logo

Esenciální olej borovice

Borovice na rovině se smrkem je jedním z nejvýznamnějších představitelů stromu a pohled, a neobvyklé vůně, které je známo prakticky všem od dětství. Jedinečná a elegantní rostlina, která se aktivně používá při zahrádkářství a balení v oblacích svěžího jehličnatého svěžesti, byla známá jako léčivá kultura od starověku. Borovice je extrahována a jedinečný éterický olej s nejširším spektrem účinků, neomezený na charakteristiky proti kašli.

Nejčastěji používaným aromaterapie esenciální olej z borovice obyčejné, i když vzácné, a s užším rozsahem expozice hodnosti a esenciálních olejů z hory, bažiny, žluté a korsických borovic, které jsou stále samostatné oleje, některé jiné podle povahy žádosti. Navzdory skutečnosti, že v rodu borovice je více než tisíc druhů, nejvíce obyčejným zástupcem rodu v přírodě je borovice. Ty jsou vysoké, až 40-50 metrů dřevěné, s plochou korunou a dlouhými párovými plochými jehlami, které rostou v páru.

Historické fakty

Léčivé vlastnosti obyčejné borovice a produkty získané z jehel a dřeva byly požadovány v Arábii, starověkém Egyptě a helénské kultuře, zatímco borovice nebyla omezena na status posvátného rostliny používaného v náboženských obřadech. Starověcí léčitelé aktivně používali borovici při léčbě bronchitidy, pneumonie a později tuberkulózy, považují-li to za nejlepší všem plicním infekcím. I v dávných dobách byl borový olej extrahovaný brousicími jehlami používán hlavně při inhalačních metodách. Posvátné borovice zasadily velké plochy a háje v nemocnicích, vzhledem k tomu, že vzduch v těchto zahradách je léčivý.

Balzámy a masti, nálevy a borových „nohy“ plně mohou být počítány a zkušenosti uplatňování silice borovice, protože mletí a zpracování při vysoké teplotě z jehel přidělených ethery, které slouží jako primární léčebné prostředky.

Pine olej byl také aktivně používán v zámoří - v Severní Americe, indiáni považovali borovice za nejlepší prostředek pro kurděje. Počínaje starodávnou egyptskou kulturou se borové extrakty staly nepostradatelnou součástí mýdlových a koupelových kompozic. Pine zůstal jedním z hlavních léčebných prostředků ve středověku, s jeho hroznými obdobími masové porážky mortem a v renesanci, aniž by se zapomnělo a s vývojem moderní medicíny. Dnes je borovicový olej jedním z nejčastěji používaných při výrobě léčivých přípravků a produktů na přírodní bázi.

Charakteristiky

Borový olej se získává pouze z jehly nebo jehly s mladými měkkých větví, extrakčního procesu s párou není zcela běžné: destilační proces trvá pět a někdy i šest hodin, ale i v tomto stavu, je výtěžek oleje je velmi nízká - 0 3% s využitím čerstvě vyrobených větví a pouze 0,2% s místem produkce vzdáleným od těžby. Produktivita výroby éterického oleje z obyčejné borovice závisí na terénu, na klimatu a dokonce i na sezóně.

Olej, podobně jako téměř všechny kategorie jehličnanů, je světlý, tekoucí, nápadně tekutý a absolutně průhledný, velmi zřídka má mírně nažloutlý odstín, častěji je zcela bezbarvý.

Stejně jako všechny jehličnaté oleje je borovice také krásně skladována po dobu alespoň 5 let, samozřejmě pod podmínkou plné těsnosti. Je však třeba si uvědomit, že použití aroma čerstvého borovice, které není starší než 2 roky, je považováno za nejlepší v aromaterapii, protože nejmenší oxidace může způsobit podráždění pokožky.

Vůně borovicového oleje je zároveň charakteristická pro toto reprezentativní dřevo a trochu mnohotvárnější a složitější, s neobvyklými modulacemi. Hluboce, jistě čerstvé a silné, vůně borovice nemůže být nazývána studená, je jen mírně chladná, s pikantními horními odstíny a zcela pryskyřičným základem s hořkými odstíny.

Je poměrně obtížné zvolit přídavek pro tak silný a hluboký zápach, protože borovice má tendenci utopit a přerušit jiné chutě. Slušná hra může být formulován s oleji není méně výkonný a komplexní, jako je eukalyptus, hřebíček, myrty, rozmarýn, cedr, tea tree, Ceylon skořice, niauli, cypřiš, levandule, tymián. V aromakompozitsii vhodným doplňkem borovice a trochu změkčit ji, a hořký pomeranč, kozlík, pelargónie, kadidlo, vetiver, bergamot, pačuli, myrha, ylang-ylang, neroli - tedy klasické parfyumnye olej, ačkoliv psychologický a emocionální hledisko, budou činit méně produktivní mix.

Dopad na emoční sféru

Silná, odvážná a pružná vůně borovice je jedním z nejúčinnějších prostředků, jejichž činnost je zaměřena na vymýcení sebepřítomnosti a pesimismu, impulzivity a agrese. Pine olej podporuje, tónuje, obnovuje emocionální sílu a psychologické rezervy, je vynikajícím základem pro léčbu únavy a vyčerpání.

Pine olej je považován za nejlepší nástroj pro aromaterapii pro manažery a manažery velkých skupin lidí, který přináší jasnost, vyhýbá se nekalým rozhodnutím, malichernosti, nadměrné kritice, přináší osvícení a schopnost porozumět společenským vztahům a vlivným faktorům.

Přispívá k borovice a zbavuje se stagnace v oblasti postojů a priorit, zvyšuje schopnost sebe-rozvoje a sebe-analýzy. Tento olej, obnovující a obnovující se po emocionálních změnách a zkušenostech, nese filozofický postoj k životním problémům a problémům. Borovice chuť se přizpůsobuje přijetí, optimismus a odolnost proti úderům osudu.

V erotické sféře borovice nese sebevědomí a pohodlí a umožňuje zbavit se sobeckých aspirací a vlastních zkušeností.

Léčivé vlastnosti

Léčivé vlastnosti borovicového oleje umožňují jeho zařazení do seznamu nejúčinnějších terapeutických činidel pro choroby spojené s nachlazeními a infekce horních cest dýchacích. V aromatických olejích z borovice jsou vlastnosti expektorantů kombinovány se zvýšením produktivity dýchání, optimalizujícím účinkem na plicní cirkulaci, snadnějším dýcháním při kašli a zánětu, obecným kašlem, změkčováním a antipyretickými účinky. Pomáhá tomuto oleji a rychle se vracet do normálního života po utrpení virů a nachlazení, snižuje pocení, závratě, celkovou letargii, nevolnost, slabost.

Ale pouze léčba plicních a katarálních nemocí, talenty borového oleje nejsou omezené. Není méně účinný v léčbě onemocnění močového systému. Odstraněním otoku má borovice pouze mírný diuretický účinek, zatímco stimuluje resorpci pevných formací v močovém měchýři a ledvinách. Je to vynikající olej pro zmírnění zánětu při uretritidě a cystitidě, může být použit pro zánět dělohy a zhoršení sekrece včetně belyah. Předpokládá se, že borovicový olej je vynikajícím prostředkem pro poruchy prostaty a pro eliminaci sexuálních problémů u mužů.

Analgetický účinek borovicového oleje je zvláště výrazný se svalovými, artritickými a revmatickými bolestivými příznaky, přepětí a přetížením. Současně je lokální sedativní-analgetický účinek doplněn stimulací krevního oběhu. Druhá je také vyjádřena odděleně v oblasti periferního krevního oběhu a tkáňového trofismu. Aromový olej z borovice je jedním z nejsilnějších aromaterapeutických přípravků k zastavení krvácení v případě poranění a těžkých poranění.

Použití v kosmetologii

Borovicový olej je vhodný pro péči o jakýkoliv typ pokožky a poskytuje silný tonizační účinek, který zvyšuje pružnost a pevnost. Účinně obnovuje bariérové ​​funkce epidermis, na buněčné úrovni zlepšuje metabolismus a normalizuje citlivost receptoru. Jedná se o jeden z nejlepších olejů pro řešení soukromých problémů - odstranění vyrážky, furunkulózy, seborrhy.

Pine olej je také vhodný pro trvalou péči o vlasy, zvyšuje jejich pružnost a zlepšuje strukturu, posiluje a současně zastavuje ztrátu.

Aplikace v každodenním životě

V domácí sféře se borovicový olej používá především pro úpravu vzduchu pro dezinfekci a čištění. Tento olej dokonale přerušuje nepříjemné zápachy, včetně kouře, které zbylo po kouření. Odstraňuje blechy a v kombinaci s eukalyptem a citronem může být použito v směsích pro dezinfekci objektů.

Borovicový olej lze také použít k aromatizaci čaje nebo vína.

Kontraindikace

Pine olej je velmi specifický ve své aplikaci, protože je téměř jediný olej, který nelze používat nepřetržitě déle než jeden týden, zatímco denní dávka pro vnitřní použití je omezena na 2 kapky oleje.

V zásadě se všechna preventivní opatření týkají kontroly individuálních alergických reakcí a zákazu užívání prázdného žaludku s vředy a gastritidou. Vzhledem k vlivu na vylučování pohlavních žláz a tónu dělohy nelze během těhotenství užívat olej.

Při aplikaci na pokožku dochází k mírnému oteplování s brnění, žádné nepohodlí.

Dávkování

Doporučená koncentrace skotského borového oleje:

 • od 4 do 5 kapek v aromatických lampách pro aromatizaci místnosti, zaměřené na dezinfekci a čištění vzduchu, na získání psycho-emočních účinků a boj proti stresu;
 • 2 až 3 kapky pro osobní aromakolony;
 • 2-3 kapky borovicového oleje pro horké inhalace nebo přímo z lahve nebo zvlhčeného šátku - za studena po dobu nejdéle 5-7 minut, zatímco pro horké inhalace můžete kombinovat s tymiánem, levandulí a eukalyptovými oleji ve stejných podílech;
 • 2-3 kapky na lázně a sauny a 4 až 6 kapek pro aromatické lázně;
 • 5-6 kapek pro masáž zaměřenou na zmírnění bolesti svalů, terapii revmatických lézí, lokální léčbu vyrážky a kožních lézí, masáž hlavy z vlasové ztráty nebo ve stejné kombinaci se základnou reflexní masáže;
 • 7 kapek pro tření a použití v kombinaci s 10 g olejové báze;
 • od 1 do 3 kapek, přidané na každých 5 g kosmetického přípravku;
 • 1 kapka ve směsi s džemem nebo medem nejvýše dva, a nejlépe 1 krát denně pro vnitřní použití při nachlazení, pneumonii, nemocech a zánětu močových cest, pro zmírnění kašle, zlepšení krevního oběhu, jako antiseptiku a expektorantu;
 • až 5 kapek pro ochucení nápojů.

Líbí se vám článek?

Uložte svůj odkaz kliknutím na tlačítko oblíbené sociální sítě:

Silice borovice: vlastnosti a použití

Ester borovice pochází z nejběžnějších olejů. Kompozice obsahuje enzymy, které jsou užitečné pro lidské tělo. Eter je populární v tradiční medicíně a životě. Většina oleje se používá v aromaterapii k čištění vnitřního vzduchu a úlevu u lidí.

Vlastnosti borovice éteru

 1. Po dlouhou dobu se borový olej aktivně používá k léčbě mnoha nemocí. Složení se účinně vyrovná s krvácením, revmatismem, popáleninami, skorumpálem a omrzlinami. Olej pomohl zpřísnit neléčivé rány, eliminovat vši a parazity u zvířat.
 2. Léčitelé času ujišťovali lidi o užitečnosti éteru v nervových a depresivních stavech. Dosavadní studie ukázaly, že kompozice má pozitivní vliv na psycho-emocionální pozadí člověka s aromaterapií.
 3. Pravidelná inhalace zvyšuje mozkovou aktivitu, zlepšuje koncentraci, paměť. Člověk má energii a rychle se zotavuje. Nástroj je užitečný nejen pro mentální stres, ale i po fyzickém.
 4. Aromaterapie je nezbytná zejména u lidí, kteří jsou náchylní k podezření, stresu, depresi a silné podrážděnosti. Po provedení několika procedur se člověk stává rozumnějším, klidnějším a bez problémů řešit složité situace.
 5. Borovicový olej se proslavil svou schopností snížit horečku během sezónních nachlazení. Kompozice účinně odolává vývoji bakterií v těle a posiluje ochranné funkce. Aromaterapie se ozývá. S pomocí vdechování na bázi éteru může být kašel překonán.
 6. Olej se aktivně používá pro masážní účely. Kompozice zabraňuje vývoji osteochondrózy, myositidy, artritidy a neuralgie. Bylinný léčivý přípravek odstraňuje bolesti kloubů. Eter v lidové medicíně se používá k odstranění ledvin a urolitiázy.
 7. Problémy s plícemi pomohou vyřešit borový éter. Výrobek čistí orgány sputa, zmírňuje kašel, pomáhá s kouřením a chronickou bronchitidou. Kromě toho rostlinná kompozice účinně odolává bolestem hlavy a obnovuje krevní tlak.
 8. Při správném dávkování a použití borového oleje se můžete zbavit otoku diuretickým účinkem. Systematický příjem řeší problémy se schopností a zabraňuje vzniku odchylek na tomto základě. U zdravých mužů je olej užitečný pro stimulaci sexuální aktivity.
 9. S vážnými zraněními a nemocemi pomáhá pacientovi, aby se zotavil rychleji. Jako každý éter má výrobek komplexní a jedinečné chemické složení. Proto má olej tak rozsáhlý rozsah.

Použití éteru v každodenním životě

 • Eter účinně působí proti vzhledu mezků mezi věcmi. Namočte dřevo nebo bavlněné kuličky s borovicovým olejem a vložte je do skříně na policech. Použití kompozice v místnosti pomůže eliminovat nepříjemný zápach tabákového kouře nebo cizí aroma.
 • Chcete-li mít v místnosti vždy příjemnou vůni, oslovte aromatické lampy. Můžete také osvěžovač vzduchu s vlastními rukama. Chcete-li to udělat, vzít láhev s sprejem, nalít vodu a několik kapek surovin. Podle potřeby stříkejte.
 • Olej jde dobře s jinými formulacemi. Chcete-li vytvořit přírodní osvěžovač, promíchejte do nádoby o 10 kapech esterů borovice, čajového stromu, eukalyptu, caipugy a neroli. Zředte bylinné přísady 300 ml. čistá voda. Dokončený osvěžovač vzduchu naplní místnost vůní a zabrání vzniku škodlivých bakterií.
 • Indikace pro použití borového oleje

  Vzduch je vystaven mnoha chorobám, jako jsou:

  • horečka, horečka;
  • zánět v horních cestách dýchacích cest;
  • bolest v krku;
  • radikulitida;
  • neuritis;
  • artróza s artritidou;
  • osteochondróza;
  • neuralgie;
  • myositida;
  • letargie;
  • závratě;
  • pocení způsobené slabostí;
  • herpes;
  • furunkulóza;
  • mastné druhy seborey;
  • jizvení a hyperpigmentace kůže;
  • akné, akné.

  Je to důležité!
  Při určitých onemocněních srdce může boritý éter nepříznivě ovlivnit zdraví a způsobit alergickou reakci. Totéž platí pro pacienty s nefritidou. Před použitím zkontrolujte, zda neexistuje individuální nesnášenlivost.

  Aplikace borovicového oleje

  1. Olej se doporučuje vzít kategorie osob, které jsou často vystaveny emocionálnímu chvění a nervovým kapekům. Složení také používají lidé s impulzivním a agresivním chováním.
  2. Pine éter našel uplatnění v oblasti péče o nehty. Pokud čelíte oddělení desek, připravte lázeň éterem. Výrobek se používá po zpomalení růstu vlasů.
  3. Borovicová kompozice je ošetřena pro seborrheu, lupy a alopecii (masivní ztráta vlasů). Eter se přidává do obvyklé masky a pak se vtírá do pokožky hlavy. Také produkt má omlazující účinek, bojuje s vráskami.
  4. Dívky se používají k přidávání borového oleje k běžnému tělu a kosmetice pro péči o pleť. Dost k zásobování obvyklé lahvičky s obsahem 2-5 kapiček, pak se použije typickým způsobem.
  5. Použití borového éteru je přípustné jako přísada k jiným (nemastným) složkám nebo v kombinaci s jinými estery. Ve druhém případě je vhodná levandulová, cypřišová, růžová, eukalyptová, rozmarýnová.
  6. Chcete-li se zbavit chladu, bolesti v krku a kašle, musíte si na hrudník třít 20 kapek borovicového éteru smíchaného se základním olejem. Pro zmírnění bolesti při poranění se borovice kombinuje s olivovým olejem a aplikuje se jako gáza.
  7. K léčbě bronchitidy nebo tracheitidy připravte směs 40 gramů. med, 3 kapky borového éteru, 3 kapky rozmarýnového oleje, 2 kapky eukalyptového éteru. Proveďte masáž na hrudi.
  8. Pro boj s hnisavými ranami se připravují kompozice pro lotiony. Smíchejte 30 ml. vroucí vodou se třemi kapkami borovice, navlhčete sterilní houbou. Připojte k poškozené oblasti a počkejte 5 minut.
  9. Eter nalezl uplatnění v léčbě akné a akné. Odměříme 10 kapek růžového éteru, 5 kapek bergamotového oleje, 40 ml. vodka nebo alkohol. Přidejte 1 ml k produktu. Pine ester, otřete si tvář houbou ve směsi.
  10. Chcete-li zlepšit krevní oběh a vypořádat se s otokem, smíchejte 6 kapek boritého s 12 ml. kukuřičný olej. Třetí dolní končetiny odstraňte tímto nástrojem po dobu 10 minut. Pak proveďte kontrast opláchnout zdola nahoru.
  11. Některá onemocnění ledvin, jater, nadledvinek naznačují příjem esenciálního oleje uvnitř. To však může být provedeno pouze po předchozí konzultaci se specialistou.
  12. Piniový vzduch dělá inhalací. Postupy jsou zvláště užitečné pro obyvatele metropole a pracovníky znečištěných průmyslových základen. Dýchací systém se čistí a aromatizuje (dezinfikuje) stejným způsobem.
  13. Můžete udělat anticelulitidní a relaxační lázně. Přidejte 15-18 kapek éteru a hrst hrubé mořské soli. Pak je vše smícháno, dokud se nerozpustí. Postup trvá asi třetinu hodiny. Teplota vody by měla být nižší než 39 stupňů.
  14. Olej zlepšuje vlasy. Stačí natáčet některé étery do kondicionérů, šamponů nebo sér. Důležité je, že před aplikací se ujistěte, že nedošlo k žádné alergické reakci.
  15. Dívky chtějí vyrábět podnosy pro nehty a pokožku rukou. V takovém případě je třeba zahřát až na 38 stupňů vody, do něho přivést 2 ml. oleje borovice a 20-25 ml. pšeničné oleje. Postup trvá půl hodiny.

  Jak vyrobit borovicový olej

  1. Produkt se získává v důsledku vystavení vysokým teplotám. Domácí výroba tuto metodu nepřijala. Z tohoto důvodu je nástroj vyroben ze slunečnicového oleje a borovicových jehel. Také jako základ vhodný mandlový, kukuřičný, olivový olej.
  2. Odměříme 80 ml. základ, vezměte 3 malé opojné kužely chmele. Vezměte jehly ze stromu, nikoli ten, který již padl. Smažte surovinu přírodním mýdlem.
  3. Vysušte ubrousky nebo ručníky. Pošlete maltu a jemně stiskněte. Můžete rozdělit obsah. Rozhodněte podle vašich preferencí.
  4. Přesuňte surovinu do nádoby z tmavého skla a přidejte olejovou základnu. Cork jar, pošlete ji do temnoty a chladu. Doba expozice je týden. Každý den je třeba, aby se nádobí potřásly.
  5. Po uplynutí určité doby začíná druhá fáze. Uchovávejte kontejner s budoucím olejem ve tmě po dobu dalších 2 týdnů, tentokrát však obsah nehýbejte. Nechte se objevit sraženina.
  6. Po uplynutí určitého intervalu filtr oleje pomocí hadříku složeného ze 3 až 6 vrstev. Stiskněte jehly, nejsou potřeba. Skladování se provádí v uzavřené tmavé lahvičce. Olej nechte v chladničce.

  Kontraindikace k použití boritého éteru

  1. Avšak a jakýkoli produkt, borový olej má omezení použití. Pokud s nimi nedodržíte, vystavujete se riziku čelit vedlejším účinkům.
  2. Někdy produkt způsobuje vyrážku a obecné podráždění pokožky. Eter může poškodit sliznice dýchacích cest.
  3. Pokud zneužíváte kompozici, vyvoláte v těle koncentraci koncentrovaných látek. Odtud začínají obtíže v práci dýchacího ústrojí. Znáte opatření.
  4. Neměli byste používat kompozici oleje uvnitř, pokud vám lékař nepředpovídal takové manipulace. Doporučení je zvláště relevantní u pacientů s onemocněním ledvin.
  5. Pokud aplikujete éter na pokožku, nepoužívejte jej v čisté formě. Vyberte vhodný základní olej a nerozměrujte složky (přibližně 1 až 10).
  6. Velmi pečlivě zpracovávanou borovicovou složku používají starší lidé a děti. V prvním případě často začíná hypertenze, v druhé - alergická reakce.
  7. Dámy, které jsou kojené a v těhotenství, by měly používat přípravky pouze po vyšetření a schválení ošetřujícím lékařem.

  Eterická borovice lze aplikovat všude, často domácnosti přidávají výrobek do vody při čištění bytu. Takový pohyb přispívá k dobré antivirové ochraně. Borovicový olej by měl být používán moudře v tradičním lékařství. Poraďte se s lékařem, abyste zjistili individuální spotřebu bylinného přípravku.

  Silice borovice: vlastnosti a použití, kosmetické použití

  Borovice je známa od starověku. To je z toho, že většina nábytkových konstrukcí a dalších výrobků jsou vyrobeny ze dřeva, takže každý ví, jak borovice voní. Jeho vůně se může cítit i několika vrstvami lakovaného povlaku a čerstvá borová dřeň voní jako ostrá, ale příjemná vůně borových jehlic.

  Aroma tohoto stromu jsou oleje obsažené v něm, jejich koncentrace v jednom kilogramu dřeva je 2%, av jehličích a kuželech až 6%.

  Tam je asi 120 druhů borovice a olej je extrahován z každého. Každý typ se používá ve svém oboru: kosmetiku, medicínu, výrobu hygienických výrobků, parfémů a tak dále.

  Avšak ne každý typ takového oleje může být použit přímo pro vnější použití v jeho čisté formě, protože je možné dostat chemický popálenin nebo se dostat k epileptickému záchvatu.

  Pro venkovní použití aplikujte olej skotské borovice (Pinus sylvestris L), který roste po celém Rusku.

  Vlastnosti borového oleje

  Olej je extrahován jak ze dřeva, tak z jehel a kužele. Získaná z extraktu ze dřeva má méně živin než to, které se produkuje pářením páry z kuželek a jehel.

  Vypadá nažloutlé nebo průhledné barvy se špičatým zápachem. Skládá se z pinenu, limonenu, borneolu a anisického aldehydu. Esenciální olej borovice, jehož léčivé vlastnosti se používají v mnoha oblastech medicíny a kosmetologie kvůli těmto vlastnostem:

  • Antipyretikum;
  • Antiseptikum;
  • Kašel;
  • Protizánětlivé;
  • Diuretikum;
  • Deodorizační;
  • Tonic;
  • Relaxační;
  • Analgetikum.

  Aplikace borovicového oleje

  Oblast použití oleje je dostatečně široká, ale našla největší uplatnění v medicíně a kosmetologii, stejně jako ve výrobě parfémů a hygienických výrobků. Ale 70% všech extrahovaných éterů je určeno pro potřeby medicíny pro vnější a vnitřní použití.

  Hlavní oblasti použití:

  1. Masáž Zklidňuje pokožku, zjemňuje ji;
  2. Burns Olej snižuje bolest a má antiseptický účinek, zabíjí bakterie a viry;
  3. Relaxace. Ester oleje je těkavá látka, která snadno proniká a uklidňuje plíce a také zvyšuje krevní oběh, vylučuje alveoly plic a průdušek;
  4. Kůže Obnovuje přirozený tón pleti;
  5. Dezinfekční a aromatické prostory. Esenciální olej se přidává do roztoků detergentů pro potírání bakterií a virů, aromatizuje místnosti pro neutralizaci infekce ve vzduchu;
  6. Koupelny. Používá se k uvolnění a obnovení tónu pleti jako hlavní účinné látky.

  Použití silice z borovice musí být předepsáno lékařem. Perorální příjem je nezbytný pro závažné onemocnění horních cest dýchacích: průdušky, průdušnice a plíce, stejně jako pro léčbu genitourinálního systému těla. Používá se také při léčbě korupce, revmatismu.

  Inhalace s borovicovým esencí

  Tento ester má antiseptické vlastnosti a příjemnou vůni, která podporuje inhalaci esteru bez odmítnutí tělem, což umožňuje, aby více látek proniklo do alveol a průdušek.

  Používání borovicového esenciálního oleje pro inhalaci bude nejlepším přírodním prostředkem pro léčbu zánětu dýchacích cest.

  Metody lidové inhalace s borovicovým olejem

  Sauna Vdechnutí může být prováděno v sauně, kapající pár kapek pine-éteru na horkých kamenech a dýchání ve vyhřívaných párech.

  Rozpusťte několik kapek ve vroucí vodě. Páry se zvedají a pokryjí si hlavu ručníkem nebo jinou látkou, osoba vdechne páry, které dezinfikují a zmírňují záněty z průdušek a dezinfikují dýchací cesty, zejména průdušnici.

  Borovicový esenciální olej používaný v kosmetologii

  Erotický olej z borovice je používán v kosmetologii po velmi dlouhou dobu, ve starověkém Egyptě a v Řecku ženy ji používaly k boji s vyrážkami a dnes ošetřují svou pokožku hlavy, tvář a vlasy.

  Látky obsažené v oleji, účinně odstraňují akné, akné, snižují zánět, popáleniny, mají čistící účinek. Zjemňuje keratinózní oblasti pokožky, obnovuje strukturu a tón vlasů, je také schopen zbavit se lupů a vlasových parazitů, obnovit zdravý vzhled nechtových tkání a kůže.

  Je nutné, aby byl éter aplikován striktně v předepsaném dávkování, pokud je překročen, lze dosáhnout opačného výsledku. Doporučujeme navštívit kosmetiku pro konzultaci před aplikací.

  Borovicový olej: aplikace na vlasy

  Aplikace borovicového oleje na vlasy pomůže obnovit barvu, strukturu a tón vlasů a vlasových folikulů. Zabraňuje plešatosti nebo vypadávání vlasů.

  Pokud přidáte 10 kapek oleje na 1 litr vody s emulgátorem a opláchnete vlasy tímto roztokem, můžete se ušetřit na mnoha problémech, včetně vypadávání vlasů, parazitů, křehkosti, suchosti, a navíc tato směs pomáhá zbavit se špatně rozpadaných konců.

  Borovicový olej: aplikace na obličej

  Kvůli antiseptickým a protizánětlivým vlastnostem borovicového oleje bylo použití pro obličej poměrně dlouhé, počínaje 3. tisíciletím BC. Výhody tváře při odstraňování otoku, opuchu kůže, snižuje zánět, působí křoviny, obnovuje tón pleti. Olej chrání obličej před expozicí vnějšímu prostředí.

  Prostředek je také přidáván do kosmetického ledu pro otření krku a obličeje, led obnovuje tón a olej dezinfikuje vodu.

  Eter se přidává do krémů. Takže 30% krémů na obličej obsahuje střední nebo vysokou koncentraci borovicových nebo smíšených jehličnanů, dalších 20% krémů je obsahuje v malých dávkách.

  Borovice obyčejná

  Každý ví, že vzduch v borovém lese se léčí po celý rok, a zejména v zimním období je snadné a volné dýchat. Protože jehly a ledviny mají takovou sadu phytoncides, mikro- a makroelementů, vitamínů a esenciálních olejů, které čistí vzduch z bakterií, zabíjejí chřipkové viry, příčiny úplavice a tuberkulózy. A také umožňují léčit onemocnění dýchacího systému, kardiovaskulární a nervové poruchy. Kromě toho jehličkové jehličí a éterický olej jsou dobré prostředky pro páteř a klouby, lék na artritidu, artrózu, radikulitidu a osteochondrózu.

  Taková neobvyklá borovice

  Co je neobvyklé pro všechny, je obyčejná borovice...

  Zajímavé je, že borovice se používá nejen v medicíně, aromaterapii, parfumerii, ale také ve vaření. Ve Finsku, v těžkých časech, pečeli chléb s moukou z borové kůry, a nyní je tento chléb velmi populární kvůli svým léčebným vlastnostem, které jsou dobré pro zdraví.

  Esenciální olej borovice se používá k inhalaci pro nachlazení, stejně jako vnitřní použití k čištění těla a zlepšení průtoku krve v dolních končetinách, zvláště pro ty, kteří mají křečové žíly, ukládání soli.

  Aromatizace místnosti s borovicovým olejem nejen dezinfikuje pokoj, ale také vám umožní zbavit se nespavosti, zmírnit bolesti hlavy, uklidit křeče při bronchiálním astmatu.

  Borovicový olej je silný antioxidant, protože jehličnaté jehly obsahují vitamín E (350-360 mikronů / kg), který je součástí všech kosmetických přípravků k omlazení pokožky. Podle obsahu vitamínů C jehličnatých jehel se vědci rovnají citronům a pomeranci. Piniové jehly byly během blokády zachráněny před skřiváním ze strany severních národů, geologů, tajigů a Leningradů.

  Jehly obsahují 5% esenciálního oleje a v borovicích - 0,36%.

  Jehličnaté jehlice nebo borovicový esenciální olej, který se často používá k přípravě lázní. A ne nadarmo, protože tyto lázně dávají kůži pružnost, aby byla hladká a krásná. Níže je recept, který pomůže udržet vaše tělo a pokožku ve skvělé kondici.

  Chcete-li připravit koupel, vezměte 2 šálky jehlic borovice, nalijte 1 l horké vody a vařte po dobu 10 minut. Po filtrování se vývar nalévá do vodní lázně o teplotě 36 až 37 ° C. Okoupejte 10-15 minut. Je to mnohem jednodušší a rychlejší, když vyměníte borové jehlice borovicovým olejem. Esenciální olej z borovice pro lázeň se užívá v množství 5-7 kapek na lžíci hladké nebo mořské soli a přidává se do teplé vody. Lieďte po dobu 5-10 minut. Tato koupel dokonale zjemňuje, vyhlazuje a omlazuje pokožku, stejně jako léčí drobné škrábance a rány na těle.

  Kouzelné vlastnosti skotské borovice

  Pine je talisman štěstí, věrnosti a oddanosti, blahobytu, míru a výšky ducha. Proto byly nad vchodovými dveřmi umístěny větve borovice, které chránily před zlými duchy, ale jako ochrana před nemocemi byly umístěny nad hlavu postele.

  Esenciální olej borovice, užitečné vlastnosti, použití

  Lidé jsou již dlouho známí léčebným účinkem, který prochází borovým lesem, kde je vzduch charakterizován neuvěřitelnou čerstvostí.

  Vůně jehličnatých jehel se zachovává v takovém nástroji, jako je borovicový olej, používaný k hojení vnitřních orgánů, vlasů, kůže a nehtů. Toto máslo je možné zakoupit v lékárně, nebo si to můžete udělat sami, hlavní věcí je vědět, které suroviny potřebujete a kdy je sbírat.

  Popis a složení borovicového oleje

  Nejčastěji se borový éter vyrábí destilací pomocí speciálního zařízení, které provádí parní destilaci olejové kapaliny obsažené v jehle, kužely a tenké větve stromu.

  Vybraná surovina se umístí do velké baňky naplněné vodou a zahřívá se. Pod vlivem vysoké teploty začíná uvolňovat vlhkost, která se následně ochlazuje a rozkládá se na olej a vodu. Výstup je olejovitý éter zeleného odstínu, který vyzařuje vynikající aroma borovice.

  Doma můžete ho získat macerací - trvá na tom.

  Složení borového oleje

  Hojivé vlastnosti boronového esterolu jsou způsobeny jeho bohatým složením. Skládá se z následujících složek:

  • Rostlinné hormony;
  • Esenciální sloučeniny;
  • Phytoncid;
  • Terpenes;
  • Antioxidanty;
  • Sesquiterpene alkoholy;
  • Vitamíny C, K, skupiny B a E.

  Když jsme zjistili, jak získat borovicový olej a co se z něj skládá, dozvídáme se, jaké vlastnosti má a jak se používá.

  Popis a složení borovicového oleje

  Vlastnosti a použití borového oleje

  Esenciální olej borovice má mnoho užitečných vlastností:

  • Antibakteriální. Zabíjí patogenní bakterie, dezinfikuje tkáně v případě poškození, zastavuje zánětlivé procesy v těle.
  • Léčení. Máslo podporuje hojení ran a rychlou regeneraci tkání.
  • Diuretika a diaforetika. Pomáhá eliminovat otoky a urychluje pocení při vysokých teplotách.
  • Expektorant. Při rychlém uzdravení přispívá ke zkapalnění a bronchitidě.
  • Choleretikum a diuretikum.
  • Painkiller Esenciální olej borovice odstraňuje křeče, zejména u bolesti hlavy.
  • Stimulace. Pod vlivem složek éteru, paměti a pozornosti se zlepšuje, úzkost a nervozita zmizí, rychlost reakce se zvyšuje.

  Borový esterol pomáhá vyrovnat se s akné, zvětšení a kontaminaci pórů, věkových skvrn, zemské pleti, předčasného stárnutí pokožky a dalších problémů s vzhledem.

  Aplikace borovicového oleje

  Vzhledem k tak široké škále vlastností je borovicový olej používán při léčení mnoha onemocnění:

  • Studené.
  • Duševní problémy.
  • Rány, popáleniny, atd., Kde jsou užitečné regenerační, antimikrobiální a hemostatické vlastnosti.
  • Oslabení imunitního systému.
  • Bolest hlavy a závratě.
  • Cystitida a další nemoci močového měchýře.
  • Onemocnění jater, ledvin a žlučníku.
  • Řada dalších onemocnění.

  Borovicový olej se široce používá při zlepšování stavu vlasů, kůže a nehtů.

  Recepty tradiční medicíny s borovicovým esentem

  Katarální choroby

  Kašel

  Chcete-li zlepšit kašel, smíchejte 20 kapek borovicového éteru s olivou nebo jiným rostlinným olejem a třípněte hrudník 2-3krát denně.

  Vlastnosti a použití borového oleje

  Bronchitida, tracheitida a jiné patologické stavy dýchacího ústrojí

  Připravte směs pro masáž připojením:

  • Borovicový olej - 2 kapky;
  • Tekutý med - 2 lžíce;
  • Anýzový olej - 2 kapky;
  • Oregano Ether-1 kapka;
  • Eukalyptový olej - 1 kapka.

  Třeste prsa s tímto složením několikrát denně.

  ORZ a ARVI, bronchiální astma

  Smíchejte eukalyptu, levandule, borovicový olej a éter čajovníku stejným způsobem a použijte následujici:

  • Inhalace provádíme přidáním kapky směsi do misky s horkou vodou a inhalací páry po dobu 7 minut.
  • Odkapávame 2 kapky směsi na kapesník a několik minut vdechujeme vůni.
  • Vyplňte 2 kapky přípravku v aromakulonu a opotřebení během onemocnění.

  Pokud chcete používat pouze borovicový olej (například jiné součásti způsobují alergie), vezměte 2 kapky éteru pro horké inhalace, 4 kapky pro studené inhalace, 2 pro studené vůně, 2.

  Jakékoli katarální nemoci a jejich projevy

  Uvolněte stát pomůže parfému čaj s olejem:

  • Do čajové konvice nalít jakýkoliv čaj - zelený, černý, bylinný.
  • Dejte se do stejných 5 kapek borového oleje.
  • Smíchejte obsah čajové konvice.
  • Potřejte čaj a vychutnejte si vůni a výhody.

  Během chladných epidemií se příliš nepomůže dezinfikovat vzduch v místnosti, kde se stráví spousta času. Naplňte nádobu stříkáním 0,5 litru vody, 3 lžíce vody. alkoholu nebo vodky a 9 kapiček borového éteru. Vše se otřeseme a pravidelně stříkáme vzduch.

  Popáleniny, rány, omrzliny

  Hnisavé rány

  Aplikujeme komprese na hojivé rány po dobu pěti minut, namočíme gázu vodným roztokem borovicového oleje z 5 kapek etheru a 30 ml vařené vody.

  Olej odstraňuje záněty a zrychluje hojení ran.

  Parodontální onemocnění

  Pro paradentní onemocnění použijte některý z receptů:

  První recept

  • Smíchejte 6 kapek borovice s 1 polévkovou lžící. teplou vařenou vodou.
  • Nalijte výrobek do rozprašovací lahve.
  • Stříkat ústa každých pár hodin.

  Druhý recept

  • Skombinujte 3 kapky borovicového oleje s 0,5 lžičkou. sůl a 1 polévková lžíce. teplou vařenou vodou.
  • Ústa třikrát denně vypláchněte po jídle.

  Borovicový esenciální olej zmírní zánět a zpevní dásně.

  Bolesti kloubů

  Smíchejte 7 kapek borovicového oleje s 10 ml vazelíny, dokud nebude hladké a nečistěte do oblasti kloubu se zvýšenou bolestí. Místo vazelíny můžete použít olivový, broskvový nebo mandlový olej nebo dětský krém.

  Výsledná masť zmírňuje zánět a zlepšuje průtok krve kolem kloubu, protože má oteplovací efekt.

  Celulitida

  Smíchejte tyto složky:

  • 3 polévkové lžíce. jojobový olej;
  • 3 kapky borového éteru;
  • 0,5 lžíce jalovcový olej;
  • 4 kapky rosemaryteru.

  Pravidelně masírujeme oblasti celulitidy s výslednou směsí: urychlí krevní oběh a vyhlazuje pokožku v průběhu času.

  Kožní onemocnění

  U ekzémů, psoriázy, svrabů, seborrhy, furunkulózy, houbových a podobných kožních onemocnění používáme následující prostředky:

  • Připojte 2 lžíce. Jojobový olej se 2 kapkami borovicového esence a aplikován na postižené oblasti 2-3x denně.
  • Rozpusťte 5 kapek etheru ve 30 ml teplé vařené vody, namočte gázu a aplikujte na postižené místo po dobu pěti minut každou hodinu.
  • Smícháme stejné části borovicového oleje a másla, které lze nahradit husím tukem. Aplikujte masti na postiženou oblast jednou denně.

  Vyrábíme komprese

  • Brew 1 polévková lžíce. farmaceutický heřmánek 1 šálek vařící vody.
  • Zakryjte a počkejte jednu hodinu.
  • Filtrujte a promíchejte 10 ml borovicového oleje.
  • Nalijte do nádoby s víkem a vydržte den v chladničce.
  • Poté protřepejte obsah nádoby, navlhčete gázu a na lůžku aplikujte kompresi na 1 hodinu.

  Tento nástroj skladujte na chladném místě nejdéle tři dny. Bude léčit praskliny, zastaví zánětlivé procesy a vyčerpání.

  Angina pectoris

  Pro anginu pectoris rozpusťte 7 kapek boritého éteru v 0,5 sklenici vody při pokojové teplotě a okamžitě je vypijte. Po 30 minutách opakujte postup, přidáním ne 7, ale 5 kapek éteru.

  Aplikace borovicového oleje

  Poruchy spánku, nervozita, stres

  Nalijte do lahve lahvičku s rozprašovačem 0,5 litru vody, promíchejte 5 kapek borového éteru, dobře protřepejte a rozstříkejte do vzduchu ráno a večer (před spaním).

  Spánek bude rychle přizpůsoben, nervy se uklidní, úzkost zmizí.

  Urolitiáza

  S kameny v močovém měchýři a ledvinách děláme tento přípravek:

  • Kombinujte 5 kapiček borovicového oleje se 100 g medu, míchání až do hladké.
  • Korkové a inkubované 24 hodin v tmavém rohu.

  Jedzte 1 lžičku. znamená 1 den denně před jídlem.

  Problémy se sexuální sférou, cystitidou, urethritidou a jinými záněty močového měchýře

  Uvařte si s borovicovým olejem podle pokynů:

  • Rozpusťte 7 kapiček borovicového esenčního oleje v litru teplého mléka.
  • Nalijte do koupele teplou vodou.
  • Koupit 20 minut.

  Opakujte postup dvakrát týdně.

  Chcete-li zjistit, zda je alergie na borovicový olej, aplikujte kapku na kůži a počkejte na reakci. Pokud se kůže nedostane do červené barvy a začne se svědění, můžete tento olej zacházet bezpečně. Pokud je nutné vyléčit chronické onemocnění s jeho pomocí, abyste předešli komplikacím, je lepší se poradit se svým lékařem.

  Použití borového oleje v kosmetologii

  Borovicový olej na kůži

  Výživné a utahovací lázně

  • Smíchejte sklenici teplého mléka s 15 kapkami borového éteru.
  • Nalijte směs do lázně s teplou vodou.
  • Láchejte 15 minut.
  • Postup opakujte každé tři dny.

  Pomáhají vyživovat kůži, změkčovat, zvlhčovat a omlazovat.

  Kosmetický led pro vyblednutí pokožky

  • Připojte 230 ml teplé vody pomocí 3 kapek pinového éteru a 1 lžičku vody. zlato
  • Nalijte směs do ledových forem a zmrazte.
  • Během dopoledne a večerů si dejte pokožku kosmetickým ledem.

  Upevní pokožku na krku, obličej a dekoltu, hladké jemné vrásky.

  Dvojstupňový činidlo proti akné

  • Dezinfikujeme kůži postiženou akné, směs 50 ml alkoholu (vodka), 5 kapek bergamotového oleje, 10 kapek borového éteru a 10 kapek čajovníku. Prostě otřete kůži tímto nástrojem.
  • Připravte směs 1 kapky tymiánu, 50 ml jojoby, 5 kapek levandule, 3 kapky máty a 5 kapek borového éteru.
  • Aplikujte směs na postižené oblasti.

  Tento bifázický přípravek dezinfikuje pokožku, eliminuje zánět a jako výsledek akné samotné.

  Aplikace borovicového oleje na vlasy

  Maska pro vypadávání vlasů №1

  • Kombinujeme 7 kapek borovicového éteru s 15 ml olivového, broskvového nebo mandlového oleje.
  • Aplikujte směs na vlasy a pokožku hlavy.
  • Uchovávejte hodinu a omývejte šamponem.
  • Zředte 2 lžíce jablečného octa do 1 litru teplé vody a opláchněte vlasy.
  Aplikace borovicového oleje na vlasy

  Maska pro vypadávání vlasů №2

  • Smíchejte 30 kapek borovice a 3 polévková lžíce. lopuchový olej
  • Aplikujte směs na hlavu a vlasy po dobu 30 minut.
  • Umyjte masku šamponem.
  • Opakujte postup 1-2x týdně.

  Tyto masky jsou dobré po stresových situacích, stejně jako na jaře, při nedostatku vitaminů, když jsou vlasy křehké, slabé a nudné.

  Aromatické česání

  Na hřeben aplikujte 5 kapek éteru borovice a 70-100 krát hřebte vlasy. Denní postup provádíme.

  Olejové česání posiluje vlasy a vyživuje je, přestanou se rozbít a vyschnout.

  Použití borovicového oleje pro nehty

  • Smíchejte 10 kapek borovicového oleje s 20 ml olivového, broskvového nebo mandlového oleje.
  • Ponořte prsty do olejové kompozice po dobu pěti minut.
  • Zopakujte koupel pro nehty dvakrát měsíčně. Nehty posilují a získají zdravý vzhled.

  A abychom vrátili krásu a dobře upravený vzhled do rukou, přidáme dvě kapky silice z borovice do ručního krému s každým použitím, zejména ráno. Krém, obohacený borovým éterem, chrání jemnou pokožku rukou před houbovými chorobami a negativními účinky prostředí.

  Kontraindikace použití borovicového oleje

  Pine Ether je v takových případech kontraindikováno:

  • Pokud jste alergičtí na její složky.
  • Pokud je užíván na prázdný žaludek.
  • S gastritidou a vředy žaludku a střev.
  • Během těhotenství, protože zvyšuje tón dělohy, což může vést k potratu.

  V ostatních případech nemůžete borovicový olej používat nepřetržitě déle než 7 dní.

  Cena borového esenciálního oleje

  Náklady na 10 ml v různých městech a obchodech jsou:

  • V Barnaul - od 46 do 462 rublů;
  • V Krasnodaru - od 39 do 432 rublů;
  • V Krasnojarsku - od 43 do 110 rublů;
  • V Moskvě - 77 až 1044 rublů;
  • V on-line obchodech - od 77 do 505 rublů.

  Cena závisí na způsobu získání oleje: nejčistší ether bez přebytků nečistot je dražší.

  Cena borového esenciálního oleje

  Jak si vyrobit borovicový esenciální olej pomocí vlastních rukou macerací

  Sběr surovin

  Borovicový olej pro ošetření a zlepšení vzhledu může být vyroben ručně ze surovin získaných v lese. Pokud je potřebujete dostat z jehel, shromažďujeme je kdykoli v roce, od ledvin - v prvních jarních týdnech, kdy jejich délka nepřesahuje 4 cm.

  Kmeny a jehly se nejlépe shromažďují na podzim a v zimě, kdy obsahují největší počet terpenů.

  Není nutné provádět sklizeň surovin v blízkosti silnic a průmyslových podniků, stejně jako v suchém počasí.

  Kromě surovin z borovic se skladujeme na slunečnicovém nebo lisovaném olivovém oleji, a to buď broskvové, mandlové nebo jojobové, a skleněné nádoby s víkem.

  Jak vyrobit borovicový esenciální olej

  Studená macerace

  • Brousíme borovicové suroviny.
  • Spí ve třetím skleněném kontejneru.
  • Vyplňte vybraný olej směrem nahoru a korku.
  • Sklenici odstraňujeme v teplém tmavém rohu po dobu pěti dnů.
  • Každý den protřepejte obsah.
  • Filtrujeme infuzi, vytlačíme surovinu a vyhodíme ji.
  • Vyplňte vzniklý olej novým množstvím sběru borovice.
  • Zopakujeme infuzi, filtrování a naléváme pět - sedmkrát, abychom rosili borový olej co nejsilněji a nejúčelněji.

  V důsledku toho získáme tmavý borový éter se zvýrazněnou vůní borových jehel.

  Hot maceration

  • Brousíme shromážděné suroviny.
  • Spí v bance o třetinu.
  • Naplňte máslo na vrchní stranu a zakryjte víkem (nečistěte) ani látkou.
  • Složili jsme slabý oheň ve vodní lázni a drželi jsme 3,5 hodiny (teplota vody by neměla překročit 37 ° C).
  • Chladí se a výsledná směs se filtruje.

  Olej připravený metodou horké macerace je nižší kvality, ale je vhodný pro lékařské a kosmetické procedury, zvláště pokud je to naléhavě nutné, a není k dispozici v nejbližších lékárnách.

  Nyní je jasné, co je éterický olej borovice, protože se používá a vyrábí průmyslově nebo doma. Pokud jde o skladovatelnost, hermeticky uzavřený olej je skladován asi 5 let. Pokud se však láhev již otevřela, toto máslo by nemělo být uchováváno déle než dva roky.

  Jedinečný a prospěšný silicový olej borovice

  Pine je evergreen strom z rodiny Pine. Rostou na severní straně země a má 125 druhů.

  Borové dřevo dává pocit zvláštnosti a snadné dýchání. Jedná se o jeden z nejvíce otevřených stromů se zvláštní energií.

  Historické fakty

  Jedna z nejstarších rostlin je borovice.

  Vliv pachu na lidské zdraví je již dlouho známo. Je třeba poznamenat, že v 5. tisíciletí př.nl lidé se naučili oddělovat vonné látky z borovice.

  V Sumerském státě, dokonce před 5000 lety, bylo zaznamenáno 15 různých receptů s borovicovým olejem. O léčbě borovice bylo známo v Arábii a starověkém Egyptě, bylo také používáno pro náboženské obřady. V dávných dobách byl olej používán ve formě inhalace při léčbě bronchitidy, pneumonie a pak tuberkulózy a jeho léčivé vlastnosti se dají dělat.

  Byla to nejlepší léčba pro kurděje mezi Indiány. To bylo považováno za hlavu jeho léčebných vlastností ve středověku, když tam byla masivní morová infekce a v renesanci.

  Již v roce 1535 byla borovice nazývána stromem života za své hodnoty a vlastnosti.

  S vývojem chemické výroby zůstala spotřeba ropy na stejné úrovni jako chemické látky, které se dostaly do první linie. Teprve v naší době se začalo rozvíjet toto odvětví. A dnes nejčastěji vyrábějí léky na přírodní bázi s použitím etherů.

  Charakteristiky

  Energetický olej borovice je vyroben z jehel, mladých kuželů a větví destilací. Používá se v této borovice nebo sibiřské borovice. Tato kapalina je mastná, tekoucí a má bledě žlutou barvu s mlhou. Vůně je pikantní, svěží, pryskyřičná, balsamická s náznakem kafru. Často se používá bez dalších přísad, protože borovice přerušuje vůně.

  Doba použitelnosti nejméně 5 let, ale je lepší použít po otevření láhve po dobu 12 měsíců.

  Složení

  Jedná se o velký sklad vitamínů a mikroelementů. Oni jsou šestkrát více než v tak známém jako pomerančový a lopuchový olej. Velmi cenné v zimě, kdy není žádná zeleň a bobule. Věda prokázala, že v jehličích krmivách, kromě vitamínu C, provitaminu A (karotenu), vitaminu D, existují i ​​další stejně cenné vitamíny: B2, E, K, R.

  Chemické složení oleje zahrnuje:

  • a-pinen (až 55%);
  • D3 - Karen (až 12%),
  • camphene (až 8%);
  • b-pinen (až 5%);
  • g a d-cadinen (až 9%);
  • limonen (až 4%) atd.
  Kompozice se může lišit v závislosti na terénu, počasí a destilaci.

  Dopad na emoční sféru

  Pocit pesimismu, úzkost, agrese, sebejistota, lhostejnost vůči ostatním - to je to, co destruktivně působí silná vůně borového oleje. Podporuje, tónuje, eliminuje únavu, vyčerpává energii.

  To je nejlepší prostředek aromaterapie pro ty, kteří jsou ve vedoucích pozicích, jeho vlastnosti a použití umožňuje vyhnout se kritice, nervozitě, maličkosti a podrážděnosti.

  Energetický olej z borovice se regeneruje s různými negativními emocemi, přináší pozitivní postoj k problémům a problémům v životě.

  To je slavný afrodiziakum. Proto v erotické sféře nese stálost, důvěra a pohodlí, současně odstraní sobecké touhy.

  V rodinných vztazích odstraňuje napětí a obnovuje emoce. Osvěžuje děti, dává nadšení a při hysterických poruchách uklidňuje nervový systém. Esenciální olej borovice je obzvláště účinný v případě přepracování a mentálního přetížení u dospívajících.

  Léčivé vlastnosti

  Esenciální extrakty z borovice mají mnoho kafru, aldehydů, pinenu, limonenu, terapeutických hořkých pryskyřic a dalších aktivních biologických prvků, které jsou antiseptiky a dezinfekční prostředky. Dráždí, zahřejí a tónují. A také mají vlastnosti jako:

  • choleretická;
  • baktericidní;
  • antivirové;
  • sedativa;
  • protizánětlivé;
  • sudorific;
  • diuretikum;
  • antiparazitika.

  Esenciální olej borovice lze použít pro následující nemoci:

  Angina: 8-10 kapek oleje na podlaze sklenice vody, míchat a pít. Použijte 7 kapek po 30 minutách.

  Ekzém: 25 g borovicového oleje + 20 g husího tuku. Mixujeme inosim 1 krát denně na kůži.

  Vředy: komprese z heřmánku a borovicového oleje. Musíme vzít jednu lžíci. heřmánek květiny, nalijte 200 ml vroucí vody, nechte 1 hodinu.

  Gynekologie: doporučuje se pít uvnitř. Ve sklenici vody je třeba nalít 6 ml borovicového oleje. Pít před jídlem 2-3x denně, můžete si koupat a doupat.

  Parodontální onemocnění: aplikujte 2-3 kapky éteru na sklenici vody, opláchněte 4x denně.

  Radikulitida: Používejte jako masti a zabalte.

  Bronchitida, běžné nachlazení: inhalace, aromaterapie pomocí 2-3 kapek.

  Křečové žíly: 12 kapek esterů + 1 ​​lžíce sádla + 1 lžíce medu + 1 polévková lžíce vosku, 30 minut ve vodní lázni a namažte nohy.

  Další informace o vlastnostech a použití borovicového oleje najdete v tomto videu:

  Použití v kosmetologii

  Esenciální olej borovice má vlastnosti silného antioxidantu, pomáhá vyhlazovat vrásky, dobře pomáhá při akné, furunkulóze, seborrhei. Olej na obličej poskytuje čistící a porosuzhivayuschy efekt, zvyšuje krevní oběh.

  Přidává se na krémy, masky a emulze v poměru 3 kapky na 5 ml produktu. Pomáhá odstranit otok pod očima, zánět, pigmentaci.

  Akné Tonic Nejprve smíchejte 50 mg alkoholu s 10 kapkami oleje a 1 čajovou lžičkou vody. Bavlněný tampon očistí kůži. Poté jsme přidali směs éterů levandule a máty stejně.

  Aromavanna s 10 kapkami aroma esteru a masážní směsi z 30 ml olivového oleje plus 6 kapek borovicového oleje pomůže překonat celulitidu.

  Pro nehty je dobré udělat koupele s přidáním citronové šťávy plus 3-4 kapky borového éteru. Také jej otíráte do nehtové destičky a saturujete ji vlhkostí a vitamíny.

  Šetří z plešatosti jednoduchý a cenově dostupný recept:

  • 1 litr vody k varu;
  • kořen lopuchu;
  • 5 kapek borového oleje.

  Po umytí hlavy je nutné opláchnout vlasy tímto vývarem a uschnout jej vysoušečem vlasů. Zpevňuje vlasové kořeny, obnovuje vlasové folikuly. Vlasy se stávají silnějšími a silnějšími. Křehkost mění elasticitu a lesk.

  Abyste se vyhnuli lupům, můžete do detergentu přidat několik kapek oleje. Také se vtírá do kořenů a konců vlasů, nanáší se na hřeben a masíruje do pokožky hlavy, což zastaví bolesti hlavy a migrény.

  Péče o ruce je také velmi jednoduchá a na stejném principu. Přidáme olej do krému na ruce a jsou skvělé pro trhliny a křehkost pokožky.

  Aplikace v každodenním životě

  Domácí použití je multifunkční, je to vůně pro mýdlo a další kosmetiku, detergenty, toaletní vodu a deodoranty. Přidejte k jídlu, alkoholu a dalším nápojům.

  Vzhledem k tomu, že olej má antibakteriální účinek, postřikovací postupy se provádějí uvnitř, což umožňuje zničit patogenní mikroflóru.

  Kuchyň je vždy užitečným olejem pro zranění nebo popáleniny. Do mycího prostředku se přidá několik kapek, otřete povrchy a podlahy.

  Můžete také vyčistit instalaci. K přípravě řešení potřebujete:

  1. voda - 150 ml + 25 ml kapalného detergentu
  2. borovicový olej - 7 kapek
  3. ethylalkohol - 20 ml
  4. kyselina citrónová - 25 gramů

  Toto řešení odstraňuje špatný zápach a vápno.

  Používá se v péči o prádlo a žehlení, přidáním pár kapek na věci nebo ve vodě žehličky.

  Odstraňovač hmyzu můžete použít aromalampy nebo stříkání místa, kde se hromadí (250 ml alkoholu smíchaného s 20 kapek oleje).

  Kontraindikace

  Tento olej má v aplikaci specificitu - nemůže být aplikován déle než jeden týden a více než dvě kapky denně. Také na prázdný žaludek, s alergiemi, vředy, gastritidou, hepatitidou a osobní nesnášenlivostí.

  Vzhledem k tomu, že se jedná o vysoce koncentrovanou látku, která se v přírodě nenachází ve své čisté formě, je lepší odmítnout její použití během těhotenství.

  Dávkování

  • Aroma lampa: 4-5 kapek na 15 metrů čtverečních. m
  • Aromamedalen: 1 kapka
  • Vnitřní během léčby studené 1 kapka s medem 1-2 krát denně
  • Horké inhalace: 2-3 až. Doba trvání procedury 5-7 minut
  • Masáž: 2,3k.
  • Tření: 7 K na 10 g transportního oleje
  • Sauna a koupelna: 2-3 pokoje. Na 15 m2
  • Komprese: 7-10 k. Na 1 litr vody

  Závěr

  Z výše uvedeného je zřejmé, že rostlinná surovina ve formě másla získala vysokou popularitu, protože se používá od starověku a obsahuje mnohem více vitamínů než některé druhy ovoce a zeleniny. Využívá se rozsáhle a komplexně. To je důvod, proč borovice se nazývá strom života!

  Pro Více Informací O Suché Vlasy