logo

Jak používat esenciální olej ylang-ylang pro zdraví a krásu vlasů

Ylang-ylangový olej je univerzální a účinný prostředek pro ty, kteří chtějí koupit luxusní kudrlinky.

Může být použita jak pro prevenci, tak pro léčbu různých problémů pokožky hlavy a vlasů.

Spektrum vlastností

Olej je nažloutlá konzistence s příjemnou sladkou vůní. To se úspěšně používá v tradiční medicíně a kosmetologii, včetně péče o vlasy.

Je ideální pro osoby s nadměrně citlivou pokožkou hlavy, které trpí zvýšenou suchostí nebo mastnými vlasy.

Vzhledem k tomu, že olej má antifungální a antiseptický účinek, je nezbytný pro domácí ošetření ke zlepšení kudrlin.

Ylang-ylang se aktivně používá pro:

 • normalizace poškozené struktury vlasů;
 • léčba seborrheou;
 • normalizace mazových žláz a boj proti nadměrným tukům a skalpům;
 • ošetření děleným koncem;
 • ošetření poškozených kadeří (po vnějším stresu, trauma horké stohování).

Díky hojivým vlastnostem esenciálního oleje ylang-ylangu pro vlasy je pokožka hlavy ošetřena možnými infekcemi a patogeny.

Malé rány se uzdravují, čímž dochází ke zlepšení průtoku krevních kořenů a problémy s lupinami a nezajímavým vzhledem vlasů zmizí po několika sedmi aplikacích oleje.

Ylang-ylang může být použit nejen jako lék, ale také jako preventivní opatření, aby se kudrlinky staly elastické a zdravé.

Tento přírodní produkt je schopen "přivést zpět k životu" i ty nejslabší a dehydratované prameny.

Pravidla použití

Ve své čisté formě může být ylang-ylangový olej použit pouze ve formě aromaterapie.

Tento postup způsobí, že kadeře budou pružnější, přidávají sílu a přirozený lesk.

Aromaterapie je vhodná pro majitele suchých pramenů. Pokud jsou prameny náchylné k tuku, měli byste aplikovat aromaterapii opatrně, abyste nedosáhli účinků chaotických vlasů a nevážili účes.

Aromaterapie s ylangylanovým olejem:

V ostatních případech se doporučuje použít olej v kombinaci s jinými součástmi ve formě masky.

Při nákupu byste měli upřednostňovat prostředky, na jejichž obalu bude napsán extra nebo stupeň 1. Tento výrobek byl řádně vyčištěn, zpracován a je nejefektivnější.

Je třeba si uvědomit, že nástroj, zvláště nezředěný, je schopen trochu zesvětlit vlasy - o jeden nebo dva tóny.

To se nestane po první aplikaci, ale po několika relacích. A tento účinek je patrný na přírodních vlasech, nikoli na barvených.

Před použitím je ylang-ylang zahříván ve vodní lázni, ale v žádném případě v mikrovlnné troubě. Takže živiny s větší pravděpodobností proniknou hluboko do kudrlin.

Po nanesení směsi na hlavu je vždy nasazena čepice a celá struktura je zabalena ručníkem, aby se zvýšil účinek.

Nástroj je dokonce použit na barevné kadeře - posiluje je a dá krásný lesk, ne omývání barvy. Proto můžete bezpečně aplikovat kompozici a recepty založené na ní na barevné prameny - budou se jen zlepšovat.

Kadeřnictví by mělo být čisté, protože přírodní tuk zabrání pronikání zdravých látek do vlasů.

Olejové přípravky nejdříve omyjte teplou a chladnou vodou. Šampon se aplikuje na kadeře, pěnové masážní pohyby a opláchne.

Pro zvýšení terapeutického účinku na konci se doporučuje umyt vlasy odvar z bylin (želatina, heřmánek, kořen lopuchu).

Maska by neměla být udržována déle než hodinu, jinak může dojít k závratě. Je-li prostředek aplikován na kadeře pro zdravotní účely, postup by měl být prováděn 2krát týdně.

Pro prevenci a udržování zdravých kudrlin dostatečně 1 krát týdně. O měsíc později se jedná o přestávku po dobu tří až čtyř týdnů, po které se kurz může opakovat.

První výsledky aplikace budou zaznamenány po dvou až třech týdnech.

 • nuance rakovníka a jojoby;
 • výhody a zranění broskvových a shea (shea);
 • použití esterů makadamie a čajovníku;
 • pomocí amla a levandulového oleje;
 • meruňky a kafru.

Domácí recepty na masku

Ylang-ylangový olej je vhodný pro všechny typy vlasů. Suché kudrlinky, to nezasychá, naopak zvlhčuje a mastné - vede k normálu, dává zdravý vzhled.

Na jeho základě je možné připravit mnoho užitečných a jednoduchých masek:

Pro rozdělené konce

Smíchejte 20 ml olivového, lopuchového, mandlového a avokádového oleje. Přidejte pět kapek ylang-ylangu. Opatrně položte špičky a nechte hodinu.

Pro tukové prameny

Smíchejte dva kuřecí žloutky, tři kapky ylang-ylangového oleje a některé další (vhodný rozmarýn, argan).

Míchejte, rozdělte po celé délce a nepoužívejte po dobu půl hodiny.

Pro suché

Z jednoho avokáda odstraňte buničinu (200 g), hněte se do houževnatého stavu.

Přidejte dvě kapky ylang-ylangu a základního oleje (heřmánek je nejlepší pro lehké kadeře, pro zbytek - z hroznů).

Důkladně promíchejte, aplikujte na kadeře a nechte půl hodiny.

Pro zdravý lesk

Chcete-li posílit prameny, dát jim lesk a pružnost, můžete připravit oplach z džusu z poloviny citronu a pěti kapek oleje.

Obnovit a posílit

Rozemlete do prášku 20 g suché kopřivy. Smíchejte s 15 ml krému a čtyřmi kvapkami ylang-ylangu. Rozložte hmotu na kořeny, vypláchněte po čtyřicet minut.

Pro růst

Rovnoměrně (v závislosti na délce kudrlin) kombinují oleje z ylang-ylangu, pšeničných klíčků a borovice. Rozložte se podél pramenů, do kořenů, nechte hodinu.

Maska pro posilování a růst vlasů s esenciálním olejem z ylangylanu:

Kontraindikace a bezpečnostní opatření

Aby se eliminoval výskyt alergií, před použitím přípravku se aplikuje na malou oblast pokožky.

Pokud se během několika hodin neobjeví vyrážka, svědění, zarudnutí a další negativní příznaky, pak můžete použít ylang-ylang k léčbě kudrlin.

Kromě individuální nesnášenlivosti může nástroj poškodit ty, kteří trpí vysokým krevním tlakem nebo bronchiálním astmatem, těhotnými ženami, během laktace, stejně jako děti, které nedosáhly věku 12 let.

To platí zejména pro čistý olej a masky s vysokým obsahem, protože koncentrace různých látek nalezených v ylang-ylangu může vyvolat nevolnost, závratě a migrény.

To je důvod, proč výše uvedené kategorie musí tento nástroj používat velmi opatrně, aby nedošlo k poškození zdraví.

Ylang-ylangový olej je naprosto přirozený výrobek, který vrací zdraví a luxusní vzhled na kudrlinky.

Má kumulativní účinek, takže počkejte na výsledky po prvním postupu. S trochou trpělivosti bude výsledek vždy vynikající.

Jak používat olej ylang-ylang pro vlasy

Obsah článku:

 1. Vlastnosti
  • Užitečné
  • Kontraindikace

 2. Recepty na masku na vlasy
  • Od pádu
  • Pro růst
  • Pro zesvětlení

Ylang-ylangový olej je jedním z tajemství krásy, které k nám přichází od starověku. Oblast použití je poměrně velká, zejména má pozitivní vliv na zdraví a vzhled vlasů. Jeho systematické použití v péči o vlasy - a tato léčba a prevence v jedné láhvi, která vrací prameny jejich krásy.

Vlastnosti esenciálního oleje ylang-ylang pro vlasy

Ylang-ylangový olej se získá destilací voňavých květů tropické rostliny Kananga. Tyto visící žluté květy se nazývají "ylang-ylang" od domorodců, což znamená "květ květů" v Malajštině a symbolizuje neuvěřitelné výhody. Nedávno se tato látka stala zvláště často používána při péči o vlasy. Zvažme jeho vlastnosti podrobněji.

Užitečné vlastnosti ylang-ylangového vlasového oleje

Mnoho vonných olejů je univerzální, ale má určitou specifičnost, která definuje hlavní oblast působnosti. Zde a ylang-ylangový olej mají speciální vlastnosti, které pozitivně ovlivňují stav vlasů:

  Posiluje vlasové folikuly. Fenoly ve svém složení, které stimulují krevní oběh, přispívají k trvalému dodávání kyslíku a příznivých látek do vlasových folikulů. A organické kyseliny posilují imunitní systém, zvyšují odolnost proti námrazu, slanou mořskou vodu, slunce a dešti. Vlasy rostou rychleji, silnější a silnější, takže olej může být použit jako stimulant ke zlepšení růstu a zabránění vypadávání vlasů.

Odstraňuje problémy s pokožkou hlavy. Olej obsahuje speciální alkoholy, monoterpy s antiseptickými vlastnostmi, které mu umožňují léčit pokožku hlavy. Ylang-ylangový olej odstraňuje lupy, záněty, vředy, oleje a suchu a také zabraňuje vzniku těchto problémů v budoucnu.

 • Zlepšuje vzhled a strukturu. Olej má zvlhčující účinek, čímž eliminuje problém suchých dělených konců. Estery vstupující do struktury pronikají do struktury vlasů a zlepšují vzhled kadeřnic, což je krásné, hladké a lesklé.

 • Kontraindikace a poškození způsobené používáním ylang-ylangového vlasového oleje

  Jakýkoli lék, bez ohledu na to, jak se může zdát neškodný, může mít omezení v užívání a vedlejší účinky. Olej Kananga není výjimkou a jeho použití může mít negativní důsledky:

   Alergická reakce. Čistý olej nelze použít na kůži, ale ředit jinými látkami, může také způsobit alergie. Chcete-li být v bezpečí, musíte před aplikací jakéhokoli aroma oleje, včetně ylang-ylangu, provést test - na zápěstí zlikvidujte zředěný olej a sledujte celý den. Pokud není podráždění, můžete ji bezpečně použít. Ale vyvarujte se kontaktu s očima, jinak dojde k podráždění, slzení a zarudnutí.

  Nevolnost, bolest hlavy, závratě. Ylang-ylangový olej má poměrně příjemnou sladkou květinovou vůni s pikantním dýmem. To je často používáno v složení parfémů (například v tak známých jako "Chanel č. 5"). Ale vůně čistého oleje je tak silná, že i v malých množstvích může způsobit nevolnost, závratě a bolesti hlavy. Proto je nutné dávku pečlivě sledovat při její aplikaci. Astmatika by měla být obzvláště opatrná.

 • Snížení krevního tlaku a snižování svalového tonusu. Vzhledem k těmto vlastnostem se ylang-ylangový olej nedoporučuje těhotným ženám, dětem do 12 let, ani těm, kteří mají nízký krevní tlak.

 • Ylang Ylang vlasové masky recepty

  Použití esenciálního oleje z ylang-ylangu pro vlasy nepotřebuje mnoho času a peněz. Ale aby nebyly plýtvány, měli byste si koupit některé odrůdy, například "Premier" (stupeň I) a "Extra" ("Bourbon"), jiné nejsou tak účinné. Faktem je, že tato látka se získává ze žlutých květů kananga, které se shromažďují na začátku léta při první destilaci. Druhá a třetí destilace stejných květenství se již nazývá Kananga olej. Má podobnou vůni a téměř stejné složení, ale má jinou kvalitu. První destilační olej (ylang-ylang) je bohatší a aromatický.

  Masky na vlasy s ylang-ylangovým olejem pro vypadávání vlasů

  Ylan-ylangový olej zabraňuje ztrátě vlasů, a to aktivací regenerace buněk a zvýšením krevního oběhu, což zlepšuje výživu folikulu.

  Existuje obrovský počet receptů, před vámi jen některé z nich:

   Pro suché vlasy. Vezměte zralé ovoce z avokáda, oloupejte, rozetřete maso v pyré, nakapávejte ylang-ylang éter (3 kapky) a přidejte trochu oleje (2 kapky) a heřmánek (1 kapku). Aplikujte na prameny a omyjte po 20 minutách.

  Pro mastné vlasy. Ve vodní lázni lehce zahřejte 1 polévkovou lžíci. l Jojobový olej, smíchejte s kapkou bříza, stejně jako rozmarýn a ylang-ylang olej (měli byste vzít 2 kapky). Nalijte směs olejů do šlehačkového žloutku a po odstranění filmů a jejich pečlivém míchání naneste na vlasy na čtvrt hodiny. Aby nedošlo ke zvlnění, žloutnutí není žhavou vodou.

 • Pro oslabení těhotenskými vlasy. Chcete-li obnovit bývalou krásu kudrlin a zastavit jejich ztrátu, po dobu dvou měsíců po sobě, dvakrát týdně po celou noc, připravte výživnou masku medu a olejů (lopuch a kolečko). Tuto směs smíchejte (1: 1: 1) nejprve přímo do kořenů a poté ji rozetřete po kadeřích, pak nasuňte plastovou čepičku a přilepte ji ručníkem. Ráno opláchněte šamponem, obohaceným ylang-ylangovým olejem (4 kapky oleje na 3 lžičky šamponu). Vzhledem k tomu, že směs oleje a hotové kosmetiky může mít vedlejší účinky v důsledku nepředvídatelnosti chemického složení, před použitím je nutno prověřit individuální nesnášenlivost (tj. Aplikovat směs po dobu 15 minut na kůži zápěstí a sledovat reakci). Po šamponování opláchněte kadeře se zvláštním složením: 2 litry vody, citronovou šťávou nebo ovocným octem a ylang-ylangovým olejem (1: 1). Nebo prostě rozpusťte 5 kapek ylang-ylangového oleje ve 2-3 litrech vody. Pokud máte příležitost a touhu, neměli byste jen opláchnout hlavu, ale také držet ji v oplachování po dobu několika minut (například v misce).

 • Masky s ylang-ylangovým olejem pro růst vlasů

  Ylang-ylangový olej se používá různými způsoby: jako základ pro všechny druhy výživných a tonizujících vlasů, pro obohacování hotové kosmetiky a pro přípravu masážní směsi. Může zvýšit růst kadeřin jakéhokoli druhu.

  Zde jsou některé univerzální recepty:

   Výživná maska, která zvyšuje růst vlasů. Smíchejte stejné množství (3 kapky) ylang-ylangu, rozmarýnu a citronu. Nalijte je na 1 polévkovou lžíci. l kamélie olej. Aplikujte na vlasy a jemně mastejte pokožku hlavy prsty (držte ji pod plastovou čepičkou a ručníkem, abyste vytvořili teplo) po dobu nejvýše půl hodiny a poté opláchněte šamponem a vodou.

  Tónovací masáž hlavy. Posiluje vlasy a zvyšuje jejich aktivitu. Pro masání hlavy připravte následující směs: 1 lžičku. ylang-ylangheru a 3 polévková lžíce. l základový olej (vaše volba - kokos, rakytník, lopuch, ricín, mandle nebo jojoba). Po dobu 10 minut vyčistěte tuto směs oleje do kořenů a poté ji pečlivě rozdělte na vlasy a nechte ji asi dvacet minut. Mírně se může pokrýt, což je normální. Omyjte šamponovou vodou.

 • Olejové máchání. Zesiluje tlumené, oslabené vlasy a aktivuje jejich růst. Vezměte 800 ml vody a přidejte 3 lžičky. ovocný oct, 6 lžičky. čerstvá aloe šťáva, 17 kapek santalového oleje a 7 kapek ylang-ylang. Po této šamponování dvakrát týdně opláchněte kudrlinky po šamponování.

 • Jak používat olej ylang-ylang pro vlasy a jejich objasnění

  Pokud používáte v péči o vlasový esenciální olej z ylang-ylang, můžete vyřešit mnoho problémů bez použití léků a drahé kosmetiky. Všechny následující recepty mají jeden společný účinek - s pravidelným používáním jemně odlehčují vlasy. Zvláště úspěšné v tomto ohledu jsou ty, které obsahují citrón.

  Spolu s osvětlením vlasů se používá ylang-ylangový olej:

   Od otupění a křehkých vlasů. Jednou za 3-4 dny (aby se zabránilo alergii, neměli byste to dělat častěji) bezprostředně před umytím hlavy, vložte 2-3 kapky ylangylanganu a omyjte si vlasy v části, kterou potřebujete k mytí svého oblíbeného šamponu. To je uzdraví od kořene až po špičku.

  Přidání chuti a lesku. Vezměte dřevěný hřeben, na něj nasypte ylang-ylangový olej, nasaďte jej na zuby a kartáčujte vlasy (nejméně dvakrát). Je třeba provést tuto aromaterapii ráno, v den, kdy chcete umyt vlasy. A pokud chcete, aby světlá vůně z vašich kadeří přilákala opačné pohlaví, vyčistěte je pomocí následujícího vzrušujícího vzrušujícího mixu: vezměte 80 kapek rostlinného oleje (například olivový olej) a přidejte k němu patchulový olej (1 kapku), palmarózu a santalové dřevo (2 kapky), ylang-ylang (3 kapky). Nebo oleje z patchouli a ylang-ylang (1 kapka), cedru (2 kapky), santalového dřeva (3 kapky).

  Pro pružnost a plynulost vlasů. Bezprostředně před umytí hlavy si udělejte lotion 1 lžičku. citronové šťávy a 5 kapek ylangylanového oleje, pak se tato směs přidá do vody (1 litr) a směs se míchá. Po umytí vlasů šamponem opláchněte kudrnatým krémem. Obzvláště užitečné bude toto oplachování příliš mastné prameny.

  Proti vypadávání vlasů. Pomůže stejnému lotionu, které je popsáno výše, ale bez citronové šťávy. Po umytí vlasů jej nalijte do misky a několik minut vypláchněte vlasy.

  Proti lupům. Ylang-ylangový éterický olej účinně bojuje proti zánětu pokožky hlavy a infekční houby, která způsobuje lupy. Pro olejové vlasy je vhodná směs aromatických olejů: tymiánový olej a ylang-ylang (3 kapky), rozmarýn a eukalyptus (4 kapky). Smíchejte v čajové lžičce a přímo, předtím, než si umyjete vlasy, přidáte směs šamponu do oleje. Během praní byste měli pečlivě masírovat pokožku po dobu 5-6 minut. Pro suché vlasy je zapotřebí jiná směs: citronový olej (4 kapky) plus geranium a ylang-ylang étery (vždy 3 kapky).

  Obnovit barvené vlasy. Smíchejte 1 polévkovou lžíci. l tekutý med od 3 polévkových lžiček. l mandlový olej (zahřátý ve vodní lázni), ve kterém jsou přidány ylang-ylangové a bazalkové oleje (2-3 kapky). Aplikujte na hlavu a podržte maximálně 30 minut pod plastovým obalem a ručníkem, abyste vytvořili skleníkový efekt, poté opláchněte.

 • Pro přímé objasnění. Nejúčinnější způsob, jak zesvětlit kudrlinky pomocí ylang-ylangového oleje, je přidat do denního šamponu, který používáte (nikoli v lahvi, ale ihned před použitím). Zesvětlete vlasy a tuto směs: 2 žloutky, černý pepř na špičce nože, rozmarýnový olej, bazalku a ylang-ylang (vezměte 2 kapky z každého). Tato směs by měla být aplikována na vlasy po dobu 20 minut jako maska ​​a opláchnuta šamponem. Mimochodem, tato kompozice také sníží obsah tuku ve vlasech.

 • Jak používat olej ylang-ylang pro vlasy - podívejte se na video:

  Ylang-ylang vlasový olej - masky a recenze

  Aroma ylang-ylangového oleje je hluboká, opojná, opojná. A z dobrého důvodu je známá řada známých parfémů. Wow je opravdu schopen okouzlit někoho. To však není jediná výhoda. Ylang Ylang je známý pro své léčebné vlastnosti.

  Výhody vlasových olejů ylang-ylang

  Olej je již dlouho používán v tradiční medicíně a kosmetologii. Tradičně se používá v aromaterapii. Pod vlivem své úžasné vůně se člověk cítí šťastný, klidný a uvolněný. V tomto ohledu může být použita jako mírná spací pilulka, stejně jako relaxační a sedativní pro depresi, nervy, stres.

  Je také charakterizován antibakteriálními, antivirovými a antifungálními vlastnostmi, kvůli vysokému obsahu látek, jako je kyselina benzoová, alfa-terpineol, geraniol, non-neriol, nerol, fitol, methylheptenon, eugenol, safrol atd. bolesti, snížení krevního tlaku, zmírnění PMS a příznaků menopauzy.

  Tento esenciální olej má vynikající protiinfekční vlastnosti, což z něj činí vynikající léčbu artritidy, revmatismu, dny a dalších infekčních a zánětlivých onemocnění. Kromě toho tento unikátní produkt pomáhá zlepšit funkce trávicího traktu, zvýšit chuť k jídlu, zmírnit žaludeční křeče. Je účinná u chřipky, bronchitidy, kožních lézí, včetně řezů, vaří, vaří.

  V kosmetologii také našla svou aplikaci. Používá se jako účinná látka pro kožní masky. Suchá kůže na obličeji hydratuje a vyživuje, mastné tóny a pomáhá léčit akné.

  Tento přírodní produkt je také vhodný pro vlasy. Přidává se do masky pro posílení vlasů a zabránění jejich ztrátě.

  Pravidelné použití ylang-ylangového vlasového oleje:

  • Obnovuje poškozenou strukturu.
  • Ošetří rozdělené konce.
  • Odstraňuje přebytečný tuk.
  • Odstraňuje lupy.
  • Hydratuje, posiluje a zrychluje růst.

  Aplikace ylang-ylangu na vlasy

  Pro zdravé vlasy, bez ohledu na jejich typ, je vhodné přidávat ylang-ylang k přípravkům pro péči o vlasy. Chcete-li to provést, bezprostředně před umývání v šamponu nebo balzám, přidejte trochu oleje a po důkladném promíchání naneste na kudrlinky, pěnu a opláchněte. Tento postup pomáhá očistit pokožku hlavy a zabránit lupům a také zlepšit krevní oběh v kořenech. Doporučuje se provádět tento postup několikrát týdně.

  Chcete-li urychlit růst vlasů, stejně jako zvýšit jejich pružnost, můžete použít aromaterapii. Vezměte hřeben vyrobený z přírodního dřeva, odkapávejte zuby a hřebenem ve všech směrech po dobu 10-15 minut. Tento postup zlepší výživu vlasových folikulů a posílí je.

  Účinně provádí masáž hlavy pro růst. Chcete-li připravit směs pro masáž, vezměte lopuch nebo olivový olej (3 lžíce) a ylang-ylang (1 lžička). Ohříváme směs olejů, například pomocí vodní lázně, pak se třeme do pokožky hlavy masážním pohybem po dobu 20-30 minut. Po rozložení směsi vlasy ji nechte dalších 30-40 minut.

  Posilujte kudrlinky a dejte jim úžasnou vůni oplachující mléko z ylangového oleje. Tento postup je nejvhodnější pro tenké matné vlasy. Pro přípravu mléko v teplé vodě (1 litr), roztok šťávy citrónové (1 polévková lžíce) a silice (4-5 kapek). Opláchněte omyté vlasy tímto krémem, nepleťte je.

  Někdy používal ylangový olej k osvětlení vlasů. Chcete-li dosáhnout lesklého efektu, je to možné, způsobte jej po celé délce a nechte 30-40 minut. Jedinou žádostí o objasnění bude neviditelná. Pro dobrý účinek je nutný pravidelný postup.

  Esenciální olej ylang ylang pro vlasy

  Masky s ylang-ylangovým olejem doma

  Pro ošetření poškozených vlasů, konzervaci a zdraví, zlepšení jejich stavu, můžete použít efektivní masky na vlasy s ylanglovým olejem. Recepty těchto masek jsou uvedeny níže.

  Maska na suché

  Receptura může být připravena:

  • z avokáda;
  • heřmánek a ylang-ylang oleje (2-3 kapky).

  Rozdrťte dužinu jednoho avokáda, vložte do kompozice esenciální oleje a rozdělte je přes vlasy a zároveň je otřete do kořenů. Po 30 minutách si umyjte vlasy. Tato maska ​​dokonale zvlhčuje vlasy, dodává jim pružnost a elasticitu.

  Maska pro tuky

  Připojení žloutek, jojobový (1 polévková lžíce), rozmarýn a ylang-ylang (3 kapky). Všechny složky jsou dobře smíchány a aplikovány v horké formě na vlasy. Po 30-40 minutách opláchněte. Tento vlasy maska ​​bude eliminovat jejich přebytečné lesk, což je drobivý a lehký, a bude zapomenout na tento nepříjemný jev, jako lupy.

  Maska pro růst

  Borovice, pšeničné klíčky a ylang-ylangový olej podporují rychlý růst. Kombinujte ve stejném poměru a aplikujte po dobu 1-1,5 hodin. Abyste získali trvalý výsledek, měl by být tento postup opakován každých 7 dní po dobu několika měsíců. To bude stačit k urychlení růstu vlasů, stejně jako k tomu, aby byly bujné, měkké, zdravé.

  Chcete-li dosáhnout rychlého růstu, můžete použít následující masku. V malé tankových směsí až do jednotné dva kuřecí žloutky, bazalka olej, černý pepř, rozmarýn olej (1 kapka) a ylang-ylang (2 kapky). Doba expozice takové masky - 40 minut, potom se promyje šamponem a opláchněte vývar heřmánku nebo kopřivy.

  Je důležité si uvědomit, že většina čistých esenciálních olejů může způsobit alergické reakce. Proto je třeba před použitím jako aktivní součásti masky provést test a na pokožku se na kůži aplikovat trochu oleje, aby se zajistilo, že z kůže nedojde k alergickým reakcím.

  Recenze ylang-ylang

  Pravidelné používání tohoto přírodního produktu přispívá k obnově zdravých vlasů, jejich síle, urychluje jejich růst. A to svědčí i nadějné recenze vděčných žen.

  Rozhodně jsem se rozhodla růst vlasů. Četl jsem hodně literatury a poté, co jsem zjistil, že ylang-ylangový olej stimuluje růst, rozhodl jsem se začít s ním. Udělal jsem s ním masky a pravidelně masážoval hlavu. Po dvou měsících používání mohu shrnout: moje vlasy se trochu zvětšily, staly se lehké, drobivé, rozdělené méně, dokonale svítí. Pokud jde o vůni, je to božské. Budu určitě koupit víc.

  Catherine, 29 let

  Je to opravdu dobré. Koupil jsem ji, abych se přidal k vodě při koupání, ale poté, co jsem četl nadšené recenze, jsem se dozvěděl, že je to perfektní produkt pro péči o vlasy. Na základě toho mám zábal, přidám hořčičný olej, žloutek, jiné esenciální oleje, v důsledku toho jsou mé vlasy krásné a lesklé. Doporučuji!

  Nedávno jsem zahájil léčbu ylang-ylangovým olejem. Rozděluji směs oleje a vitaminu A podél pramenů. Všiml jsem si výsledek po druhém postupu: vlasy se staly hedvábnými a vypadají méně.

  To je pro mě skutečný nález. Radím vám vyzkoušet někoho s rozdělenými konci. Ujistěte se, že vám pomůže.

  Použití esenciálního oleje z ylang-ylangu na vlasy

  Esenciální oleje jsou široce používány v medicíně a kosmetologii. Jejich aroma má pozitivní vliv na nervový systém, zlepšuje krevní oběh a funkci dýchacích orgánů. A kosmetologové používají ylang-ylangový olej na vlasy, protože stimulují jejich růst, posilují vlasové folikuly, vrací objem a přirozený lesk na prameny.

  Výhody, chemické složení a kontraindikace

  Každý éterický olej má své vlastní prospěšné vlastnosti a používá se k vyloučení jednotlivých problémů. A Kanang olej je považován za multifunkční nástroj, který může šetřit vlasy z mnoha potíží. Je vhodný pro rychlé zalévání kudrlin, křehkých a dělených konců, stejně jako pro odstranění lupů.

  Tento výrobek je přidán do šamponů, sér, sprejů a také používaných v parfémovém průmyslu. Výhody ylang-ylang (kananga) pro vlasy jsou způsobeny různými složkami, které tvoří:

  1. Nerolidol a isosafrol plní kadeře s perzistentní vůní.
  2. Fitol zvyšuje krevní oběh a růst vlasů a také ho vyživuje.
  3. Kyselina mravenčí pomáhá eliminovat lupy, zabraňuje zánětu pokožky hlavy.
  4. Kyselina octová dává jemnosti, lesku a hedvábí na prameny, zmírňuje lupiny a svědění.

  Navzdory řadu výhod mají kosmetické přípravky kontraindikace. Většina esterů má výraznou vůni, která může vyvolat zhoršení pohody a bolesti hlavy. Proto je nutné přísně dodržovat dávky uvedené v pokynech, aby se předešlo nežádoucím následkům. A také produkt nemůžete používat:

  • během těhotenství;
  • přecitlivělost na složky;
  • bronchiální astma;
  • děti do 12 let.

  Kanang olej obsahuje vysokou koncentraci látek, jejichž použití v čisté formě může vést k popálení. Je přísně zakázáno vezmout nástroj uvnitř a měli byste se mu vyhnout tomu, aby se dostal na sliznice. Uchovávejte láhev oleje v uzavřené podobě na spodní části chladničky. Není nutné zakoupit esenciální oleje pro budoucí použití, protože dlouhá doba skladování negativně ovlivňuje složení výrobku.

  Masky receptu a doporučení

  Příprava masky s esenciálním olejem netrvá dlouho a jsou také snadno použitelné a použitelné. První výsledky budou patrné po několika procedurách. Chcete-li tento účinek opravit, doporučujeme pravidelně užívat vlasy.

  Nástroj je dobře prokázán při léčbě lupů, protože má antifungální vlastnosti, inhibuje růst a reprodukci mikroorganismů, které vyvolávají jeho tvorbu. Ale před použitím oleje Kanang na kadeře se musíte seznámit s některými doporučeními:

  1. Proveďte toleranční test, protože silice mohou způsobit alergickou reakci. Chcete-li to udělat, aplikujte kapku ohřívaných prostředků na vnitřní záhyby lokte a počkejte 45 minut. Pokud se objeví zarudnutí nebo vypálení, produkt nelze použít.
  2. Koupit vysoce kvalitní olej. Nešetřete na své zdraví. Doporučuje se zakoupit kosmetický přípravek v lékárně a vybrat výrobky známých výrobců.
  3. Podívejte se na dobu výroby. Prodloužený produkt nelze použít.
  4. Používejte jako extra složku. Není třeba používat olej jako základ.
  5. Dodržujte četnost postupů a používání kurzů. Masky, které obsahují aromatické oleje, se používají nejvýše dvakrát týdně. Největší účinek bude patrný po dvou měsících používání a dvou - přestávce.

  A také dodržujte pravidla pro použití masky. To pomůže dosáhnout požadovaného efektu:

  1. Použijte ji striktně na suché prameny.
  2. Rozložte kompozici na celý povrch dřevěným hřebenem.
  3. Pro míchání ingrediencí používejte skleněné nebo keramické nádobí.
  4. Po nanesení směsi na hlavu nasaďte plastový sáček.
  5. Zahřejte hlavu ručníkem nahoře, protože teplo zvyšuje pronikání živin.
  6. Určete dobu expozice podle receptury a nepřekračujte stanovený čas.
  7. Prostředek omyjte v teplé vodě se šamponem.

  Použití éteru Kanang je povoleno pro suché a mastné vlasy. Ale pro každý z těchto typů má své vlastní léky na předpis.

  Výživová směs

  Tato maska ​​posiluje kořeny vlasů, obnovuje přirozený lesk a zlepšuje barvu. Chcete-li to provést, postupujte takto:

  1. Spojte tři kapky esenciálních olejů ylang-ylang, rozmarýnu, citronu.
  2. Pak změřte 10 ml oleje z kamélie a promícháme všechny ingredience ve skleněné nádobě.
  3. Aplikujte směs na prameny.
  4. Masíruje se po povrchu.
  5. Držte půl hodiny a pečlivě umyjte.

  Pro mastné kadeře vhodná maska, normalizuje vylučování mazových žláz a zvyšuje růst. Vaření:

  Oddělte jeden kuřecí žlout od pláště a roztlačte. Vezměte tři kapky Kanang a estery černého pepře a přidejte jednu kapku břízy. Nalévejte do směsi másla v kuřecím žloutku a důkladně promíchejte. Rozštěpejte výslednou kaši na povrch hlavy s končetkami prstů. Ponořte půl hodiny a poté opláchněte vodou při pokojové teplotě. Tímto způsobem zajistíte, aby se žloutek nekroutil.

  Pro růst a obnovu pramenů

  Vlasy poroste rychleji a výrazně sníží jejich ztráty, pokud použijete speciální masku. Postupujte takto:

  1. Pět dezertních lžic lopuchového oleje se skládá ze tří kapek éteru Kanang ve skleněné nádobě.
  2. Výsledná látka mírně zahřejte na páru.
  3. V teplé směsi přidejte šťávu z poloviny citronu a 10 ml brandy.
  4. Vše promíchejte, dokud nebude hladké.
  5. Nejprve je aplikujte na kořenovou zónu a poté rozdělte hřebenem na konce pramenů.
  6. Zakryjte si hlavu v celofánu a zahřejte.
  7. Držte dvě hodiny. Při opláchnutí naneste šampon přímo na masku.

  Pro poškozené kadeře je vhodné obnovit a eliminovat křehkost a tupost masky. Vezměte si avokádo, oloupejte, odstraňte kosti a nakrájíme maso pomocí mixéru. Výsledné pyré se převede do sklenice. Spojte tři kapky z heřmánku a ylang-ylangových olejů. Poté olej nalijte do pylu a promíchejte, dokud nebude hladký. Štěpte směs z kořene na špičku pomocí hřebenu. Nechte 30 minut a pak opláchněte vodou.

  Podpora po barvení

  Pro dlouhodobé uchování barvy, obnovení poškozené struktury a zpevnění vlasových folikulů je nutné použít masku s canangovým olejem. Směs se připraví následujícím způsobem:

  1. Odměřte čtyři dezertní lžíce mandlového éteru.
  2. Smíchejte dvě kapky bazalky a ylangového oleje.
  3. Kombinujte všechny ingredience v misce s 3 lžičkami. zlato
  4. Zahřejte výslednou směs na páru a poté ji rozdělte na povrch vlasů a nechte 30 minut.

  Stuhy jsou měkké, poslušné a lesklé, pokud používáte speciální směs určenou k obnovení vlasů. Chcete-li to provést, smíchejte deset kapek citronové šťávy se 3 kapkami kanangového oleje. Nalijte kompozici ve 100 ml teplé vody. Dále umyjte vlasy a opláchněte prameny roztokem. Aplikovatelný roztok neumývejte a vlasy nechte vyschnout samy o sobě.

  Chcete-li zmizet svědění, peeling, lupy, sníženou ztrátu vlasů, promíchejte tři kapky esenciálních olejů tymiánu, rozmarýnu, canangu, eukalyptu. Pak do nádoby nalijte trochu šamponu, do něhož smícháte směs oleje. Masírujte masku na bazální zónu a opláchněte vodou.

  Recenze na použití esenciálního oleje

  Často používám kanganový olej na vlasy. Dělám masky a aroma-česání. Kudrliny po něm jsou lesklé, měkké a vypadají dobře upravené. Radím každému, aby ji použil na vlasy.

  Koupil tento aromatický olej, aby ho přidal ke spodní části masky. Výsledkem toho nebylo dlouho. Již po třetí aplikaci byly prameny více lesklé, rovnoměrné a nepokryly ve všech směrech.

  Dlouho jsem miloval kosmetické oleje, ale tohle se mi nejvíc líbí. Vůně je velmi příjemná a neobtěžuje se. Přidám do šamponu několik kapek, než ho aplikuji na kudrlinky. Zářivě lesknou a tento vzduch je chrání před negativními účinky šampónu.

  Tak můžete vyrobit všechny druhy masky s canangovým olejem. Ale stačí, abyste dodrželi všechna doporučení a předem si přečetli kontraindikace.

  Jak používat ylang-ylangový olej na vlasy: aktivujeme růst, dáme objem, nasytíme se sexuální vůní

  Ylang-Ylang nebo Kananga - strom rostoucí na pobřeží asijských tropů. Jeho květiny jsou proslulé svými zázračnémi vlastnostmi. Jejich aroma uklidňuje nervový systém, dává pocit vyrovnanosti, zvyšuje energii, zvyšuje pocit sebedůvěry. Obyvatelé Filipín a Indonésie přidávají výtažky květin do jídla jako přírodní afrodiziakum. Asijské ženy smíchají květiny s kokosovým mlékem a používají směs, aby přidaly lesk vlasům.

  Stát se majitelem luxusní hlavy vlasů není obtížné, postačí, aby se zohlednily čtyři základní potřeby pramenů v péči

  1. Vlasy jsou čisté a vyžadují důkladné čištění.
  2. Vlasy jsou 15% vody a vyžadují konstantní vlhkost.
  3. Vlasy musí být živeny.
  4. Vitality a růst vlasů jsou dodávány s dalším tonizováním.

  Nejméně tři ze čtyř uvedených požadavků jsou schopny uspokojit ylangylanový olej.

  O výhodách kanangu éteru

  Esenciální oleje se úspěšně používají v kosmetologii ke zlepšení stavu epitelu hlavy, vlasových folikulů, zvyšují růst a objem. Každý z nich má své vlastní prospěšné vlastnosti a používá se k vyloučení jednotlivých problémů. Ylang-ylangový olej je považován za multifunkční výrobek, který může chránit vaše kadeře před mnoha problémy. Olej vám vyhovuje, pokud:

  1. vlasy rychle rostou mastné;
  2. špičky se zlomí a rozdělí;
  3. křehké vlasy, ztráta;
  4. starosti o tupost vlasů a jejich neústupný vzhled;
  5. objeví se lupy.

  Chemické složení

  Výrobek se používá v parfumerie a kosmetickém průmyslu. Je přidáván do šamponů, sér, sprejů. Výhody ylang-ylangového oleje pro vlasy jsou způsobeny různými aktivními složkami v kompozici, jak je patrné z tabulky.

  Tabulka - Vlastnosti chemického složení oleje z ylang-ylang květin

  Kontraindikace

  Mnoho esenciálních olejů má výraznou vůni, která může vést ke zhoršení zdraví, bolesti hlavy. Vyhýbání se problémům přispěje k dodržení těchto dávek. Kontraindikace k použití oleje může být:

  • těhotenství;
  • přecitlivělost na složky;
  • bronchiální astma;
  • do 12 let.

  Ylang-ylang olej pro vlasy: formulace masky a jemnosti použití

  Alternativou drahých salónních manipulací může být maska ​​s ylang-ylangovým olejem na vlasy. Jeho příprava netrvá dlouho, je snadná aplikace a použití. Výsledky aplikace jsou znatelné po několika postupech. Zlepšit účinek doporučeného používání pravidelných kurzů. Esenciální olej ylang-ylang pro lupy je velmi široce používán. Nástroj má antifungální vlastnosti a je schopen inhibovat růst a reprodukci mikroorganismů, které vyvolávají vzhled bílých vloček ve vlasech.

  6 závazných pravidel

  Před aplikací ylang-ylangového oleje na vlasy byste se měli seznámit s řadou doporučení. Existuje šest důležitých pravidel pro aplikaci produktu.

  1. Proveďte test. Esenciální oleje jsou nasycené účinné látky, které mohou způsobit alergickou reakci. Před použitím je žádoucí provést testování přenositelnosti. Aplikujte kapku předehřátého etheru na vnitřní záhyby lokte a pozorujte reakci po dobu 45 minut. Výskyt zarudnutí, pálení - jsou kontraindikací k použití.
  2. Koupit "správný" olej. Neukládejte na vlastní zdraví, nakupujte ethery v lékárně, vyberte výrobky výrobců, které jsou "na sluch". Upřednostněte odrůdy "Extra" nebo "Premier" (stupeň I). Patří k olejům prvního a druhého stupně čištění, mají vysokou úroveň kvality a efektivity.
  3. Podívejte se na data. Používání expirovaných olejů je nepřijatelné.
  4. Používejte jako šatník. Nepoužívejte olej jako základní složku. Do doporučeného poměru přidávejte éter (doslova drop drop) na základnu. Použitá základna masky závisí na problému vlasů.
  5. Dodržujte frekvenci postupů. Masky, které obsahují aromatické oleje, se používají jedno, maximálně dvakrát týdně.
  6. Přibližujte se ke kurzu. Největší účinnost je dosaženo aplikací kurzu: dva měsíce použití, dva měsíce přestávky.

  Jak postupovat

  Není těžké připravit masku s ylang-ylangovým olejem na vlasy, ale pouze dodržení řady podmínek zaručuje jeho účinnost:

  • pro suché vlasy je nutné použít masku;
  • rozloženo po celém povrchu dřevěným hřebenem;
  • skleněná nebo keramická nádoba slouží ke spojení složek;
  • po nanesení směsi se na hlavu umístí plastový sáček;
  • zhora se hlava zahřeje teplým ručníkem (teplo zvyšuje pronikání živin);
  • doba trvání expozice je stanovena receptem a nesmí překročit stanovený čas;
  • vypláchnout by měl být šampon pěny v teplé vodě.

  Kosmetické použití ylang-ylangového oleje je přijatelné pro suché a mastné vlasy. Každý typ má své vlastní léčebné postupy.

  Výživová směs

  Očekávaný efekt. Kořeny vlasů jsou posíleny, obnovuje se přirozený lesk, zlepšuje se barva.

  1. Spojte tři kapky ylang-ylangu, rozmarýnu a citronových olejů.
  2. Odměříme 10 ml oleje z kamélie (přibližně jednu čajovou lžičku).
  3. Připojte všechny ingredience do skleněné nádoby.
  4. Aplikujte výslednou látku na hlavu a hladké masážní pohyby se šíří po povrchu.
  5. Držte půl hodiny.
  6. Opláchněte vlasy dobře.

  Pro mastné vlasy

  Očekávaný efekt. Sekrece mazových žláz je normalizována, lesk charakteristický pro mastné vlasy je eliminován a růst je zvýšený.

  1. Oddělíme jeden z kuřecích žloutků z filmu, lehce porazíme.
  2. Vezměte tři kapky oleje z ylanganu a černého pepře, kombinujte s jednou kapkou bříza.
  3. Nalijte směs esterů do kuřecího žloutku, promíchejte až do úplnosti.
  4. Rozšiřte výslednou kaši na celý povrch hlavy prsty.
  5. Chcete-li trvat půl hodiny, pak se umyjte. (Aby se zabránilo koagulaci žloutku na hlavě, voda pro spláchnutí je nejlépe ochlazena na pokojovou teplotu).

  Pro růst

  Očekávaný efekt. Vlasy rostou mnohem rychleji, snižují ztrátu vlasů.

  1. V množství pěti dezertních lžítek kombinujte lopuchový olej se třemi kapkami ylang-ylangového oleje ve skleněné nádobě.
  2. Výsledná látka by měla být mírně zahřátá na páru.
  3. V teplé směsi přidejte šťávu z poloviny citronu a 10 ml brandy.
  4. Smíchejte strukturu před úplným připojením složek.
  5. Aplikujte na kořenovou zónu a rozdělte hřeben na hroty.
  6. Zalomit celofánovou hlavu.
  7. Držte dvě hodiny.
  8. Během vyplachování naneste šampon přímo na masku.

  Pro poškozené prameny

  Očekávaný efekt. Poškozené vločky jsou obnoveny, eliminovány jsou otupělost a křehkost.

  1. Oloupejte avokádo, odstraňte kosti, nakrájejte maso mixérem. Vložte pyré do sklenice.
  2. Spojte tři kapky ylangových a heřmánkových olejů.
  3. Nalijte olejovou směs do pyré, promíchejte, dokud nejsou složky zcela smíchány.
  4. Rozkrájíme pyré z kořene na špičku hřebenem.
  5. Držte jej 30 minut. Potom opláchněte vodou

  Podpora po barvení

  Očekávaný efekt. Dlouhodobé uchování barvy, obnovení poškozené struktury, zpevnění vlasových folikulů.

  1. Odměřte čtyři dezertní lžíce mandlový olej.
  2. Spojte dvě kapky ylang-ylangového oleje se stejným množstvím bazalkovým olejem.
  3. Smíchejte všechny ingredience ve sklenici se třemi čajovými lžičkami medu.
  4. Výsledná směs se zahřeje na páru.
  5. K rozložení kompozice na povrchu vlasů nechte 30 minut.

  Chcete-li obnovit lesk

  Očekávaný efekt. Vlasy se stávají měkčími, poslušnějšími, získávají lehký lesk, nasycené vůní.

  1. Smíchejte deset kapek citronové šťávy se třemi kapkami ylangového oleje.
  2. Výsledná směs se naplní 100 ml teplé vody.
  3. Umyjte si vlasy.
  4. Opláchněte prameny výsledným roztokem.
  5. Nepoužívejte omýt aplikovaný roztok a vlasy nechte vyschnout samy.

  Léčba lupy

  Očekávaný efekt. Svědění, peeling, lupy zmizí, ztráta vlasů je snížena.

  1. Ve stejných poměrech (dvě nebo tři kapky) promíchejte estery tymiánu, rozmarýnu, ylang-ylangu, eukalyptu.
  2. Ve schopnosti nalijte malé množství šamponu, ke kterému se smísí směs oleje.
  3. Masírovat složení aplikovanou na kořenovou zónu.
  4. Umyjte jako běžný šampon

  Další způsoby

  Ylang-ylangový olej pro ošetření vlasů může být použit nejen ve složení kosmetických masek. Existují i ​​jiné způsoby použití éteru.

  Masáž hlavy

  Zlepšení vzhledu, obnovení struktury, posílení žárovek, obnovení ztraceného lesku pomůže masáž při použití olejového koktejlu. Jako základ si můžete vzít jednu z nejvhodnějších složek pro vás: kokosový olej, jojobu, palmu. Přidejte do něj třetinu ylang-ylangového oleje a dobře promíchejte. Masírujte hlavu s prsty a pravidelně je namočte do připravené kompozice. Je třeba si uvědomit, že palmový olej vyžaduje oplachování více teplou vodou.

  Aromaterapie

  Další manipulace s přidáním ylangového oleje, který můžete snadno zvládnout doma. K tomu, aby byly provedeny některé kapky éteru, bude vyžadována kartáč na vlasy z přírodního stromu. Eter je aplikován přímo na hřeben v množství nepřesahujícím tři kapky a je distribuován po celé délce vlasů. Postup je prováděn ráno, krátce před umytí hlavy. Výrobek nasycuje vlasy jedinečnou sladkou vůní, která mu dodává přirozený lesk.

  Šampon

  Pokud nemáte čas a příležitost pravidelně používat maskovací kompozice, stačí přidat pár kapek oleje do čajové lžičky vašeho oblíbeného mytí hlavy. To ochrání vlasy před poškozujícími účinky životního prostředí, zachová si svou přirozenou vlhkost, nasytí živinami, dodá jedinečnou chuť.

  Tajemství síly a přírodní krásy šikmých kadeří odhalily indonéské na celém světě. Řekli, jak používat ylang-ylangový olej na vlasy. Jejich zkušenosti byly přijaty evropskými ženami a stále si užívají tajemství péče. Malajci nazývají tuto jedinečnou rostlinu "květ květů" a věří v její zázračné vlastnosti.

  Recenze: "Používám ylang-ylang všude a všude" / h2>

  Vysoce kvalitní esenciální olej ylang-ylang! Používám to hlavně pro vlasy. Přidávám do směsi základních olejů (kokosový ořech, mandlový olej, vlasy po celé délce, lopuch + hrdlo na pokožku hlavy), také aromaterapie, vlasy po lesku, měkké a dobře upravené. Radím všem, nejlepší esenciální olej na vlasy.

  Ylang-ylangový olej byl použit k přidání vlasových masek k základně. Koupil jsem ji v lékárně za 100 rublů, nepamatuji si přesnou částku. Uvnitř balíku je instrukce, ve které je napsáno, že je třeba přidat 5-7 kapek. Udělal jsem to. Základním olejem byl lopuch, nejběžnější, 7 kapek (při maximálním přidání) ylang-ylang. Zpočátku nanášela celou směs na vlasové kořeny, rovnoměrně rozložila po celé délce, pročesala vlasy, zabalila je do pečiva, zabalila je potravinovým filmem a chodila po hodinu nebo dvě (někdy víc, než se nudila). Výsledkem těchto maskách bylo rychle. Již na třetí aplikaci se vlasy staly brilantnějšími. A co je nejdůležitější, zdánlivě ploché a nevycházelo se všemi směry.

  Už dlouho má ráda esenciální oleje. Zkoušel jsem spoustu různých druhů, ale nejvíc se mi líbí. i když tam byl citrón, rozmarýn, levandule. Ale to vás nějak neobtěžuje. vůně je mega příjemná. Používám ho všude. Vkapávám do aromatické lampy - milimetrové aroma... kapkám na kamennou lázeň, také velmi dobrá. Přidávám je do šamponu pár kapek těsně před aplikací - vlasy pak svítí elegantně, plus esenciální olej chrání vlasy před škodlivým účinkem šamponu. Můžete jej použít jako parfém, vůně je příjemná.

  Ylang-ylang olej pro vlasy: aplikace, masky, recepty a užitečné vlastnosti

  Z exotické rostliny ylang-ylang (vůně Kananga) se získá jedinečný aromatický extrakt - čistý éterický olej, který má silný účinek na lidské vlasy, kůži a nehty.

  Podle recenzí kosmetologů a trichologů přidává ylang-ylangový elixír domácím i průmyslovým přípravkům péče o podrážděnou, poškozenou a mastnou pleť náchylnou k vyrážkám, stimuluje růst nových buněk v hlubokých vrstvách dermis, hydratuje, vyživuje a aktivuje kapilární krevního oběhu, má příznivý účinek na vlasové folikuly.

  Esenciální olej ylang-ylang pro vlasy se používá velmi, velmi dlouho. Kromě zlepšení vzhledu vlasů má produkt magický efekt, vytváří pocit mírné euforie, eliminuje melancholii a přitahuje zástupce opačného pohlaví na podvědomí. Přidáním jen několika kapek ylang-ylang do vlasové kosmetiky můžete snadno okouzlit svého milence a nechat za sebou plno bohaté a okouzlující vůně.

  Použití ylang-ylangových vlasů

  Díky systematickému použití vonného éteru Kananga ve výrobcích pro péči o vlasy vylepšujete zdraví pramenů, naplníte tyčinky životodarnou silou, zvyšujete přirozenou zářivost kadeří, stimulujete procesy růstu vlasů, udržujete optimální úroveň metabolických procesů na pokožce hlavy.

  Problémy s vlasy vyřešené vůní canangového oleje:

  • dělené konce;
  • vypadávání vlasů;
  • seborrhea (mastná a suchá);
  • nadměrná suchost nebo naopak tuhost (mastnoty) pramenů a skalpů;
  • nepříjemný zápach, například z pobytu v místnosti s kouřem;
  • otupělost a křehkost prutů.

  Existuje několik způsobů hojení a ochucení vlasů čistým ylang-ylangemerem:

  1. Aroma lampa (aromakuritelnitsa). Do horní skleněné mísy nalijte malé množství vody, přidejte tam 3 až 7 kapek ylang-ylangu a zůstaňte v místnosti plné exotického pachu po dobu 15-20 minut, zejména hned po umytí hlavy.

  Vlhké vlasy snadno absorbují vůni éteru a plně se budete těšit na protistresový, relaxační a uklidňující účinek léčivých složek oleje.

  2. Aromaterapie. Postup má stejný účinek jako používání vonné ručníky. Vložte na dřevěný hřeben kapku čistého etheru a před spaním jemně propleťte prameny.

  3. Obohacování kosmetiky. V jedné části šamponu, kondicionéru, zvlhčovače, kondicionéru zadejte 3 kapky ylang-ylangu a použijte nástroj obvyklým způsobem.

  4. Masky na vlasy. Níže uvádíme několik receptů na kudrlinky - nejúčinnější způsob péče o všechny typy vlasů.

  5. Masáž. Efektivní masáž pokožky hlavy. Pro tento postup budete potřebovat základní olej (hroznové semeno nebo avokádo) a ylang-ylang v množství 3 k. Na 15 ml (polévková lžíce) základny.

  Olejové vlasy se masírují několik hodin před umytí šamponem. Směs se po mytí aplikuje na suchou pokožku hlavy. Stejné složení navlhčí špičky rozštěpených a vysušených vlasů.

  6. Vyplachování vlasů. Nástroj je určen k posílení lesku, intenzivnímu zvlhčení a posílení vlasových šachet a neutralizaci zbytků syntetických šamponových pracích prostředků.

  Zředí se 15 ml čerstvé citronové / limetkové šťávy v litru vařené vody, přidá se ylang-ylang (5k.). Použijte jako kapalinu pro poslední oplach po umytí.

  7. Krém na vlasy. Naplňte minerální vodu bez plynu (200 ml) do lahvičky s rozprašovačem, přidejte 15 ml přírodního jablečného octa a 5-7 kapek ylang-ylang. Zvlhčovač je nastříkán na kadeře, a to ihned po umytí (na vlhkých pramenech) nebo podle potřeby.

  V zimě, kdy je topení zapnuto v prostorách nebo v létě, během období častého vystavení slunci a plavání v mořské vodě, je nutné vlasy zvlhčovat častěji.

  Ylang Ylang Hair Mask

  Vysoce účinné postupy s éterickými oleji (aplikace výživných kompozic na vlasy), nazývané masky v kosmetologii, umožňují mnohokrát zjednodušovat péči o vlasy, chrání prameny před účinky agresivních faktorů (ultrafialové světlo, ohřívače, stylingové výrobky), zvyšují pružnost tyčí a dávají vlasům zářivost v krátké době.

  Pro mastnou pokožku na hlavě jsou masky s vonným kangangovým éterem vyráběny nejvýše jednou týdně a pro suchou pokožku jednou za 5-10 dní v závislosti na stavu vlasů. Průběh léčby pomocí výživných mask a aplikací není delší než 8-10 týdnů. Po ošetření ylang-ylangovým olejem byste měli přepnout na použití dalších léčebných etherů.

  Maska pro suché vlasy

  Porazte celé ovoce avokádo (bez kosti), loupané, oloupané, s ponorným mixérem, přidejte ylang-ylang (3k.) A heřmánek éter (2k.) Do olejového masa.

  Aplikujte směs na kadeře pomocí hřebenu s řídkými zuby nebo speciální štětkou, rovnoměrně se rozprostírající po celé délce, nasajte na oteplovací čepici, namočte 45 minut a obvyklým způsobem opláchněte kudrlinky.

  Maska pro mastné (mastné) vlasy

  Smrtíme 1 kuřecí žloutek s avokádovým olejem (15 ml), přidáme čisté estery: ylang-ylang (2k.), Rosemary (1k.), Bříza Betula pendula (1k.).

  Aplikujte na pokožku hlavy, jemně masírujte, rozdělte zbytky na kadeře, přidržte směs minimálně 40 minut a opláchněte hlavu studenou vodou (lze ji nahradit minerální vodou).

  Vysoký obsah vitamínů skupiny B a sušení komponent umožňuje významně snížit proces sekrece kožního mazu a zbavit se seborrhy.

  Před použitím ylang-ylangového oleje na vlasy je nutné testovat alergie. Za tímto účelem se na oblast za uchem aplikuje kapka éteru, která je pokožka pozorována nejméně po dobu jednoho dne. V některých případech, zvláště pokud je olej špatně kvalitní nebo zředěn, je možné individuální nesnášenlivost součástí.

  Podle recenzí žen, které v péči o vlasy obsahují čistý, vysoce kvalitní ylang-ylangový olej, se jejich péče o vlasy stává velmi příjemným a uvolňujícím postupem a poznámky z květinového afrodiziaku, které produkt vyzařuje, fascinují muže a vyvolávají jejich neustálou pozornost. Krása pro vás a mládí s exotickou a silnou energickou vůní oleje canangi voňavého!

  Pro Více Informací O Suché Vlasy