logo

Profesní poradenství: jaké jsou moderní formulace pro permed vlasy?

Perm umožňuje nejvíce odolné kudrlinky a kudrlinky, ale není nebezpečné pro stav vlasů.

Aby se minimalizovala rizika, je důležité vybrat pouze nejkvalitnější a nejspolehlivější formulace.

8. října 1908 Carl Ludwig Nessler splnil sen mnoha žen o kudrnaté vlasy.

Kadeřník nejprve vyrobil hardware perm. Dnes je kudrnatý méně významný než před mnoha lety.

Moderní kompozice pro střih vlasů

Všechny moderní přípravky určené pro perm vlasy musí splňovat několik důležitých požadavků:

 1. zajistit stabilní a dlouhodobé uchování kudrlin - nejméně tři měsíce.
 2. Neovlivňujte přirozené barvy vlasů.
 3. Obsahovat ve svém složení speciální látky určené k zajištění správného zvlhčování a namáčení pramenů.
 4. Mít mírný zápach parfému a nespouštět alergické reakce.
 5. Buďte snadno omyvatelné.

Čím vyšší je jeho hodnota, tím aktivnější má vliv na stav vlasové struktury a v důsledku toho je příznivější pro ničení keratinu.

V závislosti na složení a povaze nárazu na vlasy existují následující typy kompozic pro chemické vlasy:

 • alkalický trvalý;
 • kyselinově vyvážený trvalý;
 • měkké alkalické stálé;
 • gelové činidlo;
 • pěna trvalá

Každý z těchto typů se vyznačuje vlastními vlastnostmi, výhodami a nevýhodami.

Výhody a nevýhody každého typu léků

Alkalický stálý je klasická verze nástroje pro stálé kadeře jakéhokoli typu. Je založen na thioglykolové kyselině. V závislosti na obsahu amoniaku se pH těchto přípravků může měnit od 8,5 do 9,5.

Alkalické permanentky se používají pro výjimečně zdravé vlasy. Hlavní výhodou této kompozice je vytvoření elastických kudrlin, které neztratí svůj vzhled po dlouhou dobu.

Nicméně tyto léky mají několik významných nedostatků:

 1. drsný a nepříjemný zápach vyplývající z látek, jako je sirovodík a merkaptan.
 2. Agresivní účinek na strukturu vlasů - ztenčení a oslabení.

Kyselinově vyvážené permanentní látky jsou založeny na glycerylmonothioglykolátu. Začíná jednat pouze po smíchání s aktivátorem - v důsledku toho dochází k chemické reakci, při které se začíná uvolňovat značné množství tepla a směs se zahřívá až na 40 stupňů a v důsledku toho se výrazně zrychluje proces kroužkování kadeří.

Mezi hlavní výhody vyplývající z tohoto typu kompozice je třeba poznamenat:

 • úroveň pH, ​​co nejblíže k přirozené - od 5 do 7;
 • měkčí a jemnější akce než alkalické možnosti;
 • možnost použití pro oslabení, stejně jako často vystavena barvení vlasů;
 • získání krásného a trvalého výsledku.

Nedostatek kyselých vyvážených permanentů spočívá v pomalém působení, díky čemuž postup trvá dlouhou dobu.

Měkký alkalický roztok na bázi aminokyselin má následující výhody:

 1. nepřítomnost nepříjemného zápachu a poškození dýchacího systému;
 2. jemný a jemný účinek;
 3. nejpřirozenějším výsledkem.

Nevýhody tohoto typu zahrnují nízkou odolnost výsledku, stejně jako výskyt alergických reakcí za přítomnosti individuální nesnášenlivosti k těmto složkám.

Prostředky pro trvalé, které mají gelovitou strukturu, jsou široce používány v případech, kdy je nutné kroutit regrown kořeny.

Výhody tohoto typu kroucení zahrnují:

 • maximální snadnost použití - stačí vytlačit potřebné množství peněz z tuby a rovnoměrně jej rozložit na vlasy kartáčem.
 • Použijte hřeben namísto cívky, abyste vytvořili kadeře požadovaného tvaru.
 • Nedostatek agresivních složek ve složení.

Tento nástroj nemá žádné nevýhody.

Nejlepší způsoby léčby

Mnoho známých výrobců nabízí kvalitní výrobky pro perming, které lze úspěšně aplikovat jak v profesionálním kadeřnictví, tak doma. Zvažte, která z možností je nejvýhodnější.

  Neutrální vlnovec Exothermic Wave Perm od známého amerického výrobce Paul Mitchell patří do kategorie exotermických výrobků.

Je založen na derivátech aminokyselin, které nepoškozují strukturu vlasů.

Tento produkt je vhodný pro vlasy normálního typu, silné a zdravé. Vzhledem k absenci amoniaku mohou i vlastníci citlivých vlasů a kůže tuto neutrální léčbu použít. V důsledku použití se kudrlinky stávají lesklé a zachovávají si přirozené barvy. Italská společnost Nouvelle nabízí sérii pleťových modifikátorových emulzí pro perm vlasy různých typů - normální, tvrdé, poškozené a barvené.

Nouvelle činidla pro střih vlasů jsou charakterizovány jejich mírným účinkem na vlasy a snadnou aplikací, kterou je možné porovnávat s "biowave" vlivem složek kondicionérů.

Součástí dodávky je i neutralizátor. Použití těchto nástrojů poskytuje krásný a trvalý výsledek. Lotion Londawave S od německé značky Londa Professional se doporučuje majitelům barvených a zbarvených vlasů.

Nástroj pečlivě a efektivně pečuje o prameny. Komplex Aqua Care a přírodní přísady chrání chloupky po celé délce, ne ztěžují, ale vytvářejí je elastické, hedvábné a lesklé.

Jeho hlavním rysem je přítomnost betainu a formulace Lift-up, díky čemuž má okouzlující objem kudrlin až osm týdnů. Vynikající vlastnosti má italština Farmavita The Perm, určená pro dlouhodobé curlingy.

Výkonný nástroj pro permanentní perm, který vám umožní získat pružné kadeře, trvale zachovat tvar a objem vlasů, aniž byste poškodili strukturu vlasů.

Díky příjemné květinové vůni nemá tento nástroj nepříznivý vliv na strukturu kudrlin, ale naopak, činí je flexibilní a dává vitalitu. Vysoce kvalitní ruský lék Concept Bio Curl Former Style obsahuje cysteamin, který zajišťuje nejen pevnost kadeří, ale i pečlivou péči o ně.

Obsahuje komplex alantoinu a keratinu, který hydratuje vlasy, zmírňuje podráždění pokožky hlavy a obnovuje strukturu vlasů.

Účinek curlingu trvá po dobu 3-6 týdnů.

Škodlivou kyselinu thioglecol, kterou tento výrobek neobsahuje.

Při výběru nejlepší možnosti pro sebe, měli byste zvážit typ a vlastnosti vlasů.

Technická výkonnost perm.

Závěr

Moderní kompozice pro chemické permové vlasy mají jemné složení a nezničují jejich strukturu. V sortimentu mnoha výrobců jsou kvalitní kompozice, které každá dáma může používat i doma. Vyberte si nejlepší možnost a fascinujte s křupavými kudrlinami!

Bezpečné vlasy: odrůdy a nejoblíbenější značky

Veselé kudrlinky, okouzlující kudrlinky nebo romantické vlny nepatří do stylu. Naštěstí doby, kdy "chemie" působila nepříznivě na vlasy, zůstávala ve vzdálené minulosti a moderní trh kadeřnictví nabízí značný výběr bezpečného permu. Ale může některý z nich způsobit nejmenší poškození vlasů nebo je pro ně zcela bezpečný, to je popsáno v tomto článku. Dozvíte se také tajemství profesionálních mistrů a jejich tipy na téma perm.

Odrůdy

Curling je poměrně jednoduchý způsob, jak dosáhnout efektu zvlnění na rovné vlasy a udržet ji po dlouhou dobu. Existuje několik typů takového dlouhodobého stylu, které ovlivňují strukturu vlasů různými způsoby a umožňují vám dosáhnout různých vzhledů.

Kyselé

Tradiční slavná "chemie" - nejvíce odolná, těsná zvlnění bude poskytována hosteskám po dobu až šesti měsíců. Je pravda, že kudr se na drsném vzhledu a prameny vypadají nevýrazně.

Struktura vlasů se deformuje, křehká, suchá a nudná. Vnitřní vrstva chloupků je zcela zničena. Tento typ trvalého je nejagresivnější proti pokožce hlavy a pokožky hlavy.

S kyselinou thioglykolovou

Moderní alternativa k obvyklému chemickému permu, jako hlavnímu činidlu určujícímu zvlnění, používá výše uvedenou kyselinu. Prochází hluboko do vlasů, přičemž chrání svou šupinovitou strukturu.

Výsledkem je těsné přilnavost, která trvá asi měsíc.

Alkalické

Fixační prostředek zásaditého typu má méně než agresivní účinek na prameny a jeho použití umožňuje, aby kadeře vypadala pružněji a přirozeněji. Činidlo odhalí, kdy vlas pronikne do váhy, takže perm bude trvat od 1 do 3 měsíců, v závislosti na struktuře vlasů.

Neutrální

Tento typ mávání, který kombinuje kyselé a alkalické fixační látky vybrané v určitém poměru, získal obrovskou popularitu. Má prakticky bezpečný účinek na vlasy, je univerzální, protože se hodí pro všechny typy pramenů, fixuje kudrlinky po dobu 3-6 měsíců.

Je to důležité! Neutrální perm přispívá ke zlepšení kudrlin, zvlhčování a posilování.

Aminokyselina

Jeho chemické složení se blíží organické struktuře lidských vlasů. Dopad na vlákno je produkován činidlem obsahujícím aminokyseliny přírodního původu, které jsou obohaceny bílkovinami. Existuje další síla kudrlin a vypadají tak přirozeně, jak je to jen možné. Pravda, ne dlouho. Po třech týdnech se kudrlinky rozloučí s paní.

S hedvábnými bílkovinami

Variant výše popsaného mávání, když se jako bílkoviny používají alfa-aminokyseliny z hedvábí. Nejen, že nepoškodí vlasy, ale dokonce i naopak, má na nich léčivý a léčebný účinek. Krásný měkký přírodní zvlnění potěší svého majitele asi šest měsíců.

Jedinou nevýhodou tohoto typu trvalé - jeho vysoké náklady.

Biowave

Aktivní složkou je protein cysteamin hydrochlorid, syntetizovaný z vlny některých plemen ovcí. Při procesu kudlanky kudlanky získávají objem, krásný lesk a jejich poškozená struktura je obnovena. Biologicky odolná a zcela neškodná.

Carving

Skvělý způsob, jak vytvořit bazální hlasitost a obnovit svůj obraz měkkými přírodními kadeřemi. S touto metodou dlouhodobého stylu dochází k chemickému kontaktu pouze s povrchovou vrstvou vlasů, takže se jim nepoškodí a styl bude trvat až 8 týdnů.

Další informace o řezbářství naleznete na našich webových stránkách.

Perm pomáhá získat kudrlinky, které se liší vzhledem:

 • obzvláště velké křivolaké kadeře bez záhybů vám umožňují získat "americký" styl;
 • "Africký" perm odměňuje malé kudrlinky a úchvatný objem;
 • vertikální "chemie" pomůže dlouhé kudrlinky vypadat ještě chytřeji a "efekt mokrých vlasů" se s ním nejlépe dosáhne.

Nejbezpečnější perm

Při výběru nejvíce neškodné verze trvalého, je důležité dodržovat, na jaký typ vlasů vlasy patří a také vzít v úvahu jejich délku. Takže kyselé varianty "chemie" jsou vhodné pro oslabené prameny, alkalické sloučeniny jsou vhodné pro dlouhou porézní hřívu a neutrální pro tenké tenké prameny.

Biovody s bílkovinami, aminokyselinami a dalšími užitečnými složkami jsou vhodné pro všechny typy vlasů, obnovují strukturu každého vlasu a jsou řádově vyšší než jejich agresivní "kolegové".

Vezměte prosím na vědomí, že aminokyseliny, hedvábné kudrlinky, nemají škodlivý účinek na vlasy, ale spíše je nasycují, zvlhčují, vytvářejí zářící vzhled a vytvářejí trvalé kudrlinky po dobu až šesti měsíců.

Oblíbené značky

Hodnocení všeobecně uznávaných výrobců bezpečných výrobků pro chemické perm je následující:

Wella

Německá společnost zavedla uvolnění několika linek léků pro různé typy vlasů a pokožku hlavy. Mezi nevýhody patří peroxid vodíku, který je jejich součástí. Velký sortiment, kvalitní, cenově dostupné. Konečná sestava pro vlastní potřebu, která zahrnuje péči před curlingem, lotion for it a holder, stojí od 1300 rublů.

Bio estel

Prostředky jsou prezentovány pro 4 různé typy vlasů. Neobsahují amoniak, jsou obohaceny přírodními biopolymery, vitamínovými a olejovými komplexy. Náklady na Estel Professional Niagara perm set je přibližně 400 rublů.

Londawave

Složení léků zahrnuje různé užitečné přísady, výrobci slibují trvalý účinek. Fondy jsou však považovány za velmi agresivní. Fixátor pro texturu od výrobce lze zakoupit za cenu 800 rublů na 1000 ml.

Angelova kadeř

Chemické reagencie jsou umístěny společností jako bezpečné a léčebné. Jsou dokonce vhodné pro bělené a poškozené vlasy a mohou být také používány osobami s alergiemi. Chcete-li vytvořit romantické "andělské kudrlinky", vyrábí společnost dvoufázový jemný sérový sprej, který jemně a jemně vytváří kudrlinky. Jeho cena se pohybuje od 700 do 900 rublů.

Schwarzkopf

Profesionální výrobky společnosti jsou poptávané od mnoha zkušených řemeslníků. Pásky jsou strukturovány s bezpečnými složkami bez jakéhokoli poškození. "Chemie" firmy Schwarzkopf jsou dlouhotrvající odolné okouzlující kadeře. Soubor NS Glamour lze zakoupit za 600 rublů.

Iso neotexture

Vysoce kvalitní biopotraviny pro všechny typy vlasů. Trvalé kudrlinky zdůrazňují přirozenou krásu pramenů a kompozice textur ISO je posiluje a odměňuje zdravým leskem. Cena setů od 1300 rublů.

Mossa

Vlna je odolná, zvlněná, má dobrý bazální objem. Ale vlasy vyžadují další péči od stejného výrobce. Chcete-li provést jednoduchý a bezpečný způsob biologického oddělení, musíte si zakoupit sadu od italského výrobce za 1600-1800 rublů. Další informace o biologickém záři Mossa Green Light naleznete na našich webových stránkách.

Loreal

Společnost používá ve svých kompozicích pro chemické účely. perm ovocné kyseliny, které poskytují dlouhodobé výsledky, estetický vzhled a profesionální péči. Souprava pro vytvoření dlouhodobého stylu, tvořeného 3 činidly, stojí 1 800 rublů.

Několik tipů od profesionálů

Než budete trpět:

 • Je důležité otestovat citlivost pramenů a kůže;
 • změna barvy a permanentní nejsou kompatibilní; to je také nežádoucí provádět "chemii" a barvení s odolnými barvivy v jeden den;
 • pokud se má provádět účes a perm, pak by měl být chemický účinek poskytován jako první a mechanický - poté;
 • poslední šamponování by mělo být provedeno 3 dny před zahájením léčby;

Pozor! Bezprostředně před úpravou se doporučuje vypít šálek horkého čaje.

Trvalý je kontraindikován u těchto žen:

 • těhotné a kojící;
 • náchylné k alergickým reakcím;
 • trpí nebezpečnými chronickými nemocemi, zejména v období exacerbace;
 • barvení vlasů přírodními přírodními barvivy (henna nebo basma).

Je snadné se stát vlastníkem zdravých a krásných kudrlin, hlavním úkolem je najít proporcionální poměr činidel, které nejméně jemně ovlivňují strukturu vlasů. Zůstane to zlepšit dovednost další péče o kudrlinky a zdokonalit schopnost dát vlasům požadovaný vzhled.

Bezpečná chemie není sen, ale vypadat ženské a efektivní s pomocí je k dispozici každé ženě.

Nemůžete se rozhodnout pro možnost vlasů navíjení? V následujících článcích najdete mnoho užitečných tipů:

Užitečná videa

Technique perm a biowave vlasy.

Školení video lekce pro začátečníky.

Nástroje pro střih vlasů

Poté, co se rozhodli udělat perm, by ženy měly nejdříve konzultovat s mistrem a zjistit všechny podrobnosti o nadcházejícím postupu.

Velitel posoudí stav vlasů, dá doporučení ohledně předběžné péče o vlasy a poradí, který typ curlingu je vhodnější pro konkrétní typ vlasů. V závislosti na druhu budou výrobky aplikovány na vlasy, které maximálně ušetří vlasy. Moderní salonní průmysl nabízí spoustu možností pro jemné kudrlinky s použitím chemických nebo biologicky aktivních látek, které mohou dlouhodobě fixovat kadeře.

Acid perm je považován za nejagresivnější typ, ale trvá déle než ostatní - asi šest měsíců.

Pro takové perm použití chemikálií, na bázi kyseliny, pronikající do hloubky vlasů. Bohužel tento účinek neprochází bez stopy, protože struktura vlasů je zničena. Výsledkem kyselého permutu budou poškozené suché vlasy, které budou muset být ošetřeny po dlouhou dobu nebo úplně řezány. To je věřil, že kyselina perm je docela vhodný pro všechny typy vlasů, ale slabé nebo suché vlasy, bude úplně zničit.

Menší agresivní alkalická vlna se provádí za použití alkalických přípravků, které nepronikují do hloubky vlasů, a jejich struktura zůstává nerušena.

Ale kvůli skutečnosti, že šetrné prostředky jsou používány pro chemické perm, to je méně odolné a bude trvat asi tři měsíce. Tento typ mávání se nedoporučuje, pokud jsou vlasy tvrdé, protože se rozpadnou po třech nebo čtyřech týdnech. Univerzální perm, kterou mistři nazývají neutrální, se vyrábí pomocí alantoinu, který vlasy nezasychá, ale místo toho způsobuje, že kadeře jsou měkké a elastické. Kyselina - alkalická úroveň roztoku použitého při kroucení je neutrální, takže poškození vlasů je zcela vyloučeno. Tento typ mávání se doporučuje pro všechny typy vlasů, včetně slabých a bez života.

Aminokyselinová perm je také dobrá volba, protože její mistři ji doporučují jako nejlepší volbu pro vlasy.

Používá se pro curlingový roztok, který se skládá z bílkovin, a jsou lepší než jiné produkty, které se starají o vlasy, vyživují je a zabraňují usušení. Kudrlinky jsou měkké a vypadají přirozeně, na rozdíl od kyselinové chemie.

Následující typ bezpečnostního kroucení se provádí pomocí kyseliny thioglykolové.

Postup je založen na bezpečných prostředcích pro chemické permutáty, s neutrální kyselou základnou. Jedná se o jediný typ zvlnění, který je vhodný pro vlasy, které byly obarveny bezprostředně před zahájením procedury. Neutrální přípravky pH nepoškozují vlasy a nezbarvějí barvené vlasy. Během postupu se vlasy nezvětvují, protože droga nepronikne do struktury, což znamená, že vlasy nejsou poškozené a nezpůsobí změnu barvy. Nevýhodou thioglykolové vlny je její křehkost. Po pěti týdnech se rozvíjí a její vlasy budou znovu rovné. Pokud jsou vlasy těsné, pak tento typ kadeření nebude fungovat, protože kudrlinky se okamžitě vyvinou pod svou vlastní hmotností.

Ideální pro vlasy by bylo biovlákno, které jemně pečuje o vlasy bez poškození.

Tento proces využívá přírodní aktivní prostředky pro curling, které mají na vlasy terapeutický účinek. Použití chemikálií pro curlingové kudrlinky se postupně stává věcí minulosti a nahrazují se přírodní, šetrné přípravky, fixace kudrlin, aniž by došlo k poškození vlasů. Díky přírodním biologickým extraktům jsou kudrlinky měkké a trvají poměrně dlouhou dobu, asi čtyři měsíce, což opět závisí na vlastnostech vlasů.

Co je nejbezpečnější srst (60 fotek) - názory nejlepších stylistů

Kdo z nás při pohledu na šikmé kadeře hvězd nechtěl mít totéž? Ale velmi často po tom, co jsme chodili do kadeřnického domu, nemáme měkké, tekoucí vlny, ale úžasné trvalé a suché spálené vlasy. Co je nejbezpečnější chemické perm vlasy, ale ne podle reklamních slibů konkrétního salonu, ale podle profesionálních stylistů.

Přírodní měkké vlny - trend sezóny

Srovnávací charakteristiky nové generace chemické vlny

Ve fotografii - řezání v různých délkách

Všechny kompozice tradičního stálého jako aktivní účinné látky obsahují kyselinu nebo alkálie v různých poměrech, procento účinné látky se stanoví v závislosti na struktuře:

 1. Kyselina trvalá - vlasy po perm se stávají křehké a nudné, jejich struktura je poškozená. A to navzdory skutečnosti, že kyselina neporušuje ochrannou strukturu váhy, ale přeměňuje vnitřní vrstvu tak, že je ohebná. Kudrna je hrubá, u kořenů jsou kudrlinky bez života roztažené. Jeden plus - chladné kudrlinky po dobu šesti měsíců.

Je důležité. S tenkými a měkkými vlasy se takový stálý vůbec nedoporučuje.

 1. Alkalická stálost - na základě změny ochranného povlaku vlasů, kompozice odhaluje váhy a umožňuje vytvářet odolné zakřivení. Taková vlna trvá od jednoho a půl do tří měsíců. Špatné pro silné a těžké prameny - zvlnění trvá jen tři týdny.

Možné kudrlinky

 1. Neutrální - kombinace kyseliny a zásaditosti. Je vhodný pro všechny typy kadeří, ale instrukce doporučuje provést test, protože hodně závisí na jednotlivých charakteristikách pramenů.
 2. Aminokyselina - nový typ permanentní, založený na působení přírodních aminokyselin s přídavkem bílkovin. Účinek permutu na strukturu vlasů je minimální, protože se používají kompozice, které odpovídají organickým látkám lidského těla. Bohužel takový trvalý netrvá dlouho, maximálně tři týdny a vyžaduje velmi pečlivou péči. Curl se okamžitě vyrovná pod vlivem mnoha faktorů.

Světlá chemie pro krátké nitě a kudrliny střední délky

Rada Jeden z nejlepších v této sérii je volba "Silk Wave", která je ideální pro středně dlouhé a krátké vlasy.

 1. "Biohave" - ​​nejnovější vývoj v oblasti kosmetologie. Principem akce je protahování spojení mezi buňkami a vytvářením nových. Léčivou látkou je hydrochlorid cysteaminu. Je to bílkovina syntetizovaná z chlupů zvířat (ovce), která jemně mění a obnovuje strukturu vlasů, zvětšuje objem a nezhoršuje pokožku.

Je důležité. Diagnostika vlasů před permem, který nabízí mnoho salonů, pomůže najít perfektní kompozici, vhodnou pro váš typ kadeřnictví.

Výběr nejlepší kompozice pro permanentní hodnocení

Sofistikovaná lehká nedbalost

Jemné permové vlasy - to vše závisí na výběru složení činidel a stylistů. Pokusme se porovnat nejoblíbenější permety, které doporučují odborníci. Zjistili jsme také názory uživatelů podle recenzí za rok 2015.

 1. CURL IT - výrazně zvlněné kadeře. Mírná linie pro barvené a citlivé vlasy. Trvá až 12 týdnů.
 2. WAVE IT - EXTRA-CONDITIONING KIT - s výjimkou peroxidu, vyrovnaného složení olejů a ošetřovacích sér;
 3. Podpis - pro citlivou pokožku a oslabené kudrlinky;
 4. Proveďte Carnitin - pevnost (půl roku) a pohodě zvlnění. Vyvážený komplex vitamínů a minerálů.
 5. Titulky - jemná vlna a krásný zvuk. Ideální pro slabé a tenké prameny. Trvá krátce - jeden a půl měsíce.

Maximální péče a minimální poškození vnější a vnitřní konstrukce. Představují ji 4 komplexy pro různé typy vlasů.

Wavex - přírodní biopolymery, komplex oleje a vitamínů jsou součástí kompozice. Kompozice je alkalická.

V závislosti na struktuře vlasů trvá od jednoho a půl měsíce do tří.

Je docela možné vyrábět chemii se svými vlastními rukama, protože znáte strukturu vašich kudrlin.

Rada Je vlasy škodlivé?
Pokud je velitel profesionální a složení činidla je správné, pak ne.
Při každém nárazu se změní struktura vlasů, hlavním úkolem je zvolit složení účinných látek podle jednotlivých charakteristik vlasů.

Trvalé kudrnaté vlasy - správná péče o vlasy je důležitá

Nejbezpečnější možnost pro jakýkoli druh pramene.

Vyhodnocování výhod a nevýhod trvalosti, mnozí tvrdí, že je pro vlasy velmi škodlivé, jsou křehké, nudné a bez života. Tito lidé byli s mistrem jednoduše nešťastní, nebo chtěli ušetřit peníze tím, že si vybrali levnou kyselou verzi trvalého.

Chcete-li účes potěšit pomp a hravou vlnu, potřebujete správnou péči o vlasy po chemii.

V ideálním případě doporučuje stylista kosmetiku pro každodenní péči, ale můžete jen sledovat několik důležitých pravidel:

 • zcela vyloučit použití šamponu a opláchnout silikonem, protože vyrovnává váhy, ničí kroužek;
 • Srovnávací analýza vlasů perm různých délek ukazuje, že u unavených, oslabených pramenů je nutné zvolit kyselé sloučeniny. Pro hladké, tlusté a rovnoměrně lehké alkalické, pro tenkou a vzácně pevnou fixaci směsné kyselé báze. Bio perm se dobře udržuje na kadeřích jakéhokoli druhu, ale vyžaduje pečlivou každodenní péči s použitím speciálních kosmetických prostředků;

Možnosti perm

Je důležité. Sulfidy obsažené ve vzorci "bio" nedráždí pokožku hlavy, a proto se doporučují pro alergii a záněty citlivé pokožky.

 • Je nutné kudrlinky provést pouze se vzácným hřebenem, opustit štětcem a kartáčováním.

Rada Profesionální stylista musí vyprávět o denní péči, protože jeho vlastnosti závisí na použitém složení stálé.

Závěr

Trvalá nikdy nevyjde z módy, stejně jako ženské a elastické kudrlinky. Video uvedené v tomto článku vám řekne o nejnovějších zprávách v oblasti perm technologií. Na závěr by se nemělo stát, že by se vlasy neměly bojí poškozovat, je jen důležité najít profesionálního pána a sledovat kvalitu použitých činidel. Rádi zodpovíme otázky týkající se článku v komentářích.

Způsoby stárnutí vlasů a nejlepší kompozice pro jejich realizaci v salonu a doma

Chcete chodit s kudrlinky nebo lehkými kadeřemi, ale nechcete neustále trávit čas a energii na tom? Existuje způsob - perm. Dříve, ve dnech našich babiček, bylo věřeno, že takový postup by zničil vaše vlasy bez uznání. Ale teď je vše jednodušší a kudrlinky jsou pro vaše kudrlinky příjemnější.

Nyní si můžete vytvořit vlastní vlasy, při zachování zdraví a krásy vlasů. Zvažte, co dělají dnes, jaké jsou kompozice.

Druhy postupů, jejich výhody a nevýhody

Neutrální

Jedná se o jemný postup, protože neobsahuje agresivní látky.

Nevýhody takového permu: po proceduře je třeba používat výrobky péče pouze s neutrálním pH a jejich nalezení není tak snadné.

Kyselé

Tento typ curlingu - ten první. Byl znám v druhé polovině dvacátého století. Nyní výrobci mírně zlepšili složení prostředků a snížili přítomnost kyseliny v nich.

Pros: kudrlinky mohou být vyrobeny z jakéhokoli tvaru a velikosti. Navíc udržujte kudrlinky poměrně dlouhé - nejméně šest měsíců. Dokonce i ty nejhustší a nejhustší chloupky podléhají.

Nevýhody: tento postup nelze provést pro dívky, které mají suché a křehké vlasy, stejně jako pokožku hlavy, která je náchylná k suchu. Chemické látky mohou ponechat popáleniny na kůži a hodně!

A další nevýhoda takového permutu: nemůžete se ho zbavit, když chcete. Vlasy se stanou rovnými až po vypršení činidel. Proto si důkladně promyslete, než vytvoříte takový odolný styl.

Alkalické

 • Cena Je výrazně nižší než předchozí postup.
 • Vliv na vlasy. Je měkčí a neruší strukturu zvlnění. Chcete-li získat kudrlinky, držák spadá přímo do srdce vlasů a otevírá váhy.
 • Vzhled. Kudrlinky jsou velmi přirozené.

Nevýhody. Doba trvání výsledku - procházíte asi 3 měsíce kudrlinami. Ale pokud máte tvrdé a těžké vlasy - dokonce i méně: pramínky budou rovny za třicet dní.

Aminokyselina

Pros Jako součást takového zvlnění existují aminokyseliny a bílkoviny, které obnovují vlasy, na rozdíl od mnoha jiných "chemikálií". A po několika aplikacích uvidíte docela znatelný účinek zlepšení objednávky. Proto lze tuto kompozici aplikovat i na poškozené vlasy.

V aminokyselině je pouze jedno mínus - nebude trvat dlouho (maximálně dva měsíce). A na tvrdých a těžkých vlasech nebude výsledek vůbec viditelný.

Biowave

Stylisté nazývají tento typ stylu nejjemnější.

Kompozice zahrnuje složku (cystein), která má podobnou strukturu jako přírodní protein přítomný v lidském těle. Díky tomu vlasy nemění svou strukturu a zůstávají zdravé po stylingu. Tento cystein dělá vlasy lesklé a silné, kudrnaté a odolné. Doba expozice perm - šest měsíců. V biopalivu nebyly žádné mínusy.

Radikální

Toto perm je nezbytné pro dívky, které chtějí přidat do vlasů kořeny. Nebo v případě, že potřebujete aktualizovat regrown kořeny. Termín stárnutí kudrnaté závisti na užívaných lécích.

Z mínusu lze říci fakt, že se samozřejmě uplatní poškození vlasů.

Američan

V současné době je velmi oblíbená u módních návrhářů naší země. Pomocí takového permu můžete získat velké kudrlinky, které vydrží několik měsíců.

Malý "africký"

Dobré pro dívky s tenkými a slabými vlasy. Takový dlouhodobý styl bude mít vaše vlasy delší. V téměř 90% případů je "africký" perm vyroben na středně dlouhých vlasech. Ale pokud chcete vyčnívat z davu - doporučujeme vám, abyste na krátké vlasy naklonili malé kudrlinky.

Z mínusů je možné označit skutečnost, že pro dlouhé a těžké vlasy tento typ nebude fungovat, stejně jako skutečnost, že takový postup může být prováděn pouze v salonu a po velmi dlouhou dobu (ne méně než 5 hodin).

Carving

Hlavní výhodou tohoto permu je, že během jeho provádění látka nepronikuje do vlasů, ale působí výhradně na povrchu. Ale zároveň jsou kudrlinky vynikající a dlouhodobé.

Řezání je skvělé pro tenké a řídké vlasy. Takový styling vizuálně dodává objem do kořenové zóny vlasů. Pro husté vlasy doporučujeme vzít s nimi velké kolečka, účes vypadá působivěji. Konzumace tohoto postupu jsme nenašli.

Vertikální nebo spirální

Vhodné pro dámy s elegantními hustými vlasy.

Navíc, takový perm v tom, že si můžete vybrat jemné složení, které nepoškodí vlasy.

Elektrické holení

Elektrické vlnění lze provádět pouze v showroomech, a pokud možno ve zkušebních prostorách. Před zabalením si zvlhčujte vlasy speciálním nástrojem a poté podvádějte na cívkách a připojte se k zařízení, kde můžete nastavit výkon a dobu postupu. Mínus postup ve své ceně a neschopnost strávit doma. Náklady na proceduru závisí hlavně na procesu a metodě curlingu, stejně jako na lécích, které jsou v tomto případě používány.

Moderní drogy

Existuje mnoho takových prostředků. Některé mají šetrný účinek na kudrlinky, jiné - více zhruba na vlasy.

Mezi nejlepší skladby patří:

 1. Revlon Profesionální trvanlivý tvar Curly Lotion Natural Hair (pro přirozené vlasy, které nebyly barveny). Pros - nepoškozuje vlasy. mohou oba otáčet rovnými prameny a zarovnat kudrlinky. Nevýhody - vhodné pouze pro profesionální použití.
 2. Revlon Profesionální trvanlivý tvar Curly Lotion Sensitized (pro vyčerpaný).
 3. Schwarzkopf Glamour Wave (pro přírodní). Pros - prodává se v malých svazcích, existují různé linky (od lehkých kadeří až po intenzivnější), německá kvalita, neutralizační kolečka se prodávají dohromady.

Nevýhody - instrukce jsou srozumitelné pouze pro profesionály, ostrý zápach, špičky začínají rozdělovat.

 • Estel Professional Niagara (pro barvené). Plusy - vlasy se stávají objemnějšími a dobře zvlněné, po růstu pramenů není mezi vlasy jasná hranice, neruší strukturu vlasů. Nevýhody - kudrlinky ztrácejí lesk a opět uschne, přítomnost nepříjemného zápachu.
 • ProfiStyle (pro normální).
 • Cutrin Nutriform Vita Essence (pro všechny typy).
 • Kaaral Online trvalá vlna (pro poškození).
 • Chi Ionic (pro slabé).
 • Nouvelle Volumizing modifier 0 (pro tvrdé). Doplněk - kudrnat i ty nejtvrdší kudrlinky. Nevýhody - díky aktivnímu proniknutí do vlasů mírně mění strukturu.
 • Rolland Genius yoyo kit (pro prameny, které byly již vystaveny agresivním látkám).
 • Cutrin Perfection Rychlá fixace Cutrin (pro bolest hlavy, která je špatně přístupná chemii).

  Na nástroj nebyly žádné minusy.

 • Gel Cutrin Nutriform (pro bazální objem).
 • Výběr kompozice

  Obecně platí, že všechny přípravy na postup dlouhodobého stylu jsou rozděleny do následujících typů:

  První typ drog je nejčastější mezi uživateli, protože má velký výběr produktů pro vlasy různých typů a je vhodný jak pro domácí použití, tak pro profesionální použití.

  Druhý typ je vhodnější, protože gel se nerozšíří a je vhodný i pro začátečníky, ale v gelových přípravcích stále není dostatek volby jako v prvním případě. Třetí typ prostředků nemůže tvořit pružné kadeře. Maximální množství, které dosáhnete s takovým nástrojem, je objem vlasů a světlých kadeří.

  V každém případě si jen vy, drahé dívky. Je lepší vycházet z toho, jaký účinek bych chtěl získat z postupu. V každém případě však při výběru nástroje doporučujeme konzultovat s odborníky.

  Závěr

  Navzdory všem negativním názorům ohledně chemických perm, nebudeme vás z tohoto postupu odrazovat ze dvou důvodů. První - moderní nástroje jsou docela benigní a nebudou poškozovat vaše vlasy. Navíc, po curling, můžete Botox pro vlasy, a tím obnovit kudrlinky. Druhý - vaše vlasy budou dobře upravené a atraktivní. Zastrčte a ohromte ostatní.

  Typy chemických permů

  Od založení prvního permutu uplynulo více než tucet let a během této doby se mnoho vědců snažilo zlepšit skladby pro perm. Byla provedena různá úprava kompozic, byly testovány nové přísady a techniky. To vše vedlo k vytvoření řady různých druhů chemických prostředků, které mají své vlastní rozdíly, výhody a nevýhody.

  • perm
  • biowave
  • kosmetiky

  Alkaline Perm

  Alkalický perm - nejběžnější typ permu, jeho klasické složení, které se nachází v téměř každé značce profesionální kosmetiky pro vlasy. Je to nejmocnější a nejúčinnější, ale zároveň může snadno poškodit vlasy a nemá příjemný zápach.

  Acid Perm

  Kyselina perm je další typ perm, mnohem méně populární. Tento typ kontaminace má jinou aktivní aktivní složku než alkalická perm. Tato vlastnost mírně mění vlastnosti kompozice pro perm, což je pomalejší a měkčí.

  Kyselina vyvážená perm

  Kyselina-vyvážená perm - přímý potomků kyselých perm. Můžete dokonce říci, že je to její jemnější modifikace. Složení vlny je velmi podobné kyselinám, avšak u tohoto typu chemické vlny je pH 7,8-8,2 a pracuje při pokojové teplotě. To umožnilo snadnější použití a odolnější.

  Tento typ permu lze doporučit pro porézní, oslabené a poškozené vlasy, stejně jako k tomu, aby se kudrlinky a vlny přiblížily k přirozenému. U vlasů s normální strukturou je výsledek slabší.

  Neutral Perm

  Neutrální perm nebo jinde se nazývá - alkalický nebo alkalický pufr alkalický perm. Tento typ permutátu je založen na obvyklé alkalické látce a používá se stejná aktivní chemická složka - thioglykolát amonný Nicméně, aby to bylo měkčí a méně agresivní než jeho progenitor, pH tohoto kroucení bylo sníženo na hodnotu 7-8,5. Za tímto účelem obsah permů snižoval obsah alkalických látek, jako je čpavek a ethanolamin. Aby vlna neztratila svou účinnost, přidala se do jejího složení tlumící látka hydrogenuhličitan amonný, který udržuje pH potřebné pro to, aby produkt pracoval po celou dobu expozice.

  Taková změna složení chemického kroucení umožnila získání měkčího produktu, který se dostal do mezilehlé polohy mezi drobnými a kyselými kadeřemi, přičemž kombinoval všechny výhody jedné a další odrůdy ve svém složení. Neutrální perm více rovnoměrně ve srovnání s předchůdci pracuje s vlasy s nerovnoměrnou strukturou, což umožňuje získat dobrý výsledek. Tato varianta zvlnění však změní asi 30% disulfidických vazeb, což vede k poměrně slabému zvlnění. A navzdory všem pokusům o odstranění poškození struktury vlasů tento výrobek stále poškozuje vlasy a po aplikaci je stále potřeba speciální péče o vlasy.

  Chemický perm bez kyseliny thioglykolové

  Chemický perm bez kyseliny thioglykolové - nejmladší typ chemických permů, které poskytují velmi lehkou "přirozenou" vlnu. Používají analogy thioglykolátu, které se nazývají souhlásky s cysteinem. To vám umožní často zaměňovat zákazníky tím, že vynalezl přirozenost a přirozenost procedury. Stojí za zmínku, že podvodníci stále mají skutečnost, že vůně takových přípravků může být rozdrcena vůněmi a kompozice samy často příjemně voní.

  Biozavika pro vlasy

  Vlasy biowave je nejvíce kontroverzní produkt pro curling vlasy. Jedná se o úspěšný marketingový balíček jednoho z dodavatelů kosmetiky, který získal obrovskou popularitu kvůli přání zákazníků mít perm na vlasy, ale nepoškodí je.

  Permanentní vlasy (velké kudrlinky). Typy, recenze procedury, stejně jako fotky před a po

  Po mnoho stovek let ženy mění svůj obraz, jak se jim líbí. A pokud dříve, aby se vytvořily kudrlinky, krásné dámy musely spát na spisy, teď stačí obrátit se na dobrý kadeřník nebo dokonce samostatně provést perm vlasy starmování postup, který bude potěšit s dlouhotrvajícím účinkem. Existuje mnoho druhů dlouhodobých permů, které si můžete vybrat pro všechny vlasy, a navíc méně traumatických kompozic se používá před více než 10 lety.

  Při volbě metody kroužení je důležité určit požadovaný efekt: bazální objem, vertikální kadeře, malé kudrlinky nebo světlé vlny.

  Doporučujeme si přečíst: Konturový obrys, co to je?

  Druhy povolení

  V závislosti na použitém složení existuje několik druhů perm. Všechny mají vliv na délku a vzhled kadeř.

  • Několik let je nejpopulárnější metodou acid perm. Hlavní složkou kompozice je glycerylmonothioglykolát s úrovní kyselosti 6,9 - 7,2. Ona se zamilovala do žen pro svůj dlouhotrvající účinek (až šest měsíců). Kompozice proniká hluboko do vlasů pod vlivem vysoké teploty skrz kůžičku, bez zvedacích vah. Aby se kadeře ukázaly silné a výrazné, musí být prameny dobře roztaženy na papilotkách, jinak se zámky ukáží jako slabé a heterogenní. Kyselé perm se nedoporučuje dělat na suché, křehké, poškozené a tenké vlasy, majitele citlivé pokožky hlavy. Kyselina v přípravku může způsobit dodatečné sucho a odlupování.
  • Alkalický perm má úroveň neutrality pH 8 - 9,5. Není tak odolná jako kyselina. Efekt trvá jen 3 měsíce a na těžkých, tlustých vlasech - asi 1,5 měsíce - se točí pod vlastní váhu. Doporučuje se použít tento perm pro nepoddajné vlasy nebo pokud byl předchozí kadeř slabý. Hlavní složkou přípravku pro alkalické curling je thioglykolát amonný, otevírá vlasové vločky a proniká dovnitř a mění strukturu. Výsledkem je skvělý přírodní zvlnění. K provádění tohoto postupu trvá méně času, než je tomu v případě kyseliny, a je méně škodlivý pro zdraví vlasů v důsledku nedostatečné tepelné expozice. Je velmi důležité dodržet požadovanou dobu vystavení kompozici a nepřekračovat ji, aby nedošlo k poškození vlasů. Velitel, který provádí perm by měl být schopen pracovat s chemickým složením, aby se zabránilo poškození struktury vlasů a chemickým popáleninám pokožky hlavy. Pod účinkem alkalické látky se vlasy zvětšují, takže je třeba je zkroucit, ale nepřekračovat. Příliš velké napětí může vést k nerovnoměrnému rozložení kompozice a následnému poškození.
  • Neutrální perm má pH hodnotu pH 7,4. Výsledkem jsou strukturované přírodní kadeře, ale méně výrazné než předchozí dvě metody curlingu. Kompozice bere v úvahu rozložení hydrofilních a hydrofobních zón vlasů, vyrovnávající jejich rovnováhu. Tato metoda dlouhotrvající perm se nejlépe používá pro měkké, lehké a tenké vlasy - je bezpečnější než kyselina a alkalická chemie.
  • Aminokyselinová vlna - jeden z nejbezpečnějších způsobů dlouhodobého stylingu. Prostředek pro pokládku obsahuje aminokyseliny a proteiny, stejně jako účinnou látku - cysteamin, která má terapeutický účinek na strukturu vlasů. Díky svému složení bohatému na aminokyseliny má takový perm regenerační funkci a minimalizuje škodlivé účinky chemických látek. Po zákroku vlasy svítí a svítí, vypadá zdravěji a hladce. Nejlépe se aplikuje na měkké, tenké, světlé vlasy, které na nich mohou trvat až šest měsíců.
  • Perm s hedvábnými bílkovinami nebo hedvábným permem trvá až 2 měsíce. Hlavní složkou složení léčiva jsou hedvábné bílkoviny známé pro jejich pozitivní účinek na křehké, vysušené a barvené vlasy. Vlna "hedvábná vlna" se doporučuje použít pro krátké a střední délky vlasů.
  • Chemický perm s kyselinou thioglykolovou není příliš odolný. Efekt po postupu trvá jen měsíc, ale je to jeden z nejjemnějších způsobů dlouhodobého stylingu. Přípustné je i na barvené a tenké vlasy.
  • Biowave Jedná se o poměrně novou metodu perm, považovanou za nejcitlivější pro vlasy. Amoniak, thioglykolová kyselina a peroxid vodíku jsou nahrazeny speciální sloučeninou, která obsahuje složky podobné molekulám vlasů. Takový styling dává vytrvalé, přirozené kudrlinky, zatímco vlasy si zachovávají zdravý a krásný lesk. Biologická odolnost trvá dlouhou dobu - 3 - 6 měsíců a až 9 měsíců, účinek na kudrnaté vlasy může zůstat. Biowave se provádí ve třech fázích:
  1. Vlasy jsou navinuty na kadeřnicích různých velikostí, pro curling je aplikována směs bohatá na bílkoviny;
  2. Následující léčivo, pokud je aplikováno, ovlivňuje protein, což způsobuje jeho zhuštění;
  3. V této fázi se speciální nástroj obnoví kyselé rovnovážné rovnováhy a kudrlinky jsou pevné. Biologická vrstva vypadá přirozeně, doporučuje se aplikovat na normální a mastné vlasy. U tenkých, bělených vlasů a vlasů, které jsou náchylné k vypadávání vlasů, nedoporučuje se používat takové dlouhodobé stylování. Biologická bivale by měla být svěřena zkušenému mistrovi, protože výsledek závisí na schopnosti specialisty na perm a na kvalitě použitých kompozic.
  • Řezání je typ dlouhodobého stylu, který zahrnuje použití speciálního chemického výrobku, který dodává vlasům potřebný tvar. To nepatří k chemickým perm. S pomocí řezbářství můžete získat jakýkoliv styl: malé nebo velké kudrlinky, vertikální spirálovité kudrlinky, zkroutí konce vlasů. To je považováno za nejbezpečnější způsob, jak vytvořit dlouhé kudrlinky, efekt trvá 1 - 2 měsíce. Carving je ideální pro majitele krátkých účesů nebo měkkých, lehkých, řídkých vlasů. Osvěžuje obraz, přidává do účesu objem, kudrlinky vypadají velmi přirozeně, ale vzhledem k tomu, že vlasy jsou stále ovlivňovány chemickými činidly, je lepší nechat provádět řezání pro oslabené a poškozené vlasy. A pro těžké dlouhé vlasy tento typ stylingu není vhodný z důvodu jemného efektu.

  Doporučujeme číst: Plniva pro rty: zvýšení, příklady

  Druhy perm v závislosti na způsobu podvádění

  Tvar kadeří závisí nejen na vybrané přípravě na chemické permuté, ale i na způsobu provádění tohoto vlasového ovíjení. Stylista si vybírá způsob, jak se kroutit, zaměřuje se nejen na přání klienta, ale také na strukturu vlasů, jejich stav, tvar obličeje a postavu.

  • Americký způsob curlingu se provádí na vlasech, které nejsou kratší než ramena, protože se používají velké kolečka. Kvůli tomu nedochází k vytváření záhybů a přirozeným vlasům se obnoví hranice mezi zvlněnými a překrývajícími se prameny. Tento typ kadeří je vhodný pro majitele velkých obličejových vlastností, kudrlinky krásně zdůrazní krásu obličeje, změkčují obraz. Kadeřnice vypadají velmi přirozené, jsou čisté a strukturované.
  • Vertikální perm se používá pouze pro dlouhé vlasy. Přidává objem a hustotu vlasů, vypadá velmi romanticky a elegantně. Chcete-li vytvořit takový účes vyžaduje dlouhé spirálové natáčky. Vlasy jsou navinuty od kořenů až po konce, zatímco samotná cívka je kolmá na rovinu hlavy. Vertikální curling vypadá velmi působivě a čerstvě, ale má jednu důležitou nevýhodu - při růstu vlasů bude jasně vidět hranice mezi pěstovanými a zvlněnými vlasy.
  • Horizontální chemické vlnění je vhodné pro vlasy libovolné délky. Kolečka jsou umístěny horizontálně vzhledem k rovině hlavy a jsou navinuty ve směru od konců vlasů až po kořeny.
  • Dvojité navíjení je aplikováno pouze na dlouhé a velmi dlouhé vlasy, pomocí kadeřníků různých velikostí: menší u kořenů, větší délky. Současně by se měly navzájem navinout k rovnoměrnému výsledku.
  • Pro vlastníky tenkých a měkkých vlasů, perfektní pery na vlasy. Dá se také použít pro dívky s kaskádovými účesy. Takový dlouhotrvající styl bude zdůrazňovat strukturu účesu a spodní část obličeje bude mít trochu větší objem. Takový perm je ideální pro majitele trojúhelníkové tváře. Vlasy vypadají dobře upravené a čisté, i když se vlasy rozmnožují.
  • Radikální perm se používá k přidání objemu. Nejčastěji používané na krátké účesy, ale neexistují žádné omezení, pokud si myslíte, že vaše vlasy potřebují další objem, můžete vytvořit takový dlouhý styl pro každou délku vlasů. Dolní perm se také používá k regeneraci vlasů, pokud byla předtím provedena chemie, aby došlo k vymazání okraje se zvlněnými a rovnými vlasy.
  • Trapézový obal dává objem po délce vlasů, s výjimkou kořenové zóny. Vlna se spouští z dolní části hlavy, cívky jsou připevněny k rámu, aby držely tvar lichoběžníku.
  • Francouzská bublina se objevila díky specialistům značky L'Oreal. Hlavní rozdíl od ostatních metod spočívá v tom, že kompozice pro curling je před nanášením nanesena do pěny, což zajišťuje aktivní nasycení kyslíkem a přijatelné teplotní podmínky. V důsledku toho kudrlinky vypadají přirozeně, takže tato metoda stylování je vhodná i pro muže.

  Cena permu závisí na složení pro pokládání a na druhu, na délce a tloušťce vlasů.

  Doporučujeme číst: Herpes na rtu: léčba rychle

  Co hledat při výběru perm

  Složení přípravku na mávání a způsob splétání pramenů jsou velmi důležité, ale co hledat při výběru hromady pro dosažení zamýšleného účinku:

  • Citlivost. Neutrální chemie nebo biopalivo vyhovuje majitelům citlivé pokožky hlavy.
  • Tloušťka vlasů Pro husté a tlusté vlasy je snazší zachovat si daný tvar a tenké nepodložené vlasy jsou náročnější na složení chemického kondicionéru.
  • Stav vlasů Poškozené a křehké vlasy potřebují předchozí ošetření.
  • Tvar tváře a postavy. Pro vytvoření harmonického obrazu je třeba vzít v úvahu rysy exteriéru. Například není žádoucí použít kulatý obličej pro velké kadeře a zkroucení špiček vlasů je vhodné pro trojúhelníkový.

  Hodnocení permanentních vlasů nekonzistentní. Je důležité vzít v úvahu všechny nuance pro postup, takže jeho výsledek vás potěší po dlouhou dobu.

  Perm perm

  Je lepší svěřit odborníky profesionální práci. Ale mnoho žen dává přednost dlouhodobému podvádění vlasů doma. Chcete-li postup úspěšně dokončit, potřebujete celou sadu nástrojů

  V prodeji jsou speciální sety pro curling doma. Samozřejmě nedávají tak jasný a dlouhodobý účinek jako profesionální perm. Sada nejčastěji sestává z několika lahví: pro curling a fixaci. Jsou vyráběny mnoha značkami, které se specializují na péči o vlasy.

  Hair curlers

  Jeden z nejdůležitějších prvků pro curling - curlers nebo cívky. Díky nim můžete simulovat různé kudrlinky. Tyče se vyznačují materiálem (dřevo a plast) a tvarem (zakřivené a válcové). Většina recenzí hovoří ve prospěch dřeva, podle odborníků snižují škody způsobené vlasům. Zakřivené kolečka slouží k vytváření širokých kloubů ve tvaru písmene S, válcové cívky pomáhají dosáhnout rovných pramenů, jsou zkroucené od konců vlasů.

  Chemické curlingové výrobky

  Druhá nezbytná věc pro curling - zvláštní kompozici. Profesionální kadeřníci doporučují používat pouze výrobky od renomovaných výrobců. Odlišují se v cenách a složení a můžete je zakoupit ve specializovaných prodejnách nebo prostřednictvím internetu. Věnujte pozornost těmto značkám: Dikson (Itálie), Schwarzkopf (Německo), Londa (Německo), Olivia Garden (USA), Alfaparf Best Hair (Itálie), Estel Professional (Rusko).

  Jak si vyrobit perm doma

  Když je vše, co potřebujete, zakoupíte a vaříte, je čas začít samotný postup kroužení. Ujistěte se, že si přečtete pokyny a postupujte podle nich, aniž byste přeměřili dobu expozice kompozic, aby nedošlo k poškození vlasů. Kroky pro perm:

  1. Testování alergické reakce: aplikujte kompozici na kůži za ucho, trvá 15 až 20 minut. Pokud nedošlo k zarudnutí, podráždění nebo svědění, můžete pokračovat v samotném postupu.
  2. Aplikujte výrobek na suché, čisté vlasy rovnoměrně pomocí hřebenu a přišroubujte ho na cívky. Nechte vystavit po dobu 40 minut.
  3. Po dalších 40 minutách použijte neutralizátor.
  4. Otočte jedno vlákno a zkontrolujte stav kudrlin.
  5. Omyjte drogu.

  Péče o vlasy po perm

  Perm je změna struktury vlasů, abyste minimalizovali poškození, musíte dodržovat jednoduchá pravidla:

  • Nepleťte vlasy po dobu 4-5 dní;
  • Doporučuje se vlasy vyschnout přirozeným způsobem nebo s vlasy sušenými za studena;
  • Zdržujte se zbarvení po dobu 14 dnů;
  • Používejte přípravky na ošetření poškozených vlasů.
  • Chraňte vlasy před UV zářením.

  Doporučuje se použít oleje ke změkčení vlasů a obnovení jejich struktury. Aplikujte jednou týdně před praním 40 minut olivového, lopuchového, ricinového nebo kokosového oleje.

  Po dlouhém stylovém postupu je třeba zcela přizpůsobit péči o vlasy. Šampon by měl být jemný a obsahovat součásti užitečné pro vlasy: keratin, aminokyseliny, bambucké máslo a kokos.

  Ujistěte se, že používáte balzám - opláchneme, zvlhčí vlasy, dáme lesk a snadné česání. Snažte se vybírat dřevěné dřevo se vzácnými zuby. Nečistěte vlhké a mokré vlasy, počkejte, až se uschnou. Prostředky pro styling si také musí vybrat pro kudrnaté vlasy - simulují kudrlinky bez vlivu lepení a pomáhají udržovat strukturu zvlnění.

  Mnoho žen se zajímá, kolik stojí vlasy a není snadnější je udržet doma na vlastní pěst? Ano, procedura v salonu je poměrně drahá, ale ošetření vlasů, pokud strávíte chemické perm nesprávně, bude stát mnohem víc. Je lepší věřit krásu vlasů profesionálům.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy