logo

Henne Color - henna na vlasy, barevná paleta

Přírodní barvivo ve formě prášku Henné Color poskytuje vlasům trvalou a krásnou barvu, zdravý lesk a ochranu před vnějšími faktory.

Okamžitě chceme upoutat pozornost na to, že by nemělo být toto přírodní barvivo z Nizozemska zmateno jiným barvivem na bázi henny, které má souhlásek "HENNA COLOUR" od společnosti FITOkosmetik.

Henna Henne Color je k dostání v 7 různých barvách, které lze také smíchat, aby bylo dosaženo většího množství barev.

Henna Henne Color je zcela zeleninová barva a není testována na zvířatech. Barvení Henna má také terapeutický charakter, během barvení má pozitivní vliv na stav vlasů. Prášek obnovuje vlasy po působení chemického ošetření (trvalé, chemické curling nebo změna barvy), avšak rozdíl mezi chemickou úpravou a barvením práškovou hennou by měl být od 6 dnů do 6 týdnů.

Vzhledem k tomu, že tato henna je přirozený výrobek, kvůli nepřítomnosti chemických složek přítomných v konvenčních barvách nemůže být výsledná barva vlasů přesně stanovena předem. Mohou to ovlivnit podmínky, jako je přirozený pigment vlasů, struktura a celkový stav vlasů během barvení. Tato henna nebude moci radikálně změnit barvu vlasů, má měkčí účinek a díky tomu získáte krásné přírodní barvy.

Henna Henne Color - paleta barev

Farebná paleta Henné barvy henny ukazuje, které barvy jsou pro vás doporučeny a dává vám představu, jak vypadá barva.

Pokud si nejste jisti, že výsledná barva splní vaše očekávání, doporučujeme nejprve barvit vlasy jednoho vlasu.

Henna Henné Barva "Cuivre" - měděná červená

Henna Henna Barva "Acajou" - mahagon

Henna Color "Auburn" - tmavá barva auta

Henna Henné Barva "Blond Doré" - Zlatá blond

Henna Henna Barva "Châtain" - barva kaštanu

Henna Henne Barva "Brun" - hnědá barva

Henna Henné Barva "Noir" - černá barva

Henné Barva Barva Henna Barvení

U šedých vlasů výsledek závisí na množství přirozené pigmentace, která zůstává ve vlasech. Barva přírodního prášku nemusí stačit, takže barvení často nefunguje. Nejlepší barva pro dobré šedé pokrytí vlasů je hnědá. Když se prášek henny již nemůže vypořádat s barvením šedých vlasů, můžete vyzkoušet silnější barvu - krémovou barvu Henne Color. Tento produkt má nejlepší vlastnosti pro barvení šedých vlasů.

Jak aplikovat Henné barvu

Budete potřebovat: vak Henné Color prášek, mísící nádobu, lžičku, hřeben, ručník, gumové rukavice a sprchový kryt. Před použitím výrobku si přečtěte pokyny k balení. Aplikujte jakýkoli krém na pokožku podél linie vlasů na čele, uších a krku, aby nedošlo k zbarvení.

1. Nalijte obsah sáčku do kontejneru. (Polovinu stačí na krátké vlasy)

2. Přidejte velmi horkou vodu a míchat je lžičkou, dokud se nedosáhne hladké, bez hrudky pasty. Kromě toho můžete přidat trochu kondicionéru nebo vlasového oleje, aby se pasta stala krémovější a je snadnější rozložit na vlasy. Pastu nechte vychladnout, aby nedošlo k spálení pokožky při aplikaci.

3. Umyjte a usušíte vlasy, kterékoliv barvivo bude pracovat lépe na čistých vlasech, pokud vlasová kutikulka neobsahuje mastnotu a prach. Chcete-li mít špinavé vlasy, potřebujete pouze bělení.

4. Noste ochranné rukavice a zakryjte ramena ručníkem. Aplikujte pastu na kořeny a poté ji masírujte do pokožky hlavy. Po rovnoměrném pokrytí kořenů ošetřete všechny vlasy podélně. Zakryjte si vlasy sprchovým uzávěrem, můžete také nasadit víčko a ručník, abyste vytvořili teplo.

5. Nechte henu po dobu 30-120 minut, v závislosti na tom, jak hluboko chcete barvit vlasy. Čím hlouběji získáte barvu, tím delší dobu držíte vlasy na vlasu. Používáte-li vysoušeč vlasů, může být doba barvení výrazně snížena.

6. Po uplynutí požadované doby důkladně opláchněte vlasy teplou vodou, abyste odstranili všechny stopy prášku. Poslední opláchnutí dělá studenou nebo okyselenou vodu, uzavírá pokožku a vlasy jsou hladší a lesklé.

Henna Henne Color poskytuje dlouhotrvající tónové zbarvení vlasů. Šampon postupně vymyje barvu. Pokud pravidelně používáte prášek Henne Color, vždy obdržíte stále intenzivnější a trvalější barvu.

Opatření při používání Henné Color Henna

Před několika dny před barvením proveďte předběžný test na samostatném vlákně vlasů.

Nezdarujte obočí nebo řasy pomocí Henné barvy henny.

Nebarvíte vlasy po barvení henny.

Henna Henné Barva je bezpečná během těhotenství.

Henna na vlasy

Nejnovější trend modernity se stal přirozeným. Zatímco výrobci slavných značek i nadále zlepšují tvorbu chemických sloučenin, více a více dívek dává přednost prostředkům, které jsou již dlouho známé díky svým léčebným vlastnostem. Henna pro vlasy je jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak zlepšit stav vlasů.

Co to je?

Henna je prášek z rostliny Lawson. Východní ženy ji používaly před naší éry, což je mnohem déle než používání tohoto nástroje evropskými dívkami. V našem případě způsobuje Lawsonon mnoho otázek a sporů, a proto je důležité pochopit jeho podstatu, protože může přinést významné výhody. Tak zákony rostou v teplých zemích. Jejich hlavními dodavateli jsou Írán, Egypt, Maroko, Indie. Podnebí těchto zemí, ačkoli podobné, má stále své rozdíly, což implikuje zákony samotné, například indická henna má více tónů než iránská.

Výroba henny může být považována za odpad, protože se používá každý kus této léčivé rostliny. Tak jsou oleje extrahovány z květin, listy jsou zbarveny práškem a bezbarvá henna je vyrobena ze stonků pro dívky, které chtějí jen zpevnit vlasy zázračnou kaši, aniž by je barvily.

Prášek sám má světle zelený, tlumený tón, který se podobá khaki. Vůně henny je bylinná a téměř neutrální. V ideálním případě by konzistence měla být velmi jemná, což je známé výrobcům indických výrobců. Existuje však větší broušení, například v íránských známkách lze nalézt neomleté ​​listy. Náklady na Írán jsou výrazně nižší. Tento faktor ovlivňuje snadnost aplikace a oplachování směsi z vlasů.

Je třeba říci, že tón prášku může být blízko hnědé. Není třeba se obávat vstupu do kompozice umělých přísad, nicméně je stále třeba být v pohotovosti. Barva přímo závisí na typu henny a samozřejmě nejlepší kategorie je považována za nejlepší se světle zeleným odstínem. Listy Lawsonia, ze kterých se získá taková nasycená barva, se v létě shromažďují a okamžitě je suší v hořícím slunci, zatímco chlorofyl, který ovlivňuje sytost barev, se udržuje v maximální dávce. Střední a nižší odrůdy v názvu označují listy, které podléhají pomalému vysychání a ztrácejí chlorofyl v jejich složení, což znamená, že barvení s jejich pomocí je téměř neprůkazné.

Zvláštní funkce

Vlastnosti henny jsou přímo příbuzné jeho použití. Takže Lawson prášek se používá:

 • při barvení kudrlin v barvě od červené do vínové;
 • při posilování vlasových folikulů;
 • léčba lupin;
 • normalizace tukové rovnováhy pokožky hlavy.

Tento efekt je dosažen díky užitečným komponentům, které lze v této rostlině vidět. Takže v kompozici je kyselina, která váže keratin ve struktuře vlasů, vyhlazuje nafouklé vločky. Taniny a esenciální oleje, které jsou v právu, jsou zodpovědné za lesk kadeří, srovnatelné s profesionální laminací.

Není možné říci o chlorofylu, což přispívá k trvalému a jasnému barvení. Proces zbarvení kadeří nepoškodí, protože barvicí pigment pokrývá pouze kudrlinky, ne pronikající do přirozené struktury vlasů. Zajišťovací henna se neobává agresivní sluneční a mořské vody, protože neviditelná ochrana pokrývá a zakrývá tenký nepostřehnutelný film. Pokračování v tématu barvení henny je důležité říci o hypoalergenním přípravku. Přírodní henna v pytlích, která se skládá pouze z prášku, nevyvolává žádné nepříjemné příznaky u lidí s citlivou kůží. To jí dává přednost před chemickými barvivy.

Dnes však můžete zakoupit Lawson v různých formách. Například tekutá henna je hotový výrobek. Prášek v takových výrobcích byl již změněn na houbu dokonalé konzistence s přidáním různých užitečností pro vlasy, například lopuchového oleje. Takové přísady nejsou jednoduchou marketingovou náplní, protože všechny bylinné barviva suché kudrlinky a oleje slouží jako neutralizátory tohoto procesu.

Stínování henny je dalším častým obyvatelstvem v supermarketech. Jedná se o tónový balzám na bázi henny. Současně mohou být ve směsi také pozorovány barviva, emulgátory a další chemické sloučeniny, a proto je důležité pečlivě prozkoumat seznam složek před nákupem. Pro zbytek je nádech opravdu dobrý, protože obsah různých změkčovadel v nich má pozitivní vliv na stav vlasů, který získává světlý odstín.

Profesionální henna je také k prodeji. Je zajímavé, že v bezbarvých formulacích nejsou používány Lawson a cassia. Jedná se o jiný typ léčivé rostliny, která se týká odrůd fazolí. Pouze henna z Lawsonia může být považována za skutečnou. Pro obočí se používá směs získaná z prášku Lawsonia. V době procedury jsou barvy a revitalizace nejen vlasů, ale i kůže.

Výhody a nevýhody

Bohužel toto rostlinné barvivo má své nevýhody, které se v konkrétních případech překrývají s výhodami. Ale pojďme začít s profesionály. Jak již bylo zmíněno dříve, přírodní henna je zcela přírodní produkt, nasycený mnoha oleji a vitamíny. Umožňuje vám zbavit se lupů a zpevnit vlasové folikuly a dále zlepšit jejich lesk. Dalším důležitým faktorem je možnost použití henny u těhotných a kojících žen. Jeho použití je možné jak pro barvení, tak pro míchání léčebných masek. Nevýhody henny zahrnují:

 • nekompatibilní s běžnými barvami. Takže henna nemůže udělat červenou vlasy krásy brunetky s barvami kudrlinky. Maximálním možným účinkem je tenký přechod mědi na vlasy na slunci;
 • Henna je obtížně natřena chemickými barvami. U blond vlasů se barva po takových postupech snadno změní na zelenou;
 • Blondes, kteří se rozhodnou barvit kudrlinky s hennou, získávají tento odstín na neurčito. Je téměř nemožné umýt hennu z lehkých pramenů, protože hravě jí do vlasových vah;
 • neúčinné při malování šedých vlasů;
 • má negativní vliv na perm, vyrovnávání pružných kadeří;
 • dlouhé a časté použití znemožňuje všechny užitečné vlastnosti rostliny, což způsobuje, že kudrliny jsou matné a rozštěpené.

Shrneme-li výše uvedené, je bezpečné říci, že henna může přeměnit vlasy, což jim dává záhadný odstín, nicméně v jejím použití je důležité cítit opatření.

Výrobci

Pokud chcete svěřit své vlasy profesionálům, doporučuje se, aby se výrobce henny rozhodl se zvláštním znepokojením. A měli bychom začít studiem indické henny, protože to je ona, která vyhrává kvůli důkladnosti broušení a rozmanitosti tónů.

Významným zástupcem Henny z Indie je značka Lady Henna. Ve svém sortimentu naleznete přírodní hnědou a červenou henu. Stojí za zmínku, že k získání měkkého hnědého tónu se henna v kompozici smísí s jinou přirozenou barvou - basma. Lady Henna navíc představuje přírodní barviva na bázi henny. Díky barvám se barevná paleta produktů liší od mědi až po vínovou barvu. Slovo "přirozené" v názvu však nevylučuje chemické komponenty, a proto důležitým faktorem je kontrola možných alergií na součásti.

Další zástupce indické henny, kterou lze koupit v Rusku - Aasha. Je také zastoupena druhovou rozmanitostí. Takže hennu lze rozdělit:

První pohled, který je prezentován v několika odstínech, vyživuje a vyživuje vlasy a dodává světle tón od červené až hnědé. Bylinková henna, obsahující barvivo, se může stát odolným nátěrem, nicméně, stejně jako v předchozím případě, jsou možné alergické reakce. Bylinková henna nemůže být považována za zcela přirozená.

Henna pro barvy vlasů

Pokud vám záleží na kráse a zdraví vašich vlasů, ale zároveň máte touhu je zbarvit, doporučujeme věnovat pozornost henně na vlasy, jejichž barvy dnes mají velmi širokou škálu odstínů.

Pokud byla dříve henna spojena pouze s měděným odstínem vlasů, dnes si můžete koupit toto přírodní a užitečné barvivo s odstíny blond, mědi, kaštanu vínově nebo černě.


Dnes najdete v obchodě několik značek barevné henny, ale doporučujeme věnovat pozornost následujícím značkám - to je indická henna Aasha Herbals, která je také Henna En Poudre francouzskou hennou prášek.

Samotná Henna může být ze tří typů:

 1. červená dává Henna Lovesonia Inermis;
 2. černá barva dává hennu indigofer (basma);
 3. Bezbarvý odstín je Cassia henna.
Aby byly odstíny rozmanitější, kombinují tyto tři bylinky v různých poměrech a přidávají další přírodní byliny a přísady, které mají barvicí vlastnosti.

Henna pro vlasy - barvy Aasha Herbals

Aasha Herbals je přírodní indická kosmetika, která podporuje přírodní krásu, mládí a zdraví vašich vlasů pomocí pouze bylin a přírodních ingrediencí. Henna Aasha je 100% přírodní produkt. Její složení je sterilizovaná henna (40% celkové kompozice) a léčivé byliny (aloe vera, jemu, amala, shikakai).
Jedná se o velmi odolné barvivo, ale na rozdíl od chemických protějšků při barvení neruší nebo nezmění strukturu vlasů.

Kromě běžného terapeutického a profylaktického účinku získáte také krásné jasné tónování vybraných odstínů. Na rozdíl od íránské henny, která je pro nás obvyklá, výrobek Aasha během barvení nevyschne vlasy a zachovává svou přirozenou měkkost a hedvábnost. Henna, stejně jako moderní barviva, dokáže naplnit pórovité oblasti vlasů, čímž každému jednotlivému vlasu vyhlašuje hladkost a objem. Po zbarvení shromažďování vlasů v ocasu si jistě všimnete, že se zvětšila.

Paleta Aasha Herbals:

čistá henna (bezbarvá)
henna vlasy zlatavě hnědé
henna pro mahagonové vlasy
henna pro kaštanové vlasy
henna burgundové vlasy
henna vlasy hořká čokoláda
henna na vlasy černá
henna pro černé indigové vlasy

Francouzská henna pro vlasy - barvy:

Chcete-li vytvořit tak velkou paletu odstínů, prášek senna (kasia hustě listnatý) se přidává k této přirozené barvě na bázi henny.

Podle počtu odstínů tato henna není nižší než běžná barviva na vlasy. V tomto případě nelze lékařskou péči porovnávat s žádnou z těchto barev.

V paletě henna odstínů je originální a konečná barva vlasů velmi dobře zobrazena po aplikaci specifické barvy henny.


Chcete-li zvýšit hojivý účinek henna barvení, i když chcete jen provést tonizaci, doporučujeme vám nejdříve smíchat bylinný prášek s vařenou horkou vodou a potom do směsi přidat rostlinný olej, například lopuch. To nejen přispívá ke zlepšení vlasů ještě více, ale také způsobí, že je barvivo vhodnější, zejména na dlouhé vlasy.

Henna vlasy zbarvení v odstínech čokolády

Přírodní pigmenty na vlasy: henna a basma jsou používány po mnoho staletí, dávají ženám požadovanou atraktivitu a důvěru v jejich krásu.
S příchodem chemických sloučenin se poptávka po nich postupně snižovala, protože tak široká paleta možných odstínů nemohla opustit lhostejné módy. Přírodní nátěr se také může pochlubit kadeřnickým barvivem na vlasy, který má ve své paletě pouze 6 odstínů. Často však negativní dopad na vlasy znemožňuje pokusy zdobit jejich vzhled.

Použití přírodní henny má velkou výhodu, protože takový účinek také poskytuje léčbu struktury vlasů. Aby nebyla omezena volba palety, můžete vyzkoušet přirozené recepty pro použití henny pro různé odstíny módní čokoládové barvy.
Jak to udělat s maximálním přínosem pro vaše vlasy vám řekne náš článek.

Použití henny na vlasy

Údaj, že hena má příznivý účinek na strukturu vlasů, je nepopiratelná, ale málo lidí se diví, jak přesně tento efekt nastane.

Barvicí pigmenty v kompozici pronikají hluboko do jádra a ne jen obálku venku.

To je důvod, proč je tak obtížné vyniknout charakteristickou červenavou vlastností této barvy. Kromě hlubokého dopadu složení íránského prášku z henny obsahuje příznivé látky, které mají příznivý účinek na zdraví vlasů.

Užitečné vlastnosti henny na vlasy:

 • Tónuje pokožku hlavy, pomáhá zbavit se lupin a kožních onemocnění různého původu.
 • Posiluje vlasy, takže bezbarvá henna je častou přísadou pro domácí masky.
 • Stimuluje rychlý růst kudrlin, vyživuje vlasový folikul a pokožku hlavy.
 • Pomáhá opravit poškození vlasů po chemickém barvení nebo curlingu.
 • Posiluje vlasy zevnitř, čímž je silnější a silnější.

Íránská henna může být použita nejen k léčení vlasů. Díky jedinečnému složení účinných látek je pro pokožku užitečné, takže můžete najít domácí recepty na omlazení obličeje a krku. Známá "dočasná" tetování se také provádí za použití této složky, avšak v tomto případě má kvalita a koncentrace pigmentu v surovinách velký význam.

Možnosti henny pro barvení vlasů nejsou omezeny na tvorbu měděných nebo zářivě červených vlasů. Díky dalším ingrediencím můžete vytvořit vynikající nástroj pro barvení vlasů v současných populárních čokoládových odstínech.

Hodnocení nejlepších kožních olejů zde.

Jak správně malovat

Velmi důležité je dodržování všech fází barvení vlasů. Tento proces úspěšně zvládl mnoho žen, a to se používá pro domácí procedury.
Existují však i tuky, které přímo ovlivňují výsledek. Íránská henna se prodává ve formě suchého prášku s charakteristickou nazelenalou barvou a pro dosažení vhodné konzistence barvy stačí směs zředit vodou. Při tomto procesu vytváření pigmentových konců, ale ne méně důležitý a správně aplikovat na vlasy.
K tomu je třeba studovat nejdůležitější body úspěšného zbarvení. Řeč o tom v níže uvedených informacích.

Důležité nuance vlastního barvení:

  • Vždy používejte pouze čerstvé přísady a směs by neměla být připravena pro budoucí použití. Pro jednu porci můžete potřebovat jeden až čtyři henny, v závislosti na délce kudrlin.
  • Přirozené nebo bělené blond vlasy jsou obtížněji namalovány v tmavé barvě. Při použití henny v čisté podobě získají výrazný "oranžový" odstín a pokud to přehnáte basma - charakteristickou modrou.
 • Správná konzistence pro hennu je obtížné správně určit. Obvykle je to poměrně hustá kaše, která dobře drží vlasy. Je nutné parní hennu prášek vroucí vodou a pak trvat minimálně 10 - 15 minut. Poté, co směs získá bujnou zelenou barvu, může být bezpečně použita.
 • Místo vody můžete použít bylinné čaje, vařenou kávu a silný čaj. Některé recepty zajišťují dodatečnou účinnou látku.
 • Doba expozice takové barvy od 30 minut do dvou hodin, v závislosti na požadovaném výsledku. Pro pohodlí můžete použít polyetylénovou sprchovou hlavici a ručník dostatečné velikosti.
 • Je nutné aplikovat barvu z kořene na špičku, především zpracování týlní oblasti.
 • Při častém používání může henna vysychat vlasy, což je důležité pro majitele příslušného typu pramenů, aby věděli.
 • Po obarvení nelze použít šampony a balzámy po dobu tří dnů, takže pigment je dobře "popadl".
 • Je třeba omýt barvu teplou vodou bez použití šamponu.

Velkou výhodou přírodní henny není jen terapeutický účinek.

Dostupné náklady a možnost použití během těhotenství a laktace, stejně jako dobré malování šedých vlasů - to jsou nesporné trumfy této možnosti.

Kromě tradiční henny si můžete zvolit i tónovanou verzi. Použití hotových směsí je velmi výhodné, zejména proto, že široký sortiment vám umožní vybrat si odstín pro všechny chutě.

Podívejte se na video o odstínech slavné henny

Paleta barev

Nyní je v prodeji nejen tradiční balení s íránskou hennou. Díky moderní technologii má efekt pigmentu široký rozsah možných barev.

Při koupi hotové směsi je nutné výsledek vypočítat jako u běžné barvy. Je třeba poznamenat, že bude mnohem obtížnější vymýtit pigment z vlasů.

Obvykle jedno vyfarbení trvá přibližně tři týdny, po kterém se postup opakuje. Pokud plánujete perm nebo barvení s konvenčními formulacemi, je třeba vzít v úvahu, že minimální doba po proceduře barvení henny je dva měsíce. Po tomto období se barvivo částečně vyvine z vlasového folikulu.

Zanedbání tohoto jednoduchého pravidla může být nákladné: výsledek zbarvení bude málo předvídatelný, dokonce i proslulý zelený.

Pro přírodní barvu si můžete zakoupit následující možnosti:

Jak lze vidět z navrhovaného seznamu, rozsah těchto barev je poměrně široký. Kromě expresivních tónů jsou tichší barvy. Kromě toho je velmi oblíbená bezbarvá henna.

V této směsi se pigment zcela odstraní a nemá vliv na barvu vlasů.

Tím se zachovávají všechny příznivé vlastnosti přírodních složek, které se často používají v domácích kosmetických a lékařských maskách.

Chcete-li barvit vlasy ve vašem oblíbeném odstínu, není nutné zakoupit hotovou směs. Pomocí různých poměrů přírodních pigmentů a dalších ingrediencí můžete vytvořit doma vhodnou barvu. Jak to udělat, rozměry a důležité tipy - později v našem článku.

Malovat šedé vlasy a získat bohatou hnědou barvu

Technologie čokoládových barev

Moderní ženské módy ocenily příležitost dodat vlasům čokoládovou barvu, která je nyní poptávána. Díky našim receptům můžete tuto barvu vyrábět sami, používající pouze přírodní ingredience.

U čokoládové palety se nejen henna používá ve své čisté podobě, ale je nejlepší přidávat basma v určitých poměrech.

Jak postupovat správně je popsáno níže.

Možnosti barvení čokolády:

 • Henna a basma mají stejný poměr a namísto vody používejte silnou vařenou kávu. Místo kávy můžete použít předvařený černý čaj. Výsledná barva může být popsána jako "mléčná čokoláda" v obvyklé paletě barev.
 • Chcete-li získat stín více hloubky, obsah basma může být zvýšena. "Hořká čokoláda" získaná takovým obarvením nebude vypadat horší než podobné odstíny.
 • Přírodní tmavě čokoládová barva se získává, pokud si vezmete tři části henny jeden po druhém - zemní hřebíček a červené víno. Není žádoucí přinést víno do varu, jen zahřát. Aby nedošlo k porušení technologie, můžete praštit předem s malým množstvím vroucí vody a poté použít horké víno.
 • Pokud vyrábíte hennu se silným roztokem skořápek vlašských ořechů, můžete také získat vynikající čokoládovou barvu. U lehčích vlasů je lepší nechat se riskovat a přidávat basma do kompozice.


Pomocí našich receptů můžete získat poměrně širokou paletu možných změn. V závislosti na přirozené barvě vlasů můžete měnit požadovaný efekt.

Pro tmavší tóny je nutné zvýšit koncentraci basma v kompozici. Chcete-li dále vylepšit vlasy během procedury, můžete použít silný odvar z lopuchu, želé nebo heřmánku namísto vody, aby se prášek zředil. Přírodní káva a silný čaj také podporuje zdravé vlasy a med a koření stimulují růst vlasové šachty.

Barva Henna a Basma - pravidla a odstíny od Vse Be Good

Co jiného můžete získat odstíny

Kromě výše uvedené palety čokolády bude použití henny pomáhat malovat vlasy v jiných barvách.
Samozřejmě s pomocí henny, měděných a zázvorových tónů lze nejlépe získat.

Chcete-li to udělat, můžete jednoduše použít prášek henny připravený podle receptury, nebo můžete použít naše recepty a výhodně si zastřít vlasy.

Kromě kosmetického účinku také pomáhá posilovat a léčit vlasy.

Recepty na barvení vlasů s hennou:

 • Jasný načervenalý odstín se získá při použití henny v čisté formě, ale aby byl výraznější a lesklý, můžete přidat ke směsi suchého zázvorového prášku (přibližně 1 díl pro tři části henny). Trvání na směsi by nemělo trvat déle než 10 minut, jinak bude výsledek tmavší, než se očekávalo.
 • Tento koření může být také nahrazen speciální směsi: stejné části kurkuma, zázvor a skořice. Chcete-li zvýšit intenzitu barvy, můžete prášek nalít silným čajem.
 • Jasnou barvu mědi lze získat použitím následující směsi. Za tímto účelem musí být 4 části henny odebrány 2 díly kapalného medu a jednolitého hřebíčku. Výsledek je přímo závislý na původní barvě vlasů.
 • Přírodní kaštanová barva se také snadno dostane doma. Za tímto účelem je nutné mixovat stejné podíly henny a basma. Je-li zapotřebí tmavší tón, poměrné množství basma se zvyšuje.

Fanoušci měděné palety se budou milovat recept, když se stejný poměr basma a henna vaří se silným vývarem z cibulové kůry. V tomto případě vlasy získávají výrazný červený odstín.

 • Přidáním kyselé přísady do směsi můžete očekávat jasnější odstín. Kefír, citronový džus a odvar z žárlivosti jsou v této kvalitě dokonalé.
 • Neobvyklým způsobem, jak získat červenavý odstín pro tmavé vlasy, je použít hennu a kakaový prášek ve stejných poměrech.
 • Tón nápadného bronzu se získá, pokud zředíte hennu v poměru 2: 1 s basma.
 • Černé tóny se získají s převahou basma v kompozici. Chcete-li to provést, můžete použít výše uvedené recepty, ale množství Basmy se zdvojnásobilo až třikrát.


Přírodní henna je skvělou alternativou chemického barvení. Je to levné a zároveň nepoškozuje vlasy, ale spíše posiluje a obnovuje jejich strukturu.
Nesprávný názor, že díky slepici můžete získat pouze červené a měděné tóny, po použití našich receptů se zcela rozpustí.

Doporučujeme si přečíst: o výhodách a nevýhodách laminačních řas v tomto článku, jak dlouhá je zde laminaci.

Díky dalším přísadám a přidání dalšího pigmentu rostlinného původu - Basma můžete dosáhnout atraktivní čokoládové barvy a stejně tak chutných variací.
Proporce a užitečné rady ohledně použití těchto směsí jsou uvedeny v našich informacích.

Henna pro vlasy: recenze produktu, barvy a fotky

Dívky s červenými vlasy budou vždy považovány za nejatraktivnější a nejkrásnější krásy. Dávejte pozor jen na jejich ohnivé kudrlinky, jasné kudrlinky, které způsobují velké emoce. Není divu, že říkají, že dívka je považována za nejkrásnější a nepřístupnou, která se stará o její vlasy a každodenně je přináší do formy. Henna za vlasy je to nejlepší, co si dívka může dovolit, pokud se chce mít ráda ostatním a vyniknout mezi davem, zaujmout názory mužů a mít spoustu fanoušků.

Henna pro vlasy - odstíny a barvy

Samotný rozsah takové magické barvy jako henna je poměrně velký, takže básník bude mít před vámi volbu, ve které odstínu je nejlepší barvit. Takže například henna na vlasy je čokoládový odstín, ale nemyslete si, že červená barva nebude nyní vidět. Kromě krásné hnědé barvy může být henna se zlatými vrstvami, která vypadá velmi elegantně. Každá dívka bude na světě nejpřitažlivější. Nejoblíbenější a nejčerstvější odstíny henny, které nikdy nevyjde z módy, jsou:

 • kaštan;
 • černá;
 • vínové barvy;
 • zlatá hnědá;
 • barvy tmavé čokolády.

Co tvoří henna?

Doporučujeme číst: Jak umýt barvivo na vlasy z pokožky obličeje a rukou

Obecně se henna získává z poměrně vzácného stromu, jedinečného produktu z listů rostliny, který se laskavě nazývá "Lawsonia není pichlavý". Takové sladké jméno nám přišlo z východu. Říká se, že Lovesonia velmi pěkně voní, když noc spadne, její květy rozkvétají, květy se střílí. Obyvatelé mnoha zemí Středního východu se radují a pořádají rodinné svátky, když začnou cítit vůni stromu.

Henna je vyrobena z velmi horních listů Lawsonia, protože jsou to ti, kteří mají silný jas, a také velmi dobře malovat jakoukoli část těla, pokud si vezmete listy ve vašich rukou. Dívčí vlasy jsou obdařeny vynikající schopností absorbovat všechny barvy a vůni, což je důvod, proč se henna z Lovesonia rychle vstřebává a odstín se stává trvalým a nasyceným. Budoucí listy henny se shromažďují v okamžiku, kdy strom začne kvést. Olej je vytvořen z květenství, zatímco zbytky přinášejí prospěch léků. Tato henna vypadá jako jemný zelený prášek, podobný prášku. Když se taková směs zředí vodou, změní se na nepříjemnou barvu bažiny.

Odrůda Henna

K dispozici jsou čtyři nejlepší typy henny, které jsou považovány za nejlepší svého druhu. Je to bezbarvá, sudánská, indická a iránská henna. A teď si promluvme každý zvlášť, abychom podrobněji porozuměli každému druhu.

Íránská henna

Nejméně populární ze všech výše uvedených, ale je to v íránské henna, můžete přidat další odstíny, pokud chcete malý krásný odstín, který by vypadal jasně v kontrastu. Kromě toho iránská henna perfektně vyživuje pokožku hlavy a vlasů, dovoluje jí nasytit prvky a minerály a dodává vlasům mimořádné esenciální oleje, díky nimž vypadají vlasy hedvábně a lesklé. V íránské henně je spousta vitaminů. Takže obsahuje jojobový olej a extrakt z tekvice.

Indická henna

Malba, která je spíše specifická ve své aplikaci, která by měla být aplikována pouze podle pokynů, aniž by se od nich odchyluje. Tím, že vyberete správnou barvu, pak se na vlasy bude vypadat pouze indická henna. Dále se ujistěte, že všechny přísady jsou přírodní, barviva a další prvky se nebudou hodit do indické henny. Indická henna je plná variací odstínů. Takže tam je:

 • zlatá (pro dívky s blond vlasy, pro blondýnky);
 • hnědá (pro ženy s hnědými vlasy a pro ty, kteří mají hnědé vlasy);
 • machaon (pro dívky s hnědými vlasy, jako extrakt řepné šťávy je přítomen v machaon);
 • černá (pro brunety, dává sladký a jemný tmavě hnědý odstín, nebude černá);
 • burgund (pro dívky s tmavými vlasy).

Súdánská henna

Doporučujeme číst: Constant Delight Hair Dye - paletu barev a recenzí

Unikátní v jeho barvení, protože je to sudánská henna, která dává nádhernou a bohatou barvu mědi, která vydrží dlouhou dobu. Používají se hlavně při barvení se soudánskou hennou, protože jsou nejvíce odolné ze všech, neobsahují nečistoty a neobsahují žádné další přísady. Sudánská henna je zpravidla lakována zástupci červených vlasů, aby jejich kořeny a špičky získaly jasnější a stabilnější barvu bez oslnění a odstínu.

Bezbarvá henna

Tento typ henny není vyroben z rostliny samotné, ale z její robustní stonky. Faktem je, že v bezbarvé henně není žádný pigment, který barví, takže barvy nejsou zvláště viditelné. Použijte hennu pro léčebné účely. Říká se, že hojivé vlastnosti bezbarvé henny pomáhají při léčbě srsti všech stavů. Pramínky a celá délka vlasů po bezbarvé henně se stávají mnohem atraktivnějšími a hedvábnějšími, vlasy se nasytí a dobře upravují. Teď již nemusíte chodit do kosmetických salonů a požádat kadeřník o peníze, aby vám poskytl službu proměny vlasů a neustálého barvení. Ale i když tato henna má bohatou barvu, vlasy vůbec nezbarví. Výhody bezbarvé henny na vlasy:

 • posilování vlasů a cibulí, prevence z hojné ztráty, zlepšení průtoku krve;
 • aktivní růst vlasů;
 • dávají kudrlinky brilantní vzhled, pružnost a objem;
 • odstranění lupů;
 • úprava hladiny tuku a suchých vlasů;
 • zlepšení a zlepšení struktury vlasů, vyhlazení řezu.

Chcete-li prodloužit odstín bezbarvé henny po celé délce vlasů, nemusí na ni trvat hodně času. Je nutné pouze rozředit prášek vodou a rovnoměrně rozložit celou směs na vlasy, předtím, než je dobře promyjete předem a necháte vlhkou.

Správné barvení vlasů henny

Na rozdíl od jiných barev, které používají dívky, henna není pro vlasy tak škodlivá, protože nepronikuje do hlubin. Henna obaluje všechny vlasy pouze venku, aby jim poskytla jasnou a nasycenou barvu, a poté se po čase promyje vodou, aniž by narušila strukturu vlasů. A ačkoli jakákoli malba s hennou se provádí velmi rychle a jednoduše, je třeba dodržovat některá pravidla.

Před nátěrem je nutné odstranit všechny dělené konce a poškozené vlasy. Pokud tomu tak není, barva bude klesat nerovnoměrně, jasné a nudné odstíny budou viditelné a špičky, které jsou špatně poškozené, se budou plížit lépe než zdravé vlasy.

Je třeba dobře opláchnout hlavu tak, aby nedošlo k nečistotám a lupům, trochu je usušte, ale nechte vlhkost. Pak po celé délce vlasů naneste hennu rovnoměrně a dobře si kartáčujte každý vlas tak, aby henna absorbovala co nejvíce. Nezapomeňte, že je nemožné ředit směs studenou vodou, pouze s extrémně horkou tekutinou! Tato kaše, která se ukáže, vám pomůže dosáhnout dokonalé barvy. Když už mluvíme o čase, měli byste si udržovat hennu na vlasu po dobu 2-3 hodin, to je nejvíce normální doba, během které barva začne zůstat na vlasy. Můžete vypláchnout hennu bez šamponu.

Existuje henna v maskách?

Ano, masky někdy obsahují hennu, jako jeden z důležitých prvků maskovací směsi. Existuje obrovský počet takových receptů. Takže si můžete vybrat nejvhodnější masku pro vaše vlasy, která bude vypadat nejlépe na vašich vlasech. Zde jsou některé skvělé recepty pro slavné masky, které obsahují hennu:

 1. Tento recept živí vlasy a zvlhčuje je a poskytuje jasný odstín. Budete potřebovat jeden žloutek, 150 ml pravidelného mléka a stejný gram henny. V mléce, které je třeba před tím zahřát, aby bylo dostatečně teplo, přidejte žloutek - dobře promíchejte. Pak vylijte hennu a rozšiřte celou směs vlasů. Držte asi 20 minut, poté opláchněte vodou.
 2. Výborný recept proti vypadávání vlasů, který je pro úplné zpevnění. Budete potřebovat dvě čajové lžičky henny, stejné množství hořčice suché a půl sklenice horké vody. Smíchejte všechny prášky, důkladně promíchejte a zakryjte vodou. Nechte masku naplnit 15 minut, ale ujistěte se, že směs zůstává teplá. Aplikujte na vlasy teplou masku, počkejte 15 minut a pak opláchněte. Buďte opatrní, aby se maska ​​nedostala do očí!
 3. Tento recept je vhodný pro dívky, které chtějí mít dlouhé a husté vlasy. Budete potřebovat hennu, čtvrtinu šálku kefíru, pět kapek másla nazývaných "hit". Jděte do lékárny a požádejte lékárníka o tento olej, vždy ho mají skladem. Vše smícháme a aplikujeme na vlasy, držme masku asi 40 minut a pak - opláchněte vodou pomocí šamponu. Vlasové folikuly se po takové masce aktivují a poskytnou bohaté a tlusté vlasy, hlavním úkolem je provést tento domácí postup několikrát týdně.
 4. Recept je vytvořen pro ty, kteří mají suché a nenasycené vlasy. Budete potřebovat hennu, dvě čajové lžičky dvou olejů (kolečko a lopuch) a dužinu čerstvého avokáda. Všechny ingredience jsou dobře smíchány a vařeny, nechávají je namočit a držet spolu. Potom můžete celou délku vlasů rozložit, jemně a pečlivě třepat masku do pokožky hlavy a do kořenů. Přesně o hodinu později si můžete omýt masku šamponem pro mastné vlasy. Neuvidíte ani, jak se příští den změní vlasy a jejich stav, nebude sucho a lupy.

Doporučujeme číst: Nejlepší hodnocení barvy na vlasy z roku 2016

Jak vypít henu z vlasů?

Henna je schopna zabalit vlasy bez toho, aby je pronikala. Proto je praní henny poměrně jednoduché, protože to není barva. Například henna může být omyta, pokud si pravidelně dělat masky z fermentovaných mléčných výrobků (z kefír, ryazhenka, zakysaná smetana). Mimochodem, pokud přidáte žitný chléb a droždí, pak bude henna mnohem lepší s vlasy. Můžete také rozmazat vlasy olejem (olivami, lopuchem, lněným semenem), je žádoucí, aby byl olej zahřátý.

Je třeba ponechat mydlo na hennu po dobu nejméně dvou hodin a pak použít šampon pro mastné vlasy, aby se dobře opláchl a nezanechal žádný napínací olej. Existují samozřejmě mnohem více "agresivních" způsobů vymývání barvy octem, ale je to možnost těch, kteří nemají hennu vůbec.

Jak dlouho je henna?

Ve skutečnosti hena udržuje na vlasy dostatečně dlouhé vlasy než jiné barvy. Pokud se vám líbí barva henny a jak vypadá na vašich vlasech, pak pravidelně zbarví kořeny tak, aby se barva nelišila od rostoucích vlasů. Ale nezapomeňte, že hennu nelze použít příliš intenzivně: ne více než jednou za dva měsíce. Nezapomeňte, že vlasy mají tendenci se mizet, pokud je velmi často barvíte. Také konzultujte s kadeřníkem doporučení, jak používat šampony, opláchnutí, sérum a masku po barvení vlasů henna.

Může henna udržet vlasy vyživující a zabraňovat vypadávání vlasů?

Samozřejmě samozřejmě henna nebude v této věci schopna vám pomoci, ale ztráta vlasů méně často je docela realistickým cílem. Takže je to henna, která dokáže zlepšit strukturu vlasů, dobře a výrazně posiluje vlasové žárovky, a pokud máte lupy, pak s použitím henny na vlasy to už nebude vidět. S největší pravděpodobností vás lupy ani neobtěžují.

Mimochodem, henna nemá vliv na pokožku hlavy a nemá vůbec žádný účinek, nebo je spíše absolutně neškodná, takže se nemusíte bát o tom, že na vašich vlasech je taková barva. Nebojte se, že se může objevit alergická reakce. Ve většině případů je pouze 1% z 99 alergických na barvení vlasů.

Stále můžete psát o henně na vlasy. Hlavní věc je, že je to naše krása, která musí být pravidelně udržována. Dokonce i když máte dobrou barvu vlasů, ale stále je třeba je sledovat, aby nedošlo ke ztrátě nasycení. V dnešní době jsou červené a červené vlasy v módě. Proto nejchytřejší ženská rada - ujistěte se, že vaše krása je středem pozornosti, vystupujte a nebojte se experimentovat!

Henna pro vlasy a rysy její aplikace

Henna na vlasy jsou v různých zemích dlouhodobě používány ženami v jakémkoli věku. Všichni si dobře uvědomují, jak pozitivně ovlivňuje stav vlasů a navíc je může barvit. Henna pro vlasy má spoustu výhod oproti běžným barvám, což výrazně vyhrává, když potřebujete zvolit nejnebezpečnější způsob.

Henna na vlasy

Začněte samozřejmě, měli byste pochopit, jak se henna obecně vyrábí a kde se objevuje. Toto barvivo vypadá jako jednoduchý prášek a dostane se ze sušených listů Lawsonia. Tento keř roste v zemích s tropickým klimatem, tam je opravdu mnoho takových rostlin, proto se henna původně používala v tropických zemích. Kromě henny je esenciální olej také získán z lonsonia, průmyslového barviva.

Listy jsou nejsilnější v barvivách. Mladí lidé chodí na výrobu barvy používané při dočasném tetování, pro barvení látek. Zbytek je vyráběn prostředkem určeným pro samotné vlasy.

Zvláštností tohoto přirozeného prášku je to, že při každé jeho aplikaci se efekt stává stále intenzivnější.

Výhody a poškození henny na vlasy

Samozřejmě, henna přináší mnoho použití vlasů, ale existují také některé negativní stránky tohoto léku. Výhody a nevýhody tohoto barviva je třeba brát v úvahu podrobněji.

Zjevné výhody zahrnují přirozenost produktu, která neobsahuje žádné chemické prvky, z nichž se vlasová henna považuje za zcela bezpečnou. Kromě toho, že vlasy dodávají neuvěřitelně krásnou barvu, je henna schopna je vyživovat, na rozdíl od obvyklé barvy pro všechny, která často vlasy vysušují do takového stavu, že je třeba je po dlouhé době aktivně obnovit.

Henna má pozitivní účinek nejen na kadeře, ale i na pokožku hlavy. Zvláštní činidla obsažená v něm jsou schopna regulovat aktivitu mazových žláz. Proto se doporučuje použít takový nástroj pro dívky, které trpí tím, že se jejich vlasy rychle stávají mastnou.

Kvůli své bezpečnosti je hena vhodná i pro těhotné ženy, které se obvykle obávají zbarvení běžnou čpavkovou barvou.

Henna na vlasy je ideální pro ženy všech věkových kategorií, a to je již zjevný velký plus. Vzhledem k tomu, že když barví vlasy váhy vyhlazené, vlasy vypadají leskleji a hladce.

Nevýhody tohoto nástroje také nelze ignorovat. Nejprve je třeba dbát na dívky, jejichž vlasy již byly barveny, protože nikdo přesně neočekává přesnou barvu a chování kompozice, když se hena používá po chemických nepřirozených barvách.
Bohužel tato přirozená kompozice není schopna malovat přes šedé vlasy, což je nepravděpodobné, že by vyhovovalo ženám ve věku.

Často se stává, že dívky, které používají hennu, obvyklé barvivo pro vlasy s čpavkem, se jednoduše, jak se říká, neberou a někdy dokonce dávají zelený odstín.

Henna pomáhá narovnat kudrlinky, takže se nedoporučuje těm, kteří mají perm.

Druhy henny na vlasy

Henna je zcela odlišná a každý druh má své vlastní vlastnosti. Před výběrem jednoho nebo druhého druhu byste se měli pečlivě seznámit s těmito vlastnostmi.

Bezbarvá henna

Tato henna na vlasy, jak jej název naznačuje, nemá žádný odstín, to znamená, že nebude pracovat na barvení vlasů, ale použít ji pro jejich léčbu a zlepšení je právě tak. Kromě příznivých účinků na kadeře může být taková přirozená kompozice použita v kosmetologii, například pro tetování.

K získání henny bez barvy se používají sušené stonky Lawsonia. Informovaní lidé poukazují na to, že bezbarvá henna může pomoci při řešení téměř všech problémů týkajících se vlasů, takže v domě to rozhodně nebude nadbytečné. A bude naprosto nepostradatelné pro ženy, jejichž vlasy ztratily svůj lesk, krásnou barvu a zdravý vzhled. Tento nástroj jim pomůže rychle uvést je do pořádku.

Je také třeba poznamenat, že bezbarvá henna může aktivovat růst vlasových folikulů, obnovit kadeře po různých chemických škodách.

Každý ví, že postup laminace je velmi populární, i když není vůbec levná. Ale použití bezbarvé henny pro vlasy může úspěšně nahradit tento postup, zatímco stojí mnohem levnější, dokonce být mnohem užitečnější.

Jeho živiny jsou schopny proniknout hluboko do struktury každého vlasu a významně jej zhrubnout, to znamená, že pomáhají dělat vlasy déle a většina žen o nich snu snáší.

Bezbarvá henna je často přidávána do různých továrních výrobků pro péči o vlasy, což opět potvrzuje, že je velmi užitečné. Je pravda, že taková henna by neměla být aplikována příliš často, protože dvakrát týdně bude stačit, aby se dostala dobře, jinak by vlasy mohly velmi uschnout.

Barevná henna

Tento typ henny také vyhovuje téměř všem chloupkům, což je velmi výhodné, ale na rozdíl od předchozího, barevná henna může získat krásnou barvu. Je ideální pro majitele tmavých vlasů. Díky tomuto nástroji budou vaše vlasy získávat krásný odstín kaštanu, stejně jako lesk. Ale na světlech kadeří je pravděpodobnost oranžového stínu, který se nikdo nechce dostat.

Barevná henna spadá na různé vlasy různými způsoby, lze je předvídat pouze metodou testů. Musíte být připraveni na cokoli, vzhledem k tomu, že pokud vlasy přítelkyně po použití specifické henny se staly krásnou ohnivou červenou, to neznamená, že barvení vlasů bude mít trochu jiný odstín.

Íránská henna

Zvláštností tohoto typu henny je, že s ní můžete hodně experimentovat při hledání vhodné barvy. Ve stávajícím prášku se doporučuje přidat různé přísady, které mohou dosáhnout barvy, která je vhodná v konkrétním případě. Nejtmavší barva se tak dosáhne přidáním přírodní kávy. Světlý odstín se získává v kombinaci se zázvorem.

Tmavou barvu je možné dosáhnout přidáním kefíru a získání červeného vína.

Tato henna pro vlasy je vyrobena v Íránu. Mnoho mladých žen považuje to za nejlepší typ heny, který dává vlasům přirozenou barvu, což umožňuje experimentovat s odstíny.

Indická henna

Rostliny se pěstují pro tento druh henny v Indii. S ním můžete také experimentovat, stačí vědět, co by mělo být smícháno s dostupným práškem, abyste získali určitou barvu. Pravé barevné spektrum, které lze získat s indickou hennou, je mnohem menší než rozsah získaný od iránské.

Turmeric pomůže dát svým vlasům zlatý lesk, a šťáva z řepy udělá vaše vlasy barvu zralé třešně.

Černá henna

Tato barvicí kompozice pomůže dosáhnout barvy tmavé čokolády, která se ukáže jako nasycená, brilantní. Tajemství spočívá ve skutečnosti, že složení prášku je indigo.

S pomocí takové henny zbarví vlasy barvou tmavé čokolády, ukáže se to velmi bohaté a krásné a skutečnost spočívá v tom, že ve složení tohoto prášku je indigo.

Tekutá henna

Tekutá henna na vlasy je v konzistenci velmi podobná smetaně, to znamená, že není třeba ji ředit jako prášek, takže se zdá být mnohem pohodlnější pro mnohé. Nicméně většina žen, které se pokoušela použít takovou hennu, přísahala, že ji nikdy nepoužije. Skutečnost spočívá v tom, že jeho složení není tak přírodní jako složení výrobku v práškové formě, a barva často klesá na kadeře nerovnoměrně, někdy se ukáže, že to není nutné.

Hnědé odstíny vlasů

Jak bylo uvedeno výše, za použití barvy henny je možné získat různé odstíny. Pro každý odstín je třeba míchat prášek henny s různými přísadami. Mělo by být dále objasněno, s jakými druhy přísad, pro které bude barva potřeba. Nejlepší start s íránskou hennou. Kastan bohatý odstín se ukáže při použití kurkuma, a blondes je lepší přidat skořice k jejich složení.

Aby se vlasy staly černými, je třeba prášek smíchat s kefírem nebo silným černým čajem. Basma a káva jsou také dobré. Populární a žádoucí čokoládový odstín se získá přidáním zemních hřebíček nebo kakaa. Vařená karkáda umožní dosažení červeného odstínu, pro tento účel můžete stále používat červené víno.

Měděné odstíny jsou velmi krásné, pokud do prášku přidáte kurkuma, cibulovou kůru nebo heřmánek. A pro zlatý odstín bude šafrán nebo citrónová šťáva ideálním doplňkem.

Pro indické doplňky henny, samozřejmě, budou i další. Neměli by být zmateni. Mahaon získá krásný stín přidáním červené šťávy do prášku. Je pravda, že když to přehnáte s touto složkou, dostanete další, ale také krásnou barvu burgund.

Jak používat hennu?

Samozřejmě, i když používáte neškodnou hennu na vlasy, měli byste dodržovat určitá pravidla, abyste získali dobrý výsledek.
Množství henny používané při barvení se může lišit podle délky vlasů. Většinou jde o dva až pět pytlů prášku. Kromě prášku budete potřebovat: misku, ručník, který by nebyl hanbou k dalšímu zničení, kartáč na malování přes prameny, ochranné rukavice, poměrně mastný krém, bavlněné polštářky, celofánové víčko.

Henna, jak víte, je nejprve vařená, zatímco existují dva hlavní způsoby, jak to udělat. Za prvé, můžete použít horkou, ale v žádném případě vroucí vodu a za druhé, nějakou kyselou kapalinu, jako je citrónová šťáva.

Pro velmi krátké vlasy postačuje 50 gramů prášku, u středně dlouhých vlasů 100 gramů, chloupků v délce ramen, 150 gramů a 250 gramů v pásu, ale samozřejmě se tyto hodnoty mohou lišit v závislosti na hustotě vlasů.

Po určení množství henny ho můžete připravit ve speciální misce. Barvení by mělo být provedeno plochým kartáčem, což je nejvhodnější způsob. Před zahájením postupu je lepší rozmazat pokožku na vlasovou pokožku mastnou smetanou, aby nedošlo k zašpinění v procesu, protože potřísnění pokožky bude problematické.

Teplota vody pro přípravu barvy by měla být asi 80 stupňů. Co se týče jeho množství, je zapotřebí tolik vody, aby skončila s kaší, která se podobá zakysanou smetaně v konzistenci, tedy poměrně silné. Mush by měl být ochlazen na přibližně 40 stupňů a postup může být zahájen. Je důležité rovnoměrně aplikovat roztok na vlasy a pokusit se nepřeskočit žádné oblasti, proto doporučujeme použít pomoc přítele nebo jiného blízkého člověka, protože z boku můžete vždy vidět lépe barevné a nenosené oblasti. Musíte položit starý ručník na ramena, což umožní, aby se špinavé oblečení nedostalo.

Přípravek Henna se aplikuje na vlasy co nejrychleji, dokud se úplně neochladí, jinak nemusí být výsledek dostatečně nasycený a kompozice je složitější.

Je třeba rozdělit, ze kterého budou oddělené kaše a zámky již natřené tenkou vrstvou. Takže musíte zvládnout celou hlavu.

Doba, po kterou je třeba udržet hennu, závisí přímo na tom, kolik chcete dosáhnout bohatého odstínu. Podle toho, čím déle je možné udržet získanou kaše na vlasu, přirozeně bohatší a jasnější bude barva. Také původní odstín vlasů záleží. Například dámy s roztomilými vlasy budou potřebovat jen deset minut na to, aby jejich vlasy byly červené, ale brunetky budou muset počkat až čtyřicet minut, atd.

Odborníci doporučují nejprve použít hennu na vlasy pouze na jednom vlákně, aby jasně pochopili, kolik je potřeba držet, aby získala požadovanou barvu.

Je třeba vyčistit hennu teplou vodou a dělat to velmi opatrně, aby zbytky barviva zůstaly na vlasy, a pak můžete použít kondicionér na vlasy, aby bylo měkčí a příjemnější na dotek.

V zásadě se nevyžaduje žádná zvláštní péče o vlasy obarvené tímto způsobem, můžete použít obvyklé výrobky péče, ale zde byste se měli vyvarovat barvení běžnými barvami.

Ve videu níže uvidíte jasné příklady odstínů, které lze získat s hennou a různými přísadami.

Pro Více Informací O Suché Vlasy