logo

Vlastnosti a metody použití mandarinky

Mandarinový esenciální olej má řadu užitečných a léčebných vlastností. Jeho aplikace pomůže zbavit se bolesti, normalizovat práci gastrointestinálního traktu, zmírnit napětí, zlepšit stav vlasů, omlazovat pokožku, eliminovat kosmetické nedostatky a mnohem více.

Vlastnosti esenciálního oleje mandarinky

 1. Vylučování toxinů z těla.
 2. Čistí střeva, zlepšuje trávicí systém, eliminuje plynatost, zácpa, normalizuje játra a žaludek.
 3. Podporuje imunitu, zvyšuje obranyschopnost těla.
 4. Krásné antiseptiky.
 5. Obnovuje procesy výměny.
 6. Eliminuje bolesti svalů a kloubů, snižuje stav žen s PMS.
 7. Pomáhá relaxovat, uvolňovat napětí a únava, uklidňuje, zmírňuje strach, temné myšlenky, normalizuje spánek, eliminuje nespavost.
 8. Má tonizující a stimulující účinek na tělo, zvyšuje chuť k jídlu a urychluje hojivý proces po onemocnění.
 9. Jedná se o prevenci předčasného stárnutí a vzhled strií.
 10. Bojuje s otoky.
 11. Světlý afrodiziakum, přizpůsobuje se lásce.
 12. Ukazuje ochranný účinek na pokožku (slunce, mráz, vítr).
 13. Má protizánětlivý účinek.
 14. Vyhlazuje jizvy, eliminuje akné, věkem.
 15. Dobrá péče o mastnou a blednou.

Aplikace mandarinového oleje

Mandarinový esenciální olej může být použit pro různé účely, zejména pro kosmetickou péči o pleť, léčbu a prevenci mnoha nemocí, pro celkové hojení a posilování těla. Používá se v parfémovém průmyslu a ve farmaceutickém průmyslu (přísada do léčiv).

Kombinace mandarinového oleje s jinými estery jen zvýší jeho vlastnosti a zvýší účinek jeho použití. Větrné oleje Vetiver, ylang-ylang, limetta, máta peprná, majoránka, patchouli, neroli, skořice, citrón, bergamot, hřebíček jsou pro produkt velmi vhodné.

Tento esenciální olej se používá k aromatizaci místností, inhalací, masáží, třením, kompresí, aromatickými koupelemi, přidává se k domácím maskám a vlasům různých akcí. Prostředky se aplikují také uvnitř, které byly předem smíchány s medem (1 lžička medu a 1 kapka éteru) a opláchnuty velkým množstvím kapaliny. To by však mělo být provedeno pouze na doporučení lékaře.

Před použitím éteru se smíchá se základním (mastným) olejem. Čistá aplikace je také možná, spot na akné, jizvy, jizvy.

Video: vlastnosti a použití mandarinového oleje.

Mandarinové olejové recepty

Zbavte se nespavostní lázně pomůže, zda sauna. 3 minuty před opuštěním sauny nalijte kameny s následujícím složením: 15 kapek mandarinového esenčního oleje, 1 polévková lžíce. l med (nebo smetana, mořská sůl) a 1 litr horké vody (dobře promícháme). Získejte trochu páry a vystoupte. Ve vaně může být tato kompozice použita k napouštění červených kamínků po celou dobu, kdy je tam.

Mandarinový olej a geranový olej (2 kapky) v kombinaci s pomerančovými a bergamotovými oleji, které se užívají v jedné kapce, pomohou podstatně zmírnit bolesti hlavy nebo se zcela zbavit. Vše je rozpuštěno v mandlovém oleji (15 kapek) a používá se k masáži a masáži chrámů.

Aby se urychlilo uzdravení po léčbě infekcí, různých chorob (včetně střev) a nachlazení, byl uvnitř aplikován mandarinový olej třikrát denně mezi jídly.

Inhalace s mandarinovým olejem jsou dobré při léčbě nachlazení. Inhalace mohou být jak studené, tak horké. Inhalace za studena se provádí takto: na ubrousku a nebo v čerpaném aromu přiveďte 2 kapky mandarinového oleje a dýchjte po dobu 5-10 minut. Vdechnutí za horka činí 5-7 minut. Je nutné nalít horkou vodu do hlubokého šálku, přidat 2-3 kapky mandarinového oleje, zakrýt si ručník, zavřít oči a dýchat páru.

Mletí se používá ke snížení bolesti svalů nebo kloubů. Na 15 ml mastného oleje se odebere 5 kapek esenciálního oleje. Postup je žádoucí udělat před spaním, bezprostředně po ukončení manipulace, aby šel do postele správně zabalený do deky.

Komprese jsou také vhodné pro zmírnění bolesti. K tomu je třeba připravit roztok: na 1 litr vody na pokojovou teplotu uberte 15-20 kapek mandarinového esenčního oleje, navlhčete ubrousku v tekutině a vložte ji na postiženou oblast, na horní straně ji fixujte pergamenem a teplým šálkem. Udržujte komprese od půl hodiny do 2 hodin. Takové obklady zvláště pomáhají s bolestí v játrech.

Pro zlepšení trávení u dětí a dospělých se mandarínový olej používá k tření břicha. Je to (2 kapky) smícháno s mandlovým olejem (1 polévková lžíce). Postup je prováděn kruhovým pohybem ve směru hodinových ručiček.

Aromatické lázně dobře relaxují, uvolňují napětí, uvolňují strach. Pro tento postup byste měli rozpustit 7 kapek mandarinového oleje ve 2 polévkách. l emulgátor (med, smetana, mořská sůl) a přidejte do lázně naplněné teplou (37 stupňů) vody. Trvání relace je 30 minut. Oplachování není nutné, důkladně protřete pokožku ručníkem. Postup je vhodný pro každodenní užívání, ne více než 3 týdny, pak si odpočinout.

Pro tentýž účel, stejně jako pro aromatické místnosti, může být éterický olej použit v aromatické lampě, 5-7 kapek na 20 metrů čtverečních. metrů čtverečních.

Chcete-li vymýtit tělo nahromaděných toxinů a toxinů, stejně jako ztratit tyto extra libry, musíte udělat půst den jednou týdně. Pro snídani a oběd nic nejezte a nahradte je esenciálním olejem. K tomu je třeba smíchat s 1 lžičkou. med, přidejte do sklenice okyselené vody a pití. Ráno vzít 3 kapky, na oběd 4 kapky mandarinového oleje. Ve večeři jíst lehké jídlo (zeleninový salát, ovoce, mléčné výrobky). Během dne můžete vypít pouze čistou vodu.

Aplikace mandarinového oleje pomůže při krvácení a zubních onemocněních. Chcete-li to provést, spojte 5 kapek oleje z pšeničných klíčků a divoké růže, přidejte 5 kapek mandarinového oleje.

Citrusové oleje dokonale zabraňují výskytu celulitidy a strií, výrazně zlepšují stav pokožky při prvních známkách jejich vzhledu. Mandarinový olej se smíchá s neroli a levandulem (všechny 1 kapka) a přidá se ke směsi mandlového oleje (1 polévková lžíce) a oleje z pšeničných klíčků (1 polévková lžička). Použijte směs pro masáž problémových oblastí dvakrát denně po sprchování. Můžete začít s pátým měsícem těhotenství. Pro efektivnější výsledek musí být mandarinka kombinována s ostatními citrusovými plody (citrón, grapefruit, pomeranč). Tento nástroj pomáhá dobře zvládat poporodní jizvy a jizvy.

Recepty pro použití v kosmetologii

Nejjednodušším používáním mandarinového oleje v kosmetologii je obohacení hotové kosmetiky (krémy, tonikum, pleťové vody, masky). Na 10 g báze je třeba vzít 3-5 kapek éteru.

Bílá maska.

Složení.
Almondový olej - 10 kapek.
Mandarinový olej - 10 kapek.
Jíl, zředěný vodou (ne kapalina) - 1 lžička.

Aplikace.
Složky jsou kombinovány do homogenní hmoty a aplikovány na pigmentační místa. Masku držte půl hodiny, poté promyjte vodou při pokojové teplotě a aplikujte hydratační masku. Proveďte masku každý den až do uspokojivého výsledku.

Maska proti stárnutí.

Složení.
Avokádový olej (jojoba, olivový olej) - 1 polévková lžíce. l
Mandarinový olej - 2 kapky.

Aplikace.
Přísady důkladně promíchejte. Používejte jako noční masku na očištěné kůži. Může být aplikován odpoledne po dobu 40-60 minut. Kompozice je vhodná k čištění pokožky. Chcete-li to provést, navlhčete bavlněnou podložku v teplé vodě, lehce stlačte, vypusťte několik kapek oleje a otřete obličej, krk a dekoltu.

Mandarinový olej je vhodný k obohacení hotových kosmetických produktů pro péči o vlasy. Pro jednu dávku šamponu nebo balzámu vezměte 3-5 kapek tohoto éteru.

Výživná a zvlhčující maska ​​na vlasy.

Složení.
Jojobový olej (mandle) - 2 lžíce. l
Mandarinový esenciální olej - 5 kapek.

Aplikace.
Složky se mísí, masíruje do pokožky hlavy. Masku, která se udržuje po dobu 2 hodin pod filmem a izolovaným uzávěrem. Opláchněte šamponem.

Kontraindikace

Zřídka individuální nesnášenlivost. Alergické reakce, takže před aplikací je nutné provést test na citlivost pokožky.

Nástroj je fototoxický, aby se zabránilo popáleninám, nepoužívejte ho před vycházkou na slunci, protože jako poslední možnost může být aplikován nejméně hodinu před odchodem ven.

Vlastnosti a použití silicového mandarinky

Mandarinky, které se rozšířily po celém světě z Číny, se v mnoha zemích staly jedním z nejoblíbenějších druhů citrusových plodů av Rusku jsou považovány prakticky za symbol nového nadcházejícího roku. Vskutku, hlavní sklizeň těchto sladkých šťavnatých plodů dozrávají, když do země přijde chlad. Mandarinky také přinášejí pocit oslavy a radosti a značná zásluha při vytváření takové atmosféry patří k esenciálnímu oleji, který se získává z kůry oranžového ovoce.

Tato barva a sladká jemná vůně se úplně absorbuje z ovoce, takže olej z tohoto druhu citrusů nelze zaměnit s žádným jiným. A v dávných dobách věděli o výhodných vlastnostech a použití esenciálního oleje z mandarinek a používali drahocennou tekutinu nejen pro aromatické místnosti a jako vonné látky pro léky, ale také pro stimulaci trávení, léčení zánětu a zlepšení spánku.

Dnes díky dobře studované složité skladbě lze hovořit o širším lékařském a kosmetologickém použití mandarinového oleje a o závažných výhodách, které tento produkt přinese lidskému zdraví. Pozitivní praxe rozmnožování mandarinů doma dovoluje využívat ovoce šetrné k životnímu prostředí, aby léčil všechny členy rodiny.

Složení esenciálního oleje z mandarinky

Esenciální oleje získané z přírodních rostlinných materiálů jsou mimořádně cenné a obvykle mají velmi široký rozsah příznivých účinků.

Mandarinový olej není výjimkou. V době výroby oleje se mandarínová kůra hromadí až 2% cenného oleje, zatímco produkt získaný metodou lisování za studena zcela uchovává všechny účinné látky.

Mezi plody přítomné v kůži, například limonen s jasnými protizánětlivými vlastnostmi, karyofillen, alfa- a beta-pinen, myrcen a camphene. Citral, který rovněž zabraňuje vzniku infekcí, linalool a nerol, geraniol, aromatické alkoholy a kyseliny, aldehydy a mnoho dalších bioaktivních látek, přecházejí z kůry do oleje. Je zcela přirozené, že vzhledem k tomuto složení a vlastnostem je mandarínový olej používán v mnoha lékařských oborech, v kosmetologii a v parfémovém průmyslu.

Užitečné vlastnosti a použití mandarinového oleje

Je zajímavé, že v zimě, kdy člověk extrémně postrádá sluneční světlo, teplo a vitamíny, mandarínový olej se stává nepostradatelným pomocníkem pro:

 • zlepšit pohodu a tón;
 • zvýšit ochranné funkce těla, lepší absorpci vitaminů;
 • zvýšená chuť k jídlu a stimulace trávicích procesů;
 • očistit tělo toxinů.

A to nejsou všechny možnosti a rozsah mandarinového oleje. Přírodní produkt má jasný antiseptický a antifungální, deodorizační a antispazmodický účinek. Olej je schopen aktivovat metabolické procesy, upravuje zásobení tkání krví a působením proti nadměrné akumulaci tekutiny a odstraňování vody z těla lze použít k potlačení nadváhy.

Účinek mandarinového oleje, na rozdíl od jiných podobných výrobků, je mnohem měkčí a má téměř žádné kontraindikace.

V mírných dávkách může být dokonce použita těhotnými ženami a používána také v pediatrii. Mandarinový esenciální olej je silný aromaterapeutický prostředek, který v krátké době a bez následků pomáhá vyrovnat se se stresovými situacemi, sezonní depresí a únavou. Na jedné straně má olej stimulující účinek na nervový systém a na druhé straně snižuje podrážděnost a jemně oživuje.

Způsoby použití mandarinového oleje

Nejenže je rozsah použití mandarinového oleje široký, existuje mnoho způsobů, jak těžit z tohoto produktu. V závislosti na stávajících nemocech a požadovaném výsledku se esenciální olej používá při inhalacích a vacích, pomocí této látky se provádí masáže a vytvářejí se masky pro vlasy. Mandarinový olej lze užívat orálně a nastříkat v místnosti, čímž vznikne svěží, příjemná atmosféra. Tato užitečná složka je obohacena o hotové a domácí kosmetické a parfémové výrobky.

Krémy, koupelové soli a šampony pro vlasy s mandarinovým olejem jsou účinnější.

Masáž s několika kapkami oleje zavedená do hlavního nástroje pomáhá utáhnout kůži, snižovat vzhled celulitidy a snižovat riziko střetu u těhotných žen. Vlastnosti esenciálního oleje z mandarinky vztahující se na nespavost. V tomto případě pomáhají inhalační kúry s touto látkou. Navíc olej nejen normalizuje spánek, ale také zmírňuje známky únavy, začínajícího stresu nebo deprese. Jako inhalace je použití mandarinového oleje účinné při prevenci a léčbě sezónních nachlazení a virových onemocnění.

Zlepšení chuti k jídlu a aktivace všech systémů těla je přírodní nápravou nezbytným při zotavování se z chorob.

Pokud trpíte bolesti hlavy, mandarinový olej se aplikuje lokálně. Kapka směsi této složky, geranový olej a bergamot se aplikuje na indexové prsty a vtírá do whisky. Citrusový esenciální olej, včetně mandarinek, lze užívat perorálně. K tomu je přidáno několik kapek oleje do šťávy, bylinných odvarů nebo teplého čaje. Chutná a užitečná terapie:

 • pomůže zbavit nervozity;
 • stimuluje trávení;
 • jemně zmírnit menstruační bolest;
 • snižuje nepohodlí a bolesti žaludku při poruchách trávení.

Jediný požadavek na takový příjem oleje je extrémní opatrnost a mírnění, protože nadměrná dávka látky může dráždit sliznice.

Aplikace mandarinového oleje na vlasy a pokožku

Pro kosmetické účely se mandarinový olej používá k:

 • udržovat tón pleti;
 • regulace produkce kožního mazu;
 • uvolnění podráždění a boj proti zánětu;
 • zlepšuje kvalitu pokožky, včetně vyhlazení pigmentace a kožních defektů.

Mandarinový olej se používá při péči o mastnou, zralou a porézní pleť.

Tento nástroj je účinný při léčbě akné a zánětu, pigmentačních poruch, vrásek na obličeji a otoky. Vnější využití oleje znamená:

 • použití kompresí a masky s touto účinnou látkou;
 • aromatická koupel s olejem;
 • masáže;
 • přidáním malého množství oleje do nástrojů používaných v každodenním životě, například do krému, mléka pro odstraňování make-upu nebo tonika.

Vzhledem k tomu, že má mandarinový olej vliv na pokožku, může být tato složka zavedena nejen do obličeje a tělních výrobků, ale také do vlasů. Pro jednu dávku šamponu nebo balzám je několik kapek.

V tomto případě je mandarinový olej pro vlasy užitečný jako prostředek boje proti nadměrnému obsahu tuku, posilování kořenů a zabránění reprodukci hub, což vede k seborrhei. Na základě esenciálních olejů tvoří masky na vlasy a osvěžující tonikum, které kromě mandarinového oleje obsahují i ​​bylinné čaje a další přírodní ingredience.

Vlastnosti a použití mandarinového esenciálního oleje

Tyto šťavnaté a voňavé ovoce jsou spojeny s novým rokem a Veselými Vánocemi. Možná, že mandarinka je nejslavnější a nejoblíbenější citrus na světě.

Mandarin strom je relativně nízký. Často trnité a pichlavé. Stále zelený strom má tenké větvičky a široké kopinaté listy. Jejich barva je bohatě zelená s lesklou povrchovou úpravou.

Bílé květy jsou buď osamělé nebo bohaté. Plody jsou kulaté, zploštělé, malého průměru. Barva je nasycená oranžová, někdy se změní na červeno-oranžovou, když je zralá.

Mandarinová rostlina je jemná, snadno poškozená chladem. Vyrůstá především v zemích s tropickým a subtropickým podnebím.

Vlastnosti esenciálního oleje mandarinky

Olejovitá kapalina sytě žlutooranžová. Současně sladká a štiplavá vůně, která překvapuje svou měkkostí.

Zářivá, teplá vůně působí uklidňujícím způsobem. Rychle odstraňuje negativní účinky denního stresu, podporuje hluboký a klidný spánek. Udržuje pocit spokojenosti a blahobytu.

Esenciální olej je extrahován studeným lisováním čerstvých krust - to vám umožní uložit všechny užitečné vlastnosti. Obsahuje alfa-thujon, alfa-pinen, beta-pinen, camphene, citral, citronellal, gamma-terpinol, geranial, geraniol, limonen, linalool, methylmethylantranilát, myrcene, nerol, sabinen a terpineol.

Mandarinský esenciální olej má speciální vlastnosti, které jsou oceňovány v medicíně, parfému a potravinářství, kosmetologii. Seznam jeho magických vlastností je docela působivý, není divu, že je aktivně používán v Ayurveda a mnoha zdravotních praktikách.

Mandarinový olej, stejně jako všechny citrusové plody, obsahuje citrón. Jedná se o hlavní složku, která je v podstatě silným antioxidantem, který chrání tělo před rakovinou, srdečním onemocněním v důsledku artérií a dalšími poškozením způsobenými volnými radikály.

Vlastnosti mandarinového oleje se používají k léčbě určitých onemocnění:

 • Nespavost.
 • Snižuje stres a napětí.
 • Zvyšuje cirkulaci krve a lymfy na povrchu kůže.
 • Snižuje zadržování tekutin.
 • Pomáhá snížit vzhled strií po těhotenství.
 • Používá se externě k léčbě mikrobiálních a houbových infekcí.
 • Příznivý účinek na neklidné děti a lidi.

Aplikace mandarinového esenciálního oleje

Mandarinský esenciální olej našel svou aplikaci díky svým vlastnostem.

Zbavuje křeče.

Napětí ve svalech vnitřních orgánů nebo křeče v dýchacím systému způsobují, že osoba trpí. Vyčerpávající kašel a potíže s dýcháním vypouští člověka a křeče mohou být velmi bolestivé.

Křeče v trávicím systému způsobují zvracení, bolest žaludku a střev. Napětí v nervovém systému vede k nervovým poruchám. Mandarinový olej úspěšně napravuje tyto podmínky bez jakýchkoli vedlejších účinků. Jen pár kapek a křeče budou poraženy.

Antiseptické použití.

Mandarinový olej chrání před bakteriálními a virovými infekcemi poškození kůže. Tenký ochranný povlak na ráně přispívá k akumulaci krevních destiček a leukocytů v postižené oblasti, čímž se vytváří překážka pro proniknutí mikroorganismů.

Kromě toho má éter baktericidní a fungicidní vlastnosti, které je zabíjí a tím zvyšuje ochranný účinek.

Zlepšuje krevní oběh.

Použití mandarinového esteru výrazně zlepšuje krevní oběh a lymfy, zejména pod kůží, která vypadá mladší, je pružná a napjatá.

Posilování rychlosti krevního oběhu vytváří teplo, zmírňuje revmatismus a artritidu. Pomáhá také růstu a zvyšuje imunitu.

Podporuje regeneraci.

Olej stimuluje růst nových kožních buněk a tkání, pomáhá urychlit hojení ran a další poškození. Tato vlastnost mandarinového oleje se používá k potírání jizev, jizev a akné jizvy. Taková aktivace buněčného růstu přispívá k správnému růstu organismu.

Čištění.

Používání oleje čistí krev, pomáhá rychle odstranit toxické a nežádoucí látky z těla vylučováním močí, včetně výkalů a potu.

To významně snižuje a zabraňuje vzniku nemocí způsobených deponováním toxinů, jako jsou abscesy, vaří, akné, dna a artritida.

Trávicí systém.

Mandarinový olej je populární, pokud vzniknou problémy v trávicím systému. Bohatá, kořeněná citrusová vůně podporuje lepší trávení, stimuluje odtok žluče a dalších trávicích šťáv.

Tyto vlastnosti mandarinového oleje jsou dobré v boji proti infekcím žaludku, chrání je a střeva před vředy, udržují optimální hladinu kyseliny chlorovodíkové a zvyšují chuť k jídlu. Eliminuje průjem, zácpu, plynatost.

Pomáhá játrům.

Mandarinový olej je vhodný pro játra, protože pomáhá udržovat správnou produkci žluči a chrání ji před infekcemi. Dále posiluje játra a optimalizuje její funkce.

Relaxační

Mandarinový olej má jiné jméno - "šťastný". Ze všech citrusových esterů je to nejodolnější. Pokud potřebujete uklidnit dítě a normalizovat jeho spánek, použijte mandarinový olej v ložnici.

I když má olej obecný sedativní účinek, tento účinek je výraznější se smutkem, smutkem a úzkostí. Mohou být zmírněny epilepsií, hysterii a křečemi. Také zmírňuje stres a úzkost.

Tónování.

Mandarínové oleje, zlepšuje celkové zdraví a zlepšuje funkci imunitního systému.

Jako tonikum pomáhá tělu růst a regulovat funkce těla a všech organických systémů, které v něm fungují, včetně respiračních, trávicích, kardiovaskulárních, krevních, vylučovacích, nervových a endokrinních systémů. Posiluje imunitní systém těla.

Výhody mandarinového oleje pro krásu

Mandarinový olej a jeho aplikace v kosmetologii je tak mnohostranné, že každá žena by měla mít na své ceněné polici.

Pozor! Vyhněte se přímému slunečnímu světlu po dobu nejméně 12 hodin po topickém podání. Mandarinový olej fototoxický.

Eter má jedinečné schopnosti zabraňovat vzniku kožních infekcí a onemocnění. Používá se na akné, mastnou pleť, věkové skvrny, jizvy a vrásky.

Regenerační schopnost oleje se používá při stříhání. Pravidelná masáž břicha pomůže nejen přiblížit se k dítěti, ale také zabránit střihům na kůži.

Směs recept proti strihu:

 • 1 kapka mandarinky
 • 1 kapka neroli
 • 1 kapku kadidla
 • 10 ml broskvového oleje

Mandarinový olej z celulitidy se používá téměř ve všech masážních směsích. Silné tření pleti a speciálních látek způsobí, že krev a lymfa cirkulují rychleji, což znamená, že účinek bude patrný po několika dnech.

Mandarinový olej pro tělo dokáže pracovat opravdu zázraky. Aktualizovaná pokožka, hladká povrchová struktura vám dává pocit jistoty a přitažlivosti.

Domácí recepty

 • Přidejte 1 kapku mandarinky na kapesník nebo 2 kapky oleje do difuzoru. Vdechování sladkých výparů zvyšuje chuť k jídlu a podporuje proces metabolismu.
 • Přidání 2-3 kapiček mandarinky na teplou vodu ke koupání může pomoci zbavit se plynů, plynatosti, nevolnosti a poruchy trávení.
 • Jemná břišní masáž se dvěma kapkami tohoto oleje, která je smíchána s 10 kapkami oleje z pšeničných klíčků, může pomoci léčit vředy, gastritidu, spasmus jícnu, střevní infekce, kolitidu, dyspepsii, nadýmání, plynatost, škytavku a zažívací potíže.
 • Přidejte 2 kapky mandarinky do vody před koupáním. To pomůže uvolnit napjaté svaly, zmírnit průběh duševních poruch, epilepsii, záchvaty a nervové onemocnění.
 • Můžete také přidat 3 kapky mandarinového esenciálního oleje do difuzoru, hořáku nebo výparníku, abyste léčil úzkost, strach, strach, únavu, podrážděnost, stres, hysterii a další negativní emoce.
 • Přidání 2 kapiček mandarinové vody do parních lázní pomáhá při odstraňování kožních nárazů, skvrn, černých hlav, akné a jizev. Zvyšuje přirozenou krásu a zářivost pokožky.
 • Masáž se 3 kapkami mandarinového esteru a 15 kapek jojobového oleje pomáhá zlepšit krevní oběh, zlepšuje pružnost pokožky a snižuje stopy jizev.
 • Přidejte 3 kapky mandarinového silice do běžného krému pro péči o pleť a aplikujte ji na postižené oblasti.
 • Vložte 3 kapky mandarinového esteru do lázně nebo masírujte tělo 5 kapek a 2 ml kokosového oleje, abyste se zbavili nežádoucích látek z těla a smutných myšlenek. Tato masáž pomůže léčit křeče dýchacích cest, střev, svalů a nervového systému.
 • Masáž kůže s 5 kapkami mandarinky a 2 ml sezamového oleje zlepšuje krevní oběh a pomáhá snižovat křečové žíly, odstraňuje krevní stasu, revmatické bolesti a artritidu.
 • Zlepšete imunitu. Můžete přidat 2 kapky oleje do výparníku, hořáku nebo difuzoru kdykoli během dne nebo v noci, abyste získali náboj mládeže a energie.
 • Obnova pokožky. Připravte cukrovou křovinu: smíchejte 2 šálky hnědého cukru, ¼ šálku kokosového oleje a 10 kapek mandarinky a mátou. Skladujte v uzavřených skleněných obalech. Aplikujte jednou týdně.
 • Zlepšení nálady pomůže domácímu "parfému". K tomu se do 10 ml lahvičky přidá 3 kapky ylangylanu, 3 kapky bergamotu, 9 kapek šalvěje, 9 kapek levandule a 12 kapek mandarinového esenciálního oleje. Přidejte kokos nebo jiný oblíbený olej. Aplikujte na pokožku a vdechujte vůni po celý den.
 • Přidejte 10 kapek mandarinky a 5 kapek levandule do lahvičky. Doplňte vodou a použijte jako sprej, abyste obnovili obličej.
 • Med s mandarínovým olejem přijímá s poruchami stravování, bolesti břicha. V čajové lžičce sbírejte med a odkapávejte 3 kapky mandarinového oleje. Rozpusťte v ústech.

Bezpečnostní opatření

 1. Před použitím vždy zkontrolujte citlivost pokožky.
 2. Nadměrné používání oleje může způsobit senzibilizaci pokožky.
 3. Uchovávejte oči, uši, nos a získávejte mandarinový olej.
 4. Ne všechny oleje jsou kvalitní. Nikdy nepoužívejte olej, který vám nepochází.

Míchání s jinými estery

Mandarinový olej, který je citrus sám o sobě, se mísí s většinou jiných podobných olejů, jako je neroli, grapefruit, pomeranč, limetka, citrón.

Spolu s tím to také dobře funguje s esenciálními oleji z bazalky, černého pepře, bergamotu, skořice, šalvěje, hřebíčku, kadidla, levandule, palmarózy, ylang-ylangu, muštu, heřmánku a muškátového oříšku.

Mandarin dal světu esenciální olej, jehož vlastnosti byly používány dlouho a velmi úspěšně. Radostná, povzbudivá a povzbuzující, bude vždy poptávka nejen v boji proti blues, ale také v oblasti zdraví.

Mandarin

Mandarinky - děti slunce,
Oranžové letní sny
Zhora dolů
V šťávě slunečné barvy!
Stebenkov Igor "Tangerine dětství"

Mandarin mýty

Původem mandarinky je jižní Čína. Ve staré Číně bylo zvykem představovat významným úředníkům jako dar, jako znamení úcty, plody mandarinky. Ve skutečnosti čínští úředníci nosili na svých čepicích míčky různých barev a velikostí - jako znamení hodnosti. A portugalští, kteří se dostali do Číny, nazývali je společně "mandarínky" - od slovesa "mandar" - k příkazu, pořadí - a přinesli tento termín do Evropy, kde se se svou lehkou rukou běžně používal. Kromě toho tzv. Malá čínská oranžová tmavě oranžová, která byla pěstována v severní Africe.

V Evropě se tento citrus objevil na počátku 19. století a od té doby rostl nepřetržitě popularita mandarinky. Mandarinky jsou pěstovány v zemích Středomoří, Indočíny, Koreji, Japonsku, Alžírsku, Maroku a Turecku. V Turecku a Koreji existují i ​​památníky mandarinky.

V Americe byl vyroben esenciální mandarinový olej z italského mandarínu ještě před druhou světovou válkou a poté začali přinášet mandarinky z Brazílie a pěstovat je na Floridě. Tam jsou volány mandarinky (z města Tangier v Maroku, dlouhá doba španělštiny), mají stejné vlastnosti jako mandarinky.

Nejlepší esenciální olej je považován za studený lisovaný olej z kůry nezralého italského mandarinového ovoce. Tento olej je jemnější a má zelenou barvu. Olej ze zralých tangerinů má barvu od žlutooranžové až po načervenalé.

Mandarinový silice, vlastnosti a použití

Tangerinový esenciální olej se používá v aromaterapii, kosmetologii, farmakologii, vaření a parfumerii.

Mandarinový olej dokonale tónuje a stimuluje střeva a játra, reguluje metabolické procesy a rozklad tuků. A současně působí na střevo uklidňujícím způsobem. Používá se k poruchám trávení a otravám jídlem, při zácpě a nadýmání.

Mandarinový esenciální olej je velmi jemný a je ideální pro seniory, děti a těhotné. Masáže a koupele s mandarinovým olejem pomáhají uvolnit, zmírnit únavu a otoky a zároveň chránit před vzhledem strií.

Mandarinový olej z celulitidy

Mandarinový olej z celulitidy spolu s neroli a levandulem, každá kapka po kapce, na směs mandlového oleje (1 polévková lžíce) a oleje z pšeničných klíčků (1 lž.) Lze použít během těhotenství, počínaje 5. měsícem, co povolit nepovolit rozšíření. Chcete-li dosáhnout pozitivního účinku, je lepší masáž problémových oblastí dvakrát denně. Další recepty na masážní esenciální oleje pro těhotné ženy jsou zde.

Mandarinový esenciální olej by měl být střídán s jinými citrusovými plody (pomeranč, citrón, grapefruit, bergamot) při léčbě celulitidy. Navíc zlepšuje jeho vlastnosti v kompozici s jinými citrusovými oleji.

Unikátní esenciální olej mandarinky

Prosperující vlastnosti mandarinového oleje byly nejprve oceněny v jeho skutečné hodnotě v vlasti rostlin - v Číně. Dokonce i v dávných dobách čínští healeři zažili s nimi místní lidi za mnoho onemocnění. Plody mandarinového stromu byly prezentovány ušlechtilým Číňanům, tzv. Mandarinům, které byly považovány za nejvyšší projevy cti a úcty.

Časem se v mnoha zemích s teplým podnebím začaly růst mandarínky. Jejich plody jsou velmi chutné, zdravé a velmi oblíbené, protože jsou oblíbeným plodům mnoha dětí a dospělých. Zvláštní hodnotu má vzduch mandarinky, který se uplatnil v různých sférách života.

Vlastnosti a užitečné vlastnosti

Esenciální olej vypadá jako kapalina se světlem tekoucí strukturou, malovaná ve zlatožluté nebo žlutooranžové barvě. Látka má nádhernou vůni. Je bohatá, sladká a květinově ovocná s výraznou hořkou citrusovou poznámkou.

Produkt získáte studeným lisováním zralé ovoce. Jeho výtěžek činí asi 0,3%, tj. Získání 3 g produktu vyžaduje asi 1 kg surovin. Hlavní místo ve složení je obsazeno složkami methyl antranilát a thymol. Určují jedinečnou chuť mandarinky. Tangerinový esenciální olej je také bohatý na:

 • lemongrass
 • myrcene
 • terpinenom
 • ylangen
 • tuyen
 • bergamotem
 • linalool
 • geraniol
 • nerol
 • terpineol a další

Díky široké škále aktivních přírodních složek má nástroj na těle následující efekt:

 • prohloubení
 • protizánětlivé
 • sedativum
 • antiseptikum
 • antispasmodický
 • laxativum
 • choleretic
 • mírný hypotenzní účinek

Dalším příznivým účinkem tohoto přípravku je cytophylaktický účinek, který stimuluje růst nových buněk, obnovuje pokožku a omlazuje tělo. Navíc je adaptogen, který zvyšuje imunitu a odolnost proti různým infekcím.

Pravidelné použití extraktu mandarinového oleje, vynikající kosmetiky pro pokožku a vlasy, pomáhá zlepšit tělo a vzhled. A vůně mandarinky a dělá zázraky.

Aromaterapeutické vlastnosti

Eter je schopen uklidnit i nejvíce nervózní, úzkostlivou nebo podrážděnou povahu. Citrus jantar je výborným prostředkem k depresi, depresi, beznaději a apatii. Osvěžující vůně mandarinky působí na mozek, stimuluje činnost a kreativitu a pomáhá při hledání nestandardních řešení. Svěží a sladká citrusová vůně vrací člověku radost z života a schopnost optimismu hledět do budoucnosti. To je zvláště cenné pro starší lidi a děti, které se zotavují z těžkých onemocnění, a předčasné matky v nepřítomnosti alergií na citrusy. Neexistuje žádná stopa přepracování, nespavosti nebo podrážděnosti, pokud rozsvítíte aromatickou lampu v místnosti asi 15 metrů čtverečních s 3-5 kapkami mandarinového oleje smíchaného s teplou vodou.

Léčivé vlastnosti a aplikace

Mandarinový olej pomáhá vyřešit mnoho zdravotních problémů. Mnohostranný účinek a bezpečnost léčiva umožňuje jeho použití při léčení různých onemocnění nebo naopak chránit proti nim. Seznam léčivých vlastností extraktu mandarinového oleje je poměrně dlouhý. Toto je kouzelný nástroj:

 • zlepšuje imunitu, pomáhá při vstřebávání vitamínů a minerálů;
 • bojuje proti chorobným organismům;
 • pomáhá lépe trávit potraviny, zvyšuje chuť k jídlu;
 • zmírňuje střevní křeče, zmírňuje pálení žáhy a žvýkání, snižuje tvorbu plynu;
 • odstraňuje strusky, normalizuje metabolické procesy;
 • užitečné pro játra a žlučník;
 • snižuje bolesti svalů a kloubů;
 • léčí dásně trpící krvácením a zánětem;
 • uklidňuje nervy, šetří z nespavosti.
Jednou z důležitých vlastností mandarinového oleje je jeho měkkost a minimální kontraindikace.

Pro léčbu onemocnění se olej užívá perorálně, používá se při inhalacích, výplachů, kompresích, třeních, aromatických lázních.

Při požití 2 nebo 3 kapek přípravku se přidává do bylinných čajů, hodinové lžičky medu nebo ovocných šťáv a užívá se až 4krát denně. Tento nápoj je vhodný jak pro dospělé, tak pro děti pro normální trávení, zklidnění nervů a celkové posilování těla.

V případě bolesti v krku a žaludku se používají výplachy (3 kapky na sklenici vody) a nachlazení, kašel a další respirační onemocnění jsou léčeny inhalačně. Chcete-li to provést, vypusťte 3 kapky oleje do horké vody a dýchjte nad parou po dobu 10 minut, pokryté ručníkem.
Několik dalších receptů na ošetření mandarínového oleje z prasátka tradiční medicíny:

 • Zbavte se bolesti hlavy. Vezměte 2 kapky mandarinky, několik kapek geranium, kapku bergamotu a pomeranče a 15 kapek rostlinného oleje. Vsechny tyto mixy a masáž whisky pomocí směsi.
 • Čištění těla. Každých 30 dní zorganizujte den pôst následujícím způsobem. Nejíst snídani, jíst nebo pít čaj (kávu). Ráno používejte 3 kapky mandarinového oleje s lžící medu, odpoledne - 4 kapky. Omyjte přípravek vodou okyselenou citronovou šťávou. Večer - lehká večeře. Tímto způsobem můžete nejen vyčistit tělo, ale také snížit váhu.
 • Léčba herpesu na rtech. Čistý mandarínový olej několikrát denně nasycuje zanícenou oblast.
 • Aplikace na dásně. Navlhčete vatový tampón ve směsi 5 kapek mandarinky a 10 ml šípkového oleje.
 • Mandarinová lázeň, která uvolňuje nervové napětí a zbavuje se nespavosti. Rozpusťte 4 kapky mandarinky ve 200 ml krému nebo plnotučného mléka a nalijte vše do lázně naplněné vodou při teplotě asi 38 ° C. Okouzlujte víc než čtvrt hodiny. Průběh léčby je 3 týdny.

Aplikace v kosmetologii

Mandarinový olej je jednou z nejoblíbenějších kosmetických žen. Díky mírnému účinku se pečlivě stará o pokožku a vlasy, pomáhá zbavit se vrásek. Olej na obličej a tělo se nejčastěji používá v přírodních maskách, tonikách a krémách. Domácí kosmetika obohacená o to dělá zázraky.

Tento kouzelný prostředek osvěžuje pokožku, dává jí pružnost, vyhlazuje vrásky, zlepšuje barvu. Dokonale hydratuje suchou vločkovou pokožku, zjemňuje a omlazuje uvolněnost a stárnutí a je vhodná pro mastnou pleť.

Extrakt z mandarinového oleje bojuje proti celulitidě a může zabránit šíření břicha v těhotenství. Zbavit se akné, akné, věkových skvrn, otoků, jizev a světelných pih je další oblastí zájmu tohoto nádherného produktu.

Je to mimořádně užitečný mandarinový esenciální olej pro vlasy. Snadno se vyrovnává se suchými kadeřemi, s jejich pomalým růstem a prolapsem, s rozdělenými konci, mastnou a suchou seborrheou. Pravidelné užívání zázračného másla v průběhu jednoho měsíce mění vlasy mimo uznání. Stávají se silnými, objemnými, hedvábnými a zdravými.

Hojivý účinek mandarinového esenciálního oleje ve složení prostředků na ošetření se zvýší, pokud se směs lehce zahřeje na teplotu 28-30 ° C.

Lidové krásy a vlasové recepty:

 • Osvětlení pih a věkových skvrn. Směs několika kapiček mandarinky a poloviny dezertního lžička řepkového oleje mastnoty problémových oblastí.
 • Odstranění otoku, akné, černé hlavy, jizvy. Neředěný mandarínový olej denně maže problémy, dokud se stav pokožky nezlepší.
 • Maska pro ošumělý a vybledlý pokožku. Složení - 3-4 kapky mandarinky, 2 polévkové lžíce mléka a polovina avokádové kaše. Aplikujte směs na kůži před spaním (umyjte se po hodině).
 • Maska proti stárnutí. Směs 4 kapky mandarinu a 7 ml avokádového oleje by měla být aplikována na kůži obličeje a po 50 minutách by měla být vypláchnuta.
 • Masážní krém proti celulitidě a strií na břiše během těhotenství. Smíchejte kapku esenciálního oleje z mandarinky, neroli a levandule s mandlovým olejem (10 ml) a pšeničné klíčky (2 ml). Umístěte směs do skleněné nádoby a uchovávejte ji v chladničce pomocí problémových oblastí pro masáž.
 • Léčba oslabených vlasů. Elixír, připravený ze 6 kapek mandarinky a lžíce kokosového nebo olivového oleje, mírně teplo, rozdělí vlasy a pak omotá hlavu teplou látkou. Za půl hodiny si umyjte vlasy a použijte šampon nebo mýdlo na vlasy.
 • Maska pro mastné vlasy. Smíchejte pár kapiček mandarinky, santalového dřeva, heřmánku a kadidla. Smíchejte směs do vlasových kořenů a po 50 minutách opláchněte.

Jak udělat make-up odstraňovač s mandarinkou extrakt:

Vaření doma

Mandarinový olej můžete připravit sami na základně zeleniny. Je žádoucí, aby byla bez zápachu. Receptura je velmi jednoduchá:

 1. Důkladně omyjte mandarinky, odřízněte od nich kůru, umístěte do skleněné nádoby a přidejte rostlinný olej. Uzavřete nádobu s pevným víkem a umístěte na tmavé místo po dobu 3 dnů.
 2. Po uplynutí doby použitelnosti podržte kontejner olejem po dobu půl hodiny ve vodní lázni a mírně otevřete víko.
 3. Chlazení a filtraci směsi nezapomeňte vytlačit pokožku. Náš olej je připraven. Může být přidáván do kuchyňských pokrmů a používán v ošetřovacích procedurách.

Kombinace

Komplementární s mandarínkovou příchutí jsou vůně vetiveru a jehličnanů. Mandarin také získává skvělé oleje:

 • neroli
 • petitgrain
 • vápno
 • levandule
 • bergamot
 • karafiáty
 • sedmikrásky
 • koriandr
 • palmarózy
 • růží
 • kadidlo
 • bazilika
 • majoránka
 • santalového dřeva
 • muškátový oříšek

Kontraindikace

Esenciální olej je pozoruhodný v tom, že má minimální kontraindikace. Použití mandarinového oleje se bohužel nedoporučuje:

 • jestliže jste alergičtí na citrus;
 • s individuální nesnášenlivostí.

Těhotné ženy, stejně jako v péči o děti, je žádoucí použít nástroj v redukované dávce. Stejně jako v případě jiných silic, použití mandarinky vyžaduje předběžnou kontrolu přítomnosti alergické kožní reakce.

Tangerinový olej je fototoxický přípravek, takže by měl být používán po dobu jedné hodiny nebo dvou, než půjde ven na slunce.

Vaření

Ester mandarinky je skvělým aromatickým přísadou na sladké pečivo, krémy na koláče a pečivo a ovocné pěny. Kromě toho se často přidává do likérů, likérů a domácích vín (1 nebo 2 kapky na 1 litr).

Jiné použití

Tangerinový olej, jehož vlastnosti jsou tak rozmanité, je užitečné v jakémkoliv domácím hrudníku. Odráží hmyz a dokonale ochucuje a čistí vzduch v domě. Potřebujete pouze vypustit několik kapiček tohoto nástroje do nádrže vodou a použít toto řešení k mokrému čištění místnosti.

V průmyslu se mandarinový ester používá jako vůně pro léčivé přípravky a pro aromatizaci při výrobě mýdla, osvěžovačů vzduchu, deodorantů, krémů a lotionů a chemikálií pro domácnost.

Dávkování

 • přísada do kosmetiky - ne více než 5 kapek na 10-15 ml;
 • aroma lampa - od 8 do 10 kapiček na 15 čtverečních metrů místnosti;
 • aromakulon - ne více než 3 kapičky;
 • pro masáž - od 1 do 5 kapek na 10 ml masážních prostředků;
 • teplý kompresní olej - 7 kapek na 5 ml rostlinného oleje;
 • Aromabath - od 3 do 5 kapek, smíchaný s třetím šálkem soli, krému, mléka, syrovátky, do vody s vodou.

Skladování

Měli by být udržovány těsně uzavřené a v nádobách z tmavého skla nejdéle 2 roky. Péče o kosmetiku, ve které je obsažena, musí být skladována v chladničce.

Jak si vybrat přírodní éterický olej

Při výběru mandarinového esenciálního oleje je nejlepší věřit důvěryhodným výrobcům, kteří si zaslouží dobré recenze na trhu. Koupit produkt nejlépe ve velkých prodejnách se specializací na prodej olejů. Zpravidla si cení své pověsti a snaží se poskytnout slušný rozsah. Lékárny se bohužel nemohou pochlubit touto skutečností, ve které se můžete dostat do nižší kvality oleje.

Pro větší jistotu můžete po zakoupení provést jednoduchý test. Na kus papíru je třeba vynechat malé množství oleje a být trpělivý. Pokud za půl hodiny na desce není žádná mastná skvrna, znamená to, že jste koupili správný olej.

Ruský výrobci nabízejí ropu za cenu od 110 do 270 rublů na 10 ml. Pro produkt od zahraničních firem z Německa, Jordánska a dalších zemí bude muset platit od 580 do 880 rublů za 10 ml. Je-li olej levnější než minimální množství, stojí za to zvážit, zda je to falešné.

Recenze

Dychtivost použití mandarínového oleje je nadšená. Každý, kdo má čas na to, aby zažil svůj vliv na sebe, určitě poradí svým přátelům a známým. Stačí si přečíst několik recenzí o tomto nádherném nástroji:

"Dýchání v mém oblíbeném mandarinovém oleji je skvělý způsob, jak rychle zvednout náladu. Jakmile to cítím, okamžitě se mi zdá, že všechny problémy jsou drobné a zcela vyřešitelné. "

"Ropa mi šetří nehty. Naléval jsem je s měsíčky před lakováním a přidáním do lázně se solí. Konečně, nehty svítí a nerozbijí se. "

Jak si vybrat přírodní éter

Zelený mandarinový olej

Mandarinový esenciální olej má mnoho léčivých vlastností: je to silný antiseptický, antispastický, má příznivý vliv na funkci jater, žaludku, krevního oběhu a navíc má jak sedativní, tak tonické vlastnosti.
Rodinou mandarinky je Čína. Dosáhla Evropy až na počátku 19. století, ale nyní je úspěšně pěstována v mnoha jižních oblastech. Jedná se o stálezelený keř z rodiny rutovyh se žlutooranžovými šťavnatými plody. Mandarinový esenciální olej se extrahuje lisováním za studena z kůry.
Mandarinský esenciální olej je široce používán v potravinářském průmyslu, ve výrobě kosmetiky, mýdla, v parfumerii. A samozřejmě tento esenciální mandarinový olej, díky svým vlastnostem, se používá jako lék.

Složení esenciálního oleje mandarinové zeleně
Monoterpeny: limonen + beta - pád 67,9%, gamma - terpinen 20,4%, alfa - pinen 2,4%, beta - pinen 1,8%, myrcene 1,8%, alfa - tuyen 0,9% terpinol 0,8%, para-kymen 0,7%, sabin 0,3%, alfa-terpinen 0,3%.
Monoterpenoly: alfa-terpineol 0,2%, linalool 0,2%.
Sesquiterpeny: (E, E) - alfa - farnesen 0,4%, (E) - karyofilén 0,2%.
Aldehydy: alfa - sinesal 0,3%.
Estery: methyl-antranilát 0,7%.

Aplikace a vlastnosti esenciálního oleje mandarinky
Mandarin je výborný tonik, který může posílit imunitní systém a zlepšit celkový stav těla. Má příznivý účinek na všechny tělesné systémy: dýchání, trávení, kardiovaskulární a nervový systém, krevní oběh. Pokud máte pocit, že jste unavení, vyčerpávají síly nebo se začíná chřipková epidemie, několik kapek mandarinového esenčního oleje v aromatické lampě nebo aromatickém lampě.
Posílení a tónování těla, mandarinový esenciální olej uklidňuje duši: úspěšně se užívá k léčbě nervových poruch po celá staletí. Zmierňuje příznaky nadměrné práce, eliminuje strachy a depresivní myšlenky, obavy z radosti a pozitivní energie, obnovuje sílu. Používání mandarinového oleje příznivě ovlivňuje ranní stav těhotných žen a pomáhá nastávající matce setkat se s plodem. Osvěžující účinek oleje (smíchaný s jinými oleji) se někdy používá k ulehčení předmenstruačního stresu. V kombinaci s jinými citrusovými plody je účinek posílen.
Mandarinový esenciální olej je již dlouho používán k léčbě ran, stejně jako antibakteriální, protiplísňové a antivirové činidlo. Mandarinový esenciální olej vytváří ochranný povlak a také přispívá k koncentraci krevních destiček a leukocytů v poškozené oblasti, což blokuje mikrobiální invazi. Kromě toho, sám o sobě, tento olej - velké antibiotikum a fungicid. Mandarinový esenciální olej pomáhá regenerovat buňky a tkáně obecně. Díky němu je čas na utahování ran a různé zranění výrazně snížen. Odstraňuje záněty a krvácí dásně.
Používá se jako antispazmodik. Esenciální olej pomáhá s bronchitidou, astmatem a prakticky jakýmkoli křečemi. Podporuje trávení, zvyšuje chuť k jídlu, zejména po onemocnění a ztrátě chuti do stavu deprese. Mandarin - vynikající choleretikum, které může chránit játra a snížit zátěž. Je to hepatoprotektor.
Neustále mrzneš? Snad celou věc porušuje oběhový systém. A v tomto případě vám pomůže esenciální mandarinka. Tyto vlastnosti mohou být mimořádně užitečné pro sportovce, lidi s narušenou imunitou a také pro ty, kteří chtějí posílit metabolické procesy.
Má pověst pro mírný olej, proto se doporučuje dětem (ve sníženém dávkování) a těhotným ženám, stejně jako osobám, které jsou obezřetné nebo nadměrně citlivé na esenciální oleje.

Kosmetologie
Udržuje rovnováhu vlhkosti v pokožce. Zvláště příznivý účinek na mastnou pleť, náchylný k akné. Podporuje čištění a zúžení pórů. Tóny a vyrovnávají mikroreliéru pokožky. Zlepšuje pleť. Používá se k odstranění otoků a věkových skvrn. Mandarinský esenciální olej pomáhá zbavit se čerstvých strií (jako součást olejových směsí) a celulitidy. Ve fondu na vlasy dodává lesk a posiluje. Zvláště užitečné používat mandarinový olej v chladném a tmavém období: dokonale vyplňuje nedostatek slunce a dává pokožce zdravou záři.

Dávkování
Kozmetický krém: 2 - 3k pro 30 - 50 ml, vložit na konci vaření v ochlazovaném produktu.
Terapeutické směsi a krémy: 3 - 5k za 30 - 35ml.
Aroma lampa: 2 - 3k na 15m2. m (předplňte lampu horkou vodou, přidejte olej a osvětlete svíčku).
Lázně: 2 - 3k trvání: 15 - 20 min (v plněné lázni (37 - 38 g)) Přidejte olej, dříve smíchaný s 1 stolem.
Horké inhalace: 1k po dobu 5-7 minut (nalit teplou vodu nebo inhalátor do misky, vypusťte olej, vdechujte, zakryjte ručníkem a zavřete oči).
Inhalace jsou studené: 2k trvání 5 - 15 minut (kapka několik kapek na kusu látky nebo ubrousek, na aroma extrakt nebo v přívěsech aroma).
Masáž: 2 - 3 kapky na 15 ml základního oleje.

Upozornění
Možná fototoxický účinek. Nepoužívejte mandarinový olej v slunečných dnech.

Kombinace
Mandarinský esenciální olej dobře spolupracuje s většinou citrusových esenciálních olejů: neroli, grapefruit, pomeranč, limetka, citron. Navíc jde dobře s esenciálními oleji skořice, šalvěje, květu, bazalky, levandule, vetiveru, růží, heřmánku, kadidla, muškátového oříšku a také jehličnatých esenciálních olejů.

Vezměte prosím na vědomí, že všechny tipy, rady a recepty na našich webových stránkách mohou být použity pouze u olejů z našeho sortimentu. Komponenta složení každého esenciálního oleje "Aromashka" je testována u nás s pomocí francouzské laboratoře Rosier Davenn a splňuje nejvyšší mezinárodní standardy a požadavky.

Odborníci s příslušnými znalostmi mohou vždy kontrolovat shodu všech složek esenciálních olejů s nezbytnými standardy za použití údajů chromatografické analýzy (chromatogram).

Chromatogramy jsou na vyžádání k dispozici ve všech kancelářích a zastoupeních společnosti Aromashka. Dokumenty nejsou zasílány poštou.

Nejsme zodpovědní za oleje jiných společností a nebudeme schopni vám odpovědět v případě potíží.

Pro Více Informací O Suché Vlasy