logo

Dřevěný hřeben

Chcete-li mít luxusní vlasy, musíte se o ně pravidelně starat, zvolit správné hygienické výrobky a samozřejmě si vybrat vhodný hřeben. V moderních obchodech existuje obrovská škála nástrojů, ale přední pozice prodejů již několik desetiletí jsou dřevěný hřeben, který si může vybrat různé druhy, velikosti a druhy dřeva.

Dřevěný hřeben: jak vybrat nejlepší z nejrůznějších možností?

Pokud upřednostňujete přírodní materiály, jistě uděláte správnou věc. Koneckonců, dřevěný hřeben, z něhož by nebyl vytvořen, má vždy příznivý účinek na stav vlasů, pokožku hlavy, zvyšuje krevní oběh v tkáních a zajišťuje tok kyslíku. Kromě toho mohou dřevěné hřebeny jemně brousit mokré nebo jednoduše velmi zamotané vlasy, zabránit jejich ztrátě, zlomení. A díky tomuto nástroji jsou vlasy spolehlivě chráněny před statickou elektřinou, takže mohou dlouhodobě udržovat daný tvar.

Moderní výrobci zastoupeni v sortimentu dřevěného hřebene, jak si vybrat a nepochybovat při nákupu, naše tipy vám pomohou. Každý typ dřeva má určitou energii a sílu, kterou vaše kudrlinky mohou pocítit při česání. Doporučujeme seznámit se s vlastnostmi nástrojů z různých dřevin:

 1. Borovicové kartáče mají mimořádně pozitivní energii, dávají je majitelům, což vám umožní cítit se pohodlně v procesu péče o vlasy.
 2. Produkt Juniper pomáhá zmírnit únavu a napětí, stejně jako eliminovat bolesti hlavy, vyčistit biologické pole, nastavit pozitivně. V dávných dobách tento strom chránil dům našich předků před chorobami, zlými bytostmi. Také dřevěný hřeben jalovce, který podle věku stromu má baktericidní vlastnosti. Pomáhá eliminovat lupy, zabraňuje vývoji hub. Tento hřeben vám dá zdravé kudrlinky, naplní dům bezvadnou a příjemnou vůní.
 3. Dubové kadeřnické potřeby. Víte, dřevěná kartáč na vlasy ze stromu lépe odstraňuje statickou elektřinu? Tato vlastnost je charakterizována dubovými hřebeny a kartáči, protože složení tohoto dřeva obsahuje velké množství jedinečných tříslovin, pektinů, které posilují vlasy, zlepšují jejich celkový stav a zabraňují procesu pletenin. Také dubové nástroje se používají pro aplikaci různých masek na vlasy a výrobky pro péči. Dubové hřebeny pro mastné vlasy jsou nenahraditelné, protože toto dřevo účinně pohlcuje nadbytečnou mastnou sekreci a jeho léčivé látky regulují její produkci. Jediné, co stojí za to zvažovat, nikdy nepoužívat dubový nástroj, být ve stavu stresu nebo extrémní únava - dub posiluje stát, který je přítomen v osobě v tuto chvíli.
 4. Sandální předměty s pravidelným používáním pomáhají zvyšovat růst nových žárovek a poskytují hlavu vlasů pomp, charakterizované tonizujícími, uklidňujícími vlastnostmi. Podle uživatelské zpětné vazby, po několika dnech používání nástrojů z sandálového dřeva, jsou zaznamenány nádherné přirozené vlasy, skvělý vzhled a hladkost. Proto je přímá odpověď na otázku "z čeho je strom nejlepším dřevěným hřebenem pro všechny typy vlasů", rozhodně to bude odpověď "santalového dřeva".
 5. Birch nástroje stimulují růst vlasů, zlepšují vstřebávání cenných látek, stopové prvky díky vlastnostem tohoto stromu. Jedinou nevýhodou je křehkost kvůli křehkosti dřeva, takže musíte měnit bříza každé dva měsíce.

Za zmínku stojí také to, že moderní výrobci vytvářejí nejen dřevěné hřebeny, ale také kartáče s přirozeným zubem a štětinami. Jaký druh hřebene je lepší: dřevěné nebo s přírodními štětinami kombinace, těžko říci. Hodně závisí na typu vlasů, jejich tloušťce, délce. Je důležité, aby byl produkt plně vhodný pro vás, čímž se vlasy více zdravily, dobře upravované, krásné.

Výběrová tajemství

Před provedením nákupu věnujte pozornost kvalitě nástroje. U slušného hřebene by mělo být dřevo zcela přirozené, bez dodatečného lakování, laku, impregnace. Zuby a podstavec by měly být dokonale hladké a leštěné, aby zářezy nepoškodily pokožku a vlasy. Doporučujeme, aby upřednostňovali časově ověřené a přezkoumávání skutečných zákazníků výrobcům, jejichž kvalita zboží je skutečně vysoká.

Nezapomeňte vytvořit správné skladovací podmínky pro dřevěné kartáče. Nástroje by měly být pravidelně čištěny, zbavovat se nečistot, bakterií a tuků včas, což dává vlasům delší svěžest, velkolepý vzhled.

Dřevěný hřeben

Dokonce i ve vzdálených historických dobách se všechny dívky a ženy staraly o pásy s hřebíky z přírodního dřeva. Nyní většina obyvatel využívá plastové hřebeny pro tento účel. Někteří kadeřníci však doporučují, aby se zaměřili na zkušenosti svých předků a vrátili se k používání ekologických dřevěných hřebenů. Koneckonců, zdraví vlasů závisí na tom, jaký hřeben používáme.

Výhody a ublížení

Hřebeny ze dřeva mají své výhody a nevýhody, jistě je více výhod a je třeba je zmínit jako první. Dřevěný hřeben:

 • nezpůsobuje alergické reakce;
 • nepoškozuje pokožku hlavy;
 • zvyšuje mikrocirkulaci v oblasti vlasových folikulů;
 • jemně hřeben i mokré vlasy;
 • má dobrý antistatický účinek;
 • zabraňuje zamotání pramenů;
 • vhodné pro péči o křehké vlasy;
 • vyhlazuje keratinové vlasové váhy;
 • je vynikající prevence rozdělených konců;
 • dává vlasům přirozený lesk a hladkost;
 • brání brzkému solení kudrlin;
 • distribuuje ochranný mazu od špičky až po špičku;
 • ideální pro aplikaci různých produktů péče o vlasy;
 • zabraňuje vzniku bolestí hlavy.

Pokud jde o mínusy, na prvním místě můžete dát křehkost dřevěného hřebene. To je způsobeno skutečností, že dřevo je rychle absorbováno vlhkostí, po které se deformuje a může se dokonce pokrýt prasklinami. Přirozeně se takový výrobek nepoužívá, aby se zabránilo zranění pokožky a pokožky hlavy.

Kudrnaté a kudrnaté vlasy také nejsou vždy snadné kombinovat s hřebenem z dřeva, může je snadno zaměnit, zvláště pokud má časté zuby. V tomto případě budou všechny výhody přírodního materiálu pro osobu sníženy na nulu. A možná, poslední minus je ve srovnání s plastu vyšší než náklady na tyto výrobky.

Existuje mnoho typů dřevěných hřebenů, které se liší svým vzhledem a především byste se měli zaměřit na zamýšlený účel budoucí akvizice. Zvažte hlavní typy hřebenů dřeva:

 • univerzální hřeben (používá se k odlupování špiček dlouhých vlasů a vytváření perfektního dělení);
 • vzácný hřeben (vhodný pro tenké, poškozené a mokré vlasy);
 • častý hřeben (vyhlazuje nezdravé vlasy a pomáhá při vytváření bouffantu);
 • Hřeben pro barvení (vytvořený pro aplikaci masky a barviv na vlasy);
 • masážní hřeben s dřevěnými zuby (zvyšuje krevní oběh, stimuluje růst kudrlin);
 • masážní kartáč s dřevěnou rukojetí a štětin z přírodních vláken (usnadňuje péči o křehké vlasy);
 • polokruhový kartáč s dřevěnou rukojetí (nezbytný pro instalaci vlasových pramenů);
 • kartáčování s dřevěnou základnou a štětinami na povrchu válce (účinný pro dodávání objemu kadeří).

Velikost a tvar

Kromě tradiční formy hřebene může být dřevěný hřeben skelet ("rybí kost"), polokruhový, válcový. Kartáče s dřevěnými úchyty a zuby ze dřeva nebo přírodních štětin jsou oválné, kulaté nebo obdélníkové se zaoblenými hranami. Stále více se objevují kulaté masážní hřebeny bez rukojeti. Čím tvrdší, silnější a delší jsou vlasy, tím objemnější by měl být dřevěný hřeben.

Dívky a mladé dívky s tenkými vlasy mají lepší nákup malých kompaktních kartáčů. Naštěstí je volba dostupná jak v podobě, tak i ve velikosti dřevěných hřebenů.

Materiál

Ty druhy dřeva, ze kterých se vyrábějí hřebeny, se liší ve vlastnostech a stupni vlivu na tělo. Zvažte je podrobněji:

 • Nejoblíbenější a nejoblíbenější hřebeny jsou vyrobeny z břízy. Tyto výrobky podporují růst vlasů a problémy s lupy. Mimo jiné toto příslušenství pomůže zbavit se těžkých myšlenek a zkušeností;
 • Dubový hřeben má vynikající antistatický efekt. Při pravidelném používání tento hřeben bude váš vlas silnější a hladší, stejně jako pomoc v boji proti lupům. Tento hřeben je také vhodný pro aplikaci masky na vlasy. Předpokládá se, že dub zlepšuje funkci mozku;
 • popel stimuluje růst vlasů, urychluje růst zdravých vlasů a přispívá k rychlé obnově skalpových buněk;
 • bambusový hřeben zlepšuje celkový stav vlasů a bambus je schopen léčit drobné zranění a rany;
 • Výrobky z broskvového dřeva jsou prevence proti suchému zduření lupin a děleným koncem. Navíc tento hřeben vrátí prameny svého přirozeného lesku;
 • hřebík ze santalového dřeva vytvoří kudrlinky hladké a lesklé, uklidní svědící skalp, kromě santalového dřeva dokáže normalizovat spánek;
 • produkty jalovce pomáhají snižovat negativní účinky stresu, zklidňují uvolněný nervový systém;
 • borovice má nádhernou vůni a je schopna dát po celý den na vědomí veselí.

Hřeben vyrobený z kvalitního dřeva může být definován nejen svým vzhledem, ale také jeho vůní. Mělo by mít nenápadnou příjemnou vůni stromu, ze kterého byl vyroben.

Jak si vybrat?

Je třeba vybrat dřevěný hřeben se zaměřením na jeho vzhled - na kvalitní výrobky by neměly být praskliny, ostružiny, ostruhy a ostré rohy; povrch příslušenství by neměl být namalován, měl by však být hladký a příjemný na dotek. Při nákupu stojí za to otřesy zubů, aby se zkontrolovala jejich síla, stejně jako držet hřeben přes citlivou pokožku na kolena loktem - test by neměl způsobit nepohodlí a podráždění.

Ideální je i při výběru zaměření na typ vlasů. Pokud jsou vaše vlasy tenké a slabé, měli byste věnovat pozornost dřevěnému hřebenu s širokými zuby, protože příliš časté zuby mohou během péče poškodit vlasy. Dlouhý a tvrdý účes vyžaduje dřevěný hřeben s přírodními štětinami. Kudrnaté nebo kudrnaté zámky zapadají na hřeben se vzácnými širokými zuby, jinak hrozí nebezpečí silně zapletených zvlněných kadeří.

Dřevěné vlasové kartáče jsou vhodné pro řídké chloupky, protože zesílí spánek krve na pokožku hlavy a tím podpoří růst hustých, záviděnících vlasů. Dívky jistě ocení miniaturní dřevěný hřeben vyrobený z měkké břízy nebo dubu.

Jak používat?

Použití dřevěného hřebene by mělo být stejné jako ostatní - pečlivě as potěšením. Snažte se zneužít česání vlhkých a vlhkých vlasů, aby nedošlo k jejich mechanickému poškození. Krátké vlasy by měly být kartáčovány shora dolů a dlouhé kadeře - od dolní části nahoru, s krátkými neostrými pohyby, přičemž malý pramen v ruce.

Pokud máte suché a tenké vlasy, náchylné k akumulaci statické elektřiny, pak před kartáčováním můžete zvlhčit vaše dlaně a jemně vyhladit účes s nimi, můžete také použít sprej lahev.

Jak se starat?

Pravidla péče o dřevěné předměty jsou velmi jednoduché. Aby se zabránilo praskání, měl by být hřeben pryč od přímého slunečního světla a topných zařízení. Nadměrná vlhkost je rovněž škodlivá pro dřevěné výrobky, takže koupelna není nejlepší místo pro dřevěný hřeben. Optimální je udržet takové příslušenství při pokojové teplotě.

Je třeba umýt hřebeny ze dřeva nejdříve jednou týdně, ale nejméně jednou za měsíc, vlažnou, mýdlovou vodou, pak utřít suchou s měkkou utěrkou. Po každém použití musíte vyčistit zuby z česaných přilepených chloupků, můžete použít párátko. V případě mastných vlasů se doporučuje otřít zuby vlhkým hadříkem nebo roztokem alkoholu.

Je nutné měnit dřevěný hřeben jednou za tři měsíce v případě častého používání a jednou za šest měsíců pro vzácné použití.

Všechny odstíny vyčištění dřevěného hřebene v příštím videu.

Nejlepší značky

Dřevěné hřebeny jsou oblíbené výrobci, zahraniční i domácí. Z ruských značek nejslavnější je "Od Sibiře s láskou". Výrobky této společnosti, vyrobené z břízy Altai, velmi dobré kvality kromě toho s pěknými cenami. Navíc bych rád zdůraznil značkový segment trhu, jako jsou Clarette, Hercules a Kaizer.

Z levných výrobny v Číně můžete obrátit pozornost na dřevěné hřebeny Vortex. Profesionální kadeřníci jistě ocení štětce na dřevěném podkladu značek Dewal a Marlies Moller. Mezi značky drahých dřevěných hřebenů bych rád zmínil Rocky Mountain a EQLEF.

Recenze

Málokdo kupujících dřevěných hřebenů zůstává nespokojený nebo lhostejný vůči tomuto druhu výrobků. Pravidelně první dřevěný hřeben tvoří základ pro budoucí sbírku různých dřevěných doplňků. To je způsobeno skutečností, že dřevěné hřebeny jsou příjemné držet v rukou, přitahují atraktivně a pečlivě pečují o své vlasy.

Zvláště miluje dřevěné hřebeny majitelům tenkých a vysoce elektrizujících chloupků. A dámy s dlouhými hustými vlasy dávají přednost širokým dřevěným kartáčům s přírodními štětinami. Péče o vlnité kadeře usnadňuje dřevěné hřebeny se vzácnými širokými zuby.

Pouze zákazníci, kteří zanedbali základní pravidla péče o dřevěné doplňky, zaznamenávají tendenci dřevěných hřebenů k praskání a deformaci vlhkosti.

Dřevěný hřeben pro vlasy. Dobré nebo špatné? 5/5 (5)

Chcete-li v našich dnech mít zdravé, krásné vlasy, musíte do toho vynaložit hodně úsilí. Vysoké znečištění vzduchu, prach a používání různých žehliček a závěsů mají nepříznivý vliv na vzhled našich kudrlin. Pravidelné výživné masky a další SPA procedury jistě pomáhají udržet zdravé vlasy, ale každodenní péče je stejně důležitá. Takový obyčejný čin, jako je česání, hraje významnou roli na cestě k bujným a lesklým vlasům.

Jaká štětec je lepší pro vlasy?

Hlavním důvodem při výběru hřebene není škoda a vlasy, což znamená, že ze seznamu odstraníme:

 • Kovové masážní hřebeny s ostrými zuby. Tyto výrobky mohou snadno poškrábat kůži, která je plná zánětu a vypadávání vlasů;
 • Hřebeny, na kterých byly během kontroly zjištěny praskliny nebo zářezy. Budou jistě přilepit chloupky, což povede ke vytažení zdravých vlasů.

Musíte také věnovat pozornost vašemu typu vlasů, jejich délce a tloušťce. Pro majitele dlouhých hustých kadeří jsou hřebeny s velkými odstupy zubů ideální. Pokud jsou vlasy vyšší než lopatky a nejsou zakřivené, zvolte hřebeny a hřebenatky s pravidelným odstupem zubů.

Odborníci doporučují mít tři hřebeny:

 1. První je uložen přímo v koupelně, nebo blízko k ní. Ideální volbou je hřeben, protože je vhodné, aby si vlasy vysušili ručníky.
 2. Samostatný hřeben pro styling. Obvykle je kulatý, se zuby z plastu nebo štětin.
 3. Kompaktní hřeben pro tašku, kterou můžete vždy nosit s sebou. Dbejte na to, aby toto příslušenství zůstalo v odvětrávaném krytu.

Co je vhodné pro dřevěný vlasový hřeben?

Pokud si vyberete mezi plastovým výrobkem a dřevem, odborníci doporučují zastavit se na přírodních materiálech. Zeptejte se proč? Dřevěný hřeben vám přinese vlasy mnohem lepší.

Profesionální využití takového produktu

 • Dřevěné hřebenové zuby nepoškodí pokožku hlavy;
 • Vlasy po dřevěném hřebenu neelektrizuje, stává se měkkým a hladkým;
 • Přidělené esenciální oleje z přírodního dřeva obohacují kudrlinky a slouží jako aromaterapie v procesu česání;
 • Hřebeny se širokými zuby - nejlepší nástroj pro aplikaci masky a balzámy po celé délce vlasů;
 • Hřebeny z dřeva nerozkládají chlupy, což znamená, že brzy zapomenete na rozdělené konce;
 • Malé dřevěné hřebeny jsou ideální pro děti;
 • Koupit dřevěný hřeben, ne lakovaný. Aplikace laku snižuje na nulu všechny užitečné vlastnosti přírodního materiálu.

Jak ukládat a pečovat

Dřevěný hřeben může poškodit pouze v případě, že se o něj nepodaří včas a pravidla skladování nejsou dodržována:

 • Udržujte produkty z dřeva mimo přímé sluneční světlo a zařízení pro ústřední topení. Pod vlivem těchto faktorů dřevo suší a trhliny;
 • Vysoká vlhkost a častý kontakt s vodou také poškozují dřevo;
 • Jednou týdně umyjte hřeben v mýdlové vodě, poté utřete suchý a suchý (ne na slunci);
 • Přírodní materiály mají kratší životnost než syntetické materiály. Proto aktualizujte dřevěný hřeben jednou za tři až čtyři měsíce.

Jaký stromový hřeben je lepší pro vlasy?

Stromy mají svou vlastní energii a mezi flórou existují druhy, které nabíjejí a dodávají sílu, a ty, které ji mohou vyzvednout. Pokud máte možnost zvolit dřevo pro hřeben, dáváte přednost jalovci, dubu, buku nebo bříze.

Ze kterého stromu se nejčastěji vytvářejí

Juniper má silné baktericidní účinky, výborně se vyrovnává se zánětlivými procesy, léčí rány, bojuje proti houbám a lupům. Výhody jalovce jsou prokázány předními ruskými trichology.

Bukové a dubové dřevo je velmi odolné a spolehlivé. Nebojí se vlhkosti, dokonale leštěné a krásně vypadají. Tanniny normalizují mazové žlázy, dělají vaše vlasy silné a silné.

Birch hřebeny aktivují krevní oběh a stimulují růst vlasů, ale toto plemeno není tak silné jako předchozí, takže budete muset stříhat hřeben od stromu častěji než ostatní.

Ručně vyráběný dřevěný hřeben nebo hřeben bude skvělým dárkem pro Vaši rodinu, přátele a kolegy.

Co jsou dobré dřevěné hřebeny na vlasy

Dívky používají spoustu kosmetických přípravků a lidových prostředků pro péči o vlasy. Pozornost na správný výběr hřebenů zaplatil mnohem méně než nákup jasných sklenic a flakonchikov s užitečnými kompozicemi, ale marně. Pečlivě vybrané příslušenství nejen ulehčí česání, ale také dá sílu kadeří, chrání je před poškozením a zlomením.

Dřevěný hřeben je nejlepší volbou pro ty, kteří pečlivě sledují vlasy. Má mnoho užitečných vlastností, které budeme zkoumat podrobněji.

Zvláštní funkce

Použití dřevěných hřebenů bylo praktikováno od starověku. Nicméně, s rozvojem civilizace, lidé začali zapomínat na přírodní materiály, plasty, kovy a jiné sloučeniny přišly nahradit je. Mohou zranit chloupky a pokožku hlavy, stratifikovat kožní váhy, nezbavovat statické napětí, protože zámky se po poškrábání vylévají různými směry.

Pros

Účinek příslušenství z přírodního dřeva je radikálně opačný, mají následující výhody:

 • nepoškozujte pokožku;
 • vhodné pro každodenní použití;
 • odstranit statické napětí;
 • pomáhá rovnoměrně distribuovat masky a balzámy, s nimi neprovádějte chemickou reakci, na rozdíl od kovových hřebenů;
 • nezpůsobují negativní reakce, protože dřevo je ekologický přírodní materiál;
 • zabraňuje křehnutí, průřezu špiček a rychlému salinizaci kadeří;
 • dávají zámkům přirozený lesk;
 • dobře masírujte kůži.

Nevýhody

Výhody dřeva jsou mnohem větší než poškození. Nicméně, nevýhody přírodních kartáčů taky. Za prvé, nedokážou se dobře vypořádat s provázáním kudrnatých a kudrnatých nití v procesu zmatených vlasů, což snižuje všechny výhody příslušenství na nulu.

Je obzvláště obtížné dosáhnout dobrého výsledku, pokud má hřeben malé zuby. Majitelé svěžích a nezdravých vlasů je nejlepší věnovat pozornost jiným druhům štětin.

Nevýhody zahrnují následující charakteristiky:

 • křehkost použití - strom velmi rychle absorbuje tuky a vlhkost;
 • přítomnost lakového povlaku může zvýšit elektrifikaci vlasů;
 • nesprávně ošetřený povrch nejen zabraňuje špičce, ale také vyvolává tento proces;
 • výrobky vyžadují zvláštní péči;
 • Náklady na dřevěný hřeben jsou vyšší než plastové a kovové protějšky.

Hřeben ze stromu může mít různé funkce a poslání. Výrobky jsou rozděleny podle typu plemene, z něhož jsou vyrobeny, velikosti, tvaru, funkcí. Všechny tyto faktory byste měli zvážit, pokud se rozhodnete koupit přirozené příslušenství pro péči o kadeře.

Podívejme se podrobněji na nejdůležitější kritéria, jimž je třeba věnovat pozornost.

Podle účelu

 • Univerzální hřebeny - používají se k odlupování dlouhých kadeří a vytvářejí ideálně hladké dělení.
 • Vzácné hřebenatky - vhodné pro česání mokrých kadeří, péče o tenké a poškozené prameny.
 • Časté hřebeny - pomáhají vytvářet bouffant a vyhlazují tuhé neurčité vlasy.
 • Hřebeny pro barvení - používají se pro aplikaci a rovnoměrné rozložení barevných kompozic a masky mezi prameny.
 • Masážní kartáče s dřevěnými zuby - vytvářejí jemnou masáž pokožky hlavy, zvyšují mikrocirkulaci krve v ní, stimulují zrychlený růst vlasů.
 • Masážní hřebeny s dřevěnými rukojetí a přírodními štětinami - zjednodušují péči o volné a křehké zámky.

Tam jsou hrabání s dřevěnou základnou a přírodními štětinami, které se nacházejí kolem obvodu válce. Používají se k vytváření hlasitosti během horkého stylu s vysoušečem vlasů.

Oddělení materiálu

Například hřeben z břízy pomáhá bojovat proti lupům, stimuluje růst vlasů. Lidové pověry říkají, že takový nástroj odstraňuje špatné a těžké myšlenky.

Ale jak fungují produkty z jiných materiálů:

 • Dub - odstraňte statickou elektřinu, zpevněte kořeny, vytváříte kudrlinky hladší a rovnoměrnější. Pro aplikaci masky a barvy je nejlepší si vybrat takové hřebeny. Argumentoval, že tento druh dřeva zvyšuje práci mozku.
 • Od popelu - začít regeneraci pokožky hlavy, zvýšit růst zdravých a silných pramenů.
 • Bambus - zlepšuje celkový stav vlasů, podporuje hojení malých ran na kůži.
 • Peach dřevo - skvělé pro prevenci špičkových průřezů a suché lupy, poskytují lesklý lesk na kudrlinky.
 • Ze santalového dřeva - odstranění svědění kůže, jemnost kudrnat, rovnoměrné a zářivé zdraví. V kouzelných a starých rituálech bylo dřevo zvyklé na normalizaci spánku.
 • Z jalovce - stimuluje regeneraci poškozených struktur vlasů a pokožky hlavy, zmírňuje stres, uklidňuje nervový systém.
 • Z hrušek - jsou dobré prevence suchosti vlasů a špičkových úseků, normalizují práci vlasových folikulů, kartáč-masér z tohoto plemene zrychluje metabolické procesy na pokožce hlavy.

Nenápadnost výběru

Je poměrně obtížné vybrat kvalitní hřeben vyrobený ze dřeva, protože trh je přeplněný nízkým stupněm.

První věc, na kterou se musíte zaměřit, je vzhled. Výrobek musí být perfektně broušený, bez štěpení nebo praskání. Je důležité, aby hřeben nebo kartáč neobsahoval lak, jinak by došlo ke ztrátě antistatických vlastností.

Neváhejte zkontrolovat stabilitu zubů, zkuste je uvolnit ze strany na stranu, abyste se ujistili, že je upevnění zajištěno. Také stojí za to provést test na alergie. Chcete-li to provést, zatáhněte zuby na vnitřní straně lokte a počkejte 10-15 minut. Pokud nepohodlíte, zčervenání a jiné negativní reakce chybí, můžete zakoupit příslušenství.

Věnujte pozornost následujícím faktorům:

 1. Pro tenké a oslabené kadeře bude vhodný hřeben s širokými zuby, malé a časté zuby mohou v průběhu česání poškodit kudrnaté vlasy.
 2. Péče o dlouhé a tvrdé vlasy se nejlépe provádí pomocí přírodních štětin.
 3. Pokud jsou kudrnaté kudrnaté kudrnaté, vyberte hřeben s řídkými a širokými zuby, aby nedošlo k poškození chloupků.
 4. Vzácné zámky jsou nejlépe česané dřevěnými zubními kartáčky, které masírují pokožku hlavy, zvyšují krevní oběh a spouštějí růst nových silných chloupků.
 5. Velmi mladé dámy nejlépe hodí malé hřebeny měkkých plemen (bříza, borovice, jalovec).

Kvalitní hřeben voní jako dřevo, ze kterého je vyroben. Voněj produkt, pokud neprodukuje příjemnou, lehkou vůni, nejspíše nízká kvalita.

Tajemství použití

Chcete-li koupit nástroj pro péči o kadeře z přírodního dřeva - první krok k krásné a tlusté vlasy. Druhým krokem je naučit se používat nákup. Způsob nanášení hřebíku závisí na typu vlasů a jejich délce.

Chcete-li kombinovat výhody a potěšení, postupujte podle těchto pravidel:

 • Snažte se nekombinovat vlhké a vlhké kadeře velmi často, poškozuje jejich strukturu a vede k mechanickému poškození.
 • Prohněte dlouhé vlasy zdola nahoru: okamžitě špičky, pak - střední část, další pohyb kartáčem - od kořenů až po dno. Tato technika zabrání zamotání a poškození.
 • Krátké účesy je třeba vyřezávat zhora dolů, protože se nezmění.
 • Všechny pohyby by měly být hladké a čisté, bez ostrých trhlin;
 • Před vyčesáváním slabých suchých vlasů může být ošetřena vodou z postřikovače - což pomůže zamezit statickému namáhání.

Funkce péče

Přírodní dřevo je velmi náročný materiál, který vyžaduje pečlivou péči. Hřebeny nemají rádi nadměrné teplo, protože je třeba skladovat mimo ohřívače, baterie a přímé sluneční světlo.

Vlhkost také není zahrnuta v seznamu svých "oblíbených přátel", její nástroje začínají ztrácet svůj původní tvar, a když vysuší, na nich se objeví čipy a zářezy. Nejlepší je skladovat příslušenství na nočním stolku při pokojové teplotě.

Pokud jsou vaše vlasy příliš mastné, po každém použití otřete zuby alkoholem. Po odchodu byste měli také odstranit zbytky vlasů: pokud použijete štětec, zvedněte hrudku s ostrým předmětem a vytáhněte jej - abyste mohli odstranit celou vrstvu pramenů najednou.

Dřevěné výrobky se musí pravidelně umývat, nejméně jednou měsíčně, ale ne častěji než jednou týdně, aby nedošlo k poškození pláště a zubů. Postup je poměrně jednoduchý: zředit šampon v teplé vodě, hřeben dobře vypláchnout, aby se odstranila veškerá nečistota a mastnota, zbytek se umyje pod kohoutkem, suší se s ručníkem.

Dodržování těchto jednoduchých pravidel pomůže získat maximální užitek z poškrábání a prodloužit životnost nástroje.

Na konci

Přírodní dřevo má mnoho příznivých vlastností a je nabito pozitivní energií, protože jeho použití v péči o kadeře poskytuje úžasné výsledky. Můžete si koupit hřebeny od všech plemen a širokou škálu forem, které vám dávají vlasům nejdůležitější péči.

Nezapomeňte, že takové příslušenství bude muset být pravidelně měněno každé tři měsíce nebo každých šest měsíců s častým používáním. Buďte opatrní při výběru nástrojů, dodržujte pravidla jejich obsahu a vaše vlasy budou vždy plné síly a energie.

Celá pravda o dřevěných hřebenech

Jaké hřebeny jsou dobré pro naše vlasy

Zvláštní, ale zdraví vlasů závisí na tom, jaký hřeben používáme. Koneckonců, toto jednoduché zařízení nejenom hřebenuje a rozkládá vlasy, ale rovnoměrně rozděluje mastnou tuku po celé délce, masíruje pokožku hlavy a odstraňuje pouliční prach, což je obzvláště důležité v letním období. Ale některé hřebeny mohou dělat více škody než dobro. O tom, jaké hřebeny jsou užitečné pro vlasy, a budeme mluvit v našem článku.

Pokud se postaráte o své vlasy, znamená to, že mezi "zbraněmi" v boji za krásu kadeří by jistě měl být hřeben vyrobený z přírodních materiálů. Tyto hřebeny jsou dřevěné hřebeny a hřebeny vyrobené z přírodních štětin. Ta druhá mimochodem kromě výše uvedených výhod odstraňuje statickou elektřinu a také vlasy svítí.

Pro plnou péči o vlasy musíte mít několik hřebenů, které jsou vhodné pro různé "případy". Například dřevěný hřeben s řídkými zuby lze použít při česání mokrých vlasů a rozdávání vlasové masky, masážní kartáče zlepší přívod krve do vlasových folikulů, stylové kartáče vám pomohou udělat krásný účes atd.

Tento článek plně věnujeme dřevěným kartáčům, jejichž fotografie uvidíte níže.

Jak jsou užitečné dřevěné hřebeny?

Při výběru hřebene musíme nejprve přemýšlet o výhodách, které může přinést našim vlasům. Samozřejmě, stejně jako všichni ostatní v tomto světě, dřevěné hřebeny mají nejen výhody, ale i nevýhody. O tom budeme hovořit.

Výhody dřevěného hřebene:

 • vhodné pro každodenní použití;
 • nepoškozuje pokožku hlavy;
 • odstraňuje statickou elektřinu;
 • skvělé pro použití masky a vlasové balzámy;
 • dřevo je ekologický materiál, který je sám o sobě dobrý;
 • dává sílu vlasům;
 • Použití dřevěného hřebene je vynikající prevencí křehkosti, rozštěpení a solení vlasů.

Nevýhody dřevěných hřebenů:

 • hřeben musí být dobře leštěný, jinak může nejen zabránit špičce, ale způsobit to také;
 • dřevěné hřebeny, lakované, mohou zvýšit elektrifikaci vlasů;
 • dřevěné hřebeny budou muset být měněny častěji než hřebeny vyrobené z přírodních materiálů;
 • vyžadují zvláštní péči.

Jak si vybrat a starat se, jak často budete muset změnit dřevěné hřebeny, promluvíme v další části.

Výběr dřevěného hřebenu na vlasy

Různé typy vlasů vytvářejí své vlastní speciální požadavky na hřebeny.

Snadně si vybírejte dřevěný hřeben, pokud posloucháte následující tipy:

 • pokud jsou na hřebenu praskliny, zářezy a nepřesné švy, pak se budete muset vzdát takového hřebenu - bude to více škodlivé než dobré;
 • majitelé kudrnatých vlasů vhodnější dřevěné hřebeny se širokými zuby, umístěné ve velké vzdálenosti;
 • pro dlouhé rovné vlasy se hodí běžné dřevěné hřebeny na vlasy, jejichž zuby nejsou často umístěny, ale nedaleko od sebe; hlavní věc je, že je pro vás příjemné hřebenit;
 • je lepší zakoupit hřebeny vyrobené z tvrdého dřeva (nějaký druh jehličnatého dřeva), měkký vlasový hřeben bude muset být měněn častěji;
 • koupit dřevěné hřebeny bez lakování, jinak dojde ke ztrátě celého léčebného efektu;
 • Chcete-li masírovat pokožku hlavy, můžete si zakoupit masážní kartáč se širokými dřevěnými zuby.

Ale malý hřeben na výběr, je důležité, aby se o ni správně starala. Dřevěné hřebeny by měly být udržovány mimo ohřívače, baterie a přímé sluneční světlo. Koneckonců, při působení teploty dřevo suší, což může vést k prasklinám, které mohou poškodit vaše vlasy. Také dřevěné hřebeny by neměly být vystaveny nadměrné vlhkosti, je lepší je umýt vlažnou vodou a pak je dobře vyschnout.

Na dřevěném hřebeni se v průběhu času vytváří trhliny, které mohou způsobit průřez vlasových špiček a křehkost. Proto je třeba je změnit alespoň jednou za tři měsíce. Pak udržujte zdravé vlasy a je hladké a hedvábné.

Jak používat dřevěný hřeben

Často je možné pozorovat, jak dívky a ženy dychtivě pokrývají vlasy a vytrhávají své zamotané vlasy skoro z kořenů. Je jasné, že jakýkoliv hřeben by si takový člověk zvolil, nikdy nebude mít zdravé vlasy. Ale dovolím si doufat, že čtenáři tohoto článku milují své vlasy a budou si je vážit, a také dodržovat následující jednoduchá pravidla:

 • krátké vlasy česané shora dolů, dlouhé - od dolní části nahoru;
 • žádné náhlé pohyby;
 • zčistačené vlasy jsou škodlivé, aspoň počkejte chvíli, dokud nezhasne;
 • nezakrývejte vlasy jediným pohybem od kořene k špičce;
 • pokud jsou vlasy silně elektrifikovány, pak navlhčete dlaněmi a nechte je projít vlasy, můžete také použít stříkací pistoli.

Sdílejte prosím materiál:

Podobné: Více od autora:

Roztrhané třesky: typy, způsoby pokládky, účesy s roztrhanými třeskymi

Dlouhé nárazy: typy, způsoby pokládky, účesy s dlouhým třeskem

Moje vlasy vnímají jiné štětiny než dřevěné. Při vyčesávání vlasů zde nedochází k výboji. Jediná věc, kterou musíte udělat, je umýt tento hřeben včas. Dřevo absorbuje mastnotu z vlasů a kartáč na vlasy se zhoršuje. Dokonce i jednou ročně jsem ho vařil ve vroucí vodě (s octem) a ke hřebenu se nic nestalo, tuk zůstává ve vodě.

Velmi důležité. Zvláště když utrácíme peníze a čas na procedury krásy, narovnáváme, vyživujeme vlasy a pak vracíme originální "kudrnatou slámu" pomocí plastových vlasových doplňků.

Na dřevěné kartáč na vlasy je jedna důležitá kvalita - jsou vyrobeny z přírodního materiálu. A proto jen stojí za to preferovat takový hřeben po zbytek, i když ostatní vypadají atraktivnější. Nevím, jak zabránit křehkým vlasům, ale statická elektřina dřevěného hřebenu přesně odstraňuje, takže můj výběr je její.

Podle mého názoru autor článku poněkud zveličuje výhody dřevěných hřebenů.

Používal jsem dřevěné hřebeny ve vzdáleném dětství a nemám ty nejlepší vzpomínky na ně. Bylo velmi obtížné pokrýt vlasy, bylo nutné jednat velmi opatrně a trvalo to spoustu času. Předpokládám, že jsem narazil na špatně leštěné nebo staré hřebeny. Ale bylo to stejné se všemi dřevěnými hřebeny, které jsem použil, včetně těch nových. Když jsem začal používat plastové kartáče na vlasy, bylo to pro mne skutečně úleva.

Kromě toho autor článku píše: "dřevo je ekologický materiál, který je sám o sobě dobrý". Ale nezapomeňte na to, odkud pochází tento materiál šetrný k životnímu prostředí. Lidé řezali stromy, aby vyrobili různé dřevěné předměty, včetně hřebenů. Proto je lepší upustit od ekologicky šetrných dřevěných hřebenů a použít hřebeny z jiných materiálů. Je to jako knihy: papírové knihy jsou příjemnější na čtení než elektronické knihy a je ještě lepší používat elektronické knihy k ukládání stromů.

Jako dítě, pomocí dřevěných hřebenů, jsem nevěděl, že odstraňují statickou elektřinu. Právě jsem si nevšiml této nemovitosti, protože jsem se vůbec nezajímal o vzhled mého účesu. Nyní myslím, že statická elektřina na vlasy je velmi nepříjemný jev, takže tato kvalita dřevěných hřebenů můžu opravdu připsat svým zásluhám.

Žádný z dřevěných chlupů, kočka, kterou jsem viděl, mi nezpůsobila dostatečnou důvěru a příjemné pocity, takže bych chtěl koupit, bohužel. Každý se zdál být hrubý, traumatický... Možná něco nechápu.....)))

Nyní se objevuje stále více dřevěných hřebenů, protože je vyrobeno z přírodního, přírodního materiálu, jeho užitečnost pro vlasy mluví sama za sebe.

Bohužel zkušenost s dřevěnými hřebeny není příjemná. Koupil jsem štětce v obchodě, kde byly prodávány jiné přírodní a zdravé zboží, jako jsou pohodlné a krásné, a dělaly se velmi pečlivě a efektivně, ale není to příjemné, když se mi ořídí, protože mi tahá vlasy, ani jsem neohrozila vlhké vlasy. Domov také nechce používat.

A obecně jsem snil o dřevěné kartáč na vlasy jen proto, že její vlasy neelektralizují. Koupil jsem si lakovaný, byla tak hladká. Takže od ní, ke mně, byly ještě další praskliny. A její vlasy jí přilepily jako magnetizované. Dala se použít, takže lže.

V naší době najít dobrý dřevěný, přírodní hřeben je docela obtížné. Vím o svých vlastnostech, ale když jsem se koupil, necítil jsem nic, kromě vytahování vlasů a nepohodlí. Takže buď jsem nenalezl vhodnou volbu pro mé vlasy, nebo je to jen nesmysl.

Mám několik druhů plastových hřebenů a je zde také dřevěný hřeben, stejně jako ve třetí a čtvrté fotografii. Koupil jsem je na základě šetrnosti k životnímu prostředí. Používám ho každý den ráno, nejprve si česání vlasy po spánku, a během dne používám jiné. Hřeben nevyvolává žádné negativní emoce, ale také nevidím žádný zvláštní přínos.

Nemyslel jsem, že existuje rozdíl mezi plastovým a dřevěným hřebenem. Ale už je zajímavé číst o péči o dřevěný hřeben, protože Myslela jsem, že změním plast na dřevěné.

Jsem majitelka dlouhých vlasů, samozřejmě je česání s plným dřevěným hřebenem je obtížné, ale přesto jsem nakloněn věřit, že dřevěné hřebeny jsou užitečnější a šetrnější k vlasům. Nicméně jsem nevěděl, že hřeben by měl být leštěn, teď dostanu nový, více hladší než moje.

Bez ohledu na to, jak moc jsem si koupil dřevěné kartáče, všichni se zlomili za den. Proto používám většinou obvyklé masážní kartáče s kovovými zuby. Líbí se mi to.

Jsou pravidla pro muže, kteří mají velmi krátké vlasy, které je třeba občas oblékat? Existují nějaké vážné preference pro konkrétní druhy dřeva?

Můj manžel používá pouze dřevěné česatky. Dřevo musí být silné a nestabilní. Například dub. Je dokonale leštěný a nezkazuje vlasy.

Dlouhá v minulosti hřeben z plastu a železa. Používám pouze dřevěné hřebenatky a masážní kartáče. Dokonce i hmatový rozdíl je docela hmatatelný - je velmi příjemné je použít.

Jak si vybrat hřeben?

Jednoduše - s pomocí svého pokorného služebníka, složitější, ale zajímavější - sami.

Chcete-li najít ten správný, doporučuji rozhodnout o následujících parametrech:

2. Frekvence zubů.

3. Délka, šířka, tloušťka, zakřivení zadku.

4. Plemeno stromu.

5. Povrchová úprava.

6. Zvláštní vlastnosti hřebene.

Nyní se obracíme k detailům, doufám, že nebudou nudné.

Přestože všechny hřebeny jsou užitečné a mají roční záruku, ale drahé jsou spolehlivější a krásnější, což není překvapující, protože materiál je nejlepší, ošetření je důkladnější a kontrola kvality je častější a důkladnější. Následující faktory ovlivňují cenu:

- náklady (peníze, čas, nervy) materiálů (dřevo, kameny.)

- originalita a krása textury,

- možnost opakování, jedinečnost svého druhu.

2. Frekvence zubů.

Ovlivňuje komfort, účinnost česání a je uveden v popisu:

2.1. časté zuby s malým krokem (vzdálenost mezi středy zubů u základny) 2,5 milimetrů, pro krátké, řídké, tenké vlasy (muži, děti, starší osoby);

2.2. průměrem v průměru 3-3,5 mm. - univerzální frekvence pro pečlivé česání nehustých vlasů;

2.3. vzácné zuby s velkým rozsahem 4-6 mm. - pro rychlé česání všech druhů rovných vlasů;

2.4. velmi vzácné s velkým rozsahem 7-8 mm. - pro rychlé česání velmi tlustých a zamotaných (kudrnatých) vlasů;

2.5. mega vzácné s roztečí 9-10 mm.

Zvláštní zmínka by měla být věnována univerzálním hřebenům se dvěma frekvencemi zubů - "dvojí frekvence".

3. Délka, šířka, tloušťka, zakřivení zadku.

Délka hřebenu (ve formátech "D") poskytuje pohodlí v procesu česání a ukládání (většinou vyzkoušejte kabelky). V popisu naleznete následující definice délky:

3.1. malé - do 150 mm.,

3.2. klasická - 200-230 mm.,

3.3. velké - 230-250 mm.,

3.4. velmi velké - více než 250 mm.

Šířka hřebenu ("W") je dána délkou zubů, šířkou zadečku a tvarem hřebenu.

Tloušťka hřebene ("T") ovlivňuje pohodlí držení v ruce, nikoliv sílu.

Všechny tři velikosti - DS-T - označují obecně přijaté celkové rozměry, obrazně řečeno, jedná se o nejmenší rozměry krabice, do které je hřeben vytlačován.

Hrana (bod upevnění) mých hřebenů je obvykle zakřivená. To vám umožní dosáhnout efektu rozšiřování vlasů při zavádění zubů, což je podstatou patentovaného vynálezu RU 2018249 C1 5 A45 D24 / 00. Nyní se používají 4 poloměry ohybu:

- 260 mm. - nejstrmější ohyb

- 340 mm. - střední a nejčastěji používané,

- 660 mm. - velký

- rovný nekonečno i. pikkaxe rovný.

4. Plemeno stromu.

V podstatě jsou moje kartáčky nalepeny spolu s vodotěsným, netoxickým lepidlem, dvoudílnými, častěji různými plemeny. To je způsobeno skutečností, že zuby by měly být tenké, ale spolehlivé a trvanlivé a rukojeť je krásná a pohodlná (spolehlivost a trvanlivost dosahuje požadovaná tloušťka a tvrdost).

Kombinací ukazatelů jsou nejlepší zuby získány z hrobu, hrušky, jilmy, buku, javoru; horší - od břízy, thujy, popela, dubu, bílé.

U kotců používám asi 35 dřevin. Její tvrdost ovlivňuje citlivost hřebenů na nárazy, po nichž zbylé zbytky z tvrdých předmětů v kabelce, zuby, kapky a hrbolky zůstávají. Ale efektivnější, nicméně, přesnost a předvídavost. Níže jsou uvedeny ukazatele tvrdosti různých plemen.

5. Povrchová úprava.

V současné době se na hřebenu používají 6 druhů povrchových úprav: 1. nepovlečený 2. moderní lak 3. přírodní šelak 4. polotovar 5. impregnovaný olej 6. voskovaný.

5.1. Dřevo je jednoduše leštěno a leštěno brusným papírem. Tento druh povrchové úpravy se používá, pokud:

- potřeba zachovat vůni dřeva,

- masivní samolepící lepidlo v ruce,

- provozní podmínky jsou velmi mírné.

5.2. Německý lak Alpina, jednosložkový alkyd-urethan, parkety, neobsahuje aromatické uhlovodíky, je vyráběn v Ober-Ramtstadtu. Úspěch je dobrý, protože:

- zvyšuje tvrdost povrchu a odolnost proti vlhkosti,

- zvyšuje kontrast texturou.

5.3. Přírodní šelak (gummillak) se začal vyrábět po velmi dlouhou dobu z pryskyřice, která se vyrábí voskovým lakem z vosku, který žije na tropických rostlinách (akácie, albice.). To je převážně horší než Alpina, s výjimkou jednoho: necítí se chemie, ale má jemnou sladkou vůni; povlak necítí jako rozpouštědla, protože se ethanol odpaří bez zbytkového zápachu.

5.4. Při polovičním lakování jsou lakované pouze zádržné body hřebene a pikkaxe je ponechána bez povlaku, aby se zabránilo kontaktu vlasů s lakem.

Po ročním aktivním použití se tento měkký aspenový hřeben stává měkkým.

5.5 Pro impregnaci se používá zpravidla studený lisovaný olej z matice sibiřského cedru. Aplikuje se v několika vrstvách a vysuší. Objevuje se odolný povlak, teplý na dotek a aroma piniových ořechů. Olej však není zcela suchý, což svědčí o možných stopách dlouhodobého kontaktu.

5.6. Povrchová úprava s voskovým tmelem bez rozpouštědel, třením rotujícího plstěného kruhu nejprve voskem a pak vytvrzující pryskyřicí jehličnatých stromů je dobrou alternativou k nátěru olejem nebo šelakem. Bez svých nevýhod nechává vůni dřeva.

6. Zvláštní vlastnosti hřebene.

Už jsem v jiných částech mého blogu mluvil o takových vlastnostech dřevěných hřebenů jako o neelektrifikačních vlasech, masírujících kůži, zlepšování vlasů a česání pro kadeřníky. Nyní najdete mnoho informací o energii a léčivých vlastnostech dřeva. Nerozprávím se však o těchto delikátních záležitostech, ale řeknu jen o mé "kouzelné hůlce", která se zřídkakdy odmítá použít, když je obtížné vybrat si z velkého množství kartáčů na vlasy.

Jedná se o takzvaný horoskop druidů, který spojuje den a měsíc narození s jedním ze 22 stromů. Kdo to vynalezl, a když se mi nepodařilo zjistit, v jednom jsem se ujistil, že druidi jsou a zdá se, že zůstávají esoterní, kteří nezanechali písemné důkazy, ale své znalosti předali ústně prostřednictvím "parampary". Kromě tohoto nejčastějšího horoskopu jsem se později seznámil s dalšími dvěma, ale důkladnější ve smyslu původního zdroje. Tři horoskopy se najdou na jeden den, zpravidla různé stromy, ale to nikoho nezamlouvá (jako by si uvědomovali konvenčnost všech zápasů), ale naopak je usnadňují. Ukáže se jakási ruletka: štěstí - není štěstí, že najdu v mé přítomnosti hřeben z vlastního stromu právě teď.

Známý horoskop se nachází na okraji sedmikrásky, pak horoskop z knihy Helena Paterson "Keltská astrologie", blíže k centru - horoskop složený s pomocí knih: R. Graves, "Bílá bohyně"; Douglas Monroe, Merlinova ztracená kniha; Sin O Boyle, "Ogam: Tajemství básníka". Poslední horoskop také spojuje narozeniny s latinským písmenem, runou, dopisem Ogham a poznámkou.

Pod "heřmánek" jiné barvy se otáčí o 90 stupňů.

Příklad definování informací pro 3. leden:

- pod "lednem" najdeme pruh 2 - 11, který padá 3. ledna - to je Jed,

- rozšiřte pás na střed - dostaneme se na Birch 2. horoskopu (od 24.12. do 20.01.),

- pak najdeme břeh třetího horoskopu (od 23.12. do 11.01.),

- pak se dostaneme ke Kozorohu (od 22.12 do 20.01),

- blíže ke středu - Střelec v moderním horoskopu zvěrokruhu (od 18.12. do 19.01.),

- v centru se opakují měsíce: "Já" je leden.

Pro Více Informací O Suché Vlasy