logo

Indická henna

Indická henna je pravděpodobně známá těm, kteří chtějí změnit barvu vlasů, ale zároveň preferují přírodní barviva. Vedle svého organického původu mnohé z nich podléhají léčebným a profylaktickým vlastnostem, stejně jako různým odstínům a poměrně nízké ceně.

Zpočátku se Henna v Indii používá jako lék. Tento trvalý keř nazývaný Lawsonia je bezlistý (z listů, ze kterých se získává henna), byl široce používán při hojení ran, popálenin, zmírnění bolesti a svědění. Nepostradatelným nástrojem pro mnoho kožních onemocnění byla indická henna široce používaná při léčbě migrény, stomatitidy, bolesti zad. Výkonné dezinfekční vlastnosti lavsonia se stále používají při léčbě chirurgických stehů, řezů, při léčbě mnoha těžko léčitelných chronických kožních onemocnění.

V průběhu doby začal být Lawson používán jako malířský prostředek. Horní stonky s mladými listy, které mají nejvíce barvicí vlastnosti, byly použity pro výrobu tkáňových barviv a tělesných tetování. Mleté do jemného prášku, tyto listy barvit hedvábí a vlnu v žluto-oranžovém odstínu. A celá dolní část rostliny byla používána k barvení vlasů.

Je důležité umístit prášek henny ve vakuu ihned po rozemletí, jinak jinak velmi rychle ztratí užitečné a barvicí vlastnosti.

Zvláštní funkce

Henna je nepochybně lídrem ve svých prospěšných vlastnostech u všech ostatních produktů pro barvení vlasů. Spolu s novou nasycenou barvou získáte lesklé, husté vlasy, které se znatelně zvýší v objemu, stanou se pružnějšími a zdravějšími. A při běžném používání se můžete snadno zbavit lupů a vypadávání vlasů.

Ale i tady je důležité, aby se to nepřehnulo - barva obsahuje poměrně agresivní kyseliny, které otevírají vlasové vločky a působí na samotnou tyčinku, jako by ji uvolňovaly. Proto se při příliš častém malování vlasy stávají suchými a křehkými, začínají se rozdělovat, je těžší se osprchovat po sprchování. Stačí, abyste si vlasy dvakrát měsíčně zbarvili, takže výhody henny nebudou škodlivé pro vaše vlasy.

Tato přírodní rostlinná barva je docela špatně kombinována s jinými chemickými a syntetickými barvivy. Například použití henny na nově bělené vlasy může vést k zcela neočekávanému a nepředvídatelnému výsledku - od oranžové, modré barvy až po bohatou zelenou.

Totéž platí pro zpětnou volbu - po barvení přírodním barvivem chemická barva může ležet nerovnoměrně a barva může být nerovnoměrná.

Odstíny

Na regálech obchodů najdete nejen indickou, ale i iránskou henu. Ale Indie si zasloužila svou lásku ke svým zákazníkům díky různým odstínům. Při použití henny z Íránu můžete dosáhnout pouze červených a měděných odstínů, tj. Chcete-li získat jinou barvu, musíte přidat další součásti. Indická verze má bohatší paletu barev. Kromě toho, můžete je snadno smíchat, získáte nové a neobvyklé barvy, hladké iridescentní přechody odstínů, které vypadají jinak ve světle slunce a ve stínu. Souhlasíte, že se ani takové chemické laky nemohou pochlubit těmito vlastnostmi.

Existuje několik základních barev indické henny: černé, zlaté, burgundské a hnědé. Při správném sledování poměrů a jejich vzájemném smíchání získáte nové barvy, jako je světle hnědá, mahagon, kaštan a další. V závislosti na původní barvě vlasů můžete změnit jejich odstín o jeden tón nebo drasticky změnit barvu a získat bohatou a hlubší barvu.

Černá

Tento druh henny je zbožňován brunetkami a hnědými vlasy. Ve skutečnosti, v závislosti na vybraných proporcích, můžete získat modro-černý, bronzový nebo tmavě hnědý odstín. Černá henna se získává smícháním stejných poměrů červené henny a indigového prášku (nebo známějšího jména je Basma). Basma je také přírodní barvivo, mletá indigová rostlina. Tento šedavě zelený prášek není ve srovnání s indiánským protějškem ve svých prospěšných vlastnostech nižší. Ale s ním musíte být také opatrní, zejména majitelé šedých vlasů, protože basma je může barvit v burgundově nebo dokonce zelené barvě. To je důvod, proč je lepší ji aplikovat na tmavovlasé dívky, čím čím více Basmy, tím tmavší bude stín.

Brown

Skvělá volba pro majitele světlých hnědých vlasů. Pomocí tohoto odstínu indické henny můžete mírně zdůraznit svou přirozenou barvu vlasů a můžete získat bohaté červeno-zlaté odstíny: od mírně načervenalé až po hluboké kaštany.

Zlatý

Tato možnost je vhodná pouze pro ty, kteří mají přirozeně blond nebo světlé blond vlasy. Blondýnky s tímto odstínem by měly být opatrní, protože vám připomínáme, že henna se chová nepředvídatelně na dříve bělených vlasech. Z tohoto důvodu stojí za to zkontrolovat samostatný článek za ušima nebo v zadní části hlavy. Navíc se už jednou pokoušela barvit vlasy zlatou hennou, nebude blondýnka snadné vrátit se k její původní barvě.

Burgundsko

Tento odstín světoznámého alkoholického nápoje nebude vyhovovat všem typům barvy. Například na tmavých vlasech může být prakticky nepozorovatelná a blond vlasy se mohou stát příliš světlé, kyselé. Ale s obratným použitím můžete získat hlubokou třešňovou barvu s měděným odstínem nebo zlatým zvýrazněním.

Které je lepší vybrat?

Kromě obvyklé íránské a indické henny byste měli také zmínit turečtinu. Ačkoli nemá stejné jasné barvy jako ostatní, není v žádném případě špatně kvalitní než indická. Ale je to indická, která je nejsnadněji používána, protože má nejjemnější broušení, a proto je snadnější aplikovat a umyt.

V každé ze tří možností najdete samostatný poddruh - je to bezbarvá henna. Na rozdíl od obvyklého, taková barva nezmění barvu vlasů, ale s pravidelným používáním pomůže obnovit jejich strukturu, léčit pokožku hlavy a dokonce eliminovat lupy. Doslova po jedné nebo dvou maskách zjistíte účinek: vlasy budou měkčí, pružnější, suchost a podráždění zmizí. Pokud jste měli špatnou zkušenost s barvením nebo příliš agresivními permutami, můžete obnovit vlasy bezbarvou hennou. V takovém případě bude zřejmý účinek po kurzu trvat až tři až čtyři měsíce.

Také znatelný plus bezbarvé henny spočívá v tom, že může být použit také pro masky na obličeji, které výrazně omlazují pokožku a uvolňují zánět, herpes, hematomy a bolesti. Mimochodem, bezbarvá henna může být také úspěšně použita pro posílení a obnovu obočí a řas. Pokud jim chcete dát expresivitu, měli byste věnovat pozornost černé henně. Dlouho se úspěšně používá k barvení obočí v různých odstínech, od tmavé pryskyřice až po mírně šedé, jen aby zdůraznily tvar. Je možné zakoupit takovou barvu jak v prášku, tak samostatně, a koupit již připravenou, profesionální barvu.

Indická henna může být také použita k čerpání dočasné tetování na těle. Malování na něm trvá jen několik týdnů, takže toto tetování nemá čas vás obtěžovat. Jsou prodávány v kónických obalech, takže jsou okamžitě připraveny k použití.

Jak malovat?

Jak již bylo řečeno, indická henna je mnohem jednodušší než iránská nebo turecká. Díky velmi malým frakcím tohoto nátěru lze snadno ředit teplou vodou, aniž by došlo k tvorbě hrud. Způsob aplikace doma se nijak neliší od obvyklých manipulací s barvami: zředěte dva nebo tři pytle indické henny (jedna pro dospělé obočí) do misky s hustou konzistencí a aplikujte na čisté vlhké vlasy, začínající od zadní části hlavy a postupně se pohybující na čelo. Krásná doma, samozřejmě, lepší v rukavicích, pokrývající ramena ručníkem.

Existuje názor, že po zředění vody by mělo být umožněno infuze: někdo nechá půl hodiny a někdo po celou noc. To samozřejmě není postulát, vše je individuální a henna je barva, se kterou můžete bezpečně experimentovat. Stejným způsobem přidání různých doplňků do nátěru - citrón, řepný džus, kakao, odrůdy bylin může nejen zvýšit přínos pro vlasy, ale také získat nový odstín. Obecně platí, že toto je úrodné pole pro milovníky něčeho nového a neobvyklého.

Po nanesení směsi, abyste vytvořili skleníkový efekt, můžete hlavu pootočit polyethylenem a pokrýt ručníkem.

Kolik to má být?

Doba barvení závisí na mnoha faktorech - počátečním stavu vlasů, jejich barvě, typu henny a dalších. Například blondýnky dostanou červenavý tón, aby držely hennu na vlasu po dobu 10-15 minut. Pro ženy s hnědými vlasy bude tento postup zpožděn po dobu 2,5-3 hodin. Jakákoli odchylka v čase může vést k neočekávaným důsledkům. Například pokud překonáte nátěr, namísto očekávaných zdravých a posilněných vlasů se můžete dostat bez života a suchých pramenů. Při podržení nezbytného času se však barva vlasů vůbec nemění. Opět se domníváme, že pro nejlepší účinek by henna měla zůstat celou noc celou noc.

Ale tato kontroverzní víra je vhodná pouze pro zvlášť odvážné experimentátory.

Recenze

Pro všechny, kteří pochybují o výhodách indické henny, doporučujeme si přečíst několik komentářů od žen, které ji používají už léta.

 • Pravidelné použití indické henny se může zbavit šedých vlasů. Vlasy se zlepšovaly, živé.
 • Dlouho byla natřena hennou a různými barvami na ní založenými, protože průmyslová barviva netolerují mé vlasy. Proces je fascinující, protože nikdy nevíte, jaký stín máte v důsledku toho. Ale stejně jako všichni, kdo preferují hennu, už jsem si zvykl na své překvapení a lásku láskyplně k přirozenému ošetřování vlasů.
 • Slyšela jsem o indické henně hodně dlouho (předtím jsem použila iránský jazyk), ale to není tak snadné najít. Když jsem se rozhodla koupit, pochopila jsem, proč tolik nadšených recenzí o tom. Za prvé, je mnohem příjemnější jej používat a rychleji než obvykle a je bez problémů vymýváno. Za druhé, barva je opravdu šťavnatější a bohatší.

Takže každý, kdo chce nejen změnit barvu vlasů, ale i léčit jejich vlasy, měl by věnovat pozornost indické henně.

Indická henna na vlasy. Hodnocení přírodních prostředků

Ženy s krásnými, dobře upravenými a hlavně červenými vlasy vždy přitahovaly oči a přitahovaly muže. Ostatní ženy je záviděly. Čas přechází a nyní každý, jehož příroda má jinou barvu vlasů, je může barvit červeně. Pro tuto proceduru je ideální henna pro vlasy.

Způsob vyjadřování individuality, vnitřní míru a nálady nejsou všechny vlastnosti, které ovlivňují barvu ženských vlasů. Předpokládá se, že lidé s červenými vlasy jsou velkorysí, veselí a veselí. Nicméně henna na vlasy, kterou si můžete koupit u nějakého specializovaného obchodu, může barvit nejen červenou barvu, ale také mnoho dalších odstínů vlasů.

Odrůdy Henna

Doporučujeme si přečíst: Kapus paleta barvy na vlasy a fotografie

Toto užitečné jedinečné barvivo je vytvořeno z "Lavonia prickly". Rostlina s takovým zajímavým názvem je plně využívána - zpracovává se jak listy, tak stonky. To je těženo v oblastech centrální východní a severní oblasti Afriky. Má velmi příjemnou vůni, kterou mohou mít obyvatelé Súdánu, Egypta a Íránu.

Chcete-li vytvořit barvy, které barví kůži, použijí se nejvyšší listy rostliny. Mají nejsilnější barvicí schopnost. Produkce barviv na vlasy pochází z dolních listů. Ovšem mají také výrazný vliv na pokožku hlavy. Sběr pouze během kvetinových rostlin. Květiny směřují k tvorbě ropy a dalších částí - k drogám.

Vysoce kvalitní prášek henny má zelenou barvu, konzistenci prášku. Když se vaří, barva se stává bažinatá. Dokonce i při aplikování barevných komponent na vlasy je teplo již cítit, díky čemuž se zlepšuje přívod krve. To může být bezbarvé, sudánské, iránské a indické.

Indická henna

Tento typ barvení pomůže dosáhnout požadovaného výsledku pouze tehdy, když je vybrána správná barva, stejně jako bezpodmínečně podle návodu k použití. Pro dosažení požadovaného odstínu byste měli používat pouze přírodní přísady vysoké kvality. Pro ty, kteří mají zájem o indickou hennu na vlasy, je možné je koupit v Moskvě na mnoha místech - zejména ve specializovaných prodejnách kosmetiky na vlasy.

Nejčastěji poskytují výrobci základní barvy, které zahrnují:

Černá Samotné jméno neslouží jako důkaz, že kudrlinky budou skutečně černé. Nejčastěji se vlasy stávají tmavě hnědé s náznaky horké čokolády.

Machaon Tato barva je ideální pro kombinaci s řepkovým džusem. Je zvláště vhodný pro majitele hnědých vlasů. Výsledkem bude nasycená měď smíchaná s červeným odstínem.

Burgundsko Zde jméno právě mluví samo za sebe. Prášek zředěný řepnou šťávou poskytne stín zralé třešně s příjemnými slunečnými vyzdviženími. Nasycená a luxusní barva.

Brown. Hnědovlasé ženy všech pruhů, od světle hnědé až po lehké kaštany, budou vyhovovat této barvě. Když se přidá ke složení kurkuma, ukazuje se odstín mléčné čokolády.

Zlatý Majitelé lehkých blond vlasů a blondýnek mohou tuto barvu bezpečně používat. Obvykle se k prášku přidává kurkumový prášek nebo skořice, aby byl jasnější.

Doporučujeme číst: L'Oreal Excellence barviva na vlasy, paletu a fotografii

Výhody a nevýhody přirozeného barviva

Taková známá henna na vlasy, kterou si můžete koupit v Moskvě v obchodech, se zaměřuje na prodej kosmetických přípravků a barviv na vlasy, od malých po supermarkety, má nejen výhody, ale i nevýhody. Než začnete malovat, musíte o nich vědět víc.

Výhody:

Každý kadeřník může vysvětlit všechny aspekty použití tohoto nástroje. Látky obsažené v ní pomáhají obnovit lesk vlasů, sílu a zdraví. Existuje kvalitativní proces posílení, stejně jako výživy vlasů, což má příznivý účinek na růst vlasů. Henna má utahovací prostředky, které pomáhají zpevňovat váhy - kůžičku, čímž poskytuje každému jednotlivému vlasu spolehlivou ochranu. Dobře vhodná formulace pro majitele hnědých a hnědých vlasů. Blondýnky, aby nemohli riskovat, mohou používat bezbarvé, což pomůže posílit vlasy.

Všechny typy henny pomáhají zbavit se lupů, stejně jako prevenci jejich možného výskytu. Odstraňují podráždění pokožky, obnovují pokožku pokožky, upravují vlasy, zabraňují vypadávání vlasů a pomáhají zvládat velké množství dalších problémů. Indická henna na vlasy, kterou si mnoho dívek přeje koupit a vyzkoušet, ale bojí se důsledků, nepoškozuje vlasy, pokud je používáte k určenému účelu, a ne příliš často, protože jinak vlasy vyschnou a namočí s jejich součástmi.

Doporučujeme číst: barvivo na vlasy Schwarzkopf, barevnou paletu a fotografie

Nevýhody:

Snad největší nevýhodou je, že i někteří kadeřníci považují za obtížné skončit a získat barvu. Jedná se o poněkud nepředvídatelnou kompozici, efekt barvení, který přímo závisí na počátečním odstínu pramenů, stejně jako struktura kadeří. Navíc je kombinace těchto přírodních složek a chemických látek kontraindikována. Henna je velmi problematické odstranit z vlasů, je obtížné umýt. Ale to má své výhody - udržuje se po dlouhou dobu a efektivně.

Indická henna na vlasy: odstíny přírodního barviva

Při barvení vlasů se často používají profesionální barviva, které obsahují agresivní složky, které negativně ovlivňují strukturu pramenů. Po pravidelných změnách barev dochází ke ztenčení chloupků a části jejich špiček. Vlasy ztrácejí svou měkkost a atraktivní lesk a postupně se začínají ztrácet kvůli vypadávání vlasů. Chcete-li obnovit strukturu a zdravý vzhled vlasů, budete muset použít různé masky a jít za drahé obnovovací postupy.

Zabránit poškození pramenů může být šetrné prostředky. Dnes existuje mnoho možností pro přírodní barviva nebo organické produkty, které nepoškozují vlasy. Jedním z těchto produktů je indická henna. Dívky a ženy, které sní o krásných a zdravých vlasech, mohou používat přirozené barvivo ke změně barvy a zlepšení vlasů. Levný nástroj prodává téměř v každém kosmetickém oddělení. Dokonce i zkušení kadeřníci doporučují používat hennu, která v mnoha ohledech překračuje obvyklé barvy na vlasy.

Původ přírodního barviva

Indická henna je kvalitní a bezpečné barvivo, které bylo poprvé použito ve starověké Indii. Suroviny pro výrobu barevného prášku se získávají z vytrvalých keřů, které se nazývajú lawsony nekolyuchy. Listy rostliny se suší a rozdrtí na práškovou hmotu.

Nejprve lidé vyrobili bezbarvou henu, která byla používána pro terapeutické a profylaktické účely. Pomohla uzdravit rány a popáleniny, zmírnila svědění a lehkou bolest. Přírodní lék pomohl nejen při kožních chorobách. Henna léčila migrény, stomatitidu, bolesti zad. Lawsonia, charakterizovaná dezinfekčními vlastnostmi, se stále používá v medicíně pro ošetření švů a řezů.

Později pro bezbarvou henu našli jinou aplikaci. Prášek začal chovat a zpracovávat poškozené vlasy. Organický produkt pomáhá obnovovat vlasy a posilovat kořeny.

Když lidé studovali vlastnosti zákonníku, začali recyklovat horní části stonků s keřovými listy, aby vytvořili barvivo. Barvivo bylo používáno pro barvení textilií a aplikování tetování na tělo. Spodní část rostliny byla použita k výrobě barviva na vlasy.

Henna se rychle rozšířila mezi východní a jižní národy. Dnes je přírodní barva prodávána v jakékoli zemi a obvykle se používá pro malování pramenů v různých odstínech.

Užitečné vlastnosti henny na vlasy

Ti, kteří dávají přednost přírodním barvivům, by se měli rozhodnout pro stínování heny. Paleta nástrojů obsahuje několik barev. Mnoho lidí stále věří, že organický prostředek může způsobit pouze červené vlasy. Moderní výrobci vyrábějí řadu přírodních barviv různými způsoby, do kterých můžete přidat další přírodní ingredience, abyste dosáhli určitého odstínu. Také budoucí barva závisí na pigmentových kadeřích.

Produkt obsahuje přírodní barviva a třísloviny, které přispívají k barvení pramenů v jiné barvě. Hojivé vlastnosti henny jsou způsobeny přítomností následujících složek:

 • Chlorofyl. Silný antioxidant, který dává keři zelenou barvu, má pozitivní vliv na pokožku hlavy, urychluje její procesy a omlazuje pokožku.
 • Esenciální oleje a vitamíny. Tyto látky jsou také přínosné pro pokožku hlavy. Zlepšují krevní oběh a stav kůže obecně.
 • Hennotaninová kyselina. Hlavní barvicí složka přispívá k jasnému odstínu, jehož nasycení závisí na jeho procentuálním podílu v barvě. Kyselina posiluje kořeny, eliminuje záněty a lupy.
 • Pryskyřice S těmito látkami se vlasy stávají hladké, měkké a hedvábné.
 • Pektin. Komponenta snižuje obsah tuku v pokožce hlavy, jemně obaluje každý vlas a přidává objem účesu.
 • Polysacharidy Látky hydratují pokožku a normalizují práci mazových žláz.

Indická henna může být použita pro zraněné, oslabené a mastné prameny. Léčivá barva je uzdraví a dá jim krásný vzhled. Přírodní barvivo se nebojí soli ani chlorované vody, takže po jeho použití můžete bezpečně jít do bazénu a plavat v moři. Ultrafialové paprsky také nepříznivě neovlivňují aktualizované kadeře.

Indické barvení henny má mnoho pozitivních vlastností:

 • Henna posiluje kořenový systém a urychluje růst vlasů.
 • Produkt pomáhá omezit nebo eliminovat lupy.
 • Přírodní léčba má příznivý účinek na pokožku a obnovuje rovnováhu metabolických procesů při dlouhodobém užívání.
 • Barvivo proniká hluboko do struktury vlasů a má stejnou trvanlivost jako profesionální barvivo.
 • Indické produkty pomáhají obnovit kudrlinky, které byly chemicky zvlněné nebo příliš agresivně obarvené.
 • Můžete pravidelně kreslit hennu, aniž byste se strachovali, že byste si rozčesali vlasy.

Při častém používání přírodního barviva se prameny stávají tlustými a lesklými. Je snadné získat bohatou přirozenou barvu s atraktivní záře na slunci. Indická henna pomáhá léčit poškozené chloupky, je silné a elastické. Složení masky s dalšími přírodními složkami znamená, že Lawson přinese více výhod.

Možné negativní důsledky

Přírodní henna dokáže oživit ztenčené chloupky a tvořit vlasy silné a zářící. Ale to vše je možné pouze při správném použití nástroje.

Přestože barvivo neobsahuje škodlivé komponenty, v některých případech může způsobit negativní účinky. Aby indická henna pracovala pozitivně, je třeba mít na paměti následující nuance:

 • Je možné lakovat s práškem od Lawsonu maximálně 1-2 krát měsíčně.
 • Regenerační masky zahrnující tuto složku mohou také mít negativní účinek při častém používání.
 • Henna nelze kombinovat s umělou barvou nebo použít pro barevné prameny.

Časté barvení vlasů hennou může vést k vysušení a otupělosti. Přírodní barvivo je špatné pro perm. Také není schopen malovat přes šedé vlasy. Pro lakování šedivých vlasů odborníci doporučují konvenční odolnou barvu.

Různé odstíny

Rozmanitost odstínů indické henny z něj činí oblíbený výrobek mnoha dívek a žen. Je známo, že 7 druhů henny může být vyrobeno ze surovin Lawonia, ale výrobci se zaměřují pouze na 5 barev. Mohou být použity bez přidání dalších součástí a získávají odstín, který výrobce udává na obalu. Velkou výhodou přírodního barviva je, že můžete kombinovat několik typů a získat zajímavé variace tónů. To nebude fungovat s mnoha profesionálními barvami.

Hlavní odstíny barevné henny:

 • Černá Tento pohled je určen pro brunety a hnědovlasé ženy. Některé odstíny jsou získány v závislosti na původní barvě pramenů. Po zbarvení se kudrlinky stávají tmavě hnědé s tóny horké čokolády. Absolutně černé vlasy lze dosáhnout černou hennou pouze v kombinaci s Basma, což je také přírodní barvivo.
 • Brown. Taková henna je ošetřena lehkými kaštanovými prameny, které mohou získat červenohnědý nebo bohatý odstín kaštanu.
 • Mahagon. Barvivo používané pro přirozené hnědé vlasy dává červenavou hlavu vlasů, která nádherně svítí na slunci.
 • Burgundsko Odrůda drahocenného vína stejného názvu je vhodná pouze pro typ "podzimu". Vznešená barva s měděným odstínem nebo se zlatým leskem může vypadat daleko od všech tmavých vlasů. V některých případech to bude téměř neviditelné. Pokud namalujete tento henna světlý kadeře, můžete získat příliš jasnou barvu, v blízkosti kyseliny.
 • Zlatý Tato barva je vyráběna pro světle hnědé nebo světlé blondy. Blondům se nedoporučuje používat hennu, protože na bělených vlasech dává nepředvídatelné výsledky. Ale i na původních barvách se nemusí dostat odstín, který je uveden v pokynech. Odborníci doporučují, aby nejprve vymalovali jednu větev a zjistili, jaká bude barva. Dokonce i zlatá henna se dlouhou dobu omývá, takže holky s pěknými vlasy by měly pečlivě zvážit, zda změní barvu vlasů. K původnímu tónu bude obtížné vrátit se.

Barevná henna na vlasy, jejíž odstíny se mohou navzájem mísit, potěší s přetrvávajícími výsledky a bohatostí osvěžených pramenů. Kudrlinky, malovaný indický výrobek, nádherně zářící na slunci. Smícháním základních prostředků v různých poměrech získáte různé varianty kaštanu, hnědé nebo červené.

Dávkování indiánské henny

Použití henny je poměrně jednoduché. Malá frakce je dobře zředěna v horké vodě, aniž by vznikly hrudky. Henna může být malovaná sama doma. Způsob barvení se neliší od způsobu aplikace profesionální barvy. Ale stejně jako s jiným barvivem, indická barva bude správně provedena, pouze pokud budete postupovat podle pokynů. Vlasy by měly být promyty a důkladně vysušeny.

Před začátkem práce je třeba zásobovat ochranný ručník a rukavice, které ušetří od tvorby skvrn na pokožce a oděvu. Pro lakování budete potřebovat malý plastový nebo keramický obal, kartáč, plastový uzávěr, krém a ubrousky.

Proces barvení:

 1. Nalijte potřebné množství henny do nádoby a naplňte ji horkou vodou.
 2. Prášek by měl být důkladně promíchán, aby se vytvořila krémová konzistence. Pokud je to žádoucí, můžete přidávat přírodní ingredience, které dávají určitý tón barvě (kakao, čokoláda, citrón, řepná šťáva).
 3. Teplá hmota je rovnoměrně nanesena po celé délce pramenů od zadní části hlavy.
 4. Malované kudrlinky jsou pokryty plastu a zabaleny ručníkem. Tímto způsobem můžete vytvořit skleníkový efekt, díky kterému je barvivo absorbováno rychleji do struktury vlasů.
 5. Doba expozice henny na vlasu, aby se červený odstín je 15-20 minut. Hnědé ženy budou muset čekat 2-3 hodiny. Poté se prostředek promyje teplou vodou, dokud nebudou odstraněny všechny částice.

Ti, kteří mají mnoho zkušeností s indiánským barvivem, mají různé typy henny několik minut nebo hodin, aby získali určité odstíny. Pro dosažení vysoce kvalitního tónu musí některé dívky experimentovat s časem a přírodními přísadami.

Užitečné recepty s bezbarvým barvivem

Bezbarvá henna slouží k posílení a vyživování oslabených vlasů, aniž by jej tónovala v jiných tónech. Čirý prášek také léčí pokožku hlavy. Pro zvýšení účinku nebo přidání nových terapeutických vlastností je nástroj smíchán s oleji nebo jinými látkami.

Na internetu najdete spoustu receptů na masky na bázi bezbarvé henny:

 • Zpevnění. Bezbarvý prášek se zředí v horké vodě na pastovitou hmotu a přidá se 2-3 kapky olivového nebo ricinového oleje. Roztok se aplikuje na kadeře a udržuje se v polyethylenu po dobu 50 minut.
 • Regenerace. Pro přípravu masky seberte hennu, 20 g šťávy z granátového jablka a 1 žloutku. Přísady jsou důkladně promíchány a výsledná struktura je rozložena po celé hlavě vlasů. Vyplachování by mělo trvat 40-45 minut.
 • Z lupy a svědění. Léčivý prášek se zředí koňakem ve stejných poměrech, přidá se ke směsi 1 kávová lžička a 2 kapky olivového oleje. Složky jsou dobře smíchány, výsledná kompozice je nanesena na prameny a ponechána po dobu 30 minut.
 • Pro suchou pokožku hlavy. Do zředěného prášku přidejte 2 lžíce jogurtu. Do hmoty můžete přidat několik kapek pomerančového oleje. Maska se uchovává asi 40 minut a poté se omyje teplou vodou.
 • Pro mastnou pleť. Pro masku musíte vzít 30 g bezbarvé heny, 1 čajovou lžičku citronové šťávy a půl lžičky medu. Složky se důkladně míchají, výsledná směs se zpracovává prameny. Po 40-45 minutách se produkt vypláchne šamponem.

Masky by neměly být používány víc než 1-2 krát týdně. Vezměte prosím na vědomí, že efekt nebude okamžitě viditelný. Majitelé suchých vlasů by měli s těmito formulacemi pečovat, protože časté používání henny je může ještě více vysušit.

Při výběru barviva je preferováno přírodní produkty, z nichž ideální je indická henna na vlasy. Odstíny orientálních výrobků umožňují zvolit nejlepší variantu pro každou barvu kudrlin. Přínosné vlastnosti henny také pomohou zbavit se problémů s vlasy a pokožkou hlavy.

Výhody a poškození přírodní henny na vlasy

Dívky, které poprvé zbarví vlasy a nemohou zcela určit, jak se na nich bude vypadat tato nebo ona barva, okamžitě vyvolá hennu. Mnoho lidí říká, že na úkor přirozeného složení henny je mnohem lepší než chemické barvy, i když to netrvá tak dlouho.

Nicméně, než změníte své přirozené barvy na odstíny červené nebo červené, je důležité znát výhody a poškození henny na vlasy.

Obecné charakteristiky

Henna je přírodní produkt, který je vyroben z drcených listů laksonie. Obsahuje různé esenciální oleje, třísloviny a vitamíny. Jedná se o hlavní výhodu henny nad nátěrovými barvami: má pečlivější účinek na vlasy, nezničí své kořeny a přirozenou strukturu. To není příliš rozmanité: možné odstíny heny na vlasy jsou červené a červené.

Při použití přírodního barviva by se mělo přistupovat opatrně. Pokud se nebudete řídit banálními pravidly, můžete drasticky změnit barvu vlasů, co nejsvětlejší a nejsazenější.

Rovněž existuje bezbarvá henna, která se však používá výhradně pro terapeutické nebo profylaktické účely.

Užitečné a škodlivé vlastnosti

Stejně jako každá přírodní látka, henna obsahuje velké množství stopových prvků, které mohou v těle způsobit pozitivní i negativní reakce. Nejprve musíte zjistit, kdy je lepší používat tento produkt:

Henna vlasové výhody:

 • Posilujte vlasové folikuly. Trichologové (specialisté zabývající se ošetřením vlasů) doporučují použití henny k posílení vlasů se ztrátou vlasů. V tomto případě se doporučuje, aby byl přípravek aplikován na pokožku hlavy. Přehledy ukazují, že první účinek je patrný po několika aplikacích.
 • Aktivně bojuje proti lupům a kadeřům. Díky účinným látkám čistí pokožku a zjemňuje ji.
 • Dává objem a načechraný účes. Henna aktivně plní vlasy sám, čímž je silnější a silnější. Výsledek je patrný i po první aplikaci: dívky, které používají barvivo ke změně barvy kudrlin, říkají, že jejich vlasy začaly vypadat čistěji a nejlépe na vzhledu.
 • Neexistují žádné kontraindikace. Henna může být použita pro barvení vlasů v jakémkoli věku a pro jakýkoliv zdravotní stav. Je důležité pečlivě dodržovat pokyny a dodržovat všechny pokyny, aby nedošlo k přehřátí a nerušenému přirozenému vzhledu.
 • Dostupnost a nízké náklady. Dye lze zakoupit v jakékoli lékárně nebo v kosmetickém obchodě. Jeho cena je také docela atraktivní, s výjimkou skutečnosti, že bude trvat každé dva týdny natřené barvy, aby nedocházelo k ochraně struktury vlasů.
 • Bojuje s křehkostí a nadměrnou citlivostí vlasových folikulů.
 • Snadné ukládání. Vzhledem k tomu, že henna je běžný prášek prodávaný v sáčcích, může být skladován kdekoli při pokojové teplotě.

Navzdory zjevným výhodám hena může způsobit značné škody. Zaprvé je to spojeno s nedodržením opatření péče a nadměrným užíváním výrobku.

Jaká škoda může způsobit:

 • Pokud prášek není správně zředěn a neví, jak ho použít, barva vlasů namísto požadovaného může být šedozelená nebo bažinatá.
 • Konečně kazí vlasy, pokud už dávno ztratili zdravý vzhled. V tomto případě bude henna místo léčby mít zcela jiný účinek na lidské tělo.
 • Vzhledem k velkému množství přírodních prvků může henna vyvolat alergickou reakci. Důvodem může být jak osobní nesnášenlivost jednotlivých komponent, tak nesprávné použití výrobku.
 • Změna struktury vlasů. Nejdříve se to týká kudrlin získaných pomocí permu. Kudrlinky se mohou vyrovnat nerovnoměrně.
 • Nebojí se šedými vlasy. Jen henna nestačí na to, aby skryla šedé vlasy nebo drasticky změnila barvu vlasů. Pro tento účel je lepší používat barvu.
 • Stejně jako jakékoli barvivo má tendenci se mizet na slunci.
 • Bohužel špatný výsledek nemůže být opraven pomocí chemických barviv, protože látky obsažené v něm neumožňují pronikání jiných pigmentů do vlasů. Budeme muset počkat, dokud nebude zcela vymyt a teprve pak přijmout nové barvení.

Henna může také zcela odstranit chemické barviva z vlasů, takže se doporučuje používat ji nejdříve po 3-4 měsících po barvení.

Výběr barvy

Za prvé ovlivňuje produkce pozitivních a negativních vlastností. Je lepší vybrat barvivo, které již obsahuje esenciální oleje a bylinné extrakty. To pomůže zajistit postup co nejvíce a ušetří peníze, protože jednotlivě látky s podobným účinkem nejsou levné.

Většinou barevná henna, která vám umožní získat červenou, červenou a v některých případech i měděně hnědé odstíny.

Chcete-li zvolit nejbezpečnější variantu, musíte podrobně studovat vše, co je uvedeno na štítku. Často výrobci přidávají chemikálie k produktu, doufajíc, že ​​nezkušený kupující nebude mít nic podezření a koupit svůj výrobek. V nejlepším případě taková henna nepřinese žádný výsledek.

Hlavní typy přírodních produktů

Existují tři hlavní typy henny: iránské, indické, čínské. Všechny se liší nejen ve složení, ale také v způsobu výroby.

Existují následující typy:

 • Íránský. Nejlevnější v ceně, prodávané v obchodech téměř v každém městě. Umožňuje změnit barvu vlasů na červenou a měděnou barvu. Smaží vlasy a může to ztenčovat.
 • Indianhina pro vlasy, jejichž odstíny jsou obvykle blízké červené. Nejdražší a vzácnější druhy. Má obrovské množství olejů a prospěšné stopové prvky. Nejjednodušší koupit online. Hlavní věc je najít správný obchod a ujistit se, že produkt, který je prezentován, je přirozený.
 • Čínsky Často převlečená jako iránská, také vyschne vlasy. Často se jedná o čínské byliny, které nejsou uvedeny na obalu.

Chcete-li pochopit, která henna pro vlasy je nejlepší a jaký účinek bude mít na vlasy, je důležité studovat co nejvíce recenzí o zakoupeném produktu, stejně jako pečlivě číst, co je napsáno na obalu. Tímto způsobem lze zabránit velkému počtu chyb.

Výběr heny, která je lepší - indická nebo iránská, by měla být upřednostněna nejdříve. Navzdory skutečnosti, že to stojí více, výhody nákupu budou více než negativní dopad.

Stávající odstíny

Výsledný odstín bude záviset na původní barvě vlasů, na jejich struktuře, stavu a úrovni expozice barvivu. Je lepší vybrat barvu na stolech na Internetu, protože možnost zasáhnout cíl je minimální. Zvláštní je, že čím dražší je barvivo, tím lepší je jeho kvalita a pravděpodobnost, že se nebude mýlit s vybraným odstínem.

S obzvláštní péčí je třeba vybrat hennu pro světlé a blond vlasy, protože jsou nejvíce náchylné k přírodním a chemickým barvivem. Namísto krásného měděného odstínu můžete získat nešikovně červenou, namísto červenou - barvu suché slámy. Nejlepším řešením je použít jen koupenou hennu na malý pramen vlasů, nejlépe zevnitř. Tímto způsobem bude možné zjistit budoucí barvu a podívat se na reakci organismu.

Je dokázáno, že během těhotenství nemá henna téměř žádný účinek, vlasy mohou vypadat zcela bezbarvé nebo nazelenalé. Je to způsobeno hormonálními změnami v těle, takže v tomto okamžiku je lepší používat chemické barvy nebo zcela odmítnout barviva.

Některé tajemství použití

Za prvé je nutné správně připravit malířskou hmotu. Bude záviset na tom, jak rychle se bude barva užívat, jak budou vypadat vlasy po barvení a jak moc může způsobovat poškození.

Nenarazujte prášek do kovové misky, je třeba jen míchat dřevěnými nebo plastovými hůlkami. Stejně důležité je správně vypočítat hlasitost a distribuovat je přes všechny prameny. U vlasů pod lopatkami se doporučuje okamžitě užít 10-20 g prášku, protože již není možné přidávat do zředěného produktu suché.

Některé tajemství:

 • Namísto vod pro chov můžete použít odvar z přírodních bylin. Není snadné zvýšit účinek henny a bude mít uklidňující účinek na pokožku hlavy, ale také pomůže normalizovat odstín, posílit vlasové folikuly. Například petrželka zesvětluje vlasy, ibišek a vařená cibulová kůra dodávají zarudnutí, káva a černý čaj zvlňují kadeře.
 • Pour henna by měla být horká tekutina, ale ne vařící voda. Poté zakryjte misku hadříkem a nechte několik hodin naplnit. Je lepší vyrobit v noci takový polotovar, během něhož mohou být uvolňovány barviva.
 • Aplikujte hotový výrobek na mokré vlasy, zvlášť na každé zakřivení. K reakci těla byla minimální, můžete jemně masírovat pokožku hlavy.
 • K barvení se začalo jednat co nejrychleji, doporučuje se okamžitě po nanesení na pokrytí hlavy polyethylenem.

Hlavním účelem použití bezbarvého prášku není změnit barvu vlasů, ale vyléčit nebo zpevnit. V tomto případě by henna neměla trvat dlouho, stačí ji naplnit horkou vodou a nechat hodinu. Masážní pohyby aplikované na pokožku hlavy zůstávají stejné.

Aby se zvýšil možný účinek, mohou být do zředěného produktu přidány živiny z přírodních bylin, medu a mléčných výrobků, vaječného žloutku, různých olejů.

Podmínky přípravy a aplikace

Chcete-li konsolidovat efekt, můžete vytvořit speciální práškové masky. Použijte je dříve, než si umyjete vlasy. Pokud jsou vlasy příliš špinavé, mastné nebo je na ně aplikováno velké množství stylingových výrobků, měl by být postup vyměněn. Po opláchnutí vlasů jednoduchým balzámem nebo čistou vodou.

Hlava by měla být pokryta plastovým pytlem, horní část může být upevněna ručníkem.

Zjevení barvy

Obvykle jsou na obalu uvedeny všechny pokyny k použití. Průměrná doba může být zvýšena, pokud jsou kudrlinky příliš tmavé nebo tvrdé. Konečná barva se nezobrazí okamžitě, trvá to minimálně dva dny, aby se předešlo překvapení, doporučuje se použít malé množství barviva na jeden z pramenů a počkat na výsledek. Teprve pak jděte na zbytek kadeř.

Během této doby byste neměli umyt vlasy, používat kadeřnické nebo stylové výrobky, stejně jako laky, pěny a pěny. Několik dní byste neměli být na slunci.

V prvních dnech bude vlasy reagovat na jakýkoli vnější vliv, ne nejlepším způsobem. Ale na nich je užitečné použít pro špičky nesmazatelné oleje a syrovátku. Budou sloužit jako dodatečná ochrana při návštěvě bazénu, plavání v moři, procházky pod zápaleným sluncem.

Odstranění zbytků

Je to kvůli tomuto postupu, mnoho dívek odmítá používat hennu a dává přednost více škodlivým barvivem. Během několika dní bude muset z vlasů skrýt bylinné částice.

Efektivní způsob odstranění zbytků heny:

 • Ohněte hlavu nad umyvadlem nebo vanou, jemně oškrábejte pokožku hlavy a pokuste se vypláchnout většinu trávy.
 • Stlačte vlasy, ale nečistěte.
 • Osušte hydratační balzám a masírujte pokožku hlavy několik minut.
 • Důkladně opláchněte hlavu a balzám omyjte trávou. V případě potřeby opakujte postup.

Pomocí této metody můžete rychle a efektivně odstraňovat zbytky henny z hlavy a dát vlasům potřebný objem a zdravý vzhled.

Přírodní vlasy indické henny

"Přírodní indická Henna" je vyrobena z Henna (Lawsonia), pěstovaná ve státě Rajasthan - za její kvalitu, uznávanou jako nejlepší na světě.

Henna je od starověku používána nejen k barvení, ale také jako prostředek pro péči o vlasy. Struktura rostliny zahrnuje keratin, který je proteinem pro vlasy. Henna má antifungální, antibakteriální vlastnosti. Pravidelným používáním zastavuje tvorbu lupů, redukuje vypadávání vlasů. Vaše vlasy získávají přirozený lesk.

Použití:

Hněvku umístěte do čisté nádoby, přidejte horkou vodu (1/3 poměr) a promíchejte až do homogenní hmoty.
Aplikujte výslednou hmotnost na vlasy a rovnoměrně rozdělte.
Noste plastovou čepičku, nechte 60 minut.
Důkladně opláchněte vlasy.
Důležité: Výsledkem barvení závisí na vaší přirozené barvě vlasů, množství šedých vlasů, také na struktuře vlasů, době a teplotě barvení.

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Vyhněte se slunečnímu záření, vysoké teplotě a vlhkosti.

Objem: 100 g
Výrobce: Lady Henna

Recenze (12)

21 příspěvků

Chcete opustit recenzi? Stačí se zaregistrovat.

Přírodní barvivo na vlasy, indická Henna

Přinášíme přírodní ayurvédské bylinné barvivo na vlasy bez škodlivých chemikálií od nejlepších výrobců (Aasha Herbals, Ledy Henna, Indibird atd.). Vysoká kvalita indické henny.

Když se podíváte na indickou dívku, jaká je první věc, která vám udeří? Samozřejmě, její vlasy jsou hladké, lesklé a hedvábné. Mnozí řeknou - toto je rys indických žen. Ano, ale není to jen tak. Hlavním důvodem je péče o vlasy pomocí přírodních produktů. Dokonce si barví vlasy bez chemikálií.

Nyní si můžete koupit přírodní indickou barvu, hennu může být kdekoli na světě. Ale je to opravdu užitečné a efektivní, jak říkají?

Henna celou hlavu

V sovětských dobách se vlasy barvit s hennou dostaly do módy v naší zemi, mnoho žen pak chodilo s měděnými stojany s hustými vlasy a tento stín se nemohl omýt ani namačkat s ničím jiným, bylo nutné počkat na to, aby růst. A někteří tak šťastní experimentátoři dosáhli zeleného stínu vlasů. Takové efekty jsou poskytovány levnou hennou nízkého původu, nesprávnou manipulací a skladováním.

V našem online obchodě je přírodní barva na vlasy henna vysoce kvalitní produkt získaný jemným sušením a skladováním drcených listů laksonie (to je hlavní složka všech bylinných nátěrů).

Proč je rostlinná barva, ne chemická?

Přirozenost je dnes v módě. Není to špatný trend, souhlasíš?

Ale možná jste se setkali s negativními recenzemi barev na bázi henny. Podívejme se, jaký je jejich základ.

1. Recenze na vyžádání kadeřnických salonů.

Henna pro barvení vlasů používá pouze specializované salony, většina kadeřníků pracuje pouze s chemickými barvivy, samozřejmě je pro ně neužitečné, pokud ženy přecházejí na přírodní produkty, které mohou být použity doma.

2. Neočekávané nepříjemné účinky po barvení s khna.

Tyto účinky zahrnují zelenavý odstín, šedé vlasy zůstávají nenatřeny nebo se stávají mrkev v barvě, struktura vlasů se stává hrubým, obtížně položitelným, začnou vypadávat. Jak již bylo řečeno, stane se to při použití levných výrobků z henny, stejně jako nedodržování malby. Tvrdé vlasy - jen výsledek špatného mytí hlavy po proceduře barvení. Přírodní barvivo z Indie rovnoměrně barví vlasy a zároveň se o ně stará.

Henna má léčivé vlastnosti, má velmi pozitivní účinek na vlasy a pokožku hlavy a další bylinky, které jsou součástí přírodních barev, doplňují a zlepšují léčebný účinek.

Takové barvy nejsou ve svém vzhledu horší a se všemi jejich pozitivními vlastnostmi zcela překonávají výhody, které dává chemické barvivo na vlasy. Jaké jsou tyto vlastnosti?

 • Posilování (vlasový folikul, získání přirozené výživy, držení silnější v pokožce hlavy)
 • Výživa (přírodní oleje aktivně zjemňují vlasy a rostlinné extrakty poskytují potřebnou podporu vitamínů)
 • Vzhled (lesk na vlasy, barvený přírodním barvivem na vlasy, samozřejmě není tak oslnivý jako po aplikaci chemie.) Ale nemá umělý lesk, vlasy září přirozeně, nezachycuje oko a nechává ženu právo na trochu nepolapitelné tajemství.

Zvažte populární značky těchto barev, zjistěte, co další, kromě henny, je součástí jejich složení.

Z indických přírodních barev je nejoblíbenějším ruským trhem Aasha bylinná barva. Složení barvy a masky od tohoto výrobce kromě henny obsahuje mnoho přírodních rostlinných komponent. Pro zbarvení vlasů v tmavých barvách se přidává arabica káva. Pro lehčí odstíny (od lehkého kaštanu po zlatý) - kari listy. Kukuřice, sezam a citrón se používají jako výrobky pro péči.

Indické barvy Lady Henna jsou také docela populární, mají ve svém složení především rostliny rostoucí v Indii, barví vlasy, pečují o ně a mají léčivý účinek. Některé barvy zahrnují shikakai, indický strom známý jako "mýdlová oříška", který byl používán k praní a obnově vlasů od starověku. Jedná se o skutečný přírodní kondicionér a balzám.

Synaa indická barva je primárně přírodní henna, převážně tmavé odstíny. Obsahuje exkluzivní extrakt - starodávný indický prostředek, který zabraňuje vypadávání vlasů.

Co jiného se přidává k přírodní barvě z Indie, aby se zvýšil pozitivní účinek?

Často používané nástroje jsou:

Bringaradzh - rostlina, která se v Indii považuje za nejefektivnější rasayannoy (anti-aging remedy). Jako by plnil vlasy životem, tónuje je, zabraňuje vzniku lupů a ztráty.

Neem je multifunkční indická rostlina, která se používá nejen pro kosmetické účely. Od starověku je spojena s bohyněmi Durga a Kali a jejich ženské energie. Není divu, že je často používána v kosmetice pro ženy. Má regenerační vlastnosti, léčí mnoho nemocí spojených s vlasy.

Amla (indická angrešt) - bobule této rostliny obsahují vitamín C a mají stimulační vlastnosti růstu vlasů, regenerují vlasy, zlepšují metabolismus.

Stav vlasů, jejich vzhled je konečným dotekem při formování obrazu zdravé a krásné ženy. Pokud nejste lhostejní k vašemu vzhledu, pak byste neměli vystavovat vaše vlasy agresivním účinkům syntetických barviv, je lepší koupit přírodní indiánskou barvu, hennu a cítíte veškerou sílu a kouzlo orientálních bylinek, které mění váš vzhled.

Přírodní vlasy indické henny

V tomto článku se dozvíte:

 • Co odlišuje indickou hennu od iránské.
 • Léčivé vlastnosti indické henny.
 • Jak barvit vlasy indická henna.
 • Indická henna barvení šedých vlasů.

Indická henna je považována za nejúčinnější pro barvení vlasů. Na rozdíl od Íránců je jeho rozsah barev mnohem širší a při míchání tónů můžete získat spoustu skvělých odstínů.

A co je nejdůležitější - indická henna má vyšší kvalitu, rostouce pod přísnou kontrolou kvality na elitních plantážích provincie Rajasthan. Indická henna podléhá mírnému čištění a sterilizaci, takže nezpůsobuje alergické reakce a lupy, suchou pokožku a vlasy.

Nejlepší a osvědčené indické henna značky jsou vybírány v našem obchodě. Naše henna má velkou výhodu: jemná konzistence prášku umožňuje při aplikaci na vlasy rovnoměrnou distribuci, vyplnění všech dutin vlasových šupin, které vznikly po chemickém barvení nebo nesprávné péči.

Zvláště doporučujeme hennu od Aashy a Ledy Henna, kromě henny, tyto barvy obsahují ajurvédské byliny, kokosový a sezamový olej, poskytující nejlepším přínosem.

Henna obaluje vlasy, zahušťuje a vyhlazuje svou strukturu. Nerušuje přirozený pigment vlasů a při barvení nemá chemický účinek. Proto toto přírodní barvivo, na rozdíl od nátěrů, nepoškozuje vlasy, je navíc účinným terapeutickým činidlem.

Přírodní indická henna má osm základních odstínů: od bezbarvé až po černou. Zvláštností henny je to, že může barvit vlasy, v závislosti na originálu, jeho přirozené barvě, buď v tónu nebo tmavším tónu. Henna dává vlasům jen teplé odstíny. Vzhledem k tomu, že henna je rostlinný výrobek, je s ním nemožné snižovat vlasy a použijte je na dříve odbarvené prameny. Ukazuje se efekt barvení.

Jak barvit indické vlasy henny doma.

Proces barvení spolu s mytím a stylováním trvá asi hodinu a půl.

Prášek indické henny se vaří, pak se teplá směs aplikuje na čisté, mírně vysušené vlasy, nejprve u kořenů a pak po celé délce. Stárnou pod víčkem 40-50 minut.

Pokud barvíte vlasy doma, doporučuje se použít vysoušeč vlasů v procesu barvení pro nejlepší efekt. Pod vlivem horkého vzduchu pronikají henna do vlasové struktury lépe a saturají je barvou. Vypláchněte hennu bez použití šamponu.

Po ukončení procedury se nedoporučuje umyt vlasy po dobu alespoň tří dnů, aby se stín stabilizoval. Po barvení se vlasy stávají zdravým leskem a krásnou bohatou barvou a také se stávají silnějšími a bujnějšími, velmi měkkými jako hedvábí!

Důležitým faktorem barvení je dobře zvolený odstín. Nejprve se rozhodněte, jaký odstín chcete získat, a poté vyberte vhodnou barvu. Pokud pochybujete o tom, jaký odstín se ukáže, proveďte předběžné zbarvení jednoho vlákna vlasů na zadní straně hlavy. Zpravidla je odstín stejný jako na obalu barvy.

Neváhejte, pokud máte nějaké dotazy, obraťte se na konzultanty online.

Jak dlouho trvá henna na vlasy?

Díky přírodním esenciálním olejům vytváří henna jakousi ochrannou vrstvu, která chrání vlasy. Není úplně omýt, jako chemická barva.

Namáčející se do struktury vlasů, henna trvá déle. Vlasy nezmizí na slunci a nezkazí se z mořské vody, henna barvení se liší hlavně od chemických barviv.

Je třeba poznamenat, že hena má terapeutický účinek na vlasový folikul, takže vlasy začínají růst rychleji. Po barvení, jak rostou vlasy, stačí zesvětlovat rostoucí kořeny a stačí vlasy jednou měsíčně po celé délce barvit.

Pro šedé vlasy.

Indická henna má výjimečnou schopnost dokonale malovat přes šedé vlasy. Pro sto procent v barvení šedých vlasů jsou nejvýhodnější tmavé odstíny: gaštan, tmavá čokoláda a černá. Černé a hnědé odstíny nejsou vymyté a vlasy na dlouhou dobu vypadají hedvábné a lesklé. Stačí natírat rostoucí kořeny a obnovit barvu po celé délce podle libosti.

Po barvení vlasů s přírodní hennou je můžete bezpečně vystavit účinkům chemických vláken. Neovlivní barevný odstín, zůstane nezměněn po dostatečně dlouhou dobu. Také po nanesení henny můžete v případě potřeby barvit vlasy "chemii", vyblednout nebo zvýraznit.

Pokud byly vlasy barveny, je možné použít indickou henu?

Pokud používáte barviva na vlasy s umělými barvivy, pak v tomto případě vaše vlasy potřebují péči a péči. V tomto případě hena je dobrá volba. Stačí vybrat správný odstín. Vlasy budou mít živý a dobře upravený vzhled. Obvykle po použití indické bylinné barvy není potřeba používat chemické barviva.

Henna ošetření vlasů

Henna je nejen dobrá barviva, ale také vynikající terapeutická droga. Díky éterickým olejům, které jsou v ní obsaženy, má indická henna ohromující účinek na poškozené barvivo na vlasy nebo je poškozena nesprávnou péčí.

Henna obnovuje strukturu křehkých, dělených konců, vyživuje buňky pokožky hlavy a eliminuje lupy. Zabraňuje ztrátě vlasů, posiluje jejich růst, dokonale upravuje vlasy a dodává jim hustotu.

Pro Více Informací O Suché Vlasy