logo

Indické nebo iránské basma

Dívky, hledám salóny, řemeslníky, kteří se specializují na profesionální barvení henna. Chcete-li vybrat stín bez červené barvy. Stejně jako hledáte recenze těch, kteří jsou doma malované hennou v chladných čokoládových odstínech. Jak jsem pochopil, není to íránská henna a nikoliv henna + Basma, prodávaná v obchodech na každém kroku za 50 rublů a novinkou na trhu je indická henna. V ideálním případě, pokud salon / master v Mytishchi. Ale také Moskva a sever Moskvy jsou zvažovány.

DD, chci sdílet informace o indické henně. Porovnáním iránské klasické a indické (f-m Phytocosmetics) jsem si zvolila druhou. Indická henna je při použití větší plastová, barva vlasů je * chutnější *. Vlasy se stávají tlustými, velmi lesklé, dokonale padnou, neexistuje žádný náznak lupů. Jsem bruneta s mírným načervenalým odstínem vlasů na slunci, okamžitě řeknu, že jsem nikdy nepoužil chemické barvy. Zbarvím to takto: Vezmu si 3 balení x 25g indické henny na můj bobřez. Vařím v kávovaru 1 sklenici silné přírodní kávy (káva nahrazuje basma), nalijte horkou kávu.

Rozdíl mezi íránskou hennou a indickou

Henna je velmi oblíbené přírodní barvivo na vlasy. Je vyroben ze sušených listů jižní rostliny Lavson. Od starověku se henna používá nejen pro kosmetické účely, ale i pro léčebné účely, a nyní s její pomocí se do vlasů přidávají nádherné červené, červenohnědé nebo zlaté kaštanové odstíny. Toto přirozené barvivo je dodáváno z Íránu nebo z Indie. V závislosti na zemi původu se jeho vlastnosti mírně liší.

Typy Henny

Lovesonia, z níž se vyrábí barvivo, roste na celém Středním východě a dokonce iv severní Africe. V různých klimatických podmínkách tohoto kříže se projevovaly některé rysy. Poskytují základ pro přiřazení získaného barviva k několika typům, které se však od sebe navzájem velmi neliší.

Íránská henna je nejčastějším hostem na regálech naší země. Je to světle zelený prášek, který se zředí vodou. Přináší vlasům krásnou měděnou barvu a tím, že přidávají na ni Basmy, jsou dosaženy tmavší odstíny. Chladný tón při obarvení hennou nebude fungovat, ale pokud potřebujete teplý zlatý gamut, měli byste preferovat toto přirozené barvivo na chemické barviva. Bude malovat přes šedé vlasy, dá jas a vlasy vyléčit. Více než jedna generace žen si všimla, že po barvení íránské henny jsou kudrlinky překvapivě lesklé, živé a husté. Je poměrně snadné ho natírat: na vlasy o průměrné délce bude zapotřebí 100 g prášku Měl by být zředěn teplou vodou na krémovou konzistenci a důkladně načechraný vlasy. Barvu můžete nechat na vlasy po dlouhou dobu, alespoň po dobu tří hodin - neškodí. Pouze tehdy by měla být hlava důkladně opláchnuta, aby se zbavily rostlinných částic.

Indická henna je méně častá, stojí více a je považována za příznivější pro vlasy (říkají, že je vysuší méně). Navíc je důkladněji rozdrcena a prášek je velmi jemný, takže je vhodnější jej použít. V zředěné formě je lépe distribuován přes vlasy. A nejdůležitější rozdíl mezi indickou hennou je nejbohatší barevný rozsah, od jemné zlaté až po čokoládově hnědou a téměř černé. Metoda jeho zbarvení je přesně stejná jako metoda iránské a přináší stejnou výhodu vlasům.

Srovnání

Obecně jsou tato přirozená barviva jedno a to samé. Jaký je tedy rozdíl mezi íránskou a indickou hennou?

Rozsah barev

Hlavní rozdíl mezi íránskou hennou a indickou hennou je menší paleta odstínů. Nepoužíváte-li žádné přísady, první barevné vlasy v mědi-červené barvě a sytost barev budou záviset na přirozeném tónu vlasů. Indická henna je další věc. Ve své paletě sedm odstínů může být navíc bezbarvá. Tato henna se používá, pokud nemusíte barvit vlasy, ale léčit.

Konzistence

Pro mnohé je důležitá struktura prášku. Jemnější broušení indické henny se vyhnout některým potížím při aplikaci na vlasy a opláchnutí. Nicméně indická a iránská henna jsou pro svou hlavu vlasů a pokožky hlavy velmi dobrá, mají regenerační účinek a pomáhají získat bohatou, bohatou a teplou barvu. Takže tady je těžké si vybrat.

Indická a íránská henna - jak se liší

Henna je speciální barvivo ze sušených listů rostliny Lawsonia, které se používá k ozdobení těla (Mihendi) a dříve používané v medicíně k léčbě dermatologických onemocnění, léčby ran a jiných lékařských účelů.
Henna nyní zaujímá zvláštní místo v oblasti krásy. Jmenovitě - barvení vlasů. Mnozí, pravděpodobně z dětství, si pamatují tento bylinný zápach, když naše matky a babičky chtěly změnit svůj obraz a chemické barvy byly v té době nedostatečné. A co vyšlo? Barvy od červené do červené. V závislosti na době expozice a spotřebě materiálu.

V dnešní době si mnoho žen vybírá přírodní barvivo, s výhodou chemii, ve snaze udržet zdravé vlasy. A tak jste se rozhodli změnit sebe sama a máte k dispozici několik možností - iránské nebo indické henny. Jak zjistit, co je lepší vybrat, jaké jsou rozdíly? Rozdělme se.

Indická henna

Z nízkého keře s bílými a růžovými květy, které roste v suchých horkých zemích (zejména v Indii), shromažďujte listy. To se děje ručně podle tradic. Čistěte, vysušte a rozemlejte na prášek. V této verzi známe tento produkt.

V hotové podobě to není tak horší než soubor vitamínové kosmetiky a dává vlasům a obočím červený odstín. Pokud přidáte další přísady (basma, káva, čaj, kůra cibule a další), můžete výrazně rozšířit paletu barev. Měli byste mít na paměti, že původní barva vlasů také ovlivňuje odstín, který dostanete po proceduře.

Použití indické henny

Íránská henna

Tento druh se liší od výše uvedeného příbuzného tím, že roste v Íránu. Metody její shromažďování a přípravy se zcela neodlišují od způsobu, jakým se Indie shoduje. A také zbarvila vlasy, nehty a některé druhy tkání.

Bledě zelený prášek umožňuje barvit kudrlinky v barvách mědi, a pokud přidáte Basma, můžete získat tmavší odstíny. Chcete-li získat takové přirozené barvy, tento typ henny je právě to, co potřebujete. Snadné natírání šedých vlasů a zároveň ošetření vlasů.

Použití íránské henny

Rozdíly - a to nikoli, protože jsou podobné přírodním barvivem.

Rozdíly

Prvním rozdílem je barevný gamut. Íránský, jak již bylo zmíněno, dává měďově červenou barvu. A vaše barva závisí na přirozeném tónu vlasů. A indický - má sedm odstínů. Kromě toho je bezbarvá. Tato volba vám vyhovuje, pokud chcete léčit vaše vlasy. Při výběru prášku, komponent a intenzity laku získáte následující barvy:

Konzistence jemné broušení indické henny pomůže vyhnout se určitým potížím při aplikaci a mytí vlasů. Výhodou obou je, že jsou bezpečné pro pokožku hlavy a mají regenerační účinek.

Vůně. Mnoho žen používajících iránskou verzi poznamenalo nepříjemnou vůni, která pochází z barvicího roztoku, což není v případě jiné směsi.

Indie také lépe šedí vlasy, vlasy jsou lesklé, hedvábné a vydrží na vlasy déle.

Henna pro malování obočí

Tato henna má všechny vlastnosti pro obočí, stejně jako pro vlasy. Pokud ho často používáte pro konturování a zabarvení, brzy uvidíte jejich lepší stav. Budou tlustší a lesklé.

Pomocí této možnosti můžete zapomenout na speciální oleje a drahé nástroje. Ve skutečnosti je díky svým vlastnostem stimulován růst vlasů. A pokud chemické zbarvení potřebujete opravu ve dvou týdnech, pak si můžete užít jasu během měsíce, nebo dokonce více.

Zkuste to shrnout. Obecně platí, že henna je především příležitostí změnit sebe. Zvláště pokud dáváte přednost přirozenosti. Díky ní budou tupé kudrlinky získávat lesk, atraktivitu a sílu. Hlavní věc je rozhodnout, jaký efekt a odstín chcete dosáhnout. Váš primární pigment nebude zničen. Barvivo vyplní všechny dutiny, které se tvoří ve vlasech, hladí je a vytvoří strukturu silnější.

Nebojte se vyzkoušet něco nového a stát se ještě krásnějším. A henna vám pomůže snadno a rychle změnit sebe.

Barvení Henny. Která henna je lepší?

Měď a načervenal všechny odstíny a oktávy, propletené gaštanové poznámky - to vše je jako píseň! Píseň o barvě vlasů a jejich zdraví! Historicky rostlinné pigmenty jako henna, basma a usma fungovaly jako přírodní barvivo na vlasy! Kromě exkluzivního odstínu, který se nikdy nemůže opakovat u někoho jiného, ​​je bezpečné vlasové barvení s hennou a basmo dává oživení vlasů, jednoznačně působí proti vypadávání vlasů, zvyšuje tloušťku a dává vlasům hustotu a ochranu před každodenním stresovým stylingem, mechanickým poškozením a negativními faktory prostředí.

Promluvte dnes o Jej Veličenstvu henna! Vždycky byly červené vlasy považovány za zvláštní dárek přírody. Červení muži se lišili výbušnou náladou a neohrožení. A ženy jezdily muži bláznivým ohnivým vodopádem, padáním na ramena. Od nepaměti krásy měly tajemství při hledání takového odstínu vlasů - henna zbarvení! V severních zemích byla přivezena z Indie a Středního východu, kde Lawsonia, která určuje hennu v botanice, byla široce používána pro malování vlasů a těl a byla nedílnou součástí kultury Indie a některých arabských zemí. Krásy také obarvily obočí hennou a tato metoda byla úspěšně použita v moderní kosmetologii.

Kdysi si mě henna podmanila, henna přirozené zbarvení se stalo mým stylem! Bylo mnoho experimentů, nikoliv všech úspěšných - bylo také barvení vlasů bez amoniaku, nové barvení vlasů v blond vlasy a barvení vlasů během těhotenství. Moje volba pro vlasy je jednoznačná - jen barvení henna, pouze tato metoda barvení vlasů je nejen bezpečná, ale i úplně léčí vlasy a pokožku hlavy. V kategorii spotřebitelů jsem si pro sebe určil hlavní komoditní faktory pro hodnocení kvality henny a samozřejmě konečný výsledek závisí na tom. Nyní můžu s jistotou říci, že henna národní produkce East Nights je ideální volbou, která zaručuje vynikající výsledek.

Takže hlavní komoditní faktory pro hodnocení henny nebo jak koupit kvalitní hennu?

nejlepší henna - jak si vybrat?

Chcete-li pochopit, která henna je lepší pro vlasy, musíte nejprve koupit kvalitní hennu. Takže první věc, kterou věnujeme:

 1. Složení - měla by být čistá henna bez chemických přísad, barviv a barevných fixativ. Hledáme přesně celou zákonnost - to je nejlepší henna! Koneckonců, jen henatal henna bude mít léčivý účinek na pokožku hlavy a vlasy.
 2. Stupeň mletí prášku, jemnější prášek, snazší získání pigmentu z částic listů lavsonia a získání kvalitativnějšího barvení. Broušení by mělo být velmi jemné, bez jakýchkoli inkluzí. Často se ptáte: "Co henna lépe vykresluje šedé vlasy?" Odpověď je jen jemně rozbitá henna.
 3. Důležité je také poznamenat nepřítomnost různých cizích částic v prášku, hledáme skutečnou hennu, tedy prášek z listů laksonie, nikoli tyčinky a určitě by nikdo nechtěl narazit na možnosti "henny", do kterých byl přidán písek nebo zelený pigment! Ach horor! Ano, ano, je snadné setkat se s takovými vzorkami, ve kterých je zřejmě přidáván písek pro zvýšení tělesné hmotnosti. Henna zbarvení takového vzorku nebude schopen dát vašim vlasům krásný odstín a terapeutický efekt na strukturu.
 4. Dále podívejte se na barvu. Tento faktor je také zásadní. Barva prášku henny by v žádném případě neměla být vybledlá. Odrůda se mění od žlutozelených po zelené kiwi. A záleží na barvě odrůd henny a na místě jejího růstu. Barva sama je důležitá, stejně jako jeho saturace, protože barva závisí na kvalitě listů. Jasnost odstínů naznačuje, že mladé horní listy byly používány jako suroviny - je zaručeno stylové zafarbení vlasů, ale bledý odstín prášku odhaluje použití starších listů a rostlinných stonků jako suroviny nebo nesprávné sušení surovin. Zde, bohužel, můžete narazit do "řemeslníků", kteří přidávají do prášku zelený pigment, aby maskovali problémy se surovinami. Naštěstí se takový pigment snadno vypočítá; při kombinaci s vodou se pigment odlupuje a oddělí od celkové hmotnosti.
 5. A tady je pátý bod, můj oblíbený výrazný moment vysoce kvalitní a svěží henny - to je vůně. Nejlepší henna má skvělý zápach! Je tak silná, že doslova obklopuje celý prostor. Saturace aroma je integrálním ukazatelem kvality!

Položky o "kvalifikovaných mužích" (v uvozovkách) se často nacházejí, hlavně je vědět, kde je úlovek nakonec zředěn, zbarvený, nesprávně vysušený a mleté ​​výrobky přinášejí nejen výhody, ale i škody. Značka Henna značky East Nights zbarví hennu do příjemného postupu s velkým výsledkem!

Jak vyrobit hennu?

Takže čtete recenze, které henna je lepší, což znamená, že už víte všechny detaily o barvení vlasů! Jste v rukou vysoce kvalitní henny Národní produkce syrské tradiční kosmetiky East Nights. Jak vyrobit hennu?

Kolik lidí, tolik názorů. A často jsem slyšela přesvědčení, že je třeba dělat hennu jako takovou a ne jinak, a musím ji přidat, a ne možnosti moře, ale protože mám mnoho let zkušeností s barvením vlasů, nabízím vám mé nejlepší postupy a současně dělám přehled nejběžnějších možností.

 1. Brew henna vroucí vodu. Velmi častá metoda od sovětských časů. Pigment je uvolněn co nejrychleji, ale... také rychle "zmizí". V době, kdy se směs ochlazuje a je vhodná pro aplikaci na vlasy, polovina pigmentu prostě přestane existovat, protože je zničena vysokou teplotou varu. Tato volba může být vhodná pro ty, kteří chtějí jemný odstín vlasů. Je lepší nepoužívat tuto metodu, pokud provádíme barvení vlasů henny v mědi a červených odstínech. Dokonce i nejlepší henna s touto metodou může ztratit své barvicí vlastnosti.
 2. Henna na kefír. Typicky se tato metoda používá následovně: henna se nalije vodou s citronem nebo kefirem a ponechá se na chladném místě po dobu 5-8 hodin. Navzdory skutečnosti, že citrón a kefír jsou zdrojem kyselého prostředí nezbytného pro uvolňování pigmentu, nepřítomnost kapaliny odpovídající teploty neumožňuje, aby byl světlý pigment zcela realizován v jeho přirozeném složení. Pokud je henna zafarbená touto metodou, pak si všimněte, že barva bude velmi tmavá, nebude jasná, nebude zajímavá. Ano, samozřejmě, pokud děláte henu na kefír, bude brilantní a léčebný efekt maximálně, ale stín může zklamat. Je třeba poznamenat, že barvení podle tohoto schématu není způsobeno použitím této metody, ale i přes to.
 3. Třetí možnost je dle mého názoru klasikou a nejvěrnějším, což se pravidelně a zcela spokojen s výsledkem. Doporučuji hennu s horkou vodou o 90 stupních. Při této teplotě vody se pigment henny maximálně otevírá a zachovává a časem se zvětšuje. Henna rozpusťte horkou vodou na konzistenci tekuté kysané smetany, přidejte čajovou lžičku nerafinovaného arganového oleje nebo lískových oříšků, abyste vyživili vlasové folikuly. Obecně můžete přidat různé oleje, ale existuje nějaké pravidlo. Je lepší vybrat specializované oleje pro vlasy nebo jejich směsi, takové jsou v sortimentu East Nights a jejich hlavní výhodou je nasycení, což znamená, že při minimálním přidání budou tyto oleje vykazovat své hojivé a obohacující vlastnosti! Nepoužívejte domácí oleje, jako je slunečnice, olivy a kolečka, nejsou určeny pro barvení vlasů, jsou příliš těžké a mohou se usadit na vlasy. Při dávkování silných olejů je také třeba dbát na to, aby byl v přírodním složení zahrnut oteplovací faktor, jako jsou jira, kafrové oleje, olej z pepře, cibule a usmya. Pokud plánujete barvení hennou a usma olejem, aplikujte ho na olej z usma listů. Můžete také vybrat speciální směsi, například beduínovou směs oleje 18 v 1 Tash Rasi "Crown of my head", olej s kobrou a Usma Nimraye "Instant", arabská směs pro vlasy Salima "Zdravé".

Nyní víte, která henna je lepší a jak dělat henu správně. A přesto - nebojte se vyschnout vlasy při použití henny. Podle mých doporučení vyhneme se suchu, lámavosti a ztenčení vlasů! Navíc každý z vás má exkluzivní příležitost získat přesnou konzultaci pro váš typ vlasů a jejich vlastnosti!

Jak barvit vlasy henny?

Mimochodem, henna East Nights je k dispozici ve 2 různých velikostech: 50 gramů v krabičkách a 100 gramů v národní brašně! Když už mluvíme o těchto nádherných pytlích, povím vám něco víc! Vědí, že takové obtížné a ty, kteří je mají, jsou dobré a hodně! No, jak dělat hennu, už jsme se naučili. Lidé se mě často ptají: Která henna je lepší než iránská nebo indická? Pro mě osobně je nejlepší henna syrské odrůdy. Mají červenohnědé odstíny středního jasu. A dnes mám vzhled syrské henny Zemar "Lev". Zbývá zjistit, jak barvit vlasy hennou? Barvení hennou se provádí následujícím způsobem - připravená směs henny se aplikuje na předem promyté mokré vlasy (je možné také použít hennu na vlasy bez předchozího praní), ale existují některé rysy této možnosti. Distribuujeme hmotu z kořenů a dále po celé délce. Pro bohatší odstín je nutné vlasy obalit přilnavou fólií a teplem. Pokud chcete mít světlejší odstín, nemusíte obalovat vlasy.

Doba expozice je zvolena individuálně pro původní barvu vlasů, vlasovou historii a stav těla v době barvení, stejně jako požadovaný výsledek. Čím tmavší jsou vlasy, tím déle vlasové barvení henny můžete nechat hennu na noc. Pokud jsou vlasy světlé nebo střední blond, stačí 1 hodina nebo dokonce 15-20 minut. Vypusťte henu s teplou vodou bez šamponu. Používejte balzámy kondicionér pouze na špičkách, které usnadňují vlasy. Po dokončení barvení henny se nedoporučuje umyt vlasy po dobu 3 dnů, ale je to samozřejmě možné. Proč Faktem je, že henna odhaluje jas a čistotu pigmentu pod vlivem kyslíku během prvních 3 dnů po barvení.

Vlasy musí být zbarveny 1 až 3 týdny, to znamená, že kořeny rostou. První dvakrát zbarvíte vlasy po celé délce. Pak odbarvujte pouze kořeny a jednou za 3 měsíce zbarvíte na délku vlasů pro korekci barev.

Co míchat hennu?

Zjistili jsme, jak dělat heňu, ale otázka, jak míchat hennu, je také velmi důležitá. Musíme však pochopit, že se odstín může výrazně změnit, pokud znáte pravidla s tím, co míchat, můžete dosáhnout požadovaných výsledků! Například henna a bezbarvá henna výrazně oslabí výsledný odstín a mnozí si to přejí, pak je tato možnost pro ně, je velmi vhodná pro intenzivní ošetření pokožky hlavy a vlasů s dalším odstínem.

Henna s kurkama dává vašim vlasům krásný zlatý odstín. Také, abyste získali zlaté tóny, je třeba vařit hennu na heřmánek nebo pomerančovém loupovém bujónu. Také varianta mého úspěšného experimentu! Chcete-li získat barvu kaštanu, doporučuji vám mix henny s basma v poměru 1: 1.

Barevná henna v barvě tmavé čokolády je skutečná! Připojte 2 části basma a 1 část henny. Buď dvě části dřevěného barviva (usma) a 1 díl henny. Udržujte co nejdéle (noční). Brew henna s Basma nutná stejným principem, který jsem popsal výše.

Chcete přidat červené světlo, vybírejte hennu s mědí a můžete navíc připravit hennu na červené víno, například na Cahors nebo ibiškový vývar.

Od sebe sama řeknu, že mám hennu ráda a už 17 let ji nezměnila! Barvení barvy se změnilo v jeden z mých oblíbených postupů. Nejlepší henna pro mě je henna East Nights a pro kterou henna je pro vás lepší - vyberte si sami! Buďte krásní! Postarejte se o své drahé vlasy a vybírejte pro ně to nejlepší! Vaše Margarita.

LiveInternetLiveInternet

-Tagy

-Nadpisy

 • BE MOMMY (21)
 • dětské menu (6)
 • vzdělávání (3)
 • naše děti (7)
 • PLEŤOVÁNÍ (47)
 • Háčkování (41)
 • Pletení (3)
 • Háčkování děti (1)
 • Dětské jehly (1)
 • PRO KREATIVITU (223)
 • (48)
 • vodič (8)

avatary mě

pro dobrou náladu

MUSIC - zpěvy, umělci, skupiny

tipy a odpovědi

-Aplikace

 • Jsem fotograf Plugin pro přidávání fotografií do deníku uživatele. Minimální požadavky na systém: Internet Explorer 6, Fire Fox 1.5, Opera 9.5, Safari 3.1.1 s povoleným jazykem JavaScript. Možná to bude fungovat
 • Vždy tam není žádný dialog. ^ _ ^ Umožňuje vložit do svého profilu panel s libovolným Html-kódem. Můžete tam umístit bannery, pulty atd.
 • StenStena: mini-guestbook, umožňuje návštěvníkům vašeho blogu nechat si vzkaz. Aby se ve vašem profilu zobrazovaly zprávy, musíte jít na zeď a kliknout na tlačítko "Aktualizovat".
 • PohledniceRegenerovaný katalog pohlednic pro každou příležitost
 • Tlačítka hodnocení "Yandex Blogs" Přidá ratingová tlačítka Yandex do vašeho profilu. Navíc se brzy objeví grafy změn hodnocení za měsíc.

-Vždy po ruce

-Tlačítka hodnocení "Blogy Yandex"

-Hudba

-Vyhledávání podle deníku

-Přihlaste se e-mailem

-Zájmy

-Statistiky

Jak jsem maloval s hennou. Íránský vs. indický.

Chci podělit se o své zkušenosti s malířskými vlasy.

Dlouho jsem šel na toto rozhodnutí, četl jsem hodně recenzí a receptů. Největším zastávkovým faktorem bylo, že po henně už nemáte barvu s obyčejnou barvou, protože výsledek není předvídatelný.

A faktorem (říkáme to) je to, že mé vlasy utrpěly hodně slunce a slané vody v průběhu předchozího léta, staly se matné a konce se oddělila strašně. Nejprve jsem ještě namaloval mou barvu Wella o tom, co jsem zde napsal.

Všechno je dobré, barva je jasná, ale červená, ale chtěla jsem více červené a mé plicy netrpěly zápachem čpavku a peroxidu (po namáčení pěny po dobu dalších 5 dnů suchého kašle - a to je znamení zdaleka ne zdraví)

Opět jsem se po studiu teorie rozhodl pro hennu, protože jen vidět, jaké odstíny a barvy mohou být z různých receptů!

(mnohem více různých odstínů! to není všechno)

Byl jsem také v rozpacích v době, kdy měla cloroe chodit s hennou na hlavu, někteří ji drželi celou noc a vypláchnutí nebylo snadné.

Dost nevýhody, ale podívejte se na zdravý lesk vlasů! na hustotu a zdraví!

Foto ještě před natíráním pěny, tj zde můžete jasně vidět stav vlasu suchý a nudný

Jedná se o fotku před prvním obrazem s hennou, asi 1,5 měsíce po malování s pěnou, barva zmizela a z červené červené a tmavé. U kořenů mé přirozené barvy, pak tmavších a jasných špiček.

Koupil jsem 4 pytlíky z íránské henny, naplnil jsem ho silnou karkádou + citrónovou šťávou + zázvor + skořice + EM rozmarýř

Mám hustou kaši s nádhernou vůní.

všechno a všechno bylo v henně))) Dělal jsem 4 sáčky a to nebylo dost pro mou délku, takže do konce obrazu jsem musel být zředěn vroucí vodou. Malovala na mírně vlhkých, čistých vlasech.

Strávil jsem hodinu s něčím tak, aby se henna snadněji vymyla na radu přidání nějakého olivového oleje. Nevím, jestli to pomohlo, ještě dlouho umyjte kusy henny. Ale vlasy se zesílily a cítili úžasný rozmarýn a skořici! 8 pravda to trvalo až do prvního praní)))

Samozřejmě, že vlasy, které byly předtím barveny chemickým nátěrem, získaly jasnější barvu, zatímco kořeny se zvětšily žlutěji.

S bleskem můžete vidět, jak se vlasy lesknou!

Podruhé jsem maloval měsíc, také jsem strávil hodinu, íránská henna, věnovala více pozornosti kořenům. Barva se stala rovnoměrnější. 8 říkají, že v průběhu času, hena jedí do vlasů, takže barva se nasytí časem.

Třetýkrát jsem již vymaloval Indián - k velké radosti, kterou jsem našel v domácím zboží, ukázalo se, že je menší, říkají, že indická dává jasnější barvu.

to je před barvením - vlasy se lesknou, barva je trochu vyprázdněna, ale stále zdravá.

To je po. Kořeny jsou červené, ale trochu tmavší než špičky, ukázalo se, že je to krásný přechod. Vedoucím se doporučuje, aby se nepouštěly na tři dny. Během této doby je barva stále odhalena.

Použité 5 pytlů (je možné a 4), nalijeme karkadu, zázvor, skořici, kurkuma.

Umyla jsem balzám, aby bylo snadnější vyčesávat zrna, i když jsou menší než v Íránu. Po šamponování je v Indii příjemnější vůně. Přesněji, nebylo téměř žádné vlasy a vzal vůni balzámu. Co nemůže být řečeno o iránském - tam, co by vůbec ani neudělalo vůni nějaké trávy.

Její vlasy jsou úžasné a její matka neustále opakuje, že dlouhou dobu netrvala tak zdravými vlasy!

S těmito tipy a vzorky barev a recepty tyto dvě místa hodně pomohly.

Dolní řádek: Indián se mi líbil mnohem víc, objednal si další krok v nabídkách. Indický obchod.

Vlasy s časem vyrovnaly barvu, staly se silnější, velmi lesklé, i bez balzámů a masky!

Myslím, že není nutné sedět s hennou po dlouhou dobu, mám jen hodinu.

Indická a iránská henna - vyberte si nástroj pro vlasy a obočí

Přírodní kosmetika se stává stále oblíbenější. A tento trend je zcela opodstatněný, protože přírodní léčiva jsou často nejen levnější v řádu, ale také naprosto bezpečné pro zdraví.

Každá přírodní složka je bez toxických látek a různých barviv. Jeden z nejznámějších přírodních produktů pro barvení a posilování vlasů je henna. Nicméně před aplikací této přírodní složky na vlasy stojí za to zjistit, co je henna. Dnes v kosmetických obchodech najdete dva druhy henny - indické a iránské, jejichž vlastnosti a spektrum působení jsou odlišné.

Původ a vlastnosti indické a íránské henny

Henna nebo Henna je barvicí prášek vyrobený ze sušených částí Lawsonia - velký keř s bílými a růžovými květy. Tato rostlina roste v suchých a horkých zemích od severní Afriky po Blízký východ.

Tyto keře, které byly pěstovány v ekologických oblastech Íránu, se stávají zdrojem íránské henny. Během období květu jsou listy shromažďovány, sušeny a rozemlety na prášek. Tento hotový výrobek má obrovské hojivé účinky, plné vitamínů a biologicky aktivních látek.

Prášek má silné posilující a regenerační vlastnosti.

Barvení vlasů pomocí iránské henny se stalo jedním z tradičních způsobů použití výrobku. Íránská henna sama o sobě má vynikající barvicí vlastnosti, avšak ke zvýšení účinku a získání rozmanitějších odstínů se do hotového prášku přidávají další přísady, zejména káva, basma, čaj, kakao atd.

Indická henna, jak naznačuje název, roste v Indii, kde se zpracovává. Co henna je lepší v tomto případě, na první pohled, není možné určit, protože obecně, lawsonia keře se neliší. Nicméně, jako způsob vaření. V Indii byla společnost Lawsonia používána nejen pro kosmetické účely, ale i s barvením vlny a tkanin.

Hlavní rozdíly mezi íránskou a indickou hennou

Rozdíl ve vlastnostech dvou zdánlivě identických rostlin spočívá v klimatu států, kde rostou. Indická verze lonsonského prášku tedy má některé výhody vedle hosta z Íránu. Klimatické podmínky obou zemí způsobily, že indická henna byla mnohem pestřejší, pokud jde o barevné spektrum, které se získává barvením rostlinným práškem.

Takže s pomocí indického prášku můžete získat kudrlíky takových odstínů:

Také mnoho milenců indické henny říká, že má spíše příjemnou vůni, ale íránská henna někdy má specifický zápach.

Navíc barvicí kompozice indiánské výroby má jemnější mletí, což zvyšuje barvicí účinek, a to i ve vztahu k nátěru šedých vlasů.

Než se konečně rozhodnete, která henna je lepší pro vlasy - iránská nebo indická - musíte věnovat pozornost nákladům na kosmetiku. Pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze, bude iránská verze vhodnější, protože takový barvicí prášek bude mnohem levnější než indické právo. Pokud náklady na prášek z henny nejsou pro ženu zásadní, pak je vhodné upřednostnit indické výrobky.

Co je Henna dobré pro vlasy a obočí?

Prášek Lawson je známý nejen jako přírodní barvivo pro milovníky jasných barev. Přírodní původ a obsah řady užitečných biologicky aktivních složek činí tento produkt vynikajícím zpevňovacím prostředkem.

Hojivé vlastnosti henny jsou tak velké, že masky s ním dokáží zabránit plešatosti. Látky, které jsou součástí barvicího prostředku, pomáhají vázat kolagen v pokožce hlavy a keratinu. Výsledkem je, že kudrlinky získávají lesk a sílu. Navíc použití henny má pozitivní vliv na oslabené folikuly, lupy a intenzivní prolaps. Mnoho populárních receptů zaměřených na stimulaci růstu vlasů zahrnuje práškový prášek.

Vlasy obarvené takovým přírodním barvivem získávají dodatečnou ochranu před slunečním světlem, větrem a mořskou vodou. Co se týká aplikace výrobku na obočí, liší se při zesilovacím efektu a trvání výsledku po barvení, což je nedosažitelné při běžném chemickém lakování.

Rozdíl mezi íránskou hennou a indickou

Henna je velmi oblíbené přírodní barvivo na vlasy. Je vyroben ze sušených listů jižní rostliny Lavson. Od starověku se henna používá nejen pro kosmetické účely, ale i pro léčebné účely, a nyní s její pomocí se do vlasů přidávají nádherné červené, červenohnědé nebo zlaté kaštanové odstíny. Toto přirozené barvivo je dodáváno z Íránu nebo z Indie. V závislosti na zemi původu se jeho vlastnosti mírně liší.

Typy Henny

Lovesonia, z níž se vyrábí barvivo, roste na celém Středním východě a dokonce iv severní Africe. V různých klimatických podmínkách tohoto kříže se projevovaly některé rysy. Poskytují základ pro přiřazení získaného barviva k několika typům, které se však od sebe navzájem velmi neliší.

Íránská henna je nejčastějším hostem na regálech naší země. Je to světle zelený prášek, který se zředí vodou. Přináší vlasům krásnou měděnou barvu a tím, že přidávají na ni Basmy, jsou dosaženy tmavší odstíny. Chladný tón při obarvení hennou nebude fungovat, ale pokud potřebujete teplý zlatý gamut, měli byste preferovat toto přirozené barvivo na chemické barviva. Bude malovat přes šedé vlasy, dá jas a vlasy vyléčit. Více než jedna generace žen si všimla, že po barvení íránské henny jsou kudrlinky překvapivě lesklé, živé a husté. Je poměrně snadné ho natírat: na vlasy o průměrné délce bude zapotřebí 100 g prášku Měl by být zředěn teplou vodou na krémovou konzistenci a důkladně načechraný vlasy. Barvu můžete nechat na vlasy po dlouhou dobu, alespoň po dobu tří hodin - neškodí. Pouze tehdy by měla být hlava důkladně opláchnuta, aby se zbavily rostlinných částic.

Indická henna je méně častá, stojí více a je považována za příznivější pro vlasy (říkají, že je vysuší méně). Navíc je důkladněji rozdrcena a prášek je velmi jemný, takže je vhodnější jej použít. V zředěné formě je lépe distribuován přes vlasy. A nejdůležitější rozdíl mezi indickou hennou je nejbohatší barevný rozsah, od jemné zlaté až po čokoládově hnědou a téměř černé. Metoda jeho zbarvení je přesně stejná jako metoda iránské a přináší stejnou výhodu vlasům.

Srovnání

Obecně jsou tato přirozená barviva jedno a to samé. Jaký je tedy rozdíl mezi íránskou a indickou hennou?

Rozsah barev

Hlavní rozdíl mezi íránskou hennou a indickou hennou je menší paleta odstínů. Nepoužíváte-li žádné přísady, první barevné vlasy v mědi-červené barvě a sytost barev budou záviset na přirozeném tónu vlasů. Indická henna je další věc. Ve své paletě sedm odstínů může být navíc bezbarvá. Tato henna se používá, pokud nemusíte barvit vlasy, ale léčit.

Konzistence

Pro mnohé je důležitá struktura prášku. Jemnější broušení indické henny se vyhnout některým potížím při aplikaci na vlasy a opláchnutí. Nicméně indická a iránská henna jsou pro svou hlavu vlasů a pokožky hlavy velmi dobrá, mají regenerační účinek a pomáhají získat bohatou, bohatou a teplou barvu. Takže tady je těžké si vybrat.

Basma, výhody a poškození vlasů. Pokyny pro přípravu a barvení vlasů s hennou a basma

Co je Basma?

Basma je přirozeným barvivem známým lidstvu od starověku. Jeho hlavní funkcí bylo vždy barvení vlasů, ačkoli někdy bylo použito k dodávání požadované barvy tkaninám.

Dotčená látka je prášek se šedozelenou barvou. Vyrábí se z tropického rostliny indigoferu, jehož sušené listy jsou rozemleté, aby získaly požadovanou konzistenci.

Výhody a ublížení

Mezi pozitivní vlastnosti tohoto nástroje patří:

 • Jedná se o ekologický výrobek, který není schopen poškodit vlasy a pokožku hlavy;
 • Může uzdravit rány;
 • Odstraňuje zánětlivé procesy;
 • Kompozice obsahuje vitamín C, vosk, různé pryskyřice, třísloviny, minerální látky, které mají hojivý účinek na poškozené prameny;
 • Odolává vypadávání vlasů, posiluje vlasové folikuly;
 • Zabraňuje vzniku lupů;
 • Zničí škodlivé bakterie, které způsobují patogeny pokožky hlavy;
 • Podporuje růst zdravých a silných kudrlin;
 • Zvyšuje hlasitost a vytváří pocit hustých vlasů, což je důležité pro ty, kteří jsou přirozeně tenký a příliš hustý;
 • Vhodné pro citlivou pokožku hlavy;
 • Kudrlinky jsou lesklé a získávají bohatou tmavou barvu.

Když plánujete barvení vlasů s Basma, musíte nejprve vědět o škodě, kterou může způsobit:

 1. Je těžké se omýt a vyžaduje to po značné časové období;
 2. Když se barvení objevuje poprvé nebo po použití jiných nátěrových hmot, nálada se může objevit v nepředvídatelných barvách;
 3. Nemůžete udělat perm pro vlasy, protože můžete nakonec dostat zelenou barvu na hlavě;
 4. Špatné barvy šedé vlasy, které je viditelné na obecném pozadí;
 5. S častým používáním dělá prameny suché a křehké.

POZOR! Basma před použitím v kombinaci s hennou. To vás ochrání před získáním zeleného modrého odstínu na prameny.

Jakou barvu dává přirozená báma?

Bez použití přísad, přírodní Basma dává modrý nebo zelený odstín. Záleží na přirozené barvě vlasů. Henna jim pomůže poskytnout potřebný odstín. Do analyzované barvy se přidává do určité míry.

Kombinace Henna a basma

Věnujte pozornost tomu, jaký stín chcete dostat na hlavu, musíte sledovat různé poměry těchto dvou složek:

 1. Bude možné získat gaštanovou barvu, pokud budete mixovat basma s hennou ve stejném množství;
 2. Aby prameny získaly černý tón s modrým odstínem, spojte část henny a přesně dvakrát tolik basma;
 3. Chcete-li udělat bronzový nádech, připravte spoustu určitého množství basma a henny, jejichž množství by mělo být dvakrát větší.

DŮLEŽITÉ! Dodržujte doporučení odborníků na přípravu barvy a metody jeho použití, abyste získali výsledek požadovaného výsledku.

Aby nedošlo ke zkažení vzhledu, namalujte jednu vlnu s dotčeným médiem, vyhodnoťte výsledek a přemýšlejte nad tím, zda se chcete v zrcadle vidět takhle.

Jak připravit řešení a zvolit odstín

Chcete-li se vyhnout překvapení na hlavě, připravte směs basma a hennu a jemně ji aplikujte na malou část pramenů. Držte se na určitý čas a propláchněte. V případě, že nevíte, jaký může být výsledek po nanesení barvy, nezapomeňte, že bude těžké nebo téměř nemožné ji vypláchnout. Pokud výsledná barva vyhovuje, pokračujte v postupu barvení.

Příprava roztoku je následující:

 1. Smíchejte barvy v suché formě;
 2. Zahřejte vodu na 90 stupňů a postupně ji přidejte do prášku.
 3. Chcete-li, aby vaše vlasy zajímavý odstín, přidávejte další komponenty namísto vody;
 4. Hotová hmota by se měla podobat tlusté kyselé smetaně;
 5. Přidejte několik kapek nějakého esenciálního oleje tak, aby vlasy nebyly suché a barva je snadněji položena.

Některé komponenty pomohou diverzifikovat barvu basma a učinit ji jedinečnější:

 • Zelený čaj pomůže získat světle hnědý odstín kaštanu;
 • Infúze cibule dává pramínky hnědou barvu;
 • Elderberry džus bude vaše vlasy růžové nebo fialové;
 • Modrý luk bude mít fialový odstín;
 • Čerstvě mletá káva vytvoří prameny brunetové čokolády.

Správné proporce pro získání správné barvy.

Dosažení požadovaného odstínu bude možné dosáhnout pouze tehdy, pokud bude dodržen požadovaný podíl obou složek:

 1. Smíchejte stejné množství basma a henna a můžete získat světle hnědý nebo bledý kaštanový odstín;
 2. Jedna polévková lžíce henny a dvě polévkové lžíce bazmky dávají bohatou hnědou nebo kaštanovou barvu;
 3. Chcete-li bronzové nebo měděné odstíny dodat pramenům, spojte jednu lžičku Basma a dvě lžíce henny;
 4. Poměr 1: 3 (henna a basma, respektive) dá černý s modrým odstínem.

Barva vlasů Henna a Basma

Zvažovaná přirozená barva je poměrně specifická. To je důvod, proč musíte vědět, jak správně provádět postup pro změnu barvy vlasů doma.

Metody malby

Existují dva způsoby barvení:

 1. Smíchejte součásti suchým spolu;
 2. Důsledné nanášení a praní každého z nich (nejčastěji se používá pro šedé vlasy, aby se dosáhlo rovnoměrnějšího barvení).

Jak často můžete malovat

Barvu pramenů je možné změnit Basma ne více než jednou měsíčně. V opačném případě se mohou stát nadměrně vysušenými a ztratit sílu.

Barevné instrukce

Aby se předešlo nežádoucím následkům, je nutné provést postup barvení podle základních pravidel a doporučení. Zvažte je podrobněji:

 • Nejprve je třeba umýt vlasy běžným šamponem bez použití kondicionéru;
 • Aplikujte krém na obličej (usnadní umytí šmouh);
 • Připravte potřebnou směs, okamžitě ji aplikujte speciálními kartáči na prameny;
 • Začíná distribuovat hmotu na zadní straně hlavy, protože na ní by měla být trochu déle, aby byla rovnoměrně znečištěna;
 • Potom se postupně přesouváme do chrámů, čela a koruny;
 • Kefka by se měla pohybovat směrem ke špičkám pramenů z kořenů;
 • Utřete kůži kolem vlasů a veškerého přebytečného materiálu.
 • Zakryjte vlasy kloboukem nebo plastovým pytlíkem.

POZOR! Pokud jste v poloze nebo kojení, nejprve aplikujte na kůži malé množství inkoustu a počkejte několik minut. Při vypadávání zarudnutí, skvrn nebo svědění k použití tohoto nástroje je pro vás přísně zakázáno.

Kolik to držet

Vše závisí na typu vlasů, na tloušťce pramenů a na barvě. Jsou to lehčí, tím rychleji se změní odstín. Chcete-li získat bohatou barvu, je nutné udržovat barvu déle.

Pro krásné odstíny je určitou dobu vlasové barvivo na vlasu:

 • Blonde - 30 minut;
 • Bledý kaštan - ne více než hodinu;
 • Bohatý kaštanově hnědý - jeden a půl hodiny;
 • Měď nebo bronz - jeden a půl hodiny;
 • Černá, získání modrého odstínu - asi 4 hodiny.

Jak se umýt

Pro mytí používejte pouze obyčejnou teplou vodu. Oplachování vlasů nastává, dokud není voda zcela průhledná. Šampony a kondicionéry nelze použít, protože mohou zesvětlit tón kudrlin.

V případě, že by barva byla přeexponována a barva se ukázala jako velmi tmavá, můžete vyzkoušet mýdlovou hlavu. V některých případech pomáhá citronová šťáva.

Péče o vlasy po barvení

Po zmytí zbytků směsi mohou být prameny ošetřeny okyselenou kapalinou. K tomu je přidán ocot nebo citronová šťáva. Budou dělat prameny jasnější a lesklé. Snažte se sušit vlasy s vysoušečem vlasů co možná nejrychleji, aby nedošlo k jejich zranění nebo nadměrnému osušení.

Průzkum: Jak barvíte vlasy?

Celkem hlasů: 309. Celkem členů: 309.

Vlastnosti malování vlasů černé

Dosažení dotyčné barvy je velmi jednoduché. Chcete-li to udělat, natřete hennu po dobu 60 minut, umyjte a zbarvujte prameny s basma. Čím déle zůstane na vlasu, barva se ukáže být pouze černá nebo získá modrý nádech (pokud doba procedury dosáhne 4 hodiny).

Čokoládová barva

Tuto krásnou barvu lze dosáhnout přidáním henny (nejvýše 25 g) čerstvě mleté ​​kávy v množství 1 čajové lžičky. Kávu můžete předem vařit po dobu 5 minut, vychladnout ji a přidat k suché hmotě.

Malování henny a basma šedých vlasů

Rovnoměrné malování nad obyčejnými a šedými prameny bude mít několik návštěv. Nejdříve rozdělte heňu, opláchněte ji a pak ošetřete prameny s basma. Nechte ji podle požadovaného výsledku:

 • Až tři minuty - barva písku;
 • Ne více než pět minut - světle blond;
 • Od 8 do 10 minut - tmavě blond;
 • Asi 20-25 minut - hnědá s lehkým stínem;
 • Půl hodiny - přírodní hnědé vlasy;
 • Téměř 40 minut je tmavě hnědá;
 • 45 minut je krásná čokoládová barva;
 • Hodina a více je černá.

V takovém případě, pokud se barva po čase nezmění a šedé kořeny začnou růst, stačí je zbarvit a nedotýkat se celých vlasů.

Tipy pro barvení domů

Pokud se rozhodnete barvit vlasy doma, nezapomeňte na některé triky, které pomohou dosáhnout požadovaného efektu:

 1. Použijte pouze na mokré prameny. Pokud jsou předem vysušeny přirozeným způsobem nebo s vysoušečem vlasů, barva bude špatně;
 2. Ujistěte se, že místo, kde budete provádět celý postup, bylo uzavřeno polyethylenem. To se vysvětluje skutečností, že jednou na jakémkoli povrchu bude poměrně obtížné otřít nástroj4
 3. Před barvením musíte nosit rukavice a zakrýt ramena nepotřebným ručníkem;
 4. Použijte basma na kadeře pouze speciální štětec;
 5. Chcete-li nechat barvu protékat vlasy, přidejte trochu glycerinu, odvar z lněných semen nebo běžného oleje. Přítomnost dalších součástí nebude mít konečný vliv na barvu;
 6. Je lepší kombinovat basma a hennu ve skleněné, plastové nebo porcelánové nádobě, aby nedošlo k oxidaci s kovem;
 7. Nenechávejte hotovou hmotu až do příště, protože barva nebude tak plánovaná;
 8. Při nákupu výrobku si prostudujte jeho složení. Musí to být přirozené;
 9. Nekupujte barvu s vypršením platnosti;
 10. Jablečný jablečný ocet, který se přidává do procesu oplachování, pomáhá dělat vlasy ještě měkčí a lesklé.

Recenze a recenze

Recenze Basma jsou zcela odlišné. Podle mnoha, pokud se používá správně, podle všech pokynů a doporučení, budete vždy schopni dosáhnout požadovaného efektu.

Někteří uživatelé tvrdí, že vůbec nebyli spokojeni s výsledkem, protože po vymytí barvy se vlasy nejdříve zeleně změnily a několikrát denně změnily odstín.

Iránské basma artcolor

Má regenerační, zpevňující efekt. Vyrobeno z jedinečného keřu, který roste v Íránu. Tato barva je bohatá na vitamíny a stopové prvky, které chrání vlasy před vnějšími mechanickými a environmentálními účinky. Doporučuje se jí používat u žen ve věku 18 let. Před použitím jsou prameny nejprve barveny hennou a poté aplikovány na basma. Perfektní pro všechny typy vlasů.

Indický přírodní

Vyrábí se podle klasické receptury. Obsahuje vitamíny a stopové prvky, které chrání kudrlinky a nemohou jim ublížit. Zvláštností tohoto nástroje je to, že se mísí suchá s hennou a je aplikována pouze v této formě na čisté prameny. Abyste dosáhli maximálního efektu barvení, promývejte směs teplou vodou. Chcete-li výsledek uložit, neperte hlava na další 2-3 dny.

Použití basma pro vlasy jakýchkoli ochranných známek je skvělým řešením, které poskytuje jedinečnost jeho vzhledu. Vlasy jsou nasycené, krásné barvy, silné, lesklé. Postupujte podle pokynů a budete spokojeni a nebudete zklamáni výsledkem.

Íránská henna

Černé oči, sametová kůže a luxusní vlny pramenů, které jsou přístupné jen milovanému muži - tak se nám zdá, že se na nás podívá žena z východu. S neustálou konkurencí ve formě jiných manželů se vždycky dívá sama na sebe, přičemž na základě svých přírodních prostředků ji sama přikládá. Íránská henna je jednou z hlavních a staletých zbraní orientálních krás.

Zvláštní funkce

Henna je perské jméno Lawsonia. Maroko, Egypt, Indie a mnoho dalších zemí s teplým klimatem jsou považovány za místo narození takové rostliny. Nikdo neví přesné místo, protože neví, jak se zdá. Jedna věc je jistá: používali hennu k léčebným a kosmetickým účelům ještě před naší dobou.

Dnes má Írán obrovské plantáže Lawsonia, přinášející svým obyvatelům dobrý zisk z prodeje po celém světě. Stojí za to říkat, že nejen listy jsou ceněny, ale i květiny. Suché listy jsou rozdrceny do henny, na které jsme zvyklí, stonky jsou základem pro výrobu bezbarvé henny a květy se zpracovávají na esenciální oleje a aktivně se používají v kosmetice.

Možnosti aplikace pro hennu:

 • tetování (mehndi);
 • barvení vlasů;
 • posilování kudrlin;
 • zbavit se lupů;
 • odstraňte nadbytečný kožní mazu;
 • hlavní složkou ve vlasových maskách.

Možnost takového širokého použití spočívá v mnoha léčebných vlastnostech tohoto nástroje. Kyselina v henné kombinuje keratin ve vlasech, takže poškozené kudrlinky jsou zdravé a silné. Kromě toho obsahuje Lawsonia mnoho esenciálních olejů a tříslovin, které poskytují výrazný lesk vlasům.

Přírodní henna je jedna z mála opravdu užitečných barviv. Nevyrábí již existující přirozený pigment, ale pokrývá pouze každý vlasový folikul, čímž vytvoří tenké vlasy objemné a tlusté vlasy - bujnější. Vlasy s hennou se nemají strach z agresivní sluneční a mořské vody, nikdy přestanou dýchat zdraví a lesk s přirozeným leskem.

Je třeba říci o hypoalergenní henně (jako barvivo a zdravotní složku). Lidé s citlivou kůží se nemusí obávat možných alergií.

Který je lepší - indický nebo iránský?

Dnes existuje poměrně málo výrobců henny. Produkční země jsou také odlišné, což znamená, že je důležité pochopit, zda existují rozdíly v právu, shromážděné na různých zemích.

Přestože Indie a Írán jsou nasyceny slunečním světlem, jejich klima se stále navzájem liší. Změny z této rostliny. Musím říci, že indiánské povětrnostní podmínky z nich dělají rozmanitější barvy. Zlatý odstín se zde mění na čokoládu a kaštan a končí a je zcela černá. Íránská henna nemá takovou hojnost, vlasy jsou namalovány měděným tónem. Nicméně, mícháním íránské henny s jinými přírodními složkami (káva, kakao) můžete získat celou řadu barev.

Ačkoli paleta indického právníka je ještě jasnější, přírodní iránská barva má další významnou výhodu. Náklady na hennu z Íránu jsou výrazně nižší než cena konkurenčních výrobků, což je velmi oblíbené a cenově dostupné.

Indický Lawson, který se objevil na pultech obchodů, je docela obtížný. Je-li ještě nákup uskutečněn, ženy zůstávají navždy. Henna z Indie si zaslouží takovou důvěru díky přírodní vůni a jemnému broušení. Nejmenší částice prášku vytvářejí v kombinaci s vodou vodu, snadno spadnou na vlasy a omýt se od nich stejně snadno, což není případ výrobků z Íránu. Používání indických prostředků je mnohem jednodušší a příjemnější.

Závěrem je možné s jistotou říci, že rozdíl mezi hennou z různých zemí skutečně existuje. Nadpis nejlepších může patřit každému z nich, v závislosti na názorech uživatelů. Íránský produkt je oprávněně považován za nejlepší rozpočet, indická kvalita.

Jak si vybrat?

Účinek této přírodní složky přímo závisí na její čerstvosti a správném skladování. Před nákupem je důležité seznámit se s trvanlivostí a datem vydání, stejně jako s hodnocením, jak dobře byla henna uložena v obchodě. Otevřený zasklený čítač naplněný solárním teplem výrazně snižuje trvanlivost výrobku. Tmavé a chladné místo je dokonalým prostředím henny. Bohužel je těžké najít takové podmínky v běžných kosmetických obchodech, a proto je rozumným řešením nákup prostřednictvím internetového obchodu, kde výrobek z rukou výrobce okamžitě padne na vás.

Při nákupu je důležité věnovat pozornost produktové kategorii. Je rozdělen na:

Rozdíl je v okamžiku sklizně. Lawsonia, sušená v létě, je ceněna především. Sušení listů se vyskytuje pod spalujícími paprsky slunce v nejkratším možném čase, což vám umožní udržet si v rámci maximálního množství chlorofylu, které je nezbytné pro vlasy a jejich trvalé barvení.

Průměrná třída se shromažďuje a suší na podzim. "Pomalé" sušení zabíjí podíl chlorofylu, který významně ovlivňuje hennu. Nejnižší stupeň a označují rostliny shromážděné po dešti a bez chlorofylu. Z tohoto důvodu je barva nižšího stupně prášku blízká hnědé barvě a nejvyšší stupeň vyhovuje šťavnatosti světle zeleného odstínu.

Klasická henna nejvyšší kvality je vynikající volbou pro barvení vlasů, ale také je silnější. Je třeba říci, že hena je bezbarvá, což je prášek z lvsonia stonků, výhradně pro obnovu vlasových žárovek. S ním se nemůžete bát, že byste si nechtěně zbarvili vlasy v nevhodném tónu.

Navzdory všem výhodám má veškeré rostlinné barvivo schopnost často vyschnout vlasy. Abychom tomu zabránili, někteří výrobci dodávají henně další přísady. Henna s lopuchovým olejem, vyrobeným ve formě hotové směsi, intenzivně vyživuje vlasy a urychluje jejich růst. Řešení řas je také zaměřena na hydrataci a posilování kudrlin.

Pokračující téma producentů íránské henny, odborníci a uživatelé vybírají ty nejlepší firmy. Mezi nimi můžete vidět rozpočet od Artcoloru, stejně jako různé produkty z Phytocosmetics. Posledně jmenovaný výrobce vyrábí tintový balzám "Henna" a hotové směsi (henna krém) s příznivými složkami.

Výrobky domácích výrobců jsou velmi hodné, ale odborníci doporučují, pokud je to možné, koupit hennu od iránských výrobců. Jeho přirozenost je nepochybná a svěžest a skladovatelnost vykazují nejlepší hodnoty.

Jak na to?

Jak již bylo zmíněno výše, íránský prášek je známý hrubým broušením, a proto je důležité jej před použitím jemně prosévat. Tento krok urychlí aplikaci a proplachování směsi z vlasů. Když se všechny částice stanou jednotnými, je možné určit jejich počet. Krátké vlasy budou stačit 50-70 g suché rostliny, dlouhé - až 300 g

Stejně důležitým krokem je příprava vody na míchání. Její teplota by měla být v průměru o 70 stupňů, aby se uvolnil barvicí pigment. Teplá a studená voda neodhalí hennu a vroucí voda zhorší barvicí vlastnosti. Pocit měření a teploměr pro vodu vám pomohou vybrat správnou teplotu.

Prášek se vaří teplou vodou a nechá se několik hodin. Voda je zapotřebí trochu, protože příliš mnoho tekuté buničiny bude vypadávat z hlavy, vyžadující značné úsilí a trpělivost při malování. Trochu tmavá henna po namáčení je znamením, že barva je připravená k použití.

Takže tlustá kaše trvala a je zředěna produkty jako:

Barvicí pigment v kyselém prostředí zvyšuje jeho potenciál trvalého barvení. Dodatek může sloužit několika kapsám esenciálních olejů (ylang-ylang, rozmarýn). Dobrou základnou bude kokos a rašelinový olej.

Když je příprava barvy dokončena, je čas začít připravovat vlasy na barvení. Musí být omyty šamponem a trochu suché s ručníkem. Čelo, uši a krk jsou hojně rozmazané dětským krémem, což zabraňuje jejich barvení.

Způsob nanášení směsi je poměrně snadný. Hotová směs se na vlasy aplikuje speciální štětkou nebo houbou (s malou délkou kudrlin). Po obalení hlavy z polyethylenu je pokrytý ručníkem. K udržení barviva na vlasu může být 40 až 2 hodiny - v závislosti na požadované sytosti barev.

Vyšívaná henna se snadno umyje šamponem a maskou na vlasy. Pokud by byl první krok ignorován, postup spláchnutí bude trvat dlouho, protože odstranění nezměněných rostlinných částic z hlavy je velmi náročný a namáhavý proces.

Jak říkají odborníci, skutečná barva henny se objeví až ve dnech 2 nebo 4. Navíc každé následné zbarvení způsobí, že vlasy budou světlejší a bohatší.

Když získáte příliš jasnou barvu, napomůže to neutralizaci rostlinného oleje, který se otírá do kadeř. Neutralizuje barvicí pigment, čímž se odstín uklidňuje a omezuje.

Kolik to má být?

K udržení henny na vlasu je potřeba v závislosti na typu. S nejmenším časem je potřeba připravená koupená směs, která by měla být uchována jen 10-20 minut. Barvení s obyčejným výrobkem trvá 40 až 2 hodiny.

Je důležité říci o udržování henny, pokud nechcete získat žádnou barvu nebo stín. Dvě polévkové lžíce prášku současně drží na vlasy ne více než 10 minut. Bezbarvá henna zůstává na kadeřích od 30 minut do hodiny.

Jaká je barva?

Velkou výhodou použití henny je to, že lze použít jak na přírodní vlasy, tak na barvené chemické barviva. Barva v obou případech padá dobře a příjemně, třpytí se na slunci. Barva použití se značně liší (v závislosti na výsledku předchozího barvení).

Aplikujte produkt na tmavé kudrlinky, získáte lehký měděný odstín. Pokud se henna smíchá s kakaem nebo kávou, dostanete tmavší odstín, dokonale přizpůsobený hnědým vlasům. Je třeba říci, že ani maximální stárnutí kompozice na tmavých vlasech nepřinese ohnivě červené tóny, protože tmavý tón je velmi silný a henna ho nemůže zabít. Nicméně, ona je schopná dát mu "lehké" zarudnutí, když míchání íránské henny s vinným nebo řepným džusem. Vepřový odstín je dnes velmi populární.

Blondýnky by měly být obezřetné s tímto typem zabarvení, protože se silnou koncentrací a dlouhou dobou expozice, místo krásného tónu, můžete získat červenou mrkvovou barvu, vhodnou pro jednotky. Navíc s větší opatrností by mělo být léčeno henna dívky s barvenými jasnými kudrlinky. Poškozené barvou, mohou se "zablokovat" hennou a zobrazit jasně zelený odstín. Pokud znáte míru a smícháte produkt na heřmánek nebo citrónovou šťávu, můžete získat jemný zlatý tón (bez náznaku červených poznámek).

Přesnější odstíny lze dosáhnout barvením vlasů hotovými směsmi od výrobce. Přidaly některé syntetické barvy, což znamená, že barva bude docela předvídatelná. Po takových prostředcích jsou však vlasy stále vystaveny chemickému útoku.

Recenze

Recenze íránské henny jsou velmi pozitivní. Uživatelé ji milují za nízkou cenu, přirozenost a dlouhotrvající barvení. Červené vlasy sladí svůj přirozený stín s jasem a majitelé světlých hnědých vlasů si pro sebe zcela nový tón. Když se jednou pokoušeli, mnoho dívek zůstává nadále oddané hennou.

Ženy, které nejdříve používají nástroj, si uvědomte, že jsou vlasy suché a křehké. Zkušení uživatelé nasytí produkt takovými doplňky stravy, jako jsou oleje, řasy nebo kefír. Příznivý účinek užívání se významně zvyšuje.

V íránské henně se přidávají nejen živiny, ale i další barviva. Basma, kakao nebo káva mají pozitivní vliv na dodávání tmavých kaštanových tónů vlasům.

Pro Více Informací O Suché Vlasy