logo

Cyprienový esenciální olej

Legendární cypřiše, jejichž majestátní a elegantní siluety jsou tak milované v idylické toskánské krajině bez nadsázky, patří mezi nejoblíbenější evergreeny. Jasné a zdánlivě oddělené, nepropadatelné v přírodě, střílí s úzkými šípy, a přitahují pozornost s úžasnou kombinací šlechty a sofistikovanosti.

Cypressy jsou již dlouho vnímány jako integrální, pravidelná část středomořských zahrad a reliéfů, básníci a umělci je zpívali po tisíce let kultivace a kultivace. Rostliny, které byly tak láskyplně napsány na plátně Wang Gogha a Cézanne, byly od starověku považovány nejen za dekorativní, ale také za symbolické a dokonce i magické. Není náhodou, že jsou cypřišky tak často zasazovány do hřbitovů: dokonce i civilizace starověkého Řecka a Řím považovaly cypřiš za rostlinný symbol podsvětí a zasadily je na počest bohů smrti.

Nicméně cypřiš byl považován za rostlinu a léčení. Praxe užívání cypřišů, zejména oleje z tohoto stromu, se nejvíce rozvíjela v Tibetu, kde se stále používá jako jedinečný čisticí prostředek, a v Číně, kde byl hlavním nástrojem pro léčbu onemocnění jater. Cypress olej a ve starověkém světě a ve středověku byl jeden z nejcennějších, aniž by ztratil status populární a má širokou škálu léčivých vlastností dnes.

Charakteristiky

Cyprový aromatický olej, stejně jako většina esenciálních olejů z jehličnatých a stálezelených plodin, je extrahován z mladých výhonků a jehel rostlin, rozdrcený a destilovaný párou. Je velmi podobný ostatním zástupcům třídy jehličnanů a jejich vnějším vlastnostem - tekutosti, lehkosti, rychlosti vstřebávání do kůže, bledé barvy se světle žlutými nuancemi.

Vůně cypřišového oleje je velmi složitá, není tak snadné rozpoznat mezi skupinou aroma borovice. Jedná se o druh symbiózy tónů, v blízkosti vůní alpského jehličnatého a čajového stromu. V srdci vůně cypřišového oleje - kouřové balsamické odstíny sladké vůně, doplněné pestrým spektrem polotónů kořeněných, pryskyřičných, hluboce dřevitých, teplých a několika slavnostních nuancí.

Dopad na emoční sféru

Emocionální dopad cypřišového oleje se uklidňuje, stimuluje přijímání změn, nalézá mír a rovnováhu. Pomáhá vyrovnat se s těžkými ztrátami, zvykat si na údery osudu, přizpůsobit se změnám a přispívat k hledání jejich životní cesty.

Na psycho-emocionální úrovni vám tento teplý aromatický aromatický olej umožňuje vyvážit emoce, eliminovat příliš časté změny nálady, tendenci k otekanosti a podrážděnosti, agresivitě a nepřiměřenému hněvu. Perfektně blokuje emoční výbuchy ve stresových situacích. Kromě toho je cypřišový olej schopen vymýtit mysl, zvýšit koncentraci a zvýšit duševní funkce.

Jedná se o ochranný olej, který chrání před negativními vlivy a životními otřesy, přispívá k vnitřnímu pohodlí a uzdravení. Cypressový olej je označován jako afrodiziakum, což prodlužuje hru lásky.

Aplikace v kosmetologii

Kosmetické vlastnosti cypřišového oleje se široce používají při výrobě výrobků pro citlivou pleť, která je náchylná k různým dermatologickým reakcím a podrážděním, stejně jako pro péči o tenkou pleť. Předpokládá se, že cypřišový olej dokáže účinně eliminovat akné, zabraňuje tvorbě kapilárního vzorku a správné rosacee.

Ideální olej pro každodenní péči o kombinaci pokožky, obnovení elasticity a krevního oběhu na suchou, blednou pokožku. Díky svým aktivním adstringentním vlastnostem je ideální pro toniky a křoviny.

Tento esenciální olej je také účinný při řešení problémů příliš mastné pleti, při normalizaci mastné pokožky pokožky hlavy, současně stimuluje růst vlasů, zabraňuje lupům a posiluje strukturu vlasů.

Vzhledem k vlastnostem hlubokého proniknutí a účinkům na buněčný metabolismus lze cypřišový olej použít k potírání celulitidy.

Účinně léčí řezy během holení, pomáhá zbavit se papilomů a bradavic.

Zajišťuje současně astringentní a deodorizační účinek, tento unikátní olej může snížit pocení, eliminovat nadměrné pocení nohou a eliminovat nepříjemné pachy.

Léčivé vlastnosti

Cypressový olej účinně ovlivňuje oběhový systém a pomáhá řešit problémy s krevním tlakem, prevenci aterosklerózy, křečových žil, krvácejících dásní a hojného krvácení.

Olej extrahovaný z jehel tohoto působivého zástupce evergreenů, dokonale odstraňuje křeče trávicího traktu, rychle řeší problémy s hemoroidy, ale nejčastěji se používá k léčbě onemocnění horních cest dýchacích. Zejména cypřišový olej pomáhá zmírnit sliznice kataru, má obecnou protizánětlivou aktivitu, vykazuje měkké antitusivní vlastnosti, rychle odstraňuje chrapot.

Cypressový olej pomáhá regulovat hormony během klimakterických změn, řídí menstruační cykly, zmírňuje symptomy bolesti a je perfektní jako adaptogen v počátečním stádiu menopauzy a může být použit pro poruchy vaječníků a děložní krvácení.

Domácí použití

V domácí sféře se cypřišový olej používá jako antiparazitní a deodorizační přísada pro domácí zvířata. Tento aromatický olej může odpudit hmyz.

Kontraindikace a dávkování

Vzhledem k aktivnímu vlivu na hormony a regulaci reprodukčního systému, stejně jako k účinnému diuretickému účinku, cypřišový olej nelze používat po celou dobu těhotenství.

Navíc, s tendencí ke zvýšené srážení krve, cypřiše se lépe nepoužívají po dobu delší než 3 týdny, u rakoviny, psoriázy, tendence k tvorbě krevních sraženin, mastitidy a rehabilitace po infarktu, měli byste ji přestat používat úplně.

Po kožní aplikaci po dobu delší než 3 minuty dochází k pocitu pálení, zarudnutí, brnění a během vodních procesů - oteplování v problémových oblastech.

 • Pro horké inhalace je 1 dostatečné, maximálně 2 kapky pro krátký 5minutový postup a studené se nejlépe provádí při aplikaci několika kapiček na ručník nebo kapesník.
 • V aromatických lázních nezapínejte více než 5 kapek, zahájíte postup 3 a pro noční lázně - ne více než 10 kapek.
 • Kosmetické přípravky jsou obohaceny přidáním 2-3 kapek cyprilu na každých 5 gramů báze.
 • Pro teplé a studené komprese je k dispozici 5 kapek tohoto esenciálního oleje.
 • Mikrolyzery se provádějí přidáním 2 kapek cypřiše na 30 g jojobového nebo makadamového základního oleje.
 • Pro osobní aromakolon použijte 2 kapky, masážní a alkoholové lotiony - 4-5 kapek na 10-15 mg.
 • Vnitřně se používá cypřišový olej v nepřítomnosti kontraindikace 1 kapku 2x denně s čajovou lžičkou vína, medu nebo džemu, opláchnutý jogurtem nebo džusem nebo 2-3 kapkami s medem nebo bylinným čajem.
 • U ochucovacích místností používejte 4-6 kapek cypřišového oleje.

Je možné skladovat cypřišový olej v hermetickém balení po velmi dlouhou dobu, od 5 let.

Líbí se vám článek?

Uložte svůj odkaz kliknutím na tlačítko oblíbené sociální sítě:

Cypress Essential Oil - vlastnosti a aplikace

Cypress olej je populární jak v medicíně, tak v kosmetologii díky bohaté kompozici, která vám umožňuje zbavit se mnoha nemocí, zlepšit vzhled pokožky i vlasů. Zvažte v této publikaci, jaké užitečné vlastnosti má přípravek, jaká onemocnění by měla být užívána a jak řádně provádět terapii, jaké jsou kontraindikace užívání.

Obecné informace

Cypressový olej má zpravidla bledou, slabě nažloutlou barvu a výraznou vůni jehel s přídavkem sladkých tónů. Existuje několik odrůd cypřišových stromů - z tohoto faktoru závisí barva a konzistence oleje - například některé druhy olejů mohou mít hlubokou azurovou barvu s náznakem dřevnatého zápachu, někdy s ním může být smíchán kadidlo.

Pro suroviny použijte různé části stromu - může to být ovoce, kužele, jehly přímo nebo větve. Chemické složení cypřišového oleje závisí na částech, ze kterých byl extrahován, a na způsobu destilace. Nicméně v tomto nebo v tomto případě stojí za zmínku obvyklé složky složek, které jsou přítomny v jakémkoliv oleji cypřiše:

 • aminokyseliny;
 • terpenové alkoholy;
 • uhlovodíky.

Je to způsobeno výše uvedenými složkami oleje a má mnoho užitečných vlastností. Měli by být používány s opatrností a před použitím je nutné konzultovat s terapeutem, aby se odstranila možná individuální intolerance na složky oleje.

Jaké jsou užitečné vlastnosti produktu?

Používání cypřišového oleje bylo objeveno již dávno - a každý rok vědci dokáží objevit stále více užitečných vlastností této látky. Můžete použít olej v mnoha směrech, s pravidelným používáním, umožňuje vám zbavit a zabránit velkému počtu různých onemocnění. Takže zvážíme, jaké výsledky lze dosáhnout pomocí tohoto cenného produktu:

 1. Odstranit z těla škodlivé toxiny, které se v průběhu času mohou hromadit kvůli špatnému prostředí, špatným zvykům - například kouření, přejídání, zneužívání alkoholu.
 2. Má výrazný diuretický účinek, díky němuž se můžete zbavit přebytečné tekutiny v těle (resp. Edému), abyste zlepšili práci ledvin a močového systému.
 3. Má antiseptický účinek - odstraňuje patogeny. Přispívá k rychlému uzdravení mělkých ran a odřenin.
 4. V kosmetologii je olej speciálním požadavkem díky tomu, že vám umožňuje zbavit se dermatologických problémů, dokonce i pleti a utáhnout kůži. Také cypřišový olej posiluje vlasové folikuly - pokud provádíte masky s přidáním tohoto výrobku pravidelně, můžete zajistit, aby vlasy byly silnější a vlasy samotné - silnější, pružnější a silnější.
 5. Má schopnost sevřít krevní cévy, takže by měl být olej používán lidmi, kteří mají špatnou srážení krve.
 6. Eliminuje křeče, má také schopnost zmírnit svalové křeče.
 7. Při použití cypřišového oleje můžete odstranit "pomerančovou kůru", z níž trpí většina žen v plodném věku. To je způsobeno skutečností, že produkt urychluje metabolismus a zlepšuje odtok tekutiny - a to je právě akumulace vody v tkáních a krevní staze, které vyvolávají vzhled celulitidy.

Je to důležité! Než začnete používat výrobek, musíte se seznámit s podmínkami jeho používání. Není třeba zvyšovat koncentraci cypřišového oleje u van a masky - jinak může dojít k opačnému účinku: objeví se alergická reakce ve formě vyrážky a otoku.

V těchto případech je možné použít cypřišový olej, pokud je třeba zbavit nepříjemného tělesného zápachu v domě oděvu. Nehledě na skutečnost, že látka je vynikající antiseptické a zabije všechny škodlivé bakterie (které přispívají ke vzniku nepříjemného zápachu), olej má velmi příjemnou, lehkou vůni - a to vše bez škodlivých přísad, které jsou jisti, že obsahují deodoranty.

Kromě všech výše uvedených vlastností je třeba také stručně uvést:

 1. Cypressový olej přispívá k úbytku hmotnosti a může snížit chuť k jídlu.
 2. Zvyšuje koncentraci, je mnohem jednodušší, aby si člověk zapamatoval i velké množství informací.
 3. Může odstranit migrény.
 4. Zlepšuje práci gastrointestinálního traktu - zejména může eliminovat nadýmání a koliky.
 5. Snižuje hladinu škodlivého cholesterolu a zabraňuje tak vzniku tak nebezpečné nemoci jako je ateroskleróza.

Z výše uvedeného lze jednoznačně konstatovat, že tento produkt není pro nic, co je tak populární u odborníků jakékoli kategorie, protože může pomoci zabránit mnoha nemocem a výrazně zlepšit vzhled.

Kdo se nemůže přihlásit?

Nad tím bylo již uvedeno, že by olej neměl používat osoby s individuální nesnášenlivostí k složkám léčiva - protože to může vyvolat výskyt alergických reakcí.

Také cypřiš olej pomáhá aktivovat hormonální hladiny, má močopudné účinky - díky čemuž se nedoporučuje používat ženy porodit dítě, může to mít negativní dopad i na stav těhotenství a vývoj plodu.

Bylo uvedeno výše, že olej má také vazokonstrikční účinek a zvyšuje srážení krve. Vzhledem k tomuto faktoru je nemožné i pro zdravé lidi, aby trvat déle než 21 dní, a je-li osobě, a tak trpí vysokou viskozitou krve, vysoký krevní tlak, má sklon k tvorbě krevních sraženin - čím více, můžete použít přípravek pouze po konzultaci s kvalifikovaným odborníkem.

Rovněž nepotřebujete používat léčivý olej u dětí mladších 12 let. Pokud dítě trpí častou bronchitidou, může být použito jako inhalace, ale opět - po konzultaci s lékařem a pouze jako součást komplexní terapie, jelikož samotná inhalace nestačí k léčbě chronické bronchitidy.

V jakých oblastech se používá cypřišový olej?

 1. V kosmetologii. Může být použita samostatně a obohacovat všechny druhy krémů, masky na obličej. Olej aktivně bojuje s různými vyrážkami na obličeji, podrážděním, plísňovými infekcemi, oparstvím, zarudnutím. Olej má velmi příjemnou, dřevitou vůni, má tendenci dlouhodobě přetrvávat na pokožce a to platí zejména pro osoby trpící hyperhidrózou. Omlazuje, hydratuje pokožku, zatímco odborníci doporučují produkt pro použití u lidí s mastnou pokožkou. To je způsobeno skutečností, že zvlhčovače, které současně nevytvářejí účinek filmu na kůži, jsou extrémně obtížné najít a cypřišový olej pro tento účel je ideální.
 2. V trichologii. Pokud aktivně ztrácíte vlasy, musíte si nejprve zkontrolovat dietu a zahrnout potraviny bohaté na vápník, vitamín E, olivový olej. Problém můžete vyřešit také pomocí externích prostředků - s tím pomůže cypřišový olej. Stačí přidat několik kapek do šamponu nebo kondicionéru - po několika měsících používání si všimnete výrazného účinku. A můžete míchat cypřišový olej s mandlovým, olivovým a cypřišovým olejem, abyste si udělali různé masky doma - můžete nejen zabránit vypadávání vlasů, ale také urychlit jejich růst.
 3. Dermatologické problémy. Díky tomuto nástroji můžete jednou a navždy zapomenout na takové jevy, jako jsou papilomy, bradavice, houbové léze na kůži. Můžete přidat do svého oblíbeného krému nebo připravit vlastní léčebnou kompozici. Kromě toho, že eukalyptový olej pomáhá zbavit se různých onemocnění pokožky, dokonale vyživuje a zvlhčuje kůži, vyživuje je vitamíny, mikroelementy a užitečné minerály.

Je to důležité! Nedoporučujeme používat eukalyptový olej v čisté formě. Nejlepším řešením je smíchat s rostlinným olejem v poměru 1: 3. Předpokládá se, že tou nejlepší možností bude v tomto případě mandlový olej, má také velmi příznivý účinek jak na kůži, tak na práci vnitřních orgánů.

Jak používat cypřišový olej?

Je zřejmé, že olej je velmi vhodný pro pokožku, nehty a vlasy. Je však nutné aplikovat lék s přihlédnutím k dávce, která je zapotřebí - aby se dosáhlo požadovaného účinku.

Zvažte podrobnosti podrobněji:

 1. Obohacujeme šampony. Nejlepší je použít olivové, avokádové a cypřišové oleje. Pro 200 gramů produktu péče potřebujete 10 kapek každého typu oleje. Okamžitě stojí za zmínku, že směs se ukáže být poměrně mastná - a proto po první koupeli s přídavkem esenciálních olejů budete muset opláchnout vlasy - takže vlasy nejsou mastné.
 2. Péče o kůži obličeje. Díky oleji z cypřiše můžete odstranit projevy růžovky na obličeji, odstranit zánětlivý proces, omlazovat pokožku a učinit ji zdravou, zářivou. Můžete si vytvořit parní vanny- v nádobě vroucí vody přidejte 5 kapek oleje (může být smíchán s cypřiši, mozhevellovym, citrónový olej), štíhlá nad mísy, přikryjte hlavu ručníkem, aby pára nezmizí. Počkejte 15 minut, po použití jemného čistícího křemene promyjte studenou vodou. Pro omlazení se olej přidává do výrobků pro péči - 7 kapek na 200 ml produktu.

Jak shrnout výše uvedené, je bezpečné říci, že cypřišový olej je skutečně vzácný výrobek, který lze použít v mnoha oblastech. Jeho cena je přiměřená, takže pokud máte touhu zlepšit zdraví a zlepšit stav vlasů, kůže na obličeji - tento nástroj stojí za to vyzkoušet.

Cyprový esenciální olej: vlastnosti a použití

Cypřiš obvykle roste ve velkém množství v nejrůznějších jižních oblastech světa. Jedná se o velmi vysoký, neobvykle štíhlý a úžasně krásný strom. Nejčastěji se nachází v pobřežních oblastech světa. Rostlina má speciální typ jehel s tmavě zelenými barvami a ve vhodnou dobu rostou na ní malé stříbřité hrudky, v buňkách, ze kterých jsou umístěny semena. Je to velmi nenáročné, krásné a odolné vůči špatnému počasí. Rostlina je nejen skutečnou úrovní přírodní krásy, ale také má spoustu mimořádně užitečných vlastností. Cyperský esenciální olej se získává z jehel a mladých výhonů stromu. Jeho schopnost plně normalizovat stav lidského nervového systému je nejrozvinutější. Navíc extrakt může mezi sebou koordinovat činnosti různých důležitých orgánů a systémů, významně posílit imunitní systém, zvýšit vitalitu lidí a zachránit jedinečný energetický potenciál jednotlivce.

Užitečné vlastnosti

Cypressový esenciální olej byl dlouhá léta tzv. Suchou sublimační metodou. Byla vynalezena řemeslníky v jedenáctém století naší doby a od té doby neprocházela žádné radikální změny.

Velmi vysoký názor na takový výňatek byl středověký lékař, vědec a léčitelka Avicenna, která poprvé začala prosívat v průmyslovém měřítku. Kromě toho používal nejen tuto rostlinu, ale také mnoho dalších bylin, aby získal různé léky.

V dnešní době se výrazně zlepšila farmaceutická výbava, která vám umožní ušetřit obrovské množství skutečně užitečných vlastností cypřiše a přidávat je k těm, které byly známé ve středověku. Například se vědci naučili plně zachránit různé vitamíny a přírodní fytoestrogeny.

V důsledku toho je cypřišový esenciální olej mobilní kapalinou, velmi snadno rozpustný v jiných bázích. Je zcela transparentní nebo má světle zelenou barvu. Jeho vůně je bohatě nasycená vůní jehličnanů, s příměsí kalafuny a chypre.

Extrakt obsahuje různé antioxidanty, různé aromatické uhlovodíky, kadinen, kamfen, myrcen, kyselina nikotinová, pinen, retinol, sabinol, alkoholy, terpeny, terpineol, terpinopen, uhlohydráty, silný těkavé, cymen, atd

Proto má esenciální olej cypřiše následující výrazné vlastnosti:

 • aktivování obecné systémové cirkulace ve velkém a malém kruhu;
 • antihistaminikum a antialergikum;
 • antidepresivum;
 • antisklerotická;
 • afrodiziakum;
 • analgetické a protizánětlivé;
 • bronchodilatancia a změkčovadlo;
 • venotonický;
 • stabilizační hormon;
 • dezinfekční prostředek;
 • diuretikum;
 • omlazující;
 • antifungální;
 • zklidňující nervový systém atd.

Tyto důležité terapeutické vlastnosti nezbytné cypřiš olej se stává ještě výraznější v kombinaci s výtažky z pomeranče, bergamotu, kozlík, pelargónie, majoránka, jasmínu, třezalky, měsíčku, cedr, levandule, majoránka, myrha, neroli, pačuli, rozmarýn, růže, santalové dřevo, borovice, tymiánu, černého pepře a šalvěje.

Cypressový esenciální olej plně normalizuje noční spánek a také významně zlepšuje funkci srdce a cév. Aktivně reguluje metabolismus, pomáhá rozpouštět krevní sraženiny a embolie, čistí játra toxinů.

Nástroj výrazně zvyšuje aktivitu ženských a mužských reprodukčních orgánů, usnadňuje tok menstruace a šetří z mnoha infekcí dýchacích cest.

To je široce používán v nástupu epidemie chřipky, těžké nachlazení a kožní vyrážky různých původů.

Cypressový esenciální olej na vlasy

Zvláště užitečné je použití extraktu pro pokožku hlavy. Významně posiluje žárovky, aktivně reguluje proces oddělování tuku a výrazně zvyšuje růst vlasů.

Při každodenním používání se stávají velmi lesklými a zdá se, že jsou několikanásobně větší. Proto se do masky na ošetření přidává esenciální olej cypřiše, který se uchovává půl hodiny.

Pro posílení vlasů použijte následující užitečný nástroj. Za prvé, vlasy jsou důkladně omyty a osušeny. Pak si jednu čajovou lžičku jojobového oleje, pět kapek éteru, stejně jako éter levandule, čajového stromu a šalvěje. Aktivně vstříkne do pokožky hlavy a ponechá 10 minut. Pak se umyjte šamponem.

Když se na hřeben aplikují páry kapek, výrazně se posilují vlasy, krevní oběh jejich žárovek se zvětšuje, lupiny zmizí, produkce tuků žlázami klesá a prameny přestanou vypadávat.

U mužů se tedy v mládí objevuje nástup plešatosti.

Navíc esenciální olej cypřiše při aplikaci na pokožku hlavy způsobuje silný svalově relaxační účinek, zlepšuje náladu a posiluje libido. Proto je obzvláště užitečné ji použít před spaním.

Extrakt je často používán jako speciální prostředek, výrazně zvyšuje sílu a zhoršuje sexuální pocity. Za tímto účelem je nutné vlasy důkladně opláchnout, jemně uschnout a vyčistit, šest kapek látky pro ženy a tři kapky pro muže by měly být nejprve aplikovány na hřeben. Je třeba provést postup bez zrychlení po dobu čtvrtinu hodiny. Raději to dělat není víc než dvakrát týdně.

Aplikace na obličej

Použití esenciálního oleje z cypřiše na pokožku poskytuje nesrovnatelný účinek. Je to:

 • zcela zklidňuje podráždění pokožky;
 • má výrazný účinek proti stárnutí;
 • odstraňuje jakékoliv zánětlivé procesy;
 • eliminuje vaskulární mřížku;
 • podporuje hojení ran;
 • bojuje s jemnými vráskami a záhyby;
 • má určitý zvedací efekt;
 • aktivně čistí póry;
 • uvolňuje akné atd.

Pokud ráno tvář nevypadá zcela čerstvě, pod očima je výrazný otok a kůže ztratila svou pružnost, doporučuje se vzít malou bavlněnou kouli a lehce navlhčit obličej pomocí lehké masáže. Pro směs si vezměte denní krém, ve kterém přidejte poloviční lžičku kokosového ořechu a pár kapek levanduleového oleje, stejně jako jednu kapičku extraktu z mořského mléka, cypřiše, kadidla a citrónového balzámu.

Pro mastnou pokožku se doporučuje následující recept. Měli byste si vzít lžičku zcela roztaveného medu na parní lázni, tři kapky cypressového éteru a sklenici studené vařené vody. Důkladně promícháme a vyrábíme malé kostky ledu. Každý den otřete jejich obličej.

Cypressový esenciální olej z křečových žil

U křečových žil, zejména dolních končetin, je extrakt prostě nepostradatelným lékem. Zabraňuje tvorbě trofických vředů a významně zlepšuje vaskulární propustnost.

Obvykle se používá ve složení masážní směsi. Vezměte lžíci mandlového a olivového oleje, přidejte pět kapek extraktu z cypřiše, levandule, eukalyptu. Složení se jemně vtírá do postižených oblastí a lehce masíruje nohy. Musíte se snažit vyhnout se jakékoli bolesti.

Použijte také prostředky ze dvou kapek EHC smíchaných s lžící olivového oleje a čerstvě vymačkané citronové šťávy. Třikrát denně se roztok aplikuje na kůži. Tato masáž pomáhá posílit žíly, zlepšit jejich tón a zlepšit stav poškozené epidermis končetin. Kurz trvá 45 dní.

Pokud není účinek příliš výrazný, proveďte speciální vodní procedury. Vezměte 5 litrů vody trochu teplejší než pokojová teplota. Přidejte 4 lžíce jodované mořské soli. Po úplném rozpuštění se přidá dvě kapky cyprilu a levandulového extraktu. Pak umístěte do misky nohy. Session trvá nejméně čtvrt hodiny.

Zdravotní použití

Nejčastěji se používá cypřišový extrakt místně. Je velmi užitečné při silném kašli. V tomto případě se ke olejovému hořáku přidá sedm kapek produktu.

Po studené teplotě na pacientovu polštář kapkají tři kapky éteru.

Během chřipkové epidemie se dítě může masírovat v oblasti šupin. Vezměte 1 lžičku olivového oleje a přidejte pět kapek extraktu.

Když se na hrudní kompresi aplikuje bronchitida, skládající se ze směsi hořčičného prášku, sedmi kapek esenciálního oleje z cypřiše a levandule.

Pokud je pacientka podrobena mučení hemeroidy, položte malý krém s pěti kapkami léku, zředěným deseti mililitry studené vařené vody. Držte čtvrtinu hodiny. Po úplném vyhoření je vypuštěn výtok krve a bolest.

Cypressový olej pro těhotné ženy

EHR je nežádoucí při používání dítěte. Nicméně je někdy povoleno ji používat pro masážní a aromaterapeutické zasedání. Pokud v průběhu těhotenství nejsou žádné potíže, pak se se souhlasem lékaře používá v malých množstvích.

Cyperský esenciální olej je povolen používat s rizikem vzniku křečových žil a od druhého trimestru s výskytem hemoroidů.

V počátečních stádiích těhotenství nemůže být použita v žádném případě, protože často vede k hypertonicitě dělohy a může dokonce způsobit spontánní potrat.

Při nošení nemůže dítě jíst cypřiš, pokud:

 • v dějinách ženy existují náznaky komplikací, ke kterým došlo během předchozích těhotenství;
 • pacient má křečovou připravenost;
 • má arytmii;
 • bylo diagnostikováno selhání jater;
 • existují metabolické poruchy;
 • během těhotenství došlo ke krvácení.

Kontraindikace

Ale ne všechny těhotné ženy, muži a děti, je žádoucí použít esenciální olej cypřiše. Do dvanácti let, nemůže být použit v žádné formě.

Během kojení je také lepší se zdržovat. Pro případné onemocnění extraktu z prsu nelze použít.

Zřejmou kontraindikací pro její použití jsou různé nádory, srdeční infarkt nebo mrtvice, hrozba trombózy, tromboflebitida nebo tromboembolie.

Proto je nutné konzultovat terapeuta před aplikací esenciálního oleje cypřiše.

Cyprilový esenciální olej: vlastnosti, použití, kontraindikace

Cypress - vysoký, štíhlý strom. Pro rostoucí zájem o oblasti Středomoří. Listy jsou tmavě zelené, ovoce je hnědošedé, kuželovité se semeny uvnitř. Strom je odolný proti suchu, větru, dešti a sněhu. Cypress má dobře vyvinutý kořenový systém, nezasahuje do kyselých a alkalických půd. Pro získání esenciálních olejových jehel a větví cypřiše.

Esenciální olej z cypřiše má čirou a svěží vůni, je složitý ve svém složení a silně se podobá ostatním borovým aromám. Kombinace balsamických odstínů a dřevěných tónů doplněných teplými, sladkými nuancemi.

Esenciální olej je světlá, světle žlutá, sotva viditelná. Tam jsou některé druhy cypřišových stromů, které poskytují olej hluboké azurové barvy, s výraznou dřevnatou vůní, to uklidňuje a posiluje zároveň.

9 vlastností cypřišového oleje

Cypressový esenciální olej obsahuje alfa-pinen, Karen a limonen, které jí dodávají antiseptické, antispastické, antibakteriální, stimulující a antirevmatické vlastnosti.

1) Posiluje tkáně

Cypress air dokonale zvládne úkol posilovat dásně, utáhnout kůži, svaly. To má příznivý účinek na vlasové folikuly a zabraňuje jejich ztrátě.

2) Léčí rany a infekce

Cypressový olej má antiseptické vlastnosti vzhledem k obsahu důležitého komponentu camphenu. Léčba vnějších a vnitřních ran se vyskytuje tím, že brání růstu bakterií. Tato vlastnost se používá při výrobě antiseptických lotion a krémů.

3) léčí křeče a svalové křeče

Cypressový esenciální olej zabraňuje rozvoj křečí a svalového tonusu. Je účinný u syndromu neklidných nohou, což je neurologický stav charakterizovaný pulzujícími, nekontrolovatelnými záchvaty. Topické podání poskytuje lepší krevní oběh a usnadňuje chronickou bolest.

4) Účinně odstraňuje toxiny z těla

Diuretický účinek cypřišového esteru pomáhá tělu zbavit toxinů, které se v něm hromadí. Zvýšené pocení odstraňuje přebytečnou vodu a soli. To má pozitivní vliv na všechny systémy těla. Čistí kůži, významně snižuje hladinu cholesterolu.

V roce 2007 bylo zjištěno, že látky obsažené v cypřišovém oleji mají hepatoprotektivní účinky. Velké množství antioxidačních sloučenin zabraňuje tvorbě volných radikálů, čímž chrání tělo. Odběr tekutiny pomáhá při trávení, snižuje nadýmání, snižuje otoky.

Cypress olej zabraňuje stagnaci v lymfatickém systému, pomáhá tělu udržovat účinnost a zdraví.

5) Podporuje srážení krve

Cypressový olej má stlačující účinek a je schopen ztuhnout krevní cévy. Je důležitá při léčbě křečových žil a těžké a prodloužené menstruace, slouží také jako přírodní lék na léčbu fibroidů a endometriózy.

Hemostatické schopnosti jsou dobré pro rychlé hojení ran a řezů.

6) ošetřuje nachlazení

Vlastnosti cypřišového oleje ke snížení kongesce nosu k odstranění sputa z horních cest dýchacích se používají k zmírnění stavu onemocnění dýchacích cest. Olej uklidňuje dýchací systém a působí jako antispasmodikum schopné léčby astmatu a těžké bronchitidy.

7) Osvěží tělo

Cypress Ether má svěží, pikantní mužskou vůni. Jeho čistá a zubatá vůně zlepšuje náladu a stimuluje pocit štěstí. Může snadno nahradit jakýkoliv syntetický deodorant, protože brání růstu bakterií na pokožce, které způsobují specifický zápach těla.

Při čištění domu přidávejte do vody vodu spolu s pracím prostředkem 10 kapek silikonového esence a otřete povrchy a podlahu. Tím zabráníte šíření bakterií a ponecháte vůni čerstvosti.

8) Snižuje úzkost

Při aromaterapii nebo místní aplikaci, cypřišový olej podporuje relaxaci a klid. Vdechováním této vůně se naše tělo probudí, dostane pocit štěstí a pohody. Chcete-li zmírnit úzkost a strach, v noci umístěte lampu s aromatickou látkou v blízkosti postele. Pro difuzér je zapotřebí 5 kapek cyprilu.

9) Léčí křečové žíly a celulitidu

Schopnost cypřiše stimulovat průtok krve je vynikajícím prostředkem ke zlepšení stavu problémových žil. Cypressový olej z křečových žil se používá pro stagnaci žil a kapilár. V tomto stavu dochází k jejich výčnělku, stěny nádob se oslabují a průchod krve je obtížný. Při aplikaci topicky podporuje esenciální olej cypřiše normální průtok krve.

Cyprilový esenciální olej s celulitidou může významně snížit nejen jeho viditelný projev, ale také změnit stav tkání. Retence tekutin, špatná cirkulace, oslabení struktury kolagenu a zvýšení zásob tělesných tuků přispívají k vypadávání pomerančové kůry.

Pomocí vlastností cypřišového oleje v celulitidě můžete přirozeně odstranit přebytečnou vodu a sůl, která ji drží v tkáních.

Celulitidový olej je přírodní prostředek pro krásu těla.

Použití esenciálního oleje cypřiše

Chcete-li použít olej cypřiše byl nejvhodnější, bezpečný a ekonomický, měl by být zředěn nosným olejem. Výběr podle vašeho přání, který považujete za nutné. Vhodný olivový, jojobový nebo kokosový olej.

Pro místní použití a masáž cypřišovým esenciálním olejem přidejte 4 kapky do 20 ml základny. Tato směs se zabývá artritidou, syndromem neklidných nohou, křečemi, astmatem, bronchitidou. V místě výskytu vyčistěte vonný olej alespoň 2-3krát denně.

Cypressový olej pro křečové žíly a hemoroidy

Smíchejte 5 kapek cypřiše a stejné množství vody nebo oleje. Nasákněte bavlněný tampón a aplikujte na zanícený hemoroid. Pomáhá při bolestech a svědění. Pro křečové žíly je otřete mírným tlakem směrem k srdci.

Dobrou kůži namočte, aby pronikla co nejhlouběji. Tím dochází ke zduření žil a protizánětlivé vlastnosti cypřišového oleje zmírňují otoky.

Grapézový olej je dalším cenným produktem pro křečové žíly.

Retence tekutin vytváří edém, můžete se s nimi poradit masáží v postižené oblasti. Zředí se 10 kapek cypřiše v 90 ml základního oleje, například olivového oleje. Pohyb by měl směřovat k srdci. Aplikace takové směsi na dolní břicho stimuluje diuretický účinek, přebytečná voda se vylučuje močí.

S bolestí a zraněním

Pokud by se malý řez krvácel, umývání rány vám pomůže. Připravte roztok 2 polévkové lžíce čisté vody a 8-10 kapek cypřišového oleje. Bude trvat několik minut, než přestane krev proudit.

Pomáhá při krvácení z nosu. Anestetický účinek cypřiše se používá při poraněních, dislokacích a vyvrtávání. Dokáže zmírnit bolesti kloubů a zad.

S únavou a toxiny v těle

Pokud máte pocit únavy, pomůžete ruské lázni. Vezměte 5-6 kapek cypřiše pro ochucení místnosti. Vdechování éterických částic stimuluje lymfatický systém, zatímco urychluje pohyb tekutiny uvnitř a toxiny z těla se rychleji eliminuje.

Cyprový esenciální olej pro tvář se používá ke snížení nadměrné produkce mazu. Smíchejte 5 kapek cypřiše a lžíce aloe vera a rozetřete na kůži obličeje. Po 5 minutách vypláchněte. Současně hydratuje pokožku a odstraňuje mastný lesk.

Ve vlasové masce přidejte 8 kapek cypriteru a aplikujte jej obvyklým způsobem. Mají-li se štěstí, cypřišový olej na vlasy se používá k odmašťování a vrácení drobivosti, plynulosti a lesku. Další užitečná vlastnost cypřišového oleje spočívá v tom, že může zabránit napadení všemi.

Pomoc při syndromu tunelu

Velmi bolestivý stav zápěstí, při kterém člověk zažívá ostrý, hořící bolest. Je to způsobeno stlačením karpálního nervu v důsledku opakovaných pohybů nebo nějakého zranění. V tomto případě použijte cypřišový esenciální olej (v neředěné formě) na kůži zápěstí. Aplikujte pravidelně 2 krát denně.

Stav, kdy končetiny blednou a za studena zmrznou. Vzhledem k tomu, že kapiláry jsou silně zúžené, je přerušeno dodávání krve do tkání. Masáž s olivovým olejem, ve které se přidá 6-7 kapiček cypřiše, pomůže. Každodenní aplikace posiluje krevní cévy a kapiláry a v budoucnu zabrání vzniku takového onemocnění.

Při zánětu horních cest dýchacích se vytváří nadměrný hlen. Osoba má potíže s dýcháním. Vdechněte pár cypresu a eukalyptického esenciálního oleje. V kombinaci oddělují sputum, oslabují produkci a usnadňují její výstup na vnější stranu. Zbavuje kašel a pomáhá léčit infekce dýchacích cest.

Cypressový esenciální olej se používá pro mnoho nemocí, významně pomáhá při prostatitidě, pleurismu, artritidě a mrtvici.

Cypress olejové recepty

Chcete-li odstranit make-up, směs 5 ml kokosového oleje a vzal 1 kapku cypřiše, levandule a kadidla. Po takovém postupu se otoky, laxita očních víček sníží, tmavé kruhy a pigmentové skvrny zmizí.

Směs 5 kapek ylangylanu, 3 kapky cypresteru a 3 kapky divoké oranžové se používá jako afrodiziakum. Vše to kapka do 1 čajové lžičky jakéhokoli snadno vstřebatelného oleje. Aplikujte na vnitřní stehna.

Afrodiziakální éterické oleje - vlastnosti a použití, jak si vybrat afrodiziakum

Pro tón a dobrý emocionální stav vložte 2 kapky bílé jedle, cedru a cypřiše do aromatické lampy.

Pro pružnou, tónovanou a hladkou pokožku smíchejte 4 kapky cypřiše a grapefruitu v kokosovém oleji a aplikujte na problémové oblasti těla.

Kontraindikace

Dosud nebyly zjištěny případy, kdy je užívání cyperfosfátu kontraindikováno. Nicméně, před nákupem si pečlivě přečtěte složení léku, který chcete koupit.

Záleží na tom, musíte si být jisti, že kupujete čistý výrobek bez nečistot a přísad a jsou zahrnuty pouze vysoce kvalitní přísady.

 1. Těhotné a kojící matky.
 2. Děti do 3 let.

Vznešený a nádherný strom, který zdobí horké krajiny a pláně, dodává úžasný esenciální olej. Má obrovský počet možností použití. Díky tomu je možné zlepšit zdraví a dosáhnout zářivé krásy. Nebojte se mu důvěřovat svému tělu i duši.

Cypress Essential Oil: 8 úžasných a příznivých vlastností

Cyperský esenciální olej se získává z jehličnatých rostlin rostoucích v smíšených, jehličnatých listí a má botanický název Cupressus sempervirens. Cypressová je stálezelená, s malými kulatými tvary, kužely, šupinatými jehlami a malými květenstvími. Olej extrahovaný z jehel je oceňován svou schopností účinně bojovat s infekcemi, zejména s horními dýchacími cestami. Také esenciální olej z cypřiše pomáhá odstraňovat toxiny z těla a pozitivně ovlivňovat práci nervového systému, eliminuje nadměrnou stimulaci a nervozitu.
Cupressus sempervirens lze nazvat stromem lékopisu kvůli jeho mnoha specifickým botanickým vlastnostem. Podle studie zveřejněné v časopise BMC Complementary Alternativní medicína tyto specifické vlastnosti zahrnují odolnost proti suchům, náhlé a silné nárazy větru, zvýšený obsah prachu ve větru, dešti a sněhu a znečištění plynů. Cypřiš má také dobře vyvinutý kořenový systém, který umožňuje růst jak na kyselých, tak i alkalických půdách.
Mladé výhonky, kmeny a jehlice cypřiše, účastnící se procesu destilace páry, velkoryse dávají lidem esenciální olej s čistou a povzbuzující vůní. Hlavní složky produktu parní destilace jsou: alfa-pinen, Karen a limonen. Samotný olej je dobře známý pro své antiseptické, antibakteriální, antirevmatické a stimulační vlastnosti.

Zde je možné zakoupit kyperský esenciální olej

8 Vlastnosti a výhody používání Cypress esenciálního oleje

1. Léčba ran a infekcí.

Pokud si zvolíte nápravu rychlého rány, zkuste espresnový olej. Antiseptické vlastnosti oleje dávají přítomnost camfenu, velmi důležitou složku. Olej pomáhá při léčbě jak vnějších, tak i vnitřních ran a současně poskytuje ochranu proti infekcím. Studie publikovaná v časopise Modern and Alternative Medicine v roce 2014 ukazuje, že esenciální olej z cypřišů má antimikrobiální vlastnosti, které inhibují růst testovaných kmenů bakterií. Studie rovněž poukazuje na možnost použití cypřišového oleje jako kosmetického prostředku při výrobě mýdel kvůli jeho schopnosti ničit bakterie na povrchu kůže. Může být také použit jako léčba malých vředů, akné, pustul a kožních vyrážek.

2. Odstranění křečí a bolesti svalů během vyvrtání.

Kvůli svým antispazmickým vlastnostem je cypřišový esenciální olej účinný při zmírnění problémů způsobených křečemi, jako jsou křeče a svalová bolest. Esenciální olej dokonale napomáhá příznakům syndromu neklidných nohou - neurologický stav charakterizovaný nepříjemnými pocity v nohách: záškuby, tahání a nekontrolované mikrospasmy. Podle Národního ústavu neurologických onemocnění a projevů (USA) může syndrom neklidných nohou vést k noční insomii a vyčerpání v průběhu dne. Lidé, kteří jsou vystaveni tomuto onemocnění, často nemohou během denních činností dosáhnout požadované úrovně koncentrace. Při aplikaci lokálně 100% přírodní esenciální olej cypřiše zmírňuje křeče, zlepšuje krevní oběh a eliminuje chronickou bolest. Je také přírodním prostředkem pro zmírnění symptomů syndromu karpálního tunelu, který účinně eliminuje bolest v oblasti zápěstí. Syndrom karpálního tunelu je neurologický stav charakterizovaný bolestivostí v zápěstí, kde je středový nerv zacvaknut v tunelu a zapálený. Malý průměr nervu přispívá k zánětu a místnímu otoku způsobenému nadměrným stresem, hormonálními změnami a artritidou. Cypressový esenciální olej snižuje stagnaci tekutin v tkáních (běžnou příčinou syndromu tunelu). Kromě toho pomáhá zlepšit tok krve a pomáhá eliminovat záněty.
Cypressový olej zlepšuje krevní oběh, přispívá k eliminaci křečí, svalů a bolesti hlavy. Některé typy záchvatů se projevují endogenní kyselinou mléčnou, která se díky těmto diuretickým vlastnostem účinně vymyje z těla esenciálním olejem z cypřiše, což naopak přináší úlevu svalům postiženým záchvaty.

3. Pomáhá eliminovat toxiny.

Od Cypressový esenciální olej je diuretikum, pomáhá tělu zbavit nahromaděných toxinů. Olej také zvyšuje pocení, čímž se zrychluje odstraňování toxinů, přebytečné soli a vlhkosti. Tento proces má pozitivní vliv na všechny systémy a tkáně těla, zejména na pokožku, což pomáhá vyhnout se (a hojení, pokud je příliš pozdě) akné.
Také cypřišový esenciální olej pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, čímž snižuje zátěž jater. Studie provedená v roce 2007 skupinou vědců v egyptském Národním výzkumném středisku (v Káhiře) ukázala, že izolované složky cypřišového oleje, jako jsou kysyosinické, kávové a p-kumarové kyseliny, odhalily hepatoprotektivní vlastnosti. Tyto vybrané složky významně snižovaly hladiny glutamát-oxalacetát-transaminázy, glutamát-pyruvát-transaminázy, cholesterolu a triglyceridů v těle (játra) a současně měly pozitivní vliv na celkovou hladinu bílkovin v těle laboratorních myší zúčastněných ve studii. Chemické extrakty byly zavedeny do jaterní tkáně myší, následované měřeními před a po aplikaci cypřišového esenciálního oleje. Měření ukázaly, že olej obsahuje antioxidační složky, zbavuje tělo přebytečných toxinů a pomáhá vázat volné radikály.

4. Zlepšuje srážení krve

Cypressový esenciální olej má schopnost zastavit nadměrný průtok krve, čímž přispívá ke zvýšení srážení krve. Tato schopnost oleje je způsobena jeho astringentními a hemostatickými vlastnostmi. Olej způsobuje zúžení krevních kanálů, což zvyšuje tlak a vede ke snížení kůže, svalové tkáně, tkáně gingivy a vlasových folikulů. Tyto adstringentní vlastnosti umožňují cypřišovému esenciálnímu oleji "utáhnout" tkáně, posilovat vlasové folikuly a zabraňovat tak vypadávání vlasů.
Jak již bylo zmíněno výše, hemostatické vlastnosti cyperfoksového esenciálního oleje pomáhají zastavit krvácení a zvyšovat srážení krve, jakmile to bude nutné. Tyto dvě příznivé vlastnosti spolupracují ruku v ruce, což nám pomáhá rychle vyléčit drobné odřeniny, řezy a dokonce i otevřené rány. Kvůli těmto vlastnostem je cypřišový olej nepostradatelným nástrojem pro těžké krvácení v menstruaci, při léčbě fibroidů a endometrioidní heterotopie.

5. Pomoc při respiračních onemocněních

Cypressový esenciální olej má vlastnosti sputa a expektorantu, které pomáhají vyčistit horní dýchací cesty a plic. Olej má uklidňující účinek na dýchací systém a působí jako antispasmodikum - pomáhá i při takových akutních respiračních onemocněních jako je astma a bronchitida. Olej má rovněž antibakteriální vlastnosti, které mu umožňují působit jako pomocné terapeutické činidlo pro choroby způsobené růstem určitého kmene bakterií (nebo souboru kmenů).

Studie publikovaná v roce 2004 v časopise Journal of Agro-Cultural and Food Chemistry ukázala, že camphene, složka přítomná v cypřišovém esenciálním oleji, měla inhibiční účinek na růst 9 studovaných kmenů bakterií a na růst všech známých kultur kvasinek. Můžeme tedy tvrdit, že pro některé účely je cypřišový olej bezpečnější alternativou k antibiotikům, které mají významné vedlejší účinky, například tzv. syndrom "slabého břicha" ("podrážděná střeva") a ztráta probiotik.


6. Přírodní deodorant

Cyprový esenciální olej má čistou, kořeně-mužskou vůni, která zvyšuje náladu, dává energii a pocit štěstí, což je vynikající deodorant. Takový deodorant může díky své antibakteriální vlastnosti snadno nahradit běžnou chemickou látku - zabraňujeme růstu bakterií - zabraňuje vůni potu, vše je jednoduché! Navíc můžete bezpečně přidat 10 kapek espressa cypřiše do vašeho čisticího prostředku na podlahu nebo pracího prostředku (jednorázová dávka, na jedno praní!), Což dodá povrchům a prádlu svěží, opadavou vůni a současně ničí bakterie. To může být zvláště užitečné v zimní sezóně, protože Aroma cypřišového oleje probouzí pocity radosti a štěstí.

Cypressový esenciální olej má sedativní vlastnosti, což vede k pocitu spokojenosti a spokojenosti, bez ohledu na to, zda jej používáte aromaterapií nebo masírujete. Přesto aroma oleje má povzbudivý účinek (v nepatrně menším rozsahu), který stimuluje naše centra úlevy a štěstí. To vše může být zvlášť užitečné pro osoby, které jsou vystaveny silnému emočnímu stresu, mají problémy s usínáním nebo trpí posttraumatickým a post-šokovým syndromem. Chcete-li použít esenciální olej z cypřiše jako přírodní prostředek k nadměrnému vzrušení nebo nervovým podmínkám, přidejte 5 kapek do rozptylu aroma nebo je rozpusťte v lžíci mastného oleje a přidávejte jej do vody. Je vhodné umístit v noci aromatický difuzér na hlavu postele, aby se odstranily nepokojné stavy nebo symptomy nespavosti.

8. Bojuje proti celulitidě a křečím žilám.

Vzhledem k své schopnosti stimulovat krevní oběh může být cypřišový esenciální olej použit jako přírodní lék na léčbu křečových žil. Křečové žíly, jinak známé jako pavoučí žíly, se vyskytují, když je v žilách nadměrný tlak, což vede k tvorbě podlitin a nadýchání žil. Podle Národní lékařské knihovny (USA) to může být způsobeno jak slabými stěnami žilních cév, tak nedostatečným vnějším tlakovým tlakem tkání na žíle, což zvyšuje žilní tlak, což vede k rozšíření žil a jejich protahování. Externí aplikace cypřišového oleje pomáhá eliminovat krevní staze v nohách a usnadňuje jeho správný návrat do srdce.

Olej také pomáhá snížit riziko celulitidy, tzv. "Oranžová kůra" na kůži nohou, hýždí, břicha a zadní části rukou. Příčinou celulitidy se často říká stagnace tekutiny v těle, špatná cirkulace, slabá strukturální organizace endogenního kolagenu a nadváha. Díky své diuretické vlastnosti cypřišový olej účinně odstraňuje přebytečnou vlhkost a sůl z těla, což způsobuje stagnaci tekutin v těle. Také, jak bylo uvedeno výše, stimuluje metabolismus a zrychluje tok krve. Používejte olej externě k léčbě křečových žil, celulitidy a dalších příznaků způsobených špatným metabolizmem.

JAK POUŽÍVAT ZÁKLADNÍ OLEJ CYPARISU

Cypress olej je bezpečné používat jak aromaterapie a přímo pro externí použití. Pro externí použití by nejlepším řešením bylo rozpustit několik kapek oleje v základně (kokos nebo jojobu) v poměru 1 až 15-20, předtím, než začnete třepat do kůže. Zde je několik příkladů využití cypřišového esenciálního oleje v každodenním životě:

• Sprejete 5-7 kapek cypřišového oleje doma nebo v kanceláři, abyste vytvořili emocionálně vyvážený aromatický vzorek, který zároveň vyvolává pocit klidu a inspirace, což pomůže vypořádat se s pocity úzkosti a přeexpirace.

• Aplikujte olej externě, který se dříve rozprostírá v nosném oleji, zmírnit symptomy artritidy, syndromu nepokojných nohou, záchvaty, astma, bronchitida, studený kašel, syndrom karpálního tunelu a těžká menstruace. Jednoduše si vezměte lék do příslušné oblasti, několikrát denně, v závislosti na vašich potřebách, než přijde pomoc.

• Aby se snížilo riziko celulitidy, křečových žil, ran, řezů a odřenin, aplikujte do oblastí údržby 2-3 kapky cyprilu.

• Přidejte 5 kapiček oleje zředěného v nosiči (med nebo mléko) do vody, přičemž se horká lázeň ulehčí, aby zmírnila příznaky onemocnění horního plicního traktu. Můžete ředit několik kapek (jak je uvedeno výše) v základním nosiči a použít výsledný roztok jako topný kompresní prostředek pro oblast hrudníku. Chcete-li snížit spuť, kapkajte 3-5krát do vroucí vody, zakryjte hlavu ručníkem a vdechujte páru po dobu 5-10 minut.

• K deodorizaci domu přidejte do čisticího prostředku 5-10 kapek espressa cypřišového oleje nebo přidávejte olej do vody a stříkněte výsledný roztok na záclony, ubrusy a čalouněný nábytek. Také 1-2 boty mohou padnout do bot, klobouku, bundy - zabránit růstu bakterií a následně i zápach potu.

• Chcete-li péči o vlasy a pokožku, přidejte do šamponu, kondicionéru nebo toniku na mytí 1-3 kapky cyprilu. Tento olej je skvělý pro hluboké čištění a má prospěch vlasů a kůže díky svým antimikrobiálním vlastnostem.

Cypress esenciální olej se dobře mísí s oleji z levandule, bergamotu, cedru, heřmánek, ylang-ylang. Všechny z nich mají sedativní účinek a pomáhají dosáhnout klidu a rovnováhy, bez ohledu na to, zda je používáte v aromaterapii nebo externě. Smíchejte své oblíbené esenciální oleje cypřišovým olejem, přidávejte 5-6 kapek do lázně (premix je třeba zředit mlékem nebo medem) nebo použít jako přísadu do masážního nástroje. Kokosový olej je vhodný jako základ, protože Pečuje o Vaši pokožku během masáže, pracuje jako tonikum a hydratační krém.

PRECAUČNÍ OPATŘENÍ PŘI POUŽÍVÁNÍ ZÁKLADNÍHO OLEJE CYPARISU

Cypressový esenciální olej nelze použít uvnitř. Pouze s aromaterapií nebo venkovním použitím může být považován za bezpečný a netoxický. Olej nelze během těhotenství užívat a vyvarujte se používání tohoto oleje u dětí, protože Účinek cyprilu na děti není dobře pochopen. Ujistěte se, že před použitím proveďte test alergie - položte 1 zápěstí na zápěstí a vyčistěte. Pokud do 15 minut nevznikne zjevná známka reakce (podráždění, vyrážka, těžký pocit pálení) - olej je pro vás bezpečný. Nejbezpečnější cestou k topickému podání je rozpuštění jednorázové dávky cypriálního esenciálního oleje v oleji základního mastného nosiče.

Pro Více Informací O Suché Vlasy