logo

Vanilkový esenciální olej

Vanilka je možná nejslavnější přísada chuti na světě. Je to vždy spojeno s něhou, sladkostí a komfortem, koruny, doplňuje a harmonizuje vaše oblíbené dezerty, sladkosti a pečivo, což jim dává stejnou jemnou, jemnou chutí. Ale koneckonců, vanilka není jen přírodní nebo umělá chuť, ale v kosmetice hraje roli daleko od parfému. Vanilka a lahodně aromatický éterický olej extrahovaný z ní mají mnoho užitečných vlastností.

Vanilka - je ovoce ve formě dlouhých lusků (nebo spíše, lusků), jejichž chuť se projevuje až po dlouhém zpracování. Oni zrají na lezení trvalých vinic s dlouhými zelenými výhonky, které stoupají do výšky 25 metrů a podmanit si nádherně velké bílé květy. Hnědé tenké lusky o délce 10 až 20 cm zůstávají na stromu téměř devět měsíců a teprve poté jsou sklizeny a sušeny dalších šest měsíců, dokud se tyčinky stanou černými s bílým květem krystalických látek.

Vanilka roste v Mexiku a dalších středoamerických zemích, ale je pěstována v Africe, Indonésii a dokonce i v Madagaskaru, ale pouze USA a evropské země se obvykle zabývají těžbou koření a ropy. Rod rodu vanilky má několik poddruhů, zatímco vanilková vanilka planifolia je považována za základní typ, ale vysoce kvalitní esenciální olej lze také získat z tahitensis liana, jehož struky jsou velmi malé. Ale olej s pomponovým označením je lepší nezískat, protože je charakterizován nízkou úrovní terapeutických vlastností a ne velmi dobrými kosmetickými vlastnostmi.

Charakteristiky

Vanilkový olej, spolu s olejem z citrónového balzámu, je jedním z nejčastěji padělaných olejů. Začátek nahrazení přírodních materiálů syntetickými analogy nastává v době získání syntetické látky, známé jako vanilin, a existují dva typy padělaných olejů:

 • vanilka bez předpony rostliny znamená, že olej nebyl extrahován z skutečných vanilkových struktur, ale jednoduše smíchaný s extraktem nebo práškem z pravé vanilky;
 • vanilková příchuť označuje plně syntetické materiály.

Prvním typem je olej, který je nahrazen přítomností v těch odvětvích, kde nemohou používat přírodní suroviny a nakupovat své různé zbytky a výrobní materiály, zatímco druhým je vědomě chemicky falšovaný olej.

Vanilka je drahá koření, jejíž celková výroba je velmi malá a zpracování je neuvěřitelně obtížné, takže není divu, že dnes množství skutečné vanilky používané ve světě pro kulinární a parfumerie je pouze jedna desetina procenta oproti chemickému. Při nákupu esenciálního oleje buďte velmi opatrní a prostudujte si pokyny, informace, zkontrolujte latinská jména.

Vanilkový esenciální olej je extrahován výhradně z ovocných struktur, které prošly úplným procesem fermentace a bez parní destilace nebo dokonce stlačení, ale v důsledku velmi složitého extrakčního procesu s rozpouštědly, často olejem, který trvá velmi dlouho a vyžaduje špičkové vybavení extrakčních linek. Výtěžek esenciálního oleje je velmi malý a první extrakční proces nekončí výrobu etheru. Výsledkem dlouhého zpracování je těžba pouze resinoidů, z nichž je již extrahována absolutní esence vanilkového esenciálního oleje opakovanou extrakcí.

Vonkajší je vanilkový olej velmi viskózní, srovnatelný v textuře pouze s heřmánek, nikoli s tekutou mastnou látkou, s tmavou, bohatou a krásnou barvou, která je transfuzována světle šedožlutým odstínem. Navzdory tomu, že esenciální olej z vanilkových struků je absolutní, používá se bez předchozího zředění, ale jednoduše ve velmi malých dávkách kvůli své koncentraci.

Vůně vanilky je neuvěřitelně krásná: jemná a lehká, sladká, oteplovací a téměř nepostřehnutelná, charakterizovaná lákavými poznámkami z čerstvé vanilky a lehkých balsamických odstínů, které však nejsou odděleny od hlavního tónu. Vůně vanilkového oleje je jednou z mála vůně aromaterapie, která je vnímána jako zcela neporušená, bez zjevného rozdělení na horní, střední a dolní noty.

Komplementární příchutě pro vanilkovou absolutní není snadné najít: tento olej je velmi snadno ztracen na pozadí ostatních, je skrytý silnými poznámkami a je maskovaný. Ideální partneři pro neuvěřitelně atraktivní a jemnou vanilku budou všichni pikantní (například skořice, hřebíček, zázvor) a esenciální oleje z balsamico, stejně jako oleje z santalového dřeva, benzoinu, vetiveru, opopanaxu a kuskusu.

Dopad na emoční sféru

Vanilka je energetický nápoj, který nese jen energii a sílu, ale vzbudí vnitřní psychologické změny, jako by aktivoval vitální a psychologickou energii. Předpokládá se, že vanilková chuť je vnímána jako bezpečná, nese pocit bezpečí a pohodlí, ovlivňuje nevědomou úroveň, odstraňuje veškeré úzkosti a obavy.

Vanilkový olej v metodách aromatizace vzduchu pomáhá potlačit hněv a neproduktivní emoce, přináší hluboký klid a díky aktivnímu pozitivnímu myšlení a dosažení vnitřní harmonie odstraňuje sebe-destruktivní motivaci, zmírňuje úzkost a nespavost. Toto je skvělý podklad pro důvěrnou komunikaci v úzkém kruhu: vanilka pomáhá nejen slyšet, ale také porozumět partnerovi, dosáhnout duchovní jednoty a intimitu myšlenek.

Léčivé vlastnosti

Soubor zdravotních charakteristik vanilkového aromatického oleje je úzký, ale poměrně silný. Vanilka je jedním z nejaktivnějších regulačních olejů v oblasti trávení. Normalizuje nejen procesy a eliminuje dysfunkce, ale také přispívá k obnovení optimální rovnováhy kyselin a enzymů. Jednou z hlavních vlastností vanilkového esenciálního oleje je stimulace metabolických procesů, zejména rozklad, asimilace a vylučování sacharidů.

Jedná se o protilátku alkoholických nápojů, která pravidelně užívá arogantní alkohol a může být použita v terapii závislostí.

Vanilka je ženský esenciální olej, který má normalizační a regulační účinek na menstruační cykly v kombinaci se schopností zmírnit premenstruační poruchy a má anestetický účinek.

Použití v kosmetologii

V oblasti kosmetologie je dnes vanilkový olej častěji považován za parfémovou přísadu, ale ignorování jeho terapeutických schopností by bylo velkou chybou.

Vanilka je jedním z nejjemnějších účinků olejů, jemně působících na pokožku, s konstantním použitím, aktivně zlepšuje vlastnosti pokožky, zvyšuje její měkkost, sametovou a pružnost. Tento olej není zcela vhodný pro rychlé expoziční prostředky, ale s každodenním použitím je účinek jeho použití viditelný i po krátké době.

Pro vanilkový olej je charakteristický uklidňující účinek a schopnost postupně bělit pokožku a vyhlazovat její barvu. Jedná se o jeden z nejlepších olejů (spolu s heřmánkem), který zmírňuje podráždění a vyrážku s viditelným sedativním účinkem (na rozdíl od vlastností, které zlepšují elasticitu, je také vyjádřena v vanilce v jediné aplikaci). Jedná se o jeden z hlavních éterických olejů s balsamickými účinky.

Jiné použití

Vanilkový esenciální olej je vynikající příchutí jak pro domácí, tak pro průmyslové farmaceutické použití.

Vanilková vůně je považována za jednu ze základních složek parfémů s orientálním vlakem, jemnými jemnými poznámkami pro domácí parfémy a kosmetiku.

Vanilkový olej je netoxický, lze ho použít jako analog pro velmi drahé přírodní vanilkové struky pro ochucení potravin - od zmrzliny, dezertů, jogurtu a čokoládových výrobků až po pečení a tabákové směsi. Vanilka je dokonalá jako aroma pro nápoje.

Kontraindikace

Vanilkový aroma olej patří k jednomu z nejjemnějších a nejjemnějších, ale pouze pokud je to otázka skutečné absolutní vanilky a ne falšovaných esenciálních olejů.

Navzdory skutečnosti, že vanilkový olej je poměrně měkký a jemný, je pravděpodobné, že než jiné kořeněné oleje způsobí alergické reakce: testy citlivosti a individuální nesnášenlivosti musí být provedeny po každém nákupu oleje, a to i od stejného výrobce. Než použijete zakoupený olej, pečlivě si ho prostudujte a zkontrolujte reakce na pokožce, abyste se ujistili, že nedostanete falešný efekt.

Vzhledem k tomu, že je absolutní hodnota použita, musí být olej nanášen s maximální péčí, při dodržení minimálních dávkování.

V přímém kontaktu s pokožkou, která má oteplovací aroma, působí vanilka kontrastní pocit ochlazení, který by měl trvat přibližně za dvě minuty.

Dávkování

Vanilkový olej se nepoužívá ve všech metodách aromaterapie, ale pouze pro aromatizaci, obohacování kosmetiky, masáže, aromatických koupelen a pro vnitřní použití.

 • pro obohacování kosmetických prostředků a detergentů přidávejte 4 kapky oleje na každých 5 gramů základní kompozice (menší množství nebude cítit v chuti, více je absolutní nepřijatelné);
 • pro jednotlivé aromakolony se díky jemnému a lehkému zápachu používají 6 kapek vanilkového silice;
 • pro aromatickou lampu stačí použít pouze jednu kapku: při zahřátí se silněji vyskytuje vanilka;
 • z tohoto důvodu v aromatických lázních byste neměli používat více než 2 kapky vanilkového oleje na postup;
 • vanilkový olej je vynikajícím nástrojem pro hlubokou relaxační masáž (3 kapky jsou dostatečné pro 10 gramů základny);
 • uvnitř vanilky se používá více než dvakrát denně k regulaci trávení nebo před menstruací 1-2 kapky, uvedení oleje na houbový dort nebo přidání do základní zeleniny;
 • V kuchyni se používá 1-2 kapek oleje, aby se ochutnala pečivo a nápoje.

Líbí se vám článek?

Uložte svůj odkaz kliknutím na tlačítko oblíbené sociální sítě:

Vanilkový esenciální olej

Vanilka je jedním z nejoblíbenějších koření používaných ve výrobcích na vaření, parfumerii, péči a hygieně a samozřejmě i v aromaterapii. Vanilkový esenciální olej nelze nazvat klasickým éterickým olejem. Nedosahuje se destilací párou, ale extrakcí olejem nebo zpracováním rozpouštědel.

Má příjemnou sladkou vůni a je ceněn nejen pro vůni, ale také pro četné prospěšné vlastnosti pro zdraví, kůži a vlasy.

Jak získat esenciální olej vanilky

Vanilkový olej se získává ze stejnojmenné rostliny rodiny orchidejí. Jedná se o jediný jedlý zástupce velkého rodu orchidejí.

Surovinou pro olej je vanilka mexická a další druhy. Vanilková orchidej je vytrvalá liana, dosahující výšky až 25 metrů. Kvete pouze jeden den a kvete trvá jen pár hodin. Pouze jedna včelina žijící v Mexiku může opylovat květinu. Běžné včely jsou příliš velké, aby je pronikly. A bez opeření, květy vyklouzávají a spadají, aniž by svázaly ovoce.

Homeland liana je Střední Amerika a Mexiko. To bylo používáno starými Aztéky. Vanilka přišla do Evropy s prvními objeviteli Jižní Ameriky na počátku 16. století.

Po mnoho let zůstalo nejdražším kořením, dokud nebyla objevena metoda ručního opylení květin. Ale i dnes, kvůli výrobnímu procesu náročnému na pracovní sílu, zůstává druhým v ceně, za druhé pouze šafrán.

Zelené vanilkové struky se sklízí ručně, fermentují a suší. Esenciální olej se extrahuje extrakcí z pryskyřice získanou z fermentovaných bobů. Po extrakci výsledná látka vypadá jako olej, ale není to esenciální olej. Esenciální oleje se obvykle získávají parní destilací rostlin. Vanilkové lusky nejsou způsobilé k takovému zpracování, stejně jako způsob lisování.

Takto získaný olej nemá vysokou kvalitu. Mohlo by dojít ke stopě rozpouštědla. Aromateaters nedoporučuje jeho použití pro léčbu.

Druhou metodou je výroba s oxidem uhličitým. Výsledkem je absolutní CO2. Toto je považováno za nejlepší způsob získání vanilkového oleje. Není toxický. Po zpracování lusků se zvyšujícím se tlakem se opět změní na plyn. Extrakt CO2 je tedy čistší a obsahuje všechny složky chemického složení vanilky. Tato metoda je však velmi nákladná ve srovnání s použitím rozpouštědel.

Extrakcí alkoholu nebo oleje je povoleno a výsledkem je vanilkový extrakt, který se nejčastěji používá při vaření.

Chemické složení

Vanilkový esenciální olej není čistý esenciální olej. Ačkoli výrobci ji mohou označit za esenciální olej, využívají-li nedostatek norem pro takové oleje.

Proto olej získaný za použití rozpouštědel nebo absolutních látek nemůže být považován za čistý extrakt a používán v aromaterapii. Jsou vhodnější pro parfumerie, aromatické hygienické výrobky, mýdla a další.

Z hlediska struktury je absolutní CO2 tlusté, hnědé barvy se silnou hřejivou vůní.

Čistý vanilkový extrakt obsahuje až 90% vanilinu. Kromě toho obsahuje stopy anisického alkoholu, hydroxybenzaldehydu vanilinu, guajakolu, eugenolu, furfuralu a několika kyselin (octovou, izomáselnou a kaprinovou).

Jaké oleje se spojují

Tento olej jde dobře s levandulí, pomerančem, neroli, citronem, heřmánkem, santalovým dřevem, jojobovým olejem.

Vlastnosti esenciálního vanilkového oleje - kde a proč se používá

Vanilka patří mezi známé a velmi oblíbené chutě. Sladká, jemná, hřejivá vůně vanilky vyvolává příjemné asociace a okamžitou touhu ochutnat produkt, který vyzařuje tuto vůni. Ale vanilka je známa nejen ve vaření. Vanilkový olej je známý díky svým léčebným vlastnostem, které se používají při léčbě různých onemocnění, a dokonce je pro tyto nádherné vlastnosti vyžadován imperiální léčitel.

Vanilkový olej se vyrábí z vanilkového ovoce s plochými listy. Chcete-li získat 1 kg vanilkového oleje, musíte použít 35 kg vanilkového ovoce.

Složení

Olej v jeho struktuře je podobný oleji - viskózní a tlustý. Barva vanilkového oleje je tmavě hnědá s jantarovým odstínem. Složení je více než 150 komponent. Složení oleje závisí na poddruhu vanilky, ze které se připravuje. Nejcennější kompozice je produkt odvozený od různých druhů vanilky tahitensis nebo vanilky planifolia. Tento olej má dobré kosmetické a léčebné vlastnosti, ale také má vysokou cenu.

Vanilkový olej kromě vanilky může obsahovat anýzu, isomáselnou, kyselinu octovou, kyselinu kapronovou, estery skořice, geranylacetát, eugenol, furfural a mnoho dalších látek.

Vlastnosti a aplikace

Přírodní vanilkový esenciální olej je považován za silného agenta. Má uklidňující, relaxační, antiseptický, protizánětlivý, tonizující, analgetický, tonizující, astringentní, antidepresivní účinek.

Pro lékařské účely se vanilkový olej používá k boji proti nespavosti, zácpě a obsahu střevních plynů.

Nástroj pomáhá při léčbě revmatismu, anémie, horečky, deprese, cukrovky, kolitidy.

Vanilkový olej se doporučuje pro použití s ​​problémy s menstruačním cyklem, trávením, špatnou koncentrací. Nástroj pomáhá vyrovnat se s menopauzálními problémy, snižuje menstruační křeče.

Výrobek se používá v kosmetologii a voňavkách. Olej se liší v procesu zvlhčování, odlupování, bělení, omlazení. Tyto užitečné vlastnosti vanilkového oleje se používají při výrobě vysoce kvalitní kosmetiky, luxusních parfémů.

Používání přípravku v kosmetologii pomáhá učinit pokožku pružnější a napjatější, eliminuje suchost a odlupování, zabraňuje předčasným vráskám a stárnutí pokožky a léčí zánětlivé procesy kůže.

V péči o vlasy nástroj zobrazuje své vynikající vlastnosti a výrazně zlepšuje strukturu vlasů, zjemňuje a hedvábí, obnovuje jejich strukturu.

Vanilkový olej má další velkou vlastnost. Nástroj je považován za afrodiziakum. Jeho použití pomáhá zvýšit sexuální touhu, zvýšit smyslnost partnerů.

Esenciální olej se také používá k vytvoření atmosféry pohodlí a klidu v domácnosti. Nástroj je přidán do olejového hořáku. Lze použít pouze vanilku nebo smíchaný s citrusovým nebo borovicovým olejem.

Vanilkový esenciální olej jde dobře s bergamotem, muškátem, hřebíčkem, zázvorem, jasmínem, kardamem, skořicí, máty peprné, levandule, růže, santalového dřeva.

Jak požádat

5 kapek vonného oleje na 10 ml báze.

2 kapky léčiva na 10 ml léku

5 kapek v čisté formě nebo jako součást směsí v množství nepřesahujícím 3 kapky na 5 m2.

Aromaterapie se provádí pro nespavost, depresivní stavy. Aromaterapie je povolena 3p. za týden.

3 kapky v čisté formě nebo jako součást směsi obsahující ne více než 3 kapky olejů.

Vanilková aroma pomůže vypořádat se se špatnou náladou, předmenstruačním syndromem.

Při léčbě různých onemocnění se doporučuje přípravku užívat perorálně. V tomto případě není příjem větší než 2 kapky 2 p. za den. Odkapávejte olej na kousek cukru nebo sušenky, můžete se rozpustit s medem.

4 kapky na 500 g vody.

6 kapek na lázeň. Doba postupu není delší než 20 minut.

Přidejte 2 kapky vanilky na množství šamponu potřebné k mytí vlasů jednou.

V jedné dávce vlasových masek přidejte 1 kapku vonných výrobků.

Můžete samostatně připravit masku pro posílení vlasů:

2 polévkové lžíce. l silný šalvějový vývar, 1 polévková lžička lněný olej a šťávy z aloe, 1 polévková lžička. L. kefira, důkladně promícháme 1 kapku vanilkového oleje a 20 minut naneste směs na vlasy. před praním.

Prostředky s vanilkovým olejem se nepoužívají před vyjížděním za slunečných dnů. To může způsobit věkové skvrny!

 • Výživná maska ​​na vrásky

Polovina avokáda, 1/2 části banánu, 1 polévková lžíce. l měkký tvaroh, 1 hod. l kokosový olej, 2 čepice. vanilkový olej.

Oloupaná avokáda a banány, tvaroh, máslo, vložte do mixéru, šlehněte. Výsledná hmota se nanáší na kůži obličeje a krku. Masku nechte na pokožce po dobu 30 minut. Zbytky masky vypláchněte teplou vodou.

Maska použitá 2 str. za týden.

V jedné dávce krému na obličej přidáme 1 čiapku. vanilkový olej, mix. Pokaždé udělejte novou dávku krému.

1 polévková lžička. l hustý krém, 1 lžička. drcený oves, přírodní mletá káva a lněný olej, míchat 1 kapku vanilky, nanášet na kůži, vyhýbat se víčkům a dekoltu (zbytky mohou být aplikovány na kůži), nechat 15 minut a pak lehce masírovat obličej opláchněte vodou.

Maska dokonale vyživuje a čistí kůži, utahuje ji.

 • Maska pro nehty a kůži rukou

1 polévková lžička. l olivový olej, 1 lžička. zakysaná smetana, 1 lžička. čerstvě vymačkaná citronová šťáva, 1 lžička šťávy z aloe, kombinujte 1 kapku vanilky.

Výrobek se důkladně vtírá do nehtů a kutikuly, aplikuje se na kůži rukou a nechá se 15 minut. Omyjte vodou a naneste na pokožku ruce výživný krém.

Maska posiluje nehty, vyživuje pokožku rukou.

Pozor! Vanilkový olej se všemi pozitivními vlastnostmi může způsobit alergickou reakci. Před použitím si ujistěte, že testujete alergie: 1 kapka vonných prostředků aplikovaná na ohyb loktem. Pokud se po 2 hodinách objeví zarudnutí, přestanete tento nápravný prostředek používat!

Předávkování nebo dlouhodobé používání oleje může způsobit bolesti hlavy.

Zajímavé Aromatický vanilkový olej šetří z otravných komárů a černých lvů. Chcete-li chránit domov před nezvanými hosty, přidejte pár kapek do krbu nebo aromalampu. V kampani se můžete zbavit otravného hmyzu tak, že do ohně odhodíte 2 kapky vanilkového oleje.

Než vyjdete na ulici 2 čepici. Přidejte oleje do hydratačního krému nebo dětského krému, aplikujte přípravek na pokožku.

Kontraindikace

Vanilkový olej nelze užívat ústně v ranném těhotenství.

Individuální nesnášenlivost je kontraindikací k použití tohoto nástroje.

Olej Vám při správném používání dodá příjemné okamžiky. Dbejte na dávkování při použití nástroje a vychutnejte si příjemnou vůni danou přírodou!

Vanilkový esenciální olej: vlastnosti a použití

Tato bohatá sladká vůně s kořeněnými tóny je pravděpodobně známá již od dětství téměř všem. Někteří lidé ji spojují s nádherným parfémem, někým - s aromatickou kosmetikou, ale pro mnohé je spojeno s cukrovinkami - koláčky, sušenky, zmrzlina, tvarohové sýry.

Vanilka je ovoce ve formě podlouhlých lusků. Aroma tohoto ovoce se projevuje nejen okamžitě, ale až po dlouhé době, která je nutná pro složitý proces jejich zpracování. Díky tomu má vanilkový olej v porovnání s jinými oleji vysoké náklady.

Vanilkový olej - vlastnosti

Vanilka roste na Madagaskaru, ve Střední Americe, Indonésii, Mexiku a Africe. Nicméně, pouze Amerika a některé evropské země vyrábějí a vyrábějí tento éterický olej.

Vanilka obyčejná (vanilka planifolia) je považována za nejčastější. Nejvíce vysoce kvalitní a drahý olej je extrahován z tohoto typu vanilky jako tahitensis.

Tip: Ether, na jehož obalu je nápis "pompona", odborníci nedoporučují nákup. Má slabé terapeutické vlastnosti a také má nízké kosmetické vlastnosti.

Vanilkové ovoce s světle hnědou barvou dozrávají na trvalých stálezelených révě, dosahují výšky 30 m. Krása této rostliny je fascinující - kudrnaté zelené výhonky, stejně jako velké exotické květy (bílé orchideje) nezanechávají nikoho lhostejné.

Zasychání struků trvá 9 měsíců. Pak jsou rozbité a podrobeny procesu sušení dalších 6 měsíců. A až poté, co se ovoce zbarví do černé barvy a na povrchu se objeví bílé krystalické usazeniny, můžeme pokračovat v dalších krocích zpracování.

Vanilový éter se získává extrakcí předem ošetřeného ovoce. Výstupem je tmavě hnědý éter s perzistentní pikantně-balsamickou vůní, ve které jsou tabák a dřevité tóny.

Složení vanilkového oleje

Dosavadní složení přírodního vanilkového oleje není plně pochopeno. Odborníci identifikovali více než 150 komponent, z nichž pouze 1,4% -2,8% je přímo vanilin. Z hlavních látek tohoto éteru lze rozlišit:

 • kyselina anisová;
 • anýzový aldehyd;
 • kyselina octová;
 • kyselina kapronová;
 • geranylacetát;
 • kyselina isomáselná;
 • furfural;
 • eugenol;
 • hydroxybenzalgid;
 • vanilin;
 • estery skořice.

Léčivé vlastnosti

Vanilkový olej má úzké spektrum terapeutických vlastností. Ale to může mít naprosto silný efekt.

 1. Trávicí orgány
  Normalizace funkcí žaludku, tlustého střeva a tenkého střeva. Obnova enzymových a kyselých rovnováh, stejně jako stupeň kyselosti žaludeční šťávy.
 2. Imunitní systém
  Posílit imunitu, zvýšit odolnost těla vůči vývoji mnoha patologií. Regulace metabolických procesů, včetně procesů asimilace, dělení a vylučování sacharidů, což je obzvláště důležité pro osoby s diabetem.
 3. Gynekologie
  Vanilový éter může nejen normalizovat menstruační cyklus a eliminovat symptomy PMS, ale také zmírnit závažnost bolesti během menstruace.
 4. Závislost
  Vanilkový olej účinně bojuje s touto závislostí jako závislost na alkoholických nápojích. Působí jako druh protilátky. Pokud se používá pravidelně, může mít osoba silný pocit znechucení na alkohol. Mnozí odborníci používají vanilkový olej v průběhu terapeutických činností zaměřených na vyloučení pacienta z závislosti na alkoholu.
 5. Záněty
  Vanilový éter dokonale potlačuje zánětlivé procesy na kůži, které byly poškozeny chemickými a mechanickými účinky. Má také vynikající antiseptické vlastnosti.
 6. Nervový systém

Vanilkový olej pomáhá překonat mnoho patologií:

 • vaskulární (jako cerebrovaskulární nedostatečnost, narušení krevního oběhu v mozku, ateroskleróza, hypertenze);
 • traumatické. Vyvíjí se kvůli zranění, která vedla ke stlačení míchy a / nebo mozku (otřesy s různou závažností);
 • neurologické poruchy způsobené dědičnými faktory. Tento typ onemocnění je rozdělen na dva poddruhy - genomové a chromozomální. Patologie genomického typu nejčastěji postihují neuromuskulární systém. Nejčastějším chromozomovým onemocněním je Downova choroba;
 • infekční. Vyvíjejí se na pozadí vystavení patogenní mikroflóře - bakteriím, houbám, virům. Často se vyskytují poruchy periferního nervového systému, mozku a míchy (spalničky, malárie, encefalitida);
 • progresivní onemocnění centrálního nervového systému vyskytující se v chronické formě s obdobím exacerbací a remise. Vývoj této skupiny neurologických onemocnění je způsoben poškozením metabolických procesů v těle (myasthenie, skleróza).

Vanilkový olej může pozitivně ovlivnit emocionální sféru, což vám umožní vypořádat se s mnoha duševními poruchami.

 1. Depresivní stavy.
 2. Nízká sebeúcta.
 3. Obsessive negativní myšlenky.
 4. Zuřivost, hněv.
 5. Nespavost.
 6. Různé fóbie.
 7. Nervové namáhání.
 8. Zvýšená vzrušivost.
 9. Self-pochybnosti.
 10. Účinky stresu a silných emočních výbuchů.
 11. Pocity úzkosti, deprese, deprese, ztuhlosti, melancholie.

Kosmetické vlastnosti vanilkového oleje

Vanilkový olej jemně ovlivňuje stav vlasů, kůže těla a obličeje. V důsledku toho se kůže stává:

Kromě toho vanilkový éter vylučuje kožní úlevu, bojuje s vráskami, růžovkou a mnoha dermatologickými onemocněními (vyrážky různých původů, dermatitida, dermatóza, akné, rosacea).

Pokud jde o vlasy, vanilkový olej pomáhá dosáhnout:

 • zrychluje jejich růst;
 • hladkost, hedvábnost;
 • tloušťky;
 • eliminace ztrát;
 • posilují vlasové folikuly;
 • retence barev (po barvení).

Neměli bychom však očekávat rychlé působení vanilkového oleje. Postupuje se postupně. Pouze jeho pravidelné používání umožní dosažení nejlepších výsledků. Odborníci doporučují trpělivost a nezastavují do poloviny.

Vanilkový esenciální olej: Použití

Léčivý vanilkový olej se používá pro:

 1. Posílení imunity.
 2. Léčba gastrointestinálních onemocnění.
 3. V komplexní terapii neurologických poruch.
 4. Zotavení emoční rovnováhy.
 5. Pomoc při překonávání závislosti od alkoholu.
 6. Úleva od zánětlivých procesů.
 7. Dezinfekce kožních lézí.

Používání vanilkového oleje v kosmetologii

Používání vanilkového oleje v kosmetice je široce používáno, éter je používán ke zlepšení struktury a omlazení pokožky, posiluje, hojení vlasů a mnohem více.

1. Pleť na obličeji

Vanilkový olej lze použít jako samostatný nástroj a jako doplněk k různým kosmetickým výrobkům (krémy, masky, tonikum). Pro dosažení požadovaných výsledků je třeba použít vanilkový éter nejméně po dobu jednoho měsíce. Poté zjistíte, že kůže na obličeji:

 • přestal se odloupat;
 • stal se více hydratovaný, ale současně zmizel olejový film;
 • stala se pružnější;
 • vyčistit od akné, komedony, couperose "hvězdy";
 • přestal být pomačkaný;
 • omlazený.

2. Vlasy

Čisté vlasy pomáhají posilovat a vyživovat masky na vlasy. Ve svém složení stačí přidat jen pár kapek tohoto éteru, jedinečné ve svých vlastnostech. Můžete také obohatit vanilkovým olejem, šampony, kondicionéry, balzámy, kondicionéry.

Denní postupy čištění pomocí vanilkového oleje vám pomohou dodat svému vlasům lesk a učinit je hladkým a zvládnutelným. Aplikujte kapku éteru na hřeben (nejlépe dřevěný) a hřebente vlasy v různých směrech.

3. Kůže těla

Vynikajícím způsobem omlazení pokožky těla jsou lázně připravené přidáním tohoto oleje. Doporučuje se nejprve smíchat s mlékem, smetanou nebo mořskou solí a potom přidat výslednou směs do lázně naplněné vodou.

Teplota vody by neměla přesáhnout 39 ° C. Doba trvání každé relace by neměla přesáhnout 15 minut. Průběh postupů se skládá z 10 zasedání, které se konají v intervalech 1-2 dnů. Po 5 relacích si všimnete prvních výsledků. Kůže na těle:

 • utáhněte;
 • bude hladší a pružnější;
 • dostat sametový.

Skvělou volbou by bylo použití vanilkového oleje pro masážní procedury. Musí být přidán k základnímu oleji na základě výpočtu 1:10. Navíc, vanilkový éter může být přidán ke všem krémům a pleťům, které používáte po sprchování.

Kouzelné využití oleje

Toto vysílání je považováno za ženskou, je chráněno Venuší - planetu lásky. To je důvod, proč se zpravidla používá v kouzelné lásce, aby:

 1. zvýšit vzájemnou sexuální přitažlivost partnerů;
 2. vzbudit představivost a smyslnost;
 3. propojit sexuální energii milujících lidí.

Někdy vanilkový olej používá kouzelníci, aby přilákali štěstí. Jako odborníci v oblasti kouzel zajistí, pomáhá člověku najít soužití duše a najít štěstí.

Vůně vanilkového silice má bohatou paletu odstínů. To je sladkost exotických květin a horkost tabáku a jemnost dřevěných pachů. Tento vzduch pomáhá léčit mnoho nemocí, obklopuje teplo, diverzifikuje rozsah pocitů a dává důvěru.

Vlastnosti vanilkového esenciálního oleje

Obsah článku:

 1. Vlastnosti a aplikace v kosmetologii
 2. Pracovní funkce
 3. Dávkování
 4. Harm

Vanilkový esenciální olej je produkt, který je široce používán v různých oborech. Vanilka je rod dlouhotrvající vinné révy patřící do rodiny Orchid. Tato kultura je rodným městem Mexika, nejčastěji se však těží v Číně a Madagaskaru.

Dnes je vanilka nejen oblíbeným kořením, ale také zvykem vyrábět přírodní esenciální olej. Tento olej má velkou hodnotu v oblasti kosmetologie, kromě toho má relativně nízkou a cenově dostupnou cenu.

Vlastnosti a aplikace vanilkového oleje v kosmetologii

Složení vanilkového oleje je velké množství živin, což je široce používán v oblasti kosmetologie. To je důvod, proč je tento nástroj jedním z nejpopulárnějších a nejúčinnějších prostředků pro péči o jemnou pokožku.

V kosmetologii má vanilkový olej následující vlastnosti:

  Pomáhá zbavit se problému věku, citlivé a suché kůže, protože buňky jsou nasyceny účinnými látkami a kyslíkem.

Pravidelné používání masky na vlasy, které obsahují vanilkový olej, pomáhá posílit kořeny a strukturu pramenů, minimalizuje pravděpodobnost předčasných ztrát.

Tento nástroj je široce používán pro tvarování těla, odstranění příznaků celulitidy a strií po porodu nebo náhlé zvýšení hmotnosti.

Složení vanilkového oleje obsahuje vitaminy a vápník, takže pozitivně ovlivňuje stav nehtů.

Vanilkový olej lze také použít jako parfém, protože má velmi jemnou a příjemnou vůni.

 • Ve většině případů je tento typ oleje dalším nebo hlavním prvkem pro přípravu kosmetických masek, křovin nebo jiných prostředků pro péči o kůži na obličeji, těle a srsti.

 • Takové nástroje lze snadno a rychle připravit doma. Kromě toho jsou náklady na vanilkový olej k dispozici ve srovnání s jinými kosmetiky.

  Maska s vanilkovým olejem pro péči o pleť

  Tento nástroj pomáhá zastavit předčasné stárnutí pokožky, výrazně snižuje výskyt nových vrásek. Je přísně zakázáno umístit vanilkový olej na kůži předtím, než vyjdete na slunce, jinak by mohlo dojít k vážnému spálení a objeví se škaredé pigmentové skvrny, které se budou velmi obtížně zbavovat.

  Příprava takové masky je velmi jednoduchá a rychlá:

   Budete muset vzít avokádo (0,5 zralého ovoce), banán (0,5 ovoce), kokosový olej (1 polévkovou lžičku), mletý tvaroh (1 polévková lží), vanilkový esenciální olej (2 kapky).

  Nepoužívejte příliš tvrdé tvaroše, protože bude velmi špatné míchat.

  Ovoce odlupujte a nakrájejte na velké kusy.

  Přidejte tvarovky, vanilky a kokosového oleje na ovoce.

  Všechny složky důkladně promíchejte, dokud není dosažena homogenní konzistence.

  Dokončená maska ​​se nanese rovnoměrně na očistou pokožku.

  Po 30 minutách se zbytky zmyjí velkým množstvím teplé vody.

 • Po 2-3násobném použití takové masky bude výsledek nápadný - kůže se utahuje, stává se dokonale hladká a pružná, jemné vrásky se vyhlazují.

 • Hydratační peeling pro kůži

  Tento nástroj se doporučuje maximálně jednou týdně. Příprava na peeling je velmi jednoduchá, postupujte podle následujícího schématu:

   Vezměte jemně mletou ovesné vločky (2 polévkové lžíce), jojobový olej (1 polévková lžička), vanilkový esenciální olej (2 kapky), mletou kávu (0,5 lžičky), růžový esenciální olej (1 kapka).

  Používají-li velké vločky, měly by být předem rozdrceny pomocí mlýna na kávu a teprve poté použity k přípravě masky.

  Všechny složky důkladně promíchejte, dokud kompozice nemá jednotnou konzistenci.

  Výsledná hmota se aplikuje na dříve a důkladně vyčištěnou pokožku, po dobu 5-8 minut se provede lehká a jemná masáž. Netlačte příliš silně na kůži.

  Nástroj se rovnoměrně položí a minimalizuje pravděpodobnost zánětu.

 • Odstraňte zbytky peelingu velkým množstvím studené vody.

 • Maska s vanilkovým olejem proti akné

  Mnoho dívek čelí problému kožní vyrážky, ale někdy je velmi obtížné najít opravdu účinný lék, který pomůže rychle se zbavit akné.

  Příprava masky je velmi jednoduchá a rychlá:

   Maska obsahuje vanilkový esenciální olej (2 kapky), esenciální olej z hřebíčku (1 kapka), teplé mléko (2 lžíce), modrý jíl (2 lžíce).

  Je důležité, aby mléko bylo teplo, ale ne horké, takže to nemůže být přivedeno k varu.

  Mírně předehřáté mléko je smícháno s hlínou, dokud kompozice nezíská konzistenci poměrně silné vesnické smetany.

  Zbývající komponenty se zavádějí a hmota se opět smíchá.

  Dokončená maska ​​se aplikuje na oblast, kde se vyskytují vyrážky, a nechá se asi 25-30 minut.

  Po uplynutí stanovené doby maska ​​zůstane omyta teplou vodou.

 • Tato maska ​​dokonale vysuší zánět a podporuje urychlené uzdravení oblastí, kde bylo akné.

 • Bílá maska ​​s vanilkovým olejem

  Tento nástroj slouží k bělení pokožky obličeje a vyrovnání jejího tónu. Chcete-li získat požadovaný výsledek, doporučujeme použít tuto směs dvakrát týdně.

  Bílá maska ​​je připravena a používána následovně:

   Toto bělící činidlo obsahuje čerstvou pomerančovou šťávu (2 polévkové lžíce), krupice (2 polévkové lžíce), citronový esenciální olej (1 kapka), vanilkový esenciální olej (2 kapky).

  Všechny složky jsou kombinovány a složení je důkladně promícháno.

  Dokončená maska ​​je rovnoměrně rozložena po povrchu pokožky obličeje a ponechána po dobu půl hodiny.

 • Po stanoveném čase se zbytky zmyjí velkým množstvím teplé vody a přidá se několik kapek čerstvé citronové šťávy.

 • Maska s vanilkovým olejem pro pokožku těla

  Vanilkový esenciální olej je široce používán při léčbě příznaků celulitidy, pomáhá provádět korekci těla.

  Chcete-li tento nástroj připravit, musíte dodržovat následující kroky:

   Budete potřebovat mletou kávu (1 kávovou lžičku), vanilkový esenciální olej (2 kapky), skořicový prášek (1 špetku), mandlový olej (2 lžíce), jemně mletý cukr (2 polévkové lžíce).

  Po smíchání všech složek a vytvoření homogenní kompozice se maska ​​aplikuje na problematické oblasti a lehká masáž se provádí po dobu 10 minut.

  Abyste zvýšili pozitivní účinek křovin, doporučujeme během procedury použít speciální kartáč na tělo nebo masážní rukavice.

  Potom zůstávají masky zmyté teplou vodou a na pokožku se nanáší zklidňující krém.

  Doporučuje se použít tuto strukturu pro odstranění nadržených částí pokožky.

 • Pokud se takový křovin používá pravidelně, můžete se zcela zbavit známky celulitidy.

 • Maska na vlasy s vanilkovým olejem

  Pro obnovu a péči o vlasy se doporučuje tento přípravek používat nejméně dvakrát týdně.

  Příprava masky následujícím způsobem:

   Maska obsahuje vaječný žloutek (1 ks), Brandy (1 polévková lžička), Mandlový olej (1 polévková lžička), Esenciální olej ylang-ylang (1 kapka), esenciální olej vanilky (2 kapky), olivový olej. oleje (1 polévková lžička).

  Vaječný žloutek se odebírá a důkladně se šlehá, pak se všechny složky postupně zavádějí.

  Přísady jsou důkladně promíchány a hotová maska ​​je aplikována na předem vyprané vlasy, rovnoměrně rozložené mezi kořeny.

  Pak jsou vlasy mírně zahřáté vysoušečem vlasů, nasazena gumová čepička a maska ​​zůstává po dobu 60 minut.

  Po uplynutí stanovené doby je maska ​​omyta teplou vodou a šamponem.

 • Pravidelné použití této kompozice pomůže zastavit vypadávání vlasů, posiluje kořeny, zrychluje růst pramenů.

 • Maska na nehty s vanilkovým olejem

  Tato maska ​​na bázi vanilkového esenciálního oleje má zpevňující efekt na nehtovou desku a zabraňuje křehkým nehtům.

  Chcete-li tuto masku připravit sami, budete muset dodržovat následující doporučení:

   Je nutné vzít kokosový olej (1 polévková lžička), mandlový olej (0,5 lž.), Esenciální citronový olej (1 kapka), vanilkový esenciální olej (2 kapky).

  Všechny složky jsou smíchány, po kterém je kompozice rovnoměrně rozložena po celém povrchu nehtové desky.

  Po 15 minutách se zbytky masky čistí suchým hadříkem.

 • Tuto masku doporučujeme provést před každým použitím laku.

 • Koupel s vanilkovým olejem

  Vlastnosti práce s vanilkovým olejem

  Tento nástroj je naprosto bezpečný a prakticky neobsahuje žádná omezení. Je však třeba vzít v úvahu skutečnost, že může dojít k negativní alergické reakci na vanilkovou silice.

  Je velmi snadné se vyhnout nepříjemným důsledkům, stačí provést malý test citlivosti - několik kapek vanilkového oleje se nanáší na kůži a nechá se 15-18 minut. Pokud se kůže po této době nezačíná červeně, neobjeví se vyrážka nebo hoření, olej lze použít kosmetickým účelům. Pokud se setkáte s nepohodlí, je lepší tento výrobek odmítnout.

  Neexistují žádné kontraindikace pro použití vanilkového oleje během těhotenství. Vnitřní příjem tohoto produktu je však přísně zakázán. V pozdějších stádiích těhotenství mohou být použity různé kosmetické masky obsahující vanilkovou esenciální olej, ale pouze se souhlasem lékaře, který sleduje průběh těhotenství.

  Dávkování vanilkového oleje

   Vanilkový esenciální olej je často přidáván do aromatických lamp. Nástroj má příjemné a mírné aroma, takže dům vytváří atmosféru pohodlí a klidu. Během ohřevu dochází k silnějšímu aroma. Proto pro aromatické lampy stačí 4-5 kapek silice.

  Můžete přidat k aromamedalony, ale ne více než 1-2 kapky.

  Pro přípravu uvolňující aromatické lázně se rozpustí ve vodě 5-6 kapek vanilkového esenciálního oleje.

  Tento nástroj je široce používán k obohacení kosmetiky v následujících poměrech: 3 až 4 kapky vanilkového oleje se odebírají na 20 ml produktu.

  Mohou být použity během masáže - do 20 ml základního oleje se přidá 4 až 5 kapiček vanilkového oleje.

 • Často se používá k aromatizaci pečení, ale ne více než 1-2 kapky výrobku.

 • Vanilkový esenciální olej Harm

   Vanilkový esenciální olej má některé kontraindikace. Je lepší odmítnout tento lék osobám, které trpí individuální nesnášenlivostí.

  Přísně je zakázáno aplikovat přípravek na kůži před vyjetím na slunci. Faktem je, že v důsledku vystavení slunci se kůže stává méně odolná vůči negativním účinkům ultrafialových paprsků, existuje riziko pigmentace.

  Je to jemný a mírný lék, ale může také způsobit silnou alergickou reakci.

  Před nákupem je nutné provést test citlivosti a přítomnosti individuální nesnášenlivosti.

  Ujistěte se, že jste provedli test na reakci pokožky, právě dnes můžete klopýtnout na falešné.

 • Koncentrovaný vanilkový olej je nejčastěji používaný, takže je nutné přísně dodržovat dávkování a v žádném případě je nepřekračovat.

 • Používání vanilkového esenciálního oleje pomáhá odstranit různé kožní problémy, posílit nehty a zlepšit stav vlasů. Stačí dodržet výše uvedená doporučení a dodržovat stanovená dávkování.

  Více o vlastnostech vanilkového esenciálního oleje:

  Vanilkový esenciální olej

  Většina lidí úžasnou chutí této rostliny způsobuje příjemné emoce spojené s kulinářskou tvořivostí a stimuluje chuť k jídlu.

  Ale tyto vlastnosti vinic nejsou omezeny na: základní vanilkový olej má všestranný účinek na lidské tělo. Uzdravuje, uklidňuje, dává silné polovině lidskosti mužské moci a pomáhá ženám zůstat mladí a žádoucí po mnoho let.

  Prohlídka historie a jemnosti výroby vanilky

  Historie této voňavé rostliny začíná, jak bylo zmíněno v různých pramenech, s dílem španělského mnicha Bernardina de Sahagun, který žil v 16. století a věnoval se studiu starověkého Mexika, kde Columbusova noha ještě nepokročila. Ve své práci Obecná historie záležitostí nového Španělska podrobně popisuje rostlinu, kterou předtím nevěděl - vanilku, proces jejího zpracování a další použití.

  Ale první Evropan, který se setkal s chutí a vůní vanilky, byl skutečně Christopher Columbus, který padl na území dnešního Nikaragui v 16. století. Aspoň podle legendy. To bylo výchozím bodem pro další rozšíření vanilky v Evropě, kde se v obchodních transakcích již dlouhou dobu stala "měnou", její vlastnosti a chuť byly vysoce ceněny.

  Vanilka je vinná réva rodiny orchidejí. Rostou v subtropech a může dosáhnout výšky 30 metrů. Květy v půvabných velkých květinách bílého žlutého odstínu. Když skončí doba květu, objeví se ovoce - dlouhé lusky (na některých odrůdách rostlin až do 20 cm) zelené barvy, později použité k výrobě vanilkového esenciálního oleje.

  Výroba vanilkového oleje je velmi časově náročná. Vůz je vyloučen z rostliny nezralý, ponořený do horké (85 stupňů) vody po dobu 20 sekund, pak podstoupí fermentační proces při teplotě 60 stupňů a teprve poté získá ovoce charakteristickou hnědou barvu a vůni. V další fázi se suroviny suší několik měsíců, a když se na luscích objeví bílý květ, získává se z nich esenciální olej dvojitou extrakcí.

  Hlavní výroba vanilky v moderním světě je v Madagaskaru, Indonésii a Číně.

  Vzhledem k tomu, že získávání esenciálního oleje je velmi dlouhé, má vanilkový olej vysokou cenu a zpravidla se používá jako absolutní, pouze při výrobě drahých parfémů. Obvykle se v průmyslové výrobě používá vanilin nebo ethyl vanilin, vyrobený uhlovodíkovou metodou.

  Složení a vlastnosti esenciálních olejů vanilky

  K dnešnímu dni nebylo přesně stanoveno až do konce, kolik hodnotných složek tvoří součást vanilkového extraktu, výzkum vědců stále pokračuje. Dosud bylo identifikováno asi 150 látek a přímo hlavní složka - vanilin, nepřekračuje ani nejvyššími ukazateli 2,9% z celkového složení.

  Vanilkový olej je hustý a viskózní v konzistenci, kombinuje několik odstínů od žlutohnědého až hnědého.

  Rozmanité složení se odráží v příznivých vlastnostech oleje. Musím říci, že patří do skupiny silných léků, které dávají očekávaný efekt v krátkém časovém období.

  Složení a vlastnosti esenciálních olejů vanilky

  Mezi hlavní vlastnosti vanilového éteru patří:

  • Protizánětlivé;
  • Painkiller;
  • Omlazující;
  • Stykající;
  • Antibakteriální;
  • Tonic

  Léčivé vlastnosti vanilkového oleje

  Ve srovnání s jinými známými esenciálními oleji je rozsah terapeutických možností vanil ether etherů poměrně úzký, ale v oblastech, kde se používá olej, není pochyb o jeho účinnosti.

  Můžete si uvědomit schopnost oleje pomoci v následujících situacích:

  • S normalizací trávicího systému. Olej zvyšuje kyselou rovnováhu.
  • Regulace metabolických procesů: podporuje vstřebávání a rozklad sacharidů. To je důležitá vlastnost pro diabetiky.
  • Ženy s dysfunkcí menstruačního cyklu přispívají k jeho normalizaci a odstraňují problémy s PMS.
  • Při zánětlivých procesech na kůži je léčba vyrážky.
  • Při léčbě závislosti na alkoholu. V tomto případě působí vanilkový olej jako protilátka (protilátka).

  Vůně vanilkového silice má silný emocionální dopad, a proto by bylo nespravedlivé vyhnout se takové důležité oblasti použití magie vanilky jako psychoterapie.

  • Vůně oleje odstraňuje nervové napětí, překonává projevy agrese, snižuje intenzitu vzteku a hněvu.
  • Pokud jste ohromeni nespavostí, útlačné myšlenky a obavy jsou utlačovány, často navštěvujete stav deprese, melancholie a zaznamenáte zvýšené podrážděnosti, jistě získáte vanilkový olej.

  Tato vůně změní váš stav dříve, než si uvědomíte, zda se vám to líbí nebo ne. Kouzlo zápachu vás obklopí a vytvoří auru klidu a klidu, dává vám pocit, že všechny špatné věci jsou za vámi a otevírají nové způsoby, jak překonat těžkosti života.

  Léčivé vlastnosti vanilkového oleje

  Vanilkový esenciální olej v kosmetologii

  Vanilkový olej je plný mnoha užitečných věcí, včetně zdroje vitamínů skupiny B a B6. Které byly přirozeně uvedeny do provozu kosmetologists, protože tyto vitamíny jsou nezbytné pro různé účinky na kůži a vlasy, ideálně zachování tónu pleti a posilování vlasových kořenů.

  Kůže na obličeji

  Vanilkový éter pomáhá vyhlazovat pokožku, dodává jí pružnost, bělí, zvlhčuje. Dokonale čistí póry, eliminuje záněty a podráždění. Také vanilkový olej samozřejmě potěší ženy, které již mají kožní změny související s věkem: tendence k vráskám, klesání, pigmentaci. A při pravidelném používání vanilového éteru na krátkou dobu (přibližně jeden měsíc) můžete obnovit měkkost pokožky, obnovit zdravou pleť.

  Budete rychle poznat pozitivní změny:

  • peeling zmizí
  • zvýšení elasticity
  • jemné vrásky zmizí,
  • Nadměrná mastná pleť.

  K tomu je potřeba přidat 3 kapky na 15 ml hlavního kosmetického přípravku a brzy uvidíte v zrcadle úplně jinou, omlazovanou ženu. Přidejte další preventivní ošetření vlasů a účinek bude ještě jasnější.

  • Třísložková směs oleje z geranium, jasmínu a vanilky bude dobrým receptorem na vyblednutí pokožky. Vezmete-li 2 kapky z každého éteru, můžete je kombinovat se základním olejem a aplikovat ho každý druhý den, přičemž odstraníte přebytečnou masku aplikovanou po 20 minutách.
  • Účinná maska ​​může být vyrobena smícháním 3 kapiček růžového dřeva a pomerančového oleje a přidáním vanilkového oleje.

  Vlasy

  A péče o vlasy nevyžaduje žádné zvláštní úsilí. Vezměte běžný šampon pro základní použití a přidejte dvě kapky vanilového éteru a jednoho objemu. Můžete také obohatit různé masky na vlasy, balzámy a pleťové vody, které posilují vlasy vanilkovým olejem.

  Pokud denně pokořujete vlasy s dřevěným hřebenem s olejem, který se nanáší na hřeben hřebenu, rychle si také všimnete požadovaného efektu. Vlasy budou lesklé, poslušné, přestanou se rozdělit a vypadnout.

  Kůže těla

  Při péči o tvář a vlasy nezapomeňte, že celá kůže těla potřebuje neustálou péči.

  Pro omlazení pokožky se doporučují koupel s přídavkem vanilkového silice. Ale před zahájením postupu nezapomeňte rozpustit 5-6 kapek éteru v lžíci emulgátoru. Může to být mořská sůl, mléko, smetana, kefír, med. V tomto případě se ester vanilky úplně rozpustí a nebude plavat na hladině vody.

  Teplota vody by měla být asi 39 stupňů, aroma by měla být 15 minut. Po dvou týdnech užívání takových magických procedur v denních intervalech uvidíte, že kůže je utažena, hladká, omlazená.

  Jiné použití vanilkového esenčního oleje

  Jemné aroma a vlastnosti vanilkového oleje nejen překvapí kouzlem léčivých a kosmetických účinků. Zajímavá stránka tohoto elixíru se projevuje především pro probudit smyslné erotické fantazie.

  Aplikace vanilkového esenčního oleje

  Vanilka je silný afrodiziak, známý člověku ze starověku, zvyšuje sexuální touhu, zvyšuje hladinu testosteronu u mužů. Proto se uchýlí k použití vanilového éteru a léčí impotenci.

  Dalším "hypostázou" použití vanilkového oleje je jeho použití jako příchuti v potravinářském průmyslu, vaření. Vzácná dezertní jídlo se bez použití vanilkové příchutě. Chuť glazovaných tvarovek, zmrzlina, pečivo, tvarohové pokrmy není dokončena bez velkoleposti vanilkové chuti.

  A samozřejmě je těžké si představit bez použití kouzelného elixíru výroby parfémů. Vůně parfému, jejíž nejdůležitější poznámkou je éter vanilky, je tak krásný, že je těžké si představit omamnoucí, sladší a obklopující vůni.

  Cena a kvalita vanilkového oleje

  Jak bylo uvedeno výše, získávání vanilkového esenciálního oleje je extrémně dlouhý a komplikovaný proces. Proto podle oficiálních zdrojů již neexistuje čistý vanilkový olej nebo je vyráběn v malých množstvích a používá se ve velmi výjimečných případech a samozřejmě má vysokou cenu.

  Olej, údajně vanilka, který lze zakoupit v maloobchodním řetězci obchodů a lékáren (cena začínající od 80-100 rublů za 5 ml), není přírodní olej, je to přírodní vanilkový extrakt, nejlépe rozpuštěný v základních olejích. Nejčastěji se jako základový olej používá jojobový olej.

  Na prodej můžete také najít absolutní vanilku. Jeho cena je mnohem vyšší - od 2000 rublů.

  Nyní víte o vlastnostech vanilkového esenčního oleje a jeho ceně a že kupujeme převážně jeho, ale jen jeho slabé kopie a podobně...

  Pro Více Informací O Suché Vlasy