje nadbytečnou mastnotu a současně dělá kudrlinky lesklé. Cucumber džus hydratuje pokožku hlavy a listy hladké a čerstvé.

Děláme a používáme!

Odstraňte kůži z citronu a okurek. Vložte je do mixéru a promíchejte, až se získá hladká pasta. Přiložte připravenou směs na pokožku hlavy a rozdělte vlasy na vlasy. Pečlivě masírujte a omyjte teplou vodou.

Jak používat vlastní nástroj

Zde je několik pravidel:

 1. Začněte s tím, že vlasy vlhčíte pouze vodou.
 2. Na kořeny uvařte domácí šampon.
 3. Děláme lehkou masáž. Opakujte všechny stejné kroky, jako při použití konvenčního šamponu.
 4. Organický šampon lze nechat 5-10 minut. Okamžitě vyplachovat se nedoporučuje. Přírodní přísady vyživují kůži a absorbují přebytečný tuk.
 5. Opláchněte prameny pod vodou opatrně. Zajistíme úplné odstranění všech zbytků čisticích prostředků (zejména mouky a chleba).
 6. Používáme odvar z bylin ke spláchnutí kudrlin. Nebo pěstujte jablečný jablečný ocet (1 polévková lžíce na 2 litry čisté vody).

Závěrem, navzdory přirozenosti a bezpečí výrobků používaných v domácích šamponech, samotný přípravek může trvat značné množství času. Další mínus je dlouhá závislost. Zbytek je prostě pluses. Rozhodnete se.

Pro Více Informací O Suché Vlasy