logo

Vše o alopecia areata

Ohnisková, klastrová nebo parciální alopécia je jedno a totéž onemocnění, které se vyznačuje přítomností plešatých míst, obvykle kulatých nebo ovocných, na pokožce hlavy. Muži mají také knírek a vousy. Někdy se takové holé skvrny nazývají areata alopecie. Statistiky ukazují, že vypadávání vlasů postihuje lidi bez ohledu na pohlaví a věk. Z celkového počtu obyvatel se s tímto problémem potýká zhruba 1,7% lidí.

Příčiny nemoci

Přes rozšířenou prevalenci alopecie nebyla dosud spolehlivě studována její etiologie. Lékaři nemohou přesně říci, co vedlo k vývoji patologického procesu v konkrétním klinickém případě. Nedostatek etiologického základu založeného na důkazech způsobuje, že je obtížné vypracovat vhodný algoritmus léčby, který je ve většině případů vybrán zkušební a chybovou metodou.

Bylo zjištěno, že následující rizikové faktory mohou být příčinou alopécie u žen a mužů:

 • dědičný faktor (je dokázáno, že 20-25% případů patologie je rodinná nemoc);
 • předchozí akutní virové infekce (včetně všech onemocnění: od jednoduchého ARVI až po závažnější nosologie);
 • poškození těla chronickými infekčními procesy jakékoli lokalizace;
 • silné duševní přetížení nebo stálý pobyt ve stresových podmínkách (alopecie mohou nastat v reakci na ostrý jednifázový úder do nervového systému nebo se postupně rozvíjejí);
 • nesprávné fungování endokrinního systému (převážná většina hormonální nerovnováhy vede k problémům s vlasy, zejména alopécie ohniskové povahy);
 • nedostatek nebo absence vitaminů v těle;
 • autoimunní poškození vlasových folikulů;
 • Porucha autonomního nervového systému, která je přímo zodpovědná za přívod krve do vlasových folikulů (časté a těžké kapilární křeče vedou k ischemii oblastí pokožky hlavy, což vede ke ztenčení vlasů a vypadávání vlasů).

Lékař na léčbu hnízdní alopecie by měl vynaložit maximální úsilí a zjistit pravděpodobnou příčinu onemocnění.

Přes univerzálnost terapeutického přístupu, vliv na etiologický faktor umožňuje rychlejší a účinnější zotavení.

Vlastnosti klinického kurzu

Příznaky patologického procesu mají následující vlastnosti:

 • hnízdní alopecie se postupně objevují (vytváří se malá plešatost, která stále roste);
 • tvar plešatiny je často kruhový nebo oválný;
 • povrch bezsrsté oblasti může být hladký a lesklý nebo drsný se známkami zánětu;
 • pruritus v alopecii vzácně obtěžuje pacienty a bolest se vůbec nevyskytuje;
 • nejčastěji dochází k jediné zóně nedostatku vlasů, méně často pacienti označují dvě místa plešatosti (pokud se objeví více lézí, obvykle se postihuje celé tělo);
 • dochází ke ztrátě obočí a řas, které mohou být úplné, jednostranné nebo částečné;
 • problémy s nehtovou deskou v podobě ztenčení, olupování, deformace apod. (poškození nehtů je způsobeno tím, že mají stejné složení jako vlasy).
Poměrně běžnou patologií je houbová infekce pokožky hlavy, při níž dochází k lámání šachty bez dotyku vlasového folikulu. Taková ztráta vlasů u žen a mužů vyžaduje specifickou antifungální terapii a konzultaci s dermatologem. Následující příznaky pomohou rozpoznat mykózu: přítomnost černých skvrn v postižené oblasti, zarudnutí pokožky hlavy a závažné svědění.

Nesmíme zapomínat, že některé formy duševních chorob mohou vést k tomu, že osoba sama vytahuje vlasy. Tato možnost vypadávání vlasů nemůže být nazvána alopecie alopecie a nevyžaduje léčbu. Rozpoznávání vlastního odstraňování vlasů může být způsobeno přítomností odřezků různých délek.

Klasifikace nemoci

Stupně lézí hnízdění vlasů

Jak diagnostikovat alopecii areata?

Principy léčby onemocnění

Základní principy léčby ohniskové plešatosti jsou následující:

 • Vedení psychoterapie se stabilizací emoční koule.
 • Použití hormonálních mastí k zpomalení procesu autoimunní léze.
 • Použití injekcí kortikosteroidů (tato léčba se provádí opatrně a pouze v nejvíce zanedbávaných případech).
 • Užívání tabletových forem glukokortikoidů (pouze podle pokynů lékaře s pečlivým dodržováním doporučených dávek).
 • Fototerapie (znamená vystavení postiženým oblastem ultrafialovým světlem).
 • Použití dithranolu (léčba alopecie areata u žen a mužů s tímto lékem byla jen málo studována, ale lék stále má nějaký účinek).
Mnoho pacientů věří, že transplantace vlasů do postižené oblasti je nejúčinnější způsob léčby. Lékaři jsou s touto metodou řešení tohoto problému skeptický, protože operace je drahá a vlasy se prostě nemohou usadit.
Nesmíme zapomínat, že při léčbě alopecie areata by měla být věnována velká pozornost etiologickému faktoru.

Odstranění hlavní patologie je nejúčinnějším typem terapie.

Předpověď

Úplně vyléčit alopecie alopecie není vždy možné. Velmi důležitá je etiologie patologického procesu. Například dočasná ztráta vlasů způsobená beriberi nebo houbovou infekcí se rychle a jednou provždy vyléčí. V dědičných formách alopécie nebo plešatosti způsobené stresem je velmi obtížné se s tímto problémem vypořádat a není to vždy možné ani s pomocí profesionálních léků.

Obecně platí, že ohnisková plešatost neovlivňuje schopnost pacienta pracovat a relativní nepříznivá prognóza je spojena s psychologickým faktorem. U mnoha lidí tato nemoc způsobuje uzavřený životní styl, což vede k ještě většímu psychickému stresu a zhoršení patologie.

Byla nalezena chyba? Vyberte jej a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Alopecie hnízdění: příznaky, příčiny, stadia

Někdy se při česání, zejména s dlouhými vlasy, najednou objevuje kruhová plešatost. To je pochopitelné - vypadají bez nepohodlí. Ve vzhledu to může být zaměněno s lišejníky, ale to je alopecie, patologické ztráty, alopecie v některých oblastech pokožky. Úplné informace o tomto stavu umožní rychlejší zvládnutí tohoto onemocnění.

Symptomy patologie

Alopecie hnízdění nezahrnuje celý povrch hlavy. Vytváří se několik malých ohnisek charakteristických kulatých nebo podlouhlých tvarů hnízdního typu.

Hlavní symptomy onemocnění:

 • hladká pokožka v místě ztráty, někdy tam je mírný chmýř;
 • prázdné oblasti postupně rostou, blízké se mohou spojit;
 • tvar problémové zóny je kulatý nebo podlouhlý v průměru od 1 do 10 cm, má jasné hranice;
 • na hranici se zónou prameny jsou snadno vytažené;
 • možný zánět v oblasti plešatosti;
 • hloubka alopecie může být doprovázena svědivou kůží, ale není žádná bolest;
 • častěji je jedno místo plešaté, pokud existují dvě místa, patologie se rozšiřuje na celé tělo.

Zvláštní projevy je obtížné zaměnit se s jinými nemocemi.

Příčiny patologie

Před léčbou musíte zjistit příčinu onemocnění. Mnoho faktorů může mít vliv na vypadávání vlasů. Často dědičnost určuje, zda dítě přechází plecami přes mužskou čáru.

Chronické infekce dýchacího ústrojí, které nejsou léčeny, jsou neustále přítomny v těle, jsou viníky alopecie. Zde můžete také přidávat trvalý kaz, ARVI a ORZ, které přestanou být ošetřovány, přičemž je považují za stálé společníky na podzim a na jaře.

Všechna tato onemocnění bez léčby vedou k tomu, že se do krve dostávají patogenní mikrobi. Infekce přes nádoby se dostane do žárovek. Imunita začíná bojovat proti mikrobům, vlasy se také dostávají (mnoho mikroorganismů je velmi odolných proti tělesným silám). To vede ke smrti žárovky.

Konstantní stres, prodloužený depresivní účinek na oběhový systém. Existuje zvýšení viskozity krve, křeče malých cév. Mikrocirkulace krve je porušována v mnoha částech těla, včetně pokožky hlavy. Vlasy nedostávají živiny a kyslík, je to další důvod jejich ztráty.

Porucha endokrinního systému může také vést k hnízdní alopecii. Zhoršená je štítná žláza a kůra nadledvinek, což ovlivňuje funkci hypofýzy. To vše vede k vzhledu ohnisek vypadávání vlasů.

Dalším důvodem je hormonální nerovnováha. Často se to stává během nástupu menopauzy, během těhotenství, užívání hormonálních antikoncepčních prostředků. Těhotné ženy nejsou léčeny, pokrývka je obnovena nezávisle po narození dítěte. Ve všech ostatních případech musíte navštívit lékaře.

Lékařská věda má tendenci věřit, že hlavní příčinou tohoto typu vypadávání vlasů je genetická predispozice. Všechny ostatní faktory, které tělo mohlo překonat.

Vlastnosti klinického obrazu

Pouze při hnízdní alopecii dochází ke změně nehtové plotny. Stává se tenčí, deformovaný. Často jde o změnu nehtů, že odborníci na vlasy (trichologové) vyvozují závěry o patologickém stavu žárovek.

Hřebíky a vlasy mají stejné složení, takže bolestivé změny v těle mají stejný vliv. Také při focální alopecii začnou vypadávat řasy a obočí. Špatný příznak je zřetelná léze nehtů, která začala dříve, než se objevila oblast plešatosti na hlavě. To je známka závažných nepravidelností celého těla.

Klasifikace

Alopecia hnízdění má několik forem, v závislosti na tom, které léčení je předepsáno:

 • Místní - ve kterém je jedna nebo dvě oblasti alopecie.
 • Celsus Ophiasis je podoba stužky, kdy se od chrámu až po špičku vytváří zvláštní pruh čisté kůže. Častěji nemocné v dětství.
 • Mezisoučet - několik oblastí se slučuje a tvoří velké plochy alopecie.
 • Celkem - na celé hlavě není vegetace. Někdy klesají řasy a obočí.
 • Univerzální - vlasy padnou po celém vašem těle. Mohou potom růst a okamžitě vypadnout. Takové paroxyzmální období krytí se vyskytují. Hlavní část života jde bez vlasů.
 • Gnezdnaya - postupuje s poškozením nehtů. Jedná se o závažnou formu onemocnění se špatnou prognózou.

Formy plešatosti mohou jít do sebe navzájem, situace se zhoršuje při absenci správné léčby, ne dodržování doporučení lékaře.

Stadia vývoje patologie

Při vývoji onemocnění prochází několika fázemi:

 • Progresivní. Oblasti padlých vlasů se rozšiřují. Objeví se nová místa. Žárovky ztrácejí svou sílu. Vlasy se snadno vytahují jen tím, že je táhnou. Mohlo by dojít k mírnému svědění na pokožce hlavy.
 • Stacionární Nové kapsy plešatosti se neobjevují. Kůže v oblastech alopecie se zastaví, zpomaluje, zbledne, je hladké. Po zpevnění je těžké je vytáhnout.
 • Regresivní. Střediska plešatosti postupně rostou s novými hubenými vlasy bez pigmentu. V budoucnu dochází ke zesílení a pigmentaci, pokud existují příznivé podmínky. Může se však objevit zhoršení onemocnění, pak nastane přechod na první stupeň.

Ohnisková plešatost a účinná léčba

Hnízdní alopecie mohou být určeny vnějšími znaky, které jsou pro tuto patologii velmi charakteristické. U žen jsou nejvýraznější.

Lékař používá další diagnostické metody, které mu pomáhají zjistit, proč se objevila plešatost. Při použití dermatoskopu je možné podrobně zkoumat žárovky, kůži hlavy, abychom zjistili jejich stav. Ujistěte se, že jste studovali nátěr na přítomnost houbových infekcí v těle. Přestože se předpokládá, že taková infekce zřídka způsobuje alopecii, není nutné tuto možnost vyloučit.

Ohnisková plešatost je příznakem některých poruch, takže lékař předepisuje jednotlivé laboratorní testy, aby identifikoval patologické stavy. Mohou to být biochemické testy pro definici infekce, endokrinních změn, nedostatků vitaminů a dalších chorob.

Principy léčby onemocnění

Chcete-li se zbavit alopecie areata vyžaduje integrovaný přístup. S tím bude účinek na příznaky, příčiny onemocnění. Lékaři obvykle nedávají záruku úspěšnosti léčby, protože příliš mnoho faktorů ovlivňuje proces obnovy krytu.

Principy léčby ohniskové plešatosti zahrnují:

 • vedení psychoterapie pro obnovení stabilního emočního zázemí;
 • použití mastí na bázi hormonů ke zpomalení procesů autoimunitního poškození;
 • účinky na postižené oblasti pro lokální podráždění za účelem zvýšení mikrocirkulace;
 • povinné zlepšení trávicího systému.

Standardní průběh léčby trvá 2 měsíce. Při správné léčbě zmizí oblast plešatosti po 6 měsících. Tolik času je nutné, aby vlasy rostly zpátky.

Předpověď

Konečné odstranění ohniskové alopecie závisí na příčinách jejího výskytu. Pokud dojde ke ztrátě vlasů kvůli poškození kůže houbami nebo beriberi, obnovení je dokončeno. Je obtížné bojovat proti patologii, pokud je způsobena dědičným faktorem nebo stresem.

Alopecia areata neovlivňuje dlouhověkost, výkonnost u jiných chronických onemocnění. Má však vážný psychologický dopad, někteří vedou uzavřený životní styl, který zhoršuje depresi, což vede k nárůstu problému.

Prostředky vnější léčby

Pokud je zaměření alopecie na hlavu jediné, její průměr není větší než 3 cm, stačí ji sledovat po dobu 3 měsíců. Během této doby může překročit. Pokud k tomu nedojde, musíte zahájit léčbu.

Odstranění tohoto onemocnění by se mělo provádět společně s lékařem. Pouze odborník zvolí správné léky, zajistí komplikace, zohlední kontraindikace. Samoléčení může situaci komplikovat.

Glukokortikosteroidy se aplikují lokálně ve formě mastí a krémů. V závažných případech se místo léze injektuje těmito hormonálními látkami. Například roztok Minoxidil se vtírá do kůže. Nevýhodou metody je křehkost, funguje pouze na malých plochách. Není vhodný pro celkovou plešatost.

Dalším prostředkem vnějšího použití je kyselina nikotinová. Je to dobrý antispasmodik, pomáhá obnovit průtok krve v postižené oblasti. Ampulka je otevřena, obsah se vkládá denně do oblasti vypadávání vlasů. Z lidových prostředků - použití mořské soli. Masáž s velkými krystaly také přispěje k toku krve do alopecie, což pomůže obnovit pokryv.

Obecné zacházení

S integrovaným přístupem k léčbě se musíte zbavit hlavního problému, jehož příznakem může být plešatost. Imunomodulátory, činidla k zásobování krví, vitamínové přípravky jsou používány. Za přítomnosti infekce je eliminována individuální terapií.

Pro zlepšení výživy vlasů použijte Actovegin, Solcoseryl. Nootropní činidla se používají k zmírnění cévních křečí. Často předepisuje Piracetam, Nootropil. Je důležité odstranit depresivní stav, který je často pozorován u pacientů s touto patologií. Applied Novopassit, Persen.

Masáž a fyzioterapie

Existují další způsoby, jak pomoci s ohniskovou plešatostí. Dobře pomozte pravidelné masáži hlavy. Měla by být provedena kvalifikovaným odborníkem. Postup by měl být prováděn v kanceláři lékaře na zvláštním stole. Masáž trvá asi 30 minut. Tam je dopad na místo alopecie, krku a ramen.

Ohniskovou plešatost s fyzioterapií je účinně léčena. Je třeba si uvědomit kontraindikace takových postupů - onkologické a infekční nemoci, přítomnost kardiostimulátoru, těhotenství.

Fyzioterapeutické metody:

 • Elektroforéza - založená na působení proudu. Na lýtkové ploše se nachází lék (kyselina nikotinová), která díky proudu proniká hluboko do kůže. Plavidla se rozšiřují, místní krevní oběh se zlepšuje.
 • Galvanizace - pod vlivem proudění ohřívá pokožku hlavy. Zlepšují se reakce výměny, stabilizuje se průtok krve.
 • Darsonvalization - používá se přístroj Darsonval. Pomocí speciální trysky se provádí masáž zóny plešatosti po dobu 10 minut. Stimulace přívodu krve a růstu žárovek.

Pro veškerou fyzioterapii stačí 10 až 15krát, aby se ukázaly pozitivní výsledky.

Chirurgická léčba

Poslední stupeň ohniskové plešatosti není léčena léky. Zůstává chirurgická léčba - transplantace vlasů. To také nelze považovat za univerzální lék, protože exacerbace patologie může vést ke ztrátě transplantovaných vlasů.

Je třeba stanovit příčinu hnízdní alopecie, odstranit ji. S genetickou predispozicí neexistují žádné způsoby řešení tohoto problému. Můžete jen odložit ztrátu vlasů. Proto se musíte naučit, jak se vypořádat se stresem, vyjít z vítězství z depresivních států.

Alopecia areata - neškodná ztráta vlasů nebo alarmující signál

Alopecia areata patří do skupiny získaných onemocnění vlasů autoimunního původu. Onemocnění se vyznačuje ztrátou vlasů bez známky zánětu, zjizvení a atrofie kůže.

Velmi často dochází k psychickým problémům a komplexům u pacientů. Tato nemoc se také často vyskytuje u dětí nebo mladých lidí.

Ohnisková alopecia označuje případy porušení v těle jako celku a naznačuje možné problémy s imunitou nebo endokrinní povahou.

Na adrese estet-portal.com si přečtěte o příčinách, klasifikaci a stadiích ohniskové alopécie, stejně jako o diferenciální diagnostice patologie s jinými nemocemi.

Etiopatogeneze: příčiny a spouštěcí faktory alopecie areata

Etiologie a patogeneze alopecie areata nejsou plně pochopeny. Předpokládá se, že základem onemocnění jsou autoimunitní mechanismy. To dokládá přítomnost anomálních struktur hlavního histokompatibilního komplexu na vlasových folikulích.

Sledujte nás na Facebooku

Spouštěcí faktory pro vývoj onemocnění zahrnují neurotrofické a endokrinní poruchy, zejména v hypofyzárně-adrenálním systému. Zhoršená dědičnost, stálý stres, chronická a akutní intoxikace, trauma, důsledky chirurgických intervencí nebo přítomnost ohniskové infekce mohou také vyvolat ohniskovou alopecii.

Alopecia areata: klinické formy a povaha onemocnění

Ohnisková alopécia může mít jiný vzhled: od malých oblastí pokožky hlavy po zničení celého povrchu.

Existují takové klinické formy alopecie areata:

• ohnisko (přítomnost jediného nebo více izolovaných ložisek plešatosti se zaoblenými obrysy na pokožce hlavy);

• Mezisoučet (porážka více než 50% plochy hlavy);

• celkový (postihuje celou pokožku hlavy);

• univerzální (žádné vlasy po celém těle);

• pásková (poškození vlasů je určeno okrajovou zónou v chrámech a occiputu).

Ohnisková alopecia je náchylná k sebe-hojivé nebo spontánní remise. Někdy však onemocnění získává chronickou rekurentní povahu. Prognóza závisí na prevalenci procesu a stáří pacienta.

Hlavní příznaky a stadia klinického průběhu ohniskové alopecie

Alopecia areata má charakteristický klinický obraz: vzhled "žlutých skvrn" v lézi, stejně jako vlasy ve formě "vykřičníku".

Obvykle se vlasová kůra účastní patologického procesu, ovšem mohou být ovlivněny také vousy mužů, obočí, vlasy na těle nebo končetinách.

Hnízdní alopecie jsou charakterizovány kulovitými nebo oválnými tvary vlasů s nezměněnými folikulárními přístroji.

V závislosti na aktivitě patologického procesu existují tři stadia v klinickém průběhu ohniskové alopecie:

1. progresivní - existuje libovolná ztráta vlasů a přítomnost "volných" chlupů na okraji plešatosti;

2. stacionární - neexistuje jasně definovaná zóna volných vlasů;

3. regrese - v ohniscích růstu vlasů alopecie se pozoruje především v oblasti vellus.

Také ohnivá alopecie může být doprovázena poškozením nehtových destiček. Existují takové léze, jako jsou bodové prohloubení, onihorexie, podélné pruhy a zvlněný vzhled nehtů.

Nemoci postihující vlasy: jak se lišit od alopecie areata

Diferenciální diagnostika alopecie areata by měla být prováděna se sekundárním syfilisem: v tomto případě je třeba hledat jiné známky syfilisů a provádět sérologickou studii.

Alopecia areata může připomínat lupus erythematosus: k vyloučení autoimunitního onemocnění jsou prováděny laboratorní testy pro identifikaci antinukleárních protilátek.

Trichofytia pokožky hlavy je charakterizována přítomností zánětu a "konopí" - vlasy se rozpadají v úrovni 2-3 mm od povrchu pokožky.

Často mohou být alopecie areata zaměňovány s androgenní alopecie, která je charakterizována progresivním ztenčením a difúzní ztrátou vlasů.

Androgenní alopecie jsou doprovázeny příznaky hirsutismu a akné, stejně jako zvýšený růst vlasů v telogenním stadiu, jak je určeno trikrogramem.

V případě trichotillomania jsou aloptické kapsy asymetrický tvar a často se nacházejí v oblasti koruny, chrámů, obočí nebo řas a rozbité chloupky jsou na různých úrovních.

Příčiny a léčba ohniskové (gestační) alopecie

Kosmetické vady vždy přinášejí spoustu potíží, zvláště ženám. Alopecia areata je jedním z nich. Chronické onemocnění není ohrožením celkového zdravotního stavu nebo smrtícím, ale může vést k těžkým depresím se zhoršeným duševním stavem. Poškození folikulů je způsobeno autoimunitními poruchami, které se obvykle vyskytují ve věku od 15 do 30 let. Polovina pacientů se zotaví za jeden rok. Současně mnoho lidí zaznamenává opakované epizody onemocnění, které se objeví později. Ohnisková alopecia je obvykle pozorována u lidí s přirozeně tmavými vlasy.

Příčiny onemocnění

Faktory vyvolávající onemocnění jsou:

 • Dědičná predispozice Často dochází k ohniskové alopecii u blízkých příbuzných.
 • Hormonální poruchy. Zhoršená funkce kůry nadledvin, hypotalamu, hypofýzy, štítné žlázy.
 • Výskyt infekčních lézí ve formě tonzilitidy, rinosinusitidy, kazu.
 • Přesunutý stres.
 • Pro výskyt alopecie areata mohou být příčinou narušení činnosti autonomního nervového systému, což způsobuje spazmus arteriol, prekapilár, což vede ke zvýšení viskozity krve.

Průzkum nám umožňuje určit skutečné příčiny onemocnění, projev symptomů se liší mezi různými lidmi a závisí na stavu lidského zdraví.

Klinické formy

Ve většině případů se na pokožce hlavy objevuje ohnisková alopecie. Existuje několik forem onemocnění, které se liší stupněm jejího projevu:

 • Místní Ztráta vlasů je kulatá nebo oválná.
 • Stuha Zranění připomíná stuhu, která se táhne od chrámu k zadní části hlavy.
 • Mezisoučet. Multifokální stránky se spojí a tvoří větší.
 • Celkem. Jedná se o úplnou nepřítomnost vlasů na hlavě, včetně obočí a řas.
 • Univerzální. Forma onemocnění, kdy symptomy jsou pozorovány po mnoho let. Staré ohnisky jsou nahrazeny novými, pravidelně dochází k zhoršení. Je charakterizována absencí vlasů po celém těle. Vyskytuje se v malém počtu případů - ne více než 7%.
 • Hnízdní alopecie. Je považována za nejtěžší formu onemocnění. Ohnisková ztráta vlasů je doprovázena poškozením nehtů.

V případě maligního průběhu onemocnění je možné přenést jednu klinickou podobu na druhou. Místa, kde je plešatost, nevyvolávají nepohodlí ve formě zánětu, svědění. Někteří pacienti mají v postižené oblasti mírné brnění.

Výskyt alopecie u žen

Hnízdící plešatost mezi spravedlivým pohlavím je méně častá než u mužů, což způsobuje vážné psychické nepohodlí. Vzhled jedné holé pleti může být pokryta vlasy, změna účesu, ale je mnohem obtížnější skrýt nemoc v případě početných lézí. Zklidňuje skutečnost, že alopecie areata je léčitelná, někdy dokonce může dokonce zmizet sama. Příčinou onemocnění je často poškození vlasů v důsledku permu, používání curlingu, vysoušeče vlasů, žehlení, které porušuje strukturu vlasů.

Výskyt alopecie u mužů

První příznaky se projevují ve formě malé plešatiny na koruně. Postupně se jeho hranice rozšiřují a místo se zvětšuje. Alopecia areata může ovlivňovat bradu, líce, což způsobuje trsy-podobný vzhled rostoucí vousy. Onemocnění postihuje lidi jakéhokoli věku, často dospívající. U dětí je hlavním příznakem porézní kůže. Na okraji postižené oblasti dochází k růstu slabých a tenkých vlasů.

Stádo nemoci

Alopecia areata se vyskytuje ve třech stupních, v závislosti na závažnosti příznaků:

 • Progresivní fáze. Na kůži se tvoří hyperemické oblasti s místy plešatých míst. Pacient si stěžuje na brnění v postižené oblasti, pocit pálení. Padlé vlasy lze nalézt všude. Plocha krbu je malá - až do 1 cm. Vlasy se snadno rozbijí a při vytažení se snadno odstraní.
 • Stacionární stádium. Na místě poranění se vyskytují nepatrné známky zánětu, kůže je bledá.
 • Stupeň regrese. Postupně se obnovuje růst vlasů. Proces začíná vzhledu světla děla, pak zhrubnutí a pigmentace chloupků se koná, získávat silný a zdravý vzhled.

Na nehtových deskách, které jsou postiženy ohniskovou alopecí, se podél okraje nehtu vytvoří podélný řez, dírky, vlnitý vzor.

Základní principy léčby

Než začnete zbavovat nepříjemných příznaků, musíte zjistit příčiny onemocnění. Aby věděl, jak léčit fokální alopecii u konkrétního pacienta, tricholog musí provést důkladnou prohlídku. Výběr terapeutických metod se provádí s přihlédnutím k individuálním charakteristikám pacienta. Pokud je hnízdní alopecie způsobena narušením činnosti vnitřních orgánů, bude vyžadována odpovídající lékařská péče.

Léčba ohniskové plešatosti zahrnuje několik složek: poskytování psychologické pomoci, individuální výběr efektivních metod, vysvětlení pacientovi příčiny onemocnění, její dlouhé období, možnost samoléčebného účinku.

Před léčbou ohniskové alopecie je nutné podstoupit vyšetření včetně návštěvy několika specialistů - endokrinologa, otolaryngologa a žen - gynekologa. Přiřazen k krevní zkoušce pro identifikaci hormonů, množství železa, přítomnost Toxoplasmy.

Léčba se provádí různými způsoby: pomocí léčiv určených pro vnitřní i vnější použití; fyzioterapeutických postupů. V extrémním případě, kdy tyto metody nepřinášejí pozitivní výsledek, se provádí transplantace vlasů.

Stává se, že pokud se léčba ohniskové alopecie zastaví, bude se opakovat ve formě přírodních příznaků.

Lékařská terapie

V závislosti na příčinách alopecie alopécie jsou předepsány léky. S pomocí léků je možné opravit stávající poruchy v těle, léčit souběžné nemoci. Pro interní použití se doporučují vitamín-minerální komplexy s vysokým obsahem železa, antioxidanty, kortikosteroidy, imunosupresiva. Při detekci ohnisek infekce se používají protizánětlivé léky.

Zlepšení mikrocirkulace pomáhá Troxevasin, Trental. Potravinářské tkáně poskytují Actovegin, Solkoseril. Lék Phenibut má mnohostranný účinek. Kromě antioxidačních a sedativních vlastností má schopnost zabránit přilnutí krevních prvků.

Léčba ohniskové alopecie není kompletní bez použití prostředků pro vnější použití. Patří sem všechny druhy masti, krémy a pleťové vody. Hlavní účinnou látkou ve složení těchto léčiv jsou: heparin, který může snížit pravděpodobnost vzniku trombu; verapamil, který zabraňuje regeneraci keratinocytů v důsledku zablokování vápnikových tubulů v buňkách. Zlepšit mikrocirkulaci předepsaných léků, mezi něž patří bodyaga, česneková šťáva, cibule, kortikální olej. Účinný efekt je způsoben aplikací 20% roztoku terpentinu smíšeného s ricinovým olejem, 10% tinktury na bázi červeného pepře.

Fyzioterapie

V případě alopecie areata se léčba provádí pomocí fyzioterapeutických postupů. Iontophoresa, terapie mikrokroukem, vystavení laserovým paprskům s nízkou intenzitou, ultrafialové záření, ozonová terapie jsou populární.

Doporučení specialistů

Léčba alopecie je poměrně dlouhý proces a může být účinná pouze při provádění komplexu terapeutických opatření. Ve vzácných situacích zmizí sama. Stejně důležitá je správná výživa. Tělo potřebuje živiny, které zajistí zdraví vlasů - kyselina listová, železo, vitamíny.

Vzhledem k tomu, že stres může být provokujícím faktorem, při kterém dochází k oční alopecii, je nutné vyhnout se situacím, které je způsobují. Doporučuje se sportovní vyžití, aktivní rekreaci. Pomáhá obnovit užívání sedativ, vody, akupunktury. V lidové medicíně existuje řada receptů na přípravu léčivých mastí, tinktury, které mohou poskytnout výživu folikulům, zvýšený růst vlasů.

V případech, kdy jsou známy příčiny a léčba probíhá komplexně, jsou zohledněny všechny doporučení a doporučení lékaře, je zajištěno využití. Pokud alopecie areata nezmizí a pozitivní účinek přijatých opatření není dlouhou dobu pozorován, vždy existuje možnost jít na kliniku zabývající se transplantací vlasů. Postup trvá hodně času, je mezi drahými, ale přináší vynikající výsledky. Vlasové folikuly jsou transplantovány ze zdravého místa do léze. Nemohou létat, dobře kořenit a po chvíli nejsou stopy holých míst.

Alopecie Alopecie: příčiny a rysy léčby

Část světové populace je vystavena nadměrné ztrátě vlasů, a to není kosmetická vada, ale skutečná nemoc nazývaná alopécia. Existuje několik druhů této nemoci, které jsou doprovázeny různými stupni plešatosti. Každý typ alopécie má své vlastní důvody pro vývoj, je určen specifickými příznaky, jejichž individuální léčba bude zaměřena na vyloučení.

Alopecie alopecie je onemocnění charakterizované výskytem ložisek plešatosti na hlavě

Chov alopecie

Když se příčina ztráty pramenů stává chorobou žárovky, říkají o alopecii areata. Ovlivňuje některé části kůže a vykazuje kruhovou plešatost. Toto selektivní umístění plešatých druhů dal jiný název pro nemoc - alopecie focální.

Ve většině případů se jedná o malý, o velikosti mince, na hlavě zapadá. Někdy však lze pozorovat rozšířenou distribuci kruhové alopecie (další synonymum pro název nemoci), kdy člověk ztratí spoustu pramenů. Ve vzácných případech jsou další části těla postižené plešatostí.

Kruhové zlepšení vlasů a nedostatek nebo nedostatek růstu nových vlasů se nazývá plešatost

Neexistuje žádný pohlaví u této nemoci - jsou postiženi jak muži, tak ženy. Neexistuje ani věková hranice, takže se taková alopecie může projevit iu mladých lidí, a to i u dětí. Zvláště pokud existuje podobná genetická predispozice v rodině.

Příčiny onemocnění

Skutečné důvody pro ohniskovou plešatost vědy nejsou přesně stanoveny, ale zde je řada faktorů, které mohou vyvolat vývoj:

 • Alopecie se může objevit na pozadí chronických nebo akutních infekcí, které výrazně oslabují tělo;
 • mohou být postižena i některá fyzická zranění (zejména hlava);
 • psycho-emocionální stav má velký význam - hnízdní alopecie se mohou vyvíjet kvůli stresu.

Stres jako faktor v plešatosti

Pokud vykopnete hlouběji, pak je to lidská genetika. Mít dedičnou predispozici, tělo pod vlivem viru začne neadekvátně reagovat na situaci, projevující plešatost.

Podstatou samotné nemoci je autoimunitní projev, kdy systém mylně začne ovlivňovat části svého těla (v tomto případě folikuly) a považuje je za "cizince".

Ohnisková alopecia u žen

Je problematické, když se na ženách objevují plešaté skvrny - holohlavé skvrny jsou výrazně zarážející. Proto je morální aspekt přidán k kosmetické poruše, která činí ženu velmi nervózní.

Zpočátku focální alopecie u žen (stejně jako u mužů) nezpůsobí žádné subjektivní pocity. Jen v některých částech hlavy jsou malé počátky plešatosti. Hranice plešatců jsou jasně vymezené a mají téměř pravidelný kruhový (ohniskový) tvar.

Běžící forma plešatosti ženských vzorků může vést k atrofii nemocných folikulů.

Kůže v těchto oblastech není obzvláště náchylná ke změně - pokud není lehce hyperemická. Snadné shromažďování v záhybech, kůže někdy připomíná těsto. Ale ústa žárovek se dobře zachovaly.

Jakmile onemocnění začne postupovat, hraniční oblast plešatosti se změní v zónu "volných" vlasů - zde a tam budou budoucí epilační projevy.

Prvky začínají ztratit svůj vzhled:

 • kudrlinky se stávají jako vykřičníky;
 • konec pramenu je zesílen a rozdělen.

Jak se choroba bude chovat dále, není známa. U některých, dokonce i bez intenzivní léčby, se vše může vrátit k normálu - s úplnou obnovou funkcí vlasových folikulů v oblasti zaostření. V ostatních případech může fokální alopecie u žen pokračovat dále, projevující se v nových plešatých oblastech, které se nakonec spojují do velkého plešatého místa.

Určení zde může být hlavní důvody, které vedly k plešatosti.

Někdy může dojít k hnízdní alopecii bez viditelného vypouštění krbu. V každém případě zanedbatelná forma vede k atrofii nemocných folikulů. Nemoc z hlavy se může pohybovat do jiných částí těla - obočí, řasy, podpaží, puby. Téměř polovina pacientů má dystrofii nehtů.

Klasifikace nemoci

Pro toto onemocnění neexistuje jednotná forma. Alopecie sama se v pokročilém stádiu projevuje různými způsoby:

 • s mezisoučkou, ostrovy vlasů, které jsou stále schopné růst;

Mezomalární alopecie jsou formou plešatosti u mužů a žen

 • celkový je charakterizován úplnou nepřítomností pramenů;
 • když vlasy chybí po celém těle, je to již univerzální hnízdící alopecie a týká se maligních projevů.

Kromě klasifikace postižené oblasti může být alopécia rovněž klasifikována podle vzhledu:

 • když ophiázu, plešatost připomíná hada, když se plešaté skvrny táhnou od zadní části hlavy k chrámům a uším;
 • malé (bodové) ve styku s sebou, ochazh, tzv. pseudosyphilitic;
 • pokud ohnisko jednoduše odtrhne prameny - to je tvar střihu.

Po provedení diferenciální diagnostiky, který stanovil hlavní důvody a ovlivňující faktory, předepisuje tricholog komplexní léčbu.

Léčba alopecie

Jelikož alopecie areata a její příčiny nejsou plně pochopeny, všeobecná terapie sto procentního účinku nemusí dát. Každý pacient potřebuje individuální přístup a důkladnou prohlídku. Pouze s přesně definovanými faktory a formami ohniskové alopecie se může provést léčba.

Neexistují žádné specifické léky vyvinuté pro léčbu hnízdní alopecie. Ale můžete použít drogy určené pro jiné typy plešatosti a kosmetické výrobky.

Léčba alopécie trvá poměrně dlouhou dobu.

Komplexní léčba by měla zahrnovat následující aspekty:

 • pokud se nemoci staly stimulačním činidlem alopécie, musí být odstraněn vliv těchto onemocnění;
 • psychoterapeutická léčba pomůže vyrovnat se s účinky stresu;
 • patogenetická léčba, která pomůže ladit imunitní systém;
 • vnější expozice je ovlivněna lézemi steroidních hormonů, alergenů, dráždivých látek, léčiv, které stimulují růst pramenů a mají také fotosenzitizující účinek;
 • Dobrý asistent v této léčbě je tradiční medicína.

Komplexní dlouhodobá léčba může přinést dobré výsledky při obnovení pramenů, ale musíte být připraveni na to, že žádná léčba ohniskové alopécie nezaručuje její opakované projevy.

Terapeutické léky

Nejčastěji se plešatosti léčí léky popsanými níže, které mají silný účinek na vlasové folikuly a imunitní systém těla:

 1. Kortikosteroidy ovlivňují imunitní systém, snižují zánět a bolesti. Můžete je použít třemi různými způsoby: perorálně užívané pilulky, injekce a tření.
 • současně je mezi imuno-posilujícími léky cyklosporin a sulfasalazin dobrý;
 • Pro vtírání do pokožky můžete použít masti, krémy nebo lotiony obsahující Minoxidil, skvarovou kyselinu a anthralin.
 1. Doporučuje se také fotochemoterapie, kde se Psoralen považuje za hlavní složku léčby. Tento léčivý přípravek lze užívat orálně nebo vtlačit do postižené oblasti, která musí být vystavena působení ultrafialového záření.

Fototerapie je jedním ze způsobů léčby alopecie areata.

 1. Alternativní léčby zahrnují aromaterapii, akupunkturu, požití zinku a primrose olej, stejně jako vitamínové doplňky a čínské byliny. Ale to vše je individuální a ne vždy účinné.

Preventivní opatření

Vzhledem k tomu, že hlavní příčiny vývoje alopécie jsou genetická predispozice a autoimunitní onemocnění, není třeba doufat, že by měla být konečná léčba. Proto bude třeba přijmout řadu opatření, která zastaví vývoj onemocnění a zabrání následným relapsům:

 1. Musíte se chránit před neustálým vlivem ultrafialových paprsků. Proto venku doporučujeme použít opalovací krém (dokonce i na pokožku na hlavě).

Jedním z preventivních opatření - ochrana před UV zářením.

 1. Pokud plešatina zachytila ​​řasy nebo obočí, je nutné nosit široké brýle s tmavými brýlemi.
 2. Folikuly musí být chráněny před škodlivými účinky přírodních faktorů. V létě byste měli nosit šály, čepice, panamy, klobouky. V zimě by měly být vlasy udržovány v horkém stavu, aniž by byly slabé folikuly zmrazené.
 3. Chcete-li zabránit vzniku virových infekcí, při opuštění by měl byt použitý pro nosní masti s antibiotickým účinkem.

Ženy, které se stydí za projevy alopecie, doporučují nosit paruky nebo příčesky u lidí (v závislosti na stupni poškození). Chybějící obočí může být maskované kosmetickou tužkou. Malé holé skvrny mohou být ošetřeny barevným postřikem pro prameny - takže budou méně viditelné. To vše umožní ženě, aby se cítila pohodlněji v podivném prostředí.

Video o plešatosti

Jaká je povaha onemocnění - hnízdní alopecie a způsoby léčby pro její léčbu, lze nalézt ve videu níže.

Navzdory skutečnosti, že ohnisková alopecia je onemocnění, není nakažlivá a nedává člověku právo se cítit vadný. Proto hnízdí plešatost by neměla ovlivňovat přirozený život: rodinu, práci, vztahy s přáteli. Správně zvolená léčba by měla vést k eliminaci příčin nemoci a návratu k normálnímu životnímu stylu.

Alopecie Alopecie: příčiny a léčba

Alopecia areata je onemocnění mladých lidí a dětí, bez ohledu na jejich pohlaví (i když preferuje brunetky). Plešovité skvrny selektivně ovlivňují chlupaté oblasti těla ohnisky ("hnízda") se zaobleným tvarem.

Stádia nemoci

Tři stadia onemocnění:

 1. Všechno začíná aktivními příznaky: otoky a zarudnutí kůže v epicentru zaměřování. Na jeho okraji se objevuje pocit brnění a mírné pocity hoření. Velmi rychle, zóna alopecie dosahuje 1 cm v průměru. Při zkoumání postižené oblasti je zřetelně vidět konopí z rozbitých vlasů. Stejné prameny, které jsou stále zachovány v krbu, jsou volné a snadno se odstraní.
 2. Další stupeň alopecie je stacionární, tj. oheň přestal růst. Kůže se bledě zbarvila a podél hranic mezi "hnízdami" nejsou žádné choré prameny.
 3. V regresní fázi dochází k obrácení procesu alopecie, ve fokusu můžete pozorovat vzhled nových vlasů. Některé z nich připomínají barvu bezbarvé, některé mají tmavou pigmentaci.

Povaha hnízdění alopecie není plně odhalena vědci. Není jasné, proč je ohnisko nejprve prudce tvořeno, pak přestane růst a několik měsíců (nebo dokonce let) je v rovnovážném stavu. Pak sama o sobě vyrůstá z nových vlasů.

Chování nemoci není zcela předvídatelné, hnízdí plešatost se může projevovat různými způsoby. U mužů jsou okamžitě zřejmé všechny znaky selektivní plešatosti. Zatímco alopecie areata u žen nelze okamžitě zjistit. Někteří mohou žít několik let, aniž by věnovali velkou pozornost nepříjemným pocitům, které doprovázejí progresivní fázi alopecie. Vše závisí na formě onemocnění.

Ženské hnízdní alopecie při vyšetření lékařem tricholožky.

Formy alopecie areata

 • Když se vyskytuje proces pádu vláken na hlavě, mluví o difúzní formě alopecie. Ovlivňuje celý povrch vlasové části.
 • Lokální patologická alopécia se projevuje samostatnými kulatými ložisky s jasnými hranicemi.
 • Plešatost na okraji růstu vlasů je obličejový tvar. Někdy mohou být ovlivněny pouze chrámy a čelo nebo zadní část hlavy. Alopecie má v tomto případě podobu pásky.
 • V subtotální formě je ovlivněno 40% vlasové linie. Zde se malé místy místního typu začnou vzájemně sloučit a tvoří velké léze.
 • Gnezdnaya celková alopécia ovlivňuje celou pokožku hlavy, takže člověk plešatý. Prudce spadnout na jiné části těla.
 • Tam je také univerzální forma, když alopecie ložiska se projevují nejen na vlasové části hlavy - onemocnění postihuje obočí, řasy a vlasy těla. U mužů vidíte na bradě kapsy holých záplní. S touto formou alopecie může být regresivní fáze opět aktivní, ničit vznikající chmýří.
Formy alopecie: ohnisková, celková a lokální.

Tento druh plešatosti se vyznačuje různými formami, které se liší od stupně poškození a lokalizace. Univerzální alopecie v opakovaném postupu se mohou projevovat v jakékoliv jiné formě popsané výše a být lehké v přírodě, což komplikuje její léčbu. Každý z typů ohniskové alopecie může pokračovat snadno a pomalu a může začít ihned velmi agresivně. Ve druhém případě je postižena onemocnění a nehtová destička.

Jedna osoba může najednou projevit několik forem alopézy, nebo se jedna z nich postupně změní v druhou. Toto chování onemocnění způsobuje obtížné léčení.

Příčiny onemocnění

 • Chronická infekce dýchacích cest, akutní respirační onemocnění, zubní kaz, zánět vnitřních orgánů, které se vyvinuly v těle, pokud jsou ponechány neošetřené, vedou k vniknutí mikrobů do krevního řečiště. S tím se infekce šíří přes systém a dosáhne vlasových folikulů. Dotčené žárovky jsou vnímány imunitním systémem jako cizí těla a podstupují autoimunitní útok.
 • Pokud se v endokrinním systému vyskytne porucha, poškození štítné žlázy a kůry nadledvin. To se odráží v práci hypofýzy a hypotalamu. To vše vede k rozvoji ohniskové alopecie.
 • Nervový vegetativní systém může způsobit zhoršenou mikrocirkulaci krve, což je důvod, proč existují křeče arteriol a prekapilár. Viskozita v krvi se zvyšuje, což zpomaluje její proud. Žárovky, které nedostaly výživu, začnou trpět.
 • Křeče cév vedou ke stresu. Jsou příčinou selhání imunitního systému, který se náhle stává selektivně "slepým".

Jakákoliv alopecia alopecie má příčiny, které nejsou vždy snadné zvládnout, zejména proto, že onemocnění je patologická. Předpokládá se, že příčinou autoimunního syndromu. Všechny popsané faktory nemohly ovlivnit vývoj alopecie areata, pokud by tato osoba nebyla geneticky předisponována.

U většiny pacientů je vývoj alopecie spojen právě s dědičnou slabostí folikulů.

Léčba

Hnízdní alopecie by neměla být ignorována, v jakékoliv podobě a stupni se projevuje. Čím dříve začnete léčbu, tím jednodušší bude léčba onemocnění. U jediných menších lézí postačí restorativní terapie. Zahrnuje užívání jednotlivých vitaminů (A, B, C, E, PP) a doplňků železa. Lékař předepisuje komplex minerálů a vitamínů v kombinaci s aminokyselinami. Závažnější formy alopecie vyžadují radikální léčbu, která zahrnuje účinky léků a hardwaru.

Fyzioterapie

 • Začněte s lokálním účinkem na ohniskovou alopecii s kortikosteroidními hormony. Mohou to být masti nebo lotiony, které se aplikují na postižené oblasti. Pokud to stav pacienta dovoluje, je nutné aplikovat subkutánní injekcí kortikosteroidů pomocí injekcí. Léky jako "Diprostan" nebo "Triamcinolone Acetonide" dávají poměrně rychlý účinek.
 • V některých případech použijte topicky "Anthralin". Léčivo vyvolává vývoj kontaktní dermatitidy, čímž "odvádí pozornost" protilátek k sobě. Vzhledem k tomuto účinku činidla je aktivita autoimunního systému blokována.
 • V případech, kdy porážka alopecie dosahuje více než 30%, se používají imunomodulátory typu "Diamincyklopropenon". Je riskantní, že je bez lékařského dohledu používá, a proto předepisují drogu pouze v nemocnici.
 • Fototerapie pomáhá posílit účinek místních léků na alopéciu.
 • Vynikající výsledky lze dosáhnout pomocí kryoterapie, ošetření laserem, použitím přístroje Darsonval apod.

Léky

 • Za přítomnosti infekčních ložisek je předepisována léková terapie k jejich odstranění (v každém případě je to jejich vlastní).
 • Pro zlepšení mikrocirkulace pomůže vasodilatátory: "Kavinton", "Troxevasin", "Trental" atd.
 • Výživové tkáně vlasových oblastí poskytnou "Actovegin", "Solcoseryl".
 • Cévní křeče jsou odstraněny nootropními léky: "Nootropil", "Piracetam".
Výsledek léčby alopecie areata v příkladu před a po léčbě.

Video

Léčba jakékoli formy ohniskové alopecie by měla být prováděna lékařem a měla by mít individuální charakter. Neměla by být omezena na jednu léčbu nebo postup - terapie by měla být komplexní, zaměřená na potlačení autoimunního syndromu.

Alopecie Alopecie u žen a její léčba

Plešatost není jen mužský problém. U žen může dojít k alopecii nebo ohniskové alopecii. Tento jev vyžaduje včasnou a kvalifikovanou léčbu.

V ohrožení jsou dívky a ženy od 15 do 30 let. Léčba by měla být komplexní a měla by být zaměřena na odstranění příčiny, nikoli symptomů. Správně vybrané léky a postupy pomohou obnovit ztracené vlasy.

Klinický obraz

Alopecia areata u žen postihuje pouze část hlavy. Pro onemocnění tohoto typu je charakteristická tvorba plešatců kulatých a oválných. Kůže na svém místě nezmění barvu, nemá svědění a není pokryta vyrážkami. Často nepříjemné pocity v ohniscích zcela chybí.

Toto onemocnění je charakterizováno rychlou ztrátou vlasů na jednom místě. Pokud existuje několik ložisek alopecie, měli byste okamžitě vyhledat lékaře, abyste našli správnou léčbu.

Příčiny alopecie

Často se na pozadí autoimunitních onemocnění vyskytuje plešatost u žen. K rozvoji tohoto procesu mohou přispět následující faktory:

 • nedostatek vitamínů;
 • držení se stravy;
 • chemoterapie;
 • problémy v endokrinním systému;
 • častý stres.

Alopecia areata se může také objevit po porodu. To je způsobeno skutečností, že tělo ženy je hormonálně uspořádáno, takže nemusí mít dostatek živin.

Etiologie onemocnění je následující:

 • dědičnost;
 • trofické poruchy;
 • infekce;
 • autoimunitní procesy;
 • psychický stres.

Stádo nemoci

V závislosti na příznaku se rozlišují následující stadia vývoje onemocnění:

 1. Progresivní. V této fázi se objevuje edém na místě, kde se tvoří plešatost. Mohlo by dojít k mírné hyperémii a zánětu. Pacient může pocítit svědění, pálení nebo brnění. Vedle ohniska plešatosti začnou vlasy vypadávat ještě rychleji. Tento příznak je zvláště patrný při česání nebo jen při dotyku vlasů. Žárovky získají dystrofickou formu a to znamená patologický stav.
 2. Subakutní. Tato fáze se vyznačuje vzácným vývojem zánětů, které rychle procházejí a nahrazují se navzájem. Kůže na plešových oblastech se stává bledější.
 3. Regress V místech alopecie mohou vlasy růst, ale mají velmi jemnou strukturu. Zpočátku jsou lehké, ale s časem se pigmentují.

Alopecie Baldness Therapy

Existuje několik možností léčby. Jsou to:

 • užívání kortikosteroidů;
 • fyzioterapie;
 • užívání vitaminových komplexů;
 • použití střižných sprejů a lotionů;
 • používání domácí masky.

Použití kortikosteroidů

Takové hormonální léky se používají pouze v těžkých a pokročilých případech ohniskové alopecie. Léčiva se injekčně injektují subkutánně do hlavy. Tato hormonální terapie je zaměřena na zvýšení růstu vlasů. Účinek je patrný po 5 týdnech léčby.

Kortikosteroidy lze užívat pouze po konzultaci s odborníkem, protože tato skupina léčiv obsahuje velké množství kontraindikací. Pokud zvolíte špatný přípravek, můžete situaci zhoršit.

Topická léčba

Topické léky jsou dobrou alternativou k kortikosteroidům. Mezi tyto léky patří Anthralin a Minoxidil.

Minoxidil je prezentován ve formě roztoku pro místní použití. Lék má vazokonstrikční účinek a také podporuje růst latentních žárovek. Analogy tohoto léku jsou dovážené drogy Dualgen a Rogain.

Pro léčbu alopecie můžete použít také krém Atralin. Je to lokální imunomodulátor, který aktivuje a stimuluje růst vlasů.

Tricholožník by měl vybrat konkrétní léčebný a léčebný režim v závislosti na individuálním klinickém obrazu. Aby bylo dosaženo viditelných výsledků, musí některé léky užívat nejméně šest měsíců.

Fyzioterapie

Tato možnost léčby může být použita jako extra. Fyzioterapie zahrnuje následující postupy:

 • ozonoterapie;
 • Proudy Darsonville;
 • fonoforéza;
 • laserová terapie.

Všechny tyto postupy jsou zaměřeny na zvýšení účinnosti léků, protože zlepšují mikrocirkulaci a obnovují lokální metabolické procesy.

Příjem vitamínových komplexů

Alopecia areata není léčena vitamíny, ale jsou užívány jako doplňková terapie. Během vývoje takové nemoci nemá tělo dostatek vitamínů ze skupin A, B a D a může dojít k nedostatku zinku a bromu. Všechny tyto užitečné stopové prvky a vitamíny obsahují následující vitamínové komplexy:

Vitasharm obsahuje vitaminy ze skupiny A a B a je to tělo, které je potřebuje k obnovení vlasů. Komplex by měl být užíván po celý měsíc. Opakovaný průběh může být předepsán pouze lékařem. Kontraindikace k použití - výskyt onemocnění žlučníku nebo chronické pankreatitidy.

Fitoval se ukázal s nadměrnou ztrátou vlasů, stejně jako zpomaluje jejich růst. Kontraindikace jsou přítomnost patologických stavů ledvin. Terapeutický kurz Fitoval je od 2 do 3 měsíců.

Revalid v jeho složení obsahuje všechny součásti, které jsou potřebné k obnovení růstu vlasů. Používání tohoto léku by mělo být prováděno třikrát denně. Léčebný kurs by měl trvat od 8 do 12 týdnů. Pokud se plešatost vyskytla z hormonálních důvodů, pak je zakázáno užívat takovou drogu. Aplikujte tyto vitamíny pouze po konzultaci se specialistou.

Pantovigar lze předepsat jako léčbu, jestliže je alopécia způsobena negativním chemickým účinkem na vlasy. Léčba by měla trvat 3 až 5 měsíců. Léčba je často dobře tolerována.

Lidové metody

Můžete použít domácí masky, lotiony a infuze pro léčbu alopecie areata. Cibulový krém na brandy - nejoblíbenější nástroj. Chcete-li jej připravit, měli byste vzít 2 cibule a láhev vysoce kvalitního koňaku. Cibule by měla být oloupána a přeměněna na špenát a poté smíchána s alkoholem. Je nutné trvat na takovém nápravě po celý týden. Výsledná příprava by měla být aplikována na postižené oblasti a ponechána půl hodiny. Aplikujte pleťové mléko 2krát týdně.

Neméně efektivní je maska ​​cibule. Chcete-li vařit, nakrájejte cibuli důkladně a přidáme trochu krému. Výsledná kaše by měla být aplikována na plešatý prostor po dobu půl hodiny. Pokud je silný pocit pálení, maska ​​by měla být ihned vymyta.

Pro přípravu další masky cibule bude vyžadovat med. Tyto dva komponenty by měly být připojeny. Maska by měla být aplikována s masážními pohyby na postižené oblasti.

Chcete-li udělat masku na bázi medu, měli byste také vzít těžkou smetanou a mrkvovou šťávu. Všechny složky by měly být důkladně promíchány a výsledné složení musí být aplikováno po dobu jedné hodiny. Pro maximální účinek na hlavu je třeba nosit plastový kryt.

Pro léčbu alopecie lze také použít tinkturu. Pro jeho přípravu by měla trpět hořkou paprikou a vidličkou. Jedna láhev by měla mít sedm středních velikostí. Trvat na tom, že složení by mělo trvat dva týdny. Použijte tento přípravek opatrně a v malých množstvích. Před použitím by měla být tinktura míchána s malým množstvím lopuchu nebo olivového oleje.

Horní maska ​​bude také účinná. Aktivuje folikuly spících vlasů. Pro přípravu této masky se používá hořčičný prášek, med a rašelinový olej. Mějte 2 lžíce. l horolezci, který byl předtím zředěn vodou, a lžička lopuchového oleje. Ve výsledném složení je třeba přidat lžíci tekutého medu. Masku lze aplikovat jak na postižené, tak zdravé oblasti.

Alopecia isata u žen není věta. Tato patologie je léčitelná, co je nejdůležitější, neříkejte ji. První případ by měl být adresován tricholovi, který zvolí optimální průběh léčby. Pokud používáte domácí prostředky v boji proti této patologii, měl by být o tom varován lékař. Samotná léčba této nemoci se nedoporučuje, protože léčba by neměla být zaměřena na příznaky, ale na odstranění příčiny.

Pro Více Informací O Suché Vlasy