logo

Složení mycího prádla: co dělá přirozené mýdlo?

V době Sovětského svazu každá hostitelka vždy měla v koupelně pár pracího mýdla. Tento nástroj sloužil několik funkcí najednou: byl použit k mytí, umytí, umývání vlasů a dokonce i k léčbě některých nemocí.

V současné době tento detergent neztratil svou popularitu. Jaké jsou jeho magické vlastnosti? Jaké komponenty jsou zahrnuty do složení domácího mýdla, které preferují moderní hostesky spíše než moderní módní prášky?

Odpověď na tyto otázky naleznete v našem článku.

Výrobní funkce

Chcete-li pochopit, co je tajemstvím mnohaletého úspěchu tohoto jednoduchého mycího prostředku, musíte pochopit, jak se vyrábí prádelní mýdlo.

Proces výroby mýdla zahrnuje vaření detergentu a tvářecích tyčí k prodeji.

Připravte mýdlo dvěma způsoby:

 • Přímá výroba;
 • Nepřímá metoda.

Přímou metodou výroby mýdla je zpracování všech původních složek před vznikem speciálního mýdla. Během vaření je k němu připojena soda. Lepidlo se ponechá zmrznout, pak se nakrájí na kusy a posílá se do regálů. Takové hnědé tyčinky mají ve svém složení 40 až 70% mastných kyselin. Přímá metoda vám umožňuje získat mýdlo s vysokým obsahem detergentu a nízkým obsahem tuku.

Video: jak udělat mýdlo:

Během nepřímé výroby se mýdlo připravuje zpracováním výsledného mýdlového lepidla roztokem soli, tzv. Solení. Výsledkem je získání dvou složek: mýdlové jádro a podmylný kus (louh). V takto vyrobeném mýdle je množství mastných kyselin o něco vyšší než u kusů vyrobených na lepidle.

Aby byl mycí prostředek schopen získat vysoce kvalitní vlastnosti, musí být opracován solným roztokem.

Tajné ingredience

Takže, jaké jsou tyto kouzelné tyče vyrobené, pokud mají kromě vynikajících čistících vlastností dokonce i schopnost dezinfikovat?

Odborníci prokázali, že složky, které tvoří přírodní mýdlo, nezpůsobují alergie a díky svým antibakteriálním vlastnostem jsou vynikající antiseptiky. Počet a kombinace přísad ovlivňují vůni, barvu a určují trvanlivost.

Video: složení nového mýdla:

Podrobně popisujeme jednotlivé komponenty a sdělíme jejich vliv na speciální vlastnosti mýdla.

Živočišné tuky

V moderní výrobě jsou živočišné tuky základní složkou mycího prostředku na praní. Nejčastěji se používá hovězí nebo vepřový tuk. Někdy se pro tyto účely aplikují tukové vrstvy některých druhů mořských ryb.

Výrobci často používají náhražku tuku. To neovlivní kvalitu mýdla žádným způsobem. Navíc je FFA předem vyčištěn, a proto takový čistič nemá nepříjemný zápach.

Sodík

Percento sodíku v mýdlech je malé, ale díky této složce, která je žíravé alkalické, se umyje nejčastější skvrny.

Sladká voda

Tato složka je nedílnou součástí výroby jakéhokoliv pracího prostředku, mýdla na praní, včetně. Je přítomna ve všech fázích její přípravy.

Kaolin

Bílá porcelánová hlína, nebo jak se také nazývá kaolin, je nutně přítomna v mycím prádle. I přes jeho nízké procento má kaolin důležitou funkci: zmírňuje účinek alkalických látek na lidskou pokožku.

Pokud tato složka chybí v mydle, vlasy a tělo nelze umýt!

Ve složení mycího prádla je vždy 72% kaolinu.

Mastné kyseliny

Nejčastěji se používají kyselina palmitová a kyselina laurová.

Díky kyselině palmitové jsou tyčinky mýdla pevné a mají vynikající pěnivost. A kyselina laurová dovoluje mycímu prášku, aby vykazoval vynikající vlastnosti pro pěnění a mytí skvrn i ve studené vodě.

Toto mýdlo, které obsahuje více nenasycených kyselin, vypadá jako hmota podobná masti a perfektně vypraje prádlo i v ledové vodě.

Další přísady

Rosina se vyskytuje v mýdlech s nízkou kvalitou. Tato složka přispívá k dobrým pěnivým a rozpouštěcím vlastnostem při nízkých teplotách. Navíc díky této složce se doba skladovatelnosti pracího prostředku několikrát zvyšuje, což neumožňuje běh rancid.

Salomas, který se používá při výrobě margarínu nebo nápojů, lze také přidat do hnědých tyčinek.

Mýdlo se vytváří v době, kdy jsou tuky a oleje vyčištěny speciálními alkalickými roztoky. Pokud jsou mýdla vysoké kvality, díky tomu mýdlová tyčinka je těžká. A pokud nedosáhli dostatečného stupně čištění, mýdlo se ukáže jako velmi tmavá barva s charakteristickým a velmi nepříjemným zápachem.

Anorganické složky

Složky anorganického původu, jako je soda nebo žíravina, se používají k usazování tuků.

Křemičitan sodný pomáhá odstranit lepivost mýdla po přidání kalafuny.

Typy mycího prádla

Ne všichni kupci vědí, co je součástí, na první pohled, totožné hnědé tyče. A tato kompozice se liší počtem základních komponent.

Faktem je, že od roku 1995 je prádelní mýdlo vyrobeno podle GOST, který je stále platný ve třech odrůdách. Rozdíl mezi nimi je množství mastných kyselin a alkálie.

 • 1 kategorie. Obsah kyseliny dosahuje 72%;
 • 2 kategorie. Obsahuje až 69% základní komponenty;
 • 3 kategorie. Obsahuje pouze 64% kyselin.

První kategorie mycího prádla je považována za nejvyšší kvalitu, protože tento detergent obsahuje maximální množství mastných kyselin. Současně by neměla mít žádný organický zápach.

Odrůdy a rozsah použití

Moderním výrobcem je mycí prádlo s různou konzistencí. Může se nalézt ve formě tyčí, kapalin a dokonce i prášku.

Chtěl bych věnovat zvláštní pozornost tekutému mýdlu. Nízká cena a snadné použití umožňují, aby se tento nástroj stal velmi oblíbeným u žen v domácnosti.

Nicméně, na rozdíl od tvrzení výrobců o totožnosti jeho složení s pevnými druhy, není tomu tak.

Specifičnost výroby a složky tohoto mýdla neumožňují výrobu tohoto výrobku v tekuté formě!

Dávejte pozor na složení takového detergentu a uvidíte, že nemají nic jiného než jméno s pevným analogem.

Základními složkami kapalného mycího prádla jsou různé surfaktanty, které jsou zpravidla toxické. Je skutečně výborné se vyrovnat s různými druhy znečištění na tkanině a mastnotou na pokojích, ale to není šetrný k životnímu prostředí. Používáte ho, nejste pojištěni proti výskytu alergické reakce ani po použití jakéhokoli jiného syntetického detergentu. A samozřejmě dětské oblečení by nemělo být mytováno takovým "domácím" mýdlem.

Metody aplikace

Přírodní mýdlo, díky svým zvláštním vlastnostem, lze použít v různých sférách života.

 • Pohodlné použití, protože nevyžaduje mnoho místa. Můžete si je vzít na výlety do země, pikniky;
 • To je nejhospodárnější způsob, jak udržet vaši kuchyni čistou;
 • Díky tomu můžete dezinfikovat všechny výrobky osobní hygieny;
 • Zobrazuje nejtěžší místa při zachování kvality tkaniny;
 • Výborný nástroj pro praní dětského oblečení, protože nezpůsobuje alergie;
 • Má antivirové vlastnosti a podle některých recenzí dokonce může vyléčit výtok z nosu a některé nemoci ženských genitálií;
 • Má výraznou antimikrobiální vlastnost, takže je vhodný pro mytí těla a problémové pokožky.

Na základě výše uvedeného lze konstatovat, že mýdlo je přírodní produkt, který lze použít téměř ve všech sférách života. Vyberte správné mýdlo a pak uvidíte opravdu úžasné vlastnosti těchto jednoduchých hnědých prutů.

Mýdlo na praní - nejužitečnější, šetrný k životnímu prostředí univerzální prostředek

Jak je mycí mýdlo užitečné (nezaměňujte domácí, tmavě zbarvené a škaredé mýdlo s dovezenými, krásnými a málo bílými. Naše jsou užitečné, ošklivé).
Přesto je tu intuice...

Viděl jsem mýdlo na trhu, nejčastější, tmavě hnědý, velký bar... Z nějakého důvodu jsem nemohl projít, jen jsem vytáhl: chtěl jsem koupit a pokusit se používat v domácnosti dávno zapomenuté hygienické prostředky. A ukázalo se, že to nebylo nic, co jsem koupil: Četl jsem na internetu, že prádelní mýdlo je nejužitečnějším přírodním mýdlem ze všech existujících.

Vzpomínám si, že jako dítě v našem domě bylo pouze jedno čisticí prostředek univerzálního použití: prádelní mýdlo. Lze a bělidlo byly ještě používány...

Mami, můj dělník, dokonce rozstřikoval mýdlo na strouhák a pak ho přidal do vody, když si vařila oblečení v obrovské vyvarce, jejíž velikost byla skoro od nádrže, aby ohřát vodu. Díky tomuto praní bylo prádlo vždy sněhově bílé. Také ho škrobím později... stále nepoznávám barevné podesty. Pouze bílá!

Nyní je dokonce strašidelné představit si ty chvíle, kdy ženy během téhož sobotního prádla táhly zboží... Dnes máme pračky a lůžkoviny snadnější k mytí, protože v černém květu se nemusíme bát o sněhově bílé čistotě. A před tím to bylo, kvůli kterému: prádlo bylo zavěšeno na sušení na dvoře, sousedé klepli o tom, kdo je majitel, jak se její prádlo umývalo, ať už bylo umýváno. Od té doby sdružení zůstalo v podvědomí: porucha života, nedostatek zboží z těch vzdálených let je spojen s pamětí mýdlem na praní prádla. Špatné mýdlo! Marně trpěli! Jako klobása, kondenzované mléko, zmrzlina, chléb patří k nejlepším z těch let.

Takže všudypřítomný internet vyprávěl o ctnostech mycího prádla a ukázalo se, že je to nejužitečnější ze všech detergentů, protože je to přirozené, že v něm nejsou žádné syntetické přísady, barviva.
Mýdlo na praní - ekologický a neškodný výrobek, který nezpůsobuje alergie. Doporučuje se umyt dětské pleny tak, aby dítě nemělo alergické podráždění.

Viděl jsem, jak v obci a v jiných soukromých domech, kde je problém s horkou vodou, umývají nádobí mýdlem na prádlo, z něhož lze dokonce i tuky snadno umýt studenou vodou, protože mýdlo obsahuje vysoký obsah mastných kyselin - 72% z toho, co je napsáno extrudované) na každém kusu. Voda byla používána k vodě zeleninové zahrady s využitou vodou: není to strašné pro zemi, dokonce užitečné.

Mýdlové prádlo je milováno lékařskými pracovníky, používá se k čištění prostor pro pěstěničky pro baktericidní účely. Používá se i při léčbě rinitidy: utřete nosem navlhčeným mýdlovým tampónem. Br-rr... Lepší škodlivý naftyzin!

Chcete-li sanitovat zubní kartáček, potřebujete mýdlo.

Existuje obvyklá mylná představa, že mýdlo je vyrobeno z psů.
Příznivci čistých technologií používají mycí prostředek na praní, mytí nádobí a hlavy (opláchnutí kyselým roztokem)
V případě houbových onemocnění nohy otřete postižené nohy mýdlovým mýdlem štětcem a po vysušení ošetřete pokožku jódovým roztokem.
Z podráždění při holení po proceduře, pěnu pokožku mýdlem na prádlo, nechte pěnu mírně vyschnout a pak opláchněte vodou.

Zvláštností mycího prádla je vysoký obsah alkálií, který rychle a účinně rozpouští nečistoty a navíc má antimikrobiální účinek. V medicíně je mýdlo až do současnosti používáno jako antiseptikum.

Se slabostí a častými dislokacemi kloubů kotníku ponořte nohu do kbelíku s horkou vodou (jakmile noha trpí) a masírujte postiženou místnost mýdlem po dobu 30 minut a neustále nalévejte horkou vodu do kbelíku. Namočte gázu ve vaječné bílé a obvazte na vřed. Nechte vyschnout. Postupujte denně po dobu jednoho týdne.
Aby se zabránilo salmonelóze, umyjte kuřecí vejce a kuřata mýdlovým roztokem.
Kromě toho má také dobrý kosmetický efekt, - lidé říkají, že mou hlavu s mycím prádlem zajišťuje, že vlasy se stávají silnými a zdravými (lupy a křehkost vlasů zmizí), nicméně, že kůže na hlavě není po takovém praní je přebytek, ještě musíte opláchnout hlavu kyselým roztokem na bázi octa nebo citronové šťávy.

Mýdlo se doporučuje umýt - nejméně dvakrát týdně - tak, aby pokožka vždy vypadala mladá (po jejímž provedení je nutné kůži namočit běžným dětským krémem). A účinek takových výplachů, jak říkají ti, kteří se snažili, je lepší než použití drahé profesionální kosmetiky. Velmi dobrá čistí kůži v parní místnosti s březovou koště, namočenou v roztoku mycího prádla: pokožka se čistí pozoruhodně a pak září zevnitř.

Mnoho lidí ví, že je to také nejlepší prostředek pro dezinfekci v každodenním životě. V dávných dobách byla dokonce použita jako chirurgická rukavice - po důkladném umytí rukou, byla hojně mýdla a čekala, až se pěna usuší. Tento film snižoval riziko infekce během operace.

Nezapomeňte si koupit domů mýdlo! Přidá zdraví do vašeho domova! Stále ještě čteš? A já si myslel, že už jsi běžel na mýdlo!))
Zítra ráno budu umývat mýdlem, zkontroluji: je pravda, že po vymytí pokožky vypadá, že je mladší.))

Čtvrtletí událostí

O financích a životě

Co dělá mýdlo

Co dělá mýdlo

Nyní nemusí každá rodina vidět mýdlo v mýdlové krabici. Obvyklé mýdlo bylo nahrazeno mnohem více atraktivních a voňavých detergentů. Ale ne každý ví, že krásně zabalené jasné a vonné toaletní mýdlo je často špatné kvality a někdy i nebezpečné pro zdraví. Tmavá a nízká barva mycího prádla naopak má mnoho užitečných vlastností.

Mýdlo na praní nejen dobře bojuje s různými nečistotami, je to výborný dezinfekční prostředek. Při správné aplikaci se uvolní lupy a zabrání se mnoho gynekologických onemocnění. Mytí mýdlem je velmi užitečné, protože je ekologickým přírodním a hypoalergenním výrobkem na mýdlo.

Složení

72% mýdla se získá ochlazením lepidla na mýdlo, které sestává z 72% přírodních mastných kyselin a sodné soli.

Mýdlo na praní je univerzální hygienický nástroj, který obsahuje ve svém složení řadu výhradně přírodních živočišných a rostlinných tuků. Zahřívají se v kádinkách na mýdlo, dokud se nerozpustí, pak se k nim přidá soda, po smíchání se vytvoří hustá směs - lepidlo na mýdlo. V budoucnu se nalije do tvarů, chlazených a zmrazených.

8 užitečných vlastností mýdla

Bojuje s bakteriemi

Mycí prádlo má nejen univerzální vlastnosti praní a praní starých nečistot, včetně topného oleje, oleje a barvy. Dokáže úspěšně konkurovat nejmodernějším detergentům a kosmetickým výrobkům díky antiseptickým vlastnostem. Mydlo na prádlo dokonale zvládne různé druhy bakterií. Můžete si umýt ruce tímto přírodním prostředkem po kontaktu s různými běžnými předměty (například zábradlí ve veřejné dopravě) nebo po dlouhých procházkách v pískoviště (i malé děti mohou používat mýdlo s mýdlem). S mýdlovou vodou můžete pravidelně zpracovávat hygienické předměty: zubní kartáček, hřeben, lžičku na boty. S mycím prostředkem na prádlo můžete provádět všeobecné čištění bytu, zejména pokud jsou v domě zvířata.

Má bělící vlastnosti.

Mnoho hospodyňek používá mýdlo na praní pro praní lehkých ponožek a spodního prádla, protože mýdlo má vynikající bělící efekt. Jeho pěna dobře spolupracuje s mnoha organickými kontaminujícími látkami a nepoškozuje textilie, netýká se oblečení a nezhoršuje hlavní barvy. Důležité je, že mýdlo umýt i dětské oblečení, nedráždí jemnou pokožku a nezpůsobuje alergie.

Prací prostředek na mytí nádobí

Existuje mnoho moderních pracích prostředků, včetně mytí nádobí, ale bohužel se jim to nedaří. Mnoho z nich se špatně odmasťuje a samotný nástroj je třeba umývat z nádobí po velmi dlouhou dobu, aby nedocházelo k chemickým nečistotám v těle. Na rozdíl od těchto výrobků prádelní mýdlo dokonale vypláchne veškeré nečistoty a snadno se odmyje vodou.

Má léčebné vlastnosti.

Mydlo na praní se skládá výhradně z přírodních složek, takže má léčivé vlastnosti. Používá se jako profylaktika proti mnoha virovým onemocněním, včetně chřipky. V přechodných obdobích podzimní-zimní nebo zimní-jarní byste měli používat mýdlo častěji: umyjte si ruce a umyjte se. Jeho léčivé vlastnosti vás ochrání před vývojem nebo dalším šířením infekčních onemocnění. Při praní nemusíte mít strach z pěny v nosu - je to velmi užitečná pěna, dezinfikuje stěny nosu a zabraňuje dalšímu šíření virů v těle.

Výhody těla

Je velmi užitečné umýt mýdlem, zejména 72%. Kromě všech svých výhod má mýdlo jedinečnou schopnost potlačit papilomy. Abyste se je v co nejkratším čase zbavili, stačí je pravidelně ošetřovat mýdlem a vodou. Mycí prostředky pro pokožku nejen pro udržení hygieny, ale také pro léčbu mnoha kožních onemocnění. Léčí plicní onemocnění nohou, čistí purulentní rány, včetně gangrény, a také se používá pro popáleniny s různou intenzitou.

Přínos pro obličej

Mnoho lidí má zájem o to, zda je užitečné umýt s mycím prádlem a je možné se zbavit dospívajícího akné s ním? Jedinečné vlastnosti mýdla jsou opravdu schopné zachránit vás před nepříjemným a zkazit vzhled akné. Konstantní mytí s přírodním mýdlem vám umožní zapomenout na jakékoli kožní vyrážky, včetně akné. Baktericidní, čistící a hojivé vlastnosti mycího prádla úspěšně zvládnou mnoho nedokonalostí pokožky obličeje, zmírňují záněty a zničí choroby způsobující mikroby. Pro mastnou pleť je obzvlášť užitečné umýt tvář s mycím prádlem.

Výhody vlasů

S přírodním pracím prostředkem je užitečné nejen koupat se, ale i umýt vlasy. Tím se zbavíte zduřelých lupů, snižujete mastnou pokožku pokožky hlavy a vlasů a odstraňujete veškeré odlupování. Přírodní ingredience nejenže čistí vlasy, ale také jim dávají zdravý vzhled.

Co je užitečné pro mytí a mytí mýdla

Nezapomeňte, že mýdlo obsahuje alkálii a aby bylo dosaženo maximálního přínosu a nepoškozujte kudrlinky, musíte je vypláchnout vodou ředěnou malým množstvím citronové šťávy nebo octem po hlavním mytí hlavy. Poté budou vlasy hladké, hedvábné, poslušné, budou dobře česané a dlouho nebudou mastné.

Užitečné pro intimní hygienu.

Užitečné vlastnosti V gynekologii se často používá 72% domácího mýdla. Díky baktericidnímu účinku pomáhá v krátkodobém horizontu zbavit se mnoha onemocnění žen, včetně drozdů. Chcete-li to udělat, potřebujete pouze několikrát denně, abyste se umyli teplou mýdlovou vodou. Rovněž mýdlo je užitečné pro mužskou zónu. Pravidelná hygiena používající mýdlo v genitální oblasti nejen zajistí čistotu, ale také zabrání nežádoucím příznakům možných onemocnění.

Použití mýdla v lidových receptech

Přírodní složení a terapeutické vlastnosti mýdla jsou velmi užitečné pro zdraví. Tradiční medicína často používá přírodní detergent pro léčbu mnoha onemocnění.

 • S chladem to kapky do nosní dírky.
 • Když sinusitida dělá směs (mýdlo, olej, med, mléko, cibulový džus) a pomocí tamponu vložte do nosních dír.
 • Když se vlivy (trojitý kolín s mýdlem) navlhčí bolestivé oblasti.
 • S křečovými žilkami (masť je vyrobena: masti, mýdlem, cibulí) mazněte žíly.
 • V případě houbové infekce (v počátečním stadiu) se ohnisko choroby promyje.
 • Když kousnutí hmyzem roztříští kousnutí mýdlovou vodou.

Naši předkové se takto zacházeli, ale stále si musíte pamatovat na možné škody, které můžete způsobit neznalostí vlastního těla. Proto musíte před zahájením léčby lidových léků konzultovat se svým lékařem. Samoléčení může mít katastrofální následky.

Aplikace v každodenním životě

Mydlo na prádlo je často používáno:

pro čištění místnosti;

na mytí nádobí;

pro dezinfekci sanitárních zón;

pro koupání zvířat a chovných parazitů;

pro kontrolu škůdců v chatkách.

Kontraindikace, poškození a omezení použití

Neexistují žádné zvláštní kontraindikace používání mýdla, ale je třeba si uvědomit, že předávkování některým, dokonce velmi užitečným a přirozeným produktem může vést k nepříjemným následkům.

Omezení používání mýdla stále existuje. Vzhledem k tomu, že mýdlo obsahuje alkalické látky, často si nemůžou umyt vlasy, mohou se ztratit a vysušit. To platí zejména pro dívky s barvenými vlasy.

Časté koupání s pomocí mýdla se také nedoporučuje: kůže může ztratit svou přirozenou ochrannou mastnou vrstvu, stane se suchá a chabá. Po častém praní musíte použít hydratační přípravek, nejlépe přirozený a v malých množstvích, aby se póry znovu nezakusily. Olivový olej pro tento účel je vhodný.

Co jiného je užitečné?

Udělali jste někdy mýdlo od psů?

Novinky - 2009-03-26 09:43

V sovětských dobách se narodil mýtus, že prádelní mýdlo bylo "uvařeno" z zajatých toulců a koček. Ale to není případ, pro který existují dva důvody: za prvé, jejich tuky a tuk nejsou zcela složení a kvalita, která je zapotřebí pro výrobu mýdla a za druhé, což je mnohem důležitější, jejich množství tuku je minimální, což činí proces známý nerentabilní. Dokonce i během Velké vlastenecké války, kdy byla země v podstatě nedostatečná, bylo mýdlo, dokonce i ekonomické, ceněno téměř za svou váhu ve zlatě (to je dobře vidět například ve filmu "Aty-baty, vojáci pochodovali"), psů a koček, nikdo nevařil mýdlo, i když se naučil vyrábět klobásu z hrachu a pilin pro obléhané Leningrad.

Mimochodem, obvinění z kanibalismu Hitlerovým režimem, která byla vyjádřena v norimberských zkouškách, že nacisté "uvařili mýdlo" z lidí zabitých v koncentračních táborech později nenalezli jeho potvrzení organické minerální hnojivo ").

Ve století XXI jsou stejné živočišné tuky, které přicházejí do mycího prádla, stále více nahrazovány rostlinným původem, stejně jako syntetické. Důvod je jednoduchý - jejich levost a cenová dostupnost (dobře, ale nikdo si nezapomíná na kvalitu výrobků, jako obvykle v kapitalismu).

Takže co se stalo s zajatými toulanými zvířaty během sovětské éry? Chytání je však bylo velmi výhodné (proč se psí psi často dostali do "vyhazovacího auta" a dokonce i psi vypadali, jako by byli ponecháni bez dozoru na minutu): stát velice štědře zaplatil 1 rubl 20 kopek za zajatého bezdomovce, 3krát za kočku méně (40 kopecks), a to je u průměrné mzdy v zemi 100-150 rublů za měsíc. Po chytání zvířata byla umístěna několik dní ve speciální školce - to bylo provedeno, aby nedošlo k zničení domácího mazlíčka, který se náhodou dostal, jeho majitel měl ještě nějaký čas na záchranu svého mazlíčka. Pokud majitel nehlásil, psy a kočky byly usmrceny a vyhořel kůra - křemení bylo zapotřebí ke zničení infekce, kterou by mohly mít pouliční zvířata.

Co dělá mýdlo: recepty na vaření

Pokud by byli pohřbeni v zemi (což je navíc mnohem dražší), pak virus, řekněme, mohl vzteklina ještě dlouho žít v zemi a zůstat potenciálním zdrojem infekce.

Ještě jeden mýtus je spojen s metodou zabíjení bezdomovcových zvířat: to říkají, že zvířata byla zabita v přepravě plynových komor - to jsou takové stroje s hermetickým tělem, ke kterému bylo přivedeno výfukové potrubí. Podle pověstí, zatímco auto cestuje z dětského pokoje do krematoria, zvířata zemřou na cestě. Ve skutečnosti byla zvířatům podána injekce jodidem suxamethonia, lépe známým jako ditlin, po němž spontánně dýchali a oni umírali po udušení. Zní to hrozně, ale bylo to zřejmě mnohem humánnější a civilizovanější než smrt v "plynové komoře".

V letech 2001-2002 v Moskvě začala nekonečná reformace systému boje s pouličními zvířaty, což vedlo pouze k zničení bývalého dobře zavedeného systému a nekontrolované reprodukce toulců. Stalo se zřejmé jen to, že psi se začali zabývat velkými stádami až jednoho nebo dvou desítek jedinců, zvýšili velikost zvířat, zvýšili agresivitu a výskyt vztekliny. Ani sterilizace, ani výstavba četných školky pomohly. A to se děje ve všech oblastech, kde se obecní úřady začínají řídit takzvanými "obhájci zvířat" a "reformovat" ekonomicky zdravý a zjednodušený systém ve prospěch gorlopanských a demagogických sloganů.

Výhody a poškození mycího prádla pro zdraví a krásu

Dobré staré mýdlo je velmi užitečné, ale v některých případech škodlivé. Jakmile se jedná o vzácný produkt, hnědé mýdlové tyčinky se, jak se říká, roztřískaly. Jedná se o jedinečný nástroj, který nelze porovnávat s moderním, i přes širokou škálu barev, vůní a tvarů. Prací mýdlo bylo a zůstává účinným detergentem s vynikajícími dezinfekčními vlastnostmi.

Typy mycího prádla

Prádelní mýdlo nezměnilo složení od okamžiku svého vynálezu, který se odehrával před téměř 200 lety. Je překvapivé, že detergent je stále vyráběn podle GOST. To vysvětluje jeho hodnotu a výhody v domácnosti, kosmetologii a tradiční medicíně.

Z běžného toaletního mýdla se vyznačuje vysokým obsahem zásad a kyselin. Z tohoto důvodu má vysokou hodnotu pH: pH = 11-12. Pro výrobu mýdla se používají výhradně přírodní rostlinné a živočišné tuky a jsou k dispozici v těchto formách:

Nejběžnější forma - bar. To může být často vidět dented nápis. Toto označení procentního podílu mastných kyselin:

 1. 65% - množství mastných kyselin od 61 do 65%;
 2. 70% - od 69 do 70% mastných kyselin;
 3. 72% - prádelní mýdlo vyrobené podle GOST. V jedné barové mastné kyseliny zaujímají více než 70,5%, jejich maximální podíl je 72-74%.

Barva mýdla se může měnit od tmavě hnědé až po matnou žlutou (vyjasněné mýdlo). Čím je bar tmavší, tím méně je vystaven čištění, takový nástroj má nepříjemný zápach. Moderní výrobce nenabízí vždy výrobek, který odpovídá nápisu (maximální obsah mastných kyselin - 62%). Někdy na liště nejsou žádné nápisy.

Složení

Chcete-li správně aplikovat mýdlo v ekonomice, je důležité znát jeho chemické složení. Zde jsou uvedeny hlavní látky:

 1. Přírodní tuky. Na rozdíl od moderních vzorků na náhradách tuku je mýdlo na praní prádla založeno na skopovém, vepřovém, rybím a hovězím tuku (není vhodné pro lidskou spotřebu). Před vařením mýdla se tyto tuky čistí - bělí a deodorují.
 2. Bílá hlína (kaolin). Tato látka neutralizuje působení kyselin. Vysoké procento kaolinu v 72% mýdle.
 3. Sodík. To pomáhá odstranit skvrny z tkaniny.
 4. Mastné kyseliny: laurová, palmitová. Tyto látky jsou odpovědné za pěnění.
 5. Voda
 6. Alkali (soda).
 7. Někdy se v kompozici nalézá pryskyřice (ke zvýšení trvanlivosti), zeleninové salámy (technické).

Mezi závodníky mýdlo na praní se nejprve liší v šetrnosti k životnímu prostředí. Jak se vyrábí čisticí prostředek? Ve speciálních digestořích se přírodní tuky zahřívají, nalévá se jim sodovka. Složky se mísí a vaří při teplotě 110-120 stupňů, čímž se vytvoří lepidlo na mýdlo. Pak se hmota ochladí a nakrájí se na tyče. Tak se vyrábí látka s nejvyšším podílem mastných kyselin. Pro získání 65- a 70% vzorků je použito mýdlo s elektrolyty.

Vlastnosti

Mýdlo na prádlo má jedinečné vlastnosti. Některé z nich jsou tak výrazné, že při nekontrolovaném použití mohou ublížit. Platí to zejména pro 72% vysokou kyselou barvu. Podívejme se, jak se projevuje účinek mýdla na prádlo.

 1. Hlavním důvodem popularity je silný antibakteriální účinek.
 2. Antifungální vlastnost je cenná v tradiční medicíně.
 3. Nástroj má hojivý účinek.
 4. Mnoho žen v domácnosti zaznamenává čistící a bělící vlastnosti.
 5. Pro pokožku je užitečné uklidňující mýdlo.

Existují negativní vlastnosti tradičních prostředků. Například kvůli vysokému obsahu kyselin může způsobit alergickou reakci. Také je mýdlo neúčinné při potírání zápachů benzínu, acetonu. Moderní vzorky mohou obsahovat chemické nečistoty, takže nepozornost při výběru výrobku může s vámi hrát krutý vtip: pravděpodobnost negativní kožní reakce na látku je vysoká.

Užitečné vlastnosti

Výhody pro lidi v domácích mydlech jsou určitě víc než ublížení. Mýdlo bylo úspěšně aplikováno ve třech oblastech:

 • kosmetologie,
 • domácnost,
 • lidské léčení.

Pro kosmetické účely se látka používá především jako čisticí prostředek pro tvář a ruce. Jeho antiseptická vlastnost je brána v potaz v boji proti takovým jevům, jako je akné, akné a jiné záněty. Mýdlová pěna - dobrý nástroj pro preventivní mytí.

Mýdlo je schopno léčit drobné kožní vady: škrábance a škrábance, praskliny, stripy. Léčily se hnisavými ranami, aby se zabránilo zánětlivým procesům. Léčivé vlastnosti - významný důvod pro použití mýdla jako sedativu po holení.

Pro kůži, která je náchylná k tvorbě mozků a kukuřiček, je také užitečný domácí detergent. Z něj dělají změkčující masky a noční koupele. Dokonce i tvrdé natoptysh se zcela sníží nebo zmizí, pokud použijete mýdlo společně s ošetřujícím krémem. Současně mýdlový roztok může léčit onemocnění nohou, například nehtovou houbou.

Pokud jste byli uštěknuty zvířetem, můžete kousnout s mýdlem. Také zmírní zánětlivé reakce (svědění, zarudnutí) po kousnutí hmyzu sání krve. Nástroj zvládne opuch kůže. Pomáhá mýdlům urychlit zmizení modřin, uvolňuje bolest při pohmoždění.

Tam je seznam výhod a příznivý účinek na pokožku hlavy. Mýdlo bojuje proti lupům, nikoliv horší než speciální produkty. Ne na nic ve fotografiích časů žen SSSR se vyznačují úžasnou hustotou, pevností a dlouhými vlasy. Pro mytí hlavy se používá pouze vysoce kvalitní mýdlo (GOST).

Domácí výhody

V domácnosti je hnědá tyč vynikající náhražkou drahých odstraňovačů skvrn. Někdy se vyrovnává, kde inzerovaný nástroj nepomohl. Skutečnost, že nemůžete umýt obvyklé toaletní mýdlo a prášek, ekonomické tyčinky šetří ze znečištění bez problémů. Látka se používá k odstranění složitých skvrn, jako jsou tuky, zeleninové a ovocné šťávy, víno, zelenina. Nástroj se stará i se starými nečistotami. Další mýdlo bělí látku a zjemňuje ji.

Řešení z domácích mýdel se používá k dezinfekci osobních hygienických potřeb. Mohou pravidelně zpracovávat zubní kartáčky, hřebeny a houby pro tělo - prostě je namočte přes noc v mýdlovém roztoku. Tento nástroj může dezinfikovat všechny kuchyňské plochy a obecně provádět mokré čištění celého bytu.

Mýdlové prádlo zředěné vodou se doporučuje v zahradní a zahradní tvorbě. Napouští semenáčky infikované mšicemi a pavoukovými roztoči. S tímto mýdlem můžete také koupat domácí zvířata. Odstraňuje blechy a čistí dlouhý chlupatý kabát.

Tip! Pro odstranění blech od psa se omyje mýdlem a domácím mýdlem. Poté důkladně umyjte tekoucí vodou. Postup je časově náročný, pokud domácí zvíře nechce plavat, ale musí se provádět alespoň dvakrát, s přestávkou několik dní.

Ostrý pach mýdla může vyděsit štěnice. Je to ale dočasný efekt. Malí parazité se vrátí, jakmile zmizí vůně. Takže pro úplné vyhlazení budou potřebovat jiné metody.

Mýdlo a nemoci

Antibakteriální účinek mýdla se používá k léčbě a prevenci onemocnění dýchacího systému. Proti nachlazení stačí aplikaci látky na vnitřní povrch nosní dírky. Toto opatření ochrání zdravého člověka před nachlazením a chřipkou. Mytí rukou mycím prádlem chrání před kontaminací jídlem.

Pro ženy neocenitelné antifungální působení znamená. V gynekologii se mýdlo používá k léčbě zánětlivých procesů. Denní hygiena s mýdlem pomáhá léčit drozd. Mýdlové lázně jsou užitečné a zdravé ženy pro důvěrnou hygienu a prevenci onemocnění reprodukčního systému. Muži mohou také potřebovat tuto užitečnou vlastnost mýdla.

Tip: Candida houby, Candida dává přednost normálním orgánům ženských pohlavních orgánů, kyselému prostředí a mycímu prášku neutralizuje - terapeutický efekt je založen na tom. Aby nedošlo k ničení přirozené mikroflóry a neškodení zdraví, je pro hygienické účely lepší použít slabý, mírně bílý roztok 72 procent přírodního mycího prostředku na mytí prádla.

V každodenním životě, bezstarostností, dochází k různým nepříjemným situacím. V případě tepelného spalování přiveďte pomocné mycí prádlo. V očekávání sanitky doporučuje časopis "Polsateevo" tření spáleného místa mýdlem a vodou, která předtím namočila tyčinku ve vodě. U mírných případů popálení lék urychlí hojení bez použití dalších léků. Mýdlo zmírní účinky agresivního slunečního záření. Ale pokud je spálenina poměrně těžká, před bublinami nebude fungovat mýdlo.

Výhody či poškození mycího prádla v mnoha ohledech závisí na jeho složení nebo spíše na obsahu kaolinu. Tato látka neutralizuje agresivní účinek kyselin a pokud je její složení nízké, mýdlo může poškodit citlivou pokožku. To je zvláště důležité pro péči o pokožku hlavy. Také vlasy mohou zničit alkálie v mýdle. Zničí jejich strukturu při nesprávném použití. Použití mýdla s chemickými složkami způsobí poškození vlasů.

Mýdlo může způsobit alergickou reakci. Při častém používání nástroj snižuje přirozené ochranné funkce pokožky odstraněním lipidové vrstvy. Používáte-li příliš často mýdlo s nízkou kvalitou, můžete vysušit kůži a dokonce i vypařit chemické látky.

Několik tipů, které byste neublížili:

 1. Nezapomeňte umyt mýdlo, aby nedošlo k ostrému podráždění!
 2. Pro mytí používejte pouze mýdlové pěny. Větrání obličeje mýdlem není nutné. Po umytí pokožku oživte výživným krémem, aby nedošlo k suchu.
 3. Pro suchou pokožku je lepší nepoužívat výrobek. Pokud se vyskytne problém s akné, mýdlová pěna se aplikuje pouze na problémové oblasti.
 4. Aby nedošlo ke snížení odolnosti těla, neumývejte ho mýdlem každý den.
 5. Dobrá tyčinka by měla být lesklá, oranžová. V tmavě hnědém mýdle s ostrým zápachem je schopnost mytí mnohem nižší.
 6. Těhotné ženy používají mýdlo pouze externě! Obecně platí, že užívání mýdlových roztoků uvnitř je nebezpečné. To může způsobit podráždění sliznic, otravy, a dokonce i mýdlo je nepravděpodobné, že vám laskavě ochutná.

Jak aplikovat, recepty

Před výběrem účinných nástrojů pro potírání různých problémů.

 1. Náprava na akné: namočte lištu a protřete ji do rukou před vytvořením pěny. Aplikujte ho na akné, podržte po dobu 5-10 minut a opláchněte. Nástroj usuší a dezinfikuje pokožku. Efektivní pro zpětné akné.
 2. Pro posílení hřebíků mýdla hroty prstů a držte 20 minut. Rozpočtový nástroj pro křehké nehty posiluje jejich strukturu po 1-2 aplikacích.
 3. Koupel z natoptyshy: na 1 pánvi horké vody, vezmeme 1 polévkovou lžíci. drcené mýdlo (strouhané) a 1 lžička. soda Podržte nohy po dobu půl hodiny, poté zpracujte pemzu a namažte je tučným krémem.
 4. Chcete-li odstranit skvrny z látky, jen mýdlo, držte několik minut a myjte jako obvykle.
 5. Po svátku je snadné umýt mastné nádobí mýdlem na prádlo. Pokrmy s hořkým tukem by měly být namočeny v teplém mýdlovém roztoku po dobu 1-2 hodin. Pak jej důkladně opláchněte.
 6. Recept na domácí detergent: poloviční sklenici strouhaného mýdla, sklenici vroucí vody, čtvrtiny sody a kapku citrusového esenciálního oleje. Smíchejte směs mýdla a vody s mixérem, přidáme sódu a přidáme trochu. Hmotnost během chlazení se zvýší. Lze jej použít jako běžný prací prostředek.

Společná položka pro domácnost a kolik je dobré! Arm s vysoce kvalitním mýdlem a v boji za čistotu a zdraví vyvstanete vítězství.

Co dělá mycí prádlo? Jak funguje prádelní mýdlo na pracovišti

Moderní čisticí prostředky tlačily mycí prádlo do pozadí. Navzdory tomu zůstává jedním z nejúspornějších čistírenských výrobků. Používá se nejen k praní, ale i k čištění vodovodů. Je důležité vědět, z čeho je vyrobeno prádelní mýdlo. Suroviny jsou rostlinné oleje a tuky. Mýdlo je přirozený výrobek, protože nepřidává syntetické látky, příchutě a vůni.

Někteří lidé mají falešnou představu o tom, co je z mycího prostředku vyrobeno - psy. Pokud snížíte morální stranu a podíváte se na ni pouze z technické stránky s minimálním množstvím tuku, proces se stává nevýnosným a ve složení není žádným způsobem vhodný pro výrobu mýdla.

Co dělalo mýdlo na prádlo v SSSR? Za tímto účelem byly použity sodíkové soli a odpady mastných kyselin. V každém domě bylo možné najít kus tohoto univerzálního pracího prostředku.

Výhody mýdla

 • Účinnost.
 • Produkt šetrný k životnímu prostředí získaný z přírodních mastných kyselin a zásad.
 • Dokonalá hygiena.
 • Hypoalergenní prostředky.

Mýdlo může vypláchnout olejovou barvu, topný olej, staré znečištění. Nástroj má vynikající antimikrobiální, dezinfekční vlastnosti. Ekologické mýdlo umožňuje mytí výrobků, manipulaci s hřebeny a zubními kartáčky.

Je nepostradatelný pro domácí použití. Mýdlová pěna čistí tkaninu z organických sloučenin dobře. Tento čisticí prostředek slouží k čištění dětského oblečení, mytí nádobí. Odstraňuje tuky.

Jako domácí lék proti nemoci se mydlo na praní používá k prevenci nachlazení. Doporučuje se, aby akné a další výrůstky na pokožce byly ošetřeny mýdlovou kompozicí, používanou k léčbě hnisavých a houbových onemocnění, stejně jako k léčbě spálenin a chemických popálenin. Kromě odstranění zvýšené mastné pleti mýdlo odstraňuje lupy dobře.

Je třeba si uvědomit, že mýdlo obsahuje mírný nadbytek alkálie, která může vyplatit nejen přebytek, ale také potřebný tuk. Aby nedošlo k poškození těla, použití mýdla vyžaduje správné používání a dávkování.

Složení mýdla

Co dělá mýdlo, závisí na mnoha faktorech. Základem jsou tuky, oleje, mastné kyseliny a odpadní produkty obsahující tuky, které jsou zmýdelněny sodnou nebo draselnou zásadou.

Jako suroviny se používají následující komponenty.

 1. Rostlinné oleje: palma, palmová jádra, slunečnice.
 2. Živočišné tuky: hovězí, vepřové, skopové nebo jejich směsi.
 3. Salomas. Způsob získání zahrnuje saturaci oleje atomy vodíku při teplotě 200 až 300 ° C za přítomnosti katalyzátoru na bázi niklu nebo platiny. V tomto případě se tuky stávají pevnými kvůli přidání atomů vodíku k nenasyceným mastným kyselinám v místech dvojných vazeb.
 4. Mastné kyseliny: olejová (nenasycená), stearová a palmitová (limit). Jsou izolovány od tuků, v nichž jsou zahrnuty v různých poměrech.
 5. Syntetické mastné kyseliny - FFA. Vzduch foukání parafinu zahřátého na 105 až 120 ° C se provádí přidáním sloučenin manganu jako katalyzátoru. Z petrochemických surovin obdrží směs nasycených monokarboxylových kyselin s nečistotami. Produkce FFA u domácích podniků byla od roku 2001 uzavřena kvůli neziskové technologii, špatné kvalitě výrobků a velkým množstvím toxických odpadních vod.
 6. Produkty pro čištění tuků a olejů s alkalickými roztoky - zásoby mýdla. S mýdlem s nízkou kvalitou má nepříjemný zápach a má tmavou barvu.

Co je vyrobeno z mycího prádla, určuje procesní technologii. Musíte mít představu o vlastnostech hlavního produktu. V každém případě musí splňovat požadavky GOST 30266-95.

Tuky a jejich vlastnosti

Tuky jsou estery glycerolu a vyšších karboxylových kyselin. Jsou rostlinného a živočišného původu. První jsou tekuté, s výjimkou palmových a kokosových olejů. Ve většině z nich převažují nenasycené kyseliny na bázi ethylenových vazeb. Všechny přírodní tuky jsou složité směsi glyceridů. Živočišný tuk je pevný (sádlo), který obsahuje převážně omezující kyseliny bez dvojných vazeb.

 • hustota - 0,9-0,98 g / cm3;
 • nerozpustný ve vodě;
 • s alkalickými a proteinovými vodnými emulzemi;
 • různé teploty tání;
 • rozklad při zahřátí;
 • bez barvy, chuti a zápachu v nepřítomnosti nečistot.

Aplikace tuku

Hlavním účelem rostlinných olejů a tuků je použití v potravinách. Navíc jsou od nich získávány vyšší karboxylové kyseliny, glycerin, mýdlo, sušicí olej, laky, barvy, linoleum a lubrikanty.

Jak funguje prádelní mýdlo na pracovišti? K tomu použijte nevhodné v potravinářských tucích a technických salomech.

Saponifikace tuků

Při této technice jsou tuky saponifikovány v kotlích zahříváním alkalickými látkami nebo kyselinou sírovou.

Zrychlit procesy používané přehřátou párou a katalyzátory. Z posledně jmenované je nejběžnější směs sulfonových kyselin, které tvoří emulze z tuků, čímž se zvyšuje povrch jejich kontaktu se zmýdelňujícím roztokem.

Rozklad sodných nebo draselných alkalických tuků tvoří jejich soli (mýdla) a glycerin. Množství činidla potřebného k úplnému zmýdelnění oleje je stanoveno koeficientem zmýdelnění v tabulkách.

Příklad

Určete množství alkálií potřebné pro saponifikaci 1000 g vepřového tuku.

Hmotnost oleje by měla být vynásobena poměrem zmýdelnění: 1000 g × 0,141 = 141 g.

V průmyslu se alkalické látky používají ve formě 40% roztoku. Saponifikační reakce bude vyžadovat množství alkalického roztoku sodíku: 141 / 0.4 = 352,5 g. Pokud se použije draselný alkali, bude vyžadovat 1000 g × 0,198 / 0,4 = 495 g.

Mýdlo na praní je vyrobeno z odpadních rostlinných nebo živočišných olejů, jejichž zmýdelnění může být v určitém rozmezí. Po přijetí mýdla se nejprve provede analýza obsahu volných alkálií v produktu a potom se přidá nezbytné množství chybějící složky a reakce se dokončí.

Stupeň nenasycenosti tuků je charakterizován jodovým číslem: čím menší je, tím tvrdší je, že mýdlo je (ukazatel pod 55) a je skladován déle.

Saponifikace mastných kyselin

K surovinám, ze kterých je mýdlo vyrobeno, je pro reakci vybrána vhodná látka. Na rozdíl od tuků jsou mastné kyseliny snadno saponovány uhličitanem sodným a uhličitanem draselným, když se vaří v otevřeném hrnci. Je třeba mít na paměti, že produkt obsahuje až 7% nezdravého tuku. V tomto ohledu se na konci vaření přidá k jeho saponifikaci trochu alkálií.

Pokud se zvedne otázka, co je nyní vyrobeno mýdlem, pak v průmyslových podmínkách je nejjednodušší použít mastné kyseliny. Proces je méně energeticky náročný a místo drahých alkali můžete použít sódu.

Proces vaření mýdla z mastných kyselin se zrychluje dvakrát. Jsou zavedeny v malých částech do roztoku uhličitanu sodného, ​​aby se zabránilo uvolňování pěny tvořené uvolněným oxidem uhličitým.

Pokud je surovina dostatečně kvalitní, saponifikuje se přímo do kotle, čímž množství zmydelněného produktu dosáhne 40-47%. Pak se mýdlo ochladí a nakrájí na kusy.

Nízkokvalitní mastné kyseliny v procesu vaření vysušily a oddělily jádro mýdla. Současně se čistí a získá se vysoce kvalitní produkt s vyšší koncentrací.

Na mýdlovém pruhu se tiskne obsah mastných kyselin v rozmezí 64 až 72%. Mnozí se zajímají o to, co dělají mycí mýdlo 72, které vydrží déle a mají vysoké čisticí vlastnosti.

Technologie pro její výrobu se neliší od ostatních, pouze vysušování se provádí alespoň dvakrát, aby se dosáhlo dostatečně vysoké koncentrace saponifikovaných mastných kyselin.

Závěr

Mydlá na prádlo jsou stále používány, i přes velký výběr mycích prostředků. Má vlastnosti, které konkurenční produkty nemají. Hlavní výhodou je, z čeho je vyrobeno mýdlo - přírodní produkty. Alkalická reakce (pH 11-12) umožňuje odstranit složité nečistoty.

Co je mycí prádlo - Úžasný domácí lék

Co dělá mycí prádlo, které činí tak efektivní při mytí? Naše matky a babičky používaly tuto hnědou mýdlovou barvu jako nepostradatelnou věc v domácnosti.

S příchodem velkého sortimentu detergentů značně klesla popularita tohoto nezajímavého malého Myletsy. Nebo snad nic? Chápeme její účinnost a přínosné vlastnosti. Ale nejprve zvažte skladbu.

Obsah

Co je uvnitř

Co se skládá z mycího prádla, co se nazývá ekologický produkt? Pro jeho výrobu si vyberte přírodní a organické přísady. Jeho složení je bezpečné pro pokožku dospělých i dětí, nezpůsobuje podráždění a alergie. Vhodné pro péči o věci novorozence a osoby s alergiemi.

Vzpomínáte si na hororové příběhy z dětství, které říkají, že mýdlo je vyrobeno z tuku z psa?

Nevím, proč psi, ale tuk je přesně zapojen do výroby. Jste připraveni zjistit pravdu? Co přesně leží v baru s nepříliš atraktivním vzhledem a vůní, nýbrž tak nepostradatelným v ekonomice?

Kompozice mýdla je jednoduchá. Skládá se pouze ze dvou hlavních komponent:

Mastné kyseliny jsou odpadky z potravinářského a lehkého průmyslu, tuk z vepřového masa, hovězího masa a jehněčího masa, který zůstává po opalování.

Zajímavé je, že počátek výroby této kompozice pochází z Marseille, kde byla založena na olivovém oleji a soli. Později se objevily rozdíly s jinými rostlinnými oleji, avšak živočišný tuk se tam dodnes nepoužívá.

V Rusku je prášek podle GOST připraven z živočišných tuků. Zde máte paradox: tuk vypláchne tuky.

Mastné kyseliny jsou rozděleny na nasycené a nenasycené. První jsou zodpovědné za schopnost mýdla vytvářet dobrou pěnu a umývat špínu a druhá - možnost praní při nízkých teplotách.

Mýdlem na praní 72% tvoří největší množství kyselin a má nejvyšší kvalitu. Měla by být pozorná, protože výrobci často používají náhražky přírodních formulací.

Existují tři kategorie myletů:

Toto je procento obsahu tuku, a čím je vyšší, tím lépe jsou vlastnosti detergentu produktu. Proto je jasné, proč je mycí prádlo 72 procent, které má naprosto přirozenou kompozici, je ceněno především.

Pomocné součásti

 • Rosin je přidán do rozpočtu vzorky pro vytvoření načechrané pěny a schopnost rozpouštět při nízkých teplotách. Výhodou je, že lišta je delší a nezmění.
 • Rastlinné tuky mohou být získány ze salámů, které používá potravinářský průmysl na výrobu másla a margarínu.
 • Soapstocks jsou produkty čištění tuků a olejů alkalickými látkami. S jejich přidáním se mýdlová hmota vytvrdí. Pokud byla kvalita mýdla nízká, dokončené mýdlo je tmavé a vůně nepříjemné.
 • Tukové náhražky jsou syntetické mastné kyseliny. Mýdlovou hmotu tvoří plast a homogenní.
 • Křemičitan sodný pomáhá zbavit lepivosti produktu, který dodává kalafinu.

Všechny tyto komponenty jsou schváleny státem. standardy, takže se nemusíte starat o to, co je mýdlo.

Výrobní proces

A teď je čas zjistit, jak umýt mydlo.

Přímá metoda vypadá takto: ve velkých kotlích ohřívá mastný materiál a mísí ho s louhovými alkáliemi, hydroxidem sodným (sodná sůl).

Během deseti dnů je vařič v ohni při teplotě 120 ° C. Nyní se toto lepidlo mýdlo ochladí, nakrájí na kusy a posílá na police. Takové vzorky jsou považovány za vysoce kvalitní, ale s nízkým podílem tuku.

Jiní výrobci zvolili nepřímou metodu: počáteční proces je naprosto stejný, teprve potom je lepidlo mýdlo vysoleno - ošetřeno roztokem chloridu sodného (stolní sůl).

Výsledkem je pitná tekutina a jádro mýdla. Takové výrobky jsou mnohem tlusté jako první.

Získat produkt se 72% surovinami vysolenými nejméně dvakrát. Mýdlo obsahuje maximální množství mastných kyselin a má neutrální aroma bez výrazných pachů.

Chuť a barva

Možná jste si všimli, že vzorky různých barev jsou na stejném pultu. Jaký je důvod?

Do kompozice nelze přidávat žádné barviva a stabilizátory podle norem, takže barvení není závislé na tom, ale na kvalitě použitých surovin. Přidáním těchto nebo jiných pomocných komponent se mycelová občas rozzáří a pak ztmavne.

Například bílé mýdlo lze získat přidáním k základně bílé nebo světlé kalafuny.

Ale pokud přidáte parfémy, éterické oleje a barviva k mýdlovému jádru, dostanete klasické toaletní mýdlo. Také moderní výrobci dávají různé součásti, které změkčují pokožku rukou a poskytují svůdnou vůni.

Oblasti aplikace

Doufám, že jste již pochopili, že bez domova nemůžete bez cenného malého baru, protože je vhodný pro mytí nádobí, pro ruce a tělo, pro praní a čištění, stejně jako pro výrobu masky na vlasy.
Zde je seznam toho, jak a kde můžete použít hotspot:

 • Pro odstranění skvrn z tuku, ovoce a bobulí, stopy deodorantu a jiné nečistoty na dospělé a dětské prádlo.
 • Mytí podlahy bude dělat pokoj nejen jasně čistý, ale také pomůže sanitovat pokoj.
 • Je užitečný jako mycí prostředek na mytí nádobí.
 • V období virů namažte nosní dutiny před vyjížděním, abyste se mohli chránit před létajícími bakteriemi. Pokud se choroba již začíná převládat a objeví se výtok z nosu, mýdlový roztok, který se nanáší na nos, pomůže rychle vyléčit.
 • Namočená bandáž nebo bandáž může vyléčit podlitiny a modřiny.
 • V lidových receptech je doporučeno ji použít jako profylaxi pro hemoroidy. Prostě se s ním každý den umyjte.
 • Dezinfekční a antifungální vlastnosti mohou být použity jako prostředek pro ženskou hygienu.
 • Zkuste to a jako dezinfekci pro vaše dítě v případě kolen nebo řezů.
 • Teen akné a akné je dobře sušené pomocí masky mýdla.
 • To pomůže vypořádat se s houbou na nohou, pokud ráno a večer třepete nohy štětcem namočeným v mýdlové vodě.
 • Praskliny na podpatcích se rychle uzdraví, pokud uděláte lázeň s hoz.myla.
 • Dokonale dezinfikuje zubní kartáčky.
 • Dokáže vyřešit problém mastných vlasů a lupů.

Působivé, že? Nyní znáte všechny tajemství této kouzelné kulky. Doufám, že mýty o psech v kompozici jsou rozptýleny a můžete je snadno a jistě použít ve svém životě.

Pro Více Informací O Suché Vlasy